>-; J 390 SOCIAAL LEVEN. v. ct. Vlerk's Foto. i Annex Lïjsienhandel Achteruitzetting van het Katholieke Zuiden Een protest van Nederlandsche haringexporteurs. Voor lichamelijk gebrekkigen. Tot bevordering van de H andelswetenschappen. De werkverschaffing in den Gelderschn Achterhoek. De nood onder de tuinders aan den Langendijk. Publicatie gevraagd. R. K. Slagersgezellenbond StJoris" BINNENLANDSCH NIEUWS. Nu naar Riga en Kopenhagen. De Nederlandsche oorlogs schepen naar Sjanghai. De invoering van het verplicht zevende leerjaar. VRAGENBUS. MARKTNIEUWS. Voor Vergroollngen en Kinder-folo's 112 KLEINE HOUTSTRAAT 112 BOUWGROND Speciale Verkoop In een vergadering van het hoofdbestuur van den R.-K. Onderwijzersbond in het bis dom Roermond met de voorzitters van de afdeelingen, ter bespreking van de voor stellen der Regeering tot wijziging der classi ficatie, werd de volgende motie aangenomen: ,,Het hoofdbestuur van den R. K. Onder wijzersbond in het bisdom Roermond, in ver gadering bijeen te Roermond met de voorzit ters der afdeelingen, kennis genomen hebbend van de Regee- ringsvoorstellen tot wijziging der classifica tie, waarbij 25 plaatsen in Zuid-Limburg, voornamelijk in de mijnstreek, in klasse verlaagd worden, protesteert ten sterkste tegen deze^achter- zetting van het Katholieke Zuiden en ver trouwt, dat onze Katholieke Kamerfractie zich duidelijk zal uitspreken tegen den voorgenomen Regeeringsmaatregel en min stens klasseverlaging zal weten te voor komen." E'esloten werd tot het houden van een protestmeeting te Sittard op 26 Juni a.s. De Bond van Nederlandsche Haringexpor teurs heeft een protest gepubliceerd tegen de beschuldigingen, geüit in de Memorie van Toelichting op de Haringwet 1927, aan het adres van zijn leden Volgens den Bond komen in die Memorie vele onjuistheden voor. Reeds voor de installatie van de Staats commissie heeft de Bond voorstellen aan het Ministerie van Binnenlandsche Zaken en Landbouw gedaan om tot een meer geregel- den toestand in den haringhandel te komen en om de controle daarover zelf ter hand te nemen. Tot groote verwondering van den bond is in de Staatscommissie geen enkele van zijn bestuursleden benoemd. Tegen de voorgeno men, volgens den Bond onnoodige staats inmenging, zal een protestvergadering ge houden worden op Woensdag 8 Juni te Den Haag. Het Bestuur der Centrale Vereeniging voor Lichamelijk Gebrekkigen in Nederland heeft een geïllustreerd geschriftje het licht doen zien, dat het als een „oproep tot steun" op ruime schaal verspreidt. Daarin wordt allereerst betoogd, hoezeer het gemis, dat de lichamelijk gebrekkige lijdt, hem bij anderen achterstelt. Om den lichamelijk gebrekkige, die op steun van anderen aangewezen is een zelf standig bestaan te doen winnen, is noodig: Medische behandeling, orthopaedische hulp, onderwijs, steun bij het zoeken van arbeids gelegenheid. Dezer dagen is te Utrecht de algemeene vergadering gehouden van de Nederlandsche vereeniging tot bevordering der handels wetenschappen. De jaarverslagen van den secretaris, den heer B. Haarman te Groningen en den pen ningmeester, den heer A. H. Beijerse te Utrecht, werden goedgekeurd. De afgetreden voorzitter, de heer Jhr. F. W. L. de Beaufort te Rotterdam werd met algemeene stemmen tot eere-lid der vereeni ging benoemd. Tot leden van het hoofdbestuur werden gekozen mej. H. Boot te Breda en de heeren W. A. Roovers te Breda; C, F. Sinema te Amsterdam; T. Bakker te Groningen en F. A. Blömer te Utrecht. Tot vöorzitter werd benoemd de heer J. N. C, van Ouwerkerk te Rotterdam. De voorstellen van het hoofdbestuur, die in hoofdzaak bevatten het aanstellen van plaatselijke examencorrespondenten, werden aangenomen, evenals het voorstel van de afd. Utrecht, om het examenprogramma practijk-diploma boekhouden in overeen stemming te brengen met de eischen, welke aan een boekhouder mogen worden gesteld. In de namiddagvergadering werd een voorloopige bespreking gehouden over de wijzigingen, welke in het examenprogramma zouden kunnen worden gebracht. Aan de commissie van redactie werd op gedragen een gewijzigd programma samen te stellen. De regeering heeft, naar vernomen wordt, thans bepaald, dat voortaan bij de werkver schaffing bij de draineeringswerken voor de Baaksche beek in den Geldersehen Achter hoek de 52-urige werkweek wordt ingesteld. Aan het einde van de vorige week is deze bepaling reeds van kracht geworden. De ruim honderd Arnhemsche werkloozen die daar te werk zijn gesteld, hebben den maatregel aanvaard, met uitzondering van een tiental. Aan dit tiental is nu op staanden voet ontslag gegeven. Behoudens zeer kleine aanvoeren aan de groentenveilingen te Noord-Scharwoude be hoort thans de wintercampagne, waarin de verkoop van stapelgroenten plaats vindt, weer tot het verleden en kunnen de tuin bouwers van den Langendijk hun balans en exploitatie-rekening opmaken. Voor verre weg het grootste gedeelte der tuinbouwers in deze zich steeds uitbreidende tuinbouw streek, is een al- of niet-gunstige uitkomst van de wintercampagne beslissend voor een rendeerend bedrijï. De uitkomsten nu van den winter 1926- 27 zijn naar aan de Msb. gemeld wordt, zoo onbevredigend geweest, dat de meeste tuinders met verlies hebben gewerkt. Den heelen winter door waren de prijzen der stapelgroenten zoo ver bene den het redelijke, dat aan een loonende exploitatie niet kon worden gedacht. De weersgesteldheid was van dien aard, dat het roitingsproces zijn vrijen en vluggen loop kon gaan, wat een enorm verlies aan voor raden en een kapitaal aan arbeidsloon kostte. Alle factoren werkten samen om het eind-resultaat zoo onvoordeelig mogelijk te maken. Hoe slecht, financiëel gesproken, de. eind-uitkomst wel is, blijkt het duidelijkst uit de gehouden discussie bij de vergaderin gen van de gemeenteraden waarin de ver menigvuldigingsfactor voor de belasting is vastgesteld. Voor de Langendijker gemeen ten had de Inspecteur der Directe Belastin gen, die de schatting van het inkomen mee deelde, zelfs van een débaclè gesproken. Het zal een uitzondering zijn, dat de tuin bouwers aan een belastbaar inkomen toe komen, verreweg het grootste deel heeft geen inkomen, ja heeft zelfs verlies. De i omzetten aan de verschillende Centrale - Veilingen beloopen tonnen minder 'dan het vorige jaar, toen het resultaat zelfs nog niet bevredigend kon worden genoemd. Ook voor de handelaars en exporteurs is het een on gunstig jaar geweest. Lage prijzen der pro- duchten gaan vrij zeker gepaard met lage verdiensten, -daar deze vrij regelmatig ver band houden met de omzetten. Belangrijke partijen stapelgroenten zijn in consignatie gezonden, doch moesten veelal met verlies worden verkocht, daar de vraag naar onze stapelgroenten op de buitenlandsche mark ten zeer gering was. De economische toe standen aan Langendijk zijn dus zeer slecht, wat weer zijn stempel drukt op den middenstand. Allerlei middelen worden beproefd om dezen noodtoestand te boven te komen. We staan nu weer aan het begin van een nieu wen oogst. De vooruitzichten zijn weinig bemoedigend. Door tal vart bouwers is kunstmest gekocht onder oogstverband, zoódat de eerste ontvangsten zullen dienen iot afbetaling der kunslmest-schuld. Er zal spoedig een kentering moeten in treden, wil de tuinbouw zich onder de hui dige omstandigheden handhaven. Het bestuur van den eersten Nederl. Bond van Kleinfabrikanten in de Sigarenindustrie heeft aan den Minister van Financiën een 'adres gezonden, waarin hef, kennis 'geno men hebbende van de belangrijke mede- deehng, dat het rapport der Staatscommis sie, welke de taak had een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van eene heffing van belasting op de ruwe tabak, bij den minister is ingekomen, dringend verzoekt, bedoeld rapport te publiceeren. In de vergadering van het hoofdbestuur werd mededeeling gedaan dat gedurende Februari, Maart en April 162 nieuwe leden waren ingeschreven, zoodat het ledental thans de 1700 ruim heeft overschreden. Het oefeningseskader, dat. zooals ge meld, 1 Juli te Nieuwediep zal terugkeeren, zal in dén loop van. dezen zomer eén twee de buitenlandsche reis mrken in dezelfde samenstelling, ditmaal onder commando van den schout bij nach* L. J. Quant, comman dant der Marine te Willemsoord. Het vertrek van dit eskader is bepaald op 12 Juli van Nieuwediep. Het reisplan is als volgt vastgesteld: Donderdag 21 Juli aankomst te Riga; Dinsdag 26 Juli vertrek van Riga; Vrijdag 29 Juli aankomst te Ko penhagen; Donderdag 4 Augustus vertrek uit Kopenhagen. Terugkeer te Nieuwediep Maandag 8 Augustus. In Ned.-Ind. Chineesche kringen heeft men geen bezwaar. De „Locomotief" schrijft iaar aanleiding van de schriftelijke vraag, door den heer Vliegen gesteld aan de Ministers van Buitenlandsche Zaken en Marine inzake hel voornemen, om de ..Flores" naar Sjanghai te zenden, het volgende: ,Op grond van zeer zorgvuldige navraag in Chineesche kringen en raadpleging van de Chineesche pers. kan met stelligheid verklaard worden, dat de Chineesche inge zetenen van Ned. Indië geenerlei bezwaar maakten tegen het dirigeeren van Hr. Ms. ..Sumatra' naar Sjanghai. Zelfs de meest Kantonsch-nationalistisch gezinden onder de Ned.-Indische Chineezen opperden nimmer twijfel aan de rechtmatigheid der zending van den kruiser „Sumatra", welke begrepen werd als een noodzakelijke voorzorg tegen de gebeurtenissen in China. Elke bezorgdheid omtrent een onge- wenschten indruk in de kringen van Ned.- Ind. Chineezen als gevolg eerier eventueele zending van de „Flores" naar China wordt volkomen overbodig geacht, terwijl integen deel het niet-zenden van een oorlogsschip, zoowel in Europeesche als in Chineesche kringen, den indruk zou vestigen van on verantwoordelijke nalatigheid. Verschenen is het voorlcopig verslag dér Tweede Kamer inzake het initiatief voorstel Albarda, De indiening wordt niet voldoende gemotiveerd geacht. Blijkens het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het voorstel van wet van den heer Albarda ca. tot invoering van de leerverplichting voor het. zevende leerjaar, achtten zeer vele leden de indie ning van dit initiatief-voorstel niet vol doende gemotiveerd. Zij betoogden, dat dit voorstel óf te vroeg of te Iaat is ingediend. Nadat bij de Kamer een tweetal regeeringsontwerpen waren ingediend strekkende om tot alge meene invoering van het zevende leerjaar en tot nadere regeling van den leerplicht te geraken, had de indiening van dit initia tief-voorstel zoo tijdig moeten geschieden, dat de drie ontwerpen tegelijk in de af deelingen hadden kunnen worden onder zocht. Een en ander klemt te meer. nu in het V. V. betreffende genoemde regee- 'rïngsonïWerpen hef voornemen Van som mige leden is aangekondigd, om te trach- en door amendeering van die ontwerpen de dadelijke wederinvoering van de zevenja rige leerverplichting te verkrijgen, en aan de regeering gevraagd is welke houding zij tegenover zulk een amendement zou aan nemen. De spoedig te verwachten openbare be handeling van bedoelde wetsontwerpen zal over het lot van zoodanig amendement en daarmede tegelijk over dat van het initia tief-voorstel beslissen. Indien toch de re geering een zoodanig amendement onaan nemelijk mocht verklaren. s:aat daarmede tegelijk vast, dat het onderhavige voorstel, gesteld al dat het in de beide Kamers een meerderheid mocht verwerven, da konink lijk bekrachtiging niet zou erlangen. De aanneming van het voorstel door de Kamers zou dan geen ander effect hebben, dan reeds met de aanneming ,-an de mo- tie-Suring is bereikt. Aan de h'erhaling van een uitspraak in d'en zin bestaat echter geen behoefte. Mocht daarentegen de regeering hel in te dienen, amendement niet onaannemelijk verklaren, dan is door de aanneming daar van op beter en spoediger wiizz te berei ken wat de voorstellers van dit wetsont werp wenschen, dan met hun eigen vcor- stel. Ook tegen den inhoud van het ontwerp hadden verscheidene leden ernstig be zwaar. Zij betwistten, dat de reden tot op schorting van de invoering van een zeven jarigen leerplicht reeds vervallen zou zijn. Het evenwicht der 'Staatsfinanciën behoort volgens deze leden op een veel lager peil van uitgaven breikt te worden; de behoefte aan belastingverlaging doet zich zeer drin gend gevoelen. Onder die omstandigheden behoort niet aangestuurd te worden op on middellijke verhooging van de reeds zoo hooge onderwijsuitgaven. Deze leden waren bovendien volstrekt niet allen overtuigd van de wenscheiiik- heid van invoering der zevenjarige leerver plichting. Indien hier al gesproken kan worden van een moreele verplichting der ouders, om hun kinderen nog een zevende leerjaar te doen doorloopen. de principieele vraag voor hen blijft, of die moreele ver plichting dient te worden omgezet. Sommi gen der hier aan het woord zijnde leden meenden trouwens dat. indien er voor het onderwijs iets moet worden gedaan, andere zaken eerder in aanmerking komen. Ge wezen werd met name op de moeilijkhe den, die kleine scholen thans ondervinden in verband met het groot aantal leerlingen per leerkracht. Verscheidene andere leden verdedigden het wetsvoorstel. Dat de gebruikmaking van het recht van initiatief in dezen niet vol doende gemotiveerd zou zijn, konden zij niet toegeven. Door de voorstanders werd o.m. aange voerd, dat een zevenjarige schooltijd voor de ontwikkeling van het volkskind een mini mum is. Het zevende leerjaar is van de grootste waarde voor het onderwijs, omdat de elementaire kennis, in de eerste zes leer jaren verworven, pas in het zevende leerjaar bezinken kan. De meening, dat de vermin dering van het aantal leerlingen per leer kracht met name voor de kleinere school urgenter zou zijn, dan de invoering van de zevenjarige leerverplichting konden deze le den evenmin als een gegrond bezwaar tegen het voorstel aanmerken. Vr. Kunt u mij zeggen, waar George Vo- ronoff woont? Antw. Voronoff heeft geen vaste woon plaats, doch reist de hoofdsteden van Euro pa af. Thans vertoeft hij in Parijs. Vr.: Kunt u mij meedeelen, waar te Pa rijs „Le Dimanche chez sol" verschijnt? Ik meen, dat het een Uitgave is van „La Croix .it van „l'Univers", Antw.: Dat tijdschrift is ons niet bekend. Vr.: Ik woon in de gemeente Velsen en verwoon 5.40 per week, ik heb twee kin deren. Nu wordt ik aangeslagen in de Per- soneele belasting voor 23.32. Is deze aan slag juist? Antw.: Ja, die aanslag is juist, Vr.: Ik woon in Uitgeest, werk in de ge meente Wormerveer en verdien 1400 per 'aar. Ik' heli vier kinderen, waarvoor een aftrek van 660. Mijn personeele belasting bedraagt 19.80 en mijn forensenbei,asting 19.30 en mijn fcrensenbelasting 19.28. verwoon 5.per week. Zijn deze aan slagen juist? Antw.: De aanslagen zijn niet te hoog. Vr.: Kunt u mij in korte woorden de waarheid mededeelen over Sacco en Van- zetti, die in Amerika ter dood worden ver oordeeld? Antw.: Het is heel moeilijk om in enkele woorden en op zoo verren afstand de waar heid over Sacco en Vanzetti te weten te komen en mede te dcelen. Wij weten dat zij er van beschuldigd worden een k.asloo- per in New-York vermoord en beroofd te hebben van 1800 dollar. Zij zijn ter dood veroordeeld door den Amerikaanschen rechter. Door Communistische, Anarchis tische en andere revolutionaire elementen wordt nu betoogd, dat zij onschuldig zijn, maar voer de betrouwbaarheid van alles, wat over Sacco en Vanzetti door die lie den wordt verteld, is het jammer en ver dacht, dat die groep van deze twee onge lukkige prcpaganda-objecten maken voor hun leerstellingen en dat zij deze ter dood veroordeelden misbruiken om dreigementen te uiten tegen de Amerikaansche regeering. Wij herhalen nog eens, dat het moeilijk is, van hieruit de waarheid te achterhalen, d.och u zult van ons wel niet verwachten, dat wij bij voorbaat aannemen, dat de Ameri kaansche Rechter een gerechtelijken moord begaan zal. Bij deze mag wel eens gevraagd worden, waar het protest der heeren blijft tegen de moorden, die in Mexico bedre ven worden. Vr. Zoudt u mij kunnen zeggen of Duit- sche banknoten van de iaren 1919, 1920, 1921, 1922 nog van waarde zijn en hoe veel de waarde van 1 M, is? Antw. Die hebben zoo goed als geen waarde. Vr. Hebben banknoten van Russische roebels van 1921 nog waarde? Antw. Neen. die zijn zoo goed als waar deloos. Vr. Ik ben van de lichting 1924 le ploeg Vestingartillerie Maarden. Moet deze lich ting dit jaar opkomen? Zoo ia, welk tijdvak? Antw. U moet wel opkomen dit jaar en wel voor 21 November. Het juiste tijdstip kunt u aan het Raadhuis vernemen., Vr. Wat kost de reis AmsterdamParijs met den Pullmantrein 2e klasse en wat kost die reis met den gewonen nachttrein 2e klasse? Antw. Informeert u even aan het station waar men u volledig kan inlichten. Vr. Als voor de verkiezing van elf lden vijf lijsten zijn ingeleverd, die ik zal aan duiden met A. B. D. E.. 1545 stemmen zijn uitgebracht en de kiesdeeler dus 140 5/U is en de verdeeling der geldig uitgebrachte stemmen is: A. 99 stemmen; B. 1888 st.; C. 99 st.; D. 195 t.: E. 64 st. Er waren geen verbonden lijsten. tlo. Krijgt dan lijst B. 9 zetels, lijst D. 1 zetel en moeten A, en C. die geen 75 pet. van den kiesdeeler halen loten om den laatsten zetel. Indien uw antwoord overeenkomt met deze beslissing hoe is dat dan te rijmen met het feit, dat lijst B. bij een toewijzing van 10 zetels nog een gemiddelde had van 108 stemmen met een rest 8. dus boven het gemiddelde van A. C. E. en ook boven D. wanneer aan deze lijst ook nog een 2de zetel was toegewezen, 2. Ook met het feit. dat bij de verkiezing voor de Prov. Staten de S. D. A. P. voor haar resten als grootste partij nog 2 zetels werden toegewezen. 3o. En ten laatste met de veel voorko mende courantenberichten, ook in uw blad aangaande Zwartsluis, dat lijsten buiten aanmerking bleven, wegens het niet halen van 75 pet. van den kiesdeeler. Antw. 1. Neen, lijst B. krijgt 10 zetels; lijst D. 1 zetel. A. en C. krijgen geen zetel om dat zijn niet 75 pet. van den kiesdeeler hebben gehaald. De berekening is als volgt: lijsten, die geen 75 pet. van den kiesdeeler hebben vallen af. Aan elke lijst worden daarna zooveel zetels toegekend als de kies deeler op het stemcijfer gaat. Ziin er dan nog zetels te verdeelen dan krijgt de lijst met het grootste overschot nog een zetel toegewezen, maar na de toekenning van dien zetel moet het aantal stemmen per zeteï noë minsten1^ 75 pet. van den kfes^ deeler ziin. Zijn er dan nog zetels te ver deelen (derde verdeeling) dan wordt een. zetel toegekend aan de lijst met het groot ste gemiddelde. 2, Dat was gebaseerd op precies dezelfde methode van berekening, 3. Zie sub. lo. Vr. Welke is de mooiste en beste weg van Haarlem naar Arnhem en over een anderen weg terug, per auto? Hoeveel K.M. Antw. Haarlem, Heemstede. Hoofddorp, Aalsmeer, ICudelstaart. de Kwakcl, Uit hoorn Mijdrecht. Wilnis, Ruwiel, Breuke- len, Utrecht, de Bilt, Zeist. Rijsenburg, Driebergen, Doorn, Leersum. Amerongen, Eist, Rhenen, de Grebbe, Wageningen, Ren-j kum, Heelsum. Oosterbeek. Arnhem. Af«! stand 118.5 K.M. Arnhem, Ginkcl, Ede. de Klomp, Rens*! woude, Scherpenzeel, Woudenberg, Nieuw Leusden. Amersfoort, Soest. Soestdijk, Eem- nes binnen, Eemnes buiten. Laren, Naar- den, Ilakkelaarsbrug,. Muiden. Diemcrbrug, Amsterdam. Halfweg, Haarlem. Afstand. 115.5 K.M. Vr. Welke is de beste weg van Velsen naar Brussel per auto? Hoeveel K„ is dat?, Antw. Velsen, Santpoort. Haarlem, Ben- nebroek, Hillegom, Lisse. Sassenhcim, War-.; mond, Leiden, Zoeterwoude. Stompwïjk» Zcetermeer, Zegwaard, den Hoorn. Kruis weg, Bleiswijk, Bergschenhoek. Hilligêrs— berg. Rotterdam, Charlois. Goïdschalxoord, Klaaswaal, Numansdorp (Haven], Willem stad, Oude Molen, Nieuwe Molen, Stam—, persgat, Oud Gastel. Rosendaal, Nispen, Belgische grens, Esschen, Achterbroek, Maria ter Heide, Brasschaet. Merxem, Ant- j werpen, Huis ten Halve, Boom, Brug over de Rupel Driesprong, Willebroeck. Thisseltyj Humbeek, Pont Brulé. Vilvoorden, Trois: Fontaines, Neder Heembeek. Laeken, Brus— sel. Afstand 200 K.M. Vr. Hoe maakt men mocca-ijs? Antw. Neem op K L, room 3 d.L. melfc en 2 d.L. koffie-ex'ract, 8 eierdooiers ene 240 gram suiker. Klop de dooiers te za- men met de suiker. Maak de melk en defi room zoolang warm. dat zij de achterzijde: van een houten lepel, welke er in gestoken^ wordt, bedekt. Giet dit al roerende bij de» dooiers. Laat alles koud worden, giet het door een zeef in de iisbus en laat het be vriezen. ROTTERDAM, 30 Mei. Fijne zaden. Blauw Maanzaad f 40—41, karwijzaad f 38— 39, lijnzaad vor- f 1718, zaai- f kanarie zaad f koolzaad f mosterdzaad geet bruin ƒ4648, boekweit Manchodr^ gezakt en spoorvrij 14.35. Aardappelen. Brielsche Eigenheim. 3.90 4.25, Zeeuwsche idem 3.503.80, Westl.; poters 22.50, Zeeuwsche bonten 5 5.30, idem blauwe 5—5.30, bravo's 4.50— 4.80, Redstar ƒ4.20—4.60, Malta spring: ƒ17— 18(4 ct. per kg. Vlas. Aangevoerd 8500 kg. Holl- geel 1—1.25, 400 kg. blauw 1.05—1.35, 10.000 kg. Groningsen 1.051.25, 200 wit Zeeuws© ƒ1.051.20, kg. dauwroot Vee. Ter markt waren aangevoerd 545- vette runderen, 292 vette graskalveren, 362: schapen of lammeren, 1358 varkens. Dei prijzen waren als volgt koeien le qual.^ ƒ1.10—1.20, 2e qua» 1—.0.90, 3e qual. 0.800.70, ossen le qual. 0 950.97(4» 2e qual. ƒ0.85—0.75, 3e qual. ƒ0.65—0.55,, kalveren le qual. ƒ1.601.80, 2e qual. ƒ1.40—1.20, 3e qual. 1.05—0.85, schapen le qual. 0.750.80, 2e qual. 0.650.55, 3e qual. ƒ0.45, lammeren ƒ0.800.90, varkens le qual. 0.620.64, 2e qual. 0.60 —0.57, 3e qual. 0.550.53, zouters 0.62 0.66. Vet vee en vette kalveren bij redelijken aanvoer in de prima qualiteiten tamelijk, verhandeld. Schapen en lammeren met rede lijken handel. Varkens bij ruimen aanvoer tot vast prijzen goed verha»^-1J DE FAAM'S SERVICE staat uitvoerig omschreven, wel ke groote voordeden er verbon den zijn aan De Faam's Abonnements- kleedmg naar maat. Vraagt U dit boekje dus eens aan, U ontvangt het franco thuis en als U het dan aandachtig hebt doorgelezen, zult U er even eens van overtuigd zijn, dat U met zulk een abonnement van alle kleedingzorgen verlost bent En dan nog onderhoudt De Faam Uw kleeding en krijgt U maar vraagt U liever ons boekje De Faam's Service "even aan, daar vindt U tevens de volledige taric ven in. Reeds zoovelen zijn abon- né, waarom U niet! .De Faam" is wél zoo goedl Anegang, h. L Veerstr. HAARLEM. TE KOOP. Schitterend gelegen, Zui- derhoutpark, Haarlem, aan tram, Spaarne en Hout. Diverse oppervlak ten. Voordeelige prijzen. Inlichtingen bij: A. S. v. d. MEULEN Wijsonspleia 75. Telefoon 11423. - Tl- J toom EAU DE COLOGNE HANDKOFFER Ons merk „Carmen Flak on inhoud 185 Gram Echt vulcan fibre, prima uitvoering. 50 centimeter lang 75 c. st p. m. REISNECESSAIRE - inhoud haarborstel, kam, spiegel, zeep- doos, tandborsteikoker en mond- waterflakon, in imit, lederen etui 14 X 8 centimeter HANDKOFFER Prima rundleder. Voorradig in licht en donkerbruin, met linnen voering. - 50 centimeter lang 1.50stiigp.n> SHAWL EC RU KANTEN VEST van Crêpe de Chine Imprime moderne dessins 165 X 48 centimeter met rose voile kraagje, 55 centimeter lang HANDSCHOENEN Linnen met fantasiekapje of 2 diuk- ZLJDEN FLOR KOUSEN Prima kwaliteit. Diverse modekleuren. t 1.50 knopen. Diverse kleuren 1.50 MEISJESJURK KINDERJURK MEISJESJURK van Coton Eponge Imprime met wit kraagje. Dive: ruiten. Maat 60 Prima Popeline Coton in diverse kleuren - kombinatie; Maat 45 Lainette Imprime met effen garnering Voorradig in frisse dessins. Maat 60 HANDSCHOENEN WASZIJDEN KOUSEN Wasleder, met 2 knopen, voorradig in wit en geel 30 ets. stijging p. maat 30 ets. stijging p. maat rijn weefsel. Diverse modekleuren 30 ets. stijging p. maat ONDERJURK DESSOUS COMPLET van gegauffreerde zijden trikot, fraaie bloemenpatronen. - Wit zwart en alle modekl. Alle maten Prima witte Elzasser katoen fraai met de hand geborduurd en ènour bewerkt. Alle maten TENNIS- SANDALEN EN WANDELSCHOENEN van bruin Ieder, met crepe rubber- zool en geperforeerde neus, ONDERJURK Prima v/itte Elzasser katoen, wit, zwart en grijs met rood rubber zoleh, maten 42 - 46 .1.65 maten 35 41 .1.40 maten 2834. ..l.OS maten 2027 CHEMISE ENVELOPPE maten 67 maten 25 maten 11 1 maten 7—10 maten 3 6 fraai met de band geborduurd, en fejour bewerkt. Alle maten van breed Zwitsers borduursel. Diverse kleuren Alle maten

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 12