Nakomen KerktaiGhten. STADSNIEUWS. lijnde: ZANDVOORT. VELSEN. i HALFWEG. H. LIDUINA. R. K. Werkgeversverceniging te Amsterdam. VRAGENBUS. SPORT EN WEDSTRIJDEN. LAWN-TENNIS. LAATSTE NIEUWS. RECHTZAKEN. HAARLEMMERLIEDE. HALFWEG. BLOEMENDAAL. SOCIAAL LEVEN. R.K. Herstellingsoorden voor longlijders. Gestoord door brane. Ook een „reparateL - Die voor dokter wilde spoelen. De vechtpartij aan de Kalkmarkt te Amsterdam. R. K. Sportvereeniging „The Yeüow Black Boys"* R.K. V. V. W. F. C. R.-K. V. V. „Concordia" R. K. V. V.Santpoort. R. K. V. „Zwaluwen". MARKTNÏEUWS. Dienstbode-huish. Stoffeerders leerling Gevr. Rijwielhersteller LEEG,. SIMPLEX Te koop aangeboden Mooi vrij huisje BOUWTERREIN DE ARBEIDSVOORWAARDEN DER TAXI-CHAUFFEURS. Geen overeenstemming bereikt. Naar men ons mededeelt is Vrijdag een deputatie van het personeel der A. k. M. bij de Directie ontboden ter bespreking van de definitieve arbeidsvoorwaarden, Zooals men weet heeft in December van het vorig jaar een conferentie plaats gevonden ten Stadhuize waaraan deelnamen de werkgevers en vertegenwoordigers der werknemers bonden uit het taxibedrijf ter bespreking van de arbeidsvoorwaarden voor het jaar 1927. Op deze conferentie werd overeengekomen dat dezelfde arbeidsvoorwaarden, waaronder een loon van 18.zou gelden. De Directie der A. R. M. wenschte evenwel deze regeling niet in te voeren. Na eenige onderhandeling met de vertegenwoordigers der organisaties werd besloten een proeftijd van drie maanden aan te gaan met een lager loon 14.— en verder een premie en provisieregeling. Deze proef is evenwel volgens de meeniag der chauffeurs mislukt daar het overgroote deel ver beneden de 18 gulden is gebleven en door hen werd dan ook bij het bestuur der organistie aangedrongen om ten spoedig ste te ijveren opdat ook bij de A. R. lVL De zelfde arbeidsvoorwaarden zouden gelden als bij de andere ondernemers. De Directie heeft evenwel de organisatie uitgeschakeld en vier man uit het personeel ontooden aan wie een nieuw voorstel is ge daan ten opzichte van het loon, doen weaer opnieuw een premie- en provisiestelsel. Dit voorstel is evenwel door het personeel niet aanvaard geworden, daar men vast wenscht te houden aan een minimum loon, waarvoor 14.naar hun meening te laag is. Door de afdeeling van den Centr. bond van Transportarbeiders worat nanr aanleiding van deze Kwestie op Dinsdagnacht een ver gadering gehouden waar dan door het per soneel een beslissing zal genomen worden over de verder te nemen maatregelen. ONZE MONTESSORISCHOOL. XV. Op een Montessorischool wordt van de kleuters juist verwacht, dat zij alles betas ten zullen. Daarvoor is allereerst alles op kindermaat gemaakt en ait is op zichzelf voor kinderen al een weldaad. Stel u eens voor, dat wij grooteiren altijd moesten aan kijken tegen een tafel, waarvan het blad op twee Meter hoogte lag, of dat we onver- tilbare stoelen hadden. w,a,schkommen heen en weer te dragen hadden va,n een M. middellijn met een stuk zeep erin zoo groot als een kool. En dat dan nog bovendien slimme, handige reuzen voortdurend om ons heenwaarden, die ons bij de minste onhan- digaeid berispten of gingen voorthelpen. Het getal zenuwinrichtingen mocht zeker minstens verdubbeld worden. Hoe nu alles op een Montessorischool op kindermaat is gemaakt, tot de handdoekjes en de poetsmandjes toe, hopen we nog voor September hier in Haarlem aan belangstel lenden te kunnen laten zien en als deze rubriek noch redactie noch lezers gaat ver velen. wil ik mii later ook eens wagen aan een uiteenzetting van de prachtige aanpas sing van het door Montessori bedachte leer materiaal aan de ontwikkeling van de kleu ters. I J. M. STERCKPROOT. HET CONCERT DER H. O. V. TEN BATE DER SLACHTOFFERS VAN DE STORMRAMP. Wij meldden reeds, dat op voorstel van de orkestleden deer H O. V. een groot liefda digheidsconcert zou worden gegeven, ten bate van de slachtoffers in den achterhoek van ons land getroffenen door de cycloon- ramp. Voer dit concert, dat Vrijdag 10 Juni b\ in de Gem. Concertzaal zal plaats hebben, heeft de Kofi. Liedertafel ,,Zang en Vriend schap" en hare directeur, de heer Lieven Duvosel, eveneens spontaan hunne mede werking toegezegd. Verder zullen geheel belangloos als solis ten optreden, Mej. Annie Wout, alt en de heer Jan van Rijsselberg, bariton. De H. O. V. zal onder leiding staan van den heer Nico Gerharz. ROULEERING PERSONEEL N. Z. T. M. Gisterenavond vergaderde in gebouw ,,St. Bavo" onder voorzitterschap van den heer Geers, de leden der afdeeling St. Augusti- nus (trampersoneel) van den Ned. R. K. Bond „St. Raphael" ter bespreking van de op 15 Mei j.l. nieuw ingevoerde rouleering. De gemaakte opmerkingen en bezwaren zullen den chef van Exploitatie worden toe gezonden, waarna enee bespreking dienaan gaande zal worden gehouden. Gevonden dieren en voorwerpen. Terug te bekomen bij Tollenaar, Wil- helminastraat 66, auto- en rijwielband H. W. Miedema, Graaf Willemstr. 43, bal H. Ferguson, Bosch en Hovenstr. 17, bal A. v. Waveren, Lombardsteeg 2, winkel boekje W. A. v. Keulen, Brouwersvaart 58, étui met teekenbehoefte Politiebureau, Smedestraat, badhanddoek met pakje mevr. Peterson, Pijlslaan 105, gestr. boxhond, gebracht naar de Kennel „Fauna" C. Wes terman, Indischestraat 78, herdershond, idem C. Backx, Oudev/eg 53, spoorhuis ketting Van der Struyff, Groote Hout straat 134, witzwarte poes, gebracht naar de Kennel „Fauna" W. Wilshaus, Ted. v. Berkhoutstr. 13, wagenmoer M. de Boer, Oostvest 52zwart, portemonnaie m.i. G. Wessels, Leidschevaartweg 249, idem G. de Boer, Voorhelmplein 19, rozenkrans in étui J. v. d. Munnik, Drossestraat 13zw., touw met haak Politiebureau, Smedestraat, damestaschje m' i. Idem, idem, kaartjes maaswol D. Zweers, Oude Groenmarkt 31rd., zakdoek J. Boeree, Gen. Cronjé- straat 118, rijwielbel. merkP. Emmer, Paul Krugerstraat 25, melkbussleutel A. v. Gulik, Lijsterstraat 30, rijwielbel. merk J. Dijkstra, Hofdijkstraat 52, bal. HOOGER BEROEP. Naar we vernemen, is het gemeentebe stuur van Bloemendaal in beroep gegaan bij de Kroon tegen de beslissing van Ged. Staten inzake het ontslag van Mevr, K.v. M., onderwijzeres aan de O. L. School te Vogelenzang. DE UITBREIDING VAN KREYMBORG. Ook de ter dezer stede goed bekende kleedingmagamjnen der fa. Kreymborg heb ben een zeer aanzienlijke uitbreiding on dergaan. Zooals bekend is, werd onlangs het pand van de Holandsche Handelsbank, gelegen aan de Groote Markt en Barteljo- risstraat bij de bestaande perceelert getrok ken, waar nu de nieuwe étalages in gereed heid zijn gebracht. Het nieuwe gedeelte wordt hoofdzakelijk gebruikt voor étalage ruimte van heerenkleeding. Wij zagen, een keuigjollectie van nieuwe sofften, alles vol gens de laatste coupe. De brecde voorgevel aan de Groote Markt maakt nu een zeer voornamen indruk. Een aardigeattractie heeft de directie aan deze uitbreiding geschonken door tusschen andere bustesi 3 figuren van zeer bekende personen te plaatsen. Onder degenen, die vóór 5 Juli a.s. de juic'e namen dezer drie personen schriftelijk onder gesloten couvert aan het filiaal Haarlem inzendt, zullen door de Directie 10 prijzen worden verioot. Wie gaat ef eens kijken? Propagandaclub „Opwaarts", Donder dagavond kwam de club bijeen. Er heerschte direct een feestelijke stemming, want de iwee gekozen raadsleden, de heeren H. van Schooten en P, W. Blom, hadden ach ter de bestuurstafel plaats genomen. Het succes der verkiezing weird herdacht. De voorzitter bracht hulde en dank aan de kiezers uit den Noordhoek, die zoo trouw het advies der Kiesvereeniging hadden ge volgd. Veel lof bracht hij aan de propagan disten, die door hun huisbezoek, controle aan, de bureaux of door het rijden der kiezers hadden meegewerkt, cm dit resul taat te bereiken. De heeren Blom en Van Schooten werden gefeliciteerd met hun ver- kiering en vele wenschen voor de toe komst hieraan vastgekoppeld. Onder ap plaus werd daarna, door de beide gekozenen het woord gevraagd. In een kernachtig speechje prezen zij den ijver van de leden van „Opwaarts", wekten op, den ingeslagen weg te blijven velgen, dankten voor het werk, in de dagen der verkiezing voor hun candid,a,tuur verricht en stelden voor een dronk te wijden aan de Propagc.ndaclub. Nog. een uurtje bleef de club gezellig bij een, waarna de voorzitter deze feestelijk getinte bijéénkomst sloot. Onder een „Lang zullen zo leven" gingen de 'gekozenen huis waarts. Een comité ter leniging van den nood in Gelderland, Op heden 3 Juni 1927 heelt zich onder voorzi terschap van den burge meester een comité gevormd tot het inza melen van gelden ten behoeve van de ge troffenen in 'li gedeel.e van den G%lder- schen Achterhoek en Twente. Besloten werd een collec.e met lijsten te houden langs de huizen der ingezetenen cp Vrijdag 10 en Zaterdag 11 Juni a.s., terwijl op 12 Juni a.s. een bloempjesdag zal worden gehouden voor bovenvermeld doel. Dames, die zich beschikbaar willen stel len voor het inzamelen van gelden, wor den beleefd verzocht hiervan aangifte te doen ten gemjeen.ehuize (afd. Alg, Zaken). Wegen. Het maken van een afsluit- muurtje aan het eindpunt der N. Z, H. T. M. is opgedragen aan de firma Luyendijk en Bisenberger. Burgerlijke Stand van 27 Mei—2 Juni. Geboren: Petronella. d. van E. Terol en W. Zwemmer. Dina Jacoba, d. van J. Hol- lestelle en E. H. van der Wal. Ge'rcuwd: L. Ammeraal en M. Terol. A. van Duijn en A. Smit. Aangehouden. Op verzoek van den hoofdcommissaris van politie te 's-Graven- hage is alhier aangehouden de 27-jarige A. L., kok, zender vaste verblijfplaats. Hij wordt verdacht zich in zijn laatste dienst betrekking te hebban schyldig gemaakt aan verduistering van een rijwiel en geld. Hij is op transport gesteld naar Den Haag. Aagiite. v Een inwoonster dezer ge meente deed aangifte van het vermissen van zilveren voorwerp^. Aangehouden werd een vrcuw, bij haar in diens.betrek king. Hoewel deze ontkende, werd een deel der vermiste voorwerpen in haar be zit aangetroffen. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. Rijwielplantje. Een langvinger heeft een rijwielpiaatje ontvreemd, Hcewel op de aangifte een nauwkeurig onderzoek vol ge'e, is het niet mogen gelukken den da der -pen. STORMRAMP IN HET OOSTEN DES LANDS. Ter inzameling van gelden ter leniging van,}» den nood is door Burgemeester en Wethou ders het volgende comité benoemd R. G. Rij kens, Eere Voorzitter. Ds. W. S. van Leeuwen, Voorzitter. Mevrouw J. DunnebierVierstra. W. van Haselen, Voorzitter afd. IJmuiden Roode Kruis. J. L. Uitzinger, Secretaris idem. L. Rinkel, O. K. Pastoor. D. F. G. Schilling. G. Klimp. Mevrouw A. S. J. Rij kensVan Slooten. J. E. Sluiters. W. van Heijst. J. F. van der Meer, R. .K Pastoor C. P. J. Maas. M. K. Hofstede, secretaris. Dit Comité stelt zich voor ingaande 9 Vooral bij ongunstig weer zal dit ge bouwtje zeer tc pas, kernen aan de jeug dige tuiniers. - Onderwijs. Voor de vacature onder wijzeres aan school C (De Génesie weg) hebben zich 34 sollicitanten aangemeld. Een eigenaardige versiering. Aange moedigd door het succes op den Bloemen- daalschen weg, heeft de gemeentelijke plantsoendienst thans ook het Bfeedë voetpad langs den Vijvérweg van een be planting voerzien. De helft van het voetpad is in een alleraardigst bloementuintje veranderd, hetgeen aan den weg een fraai uitzicht oplevert. Verkiezing voor den Gemeenteraad. Bij de Vrijdag alhier plaats gehad hebbende verkiezing van leden van den Gemeenteraad zijn de volgende candidatenlijsten ingediend, (f A. R. 1. A. Biesheuvel Jr. 2. P. J. Kra nenburg 3. G. Luijt4. M. van Andel 5. P. Kortenoeven. Chr. Hist. 1. H. M. van der Vegt2. G. W. Polderman 3. T. Weesman. R. K. 1. M. J. Vink 2. C. Stokman 3. M. van der Laan 4. P. Kroon 5. P. G. van Seggelen6. J. van Duijnhoven 7. A. Winters 8. G. Molenaar 9. W. P. van der Peet10. S. J. Meegdes 11. C. A. Nelis 12. A. de Blok. S.D.A.P. 1. R. van Stormbroek 2. J. van Kalkeren; 3. E. Winkelman4. L. WinkelmanHilgerson. Vrijh. B. en V. D. 1. G. de Graaff 2. J. C. Stork 3. W. Cornêlissen Jzn. 4. T; Tuinman 5. E. Kerkhoven Sr. De stemming zal plaats hebben op Woens dag, 13 Juli a.s. (Rijksstraatweg.) ZONDAG Hoogfeest van Pinksteren. De H.H. Missen om half 8, 9 u. en half 11 de Hoogmis. Vóór de Hoogmis het „Veni Creator". Geen Catechismus. 7 uur plechtig Lof met Feestpredikatie, schaalcollecte voor de schulddelging der kerk. MAANDAG 2de Pinksterdag. De H.H. Missen als op Zondag. Dezen dag geen Lof en geen H. Familie. WOENSDAG Quatertemperdag, geboden Vasten en Onthoudingsdag. Dezen avond wordt een triduum geopend voor al onze jongens tusschen den leeftijd van 12 tot 23 jaar. HEDEN,, DONDERDAG en VRIJDAG half negen Lof ter eere van den H. Aloysius, waaronder toespraak tot de jongens en jonge mannen. Ook andere Parochianen mogen deze oefeningen bijwonen. DONDERDAG geen H. Familie. VRIJDAG, Quatertemperdag, geboden Vastendag half 8 Lof ter eere van het H. Hart. ZATERDAG om kwart over 8 gezongen H. Mis met Veni Creator uit dankbaarheid bij een Zilveren Huwelijksfeestvan 121 uur biechthooren alsmede van 59 uur. BEVERWIJK. (St. Agatha). ZONDAG. Hoogfeest van Pinksteren, of de nederdaling des H. Geestes over de Apos telen. De H. H. Missen te half 7, 8 en 10 uur. Geen Catechismus, geen H. Familie, van 6 tot 7 uur gelegenheid om te biechten Te 7 uur plechtig Lof met .Rozenhoedje. Geen Patronaat. MAANDAG 2e Pinksterdag. De H. H. Missen als op Zondag, te half 7, 8 en 10 uur. Te 7 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG-avond te half 8 Maria-Con- gregatie voor de meisjes. WOENSDAG Quatertemperdag, gebo den vasten ten onthoudingsdag. Te 7 uur algemeene H. Communie voor de meisjes der Maria-Congregatie. 's Avonds half 3 Maria-Congregatie voor de jongens. DONDERDAG-avond te 7 uur Lof ter eere van het H. H. Sacrament. VRIJDAG Quatertemperdag, geboden vasten- en onthoudingsdag. Te half 12 en 4 uur biechthooren voor de jongens. ZATERDAG Quatertemperdag, gêboden vasten- en onthoudingsdag, te 7 uur gezame- Als nieuw lid van hel bestuur werd ge kozen dr. J. Martens te Amsterdam, in plaats van den heer Arnold Gilissen, die in den loop van het jaar aan de Vereeniging ontvallen was en aan wiens nagedachtenis, door den voorzitter, gevoelvolle woorden werden gewijd. Voorts gal de algemeene vergadering aan het dagelijksch bestuur machtiging om alle handelingen te verrichten in het belang van het op te richten Herstellingsoord voor chirurgisch-tubercuiose kinderen, te Wi;k- aan-Zee, waarvan de plannen door architect Brüning uit Haarlem ontworpen, reeds lang zijn voorbereid, terwijl het beschikbare terrein, door aankoop van gronden nog is uitgebreid. Binnenkort kan, nu de plannen door verschillende officieel e lichamen zijn goedgekeurd, de aanbesteding worden uit geschreven. In deze vergadering werd ook aan dr. E. W. Jongmans, op zijn verzoek, wagens gezondheidsredenen, ontslag verleend als geneesheer-directeur op Dekkprswald en werd hem bij monde van den voorzitter dank gebracht voor de vele en gewichtige diensten aan het Sanatorium bewezen. Tot zijn opvolger werd benoemd: dr. A. Henne- man, vroeger reeds gedurende zes jaar, als le geneesheer op Dekkerswald werkzaam en in den laatsten tijd in functie als genees heer-directeur van het Sanatorium te Horn in Limburg. In de afgeloopen 1214 jaar van het be staan "van het Sanatorium Dekkerswald, zijn ongeveer 3500 patiënten verpleegd ge worden, waarvan gelukkig zeer velen ge nezen in de maatschappij en hun gezin konden terugkeeren, dank zij de goede ver pleging en de ligging in het schitterend bosch op een terrein van vijfmaal zoo groot als het Vondelpark te Amsterdam. Dezer dagen vergaderde het dagelijksch bestuur der Federatie, onder pesidium van den heer J. P J. Asselbergs ten bureele der Vereeniging te 's-Gravenhage. In deze vergadering hebben de heeren mr. M. Steenberghe en dr. L. G. Korten- horst verslag uitgebracht onderscheidenlijk van de vergaderingen der Economische Volkcnbonjlsconferentie te Genéve en der Internationale Organisatie van Industrieele Werkgevers te Zürich. Door het secretariaat werden o.m. mede- deelingen verstrekt over den stand der werkzaamheden der Ministerieele Commissie tot reorganisatie van den Buitenlandschen Voorlichtingsdienst, over de onderhande lingen omtrent de handelspolitieke betrek kingen met een aantal landen o. a. Frank rijk, over de besprekingen in den Ned. Werkloosheidsraad over een voorstel der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten i. z. de Stèunregelingen over het uitblijven van een advies van de Staatscommissie voor de Economische Politiek en over een aantal wetsontwerpen, die bij de Tweede Kamer aanhangig zijn. Van den Minister van A., H. en N. was bericht ingekomen, dat bij de benoeming van de leden voor de Raden van Arbeid in 1928 met de organisaties overleg zal wor den gepleegd In Juli zal door de Federatie een excur sie naar Antwerpen worden georganiseerd. Belanghebbenden bij het voorontwerp van Wet op de Winkelsluiting zullen opnieuw bijeen worden geroepen. Tot lid van de Commissie van Advies voor de arbeidsbemiddeling voor Handelsreizi gers werd de heer mr. F. Houben aange wezen. Veder werden besprekingen gewijd aan de Ziektewet, de te voeren actie tegen het Wetsontwerp op de Naamlooze Vennoot schappen, dat door de eerste Kamer zal wor den behandeld, het Kiesreglement der R.K. Staatspartij, de Rotary-beweging, het Nij verheidsonderwijs, de Nijverheidstentoon stelling te Rotterdam bij gelegenheid van de Olyrppische Spelen in 1928, de houding van Financiën tegenover verzoeken om vrijstel ling van de Wegenbelasting en de Neder landsche handelspolitiek. Rechtbank veroordeeld tot 3 jaar gevange nisstraf. Het O. M. had wegens zware mis handeling en wegens poging tot zware mis handeling, vier jaar gevangenisstraf ge- eischt. Vr.: Kunt u mij zeggen, hoe oud de vlic- gen;er Lindbergh is? Anlw.: Ongeveer 25 iaar. Vr.: Ik woon in Heemskerk en ben in de pers. bel. aangesbgen voor totaal 16.15 (Huurwaarde J 8.meubilair f 1.50 en 50 opcenten gemeente J 6.G5). De huur van het hu's bedraagt 3 per weck. Is deze aanslag iuist? Antv/.: Deze aanslag is niet te hoog. Vr.: Ik ben aangeslagen in de belasting in navordering over de jaren 1924c5, 1925 1926, 19261927. Ben ik nu verplicht om 't belastingjaar 19241925 te betelen, of is zulks vervallen, daar my gezegd is. dat een navordering niet kan plaats hebben, als er drie jaar over heen is gegaan? Antv/.: De navordering kan niet plaats hebben, als drie jaar sinds den aanvang van 't belas ing'aar zijn verstreken. Dat ia in uw geval zoo voor wat betreft 192425. U kunt tegen dezen aanslag dus reclamee ren, maar in den regel antwoordt de fis cus dan dat het kohier reeds opgemaakt was vóór 30 April j.l. Dit schijnt vcidoende te zijn en niet de datum waarop u den aanslag ontvangt. Vr.: Koe moet ik een konijnenvel berei den? Antw.: Zet de huid tweemaal 24 uur in het zout en ontdoe haar van de overtollige vleesch- en veldeeltjes. Spijker haar ver volgens op een plankje en wrijf haar in met een mengsel van aluin en kamfer. Herhaal dit 10 a 14 dagen. Klop en kneed ten sloi'e de huid, tot zij soepel is. Vr.: Ik moet nrar Begië. Moet ik daar voor een pas hebben, of is een bewijs van Nederlanderschap voldoende? Waar moet ik dat aanvragen en wat zijn de kosten daarvan? An'w.: Een bewijs van Nederlanderschap is voldoende. De kosten bedragen ongeveer l.U moet zich wenden tot het Be- voll'ingsbureau, Ged. Oude Gracht, heek Raaks. dreef kernen, heb ik het vermoeden, dat zich in de tweede ronde zullen weten plaatsen. Maar dan moet er terdege wo den aangepakt en van begin tot eind wo den volgehouden. Zwaluwen komt volled uit. Ik wensch de zwartjes veel succes een pleizierigen wedstri d. Vertrek per autobus te elf uur precn vJnaf 't Kennemerplcin. J00" HAARL. LAWN-TENNIS CLUB. Uitslagen der pinksterwedstrijden. Dames-erkclspcl: le ronde: Mej. Harte Hevs slaat mej. de Jong 61, 2 6, 6—1; mi S. 'de Jossciin de Jong slaat mevr. WciS. iaa- 7—5, 6—1; mej'. C. Jcnker slaat mev Kühn 6—3, 6—2; mej. Staab slaat Jonkv Tcxeira de Mattos 6—1. 61; mej. 1 Brauns slaat mevr. Eihorst 61, 62; Jonl vrouw J. v. Riemsdijk slaat mevr. Smi 75, 62; mej. I.. Dekker s'aat mvr. Hocl 1, 62; Jonkvr. S. v. Riemsdijk slaat m< v. Gennep 64, 6—1. 2e ronde; Mej. S. de Josselin de Jong sla; mej. K. Hartog Heys 6—1, 9—7; mej. Stas slaat mej. C. Jonker 60, 61; mej. Braui slaat Jonkvr. J. v. Riemsdijk 6—1, 6— Jonkvr, S. v. Riemsdijk slaat mej. L. Del ker 61, 64. In dit nummer zijn reeds de nalve ein< strijden be-eikt. Dames-dubbel, le ronde: Mej. Staab e mej. S. dc Josseiin de Jon-: slaan mej. Brauns en Jonkvr. S. v. Riemsdijk 5 6—2, 6—3; mei, II. Osieck en mej. Brar siaan Jonkvr. Texeira de Mattos en Jonkv J. v. Riemsdilk 57, 63, 64; mej. Laan en mej. C. Jonker slaan mevr. Molli rus en mevr. Smits 62, 75. 2e rende: mevr. Elhost en mej. L. Dekki slaan mej. Osieck en mej. Brand 61, 6— Heeren-nnkelspel: le ronde: Jhr. A. v. Peil slaat F. Reuvekairu Gi'.le 61, 6u; 1 Eihorst slaat N. Wenntholt 63, 62. Mixed-dubbel, le ronde: Mevr. Huyste en Dr. M. Eysvogel slaan mevr. Kühn en d Kamper 63, 64. Juni a.s. met lijsten langs de huizen te gaan. lijke H. Communie der jongens. Van 5 tot Uit de dagbladen is het verschrikkelijke 9 uut gelegenheid om te biechten, le 7 bui- van de ramp voldoende bekend, zoodat het Comité zich zal onthouden dit nogmaals naar voren te brengen, maar het hoopt dat de inwoners van Velsen zooveel mogelijk zullen bijdragen. Voor de stormramp in den Achterhoek. Door de Harmonie de „Eendracht" van de Koninklijke Papierfabriek te Velsen, werd gisteravond ter repetitie unaniem besloten om de opbrengst van het op 12 Juni a.s. te geven concert in den tuin van het park „Concordia" aldaar, af te dragen voor de slachtoffers van de stormramp in den Achterhoek. Ondertrouwd: C. van Neste en C. A. van Warmerdam. A. Biesheuvel en E. H. Kuiper, C. W. Dijkzeul en J C. M. Nelis. Getrouwd: A. Nuijten en B. Knopjes. P. P. J. Bottelier en C. H. M Buurenbroek. Geboren: z. en d van PolléKoolj. z. van v. Houwelingenv. Nieuwenhuijzen. Overleden: J. J. van Hoof. Eierveiling. Bij de gehouden eierveiling alhier, bedroeg de aanvoer 15300 kipeieren en 2300 eendeneieren; kippeneieren 5 6.60; eendeneieren 4.355.25. Handel kalm. Gevonden voorwerpen. Te bevragen bij: H. Jongsma, Zwanenburgerdijk 208, een paar handschoenen; J. Westerman. Iepenlaan 68, een goud oorbelletje; J. Pollé. Rijksstraat weg, een wol dekentje; A. Geluk. Halfweg, een demi-saison; Rijksveldwachter. Halfweg, een busie. inhoudende geld. BEVERWIJK, 3 Juni. R.K. Coöperatieve Tuindersvereeniging „Kennemerland". Prijs- noteering. Perziken 1325 ct. per stuk; Doppers 80 ct. per Kg.; Bloemkool le srt., 2030 ct.. 2e srt. 1216 ct. per s'uk; Kom kommers 819 ct. per stuk; Wortelen 17 22 ct., Raapstelen 3A ct.. Radiis 2—3 ct„ Selderie 68 ct.. Rabarber le soort 1315 ct., 2e soort 68 ct.. Asperges D. W. 55 82 ct„ idem D. B. 3559 ct.. idem Dun W. 1629 ct per- bos; Spinazie 0.601 35 Sla 501.25 per 50 stuks. Stormramp. De Bloemend. Vrijwil'iffc Brandweer zal Dinsdag 7 Juni een groote collecte houden len bate van de cycloon slachtoffers in den Achterhoek. Jer'g'tuinen. De Vereeniging voor Je'igdtuinen alhier, heeft de beschikking gekregen over een gebouwtje dat vroeger geplaatst was op het terrein van de B'oe- mendaalsche Waterleiding aan den Hco- gen Duin en Daalschen weg. Lof ter eere van O. L. Vrouw ter hoo<L< met gebeden voor de^ngekomen intentie. Door de week dagelijks te half 7 uitrei king der H. Communie, Te 7, 8 en 9 uur de H. H. Missen. VIJFHUIZEN. H. Augustinus. ZONDAG. Hoogfeest van Pinksteren. Om 8uur voor Joanna Witteman—Bank; om lOJi uur Henricus Meiman. Om 7 uur Plechtige Vespers. MAANDAG, Om 8 uur voor Córnelis Huiberts; 10 '/2 uur voor Henricus Meiman. Om 2V2 uur Lof met Rozenhoedje voor de bekeering van ons vaderland. WOENSDAG, Quatertemperdag, gebo den Vastendag. DONDERDAG. Om kwart over,8 uur de H. Mis voor Jacobus Stokman. VRIJDAG, Quatertemperdag, geboden Vastendag. ZATERDAG, Quatertemperdag geboden Vastendag. Om 4 (45)4 biechthooren voor de kinderen van 5e, 6e 7e klasse. Van 5)47)4 uur voor de overigen. Öm half 8 Lof met Rozenhoedje voor de bekeering der zondaren. ZONDAG, 8 uur voor Joanna Witteman- Bank. Om 10)4 uur voor Henricus Meiman. HAARLEMMERMEER. H. Franciscus van Sales. ZONDAG, Hoogfeest van Pinksteren. Om half 8 uit dankbaarheid bij gelegenheid van een Veertigjarig Huwelijksfeest. Om half 11 voor de Parochie. Om 3)4 uur de plech tige Vespers. MAANDAG. Om 7)4 uur voor Adrianus Ruijgrok. Om half 11 tot zek. intentie. DINSDAG, 9e Dinsdag ter eere van den H. Antonius voor Mattheus Hoogland. WOENSDAG. Om kwart over 8 uur voor Jacob van VeenKoot, Quatertemperdag, geboden Vastendag. DONDERDAG. Geen H. Mis. VRIJDAG. Om kwart over 8 voor Wilh. v. Hulst v. Egmond, Quatertemperdag ge boden Vastendag. ZATERDAG. Om 7 uur voor Anna v. d. Meij. Quatertemperdag geboden Vasten dag- ZONDAG. Om 7)4 uur tot zek. intentie. Om half 11 voor óe Parochie. Dezer dagen is de jaarvergadering ga- houden van de Vereeniging R. K. Herstel lingsoorden voor Longlijders en Zwakke Kinderen, onder voorzitterschap van dp. N. P. van Spanje. 'Oi Hoe maïs- en tarwe-zetmeelkorrels een overtuigend bewijs kunnen leveren. Een 32-jarigo smid heeft voor dc Rotter- damschc rechtbank terechtgestaan, verdacht van poging tot inbraak in de fabriek van de firma M. de Heer cn Zoon aan de Jan I van Yuchtstraat aldaar op 20 Maart j.l. ver dachte zóu eer. begin gemaakt hebben met het openen van een brandkast in het kan toor van de fabriek, maar hierin zou hij zijn gesicord doordat in de fabriek een begin van brand ontstond waarop spuitgasten in dc fabriek verschenen. Verdachte ontkende in de fabriek te zijn geweest. Wel v/as hij dien dag in een wo ning naast do fabriek geweest, Dicnzelfden oacht is verdachte door de politie van zijn bed gelicht. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat de inbreker zich langs een drijfriem door ben. een luchtkoker toegang zou verschaft heb ben. Verschillende brandweerlieden, die bij het blusschen van den brand aanwezig, zijn ge weest, verklaarden dat er mcnschen in de fabriek waren voor zij, de spuitgasten er kwamen. Ze herinnerden zich die menschen niet. Na het hooren o.m. van een tweetal ge tuigen deskundigen, die verklaarden op de kleeren van verdachte maïs- en tarwe-zet meelkorrels gevonden te hebben, terwijl ook in de fabriek van De Heer maïs- en tarwe-zetmeel aanwezig was, cischte de ver tegenwoordiger van het O.M., mr. A. Rom- bach, drie jaar gevangenisstraf. Mr. J. W. Bos, verdachtc's raadsman, pleitte vrijspraak. Uitspraak 16 Juni a.s. Door de buitengewone Kamer der Recht bank le Amsterdam, de 34-jarige carosse- riemaker die er met een -automobiel hem ter reperatie gegeven van door ging, we gens diefstal veroordeeld tot negen maan den gevangenisstraf, terwijl er één jaar en drie maanden tegen hem was gevorderd. Dc 29-jarige asphaltwerker, tegen wien wegens medeplichtigheid aan dien diefstal eveneens één jaar en drie maanden was geëischt, werd vrijgesproken. De ambtenaar van het O.M. bij het kan tongerecht te Apeldoorn heeft tegen iemand wegens het onbevoegd uitoefenen der ge neeskunde 4 maal 209 boete, subs. 4 maal 200 dagen hechtenis geëischt en voor één afzonderlijk geval 150 boete subs. 150 dagen hechtehis. De kantonrechter zal over 14 dagen schriftelijk uitspraak doen. Verdachtet -was onlangs voor een zelfde feit ook door den kantonrechter te Deventer veroordeeld. De 22-jarige zandwerker J. H., die op 15 Maart drie personen, zonder eenige directe oorzaak, ernstig heeft mishandeld, is door de vierde kamer der Amsterdamsche Secretaris; Spaanschevaartsfr. 90. Hedenavond van 78 uur contributie- betalen in het gebouw St. Bavo, Smede straat. Voor den clubtocht op Maandag a.s. naar Noordwijk bestaat groote belangstelling. Reeds een 40-tal geel-zwarlen met hun dames gavên zich voor deelname op, zoodat het, irtéKen het weer ee-igszir,s meewerkt, een gezellige dag belooft te worden. Dc deelnemcrs(s'ers) worden vriendelijk ver zocht uiterlijk t.'»:n minutsn over tien aan wezig te zijn in de hal van het station. Na aankomst in Noordwijk wordt eerst een be zoek aan het strand gebracht, waarna om half vier onze reserves den strijd aanbin den tegen S. J. C. II op het Noordwijkschc Sportpark. Voor dezen wedstrijd s:olt het S. J. C.-bestuur een zilveren medaille be schikbaar. D'rect hierna ontmoeten de beide eerste elftallen elkaar voor den beker. Om pl.m. 8 uur vertrekken wij uit Noordwijk en zijn om 9.25 uur wee- in Haarlem terug. Zooals men dus ziet: een programma dat klinkt als een klok en als moeder naiuur nu eens haar hoogst noodzakelijke mede werking wil verleenen, zijn wij van het wel slagen van dezen clubdag verzekerd! HENK. Secretariaat: Rijksstraatweg L 307. Vefssn-Noord. Voor den 2en Pinksterdag, le half 3, is vastgesteld de wedstrijd W.F.C. 1Wilskracht Amsterdam, als tuaschenronde voor der. Bisschopbcker. Aangezien Wilskracht kam pioen van den Overgang der R.K.F. is, zal het ongetwijfeld snnnncn aan de Schulpen. Alle sportliefhebbers kernen natuurlijk hun mannen aanmoedigen, Mannen van W.F.C. ontplooit uw beste spel, want dan zal Wilskracht een zware taak te wachten staan. Zorgt dat gij in de c'crr.i-finale komt. Secr. Paralelweg 13, Hillegom. Voor 2en Pinksterdag zijn dc volgende wedstrijden: Geel WitConcordia, half drie, terrein Sportnark. B. S. M. Cemb ralieConcordia 2 Comb., half drie, terrein R. S. M. Voorioopige mededeeling: De jaarvergade ring zal worden gehouden op Maandag 13 Juni a.s. De agenda zal nader worden he kend gemaakt en de leden worden toegezon den in den loop van de volgende week. Dan nog iets: Vriend Kees zoekt dona teurs. Wie helpt hem??? Allemaal 1, dan zijn we reeds een stap in de goede rich ting. Kan hij er volgende week eenige no- teeren?? Ze zijn van roode. Secr.: Zeeweg 118, Velsen-Drichuis, PROGRAM VOOR J>EN TWFEDEN PINKSTERDAG. Sericw dstrijden Zwaluwen IBeverwijk I 3.45 uur. D. E. M. IZwaluwen II 2.30 uur Zwaluwen IIID. S. S. II 1 uur Alzoo een schi terend programma voor! den 2den Pinksterdag. Drie wedstrijden en allen van goede kwaliteit, vooral bij de wedstrijd ZwaluwenBeverwijk zal het niet aan spanning ontbreken. laten we hopen op een succesvollen wedstrijd. De overige twee ontmoetingen kunnen even wel van geiPke kracht zijn. Het voetbal liefhebbend publiek van Het voelbal liefhebbend publiek van 'Santpoort en omstreken wordt dan ook in groote gsta'e op ons terrein verwacht, Secretaris: J. C. Kruiiver Jr. Tweede Zuiderpolderstraat 16. (Oificieel). Woensdag. 8 Juni a.s., te acht uur precies algemeene ledenvergadering in het gebouw der St. Jos. Gezellen Vereeniging, Janssl aat 59. Aller opkomst dringend noodzakelijk. Verder verwijzen wij naa- de artikelen 19 en 31 van het reglement. De agenda wordt Dinsdag a.s. in de Nieuwe Hrl. Crt. bekend gemaakt. Programma Tweede Pinksterdag. R. K. ,V. Z. IIVoorwaarts II 1A uur ter'ein Limmen. De reserve's trekken naar Limmen om daar voor de Seriewedstrijden te spelen te spelen tegen den 3en klasser Voorwaarts II uit Noord-Scharwoude. In do afdeeling. j waarin onze Noorder-buren zijn uitgeko- men, hebben zij vrij slecht gedebuteerd. I maar we moeten in oogenschouw nemen J dat het een zeer zware klas is geweest. Daar echter de zwartjes steeds beter op EEN TUNNELWEG DOOR DEN ST. PIETERSBERG? MAASTRICHT. Woensdag a.s. zal in de gemeenteraad behandeld v/orden het ver zoek van de Mergel-exploitaiie van den hee de Zwaan om een tunnelweg door den S Pietersberg aan te legden van den Canner weg tot aan het Kanaal. HULP VOOR DE GETROFFENEN. BORKULO, 3 Juni. Alhier is een comit opgericht voor inzameling van gelden te bate van de slachtoffers van de ramp va 1 Juni j.l. Voorzitter is de burgemeester Jh Ir. de Murath, vice-voorzitter is C. F. Paul penningmeester, J. Rossing, secretaris O. Yuzonides. Zooals reeds vermeld, is een be drag van 20.000, overgebleven van de ge) den voor Borculo, door het Roode Krui voor de slachtoffers van cc nieuwe ram ter beschikking gesteld, DE AFSCHUWELIJKE MOORD NABIJ HORST. MAASTRICHT. Ten opzichte van het i het kreupelhout nafcii Horst gevonden lij kan nog worden gemeld, dat het waarschijr lijk van den zwerver Dappert uit Boekei i die nog eenige dagen geleden te Horst g« zien is in gezelschap van een tamelijk opgj schoten persoon van middelbaren leeftij( die een versleten pak droeg. Deze lange pet soon, die Bert werd genoemd, ging met liji langs de deuren. Tot nog toe heeft men die persoon no niet kunnen opsporen. Het vreeselijk ve: minkte lijk met ingeslagen schedel en wi een 25 diepe steekwonden, als 't ware mi saddistische woede toegebracht, is nas Horst overgebracht, waar Dr. Hulst uit Le den de gerechtelijke sectie heeft verricht. HET ANTWOORD VAN EGYPTE OP D BRITSCBE NOTA. LONDEN, 4 Juni. De bladen melden u Kairo, dat het antwoord der Egyptische ré geering op de Britsche nota de eischen va Engeland inzake de benoeming) van den sii dar inwilligt, doch wijzigingen voorstelt bt treffende de andere punten. EEN NIEUWE ALGEMEENE STAKING IN ENGELAND? LONDEN, 4 Juni. De Daily Mail mek uit Riga, dat het bestuur der communist sche internationale zou hebben besloten i Engeland een nieuwe algemeene staking t ontketenen. PRINCE DE LIGNES. AMBASSADEUR II WASHINGTON. BRUSSEL, 4 Juni. De vroegere gezant t Den Kragt Prince de Lignes, heeft den pos van ambassadeur te Washington aanvaard. PURMER.END, 3 Juni 1927. „Afslagvei Beemster, Purmerend cn Omstreken' - Aardappelen 46.50 per 25 K.G. Slabpo nen 0.77 per 100 stuks. Snijboonen 0.90- 1.10 per 100, Peulen 27—31 per 50 K.C Doperwten 31—40 per 50 K.G. Aardbezie 0,140.29 per dccsje. B oemkool 835 pe 103 stuks; Spinazie 50—77 per 5 K.G. Pos teliju 4075 per 5 K.G. Sla 202.20 pe 100 krop, Andijvie 1.40—2.60 per 100 kref Radijs 90—1.50 per 10 bes. Rabarber 9- 16.30 per 10 bos. Wo-telen 8.9026.40 pe 100 bos. Prei 40—5.30 per 100 bos. Voor zoo spoedig mogelijk gevr. een goed kunnende koken. Loon 40. per maand. Brieven onder no. 4712, Bureau van dit Blad. gevraagd, R.-K., 14 jaar. „MEUBEL- HUIS", Raaks 32. een aankomeling, ecnigszins met het vak bekend, bij J. DE GRAAF, Kle verparkweg 2. kurkdroog een mooi HUISJE kamers en suite, met tuintje te koop. Te bevragen SPIONKOPSTRAAT No. 51, Schoterkwartier. 4705 i Heerenrijwiel, van partic. tc koop, zeer hixe rijwiel, slechts enkele keeren gebruikt, voor 60. NASSAUSTRAAT 23 rood. 4000 Leipannen. Werk Remise tram te Schoten. - BUIS. t te koop, gelegen Romolenstraat. Koopsom billijk. Hypotheek voorh. Te bevragen bij K. MULDER, Lange Heerenvest 140, alhier. met of zonder bouwplan te koop, gelegen bij de Amsterd. Poort. Te bevragen bij K. MULDER, Lange Heerenvest 140, alhier.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 7