Sport- en Wedstrijden. mm 20. Xw&ikxrpjjz NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Derde Blad Zaterdag 23 Juli 1927 WIELRENNEN. ZWEMMEN. De Nederlandsche kampioen schappen. LAWN-TENNIS. HONKBAL. HONDENSPORT. Politiehonden Dresseerclub „Zuiderhout". GYMNASTIEK. Haarlemsche R.K. Gymnastiek- vereeniging „Ursus." VOETBAL R. K. Sportvereeniglng „The Yellow Black Boys". R. K. V. „Zwaluwen". R. K. V. V. Onze Gezellen. E. D. O. UITLOTINGEN. mmm BILJARTEN. BINNENLANDSCH NIEUV/S. Verbetering van het Zomerbed der Vecht is wenschelijh. SOCIAAL LEVEN. Men moesi er geen schooltje van maken. •J HET WERELDKAMPIOENSCHAP OP DEN WEG. Binda en Aerts zegevieren. Adenau, 21 Juli. In een schitterende omgeving vond hier heden het wereldkampioenschap op den weg plaats voor professional- en amateur-wiel renners. Na een langen tocht reeds 's morgens om zes uur was het vertrek uit Keu len noodzakelijk kwam het internationale gezelschap in Adenau in den Eiffel aan. Na zeer veel gepraat was men het er ten slotte over eens geworden, dat Nürburg- Ring een groote renbaan, gebouwd voor automobiel-races geschikt was voor de wielerkampioenschappen. De heeren orga nisatoren zullen echter achteraf niet veel schik hebben gehad over hun keuze, daar afdoende is gebleken, dat dit parcours in het geheel niet voor wielrijden geschikt was. Het traject bleek buitengewoon ja voor het meerendeel der renners te zwaar. Des te meer verdienste hebben dan ook de prestaties van de winnaars, die niet alleen het parcours beëindigden, doch evenzeer een behoorlijken tijd produceerden. We zeiden het reeds de baan ligt schit terend, omringd door bergen, die een mas sale omheining van de „Ring" vormen. Op verschillende punten zijn tribunes ver rezen, zoodat velen rustig de races kunnen volgen. Ook de constructie dan uit een automobilistisch oogpunt van de baan is uitnemend, doch onze renners hadden het er maar zwaar mee. Van Hevel, de groote Bel gische routier, moest opgeven en verklaarde ons, dat hij een volgend maal maar met zijn motor zou komen. Gelijk heeft-ie. De Hollanders, die aan den strijd deelna men, hebben maar een ondergeschikte rol gespeeld. Tenslotte schijnen Boskom" en Franssen het parcours te hebben uitgereden, doch hun achterstand op de leiders was was zoo groot, dat wij reeds verdwenen wa ren, toen zij aankwamen. Inmiddels alle hulde voor hunne schitterende prestatie, want reeds het uitrijden vaa eendergelïjken rit vooral voor Hollanders, die in het ge heel geen geaccidenteerd terrein kennen bewijst grooten moed en uithoudingsver mogen. Het viel te betreuren, dat Maas reeds in den beginne den strijd moest sta ken, want we hadden den noesten Brabander gaarne op dit parcours aan het werk gezien. Ook van Nek kon niet lang in den strijd zijn en was eveneens gedwongen te staken. Of hij het overigens ver gebracht zou hebben, durven we te betwijfelen, daar hij dit jaar nog in geen enkele weg-race was uitgeko men. Zijn keuze heeft dan ook velen ver baasd. Buys door machinedefect en van der Heyden wegens vermoeidheid hebben evenmin den rit volbracht. Het geaccidenteerde terrein het ging berg op-berg af bleek tenslotte een kolfje naar de hand der Italianen. In een tijd van vijf uur twee-en-vijftig minuten en 32.2 se conden beëindigde Binda de race als eerste der professionals. De groote Girardengo komt een minuut of twee later in vollen spurt binnen. De Belgische amateur Aerts is de eerste der amateurs om binnen te komen. Hij had een tijd noodig van zes uur en zeven-en- dertig minuten en 21.4 seconden. De Duit- scher Wolke geeft den Germanen reden tot juichen door twee minuten later als tweede der amateurs binnen te komen. Hij zoowel als Aerts hadden een uitnemende race ge reden en aan den Belg is den titel van wereld kampioen welbesteed. Om hier op een der gelijk traject en onder beroerde omstandig heden het regende „pijpestelen" gedur- rende vrijwel de geheele race als eerste binnen te komen, is den „Weltmeister- titel" waardig. Een werkelijke strijd heden, want van de 55 deelnemers gaven niet minder dan 38 routiers op, waaronder de winnaar van het vorig jaar, de Franschman Dayen. Een «dramatische" wegrace. J. A. BRONGERS. Een groot zwemsportgebeuren op 5, 6 en 7 Augustus te Amsterdam. Voor het eesrt in de zwemwereld zullen dit jaar tengevolge van het nieuewe wedstrijd en kampioensreglement, de kampioenschap pen van den Nederlandschen Zwembond op drie achtereenvolgende dagen verzwommen worden. De organisatie van deze kampioenschap pen is opgedragen aan de Zwemvereeni- gon Het Y en deze op Vrijdag 5, Zaterdag 6 en Zondag 7 Augustus a.s. in Obelt te Amsterdam worden verzwommen. Het programma is als volgt ingedeeld. Vrijdagavond 5 Augustus rianvane 7 uur: 1. 1500 M. vrije slag heerenj 2. 1500 M. vrije slag dames; 3. 400 M. schoolslag heeren; 4. 400 M. schoolslag dames; 5. 400 M. rugslag heeren; 6. 400 M. rugslag dames; 7. 4 X 200 M. estafette vrije slag ueeren. Zaterdag 6 Augustus, aanvang 2 uur: 1. 400 M. vrije slag heeren; 2. 400 M. vrije slag dames; 3. 200 M. schoolslag heeren; 4. 200 M. schoolslag heeren; 5. 200 M. schoolslag dames; 6. 100 M. rugslag heeren; 7. 100 M. rugslag dames; 8. 200 M. vrije slag heeren; 9. 200 M. vrije slag dames; 10. Schoonspringen dames; 11. 4 X 100 M. estafette vrije slag heeren; 12. 4 X 100 M. estafette vrije slag dames. Zondag 7 Augustus, 2 uur. 1. 200 M. rugslag heeren; 2. 200 M. rugslag dames; 3. 100 M. schoolslag heeren; 4. 100 M. schoolslag dames; 5. 100 M. vrije slag heeren; 6. 100 M. vrije slag dames; 7. 5 X 50 M. estafette vrije slag heeren; 8. 5 X 50 M. estafette vrije slag dames; 9. Schoonspringen heren; 10. 4 X 50 M. noodslag-estafette heeren; 11. 4 X 50 M. noodslag-estafette dames. Het belooft deze drie dagen in Obelt een evenement in de zwemwereld te worden. Daar geen enkele wedstrijd mag gezwom men worden, kan men er van verzekerd zijn, dat de beste Nederlandsche zwemmers en zwemsters aan de kampioenschappen zullen deelnemen. De noodige Nederlandsche re cords zullen wel verbeterd worden, men kan m eens gadeslaan wat trainer Mugen al heeft weten te bereiken met zijn zwemmers en zwemsters. Voor het nummer schoonspringen zijn de zelfde sprongen vastgesteld als die op de Olympiade in Amsterdam moeten gespron gen worden. Heeren: 5 verplichte sprongen van de 3 M. plank, n.l. a. Zweefsprong met analoop. b. Zweefsprong achterwaarts, stand rug- lings. c. Contra zweefsprong of snoeksprong met aanloop. d. Zweefsprong of zweefsprong voorwaarts stand ruglings. e. Schroef met aanloop. Minstens zes vrije sprongen. Dames: 3 Verplichte sprongen van de 3 M. plank. a. Zweefsprong met aanloop. b. Zweefsprong achterwaarts, stand rug lings. c. Zweef- of snoeksprong voorwaarts, stand ruglings. Minstens drie vrije sprongen. Tevens is aan deze kampioenschappen verbonden een wisselbeker, geschonken door het Y. „In memoriam Hendrik van Essen," voor die vereeniging die de meeste punten behaalt in deze wedstrijden. De puntentelling is als volgt: le, 2e, en 3e prijs in eenpersoonlijk kam pioenschap geeft resp. 4, 2 en 1 punt. Vereenigingskampioenschappen le, 2e, en 3 prijs, resp. 5, 4 en 2 punten. Naast de te verzewmmen kampioenschap pen krijgen we dus een groote vereenigings- kamp, die we het best kunnen vergelijken met den strijd in de athletiekwereld om de Prins Hendrik-beker. H.V.G.B. IINeptunus III 2I Gisteravond speelde de H.V.G.B. reserves hun laatsten competitiewedstrijd en door deze te winnen maken zij een goede kans op het kampioenschap. Om ong. kwart over acht wordt begon nen. De eerste aanvallen zijn voor H.V.G.B. en bij opzwemmen uit de achterhoede weet v. d. Ham met een hard schot te doelpun ten. (10) De H.V.G.B. res. blijven eenigs- zins in de meerderheid, doch langzamerhand hersteld Neptunus zich en ondernemt eenige gevaarlijke aanvallen op het H.V.G.B doel doch de keeper laat zich niet passee- ren. Voor rust weten geen der partijen meer te scoren, zoodat met een t0 voor sprong voor H.V.G.B. gedraaid wordt. Na de rust is het spel van H.V.G.B. veel minder, Neptunus is dan ook sterker, doch door goed verdedigen weet de H.V.G.B.- achterhoede doelpunten te voorkomen. Na eenige minuten spelen weet H.V.G.B. echter het spel te verplaatsen en door keu rig opzwemmen weet de Nijs de voorsprong van H.V.GB. zelfs te vergrooten. Na de uitgooi halen de H.V.G.B.'ers den bal, Buint zwemt door, doch raakt den bal waardoor de vrijliggende Neptunus man gemakkelijk den achterstand kan verklei nen. Beide partijen doen nog eenige aan- Vallen, doch tot doelpunten br gt geen van beide het, zoodat met een magere H.V.G.B. overwinning het einde komt. De stand in deze afdeeling is nu als volgt: H. V. G. B. II Nereus III Neptunus III 4 3 0 1 6 8-3 1.50 3 2 0 1 4 4-4 1.33 3 0 O 3 0 2-7 0.— De laatsten wedstrijd voor deze competi tie Neptunus IIINieuws III wordt, heden avond in Zaandam gespeeld, hier moet dus de beslissing vallen voor het kampioen schap. Zooals men uit bovenstaand staatje ziet moet Nieuws om gelijk te komen met H.V.G.B. een 50 overrunning op Neptu nus behalen, dit is echter zoo goed als uit gesloten. H. V. G. B. II zullen we dus mor gen wel als kampioen kunnen begroeten. KEA BOUMA NNAAR AMERIKA. Dezer dagen is Kea Bouman, onze natio nale kampioene per s.s. „Roterdam" naar Amerika vertrokken naar het spelen op ver schillende tournooien, alsook de Ameri- kaansche kampioenschappen. Het is de eerste maal, dat een Holland- sche speelster, resp. speler zich naar Ame rika begeeft voor spelontwikkeling, want dat is zonder twijfel het beoogde doel. Het Amerikaansche wedstrijdtennis stelt aan de deelnemers zeer hooge fiesieke eischen. Verschillende oorzaken zijn hier van aan te voeren. Het klimaat is warmer, drukeknder dan het gemiddelde Europee- sche klimaat, etrwijl het speltempo in het algemeen sneller is dan het tempo waarin de sterkere Europeesche spelers behoudens de Frnaschen als Borstra, Cochet, Lacorte, Brugnon en nog eenige andere spelen. Dit tempo verschil hangt ook weer samen met de sprong die in Amerika algemeen ge bruikte Spalding- en Wright Ditson bal len, die „levendiger" zijn in hun sprong, sneller van den grond kmen. Dat onze kampioene een nuttige leerpe riode tègemoet gaat, lijdt geen twijfel, haar reeds sterk verbeterde slagen zullen grooter vooruitgang maken, al zal die vooruitgang niet blijken uit de in Amerika verkregen resultaten, maar pas in een volgend seizoen Partijen tegen speelters als Helen Wills en Betty Ryan, Mrs. Mallory zullen voor Kea Bouman een prachtige oefening beteekenen. Dat haar spel op de wedstrijden te Parijs, waar zij het kampioenschap behaalde, zeer gewaardeerd werd, bewijst de officieele uit nodiging van den Amerikaanschen Bond. 't Was aanleiding van Mrs. Mallory om met nze kampioene in te schrijven in het dubbel spel der Amerikaansche kampioenschappen. Uit propagandistisch oogpunt heeft den ioer van onze kampioene groote waarde. De N. L. T. B. heeft dit getoond door een deel neming in de kosten. Nog een tiental dagen en het tournament waaraan Kea Bouman zal deelnemen, neemt een aanvang, Zeer waarschijnlijk een invi- tatislournament te Seabright bij New York. Met belangstelling zullen haar prestaties vanuit ons land worden gevolgd. DE JEUGDWEDSTRIJDEN TE HAARLEM Onder steeds groeiende belangstelling zijn de Jeugdwedstrijden voor deelnemers van Haarlem en Omstreken wederom op de H. I.. T. C. banen verspeeld. In alle nummers werden Donderdag de semifianles bereikt, in enkele nummers viel zelfs reed» de he slissing. 1 Alle nummers werden in twee afdeelingen gespeeld; t.n. een voor deelnemers beneden 16 jaar, een voor deelnemers van 16 tot 18 jaar. De uitslagen zijn: Jongensenkelspel. Afdeeling A. Demi- finale: N. Adam sl. E. Rhodius Bunge, 64, 60. H. Rhodius Bunge sl. H. Nienhuys, 6—1, 6—2. Afdeeling B.: Demi-finale: A. van Riems dijk sl. H. v. Riemsdijk, 61, 61; F. Bak ker sl. H. v. Renesse, 64, 64. Finale: A. v. Riemsdijk sl. F. Bakker, 6—3, 36, 6—3. Meisjesenkelspel. Afdeeling A. Demi finale M. Wentholl sl. C. Klok, 6—3, 6—3; L. v. Riemsdijk sl. M. van Hees, 64, 1—6, 7—4. Afdeeling B: Demi-finale: L. over de Linden sl. Tl sl. D. van der Stadt, 86, 63. Jongensdubbelspel. Afdeeling Ai Deim-f finale: H. Nienhuys en G. Rhodius Bunge, sl. H. v. d. Zouwe en D. Klok, 63, 62; N. Adam en H. Kramer sl. A. de Groot en H. de Roo, 62, 63. Afdeeling B: Demi-finale: Ai van Riems dijk en T. Dorhout Mees sl. H. v. Riemsdijk en B. Dorhout Mees, 62, 64; J. Schnerr H, v. Renesse sl. D. de Boer en P. Kuietrt 6—1, 6—0. MeisjesdubbelspeL Afdeeling A: Demi- finale: L. v. Riemsdijk en E Maks sl. L. Loeff en L'Verwey 62, 64; W. Hoolwefr en C. Klok sl. J. v. Eek en, G, Edel, 75, 7—5. Finale: L. v. Riemsdijk en L. Maks sl. W. Hoolwerf en C. Kik, 61, 64. Afdeeling B. Demi-finale: D. Vuyk en D. v. d. Stadt sl. Mixeddouble. Demi-finale: E over de Linden en A. Hirschler sl. E Menting en P. Dorhout Mees, 26, 62, 62; L. van Riemsdijk en A. v. Riemsdijk sl. H. Maks en v. Kempen, 60, 64. Hefc echtpaar C. ZwanenburgC. M. van Doesburg, te Velsen, zal 7 Augustus a.s. zijn 50-jarig huwelijksfeest herdenken. Zaterdagmiddag speelt Haarlem II tegen Blauw Wit II in Amsterdam. Gez>n den uitslag van Zondag .L wordt dit een wed strijd waarvan het resultaat van te voren vaststaat. Ook dezen keer zullen de Haar lemmers geen winstpunten boeken. Zondagmorgen ontvangt Haarlem 1 Blauw Wit I. In Amsterdam heeft Blauw Wil. ge wonnen. Toen ontbraken Parson, de Vries en Jelses, terwijl Smit niet in staat was te werpen, 't Is de vraag of Smit Zondag zijn taak zal kunnen vervullen, terwijl ook het meespelen van Parson nog niet zeker is. Een voorspelling is dus Wel moeilijk, maar kans heeft Haarlem toch wel. Bovengenoemde Vereen, houdt a.s. Zondag 24 Juli op haar terrein „Huis ter Zaanen", Middenweg Haarlem (N.) een demonstatie met gediplomeerde politiehonden. Er zal ge heel gewerkt worden volgens het keurings- regl. der Kon. Nederl. Politiehonden Vereen. Tevens zullen eenige aardige staaltjes aan den praktijk ontleend ten beste worden ge geven welke alleen reeds een gang naar „Huis ter Zaanen" ten volle waard zijn. De toe gangsprijs is zeer gering. Deze demon stratie vangt precies te 2 uur n.m. aan. Secr. W. L. dc Zwager, Vooruitgangstr. 79. „IJs en weder diennende" wordt Zondag onze tweede fietstocht gehouden, waarvan we hopen, dat hij beter zal slagen dan onze eerste. Regen en wind kunnen we best mis. sen dezen keer. Alle dames- en heeren leden gaan mee en zorgen minstens voor één belangstellende. We gaan klokke tien van de Groote Markt; voorzien van voldoende reparatie-materiaal, om „lekke pijpen" te voorkomen. Onze bagage dient verder te worden aangevuld met brood etc. Vergeet niet een lamp mee te nemen (liefst eentje die licht geeft) klokke tien van de Groote Markt; voorzien cies tc zeggen, maar.we komen thuisll Secr. Th. J. v. d. Maat, Kruistochtstraat 57, Hedenavond van 78 uur contributie- betalen in het gebouw „St. Bavo", Smede- straat. Maandagavond 8.30 uur feestuurs- en feestcommissie vergadering ten huize v. d. heer Huijben®, Spaarnwouderstraat 54, Trouwe opkomst in verband met de a.s. nederlaagwedstrijden is noodzakelijk M. Secr, H, de Rooy, Voortingstraat 12. Programma 24 Juli: Door deze fraaie overwinning plaatste H. E. T. E. Y. zich in de demi-finale. De vol ledige uitslag is H.E.T.E.Y.Ons Genoegen. I. H. DelsenG.Lammes 150106 2. MusterdC. Lammes 150124 3. Felixv. Leeuwen 150100 4. v. GreuningenHeere 5. LankhorstDuivis 6. de LangeDil 7. v. Dongenv. Dongen 8. JungblutLammes Sr. 85—150 57—100 100— 98 100— 99 100— 65 Totaal 892—842 Begrijpelijk bestond er Vrijdagavond voor de plaatselijke ontmoeting D. E. S.Olympia eveneens groote belangstelling en het gebouw van den heer Slot bleek bijna te klein. Weliswaar zijn er eenige spannende partijen gespeeld, doch D. E. S. was steeds iets ster ker, waardoor de spanning, welke de vorige ontmoetingen zoozeer kenmerkte, vrijwel ontbrak. De partij Bijry-Luijken was er één van het goede soort. De Olympiaan was tegen het einde iets uitgeloopen en Kruime miste juist de Jaatste carambole. Zijn partner maak te van de gelegenheid gebruik om de partij met een série van 12 te beëindigen. De big-match van den avond was de partij tusschen de matadoren de Foeljaegerv. Donselaar. De plaatselijke kampioen ontving van zijn tegenstander nog flinken tegenstand en tot de 100 bleven beiden vrijwel gelijk. Nadien was het pleit spoedig beslecht, want de D. E. S. scoorde een fraaie 20 en maakte met een zelfde serie de partij uit. De eindstand werd 150109. De gedetailleerde- uitslag is als volgt D.E.S.Olympia. 1. de Foeljaegerv. Donselaar 150109 2. LubbersCopinijr15086 3. BrauchmannTimmer 104150 4. TabbersMuller 15088 5. HuijboomN. N10079 6. de NijsKroon 77100 7. Terwisga—de Wijs 100— 31 8. Bijrij—Luijken 100— 99 De voornaamste uitslagen zijn: Sprintwedstrijd voor profs.: Totaaluitslag. 1. Michard 4 p.; 2, 3 en 4 Faucheux, Meyer en Moeskops elk 6 p.; 5. Kaufmann, 8 p. Wedstrijd achter motoren, le manche 40 K.M.: 1. Blekemolen (Slesker) in v2 min. 25 sec.; 2. Dickentman (Jahn) op 130 M-; 3. Storm (Colombatto) op 1500 M.; 4. Fossier (Massicot) op 6000 M. 2e manche 40 K.M.: 1. Blekemolen in 32 52 2/5 sec.; 2. Dickentman (1100 M.J; 3. Storm (2210 MJ; 4. Fossier (3800 M.). Totaal: 1. Blekemolen 2 p.; 2. Dickent man 4 p.; 3. Storm 6 p.; 4. Fossier 8 p. Is ongetwijfeld het best verzorgde, daar de jeugdige bekoorlijkheid van het bubi-kapsel door den natuurlijken en zachten val van hèt goed verzorgde haar wordt verkregen. Geregeld en wekelijks wasschen met Pixavon geeft het haar een zijdcachtigen glans, zachte volheid en een gemakkelijken val, hetgeen hoofdvereischten zijn voor een bekoorljik en gracieus bubi-kapsel. Geen der gewone vloei bare zeepen bezit ook maar bij benadering de heilzame werking van Pixavon. Eischt altijd Pixavon (slechts inge sloten origineele fles- sdien) zoowel voor eigen gebruik, alsook in den kapperssalon. Vi flac.: Fl 1,50 Vï flac.Fl. 0,90 PIXAVON VOORWAARTS II—R.K.V.Z. II. 2.30 Morgen trekt de reserves van R.K.V.Z. naar Limmen om daar uit te komen in de seriewedstrijden van de R.iy.Y V. „Limmen" tegen Voorwaarts II. We zuilen hopen dat deze wedstrijd w;lk nu v >.>r de d'.rde maal vastgesteld n-, eei.s doorgang han vinden. Ik denk niet dat de beide elftallen elkaar in kracht veel zullen ontloopen zoodal een gelijk spel wel eens het resul taat kon zijn. Doch als de zwartjes zoo spelen als tegen A.D.O. geef ik hun een goede kans op de overwinning. Vertrek 12.30 per autobus. Kennemerpleln HENK. R.K.V.V. „A.D.O." Zondag a.s. te 1 uur speelt A.D.O. 2 tegen een elftal, uit oud-A.D.O spelers samengesteld. Deze wedstrijd zal zonder twijfel de moeite van een bezoek aan he' A.D.O.-terrein waard zijn, daar de beste krachten hieraan zullen deelnemen. Of A.D.O. 1 Zondag speelt, is op het moment nog niet zeker. Hoogst waarschijn lijk zullen de nederlaagwedstrijden worden geopend Sccr. J. J. Locrakker, Lecuwcrikstraat 13» Haarlem. Zondag Volendam IIOnze Gezellen I» half 3. Boottocht. Belanghebbenden en leden worden er aan herinnerd, dat de boot morgen vertrekt om precies half 9 vanaf de Floresstraat. Daar de boot om 9 uur moet schutten te Spaarndam, vertrekt zij absoluut op tijd dus beleefd verzoeken wij U op tijd aan wezig te zijn. Ten slotte verzoekt het bestuur allen aan wezig te zijn bij de wedstrijd van ons eerste elftal. A.D.O.—E.D.O. A.s. Zondag spelen boven genoemde clubs een propaganda-wedstrijd te Bodegraven °P het terrein van Bodegraven om een gouden medaille. Het elftal is als volgt: Nijgh Kuil Boerée J. Perucel, S. v. d. Laan, C. v. d. Laan Swart N.N. Steffens Jr. Perucel v. d. Hurk Totaal 931—742 Het programma voor de volgende week is Dinsdag 26 Juli. VriendenkringInsulinde Woensdag 27 Juli. H.E.T.E.Y.—D.E.S. Vrijdag 29 Juli. Finale. WIELRENNEN. De wereldkampioenschappen te Keulen. Leddy eerste in zijn serie. De Hagenaar rijdt binnen wereldrecordtijd. Aan den start verschenen gisteravond Leddy, Parisot, Linart, Sawall en Lauppi. De Italiaan Vay was niet opgekomen. Leddy won in wereldrecordtijd. De einduitslag luidt: 1. Leddy 100 K.M. uitrijdend in 70 min. 10 Sec.; 2. Linart op 380 Meter; 3. Sawall, op 405 Meter; 4, Parisot op 560 Meter; 5. Lauppi op 3150 M. Leddy wordt luide door het talrijke pu bliek toegejuicht. Hij is frisch als een hoentje afgestapt em zegt, dat het voor hem een oefentochtje is geweest. HET STADION. De Donderdag uitgestelde wedstrijden hebben gisteravond plaats gevonden. Evenals te Keulen, zegevierde ook hier «e Franschman Michard, die zich verreweg sterkste toonde. Eén deze week. Er zijn deze week twee nieuwe leeraren voor dit Missiehuis benoemd Fathers B. Eygenraam van Dordrecht en J. de Reeper van Den Bosch. Met Sept. beginnen we al met een derde klas en dus waren er meer leerkrachten noodig. Ja, met Sept. zullen we hier al met zes priesters zijn. Ge ziet, Vrienden, dat het ons ernst is. Op God vertrouwend zetten we door ondanks de kwade tijden. Het aantal roe pingen blijft doorgroeien. Het is een heele toer om het hoofd boven water te houden want, ja, het is natuurlijk mooi dat we straks al me drie klassen en zes priesters zijn, dat het nieuwe Missiehuis in aanbouw is, maar, Vrienden, wat 'n zorgen, wat 'n zor gen Ik weet wel dat het voor O. L. Heer niets beteekent, maar, ach, wij menschen, zijn soms zoo klein. Juist als kleine kinderen, die zich veilig voelen aan vaders hand en toch beginnen te schreeuwen, als zij een grooten hond zien. Zoo is het ook met mij gesteld. Ik weet dat, als het succes van deze stichting tot meerdere eer en glorie van God is, dat succes dan ook verzekerd is. En toch begin ik zoo nu en dan te schreeuwen, als ik naar het zorgenmonster kijk. Hoe dich ter de rij van Stichters, die voor dit monster staan, hoe minder ik ervan zie. U weet dat u Stichter wordt door ineens of bij gedeelten honderd gulden aan dit Missiehuis te cchenken. Missiehuis, Hoorn Father Lefeber Postrek. 120937. Directeur. U helpt ons ook zeer door ons ge'd te leenen tegen matige rente of door ons geld te geven tegen rente gedurende uw leven. Dit laatste geld wordt dan na uw dood ge bruikt voor de opleiding van behoeftige jongens tot priester. PARIJS 1871. Trekking ao Juli 1957. No. 164.177 is betaalbaar met 100.000 frs. No. 29.278 en No. 302,316 ieder met 50.000 frs. De 10 volgende nos. ieder met 10.000 frs. 121736 178373 1781379 287581 419970 626189 985810 901482 973620 1198069. 65 nos. zijn betaalbaar met 1000 frs. VERWOESTE GEBIEDEBN 4 pet. Trexking 20 Juli 1927» No. 7 van serie 162872 is uitgeloot met een milüoen frs. De andere nos. van deze serie zijn betaalbaar met 250 frs. HOLLANDSCHE GRONDCREDIETBANK 1904. Trekking 17 Juni 1927» Uitgeloot zijn de volgende series 1525 18948 35346 57566 3727 19040 35578 59391 4098 23994 36149 59640 5157 24208 41867 60440 5975 29094 44341 62567 6683 30484 49549 62718 6791 31ooi 51986 63603 7272 33447 55085 66782 14288 34268 55711 69666 l7ii5 34327 56782 71319 De oudere bewoners van het St. Jacobs Godshuis werden door de zorgen van de Commissie, die ook het St. Nicolaasfeest verzorgt, vergast op een autotochtje in dc omgeving van Haarlem, Hiervan maakte onze fotograaf eenige kiekies. WjBfJjJf Boven: het gezelschap vóór de toerauto. Beneden: De heer Saeys, lid der commissie, helpt een der passagiers uit den auto. DE „HILLENBEKERWEDSTRIJDEN". Talrijke biljartliefhebbers waren Donder dagavond ge uige van een spannende match tusschen de Amsterdamsche biljartclub „H. E. T. E. Y." en het Zaandamsche „Ons Genoegen". Dat de spanning bijzonder groot was, wordt duidelijk geïllustreerd door het feit, dat de Amsterdammers bij den aanvang van de laatste partij nog eenige caramboles j achterstonden en tenslotte toch met een vijf- rigtal punten wonnen. PARIJS 1871. Trekking 20 Juli 1927. No. 164177 is betaalbaar met 100.000 frs. No. 29.278 en No. 302.316 ieder met 50.000 frs. De 10 volgende nos. ieder met io.ooo frs., 121736 178373 178379 287581 4I9970 626189 895810 901.482 973620 1198069. 65 Nos. zijn betaalbaar met 1000 frs. VERWOESTE GEBIEDEN 4 PCT. Trekking 20 Juli 1927. No. 7 van serie 162872 is uitgeloot met een milhoen frs. De andere nos. van deze serie zijn betaalbaar met 250 frs. HOLLANDSCHE CREDIETBANK 1904. Trekking van 15 Juli 1927. Uitgeloot zijn de volgende series: 1526 48948 35346 57566 3727 19040 35578 59391 4098 23994 36149 55640 5157 24208 41807 60440 5975 29094 44341 62567 6682 30484 49549 62718 6791 31ooi 51986 63002 7272 33447 55085 66782 14288 34268 55711 69666 I7I55 34327 56752 71319* Loten Paleis voor Volksvlijt, van 1869. Trekking van 1 Juni, 20 seriën, elk no. met f 3 betaalbaar. 72 249 436 443 774 2397 2721 2764 2971 3003 3109 3230 3875 4441 5129 5164 6162 6629 2985 7179. Loten Canton Freiburg 1902 (Hospitaal (Loten). 49ste Premietrekking 14 Mei 1927. Serietrekking 15 Aug. 1927 (zie pag. 101). Serie No. Frcs Serie No. Frcs. Serie No. Frcs. 232 8 232 38 773 22 773 45 2069 27 2203 36 2568 28 2802 24 2841 46 3345 22 3566 6 3925 22 5022 47 5495 26 5518 8 25 232 23 25 232 41 25 773 32 25 844 12 25 2203 20 25 2568 7 25 232 35 25 467 4 25 773 33 25 1842 17 25 2203 24 25 2568 18 25 2802 19 2000 2802 22 25 2841 14 250 2841 21 25 3169 41 25 3345 46 25 3655 13 25 3925 31 25 5495 16 25 5495 31 25 5518 39 5784 26 250 5931 34 8290 20 25 8620 17 8620 47 25 8620 11 8904 7 25 9829 21 25 3169 44 25 3418 2 25 3566 14 25 5022 25 250 5495 20 25 5495 45 25 5784 21 25 5931 45 25 8620 33 25 8812 49 25 25 25 25 25 25 25 25 25 25 250 25 25 25 25 25 25 25 25 9943 22 20000 Alle overige in gemelde Seriën vervatte Loten zijn aflosbaar met frs. 19. Betaalbaar 15 Augustus 1927. Loten Freiburg 1887. 81sfe Trekking 31 Maart 1927. 396 5111.50 35066 511.50 35594 511.50 37906 511.50 42090 511.50 47057 511.50 49228 511.50 49518 511.50 51304 511.50 231 511.50 55518 511.50. Betaalbaar 20 Januari 1928. 3% Loten Hongaarsche Hypotheekbank 1894. Trekking 25 April 1927 in Budapest. Serie No. Kr. Serie No. Kr. Serie No. 25 613 1257 1609 2046 Kr. 99 400 70 98 400 247 38 400 20 400 1171 38 3000 1256 79 1000 24 400 1414 70 400 1504 38 400 75 400 1940 42 1000 1991 40 50000 2 400 2215 8 1000 3035 74 400 3% Belgisch Gemeente Crediet 1868. 237ste Trekking 30 Apr. 1927. No. 18751 a 15000 frs. No. 39684 a 1.500 francs. Nos. 63110, 146227 a 500 frs. Nos. 19166, 30423, 49395,|90649, 111691, 142737, a 225 frs. Rijkswaterstaat zal het onderzoek verder voortzetten. Op de vragen ven het Tweede Kamer lid Weitkamp in verband met het inge- stelde onderzoek inzake de geregeld in tredende overstrooming der oevei landen aan de Vecht onder de gemeenten Om menDalfsem en Zwollerkerspel heeft mi nister Van der Vegte geantwoord, dat de Rijkswaterstaat naar aanleiding van in 1926 ingekomen klachten een voorioopig* onder zoek heeft ingesteld naar den toestand van het Zomerbed van de Vecht, waardoor de indruk is verkregen, dat verbetering door nader onderzoek wordt bevestigd, zullen de gevorderde werken moeten passen ii» het regime van de rivier, waarbij ook gelet zal moeten worden op hun invloed op toe standen in Jen winter. Het onderzoek, dat verder zal worden opgedragen, kan daar de Vecht een Rijksrivier is geredelijk door den Rijks» waterstaat buiten anderer bemoeiing wor den ingesteld. De minister merkt nog op, dat de capa citeit van de dijken blijft ter beoordeeling van de belanghebbenden, in verband met de waardeering van de belangen, welke door de dijken moeten worden beschermd. Bij de verbetering van het zomerbed zal overstrooming der oeverlanden in den zo- ir.er in de eerste plaats1 onder de oogen worden gezien. Te s Gravenhage werd een drukbe- zochte telefonistenvergadering gehouden. 1 f i directeur van het Haagsche te» C ?„an'oor was een order gegeven, waarbij gedurende bepaalde uren het onder ling spreken der telefonisten werd verbo den en met strai werd gedreigd bij over treding van dit spreekverbod. De vergadering nam 'n motie aan, waarin zij uitsprak dat de telefonisten v.anzelfspre- kend gaarne medewerken ter bevordering van een rustigen arbeid op de telefoonzaal, doch dat men van een telefooncentrale geen schooltje moet snaken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 9