VAN iiifii Tweede Blad VOETBAL R. K. F. Kampioensewdstrijd. MuloWilskracht 62. Maandag 11 Juli 1927 CRICKET. Rood en WitAjax. HaarlemPhoenix. Onderlinge 'Roeiwedstri.iden van „Het Spaarne". Uit de finale Vierriemswherry. Holland's Athletiek-wedstrijden op het Lyceum-terrein aan den Zijlweg. Ken sprong van J. Adrichem (K. E. V. Limine) die tweede werd in het nummer polstokverspringen. WIELRENNEN. ZWEMMEN. Noordermeer (Holland) komt eerst aan in het No. 250 M. liardloopen ,voor junioren (A) in de atletiekwed strijden van „Holland." SCHIETEN. HAARLEMSCHE SCHIETBOND. Op de banen te Overveen organiseerde de Ver. van Burgerwachten le Haarlem en Omstreken schietwedstrijden. Overzichtfoto van de deelnemers. De eerste wedstrijd om liet kampioen schap der R. K. F. is geëindigd in een sprekende en verdiende overwinning voor Mulo. Onder leiding van den lieer Slee stelt Mulo zich op met 1 invaller, terwijl Wilskracht een paar invallers telde. Mulo trapt af, en valt direct gevaarlijk aan. Wilskracht laat zich ook niet onbetuigd, maar vindt de Mulo-achterhoede op haar plaats. De aanvallende Helmonders zijn gevaarlijker en reeo's spoedig neemt Muta de leiding door Kluitmans. Even daarna kom e enhevige regenbui spels en publiek opfrisschen, zonder dat er nochtans voor gestopt wordt. De balcontrole wordt daardoor moeilijker. De Helmonders verhoogen dan de score oc'or hun midvoor. Wilkracht komtdaarna beter opzetten en geeft de Mulo-achterhoede druk werk. Bij een aanval der Amsterdamers krijgt van Laarhoven den bal tegen den hals. Slee geeft Penalty, een een zware straf en Wils kracht scoort tegen 21. De Amsterdam- sche doelman krijgt het druk te verant woorden, majir is onverbiddellijk. Rust komt dan met2—1 voor Mulo, De tweede helft begint met een aanval 'der Wilskrachters, die afgeslagen wordt. Het spel, dat voor rust al geen bijzonder hoog peil bereikte, is nu nog minder. Wils kracht heeft bij een krachtigen uitval bijna succes, maar Van Deursen redt schitterend Keek maakt een hancsbal in het doel gebied, waardoor Van den Nieuwcnhuijzen de gelegenheid krijgt den stand op 31 te brengen. Amsterdam doet pogingen om het spel te verplaatsen, maar Mulo heeft den smaak beet en met korte tusschenpoozen maakt Kluijtmans de vierde en vijfde goal: 51. Daarna velapt Mulo eenigszins, maar blijft toch sterker. Door treuzelen gaan enkele kansen verloren. Het gelukt Wils kracht, n goea' doorzetten den achterstand te verkleinen 52. Mulo pakt dan nog eens goed aan en in de laatste seconde maakt [Van Eckeren het halve dozijn vol. De wedstrijd viel over het algemeen tegen. Bij Wilskracht viel de rechtshall op, terwijl ook Keek goede momenten had. De Mulo-achterhoede speelde normaal. De Helmondsche voorhoede hebben we wel beter gezien. Maand.morgen lste innings Rood en Wit: P A. L. van Bueren bowled, Chambers 83 .1 de Jonge, c Schilhuizen, b. Rice 14 S. Posthuma, bowled, du Pon 20 J. H. M. van Eeghen, c Schildhuyzen, b. Eigeman 10 J. J. Swens, bowlet, Chambers22 J. Kruyt, c. Dozij, b. Chambers 4' J. G. Börnemann, not out 15 J. Adriaans, bowled, Rice 0 J. W. v. d. Boogaerdt, not out 9 P. P. J. Hoomans C. J. Posthuma did not bat Extra's 21 ROOD EN WIT WINT MET INNINGS. Dank zij het goede batten is Rood en Wit er in geslaagd met innings van Ajax te wm- nen. Nadat Ajax (dat men toss gewonnen had' voor 87 was uitgegooid, maakte R. en W. 198 voor het verlies van zeven wickets, waarna van Eeghen de innings slaat om te trachten nog een derde punt te halen. Het hooge totaal van Rood en Wit was in hoofd zaak te danken aan het uitstekende batten van Piet van Bueren, die een kanslooze 83 maakte. Jammer was het, dat hij tegen het einde van zijn innings het spel moest for- ceeren, waardoor hij over een rechte bal van Chambers heen sloeg. Behalve van Bueren, stonden ook Swens en Posthuma Jnr. goed te spelen. Verder maakte Jonge een langzame 14 en Börnemann een zeer ge lukkige 15 n.o. Het batten was dus eindelijk Ccns goed van Rood en Wit. Het is te hopen, dat het in de twee volgende wedstrijden (beide thuis tegen H. C. C. I!) zoo blijft. Gelukkig is het fielden de laatste wedstrijden ook goed, zoodat daardoor de bowlers, die den laatsten tijd niet zoo in vorm zijn, de noodige steun krijgen. Vooral Posthuma -Snr. was gisteren niet in vorm. J. Kruyt (in twee innings samen 520 in 13 overs) heeft ongetwijfeld het beste gebouwled. Het batten der Ajaxmenschen was matig. Een lichtpunt was het goede spel van de jeugdige spelers Meyer en Josson, die veel voor de toekomst beloven. Hel bowlen van Eigeman en Rice wordt elk jaar iets minder. Chambers bowlde zeer tactisch. Dupon was de eenige die wel eens een heel lastige bal bowlde (o.a. waar Posthuma Jnr. op uitging). O.i. heeft Eige man hem veel te weinig laten bowlen. Dat Ajax de wedstrijd met innings ver loor, was gedeeltelijk aan de captaincy van Eigeman te danken. Wanneer hij order gegeven had, öf de tijd uit te spelen (ruim twee uur), öf de 110 runs te maken, was het waarschijnlijk geen inningsnederlaag gewor den. Nu stond de ééne batsman te prikken en de volgende zeer hard te slaan. O.i. was het het beste geweest om voor de runs te gaan, zooals de laatste batsmen ook pro beerden (o.a. Rici een zeer harde 17.) Twin tig minuten voor 't einde van den speeltijd viel 't laatste wicket. Rood en Wit was toen nog 21 runs voor. Het was jammer voor Ajax, dat Chambers vroeg naar huis moest, waardoor hij de tweede keer niet kon bat ten en dat Mc Pherson op een onnoodig harde ingooi van Chambers één van zijn vin gers brak. Hij bleek nog ondanks deze bles sure behoorlijk te kunnen batten (7 n.o.) Door deze fraaie overwinning houdt R. en W. een mooie kans om als goede tweede te eindigen. Totaal 198 Val der wickets: 1—35 (2); 2—86 (3); 3—109 (4); 4—155 (5): 5—161 (1); fer, 6—170 (6); 7—170 (8). Bowlingcijfers O M R W W. Eigeman 16 1 45 1 Th. Ricc 19 2 51 2 G. Chambers 14 56 3 J. du Bon 5 2 16 1 H. Meyer 10 9 0 De volledige scores luidden: lste innings Ajax. W. Eigeman, bowled, c. .1. Posthuma 2 H Meyer, c. v. d. Boogaardt, b. Kruyt 28 R. Mc. Pherson, c. Swens, b. Hoomans 3 ir. L. Schilhuizen. c. Börnemann, b. J. Kruyt 0 L. Jansen, run out 0 S. Dozij, bowled, C. J. Posthuma4 R. Josson, c. Hoomans, b. C. J. Posthuma 22 J. du Pon, c. and b., J. Kruyt 9 G. Hofsteenge, bowled, Adriaans 6 G. Chambers, bowled, S. Posthuma0 T. Rice, not out 1 Extra's 9 Totaal 87 Val der wickets: 1 16 (t); 2—23 (3); 3—37 (2); 4—41 (5); 5—45 (4); 6—49 (6); 7—66 (8); 8—66 (9); 9—85 (10); 10—87 (7). Bowlingcijfers: O M R W C. J. Posthuma 13 2/3 5 29 3 P P. J. Hoomans 7 1 17 1 J. Kruyt 7 1 16 3 S Posthuma 3 0 14 1 J. W. Adriaans 2 12 1 Tweede innings Ajax: Ir. L. Schilthuysen, c. Hoomans, b. Kruyt 11 H. Meyer, 1. b. w., Hoomans 2 R. Josson, run out, 15 L. Jansen, c. Börnemann, b. S. Posthuma 9 W. Eigeman, c. Substitute, b. S. Posthuma 8 I. Dozij, c. van Eeghen, b. J. Kruyt0 F. Rice, c. van Bueren, b. S. Posthuma 17 G. Hofsteenge, bowled, C. J. Posthuma 8 .1. du Pon, bowled, C. J. Posthuma 10 Mc. Pherson not out 7 Chambers, absent Extras 12 Totaal 90 Val der wickets: 1—2 (2); 2—30 (3); 3—30 (4); 4—32 (1); 5—32 (6); 6—54 (5); 7—70 (7); 8—81 (9); 10—90 (8). Bowlingcijfers: O M R W C. J. Posthuma 16 1 40 2 P. P. J. Hoomans 18 3 5 1 S. Posthuma 15 0 23 3 J. Kruyt 6 3 4 2 J. W. Adriaans 10 6 Haarlem 3b.R. en W. 3b. De rood-Witters wonnen den toss en trok ken eerst naar de wickets. Hel totaal werd 75, waartoe het meest bijdoegen Wegerif met 14, Vreugde met 14, Onderwater 15 not out en Mr. extra, eveneens met 14. Naeltwch bowlde 3—19, Tuinman 36; de Noo 123; Healy 05; Teschwacher Jr. 0-8. Haarlem bracht T niet verder dan 43. Tuinman 15, Healy 10, extra's 11. v. d. Togt bowlde 514; Vreugde 311; v. Houten 0—4; Franken 1—3. R.-W. wint dus met 32 runs. Haarlem is zonder Jaski, v. d. Lee en aan voerder Maas. v. Damme wint den toss en kiest fielden W. v. Dael en C. Borsboom trekken naai de wickets, terwijl Hazes en Nagtzaam ope nen met den bal. Op 13 wordt Borsboom gecleand door Hazes voor 4. Maas wordt in den Haarlem- aanval zeer gemist, ondanks de vrij slechte bowlerij vallen de wickets regelmatig. Al leen v. Dael biedt tegenstand. Op 18 gaan Mulder's palen er aan, dank zij Hazes. Laat ste nam 2. Als Lob er één heeft, wordt hij 't slachtoffer van Nagtzaam en op hetzelfde totaal (26) gaat Gramering voor 0, bowled Nagtzaam. De gebroeders van Dael houden dan ge- ruimen tijd stand. Eerst op 49 wordt W. v. Dael op bowlen van de inmiddels aange zette Cofo door Sasburg gevangen voor 23. K. v. Dael en Gammoor spelen nogal vrij en met de lunch zijn er 76 runs en beiden nog aan. Kort na de hervatting cleaned Nagtzaam Gammon voor 24, op 78. Als de telegraaf 116 wijst doet Cofo een fraaie catch op eigen bowlen, waardoor K. v. Dael kan retireeren voor 31. Thans vall ende wickets sneller. Kien sneuvelt op 119 in de handen van Nagtzaam 7, bowler aan Cofo. Hazes cleaned dan Wundcr, voor 1 en Everard voor 0 en met 23 extras wordt het totaal 122. Hazes bowlde 426; Nagtzaam 331; J. Sasburg 028; J. Cofo 318. Haarlem opent met v. Woerkom en J- Te- kelenburg. Als er 14 runs zijn, sneuvelt v, Woerkom in de handen van C. v. Dael op bowlen van Everard voor 9. v. Damme en Tekelenburg spelen rustig verder, de score gaat regelmatig omhoog. Als de telegraaf 38 wijst, is v. Damme een bal van I.ob te machtig en hij kan voor 20 weer naar het paviljoen gaan. Bieshaar en Tekelenburg brengen dan een grooten stand op. Bieshaar staat uitstekend te spelen, terwijl Tekelenburg een meer verdedigend spel speelt en tenslotte door uitstekend runnen de score omhoog doet gaan. Dank zij goed veldwerk sterft Tekejen- burg tenslotte den run-out-dood als hij ei 29 heeft, 't Totaal is dan 114. Met Cofo op de mat passeert Bieshaar het Phoenix totaal. C.ofo wordt op 137 gecleand door Everard. Nagtzaam gaat run out voor 0, als dan Bieshaar voor een fraaie 74 zeer dubieus 1. b. W. gaat, sluit captain v. Damme de innings, zoodat Haarlem een flinke overwin ning behaalt. Everard met 242 en Lob met 227 had den het meeste succes met den bal. De volledige scores luiden: lste Innings Phoenix: W. v. Dael c. Sasburg b. Kofo 23 C. Borsboom, b. Hazes 4 H. Mulder b. Hazes 2 G. Lob b. Nagtzaam 1 Ph. Gr-eimering b. Nagtzaam 0 K. v, Dael c. and b. Cofo 31 F. Gammon b. Nagtzaam 2a W. v, Dael c. Sasburg b. Cofo 23 R. Marquis not out t> H. Mulder b. Haze$ 2 Th. Everard b. Hazes 0- Extra's 23 Totaal 122 Val der wickets: 1—13; 2—18; 3—26; 4—26 5—49. 2 3 4 5 1 6—78; 7—116; 8—119; 9—122; 10—122 7 6 8 19 11 Bowlingcijfers; J. Kazes 426 Nagtzaam 331 J. Sasburg 028 J, Cofo 3—18 lste Innings Haarlem; A. v. Woerkom c. H. v. Dael b. Everard 9 J. Tekelenburg run-out 29 F. v. Damme b. Lob 20 A. Bierhaar 1. b. w. Lob 74 Cofo b. Everard 8 Nagtzaam run-out Sasburg not-out 2 Onkenhout, Teschmacher, Hazes, en v. d. Bergh did. not bat Extra's 3 Totaal 145 Voor 6 gesloten. Val der wickets: 1 14; 2—38; 3—114; 4137; 5—142; 6—145. 1 3 2 5 6 4 Bowlingcijfers: Gammon 037; Everard 242; Lob 227; Greimering 018; K. v. Dael 018. NED. BAANKAMPIOENSCHAPPEN AMATEURS. De uitslagen van de gisteren te Rijswijk ge houden wedstrijden zijn Wedstrijd om het kampioenschap ama teurs korte afstand le serie 1. Mazairac, 2. de Bruyn. 2e serie 1..B. Leene, 2. Kuys. 3e serie 1. v. d. Horst, 2. v. Dijk. 4e serie 1. Piets, 2. v. Aert, 5e serie 1. Pijnenburg, 2. Thomas, 6e serie 1. M. Pe ters, 2. Larnens. 7e serie 1. Jhn. Bosch v. Drakestein, 2. Hoevens. 8e serie 1. De Leur, 2. Braspenning, 9e serie 1. Slesker, 2. v. d. Wulp, 10e serie 1. Hyzeldoorn, 2. Rustenburg. Repechage voor de niet-geplaatste series, le serie 1. v. Rossum. 2e serie 1. Bras penning. 3e serie 1. Winterfeld. 4e serie 1. Willemse Demi finale le serie 1. Mazairac, 2. Hij- Zelendoorn. 2e serie 1. Peeters, 2. v. Dijk. 3e serie 1. B. Leene, 2. Slesker. 4e serie 1. Piets, 2. v. Oers. 5e serie 1. De Leur, 2. Hoevens. 6e serie 1. Mosch v. Drakestein, 2. v. d. Wulp. Demi finale le serie 1. Mazairac, tijd laat ste 200 M. 13.6 sec., 2. v. Dijk op halve leng te. 2e serie 1. Bosch v. Drakestein, tijd laat ste 200 M. 13.3 sec., 2e Piets op halve lengte. 3e serie 1. B. Leene, tijd laatste 200 M. 12.6 sec., 2. De Leur op 11/4 lengte. Repechage van de nos. twee uit de series van de demi finale 1. Piets, 2. De Leur op banddikte, 3. v. Dijk. Finale te rijden in 6 matches a deux volgens puntentelling. le rit 1. Mazairac, tijd laatste 200 M., 14.2 sec., 2. Plets op halve lengte. 2e rit1. B. Leene, tijd laatste 200 M. 13.8 sec., 2. Bosch v. Drakestein op handbreedte. 3e rit 1. B. Leene, tijdlaatste 200 M. 14.2 sec., 2. Piets op handbreedte. 4e rit 1. Mazairac, tijd laatste 200 M. 13.2 sec., 2. Bosch v. Drakestein. 5e rit 1. Piets, tijd laatste 200 M. 13.6 sec., 2. Bosch v. Drakestein op halve lengte. 6e rit 1. Mazairac, tijd laatste 200 M. 12.6 sec., 2. B. Leene op 3 lengten, Kampioenschap lange afstand 30 K. M. Ingeschreven 44, uitgekomen 35 renners 1. v. d. Reyt in 42 m. 17 sec., 2. v. Dijk op een ronde, 3. v. d. Wulp op kwart wiel, 4. De Leur op halve lengte en 5. N. Krens. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Naar de „Crt" meldt hebben voor de op 17 en 20 Juli te Keulen, op 21 Juli op de Nurburgring en op 22 en 24 Juli te Elber- feld plaats vindende wereldkampioenschap pen wielrijden, niet minder dan vijftien landen ingeschreven, n.l. Nederland, Duitschland, België, Zwitserland, Engeland, Denemarken, Letland, Frankrijk, Italië, Oostenrijk, Hongarije, Cechoslovakije, Zwe den, Polen en Australië. Voor Nederland zijn opgegeven: Stayers-: Snoek en Leddy. Beroepssprinters: Moeskops, G. Leene, Jaap Meyer. Amateurs: Mazairac, B. Leene, Van Dijk, Van der Wulp. Wegrenners; A. L. Buis, .1. v. d. Heijden, J. Maas, Franssen, KI. v. Nek. Moeskops heeft echter verleden week medegedeeld niet te zullen uitkomen. 2 K.M. WEDSTRIJD TE ALKMAAR. Mej, Ruijscnaars (H.P.C.), Braam (H.P. C.) en H. Caarls (D.W.R.) behalen prijzen. Onder begunstiging van droog weer, Zelfs scheen de zon gedurende een gedeelte van den wedstrijd hielden de Alkmaarsche Waterratten hun jaarlijksche 2 K.M.-wed- strijd in het Gr. Noord-Hollandsch kanaal. Het water was vrij smerig. Er bewoog zich een enthousiaste menigte langs de oevers van het kanaal toen het startschot afging. Alle 22 ingeschreven deelnemers vertrokken, en zijn ook alle aangekomen. De volgende leden van Haarlemsche en Heemsteedsche vereenigingen namen aan den tocht deel: Mevr. Venema (Zignea), Mei. J. Ruysenaars (H.P.C.) en de heer H. Hondsbeek (De Delft), A. J. Braam (H.P.C.), A. H. de Bruin Jr. en H. Caarls (D.W.R.). De zwaarste concurrenten voor dezen tocht waren zonder twijfel Braam, Caarls en Jacq Kohier, welke laatste den zilveren wissel beker van de gemeente Alkmaar moest ver dedigen. Onmiddellijk na het startschot schoot Kohier naar voren, daarin gevolgd door Braam en Caarls, die eenigen tijd bij elkaar bleven. Er zal ongeveer 300 - M. zijn af gelegd als Braam Caarls vaarwel zegt en op Kohier afschiet, met wien hij op 400 M. komt gelijk te liggen, Het publiek langs de kant begint mee te loopen, daar het een spannenden kamp ver wacht. Inderdaad gaan beiden tegelijk op. Braam keert even voor Kohier op 16 min. 38 s?c., en voort gaat het weer. Eerst gerui- tnen tijd later passeeren Caarls en de Bruin het keerpunt. Nadat de zweminrichting op 300 M. is genaderd, maakt Braam zich los van Kohier, die het verhoogde tempo van den Heemste der niet kan volgen. Hiermede is tevens de spanning gebroken, want Braam zette zelfs nog een spurt in, om te winnen, zooals hij wilde, Kohier met 44 seconden slaand. Voorwaar, een keurig lesultaat. verkregen na één winter intensieve training Ondcrfusschen leveren de dames ook eenigen strijd. Wel is Mej. Smits de overige dames ver vooruit, doch Mej. Ruysenaars passeert Mevr. Venema, en wist zelfs eenigen tijd de tweede plaats te bezetten, om ten slotte zich weer naar de derde te zien ge drongen door Mej. Koeman, de Alkmaar sche favorite. In deze volgorde bereiken de dames het eindpunt. De uitslagen zijn Dames 1. Mej. E. Smits (A.D.X.) 41 min. 35 sec. zilv. beker; 2. Mej. A. L. Koeman (D.A.W.) 45 min. 3 sec. verg. zilv. med.; 3. Mej. J. Ruysenaars (H-P.C.) 45 min. 25 verg. zilv, med.; 4. Mevr. B. Veneman. (Zignea) 46 min.18 sec. Heeren: 1. A. J. Braam (H.P.C.) 34 min. 46 sec. zilv. wisselbeker; 2. Jacq Kohier (IJ) 35 min. 30 sec. verg. zilv. med.; 3. H. Caarls (D.W.R.) 39 min. 22 sec. verg. zilv. med.; 4. a. H. de Bruyn Jr. (D.W.R.) 40 min. 44 sec< NEDERLANDSCHE zwembond. 2e klasse. A.Z. I— H.V.G.B. I 8—1. Zaterdagavond speelde H.V.G.B. in Obelt tegen het sterke eerste zevental van de Am- sterdame)^ Zwemclub. Het was een wed strijd die in een zeer snel tempo gespeeld werd en waarbij vooral het zuivere plaatsen en tactische spelen van A.Z. opviel. De H.V. G. B.'ers konden het tempo van'A.Z. wel volgen, maar in techniek en tactiek waren zij de mindere, waaraan dan ook grootendeels, deze nederig is toe te schrijven. Misschien u, u -et £ek na zoo'n gtoote nederlaag als ik schrijf: de achterhoede met Piet Lugt aan het hoofd was het beste deel van het A.V.G. B.-zevental. °m ongeveer kwart vóór zeven wordt on der leiding van den heer Struijs begonnen, de Zeventallen stellen zich als volgt op: A.Z.< I W. Jager. Meerkus v. d. Leij. A. Goedings. v- Maasdam, Q. Hoogesteijn, J. Scholte S- v. d. Meer J. Bouwer, J. Schouw. P. Lugt W. P. v. d. Bogaardt P. v. Ommeren. A. Boeree. H.V.G.B. 1 Due H.V.G.B. 'ets halen het eerst den bal, doch dit levert hun niet veel voordeel op, daar door slecht plaatsen A.Z. direct een ge vaarlijk^ aanval onderneemt, doch P. Lugt weet goed weg te werken. A.Z. blijft sterker, doch doelpunten blijven uit, daar ondanks opzwemmen van A.Z. geen mannetje onge- dekt korrt te liggen. De vleugelspelers van H.V.G.B. hadden de les tegen Nereus ter harte genomen en lieten hun tegenstanders geen kans om vrij te zwemmen. eenigen tijd spelen krijgt Hoogesteijn een bal een moment vrij enhet is 1o. Niet ontmoedigd zwoegen de H.V.G.B.'ers door en ondernemen eenige snelle aanvallen op het A-Z-, doch Jager verwerkt de dwarse scho ten naar behooren. Bij een A.Z. aanval weet Hoogesteijn Uit een doorslagbal het tweede doelpunt te fabriceeren. A.Z. blijft nu in de meerderheid, heel tactisch wordt v. Maas dam in de gelegenheid gesteld om het derde doelpunt te maken. H.V.G.B. wijzigt nu de opstelling eenigszins van Ommeren gaat op de plaats van Bouwer spelen en Bouwer achter. Deze verandering brengt echter n,et direct de gewenschte verbetering, daar Scholte nog voor rust den stand op 4r0 brengt. Na de rust zijn de H.V.G.B.'ers eerst ia den aanval doch de A. Z. achterhoede weet alle aanvallen af te slaan; eenige corners op het A.Z.-doel leveren geen resultaat op. A.Z. kon t nu langzamerhand weer in de meerder heid, Scholte weet zich vrij te maken (50). A.Z. voert den stand o,. door v. Maasdam'en Scholte tot (70). H.V.G.B. slaagt er dan in na een goeden aanval door v. Ommeren de eer te redden. Vlak voor het einde heeft Hoogesteijn nogmaals succes als hij een hoo- gen bal schitterend doorslaat. Her einde komt dus met een groote over winning voor A.Z., ondanks deze zware ne derlaag kan H.V.G.B. op een goeden wed strijd terugzien, indien de volgende wedstrij den in een zelfde tempo gespeeld worden, gelooven we wel dat eenige overwinningen behaald zullen worden. NEDERLANDSCHE ZWEMB QND. Reserve derde klasse NEPTUNUS III—H.V.G.B. II 0—2. Gisteravond speelde de H.V.G.B. reserves in Zaandam tegen Neptunus III en wisten hun nederlaag tegen Nereus weer goed te maken, door van Neptunus te winnen. Onder leiding van den heer Hoogland werd om ongeveer half negen begonnen. De H.V.G.B.ers probeerden een andere opstel ling. Brunt speelde nu midvoor, dit bleek al spoedig een flinke verbetering .Bij een H.V. G.B.-aanval wordt de bal bij Brunt geplaatst, waaruit deze H.V.G.B. de leiding geeft (01). De H.V.G.B.ers blijven in de meer derheid doch het doel word te hoog gezocht. Langzamerhand werkt Neptunus zich weer los en onderneemt eenige aanvallen op het H.V.G.B.-doel, doch de achterhoede is uitstekend in conditie. Voor rust weet geen der partijen te doelpunten, zoodat met een 10 voorsprong voor H.V.G.B. gedraaid wordt. Na de rust zijn de H.V.G.B.ers weer het meest in den aanval en al heel spoedig weet A. v. d. Ham uit een corner H.V.G.B.'s voorsprong te vergrooten (02). H.V.G.B. waant zich nu in veilige haven, doch Nep tunus komt nog even opzetten en Glaba krijgt diverse moeilijke schoten te verwerken, hetgeen bij uitstekend doet. Als Brunt nu weer achter gaat spelen, is voor Neptunus er geen doorkomen aan. Als Hoogland einde fluit, heeit H.V.G.B. verdiend gewonnen. NATIONALE ZWEMWEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Mej. den Turk verbetert het wereld record rugzwemmen. Vier Neder- landsche records verbetert. Haar lemsche successen. Zondagmiddag werden in Rotterdam door de Rotterdamsche zwemclub nationale zwem wedstrijden georganiseerd waaraan door de Haarlemsche vereenigingen H. V. G. B. en D. W. R. werd deelgenomen en met veel succes want H. V. G. B. behaalde vijf en D. W. R. drie. prijzen. Tengevolge van het mooie weer en de hooge temperatuur hebben de wedstrijden schitterende sportieve resultaten opgele verd niet minder dan vier Nederlandsche records werden verbeterd en een wereldre cord. Het eerste nummer waaraan de Haar lemmers deelnamen leverde al direct een overwinning voor Vrugt Vrugt op, deze klopte op de 100 M. schoolslag zijn con currenten Korpershoek en Reinders in den fraaien tijd van 1 min. 22 sec. Het volgende nummer 50 M. vrije slag voor nieuwelingen bracht een schitterende overwinning aan de H.V.G.B.er Jan Schouw, die de baan zwom in 30 sec. In het volgende nummer moest Jan Schouw weer zwemmen voor de 50 M. vrije slag hij was echter nog eenigszins vermoeid van de vorige baan, zoodat hij nu tweede werd in den tijd van 31.6 sec. 2/10 sec. achter van Suilekom. Nu werd het nummer 100 M. vrije slag verzwommen, ook hierin behaalde de H.V. G.B.ers mooie resultaten S. v. d. Meer zwom de 100 M. in den fraaien tijd van 1 mm., 8 8/10 sec., Bannenberg Z.A. deed er denzelfden tijd over, een uitstekende prestatie dus van den H.V.G.B.er. Van Silf- hout wist in zijn serie tegen Bannenberg het JNederlandsche record te verbeteren en te brengen op 1 min. 4,2 sec. Wanneer zoo door geoefend wordt, geloof ik voor dat het seizoen is afgeloopen het record wel op nyti. 3 sec. zal worden gebracht. Hierna werd gestart voor de 50 M. rug slag nieuwelingen ook hierin was S. v. d. Meer uitstekend op dreef en wist de eerste prijs te veroveren. Direct hierop moest v. d. Meer weer starten voor het juniores nummer rug, door dat hij nog eemszins ver moeid was van zijn vorige baan moest hij zich met den tweeden prijs tevrede stellen. Hierna volgde het glansnummer van dezen middag nameiijk het nummer 100 M. rug slag seniores, waarbij Mej. Willy den Turk met de heeren mede zwom om te trachten het wereld record 100 M. rug dames, te ver beteren en hierin slaagde zij en zwom bene den het r3ecord van Miss Bauer (Amerika) en bracht het op 1 mm. 22 sec. Mej. Turk sloeg in dit nummer de heeren prijswinnaar Liezenberg. Voorwaar een schitterende pres tatie. Voor deze succesvolle verbetering werd ze door haar vereeniging gehuldigd met een bouquet bloemen terwijl ook de R.Z.C. bloemen aanbood. In het nummer seniores rug behaalde Liezenberg de eerste prijs en zijne clubge noot Brandenburg den derden prijs. Hierna nam nog een Haarlemsche com binatie deel aan de wisselslag, waarbij deze ploeg het IJ en A.Z. klopte. OO In de estafette nummers verbeterde de O. D. Z. twee Ned. records n.l. op de 5 X 50 M. vrije slag werd een record gevestigd in 2 min59 sec., en in het nummer 4 X 50 M. wisselslag werd het oude record van 2 min. 43 gebracht op 2 min. 37 sec. UITSLAG BLOEMENDAAL BEKER 1927- Geweer model 95, schijf „Propaganda", afstand 100 meter, houding knielend, maximum 250 punten. 1. Bloemendaal Commando 207 (wissel beker le. maal) 2. Generaal Joubert 206 punten 3. Generaal van Merlen 205 punten 4. Oranje te IJmuiden 190 punten, (vorig jaar winner le. maal) 5, Voor Vaderland en Koning 187 punten 6. Graaf Floris V. 185 punten 7. Generaal Cronjé 154 punten. Rijkens Tak wisselprijs, 1926 A. Tol te IJmuiden met 46 punten le. maal. 1927 C. F. Visse, Overveen met 47 punten le. maal. Personeel. (Max. 50 punten). lste /c/asse 1. A. Tol, IJmuiden, 44 pun ten 2. Aib. Janssen, Óverveen 43 punten, steun 42 punten 3. G. Moojekind, Vogelen zang, 43 punten, steun 39 punten 4, P. de "Groot, Haarlem, 43 punten, steun 38 punten 5. H. P. Spoor, Haarlem, 42 pun ten, steun 39 punten 6. A. F. Bos, Overveen, 42 punten, steun 35 punten 7. J. Lindeman, Bloemendaal 42 punten 8. W. J. J. Faase, Overveen, 41 punten. 2de Klasse 1. B. H. Wezenaar, Aerden- hout, 41 punten 2. W. Waalewijn, Haarlem, 39 punten 3. j. W. Bruntink, Velsen, 38 punten 4. Gulikers, IJmuiden, 36 punten 5. B. A. Dammers, Leiden, 36 punten, (1 misschot) 6. O. J. Keijser, Haarlem, 35 punten, (laagste schot 5) 7. L. Blind, Scho ten, 35 punten, (laagste schot 4) 8. W. Bak ker, Haarlem, 35 punten, (laagste schot 3). Zomercompetitie buks, schijf „Bloemen daal" op 12 meter, staand of knielend. Stand der eerste ronde 1. Generaal van Merlen, 395 punten, laagste serie 74 punten 2. Generaal Joubert, 395 punten laagste serie 61 punten 3. Graaf Floris V, 386 punten 4. Oranje, IJmuiden 372 punten 5. Generaal Cronjé, Schoten, 344 punten. Hoogste korpsschutter W. J. J. Faase (Gen. Joubert) 90 punten. SCHIETEN. Zaterdagmiddag en Zondagochtend heeft de Kringwedstrijiyplaats gehad van de Bur gerwachten behoorende tot de federa ti „Kennemerl n t-Zuid". Ove |het algemeene zijn er geen nooge series gevallen, ofschoon het weer gunstig was. Hieronder volgt de voorloopige uitslag van de hoogste prijswin naars. De volledige uitslag alsmede de da tum der prijsuitreiking zal nader worden bekend gemaakt. Korpswedstrijden. Klasse Veteranen le prijs Bloemendaal met 255 punten (max. 300) 2e prijs Bloemendaal met 253 p. Klasse A. le prijs Haarlem I met 245 p. 2e prijs Bloemendaal met 236 p. Klasse B. le prijs Velsen met 225 p. 2e prijs Bloe mendaal met 209 p. Klasse C. le prijs Velsen met 219 p. 2e prijs Bloe mendaal met 200 p. Personcele wedstrijd. Klasse Veteranen 1 M. A. Hoeben, 46 punten in 18 sec, 2. G. H. Luttik, 46 p. in 23 sec. 3. P. Lan- gendonk, 45 p. in 19 sec. 4. Fr. van Pelt, 45 p. in 20 sec. 5. J. Lindeman, 45 p. in 25 sec. Klasse A. 1. Fr. Bersee, 47 p. in 19 sec. 2. W. G. Hoogestein, 43 p. in 19 sec. 3. P. A. De ken, 43 p. in 20 sec. 4. C. G. Stoop, 42 p. in 20 sec.5. P. Kruijer, 42 p. in 23 sec. Klasse B. 1. W. Martens, 44 p in 25 sec. 2. J. F, Duyn, 42 p. in 18 sec. 3. C. van der Raad, 42 p, in 23 sec 4. G Bessem, 42 p. in 28 sec. 5. H. J. Fortgens, Jr. 41 p. in 25 sec. Klasse C. 1. O. J. Keyser, 45 p in 24 sec. 2, J. Handgraaf, 45 p. in 31 spc. 3. J. H. Visse, 43 p. in 25 sec. 4. P Stam, 42 p. in 58 sec. 5. J. W. Bruntink, 42 p. in 27 sec,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 5