VAN Tweede blad Dinsdag 7 Juni 1927 Athletick t<- v. d. Berge H. A. V. wint de 100 M. ATHLETIEK. De schoolathletiek-ontmoeting Haarlem 1927. Wehzelaar, die in den eindstrijd hee- ren enkelspel door v. d. Steur werd geklopt. HaarlemAmsterdam op a.s. Zondag. Uit den cricketwedstrijd Haarlem Quick. De Haarlem aanvoerder Arn. Maas is een uitstekend bowler doch had tegen de Nijmegenaren minder succes dan gewoonlijk. Overzicht tijdens den cricketwedstrijd Haarlem-Quick, welke Maandat aan den Schoterweg werd gespeeld. Terwiel bespeelt den Haarlem-aanval CRICKET. Rood en WitV. R. A. HaarlemQuick. HONKBAL. VOETBAL VitesseStormvogels 3—2. Foto uit den wedstrijd Rood en Wit-V. R. A., welken de liaai lerntnerj met gróót verschil v. onnCn. v. Bueren en Faber van Rood en Wit aac6J; 4 ,dc wickets. J. v. d. Steur, die gisteren het Maar-lemsche kampioenschap heeren en kelspel won. *r 18 W Haarlem 2R. C. H.. i EEN ATHLETIEK-KAMP IN ZWEDEN. Körnig wint de 100 M. in 10.6 sec. De Red Star Oiympique 111 actie. Stockholm,, Dinsdagavond. In dit Venetië van het Noorden staat een inderüaaa schitterend Stadio.i en binnen ue muren van ctat Stadion vochten hedenavond atnleten van een paar naties in een harden kamp. Niet dat van deien strijd de trans continentale telegraafkabels zullen sidderen, maar het geheel was een genoegeiijK onder- onsie dat door ae deelname van zoovele buitenlanders zijn intense charme had. Gedurende den middag had de vriendelij ke Stadion-directeur Eric Bc rgvall 111e reeas rondgeleid door de gebouwen en terreinen welke in 1912 ter eere van de Zesde Oly.a- piade waren gegrondvest Hel ziet er keurig uit Rondom het speelveld een uitnemende sintelbaan en daaromheen in hoetijzervorm hooge tribunes met louter zitplaatsen, ter wijl de hoefijzer aan de andere zijde af gesloten wordt met een staantribune. Er kunnen 20.000 menschen worden geborgen, waaronder 6000 staanplaatsen, de rest zit plaatsen. Twintig duizend waren er zeker niet. Maar tienduizend wel. Een bewijs dat men niettemin in Zweden een open oog heeft voor sport een overigens welbekend feit. Het vrouwelijk element was daarbij in zeer grooten getale aanwezig, wat het geheel slechts ten goede komen kan. nietwaar? En de gansche schare genoot van goede sport, moest zich echter tevreden stellen met een minder goede organisatie. Ik heb die Zweed- sche organisatie zoo vaak hooren roemen, doch moet hier van desillusie gewagen. Dat er bijvoorbeeld niet eens een loudspeaker aanwezig was om de resultaten bekend te maken is een euvel dat bij eerste-klas ont moetingen niet dient voor te komen. Ln ook aan de heele regeling haperde het. Ik zal u niet te veel verdiepen in een serie cijfers. Genoeg zij te melden dat de buitenlanders den boventoon aangaven. De Zweden stonden echter ten achter omdat het seizoen hier later aanvangt en men tot op heden geen gelegenheid had voor out-door- training, zoodat verschillende cracks maar liever niet eens ingeschreven hadden. De vreemde deelneming werd bepaald door niet minder dan 30 Franschen van de Red Star Oiympique en even zooveel Duit- schers van Charlottenburg. De beste pres tatie werd zonder twijfel geleverd door Kör- nig van Charlottenburg die de 100 Meter tippelde in 10.6 sec., welke tijd door vier chronometers werd bevestigd. De wijze waarop Körnig eerst, zijn heat in 10.8 en daarna zijn finale in 10.6 won. beide zon der eenigen tegenstand, doet deze Duitscher hoog-favoriet zijn voor de Olympiade. Van den Berge van Haarlem. Roland Locke van de University of Nebraska en Charles Bo rah van de University of Southern Californië heb ik dienzelfden tijd zien halen, maar toch zeker met meer inspanning, en ook Harold Abrahams, die immers de eenige was die op de Parijsche Olympics de afstand m 10,6 vermocht af te leggen, had al zijn krachten noodig om Paddock, Morchison, Pónrit. Scholz en tarr de baas te blijven. K5rnig deed het echter nog betrekkelijk op zijn gemak en keek in de laatste tien Meter nog twee keer om, wat al evenmin bevor derlijk kan zijn voor snelheid. Dat Duitschland over een stel goede sprinters beschikt, werd in die finale trou wens wel bewezen, wanl vier van de vijf fi nalisten waren vanbei uns in Deutsch- land.' De andere was Sten Petterson, be kend Zweedsch all-round athleet. die het slechts tot de vierde plaats bracht Petter son is echter meer waard over de horden, die nu gewonnen werd. wat de 110 M be treft, door den Zweed Anderson in 15.9 se conde. wat meen ik altijd nog binnen Ne- derlandsch record is. De baan was niet erg bpst 'A wat Kör- nig's prestetii van meer waarde doet zijn zoodat Branting voor 400 Meter 50.6 secon de noodig had. een vrij slechte tijd. Zentner van Oiympique was twee. von Massow van Charlottenburg drie. Werd de 1000 Meter gemakkelijk door Poublan van Oiympique gewonnen in 2 min. 35 7/10 seconde, het succes der Franschen kwam eerst rechi naar voren in de 3000 Meter, die door Leclerc van Oiympique gewonnen werd in 8 min. 46 8/10 sec,, terwijl de tweede, derde en vierde plaats respectievelijk bezet werden door Fransozen en Duitschland slechts num mer vijf kwam. Weer een bewijs dat Duitsch land weliswaar gevreesd is op de korte af stand, maar "oor het lange traject nog im mer niet dat all-round-materiaal bezit dat meetings als deze doet winnen. Met dat gevolg dar. ook dat ze de viermaal 100 M. estafette wonnen in 42.9 sec., doch op de 4 maal 400 Meter zoowel als de 4 maal 500 M. hun meerderheid moesten erkennen in de Zweden. Het hoogspringen leverde niets bijzonders op. werd gewonnen door den Zweed Hagstrand met 1.80 Meter, ter wijl de Zweed Lillier het speerwerpen in de wacht sleepte met 58.88 M. Verdere re sultaten waren onbelangriik. Het publiek was niettemin enthousiast en bewees de spring- en werpnummers meer te apprccieeren dan dat in 't algemeen in Ne derland het geval is De bokser Paolino. ie mand die ik niet graag in donker zou tegen komen boksers hebben over het alge meen geen beminnelijke gelaten, maar dit was toch wel he.el erg ieeMe geheel met de Franschen mee Kapitein Killander deel de in het middenveld de lakens uit, pn ver der was er nog Christiensen van de Newark 'Athletic Club. die'uit Amerika over was_ En zoo zaten we dan weer met Chr>s- tiensen. de Amerikannsche Zweed. Wirath 'de Fransche lang afstands-looper en Pet terson de horden-crack 00 een even gam mel bankje als precies een iaar terug met hetzelfde gezelschap op de Amerikaansche kampioenschapen te Philadelphia, waar Wi- riath van de vijftien loopers als nummer 15 aankwam en Petterson van de zes horden- loopers als nummer zes. ,,Bien étonné de se trouver ensemble." Wat is de wereld toch eigenlijk klein H. ROOZEN. Zooals wij reeds meldden vind a.s. Zater dagmiddag te half drie op het Haarlemveld aan de Schoterweg de 2e schoolathletiek- ontmoetir plaats, waaraan bijna 200 leer lingen v: Middelbare scholen deelnemen. Hoe de belangstelling voor deze ontmoeting groeit, moge blijken uit het feit dat dit jaar 10 directeuren rectoren hun medewerking toezegden, 12 leeraren bij de jury behulp zaam zijn evenals vrijwel alle te Haarlem wonende gymnastiekleraren. Een groot aantal autoriteiten ook uit tal van andere plaatsen zal getuige zijn van deze in vol komen samenwerking met de schoolleiders georganiseerden Sportmiddag. Moge deze twee uur van recreatie in den drukken over- gangs- en eindexamenstijd de jongens eeps even uit hun boeken halen, even hun ge dachten tot iets anders doen bepalen, en daarna met meer ernst nog hun schooltaak op te vatten De Zatermiddag is juist ge kozen, om stagnatie in het huiswerk le voorkomen. De aanvang ;s bepaald op half drie, de toegang ook tot de tibunes gratis. Er wordt op de aanwezigheid van alle ouders gere kend! Het muziekcorps der Haarlemsche Politie zegde belangloos hare zoo gewaardeerde nrvJ«""'-king toe! Zoo zal dan a s. Zondag voor het eers' bovengenoemde belangrijke ontmoeting doorgang vinden, nadat reeds tweemaal deze strijd te Amsterdam moest worden uitgesteld: de eerste keer trad de regen als spelbreker op, die tweede was geen be hoorlijk athletiekyeld beschikbaar, zoodat Haarlem de eer nu te beurt valt op 12 Juni a.s. op haar eigen veld de Amsterdammers te mogen ontvangen. Waar èn te Amsterdam èn te Haarlem zich nu sinds een half jaar een groot aan tal athleten zich onder den coach Kriegs- man voorbereid ter Olympiade en beide plaatsen op ieder nummer Iwee cracks af vaardigt, is het geheel voor het publier duidelijk te volgen, voor insiders te genie ten en te constateeren, welke eerste vor deringen de leerlingen van Hoffs leer meester maken. Een buitengewoon gelukkige omstandig heid is, dat de Haarlem-ground, dank zij de opofferingen, welke het voetbal-, athle- tiek- en cricketbestuur te samen zich ge troosten, in uitstekende cond. is, beter dan ooit te voren. Hier is dus een iuiste toet sing mogelijk. Geenszins achten wij de mo gelijkheid uitgesloten, dat nu reeds enkele records sneven. Veel hangt af van tempe ratuur en wind. Uitgebreide maatregelen zijn genomen, om het publiek, dat men. gezien de be langstelling, welke deze zomersport te Haarlem geniet, in groote getale bij de nu verlaagde prijzen verwacht, vlot toe te laten, zoodat de mogelijkheid dat er thans wederom toegangshekken verbroken wor den, is buitengesloten, „Hekleden", die gewoonlijk bij den brug hun gratis staan plaatsen kozen, zij er op gewezen, dat de omrastering daar meer dan twee meter verhoogd is, zoodat er geen „vrij zicht" meer te genieten valt. Het is vrij zeker, dat de volgende Haar lem-ploeg in het veld komt: 100 M.: R. v, d. Berge, Jac. Boot. Re serve: Langendam, 400 M.: D. Nooij. G. Rinkel. Reserve: Schmidt. 800 M.: A. Paulen, A. Hoogerwert. Re serve: Brandenburg. l500 M.: Brandenburg, Effern. Reserve: P. Peper, 5000 M.: A. Klaasse, Bleijenberg, 110 M. horden: A. Kaar. Pater (Concor dia). Reserve: Kuiier. 4 maal 100 M. estafette: Jac. Boot, G. Eijsker. Langendam, R. v. d, Berge. Estafette 800, 400, 200. 200 M.: A. Hoo- gerwerf, A. Paulen, Langendam. R. v. d. Berge. Speerwerpen: A. Hartman. J. Bolland. Reserve: Huisman. Discuswerpen: G. Eijsker, A. v. d. Zee. Kogelstooten: G, Eijsker, J. Bollond, Vèrspringen: S. v. Musscher, J. Reijenga, De S.t-voorhoede blijft wanhopig slecht spelen. Vooral v. d. Velde is er finaal uit. Veuger geeft men bovendien niets te doen. Eenmaal krijgt Houtkamp een kans, doch adn redt de bovenlat. Even later heeft de zelfde speler echter toch succes, als hij han dig de Vitesse-backs wet te passeeren en dan Spanjaard geen kans geeft. (11). Stormvogels blijft even in den aanval, maar als Koster leelijk mist en Boekhoven alleen op Thijssen afrent, vreez.en we het ergste. Het harde schot gaat echter rakeings over. Vlak vóór de rust neemt de Natris schit terend een corner. We denken reeds aan een tweede Vitesse-doelpunt, doch Thijssen weet nog juist te redden. Met gelijken stand gaat de rust in. Nauwelijks is het spel weer begonnen, of de Natris lost een keihard schot, dat buiten bereik van Thijssen tegen den lat komt. Ook nu zit Vitesse weer veel beter op denbal. Als de Natris tactisch naar Hen driks plaatst, lost deze een hard schot, dat Thijssen schitterend stopt. Nadat het begin weer slecht is geweest, gaat de voorhoede der Vogels zich wat beter weren. Op wonderlijke wijze ontkomt het Vitesse-doel bij een dier aanvallen aan een doorboring. Even later houdt Spanjaard er een schitterend schot van v. d, Velde uit. Steeds sterker wordt Stormvogels. Uil een through-pass van Houtkamp krijgt Ol denburg de kans van den dag, maar faalt. Een kanjer van Houtkamp komt tegen de lat. Dan krijgt Stormvogels een penalty wegens hands, welke Houtkamp weet te benutten (21). Vitesse geeft zich nog lang niet gewonnen. Na goed soel van Gerritsc krijgt de, Natris een prachtkans, maar zijn schot gaat naast. Als er nog 5 minuten te spelen is, brengt de rechterwing van Vitesse snel op en.... kogelt Visman in eigen doel (22). Een halve minuut later doelpunt Vitesse weer, o. i. in buitenspel-positie (32). Stormvogels is nu totaal de kluts kwijt, zoodat de gelijkmaker uitblijft en Vitesse in de finale komt. Rood en Wit wint. Hamburger wint den toss en laat Rood en Wit fielden. Het batten van V.R.A. heeft in de eerste innings niet veel te beteekenen Alleen Hamburger speelt het bowlen met vertrouwen. Posthuma bowlt weer zeer goed, maar Hoomans dit keer wat kort. De eerste wickets vallen zeer gauw (33), maar dan houdt Hamburger eenigen tijd stand. Faber die voor Hoomans is gaan bowlen, krijgt hem op 29 mooi door Borneman op shortleg ge vangen. Hierna is het, mede door het uit stekende fielden van Rood en Wit spoedig afgeloopen. Het totaal wordt slechts 36. Vermelding verdient een schitterende catch van Kruyt in de slips en een mooie aangooi van v. Bueren, waardoor Rincker run out ging. Posthuma zag in 11 overs slechts 12 runs op zich geslagen. Hij had vijf wickets. Faber bowlde 47, wat wel wat geflatteerd for 7. Val der wickets 1—11 (2); 2—12 (3); 3—21 (1); 4—35 (4); 5—45 (6); 6—85 (7); 7—85 (5). Bowlingcijfers: O. M. R. W. -C. J. Posthuma 17 9 35 2 P. P. J. Hoomans 16 2 3 4 29 3 Ir. A. J. Faber 2 0 3 0 L Kruyt 6 3 4 2 S. Posthuma 4 0 16 0 Quick wint op de eerste inning». Rees wint den toss en kiest batten. Hij opent met Terwiel cp 't bowlen van Maas en Kazes. Rees wordt op 6, voor 5 gestumpt door v. d. Berg. Terwiel en M. den Hartog, staan dan keurig te spelen. Een wijziging in den Haarlem-aanval blijft zonder succes en als de lunch daar is zijn er 90 runs zonder verder wicket-verlies. Na de lunch is vooral 't bowlen van de Ruig zeer goed en op 101 wordt Terwiel gevangen door Nagtzaam voor een keuriga4 't Bowlen van Terwiel was in de tweede innings aanmerkelijk minder, z.11 cyiers waren 1—41, Rees 3—20, E. den Hartogh 3—14. Quick won alzoo op de eerste inmr.gs met 80 runs. De volledige scores luiden lste inning van Quick: P. M. Rees st. v. d. Bergh b. Maas 5 Terwiel c. Nagtzaam b. de Ruig -1 M. den Hartog bowled Maas 62 Bursrgraaf run out E. den Hartog l.b.w. b. de Ruig 0 J. Ccllard c. and b. Maas 4 Hoekstra bowled de Ruig j- Blok st. v. d. Berg b. de Ruig D. den Hartog not out Burki bowled Maas de Reuver bowled de Ruig 0 extra s o Totaal 131 Bowlingcijfers Haarlem: Maas 4—58, Hazes 0—18, de Ruig 5—32, Nagtzaam 09, Jaski C—8. Val der wickets 1—6; 2101; 3106; 4—116; 5—118; 6—121; 7—121; 8—127; 9—130; IC—131. lste innings van Haarlem: v. Damme l.b.w. P. M. Rees 3 „Cofo" c. E. de Hartogh b. A. Terwiel 2 A. Bieshaar l.b.w. A. Terwiel 13 P. de Ruig bowled A. Terwiel A. Maas l.b.w. P. M. Rees F. A. Jaski c. Blok b. P. M. Rees A. v. Woerkem not out 4 W. On<cenhout c. Terwiel b. P. M. Rees 13 C. Hazes bowled P. M. Rees P. v. d. Berg bowled P. M. Rees 0 N. Nagtzaam c M. den Hartogh b. Terwiel 0 extra's 2 Totaal 51 Bowlingcijfers Quick Terwief 4—20, P. M. Rees 6—29. Val der wickets 1—3; 2—9; 3—25; 1—26; 5—30; 6—31; 7—45; 8—50; 9—5 0| Hoogspringen: K. Schenk. Leccmte. Re- serve: A. Berendsen (H. P. S. V.). Hinkstapsprong: S. v Musscher, K. Schenk. Polsstokhoogspringen: A. Hartman, A. v« d. Zee. Reserve: G. Borkent, Omdat de A. F. C. Blauw Wit vijf-en- twintig jaar bestaat en ter eere daarvan een soiree gegeven werd, is op verzoek van Blauw Wit de wedstrijd Blauw Wit Haarlem afgelascht. Uitslagen in de eerste klasse. AjaxZ. R. C. 31—8 ConcordiaA. G. H. C. 815 De uitslagen van gisteren zijn: HeraclesN. A. C. afgek. Om den N. V. B.-Beker, V. U. C—N. O. A. D. 3—2 Stormvogels—Vitesse 23 Vriendschappelijke wedstrijden. AmsterdamBrussel 12 A. G. O. V. V—'tGooi 2—1 M. V V.Roerm. combinatie 4 2 D. F C. 1Alemania (Oha) 33 Voor de halve bslissing der Holdertbeker- wedstrijden ontmotten bovengenoemde teams elkaar op het U. V. V.-terrein. Voor de rust speelde Stormvogels een vrij zwak spel letje. Haar linkerwing kreeg veel te doen, maar presteerde weinig. Veuger werd vrijwel werkloos gelaten. Ook de St.-verdediging stond vaak raar te schutteren, waarschijn lijk een gevolg van het zeer gladde terrein. Vitesse speelde beter en enthousiaster. Zij had dan ook wel iets meer dan een 11 ruststand verdiend. Na de thee was Stormvogels al spoedig in de meerderheid. Met het schieten liep het echter niet mee. Pas uit een penalty werd gescoord. Het had er allen schijn van, dat St. ging winnen, totdat Visman in eigen doel schoot. Direct hierop werkte dezelfde speler weer slecht weg en maakte Vitesse het winnende punt. De elftallen waren als volgt: Vitesse: Spanjaard, Horsen,t de Boer, Tap, Hendriks, Vaags, de Natris, Boekhoven, Gernich, Muller, Gerritse. Stormvogels: de Jonge, v. d. Velde, Houtkamp, Oldenburg, Veuger, v. d. Velde, Snoeks, Visman, Koster, Haak, Thijssen. Het begin is weinig interessant. Er wordt maar wat doelloos heen en weer getrapt Er komt wat leven in de brouwerij, als Boekhoven Gernich een kans geeft en deze Thijssen passeert. Haak verijdelt echter ver dere pogingen. Het initiatief blijft voorloo- pik aan Vitesse's kant, daar de Stormvo gels ijselijk laks spelen en het bovendien met het gladde terrein te kwaad hebben. Toch krijgt Thijssen maar weinig te doen. Na een kwartier komt Stormvogels er wat beter in en kan de Vitesse-verdediging met. Horsten aan 't hoofd haar capaciteiten too- nen. Voorloopig blijken deze van dien aard, dat Spanjaard weinig te doen krijgt. Boven dien zijn de Stormv.laanvallen ook te wei nig enthousiast. Na dit Storm vogels-offensief je is het woord weer aan Vitesse. eD Stormvogels-verdedi ging staat soms raar te schutteren, blijft eenmaal zelfs kalm toekijken. Boekhoven heeft dan ook geen moeite Thijssen te pas seeren. (10). is. Nog voor de lunch trekken van Bueren en van Eeghen naar de wickets op het bowlen van Rincker en v. d. Chijs. De runs komen slechts langzaam door het goede bowlen. Vooral Rincker gooide er nog prachtballen tusschen door. Wanneer er voor het koffie drinken gestopt wordt, zijn er 29 runs. Spoedig na de lunch is van Eeghen te wild op een korten bal van Rincker en ziet zijn mid- stump duikelen voor een uitstekende 18. Nadat Posthuma Jnr. met een vier de wm- ninghit heeft geslagen, valt hij als eerste slachtoffer van v. d. Chijs. Faber gaat weer ongelukkig uit en ook Swens is gauw uit, gebowled door een prachtbal van Rincker (460). Met Boogaardt in gaat het weer wat beter. De score stijgt door snel runnen snel, hoewel v. Bueren op Rincker een paar keer geluk heeft, wanneer de bal net over zijn bails springt. Ook wordt hij in de slips ge mist. Dit is echter slechts uitstel van executie, want even later vangt Rincker hem voor een nuttige 35 (594). Posthuma Snr. wordt dadelijk heel eenvoudig door de Meijere gemist. Hij profiteert hiervan door den vol genden bal van Rincker op 't bijveld te slaan, gevolgd door een brutale vier. Op 120 is ook hij het slachtoffer van Rincker voor een bru tale 17. De overige menschen bieden Boo gaardt niet veel steun. Met de laatste man in tracht hij het spel te lorceeren, wat hem zelf noodlottig wordt. Op 137 speelt hij een bal van Rincker in zijn wicket. Zijn innings (30) was wel de beste van den dag. Rincker bowlde liefst 21 overs. Hij kreeg 6 menschen clean-bowled, wat wel bewijst, dat hij nog steeds één van onze beste bowlers is. Rood en Wit stuurt V.R.A. nog eens in met een voorsprong van 101 runs. In het begin lijkt het een inningsoverwinning te zullen worden. Op 45 waren tenminste de vijf beste wickets al gevallen. Leeser en Stroeve redden dan door brutaal spel de situatie. Het lijkt erop, dat zij het R. en W. totaal zullen passeeren. Op 85 bowlt Posthuma Stroeve echter met „ae groote." Op hetzelfde totaal vangt van Eeghen Leeser mooi achter het wicket, zoodat het met de stand 785 plotseling begint te spannen. Eilers weet dan door kalm spel de benoodigde runs te maken, zoodat R. en Wit zich met een over winning met 100 runs op de lste innings tevreden moet stellen. Kruyt bowlde lang. niet slecht (2 wickets voor vier runs in 6 overs). Zondag a.s. A.C.C. aan de Spanjaards- laan. Dit moet eens een inningsoverwinning worden. De volledige scores luiden lste innings V.R.A.: W. Glerum bowled C. J. Posthuma R. B. J. de Waal bowled C. J. Posthuma 0 K. Leeser bowled C. J. Posthuma F. J. W. Rincker run out 2 Mr. G. Hamburger c. Borneman b. Ir. A. J. Faber 17 J. L. F. de Meijere l.b.w. C. J. Posthuma 4 J. Elers bowled C. J. Posthuma 2 T. E. Stroeve c. P. v. Bueren b. Ir. A. J. Faber 3 W. Wittebol c. J. Kruyt b. Ir. A. J. Faber 0 B. Meijer not out 0 J. v. d. Chijs l.b.w. Ir. A. J. Faber extra's 5 Totaal 36 Val der wickets 1—1 (2); 2—2 (3); 3—3 (4); 4—19 1 5—29 (5); 6-31 (6); 7-35(7); 8-36 (8); 9-36 (9); 10-36 (11). Bowlingcijfers: O. M.R. W. C. J. Posthuma 11 3 12 5 P. P. J. Hoomans 8 4 12 0 Ir. A. J. Faber 2 1/3 0 7 4 lste innings Rood en Wit: P. A. Lammers van Bueren c. Rincker b. v. d. Chijs 35 J. H. M. van Eeghen bowled Rincker 18 S. Posthuma bowled v. d. Chijs 4 Ir. A. J. Faber c. v. d. Chijs b. Rincker 1 J. J. Swens bowled Ricker 8 J. W. v. d. Boogaerdt bowled Rincker 30 C. J. Posthuma bowled Rincker 17 Mr. B. Davidson c. Hamburger b. v. d. Chijs 8 J. Kruyt bowled Rincker 2 J. G. Börnemann bowled Rincker 0 P. P. J. Hoomans not out 0 extra's 14 Totaal 137 Val der wickets 1—31 (2); 2—45 (3); 3—48 (4); 4—60 (5); 594 (1); 6—120 (7); 7—129 (8); 8—135 (9); 9—134 (10); 10—137 (6). Bowlingcijfers: O. M. R. W. F. J. W. Rincker 21 2/3 2 53 7 J. v. d. Chijs 21 4 49 3 Mr. G. Hamburger 6 0 21 0 2de innings V.R.A.; W. Glerum c. Mr. B. Davidson b. P. P. J. Hoomans 9 B. Meijer bowled C. J. Posthuma 6 Mr. G. Hamburger l.b.w. Hoomans 0 F. J. W. Rincker bowled Kruyt 10 K. Leeser c. van Eeghen b. Hoomans 28 J. L. F de Meijere bowled Kruyt 0 1, Stroeve bowled C. J. Posthuma 17 R. B. J. de Waal not out 6 J. Eilers not out 12 W. Wittebol did not bat J. v. d. Chijs did not bat extra's 15 Totaal 103 41. Vijf runs verder gaat Burggraaf run out voor 2 en op 116 krijgt de Ruig E. den Har tog l.b.w. voor 0. De wickets vallen nu regel matig. Op 118 wordt M. den Hartog met een prachbal van Maas gecleand voor een goede 62. Drie runs verder is Hoekstra een snellen bal van de Ruig te machtig en op het zelfde totaal stumpt v. d. Berg Blok voor 2. Collard wordt fraai door Maas op eigen bowlen gevangen als er 127 runs zijn en als Burki voor 0 door Maas is gecleand en de Reuver 't zelfde lot ondergaat op een bal van de Ruig sluit't Quick-totaal met 6 extra's op 131. Maas bowlde 458; de Ruig 532; Hazes 018; Nagtzaam C—9; Jaski 08. Het battingteam van Haarlem faalde weer volkomen dank zij 't zeer goede bowlen van Terwie) en Rees. v. Danpme en Cofo openen en reeds op 3 rekent E. de Flartogh met een fraaie catch in de slips, Cofo in voor 2. Op 9 gaat v. Damme l.b.w. Rees voor 3. Bieshaar en de Ruig houden even stand, maar als de telegraaf de 25 wijst gaat Bies haar l.b.w. Terwiel voor 13. Op 26 is de Ruig te wild op Terwiel en kan voor 6 weer retireeren. Op 30 gaat Maas l.b.w. Rees voor 2. Blok doet op point een fraaie catch waardoor Jaski op 31 het pavil joen weer op kan 2oeken voor 3. Onkenhout slaat een paar maal hard, heeft in een ommezien 13 runs en sneuvelt dan in de handen van Terwiel. Hazes wordt voor 3 door Rees gecleand en v. d. Berg laat zich verschalken op een slow met een ge- 01—51. 2e innings van Haarlem A. Maas l.b.w. P. M. Rees 0 P. de Ruig bowled P. M. Rees 0 A. Bieshaar c. P. M. Rees b. P. den Hartogh W. Onkenhout bowled A. Terwiel „Cofo" c. Reuver b. P. M. Rees 0 v. Damme st. M. den Harogh b. E. den Hartogh 32 v. Woerkom r.ot out T. Jaski oowled E. den Hartogh N. Nagtzaam not out C. Hazes did not bat P. v. d. Bergh did not bat 7 10 I extra's 51 Totaal 80 Bowlingsciifers A. Terwiel 1—41, P. M. Rees 3—20/ E den Hartogh 3—14. Val der wickets 10; 21; 314; 4 15$ 5—57; 6—61; 7—79. Tegen de verwachting in heeft R. C. H« een overwinning behaald op de Haarlem- reserves. De Schcterwegmenschen werden eerst naar de wickets gezonden en behalva voor Langelaar en W. Misset bleek het bow len van de bezoekers hen te machtig. De wickets vielen althans zeer snel en de telegraaf wees op een gegeven moment 7—31; Lan- zich verschalken op een slow met een ge- 6°':' .tand. weldigen leg-break, van denzelfden bowler, gelaar en Misset zetten een aardigen stana Ook Nagtzaam krijgt een 0 achter z'n naam op. Eerst op 73 werd oI ifrd iwJet se- als hij achter de palen wordt ingerekend, v. voor een goede 21. °p 83 werd Misset ge Woerkom bleef met 4 not out* cleand voor 31 en op t zelfde totaal sloot Terwiel bowlde 4-20; V. M. Ree. 6 ,00, ^Hjarle^mng. 't Haarlem totaal werd 51, waarom Rees scheiding bij het R C.H.-openmgspaar toea iets meer teeenstand en 't wa< hoofdzakelijk voor 2 verdwijnen, doch Segerius zorgde RiPcViaaf Hftï en vooral aan v Damme voor 22 runs alvorens hij l.b.w. Visser ging* danken datTocr verlies vTn 7 Snel vallen dan eenige wickets maar Krom wickets de benoodigde 80 rons werden ge- en. Hc-r aorgden in hoofdzaak voor de over. «Sftiifi? - dl"k' i door''llan^aar.rSDeWiaalste^blief met 30

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 5