Nieuwe Haarlemsclie Cnuraaf ZEILEN AAN ONZE LEZERS CRICKET. H. C. B.-elftalFlamingo's. Haarlem comb.R. C. H. comb. HaarlemH. C. C. 2 HAARL. ZWEMBOND. R. Z. C.—H. PC. 3—5. Internationaal Zwemfeest der waterratten op Zondag 17 Juli. De nationale, internationale en onderlinge wedstrijden op Zaterdag 25 en Zondag 26 Juni op het Noorder Buiten Spaarne. R.K. Sportvereeniging „Leonidas". HONKBAL. Programma voor Juli. HaarlemQuick BILJARTEN. SCHIETEN. V aar digheidsproef VISSCHEN. Het eerste Haarlemsche Dames- vischcollege „De Beekforel" TENNIS. Stoop's Tournament J. Maas w'nt bet enkelspel. R. K. F. Dioc. Haarl. Voetbalbond. H. VAN TURNHOUT. WIELRÏJDEN. LAATSTE NIEUWS. Stresemann naar Osle. De hertog en de hertogin van York. Mevr. Grosavescu vrijgesproken. Baron Gevers ernstig ongesteld T reinbotsing. UIT DE PERS. Een schande der beschaving. SOCIAAL LEVEN. De Katholieke feestdagen. LANDBOUW EN VISSCHERIJ Kersen en aardbeien. Spoort al Uv; kennissen aan hun vraag- en aanbod-adver tenties te plaatsen in onze eigen S. S., Zandvoort; Bafo, Haardem; Gratia en Plato, IJmuiden Oost; Concordia, Haarlem; Olympia, IJmuiden; Vlug en Lenig, Velsen; T. V. Y., IJmuiden; Turnlust, Beverwijk; Sparta, Velsen; T. V. S., Santpoort; B„ G V., Bloemendaal. Aan deze optocht en aan de uitvoering werken een tweetal mu- zii kkorpsen mede. De repetities worden 's morgens op 'net terrein gehouden. Des middags hall één zal het Gemeente Bestuur van Zandvoort het Kringbestuur, de Technische Commissie en afgevaardigden der vereenigingen officieel ten Raadhuize ontvangen. Ie klasse. A. C. C.Phoenix. Draw. Phoenix le innings 115 (P .H. Greimering 49. K. v. Dael 11. G. v. Dael 13); R. M. Beuth 6—49, J. Börnemann 210. A. C. C. le innings 51 voor 5 (tijd). (H. Olivier* 16, W. F. Amo 13). F. Gammon 2-16. V. V. V.H. C. C. I. Niet gespeeld. HaarlemH. C. C. II. Gewonnen door H. C. C. met 2 runs op de le innings en nog 7 wickets in handen. V. O. CrV. R. A. Gewonnen door V. R. A. met 72 runs op de le innings. V. O. C. le innings 97 (G. Gibb 19, G. Bevers 14, J. v. Herwaarden 22, A. J. Stenger 17),-F. Rincker 749. v. d. Chijs 3—47. V. R. A. 169 voor 9. (K. Leeser 15, J. de Koster 39, J. Rincker 15, Dr. Lobry de Bruin 19, Mr. Hamburger 19, B. Meyer 15), P. G. East 355, F. v. Herwaarden 229. Hilversum—Ajax (L.). Gewonnen door Ajax met 163 runs op de le innings. Ajax le innings 200 voor 9 gesloten, W. Eigeman 33; H. Meyer 28; L. Jansen 33; G. Hofsteenge 34; H. v. Booven 459. Hilversum le innings 37 (Chambers 510, Rice 217; Dupont 34). 2e klasse Noord. AlbionAjax. Gewonnen door Ajax met 5 runs op de le innings. Ajax 116; Albion 111. De overige wedstrijden zijn allen uitge steld. R. W. II—V.V.V. II afgekeurd. De Flamingo's winnen met vier runs Ditmaal heeft het H.C.B.-elftal het er te gen de Flamingo's bijzonder goed afgebracht. 'tS:heelde zelfs niet veel of voor den eersten keer was de overwinning in Haarlem ge bleven. Gedeeltelijk kwam dit, doordat de Flamingo's met een minder sterk elftal gekomen waren (zelfs werd met tien man gespeeld, daar Lobry de Bruin op het laatste moment verhinderd was). Vooral de aanval was niet sterk. M. Jansen spaarde zich zichtbaar voor de match V.V.V.H.C.C. en van Milligen bowlde nog al eens scheef. Alleen van Buysen bowlde constant lengte, waardoor het lastig was op hem te scoren Het pleit echter niet voor onze Haarlemsche batsmen, dat velen te wild werden op deze schijnbaar vrij eenvoudige bowlerij en zich lieten vangen. Trouwens de meeste batsmen waren op deze voor hen onbekende bowlerij vrij zenuwachtig. In de eerste overs werd dan meestal nogal geschutterd, maar wan neer de eerste overs overleefd waren, ging het dikwijls veel beter. Zoo bijv. bij Healy Deze stond na een zeer slecht begin, uit stekend te spelen. O.a. gaf hij een paar mooie off-strokes op Posthuma Jnr. Het beste batte Nieman. Wel maakte hij slechts 5 runs, maar toen de laatste man in was trachtte hij het spel te forceeren, waardoor hij over een rechten bal van Tonny Kessler heen sloeg. Wanneer Nieman wat eerder ingezet was, had hij zeker meer runs ge maakt, want zijn verdediging was uitstekend. Bovendien was hij één van de weinige H.C. B.'ers, die met een behoorlijk recht bat speelde. Ook de negen runs van Bultman waren van goed gehalte. Keizer, die met Bultman opende, werd topscorer met 24 runs. Toch was zijn batten niet best. Eenige keeren was hij zeer gelukkig. Verder maakte Kroon Snr. in een zeer langzaam tempo 19 runs. Aan leg was hij vrij zwak, anders had hij in al dien tijd zeker veel meer runs ge maakt. Het totaal werd 81, wat op den vrij zwakke Flamingo-aanval niet zoo veel is. Het bowlen werd zeer versterkt door het uitstekend fielden. Zoo deed v. d. Pot twee zeer mooie vangen in de slips en deden Mr Davidson en van Eeghen ieder een fraaie runningcatch. De Flamingo's stonden dus voor de vrij makkelijke taak om 80 runs te maken. Door het uitstekend bowlen en fielden mislukte dit bijna. De aanval v.d. H.C.B. was zeker beter dan die der tegenpartij en het fielden was ook first class. Alleen jammer dat extra- cover de winninghit door zijn beenen liet gaan. In het begin der Flamingo-innings leek het een débacle te worden, want op een totaal van vijf waren al drie goede wickets neer. M. Jansen en Ruychaver brachten verbeter- ring. Op 25 ging Ruychhaver ongelukkig run out. In één der laatste overs voor de thee ging M. Jansen l.b.w. op Klerck voor een uitstekende 25 (545). S. Posthuma en van Eeghen deden de score na de thee door scherp runnen snel stijgen. Op 68 werd Posthuma goed door Keijser gevangen. Het begon toen te spannen, want nu kwam de staart in en er ontbraken nog 13 runs. V. Eeghèn speelde echter kalm verder; hij sloeg een paar mooie legboundaries, waardoor hij het H.C.B.- totaal met 4 runs wist te passeeren. Hij bleef met 26 n.o. Beijk en Dik bowlde uit stekend (427 en 224). Captain Klerck, die ditmaal zeer goed zijn veld uitzette, kan zeer tevreden over het behaalde resultaat Zijn. Volgend jaar de eerste overwinning De volledige scores luidden lste innings H.C.B.-elftal O. Keijzer c. J. v. Eeghen b. F. v. Buysen 24 C. Bultman c. Mr. J. v. d. Pot b. Idem J. Beijk c. Mr. F. A. Davidson b. Idem 3 C. J. Kroon M. Jansen b. Mr. H. J. Kessler 19 H. C. Klerck c. Mr. J. v. d. Pot b. F. van Buysen 0 J. P. v. Baasbank c. v. Milligen b. M. Jansen 4 H. Healy c. S. Posthuma b. M. Jansen 10 A. v. d. Togt bowled S. Posthuma 2 T. Niemann bowled Mr. H. J. Kessler 5 B. Dik c. J. v. Eeghen b. S. Posthuma 0 H. Beijk not out 1 Extra's 4 O. M.R. W. J- Beijk 91/31 27 4 B. Dik 10 4 24 2 H. C. Klerck 4 17 2 A. v. d. Togt 4 1 10 0 Zaterdagmiddag werd op het Haarlem- terrein een friendly game gespeeld tusschen R.C.H. en een sterke Haarlem-combinatie. Het heele R.C.H.-team zat voor 39 aan den kant. Alleen Spoor met 19 en W. de Vos met 11 kwamen boven de tien. Heimig bowlde 4 voor 3. Haarlem bracht voor 't verlies van 9 wickets 156 runs op, waarop werd gesloten. 't Was een goede oefening. De scores luiden Innings R. C. H. H. Spoor, c. v. Woerkom b. Heimig 19 J. Doets bowled Hetem 4 v. Galen 0 W. de Vos bowled Heimig 11 G. Kamoen bowled Blok 2 J. Paapa Heiwig 0 J. Hessels 0 J. de Graaf c.v. Woerkom b Teschmacher 2 W. de Graaf not out 0 extra's 1 39 Totaal 81 Val der wickets 116; 232; 337; 4—37; 5—48; 6—62; 7—65; 8—80; 9—80; 10—81. Bowlingcijfers Flamingo's O. M.R. W. van Milligen 8 2 22 F. van Buysen 8 1 23 4 M. Jansen 6 2 8 2 S. Posthuma 9 20 2 Mr. H. J. Kessler 3 2/3 2 4 2 lste innings Flamingo's Dr. J. Vuylsteke bowled Dik 5 J. van Milligen bowled Beijk 0 Mr. H. J. Kessler bowled Dik 0 M. Jansen l.b.w. Klerck 25 F. Ruychhaver run out 4 S. Posthuma c. O. Keijzer b. Klerck 12 J. van Eeghen not out 26 F. van Buysen c. J. P. van Baasbank b. J. Beijk 2 Mr. J. v. d. Pot bowled Beijk 4 Mr. F. A. Davidson c. Healy b. Beijk 0 Extra's 7 Totaal 85 t Val der wickets 15; 25; 35; 425; 6—68; 7—76; 8—85; 9—85. Bowlingcijfers H.C.B.-elftal: Totaal Bowlingcijfers, Haarle n. Blok 315 Hetem 118 Heimig 43 Teschmacker 12. Innings of Haarlem-combinatie A. Maas retired 49 J. Hazes l.b.w. Blankenstein 2 A. v. Woerkom l.b.w. v. Galen 42 R. Ton c. and b. Blankenstein 0 K. Teschmacker C. Paape v. Galen 7 J. v. d. Schaar bowled de Graaf 1 A. Heimig c. and b. Spoor 19 L. Hetem l.b.w. Spoor 20 A. Blok c. Hessels b. Spoor 1 H. de Koe not out 2 F. v. Damme did not bat Extra's 13 Totaal 156 Bowlingcijfers R. C. H. Blankensteijn 242 de Graaf 124; Spoor 349 v. Galen 212 de Vos 09 Paape C11. V.R.A. 2—HAARLEM 2. Haarlem 2 kreeg des morgens bericht dat V.R.A.-terrein onbespeelbaar was. Maas wint den toss en trekt naar de wic kets met v. Woerkom. Als er 16 runs zfjn wordt eenige oogen- blikken gestopt voor de regen op 19 wordt Maas na een mislukte slag gevangen door v. Moorsel op bowlen van Sodderland. v. Woerkom, staat uitstekend te spelen, Hij gaat op 33 l.b.w. Sodderland voor een goede 19. Met v. Dammev. d. Lee op de mat stijgt de score langzaam. In de voorlaatste over voor de lunch maakt een catch van Mr. Kessler een einde aan de innings van van Damme 361. Op het zelfde totaal breekt de lunch aan met v d. Lee—Bieshaar aan het wicket. Een stevige regenbui zorgt voor een lange lunch. Eerst om kwart over 2 wordt de wedstrijd voortgezet. Spoedig wordt v. d. Lee ge- cleand voor 10. Na een regenbuitje komt dan Jaski in. Bieshaar wordt onmiddellijk ge vangen in de slips door Bouwmeester (557) Laatste man 4. *De wickets vallen nu uiterst snel van 361 wordt het 1079. Jaski gaat l.b.w. Sodderland 1. Nagtzaam bowled Sod derland 1, Cofo bowled W. v. d. Bosch 2. Onkenhout bowled Sodderland 7. P. v. d. Berg bowled, Sodderland 0, Hazes not out 0. Sodderland's cijfers waren uitstekend 821! W. v. d. Bosch 2—24. 't Was te verwachten dat de Haagsche dat totaal gemakkelijk zou passeeren, toch viel 't eerste wicket dat van van Moorsel reeds op 5, voor 4 dank zij een zeer fraaie catch van Bieshaar op bowlen van Hazes. Schill en Bouwmeester houden evenwel lang stand, alhoewel de telegraaf slechts traag omhoog gaat. Eerst op 57 bowled Nagtzaam Schill voor 27. Na verschillende onderbrekingen voor de regen wordt Neuerburg door Maas gecleand voor 2, doch met Mr. Kessler op de mat wordt Haarlem totaal gepasseerd en als dan op 81 een fiksche stortbui de spe lers voor de zooveelste maal naar binnen jaagt besluit captain de Beus te sluiten. Bouwmeester bleef met een fraaie 36 not out. Kessler 4 not out. Maas bowlde 138 Hazes 17, Jaski 05, Nagtzaam 113. H.C.C. wint dus met 2 runs en 8 wickets. De volledige scores luiden Innings of Haarlem A. Maas, c. v. Moorsel, b.Sodderland 5 A. v. Woerkom, l.b.w. Sodderland 19 F. v. Damme, c. J. H. H. Kessler, b. Sodderland 18 W. F. v. d. Lee, bowled W. v. d. Bosch 10 A. Bieshaar, c. Bouwmeester, b. Sod derland 4 F. C. Jaski, l.b.w. Sodderland 1 Nagtzaam bowled Sodderland 1 J. Cofo bowled W. v. d. Bosch 2 Onkenhout, bowled Sodderland 7 P. v. d. Bergh, bowled Sodderland 0 J. Hazes, not out. 0 Extra's 12 Totaal 79 Bowlingcijfers v.d. Bosch 224 Sodder land 8—21 P. Jansen 0—14J. Schill 05 Mr. Kessler 03. Innings of H.C.C. 2 Moorsel, c. A. Bieshaar, b. J. Hazes 4 J. A. Schill, bowled Nagtzaam 27 G. Bouwmeester not out 36 Neuerburg, bowled Maas 2 Mr. H. A. Kessler not out 4 A. de Beus, W. v. d. Bosch. J. v. d. Berg, L. G. Sodderland, H. Semme- linck, P. Jansen, did not bat Extra's 8 Totaal 81 Bowleycijfers Maas 138, Hazes 117, Jaski 05, Nagtzaam 113. De competitie. Ook voor de competitie van den Haarlem- schen Zwembond is weinig gespeeld, daar alle wedstrijden vastgesteld op het oefen uur van den Haarlemsclien Zwemband moesten worden afgelast wegens de lage temperatuur van het water Voor deze week zijn de volgende wed strijden vastgesteld. Maandagavond in Be verwijk wordt gespeeld D. W, B. IIIKin- heim, wat wel een overwinning voor de Waterratten zal opleveren. Terwijl Woens dagavond de adspiranten en de veteranen van de Waterratten en H. P. C. elkaar in Groenendala ontmoeten. Donderdagavond wordt voor de dames-afdeeling H. P. C. I Zignea II gespeeld, eveneens te Groenen- daal. Vrijdagavond op het oefenuur-.van den H. 2. B. wordt voor de hceren-aldeeling gespeeld H. V. G. B. IIIDe Delft I, wat een spannende strijd zal zijn. Verder spelen de beide zeventallen van de Waterratten tegen elkaar. Voer de adspiranten-a'dee- ling spelen H. V. G. B. en De Dellt. Indien de zon nu maar gaat schijnen, anders is er alle kans van dat weer een aantal wedstrijden moet worden uitgesteld. NEBERLANDSCHE ZWEMBOND. Overzicht competitie. In de afgeloopen week zijn weer slechts weinig wedstrijden gespeeld, alleen H. P. C. kon regelmatig haar programma afwerken en behaalde twee overwinningen resp. op H. Z. en P. C. en R. Z. C. Het programma voor deze week vermeldt weer eenige zware wedstrijden voor onze Haarlemsche vereenigingen. In de 2de klasse afd. A. ontvangt H. P. C. bezoek van de Rotterdamsche Zwemclub. Indien de Heemstedenaren zoo spelen als in Rotterdam, dan zal deze ontmoeting hun wel een stap dichter bij het kampioenschap brengen. In de andere afdeeling speelt H. V. G. B. thuis tegen Nereus uit Koog Zaandijk, welke wedstrijd door de Haarlemmers moet gewonnen worden. Voor de derde klasse ontvangen de Wa terratten de Robben uit Baarn op bezoek, welke zij wel met een nederlaag naar Baarn terug zuil ensturen. Voor de reserve derde klasse moeten de H, V. G. B.-reserves den strijd aanbin4®n tegen Nereus III, wat hun wel een overwin ning zal opleveren. In de 2de klasse dames zal van de week de eerste competitie-wedstrijd gespeeld worden, n.l. D. W. R.Zignea. Het zal een spannenden strijd worden. Indien het weer nu maar meewerkt! N. Z. B. 2e Klasse A. Zaterdagavond speelde H- P- C. boven genoemde wedstrijd onder leiding van den heer R. v. Senus, die zich op geweldige wijze door de aanwezige S. V. H.'ers liet beïnvloeden, die hun concurrenten H. P. C. alles behalve goed gezind waren en zich meer als kinderen dan als heeren gedroegen, zoo zelfs, dat tenslotte v. Senus een bekend S. V. H.'er met verwijdering dreigde uit de vcorrichting, wanneer hij- nog langer keeper de Jong lastig viel. H. P. C. stond daardoor voor een zware taak, doch het geheele zeven tal speelde een enthousiaste en keurige partij en hield vol tot het einde, zonder zich te laten ontmoedigen. Om pl.m. 7.30 stelt H. P. C. zich aldus op. De Jong, Kooyman, Braam, Leyenaar, Moolenaar, Kodde, F. W. Moolenaar. R. Z. C. telt een invaller. Reeds vrij spoedig na het begin heeft H. P, C. door opzwemmen van een der achterhoeders succes. Dan gaat het spel langen tijd over en weer zonder resultaat, totdat kort voor rust Kodde snel door twee doelpunten de stand op 03 brengt. Nog voor rust heeft Bongers met een doorslag bal succes. 13. Na rust krijgt R. Z. C. op onbegrijpelijke wijze een vrijen worp vlak voor doel, welke Bongers met succes doorslaat. 23. Als dan een H. P. C.'er zonder een overtreding te maken het water uitgestuurd wordt, benut Bongers de strafworp 3—3. H. P. C. gaat dan zoo mogelijk nog harder werken en spoedig is het 34. Door dit succes aangemoedigd, wordt er weer eens keurig gecombineerd en Kodde maakt 35. Nog een minuut is te spelen, H. P. C. speelt dan een gewonnen spel en 2 seconden voor tijd maakt Kodde er 36 van en wint H- P- C. welverdiend, de R. Z. C.'ers speelde een eerlijke partij en gedroegen zich uiterst sportief. H. P. C. heeft thans allé tegenstanders eens ontmoet en is nog onge slagen, de stand is thans. gesp. gw. gd. v. punt v.teg. geW. II. P. C. 3 3 6 18— 7 2.— S V. H. 2 1 1 2 7—6 1.— R. Z. C. 3 1 2 2 8—11 0.67 HZ. P. C. 2 2 2—11 0.— Op het op Zondag 17 Juli Internationaal Zwemfeest der II. Z. P. C. de Waterratten zullen uitkomen het Gentsche zevental en de Kampioen schoolslagzwemmer Louis, van Parijs. Met vele Duitsche zwemsters en zwem mers worden nog onderhandelingen gevoerd. Dit groote Internationale Zwemfeest, het geen gegeven wordt ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan der vereeniging, zal vermoe delijk gehouden worden in de nieuwe Ge- meenteiüke Zivem- en Badinrichting aan de IJ- De wedstrijden van de H. J. C. waren in tegenstelling met de wedstrijden van het vorige jaar, door slecht weer gehandicapt. Er woei een stevige Westenwind, die er voor zorgde, dat het Zaterdagmiddag ten minste droog bleef. Zondag echter was het de heele dag een troosteloozc boel en slechts de aanblik van de witte zeiltjes en de vele vlaggen vergoedden eenigszins het sombere gezicht van grauw water en loodgrijze wilde luch ten. Door de regen moesten verschillende wedstrijden op Zondag afgelast worden. De resultaten der wedstrijden zijn als volgt: Groepswedstrijden: Winnende vereeni ging Rotterdam. 12 Voetsjollen Juniores. Zaterdag: „Clan," stuurman, I.eegstra. „Snapje," stuurman Paartman. „H. J. C.", stuurman, Zegers- Veeckens. 12 Voetsjollen Seniores: 1. „Beatrys III," T. Hin. 2. „Beus," B, Maas. 3. „Windekind III," J. Maas. 4. „Mam- selle," Bakker. 12 Voetsjollen, Dames: 1. „Anny," mej. Alberts. 2. „Suar," mevr. K. Sypesteijn. Kano's: 1. R. van Breemen, met „Takke." 2. Mej. de Visser met „B. S. V." 16 M2. Trub I, R. de Jong. Trueub III, Sypesteijn. Trcub IV, M. van Breemen. Vrijbuiters. 1. Etoeitebeker, H. Nathan. 2. Jauker labeliau, C. Huisken. 45 M2. Walter, P. Bau. Hoofdprijs. Zondag: 12 Voetsjollen Seniores: 1. Lef II, Boes- selman. 2. Mamselle X, Bakker. 3. Snor, Sypesteijn. 4. Windekind II, J. Maas. Hoofdprijs: Bakker. 12 Voetsjollen Juniores: Niet gezeld. Hoofdprijs: Leegstra. 12 Voetsjollen dames: Allen opgegeven. Hoofdprijs: Mej. Alberts. 16 M2, 1. Hreub I, R. de Jong. 2. Treub IV, M. van Breemen. Hoofdprijs: Treub I. Kano's niet gezeild. 45 M2. niet gezeild. Hoofdprijs: „Walia." Secretariaat: Fuhrhopstraat 8. Woensdag 15 Juni 1.1. hield onze vereeni ging haar eerste onderlinge gvmnastiek- weastrijden. Dat er in de 114 jaar van „Leonidas"' be staan hard gewerkt is, is dien avond wel gebleken. Na een korte toespraak van den waarn. voorzitter, den heer C. Goemans, namen om half zeven, voor een jury, bes aande uit de heeren A. Verheem, G. Kruvver, B. van Rijn en J. Duivenvoorde, en in tegenwoor digheid van den Geest. Adviseur Th. van Woesik, de wedstrijden van de adspirant- leden een aanvang. Na de vrije oefeningen, die al direct een goeden indruk maakten, werkten de jongens aan brug en ringen. Hoewel sommige oefeningen den jongens menig zweetdruppeltje gekost hadden en nog kostten, brachten zij hel er op een en kele uitzondering na, kranig af. Tegen half negen begonnen de heeren-le- den hun kunsten te vertoonen. Zij maten zich met elkander in vrije oefeningen, brug, rek en ringen. Vooral aan rek en brug werd, en speciaal door de eerste afdeeling, heel mooi gewerkt. De prijzen zijn dan ook wel in een vinni- gen strijd gewonnen en zeker voor de 2e afdeeling had men geen idee, wie de prijswinners zouden zijn. Woensdag 22 Juni werd de uitslag be kend gemaakt en deze was als volgt: Heeren le afdeeling: C. Thijssen, D. Mcokhoek, G. v. d. Linden. Heeren 2e afdeeling: S. Swaalf, W. Goemans, G. Bessel nk. Jongens le afdeeling: A. Jacaues, F, Jacques, J. Stam. Jongens 2de aideeling: J. Aiders, A. Beu- mer, A. Lablans. Jongens 3de afdeeling: F. v. Steen, T. Kamoen, K. Jacques. Het bestuur dankt allen, die aan dezen avend medegewerkt hebban: de leden der jury, die hun avond zoo bereidwillig vcor „Leonidas" opofferden, den Geest. Advi seur en zeker niet te vergeten vooral onzen leider, den heer Th. Vreeswijk, die in zoo korten tijd zooveel wist te bereiken. #P. DONDERS, Secr. le klasse. Zaterdag 2 Juli: A, G, H. C.Haarlem; Blauw WitZ, R. C.; ConcordiaAjax. Donderdag 7 Juli: A. G. H. C.—Concordia. Zaterdag 9 Juli: A'ax-Quick. Zondag 10 Juli: H-arlemA. G. H. C. Zondag 16 Juli: Z. R. C.A. G. H. C.; QuickConcordia; Blauw WitHaarlem. Zaterdag 23 Juli: Z. R. C.—Ajax. Zondag 24 Juli: HaarlemBlauwWit. Zaterdag 30 Juli: ConcordiaHaarlem, Blauw-Wit Ajax. Uitstel zal n'et zoo gemakkelijk meer verkregen worden, daar het B, B. besloten heef!, dat uitstel alleen kan verleend wor den met toestemming van de tegenpartij. De wedstrijd Haarlem-Quick op Zondag j. 1. is wegens onbespeelfcaarheid ven he terrein niet doorgegaan. In café v. Tuijl te Heemstede gaf Prof. Söliën Zaterdagavond een biljartdemon stratie. Allereerst speelde hij een partij van 5001000 tegen den heer Jaap Vollenga. De eerste 2 beurten waren een verkenning van het materiaal, waarna een fraaie 44. In de 4de beurt slechts een 2, waarna goede series o.a. van 136. Hier viel voor biljartliefhebbers veel te leeren. Vooral zijn r.a.ppeleeren was tot in de puntjes afgewerkt. Op het einde gaf hij schijnbaar Vollenga een kansje om in te loopen. De uitslag was 5C086. Soliën: 2 7 44 2 54 60 52 136 88 1 10 24 13 0 0 7; 500. Vollenga: 6208 12 163 10 0393 0 8 14; 86. Na afloop een serie fantasie en kunst- stooten, waarbij zeer moeilijke. Het was een leerzame avond. Zaterdagmiddag had het tweede gedeelte van bovengenoemde proef plaats afgeno men door kapitein Haarenmaker. De vol gende personen hebben Zaterdagmiddag met goed gevolg de proef afgelegd (de ge slaagden van Woensdagavond zijn reeds ver meld). Vcor proef: A. P. Langendonk, van Bloemendaal met 38- 47-47 totaal 132 punten; Fr. van Pelt van Haarlem met 40-43-47 totaal 130 punten. Voor proef: B. P. W. Lippits van Bloemndaal met 45-47- 39 totaal 128 punten; G. Bcssem, van Haar lem met 46-39-42 totaal 127 punten; P. de Groot, van Haarlem met 44-42-41 totaal 127 punten; H, Cramer van Haarlem met 34-44-45 totaal 123 punten; H. J. Bessem, van Haar lem met 46-38-32 tctsal 116 punten; H. J. Fortgens Jr. van Haarlem met 34-39-43 to taal 116 punten; N. J. W, Hoogland, van Haarlem, met 34-41-40 totaal 115 punten. Voor proef: C. P. Alders, van thans Haarlem met 32-44- 40 totaal 116 punten; J. II. Visse, van Bloe mendaal met 40-38-35 totaal 113 punten; M. E. Spaar van Haarlem met 38-37-31 totaal 106 punten; R. Monkel, 'van Bloemendaal met 46-33-26 totaal 105 punten; A. H. Jeur- sen, van Haarlem met 39-29-40 totaal 10S pttotcn; C. de Raad, van Bloemendaal met 36-37-28 totaal 101 punten; M. Moojekind, E. Spaar van Haarlem met 38-37-31 totaal van Bloemendaal met 34-33-33 punten, totaal 100 punten. Dames, die wenschen toe te treden als werkend lid, of als donatrice, of begunstig ster, kunnen zich vervoegen bij de voorzil- ster: mejuffrouw Koedijker, Colensostraat, hoek Schererstraat of bij de secretaresse: mej. J. J. Latsson, Bellamystr. 31, Haarlem. Het college is niet gevestigd in een club gebouw. T. C. H. de overge nummers. Ondanks de stagnatie door regen op Zaterdagavond en op den laat ten dag zelf is de eolnmissie, die een week lang heel wat werk had te verzetten, er in geslaagd het tournament op den vastgestelden datum te doen atloopen. Evenals het vorige jaar kan ook nu worden geconstateerd dat deze ten- nisweek uitstekend is geslaagd, al had een zonnetje wat meer luister aan de e:ndwed- strijden kunnen bijzetten. Voor het heeren enkelspel werd Zaterdag niet gespeeld. Zondagmorgen deed Borgerding een hard nekkige poging om ook zijn clubgenoot Blom uit te schakelen. In de eerste set stond Borgerding 52 voor, waarna Blom met 75 won. De tweede set werd weer 75, nu voor Borgerding, maar de derde set bracht Blom met 64 in de finale, waarin hij echter op regelmatige wijze van Maas verloor. Maas begon uitstekend en won de eerste twee sets. Toen Blom in de derde set voor kwam, liet Maas deze tactisch gaan om met 6—0 vierde set de match te winnen. In het dames-enkelspel toonde mej. Re- deker zich ongetwijfeld de sterkste speel ster. Zondagmorgen werd mej. Beaumont in de demi-finale met 60, 61 geslagen en hoewel mej. Hulshof in de finale uitstekend speelde, won mej. Redeker alleszins ver diend met 86, 62. Zaterdagmiddag won nen Klok en Dr. de Crauw in het heeren dubbelspel hun demi-finale tegen Assisten: en Sturm, waarbij een aantal double-faults can Sturm de kans op een 3e set verloren deed gaan. Blom en Reuvekamp werejen de andere finalisten door een overwinning op Maas en v. d. Weiden. De finale werd een onbedreigde overwinning voor Blom en Reu vekamp Gille. In het dames-dubbelspel bo den mej. Senlt en mej. Van Laar, ondanks een enkel blessure van laatstgenoemde, Zaterdagmiddag veel tegenstand tegen mej. Hulshof en mevr. Lodder, die bijna in 2 sets verloren. De dames de Jong en Redeker wonnen Zaterdag den wedstrijd van me|. Beaumont en Stoel, die Vrijdag met geliilcen stand was gestaakt. In de demi-finale Zon dagmorgen wonnen na een zeer aardigen strijd mej. Hulshof en mevr. Lodder van mevr. Vritsendorp en mevr. Desandré in 3 sets. De finale was ook hier onbedreigd voor T. C. H. In het gemengd dubbelspel bereikten mej. Redeker en Blom Zaterdag de finale door mej. Hulshof en Maas te kloppen, wat mej. Beaumont en Klok Zondagmorgen deden door een overwinning op mevr. Lodder en D. Muller. In de finale bood Klok met ser veeren en zijn fraaie gesneden backhand nog flink tegenstand, maar mej. Beaumont gaf met te korte lobs aan Blom een gelegen heid in het demonstreeren van den smask, waarvan dankbaar gebruik werd gemaakt. Ook hier was de beslissing spoe.dig ge vallen. Onmiddellijk werd overgegaan tot de prijsuitreiking. De heer J. Maas bracht dank aan allen die tot het slagen van het tourna ment hadden medegewerkt, o.a. de clubs voor het beschikbaarstellen der banen, de directie van Stoop's bad, de N. L. T. B. en andere prijzen-uitlóvers, de pers enz. De heer Broese van Groenou reikte hierna aan den heer Maas den beker uit, door het wes telijk districtsbestuur voor het heeren- en kelspel beschikbaar gesteld en huldigde de leiders van dit tournament, dat ook door den Ncderl. Lawn Tennis Bond uit een oog punt van goede propaganda op prijs wordt gesteld. De heer Blom sprak hierna nog een enkel woord namens de deelnemers en het tour nament 1927, waarvan ieder de beste her innering meenam/behoorde weer tot het verleden. De uitslagen zijn: Zaterdag: Heeren-enkelspel: demi-finale: J. Maas, w.o. wegens terugtrekken van Van Damme. Heeren-dubbelspel, demi-finale: Klok en D. de Crauw slaan Assistent en Sturm, 6—4, 108. Blom en Reuvekamp Gille slaan J. Maas en v. d. Weiden, 63, 62. Dames-dubbelspel, demi-finale: Mej. de Jong en mej. Redeker slaan mej. Stoel en mej. Beaumont 64, 64. 2e Ronde: Mevr. Lodder en mej. Huls hof slaan mej. Senft en mej. v. Laar, 46. 7—5, 6—0. Gemengd dubbelspel, 3e ronde: Mej. Huls hof en Maas slaan mej. Van Laar en Schweitser, 63, 6-4. demi-finale: Mej. Redeker en Blom slaan mej. Hulshof en Maas, 64, 64. Zondag. Heeren-enkelspel, deipi-finale: Blom slaat Borgcding, 7—5, 57, 64. Finale: J. Maas slaat Blom, 108, 63, 16, 60. Dames-enkelspel, demi-finale: Mej. Rede ker slaat mei. Hulshof 86, 62. Heeren-dubbelspel, Finale: Blom en Reu vekamp Gille slaan Klok en Dr. de Crauw, 6—3, 6—3, 6—4. Dames-dubbelspel, demi-finale: Mei. Huls hof en mevr. I odder slaan mevr. Vriesen- dorp en mevr. Dèsandré, 63, 57, 61. Finale: Mej. de Jong en mei. Redeker slaan mej. Hulshof en mevr. Lodder, 62, 6—1. Gemengd dubbelspel, demi-fmale: Mej. Beaumont en Klok slaan mevr. Lodder en D. Muller 6—3, 16, 6—1. Finale: Mej. Re deker en Blom slaan mej. Beaumont en Klok 64, 60. De uitslagen van gisteren zijn: Kampioenswedstrijden. ValkenburgMulo 02 Graaf WiliemWilskracht 12 District Haarlem en Omstr. van den D.H.V.B. Donderdag 30 Juni a.s. des avonds 8.30 uur vergadert het bestuur van het district Haarlem en Omstr. van den D.H.V.B. in het R. K. Lyceum aan den Zijlweg. Indien een der bij het district aangesloten vereenigingen voorstellen wenscht in te dienen ter behandeling op de Bondsverga dering van 31 Juli a.s., gelieve men die voorstellen vóór 30 Juni met toelichting aan onderstaand adres te bezorgen. De algemeene jaarvergadering van het district heeft over eenige weken plaats. De juiste datum wordt zoo spoedig mogelijk bekend gemaakt. De Secretaris, Spaanschevaartstr. 90, Haarlem H. S C. „EXCELSIOR". De uitslag vand en gehouden peletonrit, over pl.m. 30 K.M., was als volgt: de lste prijs werd behaald door hét peleton A. Mi chel, C. de Nvs en W. Sleutel; 2e poleton H. de Haas, G. Makkelie, F. de Nijs en C. v. Veen; 3e peleton W. v Dok, P. Eg- giok en H. Kipshagen. Vrijdag a.s. 8 uur wedstrijd over 80 K.M. BERLIJN, 27 Juni. De rijksminister van buitenlandsche zaken, Dr. Stresemann, is naar Oslo vertrokken, om deel te nemen aan het feest ter gelegenheid van de uitrei king der nobelp-ijzen. LONDF.N, 26 Juni. Het slagschip „Renown", aan boord waarvan zich de her tog en de hertogin van York bevinden, kee-l morgenochtend te Plymouth terug. Dc hcoge passagiers zullen dan een „trio" van zes maanden in Australië hebben volbracht. Bij het binnenstoomen in de haven za' het schip worden geësscorteerd dn0r tnr- pedobooten en vliegmachines. Den Konink lijken reizigers is zoowel te Plymomh als te Londen een g ootsche ontvangst bereid. De Prins van Wales, Prins Henry en P ins George zullen te Potrsmouth ter verwelko ming aanwezig zijn. Aan het VicWia-station zullen zij worden begroet door den Koning en de Kon'nujn en de andere leden van de Koninklijke Fa milie. De hertog en de hertoging zullen zich eerst naar Buckingham Palace begeven, waar zij zich slechts korten tijd zullen op houden; vervolgens begeven zij ziich naar hun eigen verblijf in Piccadilly. Mevr. Grosavescia, die in Februari j.l. te Weenen haar man, een opera-zanger, uit reed maakte naar België te vertrekken, is door de rechtbank vrijgesproken. BERLIJN, 27 Juni. Een der midag'ola- den meldt, dat de pas afgetreden Nederlrnd- sche gezant te Berlijn, baron Gevers, kor ten tijd na zijn aankomst te Interlaken, ernstig ongesteld is geworden. Het bericht wordt door het Nederlandsche gezantschap te Berlijn bevestigd. De teostand v_n baron Gevers moet zeer ernstig zijn. WARSCHAU, 27 Juni. Op het station Macikowici bij Kowel is de sneltrein uit Warschau in botsing gekomen met den trein uit het Oosten. Zes waggons ontspoorden; een conducteur werd gedood, eenige pas sagiers werden gewond. Wij lezen in De Tijd.": „Wanneer in Amerika een neger wordt gelyncht; als in Italië een Jezuïet een woord spreekt, dat ran moderne ooren hard klinkt; indien in Spanje ook maar een haar wordt gekrenkt van de enkele Protestanten, die er wonen of in een der midden-Europeesche landen een anti-semitische stok opgeheven, dan is er misbaar in het „Hbl." dan wordt in de liberale bladen geroepen over de schan de der beschaving. Maar geen protest wordt ingelegd, geen woord zelfs in het „Hbl." en andere liberale bladen gerept van de jong ste hemeltergende schandalen in het kerk- vervolgcnde Mexico. Al loochent „Het Volk," dat er in Mexi co een Kerkvervolging bestaat, al zwijgt het in alle talen over de officieel vastge stelde, historische feiten, de waarheid is niettemin, dat in genoemd land wraakroe pende misdaden geschieden, die de af schuwelijkste buitensporigheden overtref fen, welke ooit in barbaarsche wildernis sen zijn voorgekomen. Het secretariaat van de commissie der Mexicaansche bisschoppen heeft medege deeld, dat de Toluca een jonge Katholiek, namens Emmanuel Boullas, werd gekruisigd en op het kruis gefusilleerd; dat te Guadala jara pastoor Saba Reyes met benzine is overgoten en levend verbrand; dat in de stad Mexico zeventien geestelijken op het kerkhof zijn gefusilleerd of levend begraven enz. enz. Het „Hbl." c.s. verzwijgen deze feiten, die ieder beschaafd mensch met afgrijzen vervullen. Nog pas heeft de wereld gerild over de gruwelen in Sovjet-Rusland. Maar de ge signaleerde Mexicaansche gruwelen en ver grijpen tegen de meest elementaire wetten der menschelijkheid worden niet eens ver meld en niemand waagt er een protest tegen uit te brengen in dezen tijd van Volkenbond en internationaale bescherming van alge meene rechten. Zelfs houdt „Het Volk" op gezag van kameraad Edo Fimmen hals starrig vol, dat er in Mexico, waar de socia listen genieene zaak maken met de sectari- sche Regeering, geen vuiltje aan de lucht is, dank zij het evangelie van Marx De waar heid is, dat dit evangelie in Rusland en Mexico de schande der beschaving be schermt." Het Bestuur van den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië", heeft zich ge richt tot het bestuur van den Ned. R .K. Mid denstandsbond op Federatieven Grondslag en de besturen van de Diocesane R. K. Mid denstandsbonden, met het verzoek om er bij de leden der „Hanze" op aan té dringen, op den feestdag van .O L. Vr. Hemelvaart, den 15en Augustus a.s., de zaken te sluiten, of in elk geval het Katholieke personeel vrijaf te geven om het 'daardoor in staat te stellen, dezen dag als Zondag te vieren, over eenkomstig den wensch der Kerkelijke Over heid. Men schrijft uit de Betuwe Met de ontvangst van roode kersen voor Engeland is men in de Betuwe begonnen. De prijs was in den aanvang 50 ct., later 45 ct. per kg. Eind dezer week wordt overal voor export ontvangenverwacht wordt dat de eigenlijke kersencampagne begin en de helft der nieuwe week een aanvang zal nemen, dan zal tenminste in de meeste boom gaarden met den pluk worden begonnen. Van verschillende zijden mochten we ver nemen dat de qualiteit der kersen, dank zij het tegenhoudende weer, uitmuntend schijnt beter als in jaren het geval is geweest. Hard en flink van stuk wachten de vruchten thans op warmte om aan te rijpen, te kleuren en smaak te krijgen. Over het algemeen heeft de storm van afgeloopen Zaterdag in de kersenboomgaar den weinig schade gedaan. Aan de windzijde hebben misschien wat vruchten kneuzingen opgedaan, maar daar is het bij gebleven, afgeslagen goed was niet noemenswaard. De aardbeien geven blijkbaar goed be schot, dat thans nog behoorlijke prijzend etc. De qualiteit is echter nu niet zoo heel best Flet lijpen van de vrucht wil niet zooals het zijn moet en de insecten houden in de aard beien geducht huis. Groene kruisbessen yverden ier veilingen met duizenden kilo's tegelijk van de hand gedaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 6