Sport en wedstrijden. PUROL I »Geen goud zoo goed NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Derde BladZaterdag 18 Juni 1927 ZWEMMEN. Zwemclub „De Jonge Kampioen' 1892—1927. WATERPOLO. Zignea ID. W. R. I. Nereus III—H. V. G. B. II 0—3 ATHLETIEK. „Alliance"„Holland". Dual-meet Hollandsche en Duitsche deelname aan de Engelsche kampioenschappen. WIELRENNEN. Van de Stadionbaan. Parisot verbeterd een baanrecord. CRICKET. Programma voor a.s. Zondag. CRICKET-OVERZICHT. HONKBAL. TENNIS. VOETBAL Programma voor a.s. Zondag. Eindstrijd N. V. B.-Beker. R.K. Sportvereeniging „The Yellow Black Boys". R.K. V. V. „Lisse". E. D. O.Stormvogels. R.K.A.V. „Holland". DAMMEN. Om het kampioenschap van Haarlem. «T G De zomer staat voor nivv9i«i de deur, met al ziJn ZEÏLEN. Haarlemsche Zeilvereeni^ing. LUCHTVERKEER. De vrouwen van Chamberlin en Levine te Bremen aangekomen. NederlandIndië door de lucht. Wat is het lot van Nungesser en Coli Does 30-60,Tube 80rfiij Apoth.en Drogisten. BINNENLANDSCH NIEUWS. De subsiddie voor de K. L. NI. KERK EN SCHOOL. Mgr. J. A. S. van Schaik t Men schrijft ons: Een der oudste en meest populaire zwem- vereenigingen in Nederland 19 zeer zeker „De Jonge Kampioen" te Amsterdam, op- gericht in 't jaar 1892 door een aantal jon- j gelieden in de voormalige bad- en zwem inrichting „Obelt", waar de bekende zwem- j meester Knip toen den scepter zwaaide, is zij in al die jaren in kracht en ledenaantal toegenomen, zoodat zij vooral in de eerste 25 jaar van haar bestaan, jaren achtereen aan den spits der Nederlandsche Zwem- vereenigingen heeft gestaan. Wanneer wij een overzicht moeten geven dan is om van de oprichting af te beginnen, het toenmalig bestuur als volgt samenge steld: L. Bouman, voorzitter; Lulof Doyer, vice-voorzitter; J. v. der Kwast, penning meester; R. Schönthaler, secretaris; Bab Sormani {de helaas zoo vroeg overleden beroemde dokter), 2e secretaris. In dezen tijd werd reeds met succes aan wedstrijden deelgenomen door de leden: Eduard Meyer, Veerhof, Sardeman, enz. en behoorde tot de adsp. leden het welpje Piet Ooms. Eduard Meyer zorgde, dat de naam van D. J. K. in het buitenland voor het eerst genoemd werd; en wist in de wed strijden te Parijs, Londen, Antwerpen enz. steeds 'een goede plaats te veroveren, en zeer zeker was hij niet alléén de eerste D. J. K.-man»die op zwemgebied veel pres teerde, doch ook voor de zwemsport in het algemeen heeft hij veel gedaan. D. J. K. kan er ook trotsch op wezen, dat zij het polo-spel hebben ingevoerd, d.w.z. het toen- dertijd zoogenaamde „balspel". Het doel was toen alleen maar elkaar met den bal op het hoofd te raken. Een ieder weet de ontwikkeling van het polo-spel, en voor D. J. K. ligt een iedereen nog goed het ge weldige en onverslaanbare polo-team, wat ze in die jaren bezat, in 't geheugen. Negen jaren achtereen wist ze zoo goed als on geslagen het kampioenschap te behalen, en met gulden letteren staan bij ieder D. J. K.- lid de namen: L. Bouwman (doel), Ed. Meyer, Polak en W. Knip (achter), Piet Ooms, Karei Meyer en Hoolwerf (voor) ge boekt. Toen Eduard Meyer een 8-tal jaren on verslaanbaar was geweest, kwam het jeug dige D. J. K.-lid Piet Ooms opzetten. Op 18-jarigen leeftijd was Ooms reeds kampioen van Nederland op alle banen. We veronderstellen, dat we van hem weinig behoeven te schrijven. Niet alleen Nederland, doch de geheele zwemwereld weet wat hij gepresteerd heeft. Waneeer wij die krachten opnoemen die onder de D. J. K.-vlag lauweren oogsten, dan staat ook onder de eersten der eersten de naam Ko Korsten gebeiteld. Korsten indertijd getraind door Piet Ooms is nog steeds Neerlands snelste zwemmer. Zijn record-tijd is nog door niemand ge- evenaétrd (100 Meter 1 min. 5 1/5 sec.), wat des te meer zegt omdat hij de baan met stil keerpunt heeft gezwommen (dus zon der afzet zooals tegenwoordig gedaan wordt). In overdekte banen, o.a. in Duitschland maakte hij tijden van 1 min, 2 sec. en 1 min. 3 sec. over de 100 meter, waaraan de tegenwoordige Nederlandsche kortebaan- «wemmers niet kunnen tippen. Na Korsten, was het Cor Zegger die D. J. K. op waardige wijze wist te vertegen woordigen. Ook hij heeft in tal van wed strijden voor D. J. K. de overwinning op lange banen veroverd, en was een waardi ge opvolger van Piet Ooms. Hieronder de volgende D. J. K.-leden, die den kampioen- schaptitel behaald hebben. Ed. Meyer (lange baan), Piet Ooms (lan ge en korte baan) Karei Meijer (pop dui ken) Nico Sturkop (schoonspringen) Ko baan) Geuzenbroek (korte baan) Piet Ja- cobszoon (korte en middenafstand). Thans staat D. J. K. voor het 35 jarig ju bileum, en zal er op Zaterdag 2 Juli a.s. 'n groote propaganda zwemtocht van 't Kalf je naar het Amstelkanaal worden gehou den. Toevallig viel de datum samen met de Intern. Roeiwedstrijden van de „Konink lijke" doch zeer sportief zijn de bestuur- deren onderling overeengekomen dat, bij 't passeeren van de zwemmers de Roei wedstrijden stop gezet zullen worden. De inschrijving is voor iedreen openge steld, dus ook niet leden van zwemveree- nigingen kunnen hieraan deelnemen. Op de groote biljetten, die binnenkort door 't ge heele land zullen verschijnen, staan de be palingen omschreven, (Secretariaat thans de Clercqstraat 14 I, Amsterdam) De bekende cigarettenfabriek Cavanders Ltd, London, die het merk Army club hier onlangs met groot succes in den handel bracht, heeft het zeer sportieve besluit ge nomen om iederen deelnemer of deelneem ster, welke den afstand aflegt een mooie herinneringsmedaille uit te reiken. Zondag 3 Juli zal D. J. K. haar jubileum met een Nationalen zwemwedstrijd bij 0- belt besluiten. We hopen dat het weer zal medewerken, opdat één dor grootste Zwemvereenigingen met een zoo schitterend verleden op waar dige wijize dit zevende lustrum azl mogen herdenken. De wedstrijd Zignea I—D. W. R. die gis teravond in de zweminrichting aan de Kle verlaan zou gespeeld worden, is niet door gegaan, daar het water afgekeurd was, om dat het beneden de minimum temperatuur was. Dit zal hopelijk de laatste wedstrijd zijn van het seizoen, die wegens te lage tempe ratuur van het water moet worden uitge steld. Gisteravond vond te Koog-Zaandijk de eerste competitie-wedstrijd plaats voor één der Haarlemsche zeventallen. Het mooie weer van gisteren had de temperatuur op 66 graden gebracht. Onder leiding van den heer H. J. Visser wordt begonnen. Herrus is het eerst bij den bal en onderneemt een aanval op het H. V. G. B.-doel, Glatz verwerkt echter het schot uitstekend. Nereus blijft iets sterker, totdat Brunt het spel weet te verplaatsen en dooi voortdurend opzwemmen het Ne- reus-doel verscheidene malen in gevaar brengt. Weer zwemt Brunt op en nu treft zijn schot doel, 10. Spoedig hierna is het rust. Na de hervatting zetten de Nereus-men- schen er alles op om gelijk te maken, maar de achterhoede der H. V. G. B.-reserves is in goede conditie en weet langzamerhand het spel te verplaatsen. Het is weer Brunt, die door opzwemmen een tweede doelpunt voor H. V. G. B. weet te maken. Nu zijn de H. V. G. B.'ers in de meerderheid, doch diverse kansen worden om zeep gebracht. Brunt komt weer eens opzwemmen uit de achterhoede, lokt de tegenpartij naar zich toe en geeft op het juiste moment over aan de Wijs, die zich niet bedenkt en voor de derde maal scoort. Spoedig fluit de heer Visser einde en hebben de H. V. G. B.-re- serves hun eersten wedstrijd gewonnen. „Alliance" wint met 57 punten. - Een fraaie strijd op de 1500 M. „Holland" verliest vooral door haar A-junioren en matige pres taties op de werpnummers, snel heid en techniek bij de estafette. Dinsdagavond werd op het Lyceumter rein aan den Zijlweg het tweede gedeelte van de Junioren-dual meet „Alliance -Hol land" verwerkt. Evenals bii het eerste ge deelte volgde een enthousiast groepje be langstellenden de verschillende nummers, zoo nu en dan autariteitvol advies gevend, of hun favorieten maar tot de hoogste pres.aties op te voeren. 't Was leuk om de verschillende ge moedsuitingen te zien van de kleinste le den van beide verecnigingen, die nog niet mee konden kampen, als een der strijdende ver onder hunne verwachtingen bleef. O.... als zij het eens mochten doen! Evenals den vorigen keer boekte „Hol land" op de werpnummers haar grootste achtersand. 't Was voorzien. Want Hol land's leider had reeds weken van te vo ren voortdurend gehamerd op het zelfde aambeeld: „Werpen! Werpen!" Alleen op de werpnummers noteerden „Holland" 34 punten achterstand. De deelnemers waren verdeeld in groe pen van 1215 (A) en van 1618 (B) jaar. Thans over de wedstrijd zelve. Begonnen werd met 80 M. hardloopen B, welke „opzittend" gewonnen werd door den stijlvolle G. Lamp. De invitatie-winner van de Sportpark- demonstratie E. de Bruin zag zich door een minder goede start (wie had ook ge dacht dat de revolver het „doen" zou) naar de 5de plaats verwezen. Het kogelstooten B bracht de overwin ning aan M. Stals, die den 5 K.G. kogel, 10.25 M. wegzette. Wanneer Stals z'n ge heele lichaam bij het stooten te gebruiken, zien wij uit hem nog wel een werper van goede klasse groeien. G. Lamp zag zich op dit nummer een worp van pl.m. 10 M., door vóór uit den ring stappen niet toe gewezen. Het hoogspringen A bracht „Holland" een kleine puntenzege. De jongste Lyceïsten vervielen hier in dezelfde fout als hun oudere broeders n.l. een te snelle aanloop, waardoor het effect van hun hoogspringer meer in een verte- sprong werd omgezet. Een rustige veer- krachtigen aanloop zal hun direct al betere hoogesprongen doen maken. Bij het speerwerpen A speelden de „Hollandertjes" geen rol. Hoogeveen en Schumann bereikten met 28.50 M. een vrij goed resultaat. Een mooi nummer was ongetwijfeld het 1500 M. hardloopen. Jonker, Ruizenaars en Zoet (winnaar 1000 M. A junioren) maakten zich direct los van de andere. Jonker vreest terecht de sprintcapaciteiten van Ruizenaars en wil zich van een nuttige voorsprong verzeke ren, met het resultaat, dat Zoet zijn tempo, wil volgen. Tactisch volgt Ruizenaars Zoet, en laat laatstgenoemde den vrij sterken wind vangen. Spoedig zitten alle 3 weer bij elkaar en als de laatste ronde wordt ingeluid, weten we dat Jonker gaat ver liezen. Naar ieders meening zetten alle 3 veel te vroeg hun eindspurts in en spoedig zijn Jonker en Zoet „uitgevochten". Ruizenaars echter sprint geheel uit en gaat in 5 min. 3 sec, het eerst door de finisl}, Alliance bezit in Ruizenaars een veel voor de toe komst belovend athleet. Stals en de Bruin waren met het ver springen niet gelukkig en zagen ieder een sprong van ruim 50 M. niet geldig ver klaard Bij het dooi springen mocht het de Brum gelukken bet Junioren-record van Holland (5.25) met 4 c.M. te slain. De 250 M. voor A-junioren bracht een volledigen zegen voor Alliance. Een uitslag bij de 4 x 80 M. es'.afette was te raden. Immers 80 M. hardloopen was geheel voor Alliance, Toch heeft het bij dezen .strijd niet aan spanning ontbroken. Bij de oranje broekjes slaagde het overgeven, behalve den 3den wissel, wondergoed, doch het is G. Lamp die 'n kleinen Holland-voorsprong omzet in een 4 M. acthers'and. Was Vocke van de partij geweest dan had Holland ze ker, onder deze omstandigheden, dit num mer in de wacht kunnen sleepen. De totaal uislagen zijn: 80 M. hardloopen B: 1 G. Lamp (A) 10 1/5 sec., 2 Ruizenaars (A); 3 Stals (H); 4 Smo- lenaars (A); 5 Bruin (H); 6 Somers (H). Diskus A: 1 Schumann (A) 26,24 M.; 2 Somers (H) 22,17 M.; 3 Reigersberg (A) 19,84. Verspringen B: 1 Ruizenaars (A) 5.14 M.; Stals (H) 4.95 M.; 3 Bruin (H) 4.91 M. Hoogspringen A: 1 Bakker (A) 1.40 M.; 2 Somers (H) 1.75 M.. 3 Schumann (A), Zoel en Buis (H) allen i.30 M. 1500 M. hardloopen B: 1 Ruizenaars (A) 5 min. 3 sec.; 2 Jonker (Hf; 3 Zoet (H); 4 Caals (H). Kogelstooten B: 1 Stals (H) 10.25 M.; 2 G. Lamp (A) 9.40 M.; 3 F. Klaassen 8.35 M. Speerwerpen A: 1 Hoogeveen (A) 28.55 M. 2. Schümann (A) 28.45 M.; 3 Reigersberg (A) 25.92. 250 M. Hardloopen: 1 Schümann (Af 35 7/10 2 Bosschaert (A); 3 Hoogeveen (A) 4 x 80 M. estafette: 1 Alliance 41 7/10; 2. Holland. Eén van de groote dagbladen vermeldde heden het uit Londen afkomstige bericht, dat aan de Engelsche kampioenschappen te Stanford Bridge op 1, 2 en 4 Juli ('s Zon dags kent Engeland geen sportwedstrijden) zal worden deelgenomen door de Neder landsche athleten R. v. d. Berge, Haarlem, 100 en 220 yards, H. Broos, P.S.V. idem, A. Paulen, Haarlem, 440 yards, W. Peters, P. E.C., vèrspringen, hoogspringen en liink- stap-sprong, J. Blankers, A.V. 1923, ver springen en hink stap sprong, H. de Boer, te Werve, vèrspringen en H. Kamerbeek P.S.V., kogels! ooten en hamer slingeren. Wij kunnen dit bericht niet anders dan zeer voorbarig noemen, daar de uitzending, welke onder de auspiciën der K. N. A. U. geschiedt, eerst kan plaats vinden, indien gencemde athleten toonen internationale prestarie's te kunnen leveren (niet alle doen dit momeneel) en.... het benoodigde geld bijeengebracht is. De inschrijving is dan ook niet dan een onvoorwaardelijke. Dank zij de belangrijke gift van een Ber- Üjnschen Uitgever, kan Duitschland, even als in 1926, z'n beste krachten afvaardigen, n.l. 100 yards: Körnig, Hauben, Corts, As- seijser; 220 yards: Corts, Fouben. Körnig en Bürhner; 440 yards: Bücbner. Dr. Peltzer; 880 yards: Dr. Pel'zer; 1 Mijl Böcher, 4 Mijl Petri, 120 yards horden Trosback, Kogelstooen Brechenmacher. Schauffelc, Söllinger; Kogelslingeren Mang; Speerwer pen Hoffmeister; Discuswerpen: floffmeis- ter en Schaucrele; Vèrspringen:, Kocher- mann en Dobbermann. De eerste avond-wedstrijd in het Stadion is weer schitterend geslaagd. Volop is er ge noten van een Fransch-Hollandsch program ma, dat door de Hollanders, zoowel achter motoren als in. de sprints verloren werd. Achter motoren reden de Fransche kam pioen Brunier (L. Didier) en de 2e in het kampioenschap '27, Parisot (Requis) bene vens Schlebaum (kampioen '26) en Bleke- molen (2e in '26) resp. achter Massicot en Slesker. Gereden werden twee manches van 40 K. M. En het dient dadelijk gezegd, dat er zeer snel is gereden. Immers het baanrecord 40 K.M. stond sinds 10 Juli '24 op naam van Linart in 30 min. 31 1/5 sec. In de eerste manche reed Brunier over dezen afstand 30 min. 57 4/5 sec., maar in den tweeden rit ging het record van Linart er aan. Parisot legde n.l. 40 K.M. af in 30 min. 8 1/5 sec. In den eersten rit kreeg Brunier (vliegen de start) dadelijk den kop, gevolgd door Blekemolen, Parisot en Schlebaam. De eerste 50 ronden verliepen zonder strijd, toen begon Blekemolen Brunier op te drijven. Zonder veel moeite ging de Fransche kam pioen Schlebaum voorbij. Nu trachtte Parisot Blekemolen voorbij te komen, maar 't bleef bij trachten. Een werd Brunier (30 min. 57 4/5 sec.,) die behalve Schlebaum ook zijn langenoot nog lapte; 2. Blekemolen (390 M.) 3. Parisot (410 M.) 4. Schlebaum (750 M.) De tweede rit bracht Parisot de leiding, gevolgd door Schlebaum, Brunier en Bleke molen. Schlebaum zakte spoedig af naar de 4e plaats, werd daarna door Parisot gepas seerd en moest vervolgens nog van motor verwisselen (Verbruggen). De strijd tusschen Parisot en Bruniér was fel, maar bracht geen verandering in den stand. Ook Blekemolen reed goed. Schlebaum werd 11 maal gepas seerd. 1. Parisot (30 min. 8 1/5 sec.). 2. Bru nier, 50 M. 3. Blekemolen, 300 M. 4. Schle baum (11 Tonden is 4400 M.) Totaal uitslag: 1. Brunier. 2. Parisot. 3. Blekemolen. 4. Schlebaum. Wat de sprint-wedstrijden betreft, ook hier waren op de prestaties der laatste kam pioenschappen gelet, de drie beste Fran- schen. Michard, Schilles, Faucheux, tegen de drie beste Hollanders (Moeskops, G. Leene en Meyer.) Er werden 15 ritten gereden, zoodat ieder zijn tegenstander eens ontmoette. Tot den 15e rit had Michard al zijn tegenstanders be halve Moeskops geklopt. Onze kampioen had echter al een nederlaag geleden, n.l. in den twaalfden rit tegen Faucheux, zoodat wanneer Moeskops den 15en rit won een beslissing noodig was. Zoo ver kwam het echter niet. In de tweede ronde nam Moes kops de leiding en spurtte weg en had pl.m. 200 M. voor het eind 10 M. voorsprong. Michard spurtte schitterend bij en was in de bocht nog maar 1 lengte achter, welke hij in het laatste rechte eind in een lengte voor sprong wist om te zetten. De totale uitslag was hier: 1. Michard, 5 p.; 2. Moeskops, 7 p.; 3, 4 en 5, resp. Schilles, Fraucheux en Meyer, 8 p.; 6. Leene, 9 p. De eenige rit, die Leene won was tegen Faucheux met enkele centimeters. Meyer kreeg 25 boete wegens te hoog in de bocht dringen van Taucheux. Tot slot won Zieleman een wedstrijd voor nieuwelingen over 3600 M. Ie klasse. Nijmegen: Quick—R. en W. Amsterdam: V, R. AHaarlem. Den Haag: H, C. C. IAjax (L.). Enschedé: P. W.Phoenix. Schiedam: H. D. V. S.V. V. V. 2e klasse Noord. Haarlem: Haarlem IIV. R. A. II. Haarlem: R. C. H.Albion. Amsterdam: V. V. V. IIAjax (A.). Om den Telegraafbeker. Ie ronde. Haarlem: R. en W. II-H. C. C. II. Hetgeen wij Zaterdag betreffende den wedstrijd Rood en Wit A.C.C. schreven is vriiwel uitgekomen. Echter hebben wij een wat behoorlijker totaal van de Haarlem mers verwacht en daardoor een gemakke lijker overwinning. Ten opzichte van Pos- thuma's bowlerij hadden wij het bij het rechte eind. Evenals eenige weken geleden het elftal van Phoenix op het bowlen van den Rood en Wit crack faalde, bleek dit thans voor de A. C. C. ers ook te verras send. Even opvallend als het uitstekende bow len van C. J. is eigenlijk het slechte batten van het Rood en Wit team. Meestal moet de Spanjaardslaanclub zich tegenwoordig tevreden stellen met een totaal dat beneden de 100 blijft. Met bats als v. Bueren, v. Eeghen, B. Davidson e.a. is dit toch wel wat al te bescheiden en indien de Rood en Wit bats zich dan ook Zondag in Nijmegen niet van een betere zijde laten kennen is een nederlaag vrij zeker. Het doet ons genoegen de eerste over winning van Haarlem te kunnen memoree- ren. Wel werd deze bepaald op een der zwakkere zusjes, doch thans zullen wel meer successen volgen. Het programma voor Zondag vermeldt allereerst de ontmoeting QuickRood en Wit. Inderdaad zullen de Haarlemische bats man hier nu eens voor een behoorlijk to taal moeten zorgen. Slagen zij hierin niet, dan is een nederlaag vrij zeer waarschijn lijk. De Nijmeegsche batsmen den Hartog en Terwiel zijn er den laatsten tijd in en met hun meerdere routine zullen zij den Rood- en Wit-aanval wel wat meer moeite be zorgen, dan deze tegenwoordig gewend is. Het kan in Nijmegen een fraaien strijd worden, daar beide ploegen tot de besten in de eerste klasse kunnen warden ge rekend. Rood en Wit heeft nog de neder laag van verleden jaar om den Telegraaf- beker goed te maken. Wij zijn benieuwd of de Haarlemmers hierin zullen slagen. Haarlem speelt eveneens uit, q.l. tegen V.R.A. in Amsterdam. Dat het succes van verleden week thans reeds door een her nieuwde overwinning zal worden gevolgd, meenen wij te moeten betwijfelen. Rinc- ker's bowlen zal voor het meerendeel der Haarlemsche batsmen wel te gevaarlijk blij ken. Echter, nu het eerste schaap over den dam is, volgen er wellicht spoedig meer. En waarom zou het Haarlem-team niet voor een verrassing zorgen? Voor wat betreft de overige eerste klasse wedstrijden is een vrij gemakkelijke over winning van H.H.C. I op het Leidsche Ajax te verwachten. De ontmoeting P.W.Phoe nix te Enschedé zal wel aan wat meer spanning onderhevig zijn. Hier is een voor spelling niet gemakkelijk. Hermes D.V.S. is er dit jaar buitengewoon in. De Schiedam mers worden zoo zachtjes aan een ernstig pretendent voor den kampioenstitel en zoo als het zich thans laat aanzien, zal de strijd voor de Haagsche elftallen tenminste heel wat moeilijker zijn. Zondag komt V.V.V. bij Hermes op bezoek. Wij herinneren ons, dat het tusschen deze beide tegenstanders vroe ger nogal eens warm toeging. Wij zijn er van overtuigd, dat Hermes haar gunstige positie ten koste van het Amsterdamsche elftal nog wel wat zal versterken. Rood en Wit heeft voor de eerste ronde om den Tel.beker geloot tegen de reserves der Haagsche. Ofschoon de Haarlemmers het gemakkelijker hadden kunnen treffen, zullen zij met dit lot toch wel ingenomen zijn. Aan de Spanjaardslaan kan een aar dige ontmoeting worden veiwacht. Vooral nu de Haarlemsche reserves in de laatste weken hun ouden vorm weer te pakken hebben, zullen zij het den Hagenaars nog lastig kunnen maken. M.a,ar op een over winning rekenen wij toch niet. Tenslotte worden nog de tweede klasse wedstrijden Haarlem IIV.R.A. II en R. C.H.Albion gespeeld. Haarlem II is nu een uitstekend begin in de laatste wedstrijden minder goed op dreef geweest. Wij vertrouwen, dat zij nu weer eens voor een overwinning zal zoj-gen. R. C.H. ontvangt Albion thuis. De Zaankanters schijnen iets minder in vorm da.n verleden jaar. R.C.H. maakt hier een goede kans op de overwinning. Zondag 19 Juni: HaarlemZ. R. C. Z. R. C.Haarlem was de eerste wedstrijd dien Haarlem in dit seizoen speelde. Het negental was lang niet op het sterkst en nog werd de overwinning behaald, al was dat op het kantje af. Na dien tijd is Haar lem beter ingespeeld en waar Zondag zoo goed als volledig zal zijn, Steenwijk natuur lijk uitgezonderd, verwachten we bij eenige inspanning een flinke overwinning. Z. R. C. is dit seizoen pas opgenomen in de eerste klasse. Zij heeft 5 wedstrijden gespeeld, waarvan 1 gewonnen van Juick, twee ge lijk en 2 verloren. Programma voor Zaterdag: A. G. H. C—Quick. STOOP'S TOURNEMENT. Het groote succes, dat de heeren J. Maas en D. Nieman het vorige jaar, mede dank zij de medewerking van de directie van Stoop's Bad, hadden met de organisatie van een tournement voor de leden van clubs, die Stoop's banen bespelen verzekerden reeds bij voorbaat eene herhaling in 1927. Nu de heer Nieman verhinderd was zijn taak van het vorige seizoen op te nemen ble ken de heeren J. Maas, Kamerbeek en Stoel bereid dit jaar de leiding op zich te nemen van de tennisweek die nu zal plaats hebben van 20 Juni tot en met 26 Juni. De belangstelling is ook nu groot en bij de sluiting der inschrijving gisteravond bleek, dat voor de verschillende nummers alsvolgt werd ingeschreven: Heeren-enkelspel 29 deelnemers Dames-enkelspel 16 Heeren-dubbelspel 14 doubles Dames-dubbelspel 12 Gemengd-dubbelspel 18 Is het aantal inschrijvingen even minder dan het vorige jaar, het spelpeil zal vermoe delijk hooger zijn in de deeleneming o.a. van de heeren Blom, Reuvekamp Gille, Maas Ir. Bölger en Stoel en de dames Redeker, de Jong, Hulshof en Stoel waarborgt goed twee de klasse spel. Na de sluiting der inschrijving Vrijdag avond vond de loting plaats waarbij bleek, dat reeds op de eerste dagen aardige ontmoe tingen plaats vinden. Al blijven verrassingen natuurlijk niet uit, de loting geeft een goeden kans op zeer spannende eindstrijden waarbij in het heeren-enkelspel Maas vermoedelijk Blom of Reuvekamp Gille zal ontmoeten. In het dames-enkelspel heeft Mej. Hulshof een goeden kans de finale te bereiken voor öf Mej, Redeker öf Mej. de Jong de andere fi- naliste wel zal worden. De double Blom Reuvekamp Gille brengt het in het heeren dubbelspel wel tot den eindstrijd. De tegen- par tij is hier moeilijker te voorspellen daar vrij sterke combinaties uitkomen. Het da mes dubbelspel gaat tusschen de doubles HulshofLodder, de JongRedeker en StoelBeaumont. In het gemengd dubbel spel spelen de T.C.H. I doubles reeds in de tweede r onde tegen elkaar zoodat reeds spoedig een sterke combinatie wordt uitge schakeld. Wanneer het weer even fraai is als het vorige jaar dan zal het de volgende week weer gezellig druk worden in het schitterende complex van Stoop. Het N. V. B.-programma voor a.s. Zondag luidt volgens de Sportkroniek: Kampioenschap van Nederland. Almelo: HeraclesN. A. C. Promotie en degradatie. Tweede klasse. Den Haag: A. D. OA. S. C. Anrhem: VitesseV. U. C. Politie Sportvereeniging HaarlemPolitie Vereeeniging Zandtvoort 21. Secret. Spaanschevaartstraat 90. Hedenavond van 78 uur contributie- betalen in het gebouw St. Bavo, Smede- straat. Maandagavond 8h> uur feestcommissie vergadering in de R. K. Militairen Veree- niging, Zoetestraat. Op Donderdagavond 7 Juli a.s. zal in ons clubgebouw de huldiging plaats hebben van onze beide kampioenselftallen. Er is een aardig programma vastgesteld, zoodat het een gezellige avond belooft te worden. Onze jaarlijksche feestavond is bepaald op 25 September a.s. in het gebouw St. Bavo. Schreef ik verleden week dat het voet balseizoen voor de boys gesloten was, de competitieleider uit Zaandam dacht er an ders ovtr en stelde alsnog voor morgen een promotiewedstrijd vast tusschen T. Y. B. B. 2 en Geel-Wit I op het Santpoortterrein te 2Yi uur. Wat de beweegredenen hiervan zijn is mij volkomen duister. Reeds meer dan een maand geleden speelden Geel-Wit en T. Y. B. B. voor de promotie en wonnen ieder een wedstrijd. Anderhalve maand wordt er niets vernomen, doch plotseling, midden in den zomer, herinnert het D. H. V. B.-bestuur zich dat altijd nog niet be slist is wie zal promoveeren of degradee- ren! Dat er èn bij Geel-Wit èn bij T. Y. B. B. niet veel animo voor dezen wedstrijd bestaat, is begrijpelijk. Beide elftallen wor; den nu gedwongen in een mischien snik- hcete temperatuur met den moed der wan hoop te strijden wie de sterkste is, terwijl zij zes weken lang geen wedstrijd vastge steld kregen. De competitieband kan ook wel eens te knellend zijn! Wie er zal winnen is moeilijk te voor spellen, daar zoowel Geel-Wit als T. Y. B. B. II den laatsten tijd niet gespeeld heb ben en hun oude competitievorm wel eenigszins kwijt zullen zijn. Ik vertrouw er echter op dat Mooren c.s. er alles op zul len zetten om nè het behalen van het kam pioenschap ook het eersteklasseschap bin nen te halen. De 5—1 nederlaag van het Sportpark is nog altijd ongewroken!! Spelers en supporters vertrekken per electrische trein van kwart over één. HENK. Secretaris C. Strik Promotie Lisse I H. M. S. Utrecht. Het volgende elftal zal Zondag den strijd aanbinden tegen H. M. S. kampioen der 2e klasse J. A. v. d. Zoet, A. v. Rooyen. H. Elfring W. Buschman, M. v. d. Vlugt H van Zon Jac. v. d. Zwel. Jac. de Jeu. J. Beijk. A. Buschman P. v. Diest. Wist „Lisse" de twee promotiewedstrij den van Vooruit te winnen met flinke cij fers, Zondag zal zij er alles wel op moeten zetten om te winnen, want H. M. S. is niet voor de poes. Zij klopte 1.1. Zondag ook Vooruit. Wij rekenen er op dat onze jon gens zich geheel zullen geven, dan wordt het een spannende wedstrijd. Vooruit jon gens, gij kunt er op roemen steeds eenige honderden toeschouwers op het terrein te hebben, zorg dat zij van u genieten, en dat Zondag de derde overwinning in de wacht wordt gesleept. De stand in de promotie comp. is thans: Lisse 2 2 0 0 4 12-0 H. M. S. 1 1 0 0 2 3-2 Vooruit 3 0 0 3 0 2-3 Om het Kampioenschap van Haarlem. De wedstrijden om het kampioenschap van Haarlem zullen dan eindelijk hun be stemming krijgen. Reeds heeft R. C. H. zich door een overwinning op H. F. C. geplaatst in de finale. Hedenavond zal op het R. C. H,-terrein aan den Middenweg worden uitgemaakt welke van beide bovengenoemde clubs eveneens de finale zal bereiken. Reeds een maal behaalde E.D.O. officieus het Kam pioenschap en kreeg daardoor al eenmaal den prachtigen zilveren beker door Heck's lunchrooms beschikbaar gesteld in bezit voor een jaartje. Ook nu weer doen de roodzwarten een zeer serieuze gooi naar dit prachtige kleinood en het zou ons om te beginnen dus niets verwonderen, indien het dus op een nederlaag van Stormvogels uitloopt. Nochthans pemen we aan dat de IJmuidenaren hun huid zoo duur mogelijk zullen verkoopen, zoodat een spannende ontmoeting verwacht kan worden. Daar de temperatuur nog alleszins geschikt is voor voetbal verwachten we een groote drukte aan den Middenweg. De wedstrijd vangt aan om 7.15. Secretariaat L. Margarethastraat 1. A.s. Zondag 19 Juni wordt er een speciale Juniorendag gehouden op het R. K. Lyceum terrein te Overveen. Aanvang 2 uur. De deelnemers zijn verdeeld in 2 groepen. Groep A, leeftijd tot 14 jaar en groep B. van 14-17 jaar. De deelneming beloofd goed te wor den daar er klinke inschrijvingen zijn bin nengekomen van Amsterdam, Haarlem, Hil- legom e.a. Programma A.: 60 meter Hardlopen; Dis cuswerpen (IK H.G.); Kogelstoten (354 H.G.) Speerwerpen (bamboe); Hoogspringen met aanloop; 4 X 60 meter Estafette. Programma B.: 80 meter Hardloopen; 1500 meter hardloopen; Discuswerpen (1 Y\ H.G.); Kogelstooten (5 H.G.); Speerwerpen (bam boe); Hoogspringen met aanloop; Versprin gen met aanloop; 4 X 320 meter Estafette. Alleen D.H.A.C.-leden kunnen aan den wedstrijd deelnemen. Secr. In den herkamp om den 2den en 3den prijs van den wedstrijd om het kampioen schap van Haarlem en omstreken won Chr. F. Visse van J. W. van Dartelen. De stand van dezen herkamp luidt thans; Nr. Spelers. gesp. gew. vrl. pnt. 1. Chr. F. Visse 3 2 14 2. Aebe de Jong 4 2 2 4 3. J. W. v. Dartelen 3 12 2 genoegens, maar ook ~j, -nr met al zijn kleine BTO A V onaangenaamheden. ssbIvEï BlwHilCB Zonnebrand - een inwerking van de zonnestralen op de huid, die vrijwel dezelfde verschijnselen als brandwonden veroorzaakt geeft menigeen veel last en pijn. Daarvoor helpen geen toiletmiddeltjes, geen water achtige geparfumeerde crèmes - daarvoor hebt ge een verzachtende, genezende, snelwerkende balsem noodig. Al die eigenschappen - en nog vele andere - vereenigt Akker's Kloosterbalsem in zich. Kloosterbalsem (60 ct.) doet Jeuk en pijn bedaren, werkt antiseptisch en bevordert de vor ming van nieuwe opperhuidwat deze doel treffende balsem verder voor U doen kan, vindt ge in de meer uitvoerige gebruiksaanwijzing, die zich bij elke pot bevindt. Weet U niet, dat men van f De eerste zeilwedstrijd van dit seizoen wordt morgen gehouden. De start zal plaats hebben om half 11 en geschieden van Geb. Spaardammerweg, af. De baan wordt evenals zij die tnedezeilen Zondagmorgen bekend gemaakt. Er wordt in verschillende klassen gezeild. Vanavond is er een gezeiilige bijeenkomst in Geko. Met het s.s. „Berlin" zijn de echtgenooten van Chamberlin en Levine in Bremerhaven aangekomen. De beide vliegers waren ter begroeting aanwezig. Gistermiddag had een officieele ontvangst plaats. Vliegen is een genot." „Vliegen is een genot," zeide de heer Van Lear Black tot een correspondent van de United Press, toen hij na de landing te Konstantinopel uit het Fokkertoestel stapte. En hij voegde er aan toe, dat de tocht BoedapestKonstantinopel over den Bal kan schitterend was geweest. Het meest in teressante moment was het laatste gedeelte, toen men Kontantinopel in vogelvlucht zag. De heer Van Lear Black is van olan langs dezelfde route terug te keeren, aangezien hij een tweede vlucht over Konstantinopel en den Balkan zeker niet zou willen missen. De afstand Boedapest—Konstantinopel is 1460 K.M. en werd afgelegd in 7K uur. Ge durende de vlucht was het weer mooi. i Niet naar Aleppo. Men meldt aan het Haagsche Aneta- kantoor: de F VII H, N. A. D. P. is te Constantinopel gebleven, behalve wegens het slechte weer in Klein-Azië, ook omdat de commandant van St. Stefano geen toe stemming tot opstijgen verleende. Diploma tieke bemiddeling was onmogelijk, daar het Zondag was in Turkije. Het voornemen is, heden naar Aleppo te vertrekken. De autoriteiten te Quebec hebben niet het voornemen een vliegmachine te zenden ten einde een onderzoek in te stellen in de streken, waar de geheimzinnige lichtsig nalen zijn waargenomen, zoolang geen in structies zijn ontvangen van den Franschen consul-generaal te Montreal. Deze gaf als zijn meening te kennen, dat het niet ver standig zou zijn een vliegtuig te zenden, zoo lang geen nauwkeuriger inlichtingen ontvan gen zijn. Hij verklaarde het plan te hebben, de Fransche regeer'ng om instructies te vragen. De Tweede Kamer heeft gisteren zonder hoofdelijke stemming aangenomen het wets ontwerp tot deelname van den Staat tot een bedrag van viif ton in het kapi taal van de Kon. Luchtvaart Mij. en tot toe kenning van een subsidie aan deze maat schappij van ten hoogste 2.800:000, ver deeld over zeven jaar. Vrijdagmorgen had te Culemborg de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den Hoog- eerw. Heer Mgr. J. A. S. van Schaik, presi dent van het seminarie te Culemborg en Kanupnik van het Kathedraal Kapittel te Utrecht. De pontificale H. Mis van Requiem werd opgedragen door Z. D. H. Mgr. v. d. Wete ring, aartsbisschop van Utrecht. Zeer vele hooggeplaatste personen, onder wie professo ren en oud-professoren van het seminarie waren bij de plechtigheid tegenwoordig. De absoute werd verricht door den pre sident van het seminarie te Rijsenburg Mgr. dr. Schaepman. Op verzoek van den overledene is geen lijkrede gehouden. U9 V* De verschillende Roode Kruiszcgels zijn heden uitgegeven. Wij beelden hierbij de 2 3 5 7K en 15 cents ai, welke waarde worden verkocht, ten bate van het doel. eenige centen duurder dan de aangegeven

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 9