HERINGA WUTHRÏCH Berichten uit onze vorige oplage. Woningbouwvereeniglngen. HILLEGQM Als de zon schijnt! HET STEDELIJK STORMRAMP-COMITE 1927. Programma koffie THEEy HAARLEM AFD. RADIO. AGENTEN VOOR CORONA-PHON 2-1-2 (Adv. ing. Med.l Thans is verschenen het verslag van den directeur-Generaal van de Volksgezond heid betreffende de financieele controle van de Woningbouwverenigingen over het jaar 1926. Naast een zeer gedetailleerde beschrijving van een aantal der gecontroleerde gevallen bevat dit verslag ook enkele algetneene op merkingen betreffende het beheer der wo ningbouwverenigingen, waaruit wij het vol gende memoreren „De administratiekosten veelal alge- meene onkosten genoemd blijken hier en daar te hoog. Meestentijds doordat aan be stuursleden en huurophalers vergoedingen worden betaald, welke voor een vereeniging met een sociaal doel aan den ruimen kant zijn. De verzekering van de woningen t gen brandschade vordert nog menigmaal te hooge uitgaven, hetzij omdat het verzekerde be drag per woning belzngrijk hooger is dan de vervangingswaarde van de woningen, hetzij omdat het percentage van de premie te hoog is. Ofschoon bij de kennisgeving van de vaststelling en de betaalbaarstelling van de jaarlijksche rijksbijdragen in het exploitatie tekort voor zooveel noodig een berekening wordt gevoegd, waaruit blijkt dat op de storting van een zeker bedrag in het onder- houdfonds is gerekend, wordt nog bij her haling bevonden, dat bedoeld fonds niet gevormd was. Ook op het aanhouden van huurregisters ter verantwoording niet alleen van de be taalde, maar ook van de achterstallige huur, verder op het aanhouden van een deugdelijke, zij het dan ook van een eenvoudige administra tie, en tenslotte op het ordelijk bewaren van de bewijsstukken, moest nog meermalen worden aangedrongen. Voorts bevat het verslag enkele mede- deelingen betreffende de huurbepaling van Woningwetwoningen, welke voor de bouw verenigingen van groote beteekenis zijn. Er wordt op gewezen dat de Regeering in de crisisjaren wel haar toevlucht moest nemen tot een huurstelsel naar het inkomen der be woners. Thans, nu meer normale toestanden zijn ingetreden, is het verlaten van het in- dividueele huurstelsel gemotiveerd en is het aansturen op economische huren (waar onder verstaan moet worden huren, die de volle exploitatie kosten van een onder de huidige omstandigheden gebouwde woning dekken) noodzakelijk. In 1927 zal op uitge breide schaal worden onderzocht in hoeverre de huurzettingen naar de aangegeven be ginselen onvoldoende mochten zijn. Bij den aandrang der Regeering tot economische huurbepaling zal de geleidelijkheid worden betracht. (Ingezonden). Als de zon schijnt op onzen Speldjesdag, die zal plaats hebben op Zondag 24 Juli, dan kunnen wij zeggen, de natuur werkt mede, om op dezen dag aan velen het geluk van nieuwe levenskracht terug te schenken. De zon alléén kan het succes niet verzekeren, en daarom komen wij met een vriendelijk verzoek tot de dames (boven den leeftijd van 14 jaar). Helpt ons door U aan te melden, als verkoopster voor den a.s. Speldjesdag. Denkt toch niet, dat buiten Uw hulp deze dag toch wel zal slagen Incegendeel, wij hebben nu méér dames noodig, dan ooit te voren. Be: luit nu en meldt U aan bij onder staande adressen. pok H.H. medewerkers zijn welkom, want ook dezen kunnen ons behulpzaam zijn. Op de allereerste plaats mogen wij de Comité-leden, wel eens ernstig aan poren om op dien dag mede te werken. Allen hebben niet aan onzen oproep gevolg gegeven, om de voorbereidingsvergadering bij te wonen. Dat kunt U herstellen, door U eveneens aan te melden, opdat, de toch al niet gemakke lijke taak van de Parochie-leiders eenigs- zins verljchf zal worden. Laten wij vertrouwen, dat degenen, die Herwonnen Levenskracht willen helpen, zich zullen aanmelden, dan kunnen wij onder de gouden stralen van de zon met blijmoedig heid het succes van den Speldjesdag ver zekeren. Aanmelding kan geschieden bij S. A. v. d. Landen, Denne .tr. 12 J. Grob- be, Brouwerstr. 106 H. P. Zegwaart, Sophiastr. 33 S. Tesselaar, Krui> tochtstr. 44 P. Dekker, Gen. Cronjéstr. 83 zw. J. Reinerie, Teylerplein 25 A. Wassenaar, Oosten de Bryinstr. 79, J. Vreenegoor, Frans Halsstr. 30 rood W. Molenkamp, Overtonweg 7 Gebouw Sint Bavo, Smede- straat 23 Th. Ruygrok, Damiatestr. 8. Tot en met hedenmorgen is bij den pen ningmeester van het Stedelijk Stormramp- Comité 1927 binnengekomen: Lijsten Wiedijk: Lijst Nr. 158 14.15 Lijst Nr. 127 12.- D. H. en personeel 4.50 Gej'ncasseerdcinteeken biljetten: Mevr. J. G. S. 5. Oprechte Haarl. Courant 420.04 Haarlem's Dagblad ten name van feestavondje van Onderling Genoegen 4.75 Extra collecte Baptisten Ge meente h 28. Opbrengst Schilderijen Ten toonstelling op een bruiloft: 4. 492.44 30219.03 saldo vorige verantwoording der H. O. V. muziekuitvoering in den Hout op Donderdag 30 Juni 1927 des avonds te 8 uur, onder leiding van Willem Knikker. 1. Marche Hongroise, H. Berlioz. 2 Ouverture' „Mignon," A. Thomas, 3. „Sylvia," Ballet, L. Delibes. 4. Grande Fantasie de l'opera „la Juive," J. Halevy. 5. Fantaisie „La Traviata," G, Verdi. 6. Balletto dell' opera „La Gioconda," A. Ponchielli. 7. Fantaisie „La Bohème," G. Puccini.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2