VOOR IE SLACHTOFFERS EL9SEL f3000. --.JPL - Be Haarlemsclie R.K. lijst. Groöie Reclame-Optocht Stadsnieuws. iéPI STEMT LIJST J. Dr. E. A. M. DROOG VAN DE RAMP IN DEN ACHTERHOEK. Voornaamste Nieuws m fropaganda-Avond Woensdag 1927 51ste Jaargang No. 16588 Bi' «="ntracl belangrijke korting. Aasigliie moet, op straffe -vier en twintig uren na hvet ongeval van verlies van alle recMen, geschieden uiierilfk dïiemaal Dit nummer bestaat uit 10 bladzijden - Eerste Blad opgeluisterd door MUZIEK, op Zaterdag 2 Juli a.s, ALLEMAAL OP DE FIETS! VERSCHILLENDE RECLAMEWAGENS De K. L. M. Piloot, de heer Van Dijk, zal deelnemen aan een Alpenrondreis die in Augustus te Ziirich plaats vindt. Agenda 30 Juni WWM De optocht der H. Kindsheid te Uithoorn. De praalwagen, die den ftSurigen stoet opende. BURGERLIJKE STAND. Personalia. De uitbreiding van het politiekorps. Propaganda-vergadering Sint Bavo-parochie. De Propaganda-vergadering in het Amsterdamsche Kwartier. HEEMSTEDE. DONDERDAG a.s., 30 JUNI, worden de Kiezers van Heemstede uitgenöo- digd hun stem uit te brengen voor de a.s. Raadsverkiezingen. Wij zijn, er zeker van, dat ALLE R.-K. Kiezers en Kiezeressen hun stem zullen uitbrengen op de Roomsch-Katholieke Lijst LIJST 3. Een lijst met voortreffelijke candida ten, waarop als No. 1 fungeert onze Katholieke Wethouder F aillissem enten GROOTE PROPAGANDA- VERGADERING op Vrijdag 1 Juli a.s. in het oude R.-K. Kerkgebouw, ingang Tugelastraat. Aanvang 8 uur. Spreker: „Waar zal het bij de a.s. Raadsverkiezingen van Groot-Haarlem om gaan?" TOEGANG VRIJ VOOR ALLE R.-K. DAMES EN HEEREN. S,avw;»».'.g..wror"^eRj|«r^ .Mi-ia HEEMSTEDE. TER STEMBUS!! Programma J. J. WEBER ZOON Telegraphisch Weerbericht in de Parochie van „ST. JAN" (Patronaatsgebouw) Teylerpl., op Dondërdag 30 Juni a.s., aanvang 8 uur. Sprekers: A. J. LOERAKKER F. KEESEN HST* Gelegenheid tot het stel len van vragen. De vergadering wordt muzikaal opgeluisterd. Toegang Vrij, uitsluitend voor Katholieken. Autobusconcessies. De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bi; rooruitbetalinj 3 58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen) Poatrekeining Nr. 5970. Advertentiën 35 cents per regel Vraag- en aanbod-advertenties W regels 60 ct. per plaatsing: eli» regel meer 15 ct., bij vooruitbetaling Advertentiën tusschen den tekst als ingezonden mededeeling 60 ct per regoL Alle abonné's op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsvoorwaarden tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door yKft bij een ongeval met f OCjfl bij verlies van een hand, 4 bij verlies van een f bJ 'n breua van f AQ bijve^rliesv.een verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen; /3U. doodelijken afloop 1 «3U« een voet of een oog M'J. duim of wijsvingerbeer of arm 1 tü. andere vinger. Wanneer wij acht dagen verder zijn en gij leest uw dagblad juist als op dit oogenblik, dan is er in Haarlem iets heel belangrijks gebeurd. Dan heeft de burgerij van Groot- Haarlem haar nieuw gemeentebestuur ge kozen, dan is de stembus van 6 Juli ge sloten en over een vierjarige periode van stads-bestuursbeleid is beslist. De datum van 6 Juli is dus van groote be- tcekenis voor onze stad, ja voor heel de streek, omdat de wijze, waarop de hoofdstad ▼an Noord-Holland bestuurd wordt haar in vloed verre uitdraagt buiten de gemeente lijke grenzen. Wij, die dagelijks met de ge meentepolitiek van een groot aantal Noord- Hollandsche gemeenten in aanraking komen, ondervinden dat voortdurend. Op den kiezer van Groot-Haarlem rust dus a.s. Woensdag een zware verantwoor delijkheid. Van hem toch alleen hangt de samenstelling van den toekomstigen gemeen teraad af. Het voorbereidend werk in de kiesver- eenigingen is gedaan; de resultaten daarvan hebben wij allen gevonden op de oprcepings- kaart voor de komende raadsverkiezing. Daar staan de verschillende partijen, ieder met haar eigen candidaten, netjes naast elkaar. En de kunst is nu maar er de juiste lijst op te vinden. Wij stellen ons vandaag ten doel de R -K lijst aan te bevelen en willen wel verklaren, dat nog nooit met zooveel overtuiging te hebben gedaan als dezen keer. Elders in dit nummer hebben wij ruimte beschikbaar ge steld voor de voornaamste candidaten, die ieder naar eigen aard, aanleg en inzicht hun kijk op een deel der gemeentepolitiek weer geven. Wie de moeite neemt deze bijdragen rustig te lezen en te overwegen, die hoort hierin een schoone symphonie, een prachtig samenspel. Immers, hier zijn aan het woord menschen uit al de rangen en klassen onzer maatschap pij: intcllectueelen, middenstanders, arbei ders. En hoe verschillend ook het milieu is, waaruit zij voortkomen, er is bij hen maar één en dezelfde leidende gedachte te be speuren: hoe kunnen wij krachtens onze Ka tholieke beginselen het best het welzijn van onze mooie stad en de algemeene belangen der burgerij behartigen? Daar is nummer één van de lijst, onze Ka tholieke Wethouder, mr, Keerkens Thijssen, die een jarenlange training in allerlei be stuursfuncties heeft en nu al een kwart eeuw lid is van den Haarlemschen gemeenteraad. Afgescheiden van vele andere overwegingen was het al reeds een eereplicht van Roomsch Haarlem om de Katholieke lijst met mr. Heerkens Thijssen te openen. Hij heeft recht op die plaats. De lijstvoerder heeft zelf een overzicht gegeven, wat er te' doen is op het gebied van gemeentebeheer, hetwelk spe ciaal aan zijn zorg is toevertrouwd: de ar menzorg cn de werkloosheidsvoorziening. Wie dit leest voelt aanstonds te doen te hebben met een man, geheel doorkneed in deze moeilijke materie. Laten wij er bijvoe gen, dat kennis hier niet alleen voldoende is. Het beheer van de armenzorg en bestrijding van werkloosheid van overheidswege ver- eischt naast een bekwaam ook een soepel man, met sociaal gevoel en menschenken- nis. En de vele jaren, dat mr. Heerkens Thijssen Wethouder van armenzorg, voor zitter van het Burgerlijk Armbestuur, presi dent-regent van het Groote Gasthuis is ge weest, heeft hij getoond naast bestuurscapa- citeiten een warm hart te hebben voor de lijdende menschheid. Als tweede op de lijst ontmoeten wij ook al een oud-strijder in de Haarlemsche ge meentepolitiek, wiens belangstelling zich over een breed terrein van gemeentebe moeiing uitstrekt. Terecht heeft hij in dit nummer meer speciaal over de gemeentelijke woningvoorziening geschreven, over vereeni- gingsbouw, over volkshuisvesting. Wanneer de heer Klein hierin aantoont, welk een groot aandeel de Katholieke raadsfractie in de verbetering der woningtoestanden heeft gehad, dan willen wij daaraan nog wel toe voegen, dat hij het was, die in de Katholieke gelederen hierbij steeds vooraan stond. Hij deed dit echter altijd als een beginselvast Katholiek, afwegend hoever die gemeente lijke zorg overeenkwam met de draagkracht der gemeente; zakelijk opbouwend en dus geen demagogenwerk. Wie niet zoo handelt, die komt er toe flaters te slaan als waarvan de heer Klein een vermakelijke geschiedenis vertelt uit den strijd der socialisten tegen de „beruchte circulaire Aalberse". De rijk gesorteerde Roomsche lijst laat dadelijk na den intellectueel en den afge vaardigde, die uit de kringen van den Ka tholieken Volksbond is voorgekomen, den naam lezen van den heer Van Liemt: een zakenman, een man van gezag in den Raad, met veel liefde voor het bijzonder onderwijs en bovenal de behartiger der middenstands- belangen. Zonder fanatisme of afstootenden standswaan treedt de heer Van Liemt altijd in het krijt, zoodra er reëele middenstands- belangen in het gedrang komen. Maar dan is zijn pleidooi ook altijd de moeite van het aanhcoren waard. Immers een ieder weet, dat Haarlem niet zonder een bloeienden mid denstand leven kan. Dan ontmoeten wij voor den Haarlemschen Raad een nieuweling, maar geenszins een homo novus in onze Katholieke partij: de heer Loerakker! Een Katholieke lijst zonder een vaste plaats voor hem was ondenkbaar. De heer Loerakker heeft al reeds een be langrijk aandeel in het moeilijke bestuur der gemeente Schoten gehad. Hij is lid der Tweede Kamer, speelt een groote rol in de Katholieke arbeidersbeweging. Zijn kenmer ken zijn: een gezond oordeel en een nuchter verstand. Door de ervaring is bij hem een diep gegronde overtuiging vast gegroeid, dat verbetering van maatschappelijke toestanden alleen door solidariteit, door hartelijke sa menwerking der. verschillende standen te verkrijgen is. Daarom ook voelde hij zich gedrongen om een pleidooi te houden voor de R.-K. partij als de eenige volkspartij in den vollen zin des woords, bij wie de ver vulling van de sociale taak der gemeente in alle opzichten gewaarborgd is. Dan ontmoeten wij weer een ouden beken de, den heer Castricum, den voorzitter van het R.-K. Werkliedenverbond in Haarlem. Volbloed arbeidersafgevaardigde is deze ernstige man het tegengestelde van een de magoog. Daarom ook koos onze fractie hem met een gerust hart in de belangrijke finan- ciee.le commissie. Daar geeft hij blijk van het juiste inzicht, dat. ook in de stadshuishouding de eindjes aan elkaar dienen te worden ge knoopt. Het is ons daarom een genoegen van zijn hand een gedegen betoog te kunnen publiceeren, hoe een gemeentebestuur de mocratisch dient te zijn en toch een zuinig beheer dient te voeren allereerst in het waarachtig belang der minder kapitaal krachtigen. D'an ontmoeten wij op onze Roomsche lijst den heer Klein Schiphorst. Een frissche, des- kudige spreker, die zich meestal alleen be paalt tot het gebied, waarop hij deskundige is, maar waarbij hij dan ook altijd ten volle de aandacht van den Raad heeft. Een spe cialiteit op het gebied van Bouw- en Wo ningtoezicht en Openbare Werken. Wij, neen heel Haarlem kan hem niet missen. Lees zijn uiteenzetting van het Haarlemsche Bouw en Woningtoezicht en erken voor zoover gij het nog niet weet dat wij in hem een bij uitstek deskundige bezitten! De Katholieke partij is een volkspartij. Vandaar dat haar lijst voor bijna de helft der vaste plaatsen bezet is met mannen, die met beide beenen midden in het noeste ar beidersleven staan. D'aar hebt ge nummer ne gen van de lijst, den heer Keesen, die nu een vierjarige periode achter den rug heeft en., met eere! Hoe komt hij in den Raad altijd bezadigd, maar faet kracht op voor de be langen van den kleinen man. En altijd weer toont hij zich ter dege in de gemeentezaken te hebben ingewerkt. Zoo heeft Hij een spe ciale studie gemaakt van de moeilijke bedrij- venpolitiek en zijn frisschen kijk daarop zal men- met genoegen in dit nummer nagaan. In één adem noemen wij ten slotte de nieuwe figuren voor onzen Raad: de heeren mr. dr. Bijvoet, de heeren Bartels, Wolff, van Kessel en mr. Muller Brands. In mr. Bijvoet krijgt de Haarlemsche Raad een scherpzin nig jurist. Reeds meermalen hebben onze lezers met zijn pennevruchten kennis ge maakt. En zijn betoog in dit nummer levert daarvan een nieuw bewijs. Laten vooral onze Alle R.-K. Dames en Heeren in het bezit van een FIETS, worden uitge- noodigd op Zaterdagmiddag 2 Juli, 3 'A uur, naar het Bavodorp (Zomervaart) te komen. x Verdere inlichtingen: Propaganda- bureau A. L. Dyserinckstraat, hoek Teylerplein. nieuwe Katholieke kiezers in de geannexeer de gemeenten en wel speciaal die van Heemstede, dit zuiver verstandelijk en on weerlegbaar pleidooi eens goed in zich op nemen! De Katholieke lijst bevat ook de namen van twee wel bekende figuren uit de gean nexeerde gebieden Schoten en Overveen. Oud-Wethouder Wolff van Schoten, welke Haarlemmer kent dien stoeren werker niet? Terecht bepleit hij in dit nummer, dat het geannexeerde Schoten wel een bijzondere waakzaamheid van het gemeentebestuur van Groot-Haarlem noodig heeft. Welnu, de Ka tholieke Kiezers stellen hem als wachter daarvoor aan! Eveneens is het met Overveen. Het is voor het Katholieke Bloemendaal een heel verlies, den heer van Kessel kwijt te raken. Maar Groot-Kaarlem haalt dezen populairen Roomschen werker met vreugde binnen. Zijn woord tot de kiezers der nieuwe Haarlem sche gebieden moge doorklinken en vrucht dragen! Een der eerste, naar wij vertrouwen de eerste plaatsvervanger kan het zelfs het twaalfde lid der nieuwe Roomsche fractie, mr. Muller-Brands, toont zich in dit num- met een groot voorstander van reeële be zuiniging in de lijn, welke wij voor een bloeiend Haarlem al lange jaren hebben uit gestippeld. Zoo kan de R.-K. Staatspartij met volle vertrouwen in Haarlem den Verkiezingsdag te gemoet gaan. Aan de kiezers nu te zor gen, dat deze mannen in een zoo groot mogelijk aantal het nieuwe Haarlem kunnen besturen! Sociëteit „St. Bavo" „Proza en Poëzie" 8 uur R.K. Jonge Vrouwenbond 8 uur Esperanto 8 uur Eerbied in God's Huis 8 uur Bestuur Spoor en Tram 8 uur. St, Josephsgezellengebouw Jansstraat 59 Repetitie Zangersgezellen half 9 uur Zelatricenvergadering half 9 uur. Patronaatsgebouw Teylerplein Propa- ganda-avond R.K. Kiesvereeniging, afd. parochie „St. Jan" 8 uur. Groote- of St. Bavokerk Orgelconcert van half 9half 9 uur. Den Hout H. O. V.-concert in de tent 8 uur. „Luxor"-Theater Bioscoopvoorstelling 8 uur. Theater „De Kro^n" Bioscoopvoorstelling 8 uur. Bisschoppelijk Museum Jansstraat 79 Geopend eiken dag van 10 tot 5 uur, be halve op Zon- en Feestdagen. Kleine Theresia Stichting. Tehuis voor onverzorgde zuigelingen. Spreekuur Dins dag en Vrijdag van 34 uur. Tempeliers straat 36. R.-K. Arbeidsbeurs voor mannen en jon gens. Sociëteit „St. Bavo", Smedestr. 23. Telefoon 10049. Alle werkdagen van 9half 12 uur, 's middags van 35 uur, 's avonds van half 8half 9 uur 's Zaterdags alleen van half 1012 uur. R.-K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meis jes. Bloemhofstraat 1. Tevens bemid delingsbureau voor verpleegsters en alle werkende dames. Alle werkdagen van v.m. 1012 uur, des middags van 24 uur en 's avonds van 89 uur, behalve Za terdagavond Tel, 11671. Arbeidsbemiddelingsbureau van het Sint- Franciscus Liefdewerk. Zoetestraat 11. Eiken Donderdag van 8914 uur. R. K. Bevolkingsbureau Gebouw „St. Bavo" Smedestraat 23. Van 8—10 uur op Maandag-, Woensdag- en Vrij dagavond. R, K. Leeszaal en Uitleenbibliotheek. Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 10—12, van 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken van 25 uur en van 79 uur. Woensdags middag ruilen van kinderboeken. St. Marthavereemging Bloemhofstraat 1.Zondags en Woensdags van 810 uur gezellig samenzijn voor Hollandsche meisjes, die hier geen thuis hebben. Tel. 11671. St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraat 49. Aanvragen om versterkende mid delen voor arme zieken der S. E. V. Maandag van 23 uur. Donderdag van 1-4-2 uur. R. K. Kraamverpleging van de Derde Orde St. Franciscus. A.anvragen ook voor njet-leden van de Derde Orde te richten tot Mevr. Coebergh, Ged. Oude Gracht 74, Dinsdag van 2—3. Zuster Toeset, Reitzstraat 29, Haarlem Schoten, Woensdags van 23 uur. Zuster Toeset, Damiatestraat 1 (Bavodorp) Donderdags van 23 uur. R. K. Reclasseeringsvereeniging, aideeling Haarlem. Eiken Donderdagavond half 9 vergadering in het gebouw der Sint- Vincentiusveieeniging. N. Groenmarkt 22. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. Ongevallendienst Centrale oproepplaats aan :t gebouw van de Brandweer (Ged. •ude Gracht). Uitsluitend Telef. 14141. Geboren: 26 Juni. z. van C. Wandelee— liggelman. d. van A. J. Neeven-Feljen. 27' Juni: z. van A. M. DerogeeStolten- kamp. z, van M. C. M. KuhlmannVee- ntntfs. z. van Y. Verdonkde Jong. d. van J. C. v. LieropWajer. Overleden: 27 Juni. M. Ruijtenschildt Swidde, 58 j., Nassaustraat. W. Pauw, 71 j„ Schoterweg, W., 5 m.,z. van T. Schee- lings, Bantamstraat. Aan de St. Josephkweekschool te Utrecht is voor het eindexamen geslaagd onze stad genoot H. E. Keesstra. Voor het examen rijksklerk bij de directe belastingen, zijn geslaagd onze stad- genooten B. v. Beveren en P. J. Bras penning'. Voor het toelatingsexamen aan het Conservatorium te Amsterdam, slaagde voor piano onze stadgenoot, de heer J. van Vliet, leerling van den, heer Jacob Bijster. In verband met de late ontvangst van het Raadsstuk betreffende de uitbreiding van het politiekorps en mede in verband met het verzoek van de organisaties van politie- pe soneel tot aanhouding, heeft de heer Kèesen een voorstel ingediend, om dit punt aan te houden. Wij herinneren nog even aan de propa ganda-vergadering, die heden (Woensdag) gehouden wordt in het Patronaatsgebouw aan de Leidsche Vaart voor de a.s. Ge meenteraadsverkiezing. Als sprekers treden op de heeren J. A. de Lobel en M. L. A. Klein. Verwacht worden alle meerderjarige pa rochianen Van de St. Bavo-parochie, vooral degenen, die van dat stadsgedeelte komen, dat onlangs bij Haarlem is geannexeerd. Morgen- (Donderdag) avond om 8 uur, krijgt het Amsterdamsche Kwartier zijn propaganda-vergadering in hel Patronaats gebouw aan het Teylerplein. Als sprekers treden op de heeren A. J. Loerakker en F. Keesen. candidaten voor den gemeente raad. Wie den propagandistischen ijver van onze club in het Oosten der stad kent, weet dat een bijzondere aanbeveling voor deze vergadering geheel overbodig is. Ook deze vergadering belooft iederen bezoeker tevreden te stellen, omdat daar een afdoend antwoord zal worden gegeven op alle vra gen, die kunnen worden gedaan. Men wekke vooral de weifelmoedigen op deze verga dering te bezoeken. FAILLISSEMENTEN VAN 28 JUNI 1927. B. van Vliet, garagehouder té Schoten (Haarlem) Floresstraat 45 curator Mr. W. A. J. Stortenbeker alhier Ali Groen weduwe C. Keur, handelaarster in ijzerwaren te Santpoort Brederodcweg 73, curator Mr. F. J. D. Theyse, alhier Opgeheven werd het faillissement van C. Jongert, vischrooker te Monnikendam, cu rator Mr. Jhr. Lu.. Rengers Hora Siccama alhier. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der uitdeelingsliisten van: H. G. A. van Leeuwen, aannemer, vroeger te Santpoortcurator Mr. R. C. Bakhuizen van den Brink Vorig bedrag 1807.2&K' R. K. Bond van Overheidsper soneel „St. Paulus", afd. Heemstede 10. Van E. B1. Van de fam'üe v. M1. Van den zetter, om1 een rond getal te maken 0.03k-! Totaal 1819.30 Ook door de Spaarnebank worden giften in ontvangst genomen, welke in deze lijst zullen verantwoord worden. H. E. van Heuvelen, caféhouder te Zaan dam, curator Mr. C. van Sprang te Zaandam Jacob Goede Szn., eierhandelaar te Lands meer, curator Mr C. van Sprang, te Zaandam N. W. Wamsteeker, vleeschhouwer te Ijmuiden, curator Mr. L. Ali Cohen alhier K. Nesenberend, koopman te Zandvoort (thans te Amsterdam) curator Mr. M. van Toulon van der Koog, alhier. Stand der fruit- en warmoeziergewas- sen op 24 Juni. Luchtpost v&n Batavia naar Soerabaja. Aanvang der geregelde verbinding. Verstikkingsgevallen op fabrieken en schepen. Een sombere reeks Biologische bijzonderheden uit „Artis". Huisbrand onder de warenwet? Een ontwerp-buisbrandbesluit. De Nederlandsche doctores honoris causa v£n de Uuiveristeit van Leuven. De moord aan 't Bezuidenhout te 's-Hagè. De wed. G. gerehabiliteerd. De Paters Dominicanen te Lapgenboom. 75-jarig jubilé. Christus, werkman. Een verzoek tot den H. Vader voor de instelling van een nieuvr feest. Wetenschappelijke reisbeurzen. Een schenking van 20.000 aan de Kon. Aca. demie. De regenval in dè Veenstreken. De turf droogt niet. Geen hoopvolle vooruitzich ten. Bezoek aan de Zuiderzeewerken. Twee de Kamerleden op excursie,. Vergadering van den Bond van melkvee* houders in Zuid-Holland. Oud-gepensionneerden bij de Spoorwegen, Bijslag cp pensioen. Het instituut van den labrieksarts. Een wetsontwerp in voorbereiding. De 3-October-markt te Leiden. De Fokker VII te Sengora aangekomen. Morgen naar Batavia! Ernstig Fransch-Duitsch incident in hel bezette gebied. Gisteren is te Londen het zevende con gres geopend tot onderdrukking van den handel in blanke slavinnen. De herdenking van de stichting der Leu« venscbe Universiteit, De Fransche Kamer heelt het wetsont werp op de algemeene legerorganisatin aangenomen. Nieuwe executies in Rusland. Morgen is het de dag, waarop de kiezers zullen beslissen wie voor 4 jaar de plaats in de Raadzaal zullen innemen. Voor de Katholieken is de keus al zeer gemakkelijk. Alle partijen ziin ten volle te vreden gesteld, dank zij het werk der leden van den verkiezingsraad, die tenslotte be reikte, dat er een 14-tal candidaten kwa men, werkers in de verschillende organisa ties, die getoond hebben een plaats waardig te zijn. Er k a n dan ook geen enkele Katholieke kiezer ontevreden zijn met deze samenstel ling van de lijst en als er ooit sprake is ge weest van een zuiver weergeven van wat een gemeente is, als er ooit bereikt is een vertegenwoordiging, zooals die werkelijk be hoort te wezen, dan heeft de R.K. Kiesver eeniging „Plicht en Recht" dit nu bereikt Wij vertrouwen dan •ook dat geen man en geen vrouw thuis zal blijven, en dat ieder zijn stem uitbrengt op Dr. E. A. M, Droog of in ieder geval op een der candidaten van lijst 3, de lijst, geplaatst in den rechterbo venhoek van uw stembilet. Het bestuur der R.K. Kiesvereeniging verzoekt ons nog te melden, dat ouden van dagen, wien het moeilijk is te gaan stem men, alsook zieken per auto gehaald zullen worden. Wie dit nog niet aan een der propagan disten heeft opgegeven, kan zich alsnog aan melden bij onderstaande adressen: Schreurs, Zandvoortschelaan 109; Otte, Talmastraat 7; W. Groenland, Jan v. d- Bergstraat 11; C. Floris, Drieheerenlaan 15; L. Nunnink, Heerenweg 21; L, Couenfcerg, Haemstedeplein 6. Zoo mogelijk nog heden avond. MISLUKTE POGING TOT ONTVOERING DOOR DE POLITIE VOORKOMEN. Sedert eenige dagen, zoo vernemen wij, ligt alhier, nabij de sluis, een Nederlandsch zeilacht. Een opvarende van dit jacht moet gepoogd hebben een 15-jarig meisje, wonen de te IJmuiden, te ontvoeren. Het jacht, dat Manadagavond naar zee zou vertrekken en de sluis reeds gepasseerd was, kon echter niet uitvaren, daar de politie dit tijdig be lette. Toen wij ons gisteren bij de politie om inlichtingen vervoegden, werd ons medege deeld, dal ons nog geen informaties konden worden verstrekt. ELECTRISCHE TREINEN. Met ingang van 1 Juli zullen de volgende treinen electrisch loopen: in de richting Rot terdamAmsterdam de nrs. 1010, 1016, 212, 218, 226 en 232; in de richting Amsterdam- Rotterdam de nrs. 211, 217, 207, 225, 231, 1097. De Zondagsdienst op deze treinen blijft ongewijzigd. van de orgelbespeling in de groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 30 Juni 1927, 's avonds van 7.308.30 uur, door den heer George Robert. 1. Praeludium et Fuga, D gr. t„ J. S. Bach. 2. Improvisation, S. Karg-Elert (op ver zoek); 3. Choral, A. Honegger; 4. Pièce héroïque, C. Franck; 5. Choral I, H. Andriessen. WOERDEN, 29 Juni 1927. Kaas. Aan gevoerd 623 p; Eerste kwaliteit 4015; tweede kwaliteit 3639; zwaardere Rijks- merk 4045 met rijksmerk 36—40; zware 47. Handel matig. Barometerstand 9 uur v.m.: 760. Vooruit. OPTICIENS - FABRIKANTEN 1 Koningstraat 10 Haarlem. Licht op. 7 De lantaarns moeien morgen worden opgestoken om 9.54. Hoogste barometerstand 767.7 te Vardi. Laagste baromterstand 750.5 te Stock- holm. Verwachting: matige tijdelijk wellicht toenemende Z. tot Z.W. wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk regenbuien, warmer. (Lid der He Kamer). (Lid van den Gemeenteraad). Gedep. Staten van Noord Holland be sloten aan M. Hellingman, te Hoorn, vergun ning te verleenen tot het in werking houden van een autobusdienst van Hoorn over Grost- huizen en Beemster naar Alkmaar en terug. Aan P. Kok, J. Tuinman en J. F. Wilken, te zamen vormende de Eerste Langen dijker Autogarage en Autobusonderneming ender firma" Kok, Tuinman en Wilken, te Oud- karspel, vergunning te verleenen tot het ia werking houden van autobusdiensten v?n Oudkarspel naar Alkmaar en terug van Oud karspel naar Purmerend en terug (cp Dins dag). i. t

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 1