Binnenlandsch Nieuws Steden wed str ij d HaarlemAmsterdam. HAAKLEMSCHE COURANf reede blad Vrijdag 10 Juni Wettelijke regeling van den Radio-Omroep. FINANCIËN Eerste R. K. Levensverzekering Maatschappij. ATHLETIEK LUCHTVERKEER. Grootsche plannen. KUNST EN KENNIS. Inhoud van tijdschriften KERK EN SCHOOL, 4de R. K. Paedagogische Week te Tilburg. haling worde van 1926, Neerlands meest grootsche athletiekfestijn Het te Haarlem te verwerken wedstrijd programma luidt thans 12 JuniSteden- wedstrijd HaarlemAmsterdam 24 Juli - Interlandenwedstrijd HollandBelgië 30 en 31 JuliVóórwedstrijden kampioenschap pen 6 en 7 Augustus Nationale kampioen schappen. De Amsterdamsche Ploeg. Publiceerden wij eenige dagen terug den Haarlem-ploeg, waarvan alleen dubieus is het deelnemen van Paulen, die nog niet ge heel hersteld is van een knie-ongeval, zeker is, dat Amsterdam hier tegenover zal stellen 100 M. V. Bergfeld (A.V. 1923) en Th. Benz (A.A.C.). 400 'fa. V. Bergfeld (A.V. 1923) en W. Bolten (A.V. 1923). de geslaagde vlucht van het Columbia- vliegtuig talrijke aanvragen voor den bouw van nieuwe vliegtuigen ontvangen. Naar de „Corriere della Sera" verneemt, is Bel- lanca voornemens een nieuw vliegtuig van het Columbia-vliegtuig te bouwen, om daar mede in September a.s. een vlucht van New-York naar Rome te beproeven. Tevens heeft hij plannen uitgewerkt voor den bouw van een enormen tweedekker, Gepoogd zal worden met dit vliegtuig een geregelden passagiersdienst New-York Parijs te onderhouden. Het zal minstens veertig personen kunnen vervoeren en voor zien zijn van gemakkelijke bedden en een restaurant, alsmede van elk modern comfort. Reservemotoren zullen het gevaar voor een noodlanding tot een minimum beperken. Het vliegtuig zal ook van een drijfinrichting voorzien worden. Onderweg zullen tusschen- landingen op New Foundland en de Azoren plaats hebben. De tocht zal, met inbegrip van het op onthoud voor deze tusschenlandingen, niet langer dan 36 uur duren, aangezien het vliegttuig een snelheid van 200 K. M. per uur zal hebben. De overtocht zal echter voor de eerste vluchten ongeveer 30.000 dollar kosten. dingen door amateurs een golfband zal kun nen worden beschikbaar gehouden. b. Andere inrichtingen dan reeds in den algemeenen maatregel genoemd en bestemd tot gebruik van electrische energie ten be hoeve van de overbrenging van hetgeen voor zintuigelijke waarneming wordt weergege ven, anders dan voor het overbrengen of het voeren van gesprekken. Deze laatste bepaling maakt het mogelijk alle nog niet te voorziene inrichtingen te De radio-distributie per telefoon. Controle op den inhoud der uitzendingen Ingediend is een wetsontwerp tot aan vulling en wijziging van de Telegraaf- en Telefoonwet, zooals deze laatste is gewijzigd bij de wet van 21 Mei 1923. Aan het verslag over 1926 is het volgende ontleend: Het bedrijf heeft in het verslagjaar weder een gunstig verloop gehad. Aan het einde van 1926 bedroeg het ver zekerd kapitaal 21.893.977, zoodat een netto vermeerdering kon worden geboekt van 1.010.010. De bruto producttie bedroeg 2, 229.035, terwijl tengevolge van verschillende oor zaken een verval van 1.219.024 moest worden afgevoerd. De jaarpremie bedraagt thans 742.618. Door royement verviel dit jaar in de af- deeling Levensverzekering 207.234 en in de af deeling Volksverzekering 373.221, zijnde resp. 1.75 pctt. en 3.7 pet. van het op 31 December 1926 in die afdeelingen ver zekerd bedrag. Op 1 Januari 1926 werd bij de maatschap pij de z.g. Tusschenverzekering ingevoerd, waaronder verstaan wordt de vezekering van hoogere bedragen dan in de afdeeling Volksvezekering gebruikelijk, zonder ge neeskundig onderzoek, maar met uitvoerige eigen verklaringen omtrent den gezondheids toestand. AUTOBOTSING. Op den Rijksstraatweg te Heilo, zijn Pinkster-Maandag 2 auto's met elkaar in botsing gekomen. Een werd geheel vernield, de chauffeur ernstig gewond. W. V. BOLTEN Jr. J. ZEEGERS (A. V. 1923) (K. N. A. U.) 800 -M. W. Bolten (A.V. 1923)* en Lijf- lander (A.V. 1923). 1500 M.": Alofs (A.V. 1923) en A. Zeegers (A.V.A.C.). 5000 M. J. Zeegers (K.N.A.U.) en P. Ger- brands1 (A.V.A.C.). 110 M.: Horden J' Dabrock (A.V. Hoogspringen #•-.* W. v d. Kuyp (BI. Wit) en G. Bühr- niann (1923). ~%W' 5 Verspringen Jt 'J Blankers (A.V. 1 m 1923) en Nielsen Polsstokhoogsprin- F. BÜHRMAN 8®nJ "aits^13 (A V 19231 (A.V. 1923) en Ras (A.A.C.). Hinkstapsprong Nielsen (A.V. 1923) en v. Bladeren (1923). Speerwerpen J. v. d. Ley (BI. Wit) en Ras (A.A.C.). Kogelstooten J. Selman (A.V. 1923) en Ras (A.A.C.). J. SELMAN R. v. d. BERGE (A. V. 1923) (Haarlem) "Discuswerpen J. Selman (A.V. 1923) en J. Blankers (A. V. 1923). 4x100 M. V. Bergfeld (A.V. 1923), Th. Benz (A.A.C.), Hoekman (A.V. 1923) en v. d. Heyden (A.A.C.). MOOI ZAANDIJK. Twee hoekjes uit Zaandijk. Links langs het Bakkerspad, rechts het Zonnepad. JAC. BOOT A. KAAN (H.A.V. Haarlem) (H.A.V. Haarlem) 800, 400, 200, 100 M. A. Zeegers (A.V. A.C.), W. Bolten (A.V. 1923), Hoekman (A.V. 1923) en Kok (BI. Wit). Als voorzitter- kamprechter is uit- ilf V'ift genoodigd de Heer Trines, Bestuurslid '4van de A.A.B., JHIfr Bestuurslid van Blauw-wit. Mocht Paulen n'et kunnen uit- komen, zoo starten op de 800 M. A. mrya M Hoogerwerf en 1"*Brandenburg, op A. KLAASSE de 1500 M- Effem (A.A.V. Haarlem) en P. Peper. A.s. Zondag komen dus op het Haarlem- veld de volgende internationals uit Amsterdam W. Bolten, A. Zeegers, J. Zee gers, G. Bührmann, J. v. d. Ley, J. Selman, J. Blankers. Haarlem R. v. d. Berge, Jac. Boot, A. Pau len, A. Klaasse, A. Kaan, A. Hartman, G. Eijsker. Stellig wordt het een interessante strijd, het aankijken volkomen waard: DE ZAANSTREEK kan bogen op tal van aardige hoekjes, zoowel op het land als in de verschillende gemeente-kommen. Hier een mooi plekje te Wormer. getwijfeld èn door belangrijkheid èn door zetting (in 1927 moest België gastvrouw zijn belangstelling haar voorgangsters nog over- op verzoek van de B. A. B., dat geen kans treffen. zag genoemde ontmoeting in een grens plaats te doen plaats vinden. Dat het een her- TE ZAANDAM wordt voor het heien der betonplaten voor het nieuwe postkantoor, een motor-heimachine gebruikt met een 25 M. hooge geleiding voor het blok. De gemiddelde rente, uit de beleggingen gekweekt, bedroeg 5.30 pet., terwijl de bij de berekening der premiën aangenomen rentevoet bedraagt 3/4 pet., 3/4 pet. en 4 pet. De financieele resultaten van het bedrijf laten na ruime afschrijvingen en versterking der reserven een winstsaldo van 55.249. Uit Milaan wordt aan de „Tel." gemeld: Ingenieur Bellanca heeft ten gevolge van „ONZE MEDEDEEUNGEN". Corres pondentieblad der R.K. Organisten- en Di- recteurenvereeniging, onder redactie van 01. Koop. Het Mei-Juni-nummer bevat o.a. de plan nen tot viering van het 10-jarig bestaan der vereeniging in Aug. a.s., mededeelin- gen over de examens, die dit jaar in Aug. te Utrecht worden gehouden, 'n Artikel van W. v. Adrichem. pr. „Over Liturgie - „Onze Kerken" met een drietal foto's van basilieken. Tevens een photto van het interieur der St. Clemens-basiliek te Rome, waar men duidelijk de oorspronkelijke plaats van het zangkoor kan zien; deze foto is geplaatst in verband met het arti kel in he vorige nummer „Terug naar het altaar", waarin rector Adrichem pleit voor terugkeer van bet zangkoor naar het al taar. Voorts een artikel van Albert Frar.s- sen. „De organist-directeur in de nieuw op te richten parochies". „DE MUZIEK", tijdschrift onder redac tie van Paul Sanders en Willem Pijper, te vens Officieel orgaan van de federatie van Ned. Toonkunstenaarsvereenigingen. De voorbereiding der 4de R. K. Paedago gische Week, welke 16, 17 en 18 Augustus a.s. te Tilburg zal worden gehouden, is reeds zoover gevorderd, dat voor de AlgemeenC Vergaderingen en voor de verschillende Secties bijna alle sprekers zijn aangewezen, terwijl nog met eenige inleiders de onder handeling wordt voortgezet. Binnen korten tijd zal de volledige opgaaf der namen van de inleiders en de titels der te behandelen onderwerpen kunnen worden gepubliceerd. Hetdoel dezer 4de Paedagogische Week is vooral aan te toonen, dat alle instellingen van onderwijs en opvoeding voortdurend contact dienen te houden met het maat schappelijk leven en daarom zal de leidende gedachte dezer Paedagogische Week zijn: „Wat kan een christelijke maatschappij van .DHUIS, Een kijkje op de werkzaamheden aan het nieuwe badhuis aan de Stationsstraat te Krommenie. MOCÏ WORMERVEER. Een kijkje op het Schoolpad. EEN NIEUW

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 5