ELF vergadering De uitslag. VGorn&amste Nieuws Stadsnieuws. II SÜ Donderdag 7 Juli 1927#- 51ste Jaargang No. 16595 Aangiiie moei, op straffe van verlies van alle rechten, geschieden uiterlijk driemaal vier en twintig uren na hel ongeval Dit nummer bestaat uit 10 bladzijden - Eerste Blad Agenda 8 Juli VUURWERK TE ZANDVOORT. Postpersoneei te Haarlem. UITNOOD1GING voor alle R. K. Kie zers, Propagandisten en leden van den nieuwen Gemeenteraad tot bij woning eener HEDENAVOND, 8.30, in „St. Bavo Smedestraat. bestuur der R.K. kiesvereenigiimg „credo pugno Jacob van Lennep. GemeenteMIk Lyceum te Haarlem. m*WËBm Hét Congres te Nijmegen. DE H. O. V. Aanrijding. De kiesdeeler van de Raads verkiezing. R.-K. Grafische Bond. VAN ONZE RECHTBANK. R.-K. Landarbeidersbond, afd. Haarlem. De plechtige consecratie der Kerk van O. L. Vr. Hemelvaart te Heemstede. J. J. WEBER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem. Telegraphisch Weerbericht WÊmMÈmmWiïSï fiilil SHH 'oor onze bureaux op de Nassaulaan was gisteravond de belangstelling oor den uitslag der gemeenteraadsverkiezingen groot. Bovenstaande ioto werd genomen ecnige oogenblikken nadat de uitslag der raadsver kiezing van Haarlem bekend was. De abonnementsprijs bedraagt vcot Haarlem en Agentschappen; Per week 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bi; trooruitbetalinj 3 5S Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen) PoatrekeininS Nr 5970. HIEUWE Advertentiën tusschen den teks# Vraag- en aanbod-advertenties 1^ regels 60 ct. per plaatsing; eli# regel meer 15 ct., bij vooruitbetaling Advertentiën tusschen den tekst als ingezonden mededeeling 60 ct per regeL Bij contract belangrijke korting Alle rbonné's op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsvoorwaarden f OMfi Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door» f - bij een ongeval met f OC,fl bij verlies van een hand, t IOS bij verlies van een f CO b>j n br®i 40." rr'Xre*vinder* tf-gcü ongevallen verzekerd voor een der volgende uit keeringen uuilUs" verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen; doodeüjken afloop«3U» een voet of een oog; 1 duim of wijsvinge* - beer S De verkiezingsstrijd in Groot-Haarlem is wel bijzonder fel geweest! Wij herinneren er ons nauwelijks een, waarbij door de twee machtige tegenstanders, de R.-K. en de S. D. A. P. zóó hardnekkig gevochten is als bij dezen stembusstrijd. Men heeft el- ks-ar den laatsten man tot het laatste uur betwist en wie de achttien auto's van de R.-K. Propagandaclub met de wit-gele vlag gen voorop door Haarlem's straten zag jakkeren, die kreeg de overtuiging, dat ze ker bij ons de zenuwen tot het uiterste ■gespannen waren. Hei was een onberekenbare strijd! De dag van 6 Juli was een zeer ongunstige. Groot was het aantal uitstedigen in dezen vacantietijd. Tien procent der kiezers on geveer kwam niet óp. Hierdoor moesten vooral die partijen lijden, welke hun kie zers ook uit de beter gesitueerden en amb tenaarskringen moeten betrekken. De uit slag i» dan ook wel zeer grillig geweest. Een kleine fout in de aanvankelijke opgaven van den verkiezingsdienst der drie Haarlem- sche dagbladen heeft getoond, boe de defi nitieve sterkte vad een partij van enkele cijfers afhankelijk is. Zoo was onze eerste opgave van het cijfer der lijst-van de Kamp 1808, terwijl dat in werkelijkheid 1776 is. Dit verschil van 34 stemmen had ten ge volge, dat aan de lijst-v. d. Kamp 2 en aan de Katholieken 10 zetels werden toe gewezen. Na dc correctie bleek echter, dat het gemiddelde van de lijst-v. d Kamp geen 75 pet. van den kiesdeeler bedroeg, zoódat de laatste zetel aan de Katholieke lijst voor een overschot van 371 stemmen werd toe gekend. Jammer, dat onze vrienden in het Bavogcbouw deze nachtelijke correctie niet meer konden vernemen! De elfde Katholieke zetel heeft dus wel aan oen zijden draadje gehangen. En eer lijk gezegd hadden wij dezen zetel liever op een meer koninklijke manier gehaald. Ons totaal-cijfer beantwoordt niet ten volle ran den geweldigen, aan den onvolprezen ijver van onze propagandisten. Bij de jongste Statenverkiezing hebben wij, naar een zoo nauwkeurig mogelijke berekening in Groot- Haarlem 12344 stemmen gehaald. Gisteren haalden wij nog vijf stemmen minder. De schuld daarvan ligt grootendeels bij de vele ujtstedigen. Maar wij mogen niet klagen, iqtegencleel; nu het lot ons gunstig was, heb ben wij overvloedig reden tot dankbaarheid. Immers, onze grootste tegenstander, de S. D. A. P.. heeft in het geheel geen stof tot juichen. Van 15204 stemmen bij de laatste Statenverkiezing behaald, is zij gisteren *e- ruggeloopen tot 14378 stemmen. Haar ver wachting was 13, haar hoop 14 zetels. Zij zal zich met 12 stoelen in den Raad van Groot-Haarlem moeten tevreden stellen. Wat wii maanden Jang hebben aangevoeld, is juist gebleken; De S. D. A. P. is in Haar lem haar groote trekkracht kwijt. De re denen daarvan zijn in de laatste weken der propaganda breedvoerig ontvouwd, zoodat wij daarop thans niet nogmaals ingaan. Dit staat wel vast, dat van den reeds hardop gefluisterden wensch van twee roode wet houders niets zal komen. Tot de verrassingen, hoewel minder aan gename, welke deze verkiezing verder ge bracht heeft, behoort de herkiezing van on zen communist Peper, die nog wel geen 1000 stemmen haalde, maar toch ver genoeg boven 75 pet. van den kiesdeeler uitkwam, om bij tweede toewijzing in den Raad te stappen. En dan de alles behalve aangename surprise van een Haarlemschen Rapaljaan. De anti-stemdwangman, de befaamde Over sleegpn, behaalde 1012 stemmen en wandelt dus nog trolscher dan Peper den Raad bin nen! Dat Groot-Haarlem nu al dadelijk zul ke grootstecdsche allures gaat aannemen is een schaduw op dezen verkiezingsuitslag. Van de overige partijen heeft de Vrij- terwijl zij niet zonder grond op een vierden hoopten. Hun stemmenaantal was bij de laatste Statenverkiezing 5144, thans 3778. Zoowel Vrijheidsbond als Chr. Hist, heb ben dezen teruggang aan de lijst v. d. Kamp te wijten. De middenstandspartij immers behaalde bij de St. verkiezing slechts 46? stemmen, thans ging dc lijst v. d. Kamp met 1776 stemmen srtijken, welke goed deels van den Vrijheidsbond en van de Chr. Hist, afkomstig zijn. Onze Anti-rev. vrienden handhaafden zich, zij het met moeite, op drie zetels. De derde behaalden zij op een overschot van 800 stemmen, terwijl de Vrijzinnig-demo craten tot de weinige partijen behooren, welke in stemmenaantal vooruitgingen. Zij komen nu met drie man in den Raad, ter wijl zij toch nog toe met tweeen een wel zeer kleine fractie vormden. Ten slotte de R.K. Volkspartij, die met haar 382 stemmen wel een zeer treurig fi guur maakt tegenover bet geweldige la waai. hetwelk zij in Haarlem heeft doen hooren. Wanneer zal men in dezen dissi denten kring nu eens inzien, dat door af zonderlijk optreden niets positiefs te be reiken is en dat hel ook thans weer niet meer dan een haar gescheeld heeft, of de R.K. Staatspartij had door de schuld van de Volkspartij een zetel minder gehad in den Raad. Alles bijeen hebben wij reden te over om te juichen over deze officieusen uit slag. De officieele telling was hedenmiddag ten stadhuize nog niet gereed, maar wij vertrouwen, dat in den stand der partijen geen verandering meer komt. Dan staat de Katholieke partij met haar elf zetels sterk in den Raad van Groot Haarlem en gaan wij de komende periode van stadsbestuur met vertrouwen te gemoet. Sociëteit „St, Bavo". „Alberdingk Thijm 8 uur Bestuur Overheidspersoneel 8 uur Bestuur Zuivelbereiders 8 uur. St. Josephsgezellengebouw, Jansstraat 59 Geopend van 8 tot 10 uur. R.-K. Militairenvereeniging Zpetestraat 14 R..K. Mannenkoor „Philip Löofs" 8 uur. „Luxor"-Theater Bioscoopvoorstelling 8 uur. Gebouw Bloemhof Bloembofstraat Ten toon stelling van School- en Werktuinen Gisterenavond is het vuurwerk te Zandvoort dat door Zandvoort's Feest commissie was beloofd, doorgegaan. In het begin van den avond, zag het er nog uit, of het zou gaan regenen, maar de lucht klaarde op, en toen om half elf het vuur werk begon, werkte er alles toe mede, om het te doen slagen. Enorm veel menschen waren er gekomen. De boulevards stonden vol met auto's. Om tien minuten voor e^f was het vuurwerk afgeloopen en toen stroomden de geheele menschenmassa huis waarts. Allen waren voldaan. De drukte was zoo groot dat de E.S.M. etra diensten moest laten loopen, in 't ge heel vijf. De dienst was zoo gergeld, dat de passagiers in Zandvoort zoo weinig moge lijk moesten wachten. Niettemin kwam men met ecnige vertraging in Haarlem en Am sterdam aan. Het antwoord van den Minister, Op de vragen van het lid der Tweede Kamer, den heer. L. L. H. de Visser, be treffende de dienstregeling van het bestel lend personeel ten postkantore te Haarlem antwoordde de Minister van Waterstaat: Dc dienstregeling van dc met briefpost bestelling belaste bestellers te Haarlem, loopt niet over 62 weken, doch over 62 dagen; iedere besteller heeft achtereenvol gens 62 diensten te-verrichten, met dien verstande, dat de dienst, welke op Zondag volgens rooster zou zijn te verrichten, heidsbond het er evenals de S.D.A.P.wordt vervangen door een vrijen Zondag 1 1 1 I 1 aE rl AAr AAn V3.H tdl llOOtf St f slecht afgebracht. De verwachting was dat de liberale groep door de aanwinst van 't Bosch en Vaartkwartier een flinken sprong zou maken. Xij blijft echter op 4 zetels ir den Raad en zag haar stemcijfer van 5094 op 4630 te-u'gloopen. Ook de Chr. Histori- «chen hadden dén wind niet mee. Zij kee of door een Zondagsdienst van ten hoogste vier uren, (éénmaal per vier weken). Bij de vorige dienstregeling waren de bestellers ingedeeld in groepen; in elke groep wisselden de bestellers in de voor die groep vastgestelde diensten. Voor iede re groep liep daardoor de dienstrergeling in een geringer aantal dagen af dan thans het geval is. De noodzakelijk ongelijke ver- iiü- lende groepen gaf echter aanleiding tot on- derlingen naijver en tot ontevredenheid. Bij de samenstelling van de thans gelden de regeling is daarom van het stelsel der groepindeeling afgeweken. Dit geschiedde mede op verzoek van betrokkenen, van wie het meerendeel zoodanige regeling als een verbetering gevoelt. Het komt den Minister dan ook niet noo- dig voor, in het thans gevolgde systeem wijziging te doen brengen. Verrekening wegens overwerk kan, nu de dienstregeling loopt over 62 dagen, na dit tijdsverloop plaats vinden. Dat dit aantal dagen grooter is dan dat der vorige rege ling, kan niet als een overwegend bezwaar worden ingezien. Van de bovenvermelde 62 diénsten be ginnen 61 diensten, behoudens hetgeen hieronder betreffende den dienst op Zater dag wordt vermeld, on' 5.30 en begint één dienst om 9 uur; 47 diensten eindigen om 20.30; 15 diensten om 15.55. In dienst treden om 4.30 komt alleen op Zaterdag voor; de 15 bestellers, die op dit tijdstip opkomen, hebben den vorigen dag hun dienst- om 15.55 beëindigd. Het konit in een tijdvak van 62 weken pl.m. 230 keer voor, dat een besteller tus schen twee opeenvolgende werkdagdiensten een nachtrust van negen uren geniet. De overige nachtrusten bedragen 13 u. 35 min., 12 u. 35 min. en 12 u. 30 min. De gemiddelde nachtrust is 10 uur 754 min.; volgens het dienstreglement moet de onafgebroken nachtrust tusschen twee op eenvolgende dagelijksche diensttijden ge middeld ten minste tien uren bedragen. Het diens'gemiddelde bedraagt, met in begrip van den Zondagsdienst, 8 n. 13 m.; het dienstreglement laat een maximum-ge middelde toe van 814 uur-. Mets; Gerda J. C. Raadersma; E. v. d. Stadt; W. v. Olphcn; Johanna Blankevoort; Johanna Marsman; P. M. v. Os; A. F. J. C. Habermehl; C. H. Muller v. Brake): J. F. Rijkers; Anna J. P Schalt; P. J. Seijtfert; E. Felder; Johanna C. de Beer; G. E. Neu mann, J. Bonman; C. Koning; D. A. P. Ko ning; R. Mulder; Tine Mulder; G H. Obe- rink; J. B. Valk-: Elisab th H. Brouwer; Ne- lis B. Graaff; Wilheimina N. te Winkel; Margot W' 'at; Johanna C. M. Piekaar; R. Posthumus: H. Th. C. Haan; V. L. A Klein; J. C. Rol; J. Hartcg; L. Reinalda; P. A. W. de Roov: Pet-.onella C v Dalen; A. A. F. Asjes; J. S T. Theunissen; J. Stalling; Magdalena J. v. Buuren: Johanna M. C Antonietti; J P. W. Bongaardt; Louise Markt; Maria Klijn. Voor de 2de klasse; Sonja K. Halkema; Louise Neumann: M Boelhouwer. Voor de 4de klasse (üterair-economische afd.): Marij van Doorn; J. Heldring. De Kon. erk. Tooneelver. „Jacob van Lennepheeft op Woensdag 6 Juli haar jaarvergadering gehouden. Uit de punten van behandeling, als voorlezing notulen jaarverslag van den secretaris en van Jen pennigumeester bleek, dat de toestand der vereeniging op een gezond peil staat; de kas sloot met een voordeelig saldo. Door wijlen den heer Merens, in leven bescherm heer, was een legaat aan de vereeniging vermaakt. In het komend seizoen zullen zeven tooneelavor.den worden gegeven, waarvan vijf wedstrijdavonden. Bij de verkiezing van vier bestuursleden werden de aftredenden wederom met at- gemeene stemmen benoemd, n.l, dc heeren 6e bestellers van de briefpostbestelling J. v. Maris, W. J. Korte, J. A. Fibbe en wisselen beurtelings telkens met die vafc p. Joh. Rooy. Als leden vooé het nazien ren met drie zetels in den Raad terug, deeling van cle diensten over de verschil de qüitantie-invordering, de pakketpostbe stelling, de expeditie en de voorsorteering, waardoor de eerstgenoemde bestellers dienst krijgen te verrichten met langere nachtrusten, zoodat de algemeene gemid delde nachtrust grooter wordt. Het is den minister bekend, dat de direc teur van het postkantoor te Haarlem het voorgeschreven overleg met de vertegen woordigers van het personeel heeft gehou den en dat voor zoover dit mogelijk was aan de geopperde wenschen en bezwaren is te gemoet gekomen. De hoofdbezwaren, nl. hot moeten ver richten van diensten in drie gedeelten e" het voorkomen van nachtrusten van negen uren. kunnen echter voor het tegenwoor dige niet verder worden ondervangen. Even wel wordt ook te Haarlem nagegaan, of bet mogelijk is het tijdstip van aanvang der laatste bestelling te vervroegen, waardoor betere nachtrusten zouden kunnen worden verkregen Dat doorr de houding van den directeur het overleg stroef zou Wei-ken, moet worden ontkend; integendeel hebben vertegenwoor digers uit verschillende personeelsbonden dezen meermalen verzekerd, het overleg» zooals dat door den directeur wordt ge pleegd, op prijs .te stellen. Met de verbeteringen, welke in de dienst regeling ten behoeve van de nachtrusten werden aangebracht, konden de vertegen woordigers van het personeel zich vereeni gen. Tot het instellen van een onderzoek naar de verhouding tusschen den directeur 80 het personeel vindt de minister geen aap leiding. Ook acht hij geen termen aanwezig» om tot heropening van het overleg zijn medewerking te verleenen, Voor plaatsing, op het Gem. Lyceum 'c Haarlem komen in aanmerking voor de ls'a klasse: A. Bloemendaal; S. H. de Boer; A. P F' Cassée; L. Dorsman; P. J. Freni; D. J» Lennep; W. H. Naessens; E. W. Postemai Nancy; A. Spandau; W. F. Wessels; B. VC» G. Uttewaal; L. C. Zonneveld;» J. v. Zuyleni H. B. Lodewijks; F. H. Meijer; M. P. S>1* levis; J. W. Sipkema; R. G. v. Spankeren; A. A v. der Voort; R. Hagebout; H. F. Door de vereeniging Eerste Hulp bij Ongelukken, afd. AmsterdamHaarlem, werden Zondag j.l., insamenwerking met de leden der Vrijw. Burgerwacht, demonstralies te Uithoorn gegeven. Verondersteld werd, dat een ontploffing in de fabriek v. n Jan de Ruyter had plaats gehad en de eerste noodverbanden werden gelegd. Hierboven twee foto's der demonstratie, links; de gewonden worden uitgeheschen en op brancards gelegd; rechts; het transport der gewonden. Tevoren was door ae Roode Kruis Colonne een hulpbrug geslagen. der kasbescheiden werden bénoèjfld de hee ren Kruit en Vosshard. Het bestuur van den R. K. Volksbond verzoekt ons mede te deelcn, dat het er in\ geslaagd is, voor de reis naar Nijmegen alwaar Zondag 17 Juli het congres gehou den zal worden, goedkoope spoorkaartjes te verkrijgen. Het bestuur vertrouwt dan ook, dal 'i. Bog een grooter aantal deelnemers zal op geven, dan tot nu toe het geval was. Ongeveer 3C0 deelnemers hebben zich nu al opgegeven. De tegen ge-educeerden prijs ter be schikking gestelde spoorkaartjes zijn aan gebouw „St. Bavo" verkrijgbaar. In den laatsten tijd is herhaaldelijk, ook 1b de aan het verzoek on» steun der H.O.V. gewijde raadszittingen, betoogd, dat het or kest moest hervormd worden, zoodat het zoowel Symphonic- als harmoniemuziek ten gohoore kon brengen. De opvattingen van den tegenwoordigen dirigent over dit vraagstuk mogen bekend geacht worden. Len der bekendste dirigenten van ons land "eeft zich niet lang geleden daarover als v°lgt uitgesproken: „Menschen die en s'rij»k en blaasinstrumenten goed bespelen, z'jn moeilijk of niet te vinden. De eischen Ban een symphonieorkest te stellen, zijn heel wat hooger dan vroeger, doch ook een harmonieorkest, dat toch dan beter moet **jn dan de vaak zeer verdienstelijke 'lefhebbers-gezelschappen, stelt hooge ei- schen. Die zijn niet te vereenigen; het een °f ander; wil men beide, dan zou men ei genlijk 2 korpsen naast elkaar moeten vor ken. Maar afgescheiden van de daaraan verbonden kosten, is voor zooiets ook geen eersterangs dirigent te vinden. Iemand, "ie in symphoniemuziek uitmond, zal geen lust gevoelen in harmoniemuziek Qnafscheidelk verbonden aan het bui tenspelen op veelal totaal ongeschik te plaatsen. Hij moge dit in het be- lang zijner orkestvereeniging noodgedwon gen aanvaarden, omdat een gemeenteraad Bit eischt, maar op den duur zal geen be kwaam symphoniedirigent zich meer daar- 'oe bereid verklaren. In bijna alle steden van ons land hebben gemeenteraad en be- stuuj. der orkestvereenigink dit ingezien en acn andere oplossing gevonden, waardoor h®t symphonieorkest binnen blijlt en toch 'n parken en tuinen muziiek (maar dan harmoniemuziek) ten gehoore wordt ge bracht. In Haarlem zal het ook spoedig kant moeten uitgaan. In de Gasthuisstraat werd een wielrijder °°r een hem achterop rijdende vrachtauto aangereden, zoodat hij viel en zijn knieschijf ontwrichtte. Na eerste hulp van O. D„ werd '1 naar het St. Elisabeths Gasthuis ver voerd. Met de berekening van den uitslag der aadsverkiezingen (dc ofiicieele) in de ge- ueente Haarlem, zou men ter gemeente- BCre'arie waarschijnlijk pas ;n Jen late ,a'niddag gereed komen. jje Uiesdeelc as ocliier reeds bekend en vastgeste! 'P 1196 38 39, terwijl de door deze dien- pgegev» kicsciecïcr is 1196,84 een mi Uien -ei hoe f'eiaarg op de redacl; 'u:'eujx bi, zoon gelegenheid moet wor- 'den gewerkt, Het totaal aantal kiezers in Haarlem is niet 50700, zooals ons bulletin vermeldde, doch 54700. Op de algemeene vergadering te Utrecht van den R.-K. Grafischen bond werd be sloten, aan een voorstel Haarlem om de desbetreffende afdeelingan zoo spoedig mogelijk per brief in kennis van besluiten der centrale commissie te stellen, zoo eenigszins mogelijk te voldoen. Diefstal en heling. Voor de Haarlerasche Rechtbank hadden zich heden te verantwoorden P. J. K., P. de J. en A. R., uit Purmerend, Edam en Spij kerboor, verdacht van het zich wederrech telijk toeëigenen van zakken maïs, lengmeel en andere goederen ten nadeele van den Handelsraad te Purmerend. Het O, M. eischte 2 maanden gevangenis straf. Mr. L. G. v. Dam pleitte voor oplegging van een clemente straf. De brugwachter M. L. stond daarna, om dat hij den vorigen bekl. aangespoord had om de zakken te verduisteren eveneens te recht. Hij had ook de zakken vervoerd. Te gen hem werd eveneens 2 maanden gevan genisstraf geëischt. Mr. K. A. F. J. Pliester pleitte vrijspraak. De H. Mi., welke a.s. Zondag in de St. Antoniuskerk gelezen wordt, voor de afdee- ling is niet om kwart voor zeven, maar om halt zeven. Hoewel de lucht een steeds dreigende houdmg aannam, was het circa 7 uur schit terend weer. Reeds om kwart vóór 7 ston den honderden belangstellenden op den uitkijk. Vooral op de hoeken van straten was het bijzonder druk. Het centrale punt was natuurlijk de omgeving van de Blau- webrug, waar Mgr. ontvangen werd. Op d® Heemsteedsche Dreef tusschen Blau'webrug en Overbosehslraat werd de eerewacht opgesteld, bestaande uit een 30- tal ruiters en circa 25 wielrijders. Allen droegen geel-witte sjerpen. De Harmonie, onder leiding van den heer Th. Tellings, bad zich voor den stoet geplaatst. Om 7.20 uur kwam Mgr. in een open landauer, vergezeld door zijn secretaris, den Zeereerw. heer J. M. v. d. Tuin, den Hoogeerw. heer Plebaan L. A. A. M, Wes- terwond en den Zeereerw. heer Pastoor Nieuwenhuis». Z, D. H. werd ontvangen doör het kerk bestuur, de heeren v. d.. Wiel,, Jos. Braam en H. v.Schooten. De heer v.d. Wiel heet te Mgr. namens het kerkbestuur van de O. L. Vrouwe Hemelvaart-parochie wel kom in Heemstede. Nadat Mgr. zich eenige oogenblikken met de kerkmeesters had onderhouden, werd langs de eerewacht gereden, waarna de stoet zich in beweging zette. Voorop 2 ruiters op groote schimmels, daarna de muziek, vervolgens de wielrij ders en ruiters, dan hel rijtuig, waarin Mgr. de Bisschop gezeten was, terwijl de stoet gesloten werd door de auto, warain het kerkbestuur gezeten was. Honderden wielrijders begeleidden den stoet, die langs een haag van toeschou wers reed, vooral tusschen Koedieflaan en Raadhuis. De politie, onder leiding van brigadier H. Mulder, zorgde uitstekend voor het goede verkeer, zoodat de tocht, welke een ware zegetocht was, geen enkel oponthoud had. De route was eenigszins gewijzigd en men ging van Blauwebrug over Heemsteed sche Dreef, Overboschstraat, Bronsteeweg, Binnenweg, Raadhuisstraat en Plein, Camp- laan, Heemsteedsche Dreef, Drieheeren- laan, Molenwerflaan, Indische buurt, Wil- helminaplein, Camplaan en Heemsteedsche Dreef naar de pastorie. Langs den weg werd Mgr. overal eerbiedig gegroet. De rijtoer had juist 1 uur geduurd. De uitslagen der gemeenteraadsverkiezin gen in Haarlem en Bloemendaal. Heden wordt het eerste Eeuwfeest der Hawii missie herdacht. Naar gemeld wordt zijn Byrd en zijn mak kers niet voornemens naar Holland te ko- In Ned. Indië is de eerste mailvlucht met goed succes volbracht. Te Amsterdam wordt de internationale politieconferentie gehouden. Dc uitvoer van vlcesch in 1926. Nadere bijzonderheden betreffende den brand in de planlenboteriabriek over het IJ te Amsterdam. De Fokker VII is te Mèdan aangekomen. Verschenen is het voorloopig verslag der Eerste Kamer betreffende het wegenfonds voor 1927. Het 75-jari bestaan van bet St. Aloijsins- gesticht „de Heibloem" te Heythuizen is plechtig herdacht. In de Harz stort een trein van den spoor dijk in het honderd meter diepe dal. Het geheele locomotief-personeel, benevens ver scheidene passagiers gedood. Prins Friedrich Sigismund tengevolge van een val van zijn paard overleden. De FranschDuitsche economische onder handelingen worden krachtig voortgezet. De handelsovereenkomsten tot 31 Juli a.s. ver lengd. De Fransche kamer verwierp het socialis tische voorstel betreffende de recruteering, waarin een diensttijd van negen maanden was opgenomen. Salarissen der Belgische ministers en kamerleden verhoogd. Barometerstand '9 uur v.m.: 756. Vooruit. Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 9.50. Verwachting-, half tot zwaarbewolkt,waar schijnlijk regen n;et kans op onweer; wei nig verandering in temperatuur. Aan de pastorie verzamelde zich een duizendkoppige menigte. De eerewacht maakte front voor de pastorie, en ^e Har monie, opgesteld naast de pastorie, speelde een vroolijken marsch, waar Mgr. staande in de post van den deur naar luis- sterde, zijn goedkeuring te kennen gevend aan Plebaan Westerwoud over het kranige V. - A&A:>.<».Aï -A/A

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 1