LOTTGERING PUROL SSoomen .„Verven Gr. Hontstr. 5a - Tel. 10771 Fietstochten VOORZORG WEERT ZORG. Levensverzekering KAPITAALSVERZEKERING - VOLKSVERZEKERING VERZEKERD KAPITAAL 22 MILLI0EN GULDEN ACTIEVE AGENTEN GEVRAAGD. HAARLEMMERMEER. 1AMPEM G Houtstraat 13 o GORDIJNEN en TAPIJTEN BEVERWIJK. HILLEGOM. Sluit daarom nog heden een levensverzekering bij de te NIJiïSEGEN BENNEBROEK. HEEMSKERK. HAARLEM. Mislukte inbraak. Jubiieum. De Overton. Ï1ET ONWEER BOVEN HAARLEM Huizen ondergeloopen. H. O. V. BURGERLIJKE STAND. Zang en Vriendschap. GEMEENTERAAD. Het plan voor een Tuindorp afgewezen. De Raad van deze gemeente kwam Don derdagmiddag te tw.ee uur in openbare ver gadering bijeen. Voorzitter de burgemees ter; tegenwoordig alle leden. Naar aanleiding van het in de vorige ver gadering ter tafel gebracht adres van de besturen van verschillende arbeidersorgani saties inzake de uitvoering van de steunre geling bij werkloosheid en in verband daar mede door den heer Griekspoor gestelde vragen omtrent ontevredenhid. die er onder de werkloozen bestaat over het niet ont vangen van uitkeering in bepaalde gevallen, die wellicht minder regelmatig zouden zijn behandeld, werd door wethouder Kistema- ker een uitvoerig antwoord gegeven. Hier uit bleek o.m., dat er in enkele sporadische gevallen wel eens van de desbetreffende verordening is afgeweken, maar dat een bepaling, in een der artikelen genoemd, den wethouder daartoe het recht gaf, omdat hij wel eens voor het feit is komen te staan, dat hij zich niet precies aan de letter van de verordening kon houden, maar zijn hart ook wel eens moest laten opreken. Overi gens meende de heer Kistedfaker. op grond van ingewonnen informatiën. dat er ten on rechte werd geklaagd. Spr. deelde verder mede dat het gebleken is dat bovengenoemd adres niet eens in de bestuursvergadering van de organisaties in behandeling is ge weest en dat de ontwerper van het adres vrijwel op zich zelf heeft gehandeld door daarop eenige handteekeningen te verzame len. Hij meende dan ook dat dit adres niet kon worden beschouwd als een door de be sturen opgesteld bezwaarschrift, dat de raad zich niet als speelbal moest laten gebröiken en dat dit college om zijn prestige hoog te houden verstandig zal doen vooMaan dergelijke adressen voor kennisgeving aan te nemen. Hierna kwam aan de orde het voorstel- Biemond inzake de rijbrug over de Hoofd vaart te Abbenes. De voorzitter deelde mede, dat Dijkgraaf en Heemraden van den Haarlemmermeerpolder wel bereid zijn be vonden om tot een oplossing mede te wer ken, maar dat eerst nog diende te worden afgewacht de beslissing van hoofdingelanden van dezen polder, die eerst over enkele dagen zullen vergaderen. Met het oog hier op wordt de behandeling van deze zaak uit gesteld tot de volgende vergadering. Met betrekking tot den bouw van een „"Tuindorp" in de Badhoevebuurt in deze gemeente deed de voorzitter voorlezing van een ingekomen verzoek van de heeren L. van Buren, C. Broerse. J. Hutter en P. F. Anink Jr.. allen wonende te Amsterdam en vertegenwoordigende een viertal woning- bouwvereenigingen. houdende medêdeeling dat de vereeniging „Bouwmaatschappij tot verkrijging van eigen woningen", de wöning- bouwvereeniglng „Tuindorp" en de stichting „Zomer's Buiten", alle gevestigd te Amster dam het plan hebben een stichting te vor men genaamd .Huis en Hof" te Haarlemmer meer en dat de R.K. Woningbouwvereeni- ging „Het Oosten" het plan heeft eveneens een stichting te vormen, waarvan de naam ndg nader zal worden opgegeven. De vier genoemde als voorloopig bestuur optredende personen deelden verder mede, dat hun grond te koop is aangeboden voor den bouw van 50 éénsgezinswoningen, elk met ongeveer 400 M2 grond en dét aan de hand van een gemaakte exploitatie-reke ning voor de uitvoering van dit groote plan noodig zal ziin een bedrag van ongeveer 3.600.000, met verzoek aan genoemde te vormen stichtingen, krachtens het bepaalde en onder de voorwaarden van de woning wet, een voorschot tot genoemd bedrag te verleenen. Nadat de voorzitter eerst een overzicht van den gang vai. zaken had gegeven, knoopte hij over dit' plan persoonlijk éeni- ge beschouwingen-vast. Spr, begon met voorop té' stellen dat hij bij nadere overdenking en na zelf eenige berekeningen gemaakt te hebben, tegenover de verwezenlijking van het plan we! eenigs- zins meer optimistisch- gestemd te zijn. Men behoefde z.i. niet bang te zijn dat het te maken tuindorp een financieelen schadepost zou opleveren voor de gemeente. Wat betreft de vraag of men er zich be zorgd over zou moeten maken dat er een grooter of kleiner getal woningen leeg zou komen te staan, meende de voorziUer, dat daarvoor geen vrees behoeft te worden ge- köeste--i. omdat terzake gunstige inlichtin gen werdén verkregen. Hij was dan ook waar huurverlies en huurderving geen ge wicht in de schaal behoeven te leggen van oordeel, dat zoo'n plan voor verwezen lijking wel vatbaar is te achten en gaf er de voorkeur aan om het plan van adressan- ohweder, gepaard gaande met hevige slag regens. Bij den heer B. aan den Sloter- weg sloeg de bliksem in een achtergedeelte van den zolder, zoodat er brand ontstond, die echter gelukkig nog intijds door de be woners kon wérden gebluscht Bij den landbouwer v. d. M. aan den Hoofdweg werd een bergroede geheel door midden geslagen. Verder werden op velschillende plaatsen de electrische geleidingen door den bliksem getroffen en lampen vernield. Atletiekwedstrijden. Door onvoorziene omstandigheden zullen de athletiekwedstrij- den, die 2en Pinksterdag op het gemeente lijk sportterrein te Hoofddorp zouden wor den gehouden, niet kunnen doorgaan. Echter zal wel gehouden worden de eere avond in hotel „De Beurs" te Hoofddorp, waaraan verschillende vereenigingen van den Turnkring „Noord-Hall. Zuiderkwartier" zullen meewerken. Paard gevonden, Donderdagmorgen vond de landbouwer K. G., aan den IJweg alhier, een bruin Belgisch paard op zijn erf, niet wetende, waar dit dier vandaan kwam. In de manen van het dier werd gevonden een kaartje van de Delftsche paardenmarkt. Bij de politie werd van deze vondst aan gifte gedaan. Graanbeurs, Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden graanbeurs was de aanvoer als volgt: Tarwe 1516; rogge 13.5014.50; gei;st chevalier 1314, haver 1112; witte duivenboonen 14.50 —15.50; groene erwten 1523; karwij 3739; blauwmaanzaad f 42—44; kana riezaad 12—13, alles per 100 Kg. Duivensport „Voorui'i." De Postdui- venhoudersvereen. „Vooruit" alhier hield een wedvlucht vanaf Nyon. De invrijheid stelling geschiedde precies om 7 uur v.m. De eerste duif werd geconstateerd om 12.29.14. De prijzen werden gewonnen als volgt: le, 6, en 14e pr. G. Maaskant; 2e, 4e, 8e, 9e en 15e pr. Tt. J. van Kuyk; 3e en 7e pr. J. de Wereld; 5e, pr. P. J. van der Aar; 10e en 11e pr. Th. Kroon, 12e pr. H. Wil- lemse; 13e pr. H. Korsuize. Zondag a.s. wordt gevlogen vanaf Port St. Maxince (Fr.), afstand 377 K. M. De invrijheidstelling geschedt, vermoedelijk om 7 uur v.m, voor van tèn niet weg te werpen, maar den raad voor te stéllen, 'zich in beginsel bereid te ver klaren, om te trachten het mooie plan uit gevoerd te krijgen. Weliswaar zal de medewerking van het Rijk met de .uiterste moeite kunnen worden verkregen, omdat van regeeringswege ten aanzien van de uitvoering van dit werk vele strenge bepalingen en voorwaarden zul len worden gesteld, maar dit kan worden beschouwd als een zaak van later zorg. De voorzitter deelde nog mede, dat zijn gegeven beschouwing was van hem persoon lijk. omdat er omtrent deze zaak geen een parig advies van B. en W. werd verkregen en wilde van deze plaats nog een woord van waardeering laten hooren voor de bui tengewone volharding, waarmede de com binatie van personen het plan heeft vastge houden en de buitengewoon mooie détails, •waarmede het plan is uitgewerkt. Over dit voorstel werd een zeer brecde discussie gevoerd. De beide wethouders Kis- temaker en Van Schooten verklaarden in het plan een groot risico te zien en dit daarom niet te durven steunen. Wethouder Knaap bleek een andere mee ning te zijn toegedaan en wilde gaarne me dewerken aan oen nader onderzoek betref fende den noodzakeliiken steun van het rijk. De heeren Roodenburg, Buurman, Van Wijk, Koning en Bras toonden zich groote tegenstanders van het plan, terwijl dit door de heeren Gerritse en Scheffer warm werd verdedigd. De voorzifter trachtte de ingebrachte be swaren zooveel mogelijk te weerleggen, waarna van repliek werd afgezien en diens voorstel om in beginsel zich tot medewer king te verklaren en bjj het rijk te infor- meeren of op steun zou" kunnen worden ge rekend, werd verworpen met 15 tegen 4 st. Bij de rondvraag bepleitte de heer Roo denburg de wenscheliikheid om een com missie van advies in te stellen voor de fo rensenbelasting; de heer van Wiik voor de spoedige invoering van een nieuwe bouwver ordening; de heer Scheffer voor de door trekking van het waterleid'ngbuizennet langs aan Zwanenburgerdijk. terwijl de heer Bos er op aandro'-j* dat nalatige eigenaren verplicht zuipen' won'en bunnc perceelen spoedig aa'n te sluiten. Zwsa onweder. Woensdagmiddag jWoedde boven deze gemeente een zwaar .a ht Hfllegomsche Radfo-Centrale. Woens dagavond had de officieële opening plaats van het nieuwe gebouw der Hillegomsche Radio-Centrale aan de Haven alhier. Hier bij waren B. en W. van Hillegom uitgenoo- digd* de pers en vele anderen, terwijl van af 9 uur gelegenheid geboden werd aan ie der belangstellende, om de gebouwen en de zeer moderne inrichting te bezichtigen. De avond werd geopend door den heer L. Schoonderbeek, die allen hartelijk wel kom heet en zijn spijt uitdrukt, dat B. en W. wegens uitstedigheid niet bij de opening tegenwoordig kunnen zijn. Jammer is ook, dat het aanwezig zijn van bijzonder veel electriciteit in de lucht (osweer) het hooren van goede muziek heden moeilijk maakt. Alles en in alles het naar den zin hebben is trouwens onmogelijk. Bijzonder vriendelijk is het comité gestemd voor de schenkers van bloemstukken en felicitaties die het mocht ontvangen en hetgeen getuigt van de groote waardeerng voor den gepresteer- den arbeid. Geen geld of moeite is espaard om te verkrijgen een in alle opzichten goe de centrale, waardoor het muzikaal en an der radiogenot den eigendom wordt en steeds meer woeden zal van velen, ook van de kleine luiden in onze gemeente. Een woord van dank brengt spr. namens het co mité aan de bereidwilligheid van het pu- bleek en van de huiseigenaren in het bij zonder, die gaarne bereid waren, het be- noodigde materiaal op hun gebouwen te doen aanbrengen. Met een aardige perora tie sluit spr. zijn rede, waarna de eerewijn werd aangeboden. Hierna werd een rondgang gemaakt door de gebouwen: centrale, studio, maga zijnen. Een bizonder rustig gedeelte der ge meente is uitgekozen, van waaruit de bc- e ening zeer gemakkelijk loopt. Het nieuw ste op radio gebied is aangebracht. Zoo I ?nt. Z.® verraeId;në, dat alle in- en uit- schakeling automatisch geschiedt. Dat op 2 lijnen tegelijk muziek gegeven wordt is i "og nergens bij Radio-centralc's vertoond, jdoch hier wel. Ook is door toestellen van het comité in hun eigen huizen de mogelijk heid geopend, dat aan de aangeslotenen toch muziek kan worden gegeven als deze in den ether aanwezig is de Z, zenders (Hilversum en Daventry) op die uren geen nieuws vermelden. Kortom de zaak is schit terend in orde en een felicitatie aan de wakkere ondernemers voor hun prestaties is niet misplaatst. Ofscnoon bij deze officieele opening de Radio-Centrale pas daadwerkelijk func tioneert, zijn er reeds 35 aangesloten. De moderne inrichting is echter zóó, dat zij berekend is voor 1000 luidsprekers; we kunnen dus vooruit! Vermelden we nog ten slotte, dat het comité ernstig overweegt, ook de kerkdien- s en ter plaatse op te vangen en uit te zenden. Indien de resp. kerkbesuren hun medewerking ln dezen kunnen verleenen, hooren we onze eigen preek thuis! Leve de wetenschap! Burg. sf.and van 31 Mei—2 Juni. Ge boren; Jannetje Adriana, d. v. C M Gre venstuk en A. Buis; Leenden, z. v. p". Aarsen en M. Speelman; Geertruid'a Hen driks d v. G. Klaassen en T. G. van der Maarl; Evert Larobertus, z. v, W. van Es sen en F. van Roozendaal; Johannes An- TTjaS' Z' V' van der Putten en G. A. «fcwob Gerrit, z. v. S, van Hoogda- lem en A. Oosterhoudt.; Clazona Anna, d v. C. Films en P, Boer. Ondertrouwd; Pieter Reijnders, 31 j. en Cornelia- Café, 27 jaar- petrus Cornelis van j I1™0™' 19 j. en Cornelia Alida Uiten- naai 19 j,; Cornelis Kroon, 26 j. en Maria Bienjond, 21 j.: Hendrik Verbaas, 27 j.; en Anlje van Nieuwkoop, 26 j.; Hendrik Ca- th.ar.nus Rebel, 34 f.; en Wilhelmina Joanna Dorothea Mantel, 26 j.; Matthijs van den Heuvel, 24 j. en Anna Henrietta Rave- stijn 23 j. Getrouwd: Adriaan van Os, 24 j. en Guurtje Cornelia Bax, 21 f,; Adam Griek- spoor, 48 (wedr.) en Wilhelmina van fwtrT'm 57 r WilIem van Smeerdijk li. en J,acof>a Bccregeest, 36 j.- Aart Gijsbert Versluis, 53 j. en Frieda Ger- hardme Nanninga, 23 j. tijden aanmerkelijk betier. De voorzitter, de heer J. van Zuiphen. noemde dit in zijn openingswoord een verblijdend verschijnsel, In de onderafdeelingen is gelukkig een stij ging van het ledental waar te nemen en spr, hoopt, dat ook deze de vergaderingen der standsorganisa ies zullen bijwonen. Dankbaar wordt gememoreerd, wat de vorige geestelijke adviseur, de Weleerw. Het Doorzitten bij Wielrijden, een door de zon verbrande Huid, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30 60, Tube 90 et-. R.K, VolksDCnd. Woensdagavond ver gaderde de R. K. Volksbond in het ge bouw der K 'S. A. De vergadering was, in tegenstelling met de gewoonte der laatste Heer J. Th. van Bemmelen op geestelijk gebied voor den Volkenbond heeft gedaan, voornamelijk wat betreft 't verruimen van de godsdienstige kennis der leden. En waar helaas ook onder de Katholieken de on verschilligheid voor den gosddienst toe neemt, wekt de voorzi.ter nog eens- krach tig op ook de vergaderingen der standsor ganisatie te bezoeken. Door den heer J. de Goede werd ver volgens verslag uitgebracht van de ge westelijke vergadering te Haarlem, waarop het dagelijksch bestuur aanwezig was. Hierna werden nog enkele bijzonderhe den medegedeeld betreffende het congres op 17 Juli a.s. te houden te Nijmegen. Op den bestuursraad werd besloten aan de vergadering voor te leggen een voor stel, om aan 10 leden van den Volksbond een vrije reis naar Nijmegen aan te bieden, bij loting toe te wijzen, mits daarvan drie bestuursleden gebruik zullen maken. Dit voorstel wordt met volle instemming der vergadering ontvangen. Na goedkeu ring vindt de verloting plaats. Door een der leden, den heer G, Wie- lagen, werd een lezing gehouden over het onderwerp: „Waarom moet een lid der R.K. Vakorganisatie tevens lid der Stands organisatie zijn? In een bevattelijk betoog zette spr. uit een, dat standsorganisatie, waarin de gods- dienstig-zedclijke belangen der leden wor den behartigd evenzeer, zoo niet noodiger is dan de vakorganisatie, welke de maat schappelijke belangen verzorgt. Spr, concludeerde op grond van verschil lende overwegingen, dat stands- en vak organisaties hand in hand mo-eten gaan. Nimmer moet men zien naar de stoffe lijke voordeelen alleen, op grond van het woord van den H. Joannes: „Het geloof is voor ons, wat in de handen van den grijsaard de stok is. waarmede hij zijn wankelende schreden ondersteunt en zich st#ande houdt." De voorzitter bracht den heer Welagen dank voor zijn lezing. De vergadering werd met een woord van dank hierna op de gebruikelijke wijze door den voorzitter gesloten. Jaarvergadering „De Kennemers." Gisteravond hield de B. V. „De Kenne mers" in „Suisse" hare negende jaarverga dering, welke zich in een flinke opkomst der leden verheugde. Na een uitvoerig openingswoord van den Voorzitter, den heer H. J. v. d. Plas, bracht de secretaris zijn jaarverslag uit. Het verslag was in mineur; het afgeloopen seizoen werd aangemerkt als zeer matig. De verrichtingen van de elftallen werden in extenso beschouwd; wij stippen aan, dat de vier teams op de volgende plaatsen in hunne resp. afdeelingen eindigden; le elftal 4e plaats, 2e elftal 7e plaats, 3e elftal kampioen doch niet gepromoveerd, 4e elftal 7e plaats; voorts liep de adspirantenafdeeling op een mislukking uit. Het verslag leverde ook nogal critiek op de wijze, waarop de N.V.B. het vorige sei zoen de wedstrijden vaststelde en vooral de bekende kwestie over den wedstrijd L.F.C. de Kennemers werd uitvoerig gedetail leerd. De Kennemers hebben uinmieldels reeds een klacht ter deze zake bij het Be stuur van de „Vereen, van de Tweede en Derde Klassers" ingediend. Het ledental bleef stationair. Het jaarverslag van den Penningmeester den heer J. C. Verhorst, was niet zoo ongun stig als wel verwacht werd. Zelfs kon nog een klein bedrag van de op de vereeniging rustende schulden worden afgelost. Ook de penningmeester was weinig te spreken over de door den N.V.B. willekeurig vastgestelde wedstrijd-programma's en z.i. lag hierin ook de oorzaak dat de entreegelden (f 490.46) zoo laag waren. Vervolgens werd na ampele besprekingen besloten het contract met trainer Segerius als een gevolg van de financieele moeilijk heden en de weinige animo welke voor trai ning bestaat, op te zeggen. De Bestuursverkiezing had tot resultaat dat in de plaats van den heer v. d. Plas als voorzitter werd gekozen de Heer J. A. van Gemerden. Als tweede secretaris werd be noemd de heer Jac. de Weyer, terwijl de af tredende bestuursleden de heeren J. C. Verkhorst, P. v. Essen, P. Blauw en H. M. Janssen werden herkozen. De heer H. J. v. d. Plas werd vervolgens tot eerelid benoemd. Het verder behandelde was van strikt huishoudclijken aard. Eerst tegen het mid dernachtelijke uur werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. Koninginnedag. In hotel „Ter Burg" hield de vereeniging tot viering van den verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina Vrijdagavond 'n algemeene ledenvergadering. De voorzitter, de heer F. R. G. Rij kens, heette de aanwezigen welkom, betreurde de geringe opkomst, doch sprak den wensch uit, dat de agenda toch kon worden afgehandeld. Hierna las de sciretaris, de heer de Jonge, de notulen voor der vergadering van 28 Februari, welke zonder op of aanmerkingen met dank aan den samensteller, werden goed gekeurd. Thans kwam in bespreking het belangrijkste punt der agenda, namelijk het dit jaar il of niet vieren van den Koninginne dag. De voorzitter deelde echter mede, dat de meerderheid van het bestuur meende te moeten voorstellen, dit jaar den Koninginne dag niet officieel te vieren, dit in verband met de te houden herdenkingsfeesten. Na een zeer geanimeerde discussie •foerd het voorstel met algemeene stemmen aan genomen, en tevens besloten de leden dit jaar van contributie vrij te stellen. Daar de heer de Goede zijn benoeming tot bestuurslid niet had aangenomen, moest hiervoor een ander worden gekozen, en werd als zoodanig benoemd de heer J. Th. v. Lent, die hiermede in kennis zal worden gesteld. De rondvraag bracht niets geen bijzonders, waarna de voorzitter de verga dering sloot, met een woord van dank aan de opgekomen leden. Witte bioscoop. „Broken Blossom", een der hoofdnummers voor deze week is de eenvoudige geschiedenis van een onverzorgd meisje uit de achterbuurten van Londen dat door haar vader op vreeselijke wijze wordt mishandeld. Een jonge Chinees treedt als haar beschermer op, doch ook deze kan niet beletten dat het meisje tenslotte tengevolge der mishandelingen den dood vindt. De be roemde film regisseur Griffith heeft deze film bewerkt naar het beroemde boek „The Chink and the Child" van Thomas Burke. Ook voor de liefhebbers van sensatie is gezorgd geworden. In de film „De Roovers van de Zwarte Burcht" vinden zij alles wat hun kan bekoren. Wie dus een genoeglijken avond wenscht door te brengen, bezoeke De Witte Bioscoop. Het Groot Muziekconcours, hetwelk door de Beverwijksche Harmoniekapel te Bever wijk op 28 8 '27, 4 en 11 Sept, a. s. gehou den zal worden (op „Duinrust") belooft schit terend te zul en zijn. Niet minder dan 47 corpsen met ruim 2000jmedewerkenden zullen aan den wedstrijd deelnemen van deze corpsen treden er in de Eere afdeelingen 17 vereenigingen op. De meesten van deze corpsen staan als de l besten uit ons land bekend, zoodat wel van een superieuren wedstrijd gesproken kan worden Binnenkort hopen wij een opgaaf te geven van de deelnemende corpsen. HERDENKINGSFEESTEN 1276-1926. In de gehouden vergadering van bet sub comité van de Bloemententoonstelling is het volgende programma aangenomen voor een tentoonstelling van bloemen, planten en bloemwerken, ter gelegenheid van de Her denkingsfeesten, te houden in de eerste week van September a.s. De eischen, waaraan de inzendingen moe ten voldoen om in aanmerking te komen voor een bekroning zijn als volgt geformu leerd Vraag I De mooiste en meest uitgebreide verzameling Dahlia's van verschillende rassen. Beschikbare prijzen le prijs Gouden medaille 2e prijs Zil veren medaille 3e prijs Bronzen medaille. Vraag II Een inzending van de nieuwste Dahlia's van de laatste 2 jaren. Beschikbare prijzen le prijs Verg. Zilveren medaille 2e prijs Zilveren medaille 3e prijs Bronzen med. Vraag III Een inzending van bloem werken voltooid van Dahlia's. Beschikbare prijzen le prijs Verg. Zilveren medaille 2e prijs Zilveren medaille 3e prijs Bronzen med. Vraag IV Een inzending van de meest uitgebreide verzameling van gladiolen. Beschikbare prijzen le prijs Gouden medaillè 2e prijs Zil veren medaille 3e prijs Bronzen medaille. Vraag V Inzending van bloemwerken, uitsluitend vervaardigd van gadioien. Beschikbare prijzen le prijs Verg. Zilveren medaille 2e prijs Zilveren medaille 3e prijs Bronzen med. Vraag VI Inzending van een groep bloemen naar vrije keuze. Beschikbare prijzen le prijs Verg. Zilveren medaille 2e prijs Zilveren medaille 3e prijs Bronzen med. Vraag VII Inzending van een groep bloemwerken naar vrije keuze. Beschikbare prijzen le prijs Gouden medaille 2e prijs Zil veren medaille 3e prijs Bronzen medaille. Vraag VIII Inzending planten in potten zoowel bloeiend als groenblijvend. Beschikbare prijzen le prijs Verg. Zilveren medaille 2e'prijs Zilveren medaille 3e prijs Bronzen med. Vraag IX Een vak planten voor het buitenterrein. Beschikbare prijzen le prijs Verg. Zilveren medaille 2e prijs Zilveren medaille 3e prijs r Bronzen med. Extra prijs voor den mededinger die in de verschillende afdeelingen de meeste le prijzen behaalde. Extra prijs voor dengene, die het meest bijdroeg tot het welslagen der tentoon stelling. Extra prijs voor iets nieuws of bijzonder belangrijks op bloemisterij-gebied, b.v. een bijzonder soort dahlia's, gladiolen enz., kort om alle gewassen, die onder deze rubriek kunnen worden gerangschikt. begrafenis Notaris A. Goldeaberg. Vrijdpgmorgen te half twaalf werd wijlen notaris A. Goldenberg op de algemeene begraafplaats ter ruste gelegd. Zelden was Hillegom getuige van zooveel deelneming bij een teraardebestelling. We merkten op, behalve de Familie, Candidaat-Notaris C. J. F. Dolk, het personeel en huisbewaarder Burgemeester en Wethouders der Gemeente, Mr. J. B. Sens, Gemeente-secretaris, meer dere raadsleden, Oud-Weth. H. Veldh. van Zanten, de Directie der Haarl. Bankv., Ambt- genooten van den overledene uit den omtrek en daarbuiten, talrijke Bloemistfirma's, Hee ren Doktoren, vrienden van hier en van elders en talrijk veel anderen. Niet minder dan 13 bloemstukken waren aanwezig, waarvan we de volgende noemen een van den Keer Dolk, Candidaat-Notaris van den Overledene, een van het personeel en den Huisbewaarder, een van het De partement Hillegom van het Nut, een van zijn vrienden te Den Haag, een van notaris Voorhorst te Doesburg, een van het Bestuur der Vereenigde Gestichten, een van de N.V. Van Til Hartman, een van Jonkvr. Mad. Stern-Hüfschlen enz. Aan de groeve werd het eerst gesproken door den heer Dolk, die een laatsten groet aan den Overledene bracht als Patroon, namens het personeel en namens de Hille gomsche Burgerij. Spr. herdacht hem in zijn waardigheid van Notaris en in die van geweest te zijn een edel mensch, die vooral uitmuntte in den grootsten eenvoud. De heer Van der Kaden bracht een laatsten groet aan zijn ede len patroon. Notaris Tellighui3 van Lcos- duinen bracht bij deze groeve den Overledene zijn dank, voor wat hij als candidaat-notaris voor hem deed. Een der studiegenooten schetste den overledene als vriend, waarin hij al de hartelijkheid van karakter deed uit komen. De oudste broeder van Notaris Goldenberg dankte namens de Familie. Menige traan werd weggepinkt bij deze droeve plechtig heid. E.R.K. Niet gestemd. Het aantal ter verant woording opgeroepenen, die niet aan hun stemplicht voldeden bedraagt voor Prov. Staten en Gemeente alhier 519. Financieele uitslag van het Festival. Door de muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" werd gisteravond de slotvergadering gehouden betreffende de financieele uit komst van het Hemelvaartsdag gehouden Festival. Door den Voorzitter den heer D. de Wit werd de vergadering met een woord van welkom geopend, en werd dank gebracht aan allen, die tot het welslagen van het Fes tival hadden medegewerkt. Inzonderheid aan den heer Burgemeester voor de bereid willigheid waarmede deze liet houden vab het Festival had toegestaan. Wel was ter I elfder ure de toestemming voor den rond- j gang door het dorp door den Burgemeester ingetrokken, doch na uitvoerige bespreking moest de reden daarvoor door de vereeni ging worden gebillijkt. Door den secretaris den heer Gerritsen werd vervolgens voorle zing gedaan van eenige ingekomen tevreden heidsbetuigingen van deelnemende vereeni gingen en werd vervolgens een woord van hulde aan den Voorzitter gebracht voor diens uitnemende leiding en voortvarendheid bij het organiseeren van de feesten. Door den Voorzitter werd nu medegedeeld dat het Festival voor de muziekvereeniging een batig saldo had opgebracht van ruim f 1400, welke mededeeling met daverend applaus •Werd begroet. Op voorstel van den heer Jac. v. d. Schrier werd staandé deze bijeenkomst een collecte gehouden voor de slachtoffers van den stormramp in Twente, die f 13.2634 opbracht. Na dit officieele gedeelte bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Raadsvergadering. Woensdagavond ver gaderde de Raad onzer gemeente. Aanwezig alle leden, één vacature. Na opening worden de Notulen ongewijzigd goedgekeurd. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw benoemd Raadslid den heer J. de Wit. 'n Commissie, bestaande uit de heeren Baltus en J. de Wilde, onderzocht de geloofsbrie ven en adviseert tot toelating. Aldus besloten. De heer de Wit is wegens ongesteldheid afwezig. Ingekomen stukken en mededeelingen. a. Rapport over de Balans en Verlies- en Winstrekening van het G. E. B. over 1926 ligt ter inzage. De winst bedraagt 3173.8114. Het reservefonds bedraagt pl.m. 20.000. b. Aangeboden wordt 'n proggs-verbaal van de gehouden verkiezing. Zal ter inzage liggen. c. Proces-verbaal kasopname. Alles in goede orde bevonden. In den kas was 2081.7114. d. Aangeboden wordt 't kohier der hon denbelasting ter goedkeuring. 't Aantal dezer diertjes bedraagt 216, waarvan theore tisch 2 losloopende. Aanvrage R. K. Schoolbestuur tot be schikbaarstelling van aangevraagde gelden ingevolge art. 72 der L. O. wet. Gevraagd worden gelden voor: a. aanslui ting bij de waterleiding; b. 4 nieuwe school banken; c. rekenmethode; d. wereldkaart; totaal tot 'n bedrag van 1070. De heer Wertink vraagt of er controle wordt uit geoefend op 't al of niet noodige, 'n com missie zou misschien hier nuttig kunnen werken. De voorzitter acht dit niet noodig. De aanvrage wordt dan z. h. st, goedge keurd. Subsidie Reddingsbrigade Heemskerker- strand, B. en W. stellen voor 50. toe te staan, zijnde de helft der kosten voor 't maken van 'n wachttent op 't strand. De heer de Wilde informeert naar de reddingsmid delen aldaar, alsmede naar de vaardigheid der gestationeerde redders. Z. h. st. wordt dit voorstel goedgekeurd. Rekening courant overeenkomst buitenge wone uitgaven Van het indertijd door den Raad toege stane bedrag van 25000. tot aanleg en onddrhoud van fietspaden is nog beschik baar 'n bedrag van 3500. B. en W. stellen voor de termijn van deze rekening courant overeenkomst te verlen gen van 1 Juli 1927 tot 1 Juli 1928, omdat nog enkele wegen, Puinweg b.v., fietspaden behoeven. Aldus besloten. Vaststelling tarieven G. E. B. B. en W. stellen den Raad de volgende tarieven voor: a. voor verlichting. 1. 't Vastrechttarief, De prijs is dan 15 et, per K.W.U. plus 'n vast bedrag per mnrl, waarbij als regel wordt aangenomen 't verbruik der drie afge loopen jaren, gedeeld door 36. Mocht na af loop blijken, dat iemand bij vastrechttarief meer dan 35 ct pet K.W.U. betaald heeft, dan geschiedt van dit meerdere terugbe taling. Dit tarief geldt enkel voor die af nemers welke meer dan 80 K.W.U. per jaar afnemen. 2. 't Enkeltarief, Dit bedraagt 35 ct. per K.W.U. b, voor kracht en verwarming. De prijs is hier; tot 1000 K.W.U. 13 ct.; van 10002000 van 12 ct.; van 20003000 11 ct.; van 3000 4000 1 0 ct., van 40005000 9 ct.; boven 5000 8 ct.; terwijl voor de groot-verbruikers in overleg met B. en W. de tarieven worden vastgesteld. 'n Speciaal tarief geldt voor sihi-pompen, welke in bedrijf zijl voor bevloeii'ng. Dit be draagt 8 ct. per K.W.U. Dit is zoo voordeelig vastgesteld, aange zien uitsluitend in de zomer en dan over dag voor deze motoren stroom wordt af- genom en. In allerlei speciale gevallen beslissen B. en W. Het doel van deze tarievenregeling is, 't stroomverbruik aan te moedigen 't Vastrechttarief kan door deze regeling nooit nadeel, meest voordeel brengen voor de verbruikers. De heer Henneman wil 't vastreechttarief ook voor gebruikers van minder dan 80 K.W.U. open stellen. De voorzitter ligt toe 1 dat deze verbrui kers reeds de onvoördeeligste afnemers zijn. B. en W. stellen voor, om aan degenen, die 't vastrechttarief nu 'n jaar hebben, moge lijke nadeelen, ontstaan door minder gebruik, te vergoeden. Hierna wordt 't voorstel goedgekeurd. Aankoop strook grond aan den Kuikenweg. B. en W. stellen voor bedoelde straat aan te koopen voor 'n bedrag van 200. Instructie Gemeente-geneesheer en Ge meente-vroedvrouw Wegens 't verouderen van de vorige, wordt 'n nieuwe instructie voorgesteld. De wijzigin gen betreffen vooral schorsing en ontslag. Na 'n aanmerking van den heer Henneman inzake ziekte van genoemde personen, wordt de instructie ongewijzigd vastgesteld. Schouw op 'n beek langs den Wijkweg. B. en W. stellen voor, schouw t leggen op 'n beek langs den Wijkerweg vanaf 't perc. bewoond dooi N. Velseboer tot aan dat van B. Beentjes en 't onder de „rilbriek" kleinere beken. Z. h. st aldus besloten. Rondvraag. De heer de Wilde vraagt naar mogelijke plannen* tot 't ondergrondsch maken van 't clectr. net. Voorloopig zal hiermee niet voortgegaan worden. De heer Henneman vraagt naar de vorde ringen van de gasaanleg. Uit 't antwoord van den voorzitter blijkt, dat dit nog wel eenigen tijd zal duren. De heer de Wildf klaagt over slechte toe stand van den Z, Madeweg. De voorzitter za, enkele kleine verbete ringen laten aanbrengen. Hierna volgt sluiting. In den afgeloopen nacht zag een agent van politie op het Donkere Spaarne drie personen voor het gebouw „De Eendraeht" staan, die bij zijn nadering zich verwijderden in de richting van de Bakensssergracht. De agent vond de deur van het gebouw open en ging daarop het drietal achterna; hij kon hen echter niet arresteren. Het bleek dat door opensluiting men tot het kantoor was doorgedrongen, waar de kluis staat; het is niet gelukt deze te for- ceeren. Er wordt niets vermist. De heer P. v. d. Berg, herdacht onder ve le blijken van belangstelling zijn zilveren ju bileum in dienst der Kon. Haarlemschc Brood- én Meelfabriek, Namens de directie werd hij in waardee- rende woorden toegesproken door den be- drijfsleider en hem een gouden horloge over handigd. Van het personeel ontving hij een fraai schilderij. De heer P. v. Brugge heeft in perceel Gierstraat 35 een nieuwen winkel geopend, een zaak in boter, kaas en eieren en aan verwante artikelen. Het perceel, waarin vroeger een soortge lijke zaak was gevestigd is in- en uitwendig verfraaid. Alles is frisch geschilderd, de vloer Is betegeld en de muren zijn eveneens met te gels bedekt, zoodat de zaak een bew'^- is van Hollandsche zindelijkheid, zooals in een winkel van bij uitstek Hollandsche artike len verwacht wordt. In de koelcel kunnen alle artikelen hygiënisch bewaard worden. Behalve genoemde zuivelproducten heeft <se heer v. Brugge in zijn zaak een voorraad aanverwante artikelen als fijne vleeschwa- ren, worstsoorten enz. Bloemstukken ge tuigden van belangstelling bij de opening. Ongeveer om den tijd dat het Oosten van ons land door een wervelwind werd geteisterd, ontlastte zich ook boven Haar lem en Omgeving een zwaar onweer, ver gezeld van hevige slagregens en windvla gen. Hoewel groote ongelukken uitbleven en, voor zoover wij weten, nergens de bliksem insloeg, werd op vele plaatsen veel last van het regenwater ondervonden. De brand weer werd velschillende malen opgebeld om hulp te verleenen bij ondergeloopen kelders. Erger nog waren vele bewoners van de Gedempte Voldersgracht er aan toe, waar de huizen van een tiental inge zetenen onderliepen. Dat berokkende niet alleen heel veel last, maar ook veel schade aan den inboedel. Plet was een trieste ge- scheidenis, na het noodweer, de menschen bezig te zien het water uit hun huizen te scheppen. Het is niet de eerste maal dat dit gebeurt en het moet voor die menschen wel een angstig gevoel zijn telkens bij zwaar weer bedreigd te worden met zulk een schade en overlast. De oorzaak is, dat de huizen aan den oostkant van de Voldersgracht, nabij de Jacofcstraat, lager liggen dan de overzijde. Het water stroomt dan daarheen en de kolken kunnen dan het water niet verzwelgen. Ons dunkt, dat onze knappe dienst van Openbare Werken daar wat op vinden moet. De huizen op hooger niveau brengen, zal moeilijk gaan, maar kunnen aan de bedreigde bewoners geen waterdich te schotten verstrekt worden, die het bin nendringen van water beletten? Doch het allerbeste lijkt ons wel dat het aantal straat- kolken vermeerderd wordt en, zoo dit noo dig is, dat een straatrioleering van groó- tere capaciteit wordt gelegd. Er moet, zoo dit eenigszins mogelijk is, wat aan dien toe stand daar verbeterd worden. Zooals men weet, is in de Woensdag ge houden raadsvergadering een bemiddelings voorstel Loosjes inzake steunverleening aan de H. O. V. naar B. en W. om prae-advies gegaan. In verband daarmede vernemen wij, dat 't bestuur der H. O. V. alle bestaande plannen voorloopig heeft opgeschort, tot het prae- advies van B. en W. op het voorstel-Loosjes is verschenen en de raad daarop een besluit heeft genomen. Ook de benoeming van een nieuwen diri gent is voorloopig uitgesteld, totdat men weet, hoe de financieele toekomst der ver eeniging zal zijn. Is deze ongunstig dan zal er ook geen nieuwe dirigent benoemd wo- den. Ondertrouwd: 2 Juni. G. de Lugt en J. Beukenkamp; J. E. J. SpruijT en M. H. B. Win'er; A. Kuiper en C. Hasen; S. D. A, Meijer en H. C. Stoof; J. C. Evenblij en S, F. M. Haije; A. J. Volkers en H. C. Best; H. G. van Riessen en K. C, Drent'n; A. H. de Jong en J. M. v. d. Walle; B. C, Hamer en G. M. Rootliep; W, C. Hulshoff en M. A. C. Vernout; J. J. v. Rijn en J, Vi, Mons; D. Moerman en G. Qualm. Ge rouwd, 2 Juni. A. J. E. Bonkenburg en M. P. Apswoude; H. v Britsom en J. v. d. Broek; J. W. Schouten en M. J. Brok; P. v. Norden en H. J. Kuijten; E. Meijer en J. v. d. Vijgh; P. Aalders en F. M. Hageboud; L. Hoogenstraaten de Jong en L. Lijn; C. Verdel en S. v. Markens'.ein; H, Rijbroek en A, Engels. Geboren; 1 Juni, d. van A. J. Fledder- man—Bos; 1 Juni, z. van H. v. Batenburg Plessius; 31 Mei. z. van A. J. M. Kamp- haus—Gerritse; 2 Juni, d. van M. F. Koele. mij.de Droog; 1 Juni. z. van C. Broekhof-- Geerling; 2 Juni, d. van IJ. Nijsen—Woud stra. In het gebouw Zang en Vriendschap aatt de Jansstraat bad gisteravond o.m. de huldi ging plaats van den eminenten dirigent de zer Liedertafcly den heer Lieven Duvousel. Door den voorzitter den heer Bruse van Grunou werd de heer Duvousel met waar- deerende woorden toegesproken. Steeds had de Liedertafel, aldus de spr. een por tret van haar dirigent in haar repetitielo kaal willen hebben, doch de overgroote be scheidenheid van den heer Duvousel had aan het bestaan steeds de mogelijkheid ont nomen dezen wensch te kunnen uitvoeren. Nog nimmer had de vereeniging zoo'n ge- eerd, bemind en geacht man gehad als haar tegenwoordigen directeur en spr. hoopte dan ook dat door de aanbieding van dit nieuwe bewijs van vriendschap de banden tusschen de leden en hun leider nog ster ker mochten worden aangehaald. De heer Bruse ven Grunou sprak dan ook den wensch uit dat het portret steeds een eere plaats mocht innemen en de heer Duvousel nog lange, lange jaren zijn krachten aan de vereeniging mocht geven om haar steeds tot grooter bloei te brengen. De heer Lieven Duvousel dankte hierna geroerd met eenige woorden. Krachtig applaudiseeren accentueerde de woorden van den voorzitter en het dank woord van den dirigent terwijl bij de ont hulling van het portret een ware ovatie ge bracht werd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2