üxustrAti r SteCeicbche ©ou/uml a DE KATHOLIEKE it! INTERE LOUDSPEAKER I LOTTGERING Jubileum Firma J. P. Senft. Jubileum C. Verhoeve. H.H. Bloembollenhandelaren N.V.Houthandel Halfweg Het onweer van gisteravond. Statuten. Naar een trein gegooid. Opheffing verkeersstremming. xamen voor gemeente-ambtenaren. TOONEEL. Programma EEN JUBILEUM AAN HET G.E.B. Het conflict aan de Draadnagel- fabriek geëindigd. Programma GEMEENTERAAD. KAMER VAN KOOPHANDEL Subsidieverleening aan een cursus. De Winkelsluiting. voor plisseeren en stoppage GR. HOUTSTRAAT 5a Plattegrond van Groot-Haarlem. heemstede; ADVERTENTIËN. LOOPJONGEN WERKPLAATSJE gem. zit- en slaapkamer TE KOOP TE KOOP TE HUUR LEDIKANTEN Duitsche Piano. TE HUUR TE KOOP is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTI EN. VRAAGT PROEFEXEMPLAAR OUD-SCHOTEN. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. LAATSTE NIEUWS. Leon Daudet. De koning van Roemenië ernstig ongesteld. Een cycloon langs de kust van Portugal. Treinbotsing in Spanje. De Amerikaansche gezant te Zweden. Hei levensonderhoud in Duitschland. 5,P 5421 577 59 606 621; 638 64' 6741 7011) 7'lOi 1731 741 770 788(3 f 8134 8322 84.61 8609 '8St<fl 9050 9275; 9426i 9386) 98311 9913 10076» 102505 104621 10667? 11024) 11284 1150-4 1189» .12098 12180 12294 12549 12757! 12898 13248 Aan eigen onvoorzichtigheid te wyten. De firma J. P. Senft. fabrikante van ja- usieën en zonneschermen, vierde heden xar zilveren bestaansfeest. Des morgens erd de directeur per auto van ziin woning lar de werkplaats geleid, waar alle kinde- •n en bet geheele personeel hem ontvingen, amens familie en werklieden werd hem een ronzen beeld op granieten voetstuk aan boden. voorstellende een maaier als sym- acl van den arbeid. De oudste zoon hield daarna een toe- >raak waarin hij het verloop der 25 jaren iging. den ijver en werklust en bekwame iding van den directeur prees en de beste "nschen uitsprak voor de toekomst. Namens het personeel sprak de oudste nccht, de heer H. Matthot. die den direc- ur hulde bracht voor hetgeen in de afge- open kwart eeuw werd bereikt. De jongste zoon bood een miniatuur-mar ris aan. die me. bloemen kunstig was ver- e-d. Nog voerde het woord de heer J. Erdt- eck om zijn voldoening uit te spreken dat j de deelgenoot vn de firma is gewor- m: het samenwerken is hem steeds een eugde geweest. Het kantoor en de werkplaats was rijk •tooid met bloemen en groen: van verschil- nde zijden waren blijken van belangstel- ig ingekomen in den vorm van bloemstuk- in en telegrammen. Het personeel had den Aeelen dag vrijaf. Hedenavond werd het feest besloten met za diner in intiemen kring in ..Lion d' Or, irwijl het personeel en directie Vrijdag a.s. gebouw Olympia op een feestavond zullen jeenkomen. De heer C. Verhoeven vierde heden zijn eren dienstjubileum bij W. Bus' Stoom- artmaatschappij. Op het kantoor werd hij complimenteerd door den directeur, den er T. Pronker, die hem tevens een en- loppe met inhoud aanbood. Ook door t personeel werd hij gefeliciteerd, waarna jubilaris het feest in eigen kiring vierde. bestelt nog beden UW bij v.h. J. E. A. K AUB - THANS - GEVESTIGD te Telef. 34 Reeds bij een enkele be stelling zult u ervaren dat KAUB het adres is Tijdens het korte onweer, dat gisteravond istreeks 6 uur boven de stad woedde, is bliksem geslagen op het huis van den er W. J. B. van Liemt, staande op den ek AnegangWarmoesstraat. Gelukkig rd geen brand veroorzaakt, doch een ge- elte der electrische lichtleiding geraakte klaar. De „Staatscourant" bevat de gewijzigde •tuten van de Diocesane Federatie van het it-Gele Kruis alhier. Gisterenavond is tusschen het "station te iden en de Haarlemmertrekvaart op ver- ïillende plaatsen met harde voorwerpen worpen naar den trein, welke om 18 uur min, uit Leiden naar Haarlem is vertrok- n. Drie ruiten zijn verbrijzeld. Geen der zigers werd getroffen. De Commissaris der Koningin in de provin- Noord-Holland brengt ter openbare ken- dat het in de gemeente Bennebroek ge ien gedeelte van den Rijksweg van Haar- n naar 's-Gravenhage, tusschen K.M. 35.2 KM. 36, met ingang van Zondag 22 Mei 27 weder voor het verkeer met rij- en ertuigen is opengeseld -ledenmorgen wordt in gebouw St. Bavo t examen afgenomen vanwege de Nederl. reeniging van Gemeentebelangen; er zijn examinandi. Tilla Durieux. Gisterenavond is de bekende Duitsche tra- dienne Tilla Durieux opnieuw in dert adsschouwburg opgetreden. Verleden jaar acht haar komst groote sensatie; de houwburg was eenige malen uitverkocht vele Haarlemmers gingen zelfs naar Am- rrdam en den Haag om haar te zien. Dit- lal bleek van dit enthousiasme in het ge el niets. De zaal was zeer matig bezet en t herhaald applaus kwam slechts van kcle onevenwichtigen, die door een groo- i naam altijd over stuur raken. Van waar die plotselinge omkeer in de mpathie? Is het, omdat men vernomen eft, dat deze groote tooneelspeelster zich de hoofdstad en in de residentie in rollen rtoond heeft, een kunstenares onwaardig? in hulde aan het Haarlemsche publiek! Haar optreden gisterenavond was geen rrassing meer. Een éénaktertje van Strind- rg, waarbij Tilla Durieux niet anders te en heeft dan wat gelaatsmimiek te geven geen woord spreekt, was wat erg goed- op. Na een kwartier was er al pauze; een nderlinge manier. Daarna werd Fraiilein Julie -opgevoerd, h dang bedrijf, waarin een jonge gravin rt met een huisknecht, zóó dat de bruut ar ten slotte verleidt! De verleidingsscène irdt ons gelukkig bespaard, maar niet de zinking en de wanhoop na den val, Het rve realisme van Strindberg is weinig aan- ikkelijk. Tilla Durieux speelde het jonge iisje ongelooflijk jong. Des te sterker was t contrast bij het slot toen zij in haar wan- op en aftakeling niets meer van een meisje d, maar een vijftigjarige vrouw leek. De oote talenten der actrice kwamen tot hun ■He recht, maar tevens sprong sterker dan t vorig jaar het theatrale, het opzettelijke, t aangeleerde in het oog. Hierdoor kan zl huivering en afgrijzen, maar geen zuivere itroering worden gewekt. (Veel voldoening heeft' dan ook dit optre- n van Tilla Durieux niet geschonken, ADVERTEEREN IN DE KATHOLIEKE ILLUSTRATIE IS GOUD WAARD 125.000 ABOIMNE'S VRAAGT TARIEVEN AAN BIJ ADM. KATHOLIEKE ILLUSTRATIE (afd. Advertentiën) NASSAVLAAN 49 HAARLEM TELEFOON 13866 (3 lijnen) der H.O.V. Muziekuitvoering in den Hout op Donderdag 2 Juni, te acht uur des avonds. 1. Flottenparade, marsch. R. Eilenberg, 2. Ouverture „Raymond" A. Thomas; 3. O. Frühling, wie bist du so schön P. Lincke, 4. Selection of „The Geisha" Sidney Jones. 5. Mit Siegespalmen Marsch J, Blankenberg. 6 Ouverture „II Barbiere di Seviglia, G. Ros sini. 7, Fantasie del l'opera „La Boheme" G. Puccini. 8. Balletto del l'opera „La Gio- condo" A. Ponchielli. H.O.V. Muziekuitvoering in den Hout op Maandag 6 Juni te half 3 (2e Pinksterdag). 1. Marche Triomphale G. Auvray. 2. Ou verture „Frau Luna" P. Lincke. 3. Engerlin „Walzer" G. Ziehrer; 4. Fantasie „La Juive" G. Halevy; 5. Ouverture „Les Dragons de Villards" A. Maillart. 6. Zwei Ungarische Tanzë, J. Brahms. 7. Suite de l'opera „Faust" Ch. Gounod. Heden was het 25 jaar geleden, dat de hèer Th. J. G. v. d. Kort Sr. in dienst trad bij de Gemeente Lichtfabrieken (Gemeen telijk Electriciteitsbedrijf. Van deze gelegenheid hebben de amb tenaren en werklieden dan ook een gretig gebruik gemaakt om v. d. Kort te huldigen voor de wijze waarop hij zich als collega en chef bemind heeft weten te maken. Na door de heeren Rijkeboer en Bever- dam per auto met zijn echtgenoote van huis te zijn gehaald, en zijn echtgenoote door het dochtertje van een der onder-opzichters een bouquet was aangeboden, werd de rij der sprekers geopend door den heer Ir. J. A. Reus, directeur van het Bedrijf. Deze memoreerde, dat v. d. Kort het bedrijf heeft zien groeien tot den bloei, waarin het he den verkeert. Hij heeft kleine ketels zien bouwen, zien afbreken en door ketels van grootere capaciteit zien vervangen. Evenzoo is dit gegaan met de turbines. Het was dailf ook geen wonder, dat waar v. d. Kort steeds met zeer veel animo en plichtsbe trachting zijn functie heeeft waargenomen, hij later bevorderd werd tot onder-opzich ter, welke functie hij op het oogenblik nog vervult tot groote voldoening van zijn su perieuren. Als blijk van sympathie bood hij hem een electrische schemerlamp aan. De heer de Wit, die hierna het woord voerde namens de Ambtenaren, overhan digde hem een schoorsteengarnituur verge zeld van een keurige oorkonde vervaar digd door den heer Rijkeboer. Verder lieten zich nog hooren de heer Prinsen namens de werklieden onder aan bieding van een rooktafel met rookstel, en de heer M. Doornebosch namens de orga nisatie. Met eenige hartelijke woorden dankte de jubilaris voor de huldiging hem en zijn echt genoote bereid, waarna afscheid genomen werd, opdat hij den verderen dag in familie kring kon doorbrengen. "1 e kwart voor elf was de jubilaris bij den Burgemeester ontboden. Aan belangstelling op de receptie ten zijnen huize van 57 uur, zal het niet ont breken. De staking aan de Haarlemsche Dra,ad- nagelfabriek is hedenmorgen opgeheven na een conferentie tusschen de directie en den heer v. d. Winden, bestuurder van den Metaalbewerkersbond. In een vergadering van de stakers werd met algemeene stem men, gezien den uitslag der conferentie, tot deze opheffing besloten. De vacantie zal geregeld, de feestdagen doorbetaald en de tariefloonen nader vastgesteld wor den. Morgen gaat een gedeelte der arbeiders aan het werk; Dinsdag a.s. zal door allen de arbeid hervat worden. KON. LIEDERTAFEL „ZANG EN VRIENDSCHAP." 0p den repetitie-avond van de Konink lijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" zal Donderdagavond de aanbieding plaats heb ben va de foto van den heer Lieven Du- vosel, den sympathieken dirigent van de Liedertafel. Ongetwijfeld zullen dien avond weer tot uiting komen de gevoelens van de zangers tegenover^ hun eminenten leider. van de Orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 2 Juni 1927, 's avonds van TA8'A uur, door den heer George Robert. I. Psaume XVIII B. Marcello, (I Cieli Immensi). 2. Toccata, Adagio et Fuga - ér. t. J. S. Bach. César Franck. R. Moulaert. 3. Cantabile 4. La Brebis Perdue (Poème biblique; Lucas XV 4-5) 5. Cantilène G. Pierné. 6. Marche sur un thème. de Haendel A. Guilmant. Hedenmiddag vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig de heeren dr. Kuenen en Groe- nendaal. Eervol ontslag. Eervol onslag wordt verleend aan den heer F. de Jonge als gemeente-ontvanger, onder dankzegging voor de bewezen diensten. (Applaus) (De zi'ting duurt voort.) Gisteravond vergaderde de Kamer van Koophandel. In een kort openingswoord herdacht de voorzitter, de heer E. H. Krelage, het succes van de Heba en bracht voorts dankbaar in herinnering, dat de tuinbouw in Aalsmeer een prijs verworven had op de tentoonstel ling te Parijs (applaus). Een aantal ingekomen stukken werd voor kennisgeving aangenomen. Het Bureau stelde voor 100 subsidie te verleenen aan het subsidie-londs voor den cursus voor politiepersoneel te Haarlem en over 1927 25 subsidie aan de Nationale Vereeniging voor Handelsonderwijs te Am sterdam. De heer BURGERSDIJK bestreed verlee ning van de eerste subsidie, Z.i. is dit een zaak van de gemeente en daarom behoeft de Kamer haar niet te steunen. De SECRETARIS leest de aanvrage voor, waaruit blijkt, dat het subsidiefonds dient voor de bekostiging van een studiereis van een 6-tal agenten naar Londen. De heeren VAN DER BURG en VAN LIEMT bepleiten verleening van de subsidie. De laatste wijst op het belang voor het vreemdelingenverkeer en voor den handel, wanneer politie-agenten een vreemde taal machtig zijn. De heer TEN BOOM acht dit eveneens een belang voor den handel. De heer BURGERSDIJK betoogt, dat eigenlijk dit reisje een prijs is voor de beste leerlingen van den cursus. De gemeente heeft er belang bij, als zijn ambtenaren zoo goed mogelijk ontwikkeld zijn. Moet de Ka mer deze zaak nu subsidieeren? Dat schept gevaarlijke antecedenten. fWordt vervolgd.) TELEFOON 10771 Blijkens een advertentie in het nummer onzer courant van gisteren, zal de platte grond van Groot-Haarlem Zaterdag bij den boekhandel verschijnen. Het concert der H. O. V. Na een drukkend warmen middag brak er om half 7 een onweder boven Heemstede los met geweldige stortregens. Het zag er uit of het concert, waarop zeker een groot aan tal ingezetenen verlangend naar uitgezien had, niet door zou kunnen gaan, maar om 7 uur klaarde de lucht op. Honderden Heemstedere spoedden zich naar Groenendaal, waar voor het restaurant de tent was geplaatst. Tram en autobussen zorgden voor een groot aantal Haarlemmers. Groenendaal was als herboren. Mooi is het er eiken dag, en vooral eiken avond, en vaste bezoekers vragen zich steeds af, waarom Groenendaal, nu de avonden zoo lang zijn, zoo weinig bezocht wordt. Kwamen de bezoekers speciaal naar de muziek der H.O.V. luisteren, onwillekeurig moest men onder de bekoring komen van het heerlijke geluid der nachtegaal, die zelfs onder de muziek als het ware mede wilde stemmen met wat de heer Gerhard ons te genieten gaf. De H.O..V had een dankbaar auditorium onder ademlooze stilte werden de verschil lende nummers aangehoord, en na ieder nummer klonk een algemeen applaus. De politie wist als altijd de orde uitstekend te handhaven, zoodat, behoudens een enkele motorrijder, die trachtte voorbij te rijden, wat hem spoedig belet werd, geen enkel hinderlijk geluid werd gehoord. Een groot aantal banken was beschikbaar, een groote cirkel vormend om de tent. Hiervan werd dankbaar gebruik gemaakt. Natuurlijk was het onder en voor de varanda van het ver- verschingshuis druk. Gevleugelde vrienden. Zondag werd deelgenomen aan de Wedvlucht van Noyon, Frankrijk, afstand 332,4 K.M. In concours waren 60 duiven. De prijzen werden als volgt gewonnen 1, 7, 11 A. v. Zadel. Om 7 uur losgelaten bereikte de eerstge- toonde duif haar hok om 12 uur 11 min. 30 sec. en de laatste prijswinnaars om 12 uur 50 min. 17 sec. Eereprijzen werden gewon nen door A. v. Zadel en A. Eveleens. Gevraagd een flinke niet ouder dan 17 jaar. Goed kun nende fietsen. Aanmelden ZIJLWEG No. 33, Overveen. Na 8 uur. Voor direct gevraagd een voorzien van Waterleiding, gelegen in Leidschekvartier of Rozenprieel. Br. No. 1106, Bur. van dit Blad. Door dame gevraagd met volledig pension, omtrek den Hout. Brieven onder No. 4470, Bureau van dit blad. 200 roede best te veld staande Aard beien (Amezone) bij L. HENNEMAN, Melkhandel, Heemskerk. 1107 een dichte handwagen bij J. LAM- MERSE, bij de Bennebr. brug, Haar lemmermeer, groot Bovenh., bev. 7 Kam. en Keuk., Zolder, 2 W. C. in de KL Houtstraat. 45 p. m. Br. No. 1114, Bur. v. d. Blad Twee notenhouten te koop Prijs per stuk 10Extra koopje. Te zien Rijksstraatweg 98, 's av. tusschen 7 en 8 uur. 1113 Door inruil te koop eenige Duitsche Piano's met garantie, 350, 400, 450. Ook in huurkoop. W. BOEREE, Schagchelstraat 16, 4479 groot PAKHUIS. TUGELASTRAAT 32. 1117 een motorrijwiel, merk India, zoo goed als nieuw. Te bevragen; Wijkerstraat, L. No. 65, Velsen-Noord. St. Michael op concours. Maandag, 2en Pinksterdag zal de Harmo nie „St. Michaël" deelnemen aan het con cours, uitgeschreven door de Rotterdamsche Postharmonie te Rotterdam. Zij zal uitkomen in de 2e afdeeling. Het verplichte nummer is „Fantasie sur Le Petit Due, terwijl als vrij nummer zal gegeven worden „Ouverture Fantastique". (Kandidaatstelling Gemeenteraad. Zooals wij reeds gisteren meldden, zijn de volgende candidatenlijsten voor de gemeente raadsverkiezing ingediend. R. K. Staatspartij. 1. Dr. E. A. M. Droog, 2. J. W. van der Erf, 3. C. W. Breed, 4. W. M. de Boer, 5. N; J. W|n der Linden, 6. J. J. Schelvis, 7. C. A. M. Jonckbloedt, 8. F. G. Zijm, 9. P. H. M. Peeperkorn, 10. J. van Bakel, 11. A. J. W. van Sanbeek, 12. A. A. Leuven, 13. H. J. van den Berg, 14. G. W. Kokkelkoren. Chr. Hist. Unie. 1. Jhr. A. v. d. Poll, 2. J. Moolenaar, 3. jhr. P. N. Quarles van Ufford, 4. J. A. Hoeken dijk,. 5. J. P. v. Steenbergen, L. J. van Wijk, 7,Jap. Roest Jr., 8. J. Zorge, 9. B. F. Ensche de, 10. A. v. Dijk. 7®-' -w - Vrijzinnigen. '11 J. Vrxng, 2. A. P. Andretsch, 3. G. S. v. Kfipken, 4. W. Jansen, 5. Th. W. Blikslager, 6. Joh. Kroon. Anti Rev. Partij. 1. C. L. Kwak, 2. K. Muller, 3. J. J. War- naar, 4. H. M. Fockens, 5. J. Verkuyl Mzn., 6. D. Goldschmeding, Vrijheidsbond. 1. H. M. v. Unen, 2. mevr. R. C. A. de VoogdDe Vogel, 3. S. Rijkes, 4. J. C. Dirks, 5. J. F. Schmöle, 6. Chr. J. G. v. d. Hijdén, 7. ir. IJ. C. W. Herweyer. i S. D. A. P. 1, J. Koper, 2. H. Bigot, geb. Kuss, 3. J. Redeker, 4. H. W. W. de Ree. Burgerlijke stand, Ondertrouwd: A, Leuven en M. Hameteman; J, Stroosma en J. M. Mertens; J. A. J. Duin en J, C, Dra- ijet; H. C. Kramer en M. Ch. Neeskens. Getrouwd; G. v, d. Haaij met G. v, Beu- sekoim; Th. Meiman met M. J. v, d, Horst; W. O. H. Modlich met J L, Scholten, Geboren; z. van G. M. Klmkenberg- Meeter; d, van W, G, Leuven-Couenberg; d, van H. C. Kuipers-Koppen,; d. van M, E, Hoogenstein-Brouwer; z. van C, J. Stef- fene- v. Apeldoorn; z. A. v. Walsen Dekker, z. M, Vesterde Vries, z. F. RooyèrsJongschaap. d. Overleden: P. G. N Braam, 23 jaar. Gisterenmiddag ongeveer 5 uur brak op het begin der wissel op den Binnenweg bij de Kastanjelaan het wiel van een met een paard bespannen wagen, geladen met zand, dat op de rails stortte, zoodat van beide zijden geen tram kon passeeren. Het verkeer had hierdoor een vertraging van 20 minuten. Jaarfeest Nederl, R.K, Volksbond aid. Haarlem Noord. De feestavond werd ge opend bij onstentenis* van dan voorzitter, door den heer Vader. Deze opende den feestavond op gebruikelijke wijze en sprak een woord van welkom in 't bijzon- dr tot den Welerw. Heer Kanelaan Sondaal en den W.Eerw, Pater de Waal. Hij sprak vervolgens zijn vreugde uit dat de R.K. Kring bereid was geweest om voor de leden op te voeren het successtuk; „De Toog van Meneer Pastoor". Vervolgens besprak hij en spoorde aan lid te worden van den Kinder- bond voor 0.25 per maand en beduidde wat de Kinderbond boogde. Na aange spoord te hebben eerstdaags naar Nijmegen op te rukken gaf spreker het woord aan den R.K. K'ing. De heeren van de R.K. Kring moesten zich behelpen op het kleine tooneel, maar het moet direct gezegd, het heeft op hun •pel niet den minsten invloed gehad, Voor'n stampvolle zaal heeft de Kring de toehoor ders van hun werkelijk goed spel doen ge nieten, Genoten hebben de leden van den Bond en genoodigden op bijzondere wijze door het zeer goede spel door „de Kring" vertoond. Hce prachtig vertolkte de Pastoor zijn ról en op welk uitstekende wijze werkten zijn partners^ Almire, Pascal en Emile bijgestaan door de andere spelers, het was werkelijk voor de leden iets bijzonders, wat zich uit drukte in aandachtig toehooren, nu en dan onderbroken door onbedaarlijk lachen. De ontmoeting van de twee kosters was zoo eenig dat de zaal daverde van het lachen. Het bestuur heeft de leden aan zich ver plicht voor het organiseeren van zoo'n moolen avond. Het bestuur verzocht ons om 'le aandacht te willen vestigen op den opge- riehten Kinderbond om de kinderen dezen zomerof later een paar genotvolle .dagen, te i verschaffen, Waf w!jT^^ézèn'"'"|aan:i'ê3 de adressen voor opgave zijin: M. Mulder, Lijsterstraat 48, W. Roest Leeuwerikstraat 15 en J. J, Heeremans, Schuitstraat 4, Sant poort. Op gebruikelijke wijze na vooraf een ver loting te hebben gehouden, werd de feest avond om elf uur gesloten. Plet Bestuur kan met genoegen op dezen buitengewoon mooien avond terug zien. Triduum voor leden van het St. Aloysius patronaat en St. Josephsgezellen in de pa rochie van St. Bavo, Deze wepk was het Triduum voor de Roomsche jonge mannen van de St, Bavo-parochie, De Zeereerw. Pa ter de Waal van het Missiehuis te Driehuis heeft tot de Roomsche jongens gesproken en op treffende wijze de onderwerpen behan deld; Waakt voor uw jeugd, waakt voor uw deugd, waakt voor uw geloof. De Eerw. spreker sprak van het groote gevaar in den hedendaagschen tijd om het geloof te verlie zen. Daarom moeten wij een garde hebben, een jonge garde, die in staat zal zijn alle aanvallen te trotseeren en in staat zal zijn in de toekomst een betere wereld te vormen. Spreker vergeleek de ziekelijke fêtering van helden bij Hem, die 33 jaar Zijn leven voor de menschheid heeft veil gehad, Hij die ons alles is; Hij, de Waarheid en het Leven, De eerw. spreker wist op duidelijke wijze te db enbegrijpen, wat groot nut het is voor de Roomsche jongelui, zich aan te sluiten bij het St. Aloysius-patronaat of St. Josephsge zellen. Daar leert men de wapens hanteeren om op rijperen leeftijd het volle leven met vertrouwen tegemoet te kunnen treden; de lauwen kunnen hun H. Gelooi niet goed. Ons PL Geloof kennen is liefhebben. De ge varen van bioscoop, slechte boeken zijn rondom ons. Hoort eèns jongens, waakt; waakt voor die boeken uit de neutrale bi bliotheken, waakt voor die boeken welke van hand tot hand gaan. Luister naar uwe geestelijke leiders en uw brave ouders. Uw geestelijke leiders die al het mogelijke doen voor uw geestelijke opvoeding, luistert voor al naar hen en weet, dat alles wat zij ook voor u doen, voor uw waarachtig zielenheii is. Waakt voor 't Geloof jongens, was bij den laatsten tridiumavond het parool en het af scheidswoord. Op heerlijk duidelijke wijze heeft Pater de Waal in dit triduum tot de jongens gesproken en weer veel bijgedragen tot verlevendiging van ons H. Geloof in de parochie van St. Bavo, waar de parochianen niét anders dan hartelijk dankbaar kunnen zijn voor den Zeereerw. heer pastoor den Weleerw. kapelaan en niet minder den Wél- eerw. Pater de Waal. DE VERGIERDEWEG, Een groot deel van de Haarlemsche bevol king zal niet weten, dat te Schoten een ver binding bestaat met Spaamdam via den Sla perdijk. Deze verbinding is wel geen pri maire weg, doch voor de bewoners van Schoten van het grootste belang, vooral ook voor de landbuwers van dat deel der ge meente. Het verkeer van den Rijksstraatweg zou minder druk worden, indien de Vergier- deweg in behoorlijken toestand zou worden gebracht. De bewoners zijn van vele gemak ken, welke een groote gemeente biedt, ver stoken. Maar van het grootste gewicht is, wel, dat voertuigen elkaar niet kunnen pas seeren. Deze belangrijke weg moet noodza kelijk worden verbreed vooral om de ver binding met Spaarndam. Want langs dezen weg kan men vanuit het middelpunt der stad het beste het voormalige Spaamdam bereiken. Het is voor Haarlem een dure plicht den desolaten toestand voor de nietfwe woningen zoo spoedig mogelijk in orde te brengen, te meer daar de bouwers langs dien weg voor dat doel reeds lang ge leden financieele offers hebben gebracht. Het verkeer is vooral des Zondags door het groot aantal voetbalterreinen, zeer druk, (Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage). 1 JUNI EERSTE KOERS LAATSTE KOERS BERLIJN 8 1 59.25 59.181/2 PARIJS. 8 9.80 9.771/2 BRUSSEL l 34.75 34.711 /2 EENEN 35.20 35.14 LONDEN 1 12.131/2 12.12i/4 STOCKHOLM 66.85 66.84 KOPENHAGEN 66.70 66.69 OSLO 64.92 64.961 /2 BAZEL 48.08 48.05 NEW-YORK 1 1 2.49'/8 2.483/4 ROME 13.76 13.74 PRAAG 7.42 7.401/2 WARSCHAU f 28.— 28.— PARIJS, 1 Juni. De bladen melden, dat de Justitie Leon Daudet heeft uitgenoodigd om zich vóór 10 Juni aan te melden tot het ondergaan van vijf maanden gevangenis straf, waartoe hij is veroordeeld. In de „Action Francaise" deelt Leon Daudet mede, dat hij zich niet zal aan melden. PARIJS, 1 Juni. De „Petit Parisien meldt, dat volgens de jongste berichten de ge zondheidstoestand van den koning van Roe menië opnieuw reden tot ernstige ongerust heid geelt. LISSABON, 1 Juni. Een cycloon heeft langs de kust ernstige schade veroorzaakt. Een aantal schepen is gestiand. Twintig personen gewond. MADRID, lJuni. Nabij Marizanaros zijn twee treinen op elkaar geloopen. Twintig personen werden gewond. De schade is belangrijk. STOCKHOLM. 1 Juni. De Amerikaansche gezant bij het Zweedsche hof Lebandharri- son, is gisteren te Stockholm aangekomen. Hij werd nog denzelfden dag door den koning ontvangen ter overhandiging van zijn geloofsbrieven. Gegarandeerd zuivere Bordeaux; - „-^me~STAATSLOTERTT. Trekking van Woensdag 1 JtittC 5e klasse 11e lijst, f-iv-pvHooge prijzen. 1578 2271 15056 400. 6844 12699 16686 17203 20505 20Ö. 4655 4991 5090 7126 11611 13098 1537517392 17964 19059 20104 100. Prijzen van 70. 200 201 308 405 442 483 577. 812 859 865 933 1022 1074 1090 1093 1408 1420 1439 1594 1703 1786 1834 1951 1968 2159 2173 2369 2435 2751 2858 2902 2916 2951 3006 3048 32013 3285 3360 3363 33S4 3411 3442 79 527 1026 1449 2018 2871 3264 3508 3525 4294 4773 5783 6180 6589 7132 7495 7989 8314 9116 9517 9846 10226 10955 11914 12343 13192 13652 142.95 15007 15902 17098 17147 17719 18446 18965 19697 20220 20729 3562 4308 4780 5801 6209 6645 7144 7497 7996 8346 9123 9519 9898 10235 11.086 11916 12349 13205 13713 14433 15422 15984 17189 17787 18630 19149 19717 20437 20774 3602 4363 4878 5933 6322 6679 7164 7664 8032 8469 9227 9575 9948 10470 11205 11937 12419 13286 13810 14563 15473 16045 17209 17909 18720 19176 19782 20471 20786 3609 4365 5035 5969 6360 6705 7211 7764 8102 8525 9231 9596 9967 10716 11251 12137 12629 13291' 13904 14582 15478 16227. 17347 18063 18844 19209 19791 20518 20857 3752 4431 5052 5970 6407 6839 7340 7915 8206 8630 9262 9597 10022 10724 11336 12201 12748 13312 14225 14609 15646 16402 17536 18232 18935 19335 19893 20634 20873 4243 4569 5423 6048 6502 6950 7434 7962 8297 8736 9299 9693 10175 10779 11675 12228 12838 13396 14262 14767 15793 16809 17585 18387 18951 19399 20191 20638 20911 42531 4607! 55S2 6137 6548 7071 7444 7966 8310 9042 9417 9825 10186 10949 11903 122S2 13155 13537 1496S 1589C* 17005 17fi64f 18409] 18956 19456 20192 20650] 20915 147 430 782 949 1276 1509 1692 2038 2366 2561 2783 3118 3321 3417 3611 3802 4060 4271 4437 4747 4926 4944 5179 5490 5S08 5960 6088 6256 6399 6523 6751 7014 7108 7324 '45 200 578 784 976 1288 1541 1801 2070 2377 2566 2884 3132 3351 3480 3639 3830 4127 4298 4458 4799 4961 5182 5492 5833 6019 6090 6271 6410 6532 6790 7025 7164 7348 TfT NIETEN. 7561 7578 7713 7721 7917 8243 8368 8474 8647 8848 9054 9316 9440 9623 9832 9915 10100 10286 10504 10751 11033 11327 11550 12011 12106 12187 12347 12626 12829 12933 13284 13320 13554 13672 13917 14137 14377 14479 14585 14762 15085 15282 15562 15727 15767 15SS7 16311 16488 16751 17048 17165 17222 17432 17649 17792 18014 18289 IS536 18657 18831 19033 19235 19440 19591 19816 19931 20094 20428 20706 7952 8272 8385 8477 8722 8946 9059 9322 9441 9721 9851 9930 10125 10311 10574 10848 11131 11345 11572 12014 12117 12194 12355 12638 12830 13031 13314 13342 13560 13697 13929 14138 14401 14482 14592 14776 15117 15313 15569 15737 15786 15926 16312 16551 16795 17063 17168 17227 17435 17677 17807 18036 18305 18555 18683 18851 19036 19238 19449 19673 19825 19953' 20129 20483 20765 46 313 584 862 997 1338 1544 1869 2091 2406 2585 2893 3184 3356 3492 3645 3869 4140 4348 4482 4807 5038 5275 5547 5857 6021 6120 6276 6435 6626 6803 7026 7210 7406 7613 7770 7965 8288 8404' 8509 8727 8969 9139 9337 9460 9740 9860 9941. 10152. 10409 10587 10945 11169 11367 11776 12031 12127 12214 12362 12655 12844 13041 13366 13567 13715 13951 14143 14406 14500 14663 14793 15189 15327 15572 15743 15800 15967 16400 16571 169Ü5 17110 17173 17244 17525 17702 17841 18055 18326 18577 18722 1S882 19040 19303 19451 19706 19834 20022 20224 20498 20795 20967 20968 95 321 681 874 1130 1405 1610 1899 2125 2441 2718 2928 3185 3370 3516 3646 3907 4141 4361 4568 4813 5089 5316 5558 5858 6039 6162 6279 6444 6682 6860 7049 7244 7412 7639' 7773 7972 8292 8412 8526 8749 8985 9166 9339 9472 9751 9865 9958 10185 10412 10625 11001 11203 11386 11795 12055 12134 12238 12472 12724 12884 13105 13446 13580 13737 13946 14174 14411 14510 14693 14S79 15210 15375 15573 15748 15S30 160SO 16410 16580 16906 17115 17190 17266 17535 17717 17882 18164 18357 18584 18734 18892 19065 19306 19523 19771 19848 20058 20259 20587 20801 103 337 686 885 1147 1435 1637 1932 2163 2469 2735 3032 3210 3375 3532 3649 3917 4146 4367 4591 4818 5108 5394 5729 5863 6042 6lT>3 6324 6459 6684 6S64 7067 7272 7420 7657 7781 7980 8294 8424 8543' 8768 8993 9255 9389 9520 9795 9866 9963 10214 10437 10627 11004 11252 11433 11846 12062 12150 12243 12508 12734 12894 13219 13488 13592 13742 14034 14207 14418 14531 14702 14909 15219 15421 15582 15757 15864 16177 16414 16607 16922 17123 17197 17308 17546 17743 17890 18184 18381 18628 18748 18960 19073 19358 19526 19777 19886 20061 20289 20603 20814 122 386 690 928 1211 1456 1663 1980 2328 2476 2757 3036 3261 3410 3549 3749 3938 4150 4393 4701 4349 5114 5408 5758 5903 6049 6210 6383 6479 6710 6899 7073 7293.: 7440 7688 7816 8084 8299 .,8433 8583 8802 8994 9256 "9410 9555 9818 9890 10059 10257 1.0461 10650 11005 11272 11483 11884 12087 12162 12248 12513 12739 12896 13245 13529 13621 13821 14070 14222 14468 14553 14707 15045 15232 15444 156S2 15761 15874 16245 16434 16634 16924 17156 17207 17325 17597 17750 17922 18235 18440 18635 18811 18964 19152 19424 19558 19778 19896 20071 20322 20679 20832 708 94 li 1221 1457 1689 1999 2360 2549 2758 3088 3311 3413 3604 3786 3998, 4177; 4396 4728 4898 13534 13569 13840 14132{ 143271 14473 1458» 14743 15064 15276, 15529 15694 15763 15873 16291) 16164 16690 1699 1716' 172171 17423 17614 17756j 179.30 18278 18489 18641 18819 18969 19170 1943or 195845 1981 Ij 19930 20083 20419 20696!' 20930 voor de kosten van levensonderhoud is vergeleken bij April met 1/10 pet. gestegen. In de wasscherijfabriek der firma R., aai» den Loosduinschen weg te 's-Gravenhage, is de 50-jarige stoker G. v. d. B. door eigen onvoorzichtigheid in brand geraakt, toen hij bezig was de oven in de wasscherij te sto ken. De vlammen sloegen naar buiten en sloegen v. d. B. in den rug aan. Hij bekwam ernstige brandwonden en is naar het zieken huis vervoerd. Later heeft hij zelf verklaard, dat het ongeluk geheel aan eigen, pnvooi>< BERLIJN, A Juni,,Het RjjksïqdexcJJ(ej_zichtigheid is te wijten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2