VOOR DE SLACHTOFFERS E.R.K. aHHTH-BU» VAN DE RAMP IN DEN ACHTERHOEK. Herin ja 4 Wulbricli, Haarlem V erkeers. ongevallen. LEVENSVERZEKERING MAATSCHAPPIJ Verzekerd Kapitaal plra. f 22.501000.~ Wiskundige res. per 31 Dec. f 2.909.510.85 Extra waarborgen f 318.000.— ■Li LOTTGERING L.' TIENDUIZENDEN ZAKENMENSCHEN Bliksembeveiliging Rijksweg Amsterdam-Haarlem Aanrijding. Middelbare School voor Meisjes. Een ongeluk voorkomen. Algemeene H. Communie. Een R.-K. cursus in lichaamsoefening. voor hetstoomenvantennis- broeken en sportcostuums Gr. Houtstraat 5a jjj"| TELEF. 10771 fg BURGERLIJKE STAND. Theater „De Kroon". Verpachting diverse standplaatsen 1927/1928. Concert in den Hout. Aangereden. PATER B. H. S. M. VON BONNING- HAUSEN S.J. Gewetensgeld. Luxor Theater. Statuten. Het ongeluk op het station Amsterdam. De standplaatsen voor de taxi's. Tentoonstellint,» School- en Werktuinen. HET RIJKSWEGENPLAN. Bestaande en nieuwe hoofd verbindingswegen. IJMUIDEN. IJMUIDEN-OOS HEEMSKERK. Te Nijmegen. Voor Katholieken, die een levensverzekering willen sluitenis dit de meest aangewezen maatschappij. De waarde van een stem. DANKEN HUN SUCCES AAN GOED TOEGEPASTE WAAROP ZOUDT OOK GIJ DIT MIDDEL NIET GEBRUIKEN? WATERPOLO. LAATSTE NIEUWS. Een hevige brand verwoest zestig huizen. RuslandEngelandPolen. Léon Daudet. Byrd te Parijs verwacht. Een onderhoud met Byrd Brand te Roermond. Een merkwaardige Veiling Aardbeving geregistreerd. lof, ook in dc kerk van Liduina mocht wor den gehouden. Zoo was 't Dinsdag, Woensdag en Don derdag telkens om 9 uur een plechige H. Mis, om 12 uur bezoek bij het Allerheiligste en handoplegging door de priesters, en om 2 uur Plechtig Lof en afzonderlijkezegen met het Allerheiligste. De pastoor sprak woorden ex corde tot de zieken; den tweeden dag ook pastoor Willenborg, de stichter van dit prachtige werk. En den derden dag kwamen, om waar dig te sluiten, behalve Pastoor Willenborg, de kapelaans Schoenmaker en Sondaal, vijf professoren, oud-medewerkers van pastoor van de Pavoordt in Hageveld, en kwam de Schola Cantorum van het Seminarie onder leiding van Prof. van de Wiel, en de kranige stoet misdienaars, getraind door Prof. Ver hagen. Toen hebben de zieken en de jon gens en jongemannen die naar zielzorg ver langen, zich aan elkander gesticht, en voor elkander gebeden. Nu onze gasten dan heen zijn, gedenken we met dankbaarheid de vrucht van goede gaven naar het kerkgebouw-ziekenhuis ge bracht. Het is een treffend verschijnsel; waar we met zieken te doen hebben, daar moeten we geven; ook al zouden ze ner gens behoefte aan hebben, we moeten geven, om de eenvoudige reden, dat ze ziek zijn. Dat hebben onze parochianen,en velen daarbuiten, ook andersdenkenden zoo echt begrepen. Die Simon's en Veronica's heb ben onzen lieven Heer zelf ontmoet op Zijn kruisweg. De zegen zal niet uitblijven. Thans is men zoover gevorderd met het sloopen van de oude arbeiderswoning bij de Liedebrug, dat er niets meer van te zien is. Wanneer men nu met het leggen van de waterleidingbuizen gereed is gekomen, kan men het fietspad, dat tegen deze woning stuitte, doortrekken. Dan is bier voor het a.s. drukke fictsverkeer een buitengewoon gevaarlijke plaa'.s weggenomen. Gistermorgen elf uur had bij; de Blauwe brug een aanrijding plaats, die wonderlijk goed afliep. Een jongeling op de fiets week voor de tram uit en lette er niet op, dat er een paford en wagen aankwam van den anderen kant. Hij kwam er iuist onder te recht. De jongen kwam echter vrijwel on gedeerd onder den wagen vandaan, terwijl zijn fiets door een trap van het paard eenigszins beschadigd was. Voor het eindexamen der Middelbare School voor Meisjes met 5 j. c. slaagden de candidaten: S. E. Bakels, D. I. E. U. Boeke, E. A. v. Breemen, W. Brust, H. A. Buur man, M C. P. Bückmann, S. H. C. v. Elck, M. L. v. Eijndhoven, E. v. der Heiden, N. de Keizer, W. Nieuwjaar, H. H. Nilaut, Ch. Nolting, D. P. v. Parreeren, C. A. Repko, A. Sigal, A. Tijm, D. M. Volbeda, P. M. Wellensiek. Een getuigschrift werd toegekend aan de vakleerlingen C. A. Domhoff en L. T. v. Hasselt. Gisteravond, omstreeks half 9 uur, wilde een krankzinnige vrouw, die uit hel Prov. Ziekenhuis ontsnapt was, zich bij de nade ring van een zuster voor de tram werpen, bij de overweg aan de Kleverlaan. De wa genveerder stopte gelukkig bijtijds, waa-- door een groot ongeluk voorkomen werd. Door de zuster en eenige voorbijgangers werd de ongelukkige in een au'o gezet, die haar weer naar het Provinciaal Ziekenhuis terugbracht. Voor de leden van den Mariakrans, St. Agnus-Patronaat, St. Josephgezellen en Pa tronaat 0. L. Vr. in de parochie van O. L. Vr., zal morgen een algeineenc H. Commu nie plaats vinden onder dc H. Mis van 7 uur in de parochiekerk. Naar wij vernemen, bestaan er plannen, om hier ter stede of te Amsterdam een R.-K. Cursus op te richten, waar de Rijks bevoegdheden voor de lichamelijke oefening zal kunnen worden verkregen. Zij die zich hierin willen bekwamen, gelieve zich op te geven aan den Rector der R. K. Leergangen te Tilburg. De cursus zal bij genoegzame deelname 1 Sept. a.s. geopend worden. Geboren: 28 Juni: J. v. d. LindeBrink huis, z. 29 Juni: E. W. M. de Kuster Brethouwer, d. W. M. de Jongv. d. Kamp, d. 30 Juni: W. v. Meeterenv. Dijkhuizen, z. G. Koopmande Jeu, d. 1 Juli: P. C. Habes—Peetoom, z. Overleden: 30 Juni: A. Warmerdamv. Amsterdam, 75 j., Papentorenvest J., 5 mnd-, d. van T. Smit, Kamperlaan. Voor ons Hollanders is de Marine altijd aantrekkelijk al is 't dan ook de Ameri- kaansche. In de film: „De Zee-kadet" zien we zee en schepen en watervliegtuigen, en vooral het leven der kadetten in hun op- leidings-instituut met groote belangstelling. Het stukje propaganda, dat er in ligt, kan ons koud laten, maar verwarmd voelen we ons door den geest van flinkheid, naar 't li chaam en naar het karakter, die de jongelui daar aan den dag leggen. i.i de film, ho pen we: ook in de werkelijkheid! Bovendien is in deze omgeving een boeiende verwikke ling' geplaatst, van echt mannelijke vriend schap, ontluikende liefde, harde plicht en kinderliefde, die met elkaar in strijd en daarna tot gelukkige oplossing geraken, zoodat, wijl ook de grappige noot niet ont breekt, de film inderdaad aan iedere be hoefte van oog en har' voldoet. Mèt de hoofdfilm kunnen we prijzen het nieuwsoverzicht. De beide kluchten echter, die 't hoofdnummer voorafgaan, vonden wij nogal zouteloos. Men geneere zich dus niet. wat laat te komen: wie nog op tijd is of de „Zee-kadet" geheel te zien, zal zich zijn avjfrnd niet beklagen Bij deze verpachting bleek e^n stand plaatsvoor een kraam voor zuurwaren voor den pachter 15 waard te zijn, in het Julia- napark 61,20, op de Botermarkt 50, in Den Hout tegenover Dreefzicht 2.50 en bij de Badinrichting aan de Kleverlaan 156. Een bloemeustand pachtte men op het Verwulft (Zuidkant) 230, Spaarnwouder- straat 12, Stationsoverkapping le plaats vanaf Kruisweg ƒ321, idem 6e plaats 80, Schoterweg bij begraafplaats 40 en Groote Markt bij Gr. Houtstraat 106. Hét recht voor plaatsing yan een fotografietoestel bij de eHrtenkamp kocht men voor 10. Voor fietsenrekken werden o.a. de vol gende plaatsen gepacht: Raadhuis 52, Schouwburg 60, Jacobijnestraat (bureau Openb. Werl n) f 44 en Plein (Postkantoor) 26. TENTOONSTELLING VAN HANDEN ARBEID. Een groot maatschappelijk werk. Het Bestuur der R.K. Buitengewone L. S. voor Haarlem en Omgeving heeft in hare localiteiten in het gebouw Witte Heeren straat 15 (nabij het postkantoor) een ten toonstelling georganiseerd van werkstukken, door de leerlingen dezer school zelve ver vaardigd. Deze tentoonstelling wordt heden middag te 3 uur geopend en is te bezichtigen hedenmiddag van 3 tot 6 uur, morgenmiddag van 12 tot 5 uur en Maandagmiddag van 4.30 tot 6 alsmede des avonds van 7uur, gedurende deze drie dagen. Zoogls bekend is werd deze school 2 jaar geleden geopend en met 30 leerlingen begon nen. Thans is deze school uitgegroeid tot ongeveer 64 leerlingen. Het is dan ook een verblijdend verschijnsel hoe de ouders steeds meer het belang van hun kinderen gaan be grijpen en vele deze niet tegen hun aanleg en capaciteiten in op de Lagere School willen forceeren maar hen door het aanleeren van vakarbeid en handenarbeid, waartoe deze school de gelegenheid biedt, tot voor zie zeiven en anderen nuttige menschen van de maatschappyij laten uitgroeien. Wij stonden er van te kijken hoe of deze jeugdige kin deren tusschen de leeftijd van 6 en 15 jaar door deskundige leiding in staat zijn ge bracht om aardige voorwerpen te maken. Zoo zagen wij keurig afgewerkte houtarbeid, metaal-arbeid, schilderwerk, vlechtwerk, fi- guurzaagwerk, zaagwerk enz. met verschil lende daarvan gemaakte werkstukken, zoo als kastjes, boekenrekjes,, aumeublementen en ander kinder speelgoed. Zoo zagen wij van de meisjes eigen gemaakte jurken, aar dige bedspreien, tafelkleedjes, theemutsen, fafairwerk enz. De hoofdzaak van het onderwijs is het individueele onderwijs, wat er op ingesteld is de leerlingen zooveel mogelijk handvaar digheid en aanpassingsvermogen bij te brengen. Al degenen, die deze tentoonstelling bezoeken zullen overtuigd zijn dat de kin deren werkelijk tot iets in staat zijn en worden opgeleid tot deugdelijke vakmenschen. Juist door het individueele onderwijs zijn de leerkrachten in staat de aanleg van hun leer lingen heel nauwkeurig te bestudeeren en kunnen daarvan kunnen daardoor die richting aangeven, waarin voor ieder van hen deze aanleg het meest productief kan worden gemaakt. Twee middagen in de week worden aan handen arbeid besteed, terwijl ook veel vrije tijd na schooltijd hiervoor wordt benut. De moreele beteekenis van dit werk ligt hierin, dat de kinderen leeren zich zelf bezig te houden op een nuttige wijze en nu en ook later niet langs de straat behoeven te slenteren of zich onledig te houden met andere ontspanning. Ook de smaak voor kleuren wordt ontwik keld, zooals wij dat zagen in aardige lampen kappen. Een bijzonder woord van appreciatie voor hetgeen hier tot stand is gebracht mag zeker niet worden onthouden aan het hoofd der school den heer B. Schaap, die met zijn staf van 6 mede onderwijskrachten alles in het werk stelt om de leerlingen van deze school tot voor de maatschappij nuttige en bruik bare krachten te maken. Wij vertrouwen dat Zeer velen van hun belangstelling met dit groote sociale werk kennis zullen geven door een bezoek aan deze tentoonstelngmte bren gen. Muziekuitvoering in den Hout op Zondag 3 Juli 1927, des middags te half 3, onder leiding van Willem Knikker. 1. Teufelmarsch F. von Suppe. 2. Ouverture Venus auf Erde, P. Lincke. 3. Les Patineurs, Valse E. Waldteufel. 4. Terpsichore, Ballet L. Ganne. 5. Ouverture Bandietenstreiche F. v. Suppe, 6. Siamesische Wachtparade P. ^Lincke. 7. Fantasie del l'opera „I PagÜacci Leoncavallo. Gistermiddag stak de 69-jarige mej. H. L. zonder op het verkeer te letten, plotseling de Oude Groenmarkt over. Zij werd daar door aangereden door een onbekend ge bleven wielrijder waardoor zij kwam te vallen en haar rechterpols brak. Zij is over gebracht naar het St. Elisabeth's Gasthuis. Te Katwijk, waar hij sinds geruimen tijd vertoefde, is gisteren van de laatste H.H. Sacramenten voorzien de Zeereerw. Pater B.H.S.M. van Bönninghausen S.J. Daarna werd hij naar de Maria-stichting te Haarlem vervoerd. Pater von Bönninghausen, die het vorige jaar werd benoemd tot kapelaan aan de kerk van den H. Ignatius te Rotterdam, van welke kerk hij vroeger rector was, kon wegens gezondheidsredenen tot heden deze functie niet aanvaarden. Naar wij vernemen, bracht de patiënt een rustigen nacht door. JUBILEUMWEDSTRIJDEN. „HAARLEMSCHE DAMCLUB,,. Maandagavond 11 Juli a.s. vangen de Jubileumwedstrijden der „Haarlemsche Dam club" aan. Op dien avond beginnen de Onderlinge wedstrijden voor de leden en donateurs (de z.g. Tombola-wedstrijden), waaraan door ca. 60 spelers zal worden deel genomen. Gespeeld zal worden in groepen van 6 spelers. Zij die zich nog Maandagavond a.s. bij het Bestuur als lid of donateur opgeven, kunnen nog aan deze wedstrijden deelnemen. Het Bestuur der „Haarlemsche Damclub" houdt zitting Maandagavond a.s. van 712 uur in het clublokaal dezer Vereeniging, bovenzaal Café „De Korenbeurs", Spaarne 36. Inschrijvingen worden ook aangenomen door den secretaris der Feestcommissie, den heer J. W. van Dartelen, Raadhuisstraat 61 te Heemstede. Alhier is ingekomen bit den inspecteur der directe belas.ingen, 2de afd. 143.10 wegens gewetensgeld; bij den inspecteur der directe belastingen 1ste afd. 84.15 en J 7.40 wegens gewetensgeld en bij den in specteur der directe belastingen l®te afd. 317.27 wegens gewetensgeld. Vorig bedrag 1820.30 Een uur loon afd. Chemigrafie van „de Spaarneslad" 15.52 Restant één uur overwerk groep personeel „de Spaarnestad" 3.90 M. C. uit dankbaarheid voor een verkegen gunst 5. Drukkerij „de Spaarnestad", afd. Diepdruk 11.50 Totaal 1856.22 Ook door de Spaarnebank worden giften in ontvangst genomen, welke in deze lijst zullen verantwoord worden. Het is een aardig, luchtig programma, wat de bezoekers van Luxor deze week te wachten staat. Geen „knal-filmen", maar toch heel amusante, geschiedenissen, welk verloop men geïnteresseerd volgt. „Suse van het atelier" is een 6-acter en dus de hoofdfilm. Susze is een vroolijke meid, die met een tweetal andere op een atelier werkt en een vroolijk driemanschap vormt. Als er een ontslagen wordt zorgen de anderen uit louter solidariteitsgevoel dat zij eenzelfde richting opgaan en dan wordt er weer naar werk gesnakt. Suzy heeft gauw wat beet bij een engroshande- laar in damesartikelen, en dank zij haar vroolijkheid bezorgt ze ook haar vriendin nen aldaar een betrekking. Na vete wederwaardigheidjes van aller lei aard komt er tenslotte een massa hu welijk van een vier a vijf personen. Dit is het laatste gedeelte vaji de laatste acte. Toch achten wij het wenschelijk dat alleen volwassenen de vroolijke historie gaan be kijken. Van Bibber als zwemmeester is een 2 actcn comedie, waarin een persoon, die geen slag zwemmen kan, alleen door toe val als zwemmeester wordt aangesteld, een drenkeling redt, en een zwemwedstrijd wint. Hoe ongerijmd ook, is een en ander toch zeer aannemelijk gemaakt en even eens op een zeer cr.medie-achtige manier. Een Polygoon-film brengt de laatste Ne- derlandsche gebeurtenissen op het doek, terwijl een revue, waarin de nieuwste damesmodes gekleurd zijn opgenomen der vrouwen, eenige aangename oogenbliklcen bezorgen en de mannen de haren ten berge doen rijzen. Een nieuw wonderkind, uitkave-spul, zeer aardig in een vroolijke vóór-film en ontpopt zich als geen onverdienstelijke concurrent van den eertijds zoo gewilde Coogan. De muziek was uistekend en verdient daarom dan ook extra-vermelding. De „Staatscourant" bevat de gewiizigdc tatuten van den Haarlemschen Kegelbond, alhier. Naar wij vernemen is de toestand van den heer J. Strengers, wonende alhier, die Zon dagochtend van een lorrie op het emplace ment van het station Amsterdam viel, tijdens, de werkzaamheden aan de electrificatie, zeer vooruitgaande. Toch zal hij nog wel eenigen tijd in het Wilhelmina Gasthuis te Amster dam verpleegd moeten worden. Naar wij vernemen wordt er ernstig over nagedacht om tot uitbreiding van het aan tal standplaatsen voor de taxi's te komen Reeds werd naar aanleiding hiervan door verschillende ondernemers een aanvraag bij B. en W. ingediend om eventueel hier voor in aanmerking te kunnen komen. Door de organisaties van de Chauffeurs is een commissie gevormd teneinde voorstellen te ontwerpen voor een nieuwe standplaats- regeling met een daaraan verbonden rolleer- systeem. Het moet tevens in de bedoeling liggen om nu tevens aan le dringen cp plaatsing van telefoonzuilen, welke aangesloten zijn op het telefoonnet, bij de standplaatsen te doen verrijzen. De Haarlemsche vereeniging voor Schooi en Werktuinen opende heden in gebouw Bloemhof een tentoonstelling van alles wat direct of zijdelings tot haar arbeidsterrein behoort. Voor deze tentoonstelling, die meer een demonstratie is, zooals de vereeniging haar ook noemt heeft de medewerking ver kregen van verschillende vereenigingen op idealistisch gebied, die vooral ook op de jeugd een opvoedkundige werking uitoefe nen, organisaties dus dit in algemeen doel met de vereeniging voor school- en werktui nen overeenkomen. Want het doel dezer tentoonstelling is de baldadigheid der jeugd legen te gaan en haar liefde voor de natuur bij te brengen. Niet alleen wordt liefheb berij opgewekt voor tuinieren en wat daar mede samenhangt, mara ook den kinderen zin voor orde en netheid geleerd, behulp, zaamheid voor elkaar, geduld, enz. De ten toonstelling is tevens bedoeld als reclame, om belangstelling te wekken voor het werk der vereeniging. Een dtr bovengenoemde organisaties is de A. N. W. B., die haar platen exploiteert, waarmede zij de jeugd de regels van het verkeer aanschouwelijk voorstelt, de ver schillende oriënteerings- en aanwijsborden, kaarten, boekjes over alle soorten toerisme, enz. De vereeniging voor Dierenbescherming heeft een aardige stand ingericht, waarvan de opzet en uitvoering zeker sterk tot de kinderen zullen spreken. Op practische wijze wordt hier voorgesteld op welke wijze men dierenbescherming kan in practijk brengen en bevorderen. De zijwand tegenover het tooneel wordt ingenomen door een smaakvolle rotspartij met verschillende soorten rotsplanten en een bijzonder mooie verzameling snijbloe men van de firma Tubergen, o.a. zeldzame variéteiten van uien. Hierbij sluit aan een minaluur-moeras, waarin talrijke soorten water- en moerasvogels, van de heeren Sip- kes en Romeijn, in hun eigen omgeving ge plaatst zijn. Dit is wel een der meest be zienswaardige en interessante stands. Voor het tooneel heeft de vereeniging zelf een stand opgericht, die een overzich' biedt van alle bodemproducten van land en tuinbouw in Nederland en van de lec tuur, die op dit gebied verschijnt. Voorts verdient de aandacht da stand van den heer Bous, waar alles omtrent groei en cultuur van een groot aantal cactussen is te zien. De zaal wordt verder ingenomen door stands van de firma Paternal te Santpoort met tuingereedschappen en bestrijdingsmid delen van insecten, van het werk der ver eeniging voor Behoud van Natuurmonumen ten, van het Bureau voor Beroepskeuze me: lectuur op tuinbouwgebied, van den Vegeta- riscchen Bond, het weekblad Floralia, den Haarlemschen- Kinderbond, van de Sierlcan, van Dr. Tesch op geologisch terrein met verschillende preparaten en een verzameling dieren en vogels. De buitenplaats wordt ingenomen door een tuintje van de vereeniging zelf, een stand van de Padvinders en van dr. v. d, Sleen, Het tuintje is een model van de werktuinen van de leden der vereeniging. De Padvinders demonstreeren op pakkende wijze hoe men wel en hoe men niet moet moet kampeeren, terwijl Dr. v. d. Sleen de tent beeft opgezet die hij gebruikt heeft op de reis naar de Himalaya, en een uitgebrei de collectie sieraden, gesteenten, bloemen e.d. uit dat gebied exposeert. Tevens is hiei een volledige bijenstand ingericht, waar het geheel imkersbedriji in beeld is gebracht. Ook voor de attracties is gezorgd. Ardige boertjes en boerinnetjes zullen dc producten der werktuinen, groenten, bloemen, honing, was, enz. verkoopen, en onder leiding van mej. v. Gelder zullen kinderen der leden op Zaterdag- Zondag en Woensdagmiddag volksdansen uitvoeren. Het doel der demonstratie tracht de ver eeniging ook te bereiken door de 2 a 3 hoog ste klassen van alle lagere openbare- en bij zondere scholen van Haarlem, Heemstede, Bloemendaal, de gelegenheid te verschaffen, de tentoonstelling klassikaal te bezoeken op Maandag 4, Dinsdag 5 en Woensdag 6 Juli. Naar tiet Amsterdamsche voorbeeld, in het Openluchttheater in Frankendael gegeven, zullen de leerlingen, alvorens de rondgang in het gebouw Bloemhof te beginnen, eene massa-les ontvangen over een algemeen on derwerp op natuurgebied. Verschillende dames en heeren, die de kunst verstaan, zich door het woord toe gang te verschaffen tot het hart van het kind, hebben zich reeds bereid verklaard onder werpen te behandelen, die de liefde voor de natuur bij het kind kunnen aankweeken. Hierbij zal er rekening mee worden gehou den, de spreeksters en sprekers te kiezen overeenkomstig den aard van het onderwijs, dat wordt genoten. De Dagelijksche Besturen der Gemeente Haarlem en Heemstede gaven bereids hunne groote ingenomenheid met deze mas- salessen op Natuurgebied te kennen, ter wijl nog getracht wordt de bezwaren, die het Dagelijksche Bestuur van de Gemeente Bloemendaal heeft, uit den weg te ruimen, opdat ook het Bloemendaalsche schoolkind de gelegenheid zal krijgen een mooi geheel op natuurgebied te kunnen bezichtigen. De leiding der tentoonstelling berust bij den heer P. Kion, tuincommissaris der ver eeniging, ontwerpen en uitvoering der in richting is van den heer N. Schrier te Heem stede. Het bestuur hoopt op een druk bezoek, opdat het financieële resultaat der vereeni ging in staat zal stellen de sinds lang ge- wenschte loods in den tuin aan de Pijlslaan te bouwen. Bij Kon. besluit (Staatsblad 169) is thans vastgesteld een Rijkswegenplan bestaande uit een taat van de betaande en aan te leg gen wegen, welke hoofdverbindingswegen zullen vormen voor doorgaand verkeer met motorrijtuigen, en een toelichtende kaart. Uit den staat nemen wij hier het volgen de over; Bestaande rijkswegen. Provincie Noord-Holland. AmsterdamLaren breed 46 M., ver- harrding klinkers, keien en gesloten weg dek, te brengen op 68 M. AmsterdamAbcoude breed 4 M. verhar ding, klinkers en gesloten wegdek te brengen op 6 M. AmsterdamHaarlem breed 58.4 M. Verharding keien en gesloten wegdek te brengen op 8.80 M. HaarlemscheZuid-Hollandsche grens br, 4—6 M. verharding gesloten wegdek te brengen op 6 M. HaarlemVelsen breed 46 M. gesloten wegdek, te brengen op612 M. VelsenAlkmaar breed 44.5 M, geslo ten wegdek tebrengen op 6 M. AlkmaarNieuwediep breed 35 M., verharding geasfalteerd steenslag en geslo ten wegdek, te brengen op 6 M. Provincie Zuid-Holland. Den HaagNoordHollandsche grens br. 4.85 M. verharding klinkers keien en gesloten wegdek te brengen op 612 M. Haagsche Schouw-Leiden breedte 5.5 M. verharding gesloten wegdek klinkers te brengen op 6 M. LeidenBodegraven breedte 4 M. ver harding klinkers te brengen op 6 M. Den HaagHoornburg breedte 10.5 M. verharding gesloten wegdek te brengen op 10.S M. DelftOverschie breedte 4 M. verharding klinkers en gesloten wegdek te brengen op 6 M. Njeuw aan te leggen en bij anderen dan het Rijk in beheer en onderhoud zijnde wegen. Provincie Noord-Holland. Rijksweg Alkmaar Nieuwediep Den Oever AmsterdamVelsen. AmsterdamPurmerendMedenblik. Amsterdam—Zuid-Hollandsche grens In de richting van Sassenheim. Amsterdam—Zuid-Hollandsche grens in de richting van Gouda, Provincie Zuid-Holland. SassenheimNoord-Hollandsche grens. RijswijkRotterdam met zijtak naar Delft s-GravenhageHoek van Holland. RotterdamBodegravenHarmeien s-Gravenhage—weg Rotterdam—Bode graven. GoudaNoord-Hollandsche grens. RotterdamHoek van Holland. RotterdamGorinchem-Geldersche grens Verduistering van koper. Alhier is door ,P°''tie aangehouden een zekere K. M. verdacht van verduistering van koper, ge noemd persoon is in arrest gesteld om door de commissaris te worden gehoord. Oe rijwielen diefstallen nemen toe. Op het politiebureau heeft K. V. aangifte ge daan dat zijn rijwiel, hetwelk stond aan de Z.Z. Visschershaven is ontvreemd, ook H. 1. deed aangifte van vermissing zijner rijwiel. \Y/ nneens werc' te IJmu'den Oost door A wonende Casembroodstraat, aangifte gedaan dat een damesrijwiel, hetwelk voor zijn woning stond, is weggenomen. De poli tie doet onderzoek. Mishandeling. J. Z. heeft alhier bij de politie aangifte gedaan dat hij is mishandeld door een zekere D„ tegen laatstgenoemde zal proces-verbaal worden opgemaakt. Burgerlijke Stand. Geboren: Agatha, dochter van Ger. Zonneveld en Cath. Bra- kenhcff; IJendrica, dochter van Joh. Nijman eu A. de Zeeuw; Wilhelmina, dochter van Wilh. Fatels en Joh Zonneveld;' Jacobus Hendircus, zoon van H. Bekker en M. van Lieseout; Jaccba, d. van H. Lensen en M. Rozemeijer; ïheodorus Ptrus, z. van P. Beentjes en C. Heijne; Jacoba Geer- truida, d. van C. A. van Zanten en G. Appel; Catb.arina Marie, d. van P. Baltus en Chr. E. van der Does. Gehuwd: Joh. Kuijl, 26 j. en Wilh. M. Adrichem, 24 j. Corn, van Veen, 34 j. en M. de Graaf, 29 j. Joh. Th. Stuurman, 24 j. en A. M. van Tunen, 21 j. Th. Koopman, 25 i. en L. G. Beentjes, 23 j. Overleden: D. ButerVoormeer, 62 j. Bij elke verkiezing zijn er velen, we mee- nen niet te overdrijven als we zeggen dui zenden, die, veelal uit gemakzucht, niet aan hun stemplicht voldoen en hun houding goedpraten met de bewering, dat het op één stem toch niet aankomt. lederen keer wordt uit den treure 't te gendeel betoogd, en toch.... De thans aan de orde zijnde gemeente raadsverkiezingen zijn er weer om die fa tale bewering te logenslraffen. Op verschil lende plaatsen gebeurde het, dat een zetel werd gewonnen of verloren door slechts één stem meer of minder. Als voorbeeld vermelden we Zwartsluis. De S. D. A. P. verkreeg hier juist één stem minder dan 75 procent van den kiesdeeler Het gevolg was, dat haar lijst bij de zetel- verdeeling niet in aanmerking kwam en zij haar eenigen zetel verloor aan de C.H. Van den vijand is het goed leeren. Moge het voor de Roomsche kiezers in den lande een waarschuwing zijn om allen hun plicht te gaan doen, opdat ons iets dergelijks, zoo mogelijk, niet overkome. R.K. POL. PROP. CLUB. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Zondagmiddag worden in de zweminrich ting aan de Kleverlaan drie polowedstrijden gespeeld n.l. Zignea IThetes I, H. V. G. B.Nereus en H. V. G. B. IINereus II. Zienea speelt haar eersten wedstrijd voor de competitie, zoodat we ons niet aan een voorspelling wagen. Het serietal is als volgt samengesteld: S. Zijlstra, Mevr. Simons, E. Bouwer, D. de Thump, C. Kammeijer, II. v. Abs, B. Venema. H. V. G. B. zal ook een zwaren strijd hebben te leveren tegen de Koog Zaandij kers. Er moet gewonnen worden H. V. G. B.'ers! H. 'V. G. B. speelt met de volgende combinatie: A. Boeree, P. v. Ommeren, S. v. d.Meer, W. P. v. d. Bogaerdt, J. Schouw, P Lugt, J. J, Bouwer. De H. V. G. B.-reserves ontmoeten I de Nereus-reserves. Gezien de uitslag van den wedstrijd in Koog-Zaandijk, voorspellen we hier een H. V. G. B.-overwinning. De wedstrijden vang enom 2,'4 uur aan. H. V. G. B. m—DE DELFT I 4—0. Gisteravond werd in de inrichting aan de Houtvaart op het terrein van den Haarlem schen Zw.embond de wedstrijd H. V. G. B. IIIDe Delft I gespeeld. Om even half acht wordt onder leiding van den heer A. H, de Bruijn Jr. begonnen. Er wordt direct heel aardig gespeeld en vlug gecombineerd met H. V. G. B. iets in den meerderheid. Na eenigen tijd schiet M. Sanduck een van den bovenlat terugsprin- genden bal onhoudbaar in. Spoedig hierna weet hij voor de tweede maal op dezelfde wijze te doelpunten. Spoedig hierna is het rusten. Na de rust is De Delft vrijwel uitgespeeld en de H. V. G. B.'ers belegeren dan ook Booij, die zich echter niet gemakkelijk pas-f seeren laat, Eindelijk heeft H. Hoek succes. Wanneer hij een bal keurig toegespeeld krijgt, schiet hij dezen keihard in. (3—0). Terwijl even later de Wijs voor de vierde maal Booij weet te passeeren. D. W. R. II—D. W. R. Ill I—3. Na afloop van den wedstrijd H. V. G. B. IIIDe Delft I bonden het derde en tweede zevental van de Waterratten den strijd te gen elkaar aan, eveneens onder leiding van den heer de Bruijn. Het tweede zevental (de Witten) is het eerts bij den bal, doch de achterhoede van het derde (de Blauwen) weer het spel direct le verplaatsen. De voorhoede van de blauwen met de Vries aan het hoofd, maakt het Stokman lastig en ondanks goed verdedigen, weet de Vries hem toch te pas seeren. 10. Spoedig hierna is het rusten. Na de rust zetien de Witten er alles op om gelijk te maken, maar hun schoten hebben geen succes. Langzamerhand ver plaatst Blauw het spel en weer is het de Vries, die tot tweemaal toe voor de blau wen scoort. 03. Het einde brak aan met een 30 overwinning van het derde zeven tal op het tweede. H. V. G. B.-ADSP.DE DELFT-ADSP. 1—1 Als slot van dezen avond werd een wed- strijd gespeeld tusschen de adspiranten van H. G. V. B. en De Delft, Het was een strijd van groote tegen kleine adspiranten, wat niet verhinderde, dat de partijen goed te en elkaar opwogen. Voor rust weet geen der partijen het doel te vinden, zoodat met blanken stand wordt gedraaid. Na de rust weet Heerkens Thifssen met een hoog schot De Delft de leiding te ge ven, terwijl Piet v. Duin even later voor H. V. G. B. gelijk maakt, waarmede het einde aanbrak. PRESBURG, 2 Juli. Gisteren is in Neti- stuben een hevigc brand uitgebroken, waar» door zestig huizen zijn verwoest. Men vreest, dat er ook slachtoffers zijn. LONDEN, 2 Juli. De correspondent van de „Daily Express" te Moskou heeft een onderhoud gehad met den Russischen mi nister van buitenlandsche zaken, Tsjitserin. Hij verklaarde volgens den correspondent, dut de Russische regeering geen anti-Brit- sche propaganda voert. De diplomatieke vertegenwoordigers van de Sovjet-republielc staan niet in dienst van de communistische par 1 ij-propaganda. Verder verklaarde Tsjit serin, dat Rusland sinds het afbreken der betrekkingen zijn vroegeren handel met Groot-Brittannië tusschen Duitschland, Italië Zweden, Frankrijk en de V. S. verdeeld is. Hij vreesde, dat de Britsche bourgoisie Po len tegen de Russen zou ophitsen. De hui dige spanning tusschen Polen en Rusland is niet van ernstigen aard. Rusland heeft geen vijandelijke bedoelingen tegen Polen. PARIJS, 2 Juli. Lécn Daudet, wiens ver- blijfpiaats nog steeds niet is opgespoord, publiceert in de „Action Franpaise" een schrijven, waarin hij alle vrienden en aan hangers dankt voor de vele brieven, die hij ontvangt. Zelfs uit het buitenland en Amerika ontvangt hij, naar hij zegt, sympa- thoe-be tuigingen. PARIJS, 2 Juli. Byrd wordt hedenmiddag te Parijs verwacht. LONDEN, 2 Juli. De speciale corres pondent van de „Daily Mail" te Ver-sur- mer heeft een onderhoud gehad met Byrd, die hem het volgende mededeelde: Nadat wij New-Foundland hadden verla ten, ontmoett enwij het slechtste weer, dat men zich kan voorstellen,' En het laatste gedeelte van den tocht was een vreeselij- ken si rijd teg ende elementen. Wij legden 4200 mijl in 42 uur af. Toen wij in het Noor den van Frankrijk de kust passeerden, had den wij nog slechts voor een half uur ben zine. Wij zagen de lichten van Caëns; wij Voorzagen een noodlanding in de duisternis in een onbekend land en besloten toen op het trsand te landen. Wij hoorden de golven in de duisternis de wielen van het toestel werden afgesla gen en wij bevonden ons in ondiep water. Byrd deelde nog mede, dat, toen hij voor den eersten keer hoven Brest was, hij voor nemens was regelrecht naar Parijs te vlie gen. Dichte mist en regen dwongen hem evenwel noordelijker te gaan en te trachten de Seine tevinden. Dit bleek evenwel on mogelijk, waarna hij ten slotte weer aan de kust terecht is gekomen. Byrd heeft bij het verlaten van het vlieg tuig onmiddellijk de officieele documenten, het draadlooze toestel en de navigatie- instrumenten gered. ROERMOND, 2 Juli. Hedennacht, om streeks drie uur, is de groole timmerfabriek van den heer H. Litjens, gelegen aan den Rijksstraatweg te Reuve, totaal uitgebrand. De brand werd het eerst ontdekt door sur- veillcerende politie-agenten, doch toen viel er aan blusschen niet meer te denken. Het vuur vond gretig voedsel in den grooten voorraad hou!, die in de fabriek aanwezig was. Er kon dan ook zoo goed als niets gered worden. Het woonhuis echter kon men behouden. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. LONDEN, 2 Juli. Gisteren had bij Christy een interessante veiling plaats, n.l. van cshilderijen en teekeningen uit de na latenschap van ex-keizerin Eugenie en prins Victor Napoleon. De opbrengst was in totaal ruim 20000 pon dsterling. LISSABON, 2 Juli. Te Lissabon is een sterke aardbeving geregistreerd, waarvan het centrum waarschijnlijk ligt op den Bal kan. Tot nu toe zijn geen breichten om trent de aardbeving ontvangen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2