Sport- en Wedstrijden. UIT DE PERS. Nieuwe Haarlemsche Caurau AAN ONZE LEZERS NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Tweede Blad Vrijdag 24 Juni 1927 AUTOMOBILISME. aisis SCHIETEN. smaakt als room koffie .THEEy Minister De Geer en het zevende leerjaar. De asphalteering van de groote verkeerswegen in ons land. Onze foto ..werd genomen in de omgeving van Bennebroek op den weg AmsterdamDen Haag. VOETBAL1 DAMMEN. TENNIS. De „Nuerburg-Ring" Zomercompetiie der Haarl Schietbond. KERKNIEUWS. Sint Adelhertsfeest. ar PLAATSELIJK NIEUWS. Ter gelegenheid van liet 150-jarig bestaan der Ned. Mij. voor N. en H., werd een medaille geslagen, waar van hierboven een reproductie wordt gegeven. Vaardigheidsproef. Het nieuwe gebouw der Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. Hen interieur-kiek. GEMENGD NIEUWS. Drie watervliegtuigen bij Harlingen geland: VRAGENBUS. LANDBOUW EN VISSCHERIJ Bestrijding besmettelijke Pluimveeziekten. HANDEL EN NIJVERHEID INGEZONDEN. Botercontrolestation Noord-Holland. Spoort al Uw kennissen aai hun vraag- en aanbod-adver tenties te plaatsen in onze eigei i De ontvangst vail .Lindbergh in Washington. Onze foto toont President Coolidge voor de radio, den vliegheld (links van hom) toesprekend. De Haagsche briefschrijver van de „Tijd" 'geeft de volgende typeering van den pre mier en diens houding bij het debat over het zevende leerjaar: Voor den arbeid van den Minister Pre sident begin ik steeds meer waardeering te krijgen. Het is geen gemakkelijk man, fliiet voor zich zeiven en niet voor anderen. Hij is het waarschijnlijk al heel weinig voor Tijn ambtgenooten. Indien hij eenmaal iets «ich in het hoofd heeft gezet, houdt hij daaraan stevig vast.... Indien zijn ambtgenooten dan ook geen dat, zoodra er weer geld was de Kamer had zich vooraf vereenigd met de voorge stelde verlaging van belasting die niet zou worden gebruikt voor een verdere ver laging van belasting maar voor een be spoedigde invoering van de zevenjarige leerplicht. De regeering nam daarvoor de voorbereidende maatregelen dadelijk, maar de bespoedigde invoering moest wachten tot de voorwaarde vervuld was, d.i. tot bij de begrooting zou blijken, dat het geld er voor was. De kans dat dit in October het geval zou zijn, zag de regeering blijkbaar zeer goed. Zij liet toch duidelijk verstaan voor ieder die lezen wilde, dat zij de in voering wilde stellen op 1 Juli 1928, den vroegsten datum die technisch h.i. moge lijk was, wanneer er van een werkelijke |eroakkelijk man hebben aan den bewaar der der schatkist, dan kan 't moeilijk anders, of zij zullen tegelijk moeten erken nen, dat hij niet zonder meer afwijst het geen zij vragen, maar hij zich vooraf ter dege heeft ingewerkt in de voorstellen, ■die hij verwerpt, en hij voor zijn onverzet telijk „neen" zij het niet hen overtuigende, dan toch eerbied afdwingende gronden heeft. De kracht van den heer De Geer komt, zegt de schrijver, in verband met zijn per soonlijkheid, vooral tot zijn recht als leider van een extra-parlementair kabinet. Voor zijn kabinet heeft zijn persoonlijk heid het gevolg, dat ieder Minister zijn eigen weg een beetje gaat en bij onder werpen, die geen financiëele gevolgen heb ben, de homogehiteit ontbreekt. Bij een extra-parlementair kabinet heeft dit ook al weer zijn goede zijde. En daarom: zoo lang wij een extra-parlementair kabinet hebben te dulden, is een kabinet-de Geer niet het minst goed. Wanneer wij dezen lof den premier bren gen, is het niet om, maar wel naar aanlei ding van de wijze, waarop hij zijn staats- mansgave heeft getoond deze week bij het idebat over de invoering van den zevenja rigen leerplicht. Ten rechte of ten onrech te wij laten dit opzettelijk ter zijde, omdat dit niets te maken heeft met hetgeen hier besproken wordt heeft hij zich vroe ger verzet tegen het verkorten van den termijn gedurende welken die zevenjarige leerplicht om redenen van bezuiniging was geschorst. Het argument was: er is daar voor geen geld, omdat moet voorgaan een verlaging van onze al te drukkende belas tingen. De Kamer nam 'n motie aan waar bij zij deed blijken, het niet met hem eens te zijn. De heer De Geer legde ze naast zich neer, zooals zijn recht was, maar hij accepteerde de grondgedachte, die z.i. was invoering sprake zou zijn en tegelijk den eenigen datum, die daarvoor in aanmer king kwam. Zij wilde echter thans dien da tum niet vastleggen, omdat zij nu eenmaal vasthield aan den eisch, dat de aanwezig heid van de middelen moest blijken bij de begrooting. Toen de Kamer neiging scheen te hebben zich in dezen nit naar haar te schik ken en daardoor een botsing uit te lokken, vroeg zij schorsing der beraadslaging tot October en ging de Kamer daarin met haar mede. Het was een meesterstuk van par lementaire tactiek zooals er zelden of nooit en beter geleverd is. Het was dit zelfs dubbel, dank den lei der der sociaal-democraten, die den minis ter van Financiën gemis aan moed had ver weten, omdat hij niet aanwezig was bij het debat over een onderwerp, dat des minis ters van Onderwijs was, maar" dat niet zou geven wat de Kamer wilde vanwege het verzet van den minister van Financiën. De laatste was er als 't ware op hetzelfde oogenblik, nam de leiding van het debat en deed den juist beschreven zet, welke voor de sociaal-democraten beteekende schaak mat. Van een onovertroffen elegancie, die den meester op het wapen verried, was bij dit alles de wijze, waarop hij den heer van Wijnbergen naar voren schoof en hij, de toelichting, die deze den vorigen dag van de plannen der regeering had gegeven, her halend, alles zei wat men kon wenschen zonder een woord van zich zelf. Niet een Mussolini die beveelt was hier aan het woord, maar de parlementaire meester, de Staatsman, die strak de lei ding houdende en geen duimbreed wijken de van zijn logisch standpunt, de geheele rechterzijde en een deel der linkerzijde achter zich wist te krijgen, niet door dwang maar uit overtuiging, omdat hij zich door de meerderheid had weten te doen begrij pen en verstaan. HET BEDREIGDE OLYMPISCHE VOETBALTOURNOOI. De conferenties te Parijs. Omtrent de conferentie, welke dezer dagen te Parijs heeft plaats gehad fusschen de heeren Rimet, president van de F. I. F. A., Hirschman, secretaris der F. I. F A tevens bestuurslid van het N. O. C. 'aan- iomT? i*6' Olympisch voetbaltóurnooi in 1928 te Amsterdam, meldt „L'Auto" nader, dat de beide partijen op haar standpunt -ijn gebleven De heer Rimet kon niet an- ders dan het besluit handhaven, dat door het F. I. F. A.-congres te Helsingfors met algemeene stemmen was genomen en her- alen, dat de zaak alleen afhangt van het T' ul':: Oit comité accepteert of accep teert niet de bekende amateur-definitie van de F. I. F. A. ten aanzien der vergoe ding van loonderving. In het eerste geval zal het Olympisch voetbaltournooi door gaan, in het andere geval zal de F. I. F. A. wiet deelnemen. De Nederlandsche vertegenwoordigers verbergen zoo voegt „L'Auto" er aan toe hun vrees niet en zijn van oordeel, dat met deze aangelegenheid 50 pet. der ontvangsten gemoeid is. Het blad spreekt de hoop uit, dat men alsnog tot een accoord zal komen in 't wel begrepen belang der moderne Olympische opelen. De president van het I. O. C„ Graaf de Baillet Latour, zal nog nader met den heer Rimet confereeren. 1 OM HET KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM In den herkamp om den 2den en 3den prijs van den Haarlemschen Kampioenswedstrijd speelden de heeren Chr. F. Visse en J. W. van Dartelen remise. De stand luidt thans: Nr. Spelers gesp. gcw. rem. verb Pun. 1. Chr. F, Visse 5 3 1 17 2. Aebe de Jong 5 2 0 3 4 3. J. W. van Dartelen 4 11 2 3 TENNIS OP DE O. S. GUNSTIGE VOORUITZICHTEN? Naar de Tel. meldt, zal de F. I. L. T. te Wimbledon vergaderen teneinde de afge vaardigde aan te wijzen, die naast het I. O. C. zal komen te staan. Baillet Latour heeft een lang onderhoud gehad met den heer Canet, voorzitter van den Int. Lawntenis Bond (F. I. L. T.) De eerste drie eischen, welke genoemde Bond aan het I. O. C. gesteld heeft, waren feitelijk onnoodig. Dit heeft de heer Canet erkend. De laatste, het zitting nemen van een afgevaardigde van de F. I. L. T. in het I. O. C., heeft dan ook feitelijk de hoofd schotel van bovengenoemd gesprek ge vormd. De heer Canet is het ten slottealdus Auto met Graaf de Baillet Latour eens geworden, fcaT een* gedelegeerde naast Seï I. O. C. ook een zeer aannemelijke uitleg zou zijn, daar ook hij (Canet) er van over tuigd werd, dat een plaats in het I. O, C. tot de onmogelijkheden behoorde. Nu deze modus vivendi is aanvaard, zal de F. I. L. T. te Wimbledon nog eens ver gaderen en den afgevaardigde aanwijzen, zoodat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat de tennisspelers toch te Amsterdam zullen verschijnen. De inhuldiging van den „Nuerburg- Ring", deze nieuwe groote automobielren baan, die in den Eifel, nabij het vriendelijke stadje Adenau is gelegen en die een ring vormt om een oud kasteel, den „Nuerburg" heeft dezer dagen plaats gehad. De eerste wedstrijden, die op deze renbaan werden gehouden, hebben bewezen, dat de „Nuer burg-Ring" aan alle technische eischen vol doet en bestemd is. het tooneel te worden van vele nationale en internationale wedstrij den. De Eifel is tevens een attractie rijker geworden, die men deze armste streek van het Duitsche Rijk zeker zal gunnen. Tot nu toe werd de Eifel op vrij stiefmoederlijke wijze behandeld door het Duitsche publiek en dit ondanks het vele natuurschoon, dat ruwe bergland biedt. De Eifel werd voor namelijk gemeden, omdat zoowel het land, als de bevolking van deze streek, arm zijn en omdat men nu eenmaal niet gaarne zijn vacantie gaat doorbrengen, daar, waar ge brek heerscht en weelde onbekend is. Dr. Creutz, de Landraad van het district Adenau is het geweest, die zoekend naar middelen, om de aan zijn zorgen toever trouwde bevolking te helpen, op de gedachte is gekomen in dit landschap een nieuwe autorenbaan te bouwen. Niet ten onrechte meende Dr. Creutz, dat vele automobilisten welvaart in deze woeste streek zouden bren gen en dat het vreemdelingenverkeer ein delijk eens de ontwikkeling zou verkrijgen, waarna zoo lang werd verlangd. Heel veel moeilijkheden heeft Dr. Creutz te overwinnen gehad, vooraleer hij er in slaagde de sym pathie en later ook den steun te verwerven van de officieele autoriteiten en van de machtig automobiel-industrie. Pruisen werd het eerst bereid gevonden bij te dragen tot het slagen van het plan, toen dobr Dr. Creutz werd voorgesteld, den renbaan uitsluitend door arbeidsloozen te doen bouwen. Dit is ook geschied. Ruim 2300 arbeiders hebben door het aanleggen van den „Nuèrburg-Ring" een bestaan ge vonden. In de toekomst zullen overigens ook voor het onderhoud van de baan en door de uitbreiding van het vreemdelingen verkeer heel wat krachten kunnen worden gebruikt. De tegenstand van de Duitsche automo biel-industrie was moeilijk te overwinnen. Deze stelde zich eerst op het standpunt, dat de Berlijnsche „Avus" als renbaan voor automobielen en motorfietsen nog ruim schoots voldeed. Maar ten slotte zagen ook de leiders dezer industrie in, dat een kilo meter-lange renbaan, zonder kronkelingen of verheffingen van den bodem, niet aan het ideaal beantwoordt. Zeker, op een dergelijke baan kunnen de hoogste snelheden worden bereikt. Maar een automobiel geeft immers juist bewijs van haar degelijkheid door het overwinnen van vele hindernissen, terwijl zeker niemand een automobiel koopt alleen om er de grootste snelheid mee te bereiken. Door deze overwegingen heeft de Duitsche automobiel-industrie zich laten overtuigen van den practischen zin van het plan van Dr. Creutz, zoodat zij ten slotte ook harer zijds het aanleggen van den „Nuerburg- Ring" met zijn vele kronkelingen, bochten en stijgingen heeft bevorderd. Hierbij kwam nog, dat men elders in het Rijk moeilijk een voor groote wedstrijden geheel afgesloten gebied kon vinden, terwijl ten slotte de Ber lijnsche „Avus" door een reeks noodlottige ongevallen vrij algemeen in discrediet was geraakt. De „Nuerburg-Ring" zal in de toekomst het grootste aantrekkingspunt van den „Eifel" zijn. Maar niet alleen automobilis ten zullen deze renbaan, in haar prachtig natuur-decor, komen bewonderen. Voor vele touristen zullen de alhier plaatsvin dende rennen een reden zijn kennis te ko- maken met deze mooie streek, die overigens ook voor wandelaars en fietsers uit Neder land buitengewoon gunstig gelegen is. Over Keulen en Bonn, zijn zoowel de Eifel, als Adenau en de „Nuerburg-Ring" gemakke lijk te bereiken. K. Tagendijt, Bloe'mëncïaaï, ïneT '45-47-35, totaal 127 punten. Fr. Bersee, Bloemendaal. met 44-46-34, totaal 124 punten. F. Zonneveld, BI.'daal, met 43-38-34, to taal 115 punten. Voor proef C,: Han Bo®, Bloemendaal, met 44-45-29, to taal 118 punten. L. A, Duijn, Haarlem, met 39-44-18, to taal 101 punten. A. Mens, Haarlem, met 33-31-37, totaal 101 punten. J. Rompa, Haarlem!, met 37-42-41, totaal 110 punten. Diegenen, welke Woensdagavond verhin derd waren, kunnen de proef a.s. Zater dagmiddag alsnog afleggen. Tengevolge van het zeer slechte weer van den vorigen Zondag, hebben eehige vereenigingen niet afgeschoten. Deze ver- eenigingen kunnen nu a.s. Zondagmorgen afwerken (van 1012.30 uurl. De resultaten van de afgeschoten vereenigingen zijn: 1. Generaal van Merlen, met 395 punten. Hoogste korpsschutter: L. de Raad 85 p. 2. Generaal Joubert, met 395 punten. Hoogste korpsschutter W. Faase. 90 p. 3. Graaf Floris V met 386 punten. Hoog ste korpsschutter G. Mooyekind, 87 punten. Evenals verleden jaar wordt de feestdag van den H. Adelbertus op 25 Juni te Egmond Binnen op luisterrijke wijze gevierd. Met toestemming van Z. D. H. wordt a.s. Zondag den 26en des morgens op den St. Adelbert- akker, om 11 uur een plechtige H. Mis door Dom J. van der Meij O. S. B., aan een openluchtaltaar opgedragen. In den namid dag vereering van de relieken van den Heilige op den akker. Deze worden in feestelijken optocht op 2.30 van uit de parochiekerk naar de heilige plaats ge bracht, waar een korte oefening wordt ge houden en een feestpredikatie, door den Zeereerw. Pater Hart O, F. M. Bij gunstig weder zullen zeker, evenals het vorige jaar, talrijke geloovigen opgaan naar Egmond om den Heiligen Kennemer geloofs verkondiger te eeren. - v. -X RIJWIELPAD. Het eerste rijwielpad dwars door de Noord-IIollandsche duinen is aaq gelegd ten N. van den Zeeweg te Caslricum. CONSULAAT-GENERAAL BULGARIJE De Kamer van Koophandel te Haarlem ontving bericht,- dat te Amsterdam een Consulaat-Generaal van Bulgarije voor Nederland is gevestigd Damrak 74. CERTIFICATEN BIJ INVOER IN ESTLAND. Door het Departement van Financiën te Reval is op 21 Mei i.l. een kennisgeving uitgevaardigd, houdende voorschriften no pens certificaten van oosprong bij invoer in Estland. Belanghebbenden bij den han del op dit land, geven wij in overweging, zich te verstaan met de Kamer van Koop handel te Haarlem. OMZETBELASTING IN TURKIJE. De verbruiksbelasting, welke in Turkije werd geheven, is vervangen door een om zetbelasting, welke op 1 Juni j.l. in wer king is getreden. Belanghebbenden bij den handel op Turkije geven wij in overweging, zich hieromtrent met de Kamer van Koop handel te Haarlem te verstaan. Woensdagavond heeft Kapitein Haaren- maker de vaardigheidsproef afgenomen van de leden der Burgerwachten van Haarlem en Bloemendaal, welke deze proef nog niet afgelegd hadden. Het resultaat is als volgt. Voor proef A. H. Prins van Bloemendaal met 434345, totaal 131 punten. Voor proef B: J. L. Poelenjee, Haarlem, met 35-42-40, totaal 117 punten. L. Blind, Haarlem, met 46-44-38, totaal 128 punten. Het deed mij veel genoegen in uw num- mer van' 21 dezer een verslag te vinden van de op 20 dezer gehouden vergaderin in café Brinkmann, over het Narcissensni' bloem encontract. Evenwel zou ik over het afstaan van een zeer groote meerderheid iets willen aan merken, opdat de belanghebbenden, die de vergadering niet hebben kunnen bijwonen niet verkeerd worden voorgelicht. Er was in die zaal voor pl.fn. 50 pCt. van de bezoekers een zitplaats, zoodat een groot gedeelte moest staan, bijgevolg wa! er heel gemakkelijk een staande meerder heid te krijgen. Die manier om aldus een meerderheid te krijgen, was nu juist niel tactvol. Ook werd nog gevraagd om een stem ming, maar daar was geen tijd voor vol gens den voorzitter, die waarschijnlijk, zoo als de meeste aanwezigen wel kon voor zien dat de meerderheid was voor directe afschaffing van het contract. Beleefd dankend voor de opname, Hoogachtend: Wegens een defect aan een der machines. Donderdagmorgen om vijf uur zijn buiten de haven te Harlingen drie Nederlandsche watervliegtuigen: de W 51, W 56 en W 58 geland, wegens een defect aan het roer en den vleugel van de W 58. Het vliegtuig werd in de haven gesleept door de sleep boot „Jongeian". De W 56 is vervolgens naar Helder ge vlogen om materiaal te halen voor het her stel van de W 58. Toen de noodige repara ties waren uitgevoerd, is men om twee uur weer vertrokken. Na de opstijging moest de W 51 echter wederom dalen. De W 56 en W 58 zetten echter hun tocht naar het vliegveld „De Mok" op Texel voort. Heden middag om drie uur kon de W. 51 de reis vervolgen. DE BEMANNING VAN DE „URANIA" GERED. Zaterdag vertrek van Helder het zeiljacht van de Marine „Urania" en daar het 's-avonds niet terug kwam begon men er zich ernstig ongerust over te maken, daar er een hevige storm was komen opzetten. Het schip bleek op de Zuiderzee gestrand te zijn en de torpedoboot G. 16 met op sleeptouw de Heldersche Red- dingsvlet kwam nog juist op tijd om de opvarenden, die reeds geruimen tijd tot het middel in het water hadden gezeten, te redden. Eerst des avonds keerde de G. 16 met de vlag in de voormast, ten teeken, dat de geredde bemanning aan boord jvas, met de reddingsvlet achter zich aan de haven terug. Vr. Zijn onderstaande loten al uitgeloot. Panama Kanaal Maatschappij No. 440.215; Stad Antwerpen 1887, 2K> pet. serie; 64209, No. 5 en serie 40983, no 2? Antw.: Nog niet uitgeloot. Vr.: Ik heb in mijn spiegelkast ecnige houtwormgaatjes ontdekt. Wat kan ik hier tegen doen? Het is slechts een begin. Antk.: Alle gaatjes zorgvuldig dichtsme- ren met kwikzalf of elk gaatje inspuiten met petroleum. Vr.: Wat hebben Pieter Kies en Bartel Joris ten opzichte van het Geloof gedaan in den tijd der vervolging? Antw.: Het boekje „Haarlemsche straatnamen" van W. P. J. Overmeer, ver meldt alleen, dat de Barteljorisstraat reeds in de 15e eeuw Batte Jorysstraat heette. De Pieter Kiesstraat is genoemd naar Pieter Janszen Kies, burgemeester van Haarlem, ijdens het Spaansche beleg in 1572—1573. Verdere historische bijzonderheden wor den niet vermeld, doch het is bekend, dal men in dien tijd den Katholieken niet buitengewoon vriendelijk gezind was. Vr.: Welke is de kortste weg per auto van Gorcum naar 's-Hertogenbosch? Antw.: Gorinchem, Woudrichem, Rijswijk, Giessen, Neer-Andel, Op-Andel, Veen, Spijk, Wijk, Aalburg, Heusden, Hcijt, Haar steeg, Vlijmen, 's-Hertogenboscli. Maatregelen in voorbereiding. Naar het Corr. Bur. van bevoegde zijde verneemt, zijn bij den Veeartseniikundigen Dienst in voorbereiding maatregelen ter bestrijding binnenslands van besmettelijke pluimveeziekten alsmede bepalingen Ier verzekering van den uitvoer van gezond pluimvee. Dat is het toppunt van vrijmoedigheid. TARIEF VAN INVOERRECHTEN IN NOORWEGEN. Voorzoover een en ander nader beoor deeld kon worden, zijn de door het Noor- sche Comité voorgestelde rechten en afge sneden bloemen, gecondenseerde melk, melkpoeder, kaas, kool, knolraap, worte len en appelen onveranderd goedgekeurd. Het invoerrecht op aardappelmeel blijft vastgesteld op 13 öre. Voor den inhoud van deze Rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Wijk aan Duin, 21 Juni 1927. Redactie Nieuwe Haarlemsche Con- rant, Haarlem. Weled. Heer, Beleefd verzoek ik U opname van het volgende. Verschenen is het jaarverslag over 192' van het Botercontrolestation Noord Hol land, waaraan het volgende is ontleend Op 1 Januari bedroeg het ledental 65 n.l. 43 zuivelfabrieken^ 11 melkfabrieken e 15 handelaren, tegen 69 op 1 Januari 192: n.l. 43 zuivelfabrieken, 9 melkinrichtingei en 17 handelaren. In 1926 werd gecontroleerd 3.949.75 kg. boter n.l. 2.553.4444 kg. geproduceerd en 1.396.312 kg. bijgekochte boter. Van d laatstbedoelde hoeveelheid werd 253.50 kg. doorgezonden met het oorspronkelij rijksmerk. De boterproductie was ongc veér 12 pCt. hooger dan in 1925, de boter bijkoop ongeveer 21 pCt. In het verslag wordt met ingendmenhei melding gemaakt van de plannen, die ge vormd zijn om door de gezamenlijke boter en kaascontrolestations een tentonslelling fonds te doen stichten, waaruit de event.: eele deelneming aan groote tentoonstel lingen in binnen- en buitenland zal kunne werden bekostigd. Er werden aan de leden uitgereik 3.822.600 rijksbotermerken, d.i. ongevec 650.000 meer dan in 1925. Uit het overzicht van de vochtgehalte in de boter blijkt, dat in 1926 1.52 pCt. de monsters een vochtgehalte boven 16.0 pC (v. j. 1.35 pCt). Door 39 leden (22 zuivelfs brieken, 6 melkinrichtingen en 11 handel: ren) werd steeds boter bereid en omgeze met een watergehalte beneden 15.6 pC Van watergehalten van 15.6—16.0 pC werden in 1926 geen waarschuwingen mee verzonden, doch dadelijk een boete opge legd, zulk naar aanleiding van een beslu: van de centrale commissie voor de boter controlestations. Het gemiddelde vochtgc halte der boter bedroeg 13.84 pCt. (13.7 pCt). Sinds 1923 is het gemiddelde vetge halte geleidelijk toegenomen. (1923 13.8 pCt., 1924 13.67 pCt. 1925 13.76 pCt. 192 13.84 pCt.) maar toch wordt in Noo^d Hn land volgens het verslag het vochtgehali der boter nog niet zoo opgedreven tot aa de grens van 15.5 pCt. als elders wel h< geval is. Er werden in 1926 53 boeten opgeleg* waarvan 50 wegens een te hoog watergE halte (2 wegens onregelmatigheid in h< merken der kruik en 1 wegens onrege matige boekhouding in totaal tot een bt drag van 525.50. Een waarborgsom wer verbeurd verklaard wegens herhaalde ve- missingen van merken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 5