Klooster- Kinderen Saiekomsn Kerkbsrichten rJ4%j£gst cht ..Geen goud zoo goed BEVERWIJK. oogstvooruitzichten HOOFDDORP. IJMUIDÊN. IJMUIDEN-OOST. ZAND VOORT. OEtlsCÏÏXen de HILLEGOM. AALSMEER. HEEMSTEDE. BLOEMENDAAL. D>E SPAARNEBANK BENNEBROEK. HAARLEM. Belastingen. Herwonnen Levenskracht. »oi7/16 1 L HAARLEMMERMEER. LOTTGER NG L? voor tennisbroeken en sportcosiuums Cr. Houtstraat 5a TELEF. 10771 BURGERLIJKE STAND. POSTZEGELNIEUWS. Roods Kruis-postzegels. RECHTZAKEN. De simulant. SOCIAAL LEVEN. Het Internationaal Congres van de Chr. Bedienden Organisaties. SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL Dioc. Haarl. Bond. WIELRENNEN. Nedsrlartebche Wielerbond. Kampioenschappen Stayer en Amaieurs. HONKBAL. GEMENGD NIEUWS. De Katholieke reizen Lisieux, Parijs, Lourdes. De dagelijksche gesprekken der tuinders gaan niet anders dan over de te verwachten oogst a.s. romer. De vooruitzichten zijn niet ongunstig te noemen, ten minste wat de stand der gewassen betreft. Het hoofdproduct, de aarbei staat goed. de vruchten laten zich reeds zien, als nu de natuur maar even wil medewerken, dan zullen de bloesems allen in heerlijke vruchten veranderen. Was het vorig laar hier een mislukking thans treft het buitenland hetzelfde euvel, vooral Ame rika is volgens de berichten dit jaar de dupe. De tuinderij schrijft hierover het volgende IN AMERIKA. De bladen brengen ons dag in dag uit bericht van de groote rampen, die den land en tuinbouw in Amerika treffen. Vorst en overstroomingen hebben allerwegen een on gekende verwoesting aangericht, hetgeen een sterken invloed zal uitoefenen op de voedselvoorziening van dit machtige land. De heer Welling zond ons uitvoerige rap porten, waarin hij deed uitkomen hoe slecht de oogstvooruitzichten in Amerika door deze rampen zijn geworden. Naar zijn meening zal er dit jaat in Amerika aan tal van produc ten een tekort zijn, wat hij grondt op het volgende. Het laatste staatsrapport over de vooruitzichten van den Landoouw komt volgens den heer Welling in het kort hierop neer, dat overal in Amerika veel minder is uitgeplant dan verwacht was. Verschillende oorzaken hebben hiertoe geleid. De belang rijke watersnood is een der oorzaken over vloedige regens en onafgebroken koud weer hebben den arbeid dermate tegengehouden, dat dit een zeer sterken invloed zal uitoefenen op de oogstopbrengst. Daarbij komt dat vele boeren en tuinders hun bedrijven verlaten, omdat de bedrijfs resultaten te ongunstig zijn. De banken wei geren aan de kweekers de zoq noodige cre- dieten en in massa verlaten de farmers hun niet meer broodgevend bedrijf om in de in dustrie hun geluk te beproeven. Omtrent de afzonderlijke producten be richt de heer Welling ons, dat de aardbeien voor 50 zijn verongelukt. Ook de aardappelteelt zal dit jaar zeker 50 minder opbrengen. De uien zijn zelfs voor het grootste gedeelte verongelukt. Nu reeds teekent de toestand zich sterk af door stijging der marktprijzen. Aardappelen stegen in een week tijds met 5 gulden per 140 pond. Indien wij over goede en gekoelde scheeps gelegenheid konden beschikken, zouden er mogelijk tomaten in Amerika te plaatsen zijn. Maar vooral zal het overweging ver dienen om, indien onze aardbeienoogst dit jaar goed uitvalt, te probeeren er bij de Ameri- kaansche aardbeienjam fabrieken in te komen. tin£ Heemstede komende, een gedeelte van 1 mededeelingen. 3. Nadere behandeling van de ijzeren leuning, weike de trambaan van 1 de brug scheidt, afgereden, doordat de auto ach!er de rails reed en er niet tegen op kon komen. De auto kon na het ongeval de reis nog vervolgen De vernielde leuning werd door het publiek opgeruimd. R.-K, Volksbond. Woensdag vergaderde de R. K. Volksbond alhier onder voorzitter schap van den heer Koning De voorzitter spoorde de leden aan om naar Nijmegen te gaan. Slechts weinigen gaven zich tot heden hiervoor op, hiertoe bestaat alsnog gelegen heid bij den secretaris. Als vaandeldrager werd gekozen de heer N. Broertje. Als bode, belast met het ophalen der gelden bij die genen, die niet zijn aangesloten bij de vak- afdeeiing werd gekozen de heer J, Marcus. Bij de rondvraag werd er op aangedrongen, om zooveel mogelijk deel te nemen aan de processie en hierbij het insigne te dragen. Beverwijk promoveert. Ineens de (-panning weg 1 S.D.O. speelt geen verdere degradatiewedstrijden en of de nog te spelen wedstrijden geannuleerd worden o f dat ze fewonnen worden gegeven. Beverwijk houdt de leiding. 't Is zeker een succesvol jaar geweest Na een spannende race tusschen Beverwijk en T.Y.B.B. werden de roodbroeken kam pioen, waarbij Volendam en V.V.A. het kleine verschil danig vergrootten. Het einde werd dan ook Beverwijk 12 10 2 0 22 39—6 1.83 T. Y. B. B. 12 6 4 2 16 31—14 1.33 Volendam 12 6 1 5 13 26—25 1.08 Zwaluwen 12 5 0 7 10 22—27 0.83 Doss 12 3 2 7 8 18—34 0.66 V. V. A. 12 4 0 8 8 22—35 0.66 Wilskracht II 12 3 1 8 7 14—31 ,0.58 De algemeene vergadering te 's-Hertogen- bosch bracht met steun van de geheele 2e klasse G. een overwinning voor de 2e klas kampioenen en de promotie-competitie heeft het volledige succes gebracht. Nu nog zorgen, dat de Overgangsafdeeling succes brengt en ook dat kan 1 Witte Bioscoop. Het is ditmaal de on verschrokken Helen Holmes, ook wel ge naamd de vrouwelijke Maciste die de hoofd rol vervult in de spoorwegsensatie „Een Pootig Vrouwtje". Behalve het schitterend spel van deze actrice valt nog te melden dat de film een aaneer chakeling is van allerlei avonturen, welke er de spanning van begin tot eind in houden. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond „Haar Groot Avontuur" een zeer mooie Pathé-film Tenslotte vermeld het bijprogramma o.a. «en komische twee-acter van Max Linder Ned, R. K, Metaalbewerkersbond, Een Vergadering wordt gehouden Maandag 13 Juni ten 714 uur in het lokaal Patronaats gebouw IJmuiden-Oost. Dit is een buitengewone vergadering voor de leden en hun dames. Als spreker zal optreden de heer Prinsen, lid van het hoofdbestuur,' met het onderwerp: Onze Roomsche strijd en de geestelijke adviseur met het onderwerp: R. K. Vakbeweging en huisgezin. Verder nog eenige atractiès. Vergadering R. IC Volksbond. Donder dagavond vergaderden de leden van den R. K. Volksbond, afd. IJmuiden Oost, in het Patronaat. Te half acht opende de voorzitter met den Christelijken groet, en uitte zijn leed wezen aangaande de slechte opkomst. Ge zien de belangrijke agenda van dezen avond had men toch meer medeleven van de leden van den Volksbond verwacht, doch verdere uitstelling der vergadering was ook onmogelijk. De notulen werden na voorlezing goedge keurd, waarna de periodieke verkiezing plaats had. Aftredend waren de 1ste secre taris en 1ste penningmeester, die zich her kiesbaar stelden. De 2e voorzitter bedankte eveneens, maar wenschte voor een qandi- datuur niet meer in aanmerking te- komen. Op de volgende vergadering, welke ge houden wordt 15 Juli, hoopt men bij een betere opkomst bestuursverkiezing te hou den; voor dien datum is er gelegenheid candidaten in te leveren. De overige agendapunten werden in het kort besproken, waarna door den Zeer- Eerw. Pater Alexander een kleine Ency cliekbespreking werd gehouden. Hierna volgde de rondvraag en sluiting met gebed. Noodwoningen verbrand. Vrijdagnamid dag om 5 uur zijn er van gemeentewege twee noodwoningen op Plan Noord ver brand. De brandweer, die ter plaats was, hield een naburige noodwoning die nog he- woxd was nat. Het verbranden trok nog al «énigen belangstelling. In een gezin waa. kinderen zijn is Kloosterbal sem onmisbaar. Hoe prettig is het niet voor een "moeder, wanneer één de/ kleinen snikkend komt vertellen dat ze zich bezeerd heeft, dadelijk een middel bij de hand te hebben, dat de pijn verzacht, de wond zuiver houdt en ontsteking voorkomt. Waar kinderen zijn behoort ook Akker's Kloosterba'.sem (60 cent) te zijn, die genezend en zuive rend werkt en Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt een openbare vergadering op Vrijdag 17 Juni 1927, namiddags 1.45. Te behandelen onderwerpen 1. Vaststellen der notulen der vorige vergadering. 2. Ingeko men stukken. Deze bevatten a. schrijven van het Centraal Bureau voor Verivicatie en Fin-adviezen der Vereeniging van Ned. Ge meenten te 's-Gravenhage, waarbij wordt toegezonden een proces-verbaal van kas opname in duplo b. goedkeuring Raads besluit dd. 28 Jan. 1927 inzake garantie stelling der gemeente voor een geldleening, aan te gaan door de Woningbouwvereni ging „Patrimonium", door Ged. Staten van Zuid-Holland. 3. Vaststelling comptabili- teitsbesluiten. 4. Vaststelling verordeningen voor de gemeentelijke zweminrichting. 5. Vast stelling reglement van orde voor'de ver gaderingen van den Raad dezer gemeente. Hierbij is een concept gevoegd. Het thans bestaande reglement dateert van 1893 en is volgens de bestaande jurisprudentie ver anderd. 6. Verzoek Bestuur der Gillegomsche Harddraverij-vereenif ing „Hillegom en Om streken", om beschikbaarstelling der Van Endelaan en voormalige ijsbaan voor het houden van volksfeesten. B. en W. stellen den Raad voor het gevraagde toe te staan. Ten aanzien van het 2e gedeelte van het voorstel (terrein volksfeest) stemde tegen Wet-hou- der De Vreugd, die zijn medewerking niet kan verleenen aan het houden van een ver kapte kermis, nu de kermis eenmaal is af geschaft. 7. Goedkeuring begrooting Gezond heidscommissie, dienstjaar 1927. B. en W. stellen den Raad voor, het voor deze gemeente aangewezen deel in de kosten ad f 223,13 te brengen op de gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1926. Het batig saldo dezer reke ning bedraagt f 91.64. 9. Wijziging art. 16 le lid der Verordening op het beheer van het Waterleidingbedrijf, inzake verlaging afschrijvingspercentage. 10. Vaststelling ko hier der straat- en rioolbelastinK, dienst 1927. Het kohier bedraagt f 6077, 98. B. en W. stellen den Raad voor, dit vast te stellen. 11aststellïng kohier hondenbelasting, dienst 1927. Dit kohier wordt begroot op f 471. 12. Verzoek G. Müller, M. van Tel en E. Schuit om hun afwijking toe te staan van de rooilijn voor het plaatsen van een hek voor hun perceelen aan de Weeresteinstraat. B. en W. stellen den Raad voor op door u t college te bepalen voorwaarden, afwijking toe te staan. B. Opmerkingen van Ged. Staten over de gemeente-begrooting, dienst jaar 1927. B. en W. stellen den Raad voor, aan de geopperde bezwaren tegemoet te komen. Veiling. Donderdag werd in Hotel Sistermans de openbare verkoop bij inzet gehouden van het Heerenhuis „Anna", groot 1.98 A. gelegen aan de Leidschestraat te Hillegom. Deze veiling geschiedde ten overstaan van cje notarissen Mr. M. Slingen- berg en J. van Munster van Heuven te Haarlem. Na voorlezing van het proces-ver- baal ontstonden zeer scherpe discussies, welke ten gevolge hadden, dat er door geen enkelen Hillegommer werd geboden. Het perceel werd nu in bod gezet door den heer J. Hanskamp te Amsterdam op 5400. Toeslag Donderdag a.s, Begrafenis van P. van Egmond. On- der buitengewoon groote belangstelling had Vrijdag op het R. K. Kerkhof te Kudelstaart de begrafenis plaats van het stoffelijk over schot van wijlen den heer P. van Egmond. Een groot aantal parochianen had zich naar de kerk van den H. Joannes den Dooper be geven om den overledene de laatste eer te be wijzen. Behalve de burgemeester, de direc teur van G. E. B. en de gemeente-architect was de geheele gemeenteraad tegenwoordig. Een fraaie krans van het gemeentebestuur dekte de lijkbaar. De plechtige uitvaartdienst werd verricht door den Zeer Èerw. Heer Kap. Van der Meer, neef des overledene. Burgerlijke Stand. Abram, z. van Gerrit Vreken en Cornelia Pieternella Janna Niezen; Klaas z. van Gerrit Jam Helsloot en van Sara Koome; Jantine, d. van Jacob van Doesburg en van Pietertje Punt. Ondertrouwd: Adrianus Wilhelmus van Dongen, oud 27 j., won. te Haarl.meer en Hendrika Adriana Stokman, oud 26 jaren, Hermanus Jongkind, Oud 23 jaren en Antje Batenburg, oud 22 jaren; Dirk Keesen, oud 22 jaren en Elsje Mulder oud 22 jaren, won. te Haarl.meer. Aldert Batenburg oud 26 ja ren en Sophia Johapna Gelderblom, oud 27 jaren. Getrouwd: Spphinus Marinus Scheurwa ter, oud 21 jaren won. te Haarl. meer en Cor nelia Kruger, oud 20 jaren; Gerrit Tas, oud 27 jaren en Jacoba Nieuwkoop, oud 25 jaren, won. te Haarl.meer; Dirk Hansen oud 32 jaren en Willemina Maria Teeuwen oud 32 jaren. Overleden: Niesje Kniep> oud 75 jaren, eclitgenoote van 'Willem Vreeken; Petrus v. Egmond, oud 48 jaren, echtgenoot van An- tonia Klijn. het voorstel-Bieir.ond inzake aankoop van een rijbrug voor Abbenes. 4. Voorstel tot het aangaan van een tijdelijke kasgeld'ee- ning. 5. Financieele regelingen betreffende de begrooting over het dienstjaar 1926. 6. Rondvraag. Heemsteedsch Fanfarecorps „Excelsior" Het programma van een door deze veree niging te geven concert op 17 Juni 1927 in het wandelbosch Groenendaal te Heem stede, van 8 uur tot kwart voor 10 vermeld: Homme contre homme (Pas redouble), J. Knegtel; La petite duchesse (Ouverture) F. Riccius; Mosaique ur l'Opera Stradella M. J. H, Kessels; La belle Villageoise (Vale de concert) M. J. H. Kessels; Pauze. Le drapeau de Beets (Pas redouble) M. J. H. Kessél; La Malmaison (Overture); Frede ric Sali; Voix Roumaines (Valse de concert) M. J. H. Kessels; La Dame de Coeur (Ou verture (Gerh. Duval; Finale. De onder sub 6 en 8 vermelde nummers zijn deze waarmede op het Groot Nationaal Concours te Gouda d.d. 26 Mei la27 een tweede prijs werd behaald. Aanleg weg. Daar overeenstemming is verkregen met de gemeenten Haarlem en Leiden btreffende overname van den weg langs de Leidschevaart onder Hillegom en Ged. Staten van Zuid-Holland ?icb bereid hebben verklaard te bevorderen, dat hunne provincie 90 pet. van de kosten van aan leg zal dragen, achten B. en W. den tijd gekomen, om tot verbetring van dien weg over te gaan. Van het in Zuid-Holland ge legen gedeelte komt derhalve wordt het voorstel van Ged. Staten aangenomen 10 pet. ten laste van Bloemendaal, terwijl deze gemeente de volle kosten van den op haar gebied liggenden weg moet be talen. In totaal zullen voor Bloemendaal de kosten dezer wegverbetering 5500 bedra gen. B. en W. geven den raad in overweging hun een crediet tot dat bedrag te ver leenen. Ondertrouwd: 9 Juni; C. A. v. d. Poll en A. C. Bos. C. J. de Paus en C. T. G. Drijer. J. Muusse en G. Pool. E. L. Kaptijn en F. Warmerdam. S. B. v. d. Wansem en M. H. Burgers. A. Nijgh en C. M. van Kranenburg. Getrouwd: 9 Juni; J. C- Jonker en R. de Boer. W. H. J. Meijer en G. de Wildt. M. Ketellapper en G. de Vries. J. C. C. Groeneveld en A. C. A. Zwerus. F, M. Doodeheefver en W. C. Deterts. Overleden; 8 Juni: ,M. J. A. Carpenlier, 78 j., Arnulfstraat. want s kalmeeren U en houden Uw geest fyelder Buisje75cf Bij Apoth.en Drogisten. Tramplein. De veranderingen aan het eindpunt van den trambaan van de N.7.H. T.M. en he tramplein schiet goed op. Het hekwerk is reeds verwijderd en men kan nu reeds zien welke groote verbetering daar wordt aangebracht. Auto-ongeval. Donderdagavond heeft eerl verhuis-auto uit Den Haag van de rich- Bij Koninklijk besluit van 4 Juni is be paald, dat, me: ingang van 1 Mei 1927; het ontvangkantoor der directe belastin gen te Haarlem omvat het grondgebied van de gemeente Haarlem, zooals dat bij de wet van 21 April 1927 is getegeld: het ontvangkantoor der invoerrechten en accijnzen te Haarlem, omvat het grondge bied van de gemeenten Haarlem, Benne- broek, Bloemendaal, Hrai'lemmerliede en Spaarnwoude, Heemstede en Zandvoort, zooals dat bij de wet van 21 April 1927 is geregeld; het ontvangkantoor der direcfe belastin gen te Haarlem (buitengemeenten) omvat het grondgebied van de gemeenten Ben- nebroek, Bloemendaal, Hsarlemmerliede eff Spaarnwoude, Heemstede en Zandvoort, zooals dat bij de wet van 21 April 1927 is geregeld; het ontvangkantoor der directe belas ingen, invoerrechten en accijnzen te IJmuiden omvat van het grondgebied van de gemeente Velsen, zooa^s dat bij de wet van 21 April 1927 is geregeld, het deel ge legen bezuiden het Noordzeekanaal; liet Ontvangkantoor der directe belas tingen, invoerrechten én accijnzen te Bre da omvat het grondgebied van de gemeö: ts Breda, zooals dat bij de wet van 21 April 1927 is geregeld; het ontvangkantoor der directe belastin gen en accijnzen le Breda (buitengemeen ten) omvat he -grondgebied van de gemeen ten Chaam, Ginneken en Bavel, Princen- hage en Teterlngeri, zooals da1, bij de wet van 21 April 1927 is geregeld; Dit besluit blijft buiten toepassing ten aanzien van de invordering van aanslagen in de directe belastingen, loopsnde over een tijdvak, dat is aangevangen vóór 1 Mei 1927, a'smede en aanzien van aansla gen in de dividend- ec tantièmebelasting, be rekking hebbende op uitdeelingen er. salarissen over een boekjaar, dat vóór 1 Mei 1927 is geëindigd. HOOGOVENS VFRSUS STGAREN- FABRIEK MAJOOR. Gisterenavond werd op het Kennemer3- terrein en op Watervliet een wedstrijd ge speeld tusschen een elftal van de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken «n een team gevormd uit het personeel der N. V. Sigarenfabriek v.h. Gehr. Majoor. De menschen van ijzer en staal wonnen met 52. In ve band met het tot stand komen vrn Groot Haarlem, is in overleg met 't Hoofd bestuur van Herwonnen Levenskracht op a.s. Woensdag 15 Juni, des avonds 8 uur, een kringvergadering uitgeschreven, waar voor de Gemeentc's Schoten, Heemstede, Overveen Bloemendaal, Velsen, Velscoord en Haarlem uitgenoodigd worden. De verga dering dient om de a.s. Bloempjesdagen van Herwonnen Levenskracht te bespreken. De kringvergadering zal gehouden worden in een der zalen van het Gebouw „Sint Ba- vo", Smedestraat 23, Haa'lem, Het secretariaat van Herwonnen Levens kracht deelt ons mede, dat het de goed keuring van B, en W. heeft ontvangen, tot' het houden van een Bloempjesdag op Zondag 24 Juli, Onnoodig te ve-meld~n dat het bestuur voor deze toezegging dankbaar is, Het vertrouwt evenals andere jaren, op de medewe king van de dames en Parochi ale Comité'». 5% Nedertanc. 1919 1013/g 10l3/8 b% Nederland 1923 10l®/g 1015/8 4)4 Nederl 1917 1001/s 1001/g 1)4 N 1. 1926 B. 97 7/8 977/g 6ri N-l. 1923 D.. I017/l6 Holl Lloyd 37i/2 Oude Vaart 77 77 b dito Gem Eigend. CC 74 Mij. „Nederland".. 183 1 184 Scheepvaart-Unie I993/4 Rotterd Lloyd 172 1 172 230 231 Oude Boot 94 94 4oll. Stoomboot 611/a turgens gew 172 1721/2 Nederl Kunstzijde 3091/4 310 Maecubee 111 1091/4 Holl Kunstzijde 115 113 Koloniale Bank 253 2491/4 Indische Bank '761/4 176 Cert. Handel Mij... '661/2 166 1651/2 Pupenix 1201 Geconsolideerde 2301 Kon Olie 377l/2 3761/3 '251/4 125 Marine comm. «"/ie 8V2 Marine pref. 50 50 778 776 Java Cultuur 383 3801/a Vorstenlanden 179 1781 162i/a 160 1 Poerwoderjo 1241/2 1211/2 Oude Deli 458 4561/4 471 4661/2 4941/2 4921/a A'dam Rubber 308 3021/2 3051/2 300 Silau ...o.....*.. 151 147 Allied Sumatra 1061 105 2441/2 2 v. 1. C. O 187 185 Deli Bat. Rubber 263 2601/a Dordtsche Petr. 359 359 l Southern Rails 1261/4 128 Union 178 b Anaconda 921/2 92 Wabash 783/8 797/g Onderzoek boezemwater op Dinsdag 7 Juni. Veiling Bloemenlust 1.0 grain per i Liter; Oud Kath. Kerk 0.73; Rin. aartbrug brug dorp 0,51; Eind Uiterweg 0,36; Tops- yoortsbrug 0.27. Het water in hét Oosteind is bijna vier keer zoo zout als gewoon. Het is op het oogen blik voor kasbesproeiing zeer gevaarlijk. Gemeenteraad. De Gemeenetraad ver gadert Donderdag 16 Juni a.s., des middags 2 uur precies (nieuwe tijdregefing), ten raadhuize. De agenda vermeldt: 1, Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 5 en 12 Mei 1927. 2. Ingkomen stukken en Geboren: 4 Juni: z. van J. C. 't Hooft Vissering. 7 Juni; d. van J. de Graaff-; Dalstra. z. van L. J. LeipoldVerestra. 8 Juni; d. van J. B. ten Hoopev. d. Bos, d. van A, L. H. RoelofsGocssens. -— z. van J. C. JansenVersteeg. 9 Jur.i; z. van A. M. van EgmondVink. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van het Roode Kruis wordt een serie post zegels uitgegeven. Het Roode Kruis, dat opgericht werd door Koning Willem III, is in den loop der jaren steeds gelieerd geweest met personen uit het vorstelijk huis en s'elde er derhalve buitengewoon veel prijs op, dat de Roode-Kru szegels de afbeelding van vorstelijke personen zouden dragen. Aldus zullen verschijnen: het 2 ct. zegel, met de beeltenis van den oprichter, Ko ning Willem II (rood); het 3 ct. zegel, met de beeltenis van de Koningin-Moeder (groen); het 5 ct, zegel, dragende de beel tenis van den Prins (staalblauw); het zegel van TVs ct., het meest gangbare in ver band met de wijziging van het briefport op 1 Jpli a.s., dat de beelten s van de Koningin zal dragen (blauw); het 15 c'. ze gel, een decoratief zegel van blauwe kleur met een rood kruis. Wat de kleuren betreft, valt nog op te merken, dat die van de zegels van 3 ct, (drukwerktarief voor enkelvoudig gewicht naar het buitenland) en van 15 ct. (het enkelvoudig briefport voor het buitenland) internationaal zijn voorgeschreven. Hei rood en het blauw van het zegel van 15 ct. wordt teruggevonden, wat het rood betreft in dat van 2 ct., wat het blauw betreft in dat van 7)4 cent. Ook wat de kleuren betreft is derhalve gestreefd naar een eenheid in de serie. De zegels van 2 ct. en 7)4 ct. zijn van de hand van Mevr. Reisma geb. Valenqa, oud-leerlinge van de Akademie van beel dende kunsten te Amsterdam, waar zij onder Prof. Dupont en Aarts heeft ge werkt. Het 3 ct, zegel is van de hand van Mej. Duyvis, eveneens leerlinge van de Amsterdamsche Akademie. De keuze van deze be de on werpsters werd in eersten aanleg bepaald door den wensch. dat de ontwerper ook in staat zou zijn zelf het ontwerp in kóper te graveeren; alle an dere plaatdrukken, die in den laatsten tijd zijn ontstaan, waren naar het on'werp van een kunstenaar door 'n ander gegraveerd. Het zegel van 15 ct. is ontworpen door den heer Lion Cachet, die het Roode Kruis als hoofdmotief van zijn ontwerp heeft gekozen. Het ornament, dat hii daarbij heef toegepast, bestaat uit duivenfiguren, welke zijn gekozen met het oog op het leed-verzachtende, leniging brengende werk van het Roode Kruis. Het werd voor den Haagschen Politie- rechter behandeld, naar het „Vad." vertelt, j Laurentius P., een tuinman uit Rotter dam, stond 21 Mei 's avonds om 6 uur in I de Groote Markstraat. Vele voorbijgangers bleven staan om naar hem te kijken, want het was een droeve verschijning. Zijn lichaam was verwrongen, ziin linkerhand schudde als in zenuwtrekkingen heen en weer. I| zijn rechte hand, die ook vreemd verdraaid was, hield hij een bosje potloo- den. En die gansche verdraaide, verbpeheide en gekronkelde massa schudde en trilde. Als iemand hem wat vroeg, gooide hij zijn hoofd heen en weer, maar hij ant woordde niet. Wilde men hem wat geven, dan wees hij naar zijn rechterzak, waar.... heel wat kwartjes, dubbelttjes en centen in terecht kwamen. Van den „stakker" wilde bijna niemand een potlood aannemen. Twee politiemannen in burger wilden van het geval wat meer weten en namen den „stomme mee. Onderweg en op het bureau kwam men I aanvankelijk niets te weten. Later werd het geval opgehelderd en bleek men Laurentius P. uit Rotterdam in handen te hebben. Hij kreeg een proces-verbaal wegens op lichting en bedelarij. Voor den politierechter zei hij, dat hij zich zoo gehouden had, om het meelij van de menschen op te wekken en aan wat geld te komen. „Ik heb heusch geen mensch lastig gevallen' zei hij met rauwe stem. Zenuwachtig vertrok zijn b'auw-bleek ge zicht en hij barstte in snikken uit. „Ik heb een vrouw en vijf kinderen en geen werk." - *,Maar in bet rapport staat, dat je opk liever lui dan moe bent. En dat je in enkele uren evenveel verdiende als een arbeider in een week!" Als Laurentius den officier drie dagen hechtenis en drie jaar opzending naar een Rijkswerkinrichting hoort eischen, valt hij in de bank neer en huilt mett he hoofd op de handen. „Nou," troost de ïechter, „zóó heb je het nu niet gemaakt, dat je zoo'n misbaar hoeft te maken.'' „Ik heb toch altijd goed gewerkt. Ik ben een tijd in de mijnen in Charleroi geweest Ik kan goed werken." De verdediger van Laurentius achtte de kans op herhaling niet groot, daar aan het geval genoeg publiciteit was gegeven. Hij wees op den toestand van verdachte's ge zin, waar het zesde kind verwacht wordt. „Ja," zei verdachte, nog steeds huilend, „Ik kan best geld leenen van mijn schoon ouders. Ik ben toch geen zwerver. Dat ik werken wil heb ik in het Huis van Bewa ring wel getoond. Ik heb daar een kwartje per dag verdiend! U zult me hier nooit meer terugzien, dat beloof ik u." Tot twaalf dagen hechtenis werd Lauren tius veroordeeld. Met vreugdevol, tranen-nat gezicht deed de man afstand van hooger beroep. Ter gelegenheid van het derde internati onaal congres van den internationalen bond van Christelijke bedienden had gis teravond in hotel „Parkzicht" te Amster dam de begroetings-avond filaats, aange boden door de hoofdbes uren van de Christelijke R. H. Bonden van Handels-, Kantoor- cn Winkelbedienden. Het geheel stond onder leiding van den heer B. Ha ver, Bondssecretaris van den R- K. Bond van Handels- en Kantoor- en Winkelbe dienden. Onder de vele aanwezigen waren ver schillende afdeelingen van bovengenoemde bonden en verder Z. Exc. de Minister van Arbeid, prof. Slotemaker de Bruine. De openingsrede werd uitgesproken door den heer G. Baas Kzn. to de Duitsche organisatie, en de heerH. Haver Jr. sprak to. de Fransche organisaties. Z, Exc. Minister Slotemaker hield in het Fransch een toespraak tot de beide orga nisaties. Verschillende sprekers, zoowel van Duitsche als Fransche organisaies voerden nog het woord. Verder wérd de begroetingsavond opge luisterd door het R. K. Ams'. Strijkorkest en door medewerking van Mm. Bouck- Bruinsma, sopraan. De Junioren-wedstrijd LeidenHaarlem Zondag 12 Juni is het een zeer gewichtige dag voor het Leidsche DistrictGedurende de vijf jaren, dat het bestaat zal het dan de eerste maal zijn, dat een vertegenwoordigend elftal uit onze jongere generatie, de Junioren, den strijd zal aanbinden tegen een dito Van het District Haarlem. Een officieel treffen dus, wat in ons District nog niet is voorge komen, en wat naar wij hopen de rij zal ope nen voor meer dergelijke wedstrijden, waar- voori bij onze jongens, zooals Zondag 1.1. bij den gespeelden proefwedstrijd te Sassen- heim is bewezen, groote animo bestaat,welke niet anders dan de R. K. Sport in het alge meen ten goede kan komen. Dit grootsche gebeuren zal Zondag a.s. plaats vinden op het, voor dergelijke ont moetingen zoo gunstig gelegen, Lisse-ter- rein aan de Esschenlaan. Door de R. K. S. V. „Lisse" werd aan het Leidsche Dis- tricts-bestuur, op het aan haar gedane ver zoek tot beschikbaarstellen van het terrein, de volle medewerking toegezegd, zooals we die steeds van de vereeniging „Lisse" ge wend zijn en waarvoor haar een woord van dank vanaf deze plaats niet mag onthouden worden. Zondag a.s. dan zullen de elf uitverkoren Junioren onze kleuren hebben te verdedigen. Een woord van opwekking tot hen te richten achten wij overbodig, daar wij er van over tuigd zijn dat zij, zonder dat, zullen toonen hun plaats in het Districts Junioren-Elftal waard te zijn, en dat zij zich van begin tot einde met enthousiasme in den Strijd zullen werpen om als het kan de zege te bevechten, fair en eerlijk, zooals dat een Katholieken voetballer betaamt. Speciaal willen wij ons richten tof de oudere voetballers, belangstellenden en niet minder tot de andere Junioren uit ons District. Het nut aan te toonen van het org'niseeren onzer Katholieke Jeugd in Katholieke sportvere nigingen ligt niet in onze bedoeling en zou ons ook te ver voeren. Trouwens daar is den laatsten tijd reeds genoeg over gezegd en geschreven. Neen, wij willen hier enkel tot alle R. K. Sportliefhebbers het verzoek richten „Toont belangstelling voor onze Katholieke jongens 1" „Komt hen Zondag aanmoedigen in den strijd dien zij zullen strijden 1" Door dit te doen zult U zeker onze Junioren sterken in hun vereenigd zijn in onze Katholieke Sportverenigingen, en daardoor bewerkstelligen, dat onze R. K. Sportverenigingen een vasten ondergrond krijgen waarop wij naderhand kunnen steu nen, wat niet anders kan leidén dan tot het groot en sterk maken van onze mooie Katho lieke Sportorganisatie en de Katholieke zaak in 't algemeen Wie dan ook Zondag eenigszins kan, wordt verwacht op het Lisse, terrein, en wij zijn er van overtuigd, dat de aanwezigen zullen kunn n*aanschouwen een wedstrijd, ten volle het aankijken waard. Dinsdag publiceerden wij reeds het Leid sche District Junioren-elftal. De spelers zullen wel zorgen tijdig ter plaatse te zijn. De wedstrijd vangt te twee uur aan. De ei- ding berust bij den heer P. v. d. Lans, die daartoe zijn medewerking toezegde, en geen onbekende is in ons District. Het Leidsche Junioren-elftal speelt in zwartebröek met Oranje shirt. Het Haar- lemsche elftal zal verschijnen in zwarte broek met geel-wit shirt. Als Zondag nu het weder wat mede wil werken en velen voldoen aan ons verzoek, dan Zal het zeker op het Lisse-terrein een gezellige drukte worden, waarvan het goede zal doorwerken en rijke vruchten dragen tot heil van ons Jeugdwerk D. HAVERKORN, Secretaris-Penningmeester. Rijswijksche Wielerbaan. Voor de op Zondag 12 Juni op de Rijs wijksche Wielerbaan te verrijden kampioen schappen van Nederland voor stayers over 100 K,M. in één rit, zijn door den N.W.B. aangewezen de volgende 6 beste stayers'- J. Schlebaum, Titelverdediger, Massicot; F. Leddy, Constant; J. Snoek, Kaeser; P. Oickentman, Jahn; J. Storm, Colobatto; C. Blekemolen, Slesker. Voor de op dienzelfden dag te verrijder, kampioenschappen korte en lange afstand voor amateurs zijn aangewezen; voor Noord-Holland; C. Piets, J. v. J. Heide, W. Metz, S. Hoevens, J. Lamens, J. Hijzelendoorn, G. V/iliems, J. Lampe, M. v. d. Wulp, Th. Slesker, L. Buis en G. v. d. Helde; voor Zuid-Holland: B. Leene, N. Krens, Jhr. Bosch van Diakesteyn, M. Pecters, J. Hendriks, R. Bobbe, J. v. d. Leur, W. Kuys, G. de Bruyn, Wortel, v. Rossum en W. Heskes; voor Noord-Brabant: A. Mazairac, J. Maas; J. Pijnenborg, A. Roestenburg, J. Roks, M. v. Ocrs, W. Braspenning, J. van Bockkom, P v. d. Horst en J. v. d. Reyt. Uit de overige provincies worden nog nader de namen te zamen 16 amateurs aan gewezen, in totaal dus 50 amateurs. Aan vang 1 uur. Uitstel van wedstrijden schijnt in den Nederlandschen Honkbalbond al heel ge- makkelijk verkregen le worden. Verleden week werd Blauw-WitHaar lem uitgesteld en thans is weer de wed strijd HaarlemA, G. H. C„ die Zondag a.s. gespeeld zou worden, afgevoerd. VOGELENZANG. ZONDAG. Om half 8 de Vroegmis en om 10 uur de Hoogmis. Om 3 uur de Vespers en om half 5 Patronaat. MAANDAG. Feestdag van den H. Boni- fatius. Maandag en volgende dagen de H. Mis om 8 uur; om kwart over 7 wordt de H. .Communie uitgereikt. DINSDAG-avond om 8 uur Maria-Con- gregatie voor Meisjes. WOENSDAG-avond van 5 uur tot 6 uur gelegenheid om te biechten. DONDERDAG, H. Sacramentsdag. Om half 8 gezongen H. Mis. 's Av6nds om 8 uur het Lof. VRIJDAG-avond om 8 uur het Lof ter eere van het H. Hart van Jezus. ZATERDAG-middag van half 5 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. BEVERWIJK. (St. Agatha.) ZONDAG. De H.H. Missen te 6% uur, 8 uur en 10 uur. Om 12 uur Catechismus. Te 3 uur Derde Orde. Om kwart vóór 6 uur H. Familie. Om 7 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG, Feestdag ven den H. An- tonius. Om 7 uur gezongen H. Mis. DINSDAG-avond om 7% uur Maria- Congregatie voor de meisjes. WOENSDAG. Om 12 uur en 4 uur biecht hooren voor de meisjes. Van 6 tot half 8 voor volwassenen. Om 8 uur Maria-Congrlgatie voor de jongens. DONDERDAG. H. Sacramentsdag. Wel geen verplichte feestdag maar toch als echte Roomsche feestdag door allen gevierd. De H.H. Missen te 6, 7, 8 en te 10 uur de Hoog mis. Onder de H. Mis van 8 uur gezamenlijke tl. Communie aller kinderen, 's Avonds te 7 uur plechtig Lof en Processie waaraan wordt deelgenomen door de kinderen. VRIJDAG-avond om 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. ZATERDAG. Om 8 uur gezamenlijke H. Communie van de meisjes. Van 5 tot 9 uur gelegenheid o.n te biechten. Om 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament met ge beden tot O.L. Vrouw ter Nood voor de in gekomen intenties. WIJK AAN ZEE. ZONDAG. De stille H.R is om half 8; om 10 uur de Hoogmis. Om half 7 H. Fan.ilie. DONDERDAG, H. Sacramentsdag. Des avonds om 7 uur Lof. ZATERDAG—avond van 4 tot 8 uur ge legenheid om te biechten. Om 7 uur Lof en Rozenhoedje. HAARLEMMERMEER. H. Franciscus van Sales. ZONDAG half 8 t. z. i.half 11 Parochie 3 uur Jongemannen-Congregatie 4 uur Lof met Rozenhoedje voor de priesters van ons Bisdom 5 uur Jeugd-Congregatie. MAANDAG Feestdag v. d. H. Antonius. Kwart over 8 Z.E.H. Pastoor Verhoeven. DINSDAG kwart over 8 Arie v. d. Patte. WOENSDAG geen H. Mis. DONDERDAG feestdag v. h. H. Sacra ment 8 uur gez. H. Mis Elisabeth Loogman v. d. Ende. VRIJDAG kwart over 8 Jacoba van Veen- Koot. ZATERDAG kwart over 8 Catharina Smit- Schaap en overl. fam. ZONDAG half 8 t. z. i.half 11 Parochie. 24, 25 en 26 Juni 40-Urengebed. 30 Juni, 1, 2, 3 Juli Triduum voor de Kath. Jeugd ter viering v. h. eeuwfeest v. d. H. Aloysius. VIJFHUIZEN. H. Augustinus. ZONDAG Feestdag v. d. Allerh. Drie vuldigheid 8 uur Joanna Witteman-Bank half 11 Henricus Meiman 3 uur Lof met Rozenhoedje voor de priesters van ons Bis dom. WOENSDAG 10 uur gez. Huwelijksmis. DONDERDAG Feestdag v. h. Allerh. Sacrament8 uur gez. H. Mis voor 'a over ledene. ZATERDAG van half 5—half 6 biecht- hooren kinderen van half 6half 8 biecht- hooren overigen half 8 Lof met Rozen hoedje voor de bekeering der zondaren. ZONDAG 8 uur t. z. i. bij gelegenheid 35-jarig huwelijk half 11 Joanna Meermans- v. d. Veldt. De afdeeling Katholieke Reizen van het Reisbureau Lindeman, welk bureau reeds bijna 20 jaren speciale reizen voor Katho lieken op haar programma heeft, verzocht ons te berichten, dar ten einde logies- teleurstelling te voorkomen, de deelname voor de bekende vaeantiereis naar Lisieux, Parijs, Lourdes wordt gesloten op 15 Juli a.s. De reis staat, evenals andere Katho lieke reizen van het Reisbureau Lindeman, steeds onder erkende Katholieke leiding De reis vangt aan 2 Augustus a.s.; er zal niet met nachttreinen gereisd worden, ter wijl er steeds gelegenheid is de Heilige Mis bij te wonen. Voor verdere bijzonder heden, verwijzen wij naar de advertentie in ons blad van 17 Juni a.s.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2