De Internationale wedstrijden te Utrecht. De Internationale wedstrijden te Dusseldorp. De Internationale wedstrijden te Bremen. GYMNASTIEK. Haarl. R.K. Gymnastiek Vereeniging „Ursus". HONKBAL. VOETBAL-UITSLAGEN. Kampioenscompetietie. K. H. C. Stormvogels. V. V. H.—Kinheim 0—2. Nederlaagwedstrijden T. H. B. T. H. B.—E. D. O. II1—1. R. K. F. D. H. V. B. DISTRICT HAARLEM. WIELRÏJDEN. GEMENGD NIEUWS. Uit de tweede verdieping gevallen. SOCIAAL LEVEN. R.-K. Jonge Werkgevers- vereeniging. VERKEER EN POSTERIJEN. Vliegpost voor Indië. Meer eenheid in het luchtpost- verkeer. UIT DEN OMTREK. Zwendel in waardelooze effecten. Tegenwoordigheid van geest van een chauffeur. VERBETERING RIJKSWEG HAARLEM—VELSEN. Onteigening van perceelen, enz. Een wetsontwerp bij de Tweede Kamer ingediend. DE SLUISBOUW TE IJMUIDEN. VELSEN-NOORD. SANTPOORT. HEEMSTEDE. Een zilveren onderwijsjubileum. HALFWEG. LAATSTE NIEUWS. De gemeenteraadsverkiezingen te Bergen op Zoom. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR JUNI. 6 Juni: Internationale wedstrijd Gronin- fen. 6 Juni: N. H. A, B. te Hoofddorp 11 Juni: Schoolathletiekontmoeting Haar- eu>. 12 Juni: Stedenwedstrijd HaarlemAm- iterdam. 18 Juni: Europeesche wedstrijden te 3erlijn. 19 Juni: Nationale wedstrijden A, A. C. Amsterdam. 26 Juni: Internationale wedstrijden P. P. ic tterdam. STEDENWEDSTRIJD HAARLEM AMSTERDAM. Na de wedstrijden te Groningen en Icofddorp op 6 Juni wordt de Haarlem rev egenwoordigende ploeg tegen Amster- lam vastgesteld. Iet Ned. record kogelstooten 3 X verbeterd. Een groote menigte had zich, dank zij nede een reclame-campagne als nimmer oor een athletiekwedstrijd gevoerd in ons and. opgemaakt om het 4H uur lange, inder- laad internationaal op hoog peil staande >rogramma te volgen op het kleine en daar- loor druk bevolkte U. V. V.-veld aan den .ageweidschendijk. Na een voorstellen der ■uitenlanders afzonderlijk (voor de Hollan- lers bleef het bij een vertooning) bracht nen in vreedzamen strijd bijeen Franschen, Iclgen en Duitschers. Het gehalte der Fran chen was buitengewoon goed op de 400 best op de 1500 M. en de 5000 M. On- anks het kleine, harde, ongelijke grasveld ingen deze afstanden resp. in 4 min. 9 4/5 tc. en 15 min. 45 sec., d.i, resp. 3 1/5 sec. n 13 4 5 sec. beneden Ned. Recordtijd. Het oopen van Baraton en Norland was af. Het >eil der Belgen (wat verzorgen zij hun klee- ing toch slecht!) was iets minder. Best de len de estafette-ploegen het weer van Liè- eois. Luik, die zoowel op de Zweedsche ls 4 X 100 M. in goeden tijd 1 werden, leer te betreuren was het, dat de wijze van tarten aanleiding gaf tot onaangenaamhe- len. Bij de finale 100 M. werd niet minder ïan 9 X valsch gestart. De Belgen weten lit aan den seingever, die volgens hen niet egelmaïig z'n taak vervulde. Uit protest e-lie'.en ze met z'n drieën het veld! 3ij de Duitschers, ook van goed gehalte, c-i:e oude bekenden: Storz op de 400 M. hij komt ook te Groningen), Walpert, de :leine Tomberg, die in 1925 te Nijmegen met ledarf schitterend won, en de polsstok- .crobaat Baltcs van D. S. C., geen onbeken- le op de Vitesse-wedstrijden. Over de Hol anders kunnen wekort zijn. De deelname vas niet groot. Alleen P. S. V. uit Eindhoven was goed ertegenwoordigd. ien groote verrassing bracht het kogel- tooten: H. Kamerbeek van P. S. V. werd met 1283 M. en verbeterde daarmede het «ederlandsche recort (12.55 M.) Na afloop prak de Philips-man met den oud-record- ouder J. Selman van A. V. 1923 af, ieder :og 3 pogingen te wagen. De Eindhovensche eus begon, bracht het bij den eersten stoot ot 12,98 M. (2de verbetering) en vervolgens p 13.19K- M. (3 erecord-verbetering). J. 'elman deed 2 ongeldige worpen, stootte de erde maal 13.52 ~M„ het publiek juichte 1toen Jan z'n evenwicht niet kon .ouden, vóór uit den ring viel, waardoor elaas de worp ongeldig verklaard moest .orden, 't Was inderdaad een verrassing, joed was het polsstokspringen waar lunia 2 werd met 3.50 M. en B. Nollen, P. V. 3 met 3.40 M. De Horden gingen in 16.6 sec., geen lechte tijd, Britstra en Kaan gingen vrijwel dijk door den finish. Arie, de eenige deel- emende Haarlemmer, werd 2. Een daardige restatie leverde de jeugdige A. A. C. er lenz, die ook reeds te Zaandam opviel en u 1 werd op de 100 M. C. klasse in 11 2/5 ec. Oo tijd was het lijvige programma afge perkt; kapitein Scharro reikte de prijzen uit. De volledige uitslagen luiden: 100 M. Internationaal: 1. H .Broos, P.S.V., 1 3 5 sec. 2. A. v. Dorst, PS.V., 12 sec. 3. Bakker, V. en L. Zooals wij reeds meldden, liepen in de inale de 3 Belgen Moetbeck, Brochart en '.inner niet mede; als protest tegen de wijze an starten verlieten zij het veld! 400 M. Internationaal: 1. Teger, Metropo- itan, 51 1/5 sec. 2. H. Storz, V. L. O., 51 2/5 ec. 3. E. Vereken, Liègeois. 4. F. Bergfeld, v. V. 1923. '500 M. Internationaal: 1. G. Baraton, Metropolitan, 4 min. 9 4/5 sec, 2. Waloert, luitschland, 4 min. 14 sec. 3. H. Verbeek, Ichwarz-Weiss. 4. A. Zeegers, A. V. A. C. V du Hen, D. F. C. 5000 M. Internationaal: 1. R. Norland, Me- ropolitan, 15 min. 45 sec. 2. T. Tomberg, 909. 3. Defleurquin, La Gantoise. 4. J. iroers, Berchem Sport. 7. P. de Boer, Trek- ogels.'tle Hollander, 17 min. 10 sec.) 10 M. Horden-Internationaal. 1. J. Brit tra, Hellas, 16.6 sec. 2. A. Kaan, Haarlem, 6 4 sec. 3. G. Niël, Liègeois. ".weedsche Estafette-Internationaal: 400, 00, 200, 100 M. 1. Liègeois, Luik, 2 min. 3 5 sec. 2. 1913, Amsterdam, 2 min. 8 3/5 ec. 3. Hellas, Utrecht. 4 X 100 M. Estafette-Internationaal: 1. iègeois. Luik, 44 3/5 sec. 2. P. S. V., Eind- oven, 47 4 5 sec. 3. A. A. C., Amsterdam. "'olsstok-hoogspringen-Internationaal: 1. ialtes, D. S. C., 3.60k> M. 2. K. Reonid, Zee- lacht, 3.50 M. 3. B. Nollen, P.S.V., 3.40 M. Kogelstooten-Internationaal: 1. H. Kamer- eek, P. S. V., 12.88 M. 2. Th. Delaender, a Gantoise, 12.1014 M. 3. J. Nollen, P.S.V., 1.94 'A M. 4. J. Selman. 1923. 100 M. Nationaal klasse C.: 1. A. Benz, 1, A. C. 11 2 5 sec. 2. C. v. 't "and, 1923. Winnaar „Zilveren Dom," Philips Sport- ereeniging te Eindhoven. Aan bovengenoemden wedstrijd namen de (aarlemmers Paulen en v. d. Berge deel, J)e 00 M. was voor Houben in 10.5 sec. De 200 M. voor Schüler in 21.6 sec., 2 Houben 21.8 ec., 3. R. v. d. Berge. Bij de 400 M. zette aulen z'n eindspurt iets te laat in en werd achter Engelhardt 49.8 sec. Petri, één van c loopers, die ook te Groningen start, won e 5000 M. in 15 min. 23.7 sec. De Hollander Peters uit Zwolle, sprong bij ovengenoemden wedstrijd 1.80 M. hoog (3) n 7.13 M. ver (2.) iecr.: W. L. de Zwager, Vooruitgangstr. 79. Voorgesteld als werkend lid: B. Aukes, paarndammcrweg en N, Somers, Voorzorg- '.raat 18. Nogmaals wordt er op gewezen, dat op tst van den Inspecteur in het Zander-In» ituut geen fietsen geplaatst mogen wor- en. Voortaan zullen aanwezige rijwielen uiten de deur geplaatst worden. Tweede Pinksterdag wordt onze fietstocht showden naar Noordwijk. De weg is uit- ekend; de omgeving beslist mooi; we heb- en goed weer en er blijft dus niets te wen- :hen over. Het vertrek is bepaald op tien ur precies van de Groote Markt. Alle ames- en hecren-lcden gaan natuurlijk mee. ergeet vooral niet om een goedwerkende np mee te nemen, want in het niet door Haarlem geannexeerde gebied zijn de die naren van den II. Hermandad allesbehalve medelijdend. Indien onze monteurs de noo- dige reparatie-benoodigdheden meenemen is de kans op vertraging voor „lekke pijpen" etc. zoo goed als uitgesloten. Dat weten we nog van de vorige malen. Onze voorspelling: Ajax wint, is niet uit gekomen. De overwinning is aan Haarlem, wel met wat te hooge cijfers, maar absoluut verdiend Haarlem heft zich zelf overtrof fen en vooral het veldwerk was af! Ajax is ieder jaar een tegenpartij, waar mee geducht rekening gehouden moet wor den. Maar na deze en de vorige overwin ning zal dit jaar hetzelfde wel van Haar lem gezegd worden. De werper van Ajax. Van den Heuvel, was niet zoo best op streek. Hij liet nogal vaak een beurt door Bogaard wer pen en gooide bovendien nogal eens vier wijd. Wel was het moeilijk bij hem van het eene honk naar het andere te ko men. Beets en Vrugt deden dat bovendien nog wel eens een beetje roekeloos en sneuvelden dan. Smit. de Haarlem-wer per. heeft den heel enwedstriid voor zijn rekening genomen en op een uitstekenden manier. Dat Parson weer als achtervanger optreedt is èn voor honkbal èn voor Smit een heelen steun, en voor de tegenpartij een voortdurend gevaar. Vrugt, op het eerste honk. heeft het niet zoo zwaar ge had, doch schijnt langzamerhand weer in den ouden vorm te komen. Ook Huijsman, staande in het verre veld, blonk in dezen wedstrijd uit. Verschillende hooge ballen kwamen, de een wat meer en de ander wat minder, bii hem in de buurt, en hij ving ze correct. Het tameliik talrijke pu bliek gaf meermalen door gejuich en handgeklap uiting aan zijn enthousiasme. Honkbal pakt de menschen heel gauw. Toen in de vierde inning Ajax knoeide met aangooien en vie Haarlemmers binnen kwamen, was de stand 55. Blijkbaar kwam toen pas het idee op. dat een Haarlem overwinning niet uitgesloten was. Na de ze vende inning was de stand 107 voor Haar lem. Tijd voor negen innings was er niet, dus kreeg Ajax in de achtste inning de laat ste kans. Zij gebruikte die kans echter heel slecht. Er werd weer wat geknoeid bij het veldwerk en Haarlem haalde vijf punten binnen. De voorsprong was nu gestegen tot 8 punten Smit wou erg graag die voor sprong zoo houden en spoedig stonden drie Ajaxiede n den kant voor nul punten. 't Was een mooie wedstrijd en het sterk ste negental zegevierde. De uitslag in innings is: II. 0-1—0—4—1—0-4-5 15. A. 1—0—2—2-0—1-1-0 7. Internationale wedstrijd. Groningen:: Olymp. Elftal-Newcastle U. 05 Kampioenschap van Nederland Almelo: HeraclesAjax 00 Breda: N. A. C.Feijenoord 10 Promotie en degradatie. Tweede klasse. Delft: D. H C.—A, O. 01—2 Bleyerheide: Bleyerheide-L.O.N.G.A. 02 Promotie en degradatie Aid. IV. L.O.N.G.A. 5 4 1 13—7 8 V. V. V. 6 4 2 14—8 8 Bleyerheide 5 2* 3 69 4 Bredania 6 1 5 615 2 Derde klasse. Helder: H. R. C.Hortus 23 Rotterdam: OvermaasR, F. C53 Zaltbommel: ZaltbommelPope 11 Oude Pekela: NoordsterApipngendam 90 Vierde klasse. Hoek van Holland: H. v. H.V. D. S. 21 Rotterdam: U. D. I.Sliedrecht 14 Res. derde klasse. Zaandam: Watergraafsmeer IIQ.S.C. II 1-1 Gouda: O. N. A. IIUeptunus II 41 Competitie. Zwolle: Z. A. C.Go Ahead 52 min. 10 N. V. B.-Beker. Kampen: K. H. C.Stormvogels 22* Na-competitie. Meppel: Alcides IIDe Kooy 31 Vriendschappelijke wedstrijd Enschede: EnschedéBurley F. C. 27 Stormvogels komt in den halvi eind strijd. Kampioenschap van Nederland. Heracles 7 5 2 13—5 12 N. A. C. 7 5 2 14—9 19 Ajax 8 3 2 3 14—15 8 Feijenoord 7 2 1 4 79 5 Velccitas 7 1 6 444 1 Promotie en degradatie Aid. II. A. D. O. 3 3 7—2 6 A S. C. 2 1 1 3—4 1 D. H. S. 3 1 2 3—7 1 A.D.O. is door de overwinning op D.H.C, le klasser geworden. INTERNATIONAAL VOETBAL. NoorwegenDenemarken 01. De Zondag te Oslo gehouden voetbalwed strijd NoorwegenDenemarken werd door de gasten met 10 gewonnen. Rust 00. ItaliëSpanje 20. De Zond.tig te Rome gehouden landen- wedstrijd, die door de koningen van Spanje en Italië werd bijgewoond, eindigde met 20 voor Italië. Rust 10. Er waren 50.000 tóeschouwers. Te Praag. PraagRoode Duivels 4—0 Amsterdamsche V. B. Tweede klasse. De beslissingswedstrijd AmateureAmstelsteyn 21. Res. eerste klasse: Taverne IIT. O. 16 Res. derde klasse: S. D. W. IV—Wood ward II 13. Gouden Kruis: S. D. W. D. J. K. 1—2; D. E. C—E. D. W. 6—1; O. D. E—Zeebur- gia 23, A. F. C.Meteoor 82. De Stormvoges hebben ondervonden, dat de Oostelijke 2de klasser IC. H. C. geen „zacht kostje" is, zoodat het hun alleszins begrijpelijk voorkwam, dat Go Ahead van deze stevig spelende Kampenaren heeft verloren. Toen de IJmuidenaren in Kampen arri veerden, stond een groote menigte jonge en oude voetbal-enthousiasten hen op te wachten. Ook op het terrein bleek voor dezen wedstrijd groote belangs'elling te bestqan. Aardig was het op te merken, hoe men hier zelfs in 't verre „Oosten" wist, dat Witte Jan" in Stormvogels speelde. Deze was echter niet present. Ook voor Thijssen bestond veel belangstell'ng, waarschnijlijk naar aanleiding van zijn schitterend keepen tegen de Engelschen in Deventer. Ook in dezen wedstrijd heeft de St.kee per getoond, dat hij werkelijk een doelman van klasse is. En dat was maar goed ook, daar Koster en Haak dezen keer lang niet zoo op dreef waren, als we dat van hen gewend zijn. Er werd door hem nogal eens i leelijk gemist, waarschijnlijk een gevolg I van het zeer effec.vohe terrein. Wanneer i we hier nog bijvoegen, dat ook Snoeks nogal eens gepasseerd werd. dan is het te begrijpen, dat Thijssen door het Kamper binnentrio, waarvan de m'.dvocr opviel, ncgal eens belaagd werd. Met merkwaardig veel gemak hield hij er echter tal van goed gerichte schoten uit. Het soe1 der Westelijke voorhoede is ongetwijfeld den Oostelijken niet medege- vai.cn. Van Pel gaf ook de hem vreemde plaats maar weinig voorzetten, waarschijn lijk een gevolg vrn te weinig balcontrole op dit hobbelige terrein. Links ging het wel beter, maar toch ook weer niet zoo, dat de vinnig cp den bal zit'.enden K. H. C.-verdediging vaak gepasseerd werd. En was dat al eens het geval, dan werden de voorzetten voor den zeer trapvasten spil uü-e.stoept. ioch scoorde Stormvogels het eerstfe doelpun door toedoen van Hout kamp 10. Ook Oldenburg liet enkele aardige staaltjes zien, maar was met schie ten niet gelukkig. In 't geheel niet ontmoedigd bleven de K. H. C.ers echter doorspelen en werkelijk gelukte het den midvoor met een fraai en zuiver geplaats schot Thijssen te passee- ren. 1t. Nogmaals nam Stormvogels echter de leid'ng. Toen van Pel een corner nam, be landde de bal bij den vrijstaanden de Jonge, die zich niet bedacht en den ICam- per-kceper nogmaals passeerde. 21. De thuisclub bleef echter enthousiast door- doorspelen, soms wel eens wat al te ent housiast. De Stormvogels verdediging moest dan ook voortdurend op haar qui vine zijn. Met Thijssen aan het hoofd hield zij langen ijd stand, doch vrij kort voor 't einde was dc stand gelijk. 22. Beide teams spanden zich nog geducht in voor 't winnende punt, maar het bleef uit. S ormvogels komt nu door dit gelijke spel met N O A D, V U C en Vitesse in de halve beslissing uit. Het Stcrmv. elftal zag er als volgt uit: Thijssen, Haak, Koster, Visman, Snoeks, v. d. Velde, v. Pel. Oldenburg, Houtkamp, v. d. Velde, de Jonge. WILHELMINA—HAARLEM 2—1. Op een voor Haarlem ongekend laat tijd stip in het vrijwel afgeloopen voetbalsei zoen trokken de roodbroeken Zondag naar Tilburg, gehoor gevende aan eene uitnoo- diging om deel te nemen aan een door de Vereeniging Willem II georganiseerd tour- nooi om den Heidsieck Monopole Beker. De opzet was hierbij zander om alles op „winnen" te zetten dan wel weer eens eenige jongere s pelers in een wedstrijd tegen rt<"-ke tegenstanders1 gelegenheid te geven 1 n n krachten in „hooger voetbal" te tocuen. Dit als uitgangspunt aannemende kan van een geslaagde proefneming worden gesproken. De loting bracht Haarlem tegen de Zuide lijke eerste klasser Wilhelmina dat slechts twee reseve-spelers in het elftal had opge nomen. Haarlem stelde hiertegenover de Vries Cats Moolenaars Henneman Balen Blanken Torringa Kammeyer P. van Daalen Groeneveld Klerk Fievez De verdediging van het Haarlem-doel was bij de Vries in goede handen. Van de achter spelers was Moolenaars niet in z'n besten vorm en trad Cats aanvankelijk wat weifelend op wat echter gedeeltelijk het gevolg was van een nog niet geheel herstelde blessure. De middenlinie gaf in zijn geheel wel vol doening, terwijl in de voorhoede de vleugel spelers het meest op den voorgrond traden. Voor de rust had Wilhelmina het wind- voordeel en daar Haarlem voorzichtig begon waren de Bosschenaren het meest in den aanval. Na 20 minuten spelen weet de mid denvoor van Wilhelmina de Vries onhoud baar te passeeren, 10. De aanvallen van Haarlem worden hoofd zakelijk door de vleugelspelrs geleid en Fievez is eenmaal niet gelukkig wanneer een hard schot tegen den paal komt. Een hard schot van Balen Blanken wordt nog juist gestopt en dan komt de rust met 10 voor Wilhelmina. Na de rust is Haarlem veel beter en wordt het spel naar het Wilhelmina-doel verplaatst waar door slechts schieten van het binnen trio van de Haarlemvoorhoede doelpunten uitblijven. Na een der uitvallen wordt een fout van Moolenaars Haarlem noodlottig, daar de Vries opnieuw wordt gepasseerd 20. Spoedig hierna scoort Groeneveld fraai tegen 21. Luide door het publiek aangemoedigd is Haarlem dan tot het einde sterker maar het schieten blijft onvoldoende. Wel wordt een schot van Balen Blanken achter de lijn gestopt, maar de scheidsrechter laat doorspelen. De achterhoede van Wil helmina tracht door uittrappen tijd te winnen en de verdiende gelijkmaker blijft uit, met een eervolle nederlaag komt het einde. propaganda-wedstriid te Limmen. Het V. V. H.-elftal, dat versterkt was met C. Olden burg, Chr, Klerk en J, Schoustra kon het niet tot een overwinning op het enthou siast spelende Kinheim brengen. Reeds direct na den aftrap ontwikkelt zich een vlug spel met Kinheim liefst in de meerderheid. Verschillende aanvallen van V. V. H. loopen op de hechte verdediging te pletter en spoedig is het de rechtsbinnen, die met een sublieme opbal Riipman het nakijken geeft (01) Kort hierop is het rusten. Na de rust gaan de V. V. H.-ers er van door maar letterlijk niets gelukt hen, tel kens is er wel 'n been of 'n paal om 't schot te keeren. Kinheim verdedigt uit alle macht en de middenvoor slaagt er zelfs in met een prachtig schot den voorsprong te vergroo- ten. Hierna komt het einde en reikte de voorzitter van Limmen met een toepasse lijk woord den Kinheim-aanvoerder den prijs uit. Onder de goede leiding van den heer Faassen had deze wedstrijd plaats. T.H.B. trapt af en heeft het voordeel van wind en zon. De eerste aanvallen zijn voor E.D.O. dan wordt T.H.B. iets sterker, doch de ach terhoeden blijven meester van het terrein Het spel is niet bepaald mooi om aan te zien. E.D.O. houdt het spel te kort en T.H.B. zoekt haar heil in wat al te stevig spel, De rust breekt aan met blanken stand. Als weer begonnen is gaan de partijen vrijwel tegen elkaar op. T.H.B. scoort eerst door haar binnenrechts en kort hierop maakt v, d. Water gelijk. E.D.O. wil thans winnen en het laatste kwartier is geheel voor E.D.O. Met alle macht verdedigt T.H.B. en er is geen doorkomen aan. Dan maakt de scheids rechter er een einde aan en is het E.D.O. niet gelukt overwinning te behalen. Het E.D.O. elftal was als volgt: Zoet Swart C. Drager Mollema Kuiper W. Rietbeek D. Swart J. Oomen H. Oomen v, d. Water De uitslagen van gisteren zijn: Kampioenswedstrijd. Graaf WillemVolharding VooruitLisse Promotie 2—5 0—2 7—2 9—1 6—0 2—5 3—4 1—3 Eerste klas Limburg. ArmadaR.K. O.N.S. Overgang A. Quick—P. H. C. V.V.Z.—S.D.O. Tweede klasse. F. V.E.P.O.K.V. Bataven—P.V.C. 2 Vriendschappelijk. P. V. C.—D.O.S. V.V.S.Juliana Zuid LimburgNoord Limburg Junioren-Competitie. Uitslagen van de vorige week zijn: Victrix 3—V. V. F. I 5—2 R. K. V. Z. 3—Alliance II 3—7 T. Y. B. B. 5—H. B. C. IV 1—10 H. B. C. 4Alliance II 31 T. Y. B. B. 5T. Y. B. B. 4 0—6 Voor hen die 't nog niet gelezen hebben, zij nogmaals medegedeeld, dat voor het Junioren Elftal de navolgende wedstrijden zijn vastgesteld geworden: 12 Juni: Leidsche ElftalHaarlemsche Elftal, (Terrein wordt nader bekend ge maakt.) 26 Juni: Amsterdamsche ElftalHaarlem sche Elftal. (R. K. Sportpark Meeuwenplein, o. h. Y.) De spelers en reserves hebben natuurlijk vrij leizen. Tijden van vertrek worden nader bekend gemaakt. Zooals uit onderstaande stand blijkt, is T. Y. B. B. '4 kampioen geworden van de Junioren afdeeling. Van deze plaats zij hun nogmaals onze gelukwenschen aangeboden, hoewel ik hen reeds Donderdag persoonlijk hebt gecomplimenteerd. We hopen binnen kort nog een totaal overzicht te geven van bovengenoemde competitie, alhoewel we niet dachten klaar te komen voor 1 Juni, hebben we 't precies kunnen redden. Mijn dank voor u aller medewerking deze laatste maand. De stand: T.Y.B.B. 4 16 13 1 2 27 61—19 1.70 Victrix 3 16 12 1 3 25 41—13 1.56 R. S. M. 3 16 8 5 3 21 55—26 1.31 Concordia 3 15 7 4 4 18 4323 1.20 Alliance 2 15 6 3 5 15 52—32 1.00 V. V. F. I 16 7 1 8 15 40—50 0.94 H.B.C. 4 16 4 2 10 10 50—48 0.62 R.K.V.Z. 3 16 1 3 12 5 20^72 0.31 T.Y.B.B. 5 16 2 1 13 5 18—97 0.31 De wedstrijden van V. V. F. 2 zijn verval len. De gespeelde wedstrijden tegen D.S.S. 3 en Onze Gezellen 3 zijn in bovenstaande stand niet opgenomen, zooals afgesproken is geworden. Finanti ën. Zij, die nog iets te betalen of te vorderen hebben, gelieven dit zoo spoedig mogelijk te doen. De Penningm.-Comoetitieleider, SMIT, Atjehstraat 12, Haarlem. SERIEWEDSTRIJDEN R. K. V. S. „SANTPOORT'. Te 2.45 wordt begonnen met den wed strijd R. K. V. Z. IBeverwijk II, Beide steljen op met 2 invallers. Zwalu wen is direct in de meerderheid en for ceert een tweetal corners die niets ople veren. Toch blijft zij steeds in den aan val, al is in deze periode het spel van Beverwijk technisch veel beter. Langzamer hand werkt Beverwijk zich los en het spel gaat gelijk. Bij een aanval van laatstge noemde verwerkt de Z.-keper den bal on voldoende en een der toesnellende Wijkrs plaatst netjes in doel. Weer is het eenige aanvallen op de Z.-veste. doch het back- stel en keeper zijn safe Met Z. in den aanval breekt rust aan. Stand 10 voor Beverwijk. Als weer begonnen wordt heeft Z. het voordeel van de laagstaande zon. Ze is dan ook herhaaldelijk voor het rood witte doel waar zij een hechte verdediging vinden. Toch weet zij na een mooie aan val den gelijkmaker in doel te* plaatsten, door toedoen van invaller Kruvver. Bever wijk verslapt dan eenigszins. waarvan Z. niet profiteert, vooral de middenlinie sieunt matig, vooral haar plaatsen was slecht. Als het einde daar is. heeft de stand geen verandering ondergaan. Ook in de 2 x 7 minuut verlenging wordt niet meer ge scoord Bij loting werd Beverwijk II de ge lukkige, Het was een stevige wedstrijd, die door gevaarlijk spel nog al eens werd on derbroken en waarbij het fluitsignaal in goede banden was. H, S. C. „EXCELSIOR". G. H. Stouten wint den 230 gereden serie- wedstrijd vai^ den sprint-competitie over 3C0 M. en wint daarmede den Roomhuis-beker, Zondag hield Excelsior den eindstrijd voor de sprint-competitie. De ui slag is als volgt: Besliss ng wedstrijden wegens gelijk aan tal punten: le ri'; le H. de Wit. 2e W. v. Dek. 2e -rit: le G. H. Stouten. 2e H. de Wit. 3e rit: le G. H. Stou/ten en W. v. Dok 4e ri le J. Kipshagen, 2. G. Makkelie. 5e rit: le C. de Nijs, 2e F. de Nijs. 6e rit: le W. Scheffer. 2e C. de Nijs, Eindstand luidt thans: le G. H. Stouten, 2e H de Wil. 3e W. v. Dok, 4e J. Kipsha gen, 5e G. Makkelie, 6e A. Michel, 7e W. Scheffer, 8e C. v. Veen, 9e en 10e H. de Haas en J. Westbroek. 11e F. de Nijs. 12 en 13e C. de Nijs, J. v. Heerden, 14e Sleutel, 15e Wijers, 16e P. Passant. Winner van den troostprijs werd F. de Nijs. tesfuurder had, fen einde de aanrijding minder ernstig in de gevo/ jen te doen zijn, zijn wagen van den weg af in 'n vijvertje ge stuurd. De heer Faber had daaraan te dan- j ken, dat hij het er levend afbracht. Hij i3 niettemin met verscheidene kneuzingen naar zijn woning overgebracht. De auto reed in snelle vaart door het vijvertje en kwam er met nog steeds loopenden motor aan den an deren kant weer uit. De wagen was niet beschadigd. Te Deventer is de 61-jarige G. Horst uit de tweede verdieping van zijn woning aan de Rijksmanstraat op straat gevallen. Bij het vervoer per brancard naar het Ziekenhuis is hij overleden. Zaterdag en Zondag vergaderde te 's-Hertogenbosch de R. K. Jonge Werk- geversvereeniging in een der zalen van Lohengrin. Rapporten werden uitgebracht over den toestand der vereeniging door mr. F. Jans- sens en over de gevoerde en te voeren pro paganda door mr. G. Mutsaers, die de ge dachte ontwikkelde, dat men allereerst zelf apostelen moet zijn om anderen apostelen te maken. De zeereerw. pater mr. D. Beaufort O.F.M, hield een rede over: „De werkgever en St. Franciscus." Het vliegtuig, dat Zaterdag om 8 uur van Amsterdam (Schiphol) en 9.45 van Rotter dam (Waalhaven/ naar Parijs vertrek, had le Le Bourget aansluiting op het vliegtuig van de lijn ParijsLyonMarseille, dat den zelfden dag te 18 uur zijn einddoel breikte. Met ingang van heden wordt de gelegen heid geopend om op werkdagen correspon dentie voor Lyon en omstreken en voor Marseille en omstreken met dezen dienst te doen vervoeren. Eveneens zal correspondentie voor Indië langs deze route kunnen worden verzonden; het postkantoor te Rotterdam vormt daar toe, des Vrijdags, voor het eerst op 3 Juni a.s., zendingen voor Singapore, Medan en Batavia. De doorzending te Marseille ge- schidt met schepen van de P. en O. lijn. Het luchtrecht bij gebruik van deze route is voor elke zending vastgesteld op 5 cent per 20 gram; In de kringen van belanghebbenden wordt bij het steeds groeiend luchtpostyer- keer meer en meer de behoefte gevoeld aan een grootere uniformiteit, in het bijzon der wat betreft de vaststelling der tarieven en de wijze van afrekening tusschen de post-administratiën onderling. Op de algemeene postconferentie, die in 1929 te Londen zal worden gehouden, zal uiteraard ook het luchtpostverkeer een punt van bespreking uitmaken. Teneinde op die conferentie te kunnen beschikken over de noodige practische ervaring wordt het wen- schelijk geacht gedurende 1928 een proef- regeling in te voeren, welke bij die bespre kingen kan dienen als grondslag voor een definitieve regeling. Door het Internationaal Postbureel te Bern worden thans voorbereidingen getrof fen tot het samenroepen van een confe rentie, die in begin September a.s. te Den Haag zal worden gehouden en wier taak het zal zijn de als proef bedoelde regeling te ontwerpen. De centrale recherche te Rotterdam heeft proces-verbaal opgemaakt tegen J. P. de V. en J. H. beiden gedetineerd in het huis van bewaring te 's Gravenhage en tegen W. v.d. K. en J. T alhier die met hun vieren den koopman J. H. 't H. door middel van een waardeloos effect hebben opgelicht voor honderd gulden. Een zestien waardelooze aandeelen werd nog bij hen in beslag ge nomen. Een auto die door een vijvertje reed. Dicht bij den overweg te Vorden is onge veer zestig-jarige heer Faber uit Slijk-Ewijk (O.B.) toen hij op zijn fiets uit een zijweg kwam zonder acht te slaan op een naderen den auto, door dezen aangereden, De auto- Een wetsontwerp is ingediend tot verkla ring van het algemeen nut der onteigening van perceelen, erfdienstbaarheden en andere zakelijke rechten, noodig voor verbetering van den Rijksweg van Haarlem naar Velsen in de gemeente Haarlem, Schoten en Velsen. De toelichting wijst er op, dat genoemde Rijksweg niet meer voldoet aan de eischen van het toenemend verkeer. Voor verbree ding is ter weerzijden van den bestaanden weg tusschen de Jan Gijzenvaart en even ten Zuiden van de kom van Sanpoort de beschikking noodig over strooken van de daarlangs gelegen eigendommen ten einde een totale wegbreedte van 26 M. te kunnen verkrijgen. Ten Oosten van Santpoort is een nieuw wegvnk ontworpen. Van ongeveer 200 meer van de kom van Velsen af, moet een nieuwe weg worden gemaakt naar het ontworpen nieuwe pontveer over het Noordzeekanaal. Voor de verbetering van het wegvak tus schen de Kennemerstraat te Haarlem en het Soendaplein onder Schoten, worden de ter- reinstrooken door Haarlem afgestaan. De lengte van den te verbeteren weg bedraagt te zamen ongeveer 614 K.M. De totale kos- 'en worden geraamd op 800.000. Naar we vernemen is de tweede deur voor de nieuwe sluis te IJmuiden, welke even eens door Burgerhout's Machinefabriek Scheepswerf te Rotterdam gebouwd wordt, reeds zoover gereed, dat het transport daarvan naar IJmuiden tegen het eind der volgende maand zal kunnen plaats vinden. Het plaatsen van de reeds eenigen tijd in de Binnenhaven aldaar liggende eerste deur ge schiedt waarschijnlijk reeds in het midden van Juni. Aanrijding. Gisternamiddag, omstreeks kwart voor 7. heeft cp den Velserweg een aanrijding plaats gehad tusschen een mo torrijwiel bestuurd door H. C. B. uit Haar lem. en een automobiel Deze laatste stopte weliswaar tijdig, doch een achterop rijden de auto botste tegen haar op en duwde haar nog een eindje naar voren, tengevol ge waarvan het motorriiwie' onder de eer ste auto kwam en aanzienlijk werd be schadigd De bestuurder kwam er zonder letsel af. Door de politie wordt een onderzoek in gesteld. 55-Jarige echtvereeniglng. Heden her denkt het echtpaar Böhm, wonende aan den Hagelingerweg, nabij het Missiehuis, den dag, waarop het voor 55 iaar in den echt werd verbonden. Het tiejaardé echtpaar genïef nog een goede gezondheid, al geraakt de bruiat- gom, die 78 jaar oud is. wat Hecht ter been. Dat was vroeger anders. Toen liep hij gedurende 3 winers eiken dag tweemaal den afstand VelsenElswoud bii Overveen. Het echtpaar heeft acht kinderen en 61 kleinkinderen; bovendien nog een achter kleinkind. Het zal vandaag d'.n heer en mej. Böhm wel niet aan belangstelling ontbroken heb ben. Bekroond. De R.K. Harmonie „Soll Deo Gloria" behaalde gister op concours den eersten prijs met het hoogst aantal punten in de afdeeling van uitmuntendheid Har monie. Badhuis. In het badhuis aan de Post- laan werden in de week van 23 t.m. 28 Mei genomen 375 douchebaden, 38 kuipbaden. Aan 42 kinderen werd een gratis schoolbad versrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kostelooos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur, werd door 5 volwassenen gebruik ge maakt. Het was Zaterdag aan de R.K. school eene bijzondere feestdag. Dien dag herdacht mej. G. Uilenhoud haar 25 jarig jubileum als on derwijzeres bij het R.K. Onderwijs. Al was zij van al die jaren er slechts 5 aan de R.K. MiU.L.O. School te Heemstede geweest, de bijzondere liefde die de kinde ren en allen die aan de school verbonden zijn, haar toedragen, was voor hen eene rede om dien dag voor de jubilaresse als 'n onvergetelijke te maken. De feestdag werd ingezet met eene H. Mis, ter harer intentie opgedragen in de St. Bavo, parochie, en waarbij leerlingen en personeel aanwezig waren en de meestcn ter H. Tafel naderde. Om half 10 werd zij in de ontvangkamer ontvangen door de Eerw. Zusters, vervolgens kwamen haar complimenteeren 't leekenpersoneel, waar aan de ZeerEerw. Heer Pastoor H. A. V. IJzermans, de beide Eerw. Heeren Kape laans en het R.K. Kerk- en Schoolbestuur hunne gelukwenschen kwamen aanbieden en waarbij onder hartelijke toespraken cadeau's werden aangeboden. Zoo ontving zij .van het Kerkbestuur een fraai boek en van de Eerw. Zusters een keurig bewerkt kussen. Op de ruime speelplaats zijn de talrijke kinderen opgesteld, allen in fcest- kleeding. Het terrein voor de school is rijkelijk ver sierd met bloemen, evenals de speelplaats. Begeleid door muziek wordt de jubilares se dan naar de speelplaats gebracht. Als 't gejuich wat bedaard is, wordt door de leer lingen der hoogste klas een welkomstlied gezongen, waarna een der leerlingen van de 9e klas, na het uitspreken van een toe passelijk gedicht haar, namens alle leer lingen en het onderwijzend personeel een fraai schoorsteenklokje aanbied. In deze toespraak werd de jubilaresse hulde gebracht voor haar onvermoeiden ar beidsvoor de jeugd, en waardoor het onder wijs vcor de lee~lingen niet alleen een ze gen, maar ook een genoegen is. Vervolgens volgden nog huldeliedc-en en gedichten van haar klas (de 2a) en die der 3e klas. In een alleraardigste toespraak dankte z- vooral de kinderen, van dezen voor haar dankbaar om den dag zelf, zoo sprak zij, zeer verheugd, dat mij zooveel esr is te beurt gevallen. Maar ik ben niet alleen dankbaar om de dag zelf, zoo sprak zij, maar vooral omdat ik 25 jaar R.K. onder wijs heb mogen geven. Dankbaar moet ook gij zijn, dat U dit onderwijs moogt ontvangen. Dat zult gij vooral in Uw later leven ondervinden. Dat steunt ook mij, zegt spreekster, tot grooten dank, temeer nog, omdat ik zelf nu nog van moeders heb mogen hooren, dat zij ver heugd waren, vroeger zulk heerlijk R. K. onderwijs te hebben mogen ontvangen. Na og woorden van dank gericht te heb ben aan den ZeerEerw. heer Pastoor en ka pelaans, het Kerkbestuur,, Eerw. Zusters en leekenpersoneel sloot het officiëele gedeel te met een „Lang zal zij leven" uit de hon derden kindermonden. Als slot werden door de kinderen verschillende gymnastiek oefe ningen gehouden, onder leiding van mej. A. Lageweg, onderwijzeres der school, waar bij een tweetal meisjes aan de piano zeer verdienstelijk begeleidde. Hierna werden de kinderen getractcerd, waarna de jubilaresse, beladen met bloe men en cadeaux huiswaarts keerde. Behalve deze voor haar zeer genotvollen morgen mocht de jubilaresse van kennissen en oud-leerlingen vele blijken van waar deering ondervinden in den vorm van tal rijke bloemen, cadeaux en felicitaties. Dat mej, Uilenhoed als onderwijzeres ge waardeerd wordt, is deze morgen ruim schoots getoond, en het is zeker den wensch van schoolbestuur en Zusters dat zij nog lange jaren voor onze R.K. school en het R.K. onderwijs gespaard moge blijve. Eierveiling. Bij de alhier gehouden eier- veiling bedroeg de aanvoer 97000 kippen eieren, 1000 kleine kippeneierene en 2800 eendeneieren. Kippeneieren 5.106.75; kleine kippeneieren 4.60; eendeneieren 4.605.25. Handel kalm. In memoriam. In den ouderdom van 59 jaar is te Haarlem tengevolge eener operatie overleden den heer J. J. v. Hooff. De over ledene was alhier een bekende persoon lijkheid. Toen Halfweg in vroeger jaren be de heer v. H. de eerste, ie zich als confer vestigde. Diens zaak is alhier dan ook ver maard. A.s. Weensdag zal dt begrafenis plaats hebben op het R. K. Par. Kerkhof, alhier. Geen enkele candidaat der R. K. Staats partij zal een zetel in den raad aanvaarden. BERGEN OP ZOOM, 30 Mei. Zaterdag avond is te Bergen-op-Zoom een bijeen komst gehouden van de candidaten bij de gemeenteraadsverkiezing van lijst 2, de lijst der R. K. Staatspartij, ter bespreking van de houding, welkt moet worden aange nomen in verband met de gevoerde actie door de dissidenten en met het resultaat van de gemeenteraadsverkiezing. Eenstem mig werd besloten, dat geen der op de lijst der R. K. Staatspartij geplaatste 19 candi daten in de a.s. zittingsperiode van den gemeenteraad, een zetel in dien raad zou aanvaarden. Dit besluit werd na qitvoerige gedachtenwisseling genomen, wegens de wijze, waarop de dissidenten-katholieken de verkiezingen hebben gevoerd, waardoor elke samenwerkig onmogelijk is geworden. Het gevolg van deze beslissing zal zijn, dat in den Raad met September a.s. de volgende leden zitting zullen hebbeni 9 dissidenten-katholieken, 3 S. D A, P* 2 anti-revolutionnairtn, 2 vrijbeidsbonders, en 1 wilde Oorspronkelijk waren gekozen: 7 R. K. Staatspartij, 6 dissident-katholieken, 2 S. P. A. P., 1 Vrijheidsbond, 1 anti- revolutionnair.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 6