fal0fwcT.su Verkc eraoasjevaïïen DE SPAARNEBANK Herwonnen Levenskracht. BURGERLIJKE STAND. Belastingen. Het Narcissensnijverbod. De verbetering van den Rijksweg HaarlemVelsen. Koninginnedag. Collecte Stomramp. STEDELIJKE STORMRAMP COMITé 1927. Tram Ontspoord. Mr. J. Gerritsz. Statuten. Benoeming. Ter inzage legging van liisten van candidaten. Paradedag „St. Raphael." R.K. Middenstands-Propaganda. De 3e Etappe. Gazondhetdscomitniï pazeteld te Bloemendaal. HONKBAL. KOFFJÊ THEE VOETBAL Dioc. Haarl. Bond. WIELRENNEN. Nederlandsche Wielerbond. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. BLOEMENDAAL. HEEMSTEDE. OVERVEEN. SCHOTEN. SOCIAAL LEVEN. Het Internationaal Congres van de Chr. Bedienden Organisaties De malversaties te Bergen op Zoom. Ernstige Autobotsing te 'few-York. Zaleshi te Par ijs. Het Portugeesche tabaks monopolie. Een groote dievenbende gearresteerd. INGEZONDEN. TXaTSTE NIEUWS. De invoer van kaas in de Vereenigde Staten. ioi7/16 230 ex. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. In ve band met bet tot stand komen van Groot Haarlem, is in overleg met 't Hoofd bestuur van Herwonnen Levenskracht op a.s. Woensdag 15 Juni, des avonds 8 uur, een kringvergadering uitgeschreven, waar voor de Gemeente's Schoten, Heemstede, Overveen Bloemendaal, Velsen, Velseroord en Haarlem uitgenoodigd worden. De verga dering dient om de a.s. Bloempjesdagen van Herwonnen Levenskracht te bespreken. De kringvergadering zal gehouden warden in een der zalen van het Gebouw „Sint Ba- voSmedestraat 23, Haarlem. Het secretariaat van Herwonnen Levens kracht deelt ons mede, dat het de goed keuring van B. en W. heeft ontvangen, tot het houden van een Bloempjesdag op Zondag 24 Juli. Onnoodig te vermelden dat het bestuur voor deze toezegging dankbaar is. Het vertrouwt evenals andere jaren, op de m e dew e king van de dames en Parochi ale Comité's. Geboren: 4 Juni: z. van J. C. 't Hooft Vissering. 7 Juni: d. van J. de Graaff Dalstra. z. van L. J. LeipoldVerestra. 8 Juni: d. van J. B. ten Hoopev. d. Bos. d. van A. L. H. RoelofsGoossens. z. van J. C. JansenVersteeg. 9 Juni: z. van A. M. van EgmondVink. Ondertrouwd: 9 Jüni; C. A. v. d. Poll en A. C. Bos. C. J. de Paus en C. T. G. Drijer. J, Muusse eti G. Pool. E. L. Kaptijn en F. Warmerdam. S. B. v. d. Wansem en M. H, Burgers. A. Nijgn en C- M. van Kranenburg. Getrouwd: 9 Juni: J. C. Jonker en R. de Boer. W. H. J. Meijer en G. de Wildt. M. Ketellapper en G. de Vries. J. C. C. Groeneveld en A. C. A. Zwerus. F. M. Doodeheefver en W. C. Deterts. Overleden: 8 Juni: M. J. A. Carpenlier, 78 j., Arnulfstraat. Bij Koninklijk beslu't van 4 Juni is be paald, dat, mei ingang van 1 Mei 1927: het ontvangkantoor der directe belastin gen te Haarlem omvat het grondgebied van de gemeente Haarlem, zocals dat bij de wet van 21 April 1927 is geregeld: het ontvangkantoor der invoerrechten cn accijnzen te Haarlem, omvat het grondge bied van de gemeenten Haarlem, Benne- öroek, Bloemendaal, Heariemmerliede en Spaarnwoude, Heemstede en Zandvoort, zooals dat bij de wet van 21 Apr.l 1927 is geregeld; het ontvangkantoor der directe belastin gen te Haarlem (buitengemeenten) omvat het grondgebied van de gemeenten Ben- nebroek, Bloemendaal, Hrarlemmerliede en SpaamvHoude, Heemstede en Zandvoort, zooals dat bij de wet van 21 April 1927 is geregeld; het ontvangkantoor der directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen te IJmuiden omvat van het grondgebied van de gemeente Velsen, zooals dat bij de wet van 21 April 1927 is geregeld, het deel ge legen bezuiden het Noordzeekanaal; het ontvangkantoor der directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen te Bre da omvat het grondgebied van de gemee: te Breda, zooals dat bij de wet van 21 April 1927 is geregeld; het ontvangkantoor der directe belastin gen en accijnzen te Breda (buitengemeen ten) omvat he grondgebied van de gemeen ten Chaam, Ginneken en Bavel, rrincen- hnge en Teteringen, zooals da', bij de wet van 21 April 1927 is geregeld; Dit besluit blijft buiten toepassing ten aanzien van de invordering van aanslagen in de directe belastingen, loopende over een tijdvak, dat is aangevangen vóór 1 Mei 1927, alsmede en aanzien van aansla gen in de dividend- er, tantièmebelasting, be'rekking hebbende op uitdeelingen èn salarissen over een boekjaar, dat vóór 1 iMei 1927 is geëindigd. i1 Wij lezen in het „Weekblad van BI. C." In Leiden had j.l. Vrijdag een vergadering plaats, waartoe door een comité, waarvan d« heeren Blinde, Batenburg, P. en J. Moolenaar, alle uit Sassenheim, deel uit. maakten, waren uitgenoodigd allen, die van meening zijn, dat het contract ter bestrij ding van den handel in afgesneden narcis senbloemen niet moet worden voortgezet. Het contract bestaat sedert Febr. 1926 en kwam tot stand op initiatief van de Ver eeniging „De Narcis". De vergadering mocht zich in een druk bezoek verheugen, naar schatting waren 250 personen, voor het grootste deel nar cissenk weekers, aanwezig. De leiding be rustte bij den advocaat Mr. Bdlsius, die zulks deed op verzoek van het voorloopig comité. De vergadering had een zeer onrus tig verloop. Zij had plaats in de vergader zaal van „Zomerzorg" en kenmerkte zich behalve door 'n onbevredigende behandeling van het aan de orde zijnde onderwerp. De voorzitter meende van den aanvang af de gcdachtenwisseling te kunnen beperken tot beantwoording van de vraag of de aanwe zigen zich vóór 1 Juli door opzegging aan het bestaande contract wilden onttrekken of niet, maar stond niet toe dat gesproken ■werd over de voor- en nadeelen van het contract zelf, m.a.w. of het voortbestaan van de bestaande overeenkomst in het be lang is van de geheele narcissencultuur en -handel en dus in het belang van de kwee kers van narcissen. Dat nam intusschen niet weg dat verschil lende sprekers uitspraken, dat zij van het voorloopig comité een uiteenzetting van het vraagstuk van deze zijde bekeken, hadd»n verwacht. Zoo werd b.v. door den heer De Vroomen van Warmond in den loop der discussie aangedrongen op bewijzen voor de b.v. door den heer G. A. Uit- den Boogaard uit Warmond gedane mededeeling, dat het doel van het contract; het voorkomen van net gaan van afgesneden narcissen naar hri buitenland, niet was bereikt. De heer De Vroomen betoogde n.l. dat bij opheffing van het contract de bloemen niets meer waard zouden zijn, maar door de sluiting van Amerika de bollen ook niets. In het bui tenland zullen dan de bollen immers niet meer te verkoooen zijn, omdat de bloemen te goedkoop zullen worden. De heer G. A. U» den Boogaard betoogde dat het vak altijd alle moeilijkheden te boven is geko men en ook wel de moeilijkheden, waarvoor de heer De Vroomen vreesde, overwinnen r-t/vt. Hij vond, dat het vak de dingen, die tóch praktisch geen effect sorteeren, moest afschaffen. Het contract heeft nooit aan zijn aoel beantwoord, het wordt ontdoken door verschillende exporteurs, zoodat zii die njet teekenden toch hun bollen kwijtraak ten. Waar zijn die bollen dan gebleven', zoo vraagt hij. De heer Langeveld uit Noordwiikerhout begrijpt niet waarom deze vergadering bij eengeroepen is; als m~n het contract wil opzeggen kan men dit altijd zelf doen. Het wil sor. voorkomen dat hier door hel comité een hand wordt toegestoken aan hen die van twee wallen willen eten. Spr. waar schuwt hen die denken dat het nu voor- deeliger voor hen is om te bedanken, later kan het hun veel geld kosten om weer toe te treden. Als men iets wil doen om het doel van het contract te bereiken dan moet men de overtreders aan de commissie be kend maken. Zoolang men hier niet komt met cijfers en bewijzen, dat het voordee- lfger voor de kweekers is om geen contract te hebben, blijft spr, voorstn.nder. Want spr. gelooft dat het voor het vak in het geheel een voordeel is dat het contract bestaat. De voorzitter zegt dat hem is medege deeld, dat er in het contract knellende be palingen slaan, waar men af wil. De heer De Vroomen roept; welke die knellende bepalingen zi;n. Als men contractant is be merkt men daarvan niets. De heer Kralt vindt een contract goed, als de exporteurs een behoorlijke prijs voor de bollen garandeeren. Zoolang dit niet ge schiedt, kan de kweeker de inkomsten van het snijden niet missen. Uit de vergadering wordt gevraagd of er geen bewijzen kunnen worden aangevoerd, dat het contract niet wordt gehandhaafd. De heer Batenburg deelt als r.iet-onderteekenaar mede, dat hij van 30 contractanten narcissen heeft ge kocht. Aan de commissie om deze te zoe ken, roept hij uit. De heer Jac. Uit den Boogaard uit Oegst- geest heeft ook eenige malen het woord ge voerd en zich als een voorstander van het contract doen kennen. De voorzitter had n.l. op een gegeven oogenblik aan de aan wezigen gevraagd om op te staan, wanneer men het contract ongedaan wenschte te zien gemaakt. Toen stonden een 60 a 70 personen op, doch de heer Jac. Uit den Boogaard merkte op, dat hieronder zich velen bevonden, die niet tot de' tegenwoor dige onderteekenaars behoorden. Op zijn verzoek verzocht daarop de voorzitter of alleen op wilden staan degenen, die thans onderteckenaar zijn, en die bereid waren het contract vóór 1 Juli op te zeggen. Toen Stonden naar schatting 30 a 40 personen op. De heer Clement en de heer Straathof we zen toen op, dat wanneer in de vergadering de onderteekenaren alle aanwezig waren, de opposanten verreweg in de minderheid zouden blijken te zijn, zooals reeds op deze vergadering bleek. Nadat nog eenige sprekers het woord hadden gevoerd en evenals de vorige door somtijds luid applaus waren onderbroken, werd gelegenheid gegeven om een volmacht aan Mr. Bolsius te teekenen, waarbij men het contract opzegde. Daaraan werd, tot op het oogenblik dat wij de vergadering moes ten verlaten, door een 25 a 30-ial aanwezi gen voldaan. AM/SNDEJLTJE8 PUDDING FABRtEK POLAK-GRONINGEN Blijkens het verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot verklaring van het algemeen nut de onteigening van per- ceelen, erfdienstbaarheden en andere zake lijke rechten, noodig voor verbetering van dén Rijksweg van Haalem naar Velsen in de gemeente Haarlem, Schoten en Velsen, werd de opmerking gemaakt dat bij dit ont werp blijkbaar geen rekening is gehouden met het feit, dat de gemeente Schoten niet meer bestaat. Vele leden waren van oordeél, dat de indiening van dit ontwerp duidelijk maakt, hoe dringend noodig het is, dat onverwijld het Rijkswegenplan worde vastgesteld. Op Koninginnedag, 31 Augustus a.s., zullen door de schoolkinderen op de Groote Markt van 9—9.30 uur de volgende zes liederen worden gezongen. 1. Wilhelmus. 2. Gelukkig Vaderland (Valerius' Gedenck clauch). 3. Hollands Vlag. 4. Een liedje van de Zee. 5. Klokke Roeland. tekst) W'en Neerlands Bloed (gewijzigde Zooals wij reeds mededeelden, werd door leaen der Roode Kruis Transport Colonne op verzoek-van den heer Hartman in diens Luxor Theater na het afdraaien der storm- ramp-film gecollecteerd voor de slachtof fers. Donderdag had deze collecte voor het laatst plaats en kon de heer Hartman den !f jZaa' aanweziéen mededeelen, dat ge durende deze week een bedrag van 316?65 was gecollecteerd, hetwelk aan het Roode Kruis werd ter hand gesteld. Voorwaar een mooi resultaat! Tot en met hedenmorgen is bij den Pen ningmeester van het Stedelijk Stormramp- v-omité 1927 binnengekomen: Douair Jhr, G. G., Haarlem 2 50 Haarlems Dagblad 6500.— ver minderd met afdracht ad 30G0 aan Oranje Kruis} 3,500, c 3.502.50 Saldo vorige verantwoording 257.50 Totaal 3.760 Gisterenavond omstreeks 6 uur is een Iramnjtuig, komende uit de richting Heem stede op de Groote Markt ontspoord. Het tramverkeer ondervond een kwartier vertra- ging Oorzaak is het breken van de koppel- stang. r Gisterenmiddag om half 6 kwam een auto uit cje Schrcvelinsstraat de Leidschevaart opgereden in dé richting Haarlem. Vanuit Haarlem kwam een tramtrein. De auto, die de rails nog behoorlijk kon passeeren, bleef plotseling midden op de rails staan, waar door zij in aanraking kwam met de Vam en licht beschac-igd werd. Van de auto werkte een handrem niet. Proces-verbaal werd op gemaakt. Gisterenmiddag om 5 uur reed een 4-wie- h je disselwagen van de Melkbrug, bestuurd c oor A. C„ wonende te Kcemste-'e. Hij kon zijn paar Cr niet houccn en kwam daardoor in aanraking met een juist passeerendc tram, waarvan 3 ruiten werden verbrijzeld C. geraakte met zijn linkerbeen bekneld lus- se,len zijn wagen en de tram, waardoor dit lichaamsdeel ernstig v.-crd gekneusd. Na ter plaatse door een dokter verbonden te zijn, werd hij naar zijn huis vervoerd. Pard en wagen werden door den eigenaar aruggehaald. In den aigeloopen nacht omstreeks 1 uur had op de Amsterdamsche Vaart een aanrii- d'ng plaats tusschen 2 au'o's De oorzaak hiervan was, dat de bestuurder gaande in de richting Amsterdam niet voldoende uit haalde. Nader bleek, dat deze chauffeur aronken was. Door de pol'rie is hü naar het bureau gebracht en in bewaring gesteld. Proces-verbaal is opgemaakt. Het gemeenteraadslid, de heer J. Ger ritsz, is te Leiden geslaagd voor het docto raal examen in de rechten. De „Staascourant" bevat de statuten van de N. V. Visscherij Mij „Lena", alhier. Door Z. D. H. den Bisschop van Haar lem is benoemd tot directeu- van het Meis jespatronaat (H, Bavo) de Weleerw. Heer kapelaan P. L. Bangert. De voorzitter van het centraal stemburau voor de verkiezing van de leden van den raad der gemeente Jfaarlem maakt bekend, dat de lijsten van candidaten voor een ieder op de sec ctarie der gemeente ter inzage zijn nedergelegd, met vermelding van de nummers der lijsten. Zondag 12 Juni a.s. houdt „St. Raphael" zijn jaarlijkschen Bondsdag te Venlo. Deze Bondsdag staat iri het teeken van het 25-jarig bstaan onzr organisatie. Op dezen Bondsdag zal als spreker o.a. spreken Pater Daim v, d. Geest O.P. Haar lem en Omstreken zal daa-voor uit H ar- lem vertrekken met de trein van 8.32. Het afd.-bestuur vertrouwd dat ook Haarlem flink zal vertegenwoordigd zijn. Gisterenavond kw. men de leden der pa- chieele propagandaclubs bijeen in een der zalen van Brinkmann aan de Groote Markt. Deze vergadering was belegd, om de or ganisatie der propagandaclub te voltooien en de richtlijn aan te geven, waarlangs ge werkt zal worden. De vergadering werd geleid door den voorzitter der club, den heer H. Holt, De algemeene voorzitter en de geestelijk advi seur der vereeniging woonden deze ver gadering bij. De organisatie der propaganda is als volgt samengesteld; in iedere parochie js een club gevormd, waarvan een leider met secretaris het bestuur vormt; deze leiders vormen te samen het algemeen bestuur. Voor de ver schillende parochies werden de leiders en secretaris als volgt gekozen: Kathedraal, J. A. Knmp en B. A. Jansen; Parochie St. Jozef G. P. Hetem en H. Helt; Antonius J. Van Opzeeland en F. W. Brom O, L. Vrouw H. Habraken en J, G. Spruyt; St. Jan B. J. Sp;erings en J. C. van Dam; Elisabeth cn Barbara N. Gobelens; H. Hart H. Th. Fibbc; Liduina C. N. Schmidt en H. J. Alles; St. Bavo Schoten W. van Hagen, Tot voorzitter uit het nieuw gevormde, be stuur werd gekozen de heer H. Holt met de heeren Habraken en Van Heunj, als secre taris en penningmeester. Vervolgens werd het propaganda-materi- aal uitgereikt o.a. de ledenlijst, bijgewerkt tot 9 Juni. Deze lijst gaf weer een vermeerdering van het ledental te zien. Dank zij de grootfe activiteit van den al- gemeensn voorzitter is dit boekje weer aan merkelijk uitgebreid en is een speciale be- roepenlijst aan de bestaande indeeling toe gevoegd. Deze beroepenlüst geeft vooral een goe den kijk pp hetgeen nog te deen valt ten opzichte der vakvereenigingen en de taak, die de propagandisten in deze hebben te vervullen. Dit boekje dat ook zij weg vindt buiten de vereeniging, zal zijn uitwerking niet mis sen en wanneer straks de lijst, der niet-ge- organiseerden zal uitkomen, zal dit voor velen zeker een prikkel, zijn om zich aan de goede zijde der middenstanders te scharen. Bij de rondvraag kwamen 7 propagandis ten het bestuur verrassen met de aanbrengst van nieuwe leden, terwijl uit de verdere be sprekingen bleek met welk groot enthou siasme de propaganda wordt gevoerd. Er was dan ook maar een leuze: Het be loofde winstgetal moet en zal op 1 Juli zijn geleverd. De algemeene voorzitter sprak de verga dering nog toe, bracht onder de aandacht de H, Mis, die op Vrijdag 24 Juni aan-het Hanze-Altaar zal worden opgedragen en sprak de verwachting uit, dat zeker geen der propagandisten zal ontbreken cn indach tig zullen zijn het woord van den HoogEerw. Heer Deken dat op de eerste plaats de Zegen van den Allerhoogste succes dat op de eerste plaats de Zegen van den Aller hoogste succes aan ons werken moet geven. De geestelijk adviseur deelde mede, dat hij met de retraite voor de jonge middenstan- de-s gelukkig was geslaagd. Deze retraite kan worden medegemaakt door zoons van leden vanaf 17 jaaï en wordt gehouden in de Bisschoppelijke kweekschool te Bever wijk, geleid door de Z. Eerw. Paters van. Driehuis en heelt plaats van 30 Juli tot 2 Augustus. Onder dank asn al degenen, die zich op een ol andere wijze hadden verdienstelijk gemaakt en aan de aanwezigen voor hunne opkomst, sloot de voorzitter op de gebrui kelijke wijze. Wij ontvingen het volgende communiqué: j In de Juni-vergadering der Gezondheids- j commissie voor de gemeenten Bennebroek, Bloemendaal, Haarlemmerliede c. a., Heem stede en Zandvoort, werden o.m. de vol gende punten behandeld: De drinkwatervoorziening der perceelen Domvloedslaan 1 tot en met 39 te Bloemen daal, Deze voorziening bestaat uit norton- pompen, welke geen water meer geven, aangezien de boringen verzond zijn. Daar in de Dompvloedslaan nog geen duinwater leiding ligt, is dringend gevraagd aan B. en W. over te gaan tot het aanleggen dier leiding. De rattenplaag veroorzaakt door een vuil- verzameling gelegen achter de garage van hotel „Duin en Daal" te Bloemendaal, Ge vraagd is aan B, en W, deze verzameling te doen verwijderen. Het woonwagenkamp aan den Meerweg te Heemstede. Besloten werd dienaangaande een nader onderzoek in te stellen. Het inlasschen in de politieverordening van Heemstede van een ariikel met betrek king tot het wasschen van groenten, vruch ten of ooft in ander water dan hetgeen ver schaft wordt door een middel van drinkwa tervoorziening, dat goed drinkwater op levert. Het vervuilen van de gronden gelegen nab-i de van Speykstraat en Brugstraat te Zandvoort. Hierop werd B. en W gewezen. Verder werd verzocht aan alle gemeente besturen van het ressort toe te zien op de bawaring en bereiding van z.g. roomijs, welk z.g. ijs vaak op de meest primitieve wijze en op zeer onhygiënische plaatsen wordt be reid eq bewaard. Nog werd aan alle gemeentebesturen ver zocht een artikel in de politieverordening op te nemen i. z. bezorgen van onverpakt brood bij de verbruikers. Aangezien de bezorgers met altijd ever frissche of reine handen hebben, oordeelt de comm'ssie het noodzakelijk, dat het brood verpakt uit de bakkerij wordt bezorgd, ge lijk aan een bakkerij in Zandvoort reeds ge schiedt. Uitstel van wedstrijden schijnt in den Nederlandschen Konkbalbond al heel ge makkelijk verkregen te worden. Verleden week werd Blauw-WitHaar lem uitgesteld en thans is weer de wed strijd HaarlemA, G. H. C., die Zondag a.s. gespeeld zou worden, afgevoerd. De Junioren-wedstrijd LeidenHaarlem Zondag 12 Juni is het een zeer gewichtige dag voor het LeiJsche District 1 Gedurende de vijf jaren, dat het bestaat zal het dan de eerste marl zijn, dat een vertegenwoordigend elft 1 uit onze jongere generatie, de Junioren, den strijd zal aanbinden tegen een dito van het District Haarlem. Een officieel treffen c'us, wat in ons District nog niet is voorge komen, en wat naar wij hopen de rij zal ope nen voor meer dergelijke wedstrijden, waar voor bij onze jongens, zooals Zondag 1.1. bij den gespeelden proefwedstrijd te Sassen heim is bewezen, groote animo bestaat,welke niet anders dan de R. K. Sport in het alge meen ten goede kan komen. Dit grootsche gebeuren zal Zondag a.s. plaats vinden op het, voor dergelijke ont moetingen zoo gunstig gelegen, Lisse-ter- rein aan de Esschenlaan. Door de R. K. S. V. „Lisse" werd aan het Leidsche Dis- tricts-bestuur, op het aan haar gedane ver zoek tot beschikbaarstellen van het terrein, dé volle medewerking toegezegd, zoo ls we die steeds van de vereeniging „Lisse" ge wend zijn en waarvoor haar een woord van dank vanaf deze plaats niet mag onthouden worden, Zondag a.s. dan zullen de elf uitverkoren Junioren onze kleuren hebben te verdedigen. Een woord van opwekking tot hen te richten achten wij overbodig, daar wij er van over tuigd zijn dat zij, zonder dat, zullen toonen hun plaats in het Districts Junioren-Elftal waard te zijn, en dat zij zich van begin tot einde met enthoiisi-sme in den strijd zullen werpen om als het kan de zege te bevechten, fair en eerlijk, zooals dat een Katholieken voetballer betaamt. Speciaal willen wij ons richten tot de oudere voetballers, belangstellenden en niet minder tot de andere Junioren uit ons District. Het nut aan te toonen van het organiseeren onzer Katholieke Jeugd in Katholieke sportvere nigingen ligt niet in onze bedoeling en zou ons ook te ver voeren. Trouwens daar is den laatsten tijd reeds genoeg over gezegd en geschreven. Neen, wij 'willen hier enkel tot alle R. K. Sportliefhebbers het verzoek richten „Toont belangstelling voor onze Katholieke jongens „Komt hen Zondag aanmoedigen, in den strijd dien zij zullen strijden Door dit te doen zult U zeker onze Junioren sterken in hun vereenigd zijn in pnze Katholieke Sportvereenigingen, en daardoor bewerkstelligen, dat onze R. K. Sportvereenigingen een vasten ondergrond krijgen waarop wij naderhand kunnen steu nen, wat niet anders kan leiden dan tot het groot en sterk maken van onze mooie Katho lieke Sportorganisatie en de Katholieke zaak in 't algemeen 1 Wie dan ook Zondag eeni szins kan, wordt verwacht op het Lisse, tefrein, en wij zijn er van overtuigd, dat de aanwezigen zullen kunnen aanschouwen een wedstrijd, ten volle het aankijken waard. Dinsdag publiceerden wij reeds het Leid sche District Junioren-elftal. De spelers zullen wel zorgen tijdig ter plaatse te zijn. De wedstrijd vangt te twee uur aan. De ei- ding berust bij den heer P. v. d. Lans, die daartoe zijn medewerking toezegde, en geen onbekende is in ons District. Het Leidsche Junioren-elftal speelt in zwarte broek met Oranje shirt. Het Haar- lemsche elftal zal verschijnen in zwarte broek met geel-wit shirt. Als Zondag nu het weder wat mede wil werken en velen voldoen aan ons verzoek, dan zal het zeker op het Lisse-terrein een gea 1 ige drukte worden, waarvan het goede zal doorwerken en rijke vruchten dragen tot heil van ons Jeugdwerk D. HAVERKORN, Secretaris-Penningmeester. HOOGOVENS VERSUS SIGAREN FABRIEK MAJOOR. Gisterenavond werd op het Kennemers- terrein en op Watervliet een wedstrijd ge speeld tusschen een elftal van de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken en een team gevormd uit bet personeel der N. V. Sigarenfabriek v.h. Gebr. Majoor. De menschen van ijzer en staal wonnen met 52. Kampioenschappen Stayer en Amateurs. Rijswijkscbe Wielerbaan, Voor de op Zendag 12 Juni op de Rijs- wiikscbe Wielerbaan te verrijden kampioen schappen van Nederland voor stayers over 1.00 K.M. in één rit, zijn door den N.W.B. cm'cwezen de volgende 6 beste stayers: J. Schlebaum, Titelverdediger, Massicot; F. Leddy, Constant; J, Snoek, Kaeser; P. Fickentmrn, Jahn; J. Siorrm, Colobatto; C. Blekemolen, Slesker. Voor de op dienzelf len dag te verrijden kampioenschappen korte en lange afstand voor amateurs zijn aangewezen: voor Nocrd-Holland; C. Plets, J. v. d. Heide, W. Metz, S. Hoevens, J. Lamens, .1. Hijzeiendoern, G. Willems, J. Lampe, M. v. d. Wulp, Th. Slesker, L. Buis en G. v. d. Helde; voor Zuid-Holland: B. Leene, N. Krens, Jhr. Eosch van Diakesteyn, M, Pesters, J. Hendriks, R. Bobbe, J, v. d. Leur, W. Kuys, G. de Bruyn, Wortel, v. Rossum en W. TIeskes; voor Noord-Brabant: A. MazairaC, J. Mr.as; J. Pi-nenborg, A. Roestenburg, J, Roks, M. v. Oers, W. Braspenning, J, van Boo'rkoni, P. v. d. Horst en J. v. d. Reyt. Uit de overige provincies worden nog nader dc namen te zamen 16 amateurs aan gewezen, in totaal dus 50 amateurs. Aan vang 1 uur. Burg. stand. Onderbouwd: 7 Juni. J. Th, Reumé en A. P. Sterkenburg; J. Kra mer en C. M. van Willigen. Getrouwd: C. W. Dijczeel en J. C. M. Nel s; A. Biesheuvel en E. H, Kuiper. Geboren: Margaretha, Maria, d, v. de Vriesde Vries. OverledenC. M. van Geldorpvan Stijn, oud 67 jaren. Burgerlijke Stand. Van Vrijdag 3 tot Dondrdag 9 Juni 1927. Geboren: d. van M. K. GraanrnanHendriks. d. van E. W. OttoKuijk. Overleden: D. J. G. M. Gompertz, 67 j. P. D. Punt, 52 j. S. H, Entink, 66 j. Benoeming. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Geestelijk Ad viseur van den R, IC. Vrouwenbond, den Weleerw. heer kapelaan P. Heskes, Vischwedstrijd. Ter gelegenheid van het 1-jarig bestaan van de vischclub „De Da geraad" is voor a.s Zondag een groot visch- concours georganiseerd, waaraan door 11 vrijstaande vischcolleges, elk met 5 visschers wordt deelgenomen. Er zijn 11 prijzen be schikbaar ges'.eld. Gevischt wordt in de Ringvaart tusschen Hillegom en Lisse. Aanvang 5 uur des mor gens. Na afloop wordt in café Centrum, Raadhuisstraat, hoek Kerklaan de uitslag bekend gemaakt en de prijzen uitgereikt. Van Heemslede zullen, behalve „De Da geraad" ook deelnemen „de Morgenstond" en „Ons Genoegen". Benoeming. Z.D.H. de Bisschop van Haarlem heelt tot Geestelijk adviseur van de R.-K. Middenstandsvereeniging, Bloemen daalOverveen benoemd den Weleerw, heer kapelaan G. J. W. van Dijk. Spaarkas St. Antonius van Padna. Bo vengenoemde onderafd. van den Ned. R. K. Volksbond hield Donderdag een vergadering De voorzitter, de heer Haver, opende op de gebruikelijke wijze de vergadering, heet te de aanwezigen welkom en sprak zijn groote tevredenheid uit. over het groote aan- tal opgekomen leden. Spr. spoorde de aan wezigen aan toch ook de vergaderingen van den Volksbond in die mate te bezoeken. Het eenige agendapunt was: Aanbesteding van brandstoffen. Ingekomen waren 10 bil jetten. Bij opening der biljetten waren twee inschrijvers, waarvan de prijzen vrijwel overeenkwamen. Echter de mijnen, waarvan de anthraciet afkomstig was, verschilden van naam. Na onderlinge besprekingen werd het bestuur opgedragen bij die twee firma's de kwaliteiten der brandstoffen nader te on derzoeken, waarna dan de beslissing zal worden genomen wie van deze firma's de leverantie zal worden gegund. Het bestuur verzocht verder den leden zorg te dragen de spaarkaarten, welke het einde dezer maand moeten worden ingele verd zoo spoedig mogelijk aan den bode te geven. Binnen enkele dagen zullen den leden de bestelkaarten met de juiste prijzen thuis worden bezorgd, welke ingevuld bij het be stuur moeten worden teruggezonden opdat spoedig een algeheel overzicht van het ge heel te leveren kwantum bij de leverancier kan worden opgegeven. Na de rondvraag, waar een druk geb.ruik van werd gemaakt, sloot de voorzitter met dank voor de opkomst, met den Christelij- ken groet de vergadering. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 10 JunL 3000: 20578 200: 1848 'I Ter gelegenheid van het derde internati onaal congres van den internationalen Lond van Christelijke bedienden had gis teravond in hotel „Parkzicht" te Amster dam de begroetingè-avond plaats, aange boden door de hoofdbes uren van de Christelijke R. H. Bonden' van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Het geheel stond onder leiding van den heer b. Ha ver, Bondssecrelaris van den R. K. Bond van Handels- en Kantoor- en Winkelbe dienden. Onder de vele aanwezigen waren ver schillende afdeelingen van bovengenoemde bonden en verder L. Exe. de Minister van Arbeid, prof. Siotemaker de Bruine. De openingsrede werd uitgesproken dcor den heer G. Baas Kzn. to de Duitsche organisatie, en de heerH, Haver Jr. sprak Iol de Fransehe organisaties. Z. Exc. Minister Siotemaker hield in het Fransch een toespraak tot de beide orga nisaties. Verschillende sprekers, zoowel van Duitsche als Fransehe organisaies voerden nog het woord. Verder werd de begroetingsavond opge luisterd door het R. K. Arts Strijkorkest en door medewerking van Mm. Bouck- Bruinsma, sopraan. besluit van den President der Vereenigde Staten, het invoerecht op Zwitsersche Kaas met 50 pCt. wordt verhoogd, doch eenzelfde verhooging voor Holandsche kaas kon wor« den voorkomen. Dank zij de samenwerking van den Alge- meenen Nederlandschen Zuivelbond met de Kamers te New York en Amsterdam, kon voor tijdige contra-actie worden gezorgd. Naar vernomen wordt, is het appel van den oficler van Justitie bij de Bredasche rechtbank in de zaak van den gewezen ge meenteontvanger van Bergen op Zoom in getrokken, zoodat de zaak niet voor bet Bossche Gerechtshof zal worden behandeld. Twee dooden, 32 gewonden. LONDEN, 10 Juni. Naar uit New York gemeld wordt, heeft aldaar een ernstig ver keersongeval plaals gehad. Een geheel ge vulde autobus is in de Fifth Avenue met een particulieren auto in botsing gekomen. Twee personen sprongen onmiddellijk uit de autobus en geraakten onder de wielen. Zij werden op slag gedood. Een 32-tal anderen bekwam meer of minder ernstige verwondingen, PARIJS. 10 Juni. Zaleski is alhier gearri veerd en heeft in een interview met da „Paris Midi" verklaaH, dat zijn reis niet» met den moord op Wojkow heeft uit te staan. BERLIJN, 9 Juni. Naar dc bladen mel den, is Portugal van plan het tabaksmono polie voor den tijd van 30 jaar te verpach ten; de pachtsom zal per jaar 18.888 pond sterling bedragen. BERLIJN, 9 Juni. Naar de avondbla den melden, is het de Berlijnsche crimineel# politie gelukt, eenige specialisten in winke- inbraken, alsmede de bijbehoorende heler» in hechtenis te nemen; tot dusverre zijn 21 personen gearresteerd. Ook heeft zij de hand kunnen leggen op een groote hoeveel heid gestolen waren. Voor den inhoud van dizen Rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. EEN GETAL VAN TWINTIG. De R.K. Bond van Handels- Kan.oor- en Winkelbedienden afd. Haarlem, voert den laatsten tijd een krachtige propaganda, om het ledental van haar organisatie omhoog te voeren. Ondanks den onvermoeiden ijver van de Propaganda zijn we nog niet, waar we wezen moeten. Weliswaar is het leden aantal met 20 gestegen, doch er zijn er nog zoovelen, die naar de roepstem van „Rerum Novarum" niet luisteren. Reden temeer, om alle Roomsche bedienden aan te sporen, zich te organiseeren. Donderdag 23 Juni zal de afd. Haarlem op haar ledenvergadering i de verdere Propaganda ter sprake brengen cn levens het congres naar Nijmegen. Roomsche bedienden, wenscht gij ook hieraan deel te nemen, bezoekt dan onze ledenvergadering op Donderdag 23 Juni in het gebouw St. Bavo. Het Bestuur tracht met de „kern" van de Propaganda, het ledental op te voeren, om een krachtige organisatie in Haarlem te verkriigen. Twintig nieuwe leden in één kwartaal geeft een bewijs, dat de afd. Haarlem groeit, doch niet alleen is dit een feit, want de ledenvergaderingen, die thans druk bezocht worden, geven het beste bewijs, dat de leden medewerken, om de sociale en de stoffelijke belangen van de bedien den te behar igen, Rcemcche bedienden en vooral de onge organiseerden, sluit u aan, opdat gij strij ders zult worden onder de Lanier van Sint Franciscus van Arsisië. Het moge zoo zijn. PROP. AMSTERDAM, 10 Juni. Van de Neder- landsché Kamer van Koophandel te New York kwam telegrafisch bericht in, dat bij i% Nederland 1919 101® 1013/s b% Nederland 1923 101 «/g 101% Nederl 1917 1001/8 100% 1H N. L 1926 B. 97% 97 6% N.-L 1923 D.. 101%, 37% Oude Vaart 77 77 b Jito Gem. Eigend. 74s/4 74 Mij „Nederland".. 183 1 184 Scheepvaart-Unie 199% Rotterd. Lloyd 172 1 172 Paketvaart 230 231 Oude Boot 94 94 Hol). Stoomboot 61% Jurgen» gew, 172 172% Nederl. Kunstzijde 3091/4 310 Maecubee 111 1091/4 Hull. Kunstzijde 115 113 Koloniale Bank 253 249i/4 Indische Bank 176% 176 Cert. Handel Mij... 166% 166 166 165% Phoenix 1201 Geconsolideerde 2301 Kon Olie 377% 376% U S. Steel 1251/4 125 Marine comm. 8U/l6 8% Marine pref. 50 50 H. V. A. 778 776 Java Cultuur 383 380% Vorstenlanden 179 1781 Actions id. 162% 160 1 Poerwoderjo 124% 121 458 456% 471 466% 3 4941/2 4921/, Adam Rubber 308 3021/, 3051/a 300 Silau o. 151 147 Allied Sumatra 106% 105 244% V. 1. C. O 187 185 Deii Bat. Rubber 263 2601/, Dordtsche Petr. 359 359 l Southern Rail» 126% 128 178 b 92 92 78% 79% 10 1UN1 El.ko1*. LAATS IE KOFRS KOEKS BERLIJN 59.16 59.17 PARIJS 9.79 9.78 BRUSSEL 34.69 34.681/, EENEN 35.20 35.15 LONDEN 12 12% 12.12»/, STOCKHOLM '66.85 66.821 KOPENHAGEN 66.75 66.721 OSLO i 64.60 64.65 BAZEL 48.05 48.03 NEW-YORK 2.493/ 2.49 ROME 13.78 13.70 PRAAG 7.42 7.40 WARSCHAU 28 - 28.-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2