I Overhemden I 50 1 70 40 50 70 30 i Om WERK is primaHH onze pmJ2!U zum ZEERLAAG =MORGEN= Loopt pijnlijk? Vitéaró PINKSTERFEEST 1927 Guide Druyf' 4, Groote Markt, enz. Platstrijkster en eenige aankomende Meisjes Gsntrals Tandheelkundige Kliniek FAUNA GRATIS EIGEN HULP „de 10134 Telefoon ssSÜI bïnnenlandsch nieuws LAATSTE NIEUWS. Wynhuys P. J.M.van Teterlng (ook voor dc maatafdeeung) HAARLEMSCH DIERENASYL LAATSTE DAG Ie HYPOTHEEK Naar de Kanaal-havens. Het bezoek v. H.M. de Koningin aan de Philips fabrieken te Eindhoven. Een fout in de telling der Eind- hovensche raadsverkiezing. GEMENGD NIEUWST Een noodlottige val. LANDBOUW EN VISSCHERIJ Maakt de bemesting met stikstof- verandering in de wijze van gebruik van hooi- en weiland noodig? kosten zóu meebrengen, een grooter gedeelte van de weide hooit. In dit verband .moet er op gewezen worden, dat bij het gezamelijk weiden van den heelen veestapel, zooals ge woonlijk, slechts door een deel van het. vee het volle nuttige effect verkregen wordt van het verhoogde eiwitgehalte van het gras. De voedingwaarde van rijkelijk met stikstof bemest en te juister tijd afgegraasd gras staat gelijk met die van het beste krachtvoer, en is ruimschoots voldoende voor onze melk veerassen voor een dagelijksche productie van 25 liter melk, INGEZONDEN. Ons kleintje lacht! LAATSTE NIEUWS. De rede van H. M. de Koningin voor de Philips kortegolf zender. De Koningin en de Prinses naaT Eindhoven. De Amsïerdamsche Hum- verordening. Spaarbankdag te Middelburg. - Van Fréjus naar Buenos Aires en terug jpMÊmKÊMÊMÊÊÊKMmKMÊÊ^^ Barrevoetestraat 9-11, Zet Uw Gasten, Uw Familie en Uzelf tijdens de Pink sterdagen vóór, het beste van het goede: aldus van 'T WYNHUYS „DE GULDE DRUYF", het oudste en vertrouwde Adres uit deze Streken. Prima kwaliteiten. Enorme sorteeringen D e Zaak voor gevulde en bescheiden beurzen. Voor niet en voor w 1 afschaffers, geheelonthou ders en kinderen. Thuisbezorging, zelfs de Kleinste orders, zonder prijsverhooging. Voor het z.g. gezellige Bitteruurtje. BIJ 45 fl. (gesorteerd) 5 pCt. Korting Bij 150 fl. (gesorteerd) 8 pCt. korting Bij 300 fl. (gesorteerd) 10 pCt. Korting m Aan de Stoomwasscherij v.h. BIJVOET «ft ZOON, Bloemendaal kunnen direct een geplaatst worden. KENA1JPARK 26 Telefoon 13644 Spreekuren: van 9 tot 11 en 1 tot 2, Dinsdag en Vrijdag avond van 6.30 tot 8,30- Za- terdagsmidd GEEN spreekuur Vrijdagavond 3 Juni en Dinsdagavond 7 Juni GESLOTEN Parklaan - Tel. 12292 Inrichting van vertrouwen voor het tijdelijk verzorgen uwer huisdieren WOL - ZIJDE KATOEN VOET ONDERZOEK NIEUWSTE VINDING GEEN METALEN PLAAT Schoenen - Compagnie 16 Barteljorisstraat 16 verdeelt over 1926 een bedrag van f 12460.uit de winst on der de leden, d.i. 4 pCt. van het verbruik, OOK VAN HET BROOD. De jaaromzet bedroeg ruim f 350.000.—. Bovendien genieten de leden bij verschillende winkeliers eene korting van 3 tot 10 Prima kwaliteiten, normale prijzen. Gegarandeerd gewicht of maat, Contributie f 1.50 per jaar. Op verzoek ZIJLSTRAAT 56 of TELEFOON 14583, verschaft de Inspectrice bij U thuis alle gewenschte inlichtingen over het lidmaatschap. H. M.'s torpedobooten ,,G ld', en ,.G 16", die voor de opleiding van adelborsten van het Kon. Instituut der Marine varen, zullen een oefeningstocht in het Oostciilk deel van het Eingelsche Kanaal houden, Waarbij Folkestone op 28 Juni, Southampten 1 op 29 en 30 Juni en Boulogne van 1 tot 3 Juli bezocht zullen worden. Op wensch van H. M. de Koningin zal Haar bezoek aan de Philips' fabrieken te Eindhoven strikt inofficieel zijn. Vertegen woordigers der pers zullen derhalve niet toegelaten worden tot de studio, waar de Koningin en Prinses Juliana voor de micro foon tot Oost- en West-Indië zullen spreken, Daarbij zullen, behalve het gevolg van de Koningin, uitsluitend tegenwoordig zijn de heer A. F. Philips, ir. Often, ir. Verff, dr. Salth. van der Pol en de heer Numans, De gemeenteraad zal in eerste instantie beslissen oi de stemming geldig is. Ten gemeentehuize te Eindhoven ver gaderde het Centraal stembureau ter vast stelling van de officieele verkiezingsuit slagen. Gebleken is, dat bij de telling een fout is ingeslopen, ten gevolge' waarvan de uitslag, wat de zetelverdeeling betreft, eenigszins verandert. De uitslag is thans als volgt: Katholieken: 20 zetels, oude raad 21 zetels; R. K. wilde lijst: v. d. Pas 1 zetel, oude raad 2 zetels; A. R. 1 zetel, oud raad 1 zetel; R. K. Volks partij 1 zetel, oude raad géén zetel; V. D. 2 zetels, oude raad 1 zetel; S. D. A, P. 4 zetels, oude raad 4 zetels. Ten gevolge van de mistelling heeft de S. D. A, P. geen ,5 zetels, doch 4 zetels verkregen, zoodat de heer Diebrink niet gekozen is, doch wel het lid van de R. K. Volkspartij v. d. Bergh. Bij loting is vastgesteld in verband met de dubbele verkiezing van den heer Smit van Oyen, dat de heer Prein R.K. gekozen is. In de vergadering van het Centraal Stem bureau werden verschillende bezwaren in gediend tegen de mededeeling van het feit, dat aanvankelijk een S. D. A. P.-er meer gekozen was in plaats van een R.K, Volks partijen Tevens werd er bezwaar gemaakt tegen he feit, dat in één der stembureaus zoo laat begonnen is met de stemming, zulks in verband met het feit, dat het stemmen- materiaal bleek opgesloten te zijn. Een derde bezwaar werd ingediend tegen een kleine onregelmatigheid in een der stem- bureaux. Besloten werd, naar de „Tel." meldt, dat de gemeenteraad in eerste instantie zal beslissen, of de stemming geldig is. De 66-jarige havenarbeider W. Scheffers, !Was werkzaam boven ruim vier van het s.s. „Veendam" van de Holland'Amerikalijn fe Rotterdam, Hij kreeg een duw in den rug van een hijschijzer, sloeg voorover van den tunnel en stortte ongeveer 4 Meter omlaag, en kwam met het hoofd op een ijzeren balk terrecht. In bewusteloozen toestand werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar bleek, dat hij een zware schedelbreuk had bekomen. Eenige uren later is hij aan de gevolgen overleden. Door de firma Van der Eist Matthes te Amsterdam is een verslag uitgegeven over een op 18 December van het vorige jaar te Amsterdam gehouden vergadering, waarin in hoofdzaak het vraasstuk werd besproken, in hoeverre het mogelijk is, de rentabiliteit van hooi- en weilanden door bemesting met stikstof te verhoogen en op welke wijze deze bemesting met de meeste vrucht kan worden toegepast. De in dit verslag voorkomende uiteenzettingen van prof. Warmbold uit Berlijn, die uit den aard der zaak het Duit- sche standpunt ten deze weergeven, maar die nochthans om den interessanten kijk, waarvan zij blijk geven, een nauwkeruige lezing wel verdienen, komen op het volgende neer Bij den akkerbouw heeft bemesting ten doel, de quantitatieve opbrengst per opper vlakte-eenheid op te voeren, waarbij de rentabiliteit niet uit het oog mag worden verloren. Deze vermeerderde opbrengst be staat uit een grootere oogst aan zaad, wortels, knollen of bollen bij graan bovendien aan stroo, .bij sommige hakvruchtsn aan loof. De teelt wordt door de bemesting slechts in Zooverre beinvloed, dat een grootere kunst- mestgebruik goed zaaizaad, goede grond bewerking en een goede verpleging nood zakelijk maakt. Op hooi- en weiland is deze invloed an ders. De tijd van afweiden of hooien wordt hier niet bepaald door het rijpen van grassen of klavers. Immers veel meer komt het er bij hooi- en weiland op aan voedergewassen te oogsten op een tijdstip, dat zij mede in verband met de weersgesteldheid en den voedselrijkdom van den bodem het hoog ste gehalte aan voedende bestanddeelen be vatten. Want terwijl op het bouwland de quantitatieve opbrengst hoofdzaak is, is op het grasland het doel, niet slechts een groote hoeveelheid plantenmassa te oogsten, maar vooral tegelijk hiermede ook een voeding- rijke oogst te verkrijgen. Het gehalte aan voedingstoffen en vooral aan eiwitten geeft den doorslag bij de be oordeeling van de waarde van hooi en gras als voeder. Het vee, dat tenslotte deze pro ducten moet verwerken, kan die hoeveelheid voedingsstoffen slechts nuttig verwerken, die het met een zekere, overigens begrensde, hoeveelheid ballast aan organische onver teerbare stoffen tot zich kan nemen. Hoe grooter dus het percentage aan verteerbare voedingsstoffen, hoe kleiner het onverteer bare deel is, des te hooger de voedingswaar de van het voer zal zijn. Nu is de verhouding tusschen verteerbare en onverteerbare stof fen in 'de voedergewassen in den loop van den groeitijd niet steeds gelijk. Het gehalte aan verteerbare voedingsstoffen is bij het jonge gras het hoogst, en neemt geleidelijk af, naarmate het gras groeit, althans in ver houding tot het onverteerbare gedeelte van den ruwvezel. i Het is de taak van den veehouder zijn be- •drijf zoo in te richten, dat het voeder gebruikt .wordt in een toestand, waarin het zoo rijk 'mogelijk aan voedende bestanddeelen is. Bij het hooiland stuit men hier reeds, uit een oogpunt van arbeidsverdeeling, op zekere moeilijkheden. Men bepaalt zich hier zelden tot twee sneden, maar daar het hooiland in den loop van den zomer meestal nog als weide gebruikt wordt. Men moet daarbij echter bedenken, dat door vaker te maaien niet alleen de quantitavieve hooi-opbrengst grooter wordt, maar dat daardoor vooral het gehalte aan voedende bestanddeelen en dus ook de voederwaarde van het geoogste hooi zeer belangrijk wordt verhoogd. Daarentegen bestaat op de weiden, welke direct door het vee worden afgegraasd en welke dus veel minder arbeid vereischen dan hooi- en bouwland, zonder meer de moge lijkheid, om door een doelmatige indeeling van de weide in kampen, welke achtereen volgens worden beweid, het gras telkens te doen afgrazen, wanneer het de hoogste voe derwaarde heeft. Om het aantal stuks vee te kunnen bepalen, waarmee men een per ceel weiland zal beweiden en om het tempo vast te stellen waarin het vee naar een vol gend perceel moet worden verweid om het gras in den besten toestand te doen verbrui ken, dient men zich nauwkeurig op de hoogte te stellen en nauwkeurig rekening te houden met weersgesteldheid, en de daarmee ver band houdende groei van het gras. Krachtige bemesting van grasland met stikstof, waarmede een ruime bemesting met fosforzuur en kali moet samengaan, leidt, naar de ervaring tot dusver heeft geleerd, in drie opzichten tot gunstige resultaten.) Het gras groeit veel sneller, de quantitatieve! voedselopbrengst is grooter en vooral het eiwitgehalte van het gras neemt toe. Van het grootste belang is nu de vraag, of bij het boven aangegeven gebruik van wei- en hooi land dit drievoudig resultaat van stikstof bemesting zoo groot mogelijk zijn kan. Ten aanzien van het hooiland is het ant woord op deze vraag niet moeilijk. Zooals gezegd kan bij de tot nu toe gebruikelijke bemesting van hooi- en weiland, met stal mest, compost, klai en fosforzuur en soms met matige toevoeging van stikstof, met één respectievelijk twee sneden, niet de grootste hoeveelheid voedingsstoffen gewonnen wor den. En nog veel minder zal dit het geval kunnen zijn bij herhaalde sterke stikstof bemesting, die in den loop van den groeitijd moet opklimmen tot 80 a 120 K.G. zuivere stikstof per H.A. Handhaaft men hierbij de oude wijze van hooien, dan verliest men èn het voordeel van den snelleren groei van het gras, èn van de toeneming van het gehalte aan voedingsstoffen, en het eenige wat men verkrijgt, is een grootere hoeveelheid voe dingsstoffen, Het is dan ook noodzakelijk bij krachtige bemesting vaker te maaien wil men, evenals tot nu toe, met één snede volstaan, om daarna het grasland te bewei den, dan moet deze snede vroeger plaats hebben dan voorheen, of wel, men moet het land bij den aanvang van den groeitijd beweiden, vervolgens hooien en daarna weer beweiden. Op het groote nut van dit gecombineerde gebruik, zal later worden teruggekomen. Op de weide kan op deze wijze geprofi teerd worden van de vermeerdering aan gras en voedigsstoffen, doordat men. meer vee dan tot nu toe in een bepaalde weide laat grazen of, voor het geval dat dit te hooge Daaruit volgt, dat koeien, die deze hoe veelheid niet geven, niet in staat zijn dit hooge en waardevolle eiwitgehalte geheel te verwerken dat dus bij beweiding met koeien in lage melkproductie de bemesting met stik stof ook niet het grootste nuttig effect geeft. Het is dan ook doelmatig hét te weiden vee in verschillende groepen te verdeelen, ten einde, zooals bij de stalvoedering reeds ge bruikelijk is, ook in de weide de voedering naar de productie te kunnen regelen. Het jonge, aan voedingsstoffen rijkste gras, moet worden afgegraasd met vee, dat de meeste melk geeft, deze worden later gevolgd door de oude en drachtige koeien, die dan weer opgevolgd worden door het jonge vee, en eventueel aanwezige veulens, die als derde groep naweiden. Dit systeem is alleen moge lijk bij een goed doorgevoerde verdeeling van het grasland in afgesloten perceelen. Het is duidelijk, dat bij het handhaven van het oude beweidingssysteem men niet slechts het resultaat van stikstofbemesting voor een groot deel laat verloren gaan, maar de eigenschap van, die bemesting om den groei te bevorderen daarbij eerder een scha delijke dan een nuttige uitwerking heeft. Immers, het sneller groeiende gras wordt dan gebruikt in een verder ontwikkeld groei- stadium dan voorheen, dat wil zeggen, dat de voedingswaarde is verminderd. Het is daarom wenschelijk de verschillende groepen vee in den kortst mogelijken tijd van het eene perceel naar het andere over te brengen, teneinde het snel groeiende gras telkens Zoo jong mogelijk, dus wanneer het de hoogste voedingswaarde heeft, te laten af grazen. De groei van het nagras bij bemes ting met stikstof zal eveneens bij de tot nu toe gebruikelijke bemesting in het verloop van de groeiperiode afnemen en het zal daarom noodig zijn, teneinde over voldoende voedsel te bescnikken, het aanvankelijk voor hooiland bestemde grasland geleidelijk ook als weiland te gaan gebruiken. Dit gecom bineerde gebruik als hooi- en weiland is in het moderne veehoudersbedrijf onmisbaar en geeft een volledig profijt van het beschik bare land. Wat in de praktijk bereikt kan worden door stikstofbemesting bij een gewijzigd bewei dingssysteem, wordt duidelijk aangetoond door de resultaten van de genomen bemes- tingproeven met groote hoeveelheden- stikstof op de proefboerderij te Hohenheim. Bij toepassing van het hoven aangegeven systeem kon het aantal weidedagen daar tot 860 per hectare worden opgevoerd. De melkproductie gedurende de weideperiode steeg van 2500 tot gemiddeld 5000 liter per hectare. Terwij! zonder bemesting voor de voeding van een stuks vee, van 500 K.G. levendgewicht, 0.-50 hectare noodig was, kon men deze oppervlakte bij bemesting terug brengen tot, 0,21 hectare. De om wisseling van den in drie groepen verdeelden veestapel ging zoo snel, dat gedurende de 160 weidedagen elk der tien perceelen 8 tot 10 maal werd gebruikt, zoodat elk perceel ge middeld slechts 18 dagen tijd had om het noodige voedsel voor de volgende beweiding te produceeren. Nu ïs in Hohenheim de weergesteldheid nog allerminst gunstig voor de veehouderij; het klimaat is ruw, de groei tijd is korter dan in de kuststreken en de regenval is niet bijzonder hoog. In een milder en vochtiger klimaat, als bijvoorbeeld in Holland en in de Noord-Duitsche kust streken, zal een beweidingssysteem als in Hohenheim toegepast ongetwijfeld nog tot veel gunstiger resultaten leiden. En wanneer men elders met proeven op het gebied der weidebemesting met bovenstaande hoeveelheden stikstof nog niet de cijfers van Hohenheim heeft kunnen bereiken, dan is dit daaraan te wijten, dat men nog niet ge voeld heeft, om tegelijk met een sterke stik- stofbemesting ook de gewone manier van beweiding te moeten veranderen. Wanneer stikstofbemesting samengaat met verweiden met korte tusschenpoozen, in deeling van het vee naar productie, verdee ling van het beschikbare grasland in kleine perceelen en gecombineerd gebruik van het grasland als hooi- en weiland dan alleen kun nen opbrengsten verkregen worden, waarvan de rentabiliteit ook onder ongunstige om standigheden niet betwijfeld mag worden. Voor den inhoud van dezen Rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Wie uwer weet niet, wat het zeggen wil. Als vader na een dag van ingespannen ar beid thuiskomend, moeder bij den haard met den kleine spelende vindt. Dan, vader ziende trekt het kleutertje zijn armpjes uit ter blijde welkom. En dan is alle verdriet vergeten, dan is de vermoeienis van den dag voorbij, dan is vader blij en gelukkig in en door de rijkdom van riin gezin en dan moeder teeder aanziend, roept hij uit.... Ons kleintje lacht. Welk een hemel van vreugde, welk een zee van diepe te vredenheid bevat deze korte maar zoo veel zeggende uitroep! Verplaatst U nu even naar het uitgehon gerde, uitgeputte land van den Donau, het economisch stervende Hongarije. Ook daar arbeiden de vaders, om in het zweet huns aaijschijns te trachten hun brood te ver dienen, hier werken en ploeteren ook de moeders, van den vroegen ochtend tot den laten avond. Het is niet voor zichzelf! Neen, het is voor het noodzakelijk le vensonderhoud van hun kleine, hun eenig- ste lieveling. En dan na allen arbeid, na de uitputting en vermoeienis van den dag, hier des avonda geen vreugde. Hier geen van vreugde kraaiende kleu ter, neen hier een uitgemergeld, verechrom" peld hongerig wicht. Hier Keen vreugde, neen, de kleine huilt van honger! En de arme oudera, geen uitweg meer wetend, roepen met weenend hart tot U. Helpt, helpt toch, want ons kind. onze liefde komt om van honger! Zult gij weigeren? Ach neemt ter liefde Gods, zulk een klein tje tot U, om het op te beuren en te steu nen en als een echt levensblij kind terug te geven aan de dankbare oudere. Men gelieve zich te wenden tot het sub-comité district Ch. v. d. Bilt, Haarlem; Verspropckweg 105. Wij vernemen nader, dat H. M. de Ko ningin haar rede voor den microfoon van Philips korten golfzender voor Oost-Indië Woensdagavond niet te 9 uur, maar reeds te 7 uur 's avonds zal uitspreken. APELDOORN. H. M. de Koningin en H.K.HL, Prinses Juliana vertrekken heden per extra-trein van 6.41 via Utrecht van het Loo naar Eindhoven en keeren Don derdagmorgen 9.45 via Zutfen op het Loo terug. "1 AMSTERDAM. In de gehouden ver-, gadering der gezondheidscommissie is het advies, vastgesteld dat door de commissie van strafverordenngen uit den gemeente raad gevraagd is aan dit college over de ontwerp-verordening van woningen (Huur- verordening. Het advies va de subcommissie voor de volkshuisvesting zegt o.m. dat zij- zich zal onthouden van bespreking der -juridische kwestie. Wat de wenschelijkheid der ver ordening betreft, kan zij slechts tot op ze kere hoogte met de meerderheid van dit college van B. en W. meegaan, omdat de verwachting is gewettigd, dat de eigenaren der andere woningen in de huurgroepen 300;600 niet tot verhooging der huren zullen overgaan, wegens het aantal te huur staande woningen. De subcommissie adviseert, dat de ge meente zich zal beperken tot het maken van een regeling ter voorkoming van onre delijke huuropdrijving met betrekking tot woningen, waarvan de huur op 1 Januari 1927 6.of minder bedroeg. De gezondheidscommissie heeft zich. met 10 tegen 4 stemmen vereenigd met het advies van de subcommissie. j- ROTTERDAM, 31 Mei. Op Vrijdag 17 Juni a.s. zal de Nederlandsche Spaarbank- bond zijn twee en twintigste spaarbankdag houden te Middelburg. Aan den vooravond van deze algemeene vergadering zullen de deelnemers te half negen door 't gemeente bestuur van Midelburg ten stadhuize wor- dn ontvangen, terwijl te negen uur een concert in het Schuttershof zal plaats vin den, Zaterdag 18 Juni zullen de deelnemers met een der booten van de Stoomvaart maatschappij Zeeland een boottocht van Vlissingen naar Ostende maken, PARIJS, 31 Mei, De Matin meldt,-3at twee Fransche marine-vliegtuigen, binnen kort zullen trachten van Fréjus naar Buenos Aires en terug te vliegen. f§ Crêpe of broché Over- IJ hemden, kleur op kleur, jj extra zware kwaliteit, jj wasch- en lichtecht met |j 2 boorden 4. Ook in wit voorradig. H Kleur op kleur Over- J hemden, mooie fijne jj kwaliteit met 2 boorden. 3. Tussor Overhemden, bekende extra sterke kwaliteit, gegarandeerd kleurecht, nieuwe des sins met 2 boorden 3 Coteline Overhemden, gegarandeerd wasch- en lichtecht,- moderne des sins, met 2 boorden. Reclameprijs 2. Prima percal Over- B hemden, gegarandeerd jj waschecht, sterke kwali- jj teit, met boord, Recla- M meprijs 1. Jongens Overhemden M van prima sterke en p waschtechte Tussor, maat 5q m 1 20 ct. stijgend per maat. §j Komt U eens kijken naar j| onze etalage, er is zeker §g tets voor U bij 11 Eigenaar: I WIJNEN. Roode Port 1.00 GEDISTILLEERD, Schied. Jenever 2.40 - 2.80 - 3.20 Oude Genever (p. Liter) 3.50 enz. Echte Moutwijn 2.80 - 3.20 Roode Bessen 2.85 Catsbitter, enz. 2.55 - 2.95 - 3.35 Oranjebitter 3.00 - 3,20 - 3.35 3.40 - 3.50 enz. Citroenschilletjes 2.80 - 3.0C' 3.20 3.30 - 3.40 Gouden Regen 3.40 (tusschen Bittertje en Likeurtje) Hall. Brandewijn 2.60 - 3,00 3.40 Fr, en Bareel. Brandewijn 3.00 3.60 - 4,20 Citroenbrandewijn 3.00 - 3.25 Borschilletje 3.40 - 3.80 Fladderac 3.05 - 3.40 Zoete Schillen 3-20 Frambozen- en Kersenbrande wijn 2.50 - 2.80 - 3.10 - 3.40 - 3,70 Piqué 2.50 - 2.80 - 3.10 - 3.40 3.70 Diverse Uac. bittereüxers 0.5Q 1.50 - 2.50 Kinawijn 1.25. (Ouds) Dubonnet Amer Picon Witte Port LOO - 1.50 - 2.50, 2.00 enz. 2.30 2.50 5.00 2.00 enz. Madeira 2.00 - 2-25 - 3.15 - 4.00 Sherry 2.00 - 2.50 - 2.75 - 3.00 Vermouth (p. L. fl.) 1.75 LIKEUREN. Advocaat 2.50 3.50 Boerenmeisjes en Boerenjongens 3.50 Anisette - Bitterkoekje - Cher ry Brandy - Citronelle - Cr. de Roses en de Vanille - Oranje en Witte Curacao - Frambozen - Half om Hall - Kersen - Kum- mel - Mandarijn - Marasquin - Parfait amour - Pepermunt of Menthe 2-40 - 2.80 - 3.20 - 3.60 4.00 LIKEUREN, ALCOHOLVRIJ. 1.00 en 1.10 j COUPONS GERZON hühner AUGEN 1 GUMMI- 40 AANBEVOLEN DOOR H.H. MEDIct IN ALLE LANDEN. ALLEEN VERKOOP gevraagd, 16000 a 18000. Brieve# onder No. 1044 Bur, van. dit blad»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 7