STORMRAMP 1927 Heringa Wuthrloh, Haarlem DE CITROEN-KARAVAAN IS VERiROKKEN! VOORZORG WEERT ZORG. Levensverzekenng Zomerwarmte AARDAPPELEN- SCHILMACHINE, DE JONG .Centrale Verwarming KAPitAALSVERZEKERING - VOLKSVERZEKERING VERZEKERD KAPITAAL 22 MILLI0EN GULDEN ACTIEVE AGENTEN GEVRAAGD. voor hetstoomenvai^teniiis- broeken en sportcostuums Tolle lege. V. R. A.Haariem. Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen 25 jaar raadslid. Circus Amar. Spuien. Personalia. Op heeterdaad betrapt. Een knappè bol. C. Kroon. Luxor-Theater. HET STEDELIJK STORMRAMPCOMITE 1927. Nog enkele mededeelingen. Theater De Kroon. DUIVENSPORT. Haarlemsehe Postcluivenhond (H. C. C.) HET ONGELUK BIJ DE AMSTER DAMSCHE DROOGDOK MIJ. DE STORMRAMP-COLLECTE VAN MAANDAG. Verlof Drankwet. STEDELIJK STORMRAMP-COMITÉ 1927 HAARLEM. Telepathie. Sluif daarom nog lieden essi levensverzekering bij de 0 te NIJMEGEN OVERVEEN. „Harmonie-Crescendo". Herinnering aan de kermis. Personalia. DE AMBTENAREN EN DE ANNEXATIE. BLOEMENDAAL. KEUKENGEREI GR. HOUTSTRAAT 82-84 föo 1 KERKNIEUWS. R. K. Radio-gids. LAATSTE NIEUWS. Zwaar weer boven Weert. fj LOTTGERING Gr. Houtstraat 5a TELEF. 1Q773 DE UITBREIDING VAN CAFÉ BRINKMANN. i in het Oosten vkn ons land staan honderden ooit op UW hulp te wachten. Denkt dus om de collecte a s. Maandag voor de Stormramp. (Adv.) In no. 6 van het R.K. Lyceum-maand- blad, geeft W v. d. W, een leekepreekje over teleurstellingen; de redactie schrijft haar oordeel over ,,De ingebeelde zieke" dat door de jongens van hel St, Franciscus Liefdewerk- met succes werd gespeeld, en W. P. vertelt over Igar Strawinsky. Voorts verslagen, o.a. van het afscheid van den heer H. Thier en mededeelingen. Een literaire rubriek is geopend, waarin boekbesprekingen, gedichten e d. zullen wor den opgenomen. V. v. M. levert het eerste gedicht Avond aan Zee'. Invloed van der jongeren dichtkunst is duidelijk merkbaar; maar in de tijdschriften, waarover onze let terkundige grootheden waken, zijn wel bij dragen verschenen, die in waarde onderdoen voor dit eenvoudige gedichtje. De wedstrijden tusschen het Amsterdam- sche V. R. A., de club van de zoozeer ge vreesde Rincker, zijn altijd zeer interessant geweest. Alhoewel er een bekend spreek woord is Van een schaap en een dam, ge- looven we toch niet dat captain Maas er na de eerste overwining van erleden week in slagen zal om op de Amsterdamsche pitch op Rincker's bowlen voldoende runs te ma ken voor een overwinning. Evenwel zijn verrassingen niet uitgeslo ten en 't is aan de volgende el-f spelers om deze verrassing te bewerkstelligen: A. Maas v. d. eL?, Hazes, v. Damme, Nagtzaam, v. Woerkom, Jaski, v. d. Berg, Bieshaar, On- kenhout en' „Cofo". Het tweede elftal speelt een aardigen wedstrijd aan den Schoterweg tegen het reserve-team der Amsterdammers. Wij wenschen nog even nadrukkelijk de aandacht er op te vestigen, dat het zilveren raadsjubileum van den heer Heerkens Thijssen pas den 16en Juli, den dag, waarop vóór 25 jaar de installatie plaats had, offi cieel zal worden herdacht. Dat nam niet weg dat gisteren, den dag der verkiezing, blijken van oelangstelling bij den a.s. jubilaris bin nenkwamen. De plaatsing van dit bericht leek ons niet overbodig, omdat enkele stadgenooten meenden gisteren in verzuim te zijn ge weest ten opzichte van den heer Mr. Heer kens Thiissen. Dit is niet zoo. De viering heeft 16 Juli plaats. In ons bericht van gis teren was deze datum weggevallen. Wat 'n voortdurend geweldig succes het circua Amar heeft, blijkt wel uit het feit, dat ook gisterenavond de groote tent, die vijfduizend toeschouwers bevatten kan, ge- hael was uitverkocht. Uitverkocht. Dat wil wat zeggen. Het vertoonde is dan ook alles zins het zien waard. Er zijn vele mooie nummers, maar als een der mooiste noemen wij de wondere evenwichtstoeren van De Astrals, het luchtwerk zonder net. Dit is van het besté acrobatenwerk. dat ergens vertoond wordt. Het nummer De lichtfontei nen, even vóór de pauze, dat de mooie waterwerken van Versailles voorstelt is ech ter wel de grootste attractie, en wie van wilde dieren houdt, kan zijn hart ophalen aan de nummers met wolven, hyena's, bee- ren, leeuwen en tijgers na de pauze. Er zijn trouwens vele mooie nummers op het 20 punten dikke program. Hedenmiddag hebben kinderen. - tegen half geld toegang en voor Zondagavond kondigt de directie een bui tengewoon interessant en uitgebreid pro gramma aan. Ter spuiïng'van de binnen- en buiten wateren onzer gemeente heeft gisteren de watermachine te Spaarndatn gewerkt. Onze stadgenoot, de heer L. A. de Graff, behaalde het einddiploma-viool aan het Conservatorium te Amsterdam. Gisterenmorgen, om 11 Uur is de 14- jarige P. W., tijdelijk wonende alhier, op heeterdaad betrapt door den concierge van de H. B. S. aan de Raaks, terwijl hij aldaar met een kniptang bezig was een rijwiel- plaatje te ontvreemden. Hij is aan de poli tie overgeleverd. Tot dé geslaagden voor het eind-examen Gymnasium de dezer stede behoort, vol gens de „0. H. Crt." Bernard E. van Tijn, oud.,.. 16 jaar. Reeds op den jeugdigen leeftijd van 10 jaar (de minimumgrens is 12 jaar) werd hij, bij hooge uitzondering, als leerling dezer Hooger Onderwijs-infichtfög toegelaten. De heer C. Kroon, die een diensttijd van 35 jaar aan de'H. IJ. S. M. heeft volbracht, hêeft den dienst met pensioen verlaten. Op het station te Haarlem ws deze voor komende en nauwgezette ambtenaar een bekehde figuur. Hij heeft Veel verandering en uitbreiding meegemaakt. Bij zijn chefs was hij bekend om de accurate vervulling van zijn plichten en de reizigers zagen hem gaarne om zijn vriendelijke behulpzaamheid. Na Borne, Apeldoorn en Amsterdam, werd de heer Kroon in 1903 te Haarlem aange steld, eerst bij het goaderenstatioh en later aan het personenstation als stationsopzich ter, welke functie hij nu moet neerleggen Wegens verzwakking van de oogen. Er zijn verleden week menschen geweest, die gevraagd hebben of we ruzie hadden met het Luxor Theater, omdat we een aan merking hadden gemaakt op wat er achter op het programma stond. Foei, wat een lèelijke gedachte. Wij heb ben nooit ruzié met iemand, nooit of te nimmer, daar. zijn we veel te vredelievend voor aangelegd. Maar moeten we daarom maar alles goed keuren, wat ons onder de oögen komt, moe ten we daarom maar alles slikken, wat ons te slikken wordt gegeven? Dat zal toch zeker niemand verlangen, want dat zou geen vredelievendheid zijn, maar slapheid en zeker niet in het belang van onze lezers, die natuurlijk op hun krant moeten kunnen vertrouwen. Daahom zeggen we steeds ronduit onze meening en nu kan het natuurlijk wel eens voorkomen, dat die sommige niet bevalt.... tja daar is dan toch weinig aan te doen. Maar mét „ruzie" heeft dat niets te ma ken. Foei, hoe kunt u het denken. Eü na deze, vóór een bioscoopverslag, mis schien wel wat eigenaardige inleiding, iets Over het programma van deze week. ■Dat geeft een groote film „De Revue-ster,' die je in den loop van den avond vijf minu ten aan den titel doet denken, maar je een uür lang bezig houdt dingen die met eejl revue noch met een ster iets uitstaaüde hebban. Dat is nu geert aafimefking Op de film neen we hebben ook nu geert „ruzie" met Luxor alleen maar een vaststellen van lelt en we willen er wel dadelijk aan toe- Gedurende haar verblijf in onze stad vereerden talrijke kenners de CITROËN- Karavaan met een bezoek en gaven van hunne bewondering voor de nieuwe CITROËN modellen blijk. Alien hebben met belangstelling de ge daanteverwisselingen der CITROËN model len tot het beroemde chassis B. 14 gevolgd, waarvan de dagelijksche fabricage thans reeds meer dan 4CO stuks per dag bedraagt. De oorzaken van dit succes zijn de tal rijke verbeteringen, zooals remmen op de vier wielen door Westinghouse Servo-rem- en zwaardere constructie van motor en chassis B'. 14 met een uitrusting, welke men tot op heden slechts bij een kostbaren luxen wagen aantreft. Gelijken tred hiermede hield de voor uitgang, welke men in de uitvoering der carrosserieën wist te bereiken. De CITROËN fabrieken hebben begre pen, dat de clientele een ruimen comforta belen wagen wenscht, een motor met normaal aantal toeren, dus een volmaakten auto tegen een prijs zonder concurrentie. De N.V. v.h. GEBR. H. en F. KIMMAN te Haarlem, Wagenweg No. 8. Tel. 13850, agente van den CITROËN, stelt hare model len gaarne ter beschikking van koopers, die de nieuwe CITROËN's B. 14 nog niet bezich tigden, zij is bereid alle gewenschte inlich tingen te verstrekken en eventueel een proefrit te maken. 4662 (Adv.) voegen, dat de film niettemin zeer mooi is. „De Revue-ster" is een spel van passie en teederheid, zegt het program en het is ■waar, men hooft er van liefde willen we er nog bijvoegen, want dat is ook waar. Maar wat misschien nog meer zegt tot den lezer is het feit, dat de film vervaardigd is naar een gegeven van James Oliver Curwood, den schrijver van zooveel door duizenden verslonden boeken. Het stuk speelt voor het grootste ge deelte in de wildernissen van Canada en geeft daardoor gelegenheid tot talrijke uit stekende kijkjes op de wilde en woeste, maar buitengewoon mooie en indrukwekken de natuur. En te midden daarvan speelt zich de handeling af. Daér wordt de heldin ver liefd op den held, daar wordt ze door de wreede omstandigheden ook weer van hem gescheiden. Daar wordt ze door een thea ter-directeur „ontdekt" en tot revue-ster op geleid en daar gaat ze, na als zoodanig uit bundig te zijn toegejuicht en zonder voor de verleiding, die in die omgeving op haar loerde, te zijn bezweken, ook weer heen om „hem" andermaal te ontmoeten, nu om Voor goed bij hem te blijven. Waarlijk, een film die mag worden aanbe volen. Behalve het altijd mooie en actueele Luxor-nieuws (o.a. het vertrek van de Indië» vliegers van Schiphol) en een Pathe-revue, waarin o.a. de nieuwste damesmodes te zien gegeven worden, is er dan nog een tweede groote film „Als de kat van honk is," die echt Amerikaansch vermakelijk is, die je gaat zien om eens te lachen, doch in geen geval om ernstig op té nemen, maar die niet temin wel enkele situaties bevat, die ze voor jongere menschen minder geschikt doet zijn, zoodat we deze film slechts onder voorbe houd kunnen aanbevelen. Alleen voor vol wassenen dus, wat wèl jammer is, met Hét oog op de rest van het programma. De Secretaris van het Comité schrijft nog: Dank zij de bemiddeling der Geschillen commissie van de Kon. Fabriek van Spoor wagens der Firma J. J. Beijnes, besloot het gansche personeel vandaag bij de loonsuit- betaling één uur arbeidsloon af te staan tot leniging van den nood der slachtoffers van de Stormramp. Heerlijk voorbeeld ter navolging! Aan het Welc'a 'iéheidsconcert in de Groo te of St. Bavokèrk op 29 Juni a.s. zal ook nog medewerken onze vroegere stadgenoot, de cellist N. J. van der Stad, thans te Nijme gen woonachtig. Bereids heeft het College van Kerkvoog den ons bericht voor dit Concert de Kerk gratis te zullen afstaan. Het personeel der firma Vroom Drees- mann uit de zaak aan de Gr. Houtstraat, le verde heden een Inteekenlijst in van ver over de f 100. Zéker een bijzonder compliment waard! De bij onzen Penningmeester tot vandaag ingeleverde Inteekenbiljetten, resultaten der door ons toegezonden Circulaires, waren vandaag tot over de f 3000 gestegen. Mooi, maar wat liggeti er nog heel wat cir culaires bij de particulieren, waarvan de strooken nog niet zijn ingevuld, althans niet zijn toegezöndeh. Ze komen natuurlijk wel, doch laat ons niet al te lang wachten! Laura la Plantè vervult deze week In de film „Haar eere-avond" de hoofdrol en een niet onaardige doublure. De heele vroolijke geschiedenis van 7 actën lang draait in hoofdzaak cm een sigarfinzaakje dat een beste brave jonge man wil overnemen voor 1000 dollar, doch die er pas 10 bij elkaar gespaard heeft. Zijn meisje is winkeldame en deze neemt, op een dringende uitnoodi- ging van een reporter eener filmmaatschap pij de taak op zich, om een actrice die ver hinderd is, nog voor een avond te vervangen omdat zij als twee duidelijke druppels water op de afwezige gelijkt. Terwille harer ver loofde stemt ze toe en dan is Holland of lie ver gezegd Amerika in last. Want door deze onschuldige grap kotten zooveel verwikke lingen te voorschijn en worden zulke dólle siuaties geschapen, dat men zich verwon derd afvraagt, „wie soil das ertden. Tenslotte blijken een tweetal journalisten de êenigsten te zijn die er allesbehalve Vroolijk afkomen. Enfin, bij ons in Amerika en op Schiermonninkoog is alles mogelijk. Het geheel is juist door het ongerijmde een film waarin men plezier kan hebben en in diverse toonaarden kan lachen of grinni ken, al naar gelang men gemutst is. Extra vermelding verdient dé doublure voor de bijzonder goede wijze waarop de re gisseur de moeilijkheden die er aan verbon den zijn, heelt weten te overwinnen, Vooraf gaan eén paar tweeacters waarvan één den naam draagt van kinderen op bezoek en waarin eert paar volwassen baby's van 18 maanden een half dorp afbreken en op de puifthoopen dè nieuwste Jazz-band mop zingen. Wij waren zeer tevreden over deze film- Rlndeiin niet zcozcer cm hetgeen zij pres teerden dan wel dat we blij watert, dat het onze baby's niet waren. „No Sir that's tty baby not." Het publiek leverde goede muziek wat de i gezelligheid van het millieu nog verhoogde. Bovengenoemde Bond hield Zondag 5 Juni een wedvlucht vanaf Pont St. Maxeitce (Frankrijk) afstand 370 K.M waaraan door de aangesloten vereenigingen werden deel genomen met' 940 duiven, welke te 7 uur werden in vrijheid gesteld. De eerste 100 prijzen werden als volgt behaald: M. Mes le, 60e, 89e; F. W. Kuyken 2e, 9e, lie; P. Lindeman 3e, 43e; P. Brake! 4e; Th. Mens 5e; L. Gimbrere 6e; C. Kortekaas 7e; J. J. v. d. Linden 8e, 58e, 82e; H. J. Handgraaf 10e, 23e; J. de Vries 12e; J. H. v. d. Broeke 13e; W. Smit 14e; E. Hugten- burg 15e; E. v. Bree 16e, 57e; M. Burger 17e; C. Hirs 18e, 68e; J. Verver 19e; A. Joh. Kloek 20e, 30e, 49e, 59e; C. Koning 21e; A. J. Timmermans 22e; H. Stappers 24e, 25e; J. Kluftiper 26c; Th, Donkerwolken 27e; P. Kruyver 28e; Joh. v. d. Pol 29e; L. v. Breu- gel 31e; P. H. Boeree 32e; J. J. Keur 33e; N. Leuven 34e; W. Dorman 35e; Jac. Sam son 36; A. H. Fikkert 37e; L. v. Bragt 38e; H, Bannink 39e, 69e; J. Th. Bakker 40e; M. C. Fehres 41e, 51e, 64e; W. Sanberg 42e; J. Séhaap 44e; Jac. Samson 45e, 48e, 84e, 93e; J. Vollebrcgt 446e, 71e; B. H. Gort 47e, 70e; L. Koning 50e, 72e, 94e; J. Verbeek 52e; H. v. Alphen 53e; H. Keerwolf 54e, 55e; R. N. Heiloo 56e; F. H. Starreveld 61e, 73e, 96e; J. Verver 62e; R. Slot 63e, 81e, 83e; J. v. Alphen 65e; H. A. Willemse 66e; Th. v. Deursen 67e; W. Vroolijk 74e; A. J- Verdonschot 75e, 80e; H. Hendriks 76e, W. v. Huis 77e; P, M. Kok 78e; A. v. Zadel 79e; J. Keysper 85e; H, Fikkert Jr. 86e; G. J. Kors 87e; H. Roosdorp 88e, 91e; G. H. Stouten 90e; J. J. Petri 92e; J. J Keur 95e; W. Keur 97e; E. Koning 98e, 99e; A. Schui ten 100e; eerste duif te 12 uur 3 min., snel heid van 12221 meters per minuut, laatste prijswmnef 188e, te 12 uur 21 min. Ook een Haarlemmer licht gewond. Onder de getroffenen bil het ongeluk aan de Amsterdamsche |Proogdok Mij, bevindt zich een ingezetene uit Haarlem, de scheeps bouwer P. B„ wonende ICenemerstraat 50rd. Hij kreeg een stuk ijzer op den rechtervoet, waardoor eenige kneuzingen ontstonden. Per trein werd hij naar Haarlem gebracht en vervolgens per rijtuig naar huis gebracht. De wethouder van onderwijs heeft Maan dag a.s. vacantie gegeven aan de leerlingen der scholen M. O.; U. L. O. en gymnasium, die 14 jaar, of ouder zijn en zich voor de collecte hebben opgegeven. B. en W, van Haarlem brenfen, overeen komstig rt. 37 der Drankwet, ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van A. H. van Schaik-van Beusekom, om verlof tot het verkoopen van alcoholhouden den drank, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in de be neden-voorlokaliteit van het perceel aan den Kruisweg 26. Tot en met hedenmorgen is bij den Pen ningmeester van het Stedelijk Stormramp- Comité 1927 binnengekomen: Collecte Gem. orgelconcert in de Groote Kerk op 16 Juni f 19.37 R. D. 10.— F. J. M. W. 2.50 J. C. K. te B. 5.— Mej. A. J. A. v. W, K. 10.— Lijsten Wiedijk. Ambtenaren Secretarie 6e afd, Personeel Vr. Dr. Korte en Lange Veefstraat Personeel Muys Geïnkass. Inteekenbil jetten. Ter eere H. Jozef Dr. G. H. J. O. M. A. V. E. d. V' Jhr. J. v. d. B. W. v. W. te A. A. B. N. L. Mevr. J. Q. v. R. A. P. C. v. d. G. H. G. J. U. W. S. Mevr. A. H, B. te S. Mevr. W. B. V. Douair H. S. R. Ned. Verg. voor Huisvrouwen, afd. Haarlem en Omstreken T. v. W. J. F. V. Mej. M. W. S. B. J. d. V. H. v. d. W. C. H. v. V. W. v. M. H. v. B. V. J. v. B. Fam. J. v.* W. W. K. B. M. A. C. te B. Dr. F. A. rt. d. B. D. i, 20.50 124.— 3.— 10.— 5.— 15.— 2.50 2.50 10.— 250.— 25.— 100.— 5.— 5.— 10.— 5.— 10.— 2.50 25,— 25.— 50.— 1.— 5.— 2.50 2.50 2.50 2.50 10.— 10.— 10.— 10.— 100.— 10.— 5.— mede van de leestafel opstand, werd gele verd door den Runtsmid Winkelman te Amsterdam. Het buffet dat geheel werd vernieuwd en voorzien van een nieuwe bierinstallatie is zeer keurig afgedekt door een matglazen scherm. Hier zorgde de fa, Willing uit Rot terdam voor. Oe ventilatie werd aangebracht door ventilatoren tusschen het plafond. De verlichting van het café wordt verzorgd door zijden lampen in zachte moderne kleu ren Weike de fa. van der Laan leverde. Bec- cari zorgde voor de betimmering terwijl de stoffeering werd verzorgd door de fa. Maas uit Rotterdam. Een aardige verbetering is ook dat aardige boxen werden ingericht tegen de Zijwanden afgezet met eloniet waarbij de radiateurkasten zijn weggewerkt, alles in een kleur met de stoelen en gor dijnen gehouden. De vloerbedekking bestaat uit rubber, be legd met Smyrna loopers. De electrische verlichting werd aangelegd door de firma Keiler en Matcdonald, alhier. Kleine mo derne schemerlampjes staan op de tafeltjes en werd engelevcrd door de Hondse! te 's-Gravenhage. Ook de toiletten werden aanzienlijk verbeterd, boven de lavalr werd het licht onder opaal glas aangebracht. Een woord van hulde mag hier zeker1 ge bracht worden aan den architect van de nieuwbouw, de heer F. M. Kramer. Twee auto's en een talrijk publiek wacht ten gisterenmiddag voor den Jansweg- Scliouwburg op prof. Maloïtz, die een tele pathische seance in de openlucht zou geven. Door een commissie was een opdracht sa mengesteld en in een verzegelde enveloppe gesloten. Nadat door een klein experiment in den schouwburg een gevoelige geleider was gezocht, begon dp tocht door de stad De bedoeling was dat de geleider, die de opdracht precies kende, steeds sterk zijn gedachten op deze opdracht concentreerde. De telepaath ging op de treeplank staan van de auto, hield da linkerhand vast van den geleider en gaf den chauffeur aanwijzingen omtrent de te volgen route. Op de Groote Markt liet prof. Maloïtz voor Brinkmann stoppen. De telepaath stapte uit, ging naar het standbeeld van Coster, fixeerde dit, keek naar den toren van de Groote Kerk en zette het horloge van een der commissie leden gelijk met den torenklok, alias zooals in de opdracht was omschreven. Daarna werd door de Koningstraat naar de Ged. Oude Gracht gereden. Bij kruispunten liet prof. Maloïtz telkens langzamer rijden, om even na te denken en dan weer de richting aan te geven. De verkeersagenten, die den weifelenden chauffeur zagen, keken wel verwonderd maar belemmerden het experi ment niet. Voor een perceel der Ged. Oude Gracht bij het Spaarne liet de telepaath weder stoppen. De telepaath belde aan, liep de trap op en knipte uit een courant een berichtje, dat bij een der commissieleden in de rechter Zak werd gestopt. In Hotel Den Hout haalde prof. Maloïtz een stukje brood uit de serre, liep naar de Hertenkamp en voerde het brood, behalve het bruine korstje aan de herten. De tele paath was hier zoo zeker van zijn zaak, dat nij rechf op de herien afliep en de commissie leden hem slechts in een sukkeldrafje kon den bijhouden. Ook de andere experimen ten gelukten volkomen. In den Schouwburg aan den Jansweg bleek bij opening van de opdracht dat alles, be halve een geringe wijziging in de route, door prof. Maloïtz was uitgevoerd zooals door de commissie in de opdracht was aangegeven. Het publiek, dat de geheele seance per rijwiel had bijgewoond, kon zich overtuigen doordat in den foyer van den schouwburg de opdracht werd voorgelezen. DE FUNCTIE, VAN ARMEN-OPZICHTER. De heer H. J. Bouman, Armen-Opzichter van het Burgerlijk Armbestuur, is reeds sinds geruimen tijd ongesteld en verhin derd zijn werkzaamheden te verrichten. Daar de ongesteldheid vooral verband houdt met de drukke werkzaamheden, die E.R.K nu eenmaal aan de functie van Armen- Opzichter zijn verbonden, en welke werk zaamheden niet het oog op de annexatie nog belangrijk zijn toegenomen, moet het thans reeds zeker zijn, dat de heer Bou man niet meer in zijn functie terug zal kee- ren als gevolg van Zijne ongesteldheid. Daar dit al reeds eenigen tijd bekend is, heeft men zich reeds bezig gehouden met de vraag, wie de even'ueele opvolger zal zijn, hoewel deze vr.-ag vanzelf pas aan de orde kan komen als „officieel" het niet terug keeren van den heer Bouman ver meld kan worden. Als ernstige reflectanten worden een tweetal namen genoemd n.l. van een Haar- lemsch raadslid en de naam van een oud wethouder van Schoten. Wij hopen echter hartelijk, dat deze 1 ratste niét zal benoemd worden, omdat er, naar onze rmeening, andere zijn, die er be ter vpor geschikt zijn en omdat hij o.m. reeds een pensioen geniet en er nog zoo- velen in Haarlem rondloopen, die het aan dat baantje verbonden salaris kunnen ge bruiken. veroorzaakt vaak Hevije Hoofdpijn, een paar Mijnliardt's Hoofdpijntabletten doen deze spo:dibedaren. In Buisjes 60 en 33 ct Bij Apoth en Drogisten houden naaa- de Stadskweekerij van Haar- j lem, aan de Kleverlaan. „Euphcnia", Op 6 en 12 Juni werd ctcor den R.-K. Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen in de Provincie N.-Holland voor het eerst een concours gehouden en wel te Grootebroek (N.-H.) hetwelk op 'n enkele uitzondering na zeker schitterend is geslaagd. Het was het eerste concours, dat door den Bond na de oprichting in 1925 werd gegeven met hoop, dat dit eerste concours een aansporing moge zijn, dait alle R.-K. Muziekverenigingen uit de Provincie Noord-Holland zich bij den Bond zouden aansluiten. „Euphonia van Overveen, dat 12 Juni aan het concours heeft deelgenomen, heeft zich kranig gehouden, daar zij in de eerste afdeeling thuishoorde en door een vergis sing in de afd. Uitmuntendheid geplaatst was en toch nog in den concert-wedstrijd een 3en prijs wist te behalen en in den m,arschwedstrijd, afd. Uitmuntendheid, een eersten prijs met het hoogste aantal punten over beide coneoursdagen. De muziekvereeftigihg „Harmonie-Cres cendo", afd. spoorkprps, geeft Zondag 26 Juni een middagconcert in den tuin van het Gem. Concert gebouw, van half 3 tot half 5. De oude traditie getrouw sinds de afschaf fing van de kermis, komt op dat tijdstip weer een erkende wafelbakker enze gemeente be zoeken, n.l. de firma Wcsselingh. Zij vestigt zich dan eenige weken in een perceel in de Groote Houtstraat 61, in het perceel tegen over de firma Gerzon, waar de Roode Win kel is gevestigd geweest. Mej. A. P. van Rijn, leerares aan kweek scholen voor onderwijzers en onderwijze ressen te Haarlem, wonende te Heemstede, is benoemd tct lid van de commissie, welke in 1927 te Amsterdam belast is met het af nemen van het examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid .voor huis- en schoolonderwijs in de nuttige handwerken voor meisjes. In verband met de verschillende vraag stukken, welke er zich ten opzichte vafl de 'annexatie voor de bij de annexatie be trokken ambenaren hébben voorgedaan, wordt door de afdeeling Haarlem van den Centralen Nederlandschen Ambtenaai-sbond a.s. Dinsdag een ledenvergadering gehou den in het gebouw De Centrale. Excursie, De leden der afd. Bloemen- daalVelsen van „Tuinbouw- en Plantkun de" zuil Dinsdag 21 Juni een excursie OOK VOOR WORTELTJES, ENZ. SCHILT DUN. SPAART TIJD Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag a.s. geen audiëntie verleenen. HH. DD. HH. de Aartsbisschop en de Bisschoppen van Nederland achten zich ver plicht de Katholieken van Nederland er op te wijzen, dat met 1 Juli a.s. zal verschijnen de R. K. Radio-Gids met volledige program ma's, zoodat er voor de Katholieken geen enkele reden bestaat zich te abotineeren op de neutrale radio-gidsen. Groote schade aan den oogst. WEERT, 18 Juni, Gisterenmiddag •woedde boven Weert en omgeving een hevig on weer, gepaard gaande met zwaren hagelslag. Er is groote schade aan den oogst aange richt, Duizenden dakpannen en ruiten wer den door de groote hagelsteenen vernield. Totaal f 9.22,07 saldo vorige verantwoording f 8763.29 Totaal f 9686.16 Een aanwinst voor Haarlem. Vandaag zal het geheel opnieuw gerestau reerde café-restaurant v.h. Gebr. B'rink- rrfann op de Groote Markt in gebruik geno men worden. Wij hebben hedenochtend een kijkje genomen en stonden werkelijk, ver baasd over hetgeen hier In korten tijd tot stand is gebracht. Het oude café was niet meer te herkennen en heeft plaats gemaakt voor een geheële nieuwe inrichting, die in en uitwendig zeiler kon concürreeren met de eeerste gelegenheden in ons land. Van buiten trekt de door den heer v. Histeren nieuw opgetrokken gevel direct de aan dacht. Binnen is alles licht en lucht. Binnen liet buffet is ëen balcoïi gereserveerd voor een strijkje, dat zich des Zaterdags van 811 en Zondags van 4—6 en 811 zal laten hooren. Een nieuwe Mynonvleugel werd daarvoor aangebracht. Het smeedwerk van het hekje, wat deze ruimte afsluit; als-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2