OnzeVrouwenrÉiek Drie „Complets Charme. Garnalen in schelpen. Patronen naar Maat Bewaren Een geborduurde sjaal Kruippakje voor kleuters van 1 en 2 jaar Ceintuurtje Eerlijkheid. - "W Waar dit onderwerp op het tapijt wordt gebracht, en een verhandeling erover in t vooruitzicht gesteld, is de uitwerking op de mannelijke en vrouwelijke toehoor ders natuurlijkerwijze nogal verschillend Geen man, of z'n hart gaat ervan open, op n soort vriendelijke en vreedzame ma nier; geen vrouw of haar waakzaamheid spitst onmiddellijk de ooren, en met een vakkundige zakelijkheid, die de poëzie van 't thema smadelijk negeert, gaat ze er eens op haar gemak voor zitten om te zien wat er uit deze beweringen voor haar speciaal geval te leeren valt, en hoe ze er mogelijk haar voordeel mee kan doen. En dan heb je nog vrouwen, die zoo'n ar tikeltje met 'n opschrift als dit naar zich toe kunnen trekken in de overtuiging, dat 't een omschrijving van haar eigen per soonlijkheid behelst, en met 't onafhan kelijk gebaar van een prima-donna, die naslaat wat er over haar in de bladen ge zegd wordt. En je hebt er óók, die er met schuchtere nieuwsgierigheid en iets van deemoedigen eerbied naar gluren, als naar een luxe voorwerp boven haar bereik, mijmerend over de gelukkigen, die zoo iets in bezit hebben, maar toch soms heel tevree en zonder afgunst in haar gelaten overpeinzingen. Charme beduidt niet precies hetzelfde als schoonheid, gratie, élégance en dat al les. zuoals velen verkeerdelijk meenen; de beteekenis van 't woord is veel fijner, ik zou bijna zeggen geestelijker, hoewel de echte werkelijke charme toch weer be staat uit 'n onnoemlijk aantal kleine uiter lijke nietigheidjes. Ze is misschien 't best te omschrijven, wanneer we zeggen, dat ze 'n mengsel van kleine eigenaardigheden en groote deugden is. Een dikwijls terug- keerende stembeweging, een karakteris tiek gebaartje, een iievelingshouding, en in 't algemeen een zekere origineele ma nier om de alledaagsche dingen te doen en te zeggen, dat alles kan iemands char me uitmaken. Natuurlijk heeft ze in de verste verte niets uit te staan met aan stellerij of coquetterie; ze is integendeel volstrekt niet oppervlakkig- Dezelfde op rechte waardeering, die ons een man doet bestempelen met „sympathiek", doet ons van een vrouw getuigen dat zij „toch zoo verbazend veel charme heeft." Charme is een veel kostbaarder gave dan volmaakte schoonheid! Er is origina liteit voor noodig, want ze is des te on weerstaanbaarder naarmate ze een meer individueel karakter draagt. Een vrouw kan een prachtig, regelmatig-belijnd ge zicht hebben en een onberispelijk figuur, zonder een greintje charme te bezitten We kunnen er soms niet op komen, wat er nu eigenlijk aan ontbreekt, maar we kennen allemaal in onze omgeving wel 'n voorbeeld van dat „mooi dat verveelt" De charme ontbreekt er aan! Komt het misschien doordat veel van onze mooie zusters zoo onophoudelijk en angstig be nepen bezig zijn met haar uiterlijke ver schijning, en het berekenen van haar kan sen op huldiging en succes, dat ze bijna geen gelukkig, zorgeloos oogenblik meer kennen en haar natuurlijke vroolijkheid er heelemaal door geknot wordt? Dikwijls stuit men, als men zelf ja ponnen maakt, op de moeilijkheid, een aardige, bijpassende ceintuur te vinden. In nog sterker mate ij dit het geval, als men een oud japonnetje wat verandert en vernieuwt, hetzij door frissr.he gar neering, hetzij door het zelf in een ander kleurtje te verven. Meestal past dan de oude ceintuur niet meer bij het her nieuwde jurkje Want of de teekening verschilt dan te veel, of de kleur. Zie Waf kunnen daarentegen sommige be- paald-leelijke vrouwen, die verstand ge noeg hebben om zich door haar uiterlijk niet te laten deprimeeren, onweerstaan baar aantrekkelijk zijn! Is het de stevige, gemoedelijke overtuiging, dat 't „toch on begonnen werk" is met haar schoonheid, die voorkomt, dat haar ongedwongenheid geweld wordt aangedaan, zoodat ze juist op haar allervoordeeligst uitkomen, en daardoor een belangrijken voorsprong hebben op de bovengenoemde belles? Im mers, er is niets dat een vrouwelijken geest zóó reddeloos overheerscht enr in beslag neemt als de bekommering over den indruk, dien haar verschijning maken zal, en die alle voorkomende gebeurte nissen, van eenvoudige feestelijke of za kelijke bijeenkomsten af tot artistieke ge nietingen als concerten en schouwburg avonden toe, verlaagt tot mode-shows of schoonheids-wedstrijden! Zoodat de lee- lijke vrouw, die van den beginne af van dergeliike mededinging buitengesloten is, vanzelf veel meer ruimte heeft voor inte ressante gedachten en overwegingen, wat haar conversatie en mimiek bepaald ten goede komt! Want tenslotte is aantrek kelijkheid en zelfs schoonheid van 'n ge zicht niet zoozeer gelegen in de belijning als wel in de expressie, die natuurlijk nauw verband houdt met wat er omgaat achter het blank of sproetig, glad of ge rimpeld voorhoofd. Maar er is nog veel meer! Iedere vrouw schijnt behalve de aantrekkelijkheden, die iedereen vermag waar te nemen, nog een verborgen charme te bezitten, die niet aan het licht komt, eer het merkwaardig schepsel, dat in romans „der Herrlichste von Allen" en in de wandeling „de ware Jacob" gehee^en is, ze met zijp zesde zin tuig ontdekt! Vanaf dat oogenblik houdt hij, alle protest ten spijt, koppig vol, dat ze werkelijk bestaat, tot de gelukkige be zitster van het onzienlijk schoons er zich tenslotte bij neerlegt als bij een „geheim dat wij moeten gelooven". Als een ont dekkingsreiziger, dien bij zijn thuiskomst geen zijner landgenooten vermag te con troleeren, verzekert hij, geheel onbeken de gewesten met nooit-vermoede flora ge vonden te hebben. Hij plantte er zijn vlag, daar niemand er tevoren ooit een voet gezet had! Men hoort hem geduldig aan, hoewel hij zelden meer over iets anders spreekt. Tenslotte, om in den still te blij ven, schenkt hij zijn naam aan het land, en vestigt er zich voor goed.... Soms ontmoeten we de een of ander van onze sexe-genooten, waarover we ons on willekeurig, al denken we nog zoo graag vriendelijk van onze naasten, laten ont vallen: „Genadige hemel, wat een mon ster!" Een paar dagen later treffen we haar misschien op nieuw in 'n fijne cho colaterie, in gezelschap van een alleszins knap en „sympathiek" uitziend echtge noot, die serieuze pogingen aanwendt, den winkel voor haar leeg te plunderen, onderwijl het monster met de meest uit bundige ingenomenheid aanziend.... Dan moeten we, vooral niet zoo dom zijn om ons te verbazen! Ze is immers zijn nieuw ontdekt land, waarheen wij den weg niet weten.... Zonder twijfel is ze mooi, la ten wij geloovig zijn. Liefde is niet blind, waarachtig niet! Ze is clairvoyant als de kundigste koffie- dik-kijkster, en loopt met moleik bedoel vlaggetjes, die ze overal plant, waar gewone menschenkinderen niet eens grond zien. MACHTELD. afwerking 3 c.M. breed is, en waarin men later aan den achterkant de knoops- gaatje9 maakt. De achterkant bovenaan wordt ingerimpeld, terwijl men er een band opzet, welke na afwerking 32 c.M lang en 3 c.M. breed wordt. Ook de on derkant der pijpjes wordt ingerimpeld en van een 30 c.M. lang en 114 c.M. breed biesje voorzien. Aan den achterkant van het lijfje maakt men een 3 c.M. breeden zoom, waarna men ook aan den onder kant een 3 c.M. breeden zoom instikt. Dan stikt men schouder- en zijnaadjes met een Engelsch naadje, waarna men halsje- en mouwtjes met een 114 c.M. breed biesje afwerkt. Vervolgens wordt de voorkant van het broekje ingerimpeld en aan het lijfje gezet, zóó dat de 3 cM., die men aan den voorkant heeft aange knipt, precies voorbij den zijnaad vallen. Later komt de 3 c.M. breede bies van den achterkant hierover heen. De rafels aan den verkeerden kant werkt men af met een smal biesje, dat men aan- en overstikt. Verder sluit men het pakje met knoop en knoopsgaatjes, waarvoor u de plaats reeds op de teekening aangegeven vindt. DINY Ihier een methode, om een oude cein tuur in een bijpassende nieuwe om te tooveren. Beschilder een oude ceintuur met het hiemeven afgebeelde motiefje. Natuur lijk met olieverf. Waterverf zou loslaten En dan in de kleur der japon of eene erbij passende En zuinig zijnde, bereikt men dan een aardig, artistiek resultaat. Kan het beter? JACQUELINE. Men ziet tegenwoordig zeer elegante complets, bestaande uit een bedrukt ja ponnetje en effen mantel, welke met be drukte stof is gegarneerd en gevoerd. No. 149 van onze teekening toont een dergelijk complet. Wij dach'en de japon in bedrukte crêpe de chine (donkerblauw op crèmekleurig fond). De rechte mantel in donkerblauwe pöpeline met crêpe de chine sjaalkraag en mouwgarneering. Den sjaalkraag der japon dachten wij in don kerblauwe crêpe de chine, evenals het ceintuurtje en de biezen, welke de stroo- ken van het rokje garneeren. No. 150 is een jeugdige mantel van zandkleurige kasha, welke op zijde door eenige plooien wordt verwijd en niet Als men bij vele menschen twijfelt aan hun eerlijkheid, o, wat zien wij u boos aan. Zij niet eerlijk: nooit zullen zij iemand te kort doen en toch een Bcr- lijnsch journalist heeft op zijn mede- menschen eerlijkheidsproeven genomen als kooper, en wij lezen daarover: Hij heeft zich den geheelen dag „ver"- teld en is tot de conclusie gekomen, dat maar één derde van het menschdom strikt eerlijk is. Hij heeft gewinkeld en op de markt gekocht, bij kleinen en grooten, in kale wijken en in voorname stadsgedeelten En na een dag royaal omspringen met klein geld kwam hij tot dit resultaat: twee derden van de men schen bijn oneerlijk. De oneerlijkheid nam toe met het voornaamheidscachet der wijken. In de volkswijken was men eerlijker dan in de wijken, waar de schijn meer uitwerking heeft en meer moet worden opgehouden. Hij heeft dien dag met zijn kleingeld- vergissingen nog een ontdekking gedaan. De eerlijken, zegt hij, hebben een wel willend ouderlijk glimlachje, of het een oud krantenwijfje of een slanke, jonge caissière is, terwijl de oneerlijken een afwezigen, stekenden blik hebben en een geringe aarzeling in hun bewegin gen. Hij begon zijn proeven met een kran tenvrouwtje, die hij het dubbele betaal de voor haar krant Dadelijk kwam de glimlach: „U geeft te veel, mijnheer." In een kousenwinkel, in een apotheek, waar hij te veel neerlegde, verscheen ook de „eerlijkheidsglimlach". Maar toen volgden verschillende win kels, kleine en groote, waar de dertig, veertig pfennig, die hij te veel neer legde, zonder aarzelen werden opgestre ken. Ook aan een fruitkar, een boeken stalletje stak de koopman, even met den stekenden blik, het geld vlug in den broekzak. Hij probeerde zijn proeven op zijn medemenschen ook in de groote waren huizen. Men zou denken, de cassière, die het bedrag toch aan moet slaan, die dus weet, dat het nog weer eens voor den kooper na te zien is, waagt het niet zoo gauw. Maar jawel, de journalist koopt voor 4.25 en legt 4.90 neer.. Het belletje gaat, caissière strijkt de 4.90 op. maar slaat 4.25 aan. Ik heb ook wel gehoord van zakenmenschen, die een dergelijke proef lieten nemen door bevriende koo- III. Ik hoop, dat ge nog een stukje oude japansche mat bewaard hebt. Is het stuk erg vuil, schrob het dan eerst goed schoon aan beide zijden en laat het dan door en door drogen. Daarna haalt ge de touwdraden eruit, zoodat de rieten draden los komen. Nu neemt ge een beenen of koperen ringetje en steekt daarin een bosje dubbel gevouwen dra den, zóó dat de einden zoo ongelijk mo gelijk zijn. Ge bindt om de lussen (fig. 1) bij a een draad raffia of gekleurd touw. Met dezen draad gaat ge verder werken om een mandje te maken of als ge dit begin te moeilijk vindt, een tafelmatje, ovaal of rond. Voor het ovale matje be gint ge met een eind om te werken met een festonsteek ongeveer 1 c.M. van el kaar (fig. 2) het ringetje steeds vóór de steken uitschuivende. Dan buigt ge om en begint den eer sten doorloopenden toer te werken ffig. 3) telkens een steek opnemend uit het middengedeelte. kraag, revers en manchetten van geruite kasha is gegarneerd. Maakt ge bij dezen mantel een geruit rokje en een een voudige blouse in overhemdmodel van zijde, toile de soie of shantung, zoo hebt ge een gedistingeerd en practisch trois- pièces-costuum. Voor no. 151, een smaakvolle trois- pièces, kieze men b.v. amandelgroene kasha en een daarbijpassend ruitje. Het eerste wordt dan gebruikt voor den man tel, het rokje en de garneering der casa- que. De geruite stof dient ter vervaardi ging der bovengenoemde casaque en ter garneering en voering van den rechten mantel. MARGUERITE. pers om de eerlijkheid van hun caissière te beproeven en die ook heel dikwijls bedrogen uitkwamen, ja zelfs kwam het voor, dat voor 1.90 b.v. besteed werd, maar de cassière T.in de kas deed, wetende dat de patroon niet thuis was. Bij het kasopmaken kon de patroon natuurlijk den post van 1.90 op zijn strook niet te vinden en de oneerlijke cassière haar diefstal bewijzen. Maar om op onzen journalist terug te komen, hij is van plan binnenkort de rollen om te draaien zelf aan een kassa te gaan zit'en en de koopers te veel te rug te betalen, dan beproeft hij dus de klanten-eerlijkheid Of hij tot betere resultaten zal komen? Ik vrees van neen. Praat maar eens met de bezorgers van brood, melk, groenten, fruit, die aan uw deur komen Hoe ze aldoor op moeten letten, met geld teruggeven, met wisse len, met tekortkomen, anders schieten zij er bij in en er waarschuwt maar een klein deel der klanten, als de verzorgers zich in zijn eigen nadeel vergist. Let maar eens op hoe dankbaar ze zijn als ge ze op een fout opmerkzaam maakt en dat zijn dan menschen, die dagelijks weer terugkomen. Eerlijk zijn schijnt dus wel een moei lijke taak te zijn en toch is het zulk een mooie deugd en moesten wij allen mee werken om ze bij de jeugd in te prenten en te leeren beoefenen. Juist doordat de grooteren het met de eerlijkheid zoo nauw niet nemen, zelfs in het bijzonder den kinderen vertellen hoe zij, zooals ze dat noemen, een ander te slim zijn geweest brengen zij ver warring bij de kinderen omtrent het be grip eerlijkheid. Het beteekent niet alleen: niet stelen wat men moeilijk krijgen kan. Maar nooit en nimmer, ook niet als het ons haast in den schoot valt, nemen of be houden wat ons niet toekomt. Wat wor den er niet weinig verloren zaken aan den rechtmatigen eigenaar teruggegeven, terwijl wat wij vinden ons zoo toch niet zonder meer toekomt, maar wij wel degelijk verplicht zijn te trachten den eigenaar uit te vinden. Laten wij zor gen, dat de zonnige eerlijkheidslach, dien de Berlijnsche journalist bij zijn mede menschen ontdekt heeft, ook de onze wordt en die van de jeugd om ons he.tn. BRIGITTA. Nieuwe draad. Zoo gaat ge door, hier en daar een steek meerderend tot uw matje groot Ovaa' malie. Rond matje, genoeg is naar uw zin. Ge Z0Tfft er voor, uw rolletje altijd op gelijke dikte te houden, door dubbel gevouwen dra den binnen in het bosje in het ringetje te stoppen. Om 't einde netjes te krijgen stopt ge op 't laatst geen draden meer bij, maar laat het bosje op niets uit- loopen. Voor een rond matje, buigt ge direct uw bosje om, zooals duidelijk in de teekening blijkt. Voor een mandje zet men het rolletje op den laatsten toer van den bodem en werkt zoo af, naar verkiezing met of zonder handvatjes. Hoe scheller kleur uw vloermat had, hoe fleuriger deze ge bruiksvoorwerpen zullen worden. En ze zijn den tijd, dien ge er aan besteedt, waard, want ze zijn onverslijtbaar. J. F. JACOBS-ARRIËNS. 14 pond garnaien. 2 d.L. melk. 20 gram bloem. 25 gram boter. Peper, zout, fijngehakte peterselie. Bereiding: Wasch de garnalen en laat ze goed uit lekken op een paardeharen zeef. Proef of de garnalen niet te zout zijn. Is dit wel het geval, laat ze dan een poosje staan in water met iets melk of alleen melk. Roer een saus van boter, bloem en melk. Laat dit sausje, roerende, 5 a 10 minuten door koken. Voeg er dan de garnalen bij. (Garnalen mogen niet meekoken). Maak de massa op smaak af met peper, zout en fijngehakte peterselie. Wrijf dat ge deelte van de schelpen in, dat gevuld wordt. Vul ze met de garnalen massa, maak dit glad, strooi er een weinig pa neermeel over, leg hier en daar een klein kluitje boter en laat er in den vrij war men oven een licht-bruin korstje op ko men. GARNALEN OP GEFRUIT BROOD. 14 pond garnalen. 2 dL. melk, 20 gram bloem. 25 gram boter. Peper, zout, fijn gehakte peterselie. 8 dunne sneetjes brood zonder korsten. - Bofer om in te bakken. Bereiding: Wasch de garnalen en laat ze uitlekken op een paardeharen zeef. Maak een saus van boter, bloem en melk en laat deze, roerende, 10 minuten doorkoken. Voeg de garnalen er bij en maak de massa op smaak af met peper, zout en fijngehakte peterselie. Bak de plakjes wittebrood van gewone grootte, in de koekepan. in boter licht bruin en knappend. Bedek ze dadelijk met de garnalen-massa. Presenteer de broodjes op een schotel, met een vingerdoekje bedekt. GARNALEN RAGOUT IN RIJSTTAART. 14 pond garnalen. 2 d.L. melk. 25 gram bloem. 30 gram boter. Peper, zout, fijn gehakte peterselie, rijst. Bereiding: Wasch de garnalen en laat ze uitlekken op een paardeharen zeef. Maak een saus van boter, bloem en melk en laat deze 10 minuten doorkoken. Voeg hiei'bij de garnalen en maak de massa af met peper, zout en fijngehakte peterselie. Kook intusschen de rijst. Om de hoe veelheid rijst te weten, meet men hoeveel water de rand kan bevatten neem aan 6 dL. water. Het derde gedeelte van deze hoeveelheid water aan rijst, vult, als ze gekookt is, juist den rand. Immers rijst wordt opgezet met driemaal zooveel koud water als rijst. Daarvan wordt gerekend, dat rijst 2 maal zijn hoeveelheid aan wafef opneemt, terwijl de 3e maal verdampt ge durende het koken. Twee d.L. rijst, dat is 200 gram, wordt opgezet met 6 d.L. water; 4 d.L. van dit water wordt door 2 d.L. rijst opgenomen en wordt de rijst dus 6 d.L. 2 d.L. water verdampt. Die 6 d.L. rijst vult juist den rand. Spoel den rand om met heet water, vul hem vervolgens met de gare rijst op een hoekje van de kachel, stort den rand dadelijk op een verwarmden schotel en vul de opening met de garnalen ragout. GARNALEN OMELETTE. 2 ons garnalen. 16 gram oloem. 20 gram boter. Peper, zout, fijn gehakte peterselie, 3 eieren. Boter om in te bakken. Bereiding: Wasch de garnalen en laat ze uitlek ken op een paardeharen zeef. Roer een saus van boter, bloem en melk en laat deze 10 minuten doorkoken. Maak de massa op smaak af met peper, zout en fijn gehakte peterselie. Scheid de eieren in wit en geel. Roer de dooiers met wat zout dik en licht. Voeg desgewenscht iets meel toe. Klop het eiwit zeer stijf en vermeng wit en geel luchtig met elkaar. Smelt wat boter in de koekepan, doe de ei-massa er in en bak de omelette op een zeer zacht vuur aan één kant heel licht en gaar. Laat haar op een verwarm den schotel glijden. Bedek de eene helft met de garnalenmassa en sla de tweede helft er overheen. CATHASINA. Bovenwijdte De geheele bovenwijdte wordt genomen over het breedst van den rug. (volg voorb.) Taillewijdte De taillewijdte wordt genomen strak om de taille Heupwijdte. De heupwijdte wordt genomen 15 c.M ander de taille, vooral niet te strak Voorlengte De voorlengte wordt geno men vanuit den hals tot het bandje. Zijlengte. De zijlengte wordt genomen vanuit het oksel tot het bandje. Ruglengte De ruglengte wordt geno men vanuit den rugwervel tot het bandje. Schouder-, Elleboog- en Polslengte, waarbij men steeds den centimeter bij den hals laat liggen (volg. voorb.) Elleboogwijdte. Hierbij houdt men den arm gebogen, daar anders de mouw te nauw zou worden. Polswijdte Vuistwijdte. Armsgatwijdte. Heele lengte De geheele lengte van japon of mantel wordt vanuit den hals gemeten. Met het maatnemen gelieve men nauwkeurig op het voorbeeld te letten. De maten gelieve men bij bestelling van een patroon met het nummer van het gewenschte model duidelijk op te even aan: „Het Patronen Kantoor" Post- us no. 1, Haarlem, onder bijvoeging van het bepaalde bedrag in postzegels Men verwijze daarbij naar den naam van dit blad Binnen enkele dagen volgt dan franco toezending van het patroon. Prijzen der patronen- No. 149 japon 1.20. No. 149 mantel 1.25. No. 150 mantel 1.25. No. 151 japon 1.20. No. 151 mantel 1.25. Niets is zóó flatteus en zoo typisch vrou welijk als de sjaal. Wij bedoelen hier de groote, langwerpige of vierkante sjaal, onder welke de meest eenvoudige japon dadelijk een chic en feestelijk aanzien krijgt. Men ziet ze tegenwoordig in aller lei soorten. Ten eerste de rijkgeborduur- de Spaansche en Venctiaansche sjaals. In de 2de plaats sjaals, welke van lamé-stof- fen, kant en tulle zijn vervaardigd. De laatste zijn vaak met zijde en gouddraad bewerkt. Verder ziet men geheel effen sjaals van crêpe de chine, crêpe Geor gette en fluweel, welke met een zware franje-garneering in dezelfde tint zijn ge garneerd. De crêpe de chine sjaals warden veelal versierd met eenvoudige bloem motieven, welke zich telkens, ongeveer op gelijken afstand, herhalen en heel ge makkelijk door onze lezeressen zelf ge- borduurd kunnen worden. Voor hen, die het eens willen probeeren, teekenden wij bovenstaande sjaal, gedacht in zwarte of witte crêpe de chine, versierd met het nevenstaande motief er in frissche ge kleurde zijde op geborduurd, b.v, oranje rood, paars, geel, blauw en emerald- groen voor de blaadjes. Het motief kan desgewenscht zoo op de stof gecalqueerd worden; wij raden echter onze lezeressen* om de cirkels langs eenige geldstukken te trekken, b.v een gulden en een halven cent, en er ae blaadjes zoo maar bij te borduren. Dit zal he1 saaie calqueeren besparen. De franje make men wit, zwart of, he. geen nog aardiger is, van de zelfde tinten, als in de geborduurde motieven voorkomen. MARGUERITE Benoodigd; 114 el stof van 70 c. M. breedte, 14 kleine knoopjes. Voordat uw kleine vent de eerste wankele schreden zal zetten, krijgt ge nog den tijd, dat hij andere pogingen zal gaan doen, om voor uit te komen. Hij wil meer van zijn we reldje genieten, dan hij tot nog toe heeft gedaan. Kan hij dan nog niet z'n klein» voetjes gebruiken, dan toch zeker wel z'n knietjes. Voor dien tijd maakt Moe der voor haar kleinen schat een aardig kruippakje, dat vooral in de box dienst kan doen. Ook voor de zomermaanden is het zeer geschikt als strandpakje, want Moeder is natuurlijk van plan haar kleuter, zoo mogelijk van het strand te laten genieten. En wat kan ze hem of haar dan beter aangeven dan een pakje, dat er goed tegen kan. Men maakt het van zephir of linnen. Na het patroontje geknipt te hebben, wordt het op de stof gelegd en met één c.M. naad uitgeknipt, 't Hoekje wordt aan den zijkant tot on der aan toe met knoop- en knoopsgaten gesloten, waardoor Moeder in staat is, haar kleine zonder veel omhaal op be paalde tijden te helpen. Langs de zij kanten van bet broekje aan voor- en achterkant, stikt men een bies, welke na

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 12