Brieven uit Afrika KOFFIÉ .THcEy NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Tweede Blad Vrijdag 8 Juli 1927 Een geheimzinnig huis aan den Langen Vijverberg te Den Haag. SOCIAAL LEVEN. De Centrale Raad van de Hanze in het Aartsbisdom. HONKBAL. PAARDENSPORT. Concours Hippique te Hoofddorp. ZWEMMEN. KERK EN SCHOOL Zal hij behouden blijven? i Zes maal meer kans op hitte dan op koelte. De Heibloem Heden brengen ongeveer 400 leden van den Bond fuer Duitsche Wandern een bezoek aan ons land. Wij kiekten den stoet jongelui bij hun bezoek aan Haarlem, SPORT EN WEDSTRIJDEN. LAWNTENNIS. MARKTNIEUWS. Woensdag: 6 Juli werd te Bloemendaal in het Kennemer Lyceum een Indische Tentoonstelling geopend door zijne Excellentie Mr. D. Foch, Oud-Gouverneur van Ned. Oost-Indië. Een hoekje der .Tentoonstelling., MUMIAS. De uitgestrektheid van mijn missiegebied lieeft mij genoodzaakt om Catechumenaten te bouwen, waar neger-catechisten de eer- ate toenadering maken tusschen den hei den en den priester. Zoo'n catechist leert die menschen de eerste beginselen en de gebeden en de woorden van de catechis mus en de missionaris zorgt voor de rest. Ik heb een 120 van die catechumenaten over het land verspreid. Maar mijn land bestaat uit verschillende provincies, die hun eigen dialect of in sommige hun eigen taal spreken. Naar gelang het aantal van mijn christenen steeg hoe uitgebreider mijn •werk werd en hoe moeilijker de taak om met al die menschen in contact te blijven. Daarbij kwam dat de afstanden te groot werden en dit vooral voor chrislen-moe- schillende anderen, die aan het hoofd staan van de verschillende streken, waar in ik zulk een provincie verdeeld heb. Vier Christenen zijn aangewezen, die als jury leden hun meening over een rechtszaak kunnen geven. Al de moeilijkheden, die in zoo'n provincie zich voordoen komen voor hun eigen vergadering. De uitslag wordt geboekt door een van de Christenen, die door mij als secretaris is aangewezen en naar mij wordt gestuurd voor bevestiging. Altijd heeft een Christen recht op hoo- ger beroep, want als ik zoo'n kerk bezoek is er altijd een buitengewone vergadering, waarin ik als president voor zit. Elke maand komt hel verslag van de vergade ring naar de hoofdstatie met het verslag levens van de catechumenaten in die pro vincie. Ik zet mijn naam onder de beslui te ZUIDERZEEWERKEN TE MEDEMBLIK EN ANDIJK. Het eerste gedeelte van den dijk voor den gemaalput wordt reeds met steen bekleed. 2ers, die bun wichtjes mee moesten nemen. Ik moest dus wel die menschen te hulp komen en ik heb dertien bijkerken ge bouwd, die op bepaalden tijd bezocht wor den. Ik bad niet alleen rekenschap te hou den met de christenen, maar ook met de catechumenen of doopleerlingen, want een paar jaren verblijf van die menschen in de hoofdstatie gaf dikwijls moeilijkheid wat het levensonderhoud betreft. Verschillende menschen begonnen dit als een onoverko melijke moeilijkheid te beschouwen. Bij al die bijkerken richtte ik hoofdcatechume- naten op, waar twee volslagen catechisten ook de uitleggingscatechismus geven. Zij worden door den missionaris geëxamineerd en wanneer zij voldoen, gaan zij voor ver dere onderrichting voor eenige weken naar de hoofdstatie. Maar ik ging verder. Zoo als ik gezegd heb, werd het elk jaar moei lijker om in contact met die duizenden christenen te biijven, daar zij zoo ver spreid zijn. Daarom richtte ik in iedere provincie een maandelijksche vergadering »p. Aan het hoofd van iedere provincie itaat een hoofd christen, door hen zelf ge- tozen. Die Christen is president van de fc-rgadering. Hij wordt bijgestaan door ver ten, die zij genomen hebben, of ik verander wanneer zij niet met mijn meening over eenkomen, tevens maak ik van die gele genheid gebruik om een brief le schrijven •aan al de christenen, welke in het begin van de vergadering wordt voorgelezen. Deze brief bevat altijd eenige punten op dogmatisch of moreel gebied naar gelang de omstandigheden dit vereischen, zooiets als ik denk dal de H. Paulus gedaan heeft. Dit systeem werkt prachtig. Niet alleen blijf ik op de hoogte van alles wat in het land is gebeurd, maar ik leer mijn negers ook zelf-respect te hebben en de uitbrei ding van ons H. Geloof in hun eigen pro vincie ter harte te nemen. In geval er een verschil komt tusschen een christen en het opperhoofd, heeft die hoofdchristen een invloed op het heidensch opperhoofd, hij wordt gerespecteerd omdat hij mijn verte genwoordiger is. Ofschoon dit systeem noodzakelijk is, geeft het heel wat extra geschrijf, vooral wanneer die boeken van de verschillende 13 provincies te gelijk binnen komen! N. STAM, Miss. ap. In de laatste 200 jaar noteerde men 18 maal een maand Maart, die zoo warm was aks die van dit jaar of warmer. Op deze 18 warme Maartmaanden is slechts tweemaal (1836 en 1903) een koele zomer gevolgd. Onder de resteerende warme zomers dezer categorie waren er drie bijzonder heet, n.l. die van 1756, 1757 (de heetste zomer der laatste twee eeuwen) en 1761, terwijl verder de bedoelde reeks de be roemde hitte-jaren 1794, 1846 en 1859 be hooren. Op grond der statistieken de gegevens zijn ontleend aan de „Germania", zoodat men er rekening mee dient te houden, dat ze op Duitschland betrekking hebben en dus wel niet in allen deelc voor ons land zullen opgaan kan men dus zeggen, dat de kans op een overwegend goeden en warmen zomer dit jaar minstens 5 a 6 maal zoo groot is als die op een koelen zomer. Zou het verdere zomerseizoen inderdaad warm zijn, dan wil dit nog niet zeggen, dat er zich weinig regenval zal voordoen. Heete zomers hoeven nog niet bijzonder droog te zijn. Juli 1914 en Juli en Augus tus 1917 hebben getoond, dat groote warmte en groote neerslag heel goed hand in band kunnen gaan, vooral dan wanneer onweders vaak de hitte onderbreken. Aan onweders rijke zomers gelden terecht als de vrucht baarste. Want zonder onweders zou menige warme zomer droogte en dorheid brengen voor de gewassen. HOE DE FISCUS ER ZIJN GELD KREEG. Zonderlinge taiereelen. Aan den Langen Vijverberg bij het Tour- nooiveld te 's Gravenhage, staat een groot heerenhuis, dat, te midden van de vele, keurig onderhouden perceelen een min o» meer verwaarloosden indruk maakt. Sedert jaar en dag zijn de jalouzieën ge sloten, de voordeur wordt nooit geopend, bakker of melkboer komen nooit aan de deur, zoodat men steeds den indruk kreeg ook de naaste buren dat het huis sedert lang onbewoond was. Het bedoelde perceel is het eigendom van den heer G. Toen deze vele jaren geleden naar Berlijn vertrok, liet hij zijn woning over aan de zorgen van mej, v. d. H., die lang bij hem in dienst was geweest. Een som geld werd voor mej. v. <3, H. vastgezet, van welk inkomen zij tot weder- opzeggens toe het vruchtgebruik zou ge nieten. Vele jaren gingen voorbij en in den toestand van het bestaan aan den Vijver berg kwam Weinig verandering. Alleen knaagde de tand des tijds aan het uiter lijk van het schoone gebouw. Het perso neel, dat nog in het huis aanwezig was, werd successievelijk ontslagen, totdat mej. geschiedenis niets wis' en liet zeer vreemd vond, dat eenige personen zich op die wijze toegang verschaften tot een onbewoond huis. Hij vroeg assistentie en een politie auto met rechercheurs was spoedig op den Vijverberg aanwezig. De omgeving werd af gezet en een aantal politiemannen trok naar binnen. Men vond daar toen de twee werk lieden. Zij waren niet voorzien van een machtiging en konden zich ook niet voldoen de legitimeeren. De politie oordeelde het dan ook raadzaam niet toe te laten, dat zij iets uit het huis haalden. Een notaris zal er aan te pas moeten komen, alvorens bet eigendom van mej. v. d. H. naar Beverwijk overgebracht kan worden. Een politiepost is nu voor het huis opgesteld om te voorko men, dat onbevoegden zich toegang ver schaffen. In de voortgezete vergadering werd medegedeeld, nat twee begrootingen zijn ingediend. De eene sluit met een bedrag van 6560, de andere met 7600. Nadat nog verschillende afceelingen het woord hebben gevoerd, brengt de voorzitter in stemming het bestuursvoorstel om beide voorgestelde begrootingen aan te nemen en bet hoofdbestuur te machtigen cue begroo. ting toe te passen, welke bet 't meest prac- tisch en mogelijk acht. 1. Mr. A. Diemer Kool; 2. H. Timmer; 3. C. Bryan; 4. Mr. I. van der Feen; 5. M. J. Bryan; 6. E. Ericksson; 7. Ir. A. Knap- pert; 8. Leembruggen; Dubbelspelen; 1. Diemer KoolJhr. van Lennep; 2. Tim merC. Bryan; 3. KnappertEricksson; 4. HeldringMr. Feiib. Op papier, althans wat de eerste vier spelers aangaat, een sterke ploeg. Naar Diemer Kool's en Timmer's resultaten tegen Washer zijn wij zeer benieuwd, vooral nu Timmer dit jaar goed op dreef is. Van de Belgen moet W. v. d. Bsmden wel veel ster ker dan verleden jaar zijn, toen hij de achtste bezette. Ewbank en Laloux zijn voor C. Bryan en van der Feen geen onoverkomelijke hinder palen, al zal het moeite genoeg kosten om deze taaie Belgen te slaan. Het zelfde kan gezegd worden van de partijen der laatste vier, Baudoux en M. van den Bemden zijn befaamde spelers op ,,den langen afstand Wat dit betreft vinden zij in spelers als Leembruggen een waardige tegenpartij. De regeling is evenals vorige jaren aldus getroffen, dat in den morgen acht enkel spelers, in den namiddag vierdubbclspelen gespeeld worden. Het programma voor de Tweede Klasse B, waarin Haarlem II uitkomt, vermeldt voor Juli de volgende wedstrijden; 9 Juli; Z. R. C. 2 Haarlem 2. A. G. H. C. 2 Blauw Wit 2. 13 Juli: Haarlem 2 Concordia 2; 17 Juli; Haarlem 2 A. G. H. C. 2, 23 Juli: V. V. G. A. 2 Concoria 3; Blauw Wit 2 Haarlem 2. 30 Juli: Z. R. C. 2 Concordia 3. dagen uitgebreid met enkele vooraanstaande persoonlijkheden op landbouw-gebied en uit de sportwereld. Wij noemen van hen Baron Schimmelpenninck, voorzitter van het N.O.C en den heer C. A. W. Hirschman, secretaris van dit Comité. V. d. H. eindelijk geheel alleen overbleef. Hoe het gekomen is, weet niemand, maar langzamerhand bleek het, dat het met de geestvermogens van de alleenwonende juf frouw niet geheel in orde was. Zij isoleerde zich geheel van de buitenwereld. Hoe en waar van zij leefde, wist en weet niemand, e buren bemerkten nooit, dat de voordeur openging en nooit vertoonde de juffrouw zich. Echter, er was iemand voor wie niets verborgen kon blijven, n.l. de fiscus. en deze wilde ook hier krijgen wat hem toe kwam. Op bet bellen van de belasting-ambtena ren werd niet opengedaan. De dwangbevelen werden door de brievenbus geworpen. Het Vorige week arriveerde te Helder de TURKSCHE ONDERZEE-BOOT ,,BIRINDJE IN UNI", gebouwd op de werf der Mij. Fijenoord. Ten overstaan van een commissie worden biermede verschillende proeven afgelegd. Wie tegen stemt wordt geacht te zijn vóór de eerste, laagste begrooting. Het bestuursvoorstel werd aangenomen mei 33 tegen 14 stemmen. Beide begrootingen zijn dus aangenomen. Aan de orde komt thans de verkiezing van twee bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren L. A. M. Brugge- man, OJdenzaal en Jac. J. Kieft, Baarn. De beer Bruggeman wore't met nagenoeg alle stemmen herkozen. In plaats van den heer Kilft wordt gekozen de heer Ellerbeck uit Groenlo. Nadat de rondvraag gesloten was, deelde de heer G. J. Struycken een cn ander mede over de hervorming van het midc'enstands- credietwezen. De heer J. P de Brabander sprak over de voorontwerpen winkelsluitingswet en werktijdenbesluit voor winkelpersoneel. Voor bet tweedaagsche concours hippi que, dat op 20 en 21 Juli a.s. op het con cours hippique-terrein te Hoofddorp wordt gehouden, bestaat een buitengewoon groote belangstelling. Het aantal buitenlandsche inschrijvingen is reeds zoo, dat alleen daardoor het con cours zeer aantrekkelijk belooft te worden, in de eerste laats voor de kenners van de paardensport, maar niet minder ook voor leeken, die te Hoofddorp een zeldzaam spannenden strijd in de .verschillende num mers zullen kunnen aanschouwen. Uit 6 verschillende landen zijn reeds in schrijvingen ontvangen en wel uit Duitsch land 12 ruiters met 25 paarden, Hongarije 8 ruiters met 11 paarden, uit Zweden en Zwitserland elk 6 ruiters met 7 paarden, uit Oostenrijk 2 ruiters met 2 paarden, ter- INTERNATIONAAL ZWEMFEEST OP ZONDAG 17 JULI. Op het te houden International Zwem feest van de H. Z. P. C. de „Watterrat- ten," zullen onderstaande zwemmers der Genlsche Zwemvereeniging uitkomen en wel: Voor de 4 X 25 M. estafette wisselslag: Rug: den heer Arschodt, Schoolslag: A. Duchène, Zijslag: Depoorter, Vrije slag: L. van Parijs. Voor de 100 M. Vrije slag: de heeren de Néve en van Casserie. Estafette 4 X 50 M. Schoolslag: A. Duche- ne, L. van Parijs, Ardschodt en de Racve. 200 M. Schoolslag: L. van Praijs en de Raeve. Estafette 5 X 50 M. vrije slag: Arschodt, Depoorter, De Neve, Van de Casserie en L. van Parijs. Aan de Polo-wedstrijd Gentsche Zwem vereeniging de Waterratten: De Raeve, A. Duchene, J. Duchene, De Neve, Van der Casserie, Ardschodt, De Poorter. Van dc Viersener Sclvwimniverein kom» de heer Kiippers, welke uitkomt in de 20C Meter sugslag. Te Roosendaal zijn er plannen in over weging, om den houten standaard-wind molen „De Hoop", aan de Bredasche baan, aldaar, welke eigendom is van den heer P. Schrauwen te sloopen. Deze molen, van ecuwen her, stond eerst in Merxem (Bel gië), alwaar hij was opgebouwd uit het( materiaal van twee gelijksoortige molens, n.l. van een te Merxem en een te Schaer- bceck. In 1926 werd de molen daar afge broken en naar Roosendaal overgebracht, waar hiji opnieuw werd opgebouwd. De Vereeniging „De Hollandsche Molen", te Amsterdam, die van de sloopingsplan- nen vernam, beeft pogingen in het werk gesteld, om den moten te behouden. Wordt het nog een goede zomer? Tot troost voor degenen, die, ontmoedigd door het almaar trieste en sombere weder, hun vacantie-plannen hebben laten varen en in hopeloos pessimisme reeds kolen opgedaan hebben voor Augustus, geeft de „Msb." de volgende bemoedigende gege vens, die de wederstatistieken verschaffen. Het feit, dat de voorzomer, afgezien van eenige dagen in Mei, bijzonder koel en regenachtig is geweest, is eerder voor het verder seizoen moed-gevend dan onrust wekkend. In het algemeen toch kan men zeggen dat een koele voorzomer betere beloften voor den midzomer inhoudt dan een zeer mooie en heete. Als regel geldt voor ons klimaat, dat de laat beginnende zomers de beste zijn. Niet voor niets heeft men het begin van den zomer op 21 Juni gesteld, Dc werking van den hoogsten zonnestand doet zich eerst drie a vier weken na zijn optreden in zijn vollen om rang gevoelen. Zoo kan men den voilen zomer met ge middeld de hoogste temperaturen pas in •Jen lijd van 15 tol 23 Juli verwachten. !jct zeldzaam zijn de gevallen, waarin de Met nadruk dient er op gewezen dit tot troost voor hen, die, nu Mei en Juni te koel waren, geen zomer weer verwach ten dat een zomer, die van April tot Sep tember warm en mooi is, zoo goed als niet voorkomt. Wanneer er in den zomer 2 a 3 maanden achter elkaar zijn, waarin een wezenlijk boven het normale stijgende ge middelde temperatuur valt te noteeren, hebben wij alle reden van een beslist war men zomer te spreken. Dat er 4 of 5 maanden achter elkaar een belangrijk boven 't normale gaande tempera tuur heerscht, komt slechts eens of twee maal in de honderd jaren voor. De laatste „groote zomers" van dien aard dateeren van 1834 en 1868. De gewone warme zomers blijven meestal tot den langsten dag of begin Juli van groo- tere hitte vrij. In de laatste decennia is bijna zonder uitzondering gebleken, dat die jaren, welke reeds vóór midden Juni temperaturen van 32 en meer graden Cel cius in de schaduw brachten, iater slechts een vrij goeden of zelfs beslist slechten zomer opleverden. De wegens hun hitte beroemde of be ruchte zomers 1904, 1911 en 1921 begonnen eerst laat in het jaar, in Juli, en waren in de voorzomertijd eerder koel dan warm. De slechet voorzomer van dit jaar is dus eerder een gunstig dan een ongunstig voor teeken voor bet komende seizoen. De gevallen, dat het koele cn regenach tige weer van een voorzomer ook in den mid- en nazomer bleef aanhouden, zijn bui tengewoon zeldzaam, fn de laatste tien tallen jaren noteerden wij slechts één geval van dien aard in bet jaar 1916. Is het om deze redenen reeds gewettigd, goede verwachtingen voor den verderen zomer te koesteren, zoo wordt die hoop nog versterkt door het feit dat Maart dit jaar minder koel was dan dit normaal het geval is De weerstatistieken leeren, dat als Maart warmer dan gewoonlijk is en dan door een overwegend koele April en Mei gevolgd wordt, er bijna steeds een warme zomer volgt. HET 75-JARIG BESTAAN. Op den dag van het jubilé droeg Z. D. JL Mgr. L. Schrijnen, bisschop van Roermond, in de Kapel een H. Mis op. Des morgens had de receptie plaats, ia tegenwoordigheid van alle bewoners van het huis. Huldetrelgrammen werden verzonden n: r H. M. de Koningin en Z. D. H. Mgr. A. J. Callicr, bisschop van Haarlem. Een foto van het door de oud-verpleegi n te schenken monument werd aangeboó n. Ten slotte voerde Monseigneur nog bet woord. Aan een feestmaaltijd zaten vele autori teiten aan. De dag werd met een leestel: ive bijeenkomst besloten. Nabij het vliegterrein „de Ko°y te Helder had EEN ERNSTIG VLIEGONGELUK plaats. Onze foto toont den 25-jarigen Bosker, die om het leven kwam. De KORPORAAL-VLIEGTUIGMAKER v. d. BOOM, die als passagier in de verongelukte S. 18 meevloog, en eveneens jammerlijk het leven verloor. huis bleef echter eenzaam en verlaten- De deurwaarder begaf-zich er heen, maar ™oest onverrichterzake terugkeeren. Hij ,s'e/de zich ten slotte met de politie in verbinding. Maar deZe vond de zaak niet zoo erg vreemd. Zij had n.l. wel eens meer met de bewuste juffrouw te doen gehad. Eenige jaren geleden werd n.l. een buiten- brand geallarmeerd in den tuin van de woning. Het bicek, dat de bewoonster er een eigen vuilverbranding op na hield en n gedeelte van den tuin daarvoor ingencht had. De politie was dus reeds eenigszms op de hoogte van den zonderlingen toestand, welke daar heerschte. De politie verschafte zich met groote moeite toegang. Zij werd met een partij scheldwoorden ontvang®" en met de grootste moeite wist zij de ju"*®uw aan het verstand te brengen, dat de deur waarder geld moest hebben. Brommend verdween zij dan in een va" de donkere kamers en kwam dan met eenige bankbiljetten terug, welke zij den deurwaar der voor de voeten wierp waarna zij 7-°"der iets te zeggen, naar de boven-étagc ver dween. Dit spelletje herhaalde zich telkens. Eenige malen per jaar trok de de"rwaar- der met den commissaris van politic er op uit, om het geld te innen. Toch was de poli tie bezorgd voor de oude juffrouw, die blijkbaar over aanzienlijke sommen gclds kon beschikken. Zij stelde alle pogi°ê®n het werk, om de juffrouw onder curateele te krijgen, maar dit gelukte niet. Eenigen tijd geleden kwam echter den heer G. de" toe stand ter oore, waarin de juffrouw ver keerde. Hij greep in en zorgde er voor, dat juffrouw v. d. H. naar de Ramaerklioiek va-n de stichting Oud-Roosenburg werd overge bracht. Daar bleef zij eenigen tijd e" werd onlangs ontslagen. Zij begaf zich naaf fami lieleden te Beverwijk. In huis bevonden zich nog eenige voor werpen, welke het eigendom waren va" ni. v. d. H. Eenige mannen werden gezonden om deze voorwerpen te halen. Gistermorgen nu kwamen zij op den Vijverberg, doch vonden de deur gesloten. Alle pogingen °m deze te openen, waren tevergeefs. Eindelijk besloten de werklieden maar een raam in te slaan en op die wijze naar binnen te komen. Juist toen zij door het raam kropen, kwam een inspecteur van de recherche yoorbij, (lie yaa de geheele voor- HollandBelgië. Voor dc eerste maal sinds jaren zal da Holland—België wedstrijd wederom in Den Haag gespeeld worden. Dateerend uit den tijd, toen tennis in ons land nog in net begin stadium verkeerde, is de ontmoeting met de Belgen de eerste internationale wedstrija ^Hefeene jaar in België, het andere jaar m ons land gespeeld is van dit ^lzoen d, M.E.T.S. te Scheveningen aangewezen al- plaats waar de Belgen zullen revanche te nemen van de vorige jaar te Antwerpen ge e Met een sterke ploeg komen de Belgen ditmaal in het veld, sterker ^n^;or'f aar, vooral wat de vier patste plaatsen der enkelspelen betreft. In fotaal zullen 16 en kelspelen gespeeld worden door de acht enkespeers, tw. nummers 1 en 2 van de Bel gen elk tegen nummer 1 en 2 der onzen. De samenstelling der Belgische ploeg luidt: Enkelspelen: 1, J. Washer; 2. W. van den Bemden; 3- Ewbank; 4. A. Laloux; 5. Toussaint; 6. Iweins; 7. M. van den Bemden; 8. Ban- doux. Dubbelspelen; 1, WasherWatson; 2. EwbankBaudoux 3. W. en M. van den Bemden; 4. Laloux Iweins. Debutanten in de ploeg zijn Toussaint en Iweins, van welke de eerste een jong opkomend speler, die verleden jaar reeds onder de eerste Belgische tien gerangschikt werd. In de dubbelspelen zien wij de oude ge vreesde combinatie WasherWatson weer terug. De historische wedstrijd van hen beiden tegen Diemer, KO0] en van Lennep zal een attractie op het programma zijn. Ook de van den Bemdens vormen een solide combinatie, waartegen Kool en van Lennep verleden jaar drie long sets noo- dig hadden. De Hollandsche ploeg is als volgt samen gesteld: Enkelspelen; wijl een Deensch ruiter met 3 paarden op het concours uitkomt. Inderdaad een for midabele lijst, die een voldoenden indruk geeft aangaande de belangrijkheid van het sportieve evenement in de Haarlemmermeer. Hoezeer verder al het mogelijke gedaan wordt om bet concours tot een succes te maken, moge verder blijken uit het feit. dat beoordeeling van de nummers „best- gaande rijpaard" en „schoonste rijpaard" ge schiedt door een internationale jury, waar door de zekerheid verkregen is, dat de beoordeeling door de meest bekwame jury leden van internationale reputatie zal plaats vinden. ,!?c belangstelling van het Koninklijke Huis blijkt door het beschikbaar stellen van prijzen. Zoowel LI. M. de Koningin als H. M. de Koningin-Moeder en Z. K. H. de Prins schonken fraaie medailles. Het eere-comité, waarin o.a. zitting heeft Jhr. H, A, van Reygersberg Versluijs, Ka merheer van H. M. de Koningin is dezer MEDEMBLIK, 6 Juli. R. K. Mraktvcrc •■i- ging „St. Jozef." Aardappelen. Gr. Mineu 4—4.75, KI. Muizen 2.85-2.95; Gr. ronde witte 3.053.45 per baal. MEDEMBLIK, 6 Juli. Ansjovis 0.50 - 0.57 per K.G. Aantaal vaartuigen 25. Aan voer 700 K.G. TER AAR, 6 Juïi. R. K. Tuindersvercenu ging St. Pbocas. Aanvoer 14 zak peulen, ious; 88 zak peulen I, 16 zak peulen II, 2' 'au peulen, groen. 3722 zak doppers I, 74 za'< doppers II, 11 zak cape, 334 zak Tuinboonen. Prijzen: peulen, jong. 2,803.05; id'-m 1, 0.70—1.55; idem II, 0.60—0.90; id-iu groen, 1.902.05. Doppers 1, 1.75- 3a; idem II, 1.151.40; Tuinboonen 0.60; Snijbonoen 5,505.70; Aug kou graf, 4.40 per 25 K.G. TER AAR, 6 Juli. Veiling Tuindersbelang. Persoonlijke veiling., Peulen 1.25 2.95 Tuinboonen 0.550.60; Doperwten 1 60 1.85; Cap doppers 1.65—1.70; Wife ra- Ipucijners 2.40; Snijboonen 5.50 5 Sn, alles per 10 K.G.; Bloemkool I, 79 cent, id. II, 35 cent per stuk. HOOFDDORP, 7 Juli 1927. Tarnwe, nieu- Gerst, Chevallier, 13.50—14.25; Haver 11.5012.50; Witte Duiveboonen 24.50-—. 15.50; Groene erwten 1523; Karwei 3435; Blauwmaanzaad 4243; Kana riezaad 1213. PURMEREND. Noteeering van de airi; vereeniging Beemster, Purmerend en om streken van Donderdag 7 Juli. Aardappelen 1.582,10 per 25 K.G. KL aardappelen 1.501.95 pér 25 K.G, Slaboonen r,.7o 0.80 per K.G. Tuinboonen f 700.76 per 15 K.G. Peulen 5.10—8.40 per 15 K.G. Doperwten 710.50 per 50 K.G. K pb- <- sen 1.702; Aardbeziën 0.210 44 oer K.G. Bloemkool 1.909 per 10C' stil! Postelein 0.300.50 per 5 K.G.; Sla 0 ^0 2.60 per 100 krop; Rabarber 5.3113 90 per 100 bos; Wortelen 48. UITHOORN, 7 Juli. Op de ka. s*rarkt waren aangevoerd 87 partijen. Prijs Croud- sche kaas R. M. 40—44, 2e. soort "5 39, zwaardere 45, zonder Rijksraeik 34 40. Handel ,kilm. ALPHEN AAN DEN RIJN, 7 Juli Kaas markt. Aangevoerd 57 wagens. Me'. R.M.: le soort 4247, 2e soort 37<1. Han dle matig.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 5