Verkeen-ongevaUen. Maria-Stichting KASSIER EN CÖMMISSIONNAIR IN EFFECTEN CHEQÏÏÉJCOERSEN Amsterdamsche Beurs G. F. H. PASTOOR - HAARLEM HERINGA WUTHRICII lederen middag van 2 tot 3 uur Polikliniek Radio-Toestellen PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Examen hoofdakte. J. NIENHUYS. f Personaiia. Postduivenveresniging de Reis- duif te Haarlem. Haarlem 51 wint. Examen Lichaamsoefeningen. Rouwen. De staking in de Slachthimstraat. Geen goed vervoer bij dronkenschap. BLOEMENDAAL. HEEMSTEDE. BILJARTEN INGEZONDEN. de Spaarne-Bank, Haarlem De Spaarne-Bank, Haarlem LAATSTE NIEUWS. Een ontploffing te Hankow. Een ernstige botsing te Maagdenburg. Een schilder doodgevallen. ioo%6 266; 174 170- 170 65 2174 - 188 7%, 717 717 72% m-i 338 H0!-1J 118J-9 95 1 I20J 1484 167 b 311 I 333J Prlizen van f 20. (vervolg). Allereerst wordt nu gesterad over de motie Spiers, welke motie luidt als volgt: „De Provinciale Staten Tïennis genomen hebbende van het antwoord door Gedepu teerde Stalen gegeven op de door den inter- pcllant gestelde vragen in zaken den primai- rer. weg DiemerbrugHilversum, accoord gaande met het nieuwe, van het oude tracée afwijkende plan van den weg Diemerbrug tot het Luije Gat, verzoeken Gedeputeerde Staten voor het resteerend gedeelte van den ontworpen weg, de verschillende in de Staten geopperde mogelijkheden nader onder de oogen te zien en naar aanleiding daarvan met een vooorstel te komen." De motie wordt met 37 tegen 32 stemmen aangenomen. De heer KOOIMAN (V.D.), merkt op, dat hij gedurende dertig jaar de werking van het interpellatie-recht heeft kunnen nagaan. Spr. zou het betreuren, als dit recht werd ont nomen. Spr. bespreekt de wenschelijkheid van het interpellatie-recht en dringt aan tot openbaarheid, al is dit niet in vollen omvang mogelijk, toch in zoo hoog mogelijken graad. De heer Mr. Dr. VAN RIJN (C.H.), wenscht over een onderdeel een enkele opmerking te maken, n.l. het schorsing- of vernietigings recht. Wat is de grondwettelijke verhouding tusschen Prov. en Gedeputeerde Staten. Het karakter van Gedeputeerden is dat zij de dagelijksche leiding en uitvoering van zaken hebben. Kent men dit karakter aan het col lege toe, dan vormt het de vertrouwens mannen der Prov. Staten. Het komt spr. voor, dat het niet tot de taak van Gedeputeerden behoort, te beslissen over het algemeen provinciaal belang, en daarover gaat het hier. Het lijkt spr. een miskenning van het zelfbestuursrecht, als alles van uit Den Haag bemaatregelt wordt en gemeente en provincie geen deel hebben in de uitvoe ring van wetten. De heer DE JONG SCHOUWENBURG (C.H.) refereert zich aan het betoog van den heer Mendels, met wiens conclusie spr. 't niet eens is. Spr. zal.op de staatsrechte lijke kwestie niet ingaan. Spr. is van mee ning, dat het niet op den weg ligt van de Staten tot intrekking van het ontwerp te adviseeren. De heer GUÈPIN (V.B.). Het is voor spr. van het grootste belang, dat de Gedeputeer de Staten verplicht zijn de motieven hun ner besluiten bekend te maken. De heer Guépin zal voor het voorstel Mendels stem men en spreekt den w.ensch uit, dat ook in andere provincies een dergelijk voorstel zal worden ingediend. De hepr WIJNKOOP (Comm.) brengt in 't midden, dat men door de zaak juridisch te bezien, men elkaar een beetje voor den mal houdt.. Al die artikelen, die hier geciteerd zijn, interesseeren spr. maar matig. Men moet achter alles de politieke tendenz zoeken, die hier aanwezig is. De heer VERSCHURE (R. K. waarschuwt tegen hprhalingswerk. Zijn wij er voor het werk, wat in den gemeenteraad is geschied, nog eens over te doen? De heer J. J. DE VRIES (R. K.) zou voor de motie stemmen, als de heer Mendels duidelijk wil maken, dat de Staten een lichaam is, dat capabel is de kwesties die Gedeputeerden hebben te beoordeelen over gemeentebesturen. De heer MENDELS (S.D.) Als ik den heer de Vries daarop antwoord, beantwoord ik tevens de heeren Verschure en de Jong Schouwenburg. Spr. wil den Staten geen nieuwe bevoegdheden geven, maar de be staande laten behouden. Het voorstel wordt na een korte be schouwing van den heer Mendels omtrent onderdeelen uit de rede van verschillende sprekers in stemming gebracht en aange nomen met 51 tegen 16 stemmen. Omtrent de interpellatie Wijnkoop stelt de 9voorzitter voor, deze te verschuiven naar de volgende vergadering, waar ze met andere wijzigingen in het reglement van orde in behandeling zal worden gebracht met praeadvies van Gedeputeerden. De heer Wijnkoop verklaart hiermede genoegen te nemen, waarna de zitting wordt gesloten. Geëxamineerd 8 mannelijke candidaten. Afgewezen 5. Geslaagd de heeren J. Vree ken, J. Wiedemeijer en M. J. van Zijl, allen van Amsterdam. Te Bloemendaal is op 91-jarigen leeftijd overleden, de heer J. Nienhuys, commissaris der Deli-Maatschappij. De naam van den heer Nienhuys is niet alleen onafscheidelijk verbonden aan dien der Deli-Maatschappij, waarvan hij een der oprichters was, doch ook aan de tabakscul tuur op Deli, waarvan hij de stichter is. Zijn vader was makelaar in tabak en hij zelf hield zich bezig met de cultuur van de tabaksplant. In 1859 vertrok hij naar Indië, waar hij tot opzichter werd benoemd bij de gouverne mentscultuur in Rembang Deze werkkring schonk hem echter geen bevrediging en hij wenschte zelf een onderneming te exploitee- ren, volgens eigen inzichten geleid In Loe- madjang kreeg hij het beheer over een onder neming, doch de exploitatie wierp niet vol doende vruchten af. Later kwam hij door bemiddeling van een Arabier, die vertelde, dat jaarlijks 30.000 picol tabak uit Deli werden uitgevoerd, in aanraking met den sultan van Deli, den vader van den tegenwoordigen zelfbestuur- der_ De Sultan stond hem toe een begin van uitvoering aan zijn plannen te geven. Hij verstrekte voorschotten aan Maleiers en den Sultan zelf voor levering van door hen ge plante tabak. Zijn pogingen werden niet aan stonds met succes bekroond, doch na vele wederwaardigheden slaagde hij er toch in 30 pak tabak naar de Amsterdamsche markt te zenden, waar zij zeer gunstig werd beoor deeld. Dit was het allereerste bewijs voor Europa, dat op Deli een tabakscultuur in wording was, die later een zoo booge vlucht zou nemen en van zoo grootc bcteekenis zou worden als door weinigen toen vermoed en eerwacht. In 1866 heeft de heer Nienhuys tezamen mét den heer P. W. Jansen, een anderen veteraan der tabakscultuur, de Deli Maat schappij opgericht waarvan hij een der leiders is geweest, die de destijds kleine onder neming tot de groote maatschappij met den wereldnaam hebben gemaakt. Geslaagd is voor het examen nuttige handwerken de dames J. G Munsterman, G Saanders, A. J. Lagerwaard en M_ Grati- welman, alhier. Aan mej. J. E. Bruins, alhier, is het diploma voor solo-zang van de Kon. Ned. Toonkunstenaars-vereeniging uitgereikt. «27-1-BB shrdlu hrdlu hrdl hrdlu shrkgfa Uitslag gehouden wedvlucht van Limoges op 24 Juli 1927. Afstand pl.m. 770 K.M. H. van Midluns le prijs, J. J, Persoon 2e prijs J C. van Vueren 3e en 4e prijs, J. Th Baker 5e prijs. Uitslag gehouden wedvlucht van Maas tricht op 21 Juli 1927. Afstand pl.m. 187 KM. J. de Heer 1 en 27, J. Verver 2, 8 en 20, J. J. Persoon 3, J. Libbinga 4 5 12 14 en 17, W. Walóecuw 6. Boogaard van Lit 7 9 11 en 13, H, Fonheit'10, J. C. van Vueren 15, H. van Alphen 16, 25, B. Zonneveld 18, 21 en 24, J. Th. Bakker 19 en 23, P. A. Blom- maert 22, J. R, Vergers 26. Het Amsterdamsche Concordia III, spelen de in de 2de klasse B van de competitie, was dezen k'eer wel verschenen, zij het dan ook met acht man. In het begin leek het een gemakkelijke overwining voor Haarlem !e worden, doch dat is niet meegevallen. De Concordianen begonnen hoe langer hoe beter te slaan en het duurde nog eens wat lang, eer de bal terug was. In de eerste inning maakte Haar lem vijf punten, doch in de vierde bereikte Concordia dat getal. Na zes innings was de stand 12!2. Door vlug te beg'nnen, kon nog een zevende inning gespeeld worden. Die bracht de overwinning voor Haarlem. Copcordia maakte nog 2 en Haarlem nog vier punten. Haarlem won dus met 1614. De uitslag in innings is: Concordia: 1—205042 is 14. Haarlem: 521—3104is 16. GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL VOOR HANDELSONDERWIJS. Na gehouden toelatingsexamen, waarvoor zich 85 candidaten hadden aangemeld, zijn door B. en W. van Haarlem toegel ten tot de 1ste klasse E. J. F. van Abbevé, A. F. Akersloot, M. J. Alink, M. M. B. Baas, B. J. Beneker, J. Bernard, J. I. J. Bouckaert, M. M. Boxs, A. Brauner, C. van Bruggen, E. A. van Caspel, E. Dalman, H. Drupsteen, J. Eikerbout, A. van der Ent-Braat, J. Fontijn, J. H. Gaartsmanm H. W. van der Giessen, H. Goode, G. Haak, D. ter Haak, P. W. Heerschop, M. O. Hermann, M. van den Heuvel, M. B. D. van Huizen J. Ai de Jong U. Jötten, N. A. Kerkstra, F. H. Koers, C. Kok, J. Koster te Bennebroek, J. G. Kruger, PI. J. L-st, C. van der Leek, C. C. Lichtenveldt, P. H. de Liefde, N. H. van Lingen, M. A. van Lunenburg, W. F. Miede- ma, F. A. D. Nicolai, J. Ph. Noordt, E. M. Offenberg, W. van Olst, J. G. Parson, L. Plasberg, M. van der Plasse, G. J. Snrlet, A. Schuyt te Bloemendaal, M. Slinger, P. Swaalf, G._ G. Tijsterman, A. C. Uilenbroek, W. C. Uilenbroek, J. Valkman, A. van Veller, E. W. Verbruggen, C. P. Visser, PI. H. van Voorts, W. F. A. van der Wateren, E. Wedekind, V/. L. J. Wiegant, J. W. van Wieringen, A. H. H. Wille, J. Witkamp, A. M. Wolff, H. Wijtkamp en H. J. A. van Zuthem. tot de 2de klasse P. Klein, C. H. Lenaarts en W. Nijland tot de 3de klasse W. F. Horeman, J. Koopman, H. J. Pieters en W. N. Schornagel. Vier van de candidaten namen geen deel aan het examen en 7 werden afgewezen* De nieuwe cursus begint Maandag 5 September des avonds om 7 uur. ORANJEVEREENIGING SCHOTEN. In de ledenvergadering der Oranjevereni ging Schoten werden de plannen van het Be stuur ter viering van den aanstaanden ver jaardag van PI. M. de Koningin aangenomen en definitief vastgesteld. Met het Bestuur der Oranjevereniging Plaarlem is omtrent gezamenlijke viering van den Koninginnedag en omtrent feestviering ook in Noord Haarlem oi'êiTeg' gepleegd, dat de samenwerking ten deze niet reeds zou kun nen tot stand komen. Er werd dan ook besloten om alsnog zij het op bescheiden wijze en dus meer bedoeld als aanvulling der in Haarlem te geven festi viteiten een en-ander te organiseern. Daar ook de kinderen van de in v. m. Schoten aan wezige scholen aan de „groote" aubade en de daarop volgende spelep en tractatie zullen deelnemen, zal er in de ochtenduren in Scho ten „niets" gebeuren. Daarentegen zullen voor de middaguren wederom met inachtneming van de in het vorige jaar ten deze opgedane ervaring, kin derwedstrijden worden georganiseerd, waar toe o. a. de medewerking van de heeren Hooy en Dekker zal worden ingeroepen-en de be schikbaarstelling van het R. C. H.-terrein is gevraagd. Voorts zal weer en wel in de vroege avonduren een orgelconcert worden gehouden in de Julianakerk en tot besluit een vuurwerk worden afgestoken. Speciaal ten behoeve van de kinderwed strijden zal, behoudens toestemming van B. en W. op Zaterdag 27 Augustus a. s. een straatcollecte worden gehouden. Dames en jongedames, die daaraan medewerking willen- verleenen, gelieven zich daartoe reeds nu op te geven aan de heeren S. C. de Haas van Dorsser Rijksstraatweg 6, W. F. Jansen, Schal kburgergracht 84 of C. Klaver Overton- straat 4. Tot bestuursleden werden in de vacatures Adriaanse, Baas en Pruschen gekozen de hee ren Box, Klaver en Schmidt. In de afgakepen nacht omsïreeks half twee is op den 'jiweg een auto. bestuurd door F. v. d. P. gereden tegen het per ceel Zijlweg no. 59. De auto begon vo'gcns een getuige plotseling te slingeren, reed een mast van de tram aan die verbogen werd en ver volgens legen genoemd perceel. De bestuurder kreeg een hooldwonde en een wonde aan een der beenen. De auto werd zwaar beschadigd, v. d. P. is naar het El'sabc h's Gasthuis overge bracht. Geëxamineerd 8 ir.annel. candida^n,Afge wezen 3. Geslaagd cie heeren: H. Aarts, Amsterdam;, Pattenberg, Amsterdam; K O. Bccrta, Groningen, A. J. H'. M. Sender, Boxtel; J. A. Oskamp, Amsterdam. Door den architect H. Heidstra is namens zijn principaal c!en IJecr J. H. Burgers, he! verbouwen van perceel Schcterweg No. 6 opgedragen aan den heer B. Boerclgter, Aan nemer alhier, voor eenc som van J 21825.— Aan den zelfc'cn aannemer is öpgedrager. het vei', auwen van perceel Spnarnvouder- straat No. 142, v or rekening van de Hee ren Griflioen fir Schoonhoven, tot smeden; en boveny/eniagin. Architect hiervan is de Heer Hensen, GKOïïNTENMARKT TE HAARLEM. HAARLEM, 27 Juli 1927. Bloemkool 0,10—0.32'por stuk; Andijvie ?.2ff—5.30 per 100 struik; Spinazie 0.65—1.20 per De stand van het conllict bij het bouw werk in de Slachthuisstraat is vrijwel con stant gebleven. De conferenties tifsschen de organ'aties hebben nog geen resultaat opgeleverd. Bij de stakers hebben zich, naar wij gis teren gemeld hebben, ook acht leden van den modernen bond, tegen het advies van het bestuur, aangesloten; dit getal is thans met twee uitgebre'd. Ijidien de staking on der de metselaars en opperlieden voort duurt, zullen de timmerlieden na verloop van een week het werk niet kunnen voort zetten. De politiebewaking en het(j|josten door de stakers wordt nog bij het bouwwerk voortgezet. Men schrijft ons: Gisteravond te circa 9 uur werd een agent van politie gewaarschuwd, dat op den Schalkwijkerweg langs den kant een man lag, die in hevige mate beschonken zoude zijn en gevaar liep overreden te worden daar hij steeds naar den wegkant schoof. Toen de agent een onderzoek instelde bleek het te zijn een voddenkoopman uit Haarlem die inderdaad ernstig beschonken was en niet zoo zender meer naar huis ge bracht kon worden. Daar ook in deze stille omgeving geen vervoermiddel bij de hand W.-I.S, werd besloten K. op den lastdrager van de liets van één der omstanders te zetten en hem zoo naar Haarlem te vervoeren. Daar dit lcopsr.de evenwel wat langzaam ging besloot men te gaan rijden en zou de agent van politie die ook per rijwiel was; hem rijdende trachten vast te houden, waartoe nog een tweede persoon bereid was. Bij den hoek van de Graafschapstraat bleek evenwel een dergelijk vervoer niet bet juiste middel, daar de fietsrijder K. het niet meer kon houden en twee fietsrij ders plus degcen dien men vervoerde on derste boven vielen, door welken val K. een gat in het hoofd viel en bewusteloos bleef liggen. Na dit ongeval keerden ver schillende personen, die dit vervoer^ achter volgden zich tegen den agent, bijgestaan door publiek dat spoedig toestroomde. Hoe wel door een agent in het burger een hand kar werd gehaald, weigerde men het' ver-, voer aldus toe te laten. Evenwel kwam spoedig de inmiddels gewaarschuwde motor brigade ter plaatse die K. in den aanhang wagen bracht en hem zoo naar het politie bureau vervoerde. Op bet laatste moment kwam de dochter van IC. aan, die haar vader wilde vasthou den, doch de politie zette den gang er in waardoor de dochter verschrikt en ontdaan moest loslaten. Door een aantal bewoners werden namen genoteerd van ooggetuig en om over bet optreden ter bevoegder plaatse een klacht in te dienen. Naar aanleiding van dit geval deelt de Commissaris van Politie ons mede, dat de man gevonden is op den Schalkwijkerweg en sliep. Hi) is tóen op een transportfiets gezet, maar wérd onderweg wakker en viel er af, waarbij hij een buil in het -hoofd kreeg. De motorbrigade heeft het trans port toen verder geleid en nadat de man in het bureau zijn roes had uitgeslapen, is hl) weer ontslagen. Roomsch Katholieken. Wegens de inrichting van een nieuwe Begraafplaats bij de R.IC. Kerk aan den Heerenweg werd van deze oude Begraafplaats geen gebruik meer ge maakt. De stichting van eene nieuwe paro chie met haar Kerk aan het Valkenburger plein, in welke omgeving geen geschikt terrein zich bevindt, is oorzaak, dat weder om in gebruikstelling wordt verzocht. Op dit gedeelte staat nog het oude gebouw, dat vroeger als katpel bij begrafenis-plech tigheden voor de Roomsch Katholieken heeft dienst gedaan. De bedoeling van het Kerkbestuur is dit gebouw na grondige res tauratie wederom die oude bestemming te geven. Bedoeld gedeelte is op een hierbij overgelegde teekening aangegeven. Wij hebben d oer U mede te decle d it wij er ons volkomen mede kunnen vereeni gen, bedoeld gedeelte van de Algemeene Begraafplaats aan genoemd Kerkbestuur af te staan. Voor de inrichting en het onderhoud van gedeelte met inbegrip van de afscheiding zcu dan geheel deer het Kerkbestuur wor dend zorggedragen. In verband met het bovenstaande advi seeren wij U bijgaand besluit vast te stel len, waarin nog is bepaald, dat dit terrein voor een tijdsduur van honderd achtereen volgende jaren in gebruik wordt afgestaan tegen betaling van een jaarlijksche vergoe ding van een gulden. Gevonden voorwerpen. Terug te be komen bij Rosenkrans, Heerenweg 183, een moorluebtpomp; A. IJtsma, Eikenlaan 10, een hondenzweep; Van Groningen, Prinsen laan 16, een portemonnaie met inhoud; J. van Meeuwenboer, Hanestraat 42, een zil veren broche; P. Neeskens, Meerweg, een portemonnaie met inhoud; I. Haebecke, Zandvoortschelaan 136, een regenjas; W. Schoo, Iepenlaan 17, een rozenkrans in etui; Vos, rijksveldwachter. Schoollaan, Bennebroek, een tang; Vorstenhoven, Ostadestraat 4 Haarlem, een vulpen; Brink man, Campllaan 4, een tasch met zwempak; Van der Eem, Raadhuisstraat 83, een ro zenkrans; Schabbink, Sumatrastraat 21, een jasje; A. van der Horst, Iepenlaan 41, _en rijrwielbelastingroerk; J. Kroeze, Haemste- deplein 34, een gouden medaillon; F. van Amerongen, Iepenlaan 19, een zijden muts; P. Waasdorp, lepenlaan 22, een zwembroek met handdoek; W. Schoo, lepenlaan 17, een broche; Van Ree, Camplaan 18, een porte monnaie met inhoud; W. J. Kuiper, Glip- perweg 53, een badmuts; W. Schoo, Iepen laan 17, een koperen gewicht Ruijsenaars, Binnenweg 146, een badpak; J. C. Booms. Kastanjelaan 14; een studentenmuts; A, Pieterman, Tusschenhuksweg 13a, een gou den damesring; Hagenau, Heerenweg 123, een heeren vilthoed; Eiken, Van 't Hof straat 38, een portemonnaie met inhoud; Telleman, Glipperweg 20, een rijksdaalder en een gulden; B. J. Jonkman, Eikenlaan 26, een gummimat; T. de Vos, Laan van In- sulinde 18, twee ringen; J. B. Jonkman, Eikenlaan 26, een vulpotlood; Kraaijenaar, Lombokstraat 5, een hondenhalsband met penning; A. IJtama, Eikenlaan 10, een rij- wielbelasingmerk; Gaikhorst, Drieheeren- laan 2,een rijwiel; A. IJtsma, Eikenlaan 10, een kinderportemonnaie met inhoud; K. Buitenhuis, Raadhuisstraat 98, een haarlint; Café Lommeroord. Heerenweg, een haak werkje; Oosterhoorn, Raadhuisstraat, een heerenrijwiel,' F, Burger, Kastanjelaan 33, een halsketting; H. Muller, Ravelingsteeg 5 Haarlem, een rozenkrans; H. Mulder, Heerenweg 20, een broche; N. van Vessem, Eikenlaan 21, een sleuteltje; Amerongen, Iepenlaan 29, een badhanddoek; Bureau van politie, Raadhuisstraat, een damespor- temonnaie, drie Lips-sleutels, een huissleu tel; een ring met sleutels, een ceintuur; een bos sleutels, een manteltje, een kin- derscboentje, een huissleutel en een zwarte jockeijpet, V; vv Burgerlijke Staid. Ondertrouwd: G. J. y AvezaathM. Teeuwen. Getrouwd W. F. Hupkens en M. L. Cb. NIEUWE GRACHT 57 TELEFOON 12086 ramm Do schadeloosstelling, ingevolge art. 22 der annexatiewet. B. en W. stellen aan den Raad voor een besluit te nemen, waar in van Gedep. Staten de schadeloosstelling wordt gevraagd van aandeelen van 2 milli- oen, zooals reeds door ons werd gemeld. Het besluit overweegt daarbij: dat door de gemeente Heemstede "ver moedelijk een saldo verlies zal worden ge leden tot een bedrag gekapitaliseerd van meer dan 2.000.000. dat mitsdien, ingaande 1 Mei 1927, door de gemeente Haarlem aar de gemeente Heemstede eene schadeloosstelling tot een aflocpend bedrag zal worden uitgekeerd gedurende twintig achtereenvolgende jaren en wel zoo, dat de uitkeeringen aan Heem stede tot een totaal bedrag van 2.000.000 ziindé het maximum genoemd in het eerste lid van gemeld art. 22. zullen geschieden, tenzij de gemeente Bloemendaal en Haar- lemmevl'cde en Spaarnwoude hun recht doen gelden op een gedeelte van genoemd totaal bedrag, in welk geval de uitkeerin gen naar evenredigheid van de vermoede lijke saldi verlies kunnen worden bepaald. DOORTREKKING F.N OVERNAME VAN WEGEN TFN 7.UIDFN VAN HET RES NOVAPLEIN. B. en W. stellen voor hen te machtigen: lo tot het voor de gemeente aanvaarden van het Bestuur der Woningetich ing „Op Eigen Wieken" gevestigd te Heemstede v; n een gedeelte van den ifrc«d kadastraal beleend gemeente Heemstede Sectie A nos. 4C07 en 3498, bestemd voor doortrekking van de Vijfhrercns'raat en de Jan van den Bergstraat, alsmede voor aanleg van den gapro:octeerden verbind'ngsweg no. 222 tusschaa deze beide straten, zooals nader is aangegeven op de bij dit besluit behoo- rende teekening; 2o. tot het aanleggen van deze wegen mot bijbehcorcr.de werken, alsmede fot bet van het Bestuur der Woningstichting ,,0p Eigen Wjcken" voornoemd, in otit- vangst nem?n vrn eon bedrag van 12000 ia drie gelijke termijnen, naar gelang van de vordering der werkzaamheden, als kos ten van aanleg en eerste onderhoud van bedoelde wegen. EFN R.K. PEGRAAFPLA ATS. 13, cr. W. schrijven aan den Raad; Door hét Kerkbestuur van de Parochie '■m L. Vrouwe Hemelvaart ie Heem stede, is de wenschelijkheid te kennen go- geven, om de beschikking le verkrijgen over l ist; Post.- V 'i O.60 -l per kist: W,0ft^cn «e» .gedeelte van de Alggmccne Begraaf- 0.14—0.25 per bos; komkommers 0.C31 plaats aan cj-n Glipperweg met de bedoeling 0.12 per stuk Dopevv ten 0.240.32 per j d'l in te richten voor het begraven van K.G. Capuc. luiers J 0.24 ppp K,G. run Joker, bekomende tot de Roomsch Katiio- 2.20—5.60*p. i00 rep; Rabarber 0.06 j tielcc Kerk Daarvoor zou genoemd Kerkbe- 0 16 per bos; Tuinbocmen j 0.05—0.09 j: er stuur gaarne de beschikking verkrijgen over K G. Heercbooncn 0.360.70 per K.G. het Zuidelijke gedeelte van de oude B Snij boon en <\42015 per K.G Selderij gre eerde aan den Glipperweg, 0.050.15 per bos; Peterselie O.Qg—0.12 welk gedeelte ook vroeger reeds was inge- per bos; Aardbeien i.201.50 per slof. 1 richt voor het begraven van lijken van 1 v. Leeuwen. D. J. Hartsen en L. Snippe. Geboren: K Hoorns—Schneiders, d. M. J, v. KuijkDuisdecker, z. J. Zegwaart Gigengack, d. Overleden: F. Kramer. J. H. W. Muijs van de Moer. DE „HILLENBEKERWEDSTRIJDEN". D. E. S.—H. E. T. E. IJ. Woensdagavond werd onder zeer groote bélanëstól'ug de 2e dcmi-fipale om de fraaie „Hiilencup" gespeeld in café „D'e Doelen" aan de Doelenstraat. Wederom waren weer vele belangstellenden aanwe zig' *-)ok ditmaal hebben de thuisblijvers ongelijk gehad, want over het algemeen werd er zeer goed gespeeld. De eerste partij leverde een overwinning 0p voor den Amsterdammer Mustert. Bij de <jae beurt scoorde hij een goede 24, ge volgd door een uitstekende serie van 30. Lu'obers stelde hier een serie van 20 te genover, doch de H. E. T. E. IJ.'er ant woordde met 21. Het pleit was toen vrij- wel beslecht en in de 19de beurt maakte bij de partij u t. Eindstand 150—102. De match Brauchmann (D. E. S.)Felix (jT.E.T.E.iJ.J was meer spannend, dan sterk gcsp®^id. Wel maakten beiden eenige goede se ries, doch eveneens een groot aantal min der sterke beurten. Het resultaat werd l5o—140 voor D. E. S. De heer Habbers en v. Grcuningen speel den een gelijk partij, waarbij de eerste steeds de leiding "had. Reeds kort na het beg'n scoorde de D. E. S.'er een fraaie 27. De H.E.T.E.IJ.' er presteerde niet veel en met sterk gespeelde ser'es van 21 en 25 beëindigde fabbers de partij. De Haarl. kampioen speelde tegen de Ajaxicd H. D'clsen. In het begin rees de serie tamelijk langzaam en alleen de heer de Foeljacger maakte eenige hooge series, waarbij zijn uitstekende rappellecren op viel. Aangezien van het resultaat dezer match vrijv/el mets meer afhing, spande zijn partner zich niet zeer in. De D. E. S. matador kw. in er steeds beter in. maakte 0.m. 25, 27, 27 en 19 car. en beëindigde de ma ch in de 17e beurt. Van de 4 laatste partijen sleepte D. E. g, er 3 in de wacht, doordat Huijtoom, Terw'sga en de Nijs allen voor een Haar- [oinsche overwinning zorgden. Wel swaar haa'dc Jongeurt iets van den arhters and in, riöch de voorsprong van D. E. S. was niet meer in te halen. 1 De gedétaiileerde ui'slag is: H.E.T.E.IJ. Ü.ES. 1. H. Deisan.— De Foeljaeger 83150 2. Mustert—Libbers 150—102 3. Felix—Brauchir.au 1 IC—150 v. Greuningca—Tatlers 64—5 50 5. de Lang—Hui .boT.ai 65—100 f. v. Dongende Nijs 77 -100 7. I arkhoi'ttTcvv/lsga 72—1C0 8. JongeurtEijry 100— 73 Totaal 751-925 De beide Haarlemsche le hebben zich dus in de finale geplaatst en zullen dus Vrijdag 29 Juli a.s, tegen elkaar in het strijdperk treden. Gezien de eclutante wijze waarop beide clubs hun demi-finale wonnen, beloofd de komende ontmoeting bijzender spannend te worden. Daar reeds direct na afloop de prijsuit reiking plaats vindt, vangt deze ontmoeting te 7 uur aan. Er wordt wederom gespeeld in café „De Doelen" aan de Doelestraat. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. EEN DAG VAN DANKBAARHEID. Geachte Redactie, Terwijl de zon seeds vroeg in den morgen van Zondag 24 Juli haar stralen liet schijnen, in Haarlem's straten, trok een korps van 30 blcemenverkccpsters uit, om een aanval te doen op de liefdadigheid van degenen, die het leed van de lijdende menschheid willen helpen verzachten. Zijn de ijverige dames hierin ge slaagd Hun verkoopkracht is beloond ge worden, en daarom was de dag van Herwen nen Levenskracht een dag van dankbaarheid Dankbaarheid aan allen, die het fonds in de dagen van voorbereiding op de meest loffe lijke wijze gesteund hebben. Hierbij denken wij dan aan de opwekkende en doeltreffende artikeltjes van den eminenten strijder voor H. L„ A. J. L.(oerakker) en niet minder aan den trouwen schrijver van de Trekjes, G. N. Inderdaad mogen wij trotsch zijn, zulke krachtige bestrijders van de t. b. c. in ons mid den te hebben. Het was dan voor ons bestuur op den speldjesdag, een dag van voldoening en tevredenheid. Hoe kon het ook anders De gastvrijheid, dank zij de Redactie van de Nieuwe Haarlemsche Courant, was verze kerd. In de :agen, waarop gewerkt moest worden, om den speldjesdag te doen slagen, had de Redactie steeds een open oor, om aan ons verzoek te voldoen, en dat geeft ook reden tot dankbaarheid. Ook willen wij niet nalaten den H. H. Directeuren van Patronaten, en het Hoofdbestuur van Gebouw Sint Bavo dank te brengen voor het disponibel stellen der zalen. Met vereende krachten is de opbrengst van den speldjesdag een mooi resultaat geworden. De opbrengst was 100 meer dan het vorig jaar en dat strekt tot eer van de ijverige bloe- menverkoopsters. Tot slot rest ons nog te melden, de gewaardeerde medewerking van B. en W. der gemeente Haailem, en van de firma Th. Hoog KI. Houtstr. voor de ver- frisschingen aan de bloemenverkoopsters, en aan den heer de Graaf, voor den auto, welke dienst deed voor de bloemenverkoopsters te Spaarndam en Haarl.liede. In Oud-Schoten had de heer Burgers de leiding van den ver koop op zich genomen, en laten wij er aan toevoegen, dat het aan hem toevertrouwd is. Reeds vele jaren heeft de heer Burgers zich met den Bloempjesdag belast, en wij hopen hem nog vele jaren hiervoor te mogen behou den. Zoo behoort dan de dag van spanning, de beslissende dag weer tot het verleden. Het wil natuurlijk niet zeggen, dat wij onzen strijd tegen de t. b. c. daarmee zullen eindigen. In tegendeel, wij beginnen weer met nieuwen moed, om levenskracht te brengen in die ge zinnen, waar de t. b. c. haar intrede heeft ge daan. Een aansporing is dan zeker altijd op haar plaats. Mochten er nog milde gevers of geefsters zijn, die j. 1. Zondag geen speldje hebben kunnen koopen, hun gave is steeds welkom. Het adres van den penningmeester is J. W. de Graaf, Grebberstraat No. 2. J. TH, ELLIGENS, Secretaris. DE HAARLEMSCHE TUBJERCULOSE- VEREENIGING IN NOOD. Geachte .Redactie, De opening èn in exploitatienèming vatl de nieuwe lighallen „Brederodeduiri" loopt gevaar. Het gebouw en de hallen zijn gereed, maar.... de vereeniging heeft geen geld meer om deze in te richten en te meubilee- ren. Hoe dit komt zult u vragen Toen de Vereeniging het prachtige stuk duinterrein ten geschenke kreeg, was er kapitaal beschikbaar om daarop te bouwen een lighal met nachtverblijf. Tevens was er geld disponibel om daar ook een dagverblijf voor kinderen aan te verbinden, op dezelfde wijze als indertijd „Thalatta" was ingericht. In de Ziekenhuizen zijn echter dikwijls kin deren, die daar langen tijd verblijven zonder veel vooruit te gaan en voor wien de heerlijke bosch- en duinlucht, op „Brederodeduin" in zoo ruime mate te verkrijgen, dringend noodzakelijk is om volledig herstel te vinden. Deze kinderen mogen echter niet op en neer trekken, doch moeten 's nachts op „Brederodeduin" kunnen blijven. Om deze zieke stumpertjes te kunnen helpen moest aan „Brederodeduin" tevens een nachtver blijf voor kinderen worden gesticht. Rekenende op de bekende weldadigheids zin der inwoners van Haarlem en Omstreken heeft het bestuur het gewaagd zoo'n nacht verblijf aan „Brederodeduin" te verbinden. Door de meerdere bouwkosten is nu gevolg dat aan de inrichting en meubileering van het gebouw en de hallen een vrij groot be drag wordt tekort gekomen. Dringend wordt een beroep gedaan op alle inwoners van Haarlem en omstreken te helpen het werk te voltooien ten bate van de lijdende menschheid in Haarlem en Omstre ken. Het geldt hier niet alleen een belang van Haarlem's inwoners, doch ook van die uit de andere gemeenten van het district Haarlem, n.l. Bloemendaal, Heemstede, Ben nebroek, Velsen, Beverwijk, Zand voort en de Haarlemmermeer, want voor patiën ten uit al deze gemeenten zal plaats zijn op ..Brederodeduin". Helpt allen naar uw vermogen mede het grootsche werk voltooien ten bate van de slachtoffers der tuberculose en de zieke kin deren uit Haarlem en de omstreken en helpt spoedig. Zendt uw bijdrage aan den penningmees ter onzer Vereeniging, Jhr. F. Teding van Berkhout Jr., p/a Haarl. Bankvereeniging of aan het Consultatiebureau, Ged. Oude Gracht 41. G. VAN WAARD, Adm. der Ver. t. b. der Tuberc. .schilderwerk in contact gekomen met de clectrische leiding. Hij viel van 3 Meter hoogte, kreeg een hersenschudding en is aan de gevolgeii overleden. EEN RUSSISCH- GRIEKSCHE OVEREENKOMST. LONDEN, 28 Juli. Naar de Times uit Athene verneemt, hebben de onderhande lingen inzake een Russisch-Griëksche over eenkomst, inzake versterking van het aan tal Sovjet-handelsvcrtpgenwoordigers met diplomatieke privilegiën in Griekenland, een bevredigend verloop. Men verwacht, dat de Sov et Regeering overeenkomstig den Griekschen wensch er in toe zal stem men, dat slechts enkele Sovjet-handels agenten met vaste s'andplaats in Grieken land aanwezig zullen zijn en diplomatieke prerogatieven mogen genieten. DIAMANTFÏRMA E. BOCHNER TE ANTWERPEN. Betalingen gestaakt. De bekende Antwerpsche diamantfirma E. Bochner Sr Tils, heeft haar betalingen gestaakt. Naar men verneemt, bedraagt het passief 600.000. Er zijn niet alleen Ant werpsche, maar ook Ams erdamsche dia- mantköoplieden bij de firma betrokken. Daar de genoemde firma reeds jarenlang in Antwerpen gevestigd is en daar een uitstekende reputatie genoot, wekt het ge val begrijpelijkerwijze in de betrokken kringen; consternatie. Medegedeeld door DONDERDAG 28 JULI 1927. Berlijn Farijs Brussel Londen Zurich Rome Madrid Weenen New-York (cable) Praag Warschau Kopenhagen Oslo 1 Stockholm Bieden Laten 59.32 59.47 9.74 9.80 34.67 34.75 12.11%j 112.12% 48.03 48.10 13.55 13.62 42.45 42.55 35 35.20 2.49%, 2.491%, 7.38 7.46 27.85 28 66.65 66.75 64.45 64.55 66.75 66.85 Opgegeven door 1 DONDERDAG 28 JULI 1927. slotkoersen heden Gisteren Opening Staatsleeningen. 6% Nederland 1923 5Nederland 1919 4K Nederl 1917 6N. Indië 1923 D 4)4 N.-Ind, 1926B Banken. Koloniale Bank Indische Bank Cerf. Handel Mij. Resc. Dito 'os. Industrieën. Jurgens gew. Nederl. Kunstzijde Maecubee Holl. Kunstzijde Oude Philips Irdustr. Buitenland. Anaconda U. S. Steel 72 personen gedood. LONDEN, 28 Juli. Uit Hankcw wordt gemeld, dat aldaar een ontplof"ing heeft plaats gehad in een munitie-opslagplaats. Er ent» end brand en er wórden 32 sol daten en 40 burgers gedood. MAAGDENBURG, 28 Juli. Gister middag is te Maagdenburg een zwaar be laden vrachtauto in botsing gekomen met een tramwagen, waarbit drie personen ern- st:g gekwetst werden. De voertuigen wer den zwaar beschadigd. MILL (N.-Er28 Juli. De 37-jarige huisschilder H. is bij het verrichten van Mijnbouw. Boeton Mijnb Redjang Lebong Petroleum. Cordtsche Petr. Geconsolideerde Kon* Olie Rubber. A'dam Rubber Deli Batavia Rub Scrbadjadi Silau V- I. C. O Allied Scheepvaart. Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend. Holl. Lloyd Holl. Stoomboot Kon. Ned. Stoomb. Kon. Paketvaart Mij. Nederland Rotterd. Lloyd Scheepvaart-Unie Marine comm Marine pref. A Suiker. bvb H. V. A Java Cultuur Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak. Deli Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Spoorwegen. Southern Rails Union Pacific Wabash Pidlongatle 101| 100»/8 101% 977/s 268 174i 171% 171% 164 237 111 118J 461 94% .128% 149 167 308 2201 333 101%, 10141 101 geb 976/»geb 292J 291 238 236-8 295 295 146 146 189 188 1034 lOf 77 72 737f 39f 97 98 1 220 1 181 167 187f 7% 44! 43% 407 408 131! 131 b 180i 180 b 164" 160 b 497! 498 449! 450! 249 247 467 465 130 b 182% 182* 73% 3%% 445e STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 28 Juli. le klasse 4e lijst. Hooge prliïen: 5269 ƒ400. ƒ200. 2343 2461 13729 J 100. 2079 233 395 717 823 1715 1888 2369 2409 2565 3358 3532 3817 4145 5233 5381 5689 5864 6457 7075 7439 7768 7874 7973 8099 8577 8892 9402 9847 10094 10379 10663 10869 11047 11222 11261 11420 11492 11866 12048 12121 12133 12214 12506 12702 12788 12932 13265 13282 13331 13723 13913 14828 15228 15257 1526t 15276 15279 15716 15733 15741 15831 15847 16080 16451 16480 16676 16687 16697 16989 17060 17337 17369 17526 17544 17687 17867 17918 18009 18314 18667 18745 18847 19048 19277 19419 19680 19708 19740 19743 19938 20083 20235 20520

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2