Rood en Wit IIR. C. H. V. R. A. II—Rood en Wit II. HAARL. CRICKETBOND. Haarlem 3aBloemendaal. ZWEMMEN. Utrechtsche Waterpolodag. H. P. CHR. Z. C. 2—1 Olympische Spelen 1928, Amsterdam. WIELRENNEN. De Rijswijksche Baan. ATHLETIEK. Met Haarlem naar de Inter nationale wedstrijden te Groningen. DUIVENSPORT. Postduivenver. „De Reisduif" te Haarlem. TENNIS. Het H. L. T. C. Pinkster tournament. GYMNASTIEK. ^penluclituitvoering te IJmuiden. not out. 't Totaal werd 126, zcodat R.C.H. wint op de eerste innings met 43 runs. De volledige scores luiden lste innings Haarlem D. J. J. D. lhuysen c. Doets b. Blankenstein'2 J. Visser c. H. Kuyt b. H. de Jong "0 A. v. Woerkom c. idem b. idem 0 G. v. Langelaar c. Tel b. idem 21 H. Healy bowled Blankenstein 5 R. Ton run out 4 J. W. Sasburg c. Segerius b. de Graaf 6 L. de Noo c. Scheffer b. idem 2 W. Misset bowled idem 31 H. de Koe not out 4 F. v. Dalsum bowled de Graaf 0 extra's 8 Totaal 83 Val der wickets 13; 25; 35; 411; 5—16; 6—28; 7—31; 8—73; 9—83; 10—83. Bo .viingcijfers H. de Jong 332, J. Blakenstein 219, J. de Graaf 419, Spoor 05. lste innings R.C.H. Blankenstein bowled Langelaar 19 de Jong c. v. Dalsum b. Sasburg 2 Segerius l.b.tv. Visser 22 de Graaf c. Langelaar b. v. Woerkom 9 Spoor bowled Sasburg 7 Doets c. Ton b. Visser 0 Krom bowled Langelaar 15 Kuyt not out 30 Kiemen c. Langelaar b. Visser 7 Scheffer c. Ton b. Sasburg 7 Tel c. de Noo b. idem 2 extra's 6 Totaal 126 Val *fer wickets 124; 224; 351; 4—59; 5—60; 6—73; 7—81; 8—109; 9—124; 10—126. Eowlingcijfers: Visser 337, Sasburg 419, Langelaar 237, v. Woerkom 17, de Noo 010. Rood en Wit wint met innings. Rood en Wit II was de Pinksterdagen wel in vorm. De eerste dag werd met innings van V. R, A. II gewonnen en giste ren was het resultaat tegen R. C. H. II weer een inningaoverwinning. Opmerkelijk ken geleden verloren werd. is. dat van beide tegenstanders eenige we ll. C. H. won den toss en liet R. en W. batten. Het batten van R. en W. was zeer goed, waarbij nog kwam, dat het fielden van R. C. H. vrij slecht was. waardoor de runs snel kwamen. Toen er 1915 runs wa ren voor het verlies van zeven wickets, sloot mr. Davidson de innings. In de dubbele cijfers kwamen: J, de Jong 43, P. C. Hagenaar 22. Th. Elias 20, mr. F. A. Davidson 18, J. van Baasbank 19, Adriaans42, Droste 15 n. o. van Lennep 12 n. o. Bowlingcijfers R, C. H.: H. de Jong 1 17, B'ankenstein 041. de Graaff 562, Kiein 147. R. C. H. antwoordde met 71, waarvan Segerius 26, Kuijt 15. Schefffer 11. Bowlingcijfers R. en W. II: Adriaans 0 6, Bruin 629, Dros e 13 v. d. Togt 3—28. Het totaal van R. C. H. in de tweede innings werd slechts 24. Niemand kwam in de dubbele cijfers. Bowlingcijfers R. en W. II: Bruin 613, v. d. Togt 4—11. Rood en Wit II won due met innings en 100 runs. Rood en Wit wint met innings. De retummatch van Rood Wit II tegen V.R.A. II is dit keer niet in een nederlaag der Haarlemmers geëindigd. Zelfs werd dank zij het goede batten met innings ge wonnen. V.R.A. ging eerst naar de wrickets en bracht het tot 87. waarvan J. de Koster 32, van Breukelen 19. J. Dolleman li. De bowlingcijfes waren: M. Bruin 3-23, J. A.driaans 1-14, G. Droste 328, A. v. d. Togt 2-20. Rood en Wit wist al gauw het V.R.A. to taal te passeeren. In tegenstelling met vo rige wedstrijden was het batten nu zeer goed. Vooral Kruseman (46) en J. de Jonge (42) hadden er danig het oog in. Toen het totaal 18r was door het verlies van negen wickets, sloot Mi1. Davidson de innings om te trachten een derde puntje te veroveren. Dit lukte zoo waat. Het V.R.A. totaal werd deze keer 66, waarvan alleen W. de Koster met 31 in de dubbele cijfers kwam. Bowlingcijfers R. en W. 2de innings; Dros te 5-37 en Bruin 4-28. Eowlingcijfers V,R.A. Lenz 3-62; J. E. Dolleman 3-63; de Gorter 2-23; W. de Koster 0-9; J. de Koster 1-7. Van Rood en Wit kwamen in de dubbele cijfers; J. de Jonge 42, H. Kruseman 46, Jhr. B. Th. Elias 26. Mr. F. A Davindson 15, Jhr. C. L. van Lennep 13. C. Ruhliiran 11, J, Adriaans 10. Rest nog te vermelden dat wicketkeeper Kervel in twee innings geen byl doorliet en drie vangen deed. Rood en Wit won dus met innings en 20 runs. ROOD EN WIT IIIA—A. V. O. S. A. V. O. S. wint met 20 rnns. Zelfs van het vrij zwakke A. V. O. S. heeft Rood en Wit lila verloren. De amb tenaren kwamen zeer laat, zoodat eerst om kwart vóór drie Rood en Wit ging batten (toen waren al acht A. V. O. S.-menschen aanwezig, die vo6r vier uur nog door twee spelers versterkt werden. Het Rood en Wit totaal werd 86, waarvan van Baasbank een goede 21, J. Faber 12, F der Kinderen 17, Ma'chant 11. De bowlingcijfers van A. V. O. S. waren: H. C. Klerk 1-21; J. C. Kroon 3-30; Brauckman 2-11; Erdsieck 1-17; J. C. Klerk 2-4. De ambtenaren passeerde het Rood en Wit totaal voor het verlies van 3 wicket?, mede door het slechte fielden. Het totaal werden van 3-96 slechts 106, waarvan Chr. Klerck 16, P. J. Kroon 23, Twisterling 10, Brauckman 20, Bowlingoijfers Rood en Wit J. van Baasbank 0-45; J. Faber 6-24; van Aken 1-5 en Marchant 2-11. Er waren liefst 24 extra's. A.V.O.S. won dus met 20 runs op de «erste innings. Gewonnen door Bloemendaal met 78 runs op de eerste innings. Haarlem bat eerst en scoort slechts 38 runs. W. Misset 16. J. Beijk bowlde 616; G. v. Dam 4—18; G. Strik 00. Bloemendaal antwoordt met 116, waarvan Beijk een goede 52, Eijsten 19, J. Cassee 16. Dik bowlde 433; Heimig 420. Een poging voor een derde punt werd met nog een half uur spelens door Beijk opgegeven toert er slechts één wicket was gevallen voor 20 runs. De uitslagen van den eersten Pinksterdag Xijn Eerste Klasse. Rood en WitVRA le gew. Rood en Wit met 101 runs op de le innings. HilversumACC. gew. door ACC met 84 runs op le innings. PhoenixHCC II gew. door HCC met innings en 148 runs (Phoenix 62 en 50 HCC 260). Tweede Klasse Noörd. Haarlem II—RCH gew. dooi RCH met 43 runs. VRA IIRood en Wit IIgew. door Rood *n Wit 2. Ajax (A.)Albion gew. door Ajax. Tweede Klasse Zuid. VOC II—HCC IV gew. door VOC op de tweede innings met 3 runs. KampongHDVS II gew. door Kam pong met 50 runs op de le innings. Derde Klasse Noord. HerculesDVC gew. door Hercules met innings en runs. Derde Klasse Zuid. HDVS II—LCC. gew. door HDVS III met 47 runs op dé le innings. De uitslagen van Tweeden Pinksterdag gijn Eerste Klasse. H.D.V.S.V.O.C.gew. door HDVS met 35 runs op de le innings. HaarlemQuick gew. door Quick met 80 runs op de le innings. Arnh. C. C.Phoenix gew. door Arnh. C. C. met 114 runs; Tweede Klasse Noord. Rood en Wit IIRCH.gew. door Rood en Wit II met innings en 100 runs. Tweede Klasse Zuid. HCC III—HCC IV gew. door HCC III op de le innings met 52 runs. Op tweeden Pinksterdag vond in open water te Utrecht, in de zweminrichting aan de Kromme Rijn het jaarlijksche waterpolo- tournooi plaats. Drie Haarltmsche vereeni- gingen hadden voor dit tournooi ingeschre ven en zoo vertrokken gisterenmorgen een twintigtal spelers en speelsters huiverend van de kou, om daar te gaan polospelen. Toen het gezelschap in de zweminrich ting aan de Kromme Rijn gearriveerd was bleek reeds dadelijk, dat H. V. G. B. en Zignea huh eersten wedstrijd hadden gewon nen wegens niet opkomen van A. Z. en P. C. en A. D. Z. Alleen H. P. C. moest zich dus reeds spoedig te water begeven om tegen R. Z. C. te strijden. Op het nippertje af werd met 21 verloren. Als laatste wed strijd van 't tournooi moest H. V. G. B. in de demifinale spelen tegen R. Z. C., en ver loren met 51, na met 10 te hebben voor gestaan. De temperatuur in het water als daar buiten was verschrikkelijk, de toe schouwers zaten met hun jassen aan en kra gen op; terwijl de zwemmers blauw van de kou moesten spelen. Een Wijze daad van het U. Z. C. bestuur was geweest, om aan gezien toch reeds diverse vereenigingen wa ren weggebleven, de wedstrijden wegens te lage temperatuur af te lasten. Maar het be^ zwaar zal wel geweest zijn, de reiskosten vergoeding, daar weet Zignea van mee te praten. Als eerste wedstrijd voor onze Haarlem- sche vereenigingen werd gespeeld; Onder leiding van den heer Slop stellen de H. P. C.'ers zich als volgt op: D. de Jong, J. Kooyman, H. Leyenaar, A. Braam, J. J. Moolenaar, J. Kodde, W. F. Moolenaar. Direct na den uitgooi ontspint zich een vinnigen strijd, doch al spoelig zakt het tempo en vooral bij H, P. C. is te merken, dat ze zich in het koude water niet thuis voelen. R. Z. C. doet een paar goede aan vallen, waaruit ze eenmaal weten te doel punten. De H. P. C.'ers probeeren nog gelijk te maken, maar het lukt niet, de voorhoede is niet in vorm. De rust komt 10 in het voordeel van JR. Z. C. Na de rust pakken de H. P. C.'ers flink aan, maar R, Z. C. geeft goed kamp en weet het spel te verplaatsen naar de H. P. C.- helft. Uit een van de R. Z. C.-aanvallen weet de midvoor voor dé tweede maal te doel punten, 20. Dit is de H. P. C.'ers te bar en ze zetten er nu alles op om de ter te redden. Kodde krijgt een vrije worp te nemen en plaatst naar J. J. Moolenaar en deze schiet, 21. Nu ziet II. P. C. de kans om den gelijkmaker te forceeren, allen dringen naar voren, doch J. J. Moolenaar mist eenige gemakkelijke kansen, terwijl J. Kodde strafworp tegen de paal schiet, Hierna kwam het einde met 21 nederlaag voor H. P. C. Voor de tweede ronde bond H. V. G. B. in het laatst van den middag den strijd tegen R. Z. C. aan, Onder leiding van den heer v. Senus bege ven de volgende H. V. G. B.'ers zich te water, A. Boeree, S. v. d. Meer, P. v. Ommeren, W. P. v. d. Bogaardt, J. Schouw, P. Lugt, J. Bouwer. De H. V. G. B.'ers halen den bal en on dernemen den eersten aanval, doch A. Z. C. houdt stand. H. V. G. B. blijft echter in 6e meerderheid en als Bouwer binnen de 4 M. ongeoorloofd wordt aangevallen, zet bij den strafworp in een doelpunt om. Voor de rust wéten de H. V. G. B.'ers stand te hotiden. Na de rust blijven de H. V, G. B.'ers ech ter Zoo als ingevroren te zijn.Direct krijgt v. d. Bogaardt ongemotiveerd een strafworp tegen zich, waaruit R. Z. C. gelijk maaljt. Het begin van de misère is als Boerec ge hinderd door de zon een houdbaar schot laat passeeren, 12. Terwijl bij het uif zwemmen de scheidsrechter zich in het midden vergist en Bongers van eigen helft doelpunt, 13. De H. V. G. B.' ers laten nu den moed een beetje zakken, waarvan R. Z. C. priliteert om 41 er van te maken. Bij een H. V. G. B. aanval is van Ommeren wat al te enthousiast en moet het water verlaten, resultaat 51. Spoedig hierna brak het einde aan. Overzicht der werkzaamheden aan het Olympisch Stadion in Mei 1927. Gedurende de maand Mei werden de werkzaamheden aan het Olymnisch Stadion volzens het vastgestelde werkplan vervolgd. De Marathontribune met de Marathon poort is gèhêel in beton gestort en reeds ont- kist. Een aantal binnendeur-kozijnen van het Bureau, de kamer van den directeur en de toiletten zijn gesteld. Met de metselwerken is'een begin gemaakt. De zware verankeringen voor de overkapping zijn gesteld. Van de onoverdekte zitplaatsentribüre, de zuidelijke sfaanplaatsentribune en de onoverdekte zitplaatsentribune naast de eere tribune, met de daarin voorkomende trapoen en het café, zijn de kolommen en balken vodr een groot gedeelte tot het tribunedek bekist en van ijzer voorzien en in het eerste gedeelte gestort. De wielerbaan met haar opstaanden rand en achterliggende goot is rondom klaar. De bezoding van het middenveld is gereed. De aansluiting tegen de loopbaan, waarvan de betonnen binnenrand rl staat, wordt ge maakt. Aan de loopbaan zelve wordt gewerkt. Voorts is bet voorplein bijna geheel be straat. De walmuren en de bazrhglooiingen om de noordelijke helft zijn vrijwel gereed. Bii het zuidelijk kanaal wordt geheid. Er is een begin gemaakt met de bebouwing van het bouwblok, dat den noordelijken wand vormt van het Van Tuyll-Plein. Op den 2en Pinksterdag zijn op de Rijs- wijksche Wielerbaan de Nederlandsche kam pioenschappen verreden. Piet Moeskops won het sprintkampioen schap, terwijl Leo Leene beslag legde op den langen afstand. De uitslagen luiden Sprintwedstrijden om het kampioenschap van Nederland. Afstand 800 M. le serie 1. L. Leene, tijd laatste 200 M. 14.3 sec.2 Boxsel, n.g. Anspach, Brilman, Erkelens, Ooms, Picaret. 2e serie 1 G. Leene, tijd laatste 200 M. 15.1 sec. 2 Willems, n.g. Emous, Straat de Wolf en Picavet. 3e serie 1 Moeskops, tijd laatste 200 M. 41.2 sec. 2 Tulleken, n.g. v. Duijn, Ikelaar. 4e serie 1 Meijer, tijd laatste 200 M. 13.3 sec. 2 G. Bontekoe, n.g. G. v. d. Berg, Bervens, Krassenburg. 5e serie 1 KI. v. Nek, tijd laatste 200 M. 13.3 sec. 2 Bustiaan, n.g. Bogaerd, Wiersma en Frank. 6e serie 1 P. Leene, tijd laatste 200 M. 14.4 sec. 2 Kolles, n.g. Bekkering, J. v. d. Bergh, Jansen en van Wijk. le demi-finale 1 P. Moeskops, tijd laatste 200 M. 14.3 sec. n.g. Leo Leene op 3 leng ten en v. Boxsel. 2e demi-finale 1 G. Leene, tijd laatste 200 M. 15 sec. n.g. Willems op 2 lengten en Tulleken. 3e démi-finale 1 KI. v. Nek, tijd laatste 200 M. 14.1 sec. n.g. P. Leene op lengte en Eontekoe. 4e demi-finale 1 J. Meijer, tijd laatste 200 M. 14 sec. n.g. Kolies op 2 lengten en Bustraan. Finale le match a deux 1 Meijer, rijd laatste 200 M. 14.4 sec.2 G. Leene op 1 lengte. 2e match a deux 1 Moeskops, tijd laatste 200 M. 14.2 sec. 2 G. Leene op banddikte. 3e match a deux 1 G. Leene, tijd laatste 200 M. 13 sec. 2 KI. v. Nek op 1 lengte. 4e match a deux 1 Moeskops, tijd laatste 200 M. 15 sec. 2 Meijer vele lengten. 5e match a deux 1 Moeskops, tijd laatste 200 M. 13 1/5 sec. 2 KI. v. Nek op ruim 1 lengte. 6e match a deux 1 G. Leene, tijd laatste 200 M. 13 1/5 sec. 2 J. Meijer op hand breedte. Totaal uitslag 1 P. Moeskops, (kampioen) 1 en 1 en 1 is 3 punten 2 G. Leene 2 en 1 en 1 is 4 punten 3 J. Meijer 1 en 2 en 2 is 5 punten 4 KI. v. Nek 2 en 2 en 2 is 6 punten. Ccures de primes over 10 K.M. voor de met geplaatste in de finale. 32 deelnemers. le premie 1 Brilman 2 v. Boxel 2e premie 1 Anspach 2 Ooms 3e premie 1 Anspacht 2 Picavet 4e premie 1 Ans pach 2 Picavet 5e premie 1 Brilman 2 L. Leene 6e premie 1 Brilman 2 Leo Leene 7e premie 1 Brilman 2 Ikelaar 8e premie 1 Ikelaar 2 Kolles 3 Ooms 4 Emous. Wedstrijd achter groote motoren over 10 K.M. tusschen Koo- (Boot), Ficke (v. Veg- geie), Bakker (Tegelaar) en Vreeswijk (Nig- ten) 1 Bakker (Tegelaar) tijd 10 m. 9 4/5 sec. 2 G. Vreeswijk (Nigten) op 220 M. 3 Kooij (Boot) op 1 ronde en 180 M. 4 Ficke (v. Veggelen) op 3 ronden en 100 M. 2e manche 1 G. Vreeswijk (v. Nigten) tijd 9 m. 32 2 Bakker (Tegelaar) op 10 M. 3 Kooij (Boot) op 200 M. 4 Ficke (v. Veg gelen) op 3 ronden en 220 M. Totaal uitslag 1 Bakker 1 en 2 is 3 pun ten, afgelegd 19990 M. 2 Vreeswijk 2 en 1 is 3 punten, afgelegd 19780 M.3 Kooij 3 e 3 is 6 punten en 4 Ficke 4 en 4 is 8 punten. Kampioenschap Nederland langs afstand over 30 K.M. zonder gangmaking. 28 deel nemers 1 Klaas van Nek 46 iii. 13 4/5 sec. 2 Leo Leene op een halve lengte 3 Willems op 1 lengte4 Kolles 5 Wiersma 6 H. Picavet. Dit numfner waarin verschillende weg looppogingen gedaan werden zonder dat hiermee succes werd bereikt, werd in de sprint beslist. W, Peters verbetert het Ned. record Hink-stap-sprong. Zoo is dan na enkele kleinere wedstrijd jes het seizoen geopend. Als vorige jaren, eeft eers'e réunie van de vroegkomers voor Royal, om later na een tweede etappe de Stations-Hal te bereiken, waar een uit gebreid gezelschap deelnemers, clubgenoo- fen en belangstellenden act de presence gaf. Op 't perron ontbrak de „Treinsmid", zoodat men zelf, naar diens vroegere aan wijzingen een geschikt plaatsje „tusschen de wielen" zocht. Een handdruk, een „veel succes!", 'n smak met het portier en men rolde het Station uit, zooals boven gezegd, het seizoen in Enkele mededeelingen aan de deelne mers, 't nagaan, of al het benoodigde in orde was en Amsterdam was reeds bereikt. In den Groningschen trein Kriegsman met z'n vrouw, die spoedig met de gemakkelijk heid van een veelbereisde zich met de andere dames thuis voelde en op merkwaar dige wijze converseerde, ondanks haar eerst luttele maanden in Holland zijn. Vlug werden geschikte plaatsjes bezet. De Mokummers kwamen opzetten. Blankers, als 'n oudste zoon van den coach, reeds aan wezig. Dan Strengholt, merkwaardig voor hem, even nog er uit, gevolgd door Bolten, Sclman, Jan Zeegers en nog tal van ande ren. Van Amsterdam naar Groningen één boom over athletiek, de resultaten van de training, de veine der Haarlemplocg met z'n vöor- loopig 5 buiten strijd gestelden, 't wegblij ver. der jongens te Utrecht, 't finantieël liasco daar en tal van onderwerpen meer, als het ineenzetten van een plan de cam pagne tot een geldinzameling om 10 Hollan ders, die daarvoor in aanmerking komen, uit te zenden naar de Engelsche kampioen schappen in begin Juli a.s,, bedoeld als be langrijke oefening voor 1928, een sympa thiek plan, dat aller steun verdient. (Slechts 1000 is hiervoor noodig). In Groningen, de reis was omgevlogen, ter verwelkoming Stuling, Rieks de Haas en enkele anderen. Hotel Elzinga was spoedig bereikt langs fraaie affiches met als sum mum de Hordenlooper Thompson, levens- g oot boven op 'n kiosk. Wat 'n drukte op dat Groningsche asphalt. In 't hotel kamers indeelen, wat eten en 'n „stadje." Overal bekenden, harelijke begroeingen. Men raakte elkaar kwijt in de drukte. Met de Haas, Huizinga, Hans Tetzner later dwaal den we af. Alles sliep toen we thuis kwa men De groote dag.... donker, betrokken weer, 't was koud, huiverig in bed, slapen ging niet meer. Buiten 'h vcrstop'e dakgoot- af'.oer, 'n zinken plat, waarop 'net water van groote hoorj'e neerkletste, als maar kletste, staag door, om naar van te worden, 't Regent. Gelukkig was 't pas vijf uur.... 't Donkere weer miste haar uitwerking niet. Was in '26 om zes uur reeds alle hens aan dek, met groote moeite verzamelde tegen negen uur de Haarlem-familie zich rondom den disch. Tegen half elf slokten een lange rij particuliere auto's van gast vrije Groningers, alle deelnemers op en werd ons het zich inderdaad groofsch ont wikkelende Groningen aan den rand ge toond. In Paterswolde in 't keurige familie hotel een kopje koffie gevolgd door een lunch in hét Pavilloen van het Stadspark, 't Bleef maar regenen, door den modder baggerend toen naar den sintelbaan met z'n toplaag-vernieuwing niet verbeterd helaas, 't Publiek was zeer matig opgekomen, jam mer voor Stuling c.s., die kosten noch moeiten gespaard hadden, om het geheel zoo goed mogelijk te doen slagen. Valt niet te ontkennen, dat ook op het middenterrein de regen de organisatie zeer bemoeilijkte, de leiding daar vlotte niet. Dit Vond z'n weer spiegeling bij het publiek, dat den ganschen middag niet gehoord werd. En 't kan zich zoo roeren! Daar waren toch een aantal inderdaad bescheiden, enthousiaste, goede prestatie's leverende Dyitschers: de sympathieke reus Hans Hoffmeister met discus en speer het Ned. record passeerend, Petri en Dieck mann, twee uitstekende lange-afstand- Joopers, een klasse beter dan de Hollanders. Kun estafetteploegen kregen meer dan ze toekwamen, nu de goede Hollanders op deze nummers niet startten. Phenomenaal was het loopen van R. v. d. Berge, Haarlem, die alle nummers van den Sprintdriekamp onbedreigd won voor niemand minder dan H. Broos, P.S.V. Deze optimist heeft momenteel wel 't meest van Kriegsman opgestoken. In één adem, met hem dient genoemd te worden Wim Peters van P.E.C., Zwolle, die kans zag in een druilerigen regen op een sappig weitje het Ned. record Hink stap-sprofig te verbeteren en te brengen van 14-50 M. op 14.83 M.; bovendien sprong hij met 7.12 M. den recordhouder H. de Boer er uit bij het ver springen. Wat de Haarlemmers betreft, de desillu sies als gevolg van stijlwijziging en nerveu- siteit bij dezen eersten wedstrijd bleven niet uit: Klaasse liep niet onverdienstelijk maar wijzigde z'n tempo te veel. Bleyenberg ging ah steeds soepel, doch kwam kracht te kort voor Hoogerwerf en Brandenburg is 1500 M. fe lang gebleken, v. d. Zee kon er niet inkomen. Gunstige uitzonderingen maakten G. Eysker, die even het clubrecord kogristooten om zeep bracht en 3 werd met 11.57 M, en S. v. Musscher 2 met de Hink- stap-sprong, 13.84 M., J. Blankers A. V. 1923 daarbij kloppend Wij blijven bij onze meening, dat de prestatie's der intensief trainende Haarlem mers beter zullen worden. Doch dit a.s. Zon dag (Haarlem—-Amsterdam) reeds móge blijken! De volledige uitslagen luiden: 50 M. Internationaal: 1. R. v. d. Berge, Haarlem, 5.8 sec. 2. H Broos, P. S. V. 100 M. Internationaal. 1. R v. d. Berge, Haarlem, 11 sec. 2. H. Broos, P.S.V. 200 M. Internaionaal: 1, R. v. d. Berge, Haarlem, 23 sec. 2 H. Broos, P.S.V., 24' sec Sprlttierdriekamp: 1. R. v. d. Berge, Haarlem, 3 punten. 2. H. Broos, P.S.V., 6 punten. Polsstokspringen: 1. K. Runia, Zeemacht, 3.20 M. 2. J. Pasma, U.D.S., 3.20 M. 3. Th. de Hoog, RapiditaS, 3.20 M. Hink-stap-sprong: 1. W. Peters, P.E.C., 14.83 M. (nieuw record). 2. S. v. Müsschêü, Haarlem, 13.84 M. 3. J. Blankers, 1923, 13.57 M. Verspringen: 1. W. Peters, P.E.C., 7.12 M. 2. H. de Boer te Werve, 702 M. 3. J. Blan kers, 19?3, 6.00 M. Speerwerpen: 1. H. Hoffmeister, Han nover, 53.18 M. 2. Kramer, RapiditaS, 43.98 M. 3. J. v. d. Ley, Blauw-wit, 43.53 M. Kogelstooten: 1. J. Selman, 1923, 12.20 M. 2. H. Kamerbeek, P.S.V., 12.06 M. 3. G. Eysker, Haarlem 11.57 M. Discuswerpen: 1. Hoffméisfer, Han nover, 42.22 M. 2. J. Selman, 1923, 35.30' M. 3. H. Kamerbeek, R S.V., 32.83 M. Kogelslingeren: 1 H. Kamerbeek, P.S.V., 40.12 M. 400 M-: 1 H. Storz, Halle, 51.8 sec. 2. W. Bolten, 1923, 54.4 sec. 3. H. Huybers Feije- noor. 4. H. stuling, 1926. 1500 M-: J. Dieckmann, D.F.V., 4 'min. 30.4 sec. 2 F du Hen, D.F.C., 4 min. 32.4 sec. 3. A. Hoogenwerf, Haarlem, 4 min. 38 sec. 5000 M.: 1. J. Dieckmann, D F.V., 15 min. 54.4 sec, 2. Petri, Hellas, 15 min. 55.6 Sec. 3. A. Klasse, Haarlem, 16 min. 54.6 sec, 4. J. Bleyenberg, Haarlem. 5. J. Zeegers, K.N.A.U. 4 !x 100 M. Estafette: 1. D. F. V. Han nover, 46.4 sec. 3 A.V., 1926, 48 sec. Zweedsche Estafette: 1. D. F. V. Han nover, 2 min. 6.4 sec. 2. A, V. 1926, 2 min. 7.2 sec. P. V. ,,'t Centrum". Bovengenoemde vereeniging hield Zon dag 5 Juni een wedvlucht Van P, St, Ma- xence, afstand 370 K.M De prijzen werden behaald als volgt. M. Mes le; H. J. Handgraaf 2e, 4e; E. Hugtenburg 3e; L. van Brengel 5e: Eerste duif 12,4.22: Laatste duif 12.10.28. P. «L V. „dé Snelpost". Bovengenoemde vereeniging hield Zon dag 5 Juni een wedvlucht vanaf Pont St Maxence, afstand 370.8 K.M. Los 7.00 uur. De prijzen werden als Volgt behaald: u' S>' Linden ,e' 6e' lDe; C. Kortekaas 2e; H. Stappers 3e, 4e, 14e, 20e, 21e; Th Donckenwolke 5e, lie; H. Keerwolf 7è, 8e, 15e; W. Vrolijk 9e; M. J. Luyken l2e, 19e; J. Keaarstcn 13e; Th, Veen 16e; J. Kroon 17e, 18è; J. Hommes 22e; W. Gerritsen 23e. aankomende duif 12.34,36, Eerstaankomende duif 12.6,46. Laatst- Uitslag gehouden wedvlucht van Pont St. Makence op 5 Juni 1927. Afstand plm. 372 K. M. Los 7 uur v.m. K. van Midlum, le prijs; C. Hirs, 2, 9, 17 19; P. A. Blommaert, 3, 12; J. Verver, 4, 11; J. Th. Bakker, 5, 13; J, P, Vergers, 6, 10; H. V. Alphén 7; J. Verbeek, 8; C. van 't Ende, 14; W, V/ algier 15; J. C. v. Vuerèn, 16; H. Boogaard 18, 21; P C. de Wilde 20. Êelstgetoonde duif 12.8 min. LaaMgefoon- de 12.22 min. INTERNATIONAAL TENNIS TOURNOOI TE PARIJS. Kea Bouman wint de finale. Onze kranige Hollandsctie speelster, mej. Böumari, is er in geslaagd in de finale dames-enkelspel mrs. Peacoch met 6—2 en 64 te kloppen. Wederom behoort het jaarlijks te houden Pinkstertournaraent van de Haarlerrtsche tot het verleden. Ditmaal niet een record in schrijving zooals verleden jaar, een record wegens het aantal gasten uit biflnen. en buitenland, maar niettemin een zeer gaani- meer tournament ook al rees het spelpeil niet tct do bocgte zoogh wc het in '26 za gen van Greig, Mej. Roll'n Couquerque e.a. Het damesenkelspel is gewonnen door de Anglo-Dutch speelster Mei. Staab, die in de finale Mei. Straus sloeg, 63. 6-4. Be' "e speelsters hadden zonder het verlies vai. een set den eindstrijd bereikt. Mej. Staab wist over het algemeen beter positie te kiezen in het baselinespel. waarin Mej. Bra- nus dan korte slagen, variatie bracht, ech ter zonder het gewenschte resultaat, want dikwerf scoorde haar tegenstandster er met crossdrives ineens op. Mej. Staab c overwinning was er een van de geroutineer de speelster op de minder geroutineerde zonder dat er sprake was van een meerder heid in slagentechniek. Het beerenenkelspel is gewonnen door van der Steur. Van de 39 mededingenden bereikten de kwartéindstriiden Kerckhoven, Wetselaar, Hubrecht, Mac Neill, Ir. Peu- nink. Ir. Biezeveld, Jhr. Mollerus en van dér Steur. Jhr. van de Poll was in de tweede ronde gesneuveld tegen van Haefien. een Haagsch speler met een weloverlegd spel, in een lange drie sets partij, waarbij van de Poll het geluk op de kritieke momenten niet aan zijn zijde had. Jammer genoeg werd van Haeften in de volgende ronde geschrapt wegens te laat komen. De halve eindstrijden bereikten Wetselaar door een vlotte 61, 60 op Kerckhoven, Mac Neill door Hubrecht te slaan in een eenzijdige baseline-strijd waarin Mac Neill iéts minder miste. Pennink door een met moeite bevochten drie sets zege op Bieze veld, die zich weer eens van zijn oude zijde liet zien en Pennink in de eerste s-ts passeerde, dat het een lust was. ten slotte van der Steur, door een twee stets Over winning op Jhr. Mollerus, waarbij gememo reerd dient, dat het greintje veine, noodig om een van de 3 winningstrokes voor de eerste set te benutten, steeds wegbleef, zoo dat met 8—6, 61 de partij beslist werd. In de semifinales v.'ist Wetselaar Mac Neill niet dan met de grootS'.e moeite te slaan. Mac Neill had een goede buit, ziin riskant spel lukte en dan is het zeer ge vaarlijk. Goed volhouden en steeds den bal in hét spel houden bezorgde Weiselaar de overwinning. Van der Steur sloeg Pennink om dezelfde reden. In de rallit-s sloeg Pen nink veelal de eerste missen, hoewel hij er zelden toe geforceerd werd. De finale bracht dus vVétsélaar en Van der Steur tegenover elkaar. Het is een baseliftestrijd geworden, waarin de spelers weinig toegaven met van der Steur iets vaster. Wetselaar werd met weliswaar met harde maar goed geplaatste slagen steeds bestookt, hetgeen op den duur het ge wenschte resultaat. Wetselaar's spel was ge kenmerkt door een zekere matheid, waarin Q.i. het teleurstellende resultaat in de semi- finale mixed, in den loop der morgen ge speeld, waarin hij met Mei Brauns een 5 0 voorsprong in dè final set nog zag om- draalen in een 75 nederlaag, Wctielaar kon in de single finale maar zelden aan het net komen, daar van der Steur scherp pas seerde. Met 86, 6—4 werd de partij be slist. Het heerendubbelspel werd gewonnen door de Gebrs. Pennink OP Jhf. van Karne- beek en van der Steur. In den ochtend hadden de Penninks Mac Neill en van de Poll geslagen, dank zij het geheel van slag zijn van Mac Neill. Van der Steur en van Karnebeck profiteerden evenzoo tégen Wetselaar en Kerckhoven van het zeer wisselvallige spel van laatstge noemde. De finale gaf maar zelden een be hoorlijk spelpeil te zien. Slechts J. A. Pen nink speelde een regelmatig spel hatgeen culmineerde in de prachtige smashes. Een groótë fout maakte van der Steur in de final set door op een kritiek moment een bal die zeker out gegaan zou zijn, te slaan en te missen, waardóór een tweetal win ningstrokes Verloren waren. Bovendien misten van der Steur en van Karnebeek nog twêe matchpoints. Het gemengd dubbelspel werd gewonnen door Mevr. de Bruiin Kops en van der Steur in de finale op Mej. Dekker en Pennink welke laatsten in de semi-finale tegen Mej. Brauns en Wetselaar aan bovengemelde narrón escape' ontkomen waren. Mevr. de Bruiin Kops op hun beurt kro pen in de semi-finale door hét oog van de aald tegen Mej. Staab en van Haeiten dor een t6. 55 achterstand om te zetten in een overwinning. Mevr. dé Bruijn Kops muntte uit door Drachtige passings. Uaar spel is door oefening in de Rivera, waar zij 0.a. een 7—2, 7—5 score tégen S'norita d'Alvarez maakte, veel verbeterd. Echter binnenkort vertrekt mevr. de Bruijn Kops naar Indië, zoodat Wij haar pas over vier jaa' terug zullen zienn Het damésenkelspel bracht de 7°t!e* aa" Mej, S. de Jósselin de Jong en Mej. Staab op Mej. E de Jo?s'lin de Jong en Mei. v. Nés v. Méefkêrk. Tegen de meer aanvallen de jonge speelsters moesten ..Haarlem's twede damesdovble" eeo'toleeren. De uitslagen zijn: Zaterdag. Dames dubbel: mej. Staab en mej, S. de Josselin de Jong slaan mevr. Ethorst en mei. Dekker 46, 75, 63. Heefen enkel: v. Haeften slaat V. d. Bran- deler 6—1, 6—1; M.ae Neill slaat de Graaf 6—4, 63; Schouten Slaat Schöth&ler 6—2, 7—5; penrtirtck slaat jh«\ Prins v. West- dorpe 4—6, 6—1, 64; Kerckhoven slaat Muntz 1—6, 6—3, 6—3; Wetzelaar slaat jhr. v. Karrteteek 6—2, 6—1; Heslenfeld slaat Smits 6—3, 97; Hubrecht slaat gunning 6—1, 7—5; v, Haeftep slaat ihr. v. d. Poll 6—2,' 2—6, 7—5; Mac Neill slaat v. Hemert 64, 7—5; v. d. Ploeg slaat mr. LeVért 62, fl3; jhr, Mollerus slaat Messens 61, 64; Blom slaat EySvógel 6—3, 7—5; V. d. Stent slaat ihr. v. Riemsdiik 60, 26, 62; Heslenfeld slaat Ruys 61, 36, 61;; V. d. Steur slaat Blom 61, 63. Gemengd dubbel: mej. Brauns en Wetze laar slaan mej. E. de Josselin de Jong én Mac Neill 3—6, 6—2, 7—5; frl. Texeira de Mattos en jhr. Telxeira de Ma.tthos slaan mevr. Smits en Binseveld 11—9, 4—6, 75; mej. Dekker en PenUirk slaan mej. de Jong an Blom 60, 62; mevr. de Bruyn KopS en v. d. Steur slaan mej. S. de Josselin de Jong en Mttnsz 62, 60; mej. Staab en v. Haeften slaan mej. Laan en Kean 6—3, 62; frl. J. van Riemsdijk en Wentholt slaai mej. Kerkboff en mr. Levert 62, 6—2. Heerén dubbel: mr, Hover en Broere van Groenou slaan Ruys en Gunning 63. 60; V. d. Wal! Bak# en Schönthaler slaan Httys- shce en Eysvogel 63, 60; v. d. Steur en ihr Van Karnebeek slaan Wentholt en Hubrecht 75, 6—2; Scho"te en Biezeveld slaan v. d. Ploeg en v. d. Bliek 63, 64; v. Haeften en Pel slaart B'om en Feuvekamp Gille 61, 61; v. d. Steur en jhr. van Karnebeek slaan v. d. Wall Rake en Schön thaler 63, 46, 6.1; Wetzelaór en Kerck hoven slaan jhr. Prins v. Westdorpe en v. Hemert 64, 6—3; de Graaf en Kern slaan Muntz en jhr. Mollerus 6—3, 64. Zóndag (le Pinksterdag), Dames dubbel: mej. v, Nes en v. Meer kerk en mei. E. de JóS'elin de Jong slaan mevr. Pel en mei. v. Gennep 60, 62; mej. V. Nes v. Meerkerk én mej, E. de Josselin de Jong slaan mej. Jonker en mei. 1.aen 34, 63 6—4. Gemengd dubbel; mevr, do Clercn en ttoyer slaan heer en vevr. Pel 86, 6—1; mor. Brauns en Wétï6!&nr sbon mev. Wet- relaar en Kerckhoven 61, 6—4; frl. Tei- ''cjra dé Metthos «ui jhr. Teixrira de Mftt- thos slaan mevr. Ht»v«&tee en Eysvogl 63 75; her en mev. Ethorst slaan mevr. de Kleren "1 Hover 26, 7_ u, 6—7\ frl. S. v. RiemsdPfe en ihr. v. RiemsdFfc sla«n heer en mevr. Hockx 7—5, 6—1; mej. Brauns en Wetzelaar slaan fd. Teixeita de Matthoï en jhr. Teixeira de Matthos 62, 61, Heeren enkel: Pel slaat v. d. Wall Bake 46, 75, 108; Pennink slaat Schoute 36, 61, 75; Penninck slaat Pel 63, 63; Elhorst slaat Wentholt 63, 62; Wetselaar slaat Heslenfeld 6O, 60; Hu brecht slaat Broese v. Groenou 86, 75; J. A. Pennink slaat J. J. Pennink 64, 63; Biezeveld slaat Elhorst 62, 63; jhr. Mollerus slaat v. d. Ploeg 62, 119. Kwar'telndslrijd: Wetselaar slaat Kerck hoven 6—1, 60; Mac Neill slaat Hubrecht 6-1, 97; Pennink slaat Biesevcld 5—7, 6—3, 61; v. d. Steur slaat jhr. Mollerus 8—6, 6—1. Heeren dubbel: jhr. v. Riemsdijk en jhr. Teixeira de Matthos slaan jhr. v. d. Bran- cleler en de Clercq 6—4, 61; jhr. v. d. Poll en Mac Neill slaan v. Haeften en Pel 26, 75, 61; jhr. v. Riemsdijk en jhr. Teixeira de Matthos slaan JHoyr en Broese van Groenou 61, 62; Strumphler en El horst slaan Schoute en Bieseveld 61, 62, Kwart-eindstrijd: J. A. en J. J. Pennink slaan K. en I Heslenfeld 60, 63; v. d. Steur en jhr. van Karnebeek slaaa Strumphler en Elhorst 61, 62; Wetse- alar en Kerckhoven slaan de Graaf en Kan 75, 62; jhr. v. d. Poll en Mac Neill s'aan jhr. v. Riemsdijk en jhr. Teixeira de Matthos 6—3, 7—5. Maandag (2e Pinksterdag). Dames enkel: finale: mej. Staab slaat mej. Brauns 63, 63. Dames dubbel: finale: mej. Staab en mej S. de Josselin de Jong slaan mej. v. Nes v. Meerkerk en mej. E. de Josselin de Jong 6—4, 6—3. Gemeng-i dubbel: mej. Staab en v, Haef ten slaan frl. E. v. Riemsdijk en jhr. van Riemsdiik 60, 6—3. Semi-ilnale: mevr. de Bruyn de Kops en v. d. Steur slaan mej. Staab en v. Haeften 1—6, 75, 62; mei. Dekker en Pennink slaan mej. Brauns en Wetselaar 36, 63, 75. Finale: mevr. de Bruyn Kops en v. d. Steur slaan mej. Dekker en Pennink 36, 64, 75. Heeren enkel: semi-Iinsle: Wetselaar slaat Mac Neill 62, 26, 64; v. d Steur slaat Pennink 6—4, 6—3. Finale: v. d. Steur slaat Wetselaar 86, 64. Heeren dubbel: semi-ihale: J. A. en J. J. Pennink slaan jhr. v. d. Poll en Mac Neil! 75, 6—2; v. d. Steur en ihr. v. Karnebeek slaan Wetselaar en Kerckhoven 86, 61. Finale: J. A. en J. J. Pennink slaan v. d. Steur en jhr. v. Karnebeek 63, 1—6, 9—7. Ondanks het minder gunstige weer is de openluchtuitvoering van den Kennemer Turnkring op den 2den Pinksterdag te IJmui- gehouden, goed geshagd. Wel dreigde in den vroegen morgen de regen spelbreker te worden maar gelukkig kwam tegen den middag de zon zoo nu en dan door en be houdens een klein buitje bleef het gelukkig droog. Het terrein, verkregen door de bereid willigheid van den heer jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hoogelanden en van het Bestuur van „Stormvogels", was uitstekend door leden van T. V. IJ. in orde gemaakt. Deze openluchtuitvoering hield nog ver band met het zilveren jubileum van T. V. V. het vorig jaar gevierd, doch kon toen met het oog op de feestelijkheden ter viering vafl het 50-jarig bestaan van IJmuiden geen door gang vinden. Reeds tegen tienen brachten spoor, bus en fiets verschillende turners en turnsters naar IJmuiden en spoeden allen zich naaf de Hallen, welke welwillend voor kleede gelegenheid was afgestaan en waar ook dfe repetitie der massale nummers plaats vond* Hier werd ook de optocht, welke de uiP« voering voorafging opgesteld en precies half twee gaf de hoofdleider, de heer P. Dijk stra het sein tot vertrek. De optocht had zich als volgt opgesteld Het dagelijks Kringbestuur, vergezeld van den vertegenwoordiger van het Bondsbe- stuur K.N.G.V. den heer L. J. A. van Eeke ren, en den heer Kans, leider van het keur corps K.T.K. Daarna volgde T.V.IJ. IJmuide^, Turnlust Beverwijk, Gratia en Platr IJmuiden Lost, O.S.S. Zandvoort, Concordia Haarlem, Olympia IJmuiden, B.G.V. Bloemendaal, Sparta Velsen, Bato Haarlem, Vlug en Lenig Velsen en Turnlust Haarlem. Voorop een achttal trommelsla gers, terwijl twee muziekkorpsen in de stoet marcheerden. Pittig werd gemarcheerd, het was een fleurig gezicht de verschillende ver eenigingen te zien voorbij trekken, allé voorafgegaan van hun vereenigingsvaandel, waaraan bij sommige reeds vele bekroningen prijkten. Ruim 1100 gymnasten deden aaa de optocht en deze betooging mee. Om even over twee zwenkte de kop van de stoet het Stormvogelterrein op en nam de uitvoering een aanvang. Een talrijk publiek was reeds bij den aanvang aanwezig en sloeg mét groote belangstelling de verschillende verrichtingen gade. Na de algemeene opmarsch werd de ge bruikelijke vaandelgroet gebracht, daarna vrije oefeningen heeren, onder leiding van den heer Smit Hierop volgden oefeningen in het voortbewegen meisjes onder leiding van den heer Bolland, die ook het nummer sprirtgrieten voor zijn rekening had. De oefe ningen in het voortbewegen waren beter dan de springrietoefeningen. Om alles op te noemen wat wij te zie a kregen aan toestellen door dames, heeren, meisjes en jongens en vrije oefeningen zon ons te ver voeren. Afzonderlijk vermelden wij nog even het gezamenlijk optreden van T. V. Y., het keurkorps K. T. K. met brug, de vrije oefeningen van Gratia en de staai- oefeningen van Turnlust Beverwijk. Een dankbaar nummer vooral is het to«- stelturnen meisjes en jongens, reeds door dat gekrioel van dat jonge goedje, blakend van levenslust en levensvreugd. Met een enkel woord moeten wij nog ver melden het optreden van de afdeeling vete ranen, onder leiding van den heer Driessen, dat was een lust om te zien. j Deze uitvoering is, mede door de goede voorbereiding van hoofdleider en T. C.-leden, goed geslaagd en zal zeer zeker er toe bij gedragen hebben, de zaak der lichamelijke opvoeding te bevorderen. De wethouder van Onderwijs der gemeentè Velsen woonde als vertegenwoordiger vaa het gemeentebestuur deze turnkringbetoo- ging bij, „LEONID AS". Secretariaat Fuhrhopstraat 8. Nog een flinke week, en de onderlinge gymnastiekwedstrijden zijn daar. De oefe ningen hiervoor geven wel hoop op succes. Echter moeten eenigen, ook van de heerea- leden, goed létten op de correcte afwerking, vooral van de rek- en brugoefeningen. Verder zal „Leonidas" dezen zomer op één of meer Athletiekwedstrijden uitkomen. Hiervoor is het echter noodzakelijk dat de opkomst 's Vrijdagsavonds wat beter wordt. Het weer werkt tot heden nog wel niet erg mede, maar waar negen jongens komen oefenen, kunnen er ook wel vijftien of meef verschijnen. We rekenen dus op aller opkomst. Haarlem 6/6/'27. P. DONDERS, Secretaris.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 6