STADSN'EUWS. BURGERLIJKE STAND. De Westfriesche Kanaalplannen. R. K. V. V. „Zwaluwen". i BILJARTEN- Om den „Wilhelmina" beker. 250 32 42 7.81 195 31 25 6.27 250 27 162 27 49 29 9.26 6,— WIELRENNEN. DE PAROCHIE VAN DEN H. JOZEF TE HILLEGOM. 5 pCt. Suppletoire obligatie-leening. Gevonden dieren en-voorwerpen Terug te bekomen bij A. v. Frank, Zijl straat 93rood, gummibal L. v. d. Bosch, Koudenhorn Knod, broche (speld) Vroom BLOEMENDAAL. OVERVEEN. HEEMSTEDE. GEMENGD NIEUWS. Honderd jaar stoomkracht te Tilburg. Een hoogleeraar gevallen. Een kerkdief gearresteerd. SPORT EN WEDSTRIJDEN. CRICKET. DAMMEN. „St. Bavo" I„De twee Sleutels" I. De groepenwedstrijden. R. K. V. V. „Onze Gezellen". R. K. V. V. Victrix. V LAATSTE NIEUWS DUIVENSPORT. P. V. H. A. K. Kabinetscrisis in Roemenië. Na den watersnood. Geboren 27 Mei: M. P. Houthuijzen-v. d. een, z. J. J. H. Smits--Severijnse d. E. Rozephart-Luijtendijk d. N. A. Hyl- kema-Bouman, z. 28 Mei: H. G. Lassche- Buikhuizen, z. C. T. v. Beelen-Milatz, z. E. C. Sauer-Dijkman, z. P. A. Kloes- Muhlhauser, i. 29 Mei: J. C. E. Dijkman- v. Empel z. J. C. Koelemij-v. Raaphorst, d. J. M. C. Palearie-Swart, d. J. J. Jacobs-Raaphorst d. H. M. v. Beek-Spoor z. 30 Mei: A. B. v. Es-v. Tongeren, d. E. S. Beijne-Kuijken, d. Overleden 27 Mei: J. A. Mathot 84 j. Rijkstraatweg, B. de Groot 67 j .Scheeps- makersdijk. 28 Mei: D. Akkersloot, 77 j, Hagestraat. G. Elsnerus, 61 j. Kritzinger- straat, J, J. v, Hoof 59 j. M. v. Heems- kerkstraat. R. 6 j. z. v. A. P. Niemann, Bannesteeg. D. Engelberts-Buijs, 79 j. Coornhertstraat 29 Mei: C. J. Dalman, 10 j. Hazepaterslaan. K, Huisman, 49 j. Eindehoutstraat. A. C. 13 mnd., d. v. J. Duinker, Schouwtjeslaan Het hoogheemraadschap „Uitwaterende sluizen" in Kennemerland en West-Friesland heeft met 8 tegen T stemmen besloten voor de uitvoering van de West-Friesche kanaal plannen gedurende ten hoogste 40 jaren jaarlijks in de kosten 8450 gulden bij te dragen. GEMEENTEZAKEN. B. en W. stellen voor aan de fa. Gebrs. van Rijswijk ontheffing te verkenen van art. 10, 2a der Bouwverordening ten behoeve van den bouw van 13 woonhuizen aan de Zonnebloemstraat. B. en W. stellen voor met de directie van de E.S.M. een wijzigingsovereenkomst aan tegaan voor de bediening van de Hininrich- ting aan de Langebrug. B. en W. vragen machtiging medewerking te verleenen aan een beëindiging het recht van voortdurende erfpacht op gronden aan de Twijnderslaan ter oppervlakte van 2874 C.A. Tevens vragen zij machtiging aan c N. V. „Gebroeders A. M. en D. P. Joustri's Aannemersbedrijf en Handelmaatschappij tegen den prijs van ƒ21.per M2 te ver- koopen grond aan de Zuidzijde van de Twijn derslaan in totaal 808 M2. B. en W. stellen voor te benoemen tot tijdelijk leeraar in de wiskunde aan de H. B. S. B. met 5-jarigen cursus den heer W. Lubbering te 's Gravenhage. B. en W. vragen machtiging voor de som van 7.700.— aan te schaffen 7 volgwagens ten behoeve van den dienst der gemeente reiniging. B. en W. bieden ter vaststelling aan de verordening tot aanwijzing van de stemlo kalen in de gemeente Haarlem., voor de ver kiezing van den Gemeenteraad. De uitslag isi Professionals: 1. Franssen (Ubachsberg) in 6 uur 21 min. 38 sc.; 2. Van Rooy (Eindhoven); 3. G. v. d. Berg (Amsterdam); 4. Melis (Helmond); 5. Paymans (Tilburg); 6, F. van Wijt (Bergen op Zoom). Amateurs: 1. J. v. d. Heiden (Amsterdam) in 6 uur, 25 min. 16 sec.; 2. H. Boekhorn (Helmond); 3, Haspers 4. B, Duyper (Rotterdam); 5. E. Lammers (Amsterdam); 6. J. Meulen (Heer len). Nieuwelingen: 1. Pijn (Amsterdam), 7 uur 4 min. 22 sec.; 2. Moerman (Amsterdam); 3. De Graaf (Am sterdam); 4. Roderijs (Halfweg); 5. Dompe ling (Amsterdam); 6. Veldman (Amersfoort). De regeling van den wedstrijd die onder leiding stond van den heer Kruisdijk, was bijzonder goed. Bij eiken tweesprong, in elk dorp, in Arnhem overal zorgden marechaus-- sees, veldwachters of politie-agenten er voor, dat vergissen onmogelijk was. Behoudens enkele kleine valpartijen heb ben zich geen ongelukken voorgedaan. Secretaris: J. C.Kruijver Jr., Tweede Zuidpolderstraat 16. Keyzer winnaar. Door een fraaie overwinning op den heer van Hout is de sympathieke heer Keyzer dus tenslotte winnaar geworden van bovenge noemd tournooi. Van Hout begon met een uitstekende 27, gevolgd door 18 en 11 en was daardoor een 40-tal car uitgeloopea. Toen kwam Keyzer er eerst goed in, scoorde kort na elkaar een sterkgespeelde 65, 22, 19, en 12 en passeerde het totaal van zijn partner. Deze antwoordde met een fraaie 54, doch toen was Keyzer weer aan het woord, ver grootte met 11, 29 en 15 car zijn voorsprong nog aanmerkelijk en maakte bij de 20e beurt de partij uit. Van Hout had met een mooie 28 zijn totaal op 211 gebracht. In een minder sterk gespeelde partij won de Foeljaeger van Beekhof. In het begin ging den strijd gelijk op, totdat de Foeljaeger in de 14e beurt een mooie série van 30 scoor de, direct gevolgd door 11 en 42. Beekhof had met 20, 25, en 15 toen totaal 105 car gemaakt. Toen de Haarl. Kampioen daarna series van 14, en 24 van Beekhof met 15, 21 en 12 beantwoordde, was de partij voor de A.dammer spoedig verloren. Uitslag Foeljaeger 250, Beekhof 195 in 31 beurten. De match VerheijdeMontezinos was tamelijk eenzijdig. Reeds kort na de aan vang maakte de fraaispelende A.dammer 49 en 46 en behield verder de leiding. Ver heijde maakte eerst na de 15e beurt eenige flinke series, n.m. 13, 29, 19, 17 en 13 car., daarbij handig profiteerende van een in- inking in het spel van zijn partner. In de 27e beurt maakte Montezinos met een goedge- speelde 22 de partij ui'. Verheijde 162. De ui'slagen van Maandag zijn pnt. brt. h.s. moyenne Keyzer 250 20 65 12.50 Van Hou. 211 19 54 11.10 De Foeljaeger Beekhof Montezinos Verheijde Door deze uitslagen is dus de heer C. Keyzer winnaar geworden en ziet de eind stand er als volgt uit gew. verl. h.s. Alg. gem. C. Keijzer 5 1 102 10.35 J. Montezinos 4 2 109 10 40 J. Metz 4 2 50 8.33 J. van Hout 3 3 54 8.94 G. Beekhof 3 3 57 8.84 D. A. de Foeljaeger 2 4 42 5.72 W. H. Verheijde 0 6 58 5.91 Nadat verschillende sprekers, w.o. den heer Wickenhagen als bestuurder van den Ned. B.B., de organiseerende vereeniging bedankt hadden voor de correctie leiding van deze wedstrijden, reikte de heer G. Boon, Voorz. Bilj. B. Haarlem en Omstr. de prijzen uit. De heer C. Keyzer ontving voor zijn ver eeniging (B. en het IJ) de schitterende „Wil helmina" beker, welke 3x1 door een ver eeniging gewonnen moet worden, benevens een beker als persoonlijk eigendom van de B. V. „D.E.S." Verder een fraaie vaas. De heer Montezinos 2e prijs 1 fraaie sche merlampje, benevens een inktstel voor de hoogste serie. De heer J. Metz 3e prijs, 1 kunstvoorwerp, benevens een dinercouvert als de bestge- plaatste Haarlemmer. De heer v. Hout 4e prijs, 1 Fant. Wand- servies. I De heer Beekhof 5e prijs, 1 Inktstel. t De heer Foeljaeger 6e prijs, 1 Pijpenrek. De heer Verheijde 7e prijs, 1 Vaas, bene vens een kunstvoorwerp voor de hoogste serie door een Haarlemmer gemaakt. Circa 12 uur behoorden deze uitstekend geslaagde wedstrijden weer tot het verleden. DE WEGKAMPIOENSCHAPPEN. Op de Veluwe rond Arnhem zijn Maan dag de Nederlandsche Wegkampioenschap pen verreden, Officieel nieuws. Woensdag a.s. vergadering der elftal commissie te 8 uur in de St. Jos. Gez, Ver een, Woensdag, 8 Juni algemeene leden vergadering. De agenda zal inde N. Hrl. Crt, worden bekend gemaakt. Convocaties wor. den in den loop dezer week toegezonden. Zaterdagmiddag traine op 't Sportpark. Uitslagen Zondag 28 Mei '27. R. K. V. Z. Beverwijk II 1—1, Voor de demi-finale der seriewedstrijden van Santpoort speelde zwaluwen I tegen de Wijkreserve's. Het was een prachtige partij voetbal met de Zwaluwen door technisch spel in de meerderheid. Voor de rust wist Beverwijk te doelpunten. Na de thee is steeds R. K. V. Z. aan 't woord. Een schit terend doelpunt scoorde R. K. V. Z. Einde kwam met 11. De verlenging bracht geen verandering in den stand en moesten de aan voerders loten. Hierbij was Beverwijk de ge lukkige, Joop. Het R. K. Kerkbestuur der Parochie van den H. Jozef te Hillegom wenscht met machtiging van Z. H. Paus Pius XI en Z. D. H. Mgr. A. J. Callier, een 5 pCt. gcldleening aan te gaan groot 90.000. De leening moet dienen voor den bouw van een Zusterhuis, 't St. Teresia-Gesticht, annex naaischool, waarin werkzaam zijn de Eerw. Zusters aer Congregatie van O. L. Vrouw te Amersfoort en ter aflossing van onderhandsche leeningen. De parochie omvat thans 2000 commu nicanten en breidt zich nog steeds meer en meer uit. De inkomsten overtreffen aan merkelijk de uitgaven. De leening draagt 5 ,pCt. rente, betaal baar halfjaarlijks, op den lsten Juli en 2den Januari van ieder jaar, voor de eerste maal op 2 Januari 1928. Zij is verdeeld in 65 Obligatiën a 1000 en 50 obligatiën a 500. De eerste drie jaren hebben geen uitlotin gen plaats. De volgende 8 jaren 1000 's jaars, 8.0001 De volgende 14 jaren 2000 's jaars, 28000. De volgende 18 jaren 30(00 's jaars, 54.000, zoodat de geheele duur der leening 43 jaar zal zijn. De uitlotingen zullen geschieden in de maand April, alzoo de eerste maal in de maand April van het jaar 1930. De betaling der uitgelote stukken geschiedt a pari 1 Juli d.a.v. Het Kerkbestuur behoudt zich het recht voor vanaf 1930 tot algeheele of versterkte aflossing over te gaan. De inschrijving is vanaf 4 Juni tot den koers van 100 opengesteld o.m, bij de Spaarnebank te Haarlem. 6 Dreesman, Gr. Houtstraat 70, leesboekje ceintuur J. Hilgman. L. Heerenvest 18rood, rijwielbelK. Kranendonk, Verspronckweg 74, passerdoos G. Akkerman, Gr. Heilig:- land 3, Witte dameshandschoen P. Voogd, KI. Houtweg 87, Duitsche herdershond P. Prins, Oudeweg 64, beige handschoen H. v. Wordt, Harmenjansweg 57a, hond (pincher) J. Tibpoel, Zijlstraat 12-14, hondenpenning Bruijs, Thomsonlaan 51, Halssnoer J. Fabel, Ursulastraat 12zw., grijze dameshandschoen C. Hoogkamer, Nieuw Heiligland 12, hond (pincher) G. Nijman, K. v. Maanderstraat 99, paar br. handschoenen Kennel Fauna, Parklaan gele hond, gebracht door Jansen, Ooster straat 32, gele herdershond, gebracht door Riphagen, Spijkermanslaan 2c., kvt, ge bracht door Smit, Allanstraat 12, bonte kat, gebracht door Van Es, Ursulastraat 7, grijze kat, gebracht door Mudde, Gasthuisvest 41 J. Valbrecht, Harmenjansstraat 23, oor knopje Mevr. Bode, Gr. Houtstraat 100, ketting met slotW. Fontijne, Boschlaan 33, Bloemendaal, lorgnet W. van Andel, Eendjespoortstraat 6, dolkmes'e G. W. van Es, Mr. Joostenlaan 17, damesparapluie J. Witkamp, Nassaulaan 25, parapluie J. Schols, Drossestraat 14c. rood, damespor- temonaie J. Grijmans, Bakenessergracht 87, portemonnaie Vroom Dreesman, Gr. Houtstraat 70, heerenparapluie W. Visser, v. Zeggelenstraat 17, portemonnaie. Van Eerden, Schoterweg 180rood, idemJ. Brouwer, Zomerluststraat 11, pullover J. Baerts, Julianalaan 317, rijwielplaatjeJ. van Essen, v. O. de Bruijnstraat 206, rijwiel- plaatje W. Weber, Amsterdamschevaart 14rd, rozenkrans in étui Mej. C. Lam, Keijstraat 8zw., rijwielplaatje, Chr. Bouter, Harmenjansstraat 74, iedemP. Bonfrer, Zuid Polderstraat 49, ring J. B. Kerstjens, MPlein 6, wandelstok, J. Vennink, G.Jou- bertstraat 3rood, idem J. de Vos, Rolland straat 14, sleutel W. Vreeken, Gasthuis laan 174, hoedenspeld Politiebureau, Sme- destraat, wielen sportkar Beute, Rosenhage- plein 1, kindertaschje H. Woudstra, Jans straat 51 rood, taschje met inhoud J. van Kuik, Brouwersplein 7rd., taschjeM. Drenth, Fr. Varkenmarkt 20, idemN. Bakker, 2e Hoogerwoerddw.str., 25, rijwiel- plaatje H. Wekes, Borskistraat 24, deken v. Buuren, Talmastraat 2, bal Zirkzee, Rijksstraatweg 218, bal; Effring, Overton- weg 17, rijwielplaatje in étui Polititebureua, Smedestraat, rijwielplaatje H. Oeting, Elzenplein 19, sjaal J. B. Stollenga, Tugela- straat 34, Damesportemonnaie W. Klum- per, Bloemfonteinstraat 1, autokap D. Negrijn, Lucas Meijerstraat 14, nagelétui P. v. Putten, Regulierstraat 31, jongensjas G. Sievan, Ternatestraat 5, rozenkrans Politiebureau, Smedestraat, sleutel. Terug te bekomen bij: F. Bekelaar, Oranje straat 46, kinderarmband; J. Prevoost, Wil- genstraat 15, idem; P. J. Keijzer, v. Oosten de Bruijnstraat 78, armbandhorloge; L. de Oude, Bellamystrsat 5, ceintuur; W. Piepen- brink, Narmenjansstraat 28, duif; Pirovano, Ceclliastraat llrood, bont poesje gebracht naar den Kennel „Fauna"; W, Schuuring, Javastr. 50, kistje' met doeek en een doode duif; Fonville, Zijlstraat 55, kindermuts; P. Koolding, Van 't Hofstraat 7, kinderporte- monnaie; J. Bakker, Kennemerpleia 14 rd,, damesportemonnaie m. i.; Kino-Foto Krus- weg 60, dem; D. Tjeerts, Brouwersstraat 54, Hamestaschje; S. Stein, Ccciliasteeg 7, nel met ballen; S. A. Hoes, Brouwersvaart -16D, leesboek; R. Sypold, Rijpslraat 15, gedenk boek; A. Bouwman, Van Marumstraat 15. vulpenhouder; N. Zwart Klarenbeekst-r. 71, zweep; J. Terlouw, \V--genmakersIaan 19, rij- wielbel.merk in étui; N. Goes, 2e Vooruit gangstraat 34, rozenkrans; D. Dollé, Frans Halsstraat 40, idem; J. Ketelaar, Rollands- laan 31, rijwielbel.merk; Politiebureau Sme destraat, gestroomd hond, sleutels aan een touwtje, sleutel, idem, rol draad, ledige hee- renportemonnaie, grijs dameshandschoentje, dameshandsehoen; P. de Ridder, Leidsche- vaartweg 146, hondenbelastingpenning; L. de Oude, Bellameystraat 5, herdershond; Wagemaker, L. Ma-rgarethastraat 22, gele langharige hond; H. Oeting, Elzenplein 19, sjaal; Fledderman, Rollandstraat 85, auto slinger; J. Boekhoven, Spaarnwouderstr. 43, Schort; C, Hoogeveen, Mr. Cornelisstr. 56, i gummi schoen; F. de Gier, Paul Krugerstr. 46, idem; J, B. Slollinga, Tugelastraat 34, damesportemonnaie m. i.; W. Klumper, Bloemfonteinstraat 1, autokap; D. Negrijn, Luc. Meijerstraat 14, nagel-étui; P. van Put ten, Regulierstraat 31, jongensjas; G. Sival, Ternatestraat 5, rozenkrans; A. Bakker, Elzenplein 28, bruinwitte hond met halsb.; H. Hulsbergen, Kloosterstraat 103, kinder handschoentjes en taschje; K. Stiekel, Billi- tonstraat 5, roodbruine lederen damestasch, inh. 2 portemonnaies, 1 spiegeltje, 1 kam in étui, 1 doosje poeder „Coty", 1 Eau de Cologneflschje met nikkelen stop, 1 zak doekje, 1 badmuts en 1 naaigarnituur; Hoo- gendijk, Scheepersstraat 17, heerenschoe nen; H. v. d. Aardweg, 2e Ted. v. Berk houtstraat 6, hangslot; F. v, d, Burg, Oranje boomstraat 194, kinderschoen; G. v. Me-r- kenstijn, Van Loostraat 10, scheerapparaat; P. van Kuijk, Binnenweg 88, Heemstede, sjaal; H. P. Zegwaard, Binnenweg 24, idem, speldje; P. de Lugt, Oranjestraat 27, draad; S. Smit, Generaal Bothastraat 40, manchet knoop; A. Kreu, Jan Steenstraat 12, por temonnaie m. i.; J. Scheffelaar Klots, Ba kenessergracht 26, idem; F. Filippo, De Clercqstraat 103, portretten in étui; J. Son- dorp, Romclenstraat 17, portemonnaie m. i.; G. Klitsie, Potgieterstraat 60, idem Rozen krans; F. J, Gieske, Raamsteeg 17rd., da- mestaschje m. i.J, Verton, Teylerstraat 30, bril; Bros, Da Costastraat 25, bal; M Bos, Kleine Houtstraat 50, Vlegende Hollander; P. Jansen, Leidschestraat 136, zweep; Van Klaveren, Leidschepleip 8, rijwielreflector, W, van Uden, Schermerstraat 31rood, rij- v/ielbl.roerk in étui; P. v. d. Mark, Fabricius- straat 22, idem; W. Tcuw, Bakkerstraat 49, idem; H. Meppelink, Brouwerskade 21, ro zenkrans; J. Paap, Zakstr, 4, bruine hond; J. Oudhof, Schreveliusstraat 29, hondenbe lastingpenning; P. v. d. Spree, Jansweg 25, hondenhalsband; J, Bontekoe, Pieter Ma- ritzstraat 9, gele herdershond; J. Hart, Pie ter Kiesstraat 11, idem; C, Jansen-, Rolland straat la, bruine keeshond. Burgerlijke stand, Geboren: z. van C. C. Smit-Hulsboscb; z. van C. Hille-van Vugt; z. van A. J, Laming-Haslinghuis. Getrouwd: J. van der Bilt en J. A. de Kanter; H. van Roostenbeek en H. M. Dui- vesteijn. Overleden: L. van Dijk, 75 jaar. Fazanten eieren in beslag genomen. - Door den Brigadier der Rijksveldwacht te Bloemendaal werden bij een winkelier te Blomendaal een partijitje fazanten eieren in beslag genomen, die in zijn etalage ten ver koop waren uitgestald. Het vervoeren of op deze wijze in voor raad hebben is bij de wet verboden. Proces verbaal werd hiervan opgemaakt. De afd, Overveen en Omstreken van den Ned. R. K. Volksbond heeft het volgen de programma- voor het Zom rseizoen sa mengesteld en ter kennis van de leden ge bracht. Het ligt in de bedoeling van h t bestuur onderstaande uitstapjes en zaken voor te bereiden en te organiseeren. 2 Pinksterdag (6 Juni) wordt een fiets tocht gehouden naar Alkmaar, Bergen en Bergen aan Zee. Hieraan kunnen alle huis- genooten van leden zoowel dames ,als hee- ren deeln men. Vertrek des morgens 6K uur vanaf 't Raadhuis Overveen. Onder weg ter kerke. 26 Juni wordt een boottocht gehouden naar Utrecht met dezelfde boot van v r- leden jaar. „Euphonia" zal den tocht weder om opluisteren. Kaarten ziin bij het bestuur verkriiVbaar k 1.25 p r stuk plus 10 cent voor de extra tram vanaf de Julianalaan. 17 Juli is de groote Congresdag in Nijme gen, waaraan wederom door ieder kan, worden deelgenomen. Een tweede fietstocht zal nog worden gehouden in de richting Volendam. Verder is het plan nog verschillende ex cursies te organiseeren: o.a. naar de kwee- kerijen te Aalsmeer, het Hoogovenbedrijf, Seminarie Hageveld, de Stadskweekerijen te Haarlem, de gebouwen en inrichtingen van de drukkerij „De Spaarnestad." Van een en ander wordt nog nader ken nis gegeven van datum-, tijd en plaats van samenkomst ehz. R. K. Volksbond. Door het bestuur van den R. K. Volksbond is voor de komende zomermaanden een uitgebreid programma samengesteld. Op Zondag 6 Juni a.s. zal een fietstocht gemaakt worden naar de kaasstad Alk maar, waarna door wordt gereden naar Bergen en Bergen aan Zee. Aan deze fiets tocht kunnen deelnemen alle huisgenooten van leden, zoowel dames als heeren. Het vertrek is bepaald 's morgens om half zeven vanaf het Raadhuis te Overveen. Onder weg zal men naar de kerk gaan. Zondag 26 Juni wordt een boottocht ge houden naar Utrecht met dezelfde boot van verleden jaar. Deze boottocht zal wederom opgeluisterd worden door de R. K. Mu- ziekvereeniging „Euphonia". Kaarten zijn vanaf heden bij het bestuur verkrijgbaar k f 1.25 per stuk, waarbij nog 10 cent komt voar een extra tram vanaf de Juliana laan. Aan het Congres te Nijmegen op Zon dag 17 Juli kan door een ieder worden deel genomen. Da kosten van de reis bedragen, met een gezelschapskaart voor 10 personen 3.90 per persoon heen en terug uit Haarlem. Zondags na de Hoogmis wordt gelegen- heidgegeven zich op te geven in de R. K. Jongensschool te Overveen. Ook zal nog een tweede fietstocht wor den gehouden in de richting Voledam. In voorbereiding zijn nog excursies, o. a. naar de Kweekerijen te Aalsmeer, de Kon. Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden, Seminarie Hageveld, de Stadskweekerijen, de gebouwen en inrichtingen van de druk kerij de Spaarnestad. R.K. Mandoline Vereeniging Sancta Ma ria. Evenals iedere Maandagavond had ook gisterenavond in de St. Aloysiusschool te Overveen de repetitie plaats van de R. K. Mandoline Vereeniging „Sancta Maria". Maar toch was dit geen gewone repetitie, want zij die meer met de intiemen aangelegenheden .van «Sancta Maria" op de hoogte waren wisten wel beter. Het was de laatste repetitie onder leiding van haar directeur den heer W. (Hogeman uit Heem stede. Door drukke werkzaamheden was de heer Hogemlan genoodzaakt fcjeworden te bedanken als dirigent. Aanwezig was, bet geheele bestuur van den R.K. Volksbond, alsmede de Geestelijk Adviseur de Wel Ecrw, Heer Kap. van Dijk. Nadat men tot ongeveer negen uur gerepe'eerd had, nam Mej. Hageman-, presidente 't woord en dankte de directeur namens de leden voor 't geen hij had gedaan in 't belang van de vereeniging en werd hem als herinnering aan dezen avond een s offelijk blijk van wa^deering voor zijn harde werken en streven een aardig schilderstukje, voor stellende ..Een Hoilandsche morgen" aan geboden. Hierna bedankte de voorzitter de heer J. G. van Kessel als voorzitter van de R.K. Volksbond en drukte er zijn spijt over uit, nu de grondslag gelegd was, deze direc teur moest vertrekken. Ock de Geestelijke Adviseur als mede de heer v. d. Aardweg lid van de Commissie van den R.K. Volksbond richtte nog eenige waardeerende woorden tot den scheidenden Directeur. Zeer onder den indruk dankte de direc teur voor de waardeerde en hartelijke woorden tot hem gesproken en voor de aardige attentie hem aangeboden bij zijn vertrek. Hij hoopte dat onder leiding van den nieuwen directeur de vereeniging „Sancta Maria" nog vele lauweren mag be halen. Hierna bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen, Gevonden -voorwerpen, Terug te beko men bij: W. Treffers Res, Novaplein 18 een portemonnaie met inhoud; Meure, Res, Novaplein 9, een hondenpenning; W. v. d. Mey, Borneostraat 70, een zakmes; G, W. Franken, Dr, Cuyperlaan 4, een vliegende hollander; de Reus, Kerklaan, een bril in étui; E. v. d. Berg, Eikenlaan 44, een padvin dersmes; Vester, Lanckhorstlaan, een hondje; Jansen, Bleekersvaartweg 47, een laadboom van eèn wagen; A. Willemse, Glipperweg, Groenendaal, een pet; de Groot, Kanaal- weg 32, een sigarenpijpje; Tolk, Kerklaan 81, een, wollen damesmuts; A. Booms, Binnen weg 3, een zakmes; T. Kulk, Kastanjelaan 24, een portefeuille met inhoud; Mulder, Brouwerstraat 7b, Haarlem, een leesboek; J. B, Jonkman, Eikenlaan 26, een kinder ringetje; Schemmer, Lelieveld, Oosterlaan 27, een dameshandschoen; L. van Schagen, Manpadslaan een langharige hond; van de Vlugt, Vijfheerenstraat 16, een zwart hondje; B, D, Gimbel, Binnenweg 181, een porte feuille met inhoud; A. Scherpenhuizen, Spaanschevaartstraat 29, Haarlem, een gouden ring met steentjes; C. Prins Binnen- wegl97, een rijwielbelastingmerk; M. Chabot, Achterweg 22, een wit koralen ketting;- Kramer, Berkenlaan 6, een portemonnaie met inhoud; Kaar Sijpesteyri, Zomerlust straat 25, Ilaarlem, een bankbiljet; Kres, Binnenweg. 54, een knipmes; C. Broertjes, Oldenbarneveldtlaan 15, Haarlem, een vloer mat; De Bruyn, Heemsteedschedreef 271, een vulpotlood; A. IJtsma, Eikenlaan 10, een hondenhalsband met ketting; Reynhout, Binnenweg 181, een transportrijwiel; C. de Leeuw, Lindenlaan 20, een jas met inhoud; J. C. Jansen, Binnenweg 88, een dames portemonnaie met inhoud; A. Plootsman, Kleine Houtweg 87, Haarlem, een Herders hond; remise Schoten een portemonnaie met inhoud; W. Schoo, Iepenlaan 17, een paar handschoenen; Koper, Krayenesterpad No. 3, een huisleutel; W. Grilles, Celebes- straat 15, een dop van een auto; P. de Gier, Paul Krugerstraat 46, Haarlem, een gymnastiekschoen; P. v. d. Brink, Heeren- weg 188, een pet; Woudenberg, Dr, Cuyper laan 6, een duimstok. Bureau van politie Raadhuisstraat 27, een sleutel, een porte- monaie met inhoud; een stroohoed, een hondenriem, een zilveren broche; een cein tuur, een huissleutel, Dezer dagen was het honderd jaar gele den dat te Tilburg door den heer Pieter van Dooren de eerste stoommachine werd geplaatst voor de vervaardiging van wol len garens. Dagen te voren waren de werk lieden in de weer om den fabrieksgebou wen een feestelijk aanzien te geven. Het jubilumffest werd 's avonds begon nen met een maaltijd van het personeel. Zaterdagmorgen werd allereerst een plech tige H. Mis bijgewoond, na afloop waarvan het personeel en genoodigden zich naar de spinnerijzaal begaven. Namens het ge zamenlijk personeel werd de directie een tegeltableau aangeboden. voorstellende de oude fabriek aan de" Ley. In den namid dag kwamen behalve het gemeentebestuur van Tilburg, vele fabrikanten den firman ten hun gelukwenschen aanbieden. Het feest bereikte zijn hoogtepunt toen minis ter Slotemaker de Bruine in de receptie zaal verscheen. Na de receptie vereenig- den directie en autoriteiten zich aan een maaltijd. Hij dient een klacht in bij het gemeente bestuur van Groningen, Den hoogleeraar in de theologie aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Prof. L. H. K.#Bleeker. is een ongeval overkomen. De professor liep over het Gedempte Zuider- diep te Groningen, waar momenteel werk zaamheden aan het wegdek worden ver richt. Hij struikelde hierbij over een paal tje en viel, waardoor hij ernstige wonden aan het gelaat opliep. Na voorloopig te zijn verbonden, moest hij zich naar het Diaconessenhuis begeven, ten einde daar door Dr. Bouma nader te worden behan deld. De hoogleeraar heeft een klacht inge diend bij de gemeentelijke autori eiten. Juist toen hij de buit wilde begraven. Te 's-Gravenhage zag Zaterdagavond een agent van politie in bet Haagsche JJo-sch een jongeman loopen, die klaarblijkelijk alle pogingen in het werk stelde, om door niemand gezien te worden. De agent vond dit eenigszins verdacht. Hij volgde op eeni gen afs'and den jongen. Op een gegeven oogenblik verliet deze het wandelpad en sloeg een ruiterpad in. De agant sloeg Hem uit het kreupelhout gade en zag, dat de jongen zij-n zakken leeghaalde en een groot aantal geldstukken voor den dag bracht. Vervolgens groef hij een kuil in den grond om het geld daarin te begraven. Toen meende de agent, dat hij genoeg gezien had. Hij trad te voorschijn en vroeg den jongen, wat deze vreemde handeling beduidde. Hij kon geen voldoende verkla ring geven, zoodat de poliJeman besloot, hem mee naar het bureau te nemen. Daar werd hij gefouilleerd en bleek, dat in zijn bezit waren 5191 centen, en aan'al halve centen, stuivertjes en dubbeltjes, te zamen voor een waarde van ongeveer 70. De jongeman werd aan een scherp ver hoor onderworpen. Na eerst ontkend te hebben, vie-1 hij door de mand. Hij ver klaarde, dat het op hem gevonden geld van diefstal afkomstig was. De poli ie heeft met deze arrestatie de hand gelegd op een persoon, die gedurende den laatsten tijd er zijn werk van maakte, in Loosduinen, met Westland en in de ver dere omgeving van den Haag de offerbus sen en collecte-zakjes in de Roomsch- Katholieke kerken ie stelen. Talrijke aangiften van deze diefstallen zijn in de laatste dagen binnengekomen, o.a. uit Zoetermeer en Zegwaard. De aangehoudene, de 20-jarige meubel maker B. H., bekende al deze diefstallen gcplec'd 'e hebben. Hoeveel het er waren ken hij niet meer met nauwkeurigheid op geven. Voorts bleek, dat het jongmensch nog in het bezit was van een fiets, welke hij eenige weken geleden in Berkel gestolen had. HAARLEM II—V. V. V. II. De derde zege in successie! Sasburg kiest fielden en juist voor de lunch heeft V. V. V. een beurt gehad voor 73 runs, Dijkhuis 14, Hageman 20 en Wes- sels 13. Vooral Blok bowlde uitstekend, 4—25; Vries 011; Sasburg 312; Misset 222. Bij Haarlem ging 't in den aanvang zeer slecht, 't Werd 622, doch toen gaf cap tain Sasburg het voorbeeld en scoorde 38 runs. Ton met 20 en de Noo met 10 zorg den er voor dat het totaal nog 98 werd. v. Wermeskerken 629; P. Maas 327, Krooneman 115; Wessels 017. V. V. V. waagde nog een poging met nog 3'A uur speeltijd voor den boeg. Thans werd het totaal der Amsterdam mers 121. Hageman 12, Dij-khuijs een goede 25, M. Wessels 36, Engelgeer 14; Meijer 11 not out; Blok 653; Misset 224; Sasburg 018; Visser 120. Haarlem had toen nog 1.50 uur speeltijd. Toen 20 minuten voor het verstrijken hier van de stand 253 was, gaf V. V. V, op, zoodat Haarlem wint op de eerste innings. HAARLEM 3 b—HAARLEM 3 a. Drie A bat erst en scoort slechts 38 runs, waarvan a'leen v. d. Schaar met 13 in de dubbele cijfers kwam. A. was zonder Onkenhout en de Noo. Misset 212, Blok 23, Hetem 28, Luiting 3-8, Healy 1—1. Drie B is op dreef en op 102 voor 6 wordt gesloten. Blok 17, Lui'ingh 18, Mis set 15 not out, Schenk 28 not out en Mr. Ex!ra 10. Dik 137, Teschmacher 1—27. Nachtweh 116, Heimig 212, Met den laatsten man in wist drie A tijd uit te spelen en ontkwam aldus aan een inningsnederlaag, 't Totaal werd nu 37 voor 9, Heimig 15, H. C. C.—HAARLEM, Een eervolle nederlaa../. Dat Haarlem tegen de Haagsche haar derde nederlaag te slikken zou krijgen, daaraan twijfelde niemand. Het resultaat is evenwel van dien aard, dat we vol ver trouwen het verdere verloop van het sei zoen tegemoet zien en als nog enkele heeren wat beter ingespeeld raken en Teensma weer door Jaski zal worden ver vangen, dan zullen overwinningen niet uit blijven. Fokker won den toss en ko-os batten, waar v. Manen en E. Schill een aanvang mee namen. Met den 'eersten bal van Ha- zes doet van Damnw een zeer fraaie catch in de slips, waardoor Schill voor nul gaat. Maas en Hazes zijn uitstekend op dreef en op 17 rinkelen Jansen's stumps door Maas, als hij er 6 heeft. Een run verder sneuvelt P. Feith in de handen van Van Damme en op 29 heeft ook C. Feith een beurt gehad als hij door Maas wordt gecleand. Van 429 wordt 't 5-92, dan sneuvelt v. Ma nen voor 35 eveneens, danik zij Maas. De Beus, Koeleman-de Granada zorgen dan voor wat runs. Voroal de eerste batte fraai en ging voor 49 1. b. w. Maas. Piet van den Bergh rekende Kpeleman in voo* 19 en Maas, de Granada voor 17. 't Haagsche totaal werd slechts 150, dank zij den uitstekenden aanval en het thans zeer goede fielden der Haarlemmers. Ware een Piet Sanders, die over eenige weken weer van de partij zal zijn, aanwe zig geweest, dan zou een overwinning lang niet onmógelijk zijn geweest, thans kon Haarlem het slechts lot 74 brengen, juist 2 runs te weinig om den follow-on te ontgaan, v, Damme en Maas kwamen slechts boven de 10. De eer met 20 en Maas met 23. Haarlem- moest nogmaals batten en thans ging het wel beter en voor het ver lies van slechts 2 wickets waren de be- noodigde 77 runs bijeen, v. Damme 27, Bieshaar met 27. Maas met 19, beiden not out. In de eerste innings van Haarlem ver richtte Max Jansen den hattrick door ach tereenvolgens de wickets te nemen van v. Woerkom (c. v. Manen), Bieshaar (c. Feith, en J. Fosco (1. b. w.). H. C. C, eerste innings: v. Manen bowled Maas 35 E, Schill c. v. Damme b. Hazes 0 M, Jansen bowled Maas 6 P. Feith c, v. Damme b. Hazes 0 C. Feith bowled Maas 9 Ch. de Beus 1. b. w. b Maas 49 J. Koele man c. v. d. Bergh b. Hazes 19 de Granada bowled Maas U de Groot bowled Hazes 4 Fokker not out Marang 1. b. w. b. Maas 0 Extra's 10 150 Maas 182658 Hazes 16—0—4—78 Nagtzaam 2004 12 2—17 3—18 4—29 5—92 6—126 2 3 4 5 1 6 1128 8—134 9—150 10—150 11 7 9 8 Haarlem eerste innings: Teensma bowled Koeleman v. Damme c. Koeleman b. Jansen 20 Woerkom c, Marang b. Jansen 0 Bieshaar c. P. Feith b. Jansen 0 Fosco 1. b. w. Jansen 0 Maas bowled Fokker 23 Hazes 1. b. w. b. idem 6 Onkenhout c. Koeleman b. Fokker Nag zaam c. Marang b. Jansen 0 v. Langelaar not out v. d. Bergh bowled Jansen 6 Extra's 11 Jansen 17 6-630 Koeleman 1151—17 Fokker 7—13—3—16 1—14 2—19 3—19 4—19 5—30 74 6 8 9 7 Haarlem tweede innings: Teensma c. and b. Jansen 0 v. Damme c. v. Manen b. Fokker - 27 Bieshaar not out 27 Maas not out 1 19 J. Fosco, Hazes, v. Langeraar,v. d. Bergh. v Woerkom, Onkenhout, Nag zaam: dit not bat. Extra's 4, totaal 77. Koeleman 4107 Fokker 32—1—4 de Beus 6—3017 de Groot 2—00—14 1_1 2—50 6—55 7—57 8—59 9—67 10—74 W. Sanberg, I, 7, II, 17; J. J. Wijkhuizen S; W. der Kinderen, 2, 12, 14, 19; S. Heit- lager, 9, 10; B. C. van der Meer, 3, 21: J. G. van Leuven, 13, 15; D. Radsma, 4; C. Ko ning 16; F, van Honschoten, 5; Jac. Klum per 18; Ch. Sanberg 6; G. van Akkooy 20. Wedstrijd om het kampioenschap van den Ned. R. K. Dambond. Bovengenoemde ontmoeting had Zondag middag plaats in het R. K. Vereenigingsge- bouw te Heemstede. Beide tientallen tejden eenige invallers. Deze geanimeerde wed- wedstrijd werd een groote zege voor St. Bavo I uit Heemstede. De Leidenaren toon den, nog niet over een voldoende wedstrijd- routine te beschikken, toch wisten nog eenige spelers de eer te redden. De gedetailleerde uitslag is als volgt: St, Bavo 1De Twee Sleutels I. 1. H. StevensP. Brouwer 20 2. T. VeenP. Vreeburg 20 3. 'P. VeenA. Smal 20 4. N. N.Groenewegen 11 5. J. DraaijerDingjan 20 6. J. Stevensv. Roode 11 7. E. StolvoortUphoff 20 8. G. de HaasT. Vreeburg 0—2 9. F. Broekman—J. Doeling 20 10. J. v. d. Erf—W. v. d. Kogt 2—0 16—4 Zondag 19 Juni a.s. speelt St. Bavo 1 fe- gen K. D. O. in den Haag. Hier zal wel een anderen uitslag vallen en zal St. Bavo hard moeten werken, om één of beide puntjes mee naar Heemstede te nemen. Intusschen veel succes. De herkamp om den 2den en 3dén prijs van de le klas groepen-wedstriiden, tus- schen de heeren P. Veen en P. Spanjaard, werd door eerstgenoemde gewonnen. Woensdag a.s. zullen de wedstrijden om het pers. kamp worden voortgezet, in het clublokaal van S. D. O. aan het Teylerplein. Seer. J. J. Loerakker, Leeuwerikstraat 13» Schoten. T. Z. B. Ir-ONZE GEZELLEN I 0—2. Seriewedstrijdea Santpoort. Beide elftallen hebben een invaller als de scheidsrechter beginnen blaast. Direct krijgt men reeds een gelijkopgaand spel te zien, met T. Z. B. eenigszins in de meerderheid, Van beide zijden wordt aardig gecombineerd en beide doelen zijn dan ook beurtelings in gevaar Het is Onze Gezel len I, die na een goed opgezetten aanval den bal in de netten laat verdwijnen. 01. Vurig valt T. Z. B. aan, doch het lukt haar niet voor rust gelijk te maken. Na rust is Onze Gezellen I in den beginne in de meerderheid en het gelukt haar den voorsprong te vergrooten. Nog :s een kwar tier te spelen en T. Z. B. tracht nog om ge lijk te maken. De achterhoede houdt echter stand en wanneer de correct leidende scheidsrechter einde aankondigt heeft Onze Gezellen een zwaar bevochten zege uit het vuur gesleept en plaatst zich door deze over winning in de finale tegen H. B. C. II, zoodat een prijs niet meer kan ontloopen. Seer. L. v. Noort, Hagestraat 10, Haarlem, Donderdag 2 Juni a.s., algemeene leden vergadering. Wegens de belangrijke agenda wordt aller-opkomst dringend verzocht. Namens het bestuur, P. A, LOERAKKER. BESTUURSVERGADERING N. V. B. Op de Zaterdag te Amsterdam gehouden bestuursvergadering van den N. V. B. is be sloten om in verband met het overtreden van de amateursbepalingen door de ver. K. F. C. overeenkomstig het voorstel van de commissie „Tidrogo" de spelers Staclt, Moester en Pos te schorschen voor den tijd van vijf jaren en de speler Van den Broecke op de beroepslijst te plaatsen. De agenda van h%t te Helsingfors te hou den F. I. F. A.-congres werd langdurig be sproken. Naar aanleiding van een Duitsch voorstel, tot instelling van een Europeesch voetbalkampioenschap, werd besloten het vroeger door het bondsbestuur ingenomen standpunt te handhaven, dat instelling van zulk een kampioenschap niet wenschelijk is, doch wel 't eenmaal in de vier jaar organi- seeren van een tournooi, uitsluitend voor amateur-elftallen, al dan niet ter gelegen heid van de Olympische Spelen en zonder een kampioenstitel. Op het F. I. F. A-congres zullen mede eenige voorstellen tot wijziging van de spelregels, o.m. den strafschop be treffende, worden besproken. Zooals bekend heeft de F. I. F. A. geen zeggenschap over de spelregels, welke nog steeds voorbehouden is aan den door de vier Britschc voetbalbon den ingestelde International Board, waarin de F. I. F. A. slechts twee adviseerende stemmen heeft. De wedstrijd LuxemburgZuid-Nederland is thans definitief vastgesteld op 9 October 1927. Besloten werd wederom een „zwartboek van geroyeerde spelers uit te geven en wel op 1 Augustus a.s. Op voorstel van den heer Hirschman werd besloten aan de spelers van het Ned. elf tal, wegens het feit, dat dit elftal voor het eerst een eerste klasse Engelsch beroeps- elftal heeft geslagen, een herinneringsme daille aan te bieden. Aan den trainer zal een gratiiicatie van 500 worden ge schonken. 1 2 Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 29 Mei een wedvlucht met oude duiven uit Noyon, Frankrijk, 332.7 K. M Eerst getoonde duif 12 uur 12 min. 18 sec. Laatste nriiswinnende duif, 12 uur- 54 min, 5 sec- WEENEN, 30 Mei. Naar uit Boekarest wordt gemeld, kan men op dit oogenblik aannemen, dat het kabinet Averescu demis sionair is. Op verzoek van den koning onderhandelt nu Hiott met de partijen over de vorming van een kabinet op oen grondslag eener nationale concentratie. Naar voorts nog veriuidt, zou de belangrijkste persoon in dit kabinet Bratianu zijn. Het herstelwerk gereed. Maandagmiddag waren te Wamel in ver gadering bijeen de burgemeesters en de plaatselijke commissies der door den watersnood geteisterde gemeenten. Na afdoening van enkele reclames ver klaarde de heer Keurschot, als vertegen woordiger van Gedeputeerde Staten van Geldeland, die als voorzittter van deze ver gadering optrad, dat het geheele herstel- werk thans gereed was en werden de plaatselijke commissies ontbonden Met een slotwoord van dank aan allen, die direct of indirect aan het hcrstelwcrk deelnamen, besloot de heer Keurschot deze bijeenkomst.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 10