Gemengd Nieuws. I ONZE UITKEERINGEN 1 VIJFTIG GULDEN I PUBLIEKE VERKOOPING in Villa „Westrust", Kleine Houtweg 55 te Haarlem UIT HET AND- t Nederland en België. Ernstig vliegongeluk bij Wiborg. Tsjang Tso-lin plechtig geïnstalleerd. Het Poolsch-Russitche conflict geregeld? Hevig onweer boven Berlijn. Kerkdiefstal te Praag. 60 meisjes onder een aardverschuiving bedolven, Onweer in Nederland. Storm in Den Haag. Auto in een sloot gereden. Noodweer in Vinkeveen. Toerauto in een sloot geraakt. Het ongeluk or de Amsterd. Droogdokmaatscliappij. Met het hoofd tusschen twee wagens bekneld. Overboord. Om de wegen te inspecteeren. Het noodlottig ongeval op den Rijn bij Arnhem. Een tragisch ongeval. De Rotterdamsche Kownginnebrug aan Werk spoorgegund. SOCIAAL LEVEN. Dreigend conflict te Erica. Dreigend conflict in de textielindustrie. Ned. R.K. Metaalbewerkersbond CRICKET. Bekerwedstrijd. Rood ri Wit II—H. C. C. II. OP GROND VAN ONZE GRATIS - ONGELUKKEN-VERZEKERING - Heden keerden wij uit aan de heer JOH. P. SMIT, Korteweg 10, Schoten de somma van: wegens een aan hem overkomen ongeval, waardoor hij zijn linkeronderarm gebroken heeft. ABONNEERT U op de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT, Het beste en meest gelezen Roomsche Dagblad in Haarlem en Omstreken, met gratis Ongelukken-Verzekering, welke reeds duizenden guldens uitkeerde. Administratie NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT KRACHTSPORT. Nederl. kampioenschappen worstelen en gewichtheffen. KERKNIEUWS. Orde der Kruisvaarders van St. Jan. Goedgekeurd. MARKTNIEUWS. van ©en bijzonder frasen en kostbaren INBOEDEL OP DCNBEÏSDAG 23 JUNI, v.m. 10 uur» waarbij voorkomen zeer soliede Ameu blementen voor Salon-, tfuas- en Eet kamer, Slaap- en Logeerkamers, in wor telnoten, mabonie, palissander, noten en eikenhout, alles van eerste klasse fabricaat en in prima staat. Karpetten en KBeeden, w.o. fraaie en goed ge conserveerde Smyrna en Perzische, SchoorsteengarniL, Louis XV schoor- steenkSok, antieke Engelsche tafeiklok met maan en datum, antieke Pendules, w.o. m. speelwerk» buitengewoon mooie origineel antieke Louis XV8 mahonie Linnenkast met laden voor garderobe, etc., kapitaal antiek mahonie Louis XVI Cabinet, antieke palissander balpoot- kasf en gebeeldhouwde ant. halbank. Antiek porcelein, rijk lakgarn-ituur, pre- senfeertrommels en Sakbladen» antieke Bloemkuipen, ^vale Klaptafel op tors- Sooten, gebeeldhouwd dubbel gebogen Sureaufje met bijpassende Fauteuil, gr. mahonie Linnen- of garderobekast, ant. buitengewoon fraaie mahonie Boeken kast of Cabinet, mahonie Sheraton por celain- of zilverkastje, wortelnoten ge beeldhouwde Tafel, dito Spiegel en Theestoof,, Palmier, 6 eiken Stoelen met bijpassende Canapé, magnifique Schil derijen en Prenten, Shawls, Tafeiklee- den en Divandek, Kristal, zwaar Tafel en Dessertzilver, kapitale Ziiverk-üst, ge heel conipl., waarin c.a. 145 stuks zilv. Servies, koperen Bloemenmand, Oor kannen en Jardinières, koperen Engel sche Ledikanten e.a. Eiken en mahonie Toilettafel, Serrebank, antieke mahonie Louis XVi Cylinder-Heerenbureau, Vleu gel-Piano, Amerik. Orgel, eiken, mah. en vergulde Spiegels, Waschcommode in eiken en mahonie, antieke Canapé met inlegmotieven, antieke mah. Stoelen en Canapé» kapitale Linnenkist, noten Op- bergkast, Linnenpers» Buffetten en Dressoir, en'datgene wat voorts is te bezichtigen ©p morgen DINSDAG en WOENSDAG telkens van v.m. 10 uur tot ?s avonds S uur. De Auciionair W. D O P. De minister van Buitenlar.dsche Zaken, de heer Vandervelde, is hedenmorgen om 11.15 uur uit Genève hier ter stede terug gekeerd. Tegenover eenige journaüs en verklaarde de minister, ten opzichte van d« besprekingen met den Nederlandschen mi nister van Buitenlandsche Zaken, Beelaerts van Blokland: ,,Ik voel mij bijzonder ge lukkig, door het zeer vriendschappelijke onderhoud, dat ik gehad heb met mijn Nederlandschen collega van Bu:tenlandsche Zaken. Door deze besprekingen is mij dui delijk geworden de wensch van onze Hol- landsche buren, om tot een overeenkomst te komen, welke het jongste besluit van de Eerste Kamer zal herstellen De minister bepaalde zich slechts tot deze mededeelingen. Uit goede bron meen ik te weten, "dat de nieuwe onderhandelingen niet vóór Augustus zullen beginnen. STOCKHOLM, 19 Juni. In de nabij heid van Wiborg heeft heden een ernstig vliegongeluk plaats gehad. Een legervlieg tuig uit Wiborg maakte met drie inzitten den een tocht boven de Golf van Wi borg. Plotseling stortte het vliegtuig van een hoogie van 150 M. met razende snel heid in het watèr, het zonk onmiddellijk. Een motorboot slaagde er in, een der drie inzittenden uit het water te halen en ge durende eenige uren in het leven te hou den. De vlieger overleed echter enkele uren later in een ziekenhuis. De lijken der beide anderen konden nog niet gevonden worden. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. LOND'EN, 18 Juni. De installatie van Tsjang Tso-lin als dictator had met een zekere plechtigheid plaats en na den eer te hebben afgelegd, hield Tsjang een korte rede. Vervolgens werd hem uit 108 vuur monden een saluut gebracht. De militaire leiders kwamen hun hulde betuigen door drie keer voor den nieuwen dictator te buigen. Door de benoeming van het nieuwe kabi net wordt, rjaar uit Peking aan de „Daily Telegraph" wordt gemeld, een einde ge maakt aan de anomalie van twee afzonder lijke «-egeeringen, de eene bestaande uit een te Peking gevestigd ministerie voor geheel China en de andere uit een prive-kabinet van Tsjang Tso-lin. Van nu af is het bur gerlijke en militaire bewind geconsolideerd met Tsjang Tso-lin als generalissimus. Velen zullen weinig verschil zien tusschen Tsjang Tso-lin met zijn nieuwen titel en zijn vroegere positie Het is echter een feit, dat Tsjang vroeger door Soen Tsjoean-fang of Tsjang Tsoeng-tsjang nooit in werkelijkheid als opperbevelhebber erkend is. In een interview met den correspondent Van genoemd blad zeide Tsjang o.a.: „Onze krachten zullen thans geconcentreerd wor den, om den gemeenschappeliiken vijand één front te bieden. Soen Tsjoean-fang en Tsjang Tsoeng-tsjang hebben zich uitdrukkelijk on der mijn leiding geplaatst, d.w.z. wij vormen nu een gemeenschappelijke politiek: de com munisten en Russen uit China verjagen. Wij zullen niet slechts een verdedigende houding aannemen. Zoodra onze reorganisatie vol tooid is, ben ik voornemens tot het offen sief over te gaan en ik zal niet rusten voor ik de Hankau- en Nankinglegers over den Jangste heb teruggedreven. Ik ben vol ver trouwen dit te kunnen volbrengen. De financieele positie levert mij echter groote moeilijkheden op en dit is de eenige hinderpaal op onzen weg naar het succes. Ten slotte wees Tsjang Tso-lin nog op den hachelijken toestand, die zou ontstaan, in dien Rusland zijn macht tot Peking zou kun nen uitstrekken. Dit zou hét einde van China beteekenen als een onafhankelijke natie. Tsjang wees erop, dat deze kwestie van in ternationaal belang is en hij gaf dan ook duidelijk te kennen, dat het in Engelands be lang ligt hem te steunen BERLuSfc 19 Juni. Volgens de bladen al hier, zou het Russisch-Poolsche conflict na een langdurige gedachtenwisseling tusschen den Poolschen gezant te Moskou en Litwinof zijn bijgelegd. BERLIJN, 18 Juni. In den nacht van Vrij dag op Zaterdag barstte er boven het weste lijk deel der stad Berlijn een hevig onweer los, dat gepaard ging met een wervelwind en zware regenbuien, die op wolkbreuken gele ken. In weinige minuten waren de straten overstroomd en daar de electrische licht voorziening uitgeschakeld moest worden, heerschte er in de geheele stad diepe duis ternis, die ?lechts nu en dan door felle bliksemschichten werd onderbroken. Boömen werden ontworteld, muren omvergeworpen en in vele huizen drukte de orkaan de ven sterruiten in. Op verscheidene plaatsen sloeg de bliksem in. Van een woonhuis is het achterste deel weggeslagen. Vele ijzeren palen, die de geleiding der tram dragen, zijn eveneens door den bliksem getroffen en omver geworpen. In een enkele straat zijn 50 boomen ontworteld. Het onweer duurde tot vijf uur in den morgen. Ook in verschillende anaere deelen van het land hebben onweders en hagelbuien plaats gehad. BERLIJN, 19 Juni. In de Drievuldigheids- kerk te Praag heeft in den afgeloopen nacht een diefstal plaats gehad. De daders zijn door het dak der kerk binnengedrongen. Zij ver nielden het altaar en maakten zich van eenige zilveren en gouden mis-voorwerpen meester Het beeld van de H. Maagd werd op den grond geworpen; de met paarlen en halfedelsteenen bezette kroon, alsmede een paarlenketting werden gestolen. Ook de offerbussen werden opengebroken en gele digd. Het in de kerk rustende gebeente van den H. Prokopius werd uit de kist gerukt en geschonden. De roovers braken den rech terwijsvinger af, waaraan zich een kost bare ring bevond, en stalen de kroon van den heilige. Men heeft van de dieven tot dusver nog geen spoor kunnen ontdekken. BOGOTA, 19 Juni. Zestig meisjes, werkzaam in een katoenfabriek te Rosellon i bij Medellia, zijn Zaterdag j.l, zeer waar- j schijnlijk het slachtoffer geworden van een j aardverschuiving, waardoor de fabriek onder honde'dduizend kubieke meter aarde werd j bedo" en. j Tot heden heeft men nog slechts tien i lijken te voorschijn kunnen brengen. De aardverschuiving moet aan de hevige regens geweten worden. Het reddingswerk is intusschen krachtig door politie, militairen zoowel als burgers aangevat. Te Bladel (N.-B.)werd de boerderij van den landbouwer J. door den bliksem getrof fen en brandde totaal af. Te Oerle, gemeente Veldhoven, sloeg de bliksem in een hooimijt die geheel in vlam men opging. Te Luikgestel werd gisteravond het zoontje van den heer Knapen door den blik sem aan het hoofd getroffen, waardoor twee gevaarlijke wonden werden, veroorzaakt. De toestand van het jongetje is ernstig. Op ver schillende plaatsen werd ook hier door het hemelvuur vernieling aangericht. O.a. wer den de voordeuren van twee woningen tot splinters geslagen. Vrijdagavond is te Bergeijk de bliksem in geslagen in de boerderij van den landbou wer P, Tilburgs op het Loo alhier. De boer derij brandde totaal af. In groote haast wer den twee kinderen, die ziek te bed lagen, gered. Van het vee kwamen twee varkens en een kalf om, terwijl mede een hond ver brandde. Assurantie dekt de schade. In verschillende andere woningen werd de electrische geleiding vernield, zoodat het halve dorp in het donker heeft gezeten. Te Joude (Fr.) en omgeving, heeft heden een hevige hagelbui in fabrieken en huizen, tal van glasruiten vernield. Blijkens ingekomen bericht zijn tijdens het onweer van Vrijdagmiddag j.l. bij Bathmen (O.) drie koeien, toebehoorende aan den landbouwer W. Leuks, doodelijk door den bliksem getroffen. Te Holten sloeg de blik sem in de schuur van den landbouwer Krik- kink, welke tot den gr^nd toe afbrandde. Te Raalte werd de boerderij getroffen van de wed. Nijenhuis. In een oogwenk stond het buis in lichte-laaie. Ongeveer zeventig stuks vee konden gelukkig tijdig in veiligheid worden .gebracht. Nabij Nieuwe Heeten is de boerderij van den landbouwer K. getroffen en geheel in vlammen opgegaan. Nog werden nabij Raalte twee koeien in de weide door het hemelvuur gedood. Te Zuidlaren (Dr.) was het Vrijdagmiddag omstreeks half vier noodweer. Plotseling trad een nachtelijk duister in. Een schutting van den heer S. werd door den plotseling opstekenden wind hoog in de lucht geslingerd; hooioppers werden opge nomen, over het land verspreid, terwijl hier en daar een boom werd ontworteld. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Zaterdagmiddag ontlastte zich boven Slie- drecht een zwaar onweder. De bliksem sloeg op eenige plaatsen in en veroorzaakte nögal schade. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Bij een hevig langdurig onweer, sloeg Zaterdagmiddag om ongeveer 3 uur de blik sem in een groote woning, behoorende aan de dames Van Andel, aan den Oudendijk, gemeente Woudrichem, waardoor brand ont stond. Men heeft weinig van het huisraad kunnen redden. Geld en antiquiteiten werden een prooi der vlammen. De woning is tot den grond toe afgebrand. Te Soest zijn door den bliksem twee koeien in een weiland getroffen en gedood. Verder werd een huis getroffen, waardoor eenige schade werd aangericht, zonder echter persoonlijke ongelukken te veroor zaken. Ook werd een paar boomen versplin terd. Tijdens het onweqr, dat zich Vrijdagmid dag boven Woerden en omliggende gemeen ten ontlastte, sloeg de bliksem in den oven van de steenfabriek van den heer IC. te Batwoutswaarder. Tegen den muur van den oven stond een werkman, die wérd neerge slagen, waarbij hij zijn bewustzijn verloor, terwijl zich een zwarte streep op zijn rug vertoonde, s Avonds was hij weer hersteld, twee kinderen werden eenige meters weg geslingerd; zij hadden zwarte strepen ov,er de armen. Een tiental werklieden van de fabriek van den lieer K., dte bij elkaar stonden, werden tegelijk tegen den grond geslagen, terwijl de heer K„ die zich in de onmiddel lijke nabijheid bevond, ongedeerd bleef. De mannen liepen geen verwondingen op. Stuk ken huot, die van den oven waren geslagen, agen meters ver het land in. Op verschil lende plaatsen sloeg de bliksem in zonder ongelukken en brand te veroorzaken. I Ook den Haag heeft last van' het Storm weer gehad. Z-W^.re s^orrn welke de ochtendstille residentie in haar Zondagsrust stoorde heeft de brandweer handen vol werlc gegeven, zoo dat Van 8 uur tot één uur het lawaai ver oorzaakt door het brandweermateriaal niet van de lucht was. Overal in de stad, op den Scheveningscheweg, in het Bèzuidenhout, op den ICweekerijweg, op de Binkhorstlaan moesten omgewaaide boomen, schuttingen en reclameborden uit den weg geruimd wor den. Ook op de Plaats, dus in het hartje van de stad moest worden ingegrepen, daar hier een aantal zeer oude boomen vervaarlijk begon te kraken, en de in het rond vliegende tak ken ge\ ar opleverden voor de voorbijgan gers. Met behulp van den gemeentedienst, „Plantsoenen' werd tot een radicale rooiin^ overgegaan, zoodat van de mooie boomen wer rag over is gebleven. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Oude dame overleden. Zaterdagavond heeft op den Lunterschen weg te Ede een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Waarschijnlijk door een plotseling ontstaan defect aan dc stuurinricht'ng reed de aulo van den heer Nefkens uit Lunte- ren, bestuurd door zijn zwager, den heer Thomas uit Ede, tegen een boom. Beide hee- ren werden licht gewond. Erger er aan toe was de moeder van den heer Nefkens. Zij werd door den schok uit den auto in een sloot geslingerd. Hevig uit haar mond bloe dende, werd zij op het droge gebracht en per auto naar Lunteren vervoerd. Ofschoon direct medische hulp aanwezig was, is zij na een paar uur overleden. Waar mevrouw Nefkens aan een hart kwaal leed, staat het niet vast of door den schok of wel ten gevolge van den schrik de doodsoorzaak moet vastgesteld worden. De auto was aan de voorzijde zwaar be schadigd. 7 a 8000 gulden schade. 5000 broei- kasramen vernield. De burgemeester van Vinkeveen deelt mede, dat bij het zware weder van Zaterdag in zijn gemeente- ongeveer 5000 ramen van broeikassen zijn vernield, waarvan zoo goed als geen enkele was verzekerd. Als gevolg hiervan is de in de kassen aanwezige teelt dan ook hoofdzakelijk vernield. De schade wordt ongeveer geschat op ze ven a achtduizend gulden, hetgeen eveneens het geval is in de gemeenten Wilnis en Mij drecht, terwijl ook schade is toegebracht in de gemeente Vreeland. Reeds is er een com missie ingesteld, om de juiste schade op te nemen. Voorts heeft men zich in verbinding ge steld met het comité voor stormrampen, ten einde voor de getroffenen steun te verkrij gen. Geen persoonlijke ongelukken. Zondagavond omstreeks zeven uur ge raakte van een grooten toerauto welke uit de richting Apeldoorn kwam, bij den ingang van Terstuur de stuurstang defect. Het voor ste gedeelte van den wagen kwam in een sloot terecht. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor; enkele der inzittenden liepen lichte schrammen op. De auto was Zondagochtend om zes uur uit Rotterdam vertrokken. Met een auto uit Bartieveld werd de reis naar Amersfoort voortgezet; vandaar ver trok men per trein naar de Maasstad. De toestand der gewonden zeer gunstig. Naar de „Tel." verneemt, is de toestand der gewonde arbeiders van de Amsterdam- sceh Droogdokmaatschappij zeer gunsiig. Ook die der twee werklieden, die in pavil joen III van het Wilhelminagasthuis ver pleegd worden, is bevredigend. Te Breskens is een werkman uit Groede bij het rangeereh van een wagen der tram BreskensMaideghem met het hoofd tus schen twee wagens bekneld geraakt en des avonds aan de gevolgen overleden. Door het overslaan van een giek. Door 't overslaan van een giek geraakte de jonge vrouw van schipper S. v. d. Heijde te Winschoten te Foxhol overboord. Hoe wel bij haar, nadat zij met moeite aan wal was gebracht, aanvankelijk de levensgees ten weer waren opgewekt, is zij bij het vervoer naar het ziekenhuis in Groningen overleden. Donderdag heeft de vereeniging „Het Nederlandsche Wegencongres" een excur sie georganiseerd naar Zuid-Oost Overijsel. Donderdag is uit den Rijn bij Arnhem op gehaald het lijkje van het tweede zoontje van den heer Hoekstra, die dezer dagen door het omslaan van een boot met zijn beide kinderen verdronk. Toen gisteren te Nijmegen een stoomboot stroomopwaarts de Nijmeegsche veerpont aan den Lentschen kant naderde, wilde de veerknecht Degen zich met een roeibootje naar de stoomboot begeven, om daar een lid van het personeel af te halen. De veer man kon échter niet in de boot komen. Hij bleef aan de pont hangen. De roeiboot dreef toen onder zijn voeten weg. Onmiddel lijk daaroD botste de stoomboot tegen de veerpont, met het noodlottig gevolg, dat Degen tusschen beide vaartuigen bekneld geraakie. Hij was helaas op slag dood. De man, gehuwd, was ongeveer 35 jaar oud en vader van drie kinderen. Hij woon de te Nijmegen. waren daar aanwezig onder anderen ver tegenwoordigers van den Belgischen Chris- telijken Metaalbewerkersbond met diens geestelijken adviseur Belpaire uit Brussel, van den Duitschen Christelijken metaalbe werkersbond, zoomede van den Nederl. Christelijken Metaalbewerkersbond, de Tweede Kamerleden Engels en Kuiper. De oud-Minister van Arbeid mr. Aalberse is den feestvierenden bond mede komen ge- lukwenschen, evenals dr. J. P. Fockema Andreae, burgemeester en Mgr. B. A. de Wit, Vicaris-Generaal van het Aartsbisdom Utrecht, De burgemeester werd ontvangen met het Wilhelmus en de Vicaris-Generaal met „Roomsche Blijdschap welke liederen de aanwezigen staande medezongen. Behalve de voorzitter van den jubilee renden bond hebben in deze bijeenkomst o.m. het woord gevoerd burgemeester Fockema Andreae en het Kamerlid Engels. De avondzitting droeg het karakter van een feestelijk samenzijn. Gisteren, Zondag, hebben deelgenomen afgevaa-digden en genoodigden aan een tocht naar Nijmegen, waar o.a. aan de Hei lige Landstichting een bezoek werd ge bracht. Bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den Ned. R. K. Metaalbewerkersbond is een feestuitgave verschenen van het week blad van den bond „de Metaalbewerker St, Eloy". Het blad, dat typografisch goed is uitgevoerd, bevat bijdragen van den nieu we, n adviseur, p.f. A. G. Strijbosch O.P., Prof. J. D, J. Aengenent, oud-minister Mr. P. J. M. Aalberse, Prof. F. Roels, den oud adviseur H. J. Miclinhoff O.P., A. C. de Bruin,C. J. Kuipers, P. J. S. Serrarens enz. Trof. Aengenent schrijft o.m.: „Ik had het genoegen zeer van nabij in kennis te komen met de hoofdbestuurders en verschillende vrijgestelden van den bond en met hen samen te werken aan de bevor dering van den bedrijfsvrede. En nog steeds is mij bijgebleven en ik ben overtuigd, dat zij ook nimmer zal verdwijnen de her innering aan den echt-katholieken geest, die de leiders van den bond bezielde en aan hun ernstig bedoelde meening om te wer ken in het belang van den bedrijfsvrede. De nauwe band die mij met hen vereenigde, is helaas doorgesneden ien gevolge van het verdwijnen van den Bedrijfsraad. Maar het is mij een vreugde met hen in contact te blijven door middel van het bondsorgaan, dat mij geregeld iedere week wordt toege zonden en waarvan ik gaarne kennis neem.. Ik weet door mijn contact met de voor mannen van den R. K. Metaalbewerkers bond, dat het verlangen naar het b«r-slel van den Bedrijfsraad nog steeds in hen leett. En ik voor mij deel dien wensch van hen tei. voile. Ik ben dan ook overtuigd, dat ik op dit zilveren jubelfeest geen beter geschenk aan den bond kan aanbieden dan de be lofte, dat ik God niet zal blijven vragen, dat die wensch binnen niet te langen tijd in ver vulling moge gaan." In een vergadering van den Rotterdam- schen raad in den nacht van 18 op 19 Juni, is de beslissing gevallen over de gunning van het groote werk voor de Koninginne- brug te Rotterdam, Het voorstel van B. en W om het aan bod van de regeering van 49.000 sub sidie niet te aanvaarden, werd met 23 tegen 16 stemmen verworpen. Een voorstel- Ter Laan om het subsidie aan te nemen werd aangenomen met 24 te 14 stem men. Hierdoor is dus beslist, dat „Werk spoor" de nieuwe Koninginnebrug zal bou ten. In het landbouwbedrijf. Te Erica (Drente) heeft eên vergadering plaats gehad van de besturen der arbeiders organisatie, ter bespreking van de loonactie in het landbouwbedrijf, Tot nog toe hebben de landbouwers niet geantwoord op een verzoek een bespreking te houden. Mochten de werkgevers bij deze afwij zende houding blijven volharden, dan is de kans, dat hier een conflict uitbreekt, zeer groot. Loonsverhooging bij de spinnerij „Twenthe" gevraagd. De hoofdbesturen van een viertal arbei dersorganisaties in de textielindustrie heb ben, naar uit Twente wordt gemeld, bij de N. V. Stoomspinnerij „Twenthe" te Almelo tegen 4 Juli a.s. een staking aangekondigd, indien vóór den tijd de eisch tot loonsver hooging van 5 tot 15 pet. voor de spinnerij- a'beiders niet is ingewilligd. De zaak is in handen gegeven van de fabrikantenvere niging, waarbij de firma is aangesloten. Er zijn ongeveer tweehonderd arbeiders aan deze fabriek werkzaam. De viering van het 25-jarig bestaan. De Nederlandsche R. K. Metaalbewer kersbond heeff Zaterdag te Utrecht onder veel belangstelling zijn 25-jarig bestaan herdacht. Ter viering daarvan zijn een drietal druk bezochte samenkomsten in het Jaarbeurs gebouw gehouden. In de eerste heeft het Huldigings-comité aan het hoofdbestuur als blijk van waardcering een adresseer- en ponsmachine met oorkonde aangeboden. De tweede bijeenkomst, welke in de fraai met palmen en bloemen versierde groote eet zaal plaats vond, gaf gelegenheid van den jubileerenden bond geluk te wenschen waarvan velen gebruik maakten. Naast de voormannen uit de R. K. Vakbeweging Rooden Wit II heeft het er tegen den ster ken eerste klasser H. C. C. II lang niet slecht afgebracht. Weliswaar werd f ink verloren, maar toch hebben de Haarlemmers meer te genstand geboden, dan men uit den uitslag zou vermoeden. Er zijn yeel clubs in de eerste klasse, die op de sterke Haagsche aanval min der dan 100 runs maken en ook het bowlen, vooral van Droste en Adriaans, was zeer goed. Een bewijs hiervan is, dat bij de thee na ruim een uur spelen nog pas 50 runs waren gemaakt terwijl Tonny de Beus, Bouwmeester en T. Kessler toch heusch geen verdedigende bats- men zijn. Jammer was 't, dat het fielden zoo slecht was. Een viertal gemakkelijke vangen werden gemist, waardoor H. C. C. II het R. en W. totaal voor het verlies van twee wic kets wist te passeeren. Weliswaar zou anders ook zeker gewonnen zijn door H. C. C. II, maar dan was de honderd niet opgekomen, voordat er een wicket of zes gevallen waren. Pas om één uur kon begonnen worden, daar het veld om elf uur blank stond. Met Vereende krachten werd er toen tot één uur aan één stuk gewerkt om het veld droog te krijgen. Op diverse plaatsen werden kuilen gegraven, waaruit met emmers het water ge schept werd. De Beus won den toss en ging fielden. In 't begin was er bij Rooden Wit een groote. col lapse. Op 25 waren reeds 7 wickets neer. Al leen Adriaans liet eenige krachtige slagen zien. Toen hij er 12 had, werd hij op meer dan schitterende wijze door de Beus gestumpt. E. Elias en G. Kervel brachten toen verbetering. Op Sodderland, die uitstekend lengte hield, werd verdedigd en op den bowler van het an dere wicket (resp. v. d. Bosch, P, Jansen en J. v. d. Berg) werden regelmatig runs ge scoord. Op 55 behandelde C. Elias een mooie off-break van Sodderland verkeerd en werd voor 17 in de slips door v. d. Berg gevangen. Met van Lennep in, begon Kervel vrijer te spelen. Zoo werden op Sodderland in één over acht runs gemaakt en in de volgende over van v. d. Bosch zeven. Op 85 was hij echter te wild op een korten bal van Jansenen werd ge vangen voor 29. Met Bruin als laatste man in, hield van Lennep het bowlen zeer listig aan zich. door telkens op den laatsten bal van de over één run te loopen en verder tweeën en vieren te slaan. Zoodoende kwam de honderd nog op. Op 103 ving P. Jénsen hem op cover- point voor een zeer goede 28. Sodderland (529) had uitstekend gebowled. Verder bowlde v. d. Bosch 341, P. Jansen 219 en J. v. d. Berg 08. Voor H. C. C. II openden T. Kessler en T. de Beus op het bowlen van Bruin en Droste. Reeds in de eerste over van Bruin werd een stumpkans op de Beus gemist, terwijl ook even later de Beus op point een kans gaf, die niet geaccepteerd werd. Pas op 42 bowlde Droste hem met een mooie offbreak voor een gelukkige 29. Even later bowlde de inmiddels aangezette Adriaans T. Kessler voor 11 (2 44). Bouwmeester en v. d. Bosch wisten hier na het R. en W. totaal te passeeren. Op 115 sloot de Beus de Haagsche innings, zoodat H. C. C. II won met 12 runs en 8 wickets. Bouwmeester bleef met een fraaie 36 not out v. d. Bosch werd drie keer door denzelfden speler gemist. Toch kan H. C. C. nog veel plezier aan dezen speler beleven door di verse mooie offstrokes toonde hij, veel aanleg te hebben. Hij bleef met 32 not out. Ook feo\ 1 Je hij vrij goed: Bowlingcijfers Rooden Wit II G. J' Droste 139, Br.uin 024, Adriaans I41 en Mr. A. Davidson 0—4. Drie records verbeterd. Successen voor de Haarlemmers. Zaterdag en Zondag zijn te Arnhem de Ne derlandsche kampioenschappen worstelen en gewichtheffen den den Ned. Krachtsport bond verwerkt. Uit de prestaties is geble ken, dat de training volor de Olympische Spelen, wlkc eenige maanden geleden aan gevangen is, reeds goede resultaten heeft opgeleverd. Bij deze wedstrijden werden drie Neder landsche records verbeterd. H. M. de Wolf uit Haarlem verbeterde het Ned. record tweehandig drukken veder gewicht door het it brengen op 75 K. G. Dezelfde Haarlemmer verbeterde het Ned. record tweehandig drukken door dit even eens te brengen op 75 K.G, Hij verwierf hiermede een medaille uitgeloofd door den Italiaanschen gewichtheffer. A. G. Scheffer, Haarlem, verrbeterde in het midden A gewicht tweehandig trekken het record en bracht dit op 95 K.G, De oefeningen bestonden uit tweehandig trekken, tweehandig drukken en tweellndig trekken. De uitslagen zijn: Vedergewichl; 1. LI. M. de Wolf Haarlem, 75, 74, 95, totaal 247 K.G.; 2. B. Heusen, D.O.V. A'dam 65, 67 )4, 87 X», totaal 220 K.G. Lichtgewicht: 1 G. Roos, D. O. K., Am sterdam, 77)4, 72)4; 100; totaal 250 K.G.; 2 J. Oversteegen, idem 75, 70, 102)4, totaal 247)4 K.G. 3. K. Ballog, Wormerveer 72)4, 72)4, 100, totaal 245 K.G. Midden A-gewicht: 1. A. G. Scheffer, Haarlem 92)4, 90)4. 117)4, totaal 300 K.G.; 2. J. Zalm, K. D. O., Den Haag, 90, 92)4, 115 totaal 279)4 K.G,: 3. J. Dreijer, D. O. K., Amsterdam, 90, 92K, 117)4, totaal 290 K.G. Midden B-gcwicht: 1. J. Verheijen, K.D.O., Den Haag, 92)4, 87)4, 125, totaal 300IC.G.; 2. W. Tholen, Haarlem 90, 85, 115, totaal 290 K.G.; 3. J. Liesker D. O. K., Amsterdam, 80, 85, 107)4, totaal 272)4 K.G. Zwaargewicht: 1. H. Verheijen, K. D. O., Den Haag, 85, 90, 120, totaal 296 K.G.; 2. A. J. Burger, D. O. K. Beverwijk, 85, 90 117)4, totaal 292)4 K.G.; 3. J. Leeuw, Enschedé, 75, 80, 100, totaal 225 K.G. Worselen, bantam: 1. J. v, d. Horst, Sim- son, Den Haag; 2 F. W. Post, Halter, Am sterdam; 3. A. v. Dungen, Sanden, Culem- borg. Vedergewicht: 1. W. Massop, Heracles, Amsterdam; 2. C. Olivier, idem; 3. J, Nolten Jr., K. D. O., Den Haag. Lichtgewicht: 1. J. Thising, Sandew, Zaandam 2. J. J, van Bentum, Halter, Am- stnerdam; 3. W, Breemer, K. D. O., Amster dam; 4. B. Gaelmann, K. D. O., Deventer, stijlprijs: J. J. van Bentum. Midden A-gewicht: 1. L. Vis, Heracles, Amsterdam; 2. P- Kruier, Haarlem; 3. J. Zandschelten, K. D. O., Deventer. (Maandagmorgen) Z. D. H. de Bisschop van Haarlem beeft naar „St. Bavo" meldt, beoemd tot directeur van de Orde der Kruisvaarders van St. Jan", deo Weleerw. heer A. J. Ratté Rector te 's Gravenhage. Goedgekeurd zijn door Z.D.H. den Bis schop van Haarlem de grondregelen van het Gezelschap der Vrouwen van Nazereth; eveneens van de Orde der Kruisvaarders van St. Jan-" MEDEMBLIK, 18 Juni. R. K. Marktveree- niging „St. Jozef". Ansjovis 52.5054 per 10 k.g. Aangevoerd 4400 k.g., 68 vaartuigen hoogste 213 k.g., laagste 25 k.g. MEDEMBLIK, 18 Juni. R. K. Marktver- eeniging „St. Jozef". Aardappelen: groot» muizen 7.757.95, kleine muizen 2.30— 2.60, per H.L. Aanvoer 450 balen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 3