TE HAARLEM Uitgebracht 49965 stemmen Ongeldig 3290 Geldige stemmen 46675 Kiesdeeler 1196.84 (75°|0: 897.62) Derde Blad NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Donderdag 7 Juli 1927 LIJST I. dc Breuk, .1 Loosjes, Vincent Adrian, Q Berdenis v. Berlekom, M. C. van Santé, J. W Venema geb. v. Doorn, E. W. Scheltema, Mr. M. W: Fuhri Snethlage, Mr. P van Voorst Vader, P. .1 Wentholt geb. Tidemati Maas, K. F. H. Straatsma, J Totaal LIJST 2. de Vries, Chr Halsema, J. W. H Nauta, C. van Delft, H. D Totaal LIJST 3. Reinalda, M. A Gerritsz, J Joosten, J. Maarschall-Komin, M Visée, J. H Meijers. M Scholl, J. A Koppen, W van Vliet, W. O Keerwolf, F De Vos, H Stam. E. J Groenendaal, M. H Roza, J Klein, H. J. Posthtimlis, S. N Gregoine, M Lindeman, H. Voogd, P Spierdijk, A Doornebosch, M Bartels, W Kingma, B. Chapoti, B. J v. d. Berg, H v. d. Winden, C Totaal LIJST 6. Bruch, Mr. A de Braai. M Jansen, W. F Wolzak Hzn., G Baas, C. M. J Diepersloot, P. G ten Boom, C Hoek, W Verschoor Jzn., T Wïjkhuijzen, J. D Souverein, H Zeldenrijk, J. H. Totaal 1567 2037 275 369 79 81 54 38 30 43 30 27 4630 209 43 14 15 281 14108 31 31 40 34 13 9 20 4 20 1 10 4 4 1 9 1 3 0 0 0 8 2 14 2 9 LIJST 4. Oversteegen. G Peterson, J. A Hamelink, J Smit, J v. d. Horst, J. H. Jacobs geb. Koster. C. .1 van Bodengraven, H. F. Wernik, H Reijger, de Plooijer, G Koster, J. J Antonisse Jr., J Hoogland, J. Oudolf. geb. Hoogland, A v. Lemel, J. F var, Groningen, P. F. W. de Graaf, K Oversteegen-v. d. Molen, T Totaal LIJST 5. Boxs, P Wezel. P. Koopman, A. de Vries. G. P Erkelens, A. H Kuiiper v. d. Duijn J. geb. v. Weeldet Totaal LIJST 7. Peper, L Bijl, J Sol, A Peper, geb. Posma, F de Looze, H Hoeben, J. A Totaal 819 81 24 20 14 5 7 4 6 3 4 2 6 3 1 3 3 7 1012 377 8 16 9 24 24 458 14378 2825 132 28 146 18 5 27 2 10 8 7 5 3213 LIJST 8. Heerkens Thijssen, Mr. J. N. J. E. Klein, M. L. A van Liemt, W. J. B. Loerakker, A. J Castricum, J. Ph. H Klein Schiphorst, H. J. L Bijvoet, Mr. Dr. F. A. Wolff, Ch. C. Keesen, F van Kessel, J. G Bartels, H. J. M. Muller Brands, Mr. H. L. M. Hoekstra-Zethof, J. A. Emans, M. Tonïno, F. J. M Cobelens, N Wiegant-v. d. Hart, H van den Berg, J. W Totaal LIJST 14. van Beek Vollenhoven, Dr. H Honig, Mr. A. J Totaal 905 6 9 21 8 17 966 11200 148 113 126 72 52 4o 42 45 413 6 13 14 17 12 3 6 17 LIJST 10. vari de,Kamp, W. A. J. van der Burg, J. van Rigteren, H Kok, J. P. G Stommel, J. H. J van Leeuwen, W. A. P. E. L. van Halem, J. F Booy, C. Bakker, L. Zwart, N. J Tamines, ,1 de Graaff, P Totaal 1453 51 23 62 20 16 37 41 26 15 14 18 1776 LIJST II. Mizerus, J Roodenburg, W Visser, Joh. de Haas-van Dorsser, S. C. Lasschuit, B. W Horsmeier Jr., J Delfos, J. J. Zweerts de Jong, W Antonisse,. G. A van Walsem-Brands, H. J. Zwaan, J. van Daale, J. van Binsbergen, D Eggink, W Hoffmann, J. G Weesman, T. van der Waag. I Grevengoed, G. Totaal 3084 104 59 82 180 15 10 10 84 16 19 17 11 14 53 14 2 4 3778 LIJST 12. van Diemen, Jac. van V/in sen, J. A. J. Stam, S. Buiting, J. j Wijnen, A Totaal 12339 64 22 86 LIJST 13. Slingenberg, Mr. M. Boes, A. O Heidstra, H. Elzinga-BerJijn, M. E. van Darrt, Mr. L. G. Pruschen, J- F. H van Eek, Mr. M. A. Kruijff, Mr. Dr. Tom van Eerde, E. Hulsman, J- H. j MIoet, H. C. Koreman, A. Vare'kamp, J- H 342 8 10 8 14 382 Totaai 2762 72 52 225 40 9 18 17 6 12 10 9 5 3237 LIJST 9. Zwitser, Dirk»...,. Bouterse. WM. Snijdoodt, Willem Totaal 106 15 20 141 De R.-K. winnen 2 zetels; de S. D. A. P., de V. D. en de Anti-Stem- dwangpartij winnen elk I zetel. (De oude Raad telde 35 leden; in den nieuwen Raad zullen 39 leden zitting hebben). De sterkte der andere partijen bleef ongewijzigd, behalve Lijst- v. d. Kamp, die 1 zetel verloor. IN DEN NIEUWEN RAAD ZULLEN NIET TERUGKEEREN, omdat zii geen nieuwe candidatuur wenschten of niet opnieuw gecandideerd zijn: van de R.-K., de heeren J. H. Visser en C. H. Kuenen en mevrouw H. P. J. M. E. van Looy-Ranshuysen. Van de S. D. A. P.: de heer H. C. de Zeeuw. Van de Vrije Kiezers (lijst van de Kamp), de heer A. de Boer. NIET HERKOZEN ZIJN: Van den Vrijheidsbond de heer J. W. van Santé, omdat hij zijn plaats moest afstaan aan den heer J. de Breuk Lzn„ die als No. 1 gesteld was op de lijst voor Bosch en Vaart. Van de S. D. A. P. de heer M. H. Groenendaal. omdat hij ongunstiger op de lijst geplaatst was. Van de A. R„ de heer G. Wolzak Hzn.. omdat hij zijn plaats op No. 3 van de lijst moest afstaan aan den ex-Schotenaar, den heer W. F. Jansen. NIEUWE LEDEN zijn: Vrijheidsbond: de heer J. de Breuk Lzn. S. D. A. P.: de heeren J. H. Visée, M. Meijers, H. de Vos en E. J. Stam. A.-R.: de heer W. F. Jansen. Anti-Stemdwang: G. Oversteegen. R.-K.: de heeren A. J. Loerakker, Mr. Dr. F. A. Bijvoet, Ch. C. Wolff, ,J. G. van Kessel en H. J. M. Bartels. Vrijzinnig-Demoeraten: de heer H- Beidstra. In den ouden Raad hadden zitting 4 vrouwelijke Raadsleden. ,In den nieuwen Raad zullen er 3 zitting hebben. De verhouding in den ouden Raad was: 15 rechts en 20 niet-rechts. In den nieuwen Raad zal de verhouding zijn: 17 rechts en 22 niet-rechts. De eerstvolgende plaatsvervangende Raadsleden zijn: Vrijheidsbond: J. W. van Santé en E. W. Venema-van Doorn. - S. D. A. P.: M. H. Groenendaal ert J. Roza. A.-R.: G. Wolzak Hzn. Anti-Stemdwang: J. A. Peterson en J. Hamelink. Communisten: J. Bijl en A. Sol. R.-K.: Mr. H. L. M. Muller Brants en Mevr. Hoekstra. Vrije Kiezers: (lijst van de Kamp) v. d. Burg en H. v. Rigteren. Chr.-Hist.: S. C. de Haas van Dorsser en W. B. Lasschuit. V.-D.: M. E. EIzipga-BerlijTi en Mr. L. G. van Dam. ZANDVOORT. VIJFHUIZEN. INGEZONDEN. BINNENLANDSCH NIEUWS. Het wegenfonds voor 1927 en wat daarmee verband houdt De spoorweg AhausEnschede. Een verbinding van Eindhoven met het Wilhelminakanaal. SOCIAAL LEVEN. Verlaging van salaris van gemeentepersoneel te Arnhem. Staking bij de meelfabriek „Holland" te Amsterdam. VRAGENBUS. PLAATSELIJK NIEUWS. Gemeentelijke Dienst Lichamelijke Opvoeding. Christelijk Lyceum te Haarlem. Examen Nuttige Handwerken. Akte Nuttige Handwerken. Nutskweek- school voor Onderwijzeressen. Geëxami Besmettelijke ziekte. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. BEVERWIJK. HEEMSKERK. NIEUW-VENNEP. HAARLEMMERMEER. VELSEN. KERK EN SCHOOL. Het eeuwfeest der Hawaii-missie. Het 75-jarig bestaan van de Heibloem. der gehouden Gemeenteraadsverkiezing Besmettelijke ziekte. Alhier is gedu rende de week van 26 Juni tot 3 Juli 1 ge val van roodvonk geconstateerd. Kano omgeslagen. Twee heeren uit Amsterdam waren voor hun pleizier in een kano aan het zeilen in de Ringvaart. Nabij fort de Liede gekomen, sloeg door een wind vlaag het bootje om, zoodat de heeren in het breed water lagen te spartelen. Een er van bleek een goed zwemmer, want niet alleen, dal hij zijn kameraad naar den kant wist te brengen, ook bracht hij tevens het omgekan telde bootje mee. Ze vonden het toen beter, om maar niet meer te zeilen, want roeiende vertrokken ze toen verder in hun natte pakje naar Amsterdam. (Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk.) Vr.Wat zijn de kosten van een treir 3e klasse van Haarlem naar Apeldoorn? Antw.: 3.—. DE GEMEENTE BLOEMEND AAL EN het ONDERWIJS. Geachte Redactie, Onder bovenstaand, hoofd schrijft één der candidaten onder meer het volgende „Bloernendaal heeft den laatsten tijd wèl de aandacht getrokken door de ontslagkwestie op onderwijsgebied (juister ware geweest, in dien geschreven was ontslagkwesties H. J. J. S.) en den Raad onzer Gemeente is de cri- tiek met gespaard. In een der onderwijsorganen kon men o. a. lezen „maar zelden zagen wij servieler, on bekwamer slaafs volgenden raad, dan in die rijke gemeente Bloernendaal Nu, is het met hetzelfde van welke zijde een dergelijk oordeel komt. Welnu, het zoo even gegeven citaat is genomen uit „de Bode" het orgaan van den(Bond van Nederlandsehe onderwijzers, den roodem bond, aangesloten bij het N, V. V. Wanneer men dit weet, be hoeft het geen verwondering te wekken, dat men het orgaan van deze opvoeders der jeugd gevuld ziet met uitdrukkingen, welke dage- lijksche kost zijn in de S. D. A. P.-sche or ganen. Minder bevooroordeelden zullen echter niet ontkennen, dat de zorg van B. en W. en van den Raad van Bloernendaal zeker den toets der critiek kan doorstaan. Geachte Re dactie, in verkiezingstijd slikt men veel en over de candidaten voor den Raad van Bloe rnendaal spreek ik persoonlijk geen woord want ik ken ze niet maar deze opmerking moet mij toch van 't hart Niet alleen ronde onderwijzers, maar ook R. K onderwijzers hebben zich danig geërgerd over de ontslag- kwesties op onderwijsgebied, welke den laat sten tijd m de Gemeente Bloernendaal voor kwamen Wat het eerste ontslag betreft, heb ben ze de beslissing van de Kroon af te wach ten, maar over het tweede ontslag denken óók de R. K. onderwijzers vrijwel unaniem, dat dit ontslag met een klein beetje goéden wil door 'n overplaatsing had voorkomen dienen te j worden. Verschenen is het voorloopig verslag der Eerste Kamer over de begrooting van het Wegenfonds voor 1927 en de twee daar mede verband houdende wetsontwerpen. Verscheidene leden wenschlen den minis- ter te loven om zijn voortvarendheid ten aanzien van de oplossing van het wegen- vraagstuk. Zij achtten het zeer wenschelijk, dat de uit de Wegenbelasting verkregen gelden zoo spoedig mogelijk worden benut, maar waarschuwden tegen partieele her stellingen, aangezien de gelden daaraan be steed, dikwerf blijken onnut te zijn uitge geven. Ook wezen zij op de noodzakelijk heid om de wegen dadelijk een voldoende breedte te geven, In verband met de aan de provinciale besturen toe te kennen subsidies ten be hoeve van provinciale wegennetten, werd de vraag gesteld, of de minister met het .provinciaal bestuur van Noord-Holland in overleg zou willen treden ten einde het maken van een primairen weg van Diemcr- brug naar Hilversum te voorkomen. Verschenen is het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot naasting van den spoorweg van Enschedé naar de Nederlandsch-Pruisische grens in de richting van Ahaus. B. en W. van Eindhoven hebben een voorstel gedaan tot het aanleggen van een zijtak naar het Wilhelminakanaal en het verleenen van een crediet tot verbetering van het bestaande Etndhovensch kanr Dit voorstel zal in de raadsvergadering van a.s. Dinsdag worden behandeld. Naar de „Nieuwe Arnh. Ct. mededeelt, heeft de wethouder van Financiën tc Arnhem, de heer C. Smeenk, bij het college van B. en W dier gemeente een volledig uitgewerkt voorstel ingediend tot verlaging van de salarissen en loonen van het gemeen- tepersoneel, met ingang van 1 Januari 1928. Bij de sloommeelfabriek „Holland aan de In Amsterdam, HaarlemGroningen,Utrecht I Zoutweetsgracht te Amsterdam, is staking Den Haag, Rotterdam had een ontslag, zooals uitgebroken. De verhouding ussc en e cri J ..,n,bnnmorc urne naar van in Bloernendaal plaats had, bij den Raad vast en zeker geen meerderheid kunnen krijgen. En gelukkig maar Men kan het vervelend vinden, doch de on derwijzers (openbare zoowel als bijzondere) zijn nu eenmaal even tuk op de vastheid hunner pos'tie als architecten b. v. op de voor hen geldende tarieiren. Uwe hooggeachte Redactie dankend, teeken ik H. J. J, SPOOK In het tijdvak 1530 Juni 1927 zijn in de gem, zweminrichtingen 12113 baden geno men verdeeld als volgt: Houtvcart. Mannen Vrouwen Kosteloos 4179 3020 Schoolkinderen 460 231 T otaai 4639 3251 Delft. Mannen Vrouwen. Abonné's 1283 1149 35 ets. baden f 110 118 10 ets. baden 535 502 Schoolbaden 364 162 Totaal 2292 1931 Eindexamen afdeeling H.B.S. met 5-jarigen cursus. Geslaagd: de dames M. S. Houtman, B. G. C. Huender. C. M. Vennik (Jonker); de heeren W, J. van Dorp, W. J. van Duin, W. van Dijk, C. J. Hana, M. A. van Len- nep, A W. G van Riemsdijk W D. Smoor. neerd 6' candidaten. Geslaagd dc dames A. Klingers, M. Poldermans, A. van Aken. A. Boogaart, T. Ruiter en M. de Beer. In de afgeloopen week is alhier 1 geval van roodvonk voorgevallen. Herijk, De maten en gewichten roeten bij de aanbieding schoon, droog en zonder roest zijn. IJzeren maten mceten van binnen en van onderen geverfd zijn met roode menie, aan de buitenzijde van den romp nret grijze of zwarte verf (géén lak). Blikken maten voor droge waren mogen aan de buitenzijde geverfd zijn, maar niet aan de binnenzijde. IJzeren gewichten roestvrij maken (b.v, met een vijl en grof schuurlinnen) en in wrijven met gekookte lijnolie, welke met een weinig zwartsel vermengd mag zijn; liet lood blank laten. Gewichten, die ge potlood zijn, moeten wq«JNn afgekeurd. Potlood kan verwijderd borden met warm sodawater. De opening in de koperen gewichten moet schoo^ zijn. De Herijk zal worden gehouden op 18 en 19 Juli a.s. in het St. Jozefsgebouw te Halfweg. Buurtvereeniging. De buurtvereeniging Kerkstraat hield gisterenavond een vergade ring voor hare leden, om de versieringen, welke zullen worden aangebracht, te be spreken en vasf te stellen. Wat dit punt betreft was men het spoedig eens, want offl dat de finantieele toestand der kas niet toelaat iets grootsch aan te brengen, za' het een heel eenvoudige versiering zijn, die door de leden gezamenlijk zal gemaakt wor den. Van electrische verlichting, zal om de hooge kosten geen gebruik gemaakt worden» Reeds meerdere malen was e» gesproken, om de kinderen der bewoners een prettigén middag te bezorgen, dit zal geschieden maar eerst zal een commissie daarvoor bij de le" den vrijwillige bijdragen vragen, die natuur lijk voor dit doel wel zullen toevloeien- Ook zal voor goede muziek gezorgd' worden tijdens eenige dagen der feestweek. Verdere regeling wordt op een volgende vergadering besproken Kantoorhouder Posterijen. De heer Ka ter, kantoorhouder der posterijen alhier i* met ingang van 1 Augustus a.s. als zoodanig benoemd te Vollenhoven. De Kater is ruim 25 jaren in Heems kerk werkzaam als kantoorhouder r Terloren en gevonden voorwerpen: - -Ge- qnden: 1 zilveren rozenkrans en een zilver Hngetje. ^erioren: 2 belastingmerken. Landbouwongeval. De arbeider H. Niddelkoop, in dienst bii Mevr. Immink - vo°r den dag te Nietiw-Vennep, had het °n8eluk van een wagen hooi te vallen, doordat de paarden plotseling een stap v°oruit gingen. De man kwam met zijn Op een onderboom, welke achter de ™agen mede sleepte, terecht. Ernstig ge- o e u s ci werd hij per brancard naar zijn" woning gebracht. NIEUW-VENNEP. - Eierenveiling. Aan. ^®!?erd 12000 kipeieren 5.70—6.60 per 100 '000 eendeieren 47.0—5.20 per jqq, j3 kalkeieren —1 ct. per stuk; kleinere aan- v°er vlugge handel. ^etsmelterij. Door den heer A. Loog- ™an aan den I-ijnderdijk is aangevraagd het doen inrichten van een vetsmelterij in een perceel aldaar. besmettelijke riekte. In de afgeloopen week is alhier 1 geval van roodvonk voor gevallen. Vr.: Mijn dochter was ine en betrekking, wa-af ze 3 per week verdiende. Nu heeft ze in die betrekking haar hand verbrand, zoodat de dokter het noodig achtte, dat ze voorloopig thuis moest blijven, omdat ze niet met die hand in het water ma<s. Na heeft haar mevrouw gezegd, dat ze dan meteen maar een andere betrekking moet zoeken en haar dus ontslagen. Kan ze nu nog loon vorderen? Of hééft mevrouw het recht, om haar zoo op staanden voet te ontslaan? Antw.: Bij ziekte gaat het loon gedurende korten tijd door. Bij eventueel ontslag moet de wettelijke termijn in acht genomen wor den. Vr.: Kunt u mij zeggen, tot wien ik mij moet wenden om inlichtingen voor het plan ten en telen van aardbeien te verkrijgen? Antw.: Wend u tot den landjLyuW isu- lent S. Smeding, te Schagen. Vr.: Kunt u mij zeggen, wat het mooiste en nieuwste is voor stoffeering en meubi leering van een kamer? Antw.; Over den smaak valt niet te twis ten, zeodat het voor ons moeilijk is, u daar in te raden. Vr.: Kunt u mij adressen ontfeven van R. K. Vacantiehuizen voor meisjes a ongeveer 2.50 per dag? Antw.: U kunt adressen op ons kantoor komen nakijken. Vr.: Waar kan men leeren ter verkrijging van het diploma kraamverzorgster en tot wien moet men zich wenden? Antw.: Wend u om inlichtingen tot d 17..K. Vroedvrouwenschool te Heerlen. Vr.: Loopt er Zondags een trein van Lei den naar Ni'megan, zoodat ik on-«veer halt 12 '«morgens Sn kan 7,;p, laat vertrekt die? Wat is de prijs van. een vacantiekaart en van een retour Leiden Nijmegen? Antw.; Vertrek 6.48, aankomst Utrecht ooo a overstappen. Vertrek Utrecht ..28. Aankomst Arnhem 10.27, Daar over tappen. Vertrek Arnhem 10.34. Aankomst Nijmegen 10.58. Verdere inlichtingen kunt u aan het station Leiden krijgen. Vr.: Welke is de kortste weg van Haarlem naar Dordrecht? Hoeveel K. M. is dat? Antw.; Haarlem, Bennebroek, Hillegom, Lisse, Sassenheim, Warmond, Leiden, Zoeter- woude, Stompwijk, Zoetermeer, Zegwaard, den Hoorn, Kruisweg, Bleiswijk, Bergen- schenhock, Hillegersberg. Rotterdam, We- vershoek, Rijsoord, Zwijndrecht, Dordrecht, Afstand 80 K. M. Vr. 1: Ik heb een werkster voor twee halve dagen per week en deze krijgt direct na haar arbeid het loon. Zij is nu een hal ven dag weg gebleven wegens ziekte. Moeten deze worden uitbetaald? Zoo ja, hoe lang? Een briefje van den dokter heeft zij niet. II: Indien een werkster voor eene vereeni- ging één dag per week het lokaal schoon maakt en zij blijft wegens zj^kte weg, heeft zij dan recht ip loon? Antw. I en II: Bij ziekte gaal het loon gedurende korten tijd door. Vr. Kunt u mij zeggen, of. de Eerwaarde heer kapelaan Brinkman nog in de kerk van 0. L. Vr. van den H. Rozenkrans aan het Spaarne is en hoe laat en wanneer hij te spreken is? An w.; De Welcerw,. heer Brinkman is nog kapelaan aan de parochiekerk van O. L. Vr, Rozenkrans. Bepaalde spreekuren heeft hij niet, doch vraagt u hem schrifte lijk aan, hoe laat hij u kan ontvangen. directie en de werknemers was, naar van arbeiderszijde wordt medegedeeld, reeds eenigen njd zeer gespannen. De directie zou zich n.m. niet gehouden hebben aan in het collectief contract vermelde bepalingen. Directie zoowel als werknemers werden bij gerechtelijke uitspraak ten deele in het gelijk gesteld. Dc Nederlandsehe Vereeni- ging van Fabrieksarbeiders, in welke rgani- satie de werklieden van de „Holland voor een zeer groot deel georganiseerd zijn, be sloten de staking op te schorten tot 1 April 1927, den datum waarop over het besluit eener nieuwe collectieve arbeidsovereen komst zou worden geconfereerd. De directie der meelfabriek deelde echter mede, geen collectief contract meer te zul len sluiten. In dit besluit vonden de betrok ken organisaties aanleiding de directie een ultimatum te stellen, dat gisteravond afliep. De laatste conferentie tusschen beide par tijen leidde tot een negatief resultaat. De directie bleel haar ingenomen standpunt handhaven. Ten gevolge van een en ander i* naar de „Tel." verneemt, in een gehouden vergadering met groote meerderheid van stemmen tot staking besloten. De dagpl. eg die om zes uur moest opkomen, is niet; ver schenen. Bij deze staking zijn ruim 100 arbeiders betrokken. Voor de Hawaii-missie is het vandaag feest, want het is thans honderd jaar gele den, dat door de komst van den eersten apostolischen prefect, pater Bachelot, de ipissie der Hawaii-archipel werd gesticht. Met vreugde zal dit jubileu n in de Con gregatie der paters van de H. Harten en in het „paradijs der Stille Zuidzee", zooals deze eilandengroep om haar schoonheid wordt genoemd, worden gevierd en terecht want de arbeid is zwaar geweest. Alle mo gelijke tegenkanting: taal^ geloofsvervolging, protestantenactie, afgodendom, voeding werd ondervonden. Doch de missionarissen hebben ook hier weer volgehouden en overwonnen. Momenteel is de Hawaii-archi- pel een prachtmissie, welke al heefl zij nog heel wat noodig! op een rijkdom van geloovigen en instituten van onderwijs en charitas kan bogen. Uitvoerige bijzonderheden over de stich ting en uitgroei van dit missieveld geeft in tekst statistiek en foto het Juli-nummcr van „De Vriend der H. H. Harten. Het Aloysiusgesticht „De Heibloem" te Heythuizen herdacht zijn 75-jarig bestaan. Het feest werd Dinsdagavond begonnen met de plechtige ontvangst van Z D.H. Mgr. L. Schrijnen, Bisschop van Roermond, die ver gezeld was van den ZeerEerw. heer Th. van der Marck secretaris van het bisdom. Bij den hoofdingang werd Z, D H opgewacht door de eerw. Oversten der verschillende zusterhuizen o.a. van Voorhout, Harre veld, Amsterdam Stokershorst en Rotterdam. Te vens waren hier aanwezig de Zeereerw. heer L. Janssen Schmidt, rector en eenige heeren geestelijken uit naburige parochies. De leer lingen stonden volgens hun ambacht ver deeld in groepen in een grooten boog met hun vaandels opgesteld. Onder leiding van den eerw. Broeder Ludovicus vormde een club gymnasten een eerepyramide, terwij! allen een welkomstlied zongen. Zegenend schreed mgr. de Bisschop langs de rijen. De algemeene Overste Broeder Casper, uit Voorhout, heette den Bisschop bij den ingang van het huis welkom. Z.D.H. Mgr. Schriinen dankte voor het har telijk welkom, hem in den naam der geheele congregatie en leerlingen toegeroepen Den volgenden dag werd een pontificale Hoog mis opgedragen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 9