Radio-Omroep. Ir" MARKTNIEUWS. loufê/r.ÖÖ Jfoarfem. BINNENLANDSCH NIEUWS. I Betuwsche Kanaalvereeniging. Minister Kan bezoekt de Kruidhof te Arnhem. Ordeverstoorders in de Staten van Zuid-Holland. Voor de noodlijdende gemeenten. VERKEER EN POSTERIJEN. Het telefoonverkeer met Italië. UIT ONZE OOST. De „Tjikandi" in en typhoon. De communistische Woelingen onder de inlandsche militairen op Java. RECHTZAKEN. Van vrouwenkiesrecht gesproken. GEMENGD NIEUWS. Onverwacht bezoek aan het Hof Hij was debet aan den inbraak in het station te Budel. Een lucratief bedrijf. Twee vliegen in één klap. Door oververmoeidheid was de chauffeur in slaap gevallen. Hoe ze gas stal. Een snoek van U/2 Meter. Men vergat haar in te schrijven. De verdwenen notaris uit Groningen. Brutale inbrekers, die hun slag sloegen. Gedurende 10 a 22 jaar stalen ze alcohol uit het gasthuis. Hij bleef meester van de straat. STOOMVAARTLIJNEN. KERK EN SCHOOL. Conclusie in zake de Schoolmis RADIONIEUWS. De aankomst der Holland-lndiè vliegers. LEGER EN VLOOT. Gehuwd zonder toestemming. 1} De Betuwscche Kanaalvereeniging schrijft Ons: Goede waterwegen bevorderen de vólks- Welvaart. Door goede waterwegen komen bestaan de bedrijven tot grooter bloei. De werk loosheid wordt er dus door bestreden. Het geld, dat de overheid uitgeeft om scheepvaartwegen te verbeteren en een goeden waterafvoer te verzekeren, vormt een belegging, die zekere en groote rente afwerpt voor het geheele volk. Ieder jaar lijden de landbouwers en de industrieelen in het Lingegebied water schade. In Januari 1927 werd deze schade ge raamd op honderdduizenden guldens. De slechte toestand van de Linge be lemmert de onwikkeling van de Betuwe. De Betuwsche Kanaalvereeniging streeft naar: 1 a. den aanleg van het groote Amsterdam ♦—Rijnkanaal door de Betuwe. b. de verbetering van het afvoerend vermogen van de Linge, teneinde de regel, matig terugkeerende schade voor landbouw en industrie te voorkomen. c. de verbetering van de linge als scheepvaartweg; d. de verbinding van de verbeterde Linge met het AmsterdamRijnkanaal, ten einde een goede scheepvaartverbinding te brengen en dus lage vrachten voor de plaatsen langs de Linge met Tiel, Amster dam, de Oostelijke provincies en Duitsch- land. Binnen enkele weken zal de Linge-Com- missie een rapport uitbrengen over dezen toestand en uitgewerkte plannen voorleg gen van de mogelijkheden tot verbetering. De Betuwsche Kanaalvereeniging zal de doorvoering dezer plannen propageeren. Amsterdam, 's lands hoofdstad, moet een goede, moderne scheepvaartverbinding heb ben met Duitschland. Iedereen erkent dit. Elke vertraging in de totstandkoming van dezen waterweg beteekent verlies voor Amsterdam en dus voor Nederland, Want de Duitsche havensteden Hamburg, Bremen, Emden en de Belgische havenstad Antwerpen werken onverpoosd om het vervoer, waarvan naast Rotterdam Amsterdam een deel moet hebben, naar zich toe te trekken. De beste scheepvaartweg van Amsterdam naar Duitschland gaat door de Betuwe, langs Tiel. Dit kanaal zal tevens een uitstekende verbinding vormen van de Betuwe met Am sterdam. Zoowel voor Amsterdam, als voor landbouw, fruitteeft, veilingwezen en in dustrie in de Betuwe, is dit van de groot, ste beteekenis. Minister Kan heeft zich gisteren naar Arnhem begeven, teneinde aldaar den Kruidhof van geneeskrachtige gewassen te openen. In de openingsrede deed de minister uit komen dat de cultuur van geneeskundige kruiden te eerbiedigen is als een groot be lang. Spr, schetste de beteekenis der ver- eeniging, die beoogt langs systematischen weg tot het etelen van de beste kruiden te geraken en kennis aangaande het te kweeken materiaal te verspreiden. Blijkens de Memorie van Beantwoording van het verslag der commissie van rappor teurs, omtrent het afdeelingsonderzoek van de provinciale begrooting van Zuid-Holland voor 1928, achtten Ged. Staten in antwoord op een desbetreffende vraag het oogenblik niet gekomen om, ten eindet tegen leden, die ernstig de orde in de vergadering ver storen, krachtiger te kunnen optreden, een voorstel tot wijziging van het regle ment van orde voor de vergadering der Provinciale Staten aanhangig te maken. In de omstandigheid, dat gemeld reglement aan den voorzitter geen andere bevoegd heid tot handhaving der orde geeft, dan de vergadering voor een, door hem te bepalen tijd te schorsen, moge - aldus Ged. Sta ten een prikkel gelegen zijn voor de leden om ordeverstoringen te vermijden. Een K millioen meer noodig dan geraamd was. Blijkens de in Stsbl. 208 afgekondigde wijzigingen, noodig gebleken in het 5e hoofdstuk der Staatsbegrooting voor het dienstjaar 1927, is de post „Onderstand aan gemeenten, die buiten staat zijn in alle of sommige kosten harer huishouding behoor lijk te voorzien", verhoogd moeten wor den met 500.000. In voorbreeiding is een telefonische ver binding NederlandItalië via Zwitserland. Hierbij doet zich evenwel de moeilijkheid voor dat de Nederlandsch-Zwi'sersche te lefoongeleidingen reeds dermate blijken te zijn belast, dat deze althans in de uren tus- •chen 10 tot 12 en 14 tot 16 (Amtserdam- sche tijd) geen uitbreiding meer kunnen verdragen, zonder gevaar voor benadeeling in de afwikkeling der gesprekken. De Nederlandsche administratie heeft thans voorgesteld verbind'ng met Italië tot stand te brengen, uitsluitend in de uren tusschen 010, 1214 en 1624 (Amster- damsche tijd). Naar „Aneta" uit Batavia seint is het stoomschip „Tjikandi" van de Java-China- Japanlijn op weg naar Yokohama door een typhoon overvallen. Het schip is ie Hong kong binnengeloopen. De eerste officier Willemse is licht gewond. De schacie wordt begroot op 50.000 dollar. Wat de buitenlandsche pers ervan zegt. Pertinax, in „L'Echo de Paris" de commu nistische relletjes in Ned.-Indië besprekend, schrijft dat juist het grooet succes der Ne derlandsche kolonisatie voor het bolsjewisme het bedje gespreid heeft. De economische ontwikkeling heeft een ware vernieuwing wing meegebracht op administratief en-poli tiek terrein, door het onderwijs, door de uit breiding der bureaux, waarin vele inlanders zijn opgenomen. Door de instelling van den Volksraad is het gezag der vroeegre oude kolonisten-families verminderd en de kran ten doen de rest. Pertinax bespreekt dan het verloop van de beweging aan de hand van het rapport aan den Volksraad en besluit dat het noo- dige is gedaan. De G. G. en zijn ambtenaren onderdrukken methodisch den opstand, zoo dra deze het hoofd opricht; zij hebiien po litie en leger versterkt, die gevaarlijk ver- gwakt waren %a de economische crisis van 1920, toen een drastische bezuiniging moestkeerde zij naar haar plaats op 3é pubtJeke worden^ ingevoerd. 1 tribune terug. De Engelschen in Singapore vernietigen in overleg met het gezag in Ned.-Indië het communistisch broeinest, dat zich op hun grondgebied heeft gevormd. Deze geschiedenis mag Franschen niet on verschillig laten, concludeert Pertinax, want als we niet oppassen, speelt ze zich op een of anderen dag ook in Indo-China af. Een getuige, die niet op haar mondje gevallen was. Er waren ongeveer 40 vrouwen uit Zeist voor het Utrechtsche kantongerecht gedagvaard, omdat zij geen gehoor hadden gegeven aan den ha.ar uitgereikten oproep ter stembus te komen bij gelegenheid van de jongste verkiezingen voor de Provinciale Staten. Van deze veertig vrouwen waren er twee in eigen persoon verschenen, alle an deren hadden samen één gemachtigde ge zonden. Een der verschenen vrouwen verklaarde, dat God de Heilige niet wil, dat de vrouw dce'neemt aan de stemming. „En daarom heb ik dat ook niet gedaan en ik hoop het ook nooit tc doen. God wil niet alleen, dat wij' niet zullen stemmen, God wil óók niet, dat wij zullen gaan naar de stembus." De andere vrouw verscheen nu voor het bekende hekje in de kantongerechtszaal met een grooten bijbel in zwart foudraal onder den arm. Zij naderde statig, met zeer langz.a.men stap en wenschte daardoor aan het geheel blijkbaar een plechtig karakter te geven. De vrouw deelde mede, dat haar weige ring om aan de stembus te komen, ge grond was geweest op de Heilige schrift. En meteen haalde ze den bijbel uit het zwarte fcudraia] en sloeg dien voor haar open. Zij wenschte daaruit voor te lezen. De kantonrechter: „Dat is niet noodza- keli k. Als u' mij de plaatsen noemt uit den bijbel, waarop u zich beroept, dajn is dat volkomen voldoende." De vrouw vond dat niet voldoende en begeerde den kantonrechter voorlezing te doen van eenige teksten, waar men zou le zen, dat het de plicht der vrouw is, om stil te zijn en den man onderdanig. Zij sloeg haren bijbel op. De kantonrechter: „Ik weet dat al. Het is Spreuken 31. vers 23." De vrouw; „Neen, miinheer de rechter, dat is het niet. Het is I Corinthe 14." En zij las plechtiglijk voor wat daar staat, onder voorafgaande opmerking, dat zij het wel heelemaal uit het hoofd kon op zeggen, maar dat zij het nu nog eens dui delijk verlangde voor te lezen: „pat Uwe vrouwen in de gemeenten zwijgen; want het is haar niet toegelaten te spreken, maar bevolen onderworpen te zi-n, gelijk ook de wet zegt. En zoo zij iets willen leeren, Iaat ze te huis haar eigen mannen vragen. Want het staat leelijk voor de vrouwen, dat zij in de gemeente spre ken." De kantonrechter: „Is u daarmee klaar? De vrouw: „Nog niet. Ik sla nu boven dien nog op Genesis 3." De kantonrechter maakte een gebaar om duidelijk te maken dat hij deze voorlezing niet noodzakelijk oordeelde en genoeg had aan de aanwijzing v,a,n dé plaatsen in den bijbel. Maar de vrouw was het daarmede hee lemaal niet eens. had Genesis 3 al opge slagen en la-s voor: „En tot de vrouw werd gezegd: Ik zal zeer vermenigvuldigen Uwe smart. Met smart zult gij kinderen baren. En Uwe man zal over U heerschappij hebben." De kantonrechter meende, dat de vrouw thans klaar was met haar voorlezing. Maar die meening bleek onjuist te zijn, want zij las direct verder, nu uit Genesis 3 vers 19: „In het zweet Uws aanschijns, zoo sprak de Heer tot Adam, zult gij Uw brood eten," welken tekst de vrouw uader toe- lichlte met de mededeeling, dat hieruit blijkt, dat alleen de man naar buiten mag optreden en niet de vrouw. De man was er eerst, dat w,a-s Adam; toen werd er van Adam een rib genomen, en toen kwam Eva. Die kwam dus later. En de vrouw las al wederom voor uit Genesis 3 vers 22, allemaal om aan te toonen, dat de vrouw stil moet zijn en de m.a,n alleen mag spreken. De kantonrechter verzekerde nogmaals, dat hij er nu heusch voldoende van ivist, maar de vrouw sloeg thans den bijbel dicht, vergat blijkbaar alles van wat zij zoo juist h-a-d voorgelezen en hield daarna een soort van godsdienstige beschouwing, onder aan haling van tal van bijbelwoorden, in een zóó snel tempo, dat zij in haar gedachten- gang niet meer te volgen was. De kantonrechter probeerde nog een en kele m-nal de vrouw te beduiden, dat hii nu volmaakt op de hoogte was, maar zij was nu eenmaal aan het woord en bleef aan het woord. De kantonrechter gaf het maar op. Uit den onuitputtelijken woordenvloed viel nog op te visschen, dat de vrouw op al deze bijbeluitspraken haar weigering ba seerde om ter stembus te verschijnen. Zij hoopte nooit van haar leven de groote zon de te begaan door voor een afgodsbeeld te knielen en dus hoopte zij ook nooit v,an haar leven aan de stembus te komen. Zij betreurde het zeer,dat het in ons vader land al zoo ver gekomen was, dat men de vrouw wilde verplichten in het stembureau te verschijnen. Wie, als vrouw, aan die roepstem ven de wet gehoor geeft, zal geen toevlucht in den Hemel meer hebben. „En om dat nu eens duidelijk te maken, ben ik vanmorgen met Paulus hier naar toe geko men en zal ook weer met Paulus heen- gaan." De kantonrchter kreeg eindelijk gele genheid iets te zeggen: „U heeft er ondanks alles dan toch geen bezw-aar in gezien, zelf hier te verschijnen en uw woord te doen?" D vrouw had haar antwoord onmiddel lijk bij de hand en zeide: „Ik was blij om eens een oogenblik aan deze plaats den Heere te mogen «anroepen en hier voor Zijn Goddelijk aangezicht te betuigen van mijn blijdschap in Zijn woord. Blij was ik, om hier te kunnen opkomen voor de ee-re onzes Gods." De kantonrechter wilde weer iets zeggen, maar de vrouw ging in één adem verder: „Maar nu kom ik ook nooit meer. Ik wil nu voortaan ook geen stukken van het gerecht meer aannemen, u hoeft me niets meer te sturen, want ik neem niets meer in onl vangst. En ik neem ook geen enkele straf aan, want alles wat met deze zaak in ver- bindisg sta,at, is zondig volgens de Schrift. De kantonrechter: „U onderwerpt zich dus niet aan de wetten des lands? De vrouw: Alleen aan de wel van God. De kantonrechter: Ik zal heden over 8 dagen schriftelijk vonnis wijzen. De vrouw: Ik zal 't wel in de krant lezen Ik stoor mc toch niet aan die straf. En ik wil hier nooit weer terug komen. De bijbel ging in het foudraal en even deftig-statig als dc vrouw gekomen was, Het O. M. eischte tegen alle vrouwen 1 boete subs. 1 daig hechtenis. („u. D.") Van een klein meiske van drie jaar. Dit is een verhaal van blonde krulletjes én kanten strookjes en veel parmanligheid en drie gouden levensjaren, vertelt de „N. Crt." als historisch. Dit is over het rank en pittig figuurtje van een klein meiske, dat op bezoek kwam bij Prins Hendrik.... Nu ja Zijne Hoogheid was daar niet op voorbereid. Hij verwachtte een heer ier conferentie en deze had zijn kleine doch tertje meegenomen. Dat was best. Het dametje van drie een en al gracie cn zonnige lente kwam met vader mee, liep (dames gaan voor!) pardoes op Prins Hendrik af en zei, spontaan haar rozig handje 'uitstekend: Dag Koninklijke Hoog heid! En Prins Hendrik ging daar aanstonds al lervriendelijkst op in. Maar toen keerde hij zich tot den vader en weldra raakten de heeren in gesprek. Het dochtertje was braaf, stoorde allerminst, gedroeg zich waarlijk heelemaal hoffiihig, al kwam zij dan ook voor de eerste maal in een vor. stelijke omgeving. Wij zien er danook géén bezwaar in, dat zij, na amper vijf minuten, vól ijver en toe wijding, met haar mooi battisten zakdoekje het bureau-ministerie ging boenen, waar achter Prins Hendrik was gezeten.... De gemeentepolitie te Someren hield al daar een persoon aan, die nog iets te ver effenen had. De burgemeester van Some ren onderwierp hem aan een verhoor, waarna de aangehoudene bekende ook de bet te zijn aan de inbraak, bij den sta tionschef te Budel: meldt de „Meier. Crt." De man zeide niets te hebben kunnen vinden en was blij toen hij bii de worste ling onder de handen van den stationschef u'i was. Vervolgens ging hij naar de keet, staande even over de spoorlijn langs het spoorlijntje dat naar Dorplein leidt en legde zich daar lot tegen den morgen ter ruste. Daarna stap'e hij op naar de richting Weert. Dat hij den stat'onschef met een mes had verwond, kon hij zich niet meer herinneren; hij zeide nooit iemand kwaad te hebben gedaan. Zwaar geboeid werd hii door de politie naar de Marechaussee-kazerne gebracht en opgesloten. Door het weigeren van de stuurinrichting geraakte een auto in den Leidschen Rijn, nabij hotel „De Hommel" te Oudenrijn. De bestuurder kwam er met een nat pak af. Met een Ford-hijschkrzan van de firma Jan Jongerius te Utrecht werd het voertuig we der op het droge gebracht. Als bijzonderheid wordt vermeld, dat dit de zevende auto is, welke deze week door bovengenoemde fa op het droge werd gebracht. Te Rotterd-a-m bemerkte een agent dat in de Kipstraat aldaar een man, die een fiets bij zich had, van een ander rijwiel het be- laslir.gplaatje trachtte te stelen. Hij wist hem te grijpen en zag toen, dat op de fiets, welke de man bij zich had, geen beUstiug- merk zat. Daar de aangehodene, die de les-werkman P. van G. bleek te zijn, niet kon verklaren, hoe hij aan het rijwiel, dat hij bij zich had, was gekomen, vermoedde men, dat dit rijwiel gestolen is. Het draagt het merk „Ellzug" en is aan het politiebureau Oppert te bevragen. Met auto en al reed hij te water. Op den Leidschen straatweg in de ge meente Rietveld had Donderdagavond een auto-ongeluk plaats. Een auto, komende uil de richting Leiden, reed tegenover de wo- ninb van den heer v. O. in de sloot. 1° den autc zaten twee personen, een dokter uit De Bilt en een chauffeur. Zij werden door ooggetuigen spoedig uit den auto be- vrijdvrijd. De dokter had enkele wonden aan hoofd en arm, wa-ardoor hij veel bloed vetloor. Door den schok was hij met zijn hoofd door de voorruit gebotst. De chauf feur bekwam geen letsel. Het ongeluk is hieraan te wijten, doordat de chauffeur zooals hij zelf verkVarde we gens oververmoeidheid in slaap was geval len Hij was n.I. in tweemaal 24 uur niet te bed ge veest. Te Rotterdam heeft een vrouw, door een aparte ransluiting aan de straatleiding aan den Goudschen Singel te leggen, de ge meente in den loop van den tijd voor 400 a 500 kub. meter gas benadeeld. De leiding is zoo deskundig gelegd, da-t men vermoedt, dat de vrouw medeplichtigen heeft gehad. In de boezem „de Waal" te Rijsoord 's een snoek gevangen ter lengte van 1.50 M-- welic beestje een gewicht had van 21 pond. Naar de „Res. bode" meldt, is dit Oosten- rijksche meisje, dat als vermist was opge geven, terecht. De burgemeester van Oegst- geest, bij wien zij in betrekking is, heeft vergeten haar als vreemdelinge te doen In schrijven. In verband met het niet voorko men van haar naam op de lijst der aange- komenen, hadden de ouders een onderzoek ingesteld. LIMBURG BLIJFT BIJ HOLLAND. In verband met hetgeen wij dezer dagen mededeelden over de missive aan de burge meesters der grensgemeenten van ons lend en de stemming der bevolking in Limburg ten opzichte der bekende raids van de Belgische annexionisten, moge het volgende citaat uit een plat-Sittardsch gedichtje dienen, dat wij aanroffen in het jongste nummer van „De Limburger" en dat in hartelijke bewoordingen de gevoelens van het Zuiden aan H. M. de Koningin uitdrukt ter gelegenheid van haar jongste bezoek aan het Limburgsche gewest: I.aót de mennekes van Brussel Laót mlt de kwas en pap, Welke held schuut noe 't daagleich Geil naó middernach op schtap? Nationale Politikkers Schmit mer oet eur vleigmachien Alerhande lokpapirkes, Veer zeen toch veur Wilhelmien. I imburg zal bie Holland blieve Es geer nng fVr vnllp jsrhpant, Mcinl geer dat v'r zeznde bléndj zeen Es geer Vlaamsche bruicch bant. Wilt d'r ls 't laeve korte Wie d'r mit de Vlaamschc doot, Die waal goud zeen veur te vechte Mer gein koosch gunt van 't brood? Daóveur schreeve veer nog helder Allemaóle ein van zin: Laeve lang oos Juliaantje Onze Prins en Keunigin! Hetgeen in hoog-Nederlandsch ongeveer luidt; Laat de mannetjes van Brussel Komen met hun,kwast en pap, Welke held schuwt zóó het daglicht, Gaat na middernacht op stap? Nationale tinnegieters, Gooi maar uit uw vliegmachien Allerhande lok-papiertjes, Wij zijn tóch voor Willemien, Limburg zal bij Holland blijven, Hoe gij ook uw vallen spant, Meent gij, dat wij ziende blind zijn, Als gij Vlaamsche broeders bant? Wilt ge ook óns het leven korten Als de Vlaming met den dood, Die wel goed is om te vechten, Maar geen kruimel krijgt van 't brood? Liever roepen wij nog luider Allen één, gelijk van zin: Leve lang Prinses Juliaantje Onze Prins en Koningin. Men meldt uit Hoogeveen aan de „Ned.": Notaris Sanders uit Groningen is naar we vernemen, gedurende twee dagen alhier ge logeerd geweest, in hotel Frederiks. Woens- dagavood zes uur zijn berekening te beta len, met achterlating van zijn jas en acte- tasch. Hij heeft gedurede beide dagen, dat hij in het hotel verblijf hield, te bed ge legen en niets genuttigd. Drie p/ sonen van de recherche te Groningen stellen thans in samenwerking met den burgemeester van Hoogeveen een onderzoek in. Het moet nog zijn komen vast te staan, dat de vermiste notaris een vrij aanzien lijk geldsbedrag bij zich eeft. Ook bracht de recherche een bezoek aan de beide hotelhouders te Hoogeveen en Dedemsvaart waar hij heeft vertoefd. Het is niet uitge sloten, dat hij inderdaad aan zijn voorne men, om zich van het leven te berooven, heeft gevolg gegeven. Een brandkast van 500 K.G. gewicht werd weggedragen, zonder eenig spoor van vervoer. Te Zwolle is gisternacht ingebroken in het kantoor van „De Automaat." Toen gistermorgen het personeel op het kantoor kwam, bleek daar een groote wan orde te heerschen, De Lipsbrandkast, met een gewicht van ongeveer 500 K.G. was ver dwenen. Eerst is getracht haar te openen, want op den vloer lag turfmolm, een 'n stuk ijzer waarop dezelfde verf als op de brand kast, Zij is daarna weggedragen door de opengebroken buitendeur over een zes me ter breeden oprit naar den straatweg Zwolle Meppel, waaraan het kantoor gelegen is, maar op het vloerkleed waren geen sporen van vervoer aanwezig. De brandkast is ver moedelijk met een auto vervoerd. De inhoud bestond uit 250 aan geld en geldswaar dige papieren en de rentekaarlen van het talrijke personeel. Een nieuw schrijfbureau is eveneens open gebroken. Het aanwezige kleingeld hebben de inbrekers laten liggen. De voordeur was gesloten met een Lipsslot. Door een domme kracht onder de handle te zetten is de deur opengebroken, waarbij een groote splinter uit het kozijn is gedrukt. Voor het kantoor was ook geen spoor van vervoer achterge laten. De waarnemend commissaris van politie, de heer Lettink, was direct na de ontdek king aanwezig en liet talrijke vingerafdruk ken nemen. Om half tien verscheen het par ket. Hel onderzoek wordt met kracht voort gezet. Vermoedelijk door dezelfde personen is gisterennacht ook getracht in te breken bij notaris Van Andel te Staphorst. De dieven zijn gearresteerd; de heler is voortvluchtig. Te Rotterdam zijn wegens verduistering van hoeveelheden alcohol en zwachtels aan ten der gemeente-ziekenhuizen twee knechts uit de apotheek van dat ziekenhuis aange houden. De justitieele dienst van het poli tiebureau Pauwensteeg te Rotterdam heeft de zaak onderzocht en de aangehoudene hebben bekend,, dat zij diefstallen hebben gepleegd. Dezer dagen is een van de knechts, toen hij zich uit het gebouw naar huis begaf, aan gehouden en op het politiebureau gefouil leerd. Er werden toen vier flesschen alcohol °P hem gevonden, in houdende ongeveer drie liter tezamen. Bij huiszoeking, ook bij 2ijn collega, werden behalve alcohol ook zwachtels gevonden. Bij het verhoor bekenden de knechts, dat zij gedurende de laatste tien a twaalf jaar geregeld twee of drie maal per week fles schen alcohol meenamen. In het ziekenhuis, dat gedurende den loop van de jaren voor aanzienlijke bedragen is benadeeld, had men van de vermissing niets bemerkt. De dieven brachten het gestcdene in d enregel naar een eau de cologne-fabrikant aan de Broervest te Schiedam, die de gestolen waar altijd van hen kocht. De fabrikant is op het oogenblik voortvluchtig. De alcohol hebben de dieven ook wel voor eigen gebruik aangewend. Maar Vecncndaals burgemeester greep kordaat in* Te Veenendaal kwam op een avond zekere J* M. ver boven zijn thee-water in de Hoofd straat, toen hij plotseling zijn mes trok en op een voorbij gaand en fietser afging. Gelukkig wist deze juist een snelle wending te maken, Waardoor het gevaar was geweken. Dit scheen volgens genoemd heerschap niet vol doende. Hij liep verder zwaaiend de straat en wilde een reiziger, die naar den trein moest, aanvallen. Deze wist den woesteling te ontkomen, door het op 'n loopen te zetten. £>e man ging verder met dreigen en vloeken door. Toen hem een heer en dame passeerden, stak hij het mes in de hoogte en onder den uitroep „daar heb je weer een kapitalist/' Vl"el hij den heer aan. Deze en zi\n vrouw vluchtten in een huis, achterna gezeten door M. Hij drong zelfs tot de keuken door, thaar de „kapitalist" was niet te vinden. Spoedig waren er veel menschen aanwezig, doch niemand had den „durf" hem aan te vallen. Ieder vluchtte ziin huis in en de hoofdstraat bleek ten slotte alleen voor den woesteling te bestaan. Hij bleef doorgaan tJet dreigen en vloeken. Eindelijk kwam de burgemeester ter plaat se, die kordaat ingreep en hem arresteerde, hij sal daar hij ook nog voorwaardelijk ver oordeeld was, ter beschikking van den of ficier van justitie te Arnhem worden gesteld. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJNT ALCYONE (uitr.) pass. 21/7 Canr. Eilanden. ALDOBI (uitr.) 21/7 te Montevideo. ZIJLDIJK (uitr.) 21/7 te Bahia. NEDERLANDSCHE SCHEPEN. ALCHIBA 21 7 Las Palmas gep., B. Ayres n. Rotterdam. ANNA ms. 20/7 v. Antw. te Huil. BATAVIER V 22/7 v.m. 8 u. 35 v, Rotterdam te Gravesend. CALANDPLEIN 22/7 v.m. 4 u. Scily gep., Wabana naar Rotterdam. GEERTRUIDA ms. 20fa v. Kolding te Holtenau. HAULERWIJK 21/7 Udsire gep., Narvik n. Rott. HELENA ms. 20/7 v. Kolding te Holtenau. HELENA 21/7 Gibraltar gep., Algiers n. LEKHAVEN 20,7 v. Baltimore n. Rio Janeiro. (Verb.) MAAS 22/7 Brunsbüttel gep., Sundsvall n. Rotterdam. MAASHAVEN 21 7 Lodingen gep., Rott. n. Archangel. NEPTUNUS, Oosterhuis, 20 7 Norrköping n. Hudikswall PEURSUM 21, 7 v. New York n. Londen. PRINSES JULIANA ms. 20,7 v. Kolding te Holtenau. RANDWIJK 21/7 v. Genua te Bilbao. ROTTUM, Boerma, 20/7 v. Malmö n. Steyns. SCHIE 21/7 Brunsbüttel gep., Brokestad n. Rotterdam. SEINE, m.b. 19,7 v. Rotterdam te Rouaan. STAD DORDRECHT 20. 7 v. Lulea n. Rotterdam. VALKENBURG 21 '7 v. Tornea n. Amsterdam. WINTERSWIJK 2i/7 Sagres gep., Almeria n. Duinkerken. STOOMVAARTLIJNEN. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ- ADONIS 21/7 v. Vigo n. Lissabon. AJAX 21 7 v. Malta n. Venetië. BENNEKÖM 21,7 v. Balboa 11. Guyaquil. DOROS ai; 7 v. Carthagena te Malaga. FAUNA 2 n v. Triest n. Fiume. HEBE 2 /7 v. Musel n. Oporto. HERMES 22,7 v. Amsterdam te Rotterdam. IRENE 2 ,'7 v. Malta n. Piraeus. MINERVA 20/7 v. Constantinopel n. Bourgas. NEPTUNUS 2 7 v. Livorna n. Civita Vecchie. NICKERIE (uitr.) 2 'n v. Madera n. Paramaribo. ORONTES 20/7 v. Constantinopel n. Algiers. ORPHEUS 21/7 v. Faro n. Portimao. RHEA 20. 7 v. St. Thomas n. Havre. VESTA, Algiers n. Smst., pass. 21/7 n.m. 5 u. 20 Dun- geness. KON. HOLL. LLOYD. ORANIA fuitr.) 21/7 v Cherbourg. S...LLAND (uitr.) pass. 21/7 Fernando Noronha. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. SIBEROET, Rott. n. Batavia, pass. 22 7 Pantellaria. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BILLITON (thuisr.) 20/7 te Genua. GRIJPSKERK (thuisr.) 21/7 te Antwerpen. HEEMSKERK (thuisr.) 21 7 v. Mowbassa n. Port Sudan. NIAS (uitr.) 21/7 v. Djeddah n. Djeboutie en Makallah. R1JPERKERK 20/7 v. Mozambique n. Port Amelia. HOLLAND—AMERIKA LIJN. EDAM, Rott. n. New Orleans, 22/7 v. Vigo. MAASDAM, New-Orleans n. Rott., 21.7 v. Santander. VEENDIJK 21/7 v. Rotterdam n. Hamburg. WESTERDIJK, Pacifickust n. Rott., 20/7 te San Fancisco. HOLLAND—BR1TSCH-INDIE LIJN HOOGKERK (thuisr.) pass. 22/7 Gibraltar. RIDDERKERK (uitr.) 22/7 te xPort Said. SCHIEKERK (uitr.) 21, 7 te Port Said. JAVA—NEW YORK LIJN. SOEKABOEMI, New York n. Java, 21/7 Suez gep, ROTTERDAMSCKE LLOYD. BLITAR 21/7 v. Rotterdam naar Batavia. INSWWNDE (uitreis) 21/7 nam. 1 u. te Marseille. GAROET (thuisr.) pass. 21/7 Kaap del Armi. ►SAMARINDA (uitr.) pass. 22/7 Aden. SITOEBONDO (thuisr.) 11/7 v. Suez. TAB AN AN (thuisr.) pass. 22/7 v.m. Ouessant. 's-HERTOGENBOSCH, 22 Juli. Botermijn. Aanvoer 28.650. Kg. Hoogste prijs f 1.82, middenprijs f 1.78, laagste f 1.67 per Kg. LEEUWARDEN, 22 Juli. Boter. Aanvoer 13./3 en 85/6 v. Mijn hoogste prijs 1.70, middenprijs 1.69, laagste 1.55. Veiling hoogste prijs f 1.64, laagste 1.58. Notee ring van de commissie f 1.75. Commissie (Bond v. Coöp. Zuivelfabr.) 1.76. Kaas. Sleutelkaa? ƒ0.180.36, nagelkaas ƒ0.150.25. Goudsche ƒ0.050.40. Edammer 0.150.57. Aanvoer 34.628 kg. ZWOLLE, 22 Juli. Boter. Aangevoerd 60 v. 15/6 en 520 stukken, samen 1610 kg. Prijzen per 1/8 v. 3136/2, per kg 1.802. Vee. Aangevoerd 719 runderen, 117 graskalveren, 61 nuchtere kalveren 33 schapen 88 lammeren 609 varkens en 634 biggen. Men besteedde voor vette koeien 0.70 1.02 id. kalveren 11.40 id. varkens 0.600.64 per kg. schapen 1640. Handel in neurende en verschgekalfde keo*en alsmede vaarzen b6 greoten aanvoer redelijk goed vet vee minder goed stieren flauw kalveren redelijk lammeren duur. ALKMAAR 22 Juli. Kaas. Ter rnarkt waren 180 stapels wegende 206.000 kg. Fabriekskaas kleine 39 y2 commissie 43. boerenkaas kleine f 40 commissie 45. Handel goed. UTRECHT, 22 Juli. Kaas. Aangevoerd 196 partijen, tezamen 58.512 kg. Prijzen ie soort 3842, 2e s. 3237, ru rijksmerk ƒ4044, zwzare Handel vlug. AMSTERDAM, 22 Juli. Aardappelen. (Bericht van den mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche bl. eigenheimers f4-755, id. eigenheimers f 5.405.60 per Hl. IJpolder eigenheimers f 7—3/ id. blauwe eigenheimers f 7.508, id. muizen f 7 8, id. roodbonten f7.508, Andijker kleine muizen f5 6.50. Langedijker muizen f7.509/ Noord-Holl. eigen heimers f 78, id. blauwe eigenheimers f 7.508, Rijper muizen f 78, id. drielingen f 55.50, Anna Paulowna Zand eigenheimers f 1416, Hillegommer Zandaardappe- len eigenheimers f 1416 per 100 Kg. AMSTERDAM, 22 Juli. (Noteering De Jong Koenen) Bloemen. Rozen. Hadley f 59, golden ophelia f 34, ophelia f 35, Sunburst f 13.50, Verschure f 23, kei zerin f 24/ columbiroyer f 23 per 100 stuks. Diversen Am. Anjers I f47, gladiolen f 1.503, dahlia's f 1.50 3.50 per 100 stuks. Tulpen: Japansche lelies f68, tijger lelies f614 per 100 tak: lathyrus in div. kleuren f0.08 0.14 per bosje; snijgroen f36.50 per 100 ranken. Planten: Hortensia's f 1.201.80, klein f 0.360.65, zonalen crampels fo.120.14, Jean me Clare f 0.100.12, rubin f 0.14—0.17, pultatums rood fo.120.15 rose fo.io 0.15, koningin fo.120.15, begonia's fo.120.15, pri mula's f 0.220.30 adianthums f 0.050.10. plumosa's f 0.060.08. varens f 0.050.08 alles per stuk. AMSTERDAM 22 Juli. (Noteering van het Veilinggeb. De Jong Koene). Fruit. Druiven Frankenthalers f 0.90 r.08 alicanten f 1.101.36 witte druiven f 0.701.10 kersen extra f 0.76o.go idem I f 0.600.64 aardbeien extra f 0.480.60 idem I f 0.280.40 prolefic bessen f 0.380.46 gewone roode bessen f 0.200.28, witte bes sen f 0.240.30, kruisbessen, groen rijp f 0.200.28, geel rijp f 0.26—0.32 per Kg. perziken extra f 0.150.20, perzi ken I f 0.070.11, netmeloenen f 0.450.70 per stuk. Groenten. Bloemkool extra f 3035, idem I f 1325, 25, kassnijboonen f 7588, d7bbele spercieboonen f 60 70, doppers f 18—23, peulen f 26—44, tuinboonen f2— 4-50, spinazie f 1822, postelein f 1214, tomaten f 16 24, alles per 100 Kg. Peen f714, rabarber f6—12, sel derie f 69, pieterselie f 68 per 100 bos. Sla extra f 2.50 —3.50, idem I f 1.502, andijvie f 3.505.20 per 100 krop nieuwe aardappelen f 79.30, drielingen f 5.508, duin zandaardappelen fn12 per 100 Kg. komkommers geel f 6io, idem wit f 3.505.50 idem groen f 3.506 per 100 stuks. Augurken f 100no, idem fijn f 6075, idem basterd f 2023 per 100 Kg. BOVENKARSPEL, (Station) 21 Juli. Aangevoerd 9150 balen aardappelen, Koks 1851.90, Due ƒ1.501.60, Nynetifold f 1.201.55, f2.302.75/ kleine ƒ1.55 2.05, blauwe f3.403.50, bonte 3.55, eigenh. f 3.55 3.95, kriel ƒ0.500.60 per baal; 4155 stuks b emkool ie s. 16.7026.20 2e s. d 1116 3e s. '0.804 per 100 stuks 12.000 kg. roode kool f 4.707-30 per 100 kg. ELST vBet.), 21 Juli. Fruit. (Speciale veiling V. V. O. B.) Roode bessen 2026, zwarte bessen 3436, kruisbessen 813, volgers iste soort 6371/ Roaunen 3635, zwarte kersen 2748, meikersen 6274/ roode kersen 1420, wijnkersen 6570, aardbeien iste soort 2226, 2de soort o8, frambozen 425 morellen 4045, Yellow Transparant 3 —4 <?- Per kg. ENKHUIZEN, 2 Juli. (Marktb. v. Enkhuizen en Om streken). Aardappelen: Schotsche muizen f2.25—32s kleine Schotsche .40— .60, Geldersche f 2.. o kriel aardappelen 50—60 ct., alles per baal 00 non dl' LEIDEN, 22 Juli. Vee. Aangevoerd 63 stieren r48o; 61 kalf- en melkkoeien, 340-^00 a3ó (are k°e.en, 170-270 173 vette ossen en koeien, soo- 450, /0.68-1.10 per kg schoon 52 vette kalveren /8—1 ascTvette 101 Jve'rS fro20. mm tow,xl}° 41 L 120 weideschapen magere varkens Ï9-^2 1029 lammeren, f i'3™ levend gewicht voor fokkerij, f is—fin ,25?* vaJkc"s -0.64 per kg; 59, biggen, /V?S. t Ut,rS'/0'6° 4.-1; 'n?eï 151 partiien- Pri'ze« I Goudsche fr /?a~4° Leidsche re s. /4X-44, J 32—40. Handel matig. ie s. 2e s. ren'/ f20—22 1_U"' Vec' Aangevoerd 194 stie- I 08 ftan® vet e, n i 200—380, per kg. o.So /75_,80 j" e"kalf koeien 160—420, 31 pinken f4094 vette kalveren 4585; 165 graskalveren pen l l°~n"cht"c kalveren f8—17, 305 vette scha- fIa4^' 22^ weideschapen f20-7-30, 326 lammeren 065 oS'mlï9 V6ttC. vark?ns 55—135, per kg fo.50— ïc' Rer5 varkens 25~55/ 363 kieine biggen f8 £5/ 29 paarden, 32 bokken. ~t.fr m Sebruiksvefc en vette koeten behoorlijk goed '«eren ie soort vaster gras-, vette en nuchtere IJveren alsmede vette varkens ruim prijshoudend zou ters lager wolvee prijshoudend! Zouters f 0.60o.6ap. kg. Lieren. Aanvoer kippeneieren 35.000 stuks, f5,50 7.50 eendeneieren 2500 stuks, f 66.50. Het hoofdbestuur der St. Augustinesver- eeniging heeft, naar het „Kalh. Schoolblad" mededeelt, na bespreking van het rapport en het behandelde op de al^emcent verga dering, de volgende conclusies inzake de Schoolmis vastgesteld. 1. De school behoort mede te werken, dat de leerlingen zooveel mogelijk dagelijks de H. Mis bijwonen.en communicecrcn. Dit kan geschieden door ten schoolmis of een pa- rochilae communie der kinderen niet be lemmeren. 2. De organisatie ga uit van de heeren geestelijken. De onderwijzer behoort zijn medewerking te verleenen. Plaatselijke om- ZONDAG 24 JULI. HILVERSUM, 1060 M. 10.15—Ï2.00 dienst in de St. Dominicuskerk te Amsterdam. Zangkoor o.l.v. G. Kimmijzer. „Missa tribus vocis Amatae filiae Ger- trudae", van W. Heijdt. Begel. door Evert Kaak, orga nist. Het kooi zal nazingen Laudate Dominum van Jan Nieland, 4 st. mannenkoor. Predikatie door J. P. Huibers, over „Aan hun vruchten zult gij ze kennen". Voor het „Kyrie" Ps. 46(47) i-3- Na het „Gloria in excel- sis" (graduale) Ps. 33(34) 12.6. Ps. 46(47) 1-3- Na het „Credo" (Offertorium) Dan. 3.40. Na het „Agnus Dei" (Communio) Ps. 30(31) 3. 12.30—1.30 Con certmuziek. Pavilion Victoria Ensemble uit Scheveningen, bestaande uit de heeren K. Wisse, viool, H. Boesnach piano, Lou Frank, cello, Willem Burbach, bassisi. I.302.00 N.O.V.-uitzending. Lezing over Esperanto als wereldtaal en het wereldcongres der Esperantisten te Danzig, door mej. C. Offerhaus, hoofdbestuurslid van TEstonto estas nia. 2.003.00 N.O.V.-uit- zending. Operamuziek. Fragmenten uit Faust van Gounod, a. ie tafr. Faust en Mephisto. Jos Besse- link, tenor, Paul Pul, bariton, b. Juweelen-aria vaa Margaretha Litef, sopraan, c. Cavatine van Faust, J Besselink, tenor. d. Duet ban Margaretha en Faust. M. Litef, sopraan, J. Besselink, tenor, e. Serenade van Mephisto. P. Pul, bariton, f. Finale van de laatste acte. M. Litef, sopraan. J. Besselink, tenor. P. Pul, bariton. 3.003.30 N.O.V.-uitzending. Causerie door den heer J. C. Nonnekens (Ir.), over storingen in radiotoestellen en hare verbeteringen. 3.30—4.30 N.O.V.-uitzending. Concert van leeraren van Sam Schuijver's muziekschool. Sophie Haase, Pieneman, zang. Sam Schuijver, cello. B. Sonnega, piano. 8.15 aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie-orkest o.l.v. Prof. Ge?rg Schneevoigt. Co van Geuns, zangeres. In de pauze optreden van de 3 Gebr. Nehring, Xylophon- virtuosen. DAVENTRY, 1600 M. 10.50 inwijding van een ocriogsgedenkteeken in Yperen. Speeches, zang en muziek. 11.5012.50 dienst in de Winchester Cat hedral Bournemouth. 3.505.50 Fransch programma. S. Bertin, sopraan. A. Morrison, piano, Symponie- orkest en koor. Werken van Fransche comoonisten. 8.20 Kerkdienst. 9.15 Liefdadigheidsoproep. 9.20 Weerber., nieuws. 9.35 Het Covent garden strijk-orkest. Smith, .bariton. K. Taylor, piano. II.05 Epiloog. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12.20—X.05 gewijde mujiek en preek. x.052.10 orkestconcert. 5.055.55 Dansmuziek. Homonyme Jazz. 8.50 11.20 Nationaal concert. Orkest, gemengd koor en solisten. LANGENBERG, 469 M., MUNSTER 3242 M., DORT- MUNT 283 M. 9.2010.20 Kath. Morgenfeest. 1.202.50 orkestconcert. 4.055.35 Concert. Man dolineclub. 5.507.20 Wereldkampioenschappen wielrijden in Elberfeld. 8.35 Fransche avond. Werga- orkest. H. Huebner v. Lukowitz-Toepel, piano. R. Rieth, declamatie. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. KONIGSWUSTERHAUSEN, 1250 M. en BERLIJN 484 en 566 M. 6.508.20 Vroegconcert. 9-20 Mor genconcert. 11.501.10 Orkestconcert. -^5.206.50 Orkestconcert. 8.50 Fransche avond. Schwarz. piano. D. Bernstein-Börner, sopraan, P. Bildt, decla_ matie. Frapsche muziek. 10.5012.50 Dansmuziek HAMBURG, 395 M. 6.50—8.20 Vroegconcert. 9.35 Morgenconcert. 11.50 Openluchtconcert. 1.25 Orkestconcert. 3.20 vroolijk concert. 5.50 Dans muziek. 6.50 Sportuitzending. 8.35 Fransche avond. Fransche muziek. Orkest en solisten.— xi.ic Einde BRUSSEL, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8.30 Vlqa Vlaamsche voordrachten. 8.50 Orgelconcert. 9.20 Orkestconcert in de Kursaal Ostende. xo.50xi.30 Dansmuziek. Steects /iet JVzeuwste in Raczco. G-ST* Vafóuncfipe//ersteffinpengewaczrtjoryct. MAANDAG 25 JULI HILVERSUM, 1050 M. 12 00 Politieber. 12.35— 2.00 Lunchmuziek door het trio van het restaurant „De Rozenboom" te Bussum o.l.v Willem Lohoff. 3.30 —4.30 vrouwenuurtje door mevr Rhemonda. 4.40 5.55 Kinderuurtie, door Antoinette van Dijk. 6 159.00 Vooravondconcerf door het A.N.R.O.- orkest. Rüth Ardensopraan Egbert Veen, pianobegel 7 45 Politieber. 810 Lezing door Prol. H. G Can- negieter van het Kon Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt, over onweer en onweersverschijnselen. Daarna aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie-orkest, o.l.v. Ignaz Neumark 8e Symp- honie F-dur van Beethoven. ïo.45 Persber 10.30 10.50 en 11.2012.00 Dansmuziek in het Hotel Res taurant „Riche" te Zandvoort „Teddy Staves and his band". DAVENTRY, 1600 M. 12.20 Daventry-kwartet en solisten (sopraan, bariton). x.202.30 Orgelconcert 3.20 Bowman's trio en solisten (contra a', tenor, cello). 5 20 Huishoudpraatje. 5.35 Kinderuurtje 6.20 Daventry-kwartet. 6 45 Causerie. 6.50 Tijds. weerb., nieuws. 7.05 Het Daventrykwartet. 7 20 Dram critiek. 7.35 liederen van Straus J. Armstrong, tenor. 7.50 „Dros Gyraru" (vpor Wales). Welsh's avond. Orkesr. Mountain Ash meisjeskoor. Mona Hughes, declamatie. M. Davies, contra alt. 9.20 Weerber., nieuws. 9.40 Causerie in Gloucester dia lect 9.55 Populaire kamermuziek door het Daventry kwartet. 10.35 Variété 10.55II 20 Drie walsen van Joh. Strauss, A Brown's octot. 11.201220 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 1050—xr.ao Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Dansmuziek. 8.5010.50 „Le Domino noir", van Auber. Opera-comique. Koor, orkest en sol;sten. LANGENBERG, 469 M„ MUNSTER 242 M., DORT MUND 283 M. x.302.50 Orkestconcert. 5 50 6.50 Volks iederen. 9.0510.20 Amerikaanse he muziek. Werag-orkest. 10.40n 40 Amerikaanschc muziek Orkest en P. Baumgartner-piano 11.45— 12.20 Dansmuziek. KONIGSWUSTERHAUSEN. 1250 M. en BERLIJN 484 en 566 M. 13.208.05 Lezingen en lessen. 8.05 liederen van Max Dauthendey, muziek en decla matie. 9.50—10.50 Vovcaal concert. P. Seebach, bas, bariton, pianobegel. HAMBURG, 394.7 M. 4.35 werken van Dauthendey. Declamatie. 6.20 orkestconcert. 7.20 orkestconcef 8.2011.10 Mandolineconcert. BRUSSEL, 509 M. 5.206.20 Trioconcert. 8.20 Kamermuziek (Blaasinstr. en piano). g.: 10.50 Dansmuziek. RADIO-MOORS Koningstraat 27 Telefoon 14609 Haarlem VAKKUNDIG ADRES standiheden zullen de voorkeur bepalen voor kindermis of schoolmis. 3. De kinderen moeten de H. Mis met aan dacht kunnen volgen. Elke manier, die dit bereikt, 't zij door gezamenlijk gebed hetzij door gemeenschappelijken zang, is goed. Plaatsing vóór in de kerk is daarom ge- wenscht. 4. De onderwijzer houde een niet te op vallend toezicht. 5. De school zorge voor het aanleeren van geschikte gebeden of gezangen en vooral voor geregeelde afwisseling, rekening hou dend met de hoogere en lagere klassen. 6. Plaatselijke omstandigheden bepalen, of de dagelijksche communie en het dage«- lijiksche mnshooren verbonden kunnen wor den. Echter mag in geen geval pressie wor den uitgeoefend tot het communiceeren. 7. Klasseverband is voor do orde in de kerk het meest gewenscht. Beurtgebeden, zoo mogelijk b.va tusschen jongens en meis jes verhoogen de aandacht. 8. Het laten communiceeren in geregelde rijen is niet aan te bevelen. Hier moet abso lute vrijheid bestaan. 9. Een controle op het geregeld bijwonen der H. Mis is goed. Straffen late men ach terwege, tenzij in gevallen van ongehoor. zaamheid. 10. De school moet alleen een goede ge- over de H. Mis, door opwekking en door het goede voorbeeld van onderwijzers en leerlingen. Uitzending per radio. Naar „De Aeterbode" verneemt, zal de aankomts van de Indië-vliegers van uit Schiphol door A. N. R. O. hedenmiddag worden ui gezonden. Zoodra het koene drietal dc reis heeft volbracht, zal het een persoonlijk woord tot het Nederlandsche volk kunnen richten. Dag en uur van aan komst worden nader door de microfoon bekend gemaakt. Voorloopig wordt op he denmiddag 4 uur gerekend. -en binnenkort le verwach en legerorder c: al een ministerieele beschikking, waar- 'J bepaald wordt, dat gewezen marechnus- sccs, die destijds wegens huwen zonder toestemming van het wapen zijn verwijderd om bij het korps van herkomst de mare- chaussée-verbin'enis uit te dienen, indien zij daartoe door een fchriftelijk verzoek aan den korpscommandant den wenscl» te kennen geven, van hun verbintenis kunnen word enontlsagen, indien hiertegen overie gens geen bedenkingen bestaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 11