Maria- Stichting £<m Waarschuwing! DE SPAARNEBAftiK KENAUPARK 26 - TEL. 12644 De wasch uit huis. Cor.cours Hippique in Haarlemm srnieer. De Postzegel-affaire. De drie verdachten in vrijheid ge steld, doch kort daarop weer aangehouden. Het onderzoek duurt voort. De leververgiftiging. Den slager treft geen schuld. Aanbesteding. De Christ. Hist. Unie. Een nieuwe Tandheelkundige Kliniek. Een telepathisch experiment. Postduiven, Onze Winkelstand. Om vergissing te voorkomen bericht de CENTRALE TANDHEELKUN DIGE KLINIEK, KENAUPARK 26 dai zij in geen enkele verbinding staat tot de nieuw gevestigde Kliniek Kennemer plein of Kliniek Ged. Oude Gracht. De Centrale Tandheelkundige Kliniek is uitsluitend gevestigd Nationaal verbond van Gemeente- Ambtenaren. STEDELIJK STORMRAMP-COMITE 1927 HAARLEM. DE WEEK DER HULPACTIE. der bh?"6' d— BURGERLIJKE STAND. ioi5/8 iooi/8 ioi7/16 '71 Va 37 Vb Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. f En zoo worden de wolven, de hyena's, de koningstijgers, de leeuwen en de Poolbeeren respectieve k door de gebroeders Amar den volke ertoond. Procedure tegen „De Telegraaf" RECHTZAKEN. lederen middag van 2 tot 3 uur Polikliniek KOFFIÉ THEE Geen spreekuur. Stedelijk Stormramp-Comité 1927, Haarlem. LAATSTE NIEUWS. Circus Amar. De geruchten omtrent Nungesser en Coli. Arme kleine. De ontduiking der accijns op gedistilleerd. BINNENLANDSCH NIEUWS. De moord in de Rozenstraat te Rotterdam. HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. In een der zaken van restaurant Brink- n: nn zi;n gisterenmiddag de prijzen uit- geicVt aan de winnaars van den prijs vraag, „De Wasch uit huis". Hc! V30!'t3opig programma voor het cor- ccurs-hipp que ;s gereed. Evenals verleden jaar ca. hst paardensportieest 2 dagen du ren te hoofddorp; Woensdag 20 en Donder dag 21 Juli e\. Het eigenlijke feest begint den eersten dag des middags om half twee, maar in den voormiddag zullen allerlei vc?'keuringen plaats hebben, welke voor den leek niet zooveel interessants bezitten, co r. vco" de echte kenners zeer leerzaam zu.en zi;n. Vooral de dressuurproef van het bestgaande rijpaard en de veelzijdig- hcidsproei van de leden van landelijke rij- vercengingen zullen veler belangstelling trekken. k de gebruikelijke opening in „de Bcurszaai" en den muzikalen opmarsch naar het mooie sportterrein, krijgen we op den eersten middag van IK—55a uur wedstrij den voor aangespannen hengsten, eenspan nen (luxe-luigpaard), bestgaand, rijpaard pc-ade van de lande'ijke rijvereenigir.gen, fokmerriën, tandem, het rijden van echt- gcnec'ten oi dochters van landbouwers in een luxe wagentje en als spannend einde komt het springconcours van vele Neder- iandsche en bu tenlandsche ruiters, waar van de prestaties meetellen voor den lan- dcnwedetrijd, welke te Hilversum begint, te Hooiddorp wordt voortgezet en in den l aag zal worden beëindigd. Een tweeden dag (Donderdag) komen van 1GK12 uur wedstrijden van eenspannen landbouwtuigpaarden in Nederland gebo ren, tweespannen voor boerenwagens (al tijd erg aardig!), eenspannen luxe-tuig- paarden en springconcours voor leden van lande:i,ke rijvereenigingen. In den namiddag van 1.155.45 voorrij den van M. C.-merriën en stamboek-mer- riën; wedstrijd voor hel schoonste rijpaard, fokmerriën tweespannen van luxe-tuig paar den en landbouwtuigpaarden en vierspan nen. Het hoogtepunt van den m'ddag zal weer zijn het beroemde carousselrijden van bi,na 100 jongens en meisjes uit Haarlem mermeer en omstreken, het springconcours en de hordenren. Verleden jaar werden op den eersten dag geteld 5000 bezoekers en op den tweeden dag 12000; verwacht wordt dat het ge'al dit jaar nog belangrijk grootor zal werden, cmdat vanuit het buitenland een groot ge- tri deelnemers zich reeds moet hebben op gegeven. Gisterenavond zijn de drie personen, die door de recherche waren aangehouden in verband met den verkoop van een partij postzegels tegen de helft van den geldenden prijs wederom in vrijheid gesteld. Kort na hun invrijheidstelling bleken er weer nieu we omstandigheden aanwezig te zijn. Juist voor hun vertrek werden de 3 verdachten op het station door de politie nog geaare- steerd. De politie meent thans een spoor gevon den te hebben en in die richting wordt het onderzoek voortgezet. Hoewel het onderzoek in deze zaak nog niet geheel beëindigd is, deelde de politie ons mede, daf nu reeds kon worden mede gedeeld, dat den betrokken slager geen schuld treft. In het Stads-Armen- en Ziekenhuis werd aanbesteed het bouwen van een stookkelder, lijkenhuisje en een bergplaats voor tuinge reedschap, enz. Laagste inschrijver voor het metselwerk was de heer H. Hagen Jr., voor 12160 en voor schilderwerk de heer A. de Laat 189. Onlangs deelden wij mede, dat er voor de a.s. raadsverkiezingen een candidatenlijst was ingediend, die veel op een Chr. Hist, bij- lijst gelijkt, doch door het bestuur van de Christelijk Hist. Unie niet als zoodanig werd erkend. De indiening van die lijst heeft in Chr. Hist, kringen veel onaangenaamheid gewekt en naar wij vernemen staat in verband hier mede het bedanken van onzen burgemees ter, den heer C. Maarschalk, als eere-voor- zitter van de Christ. Hist. Kiesvereeniging. De Vereenigde Tandheelkundige Practij- ken en Klinieken hebben zich alhier geves tigd in het perceel Kennemerplein 5. Onder leiding van den heer Joh. G. Scholier, tand heelkundige, alhier, wordt aldaar moderne tandheelkundige hulp geboden. De kliniek is zeer keurig en smaakvol ingericht, zoo dat de patiënten zich ongetwijfeld op hun gemak zullen gevoelen, zoowel in de rustige wachtkamer als in de kamer waar de be handeling plaats heeft. De telepaath Maloïtz. die Zondagavond optreedt in den schouwburg Jansweg, zal Vrijdagmiddag een geheime opdracht uitvoe ren, samengesteld door een commissie uit leden van de redacties der 3 Haarlemsche bladen. Deze zal een zeer gecompliceerde op dracht verzegelen, waarvan alleen de com missieleden den inhoud kennen. Prof. Ma loïtz zal dan staande op de treeplank den chauffeur zijn bevelen geven. Door de firma Bouckaert, Rozenstraat, is een groote auto mobiel beschikbaar gesteld. Donderdag j.l. hield de Postduivenvereni ging „De Hoop" een wedvlucht met oude duiven van Dourdan (Frankrijk). Afst. 471.9 K.M. De eerstaankomende duif kwam 7 uur 6 min. 59 sec. De laatste werd Maandag morgen geconstateerd om 6 uur 5 min. 0 sec. De prijzen werden als volgt behaald: N. Broekweg le en 2e prijs; A. M. Kuijt 3, 5, 6 en 7e prijs; C. Timmer 4, 12, 19. 20, 25 en 26e prijs; B. Germeraad 8e prijs; A. Gaa senbeek, 9e prijs; Schipper en de Ronden 10, 11, 14, 15, 16 en 22e prijs; J. M. Bliim 13e prijs; J. Helder 17e prijs; J. Roos 18, en 24e4 prijs; L. J. Aalst 21e pr.; H. Bergh 23e prijs. A.s. Zondag houdt de vereeniging een kasvlucht van Orleans (Frankrijk) afstand 538.4 K.M. deeling waren ontvallen en gaf een uiteen- zetling van de redenen waarom de leden niet reeds eerder tot een vergadering waren bijeengeroepen Eerst in een conferentie met den wethou der voor de personeelsaangelegenheden met de organisaties op 3 Juni j.l. was eenigszins bekend geworden, welke richtlijnen het ge meentebestuur wenscht te volgen bij de tewerkstelling van ambtenaren uit de ge annexeerde gemeenten. Voor dien tastten do organisaties in het duister, hoewel meer malen was aangedrongen op een bespre king van dit vraagstuk in het georganiseerd overleg. Naar aanleiding van de mededeeling dei- gevoerde correspondentie werd in de ver gadering ernstige ontstemming geuit ovpr de werking van het Georganiseerd Overleg sedert de laaste jaren. Immers sedert 18 Juni 1926, was het G. O. niet bijeengeroepen, niettegenstaande het annexatie-vraagstuk daartoe zoo vele onderwerpen biedt. Het be stuur verdedigde zich met de mededeeling, dat meerdere malen werd verzocht het annexatie-vraagstuk voor zoover het betreft de plaatsing van beschikbaar komende ambtenaren, in het G. O. te doen bespreken, maar aan een zoodanig verzoek werd geen gevolg gegeven. Nadat eenige interne aangelegenheden, de leiding van het bestuur betreffende, tot algeheele voldoening der vergadering waren toegelicht, verkreeg het Hoofdbesuurslid, de heer Kooiman het woord, teneinde de hou ding der organisatie, inzake het annexatie- vraagstuk nader te belichten. Spreker ving zijn betoog aan met de mededeeling, dat „dienen van het recht" als leiddraad moest worden genomen en geen gevoelsargumenten mochten gelden. Vervolgens gaf spreker een uitvoerig overzicht van het besprokene in de confe- fentie, waarvan geen mededeeling naar buiten kan worden gedaan, omdat zulks door den voorzitter der conferentie was verzocht. Nadat bij de rondvraag nog enkele vragen waren gesteld en beantwoord, werd deze zeer geanimeerde vergadering te UK uur gesloten. De heer C. Rijkelijkhuizen, Gen. Cronjé- straat 13, heeft zijn rund- en varkens- vleeschhouwerij een geduchte verandering laten ondergaan. Door de verbouwing en tevens uitbreiding heeft men thans de be schikking over zeer ruimen winkel, welke voorzien is van de nieuwste vindingen en benoodigheden de slagerij-branche betref- tencle. De muren zijn van den vloer tot aan den zolder van fraaie tegels voorzien. Aan het plafond prijkt een lichtkroon met pla- for.djes. De vloer is van mozaïk. Vanzelfsprekend is deze zeer hygiënische winkel voorzien van een koelinrichting. Dtze is op zeer doelmatige wijze in den muur aangebracht, zoodat de cel in den win kel zelf in het geheel geen plaatsruimte in neemt. Vlceschrekken van Majolieka en onroest- bare haken zijn aan het plafond aangebracht en vormen met de andere winkelbenoodig- heden een aardig geheel De fraaie marmeren étalage en toonbank haimonieeren met het geheel. Dc heer Rijkelijkhuizen, die uitsluitend versch Hollandsch rund- en Varkensvleesch en fijne vleeschwaren verkoopt, opent hedenmiddag 5 uur zijn zaak. Wij vermelden nog, dat de verbouwing is uitgevoerd door den aannemer Hoenderdos, onder leiding van den heer Tak, terwijl de beschildering door den heer Prenen en mar- -rr«en door den heer Swaalf zijn uitge- en zendt onverwijld uw inteekenbiljct in. Geboren: 13 Juni: zoon van H. M. v As ide algem, penningmeester, Gr. Houtstraat selt-Meijer. 14 Juni. zoon van C. B. Ver- 93, wacht op u! meulenv. Kampen. Overleden: 14 Juni. T. -Leising, 75 j„ Scho- terweg. K. Eeken, 79 j„ K. Wijngaard straat Men schrijft ons: De afdeeling Haarlem van bovengenoemd verbond vergaderde Dinsdag 14 dezer in j De Kroon, onder voorzitterschap van den heer C. van der Haar, en in tegenwoordig heid van het Hoofdbestuurslid, den heer A. Kooiman. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter de leden der afdeeling, die sedert de jaarvergadering door overlijden aan de af- Vandaag, onherroepelijk, het Record! Met hoogste bedrag, dat op zoo loffelij ke en pri,zenwaardige wijze, in onze stad, door anderen is bijeengebracht, bedroeg gisterenavond 7.773,95. Het Stedelijk Stormrampcomité, dat ei genlijk eerst deze week begonnen is, moest Maar heden, onherroepelijk, zal hef Ste- delijk Comité, dat kon natuurlijk niet uit blijven, het record slaan en gewis de 8 mille naderen of overschrijden. andaag brachten de Personeelslasten van onze menschüevendc Werknemers weer een kleine 200in kas. Bravo! Inmiddels gaat -onze gemachtigde, de heer J. Wiedijk druk voort met het uitzet- r\ Van onie Intekenlijsten. nn LÏTr® Fabriak' °P welke Werkplaats, op welk Bureau of Atelier zijn er nog geen cn wie wil er hebben? 8 Telefoneer even het Secretariaat no. 'orden0" °nmiddelU,k worden ze U toege- OVe/t-I,.u°nderVOnd onze gemachtigde vriendelijkheid en medewerking. Slechts op één .Plaats werd hij afgewezen met de onhebbelijkheid: „Ieder moet in de wereld mear voor zich zelf zorgen!" Een enkeling! Want 't bekende, mensch- lievende Haarlem zal deze stelling wel niet onderschrijvenGodank, niet! De verantwoorde, individueele Inteeken- Iijsten liepen vandaag op tot 1.484.50. Maar we zijn natuurlijk dolnieuwsgierig en dan bellen we maar weer op onzen ijve- rigen Peningmeesler, den Directeur van het Bijkantoor der Amsterdamsche Bank. Hedenavond had hij 128 bilje tten ont vangen, toezeggend een totaal bedrag van ruim twee duizend gulden. Prachtig!!! Maar toen kwamen we er toe een klein rekensommetje *te gaan maken. Aldus: Er zijn verzonden nabij de 3000 circulai- res aan nict-werknemers met inteekenbil- jetten. Enkele berichten zijn binnengekomen, dat men reeds op andere wijzen, b.v. in de dagbladen, had bijgedragen, hetgeen natuur lijk zeer wel mogelijk is. Trouwens het is niet aan ons daarop con- tróle te oefenen. Ieder, die lijn maalschap- pelijken plicht van naastenliefde gevoelt en begrijpt, heeft dit met zichzelf uit le maken. Maar, feit is toch, dat wij een 2560 par ticulieren een circulaire toezonden, die tot nog toe niet bijgedragen hadden. Van 128 ontvingen wij reeds ruim 2000 gulden. We kunnen, gaat dit eenvoudig reken sommetje op, volgens dezen vorm van actie: 20 maal 2900 gulden is 40.000 voor dc a-me noodlijdenden binnenkrijgen. Menschlievende stadgenoolen, haasl u dus Nu dient hier iets rechtgezet! Bij de verzending der circulaires zijn óók ad ressen geschreven voor ingezetenen van Heemstede en nu belde de burgemeester van Heemstede ons dezen avond op, da in Heemstede een afzonderlijke Hulpactie zal worden georganiseerd. Hier wordt dus een gemeentelijke collecte voorbereid, doch welke door bizondere omstandigheden niet eerder kon geschieden en die voor d Stormramp dus is uitgesteld moeten wor den. Wij kunnen daar niets op tegen hebben integendeel, deze plannen toejuichen, en haasten ons aan deze voorgenomen collect bij deze publiciteit te geven. Geen collecte op de Scholen. Op ons verzoek van den Wethouder van Onderwijs om op de scholen den kinderen den ernst van de ramp onder het oog te brengen en des middags met gesloten bus sen een geldinzameling te houden, mits uit de eigen spaarpotten der kinderen, ten einde dezen reeds in hun kinderjaren den plicht van naastenliefde aan te leeren, ont ving ons comité van het College van B. en W. het volgend schrijven „Van het sympathieke denkbeeld, geuit in Uw aan het lid van ons College, den heer Mr. A. Bruch, gericht schrijven van 10 dezer, om n.l. de Haarlemsche jeugd, werkdadig te doen deelnemen aan de steunverleening ten bate der slachtoffers van de stormramp, is door ons met belang stelling kennis genomen. Evenwel, te vorigen jare hebben wij, na ampele overweging van dc ter zake uitge brachte adviezen, om paedagogische en an dere redenen, besloten, voortaan geen toe stemming of opdrcht te geven tot gebruik making van de schoolorganisatie om gelden in te zamelen of circulaires, brochures, e.d. te verspreiden, ongeacht of de aanvrage daartoe mocht geschieden ter bevordering van een philantropisch, dan wel van een propagandistisch of social doel. Van dat standpunt is tot heden niet af geweken en, hoewel noode, meenen wij U te moeten berichten, dat om voormelde redenen Uw verzoek niet kan worden in gewilligd. BURG. EN WETHOUDERS. Wij kunnen en mogen niet anders dan dit standpunt van B. en W, onzer Stad, hetwelk zeker na rijp beraad genomen zal zijn, eerbiedigen en dus dezen vprm van Hulpactie vn ons program afvoeren. Het Orgelconcert. De heer G. A. Luitingh, de koster onzer Groote- of St. Bavokerk! Men behoeft zijn -naam maar te lezen, om overtuigd te worden van zijn streven om mede te werken voor elk doel! Voor het Orgelconcert, dat Dinsdagmid dag, 14 dezer, door den heer George Ro bert gegeven is, had de heer Luitingh aan het hoofd van het programma het volgende geplaatst: „Bij den uitgang bestaat gelegenheid een gave te schenken voor de „slachtoffers van de stormramp". „Leaving the church, people will be able te contribute to the victims of the tempest." Beim Ausgehen der Kirche wird fËr die com Sturme Getroffenen eingesam melt werden. Man wird gefl. gebeten für diesen guten Zweck sine Gaben spenden zu wol len." En sortant de l'Eglise on aura I'occcasion de contribuer pour les victimes de la tempête." Het resultaat was 129.70. Men zal het bedrag heden vinden in de verantwoording van onzen penningmeester. Men ga zoo door! De groote Collectedag op aanstaanden Maandag. Beginnen we met de mededeeling, dat B. en W. goedgunstig beschikt hebben op ons verzoek tot het houden dezer straatcollecte Het Dagelijksch Bestuur onzer Gemeente stelO dep leeftijdsgrens op 14 jaren; wij hebben dien op 16 jaren gesteld. Den heelen avond hebben wij getracht den Penninngmeesteresse van het Roode Kruis te bereiken om nader instructies. Doch tevergeefs De telefoon ging steeds toe.... toe... toe.toe.toe. Wij kunnen ons dat voorstellen, de pen- ningmeesteresse had er op een oogenblik genoeg van. De voorzitter ziek De secretaris een drukke practijk.... Alles komt neer op de penningmeester- resse. Maar haar verzoek van hedenmiddag willen wij hier toch overleggen: De hulp komt in groote betale opzetten! Er is evenwel zeer veel hulp noodig! Men kan begrijpen: een dergelijke Organisatie in Groot-Haarlem. Toe, Haarlemsche Jongelui, Dames en Heeren uit allen rang en stand, maakt U ook eens een keer nuttig voor de samen leving. Het geldt hier lijden te verzachten van uwen evenmen^ch. Laat eens één keer uw tennisbaan, uw lunchroom in den steek en geeft u eens geheel en al aan dit verdienstelijke werk. Maar Vrijdagavond is het het laatste tijds moment. Het Roode Kruis moet zijn organisatie in elkaar zetten. Na Vrijdagavond kan geen hulp meer ge accepteerd worden. Bedenkt U dus niet langerl Geeft U pp! Voor amusementen en voor „lol" komen er nog dagen genoeg. Thans moeten nood en ellende gelenigd worden. Telefoneert even no. 10810, dat ook gij U beschikbaar stelt, Dank U zeer. Ondertrouwd. 15 Juni: K. Hofslra en A. E. Gladen. J. M. Peper en A. F. J. van «"On. J. Wisker en W. v. Leeuwen. w P. L. Kirchner en M. W. de Jonge. - J. A. Vergaij en A. E. C. Ploeg. P. Voogd en J. J. v. d Veldt. H. C. Hennevelt en H. C v. Loevezijn. - A. v. Altkooi en H. J. M. Rond. H. 3. L. Voets en H. J. C. Nijs. A. W. v. Cranenbroek en G. Scholts. J. Bakker en M. S. B. Verzeilberg. D. J. Kam oen en F. J. Sclhorst. L. P. Ruigrok v. d. Werven en L. Koning. G. P. A. de Korte en A. E. Cassee. J H, G. Kwaai- taal en J. M. Koning. Getrouwd: 15 Juni: J. A. Beekelaar en G. Nijienhuis J. J. v, d. Bosch en A. L. Schneider F. F. J. Nieuwenhof en J. M. P. Paauw H. C. Campfens en T. M. v. Zilt J, v. Stipriaan en C. Verhoeven •T. Steenken en A. Ineke P. Bos en K. F. Stremming H. Schaap en G. Lnngenbach G. C. P. de Munk en J. Bogaert AL Groffen en C. W. v. Kleef J. C. Zwane- veld en C. Touw E. Paap en J, M, Meer man W. Willems en .1. H. Claus J. M. Vorderhake en H. v. Rosstim P. G. J. Janssen en J. T.' M. de Jong. Nederlanc 1919 1013/i6 I°l3/l6 f>% Nederland 1923 101 s/8 4% Nederl 1917 10018 154 N. 1. 1926 B. 97 »/8 977/8 6"' N.-l. 1923 D.. '017/i6 36 Oude Vaart 76 74 geb. dito Gem. Eigend 7l1/2 70-l5g Mij „Nederland".. 178 178 Scheepvaart-Unie 1961/2 193 Rotterd Lloyd I703/4 170 2331/4 232 Oude Boot 923/4 92 Holl. Stoomboot 63 1 lurgens gew 1703/4l Nederl Kunstzijde 310 310b Maecubee 106 1041/2 Holl. Kunstzijde 112 Vg li lb Koloniale Bank 2511/4 246 Indische Bank J76 1741/4 Ccrt. Handel Mij 157 1533/, 165 157 Pnoenix 117i/a Geconsolideerde 2301 Kon Olie 373i/2 3731/2 U S. fjteel •211/2 b l223/4 Marine comm. «X/4 8l/4 Marine pref. 49 H. V. A 779 770 Java Cultuur 3891/2 385b Vorstenlanden 681/4 168 1 153 1541 Poerwoderjo l26l/2 1241/2-5 Oude Deli 449 440-1 430 426 Deli Batavia 477 472 2921/2 282i/a-5 294 277-82 1471/2 140 Allied Sumatra 101 100 218l/2 217-8 V. 1. C O 179 175 Deli Bat. Rubber 228 222 Dordtsche Petr. 357 3551 Southern Rails 126i/4 127 1751/g 176 Anaconda 913/4 743/8 90^4 763/4 16 IUNI EERSTt KOERS AATSTE KOERS BERLIJN 1 59.16 5914 PARIJS 9.79 9.771/2 BRUSSEL 34.68 34.66 EENEN 35.20 35.14 LONDEN 1 12.123/g l2.12i/8 STOCKHOLM 1 66.90 66.87l/2 KOPENHAGEN 66.76 66.73 OSLO 6571/2 64.60 BAZEL 1 48.05 48.- NEW-YORK t t 2.495/g 2*499ig ROME 13.88 13.85 PRAAG 7.42 7.40 WARSCHAU 28,— 28.- dragen van likeuren. Voor 20 cent per persoon heelt „de duivel" zijn kennis gepu- oiiccerd. Nogal billijk. Alleraardigst was het nummer van Bibi en zijn miniatuur-circus. De dressuur van zijn dieitjes was kunstig en grappig tegelijk cn de fcrave temmer had dan ook een welver diend succes. De kunstrijder M. Courbault, dien velen zich nog vrel van den vorigen keer zullen her inneren, doet de menschen eenige oogen- blikken hun hart vasthouden (althans voor zoover men er bij kan) door zijn verbluf fende staaltjes op het losse paard, terwijl de luchtwerk-acrobatiek van de Aslrals even eens een zeer sensatievol nummer is, waar bij de optredenden druk werden beapplausd_ De jongste „Peerswerkers"? ter wereld, de Albertini geven ook uitstekend werk te zien, en uit al hun handelingen blijkt dat zij een paar pootige menschen zijn, goed geschoold en voor geen geruchtje vervaard. De dressuur van de paarden van M. De- pessemier is in een woord af en de werke lijk fraaie dieren zijn een lust voor de oogen. Na de pauze is het de beurt van de ver scheurende dieren om hun onderdanigheid aan den mensch te toonen. Deze nummers zijn altijd zeer ontzagwek kend en de bewondering van de temmers dié de beesten zoo ver'(lebben weten te brengen is dan ook alleszins gerechtvaardigd. Alles bijeengenomen biedt het cirCus Amar zijn bezoekers een uitgelezen programma van vroolijkheid, acrobatiek, durf, schoon heid en andere interessantigheden, dat er wel in zal gaan. Want, dat zij tot slot nog vermeld, dat het Trio Fernando alle popgingen in het werk stelt om eenige vroolijke oogenblikken te bezorgen en daarin wel slaagt, terwijl de entre-acts door diverse, als clown vermomde personen, heel goed worden aangevuld. Volledigheidshalve voegen we hieraan nog toe, dat reeds voor den eersten avond de tent tot in den hoogen nok was uitverkocht. straf wegens moord, gepleegd op zijn vrouw in een perceel aan de Rozenstraat te Rot terdam. Het hof veroordeelde Oors tot 6 jaren gevangenisstraf met aftrek van twee maanden preventieve hechtenis. AMSTERDAM, 16 Juni. Namens het iid cler Tweede Kamer Abr, 'Staalman is de N. V. Dagblad „De Telegraaf" alsmede de heer J. C. Schreuder, redacteur van dit blad, tegen 7 Juli a.s. voor de Arrondisse- ments-Rechtbank te Amsterdam gedagvaard en tegen hen een vordering ingesteld tot schadevergoeding, steunende op Art. 1408 B. W„ terzake van beleedigiug. De heer Staalman acht zich beleedigd door den in houd van het artikel „Spotternij en Sotter- nij" in „De Telegraaf" van 31 Mei j.l. opge nomen, voornamelijk waar van hem volko men onjuist gezegd wordt, dat hij een voor beeld heeft gegeven, hoe men een belofte, in de hi te van den verkiezingsstrijd afge legd, niet nakomt. De burgemeester van Haarlem, de heer C. Maarschalk, is verhinderd morgen zijn gewone spreekuur te houden. Tot en met hedenmorgen is bij den Pen ningmeester van het Stedelijk Stormramp Comité 1927 binnengekomen: L. J. B2.50 Collecte bij het Gem. Orgelcon cert in de Groote Kerk y.29.70 LIJSTEN WIEDIJK: N. N1— Kantoorpersoneel Droste's Cacao en Cchocoladefabriek 26. GEINCASSERDE INTEEKENBILJETTEN: C. W. K15— F100.— E. O7.50 Haarl. Melkinr. „De Sierkan" 25. D. C5.— S. K5— D. K5— v. d. V. S10. Mr. D. B,E 25. A. P. D5— Tehuis voor Vrouwen5.55 Mr. H. T10. Mr. M25— Mevr. N. K10. G. B2.50 A. J. T15— v. L20— A. C. v. W5— Mevr. H. B25. J. A. O25— M. C. Z5— C. T. 10— M. H. G2.50 J. P. G5— G. L. t. W2.50 J. L10— Mevr. W. A. H. B5— Mr. B. v. d. B10— Jhr. J. Th. v. S40— G, A. S10— L. W10— Mevr. J. P. A. N. C. W2.50 D. v. d. V5— J. J. S. v. H2.50 W. Th30— J. v. E10— Dr. A. D. D10. Mr. W. L. T10— J. C. v. S. Jzn20. Haarlemsche Bankvereeniging 250. Jhr. F. T. v. B. Jr50 J. F. H10— J. B. K. v. D5— B. A. H5— M. v. R10— Mevr. A. v. V v. G5. .1. C. C. T.'te 025— n. H. V2.50 M. B. v B2.50 Mr. T. 25— Dr. J. F. M. S25— Totaal 1019.75 Saldo vorige verantwoording 1083.44 Totaal 8103.19 Het circus Amar heeft sedert zijn eerste verschijning in Haarlem een zekere ver maardheid verworven, welke thans bij het weder optreden reeds bij voorbaat succes voorspelde. Het programma vermeldt diverse aange name nummers, die in een circus altijd zoo zeer geliefd zijn en waarbij het publiek zijn handen aan vellen klapt. Aan de grootheid van de reuze olifanten valt geen handbreedte af te dingen. De om vang dezer dieren is werkelijk subliem, en de gevaartes doen eerder aan voorwereld lijke dieren denken, dan aan wezens uit den tegenwoordigen tijd. Een der fraaiste nummers, wat schoonheid betreft, was wel de lichtfonteinen als een imitatie van de groote waterwerken van Versailles. Dit is werkelijk iets van buiten gewone schoonheid en men waant zich ver plaatst in een sprookjesland. Op betrekke lijk eenvoudig, doch zeer vernuftige wijze is de uitvoering van dit nummer uitgedacht en wij twijfelen niet of alle bezoekers zonder uitzondering hebben hiervan genoten. Sahab-Sara noemt zich de sterken drank maker des duivels en hoewel wij den hel- schen geest geen oogenblik ervan verden- Geboren: 12 Juni: D. Rozenhart—Lansing i kef - dat zich met de mengseltjes van d. 13 Juni: H. A Broeken—Neli-sen z. mijnheer Sahab-Sara zal bemoeien, is het 14 .Juni; M. P. Nijssen--v. Geven d. toch aardig te zien hoe deze uit karaffen met W. SunterVo.sse'iman z. 15 Juni: L. waterachtige vloeistof gevuld allerhande! Steenbakker Regeer z. QUEBEC, 16 Juni. De ooschwacht van het district van het meer van Saint Jcan heeft verklaard in den avond van 9 Mei bo ven de Marguerite-rivier een vliegtuig te hebben gehoord. Het onderzoek in verband met het zien der Lichtpijlen zal worden voorigezet totdat elke twijfel uit den weg geruimd is. Er bestaat, naar verder uit Parijs gemeld wordt, zeer ernstige twijfel aan de juist heid van de berichten uit Engelsche bren, dat Nungesser en Coii zouden zijn gevon den en elke bevestiging cutbreekt. Volgend te Parijs ontvangen inlichtingen zijn de gesignaleerde vuurpijlen afgeschoten door '.er plaatse aan het werk zijnde topografen. MEPPEL, 16 Juni. Gisterenmiddag ge raakte het 3-jarig zoontje van den heer Nooij uit de Hagenstraat spelenderwijs te water. De moeder sprong het kind na en dreigde eveneens te verdringen. Omstanders wisten de vrouw op het droge te brengen. Even later werd het lijkje van het knaapje opgehaald. Om de boete van bijna 300.000. Voor het Amsterdamsch gerechtshof is gisteren opnieuw behandeld de zaak tegen J. C. E. L. S. beheerend vennoot der han delsvennootschap J. A. de H. en Zn. te Haarlem, die in hooger beroep gegaan was van een vonnis der Ha,arlemsche rechtbank waarbij hij wegens overtreding der wet op het gedistilleerd veroordeeld was tot een geldboete van ongeveer 300.000. Over deze behandeling der zaak voor het Amsterdamsch gerechtshof schrijft de heer Houwing, oud-ontvanger van de invoerrech ten en accijnzen te Haarlem ons het vol gende: De zaak was gisteren voor de vierde maal voor het Hof, te Amserdam. Het pro ces-verbaal dat op nota's en die weer op opnemingen, door bedienden van den heer S., van de aangevoerde mengsels, berust, is blijkbaar gegrond op een arrest van den Roogén Raad, waarbij veroordeelend voorns op getuigenbewijs, zou zijn uitgesproken. Dat arrest dateert echter Van voor de te genwoordige wet, en die wet eischt dat rijksambtenaren de soort en hoeveelheid moeten bepalen, volgens regelen die de wet uitdrukkelijk aangeeft, om tot den accijns, en de boete, te kunnen komen. Verdediger van den heer S. heeft dit, in zijn pleitrede, duidelijk uiteengezet. Nota's enz. kunnen geen basis voor heffing opleveren. Op de zitting van heden kwam dit duidelijk naar voren toen een getuige verklaarde dat op zettelijk hooger was genoteerd dan aange voerd. Na deze verklaring was aan de hoe veelheid, door de rechtbank, als fraudulens aangevoerd, aangenomen geen waarde meer te hechten. De wet sstelt als eisch een inbe- slaggenomen object waarvan zij voorschrijft dat rijksambtenaren, soort en hoeveelheid hebben te bepalen. Van het inbeslaggenomene spreekt zij zelfs de verbeurtverklaring uit. Geheel in strijd met de wet is deze bekeuringzaak, daar niet eenig bewijs, volgens de wet, aanwezig ts. Dat de wetgever strenge bepalingen heeft gesteld ligt voor de hand, anders toch zou handel en nijverheid aan willekeur van amb tenaren bloot staan. Aan willekeur van amb tenaren dacht ik toen pleiter, aan het slot van zijn rede opwierp dat in deze zaak aan slagen in de inkomstenbelasting zijn gelegd tot tal van malen, te hoog bedrag. Verstond ik goed dan tot een bedrag van twee ton. De inspecteur heeft het in de hand, door "n beslissing op bezwaarschriften niet te gev<jn te voorkomen dat een reclame bij den Raad van Beroep wordt gebracht. Dat hooge Cdl- lege zou zich niet leenen een beslissing, in het oneindige, aan te houden. Te betreuren dat de wet op de inkomsten belasting niet strafbaar stelt een inspecteur die er maar op toe aanslaat, en geen artikel bevat waarbij een termijn gesteld is, maar binnen de beslissing moet genomen worden. Ieder die, in belangrijke zaken, onzekerheid heeft gekeurd weet wat daaronder geleden wordt. Grondig behandelde het Hof deze zaak, daardoor is zij ot klaarheid gekomen. AMSTERDAM, 16 Juni. Het Gerechts hof te Amsterdam heeft heden arrest ge wezen in de zaak van den 34-jarigen G. L. Ocrs, die door het gerechtshof te den Haag kleuren preparaten schenkt, die den bijnaam was veroordeeld tot 10 jaren gevangenis- Een herdenkingswoord van Prins Hendrik. Morgen, Vrijdag 17 Juni, bestaat het Ne- ótrlandsche Roode Kruis zestig jaar. De voorgenomen feestelijkheden zijn, in ver band met de jongste stormramp, afgelast. Alleen zal er morgenmiddag 4 uur, in het gebouw Princessegracht 27, te 's Graven- hage, een receptie plaats hebben, waar ge legenheid bestaat den Voorzitter, Prins Hendrik der Nederlanden, en de overige le den van het Hoofdbestuur, geluk te wen. schen. Naar aanleiding van dit jubileum heeft de Voorzitter van den Nederlandschen Jour nalisten-Kring tot Z. K. H. Prins Hendrik het verzoek gericht, een enkel woord voor de pers te willen schrijven. De Prins is zoo welwillend geweest aan dit verzoek te vol doen, en stond het volgende ter publica tie af. WOORD VAN HERDENKING. Morgen herdenkt het Nederlandsche Roode Kruis zijn zestig-jarig bestaan. Dez« herdenking zal op de meest eenvoudige wijze geschieden, met het oog op den nood in verschillende provinciën, tot de leniging waarvan wij thans al onze krachten moeten inspannen. Het vijftig-jarig bestaan, vallen de in den rampspoedigen oorlogstijd, werd eveneens zonder eenige feestelijkheid her dacht. Wanneer ik terugblik op alles wat het Roode Kruis, sedert ziin oprichting door wijlen Koning Willem III, in Nederland, zijne koloniën cn bezittingen, en in den vreemde heeft mogen verrichten, dan ge voel ik mij gedrongen om aan allen, die in het verleden het Roode Kruis hebben ge steund met hun persoonlijken arbeid, met hun amttclijken invloed en met hunne gil» ten, mijn hartelijken dank uit te spreken voor hetgeen zij door onze bemiddeling voor de lijdende menschheid hebben ge- daaiv, Zij zijn zóó overtalrijk en zóó over net geheele land verspreid, dat ik niet beter weet te doen, dan ook ditmaal daarvoor de hulp van de dagbladpers in te roepen. In de geschiedenis van de menschheid be- teekenen zestig jaren zeer weinig. En wie van dc menschheid spreekt, gewaagt van het Roode Kruis, dat geen onderscheid kent van ras, nationaliteit, godsdienst of -po litieke overtuiging, dat gereed staat voor vriend en voor vijand. De verloopen zestig jaren zijn dan ook te beschouwen als een eerste begin-tijdperk in de vlucht van de Roodc-Kruis-gedachte over de wereld. Een groote toekomst ligt nog voor ons open. Moge het Roode Kruis ook in die toe komst steeds kunnen rekenen op de liefde en toewijding van allen, wien het lot des naasten ter harte gaat. Dc Voorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis: HENDRIK, Prins der Nederlanden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2