ƒ- SïNNENLANDSCH NIEUWS, j 'S afsluiting van den crisisdienst. De uitvoer van eieren naar Engeland- Rijmt dat met goede oolitieke zeden? UIT ONZE OOST. Een noodlottig auto-avontuur in de bergen. KUNST EN KENNIS. Een nieuwe methode voor het opnemen van gekleurde filmen. Mevr. Maartje Offers. Het historisch museum van natuurkundige instrumenten. Jan Musch. Inhoud van tijdschriften. GEMENGD NIEUWS. Een brutaal mensch had de helft van de zending. De sluizen van Dintelas 100 jaar oud. TENNL RADIO-NIEUWS. De radio-programma's. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Diefstal op de missie-tentoon stelling te Nijmegen. Mooi zoo! Het doodelijk auto-ongeluk op den onbewaakten overweg bij Uithoorn. DUIVENSPORT VOETBAL R. K. V. V. „Lisse". IJ.V.V. „Stormvogels". TENNIS. Intern. Tournooi te Parijs. MARKTNIEUWS. LAATSTE NIEUWS. „De Ooievaar". R.K. S. V. Hercules. Britsche onderdanen te Peking. De Fransche oorlogsschepen ts Portsmouth. Incidenten ter gelegenheid van Memorial Day. Het Congres van Volkenbonds vereenigingen. Lindbergh door de luchtmacht gehuldigd. De Pinedo. Ingediend is een wetsontwerp tot afsluiting van den crisisdienst over de dienstjaren 1914 lot en met 1924 ter regeling van de afboe- 1 ing van de nadeelige sloten der algemeene r okeningen van de Staatsontvangsten en uit» aven van de dienstjaren 1910 tot en met 1924. In dit wetsontwerp wordt het nadeelige valdo van den crisisdienst over de dienst jaren 1914 tot en met 1924 vastgesteld op een bedrag van 1353.322.200. Blijkens de Memorie van Toelichting hebben de crisis- uitgaven over het tijdvak 19141924 de cri- sisontv. overtroffen met 1280.969.436.08. Tot dekking van laatstgenoemd nadeelig verschil zijn leeningen aangegaan met een totale opbrengst van 353.322.200. Onder den op den normalen Staatsdienst drukkenden schuldenlast zoo wordt be cijferd een groot bedrag, dat eigenlijk onder de crisisschuld behoort. De minister van Financiën acht het rationeel om thans nog een zoodanig gedeelte dezer uitgaven als crisisuitgaven aan te merken, als noodig is om het evenwicht te verkrijgen tusscb.en de voor den crisisdienst aangegane leenin gen en het nadeelig saldo van den crisis dienst. Dit gedeelte bedraagt 72.352.763.92. In totaal is aan opbrengst van leeningen be schikbaar een bedrag van 764.029.433.68. Het nadeelig saldo van den normalen dienst over de jaren 1910 tot en met 1924 is ver hinderd met het even genoemde bedrag van 72.352.763.92, als gevolg waarvan dit saldo wordt vastgesteld op 986.466.760.66 /4. -Hiervan kan de zooeven genoemde 'if 764.029.433.58 worden afgeboekt. Na deze -afboeking blijft er nog een bedrag van >f 222.437.327.0814 openstaan ter nadere af- übccking, welke blijkens het wetsontwerp tnader bij de wet zal worden geregeld. Deze (nadere afboeking zal kunnen geschieden, ihetzij door in de rekeningen na 1924 voor tkomende voordeelige saldi, hetzij uit de op- T>renf'st van eventueel in volgende jaren aan te gane geldleeningen. Te Amsterdam is een tweede vergadering gehouden van exporteurs van eieren, zulks in verband met de door de stoomvaartlijnen ingevoerde vrachtverhooging op Londen. D; commissie uit exporteurskringen, in de vori e vergadering benoemd om met de bij de onden-Conference aangesloten lijnen te conf reeren, bracht Vjin haar bevindingen rap; art uit. Medegedeeld werd, dat de bootdirecties 'de verhoogde vracht wenschten te handha ven maar dat exporteurs op die verhoogde vracht een korting zouden krijgen van 2-6 cent, per jaar te verrekenen. De commissie van exporteurs had dit voorstel staande de conferentie reeds onaannemelijk verklaard. He stoomvaartmaatschappijen hebben hier- «p geantwoord, dat er een vrachtverhooging moet komen en de exporteurs zich dan maar mcelcn uitspreken, hoe groot die verhooging ka - zijn. J-.a eenige discussie werd gisteren met de greotst mogelijke meerderheid iedere vracht verhooging door de exporteurs afgewezen en besloten voortaan geen eieren meer te ver voeren met de booten, die tot dusver dit vervoer in handen hadden, maar dit te doen met de General Steam Transport Co. en in middels de reeds begonnen onderhandelingen om een specialen dienst op Londen te krij gen van een onafhankelijke maatschappij voo-t te zetten. De Residentiebode schrijft: Naar wij uit Haagsche raadskringen ver nemen, zou de leider van de Herv, Geref. Staatspartij, Ds. Lingbeek, die aan het hoofd van de lijst stond, geen zitting nemen als lid van den Raad van 's-Gravenhage. Ds. Lingbeek zou alleen als trekpaard hebben willen fungeeren, omdat hij daarvoor bete- geschikt was dan de heer Michon. r. dien dit juistt is, zou deze laatste, die bi] ióting is afgevallen ten bate van den heer Nijenhuis, toch nog in den Raad blijven In hoeverre deze houding intusschen zou te lijmen zijn met goede polittieke zeden, is een vraag, die de zeer principieele Ds. Lingbeek, maar voor zichzelf moet beant- woerden. Op den weg naar Songoriti, bij den drie sprong naar Karangplosso, heeft een auto ongeluk plaats gehad, dat, naar de N. Soer Crt. meldt, merkwaardig „goed" is afgeloo pen. In zijn 7-zits Buick, bestuurd door een bet. ..uwbaren chauffeur, begaf zich dr. G. W. Toussieng, als gewoonlijk, van Malang naar Songoriti, waar hij op geregelde tijden spreek-uur houdt. Bij genoemden driesprong had het ongeluk, dat fataal had kunnen zijn voor dr. Toussieng en zijn chauffeur, plaats, terwijl de car een vaart had van ruim 90 K.M. Die vaart is den krachtwagen even wel niet expresselijk gegeven. De gaspedaal, benedenwaarts gedrukt, weigerde n-l-, in den oorspronkelijken stand terug te komen! De chauffeur, waarschijnlijk ten einde raad want roekeloos was het, hoewel misschien forcemajeur! boog zich toen voorover om met zijn ééne hand te trachten, de gaspe daal op te heffen, met zijn andere hand sturende.... Een dogkar, komende van den anderen kant, verhaastte het ongeval, dat zich in een minimum van tijd afspeelde. Na heftige slingeringen over den weg gemaakt te hebben, waarbij uiteraard de chauffeur nog alle pogingen in het werk gesteld heeft om onheil te voorkomen, stortte de zware krachtwagen in het ravijn waar hij te plet ter sloeg en in brand vloog, in het in hel ravijn stroomend riviertje. Drie salto's maak te de wagen, vóór hij in de rivier stortte. Dr. Toussieng, zich in alle opzichten het gevaar bewust zijnde, had geen moment zijn tegenwoordigheid van geest verloren, doch zich tijdens den val in de kussens van den auto gedrukt, krampachtig zich vasthouden, de. Het flitste hem nog door het hoofd, zoo vertelde hij later, vooral niet uit den auto te springen. Aan zijn koelbloedigheid is het te danken, dat dr. Toussieng er afgekomen is met „slechts" een zeer gezwollen rech terarm, een bloeduitstorting aan de knie en verschillende lichtere blessures en schram men. De chauffeur scheen er ernstiger aan toe te zijn, doch bij nader (medisch) onderzoek bleek, dat ook hij op een wonderbaarlijke wijze aan den dood ontsnapt is. Wel is hjj zwaar gewond, en liep hij ook ernstige brandwonden en blessures op, doch het had véél erger kunnen zijn! De auto is totaal vernield en verbrand; zelfs van de instrumenten, die dr. Toussieng bij zich had, en van de andere barang is niets meer te vinden. Op het hulpgeroep van dr. ioussieng, na dat hij zich zoo goed en zoo kwaad als het eigener beweging uit de auto-ruïne ge werkt had, verscheen aanvankelijk niemand, doch na een poosje werd assistentie ver leend door eenige inlanders, terwijl het als een geluk bij dit ongeluk mag worden aan gemerkt, dat dr. H. Croes, uit Malang, vlak na het ongeval passeerde en aldus zijn col lega de eerste hulp kon verleenen. Zoo vlug mogelijk werden beide gewonden naar Malang getransporteerd en in de Lavalette- kliniek gebracht, waar beiden werden ver bonden en onderzocht. Dr. Toussieng werd hierop naar huis ver voerd. Dr. Croes had de familie reeds van het ongeluk op de hoogte gebracht. gebracht, terwijl Mej. B naar Amsterdam C. van Vueren 10e; P. A. Blommaert 11e, [missie uit de beeren van Woensel, Ccrsten, Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat de acteur Alstrup en de ingenieur Viggs Jen- zen voor de pers een demonstratie heb ben gegeven van volgens hun uitvinding opgenomen filmen in na'uurlifke kleuren. Hun uitvinding schijnt beter te zijn dan alle vroegere methoden om gekleurde filmen op te nemen. Mevr. Maartje Offers zal met Sir Bee- cham en zijn orkest, als soliste een tour nee door Engeland, Schotland en Ierland maken en in aansluiting daaraan, in de zomermaanden door Britsch-Indië en Australië. In de opera's aldaar zal mevr Offers o.a- Dalilah, Amneris en Azucena zingen. Het Historisch Museum van Natuurkun dige Instrumenten in het Natuurkundig Laboratorium ie Leiden heeft onlangs van den heer L, Th. Dee, pedel der Leidsche Universitei', een belangrijk geschenk ont vangen, namelijk een bijzonder fraaie an tieke microscoop volgens het model van Scarlet en Culpepcr, uit het midden der 18e eeuw. Het instrument, vermoedelijk Engelsch werk, munt uit door fraaie bewerking en sierlijke vormen; het is bovendien uitste kend geconserveerd, zoodat het als een zeer belangrijke aanwinst voor het Museum is te beschouwen. Het Museum schijnt zich trouwens lang zamerhand in toenemende belangstelling te mogen verheugen. Het mocht in den laatsten tijd vele geschenken en bruikleen- voorwerpen ontvangen. Als een der belangrijkste giften vermel den wij het geschenk van vier antieke microscopen, voor eenige maanden van particuliere zijde ontvangen. Een dezer is een exemplaar van de zeldzaam voorko mende handmicroscopen van Johan van Musschenbroek. den beroemden Leidschen instrumentenmaker (omstreeks 1700), twee zijn geheel van ivoor gemaakt en eigen handig werk van Edmund Culpeper (even eens 1700), de vierde is vermoedelijk uit 't midden der 18e eeuw afkomstig. Ook deze microscopen zijn voor het Museum van de hoogste waarde. De heer Jan Musch heeft zijn ontslag ge nomen als leeraar aan de Tooneelschool te Amsterdam en zal het komend seizoen ook geen deel meer uitmaken van den staf van het Conservatorium. Katholiek Sociaal Weekblad. Katholiek Sociaal Weekblad No. 22 be vat: Het Jubileum der Staatsmijnen, III, door Prof. Mr. P. J. M. Aalberse. Rond om de terminologie „Kapitaalen „Kapita lisme" door W. A. van der Donk. Vrou wen-Rubriek: Onze Jonge Meisjes, door Ma- riënburg. Economische en Sociale Kro niek: Vakbeweging: Gesalarieerden. So ciale Verzekering: De ongehuwde moeder in de Ziekteverzekering? Volksgezond heid: Stichting van een R.-K. Herstellings oord. Vrouwenvraagstuk: Wijziging Hu welijksrecht. Charitas: Internationaal Ka tholiek Charitas-congres. Hulpverleening Watersnood 1925—1926. Landbouw, Tuin bouw, Veeteelt; 1927 dreigt slechter te wor den. De export-moeilijkheden voor onzen tuinbouw. De biet- en rietsuikerproduc tie, Ons natuurschoon. De Interna tionale Arbeidsconferentie en de Landbouw. Ontvangen Boeken. Feuilleton: Fré- dérié Ozanam, door Bernard Faulquier. 22. vervoerd en aldaar in het Wilhelmina-gast- huis opgenomen werd. Haar toestand is hoogst ernstig. Haar kon nog geen verhooi worden afgenomen. De bij den trein dienstdoende conducteur H.B. uit Mijdrecht verkeerde in zulk een overspannen toestand, dat hij geen dienst meer kon doen. Ten slotte zij nog gemeld, dat de overweg waar het ongeval gebeurde, tot voor eenigen tijd nog bewaakt was. Er staat nog een wachterswoning. De vriend met het nieuwe pak. Een Arnhemsche lakenhandel zond in het begin dezer maand aan een Utrechtschen kleermaker onder rembours twee bestelde coupons stof voor heerencostuums. De kleermaker verwittigde daarop de Arn hemsche firma, dat hij slechts één coupon had ontvangen, en hij schreef aan de firma o.a.: „Wanneer ik niet correcter behandeld wordt, weiger ik in het vervolg verder met de firma te onderhandelen," De lakenhandel had geen coupon meer van deze stof, doch vergoedde den kleermaker de coupon, welke deze beweerde niet ont vangen te hebben. Intusschen gaf de N.V. de zaak in handen der politie, die een onder zoek instelde dat evenwel niets opleverde. Dezer dagen werd het omvangrijk dossier aan de Utrechtsche politie overhandigd. Bij de nasporingen der Utrechtsche politie, met het oog op een vriend van den kleermaker, die een pak droeg, waarvan het goed over eenkomst vertoonde met de staaltjes stof in het dossier. Het viel de recherche niet moeilijk den vriend de bekentenis te ontlokken, dat hij het pak bij zijn vriend den kleermaker had gekocht. De recherche zocht toen den kleermaker op, die tenslotte door de mand viel. Hij be kende de twee coupons wel ontvangen te hebben, doch hij had maar brutaalweg ge schreven, dat er maar één in zijn bezit was gekomen, De kleermake: zal nu vervolgd worden wegens oplichting. Gisteren was het 100 jaar geleden, dat de sluizen aan den Dintel fees'elijk wer den geopend. Deze s'uizen zijn niet alleen voor de suikerfabrieken, gelegen aan den Dintel, van groot belang geweest, maar ook voor de opkomst van geheel westelijk Noord-Brabant. De herdenking ging met eenige feestelijkheden gepaard. Behalve Mr. A, E. J. B&ron van Voorst tot Voorst, commissaris der Koningin in Noord-Bra bant en ir. Schönfeld. hoofdingenieur bij den Waterstaat, waren vele burgemeesters van omliggende gemeenten. benevens hoofdingelanden van den polder Mark en Dintel aanwezig. Aan de autoriteiten werd een lunch aangeboden, terwijl in den mid dag enkele monumentale lantaarns werden onthuld. 16e; J. R. Vergers 12e, 20e, 22e; K. van. Midlum 13e, 18e; J. Verver 14e; C. Alders 19e; H. Boogaard 21e. Eerste duif 12 uur 8 min.; laatste duif 1 uur 1 min. INTERN. TOURNOOI TE PARIJS. Wederom succes voor Mej. Bonman. De uitslagen van het Intern. Tournooi te Parijs luiden: Dames-enkelspel: Mej. Bouman sl. Frau Friedleben 36, 1, 6-2. Frl. Aussem sl Mme. Mathieu 63, 46, 60. Miss Pea cock sl. Mil. Charnelett 6—2, 6—3. Miss Bennet sl. Frau Neppach 46, 62, 75. Mme. Bordes sl. Mil. Barbier 63, 61 Miss Heine sl. Mil. Watson 62, 64. Miss. Tupscott sl. Mil. Devé 63, 62. Heeren-enkelspel; Spence sl. Lester 64, 26, 66, 63. Tilden sl. Raymond 57 6—2, 8—6, 6—3. Dames-dubbelspel: Mme. Rosenbaum en Mil. Amaury sl. Mme. Bordes en M. Gou- ncuilhou 63, 75. Gemengd dubbelspel: Mil, Bourgeois en Lacoste sl. Mme. en monsieur Kleynadel 6—3, 7—5. Heeren-dubbelspel: Landry en Boussus sl. Aeschümann en Wuarin 63, 6—2, 62. Kleinschroth en Von Kehrling sl. Prasada en Flaquer 64, 63, 64. Naar de Tel. neemt heeft Mej. Bouman van den Amer. L. T. B. een uitnoodiging ontvangen om een aantal wedstrijden in de Ver. Staten te komen spelen. Mej. Bouman heeft deze uitnoodiging aangenomen. Door den Minister van Waterstaat is be paald, dat alle organisaties, welke van de verleende machtiging tot het gebruiken van radio-zendstation's onderling moeten uitwis selen en verder deze beknopt moeten mede- deelen aan alle bladep, welke zich op dit terrein bewegen Door dit besluit wordt van officieele zijde vastgelegd, dat de programma's der zenden de vereenigingen gezamenlijk een nationaal programma vormen, dat aan het geheele Ne- derlandsche volk behoort te worden ver strekt en niet het eigendom mag wezen van een bepaalde groep of belangencombinatie Op de Missie-tentoonstelling te Nijmegen is tijdens de groote drukte een kostbaar Boedha-beeldje, ter waarde van eenige hon derden guldens, gestolen. De politie verzoekt opsporing. Een der leerlingen van de school te Veen- huizen, Gosse van der Heide ,oud 11 jaar, heeft voor moedig gedrag op 6 Februari 1927 thans een horloge en 25 op een spaarbank boekje ontvangen uit het Carnegie-Helden- fonds. De jongen, die uitstekend zwemt, heeft, op kranige wijze een jonger vriendje gered, dat anders zeker verdronken zou zijn. Omtrent het auto-ongeluk, dat op den on bewaakten overweg in den hoofdweg van den Zuider Legmeerpolder, welke weg deel uitmaakt van den grooten verkeersweg VEREENIGING VAN POSTDUIVEN- LIEFHEBBERS „DE LUCHTGIDS", TE HAARLEM. Bovengenoemde Vorreeniging hield Zon dag 29 Mei een weclslucht met oude duiven vanaf Noyon, Frankrijk, waaraan door de leden werd deelgenomijen met 213 duiven, welke te 7 uur werden in nrijheid gesteld, afstand 332 K.M. De prijzen werden als volgt behaald: A. J. Kloek le, 6e, 21e; G. J. Kors, 32e. 33e; P. Kruyer 3e, 13e, 19e, 30e; J. J. Vrugt 4e; P. M. Kok 5ee 27e; Ed. v. Bree 7e; P. Verputten 8e, 11e, 28; B. H. Gort 9e, 23; Joh v. d. Pol 10e, 39e, 31e, 41e; H. Bannink 17e; Th Mens 18e; W. Smit 20; P. Brakel 22e, 36e, 37e; H. Philippo 24e; W. Spoor 25; L. v. Bragt 26e, 34; K. Wits 35e, 43e; J. J. Kan 38; J. F. Harmsen 42e; Eerste duif te 12 uur 15 min., snelheid van 1057 meters per minuut, laatste prijswinner te 12 uur 48 min. Zilveren medaille voor de eerst aangeg- wezen, Ed. v, Bre. Zilveren medaille voor de 2 eerst aange wezen, B. H. Gort. Bovengenoemde Bond hield Zondag 22 Mei een wedvlucht vanaf Mons, België, af stand 219 K.M., waar,aan door de aangeslo ten Vereenigingen werd deelgenomen met 1235 duiven, welke te 9 uur 15 min. werden in vrijheid gesteld, De eerste 100 prijzen werden als volgt behaald: G. Kortekaas le. 90e; H. Hos 2e, 82e; J. Libbenga 3e, 9e, 95e; P. Verputten 4e; L. v. Bragt 5e, 86e; P. Lindeman 6e, 13e, 68e; Jac. Kroon 7e, 34e; J. W. Radsma 8e; G. 4. v. Tongeren 10e, 14e, 39e, 40e, 57e, 58e, 60e, 96e; H. A. Willemse 12e, A. J. Timmer mans 15e, 2&e, 45e, 46e; J. de Vries 16e, 54e, 73e, 93e; P. H. Boeree 17e, 89e; C. Hlrs 18e, 61e, 88e; P. J. Leurs 19e; J. Vollebregt 20e, 77e; P. Martens 21e, 64e; M. Luy- ken 22e; M. C. Fehres 23e, 80e; H. Ban nink 24e, H. Fikkert Jr. 25e, 71e; L. v Breufel 27-, W. der Kinderen 28e; Ed. v. R. K. V. V. „Lisse", sec. C. Strik. Uitslagen Zondag j. 1. Vooruit ILisse I 02. Teilingen IILisse II 1 V. A. P. 1—Lisse III 1—1 B. S. M. I—Lisse IV 7—1 B. S. M. III—Lisse V 2—1. Lisse I is Zondag j. 1. naar Utrecht ge weest en heeft na hard werken op „Vooruit" wederom een overwinning behaald. Was 't vorige keer met 100, nu bleven zij met 20 de meerdere. Bravo Vastheiden heëren, nog even en jelui zijn in de Overgang. Lisse II trok naar Sasscnheim om aldaar voor de nederlaag wedstrijden tegen Teilifigen II te spelen. De Teilingers speelden zeer ruw, niettemin wisten de Lissenaren toch met 31 te zegevieren. Lisse III zou tegen B. S. M. I spelen, doch moest nu voor de serie wedstrijden van A. V. V. naar Leidschendam om aldaar V. A. P. I te bekampen. Zij wisten een gelijk spel te be vechten, na verlenging bleef de stand nog 1—1. Bij loting was V. A. P. I de gelukkige, 't Gemis der rr.idvoor werd terdege gevoeld. Daar 't derde naar Leidschendam moest ging nu Lisse IV naar Bennebroek en hebben daar den vuurdoop ontvangen. Allen hebben hard gewerkt in 't bijzonder de keeper. Ze verloren met 70 van B. S. M. I. Onze benjamins speelden ook te Benne broek, ze hebben goed stand gehouden. Jam mer dat in de laatste vijf minuten door eep misverstand in de achterhoede B. S. M. III de winnende goal maakte 21. 2en Pinksterdag Inoeten vier onzer oudste junioren in de proefelftallen meespelen, doe flink je best, misschien komen jullie dan allemaal in 't districtselftal. 1912 1 Juni 1927. Heden is het vijftien jaar geleden, dat in IJmuiden een voetbalvereeniging werd op gericht, welke door de leden den eigenaardi- gen naam van „Stormvogels" werd gegeven. Dat de leden van deze nieuwe vereeniging de voetbalkunst reeds aardig meester waren, bleek wel uit de groote overwinningen 182, 90 en andere welke in de le klas van den Noordh. Voetbalbond behaald werden. Gemakkelijk werden de IJmuidenaren dan ook kampioen. Na dit succesvolle begin werd deelgenomen aan de competities van den N. V. B. En ook hier bleken de Stormvogels hun mannetje te staan. Er zijn zoo van die vereenigingen, die jaar in, jaar uit tot de zwakke zusjes van haar afdeeling gerekend moete worden. Niet alzoo is het met „Stormvogels" gegaan.. We zouden zoo zeggen „Juist het tegen gestelde is altijd het geval geweest". Behaal den de IJmuidenaren al het kampioenschap niet, men kon er zeker van zijn, dat zij ge- ruimen tijd serieuze candidaten waren ge weest, en dat zij steeds de leiders ernstig bedreigd hadden. In het seizoen 19231924 kwamen de Stormvogels voor het eerst in de Weste ijke le klasse uit. Merkwaardig was het succes dat de IJmuidenaren in deze nieuwe omge ving behaalden. Oude eerste klassers als H.B.S. en U.V.V. moesten er met 62 en 61 aan gelooven en tenslotte werd het kampioenschap behaald. Het volgend jaar bezetten de IJmuidenaren de 2de plaats, doch in het 3de klasse jaar werd wederom het kampioenschap behaald. Het afgeloopen seizoen tenslotte bracht de Vogels weer op de 2de plaats. Een schitterende „eerste-klasse carrière" hebben zij dus achter den rug. Herdenkt de vereeniging, zij 't dan ook in stilte, haar T5 jarig bestaan, één der spelers „Witte Jan" herdenkt zijn 15-jarig „eerste- elftal-schap". Hoeveel goals zal hij in die jaren voor Stormvogels niet bij elkaar ge trapt hebben Van harte wenschen wij de IJmuider club nog vele succesvolle, gezonde vereenigings- jaren toe Grcenedijk en Metzelaar. Daar verschillende stemmen zich lieten hooren een aanvang te maken tot oprichting van een voetbalclub, werd besloten een propa- gandaclub op te richten die ten doel heeft de voorbereidende werkzaamheden zoo te leiden, dat tegen het a.s. voetbalseizoen definitief overgegaan kan worden tot op richting van een voetbalvereeniging. Indien mogelijk, zal het bestuur stappen doen om dezen zomer een athletiekwedstrijd te orga- niseeren, daar door een andere athletiek- vereeniging stappen gedaan werden om hun ledental te verrijken ten koste van onze ver eeniging. Daar het bestuur deze wijze van werken ten volste afkeurde werd besloten een kachtige campagne op te zetten, om de leden die lid waren van de athletiekbeweging Hercules, het zelfde te kunnen bieden als zij in een andere vereeniging zouden hebben. Voor de rondvraag vroeg en der heeren om aansluiting bij den gymn'astiekbond. Daar dit voorstel door de heele vergadering met kracht werd bijgezet, werd besloten, tot toetreding tot den D.H.G.-bond. Hierna sloot de voorzitter deze goed ge slaagde vergadering op de gebruiklijke wijze. De uitslagen van de wedstrijden van Dins dag luiden Heeren-enkelspel Kwart finale, Cochot sl. Froitzheim, 1, 64. Door deze over winning komt de Franscnman tegenover Tilden te staan in de demi-finale. Heeren-dubbelspel Timmer en Van Len- nep sl. Danet en Gentien, 75, 63, 36, 64. Lacoste en Borotra sl. Turnbull en Lester, 6—3, 6—4, 1—6, 6—2. Tilden en Hunter sl. Boussous en Landry, 6—1, 6—1, 8—10, 8—6. Gemengd dubbelspel Miss Tapscott ne Spence sl. Frau Friedleben en Wuarin 46, 6—4, 6—1. Dames-enkelspel Kwart finale Miss Heine (Zuid Afrika) sl. Senorita de Qlvarez, 4—6, 7—5, 7—5. ct., vette varkens 2632 ct., zouters 3035 ct. per Kg. De handel in melkvee was kalm en prijzen niet hooger; vette kalveren prijshoudend; nuchtere kalveren, evenals vette varkens, zouters en biggen flink prijshoudend. Wol vee kalm, zuiglammeren duur. BODEGRAVEN, 31 Mei. Kaas. Ter markt waren 605 wagens. Prijzen f 3543, rijksmerk le soort f 4245, 2e soort f37— 40. zware f 48. WINSCHOTEN, 30 Mei. (Weekmarkt). Prijzen: Werk.'tCirden f90130, oude- en slachtpaarden t 7590; biggen f 1016, loopvarkens f 2432 oude varkens f 6090 drachtige varkens f 8C110; vette varkens 2831 ct., zouters 3032 ct., alles per tj Kg. melkscliapin f 2230, vette schapen f 2433, weideschapen f 1820, jonge lam meren f 57; geiten f 716. Gelijk in prijs waren 2e soort werkpaar den, oude paarden, 2e soort melkschapen, de beste vette schapen, jonge lammeren en 2e soort zouters; lager noteerden 2e soort vette schapen, 2e soort weideschapen, 2e soort oude varkens, 2e soort vette varkens en 2e soort geiten; belangrijk lagere prijzen we den besteed voor de beste weideschapen, de beste biggen, loon varkens, de beste oude varkens en drachtige varkens. Hooger in prijs waren de beste werkpaarden, de beste melk schapen, 2e soort biggen, de beste oude var kens, de beste zouters en de beste geiten. Kandel in de beste soorten levendig, overi gens tamelijk. GRONINGEN, 31 Mei Granen. De laag ste en hoogste prijzen waren als volgt 13.00-15.00 14.00-15.00 14.50-16-50 14.00-15.00 13.50-14.40 13.00-14.25 13.25-14.25 13.00-14.10 12.50-13.25 11.00-11.80 10.50-11.40 12.50-13.25 10.75-11.25 10.50-11.25 AMSTERDAM, 31 Mei. Aardappelen. (Bericht v./d. mak. Jac. Knoop.) Zeeuwsche bonten 4.755.25, id. Blauwen 55.50 id. Bravo's 45, id. Raadstar 4.254.50, id. Blauwe poters 2.252.50, id. Bonte poters 2.252.50, Friesche Blauwen 5.50 —5.70, id. Redstar 4.25—4.50 p. hl. Zomer Malta 1819 per 100 kg. AMSTERDAM, 31 Mei. (Noteering v./h. Veilinggeb. De Jong Koene.) Fruit. Drui ven Frankentfcalers 2.4C3.20, aardbeien extra 2.3;C2.70, idem I 1.401.60 per kg., inem per doosje 0.240.28 Perziken extra 0.240.34, id. I 0.140.20 per stuk. Groenten Asperges dik wit 0 520.70, dun wit 0.22Ö.26, dik blauw 0.34 0.40 per bosje. Bloemkool extra 0.320.35, idem I 0.160.23, Kasspercieboonen 1.301.50, peulen 7084, spinazie 5 9, postelein 68, tomaten 5074, alles per 100 kg. peen f 1418, rabarber 914, prei 814, selderie 1418, pieterselie 1619, raapstelen 13 per 100 bos. Sla extra 2.1 ;03.20, idem I 0.901.40, an dijvie 2.804.10 per 100 krop. Nieuwe aardappelen 2527, drielingen 3438 per 100 kg. komkommers geel 1822, idem wit 1620, iderrf groen 1418 per 100 stuks. Bloemen. Rozen Hadley 1217, golden Ophelia 57, Ophelia 57, Sunburst 46, Verschure f 4—6, Keizerin 48, Columbia 69, Cordez 68, Marcel Royer 57 per 100 stuks. Pioenen 35, Violieren 612 per 100 tak. Am. Anjers 611 per 100 st. Japansche lelies 1113 p. 100 kelk. Lathyrus in div. kleuren 2032 cent. per bosje. Snijgroen 410 per 100 ranken. Planten Kentia's touffés ƒ0.401.00, Azalea's groot 1.603.70, klein ƒ0.40— 1.00, Hortensia's 11.60, klein 0.30 0.60, Zonalen Crampels 0.220.25, Jean me Clare 0.23—0.25, Rubm 0.24—0.26, Pultatums rood 0.220.24, rose 0.20 0.22, Koningin 0.230.2-4, Cineraria's ;0.300'38, Cznselaria's 0.30C.35, Be gonia's ƒ0.400.50, Coleüs 0.290.38, Tradescanüa's 0.240.26, Plumosa's 0.07 0.12 alles per stuk. Afrikaantjes 11.25 per bakje. GRONINGEN, 31 Mei. Vee. Kalf- en melkkoeien le soort f 360400, 2e f 280- 310, 3e f 180—£10, vroegmelkkoeien le soort f 325375, 2e soort f 250300; kalfvaarzen le soort 275300, 2e soort f 170190; stieren le soort f 0.800.86, 2e soort f 0. 0.74; slachtvee le soort df 0.900.94, 2e soort f 0.780.82 per Kg. slacvtgewicht; m:.\ schspenf 4050; vette schapen le soort f 3438, 2e soort f 2530, weideschapen Zomer tarwe Roode tarwe Witte tarwe Inl. rogge Wintergerst Zwanenb. gerst Zomergerst Witte haver Zwarte haver Gele haver BI, Peulvruchten Gr. Erwten Schokkers Paardeboonen 12.00-13.00 Wierboonen Waalsche been Karwijzaad Koolzaad Geel mosterdz. Kanariezaad Lijnz. blauwbl. Idem, witbl. Blauw maanz. De korting en bijbetaling bedragen thans voor tarwe natuurgcwicht 7 ct., rogge, boek- j weit, kanariezaad, inlandsche gerst, alle ha- versoorten 10 cent. per kg. 12.00-13.00 12.00-13.00 12.C0-13.00 „25.00-37.50 25.00-38.C0 '16.00-26.00 „'16.00-26X0 11.50-13.85 10.75-12.75 12.50-18.50 12.50-18.50 ROTTERDAM, 30 Mei. Vee. Ter markt waren aangevoerd 160 paarden, 4 veulens, 1103 magere runderen, 804 vette_ runderen, 412 vette en graskalveren, 1185 nuchtere kalveren, 329 schapen cf lammeren, 24 var kens, 182 biggen. De prijzen waren als volgt koeien le qual. 110117)4 c„ 2.e qual. 10090 c., 3e qual. 8070 c., ossen le qual. 95105 c., 2e qual. 8575 c., 3e qual. 65—55 c., stieren le qual. 8090 c., 2e qual. 7060 c., 3e qual. 50 c. per kg. vette kal veren le qual. 160175 c., 2e qual. 140- 120 c., 3e qual. 10585 c., melkkoeien. 200410, kalfkoeien e215425, stieren 180—385, pinken 150—165, vaarzen 160180, werkpaarden ICC300, slacht- paarlen 90155, hitten 95160, nuchte re kalveren 914, fokkaiveren 1628, biggen 1017, overloopers 2036. Vet vee en vette kalveren in de le qualitei- ten redelijk verhandeld 2e en 3e soorten met matigen handel en afwijkende prijzen. Melk- en kalfkoeien met redelijken handel in goede soorten overige qualiteiten matig verhandeld. Nuchtere kalveren met redelijken handel Biggen en overloopers zeer maitg. Paarden redelijk verhandeld. van Amsterdam naar Woerden, heeft plaats Bree 29e; A. v Zadel 31e, 38e; P, J. M. v. gehad, wordt nog vernomen: Met groote vaart naderde uit de richting Bovenkerk de auto, waarin gezeten waren de 22-jarige heer Oudijk, graanhandelaar uit Waddingsveen en de 24-jarige me). J. W. W. Blijieven uit Nieuwkoop. Laatstge noemde was per trein naar Amsterdam ge weest en zou ook weer per trein naar huis zijn gegaan, ware het niet, dat zij in de stad den heer O. had ontmoet, met wien zij mee naar huis reed. Tegelijkertijd naderde uit de richting Aalsmer te trein. Aangezien ter plaatse door de aanwezig heid van een boerderij geen uitzicht op de spoorbaan bestaat, zag de beer Oudijk waar schijnlijk den trein niet, zoodat een botsing onvermijdelijk was. De auto werd door een bek geduwd en geheel versplinterd. Onge veer 100 meter verder werd de trein tot stil stand gebracht. De heer Oudijk werd zwaar verminkt onder den auto weggehaald en moet op slag dood zijn geweest. Mej. B. hing nog in den wagen. Dr. de Jong te Uithoorn was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hulp. Zoowel het lijk van den heer O. ats Me). B. werden met der trein naar Uithoorn ver voerd. Het lijk is naar Waddinxveen over- Tetering 32e, 55e; J. Kuperus 33e, 36e; J. Hommers 35e; G. J. Koirs 37e, 63e; W, v. Kr.mpeen 41e, 42e, 73e; W. Dorsman 43e; J. J. v. d. Meyden 44e; J. J. Doeglas 47e; H. Vellinga 48e; C. Koning 49e; J. Bogaert 50e; H. Roosdorp 51e, 72e; P. de Wilde 52e, 74e; F. W. Kuyken 53e; K. Wits 56e; H. Fonkert 59e; J. Klumper 62e, 66e; Enge] Hugtenburg 65e, R. N. Heiloo 67e; F. J. Neuman 69e: D. W. Joppe 70e; P. J. v. Daalen 76e; E. Paap 78e; W. Smit 79e; B. Uitslag Noyon (Frankrijk) afstand 332 K.M. eerstgetoende duif 12.5.48 uur. le J. F. Oudolf 2e C. v. Meurs 3e, lie L. v. Meurs 4e, 13e H. P. v. d. Poll 5e, 6e, 7e F. J. M. Nelissen 8e J. C. Klees 9e, P. de Jong 10e H. J. Petter 12e B. J. Nieuwenburg. Secretariaat, J. W. Vogel, Zijlweg No. 70 Overveen. LONDEN, 1 Juni. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat in verband met het oprukken der nationalistische troepen naar Peking, maatregelen worden genomen voor de vei ligheid van de Britsche vrouwen en kinde ren, die te Peking buiten de legatiewijk wonen. Zij zullen naar elders worden over gebracht. LONDEN, 31 Mei. De Fransche gezant, Monsieur de Fleuriau, vergezeld door Ma- dame Fleuriau heeft hedenmorgen Ports- mouth bezocht om hunne landgenooten van het Fransche marine-eskader te begroeten en tevens ter bijwoning van het diner dat hedenavond door den Mayor van Portsmouth zal worden aangeboden. Zij werden aldaar door den Britschen hoofdcommandant, admi raal Sir Osmond de Broek ontvangen. Later werden zij door den schout-bii-nacht van het Fransche eskader, Pirot en diens officieren ontvangen; bij hun aankomst werden saluut schoten gelost, en de manschappen presen teerden het geweer. Ter eere van diens hoo- lammeren f 814, vette kalveren f 1.15 1.20, 2e soort f 1.041.08 vette lammeren le soort f 1619, loopva keas f 1720, vette varkens le soort f 0.600.62, 2e soort f 0.540.58, zouters f 0.620.66, biggen f7—13, f 1.2.5—1.75 per week. Aanvoer 186 vette koeien, 430 kalveren, 769 kalf- en melkvee, 56 stieren, 363 scha pen, 2035 lammeren, 672 vette en Londen- sche varkers, 737 magere varkens en big gen. Het kaifvee, melkvee en slachtvee werd iets minder vlug en nauwelijks prijshoudend verhandeld. Stieren iets lager. Vette kalve ren hooger. Nuchtere kalveren bracht:n van f 914 op. De wolveehandel had een rede lijk vlug en prijshoudend verloop. De prijzen welke heden zijn genoteerd worden bedoeld voor schapen uit de wol. Vette zuiglammeren duur. Weidelammeren traag. Vette varkens en zouters hooger. In biggen was bij grooten aanvoer de handel niet vlug. VE'NLO, 30 Mei. Eieren. (Coöp. Veilmg- ver.) Aanvoer 1.150.000 st. kippen f 5.40 6.30, kleine f 4.505.30, eenden- f 5.406, ganzen- f 13.5014. PURMEREND, 31 Mei. Kaas. Aanvoer 20 stapels fabriekskaas merk f 39, 64 st. kaas met merk f 43, 3 stuks commissiekaas met merk f40. Boter. Aanvoer 2389 Kg. f 1.70 1.80 per Kg. Vee. Aanvoer 692 runderen, Slsi 310 vette koeien 80110 ct. per Kg, melk- en gelde- koeien f 150380, 102 vette kalveren f 1.20 Kg. 536 nuchtere kalveren f 934, vereeniging haar algemeene jaarvergadering gehouden in een der zalen van het R. K. Jongenschool aan 't Zandvoorterpad. Nadat de voorzitter, de heer Blankenwater, deze C. v. d. Meer 81e; Th. v Deur.sen 82e; L. vergadering op de gebruikelijke wijze geopend v. Meurs 84e J J Petri 85e; H. J. Hand- 'had, volgden de jaarverslagen van secretaris «raaf 87e; J. Verver 91e; L Ginbrere 92e: en penningmeester. Hieruit kon met vreugde H. Holsken 94e; W. VrooÜjk 97e; Th. Cor net 98c; Joh. v. d. Pol 99e; M. Mes 100. Eerste duif te 1 uur 5 min., snelheid van 954 M. per minuut; laatste pirijswinster 247e te 1 uur 26 min. POSTDUIVENVEREENIGING „DE REISDUIF", TE HAARLEM. Uitslag gehouden wedvlucht van Noyon, op 29 Mei 1927. Afstand 334 K.M. Los 7 uur v.m.: B. Zonneveld le prijs; P. Kroon 2e, 15e; C. Hits 3e, 7e, 8e; J. Libbinga 4e, 17e; C. worden opgemaakt dat Hercules zich in het afgeloopen jaar in een grooten bloei ver heugen kon. Het volgende punt van behan deling was bestuursverkiezing wegens het periodiek aftreden van de heeren Corsten en Vogel, daar eerstgenoemde zich niet her kiesbaar stelde werd de heer F. Metselaar in diens plaats gekozen. Hierna werd over gegaan tot benoeming van een kascommissie en een technische commissie, die als volgt werden samengesteld de k-^commissie uit le soort'f 36—38, 2e soort f25—23. weide- gasten heeft Pirot nog een lunch aange - - - - boden. BERLIJN, 31 Mei. Naar uit New York wordt gemeld, hebben ter gelegenheid van Memorial Day botsingen plaats gehad tus- schen de politie en aanhangers van den Ku Klux Klan, die in hunne mysterieuze co- stuums aan de optochten wilden deelnemen. Ook hadden incidenten plaats tusschen fas cisten en anti-fascisten, waarbij twee faa- citen gedood werden. BERLIJN, 31 Mei. Heden werd door het Congres van Volkenbondsvereenigingen ae laatste plenaire zitting gehouden. In een re solutie werd de wensch uitgesproken, de Volkenbond jaarlijks in plaats van vier slechts drie Raadszittingen zal houden. LONDEN, 31 Mei. Aan den lunch, door den Luchtvaartraad aangericht ter eere van Captain Lindbergh, heeft Sir Samuel Hoare, de Minister van Luchtvaart, den koenen vlieger gelukgewenscht ir.c zijn prestatie en zijn decora'ie met het Kruis der Militaire Luch'vaart door den Koning, Zulks een groot- sche daad en schoone pres'atii», zeide spr., schakelt de nationale grenzen uit en is ook van t en technisch standpunt van zeer groote beteekenis. Dergelijke lange afstandsvluch- ten stimuleeren den vooruitgang en beproeven de betrouwbaarheid van de luchtvaart. De naties van vele landen juichen thans Lin- bergh !oe, niet zoozeer omdat bier een materieele winst te boeken valt. doch omdat het hier een mooi voorbeeld geldt van psychisch en physiek uithoudingsvermogen, moed en ondernemingsgeest, In den namiddag bezocht Lindbergh het 1.40 per - j 113 stieren, 39 paarden f 902C0, 866 sc>-a- Maandagayond j.l. heeft bovengenoemde en ov'erhouFders f 25-42, 993 lammeren f 12_21f 584 vette varkens, slachtvarkens ..van 't Ende 5e, 9e; H. van Alphen 6e; J, de heeren Bos en Stals, de technische coin- 6066 ct., zouters 6066 ct. per Kg. 87 magere varkens f 2040, 320 biggen f 15 23. Handel in runderen, vette kalveren en schapen matig, in nuchtere kalveren en var kens vlug. Eieren. Kippen- f5.106.10 einden- f 4.50 per 100 stuks. PURMEREND, 31 Mei. Eieren, Aan de veilingen waren aangevoerd 205.000 eenden eieren f 4.604.70 en 90.000 kipeieren f57 EDE, 30 Mei. (Weekmarkt). Eieren f 5,10 T J"" 5.85 per 100 stuks. Biggen f 1319 per stuk. Aangevoerd 80.000 eieren, 90 biggen j SNEEK, 31 Mei. Vee. Ter markt waren 195 melk- en kalfkoeien f 150390 42 vettr LONDEN, 1 Juni. - Uit Harta (Azoren) koeien f 200350, 27 vette kalveren f 40i wordt gemeld, dat de Italiaansche vlieger 80, 617 nuchtere kalveren f 617, 282 scha- j De Pinedo bezig is zijn vliegtuig te herstel- pen f 2037, 1272 lammeren f 814, 299 len. Hij is voornemens terug te keeren naar varkens f 50110, 256 biggen f 815, vette de plek, waar hij op zee gedaald is en wan» runderen 40—46 ct,, vette kalveren 5565 daar zijn tocht voort te zetten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 8