■fuuicL PUROL I Brieven uit Frankrijk. Plaatselijk Nieuws. AMMNBELTJES JSM»UBBSNG<^ CLO/U& wn, mi s i MARKTNIEUWS. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Tweede Blad Woensdag 1 Juni 1927 - DE SLUISWERKEN TE IJMUIDEN. Het plaatsen van de eerste sluisdeur. KUNST EN KENNIS. Opgravingen bij de Lage Vuursche Het Se Bibliothecarissencongres Doos30-60,Tube80ci.8ij Apoth.en Droqistea INGEZONDEN. In de Lakenhal te Leiden wordt momenteel een Franciscus tentoonstelling gehouden. Op deze expositie kiekten wij een Romeinsch-Franciscaansch missaal, dat in 1531 geschreven werd en een der kostbaarste boeken der tentoonstelling. KERK EN SCHOOL. i De nieuwe sluisdeur drijvende in het binnenhoofd. Mgr. H. M. F. Hoilman, f Een brutaal inbreker BINNENLANDSCH NIEUWS. De verlaagde paspoorten. De Sovjets halen in Engeland een sof. Zooals men weet heeft Engeland zijn diplomatieke betrekkingen met dit land verbroken. Het transport van de eerste koffers. RECHTZAKEN. Met en stoel doodgeslagen - VERKEER EN POSTERIJEN. De instelling van een Postraad. VRAGENBUS. Het moment, dat de enorme sluisdeur in verticalen stand chouwspel, werd gebracht. Het was een interessant De Schout-bij-nacht K. F. Sluys, chef van den marinestaf, heeft tegen 1 Juli a.s. ontslag aangevraagd. ME&CBATIS*PEMWmS4US STOOMVAARTLIJNEN.^ laafsfe werkzaamheden aan dit 'gevaarte, aanb wilgen van de Lew«.g i< jsinrichtingeu o.a. kunnen worden uitgevoerd. Zooals wij reeds gemeld hebben zal de tweede sluisdeur waarschijnlijk eind Juni naar IJmuiden worden gebracht De tuinbouwtentoonstelling te Parijs. ..La société Nationale d'Horticulture de France viert dit jaar haar honderdjarige feest, of zooals de Parijsche pers het noemt de honderdste Lente van haar bestaan. En ter eere dezer gelegenheid h^eft ze in één der fraaiste gedeelten van Parijs, een bloemententoonstelling geopend, die ongetwijfeld de schoonste is, die deze ver wende luxestad ooit aanschouwd heeft. Het is geworden een feest van kleuren en geuren, een feeëriek geheel als uit de 1001 nacht vertellingen; een streeling der zinnen, die bijna bedwelmend aandoet. (et is alsof alle groote bloemisten der wereld sarmgewerkt hebben, om hier bijeen te brengen het schoonste, het schitterend ste, dat er op aarde denkbaar is. En wer kelijk, deze bloemen tarten door hun meer dan volmaakte kleurennuances de mees terwerken der beroemdste schilders; zij doen de kostbaarste odeurs beschaamd staan door hun verrukkelijke geuren en zij overtreffen zelfs alles wat de natuur/, ooit en onder welken hemel ook, heeft voortgebracht, '.n is het aan den eenen kant heel pret tig over iets zoo bijzonder moois te schrij ven, aan den anderen kant is het heel moei lijk uit al dat schoons een keuze te doen, want zooveel pracht en praal is daar bij eengebracht. dat het onmogelijk is een vol ledig overzicht te geven. aat ik beginnen met wat ons Hollanders na uurlijk het meeste interesseert; „La sec- ti.?n Hollandaise" ormde het artistiek aangelegde park van h' g-oote Parijsche huis Vilmorin-Andrieux Lie. met zijn buitengewone kleurenrijkdom misschien wel het schitterendste geheel, wat de bloemen op zich zelf betreft, behoefden onze tuinders stellig voor de grootste Fran se 'en niet onder te doen. baringen, hortensia's, cyclamen, rozen enz eur alle zóó buitengewoon mooi, dat men b na zou denken een geheel nieuwe bloe- rr.ensoort te zien, waren in vliegmachines aangebracht en namen thans een zeer voor name plaats in. in deze buitengewone ver- ze meling. 'ct deed prettig aan, al die echt-Holland- sc namen te lezen, het was ongetwijfeld sti eelend voor het nationaliteitsgevoel der vele Hollanders, die de tentoonstelling be zochten, te zien dat D. Baardse Dz te Aals meer, de gouden medaille gewonnen had, en D. Spaargaren Mr. et fils „la grande Médail le de Vermeil" enz. enz. want, voor zooA'er ik kon nagaan, hadden ze allen prijzen, ailen eervolle vermeldingen. Eveneens Keesen, Jan van Gelderen enz, met hun zendingen natio nale bloemen, al speet het den Franschen ongetwijfeld, de meest Hollandsche aller bloemen, de Tulpen, te moeten missen. Onze bloemencultuur heeft in het buiten land een goeden naam en de belangstelling voor de Hollandsche afdeeling was dan ook zeer groot. Wat bijzonder opviel: De schitterende- Cyclamen Persicum Gigantum van D. Baar- da, de niet minder mooie Reseda's van Spaargaaren, de Hortensia's van Baardse („Prinses Juliana", „Koningin Wilhelmma", „Deutschland" enz.) de buitengewone Bego nia s der „Culture de Bégonia's" waarmede dit Fransche huis het door de „Société roy ale Neerlandaise d'horticulture et de Bota- nique d Aalsmeer uitgeloofde kunstvoor werp won. Verder het bovengenoemde park van Vilmann Andrieux, waarin vrijwel alle bloemen, in honderden kleuren prijkten en waarmede deze firma het kunstvoorwerp, aangeboden door den President der Fran sche republiek won. Prachtig en merkwaardig gevormde plan ten. uit Monaco aangebracht, vormden een exotisch geheel. De Japansche tuinen van Charles Weiss, de prachtige Anjers en het mooie fruit van Belgie, ae buitengewoon mooie Rhodonden- drorx, die zoo mooi waren, dat ze op een afstand gezien aan Orchideen deden denken. De Azaiea s („Princesse Juliana"j uit Bos koop, het Orcnideen museum met zoo vol maakt gevormde bloemen, dat ze bijna ge beeldhouwd leken, en waaronder zulke zeld zame soorten, dat men zich af en toe af vroeg of het wel orchidëen waren. fk moet me hiertoe bepalen, ofschoon iedere „section" iedere „stand" ja, iedere bloem, een beschrijving waard is, doch dat aile Fransche bladen, alle bezoekers, het er over eens zijn, dat deze tentoonstelling een waar meesterstuk geworden is, dat zal mijn lezers, uit deze beschrijving naar ik ver trouw, toch wel duidelijk zijn geworden. H. d. J. In tegenwoordigheid van de ingenieurs der sluisbouwwerken en hunne dames, alsmede de directie van Burgerhouts Machinefabrie ken is gistermorgen begonnen met de plaat sing van de eerste sluisdeur in het binnen- hoofd van de in aanbouw zijnde groote sluis te IJmuiden. den gmaakt met het interessante werk het plaatsen van de deur. Om 10 uur maakte twee sleepbooten de trossen vast en begonnen het logge gevaarte van haar ligplaats te trekken. Het bleek een moeilijk werk te zijn. Niet minder dan twee uur had men noodig om de deur binnen de sluishaven te brengen. Het was ongeveer twee uur toen de pompen aan het werk gingen om de luchtkisten met water te vul len, teneinde de deur, welke, zooals men weet, op haar zijde lag, in verticalen stand te brengen, waarna zij in de geweldige deur- kas kon worden gezet. Het was een machtig schouwspel, toen de Kostbare vondsten. In den laa'sten tijd zijn te Lage Vuursche onder leiding van den heer Lanting van het museum te Groningen oudheidkundige opgravingen gedaan. „Nabij de z.g. „Grot" op het landgoed „Groot Drakes ein" werd 'n begraafplaats uil den tijd van vóór Christus blootgelegd. In het graf werd een groote rood gekleurde aarden pot of urn gevonden met nog mer- schelijke overblijfselen, benevens eenig gereedschap uit het steenen tijdperk, als een hamer, bei el en een scherp, hoorn achtig mesje. Alles bevindt zich nog in vrij gaven toestand. Het gevondene is opgezonden naar het Museum van oudheden voor de provincie en de stad Groningen. Te 's-Hertogenbosch is de slot-vergade- ring gehouden van het vijfde congres van bibliothecarissen. Dr. J. S. Theissen te Groningen, hield eene voordracht over „Pamfletten." De voorzitter sprak hierop een dank woord. De secretaris-penningmeester tnr. A. de Stoppelaar Fz. bracht vervolgens het finan cieel verslag uit, dat met een klein voor- deelig saldo sloot. Voor het volgend congres werd Wagenin- gen aanbevolen. Het bestuur zal dit over wegen. Bij acclamatie werd het bestuur gehand haafd voor het volgend congres. Met een dankwoord van den voorzitter en een huldi ging van den voorzitter door den heer Be- renstein werd daarmee het congres ge sloten. Na de lunch in hotel Noord-Brabant werd een bezoek gebracht aan de Kathedraal, waar de heer Kallenbach het orgel be speelde. fludilHOifstm' IBiXsriaiöftM fettww tstfwu nMiiüpafffva nMWÜÖÏÏlSCitt! musiT.ffrïpf Vip lêisfüthbtflSMi traunötim» tfmm'JiMha itnetüVS! ffftór awdrnif 131 >me$w ftsöiBtgJ r.' -.w-sf&srtr «■as! m ■hr t> Wmsmvim V I - (Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk.) Men herinnert zich nog wel de interes sante tocht van dit enorme gevaarte over de Noordzee naar IJmuiden, een sleepwerk, dat overal groote aandacht heeft getrokken. De sluisdeur werd toen tijdelijk binnen de groote meerstoelen aan de oostzijde van het sluiseiland vastgelegd, in afwachting van het onderwaterzetten van het binnenhoofd. Toen de waterstand binnen het sluishoofd een vol doende hoogte had bereikt, had men den afsluitdam voor een deel weggegraven, ten einde een doorvaartopening te verkrijgen voor de nieuwe sluisdeur. Een zandzuiger is gedurende de laatste dagen bezig geweest met het op diepte brengen van de vaargeul, ontzaglijke ijzermassa zich langzaam uit haar liggenden stand verhief, en onder geweldige beroering van het water, overeind rees. De intressante manoeuvre verliep zonder stoornissen. Toen de deur uitgebalanceerd was, begon echter een niet minder moeilijk werk. Want eenmaal in haar juisten stand, was 't niet zoo eenvoudig voor haar ir. kï kas op te bergen. Te ongeveer 6 uur was men zoover gevorderd, dat het achterstuk in de deurkasopening was gebracht. De rest van het moeilijke karwei zou hedenochtend worden uitgevoerd. Is de deur eenmaal geplaatst, dan wordt deurkas op te bergen. Te ongev. 6 uur was Onder zeer groote belangstelling heeft gis teren te St. Agatha den plechtigen uitvaard en begrafenis plaats gehad van het stoffelijk overschot van wijlen Mgr. H. M. F. Hollman magister-generaal der Kruisheeren. Nadat de metten en lauden waren gezongen werd di H. Mis met solemneele plechtigheid opgedra gen door den hoogeerw. heer A. Huvenaars, definitor der Orde van het H. Kruis, prior van het klooster te Maseijck (België), als ce lebrant met assistentie van de definitoren den hoogeerw. heer A. van Dooren, novicen- meester in het klooster te St. Agatha, als subdiaken. Theologanten vervulden de ove rige functies, terwijl het koor der fraters 't Gregoriaansche Requiem zong. Toen het H. Officie ten einde was, hield een der oudste priesters der orde, een groot vriend en vereerder van den overleden gene raal, de hoogeerwaarde heer L. Honhon, oud prior van Diest, de lijkrede. Tot tekst had gewijde spreker zich de woorden gekozen van den profeet David: Credo videre bona Domini in terra viventium. Nadat de absoute verricht was had de be grafenis plaats. Zeer veel hooggeplaatste geestelijken en burgerlijken autoriteiten woonden de plech tigheden bij. Tegenwoordig waren o.m. de leden van het convent te St. Agatha met de vertegen woordigers van de onderscheiden staties der Kruisheeren: de prior van het klooster te Uden, de Zeereerw. heer B. Badoux, de prior van het klooster te Hannut (België), de Zeereerwaarde heer E. Fontain, de oud - definitor der orde oud-prior te Diest (België) de zeereerw, heer L. Honhon, de rector van het klooster te Zoeterwoude, de zeereerw. heer G. Klaverweijden, de pastoor der Kruis- heerenkerk Tuindorp te Rotterdam, de zeer eerw. heer W. Mulder de geestelijkheid der dorpen uit de buurt met vertegenwoodigers van verschillende zaken priesterorden en congregaties in ons land, verder vele bur gerlijke autoriteiten café bij den broer van verdachte binnen kwam en aan een kaarttafeltje ging zitten, werd hij plotseling door verd., die ook in dit café vertoefde, van achteren aangeval len. Verd. gaf Meyers met een stoel een ge weldigen slag op het hoofd. Meyers had nog de kracht naar de marechaussee-kazerne toe te loopen, doch zakte aldaar bewuste loos in elkaar en overleed spoedig daarna. De officier van Justitie eischte vier jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Zes jaar gevangenisstraf geëischt. De Rotterdamsche rechtbank heeft be handeld de zaak tegen den 40-jarigen F. M. uit den Haag, verdacht van een groot aan tal inbraken, te Schiedam en omgeving. Deze beruchte inbreker, die reeds tal van vonnissen heeft gehad en sedert 1908 bijna onafgebroken in de gevangenis is geweest, gaat gewoonlijk er alleen op uit, liefst naar alleenstaande en tijdelijk onbewoonde villa's. In den nacht van 18 op 19 Maart j.l. had hij ingebroken in de woning van den heer A. de Groot te Schiedam, waar hij vrijwel de geheele zilverkast had leeggehaald. Het O. M. eischte 6 jaar gevangenisstraf. De vaste commissie voor belastingen uit de Tweede Kamer heeft schriftelijk over leg gepleegd met de regeering inzake het wetsontwerp tot wijziging van de Zegelwet 1917 en van de Wet op de Kanselarijrech ten. Bij dat overleg deelde de commissie aan de regeering mede, dat tegen den in houd van het ontwerp bij haar geen be zwaar bestond. De regeering gaf voorts de verzekering, dat voor zoover dit van haar afhangt, het tijdstip van inwerkingtreding der wet zoo vroeg mogelijk zal worden gesteld. UIT DE R. K. STAATSPARTIJ. ook een gedeel'e van den kooper terug eisc-hen? Antw.: 1 Dat hangt van de bepalingen der brandassui antie af. Zie daarvoor uw polis na. 2. Gewoonlijk betaalt de nieuwe eigenaar die laats e vanaf den tijd, dat het huis zijn eigendom is. Vr. van A, J. S.. te O. Wij kennen de voorwaarden niet, we'ke de dcor u be doelde spaarbank stelt betreffende het sparen. Vraag bij de spaarbank aan, op welke gronden men u de helft van het be-1 drag, dat U, naar U meent toekomt, uit wil betalen. Wend u met de verkregen inlich ingen tot het Rechtskundig Bureau, dat eiken Dinsdagavond van half 9halt HULDE Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoeken wij U opname van het onderstaande in uw veel gelezen blaa. Vanaf deze plaats willen wij in het open baar hulde brengen aan den bcschwachter H, Scheflers. in dienst van den Rijkswater staat te Veisen, voor zijn betoonde activi teit. Genoemde Scheffers heeft n.l. op 22 Mei j.l, te Veisen op heeterdaad betrapt een zekere J. de H., weg '.ns het plegen van schennes der eerbaarheid en op 25 Mei werd door dezen, voor zijn dienst alleszins bekwamen ambtenaar te Veisen aangehouden een zekere A. K.. die het zelfde feit pleegde met 5 kinderen van 11 tot 14 jaar oud. Beiden hebben een volledige bekentenis afgelegd en hun staat dus het verdiende •loon te wachten. Tevens willen wij er op wijzen toch vooral goed toe 'e zien, waar en in welk gezelschap uw kinderen vertoeven. Alle eer aan Schefiers, die in 4 dagen 2 men. schen(?) in handen van de Justitie speelde die de veiligheid van onze kinderen be dreigen. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voo de verleende plaatsruimte: EENIGE HUISMOEDERS. mg 's-Hertogenbosch. J j0 ziuing hcudt in gebouw „St Bavo", Te s-Hertogenbosch vergaderde de R. K. Smedestraat 49. Haarlem. Statenkieskring-organisatie s-Hertogenbosch, I Vr.: Wanneer men langs de grens woont, onder leiding van den heer J. B. Vesters te heeft men dar totdat gisterochtend een aanvang kon wor-afgesloten, de kas leeggepompt, waarna de De rechtbank te Roermond heeft behan deld de zaak tegen den 32-jarigen café houder H. J. A. J. uit Weert, die op 19 April j.l. den koperslager H. M. Meyers al daar met een stoel op het hoofd heeft ge slagen, tengevolge waarvan Meyers eenigen tijd later overleed. In den avond van 19 April j.l. toen M. het c-' v v Vught ter behandeling van het kiesregle ment. Vught had een amendement voorge steld om het aantal kwaliteitszetels voor de Tweede Kamer van 2/3 terug te brengen op 1/6. De heer Krijgsman (Den Bosch) vond het voorstel van 2/3 gevaarlijk voor de partij. Alleen de afdeeling Vught bleek het kies reglement behandeld te hebben. Na verschillende besprekingen werd be sloten aan het hoofdbestuur R. K. St. mede te deelen, dat de vergadering het aanwijzen van specialisten nuttig en doelmatig acht, maar niet méér specialiteiten wenscht dan noodzakelijk geacht kan worden. Een breedvoerige discussie ontspon zich over minderheden en denkrichtingen, in ver band waarmede de heer Krijgsman betoog de, dat het formeeren van groepen van be paalde denkrichtingen anderen, die zich niet bepaald voor denkrichtingen uitspreken, in 't gedrang brengt. Drente. Het bestuur van den Bond van R. K, Kiesvereenigingen in Drenthe, heeft beslo ten op Zondag 12 Juni e.k. te Nieuw-Am- Sterdam in het. café Groothuis, een vergade ring van den Bond te houden, waar het ontwerp-Kiesreglement voor de Tweede Kamer behandeld zal worden. Hoewel het bestuur van meening is dat het aantal kwa liteitszetels thans te groot kan worden, zal het aan de algemeene vergadering geen bepaalde amendementen voorstellen. De Kiesvereeniging te Coevorden, waar de se cretaris van den bond voorzitter is, heeft besloten een amendement in te dienen, strekkende tot wijziging van artikel 8, 2e lid sub a, in dien zin, dat slechts over een derde, hoogstens voor de helft der te ver wachten zetels, voor bepaalde kwaliteiten kan worden beschikt door het Centraal College. De voorgenomen instelling van een Post raad werd, blijkens het Voorloopig Verslag over het desbetreffend wetsontwerp door vele leden der Tweede Kamer toegejuicht. Men meende, dat indien een dergelijke raad eerdèr had bestaan, wellicht vele strubbe lingen en moeilijkheden hadden kunnen worden voorkomen. Andere leden konden niet onvoorwaarde lijk met dit denkbeeld instemmen. Verscheidene leden, die zich met de in stelling van een Postraad wel konden ver eenigen, hadden echter bezwaar tegen het onderhavige wetsontwerp. Zoowel het wets ontwerp als de M. van T. zijn zeer beknopt. Klaarheid omtrent zin en bedoeling is niet te vinden. In artikel 4 wordt vrijwel de ge heele organisatie aan de Kroon ter rege ling overgelaten. Een en ander achtte men niet in overeenstemming met artikel 78 der Grondwet. heeft men dan bij tochtjes naar Duitsch- land aan een bewijs van Nederlandschap genoeg of moet men een ps hebben? Antw.: Bewoners van grensplaatsen bin nen een bepaald aan'.al kikmeters van de grens kunnen volstaan met een bewijs van Nederlandschap, dat zij bij den burge meester hunner gemeente kunnen aanvra gen. Vr.: Zoudt U het adres op kunnen geven, waarheen ik de laatst betaalde kwitantie der R. K Spaarverzekcring te Amsterdam moet opzenden? Antw.: Verzekeringskamer, Heerengracht 257. Amsterdam. Vr.: Als ik een pas aanvraag voor Ame rika, hoe lang duurt het dan. vcor ik daar heen kan vertrekken? Aniw.: Uw vraag is niet erg duidelijk. Waarschijnlijk bedoelt u te weten, wan neer u toestemming krijgt te einigreeren. Dat hangt geheel van de Amerikaansche autoriteiten af. Vr. van S. V., te H. U moet natuur lijk die oude schuld betalen. Tracht een overeenkomst omtrent de betaling te sluiten. Beslaglegging kan volgen, indien de rechter daartoe toestemming verleent. Vr.: Is een ouder verplicht een schoon zoon te steunen, die werkloos is? An'w.: Neen. Wel moet echter de doch ter ondersteuning verleend worden, indien zij in behoeftige omstandigheden verkeert. Vr.: Ik heb een huis gehad, hetwelk ik bij een brandassurantie had verzekerd. Nu heb ik mijn huis in Juli verkoch Moet ik nu voor het geheele jaar de brandassu rantie betalen of moet de kooper vanaf Juli betalen? 2. Evenzoo met de grond-, ricol- cn polderbelasting, Kan ik daarvan ■ifcw—miTTmnn—rw PUDDiNOrAoRlcrS POLAK- GRONINGEN MEDEMBLIK, 30 Mei 1927. Ansjovis. 5256 per K.G. Aanvoer 2&C£> K.G. Vaar tuigen 52, hoogste 135 K.G.. laags e 10 K.G. BODEGRAVEN. 31 ei 1527. Kaas- en Varkensmarkt. Kaas. Aanvoer 605 par tijen, waaronder 578 Rijksmerk 25992 st. wegende pl.m. 207.936 K.G, Prijs: Goudsche kaas met Rijksmerk le soort 4245, id. 2e soort 3740, zwaardere tot 48. zon der Rijksmerk 3543. Handel matig. Lammeren 208 stuks. NF.DERLANDSCHE SCHEPEN. ARUNDO 28/5 Pernambuco gep. Gulfpon naar Buenos-A yres. BATAVIER III 31/5 v.tn. 8 u. 20 v. R'dam te Gravesend. BELLATRIX 30/5 n.m. 8 uur 200 mijl Z.O van St. John's Rott. naar Montreal BEURSPLEIN 30/5 Upsire gep. Narvik n. Rotterdam. EBENHAEZER, Bosman 27/5 v. Nykjö- bing te Kopenhagen. EXPORT 27/5 van Rott. te Londen. GAASTERLAND 29/5 v. Kopenhagen naat Seaham. HOOGLAND 28/5 van Leith te Hamburg. HUDSON sleepb. Rott. naar Faro 305 vas Havre met een sleepb. en zuiger op sleep touw. KELBERGEN 30/5 van Antwerpen naai Bristol-Kanaal. NEPTUNUS, Oosterhuis 29/5 van Londer naar Stockholm. NOORD-HOLLAND 29/5 van HarJingen te Gooie. ORANJEPOLDER 29/5 v, Rott. te Londen. RIJSWIJK 30/5 v. Santander te Ardrossan. SCHOKLAND 30/5 v. Rott. te Leith. ST. ANNALAND 29/5 v.d. Tyne te Ant werpen. ST. JANSLAND 28/5 van Rouaan e./d. Tyne. ST. PHILIPSLAND 28/5 van Kopenhagen n/d Tyne. THEANO 30/5 Lizard gep. Rott. n. Dublin. TYNE 29/5 van R'dam te Londen. WINTERSWIJK 30/5 Kaap Race gep. Mon treal naar R'dam. WITTE ZEE 29/5 v. R'dam te Oran. jZEEHOND m.s., 29/5 v. R'dam te Haders- leben. 'ZUIDERZEE sleepb. Clyde n. Lagos 27 5 van Dakar, met een trekwieler op sleep touw. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. KRAKATAU (thuisr.) 31/5 te Marseille. KON. HOLL. LLOYD. WATERLAND (uitr.) pass. 30/5 Las Pal:- mas. ZAANLAND (uitr.) 29/5 te Montevideo. ACHIL.LES 30/5 v. R'dam te Hamburg. BERENICE 30/5 Bari naar Malta. CRIJNSSEN (thuisreis) 31/5 v. Plymouth naar Havre. DOROS 30/5 van Malaga naar Meilila. EUTERPE 29/5 van La Pallice n. A'dam. HERCULES 30/5 van Constantinopel te Bourgas. HERMES (uitr.) 28/5 te Cura fao. NOTOS 30/5 v. Barcelona te Genua. PLUTO 31/5 van Stettin te A'dam. RHEA (uitr.) pass. 30/5 Land's End. HOI,LAND—AFRIKA LIJN. BILLITON 29/5 v. East Loudon te Durban KLIPFONTEIN (thuisr.) 29/5 v. Port Said naar Genua. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. ALDERAMIN (uitr.) pass. 31/5 Perim. ARENDSKERK (thuisr.) pass. 31/5 Perim, HOLLAND-BRITSCH-INDIë LIJN. RIDDERKERK (thuisr.) pass. 31/5 Vlis- singen n. Antwerpen. ST. ANDREW 29/5 v. R'dam te Calcutta. IJSELKERK (uitr.) pass. 30/5 Gibraltar. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. MINERVA 30/5 van West-Afrika in den N Waterweg aangekomen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KAWÏ (uitr.) 31/5 van Suez. KERTOSONO uitr. pass. 31/5 Finisterre. MERAUKE (thuisr.) 30 5 te Havre. TOBA (uitr.) pass. 31/5 Perim. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. ALWAKI (thuisr.) 30/5 te Santos.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 5