VOOR DE SLACHTOFFERS VIN DE ««MP IN DEN ACHTERHOEK In en om Haarlem Voornaamste Nieuws @W}ami® Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen. Stadsnieuws Juni Vrijdag 1927 51ste Jaargang No. 16572 Bij contract belangrijke korting. Aangifte moet. op slraile van verlies van alle rechten, geschieden ulterllfk driemaal vier en twintig uren na 1\et ongeval Dit nummer bestaat uit 10 bladzijden - Eerste Blad Illini!inillllUllllll!llUR![!llllill!ll!il)ll![IiIlilUllinil[llll!liIlIli[linillillUli(liIU!lllIlillli:fllUlllil!llUliilIjll!lliniIli!lllllilil!IllllllilOUUlilJJIlUIUUUilllllll!DIlll!lllUl!UIIIIUIII!UlIlfU!UlllllifUillIIUlllUillI!!lll!llfl!^ MR. J, N. J. E. HEERKENS THIJSSEN. ^diisiifiiiiiBBiiinniiiiiiuiiiiifliijiiiiiiiiiiiuiiiiiiiniiiniiiiiniiMifininiiiiiiifiiiiniiininiiiiiiiiniiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiniinnfiiiiiiiiiniiiniiiiiinniiiiiiiiiiiiKiiiiiiniiniiiiiniiïiiinii'iiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiijg J. J. WEBER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem. Agenda 11 Juni Aanbesteding. - f. n.-j. :.- X. Telegraphisch Weerbericht VAN ONZE RECHTBANK. Be abonnementsprijs bedraagt veos Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per kwartaal 3.2S Franco per Post per kwartaal bi; Vooruitbetaling, 3 58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen) Postrekeining Nr 5970. Advertentiën 35 cents per re get Vraag- en aanbod-advertenties 1*4 regels 60 ct per plaatsing; elke regel meer 15 ct., bij vooruitbetaling Advertentiën tusscben den tekst als ingezonden mededeeling 60 ct per regeL Alle abonné's op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsvoorwaarden f Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door f 7 n bij een ongeval met f Oriül - tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringén - oUoU. verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen; doodelijken afloop 1 AtSU." bij verlies van een hand, j 19S bij verlies van een f Kfl bij'n breuk van f hf\ bij verlies v. ee* een voet of een oog; 1 Int," duim of wijsvingerU beer of arm; xll. andere vingefc Te Utrecht heeft de vereeniging Le S~ge ten Broek-bibliotheek haar jaarvergadering gehouden. De heer Mr, J. N. J. E. Heerkens Thijssen zal 16 Juli a.s, 25 jaar lid zijn van den HaarlemscKen gemeenteraad. Wanneer men hem op portret of in de raadsvergadering, aan de tafel van B, en W., aandachtig beschouwt, dan kon men meenen, dat hij zoo uit een der regenten stukken van Frans Hals was gestapt. Niet alleen naar den vorm van het gezicht. Ook wat de uitdrukking betreft. Er is in dit scherp omlijnde gelaat een uitdrukking van teruggehouden hoogheid en regeerkracht. Toch hechten wij aan de vergelijking met regenten van ons oude stadsbestuur, niet de beteekenis van stugheid en hooghartigheid, die in onzen tijd zoo gaarne aan het begrip regenten wordt gegeven, want plooibaarheid vereeniging niet aan hun naam verbonden te zien. Anderen daarentegen lijken wel nimmer moede om steeds maar meer werk op hun schouders te nemen. Voor iedere goede vereeniging, voor iedere goede zaak kan men hen vindén Natuurlijk zullen zij, bij het nagaan van de soms uitvoerige lijst hunner functies, wel eens dikwijls overwe gen of zij niet beter doen verschillende er van over te laten aan anderen, die meet tijd hebben. Maar doen zij daartoe al eens een poging, dan worden zij niet zelden met aandrang verzocht toch vöoral niet te be danken In den regel zijn dat de functies, die zij het best kunnen missen. En inder- Er zijn menschen, die met geen stok in daad: er zijn menschen, wier verdiensten en aanpassingsvermogen mooie karakter trekken voor een ieder, die over anderen gesteld is sieren ook onzen wethouder en wie hem kennen vein nabij, weten, dat hij vriendelijk, behulpzaam en zacht van aard is. Ook is hij geen afstammeling van een der Haarlemsche regentengeslachten. In het Geldersche werd hij geb- ren, maar een groot deel van zijn arbeidzaam leven heeft hij in Haarlem doorgebracht er. hij is zijn mooie woonstad gaan liefhebben als zijn tweede vaderstad; hij heeft er in groote oprechtheid zijn beste krachten aan het algemeen welzijn besteed. Hij heeft naar beste weten en met talent zijn iand, de pro vincie, de gemeente Haarlem en de katho lieke zaak gediend. Zijn zilveren raadsjubileum is voor ons geen aanleiding hem reeds ten voeten uit voor onze lezers te schetsen. Wij staan trouwens te dicht bij de gebeurtenissen zei ven om aanstonds het juis.e gezichtspunt te vinden, maar ongetwijfeld onaanvecht baar is de stelling, dat de heer Heerkens Thijssen in het openbare leven een ver tegenwoordiger der Katholieken in Haarlem is geweest in een voor hen moeilijk tijds gewricht. Hij heeft de evolutie medege maakt. dat de Katholieken van een groep •onder veel aanzien? groeide tot een voor het openbare leven beteekenende politieke partij, die ook blijkt haar plaats in deze samenleving waard te zijn. En daarin heeft hij een groot aandeel gehad tevens. Zeker, in het heele land zijn de Katholieken op het Forum gekomen, maar in elke gemeente van eenige beteekenis moest dit streven gesteund worden door mannen van invloed op straffe dat anders die gemeenschap in den opgang zou achterblijven. Den heer Heerkens Thijssen zij de eer gegeven, dat hij zich zijn katholiciteit nimmer heeft ge schaamd en dat hij immer, waar het pas gaf, krachtig, naar beste 'eten en kunnen, de katholieke zaak heeft gediend. Oprecht, trouw, moedig, voortvarend en met door zicht. De Katholieken hebben dat ook gewaar deerd door hem 25 jaar lang af te vaardigen naar den gemeenteraad van Haarlem, hem te kiezen tot lid der Provinciale Staten van Noordholland, tot lid der Eerste Kamer en hem in vereenigingen en corporaties de meest vertrouwensvolle positie aan te bie den. Misschien zijn er enkelen geweest, die niet altijd in allen deele met zijn beslissin gen accoord gingen, maar dat is, hij de be- oordecling van iemand, wiens bemoeiingen Op het openbare terrein liggen en wiens da den en woorden eiken dag door buiten staanders kunnen beschouwd en geschouwd worden, niet te verwonderen. Hij woont in een glazen huis en iedereen gluurt er in. Hoezeer zijn werk echter ook den katho lieken is ten goede gekomen, bij dit raads jubileum zal der heer Herrkens Thijssen niet minder waardeering betoond worden van velerlei rodere richting, want zjjn be moeiingen bestreken het terrein der geheele burgerij. Weinig menschen in Haarlem hebben zoo'n bekendheid verworven als hij, In,alle kringen en richtingen is zijn naam gekend. Dat komt omdat hij gaarne medewerkt en zijn moreelen of daadwerkelijken steun ver leent aan wat goed en groot is. een bestuursfunctie te slaap zijn. zelfs wen- •chen zij het simpelste lidmaatschap van eet. het niet in hoofdzaak is, veef werk in een vereeniging of in het bestuur eener vereeni ging te doen, 'maar hun persoon is als het cement, dat de steenen van een gebouw, van een paleis samenbindt. Hét cement, de kalk is een onbeteekenend onderdeel van het bouwwerk, maar zonder haar zouden de steenen geen stevigen muur vormen, zon der de stevige muren zou het paleis de eeuwen niet trotseeren. Sommige vooraan staande personen in onze samenleving zijn als het bindmiddel in eenvereeniging; hun naam, hun aanwezigheid is voldoende om anderen tot werken aan te sporen, om ver keerde invloeden te weren. Wij gelooven, dat dit mede een der groote verdiensten is van den heer Heerkens Thijssen. Het bestuur van een vereeniging is com pleter, is voller als onze wethouder daar van deel uitmaakt. De lezer zal dat toege ven. En alle vereenigingen, waarvan hij deel uitmaakt, profiteeren van zijn gedegen kennis, nuchter inzicht en oordeel en voor al van zijn groote ondervinding. Ondervin ding ook in vereenigingszaken. Want nie'. zelden grijpen verschillende posities in el kaar en kan men nuttig wérk doen omdat men in een andere functie dingen gezien of gehoord heeft, welk een bepaalde in stelling ten goede komen. En dat weten wij -r- het is een kenmerkende eigenaardig heid van den heer Heerkens Thijssen, dat hij in vele besturen al heel wat onjuiste beslissingen heeft weten te voorkomen doordat hij, veelzijdig vereenigingsman als hij is, beter dan de anderen was ingelicht, door het zitting hebben in verschillende be sturen. Wie men dan ook spreekt, ieder is vol lof over den heer Heerkens Thijssen. Hij telt vele, zeer vele vrienden en vereerders onder de niet-katholieken. De liefde voor de openbare zaak heeft hij van geen vreemden. In Arnhem, waar de heer Heerkens Thijssen cp 27 Juni 1866 werd geboren, was zijn vader niet alleen gedurende bijna 15 jaar lid van de vroed schap. maar tévens gedurende 55 jaar een zeer tfezocht medicus, wiens faam over ge heel Gelderland hing, zoodat er in dien tijd schier geen Geldersche familie was die den Arnhemschen geneesheer niet persoonlijk of althans bij name kende. Onze katholieke wethouder genoot zijn lager en gymnasiaal onderwijs in zijn ge boortestad, s'udeerde daarna in de rechten aan de Leidsche Alma Mater en promoveer de daar op 15 December 1890 op een proef schrift, getiteld: ,,Het geheim van den me dicus", een studie, waarvan hij in zijn later leven vee! genoegen heeft gehad. Eenige jaren was hij als jong advocaat te Arnhem werkzaam in de praktijk en tevens eenigen tijd volontair aan de ge meente-secretarie fis commies-redacteur. *n het jaar 1895 werd hij benoemd tot adjunct- commies aan de juridische afdeelïng van de Provinci le Griffie van Noord-Holland. Aardig is de bijzonderheid, dat hij zich hier aks eerste werk door den toenmaligen griffier zag opgedragen een studie te ma ken van een wetsontwerp tot wijziging der grenzen van Haarlem. Ja. toen al! Maar in 1906 gaf Haarlem te kennen dat het op voortzetting van die plannen geen prijs meer stelde. Aardig is deze bijzonderheid; toer. wij een dezer dagen met den heer Heerkens Thijssen een onderhoud hadden en hem vroegen, wat wel z. i. de belang rijkste gebeurtenis in Haarlem is geweest, tijdens zijn raadslidmaatschap, het onmid dellijk gegeven antwoord luidde; de grens wijziging van Haarlem. Acht jaar bleef hij aan de Provinciale Griffie, eerst als adjunct-commies, later als commies, verbonden, totdat hij op 15 April 1903 werd benoemd tot Voorzitter van den Raad van Beroep voor de Ongevallenwet, welke functie hij bleef vervullen tol dc opheffing van dien Raad op 16 Juli 1917. Het volgende staaltje is welsprekend ge noeg om, zonder commentaar, een idee te geven van de verdringen, die de heer Heer kens Thijssen in zijn carrière maakte. Hij werd: 1 Mei 1895 benoemd aan de Provinciale Griffie van Noord-Holland; 16 Juli 1902 geïnstallered als lid van den gemeenteraad van Haarlem; van 15 April 1903 tot 16 Juli 1917 voor zitter van den Raad van Beroep voor de Ongevallenwet; 16 Juni 1904 lid der Prov. Staten van Noord-Holland voor het kiesdistrict Weesp; 7 September 1915 wethouder van Haar lem; 22 Juni 1922 lid van de Eerste Kamer; van 1 December 1923 tot 1 Mei 1927 waarnemend burgemeester van Schoten; 31 Augustus 1925 ridder in de Orde van den Ned. Leeuw, en een dezer dagen zal de Staatscourant het bericht bevatten, waarbij de heer Heerkens Thijssen toestemming wordt verleend tot t dragen van de versierselen van het Com mandeurskruis van Sint Sava, een onder scheiding van dé Servische Regeering, naar aanleiding van de Missie, aan wier hoofd de heer Heerkens Thijssen verleden jaar stond. Bij dit lijstje mogen wij even aanstippen, dat zijn tegencandidaat bij de gemeente raadsverkiezingen in 1902 was de heer Mr. P. J. Troelstra, destijds in Haarlem woon achtig, De heer Heerkens Thijssen werd toen bij herstemming gekozen met 931 stemmen, terwijl de heer Troelstra 631 stem men verkreeg. Bij eerste stemming was de heer Vincent Loosjes uitgevallen. De openbare functies van den heer Heer kens Thijssen zijn: Lid van de Eerste Kamer en wethouder van Haarlem; voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur; voorzitter van de Commissie van Beheer over den Stadsschouwburg; President-regent van het St. Elisabeth's Gasthuis; President-regent van het Gasthuishofje; Voorzitter van de Commissie van Toe zicht op de H. O. V.; Voorzitter van het Bestuur van den Ouden Spaarndammerpoldcr; Commissaris van de P. E. G. E. M. AI deze posities, behalve die van Lid der Eerste Kamer, hangen samen met het wethouderschap. Verder is de heer Heerkens Thijssen o. m. Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, oresi^ent van den J^eclasseej-ingsraad te Haarlem, voorzitter der afdeeling Haarlem van het Genootschap tot Zedelijke Verbete ring van Gevangenen. Men meene nu niet, dat hij zijn functies als eerebaantjes beschouwt, waarvoor hij zich zelfs niet op de vergadering behoeft te vertoonen. Geen convocatie of zij wordt 'n zijn agenda genoteerd, geen vergadering, die hij niet bijwoont als hij er maar even 'ijd voor heeft, en merkwaardigheid zelden zal men den heer Heerkens Thijssen op een vergadering missen. Het schijnt wel of sommige menschen zich kunnen verme nigvuldigen. Waar anderen geen tijd heb ben om de bijeenkomsten bij te wonen, van de enkele vereeniging, waarvan zij lid zijn, daar mist men menschen als den heer Heerkens Thijssen zelden of nooit. Merk waardig inderdaad, hoeveel werk één mensch verzetten kan. Neg een illustratie hiervan. Hebt gij wel eens een briefje aan den heer Heerkens Thijssen geschreven, dat een antwoordje noodig maakte? Zoo ja, dan weet ge ook dat in den regel eigenhandig geschreven antwoorden, oer keerende post arriveeren. En geen dood doeners van drie of vier regels, maar zoo noodig telt het epistel vier, acht of meer kantjes. Wij bemerken dat, al vertellend, nog maar bitter weinig gezegd is over zijn verdiensten als raadslid. Is dat te verwonderen., bij een zoo veelzijdig verdienstelijk man als de jubilaris? Zoo zelden vindt men gelegen heid over een ijverig mensch iets te zeggen, zoodat, doet zich deze gelegenheid als nu voor. net eigenlijk jubileum wordt verge ten. Wat kan er trouwens voor bijzonders over dit jubileum gezegd worden? De heer Heerkens Thijssen is immer een bekwaam rnadsljd geweest, die zelfs als wethouder een voorname plaats inneemt. Van de beste raadsleden, die Haarlem ooit bezat door zijn werklust, w-erkkracht, ijver, uitgebreide ken nis, vooral in gemeenterecht, en helder ver stand. Hij maakte ook deel uit van 't sterk ste college van B. en W., dat Haarlem ooit bestuurde. Naar zijn woord wordt steeds met genoegen en aandacht geluisterd, hoe wel hij niet tot de geboren redenaars be hoort, maar een benijdenswaardige vlotte en^ aangename manier heeft om zijn gedachten duidelijk voor te dragen. Zijn scherp oor deel stelt hem in staat dadelijk de kern van een betoog aan te grijpen en voor de toehoorders uit te stallen met alle sterke en zwakke plekken, die de vcor- en tegen standers er aan gemaakt hebben. Daarop bouwt hij zijn eigen conclusies, die soms bewonderenswaardig goed de gangbare meening van de meerderheid der vergade-v ring weergeven of een geslaagde poging zijn een compromis te sluiten tusschen anta gonisten. Dat maakt hem ook een geboren leider van vergaderingen. Wat wij niet alleen bij ervaring weten uit onze vergaderingen der R.K. Kiesvereeniging maar ook uit de vele malen, dat hij raadsvergaderingen in Haar lem of Schoten leidde. Aan de totstandko ming van alle nieuwe dingen in het Haar lem van de jongste 25 jaar, heeft hij mede gewerkt. want zoo goed als geen enkele raadsvergadering verzuimde hij. Een over zicht geven van wat de heer Heerkens Thijssen als raadslid deed. zou dan ook zijn Haarlem's geschiedenis van de laatste kwart eeuw nog eens vertellen. Wij zullen dat niet -doen. Maar één hoedanigheid mogen wij niet zwijgend voorbijgaan. Dat is de oprechtheid, de fierheid en de ridderlijk heid, waarmede hij steeds de ka'holieke be langen verdedigde en voor de katholieke zaak op de bres stond. Hoe herinneren wij ons de felle manier, waarop hij somtijds van zich af wist te bijtdn indien de katholieke Een enorme menigte menschen sloeg met belangstelling de plechtige begrafenis van Generaal van Heutsz gade. Onze loto toont den stoet in de omgeving van de Muider- poort te Amsterdam. De kist is op een affuit geplaatst. Barometerstand 9 uur v.m.; 764. AchtcnA Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 9.49. beginselen werden aangevallen. Wij vroegen den heer Heerkens Thijssen, den jubilaris, die toch ook vele teleurstel lingen heeft ondervonden, dikwijls ondank als loon %-oor goed streven kreeg, menig maal een hard wóórd heefi moeten hooren, wij vroegen hem of bij voldoening heeft ge vonden, in de carrière, die hij gevolgd heeft, of hij wederom denzeliden weg bewandelen zou, indien hij ge.leger.heid kreeg hem weer te herbeginnen Enkenmerkend voor de voldoening, die de heer Heerkens Thijssen ir. zijn openbaar leven heeft ondervonden, was wel het onmiddellijk bevestigend antwoord, dat op deze vraag volgde Volmondig antwoordde hij: Ja, ik zou weer in het openbare leven gaan. Dat trekt mij aan, dat geeft mij ook voldoening. Je weg leidt er niet over rozen, dat is waar. Je leert teleurstellingen dragen en tegenspoed Fr zijn vele tegenvallers op dien baan en veel. veel onverdiende blaam krijgt men te dragen. Wat dat betreft, wordt je echter pachyderme, dikhuidig. Maar te genvallers zijn er om te worden geleden, moeielijkheden om ze te overwinnen en er is in het werken voor de openbare zaak toch ook zeer veel voldoening. Niet alleen het genoegen en het pleizier om goed te doen, maar ook de warme vriendschap, die men er menigmaal ondervindt. Ik tel mijn vrienden onder alle partiien. Ook onder de S. D. A. P. heb ik tal van góede kennissen, die mij respecteeren. Maar voor beroepspo liticus heb ik nooit gedeugd. Daar moet men bijzondere gaven voor hebben, die ik mis. De heer Heerkens Th-.jssen. is nu een goe. de zestiger. Physiek is hij niet meer dan een man van rijpen, middelbaren leeftijd Den man in de kracht van zijn leven dus, met de ervaring van 60 welbestede levens jaren. Het is te hopen dat hij nog vele jaren voor Haarlem moge behouden blijven. Dat hij Haarlem zou verlaten, is niet te ver wachten, Daar heeft lij Haarlem te lief voor, daar heeft hij bier te veel kennissen voor gekregen en ter slo'le noodigt de leef tijd niet meer uit om nog veel nieuw werk op de schouders te nemen. Maar de vreugde om te werken bezit de heer Heerkens Thijs sen nog in sterke mate en daarom is het te hopen dat in onze R.K kringen en daar buiten den werklust en de werkk.acht van dezen jongen jubilaris op prijs worde ge steld. De heet Heerkens Thijssen is een dier zeldzame figuren, die in hoogen ouder dom met groote eere hun gouden raads jubileum kunnen vieren. Moge het zbo zijn! Sociëteit „St. Bavo". „Geel-Wit" 5 uur. Gewone zittingen 7 uur. Kieskring Haarlem half 3 uur. St. Josephsgezellengcbouw. Jansstraat 59. Geopend van 8 tot 10 uur. Bisschoppelijk Museum Jansstraat 79 Geopend eiken dag van 10 tol 5 uur, be halve op Zon- en Feestdagen. Kleine Thcresia Stichting. Tehuis voor onverzorgde zuigelingen. Spreekuur Dins dag en Vrijdag van 34 uur. Tempeliers straat 36. R.-K. Arbeidsbeurs voor mannen en Jon gens. Sociëteit „St. Bavo". Smedestr. 23. Telefoon 10049. Alle werkdagen van 9half 12 uur, 's middags van 35 uur, 's avonds van half 8Kalf 9 uur 's Zaterdags alleen van half 1012 uur. R.-K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meis jes. Bloemhofstraat 1. Tevens bemid delingsbureau vooi verpleegsters en alle werkende dames. Alle werkdagen van v.m. 1012 uur, des middags van 24 uur en 's avonds van 89 uur, behalve Za terdagavond Tel. 11671 Arbeidsbemiddelingsbureau van het Sint- Franciscus Liefdewerk. Zoetestraat 11. Eiken Donderdag van 89J4 uur. R. K. Bevolkingsbureau Gebouw „St. Bavo" Smedeslraat 23. Van 8—10 uur op Maandag-, Woensdag- en Vrij dagavond. R. K. Leeszaal en Uitleenbibliotheek. Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012. van 25 en van 7—10 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken van 25 uur en van 79 uur. Woensdags middag ruilen van kinderboeken. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. Ongevallendienst Centrale oproepplaats aan het gebouw vau de Brandweer (Ged. Oude Gracnt). Uitsluitend Telef 14141. Door den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Noord- Holland werden in het bureau, Zijlweg 86, de volgende werken-aanbesteed; Het uitvoeren van verf- en behangwerken aan gebouwen, kunstwerken, enz. van het Noord-Hollandscb kanaal, iH zes perceelen. Raming; perceel I 1050; 'perceel II 2050; perceel III 900; perceel IV 650; perceel V 550; perceel VI 1200. Laagste inschrijvers: Perc. I G. de Beer, Amsterdam, 813; Perc. II J. Roodt Wa tergang, 1.752; perc.. Ill A. Breed. Heer- Hugowaard 814; perc. IV M.Stolp, Krab- bendam-Warmenhuizen 580; perc. V P. de Koek en H. J. de Bruinje, Helder, 443; perc. VI L. Neyman én Zn., Alkmaar 1135. Het onderhoud en vernieuwen van verf- werk aan de gebouwen en-inrichtingen van het Noordzeekanaal, gedurende de jaren 1927, 1928, 1929, in drie perceelen en in massa. Raming per jaar le perc. f 5500; 2de perq. f 3JC0; 3de perc. 24Q0 Massa der drie perceelen 11Q00: Laagste inschrijvers: Perc. I geen- inschrij vers; perc. II fa. P. H. v. d. Bos Hemstede, 3300; perc. III geen inschrijvingen. In massa J. J. de Pauw, Hansweert 8570 Het verrichten en onderhouden van verf- werk aan een drijvend droogdok, behoo- rende tot het onderhoud van'de'werken van dc visschershavcn te IJmuiden. Laagste inschrijver. J. Bestebroer, Den Haag, 5490. Het maken van een mee-sloel in de vis- scherhaven te IJmuiden, behoorende tot de werken van genoemde haven. Laagste inschrijver fa. F. Héren en Zn.. IJmuiden, 4650. Het herstellen van stormschade aan de hoofden op het Noorderstrand van Vlie land. Raming 48000. Laagste inschrijver J. C. Kooyman, Harlingen 50870. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Vorig bedrag 915.60 B P 10.— 2.50 10.— M F. W N. N. tot lafenis d. geloovige zielen 1* 5. T. B. 5. Uit den spaarpot van G. S U 2.50 Ter eere v. d. H. Theresia X50 Personnel Periodiek. Crt, Machi nezetterij van „De Spaarne- st'ad", één uur overwerk w 34.28 Spaamebank N. N 5.— 3.— S, en D. m 5.— B. B. m 50.— M 3.— Totaal ƒ1054.38 Ook door de Spaarneb.ank worden giften in ontvangst - genomen, welke in deze lijst zullen verantwoord worden. De Stormramp in den Geldrschen Achter» hoek en Twente. Ook het achtste slacht» oiler is overleden. Totaal zijn 200 boerde» rijen verwoest. De schade wordt voor Gel» derland getaxeerd op f 1.500.000 en voor Overijsel op f 7 A 800.000. De Tweede Kamer der Staten Generaal heeft gisteren de behandeling van het wets ontwerp tot instelling van een departement van defensie, beëindigd. In zijn dupliek ver klaarde minister Lambooy, dat het kabinet afstand doet van splitsing der marine. Verschenen is het verslag over de vis» scherij in 1926; uitvoer bijna '26 millioea (in 1925 bijna i 29 millioen.) Chamberlin verbaalt van de emoties ge durende zijn tocht over den Atlantischen Oceaan. Hij is op zijn vlucht ook boven Nederland gesigneerd» De moord te Oss. Tegen den dader la 4 jaar gevangenisstraf geëischt. De herclassilicatfe der gemeente. In Liu» - burg is men nog steeds ongerust. De positie der Langendijker tuinder*. 'ri| - Tof nog toe geen exploitatie van het mijn» - veld Vlodrop. Het consortium-Biermans heeft nog niet voldoende kapitaal om den aanleg van een mijn te bekostigen. Men hoopt op de bereidwilligheid der regeering. Ingediend is een wetsontwerp ter wette lijke regeling van den radio-omroep en soortgelijke vormen van draadloos verkeer, waaronder radio-distribntie per telefoon. De rustplaats van Van Heutsz. Links Z. K. H. Prins Hendrik als vertegenwoor diger van H. M. de Koningin in groot generaals tenue. Hoogste Barometerstand 769 m.M. te Isafjord. Laagste Barometerstand 746.9 m.M. te Sarna. Verwachting: Zwakke tot matigen, in het Zuiden Zuid Oostelijke tot Zuid Westelij ken wind, in het Noorden Zuid Westelijke tot Noord Westelijken wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, aanvankelijk weinig of geen, later toenemende kans op regen. Zachter in het Zuiden. Uitspraken van den 9en Juni 1927 P. R„ arbeider, wonende te Beverwijk. H. v, D„ arbeider, wonende te Beverwijk, beiden thans gedetineerd in hét Huis van Bewaring alhier, sub. 1, diefstal in vereeni ging; sub. 2, heling, ieder acht maanden gev. straf met aftrek prev. hechtenis t.m. 23 Juni. W. de G., prartizijn, wonende te Haarlem, overtr. art. 225 subs. art. 227, Wetb. van Strafr., vijf maanden gevangenis straf. O. V. G. A. v. V., botcrhandelaar, wonende te Haarlem, appèl, overtreding bolerwet. Von nis Kantonrechter te Haarlem bevestigd zijnde, 15 boete subs, vijf dagen hechtenis.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 1