TWEE DUBBELE STIKKEN W.8«1 Dames. Zignea IIZignea III 20 De Delft adsp.H.P.C. adsp. 1-2 3de Klasse Ned. Zwembond. TritonD. W. R. I 05. i VOETBAL DISTRICT HAARLEM. R. K. V. „Zwaluwen". VOETBAL E. D. O.Stormvogels 13. Seriewedstr. Watergraafsmeer. E. D. O. Ill—A. E. D. I 0—1 CRICKET. GYMNASTIEK. Haarl. R. K. Gymnastiekvereen. „Ursus". WATERSPORT. Haarlemscfoe Reddingsbrigade voor drenkelingen. HAARL. ZWEMBOND. DUIVENSPORT. Postduivenvereen. De Reisduif te Haarlem. GEMENGD NIEUWS. De tuin der weeën. Wat was de eigenlijke oorzaak? BINNENLANDSCH NIEUWS. Voor-ontwerp van Wet op arbeidsbemiddeling De Rotterdamscke gemeente- financiën. LUCHTVERKEER. Naar Aleppo vertrokken. Het Indische detachement in de lucht. RECHTZAKEN. De opvolger van Mr. Stibbe. LANDBOUW EN VISSCHERIJ Kippen beter rendabel dan eenden. RADIO-NIEUWS. Ministerieel bezoek aan Philips Radio-fabrieken. De Ned. Seintoestellenfabriek krijgt het druk. Geen dienstzaak. UIT ONZE OOST. V ennootschapsbelasting in Indië. PER D005 VAM (IO-s PER EMKEL TABLET) Water bij de melk gedaan. weten de Waterratten uit een mooien aanval gelijk te maken. Wel wordt van beide kanten nog getracht de overwinning te behalen, doch als Boeree einde fluit zijn de punten be deeld. Na afloop van den wedstrijd tusschen D. W.R. II en H.V.G.B. IV begeven de Zigriea- dames van het tweede en derde zevental zich te water om elkaar te bekampen onder leiding van den heer J. J. Bouwer. Direct na den uitgooi ondernemen de Zigneadames van het 2de zevental (de blau wen) een aanval op het witte doel, doch mej. Roos weet het doelpunt te voorkomen. Wit gaat zich nu ook weren en het blauwe* doel verkeerd eenige keeren in gevaar. De blauwe partij speelt iets beter samen dan de witte partij, waardoor dan ook de blauwen de leiding kunnnen nemen. De rust komt met een 10 voorsprong van Zignea II. Na de rust een zelfde spel. Ook nu zijn de blauwen weer iets sterker en zij weten wederom eenmaal te doelpunten, zoodat het einde komt met een 20 overwinning van Zignea II. Na afloop van den dameswedstrijd binden de adspiranten zeventallen van de Delft en H.P.C. de strijd tegen elkaar aan. De Delft is het eerst bij den bal en onder nemen goede aanvallen op het H.P.C.-doel, doch voorloopig zonder succes. H.P.C. weet langzamerhand zich los te werken en onder neemt eenige aanvallen. De Delft is echter sterker en voor rust weten ze dan ook een maal te doelpunten. Na de rust is H.P.C. in de meerderheid en uit een strafworp weten ze gelijk temaken. H.P.C. werkt nu hard om het winnende doelpunt even voor het einde hebben ze succes (12). Zaterdagavond trok het eerste zevental van de H. Z en P. C. „De Waterratten" naar Weesp om daar hun eersten competitiewed strijd te spelen tegen het eerste zevental van Triton. Daar Triton slechts zes spelers het water in kan sturen, laten de Waterratten Zeer sportief een speler uitvallen, zoodat als scheidsrechter de Vries beginnen blaast de Zestallen als volgt te water gaan Triton I D. Visser. 1 J. de Jongh Neijboer H. Krap F. Nordema J. Schoenmaker A. H. de Bruijn A. Lichtenberg H. Pieters. O. H. Vrug F. Visser W. Voerman. Triton is het eerst bij den bal en onder neemt direct een aanval op het D. W. R.-doel, doch Voerman stapt keurig. Nu gaat de bal van doel tot doel, totdat Liezenberg met een goed geplaatst schot D. W. R. de leiding weet te geven 01. Nu worden eenige aanvallen op het D. W. R. doel genomen deze worden echter afge weerd, de Bruijn weet zich vrij te maken en na een flinke spurt weet hij den bal in het Tri ton doel te werken 02. i Hiermede komt de rust. Na de rust schijnen de Triton menschen vermoeid en blijft de bal steeds op de Triton helft. Liezenberg zwemt met cea bal tot vlak voor het doel op, doch de keeper slaat corner. Liezenberg neemt deze corner, geeft den bal over aan Vrugt en deze schiet keurig op 03. Direct hierop verlaat een Tritonman wegens kramp het water, D. W. R. laat ook een speler uitvallen zoodat met 5 tegen 5 spe lers doorgespeeld wordt. Een enkelen keer weet Triton nog op het D. W. R. doel te schieten, doch Voerman is op zijn plaats. De Waterrat de Bruijn weet nog tweemaal den Tritonkeeper te verrassen, zoodat het einde van dezen wedstrijd met een 50 overwin ning voor D. W. R. komt. Het was voor D. W. R. een zeer goed gespeelde wedstrijd. |l Scheidsrechter de Vries leidde uitstekend. R. K. F. Om het landskampioenschap. MuloValkenburg 32 'Andere wedstrijden niet doorgegaan. V riendschappelijk. Bekerwedstrijden S.D.O, S.B.O.IJjlversum U 35 P V.C.E.M.M2—0 S.D.O.E.M.M2—2 Hilversum II—P.V.C32 HET JUNIOREN-ELFTAL. Voor bovengenoemd elftal is voor a.s. Zondag 26 Juni vastgesteld geworden een wedstrijd tegen het Juniorenelftal van Am sterdam op het terrein van de R. K. V. V. „de Meer" aan den Meerweg. Het vertrek is bepaald om 12.50 uur per spoor uit Haarlem. De spelers zijn allen aangeschreven, door or.dergeteekende. De achterhoede is eenigszins gewijzigd 'geworden. Willemse van T. Y. B. B., wordt vervangen door Nijssen van Santpoort, orn aat eerstgenoemde te licht is gebleken voor de achterhoede. De wijziging was noodig, omdat het Amsterdamsche elftal nogal sterk blijkt te zijn. We gaan echter met vollen moed naar Amsterdam nietwaar Jongens en we win nen. Zeker, volgens de techische kwaliteit van ons Elftal kan dat best. Wanneer d'r verloren wordt, dan zal het beslist wel aan de lichamelijkek racht van de tegen partij liggen, zoo was het in Lisse ten minste. De Competitieleider. Secr. Voorkingstraat 12. Officieel. Woensdag 22 Juni elftalcommissie in ons Gezellenhuis Jansstraat. Uitslagen Zondag 19 Juni 1927 Vitesse i—R. K. V. Z. I 3—2. Vitesse IIIR.K.V.Z. II uitgesteld. De wedstrijd van het 2e elftal kan geen doorgang vinden, daar wegens de toestand van het terrein maar één wedstrijd gespeeld kon worden. Deze wedstrijd zal op een nader te bepalen datum worden vastgesteld. Als de scheidsrechter beginnen blaast, stellen beide elftallen zich met eenige inval lers op. Al direct ontwikkeld zich een vlug op en neer gaand spel, doch voorloopig blijven de achterhoede's de voorhoede's de baas. De achterhoede van Vitesse weet niet altijd voldoende weg te werken, doch dcor pech en slecht schieten van Zwaluwen, blijven doelpunten uit. Als na ongeveer een half uur spelen de keeper van Vitesse niet voldoende wegwerkt, is de midvoor van Zwaluwen er vlug bij en geeft met een on houdbaar schot zijn club de leiding 10. Hierna nog eenige aanvallen van weerskan ten, welke^ echter niets opleveren en dan is het rust. Na rust direct een vinnige strijd om den gelijkmaker doch de achterhoede van Zwa luwen is ondoordringbaar. Als er ongeveer eet\ kwartier gespeeld is, een mooie aanval van Zwaluwen, welke besloten wordt met een goed schot 20. Zwaluwen verslapt nu wat, waarvan Vitesse profiteerde en spoe dig is het 21. Vitesse blijft geweldig op den spelend op doel af en met een onhoudbaar schot,weten zij den gelijkmaker te scoren 22. Nu ontwikkeld zich een vinnige strijd om het winnende punt, wederom een snelle aan val van Vitesse, en het is 32 voor Vitesse. Hierna nog eenige aanvallen van Zwalu wen, doch verdere doelpunten blijven uit, zoodat het einde kwam met 32 in 't voor deel van Vitesse. Zwaluwen had dezen wedstrijd zeker niet behoeven te verliezen, doch fortuna was niet aan hun kant. De scheidsrechter voldeed goed. HENK. HERACLES KAMPIOEN VAN NEDERLAND. HERACLES—N.A.C. 2—0. Door een 2Q overwinning op N.A.C., is Heracles er in geslaagd, beslag te leggen op den titdl van Nederlandsch voetbal-kam pioen. De beslissende wedstrijd werd gespeeld op een door de vele regen zeer slecht ge worden terrein. Vooral in de tweede helft werd veel te forsch gespeeld. Geruimen tijd ging het spel gelijk op, waai na N. A. C. door den sterken wind steeds in den aanval kwam. Een schitte rende kopbal van Verlegh dient vermelding. Heracles verdediging hield stand. In de vóorohoede was Hinnen de zwakste plek. Doch kwam van dezen kant het eerste suc ces. Hinnen en B. Freeze passeerden 'met schitterend spel de geheele N. A. C.-ver- ded.ging met een schitterend onhoudbaar schot van Freeze tot besluit. 10. Na de hervatting was Van Boxtel door Van Roes- sel vervangen. Heracles ondernam een hevig bombardement op het N. A! C.-doel, dat na 10 minuten ten tweeden male doorboord werd, toen Vijgeboom den bal niet klemvast had en Van der Kolk scoorde 20. N.A.C. gaf zich vrijwel gewonnen en speelde non chalant verder. Door slecht schieten der Httacles-voorhoede, bleven verdere doel punten uit. De gemoederen werden tamelijk verhit en de onderlinge verstandhouding werd eer niet beter op. Scheidsrechter Boekman bleef de situatie meester. Onder dolle vreugdedansen der Heracles- supporters kwam het einde met een 20 overwinning -hunner favorieten. Na afloop werd de nieuwe kampioene door het gemeentebestuur gehuldigd, waarna een rijtoer door de stad een ware zegetocht werd. Stormvogels wint met overtuigende cijfers van E. D. O. en plaatst zich derhalve in den eindstrijd om het kampioen schap van Haarlem. Ondanks de vermoedelijk groote concur rentie van Circus „Amar", was het nog een drukte van belang Zaterdagavond op het R; C' H.-terrein. Het was trouwens een u.'.'?rs' geschikte temperatuur voor een par tijtje voetbal, zoodat een spannende wed strijd verwacht mocht worden tusschen de beide rivalen Stormvogels en E. D. O. En spannend is het tenslotte ook geworden. Soms wel wat te spannend, zoodat scheids rechter Westerbcck alles te werk moest stellen om de wat al te enthousiaste spelers in bedwang te houden. Dat Stormvogels tenslotte dezen strijd gewonnen heeft, dankt zij voor een groot deel aan het zeer hechte achter-trio, van welke drie vooral Thijssen en Haak zéér goed speelden. Ook de middenlinie der IJmuidenaren speelde uitstekend met Snoeks als de minst goede. Zijn glijden en vallen en Van Pel voor hem inviel. Het voor de tegenpartij, doch verhindert hem om zich snel te hers-tellen. De voorhoede van Stormvogels, waarin Witte Jan vóór de rust rechtsbuiten, daarna rechtsbinnen speelde, combineerde goed, behoudens het laatste half uur, toen Houtkamp was uitge vallen en v. d. Pel voor hem inviel. Het spel wordt goed opengehouden en is daar door steeds gevaarlijk, v, d. Velde Jr. toon de zich hier wel als een prima speler, hoe wel hij ook nu weer niet altijd even fair speelde. Bij E. D. O. was het achter-trio ook goed, met Boeré en Meenhorst als de besten, ter wijl in de middenlinie Dinkla ons niet zoo goed leek als wij dat van hem gewend Mijn, terwijl C. v. d. Laan blijkbaar niet geheel en al fit was en daardoor in de tweede helft werd vervangen door zijn broer S. v. d. Laan. In de voorhoede van E. D. O. was Perucal Jr. wfeer de voetbal-artist. De wijze waarop hij het eerste doelpunt maakte, na eerst langs een paar tegenstanders te zijn gegleden, was werkelijk subliem, v, d. Hurk was hier de minste, terwijl tenslotte naar onze meening, het spel over het algemeen te kort gehouden werd, hetgeen de taak van de robust optredende Stormvogels- verdedigers ongetwijfeld vergemakkelijkte. Beide elftallen verschenen au grand com pleet in het veld alis scheidsrechter Wes terbeek om pl.m. half acht laat beginnen. E. D. O, heeft het eerst het voordeel van den vrij sterken wind. doch desondanks gaat het spel direct ongeveer gelijk op. Er wordt zéér snel gespeeld en om beurten krijgen de beide achterhoeden gelegenheid hun kunnen te toonen, waarbij vooral het gedurfde en daarbij uitnemende keepen van Thijssen opvalt. Bij Stormvogels wil het rechts nog niet goed vlotten, doordat Blinkhof niet voldoende zijn plaats houdt. Hoewel de verdedigingen in doorsnee de overhand hebben, gelukt het Perucal Jr., na ongeveer 20 minuten spelen, op fraaie wijze voor zijn club te doelpunten. Beider zijds wordt dan ianatiek verder gespeeld en krijgt de strijd een wel wat te forsch karakter. De scheidsrechter deelt inmiddels hier en daar een waarschuwing uit, doch veel helpt dit niet. Ondanks den tegenwind komt Stormvogels dan meer en meer opzet ten en worden door den IJmuidensche voor hoede gevaarlijke aanvallen opgezet. Uit een daarvan schiet Houtkamp net naast het doel. Als even daarna E. D. O. een vrije trap krijgt te nemen, wegens unfair spel van een der Stormvogels-verdedigers, kogelt Kuyl daaruit den bal tegen d© dodilat. Nadat v. d. Velde een mooie kans tot scoren ge mist heeft, en nog eens een vrije trap tegen dezen speler is genomen, weet hij na fraai werk van Oldenburg den stand gelijk te maken. 11. Nog tweemaal wordt daarna een corner op het E. D. O.-doel onbenut gelaten en dan is het rusten. Na de thee is C. v. d. Laan vervangen doo" S. v. d. Laan. Direct wordt door beide partijen weer flink aangepakt met Storm vogels iets in de meerderheid. Het spel blijft overmatig forsch. zoodat Westerbeek alle moeite heeft het binnen de perken te houden. Na een kwartier spelen is het Houtkamp, die een goed aangegeven bal van v. d. Velde Jr, benut, zoodat Stormvo gels met 2—1 leidt. Heftig wordt doo'ge- streden eenerzijds om te houden wat men heeft, anderzijds om den achterstand in te halen. Wanneer Houtkamp, na cf.i. wat te forsch te zijn ingeloopen op Kuvl. met deze in onzachte aanraking komt, moet de Storm vogel-man uitvallen en wordt vervangen door van Pel. Vanaf dit moment zit er geen verband meer in den IJmuider-aanval en komt E. D. O, nog weer eens geducht op zetten. Er is echter voor de rood-zwarte voorhoede geen doorkomen aan en boven dien laat het schieten te wenschen over. Inmiddels onderneemt ook Stormvogels nog eenige aanvallen en ziet zich de Jonge door te lang wachten, een prachtkans tot scoren ontndmen. Nochtthan® blijkt het uitstel van executie, want even tater scoort hl! uit een voorzet van Oldenburg no. 3 voor zijn club. Daarmede valt tegelijkertijd de beslissing, omdat dan nog slechts enkele minuten te spelen zijn. Wel doet E. D. O. nog eenige heftige pogingen, doch daarbij blijft het, zoodat als Westerbeek bet einde aankon digt, Stormvogels met 31 heeft gewonnen, een uitslag die door velen niet verwacht zal zijn. Met dat al komen dus vermoedelijk a.s. Zate-dag Stormvogels en R. C. H. tegen elkaar in het veld om uit te maken wie van beide het komende jaar den fraaien Heck's beker mag bewaren en bovenal wie dit maal officieel kampioen van Haarlem zal zijn. De voetballiefhebbers staat dus nog 'n extra spannende kamp te wachten. VITESSE—V. U. C. 1—3. V. U, C. wint den N. V. B.-beker. Door een 3—1-overwinning op Vitesse is V. U. C. er in geslaagd beslag te leggen op den z.g. Holders Beker. Ongeveer 10 minuten na het begin komt Vitesse op vrij gelukkige wijze aan de leiding, als Lelieveld den bal wegwerkt juist voor de voeten van Van Bockhove, die met een kalm schot den V. U. C.-doelman het nakijken geeft. 01. Bij een vrije schop op 't Vitesse-doel kopt Klein den bal in, doch de Wolff fluit op hetzelde moment voor buitenspel. Tot aan de rust gaat het spel vrijwel gelijk op, waarbij het peil zicht baar een nadeeligen invloed ondervindt van het buiige weer, dat veld en bal zeer glad maakt. Ofschoon de voorhoede der V. U. C.'ers verschilende malen gevaarlijk door breekt, weet Horsten c.s.tót aan de rust doelpunten te voorkomen. De tweede helft is nauweliiks enkele mi nuten oud of Klein mist bij een voorzet van links door naast te koppen een pracht kans. Aan den anderen kant is Vitesse even min gelukkig aL® bij een mooi aangegeven bal van de Natris Mulder een te zacht scho'. lost. Dan komen de doelpunten bij V. U. C. los. Uit een corner maakt Dil met een tam schot gelijk. 1l.Bij een aanval van Vi tesse slaat een der bicks den bal met de hand uit het doel; de s'rafschop weet de Natris niet te benutten en belandt de bal bij Klein, die er plotseling alleen tusschen uit gaat en den stand op 21, in 't voor deel van V. U. C. breng;. De laatste 20 minuten is dan bijna ge heel voor V. U. C., dat er ten slotte door haar middenvoor 31 van maakt, met wel ken stand het einde komt. Voor de demi-finale speelde bovenge noemde elftallen tegen elkaar. Beide elftal len zijn aan elkaar gewaagd, verschillende kansen om te doelpunten, worden door slecht schieten verprutst. Met blanken stand wordt van doel verwisseld. Na de hervatting is Edo in den meerderheid, maar tot scoren komt men niet. A. E. D. weet van een weifelen in de Edo-nederlaag te te profiteeren. 01. Waarmede het einde komt. En Edo zich in de verliezersronde plaatst om'den derden prijs. WATERGRAAFSMEER 1—E.D.O. II 3—2. De thuisclub verschijnt volledig. EDO heeft een drietal invallers. Als afgetrapt wordt, is EDO het eerst in den aanval, doch Steffens Jr. schiet over. Ook Water graafsmeer doet eenige aanvallen, maar Nijgh geeft niet thuis. Na ecnigen tijd weet Steffens met een welgeplaatst schot zijn club de leiding te geven. 0—1. Lang plei- zier hebben de roodzwarten daar niet van, want spoedig is de s'and gelijk 11. Even daarna weet Swart op keurige wijze de lei ding te hernemen. 1—2. Doch nadat de rust is aangekondigd, is de stand wederom gelijk. 22. Na half time ontstaat een ver woede strijd om de leiding, die Water graafsmeer tenslotte verkrijgt op eenigszins gelukkige wijze, als Zoet terug speelt en Nijgh reeds is uitgeloopen, zoodat de bal in het verlaten doel rolt. 32. HAARL. CRICKETBOND EIFTAL FLA- MINGO'E. Zaterdag a.s. wordt op het terrein van Rood en Wit aan de Spaniaardslaan de jarlijksche wedstrijd tusschen het H. C. B.- elftal en de Flamingo's gespeeld. Het H. C. B.-elftal is als volgt samen gesteld: v. Baasbank en C. Bultman, R. en W.; B. Dik en H. Healy, Haarlem; H. C. Klerk en C. J. Kroon, A. V. O. S.; A. Roodt en O. Keyser, C. V. H.; J. Niemann, R. C. H.; J. Beijk en H. Beiik, Bloemendaal. Secretaris: W. L. de Zwager, Vooruitgangstraat 79, Haarlem. In de officiëele mededeelingen van don D.H..GB. van deze week wordt medege deeld, dat de Bondswedstrijden dit jaar ge houden zullen worden in Leiden op 17 en de organisatie daarvan belast bij het her- 18 September. „Jeane d'Arc" zag zich met denken van het zesde Lustrum. 't Wordt een groote dag! „Ursus" moet den wisselprijs verdedigen. De Heeren zijn al druk aan den gang. De Dames.... zor gen ook dit jaar voor «en wisselprijs, maar dan moet er ook gewerkt worden. De oefen avond is nog steeds op Dinsdag. Allen aan den slag!! Onze onderlinge wedstrijden worden bin nen een paar weken gehouden. Een aan sporing om de laatste weken goed te beste den is misschien niet kwaad. Op het terrein (Woensdagavond) aan de Kleverlaan, zie ik nog altijd te weinig „Ur- sus"-leden. Eerst was 't vroeg donker; later vond men het weer te slecht, maar nu het lang licht is en voor openluchtspelen uitstekend weer, zie je ze nog niet. Wat zal 't Woensdag druk zijn! Onze tweede fietstocht, waar half Haar lem van spreekt, zal eind Juli worden gehouden. Van goed weer en andere onmis bare dingen durf ik nog niet te spreken. Dat komt nog!! HAARL. ZWEM- EN POLOCLUB „DE WATERRATTEN". 17 Juli a.s, zal een groot Internationaal Zwemfeest gegeven worden, zeer waarschijn schijnli;k in de nieuwe inrichting aan de Hou vaart, lengte van de baan 50 M., ter herdenking van hst le lustrum. Zeker is het reed®, dat de beste Belgische zwemmers op diverse banen zullen uitko men, alsmede een Belgisch zevental. On derhandelingen zijn nog gaande met eenige zeer bekende Duitsche zwemmers(sters). Binnenkortr hopen we de namen te kun nen vermelden alsmede programma's en ver dere bijzonderheden. Het Bestuur der Brigade, vestigt er de aandacht op, dat gelegenheid bestaat, om voor bet begeleiden van boottochten (van scholen of vereenigingen) leden der Red dingsbrigade aan te vragen, bereid en be kwaam hulp te verleenen, indien mogelijk „een man over boord" raakt. De Reddingsbrigade verlangt absoluut geen geldelijke vergoeding, doch wenscht, dat men begeleidenden als gasten be schouwt. Inlichtingen verschaffen de heeren A. J. Mcyerink, voorzitter, Cruquiusstraat 10 en D. van Leersum, secretaris, Arnulfstraat 13, Voorts vestigt het bestuur de aandacht op de kleine brochure: „De Gevaren der Zee vooi Baders en Zwemmers", uitgegeven namens den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen. Wanneer men zich stipt ge draagt naar den beknopte aanwijzingen in dat boekje, zijn ongelukken ..„kans uitge sloten. Het geschriftje is reeds in duizenden exemplaren verspreid en is te verkrijgen voor het luttele bedrag van 10 ets., Cru quiusstraat 10. OVERZICHT COMPETITIE. Vrijdagavond werden in de gemeentelijke zweminrichting aan de Houtvaart de eerste wedstrijden gespeeld voor de competitie van den Haarlemschen zwembond. Deze wedstrijden, waarbij alleen jongere spelers meespeelde, hadden weer een geani meerd karakter en de afwerking van het pro gramma had een vlot verloop In de Heerenafdeeling speelden H.V.G.B, IV tegen D.W.R. III gelijk, hetgeen de ver houding weergaf, gezien deze uitslag, kun nen we van den zomer nog vele spannende wedstrijden aan de Houtva'art voor de com petitie van den Haarlemschen Zwembond zien In de Damesafdeeling overwon Zegnea II op regelmatige wijze het derde Zignea zeven tal met 2—0. In de adspirantenafdeeling klopten de H.P.C.-adspiranten na eene spannenden strijd de „De Delft" dito's. Voor deze week vermeldt het .rooster weer een groot programma. Hedenavond speelt H.V.G.B. II in Bever wijk tegen Kinheim I. we zijn benieuwd wat de Bevenwijkers zullen presteeren. Woensdagavond wordt in Groenendaal voor de Heerenafdeeling gespeeld H.P.C. IIH.V.G.B, III, dit kan een spannenden wedstrijd worden, we voorspellen een gelijk spel. Terwijl voor de veteranenafdeeling H.P.C. tegen de Politiesportvereeniging speelt, hetgeen wel een overwinning zal geven aan de P.S.V.-ers. Donderdagavond wordt in Groenendaal voor de damesafdeeling de wedstrijd H.P.C. 1«De Delft", gespeeld, hetgeen wel een overwinning voor H.P.C. zal opleveren. Op het oefenuur van den Haarlemschen Zwembond aan de Houtvaart worden Vrij dagavond voor de Heerenafdeeling gespeeld Delft I—D.W.R. III, hetgeen vermoedelijk een kleine overwinning voor „De Delft" Zal opleveren, verder speelt H.V.G.B. IV tegen D.W.R. II, hetgeen D.W.R. een over winning Z3l brengen. Voor de adspirante- afdeeling speelt H.V.G.B. tegen D.W.R., beide partijen hebben nog geen wedstrijd gespeeld, dus een voorspelling zullen we maar achterwege lgten. Alles bij elkaar, kan voor den Haarlem schen Zwembond, indien het weer meewerkt, een groot programma afgewerkt worden. Uitslag gehouden wedvlucht van Corbeil op 14 Juni 1927, afstand plm. 448 K.M., les 5 uur v.m. P. C. de Wilde le pr. P. Kroon 2e, 3e en 14e pr. C. Hiers 4e pr. J. Libbinga 5e, 6e, 8e en 11e pr. H. Boogaard 7e en 16e pr. J. Verver 9e pr. J. Th. Bakker 10e pr. H. Fonkert 12e en 13e pr. J, J. Persoon 15e pr. 0; J. Bogaert 17e pr. J. C. v. Vueren 18e pr. Eerstgetoonde duif 2.35 min. n.m. Laatste prijswinnende duif 4. 10 min. n.m. Eerste overduif/H. v. Alphen. Men schrijft aan de N.R.Crt.: t Ik laat, niet zonder ontroering, de koeste ring van den eersten zonnedag binnen, door deuren en vensters wijd te openen. Maar mijn lot is niet anders dan het uwe. Ook ik zie uit, aan de achterzijde, op wat naar den geur een karbonadebuurt heet, doch zich visueel onderscheidt door guir landes van waschgoed, dat tegenwoordig de lieve nuances van latyrus heeft. Ik zit aan mijn vanster en zie populieren, Deze boomen hebben onzichtbare inwoners, die hun getjilp als een chaotische veelstem migheid in de ruimte gooien. Dit is het uur van Czerny en Diabelli links in het benedenhuis. Maar een bleek meisje met een klingelstemmetje voelt in zich den heilloozen drang om een lied van Brahms te zingen, alsof het 'n two-step was. Ik voel in mijn voorhoofd wreveligheid rimpelen over de musschen, Czerny en Brahms, als opeens een serafientje z'n zali gende zalving uit psalmnodieert en de knus se deugdzaamheid van z'n bespeler komt verklanken. Het is niet alleen het mokerende handge klap voor Strawinsky en Resphigi, dat ons de muzikaliteit der Rotterdammers zonne klaar bewijst. Daar is ook de gramophoon. Dwars door de musschen. Czerny, Brahms en het orgelje snikt Caruso, van een draa!-* schijf losgebroken, zijn geluiden uit, onmid dellijk gevolgd door het koperen geschetter van Sambre et Meuse. Nog kermt er ergens een viool, waarmee iemand z'n kanarievogel na volbrachten ruitijd, weer z'n Saksischen rollerslag bijbrengt. Bij de musschen, Czerny, Barhms het or geltje, Caruso en de viool, voegt zich de knaap, die op een tuintrapje gezeten, z'n mondharmonica beblaast. Wie dit troostelooze gemoduleer hoort, krijgt zwaarmoedige gedachten en kan ten slotte wel al zijn tranen verschreien. Dat jongetje met z'n mondharmonica'tje, met z'n tengere, onvatbare, overal doorvloeiende klankjes is onzegbaar melancholiek. Brahms is midderwijl vervangen door de Zampa vier handig. Er blèrt ergens een zuigeling met krampachtige, stikkend-benauwde huilstul- pen; en de Radio.... en Hertha, de Duit sche herder.. en weer een pianist, ca, eest Paris.... en matjes kloppen.... en knarsend tuingrind. en de klaroen van een haan.... en diens echo vijf tuintjes verderen een meid, die Carmen galmt. en een kip, die onredelijk veel reclame maak| voor een simpel ei. O, achter mijn huis liggen de tuinen der weeën. De Spoorwegraad heeft een onderzoek in gesteld naar het ongeval, dat Zondag j.l. te Hallum plaats vond De machinist, leerling machinist, conducteur en andere leden van het personeel, die bij het ongeval betrokken waren, werden dor den Raad gehoord Daarbij is gebleken, dpt er geen sprake is geweest van te groote snelheid. Een nader onderzoek zal nu moeten uit- wijzen, wat wel de oorzaak van het onge luk is geweest. Daartoe zijn de leden van den Spoorwegraad na het hooren van de getuigen per extra-trein naar Hallum ver trokken. Daar ligt 3e locomotief nog sfee3s op dezelfde plaats in de Hallumervaart. Zij zal door het spoorwegpersoneel met eigen middelen worden opgetakeld, De minister van Arbeid, Handel en Nij verheid heeft advies van den Hoogen Raad van Arbeid gevraagd omtrent een voor ontwerp van wet op de arbeidsbemiddeling. Het ligt in de bedoeling van den voorzitter van den Hoogen Raad van Arbeid een bij zondere commissie uit den raad in te stel len, die omtrent dit voorontwerp prae-ad- vies zal uitbrengen. Voortdurende stijging. De stijging van de opbrengsten van de verschillende bronnen van inkomsten der ge meente Rotterdam, blijft zich voortzetten. Blijkens het vergelijkend overzicht over de eerste vijf maanden bedroeg de opbrengst van het havengeld voor zeevaartugen 2.195.791 (v. j. 1.815.684), het havengeld voor binnenvaartuigen 575.520 (v. j. 532.229), het brugge- en sluisgeld 76.524 (v. j. 72.358), de belasting op vermakelijk heden 344.882 (v. j. 311.262). Verminde ring toonen: de beursbelasting 115.826 (v. j. 116.428), het marktgeld 33.891 (v. j, 33.746), de vischmarkt 23.365 (v. j. 23.442). In totaal bedroeg de op brengst van de verschillende bronnen van inkomsten der gemeente over de eerste vijf maanden van dit jaar 3.895.452, tegen 3.489.880 in hetzelfde tijdperk van ver leden jaar. De vliegtocht naar Indië. De Fokker VII H. N. A. D. P., met den Amerikaan Vau Lear Black aan boord, is Zaterdag op het Vliegkamp St, Stefano op gestegen om het traject'naar Aleppo af te leggen. Het vertrek geschiedde te half-elf s ochtends. De weersomstandigheden wa ren nu gunstiger. AMSTERDAM, 18 Juni. Hét Indische de tachement heeft gistermiddag te vijf uur, toen het toevalligerwijze even droog weer was, een bezoek gebracht aan het vlieg veld Schiphol en het 'uitstapje boven Am sterdam gemaakt, dat den mannen door de K.L.M. was aangeboden. Deze vliegtocht viel bij de bruine broeders ten zeerste in den smaak en zij waren in beide beteekenis sen van het woord in de wolken deelde hij nog mede, dat hij twee fcoetea heeft en een gezin van tien kinderen. De ambtenaar van het O. M. mr. Hoef- felman, merkte op, dat 't hier betreft op zettelijke watervervalsching, zoodat de ver dachte voor de rechtbank verdaagd had kunnen worden. Doch gelet op de omstan digheden wilde hij een boete van 125 of 10 dagen hechtenis eischen. Nadat de burgemeester van Ilpendara had medegedeeld, dat de verdachte in derdaad in moeilijke omstandigheden ver keert, heeft de kantonrechter, rekening houdende met die omstandigheden, den veehouder tot 30 boete of zeven dagen hechenis veroordeeld. In de vergadering van den Raad van Toe zicht en Discipline voor de Orde der Ad vocaten te Amserdam, is mr. J. H. Worst als opvolger van wijlen mr. D. W. Stibbe, tot deken gekozen. In Waterland, dat een groot pluimvee centrum is, neemt, naar uit Purmerend wordt gemeld, het aantal kippen toe en vermin dert het aantal eenden. Dat komt, omdat docr hooge voederprijzen de lage prijzen van de eendeneieren het eendenhoudersbedrijf niet of niet meer voldoende rendabel is. De Minister van Waterstaat, de heer Van der Vegte, brengt heden, vergezeld van den heer ir. M. H. Damme, directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie, een bezoek aan de Philips Fabrieken en laboratoria om bij deze gelegenheid o.m. den Philips korte- golf-zender te bezichtigen. Aan de Nederlandsche seintoestellenfa briek te Hilversum heerscht een groote be drijvigheid tengevolge van de sterke vraag naar radiotoestellen en onderdeden, mede voor onderzeebooten. De drukte heeft ge- leid tot een belangrijke uitbreiding. Aan de oostzijde is een groot laboratorium bijge bouwd en reeds in gebruik. De fabriek zcl- vé is 10 M, verbreed aan de noordzijde over de geheele lengte van 70 M. Ook de toestellen voor den-zender te Huizen N. H.. aannemer fa. W. H. van Geffen alhier, wor- den door de N. S. F. geleverd. Een inspecteur van het L, O. is door den kantonrechter te Purmerend tot een boete veroordeeld, wegens overtreding van de Posiwet. Aan het Postkantoor te Am sterdam was een briefkaart opgemerkt, welke als „Dienst" ongefankeerd door een inspecteur van het L. O, was verzonden aan een collega. Er kwam' een mededee- leing op voor betreffende het lid worden van een inspecteursvereeniglng. Dit werd een particuliere mededeeling geacht, zoodat Geen vermindering der opcenten. In de Memorie van Antwoord op de be grooting van Financiën ontkent de Regee ring, naar uit Batavia gemeld wordt, dat zij de laatste zes jaren den toestand ernstiger heeft voorgesteld, dan hij was. Ook ontkende zij, dat zij een gevaarlijk optimisme huldigt, wat de raming betreft van den verkoopprijs van tin. De raming van de opbrengst van de vennootschapsbelasting is gebaseerd op een S3» 5» de kaart ten onrechte als dienstkaart was verzonden. De verdachte deelde voor het kantonge recht mede, dat naar zijn overtuiging da mededeeling den dienst betrof, omdat de aansluiting bij de inspecteursvereeniging gev/enscht werd geacht en hij een collega animeerde om ook lid te worden. De kantonrechter vond. dat het hiei zonder twijfel geen dienstzaak betrof en dat dus een over reding is begaan. Hij nam echter goede trouw aan en veroordeelde den inspecteur overeenkomstig den eisch tot 2 boete .subs. 2 dagen hechtenis. 0 Voor het kantongerecht te Roermond stond Za erdag terecht een veehouder te Ilpendam, d e melk had afgeleverd, waaraan later bleek ruim 20 pCt. water te zijn toegevoegd. De man, die zeer onder den indruk was, bekende. Hij had echter aldus gehandeld uit armoede. Op een vraag van den kantonrechter belastbare winst van 500.000.000. Dé Regeering neemt niet het standpunt in, dit verhooging van lasten ten allen tijde over het geheele belastingveld vermeden kan of behoort te worden. Zij is niet voor nemens het percentage van de vennoot schapsbelasting te verhoogen. Belasting van extra-winst wordt niet uit het oog verlo ren. De Regeering is niet in staat mede te deelen, in hoeverre verlaging van opcenten in de volgende jaren mogelijk zal zijn. De gevenschte vermindering van de opcenten van de inkomstenbelasting met 6 en van de vennootschapsbelasting met 20 is niet voor verwezenlijking vatbaar. De Regeering heeft haar standpunt nog niet bepaald ten opzichte van de muntschei- djng van .Nederland en Indië en is niet van plan voorstellen te doen tot uitvoering van de gelijkstelling van pensioenen vart"*fficie- ren en onderofficieren van vóór 1920, van 60-jarigen leeftijd. De financiëele toestand voor 1928 gedoogt geen verdere verlaging van accijnzen op benzine en op lucifers.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 6