1 ONZE UITKEERINGEN VIJFTIG GULDEN VOOR DE SLACHTDFFERS VAN DE RAMP IN DEN ACHTERROEK Het malle figuur. Voornaamsle Nieuws 9 LOTTGERING Stadsnieuws it ra voor plisseeren en stoppage GR. HOUTSTRAAT 5a Woensdag 8 Juni 1927 -* 51ste Jaargang No. 16570 Aangifte moei, op straffe van verlies van alïe rechten, geschieden uiterlijk driemaal vier en twintig uren na hef ongeval Dit nummer bestaat uit 8 bladzijden - Eerste Blad Agenda 9 Juni Aanbesteding. DE VERLAGING DER KOSTEN VAN PASPOORTEN. Gelukkig gered. Bekroningen. DE GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. De nummering der lijsten. Vereeniging van Nederl. Gemeenten. OP GROND VAN ONZE GRATIS - ONGELUKKEN-VERZEKERING - Ondergeteekende, CHR. JOH. VERHEIJDE, wonende Allandstraat 59, Haarlem, verklaart hiermede van de Direc tie der NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ontvangen te hebben de somma van wegens een aan hem overkomen ongeval, waardoor zijn been gebroken is. CHR. JOH. VERHEI.IDE. ABONNEERT U op de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Het beste en meest gelezen Roomsche lagblad in Haarlem en Omstreken, met gratis Ongelukken-Verzekering, welke reeds duizenden guldens uitkeerde. H Administratie '8. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT §J Een vechtpartij in den trein. Faillissementen. Programma Radio-zendstation te Zand voort? De geramde sluisdeur te IJmuiden. s5l— BURGERLIJKE STAND. J. J. WEBER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem. Telegraphisch Weerbericht ɧPi Vrachtauto tegen een huis. Gistermorgen reed een vrachtauto van Van Gend Loos tegen een huis iti de Kamperlaan. Onze foto geeft een duidelijk beeld van de vernie ling van een deel van den voorgevel. De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bi; Vooruitbetaling 3 55 Bureaux: NASSAULAAN 49. i Telefoon No. 13866 (3 lijnen) Postrekeining Nr. 5970. NIEUWE HAARIEMSGHE COURANT Advertentiën 35 cents per regel Vraag- en aanbod-advertenties 1-4 regels 60 ct. per plaatsing; elke regel meer 15 ct., bij vooruitbetaling Advertentiën tusschen den tekst als ingezonden mededeeling 60 ct per regeL Bij contract belangrijke korting. Alle abonné's op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsvoorwaarden tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende utikeeringen 1 f ^000 - Levenslange ^eheele ongeschiktheid tot werken door f Jllf) bij een ongeval met f OCfl bij verlies van een hand, JOS m bij ve 1 UUUU. verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen: OU," doodelijken afloop /.JU.' een voet of een oog; l l£tO, duim verhes van een f Cf) bij 'n breuk van f of wijsvinger JU" beer of arm; tlf." andere bij verlies v. eetfc ving» Verleden week Donderdag hebben de so ciaal-democraten bij de behandeling van een der artikelen van het ontwerp betreffende het collectieve Arbeidscontract een heel mal figuur geslagen In het Kamerverslag heeft men kunnen lezen, dat oud-minister Heemskerk, thans leider der anti-revolu tionaire Tweede Kamerfractie, een amende ment indiende, waardoor nietig zou worden verklaard het beding (in een collectief ar beidscontract), waarbij een werkgever ver plicht wordt, arbeiders van een bepaalde godsdienstige of staatkundige overtuiging of leden van een bepaalde vereeniging niet of wel uitsluitend in dienst te nemen. De bedoeling van dit amendement van den scherpzinnigen oud-minister van justitie was duidelijk: de leiders van de zoogenaamde moderne (lees socialistische) vakbeweging streven er boe langer boe meer naar om bij contract te doen vastleggen, dat in be paalde ondernemingen uitsluitend modern georganiseerden worden te werk gesteld. En hoe raak mr. Heemskerk met zijn amende ment sloeg, bleek wel uit het verzet der sociaal-democratische vakvereenigingslei- ders in de Tweede Kamer, die eerst met zoet gevlei, later met bedreigingen den voorsteller trachtten te bewegen een deel van zijn amendement te schrappen. Dat deel waren de door ons vetgedrukte woor den: „leden van een bepaalde vereeniging." Vrijheid van godsdienstige of staatkundige overtuiging, daaraan durfden de roode hee- ren natuurlijk niet te tornen: dat zou recht streeks tegen de Grondwet in gaan. Dat hinderde ook niet; wanneer maar niet het verbod in de wet werd opgenomen om bij arbeidscontract uitsluitend werknemers van een bepaalde vereeniging aan te nemen met terzijde stelling van leden van andere ver- eenigingen; dan bereikten de moderne lei ders hun doel toch wel. zij het dan ook langs een omweg. De Katholieke afgevaardigden, de heeren Engels en Kuiper, hebben daarop den roo- den voormannen eens duchtig de les gele zen; zij hebben voorbeelden uit het buiten land, maar ook uit ons eigen land, uit de historie der Amsterdamsche bouwvakactie, aangehaald en met onloochenbare documen ten bewezen, zóó kras, dat de Kamer er pleizier in had. De sociaal-democraat Brau- tigam en zijn medehelpers stonden te kijk in een kleedingstuk. waarin men zich in het openbaar nu maar liever niet vertoont. Maar het merkwaardigste van alles was het slot. Eerst poogde de he r Brautigam door middel van een sub-amendement de zoo zeer gevreesde woorden .leden van een be paalde vereeniging" uit het amendement- Heemskerk weg te werken Maar dat lukte niet; zelfs de vrijzinnigdemocraten wilden er niets van weten, omdat naar mr. Mar- chant kwam verklaren zijn partij wei gerde mee te werken om aan de S.D.A.P. een. machtspositie op sociaal terrein te ver zekeren. Het voorstel-Heemskerk moest dus in zijn geheel aangenomen of verworpen worden En zie.. daar kwam de heer Brautigam opeens verklaren namens de soc— democratische fract op grond van het be ginsel der vrijheid voor het amendement te zullen stemmen. Zoo iets is toch zacht gezegd een mal figuur slaan in de politiek. We hadden deze herinnering en opfris- sching van memorie noodig. nu wij wilden wijzen op een hoofdartikel in „Het Volk" van gisterenavond, hetwelk bedoe'd om het malle fguur der roode Kamerft#=tie te dekken. Maar als daarmee iets bereikt wordt, zal het niet veel anders ziin dan den domsten lezers wat zand in de oogen te strooien. De zelf-bewuste arbeiders, waarop het roode orgaan steeds zoo gaarne een beroep doet, zullen er zelfs niet mee in vliegen, laat staan de niet sociaal-democra ten. die in dit scheld- en donderartikel met leedvermaak zullen constateeren. hoe hard verleden week Donderdag de slag in den rooden hoek is aangekomen. Eerst krijgen de liberale Kameroverzicht schrijvers een trap, omdat zij zoo smakelijk gelachen hebben om de manier waarop Brautigam c.s. in het zonnetje zijn gezet. Dan moeten de heeren Engels en Kuiper en met hen de heele christelijke arbeidersbe weging het ontgelden De katholieke en christelijke voormannen der vakorganisatie op niet-socialistischen grondslag krijgen te hooren, dat zii zich koesteren in de scha duw van den socialistisehen vrijheidsboom. „In den bodem, die door de socialisten voor de vrijheid van organisatie was bereid, heb ben zij de stekies van hun sektarische ver- eenigingen geplant Zii hebben daa'voor de gunst van Katholieke staatslieden genoten en menigmaalde stille medewerking van katholieke patroons Want van huis uit b de katholieke arbeidersbeweging in Neder land een onderkruipersorganisatie gesticht om de socialistische beweging te breken".. Van zulken alsem loopt het fraaie artike! in „Het Volk" over: „De vakorganisatie is geen doel in het Roomsche kamp De leiders hebbén de werklieden slechts „in bun kraam bijeen gebracht" en zii trachten ze daarin slechts te houden, teo eigen voor deel. De sociafisten zijn he> geweest, die ben op het oorlogspad van den strijd heb ben meegetrokken, eerst schuchter, later meer kordaat. Maar nog altijd zijn zij, al was het alleen maar om de berooidheid van hun kassen, onbetrouwbare bondgenoo- ten en nog altijd speelt hun parasitistische afkomst hun Darten." Het is goed, dat onze Roomsche arbeiders dit fraais eens onder de oogen krijgen. Al te zeer hebben de roode sprekers en schrij vers den iaa'sten tiid hun waren aard en hun eigenlijke meening verborgen, specu- leerend op de groote Roomsche arbeiders massa, welke de landspolitiek moest helpen sturen in de richting.van een Roomsch-rood bloc Maar nu dit altijd nog maar niet luk ken wil en de roode vakbeweging in haar terrorisme en machtswaan daar zoo opeens in de Kamer, voor heel het land ontmaskerd is, nu loopt het roode gemoed over en de Volkscribenten toonen hun waren aard. Wanneer men in een achterbuurt ruzie krijgt, dan moet men zich niet verbazen letterlijk en figuurlijk bevuild uit de steeg te komen. De heeren Engels en Kuiper, die het voor de christelijke vakorganisatie op nemen tegen het roode terrorisme, wisten te voren, waaraan zii z ch blootstelden. Het helpt niet tegenover zulke grootschreeu wers te betoogen dat de Roomsche vakor ganisatie is gewekt door het machtige woord van een Leo XIII, gegroeid onder de aan moedigingen van pausen en bisschoppen, te gen den tijdgeest in moeizaam opworste- lend ook tegen den liberale:* geest van eigen geloofsgenooten; dat de Roomsche or ganisatie een eigen doe! heeft, n.m de be vordering van de christelijke solidariteit te genover den klassenhaat; al die historsche waarheden hebben geen beteekenis voor den rooden ruziemaker, die zi$h in het nauw ziet gebracht. Maar straks, wanneer de razernij voorbij is, dan krabt de Volkschriiver zich achtt - de ooren, zich zelf verwijtend zich zoo te hebben laten gaan Immers, straks schrijven tactiek of omstandigheden hem weer voor den zoeten vogelaar te spekn. fluitend naar de Roomsche arbeidersmassa ter versterking der roode gelederen en ter bereiking van het politieke doel: een Roomsch-rood bloc in het parlement. Maar die Roomsche arbeiders zullen dan niet vergelen zijn de ezelstrap. welke „Het Volk" hun en bun met zooveel moeite op gebouwde organisatie heeft toegebracht! Sociëteit „St Bavo", Mulo-examen, 9 uur. Fabrieksarbeiders. 8 uur Be stuur Spoor en Tram, 8 uur. Bestpur Metaalbewerkers, 8 uur. „Proza en Poëzie, 8 uur. RK. Jonge Vrouwen bond, 8 uur. Esperanto, 8 uur. Le denvergadering Zuivelbereiders. 8 uur. „A. R. K. A.", half 9. St. JosephsgezeUengebouw. Jansstraat 59. Repetitie Zangersgezelien. half 9. Zela- tricenvergadering, half 9. Groote of St, Bavokerk. Orgelconcert van half 8 tot half 9. „Luxor"-Theater Bioscoopvoorstelling 8 uur. Theater „De Kroon" Bioscoopvoorstel ling 8 uur. Bisschoppelijk Museum Jansstraat 79 Geopend eiken dag van tO tot 5 uur, be halve op Zon- en Feestdagen. Kleine Tberesïa Stichting. Tehuis voor onverzorgde zuigelingen. Spreekuur Dins* dag en Vrijdag van 34 uur. Tempeliers- straat 36 R.-K. Arbeidsbeurs voor mannen en |on- gens. Sociëteit „St. Bavo", Smedestr. 23. Telefoon 10049. Alle werkdagen van 9half 12 uur, 's middags van 35 uur, "s avonds van half 8-half 9 uur 's Zaterdags alleen van half lp12 urn. R.-K. Arbeidsbeurs-voor Vrouwen en Meis jes. Bloemhofstraat 1. Tevens bemid delingsbureau vooi verpleegsters en alle werkende dames. Alle werkdagen van v.m 1012 uur, des middags van 24 uur en 's avonds van 8-—9 uur, behalve Za terdagavond Tel. 11671 Arbeidsbemiddelingsbureau van het Sint- Franciscus Liefdewerk. Zoetestraat 11. Eiken Donderdag van 89'A uur. R. K. Bevolkingsbureau Gebouw „St. Bavo" Smedestraat 23. Van 810 uur op Maandag-, Woensdag- en Vrij dagavond. R. K. Leeszaal en Uitleen bibliotheek. Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 10—12, van 2—5 en van 7—10 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken van 25 uur en van 79 uur. Woensdags middag ruilen van kinderboeken St. Marthavereeniging Bloemhofstraat 1. Zondags en Woensdags van 810 uur gezellig samenzijn voor Hollandsche meisjes, die hier geen thuis hebben. Tel. 11671. St. Elisabeth's Vereeniging Jar.sstraal 49, Aanvragen om versterkende mid delen voor arme zieken der S. E V Maandag van 2—3 uur Donderdag van 12 uur R. K. Kraamverpleging van de Derde Orde St Franciscus. Aanvragen ook voor niet-leden 'an de Derde Orde te richten tot Mevr Coebergh, Ged Oude Gracht 74, Dinsdag van 23. Zuster Toeset, Rcitzslraat 29, Haarlem Schoten, Woensdags van 23 uur. Zuster Toeset, Damiatestraat 1 (Bavodorp) Donderdags van 23 uur R. K. Reclasseeringsvereeniging, af deeling Haarlem. Eiken Donderdagavond half 9 vergadering in het gebouw der Sint- Vincentiusvei eeniging, N- Groenmarkt 22. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. Ongevallendienst Centrale oproepplaats aan het gebouw van de Brandweer (Ged. Oude Gracatj. Uitslu lend 'l e.ef 14141 Het Bestuur van het Sint Josephgesticht te Bloemendaal, besteedde hedenmorgen aan in het St. Jpsephgesficht, Dennenweg 6, aldaar: Het aan- en bijbouwen van drie iokaien voor Lager Onderwijs en van twee lokalen voor bewaarschool met verdere toe- behooren. aan de bestaande R.-K. School aan den Dennenweg te Bloemendaal Ingekomen waren 13 biljetten. De inschrijving luidt als volgt: C. N'oort, Bergen, 41.300; Gebr. Boots, Beverwijk, 41.000C. A. M. Jonck- bloedt, Heemstede, 41.995; D. J. van Buren, Bloemendaal, 41.282; fa, Gebr. v. d. Putten, Heemstede, j 41.300; N. J. Tromp, Overveen, 43.454; F. H Peeters, A'dam, 41.500; P. Bot, Heerhugowaard, 39.889; iBouw- en Expl. Mij. „Rolland", Haarlem, 45.198; P. Rozenhart, alhier, 49.560; G. Metselaar en Zn., alhier, 41.835; Ven hoven en Evers, Heemstede, 41.485; Gebr. v. Duin, Akelsloot 42.200. Het werk wordt onder architectuur van den architect J. B. van Santé, Zaandam, uit gevoerd. De vorige wreek is door de Tweede Ka. mer aangenomen het wetsvoorstel,' om met ingang van 1 Juli a.s. de kosten van pas poorten te verlagen tot 1. Wij vestigen er evenwel de aandacht op, dat, ook nadat het wetsontwerp is aangeno» men, waarbij tevens de geldigheidsduur va een paspoort op twee jaren is gebracht, d totaal-kosten toch hooger zullen zijn da 1.Dit komt, omdat door de provincie en de* gemeenten leges werdt geheven. De provincie Noord-Holland en de ge meente Haarlem heffen beide 1.zooda -oor een inwoner van Haarlem na 1 Juli a.s, een pas in totaal 3.zal kosten, tenzij de gemeente Haarlem bet zelf een beetje mal vindt, om voor een pas van 1.ook één gulden te vragen voor het plaatsen van de handteekening van der. burgemeester. Als zij dur die kosten verlaagt, worden de totaal-i kosten nog minder. Trouwens, bij de behandeling van het wetsontwerp heeft de Minister van Buiten.' landsche Zaken den wensch uitgesproken; dat de gemeentebesturen het door het rijk gegeven voorbeeld zullen volgen, terwijl hi de vermindering der provinciale leges onde de aandacht van zijn ambtgenoot van finan ciën zal brengen. Het zesjarig zoontje v.nn L. B., aan den Vijfhuizerdijk te Vijfhuizen, was in 'n bootje geklauterd, dat daar in de Ringvaart lag'. Ongelukkigerwijze, -geraakte hel schuitje los en dreef van den wal. Het kind werd hier door zoo angstig, dat het er uit sprong, niet er op lettend dat het den wal niet kon bereiken. Gelukkig dat zijn 'grootmoeder 't ongeval opmerkte; met hulp van een vis- scher kon zij het ventje nog bijtijds redden Op het nationaal concours te Rotterdam behaalde „Excelsior" te Zaandam een len prijs met 327 punten; „Jeanne d'Arc" te Noordwijkerhout een len prijs met 333 punten; „St Michaël", te Heemstede een 2en prijs met 246 punten; „Soli Deo Gloria" te Bennebroek een len pyjs met 314 punten op het zangconcours te Hilversum; „Symphonic" te Leimuiden een 2en prijs met 34 punten op het concours te Arnhem; „Oefening baart Kunst" te Alphen aan den Rijn een len prijs met 381 punten op het concours te Gouda; „Oefening baart Kunst" te Krommenie een directeursprijs op het concours te Gouda; „Crescendo" te Purmerend een len en een 2en prijs op het concours te Gróotebroek. In de hedenmorgen gehouden openbare zitting van het Hoofdstembureau voor de verkiezing der leden van den Gemeente raad is door het lot de nummering der in gediende geldige lijsten verdeeld. De volgorde is: 1. Vrijheidsbond; 2. Christ. Democr. Unie; 3. S. D. A. P.; 4. Anti S'emdwang Partij; 5 Lijst P. Boxs; 6. Anti Revolutionairen: 7. Comm. Partij Holland; 8. R. K. fi'aafs- partij; 9. Staatk. Geref. Partij; 10. Lijs' W. A. J. v. d. Kamp; 11. Christ, His', Unie 12. R. K. Volkspartij; 13. Vrijz. Democra ten; 14. Lijst Dr H. v. Beeck v. Vollenho ven. (allen in kieskring I) Van de gelegenheid to' verbinding der lijsten is door geen enkele partij gebruik gemaakt. Slechts zijn de lijsten der S.D.A.P. in de drie kieskringen verbonden, cvenzoo heeft de Vrijheidsbond gedaan (lijst V Loosjes en lijst J, de Breuk). In de Gemeentelijke concertzaal le Haarlem wordt op 21 en 22 Juni a.s. de algemeene vergadering gehouden van bo vengenoemde vereeniging. Op het congres van 22 Juni zullen prae-advic.zen worden uitgebracht door de heeren F. Wibaut en mr. M. de Boer, We'houders resp. van Amsterdam en Utrecht over het beheer van gemeentebedrijven. Het programma vermeldt verder: 1, Maandag 21 Juni: des avonds 814 uur Ontvangst ten Stadhuize door het Gemeen tebestuur van Haarlem. Na de on vangst zullen de Vertegenwoordigers zich kunnen ophouden in de daartoe welwillend open gestelde localiteiten en tuin van de Socië teit „Trou moet Blycken" (Gr. Hous'raat). 2. Dinsdag 21 Juni: a. des morgens 9 uur: Algemeene Vergadering in de „Ge meentelijke Concertzaal." Bij de opening der Vergadering zal de Stadsorganist een feestnummer o-p het beroemde „Paleis"- orgel doen hooren. b. des middags 12% uur; vertrek (van de Groote Mark') der Vertegenwoordigers met touringlars naar Bloemendaal. alwaar om 1 uur de lunch zal worden gebruikt in Ho tel „Duin en Daal" De autorit en de lunch worden aangeboden door het Gemeentebe stuur van Haarlem. Am 2 uur wordt de rit voortgezet naar Velzen, alwaar het Ge meentebestuur van Velzen de Vertegen woordigers een kort oogenblik zal ontvan- gen op het Raadhuis. In Velzen zal gele- J genheid bestaan tot bezichtiging van de Slmswerksn te IJmuiden en het Hoogoven- bedrijf. Om 4 uur bied het Gemeentebe- s uur van Velzen een tbee aan op. het aan die gemeente toebehoorende landgoed Vej- serbeek". Om 5 uur wordt de terugreis naar Haarlem ondernomen, alwaar aan komst om 5Vs uur. c. des avonds om 7 uur: gemeenschappe lijke middagmaaltijd in de Kroonzaal van caférestaurant Gebrs. Bririkmann. Na afloop zullen de Vertegenwoordigers zich kunnen ophouden in de daartoe wel willend opengestelde localiteiten en tuin van de Sociëteit „de Vereeniging" (Zijlweg) 3. Woensdag 22 Juni: a. des morgens 9i uur: Congres in de Gemeeneliike Concert zaal te Haarlem. b. over een lunch na het congres zal aan de Vertegenwoordigers nader mededeeling worden gedaan. c. des middags, op nader mede te eelen tijstippen, zal het Gemeentebestuur van Haarlem het Frans Halsmuseum voor de Vertegenwoordigers open stellen,, waar de Directeur van het Museum eene explicatie zal géven, en zal eene orgelbespeling een half uur) in de Groote Kerk gegeven wor den. Proces-verbaal tegen een onhebbelijk heerschap. De trein, welke gisteravond te 11.03 uit Amsterdam vertrok is met ongeveer een kwartier vertraging te Haarlem aangekomen Oorzaak hiervan was het feit, dat de trein nabij Liedebrug tot staan werd gebracht, omdat een der reizigers,, de heer M.M. uit Bloemendaal aan de noodrem trok. Aan leiding hiertoe, was het volgende incident, hetwelk zich in de coupé, waarin de heer M. zich bevond, afspeelde. Toen de treil» Amsterdam verliet bevon den zich in den coupé behalve de heer M. en diens zwager, nog twee dames en een student. Op 't laatste oogenblik was te Am- j sterdam nog in den coupé gestapt een per soon, die blijkbaar onder den invloed van stérken drank verkeerde. Hij had naarst eeti der dames plaats genomen en toen de trein omstreeks Halfweg genaderd was, begon de persoon de naast hem zittende dame lastig te vallen. Toen hij tot handtastelijkheden j wilde overgaan, gaven de heer M., diens j zwager en de student hem te kennen, dat hij dit had te laten. De onbekende, in kwaadheid ontstoken over deze zeer juiste terechtwijzing, keerde zich tot den student en werd met dezpn handgemeen Daar de vechtpartij een ernstig karakter begon aan te nemen, trok de heer M. aan de noodrem, waarop de trein bijna onmid dellijk stilstond. Treinpersoneel haalde den onhebbelijken sinjeur uit den coupé en nam hem in bewa king tot het station Haarlem, waar proces verbaal tegen hem werd opgemaakt Op het perron te Haarlem trok, zooals begrijpelijk, het bc luit van het incident, n.I. het proces- verba; veel bekijks. 7 Juni 1927. G. van der Aar, bloembollenhande laar, li Heemstede, Manpadslaan 18; cur. mr. H Ph. Visser 't Hooft, .alhier. J. B. Beugelsdijk. C. Jansen, weduwe W. Beugelsdijk, G, B. Beugelsdijk, allen scheep maker, te Rijpwetering en aldaar handelen de onder den naam firma „Gebroeders Beu gelsdijk''; cur. mr. W. J. G. Veenhovcn. A. N. Fangmann, manufacturier, te Oude wetering, gem. Alkemade A 54 cur. mr. W. J. G. Veenhovcn, alhier. A, Lestrade, loodgieter, te Haarlem, Glas blazerstraat 2a en b en aldaar een kruide nierszaak drijvende- curator mr. II. Ph. Vis ser 't Hooft, alhier. J, C. Lindeman, koopman in olie, f.e Zand- vc.ort, Hoogeweg 59; er. mr. J. W. F. Wijs muller van 't Wout, alhir. J. Vlotman, broodbakker, te Hillegom; cur. mr. J. H. J. Simons, alhier. H. H. van der Hceff, boekhandelaar, te Haarlem, Kruisweg 70B; cur. mr, F. A. Da vidson, alhier. H. Abma, kruidenier, te Haarlem. Olmen straat 52; cur. mr. B. Bonman, alhier. C. Jongert Jr., vischrooker te Monniken dam; cur. mr. L. U. Hora Siccama. K. Metselaar, koperslager, te IJmuiden, Willemsplein; cur. mr. L. AH Cohen, alhier. R.-C. mr. H. van Loghem de Josselin de Jong, alhier. Vernietigd werden de faillissementen van: C. J. Romein, wonende te Hoofddorp, uit gesproken 31 Mei 1927. De N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende goederen „l'EspéranceS", uitge sproken 31 Mei 1927. Opgeheven werd het faillissement van: C. A ten Velde, fabrieksarbeider, te Zaan dam; cur. mr. C. van Sprang, te Zaandam Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der uildeelingslijsten van; de N.V. Merckens Fabriek van Dames- handwerken, te Haarlem, en hare leden W. J. en H. Merckens; cur. mr. W. de Ryke, alhier. van het H. O. V.-Concert in den Hout, op Donderdag 9 Juni a.s., 8 uur: I, Huldigingsmarscb Ed. Grieg. 2. Vorspiel „Die meistersinger von Nürnbcrg, R. Wagner 3. „Finlandia", Tondichtung, J. Sibelius. 4. „Scènes pittoresque", Suite, J. Massenet. 5. „Piet Hein", Hollandsche Rhap- sodie. P. v. Anrogy. 6. „La Corte de Granada", Suite, R. Chapi 7. Ouverture „Guillaume Teil", G. Rossini Er worden pogingen aangewend om te' Zandvoort een radio-zendstation te mogen bouwen. Als terrein wordt genoemd de om geving van de Brederodestraat. Heden, Woensdagochtend te 6 uur zou de binnenvloeddeur van de groote sluis te IJmuiden, welke naar men weet door het s.s. „Adonis" van de Kon. Ned. Stoomboot Mij. is geramd en groote schade heeft op- geloopen, met twee sleepbooten van IJmui den naar Amsterdam worden gesleept, waar het beschadigde gevaarte in bet Ko ningsdok der Amsterdamsche Droogdok Maatschappij zal worden opgenomen om daar te worden gerepareerd. Men hoopt het sleepwerk in ruim vier uren te kunnen volbrengen. De reparatie zal een 14-tal da gen in beslag nemen. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Vorig bedrag 807.45 p. s2.50 Abonné S., Haarlem 0.50 Tante Jans v. BL— Van Gonda L- N. N-5— N. N27.50 Werklieden fa. Gonnermann 2.15 Ter liefde Gods 5.- Van J. W. 10.— H. L2.50 Totaal 869.60 Spaarnebank. F. B., Haarlem 25. Ook door de Spaarnebank worden giften in ontvangst genomen, welke in deze lijst zullen verantwoord worden. TELEFOON 10771 Enthousiaste huldebetuigingen voor Cham- berlin en zijn passagier. De Beilanca is gistermiddag, na gerepareerd te zijn, paar Berlijn vertrokken, waar ChamberLn gehuldigd is. Na den stormramp in den Gelderschen Achterhoek en Twente. Beschouwingen over den aard en de kracht van den wind hoos, die Oostelijk Nederland teisterde. Te 's-Gravenhage is gisteren de 19e ver gadering van het Internationaal Koloniaal Instituut geopend. Tusschen Bergambacht en Ammerstol is een vrachtrijder in de Lek gereden en ver dronken. Opdracht is verleend lot levering van twee auto's voor H. K. H. Prinses Juliana. Nabij Haarloo is een auto door een trein vermorzeld. Een der inzittenden is gedood, twee werden gewond. Prof. Keesom zal benoemd worden tot eere-doctor der Leuvenschc Universiteit, In den Noorder IJpoIder is een zonder linge inbraak met brandstichting gepleegd. Zie verder Laatste Nieuws. Geboren: 2 Juni: J. J. de Boever Wakka, d. 3 Juni: J. v. SamenBreeu- wer, z. 2 Juni: G. H. SimonsSchreijers, z. J. H. KnookMensink, d. 3 Juni: A. H. W. v. d. Horst.Smit, z. 4 Juni: M. P. J. v. d. MolenHeijne, z. 5 Juni: A. M. F. Bronsv. Tol, z. 4 Juni: M. A. E, ThomasWolf, d. L. A. Giljou I.ode, z 5 Juni: B. M. Slikkerde Groot, z. 6 Juni: G. MosemanSierveld, z. 2 Juni: H. M. H. SerneWalker, z. 4 Juni: N WarnaarZwart, z. M. C. BerkhoutFeijen, z. 5 Juni: E. M. J. HeemsTeeuwen, z. 4 Juni: J. A. Betz— Zedel, z. 6 Juni: C. Jansenv. Britsom, z T. RoosenKoelemij, d. 4 Juni: J. W. BurggraafJongcrling, d. M. v. Oostenv. d. Wiel, z. 6 Juni: M. v. d. Stoopde Bic, z. -- A. StouteZijlema, z. Overleden: 3 Juni: A. P. v. Strien. 35 j„ Voorhelmstraat. H. Hospes, 71 jaar, Ged. Voldersgracht. G. H. Hospes, 40 jaar, Amsterdamstraat. K. Broekhuizen, 34 jaar Ternatestraat. P. HendriksKoedijk, 79 jaar, Assen del verstraat. C, Bonfrer Wocstenburg, 81 jaar, Hooimarkt. 4 Juni: M. JansenBremer, 70 jaar, Patientic- straat. B. Oldenburger, 61 jaar, Parklaan. —6 Juni: W. Haver, 86 jaar, M. v. Heems kerkstraat. 5 Juni: C. C. Sonneborn, 65 jaar, M. y. Heemskerkstraat. 4 Juni: E. K. Hoekstra, 37 jaar, Hazepaterslaan. 5 Juni: J. H.. 11 maanden, z. van H. Bos, Harmenjansweg. 7 Juni: L. Tames, 64 j.,j Elzenplein. 5 Juni: N. Out, 76 jaar, Vis- scherseinde. 6 Juni: N. Lentermanv. d. Broek, 78 jaar, Klein Heiligland. G., 5 maanden, z. van J. v. d. Gevel, L. Poel laan. H. Nanninga, 76 jaar, Romolenstr. Barometerstand 9 uur v.m.: 757. Vooruit. Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgstoken om 9.48. Hoogste barometerstand 769.4 m.M. te Isafjord. Laagste barometerstand 753 m.M. te Hernosand. Verwachting: Zwakke tot matige Zuid- Westelijke tot Noord-Westelijken wind, half tot zwaarbewolkt of betrokken. Waarschijn lijk enkele regenbuien. Weinig verandering in temperatuur. HHHHMËRmm ppf -

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 1