FIN ANTIEELE BESCHOUWINGEN MIJMHARDT'S tabletten DEKKLEEDEN Te HUUR DE SPAARNE-BANK. MARKTNIEUWS NU DE ELFDE ZETEL IS BEHAALD, 5 Wat twintig stemmen waaj-d zijn HAARLEM/AMSTERDAM. Het schoolgeld voor voor bereidend L. O. SOCIAAL LEVEN De loonsverlaging bij „Vulcaansoord". Personalia. HET STEDELIJK STORMRAMP-COMITE 1927. ZANDVOORT. HEEMSTEDE, HOFFMANN - Spaarne 42 44 De Haarlemsche gemeente-secretaris, Zandkar te water. BLG^MENDAAL. Anti-Rev. 3213 (3213); Communisten 966 (966); Roomsch-Kath. 12339 (12339); Staatk. Gerel. P. 141 (141); Lijst-v. d. Kamp 1776 (1778); Christ.-Hist. 3778 (3778); R.-K. Volkspartij 382 (382); Vrijz. Dem. 3237 (3237); Lijst-v. Beeck V. 86 (86). De verdeeling der zetels over yerscllïl- lende partijen is zooals door den verkfe- zingsdienst werd gepubliceerd. Voor de tweede maal na de verkiezingen was gisterenavond de groote zaal van St. Bavo gevuld om de overwinning van de stembus te vieren. Er was alle reden tpe. Woensdagavond werd in dezelfde zaal de tijding dat de Katholieken tien zetels in den gemeenteraad hadden behaald, met ge juich ontvangen; maar misschien waren er yoor wie dit nieuws een desillusie was. Gisterenavond echter was er niemand die niet in de hoogste feeststemming ter ver gadering gekomen was. Er was nu nog meer reden tot feest en jubel. Daarom was het geheele Katho lieke leger, dat den politieken sfrijd met zoo schitterend succes heeft gestreden, in de vergaderzaal vereenigd. Op het podium zetelde het bestuur der R. K. KiesvereenU ging en de pas gekozen raadsleden, en in de zaal stonden en zaten de opgetogen prppagandisten, kiezeressen en kiezers tot in de verste hoekjes. De stemming was op gewekt, geestdriftig, de ware stemming voor een feestvergadering als deze. Dank zij de intense en actipve propaganda en de trouwe opkomst van het kiezerscdrps was door enkele stemmen het aantal Katho lieke raadsleden in Groot Haarlem uitge breid tot elf. De waarde van een stem is bij deze verkiezing wel duidelijk in het licht gesteld. Een aardig moment was het toen de propagandisten van St. Jan met de pause lijke vlag ontplooid, de zaal binnen mar cheerden, uit volle borst „Rpomsche blijd schap" zingend, onmiddellijk zong de ge- hfeele zaal mee. De juichkreten, de huldebetuigingen en dankwoorden van den vorigen avond wer den in nog warmeren en geestdriftigen toon herhaald, en het publiek was zoo op gewonden van vreugde dat het iedere ge legenheid benutte om in gejuich uit te slaan. Dr. Koot, de voorzitter van de R. K. Kiesvereeniging vatte in zijn openings woord samen aan wie de hulde vpor deze overwinning toekomt: aan alle Roomsche kiezeressen en kiezers aan de ijverige pro pagandisten die zich geen rust gegund heb ben, aan degepen die met woord en ge schrift de kiezers hadden ingelicht en aan gespoord, aan de dames en heeren van het R. K. Bevolkingsbureau, dat den propagan disten pile inlichtingen gaf voor het huis bezoek, aan de pers, de sprekers die het woord hadden gevoerd op de propaganda- vergaderingen, aan allen die hun tijd en arbeid aan de verkiezingsactie hadden ge geven. De heer Bartels, voor wien deze feestelijke bijeenkomst als elfde raadslid een bijzondere beteekenis had, werd ge huldigd en gefeliciteerd met zijn benoe ming. De heer M. Klein zeide dat het ge heim der overwinning lag in de tactische leiding, die van het bestuur der Kiesver eeniging was uitgegaan; in dit verband werd speciaal de naam genoemd van den voor zitter, Dr. Koot. Onder de pauzes liet het strijkje opwek kende muziek hooren die alleen onderbro ken werdi als een der raadsleden de zaal binnenkwam.'De geestdrift in de zaal was tot dezelfde hoogte gestegen als de tem peratuur, toen het Tweede Kamerlid"- mr. Bomans aankwam. Het publiek onder streepte met luid applaus de felicitatie van Dr. K-oot met zijn herbenoeming als Gede puteerde en begroette hem even luidruch tig topn mr. Bomans voor den ka theder stond. Hij zeide gaarne hier het woord te voeren om het Haarlemsche kie zerscorps tp feliciteeren met de schoone overwinning. Het enthousiast woord van mr. Roman9 liet niet na indruk in de zaal te maken. Werd hem bij zijn binnenkomst een spon tane huldiging gebracht zijn toespraak werd herhaaldelijk door applaus onderbroken, vooral toen hij deed uitkomen dat deze verkiezing zoo duidelijk gebleken is te staan in het teeken van het. Katholieke be ginsel, toen hij hulde bracht aan hen die de Katholieke zege hebben bevochten, aan de elf vertegenwoordigers van Haarlem's Ka tholieken met hun lijstaanvoerder mr. Heer- kens Thijssen, flien elf duizend kiezers rood hebben gemaakt maar die altijd zwart zal blijven, toen hij, jn verband met de, ver kiezingscampagne van Oversteegen, eisch- te van den Burgemeester dat hij ook het Katholieke d,eel dec Haarlemsche bevol king onpartijdig recht zal laten wedervaren en zijn politie de katholieke propagandis ten hun werk even ongehinderd zal laten deen als dan die der andere partijen. Mr. Bomans noemde dezen uitslag voor al zqo verheugend omdat het Katholieke arbeidersleger tot den laatsten man Roomsch heeft gestemd. In een indrukwekkende en fijn gestylleer- de peroratie stelde mr. Bomans de gansche wereldhistorie tegenover de onwrikbare macht der Kerk, die 19 eeuwen lang alle aanvallen heeft doorstaan, het verganke lijke materieele voordeel tegenover God den Eeuwige, die na korten tijd slechts ons ter verantwoording zal roepen. Een stormachtig applaus deed langdurig na deze rede de zaal daveren, Mr. Heerkens Thijssen sprak op ver zoek van den voorzitter het slotwoord en antwoordde eerst op de woorden van den heer v. Kessel, die de annexatie-kwestie had aangeroerd. Spr. heeft gedurende 32 jaar in verschillende ambtelijke functies de annexatie bestudeerd en kwam hoe lan ger hoe meer tot de overtuiging dat de uit breiding van Haarlem noodig was. Dei be slissing van 1 Mei 1927 heeft spr. ver heugd, maar hij is niet blind voor de won den die daardoor misschien in sommige ge annexeerde gebieden geslagen zijn. Spr. kon namens de geheele fractie beloven dat alles in het werk gesteld zal worden om die wonden te heelen, zooals hij gedurende zijn burgemeesterschap van Schoten alles in het werk heeft gesteld cm de Haarlem mers, die steeds naar Schoten kwamen, zoo goed mogelijk te helpen. Dat kan ech ter niet op één dag gebeuren, waarom' spr. verzocht nu de belofte en den goeden wil voor de daad te nemen. Wethouder Heerkens Thijssen csjtosta- teerde dat allen verheugd huiswaarts kon den gaan in het besef met deze verki|zing een goede daad gesteld te hebben. Nadat nog het raadslid A. J. Loerakker gesproken had, werd met het zingerte van „Aan U, o Koning der eeuwen" ejjt der. Christelijken Groet de bijeenkomst geslo- De geestdrift bleef niet in de zaal wach ter. Onmiddellijk was op straat een k|eine optocht geformeerd en met de geeljwitte een overschot van 375.6. Bij de tweednfjrer- deeling waren er nog 6 overschotzetals te vprdeelen. Den eerste kreeg de Vrijfpds bond met 1039.48 st. overschot; den twteede de Anli-Steir.dwang Partij met een over schot van 1013 st.; de derde de Communis ten met een overschot van 966 st.; de vier de, de Anti-Rev. met een overschot, van 005.32 st.; den vijfde de Vrijzinnige met 843.32. D enzesden overschotzetel zou de lijst- v. d. Kamp hebben gekregen met 'n over schot van 379.16 st., maar bij verdeeling van de overschotzetels geldt de bepaling dat per plaats 75 pCt. van den kiesdeeler aan wezig moet zijn. Dat nu was bij de lijst v.d. Kamp niet het geval. Na tweemaal drie kwart van den kiesdeeler te hebben mBest de lijst 1796 hebben en zij had er maar 1776. Twintig tekort dus. De lijst v. d. Kamp kreeg den laatsten overschotzetel niet en deze ging nu naar de R. K. lijst, die een over schot van 375.6 st. had, en wel voldeed aan de bepaling, dat voor den 6en zptel drie kwart van den kiesdeeler aanwezig moet zijn. Wat de lijst v, d- Kamp overkomen is kan elke partij, kan ook de R. K. Partij overko men en hieruit blijkt, hoe noodig elke stem tot de laatste toe, uitgebracht moet worden. Misschien zijn er bij deze verkiezingen wel wat te veel geweest, die op Godszegen hebben vertrouwd en maar van de stembus wegbleven, omdat hun dat o.a. door va- cantie beter uitkwam. Het is nu niet ver keerd geloopen, maar 't had ook anders kunnen zijn. Vorig bedrag 1890.72 Eén uur loon „de Spaarnestad", afd. Chemigrafie 5.03 Restant overwerk groep perso neel ,de Spaarnestad" J.- Totaal 1896.75 Ook door de Spaarnebank worden giften in ontvangst genomen, welke in deze lijst zullen verantwoord wordep. omtrent voornaamste producten, industrieën enz. Medegedeeld door INVOERING GEZINSREDUCTIE, SUIKER. De drie voornaamste groepen van producenten. Het gevaar van be schermende rechten en subsidies. - Verlaging van verbruiksbelasting. De grootste suikerproductie wordt, zooals bekend, geleverd door Cuba daarna volgt Java en dan Europa. Van deze verkeert Cuba in de minst gunstige conditie, daar de riet cultuur, over het algemeen genomen, daar te lande op achterlijke wijze wordt uitgevoerd, waardoor de kostprijzen zeer hoog zijn, terwijl de Cubaansche planters behalve dit, nog het feit tegen zich hebben, dat hun afzet bijna geheel op de U.S.A. is aangewezen, in welk land men veelal door geconcentreerde in kooporganisaties de prijzen zoo weet te druk ken, dat den Cubanen een zeer geringe winst marge overblijft. Dat de Amerikanen op zeer voordeelige wijze suiker uit Cuba kun nen betrekken, blijkt wel hieruit, dat de invoerrechten voor Cubaansche suiker spe ciaal verlaagd zijn. Teneinde aan het verloop der suikernoteeringen een gunstiger wending te geven, besloot president Machado in den loop van 1926 de productie te beperken en heeft zulks wel invloed gehad op het prijs niveau voor de volgende campagne besloot hij weer de productiebeperking toe te passen, echter in het vertrouwen, dat de Europeesche en Java-producenten hem hiermede zullen steunen, waarvan tot nog toe weinig of niets merkbaar was, integendeel zelfs. Het is duide lijk dat een en ander een onbillijkheid in houdt tegen de politiek van Machado, want op deze wijze zouden de concurreerende producenten profiteeren van de offers, welke zich de Cubanen momenteel getroosten ter verkrijging van een gunstiger suikermarkt, zonder ook maar eenigszins mede te werken. De Java-producenten verkeeren van allen in de gunstigste situatie, en wel om twee redenen. Ten eerste omdat hun cultuur op zeer moderne wijze en onder doelmatige wetenschappelijke voorlichting wordt ge dreven, waardoor hun kostprijzen over het algemeen zeer laag zijn. Ten tweede, omdat hun voornaamste afzetgebied het Oosten is, o.a. Engelsch-Indië, China en Japan, in welke landen zij door de geografische ligging van hun productie-gebied en door hun bijzondere relaties een buitengewonen voorsprong heb ben op concurreerende importeurs. In be paalde kringen was men ten aanzien van den afzet in China tengevolge der troebelen al daar, pessimistisch gestemd, hoewel hier nog geen bijzondere aanleiding voor is, daar Chineesche handelaars onder de meest moei lijke omstandigheden hun zaken met succes blijven voortdrijven en zeer betrouwbare debiteuren zijn, een opinie, welke maar zeer weinig groote importeurs op China niet zullen deelen. De Europeesche producenten daarentegen zijn voor den afzet meestal op het eigen land en op de verschillende Europeesche landen onderling aangewezen, terwijl een en ander buitengewoon bemoeilijkt wordt door de hooge invoerrechten, waarmede de meeste staten rneenen hun product te moeten beschermen, terwijl zij er niet aan denken de verbruiksbelasting, welke den afzet van het artikel zeer tegenwerkt, te verlagen. Bovendien geven somnjige staten, waar onder Engeland, aan de suiker-industrie nog een subsidie. Het Nederlandsche stand punt is gebaseerd op vrijhandel, zoodat de Nederlandsche suiker-industrie, en, ook de suikerverbouwers, welke voornamelijk zete len in de Haarlemmermeer en in West- Brabant, hun bedrijf zonder protectie moeten uitoefenen. Het gevolg is, dat, hoe onaange naam het voor de betrokkenen oppervlakkig beschouwd ook moet zijn, dezen gedwongen waren, hun bedrijf zoo economisch mogelijk in te richten; maar zich daardoor ook over het algemeen in een gezonde positie verheu gen, al worden dan ook maar matige winsten gemaakt. Hetzelfde kan van buitenlandsche suiker bouwers en suikerfirma's, die door hooge beschermende rechten en subsidies gesteund worden, allerminst gezegd worden. In Tsje- cho-Slowakije, waar de suikerbouw door zeer hooge beschermende rechten gesteund wordt, maakt de suikerindustrie 'n ongeken- den malaise-tijd door en geraken vele pro ducenten en suikerfirma's in moeilijkheden, waarvan de kracht der groote firma Heidler Co. het laatste voorbeeld is, zoodat de re geering behalve de hooge invoerrechten, nu ook nog een verlaging der verbruiksbe lasting overweegt. In Engeland wordt een subsidie genoten van 26 sh. 10 d. per ton geproduceerde bin- nenlandsche suiker, hetgeen meer is dan de waarde zelf. Op het oogenblik kan bij deze subsidie door de bestaande bouwers en fa brieken dus wel veel geld worden verdiend, maar deze subsidie duurt nog slechts een half jaar, om daarna te verminderen en ten slotte geheel op te houden, waarna voor de betrokken ondernemers van winst geen sprake meer kan zijn, ten minste bij de huidige suikernoteeringen. Een andere ongunstige zijde van het sy steem van subsidies en hooge beschermen de rechten is het feit, dat dit den producenten prikkelt, om den uitzaai te vergrooten, zoodat gevaar voor verdere overproductie bestaat, welk gevaar niet denkbeeldig is, daar over 1927 de Europeesche uitzaai belangrijk grooter was. De weersomstandigheden zijn echter over het algemeen meer dan ongunstig geweest, zoodat uiteindelijk de 1927-oogst j die van 1928 niet aanzienlijk zal overschrij den, hoewel dit natuurlijk slechts aan toe vallige omstandigheden te wijten is. Bovenstaande gegevens resumeerend, is het duidelijk, dat de suikerindustrie in het algemeen slechts in gunstiger condities zal kunnen komen, indien de onderlinge tarief muren verdwijnen en de belastingdruk op het verbruik verminderd wordt, een oplos sing, voor welke de meeste afgevaardigden der economische conferentie in Genève, ook die der protectionistische landen, enthou siast bleken, maar welker toepassing in de practijk nog wel eenigen tijd zal uitblijven. Conferentie tusscben directie en personeeL Naar aanleiding van het besluit der di- recti van „Vulkaansoord" te Doetinchem on? een loonsverlaging van 10 pCt. in te voeren o{ 400 man personeel^ te ontslaan, hebbep vertegenwoordigers der arbeidsor ganisaties een onderhoud gehad met de di rectie ten einde de uilvoering van dit be sluit (e voorkomen. De R. K. en de moder ne metaalbewerkersbonden hebben naar ge meld wordt, het voorstel tot loonsverlaging verworpen op grond, dat de Joonen toch reeds laag zijn. Verder heeft de wederzijdsche samenge stelde commissie een voorstel gedaan om 'n onderzoek te doen instellen naar de econo- miche organisatorische en commercjeele si tuatie van het bedrijf en hei resultaat hier van aan een bespreking te onderwerpen. Aan het R. K. werkgeversvereniging is vol gens de „Tel" van dit voorstel bericht ont vangen, doch tot nu toe is pog geen ant-i woord ontvangen. j zuurstofrijke buitenlucht en de moderne dansen, waarvoor niet ten onrechte door ve len den neus wordt opgetrokken. Als deze avond bedoeld was als een protest tegen den modernen dans, welnu, hij had niet beter geslaagd kunnen zijn. Als deze uit voering een symptoon mocht zijn van terug keer naar natuur en eenvoud in den dans, dan was zij meer waard dan een eenige ma len grooter recette. Hoe geheel in overeen stemming met omgeving en de verschillen de uitgevoerde dansen was de muziek van fedel en harmonica, 't Publiek toonde zijn tevredenheid door een warm applaus na elk nummer. Als toegift werd gegeven een Finsche dans, de weversdans, waarbij men als 't ware: de schering en inslag zag tot stand komen en de spoej zag heen en weer schieten. Na afloop werd dank gebracht aan de familie Beerens de Haan, voor 't afstaan van de fraaie buitenplaats, aan Mevr. Sam son,. voor het instudeeren van de dansen, aan Mevr. Lorentz-Wallenhoyen voor de muzikale begeleiding en aan de dames en heeren voor het uitvoeren van hun dan sen. Elk der dames kreeg een keurige bouquet als aandenken aan den goed geslaagden avond. Burgerlijke Stand, van Vrijdg 1 tot Don derdag 7 Juli 1927, Geboren: J. J. Ariës—Van der Bunt, odchter. Ondertrouwd: C. L. Hagenaar en Klei- blink; C. Vriend en E. M. A. van Kam pen. Getrouwd; R. Hendrikse en J. H. van Leeuwen. Aan de Technische Hoogeschool te Delfs is geslaagd voor het ingenieurs-examen, werktuigkundig-ingenieur, de heer H. Mis set, alhier. HAARLEMSCHE REDDINGSBRIGADE. Donderdagavond hield de Haarlemsche Reddingsbrigade hare algemeene jaarver gadering in gebouw de „Nijverheid", In zijn openingswoord zette de voor zitter, de heer A. J. Meyerink, allen harte lijk welkom en deelde mede, d,a,t hij thans het besluit heeft genomen o mzijn functie neer te leggen. De notulen der laatstgehouden vergade ring werden door den secretaris, den heer van Leersum, voorgelezen en met 'n woord van dank goedgekeurd. Door den secretaris werd een kort ver slag uitgebracht van de laatstgehouden bondsvergadering. Vervolgens leest de secretaris het jaar verslag voor, Hieruit stippen wij aan dat de brigade thans 59 gediplomeerde leden telt, 89 candidaat-leden en 191 aanmoedi gende leden. Eenige woorden worden gewijd aan het overleden candidaat-lid mej. Ina Ockers. Voorts wordt in herinnering gebracht de in het afgeloopen jaar gehouden wedstrijden en demonstrties, de succesvolle deelneming aan de diverse wedstrijden. De voorzitter brengt piet eenige welge kozen woorden dank a.an den heer v. Leer sum voor dit keurige uitgebreide verslag. Het jaarverslag van den penningmeester wordt onder dankzegging goedgekeurd en de bcgrooting aangenomen. Bij monde van den heer Zwang brengt de kascommissic haar verslag uit, en deelt mede dat alle boeken en bescheiden in orde zijn bevonden. Voorts brengt spr. hulde aan den penningmeester voor het accurate "be heer. De heeren Perry, Vermeer en Zwang zul len voor het komende jaar de kascommis- sie vormen. De aftredende bestuursleden, de heeren D. van Leersum, J. H. Kemper en N. J. Zwart, die volgens rooster moesten aftre den, werden allen herkozen, zoodat het voor deze wedstrijden zouden .zeer wel kom zijn. Door den heer Th. Kingma wordt dank gebracht aan de instructrjces en instruc teurs en in het bijzonder aan de heeren Haase en Kemper, voor hun medewerking in het afgeloopen winterseizoen. Na nog eenige besprekingen v,an huis- houdeliiken aard sluit de yoorzitter de ver gadering. Tot en met hedenmorgen is bij den Pen ningmeester van het Stedelijk Stormramp Comité 1927 binnengekomen: Lijsten Wiedijk. Person. Cacao- en Chocoladefabriek Union 16.40 Geïncasseerde inteekenbilietten: Jb. v. d.'V. ƒ4.- C. S. de V. m. W. 2.50 J. W. 25.— H. A. E. 2.50 Haarlem's Dagblad ten name van C. V. te Beverwijk 2.50 totaal 52.90 Saldo vorige verantwoording 31.852.87 Totaal 31.905,77 Burgerlijke stand, van 1 tot en met 7 Juli. Getrouwd; H. Terol en A. Bol G. var Duyn en C, Molenaar. Winkeliersvereenigingen. Donderdag avond hielden de beide winkeliersvereeni gingen een gecombineerde ledenvergadering, waarbij ook de niet georganiseerde winke liers waren uitgenoodigd, waar de heer Chr. Jansen een inleiding hield over de wets ontwerpen omtrent winkelsluiting en het Werktijdenbesluit. De heer D- Glas cpende met een kort welkomstwoord, waarna hij het woord gaf aan den spreker. *e9en verstopping Doos60ct Bij Apoth en Drogisten MEDEMBLIK, 7 Jpli 1927. Aardappe len: Groote Muizen 3.003.25 per baal; kleine muizen 1,701.85. MEDEMBLIK, 7 Juli 1927. Ansjovis 0,51 a 0.53 p. K.G. Vaartuigen 24. Aanvoer 600 K.G. Ansjovisvangst afgeloopen. TER AAR, 7 Juli. R.-K. Tuindersver - eeniging St. Phocas, Aanvoer 7 zakken peulen, jong; 108 zakken peulen I, 28 zak ken peulen II; 114 zakken peulen, groen; 3969 zakken doppers, I; 62 zakken peulen II; 577 zakken Tuinboonen. Prijzen; Peulen, jong, 1.85—2.70; id. I, 0.70; id. II 0.45—0.55; id. groen 1.051.55. Doppers I, 1.501.60; id. II 0.95. Tuinboonen 0.410.44. Snijboo- nen 5.10. TER AAR, 7 Juli 1927. Veiling Tuinders- belang. Persoonlijke veiling doperwten 1.401.65; tuinbopnen 0.520.56; cap- cijners 1.70; witte capucijners ƒ2.35; snij- boonen 4.305.10; bloemkool 3734 ct.; VOLENDAM, 8 Juli. De aalvangst is nog schraal, de kwakken brachten 2025 pond, de hoekers iels meer aan. Prijs van kwakaal 6068 ct., van lijnaal 8095 ct. per pond. De garnalenvangst bedroeg 1 a 3 litten per kwak, prijs 3.504 per lit. Botprijs 3538 ct. per pond, aanvoer schraal. De ansjovisvangst is geëindigd. Het sei zoen is schraal geweest. MEDEBMLIK, 8 Juli. R. K. Marktveree- niging „St, Jozef" Aardappelen; groote muizen 3.303.45, kleine id. 1.952.05, witte 2.503.10, per baal. ALPHEN AAN DEN RIJN, 8 Juli. Tuin boonen 46.20, doperwten 14—17, heerenboonen 5058, postelein 3.907.10 n. aardappelen 13.90—15.10, pér 100 k.g.; rabarber 69.20, peen 46.10, per 100 bos; kropsla 1.302, komkommers 12 16.10, bloemkool I 6.209, id. II 1.50 4.20, per 100 stuks; aardbeien 1121 roode bessen 2023, kersen 2023, per 100 pond. Eierenveiling, 7 Juli. Aangevoerd 11853 stuks. Kippeneieren 5.30—6.40, eenden eieren S5.2è0, kalkoeneierpn 8, per 10.0 stuks. BEVERWIJK, 8 Juli, R. K. Coöperatieve Tuindersver. „Kennemerland". Aardbeden 3648 ct. per k.g., perziken 8—14 ct. per stuk; doppers 16—24 ct., capucijners 2028 ct., peulen 1830 ct., raspers 32 ct., tuin boonen 510 ct„ per k.g.; bloemkool le 710 ct., id. 2e 35 ct„ komkommers 7 13 ct„ per stuk; wortelen 610 ct., selde rie 68 ct„ pieterselie 56 ct„ rabarber le 14—1 ct., id. 2e 811 ct„ per bos; spi nazie 1.25, postelein 4260 ct., per kist; sla 0.801.55 per 50 stuks, aardappelen 6 r8 ct., sniiiboonen 6468 ct., dikke boo- nen 60 ct., per k.g. PURMEREND, 8 Juli. „Afsfagvereeniging Beemster, Purmerend en Omstreken". Aardappelen 1.522.10. id. kleine 1.35 1.90, per zak van 25 k.g.; slaboonen 64 83 ct. per k.g., snijboonen 4771 ct., tuin boonen 6474 ct.. per zak van 15 k.g.; peu len 4.1011.30, doperwten 7,6010.90, per zak van 50 k.g.; roode aalbessen 44 66 ct. per k.g.; klapbessen 1.903.40 per 10 k.g., perziken 810.50 per 100, Bi- schokken 1.10—1.30 per 15 k.g., aardbe ziën 27-63 ct., tpmaten 38 ct., per k.g.; bloemkool 1.5Ó9.80 per 100, postelein 3060 ct. per mand van 5 k.g., rabarber 9.3017.7Q, per 100, wortelen 3.9014 per 100 bos. en hooger Af: betaalde kwitantie voor on kosten in verband met de straatcollecte Idem waarvan niet gedisppneerd, als resuctie ten behoeve van de slachtoffers van de stormramp 4.10 10.— UITSLAANDE BRAND TE ZAANDAM Een oliestokerij verwoest. Totaal 31.880,77 Mr. Th. A. Wesstra, gemeentesecretaris van Haarlem, is heden met verlof gegaan en blijft afwezig tot begin Augustus. Waarne mend secretaris is de heer A. J. de Land meter. Hedenmorgen omstreeks kwart voor lz reed een met paard bespannen zandkar van „Centraal-vervoer" de Leeghwaterstraat uit* doch bleef niet op den straatweg, maar reed door opbekende oorzaak achteruit bet water in. Het paard bleef echter op ,den wal. Het kostte nog al moejte, den wagen weer op den kant te brengen. Dansen op Oud-Zomerzorg. Denk voor al bij dit opschrift niet aan een balzaal, zwoel van Juliwarmte, roezemoezig van syncoperige Jazz-Band muziek. Maar stel U voor een hoek-tuin met statig geboomte, een langwerpig, rechtlijnig gazon, kort ge knipt en omzoomd door een glad geschoren ligusterhaag, een stuk tuin dus, behoorend bij een deftig, rustig ouderwetsch buiten. Verder een smetloos blauwe hemel, die zich over dit heerlijk, vreedzaam stukje Bloemendaal uitspant en men heeft 't too- neel, waarop gisteravond de dansdemon- stratie werd gegeven, ten bate van de Ver- eeniging voor Kinderverzorging en Opvoe ding. Het gazon yormt de dansvloer, een violiste en een harmonicaspeler vormen het dansorkest. Een 12 of 14 tal jongelui zijn de executanten, die een aantal oudé dansen, van eigen en vreemden bodem ten beste geven. Na een kort openingswoord door de voor zitster der vereeniging, werd begonnen met de dansen, die ingestudeerd zijn onder lei ding van Mevr. Samson Catz uit Rotter dam. De dansen werden zeer correct uitge voerd. Maar er is nog iets pnders, waar we op willen wijzpn. Wat toch een contrast tusschen deze natuurlijke, landelijke, on schuldige, gezonde bewegingen in reine,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2