Sport- en Wedstrijden. VAN ALLES EN VAN OVERAL. Th. v. TTetem, b. Brossois v. d. Boogaerdt Jansen. Etigering slaat een Hermes D. V. S.Rood-en-Wit. P. A. L. van Bueren b. J. Engering 37 Ir. A. J. Faber, C. A. Offerman, b. J. R. en W. II—V. R. A. II. H. C. B.-Overzicht. V.V.V. 2R.C.H. 1. KEGELEN. HAARL. KEGELBOND. WIELRENNEN. H. S. C. Excelsior. KUNST EN KENNIS. ,£en onderscheiding voor dt „Feurich"-fabrieken. Voorzichtigheid met ratten- verdelgingsmiddelen. GEMENGD NIEUWS. Een explosie in de staatsmij „Wilhelmina". NT F UWE HAART EMSCHE COURANT Tweed*, Blad Vrijdag 27 Mei 1927 h. K. c. TWEEDE KLASSER. II. Hierboven een foto van het kranige elftal, dat Helder zijn tweede tweede-klasser bezorgd heeft. CRICKET. Haarlem—V. V. V. V -'♦••" A 115. MISSIE. Ter gelegenheid van het Tweede Lustrum der herboren Missieactie in Nederland wordt in Nijmegen een interdiocesane missieweek gehouden. In het voorwoord van het bij die gelegen heid uitgegeven Gedenkboek wordt o. a. gezegd: „Immers, zijn wij kinderen der Heilige Roomsche Kerk, die geroepen is, niet alleen onze, maar aller menschen zaligheid te be werken, dan mogen wij niet onverschillig staan tegenover haar reuzentaak, alle vol keren te brengen tot den éénen waren schaapstal. In deze taak moeten wij ons aandeel voor onze rekening nemen, wij moeten onzen missieplicht als Katholiek ken nen en vervullen." In deze enkele woorden is volkomen uit gedrukt,, wat het doel is van heel de Mis sie-actie, van deze Missieweek in het bij zonder. Bidden is schoon en goed, bidden voor zichzelf en de zijnen is prijzenswaardig, maar het is niet genoeg. Zich tot God wenden in zijn dagelijksche vreugden en nooden is goed, is heerlijk, nu ar het is niet genoeg. Er moet ook gebeden worden voor an deren, die het zelf niet doen; er moet ook naar gestreefd worden anderen er toe te brengen, zich te wenden tot God, dien zij nog niet kennen erger: dien zij niet wil len kennen. Daarvoor is de Missieactie, nu tien jaar geleden, weer opnieuw met kracht ter hand genomen hier in Nederland en in de jaren, sedert verloopen, is schitterend werk ver richt. Maar al is het waar, dat Nederland voor aan staat in de rij der volken, voor zoover betreft het uitzenden van zijn zonen en dochteren naar de missie-gebieden, dat het aantal Missie-roepingen onder de Roomsche Nederlanders zeer groot is, er zijn nog altijd tientallen miljoenen menschen op de we reld, die nog nooit gehoord hebben van de komst van Gods Zoon op aarde en die dus ook niet weten, wat Hij van hen vraagt in ruil voor hun zaligheid. Met die ongelukkigen moeten we mede lijden hebben, we moeten trachten ook hen deelachtig te doen worden aan het groote geluk, dat het kennen en het volgen van Christus geeft. Maar de gebieden, door dezulken bewoond, zijn zóó uitgestrekt, dat er heel wat meer mannen zich zouden moeten geroepen voelen, om het woord van Christus: „Gaat en onderwijst alle volken", te helpen in vervulling gaan, wilden allen, die het Woord nog niet hoorden verkondi gen, worden bereikt. Niet allen kunnen we gaan naar die verre streken, maar wèl kunnen we allen bidden, dat het aantal roepingen grooter zal wor den, wèl allen kunnen we bijdragen om de kosten van de studie en de uitzending der geroepenen, van den bouw van kerken en scholen in de missiegebieden te helpen bestrijden. En om daartoe op te wekken in de eer ste plaats worden de Missie-weken, als daar in Nijmegen, gehouden. Daar wordt gedurende een achttal dagen in de kerken voor dat doel gebeden, op vergadringen en in bijeenkomsten woorden van opwekking gesproken en uit den toe- r.emenden Missieijver in Nederland is duide lijk gebleken, hoezeer die gebeden, hoezeer die woorden doel treffen. Maar de krachtigste propaganda gaat m.i. toch nog altijd uit van de tentoonstellingen aan dergelijke Missie-weken verbonden. Niet altijd zijn ze even uitgebreid, niet altijd even pakkend, maar de Missie-ten toonstelling, die ik daar in Nijmegen gezien heb, is zeker wel een der beste en vol ledigste. Daar is nu letterlijk van alles te zien en ik geloof niet, dal er een Missie-congre gatie bestaat, die er niet vertegenwoordigd is. om ons, uit hetgeen ze er laten zien en, meer nog, uit hetgeen ze daarvan èn van het volk, vertellen, te overtuigen van de noodzakelijkheid cm de boodschap van het ware geluk ook daar te brengen, waar zij hun zegenrijken arbeid verrichten. Er zijn op deze tentoonstelling stands van de Witte Paters en van de Paters Ma- risten, van de Paters van den H. Geest en van de Domimkanen, van de Franciskanen en van de Priesters van het H. Hart, van de Paters Garmelieten en van de Congregatie der H. Familie, van Mill Hill en van Scheut- Sparrendaal, van de Orde dei* Kruisheeren en van de Redemptoristen, van de Paters Montfortianen en van de Noorsche Missie, enz, enz. En die allen, ieder uit zijn gebied, laten daar zien, wat de Missie reeds heeft be reikt en wat zij nog bereiken kan; ieder spreekt natuurlijk over het gebied, waar hij zelf werkt, omdat hem dat het beste be kend is, maar allen spreken ze over het ééne, groote doel: de bekeering van die miljoenen in. China en op Java, in Oeganda en in den Congo, in Suriname en op Cura sao, op Borneo en in Brazilië, in Klein-Azië en aan de Ivoorkust, innog heel veel andere deelen van onze aarde. Belangwekkend is ook de medische af- deeling aan deze tentoonstelling verbonden, waarop men ziet wat gedaan wordt tegen de vreeselijke ziekten, die daar in de lan den der heidenen, die ook op het gebied der hygiëne nog zooveel moeten leeren, duizenden en duizenden als offer eischen: Slaapziekte, Lepra, Elephanteasis, Fram- boesia, gele koorts, enz. Meer en meer wordt ingezien, dat men bij de onbeschaafde volkeren gemakkelijker vertrouwen wint, wanneer men tot hen komt als geneesheer van het lichtaam, dan als geneesheer van de ziel, en dat, daar ver houwen in de allereerste plaats noodig is, om het Woord Gods ingang te doen vinden bij die in duisternis levenden, vooral mis sionarissen, die met de geneeskunde althans eengszins vertrouwd zijn, de beste kans hebben het Koninkrijk Gods uit te breiden. Ik heb u gesproken van wat er gedaan wordt voor die miljoenen, die nooit het Woord Gods vernamen en waarvoor ook deze Nijmeegsche' Misieweek weer propa ganda maakt. Maar daar zijn andere miljoenen, die wèl weten dat Christus op aarde is gekomen, die wèl weten, wat Hij van de menschen eischt, maar die Hem dienen, niet zooals Hij het wil, maar zooals zij zelf het 't beste achten, of, erger nog, die zich van Hem afwenden, Hem niet willen kennen. Met die moeten wij dieper medelijden hebben, voor die moeten wij meer nog bid den, want hun zielen zijn verder van God, dan die van de heidenen, die Zijn bestaan niet vermoeden. Over hen werd in deze Missie-week niet gesproken, over hen laat de tentoonstelling niets zien. Dat vind ik jammer. Want grooter liefdewerk nog dan een blindgeborene ziende te maken, lijkt het mij, een die vroeger zien kon, maar blind werd, het licht der oogen terug te geven ARTHUR TERVOOREN. P. v. d. Berg not out Extra's Totaal 102 Val der wickets 115, 225, 335, 4—39, 5—64, 6—64, 7—65, 8—79, 9—95, 10—102. Bowlingcijfers J. Grootmeijer 646 H. Brossois 110 G. Nieda 220 A. v. Stuyvenberg 05 M. Maas 110. paar ballen gelukkig door de slips voordat hij netjes door Kruseman gevangen wordt. Even later wordt er gestopt voor de thee. Er zijn dan 6 wickets neer voor 112 runs, zoodat de Schiedammers nog 6 runs achter staan. Even na de thee bowlt Faber achter elkaar van Buysen en F. Lindeman, waardoor het plotseling erg begint te spannen (8112). Elke run wordt nu luide toegejuicht. Nog MISLUKTE WEDSTRIJDEN. Zondag zouden de openingswedstrijden van de „Zaanland- sche Zeilvereeniging" gehouden worden op het Alkmaarder meer. Door het aanhoudend slechte weer is daar echter niets van terecht gekomen. Van de vaartuigjes die ondanks storm en regenvlagen zich op het meer waagden, geven we hierbij een plaatje. Hierboven een 12 voets jol in actie en hieronder: een der deelnemers in de regenboog-klasse. .4, nog 3. Dan gaat A. i Offerman voor een juiterst nuttige 49 l.b.w. op Faber. De laatste Met invallers voor de beide Postuma's en I uan komt in. Hij is zeer kalm en slaat den Kruyt trok R. en W. gisteren naar Schiedam 'eersten bal van Faber om voor 3. De stand is om "H.D.V.S. te bestrijden. Vuylsteke won den toss en liet R. en W. batten. Van Eeghen en van Bueren trokken naar de wickets op het bowlen van J. Engering en van Buysen. Nadat van Bueren in één der eerste overs achter het wicket gemist is, staat hij fraai te spelen. O.a. slaat hij eenige vieren langs coverpoint op Engering. Van Eeghen ver dedigt meer. Eerst op 46 komt, onder don derend gejuich van het publiek, de scheiding, doordat van Eeghen voor een uitstekende 16 gebowled wordt. Van Bueren verdwijnt nu ook spoedig een leg-break van Engering is hem te machtig (255). Het publiek juicht alsof er een goal gemaakt is. Van nu af aan gaat het sneller. Het bowlen is niet lastig, maar zeer zuiver. Het uitstekende fielden is éen groote steun. Faber wordt na 8 runs mooi door A. Offerman gevangen. Swens geeft eenige mooie off-drives. Op 73 is hij te laat op een bal van Engering. Van 473 wordt het 884. Hoomans en Boogaerdt houden dan tot de lunch stand. Na de her vatting wordt Hoomans spoedig gevangen door Kappelhof. Met Adriaans als laatste man in, stijgt de score snel. Hij en Boo- gaardt runnen zeer scherp, waardoor spoedig de 100 op is. Adriaans staat na een weifelend begin zeer goed te spelen. Jammer dat hij op 118 door een misverstand run out gaat. Boogaerdt blijft met een nuttige 21 not out. Het begin der Hermes-innings is voor de Haarlemmers erg gunstig. Op 1 zijn al Vuylsteke en Scheffers uit. A. Offerman en C. Vischer redden dan de situatie. Beide spelen zeer safe. Het bowlen van Hoomans wordt minder, waarom van Eeghen Davidson laat bowlen, wat geen succes geeft. Faber heeft met bowlen geen geluk. De runs komen niet snel, maar zeer regelmatig. Het fielden is slecht, gedeeltelijk ook door het ongelijke veld. Eindelijk op 78 bowlt Faber Vischer met een langen bal. Kort hierop krijgt de inmiddels aangezette Adriaans Kappelhof in de slips gevangen (479). De kans op een overwinning van R. en W. is nu niet uitgesloten. Ongelukkig mist Boogaerdt kort na elkaar zoowel Jansen als Offerman. Dit kostte achteraf waarschijn lijk de overwinning. Jansen geeft dan een paar harde klappen. Het publiek heeft de overwinning in zicht en moedigt zijn favori- ten luide aan. Ook R. en W. wordt zoo nu en dan aangemoedigd. Eindelijk op 101 vangt. gelijk. Beukers slaat dan met een mooie vier de winninghit. Het publiek op den dijk staat als gekken te dansen. Na nog een 6 van Nolet wordt hij door Faber gebowled. Het totaal was 133. Hermes wint dus met 15 runs. De volledige scores luiden Innings R. en W. J. H. M. van Eeghen, bowled J. Engering 16 Engering 8 J. J. Swens, bowled J. Engering 10 H. Kruseman bowled F. van Buysen 0 J. W. v. d. Boogaerdt not out 21 Mr. B. Davidson, c. J. Nolet, b. J. Engering 4 Jhr. B. Th. Elias, c. Visscher, b. J. Engering J. G. Börneman, bowled F. van Buysen 0 P. P. J. Hoomans, c. P. Kappelhof, b. J. Engering 3 J. W. Adriaans run out 14 Extra's 4 Totaal 118 Wicketval 1—46 (1)2—55 (2) 3—68 (3) 4—73 (4) 5—73 (5) 6—80 (7) 7—84 (8) 8—84 (9) 9—95 (10) 10—118 (11). Bowlingcijfers O. M. R. W. J. Engering 23 4 55 6 F. van Buysen 21 6 33 3 A. Offerman 4 0 20 0 J. Beukers 4 2 6 0 Innings H. D. V. S. Dr. J. Vuylsteke, c. Faber b. Hoomans 0 C. Vischer, bowled Faber 26 P. Scheffers, bowled Faber 0 A. Offerman, l.b.'w. Faber 49 P. Kappelhof, c. Hoomans, b. Adriaans 1 Ir. H. C. Jansen, c. v. d. Boogaerdt, b. Adriaans 14 J. Engering, c. Kruseman, b. Adriaans '8 F. van Buysen, bowled Faber F. Lindeman, bowled Faber 0 J. Beukers not out 10 J. Nolet, bowled Hoomans 10 Extra's 14 Totaal 133 Val der Wickets 1—0) (2) 2—1 (3) 4—79 (5) 5—101 (6) 6—109 (7) 7—112 (8) 8—112 (9) 9—115.(4) 10—133 (Jl). Bowlingcijfers Hoomans Faber B. Davidson J. W. Adriaans O. M. 9 2.3 1 17 6 3 - 11 2 R. 35 32 13 39 W. 2 5 0 3 V.R.A. wint den toss en gaat batten. Het totaal wordt met inbegrip van 7 extra's 64. Alleen W. de Koster kwam met 24 in de dub bele cijfers. Het batten van Rood en Wit viel zeer te gen. Op de heusch niet zoo sterke V.R.A.- aanval had men toch minstens 150 runs moe ten maken. Echter werd het totaal 62. Alleen J. de Jonge (14) en van Lennep (13) kwamen in de dubbele cijfers. Extra'sll. Bowlingscijfers Rood en Wit II: M. Bruin 1—16, J. Kruijt 3—18; A. v. d. Togt 5—15; G. Droste 18. Bowlingscijfers. V. R. A. II: B. Lenz 5—26; J. E. Dolleman 5—16; W. de Koster 09. Met een achterstand van 2 en nog een drie uur speeltijd waagt Mr. Davidson nog een kansje. V.R.A. maakt er nu 76, waarvan Des Tom bes 35. Ten Camp 11 en R. de Waal 10. Bowlingcijfers Rood en Wit II: J. Kruijt 3—32, M. Bruin 011, G. Droste 4—10, A. v. d. Togt 317. R. en W. II moest nu 78 maken om te win nen. Het totaal werd dit keer slechts 54,waar van C. Bultman 18. Bowlingcijfers V.R.A.: B. Lenz 318, J. E. Dolleman 627. V.R.A. II wint dus met 25 runs op de tweede innings. Ook jl. Zaterdag is het geen gunstig cric- ketweer geweest. Bij de meeste wedstrijden moest eenige keeren gestopt worden voor de regen. Dit stoppen kostte bij Haarlem IHa- R.C.H. II zooveel speeltijd, dat de wedstrijd eindigde in een drwaw. Nadat Haarlem voor het verlies van 5 wickets 75 runs gescoord had, speelden de Racers de tijd uit (48 voor het verlies van 9 wickets) A.V.O.S. en H. besloten met het oog op het weer heele- maal niet te spelen. Rood en Wit III b won vrij normaal van Haarlem III b. Alleen Bloe- mendaal zorgde min of meer voor een ver rassing door R. en W. II Ia, dat met een paar invallers verscheen (o.a. v. d. Berg ontbrak), met 50 runs te slaan. Wanneer voldoende tijd beschikbaar was geweest, had Bloemendaal misschien zelfs drie punten uitgehaald. De R. en W.-aanval (Faber en Baasbank) is niet sterk en het komt ons dan ook voor, dat zij Zaterdag van R. en W. Illb wel weer zullen verliezen. Haarlem lilaIllb zal wel in een over winning voor het a-teain eindigen. De bowlerij van beide elftallen is zoo ongeveer even sterk, maar het betere batten van Onken- hout, Teschmacher en Heimig zal den door slag geven. Bloemendaal krijgt gelegenheid om haar punten-aantal op 4 (misschien wel 5) te bren gen A.V.O.S. zal voor hen niet veel moei lijkheden opleveren. Ten slotte wordt nog gespeeld C.V.H. R.C.H. II. Voorspellen is hier lastig, vooral omdat C.V.H. nog niet in het vgld is ge weest. Wij houden het op de sterke R.C.H.- aanval, hoewel het totaal van R.C.H. II ook niet hoog zal zijn. Het is te hopen, dat het weer eindelijk eens beter is! R.C.H. verliest op de 2e innings. De eerste wedstrijd van R.C.H. is op een gevoelige nederlaag uitgeloopen. Niettegen staande de le innings voor R.C.H. met een voorsprong van 6 runs eindigde. R.C.H. opent met P. Dik en J. Blanken- steyn, welke beide spelers een nuttigen stand van 54 opzetten, alvorens Blankensteyn voor 35 werd gevangen. Blankensteyn had er g< 't oog en en z'n slagen dwongen ieders wondering af. R.C.H. kan van dezen sp« welke tevens een goed bowler is, veel ple: beleven. De rest van 't elftal faalt volkon en 't totaal sluit op 79. Alleen P. Dik t 17 maakte eveneens een gunstige uitzon ring. V.V.V. 2 le innings leverde 73 runs !- waarvan Krooneman een harde 41 en D: huis met 16 de menschen waren. Davids de Jong en Blankensteyn namen de wiek* Vermelding verdient 2 schitterende van;, van Kuyt. V.V.V. probeerde om op de 2e mm R.C.H. er onder te krijgen wat haar 1 slotte vrij gemakkelijk is gevallen. R.C bracht het nu slechts tot 49, waarvan Doets met 12 alleen de dubbele cijfers v te bereiken. V.V.V. beantwoordt dit povere totaal i 57 runs voor 2 wickets. Dijkhuis 23 t Krooneman 17 n.o. en Kageman met wisten de zege voor V.V.V. tot een feit maken. A.s. Zondag tegen R. en W. 2 R.C.H. wel uit een ander vaatje tappen, d> wij overtuigd zijn dat dit elftal zeker staat is om elke 2e klasser waardig partij geven. Deze wedstrijd wordt met goedvinden beide partijen op 't nieuwe terrein Bloemendaal gespeeld, wat voor beide p tijen wel geen handicap zal zijn, daar alles de puntjes verzorgt is en de omgev; medewerkt tot een prettig en gezellig gehi Door enkele omstandigheden zijn eep fouten geslopen in den wedstrijd van', H.K.B. en is de verbeterde uitslag als vo. Baan D: le prijs H. Lomans 45; 2en H. Frantzen 4443; 3e pr. L. Giebels 4* 42; 4e pr. J. Leen 2x43; 5. pr. D. Brer 4337; 6e pr. Joz. v. d. Essen 2 x 42; 7e H. Donkers 423x41; 8e prijs J. Pau 4241 40 Baan E: le prijs H. Frantzen 120; 2e H. Denkers 114; 3e pr. H. Lomans 110; 4e prys E. Stoeken 2 X 108; 5e prijs N. Orden 108; 6e prijs P. Tummers 106; 7e J. Buys 104; 8e prijs N. P. Visser 101. Baan F: 1. Th. de VriesPhilips 2. J. A. v. KesselB. Wagenaar 49—' 3. G. StoekenH. Lomans 492 X 4. N. v. NordenH. Frantzen 491 Afdeeling Dames onveranderd. Hemelvaartsdag hield Excelsior een w strijd over 1 K. M. voor A. en B. klass Het verloop was als volgt Winners van series A klassen waren P. Kossen, A. Mie! J. Kipshagen en G. Makkelie. De herk; singsrit won W. v. Dok. Finale le P. Koss 2. Machel, 3. v. Dok, 4. Kipshagen. In B. klasse wonnen de series C. de Nijs, J. Heerden, W. Scheffer en F. de Nijs. Finale le Scheffer, 2e C. de Nijs, 3e F. Nijs, 4e Heerden. Zondag a. s. zal de eind' slissing plaats vinden voor den 300 me sprint competitie. Voor deze competi waar alle reserves elkaar in match van t\ ontmoeten, zijn dan meer als 230 ritten n dig geweest voor de eindstand. G. H. St< ten, H. de Wit en W. v. Dok behaalden ie 29 punten. Deze renners rijden nu voor c; len, 2en en 3en prijs. De le prijs is de Roo huisbeker, 2e prijs de Albio beker, 3e p vergulden. Ster medaille voor den 4en en f' prijs rijden een beslissing. G. Makkelie et J. H. Kipshagen, 6e prijs is reeds voor Michel. Voorts rijden nog voor twee ext prijzen W. Scheffer, H. de Haas, C. v. Ve C. de Nijs, F. de Nijs, v. Heerden, W. SI tel, C. Wijers en P. Passant. Door de Internationale muziekinstrum' ten tentoonstelling te Genève, waar v, fabrikanten tegenwoordig waren, is de ho1 ste onderscheiding, de „Grand Prix toe kend aan de pianofabrikant Julius Feur te Leipzig. De gezondehidsraad schrijft ons: In den handel en bij drogisten is een m del tot verdelging van ratten verkrijgb; genaamd „Rodent". De aandacht wordt op gevestigd, dat dit middel ook voor c mensch uiterst vergiftig is, omdat het v phosphorus bevat. Reeds hebben zich enk' gevallen van vergiftiging, met doodelijl afloop, voorgedaan bij menschen. die v „Rodent" een ander gebruik maakten c' waarvoor het bestemd is. Men zij daar voorzichtig en zorge, dat „Rodent" en tri wens ook andere soortgelijke middelen n in verkeerde handen of in het bijzon: niet binnen het bereik van kinderen kom I i Terwijl drie arbeiders in dc staatsn „Wilhelmina" bezig waren met het kol- delven, ontplofte plotseling een patroon, vermoedelijk bij het schieten niet tot exp sie gekomen was. Twee van de werklied zekere B. en W. werden ernstig gewond. zal vermoedelijk niet meer kunnen zien. derde arbeider S. kreeg geen letsel. i\. L. TWEEDE KLAbSEK. 1. uoor een s-1 overwmnu.^ ur pctioien, ueeit tl. K. L. op fraaie wijze het tweede klasse-schap weten te verwerven, zoodat Helder nu twee 2e klassers rijks is. Ondanks het gure weer waren zeer velen aan het station aan wezig om H. R. C, feestelijk in te halen. Ook een tweetal muziek corpsen waren ter verwelkoming voor het station opgesteld, Grootmeijer wint den toss en kiest batten* W. Grootmeijer en E. Kost openen en de matste gaat onmiddellijk zeer gelukkig run nen. Het fielden der Haarlemmers is mogelijk nog slechter dan verledenhveek en daar in den aanval behalve Schmeinck ook de Ruig ontbreekt komen de runs snel. Op 12 moet W. Grootmeijer retireeren voor 3, voor een Praaien bal van Maas. Nieda komt Kost assisteeren en laat enkele zeer fraaie slagen zien, hij scoort 35 runs, alvorens een Haar lemmer eindelijk een der vele kansen ac cepteert, 269. Slag en Kost ranselen de reserve-aanval van Haarlem naar de boun- dery en eerst op 97 valt 't volgende wicket, dat van Kost, voor een gelukkige 38. Er lijkt eenige verbetering te komen Stuyvenberg 4, C. Alandt 0 en J. Grootmeijer 1, keurig gestumpt door v. d. Berg, kunnen achter eenvolgens retireeren. J. Alandt gaat dan geweldig hitten, slaat o.a. Maas drie maal voor zes. Op 164 voor 7 sneuvelt Slag voor 58 in de handen van Teensma. De staart is spoedig opgeruimd, Brossois 1, Overing 0, M. Maas 2 not out, Alandt werd tenslotte gecleand door Maas voor 29. Met 6 extra's werd 't totaal alzoo 178. 't Was van te voren te zien, dat Haarlem dit totaal niet zou halen. Toch viel 't nog mee, dat het zwakke Haarlem-team op het zuivere bowlen van Grootmeijer nog 102 runs wist te maken. Zes batsmen kwamen boven de 10, maar dan ook niet veel verder. Veel bijzonders viel er niet voor, zoodat we kunnen volstaan met de vermelding van de scores. Teensma werd voor 13 fraai door Alandt gestumpt van Damme kon na een slechten slag retireeren voor 10. J. Cofo runt snel 10 maal alvorens Grootmeijer hem cleande. Hetzelfde geschiedde met Bieshaar toen hij er 11 had Maas met 12, Onkenhout met 19 kwamen verder nog in de dubbele cijfers. Bij Haarlem bowlden o.a. Maas 585 J. Hazes 339. Bij V.V.V. J. Grootmeijer 646H. Brossois 1—10 G. Nieda 2—20. V.V.V. behaalde alzoo een verdiende zege. De volledige scores luiden Innings V.V.V. W. Grootmeijer, bowled A. Maas 3 E. A. Kost, run out 38 G. Nieda, C. Onkenhout b. Nagtzaam 35 J. N. Slag c. Teensma J. Hazes 58 A. v. Stuyvenberg bowled A. Maas 4 C. Alandt, A. Maas o J. J. Grootmeijer stump, v. d. Berg A. Maas 1 J. Alandt bowled A. Maas 29 N. Brossois bowled J. Hazes 1 Th. Overing, bowled J. Hazes 0 M. Maas, not out 2 byes 5 wides j Totaal 178 Val der wickets 1—12, 2—69, 3—97, 4—118, 5—122, 6—138, 7—164, 8—174, 9—174. Bowlingcijfers A. Maas 585 J. Hazes 339 Teensma 014 Nagtzaam 125 Cofo 08. Innings Haarlem. F. v. Damme, c. J. Grootmeijer b. Nieda 10 Teensma, stumped Alandt b. J. Groot meijer 13 A. Bieshaar, b. J. Grootmeijer 11 J. Cofo, b. J. Grootmeijer 10 J. Hazes, b. Nieda 4 A. Maas, c. Overing, b. J. Grootmeijer 12 W. Nagtzaam, l.b.w. J. Grootmeijer 0 W. Onkenhout c. J. Alandt, b. J. Groot meijer 19 G. v. Langelaar, b. M. Maas 2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 5