Heringa Wuthrich, Haarlem LOTTGERING CHEQUE.K0ERSEN V erkeers.ongevallen. voor DEKENS Centrale Verwarming Agenda 2 Augustus Personalia. Niet prettig. „Nou nog mooier". Hoe eenvoudig wordt het werk van den waschdag met Rinso, het moderne zeeppoeder! Het lost dadelijk op en geeft een overvloedig vet sop! Laat Uw waschgoed eens in dit sop weeken en zie dan eens wat een werk U dit be spaart! Neem nog heden een groef en koop een pak! BURGERLIJKE STAND. Diaconessenhuis te Haarlem. Aan het Bloemendaalsche Strand. Muziekvereeniging „Laurens Janszoon Coster". Dienstjubileura. DE H. O. V. Personalia. Onze fietspaden. Hooirboei. Jubileum. Eervol ontslag Dr. S. Elzinga. Het ongeluk !n het zwémbasin Rijwiel ontvreemd. Goed afgeloopen. Kan dat niet anders? Ake-examen Middelbaar Onderwijs, aan de Kleverlaan. Lichamelijke Oefening te Haarlem. Staking van Bouwvakarbeders. Kinder Oranjebond „Prinses Juliana" De actie bij de Brockway Mij. Haarlemsche Reddingsbrigade voo Drenkelingen. Opdracht. Programma. Eerste lustrum van de R. K. Damclub „De Jonge Dammer". Gemeentezaken. Ons Openbaar Slachthuis. Gemeenteraad. de Spaarne-Bank, Haarlem LAATSTE NIEUWS. Een geheimzinnige moord te Berlicum. Sociëteit „St. Bavo". Rechtskundigbureau half 9 uur Afdracht R.-K. Grafische Bond 8 uur. St. Josophsgezellengebouw, Jansstraat 59 Ledenvergadering Vioolclub 8 uur. R.-K. Miütairenvereeniging, Zoetestraat 14. Reddingsbrigade „St. Franciscus" 8 uur. Groote- of St. Bavokerk. Orgelconcert van 2 tot 3 uur. Den Hcut. Concert door de H. O. V. in de tent, ter gelegenheid van den ver jaardag van H. M. Koningin-Moeder half 3 uur. Stadsschouwburg. Cabaret Speenhoff kwart over 8 uur. Schouwburg Jansweg Haarlemsche half 3 uur en 8 uur. Jeugdbioscoop half 3 uur. Theater „De Kroon", Bioscoopvoorstel ling half 3 en 8 uur. „Luxor" Theater Bioscoopvoorstelling. TENTOONSTELLING ST. ELISA- BETH-PATRONAAT. De tentoonstelling van het Meisjespatro naat „St. Elisabeth" Haarlem-Noord, werd gisteren door den Directeur den WelEerw. Heer Schoemaker geopend. Deze tentoonstelling van gemaakte goe deren der leerlingen, welke in het afgeloo- pen jaar door hen vervaardigd waren, was werkelijk een verrassing. Er was een keuze van allerhande artikelen te bewonderen b.v.: de costuums door de meisjes der 5e klas ge maakt, waarbij een japon uit een oujlerwetsch geworden mantelpak., thans een prachtig mooi modern model; een andere was zelfs door een leerling al geheel zelfstandig thuis gemaakt; weer anderen waren door model, afwerking en garneering een lust om te zien. Van de 4e en 3e klasse zagen wij aller hande fraai bewerkte ondergoederen, terwijl het verstellen van ondergoederen ook dege lijk wordt geleerd. De 2e af deeling maakt men eenvoudig, klein ondergoed, terwijl de le klas zich moet oe leggen op stoppen, naaien en plat goed verstellen. Ook zagen wij van alle klassen de fraaiste handwerken o.a. o.a.: theemut sen, kussens, papiermandjes, prachtige kleedjes, alles in borduurwerk,pengeschil- derd „Schabloon" schilderwerk, kunst-, haak en breiwerk, alles uitstekend verzorgd. Het moet gezegd, er worden op dit patro naat degelijke huisvrouwen gevormd, tot eer van de Directrice en het Bestuur die telkens met dankbaren trots getuigen, dat zij door een groote schaar flinke dames worden ter zijde gestaan. Het Bestuur kan met vreugde op deze druk bezochte tentoonstelling terugzien, ter wijl er tevens voor het nieuwe seizoen we derom veel nieuwe leerlingen zijn ingeschre ven. Vanzelfsprekend ontbreken op deze ten toonstelling de attracties en humor niet, zoodat wij iedereen kunnen aanbevelen, deze tentoonstelling te bezoeken. Voor hef diploma Kantoorstenograaf En- gelsch (100) slaagde mej. E. J. M. Nagtegaal te Heemstede; onderwijzerstenograaf Nederlandsch mej. M. J. van Doesburgh te Haarlem; kantoorstenograaf Nederlandsch de heer C. v. d. Bijl, Alphen a. d. Rijn; de heer B. J. J. de Groot, Noordwijk; mej. J. W. Mon driaan, Haarlem; de heer C. J. Rijke,?, Grootebroek; mej. M. N. Vosi," Haarlem; mej. L. A. J. S.Wintershoven, Haarlem; snelheidsdiploma machineschrijven: mej. M. van Doesburgh, Haarlem, mej. M. J. Vos, mej. L. A. J. S. Wintershoven en mej. M. J. Zuydweg, allen te Haarlem. Prac ijkdiploma machineschrijven; de heer H. J. Beekma, Haarlem; mej. A. S. Broek man, Overveen; de heer H. J. J. Harlog, Haarlem; de heer M. M. W. Meyer, Velsen; de heer J, P. Noomen, Alphen a. d. Rijn; de heer H. J. Staphorst, Haarlem; mei. C. A. C. G. C. Tolk, Alphen a. d. Rijn; de heer P. C. Tuin, Medemblik; de heer J.a F. Koopman, Medemblik; mej. J. Th. Zuidweg, Haarlem; Handelscorresp. Nederlandsch: mej. M. Grillis; de heer F. M. Kruyff; mej. C. I. Maaldrink, allen te Haarlem; mei. E. J. M. Nagtegaal, Heemstede; de heer C. J. Rij- kes, Grootebroek; Handelscorrespondentie Duitsch: de heer C. J. Rijke®, Grootebroek; Boekhouden: de heer F. Speelman te Hil- legom. Nabij den Bennebrockerweg passeerde in de Ringvaart van de Haarlemmermeer een boot, waarin zich een gezelschap Amster dammers bevond. Een der opvarenden, een dame, raakte plotseling haar evenwicht kwijt en sloeg over boord. Het ontbrak gelifkkig niet aan hulpvaardige handen om de dame te redden en behouden aan wal te brengen. Nadat ze van droge kleeren was voorzien, kon het gezelschap de reis weer voort zetten. Motorfiets in brand. Zondagmorgen kwam van M. uit IJmuiden met zijn motr aan de garage van M. om den benzinevorraad aan te vullen. Door ver- storting van benzine vloog de motor in brand. De vrijwillige brandweer van Bloe- mendaal werd ontboden. De heer van Schoo- ten lid der Vrijwillige brandweer was inmid dels met een Minimax ter plaatse en blusch te de brand. De brandweermannen zetten nog een slang op de waterleiding, om den motor verder af te koelen. De motor, die niet was verzekerd, was totaal verbrand. Revue in 2 bedrijven van N. V. Bouwmeester. Regie, don Rido. Het is jammer dat men voor de revue s welke in Haarlem worden opgevoerd, iede- ren keer de Gemeentelijke Concertzaal uitkiest. Deze zaal is overal voor geschikt, Voor muziekuitvoeringen, kermissen en weekmarkten, behalve voor Revue-opvoe ringen. Wij kunnen dan ook niet begrijpen, dat ieder gezelschap wat met een dergelijk stuk in Haarlem verschijnt, steeds weeraan zijn oog laat vallen op deze zaal met haar lugu ber lappen tooneel, wat 50 pet. van het ge- bodene radicaal doodslaat, vooral wijl Haar lem toch over een tweetal uitstekende schouwburgen beschikt, waar alles tot zijn volle recht kan komen. Want hoezeer het Haarlemsche publiek de komst van een goede revue ook op prijs stelt, (gezien de goed bezette zalen) toch zal het tenslotte uit wrevel voor de sto rende onvolmaaktheden welke aan deze zaal eigen zijn, zich hoe langer hoe meer van de geboden aangenaamheden gaan ver wijderd houden. Immers, wie vindt het prettig het groot ste gedeelte van de voorstelling te zien op geofferd aan een te kleine tooneelruimte onvoldoende verlichting, een geruisch van versjouwing tijdens een uitstekende viool solo, een geknetter van lampen om hem heen enz. enz., om dan nog maar niet te spreken, van het hatelijke zitten, om door groote en kleine hoofden heen te probee ren iets van het tooneel te zien te krijgen. Het is werkelijk jammer, dat het genot van deze alleszins uitstekende revue, door al deze futiliteiten zoo jammerlijk werd vertroebeld. Want deze Revue zelf was zonder twij fel een succes. Ieder jaar wordt het al mooier en mooier, alsof er geen grenzen van mooi bestaan. Wie heeft ooit zooiets aanschouwt, als die struisveeren-weelde. waar duizenden echte struisveeren in sierlijk gewiemel, en in prachtige kleuren voor de oogen sche meren? En wat kletterde niet die goud fantasie van de ridders in „gouden-har nassen. Zie dat waren tafereelen waar men zijn hoed voor afneemt. Daar tusschen door schiet Siem Nieuwen- huyzen zijn talrijke grappigheden en spelen zich de vroolijke sc.nes af, waarin hij en Heintje Davids de zaal doen glim-schateren. De basis van de revue is een broer en zus die in een kogel van Mars afgeschoten op aarde landen en daar vele dingen be leven. Als ze onderweg zijn, dan zien ze met een kijker, diverse landen, Afrika, China, Japan, Europa, Amerika en Haarlem. „Maar waar herken je Haarlem zoo gauw aan" vraagt de liefhebbende zus in den zevenden kogel. „Aan de hooge belastingen natuurlijk", antwoordt het Mars-broertje en deze ra ke zet, die in het begin werd afgeschoten, won reeds direct de harten der aanwezi gen voor de geheele revue. Natuurlijk zijn er veel meer tafereelen dan wij hier kunnen opnoemen, en daar om zullen we volstaan met de mededee- ling dat deze revue er een was van goede soort, waarvan talrijke personen, ondanks de weinige dagen waarop zij werd vertoond, zeer zeker hebben genoten. Zelfs de op offering van een avond mooi weer, was het in alle opzichten waard en dat wil voor dezen wanhopigen zomer met zijn schaarsche mooie dagen al heel Wat zeg gen. Bijzondere vermelding verdient voor zeker nog Tilly Moes met haar vioolsolo welker uitvoering zoodanig was, dat het publiek gaarne een „bis" zou hebben ge had, ware het niet dat voor de spelers de tijd drong. O GROOTE HOUTSTRAAT 5a TELEFOON 10771 t Ëèn product der Sunlight Zeep Fabrieken i B307-2? Geboren: 28 Juli; A. B. BakkerBraak man, d.,- B. J. Maasv. Meurs, z.; E. J. StringerGutterswijk, d.; 29 Juli: A. P. A. Boumanv. d. Voort, d.; A. GeertsVer- spagen, d.; C. W. LuikelVierhout, d.; C. J. M. de Bontv. Nieuwmegen, d.; 30 Juli' I. J. Janzenv. Loon, z. Getrouwd: 30 Juli: Jhr. C. M. Mollerus en C. W. v. Beugen Bik. Overleden; 28 Juli: C. LucasSilkens, 73 j„ Groot Heiligland, 29 Juli: T. v. d. Linden Prijs, 58 j„ Ged. Schalkburgergracht; 30 Juli; A. de Vries, 59 j., Siwartstraat. Het Diaconessenhuis te Haarlem herdenkt 5 Augustus a.s., den dag, waarop vóór veer tig jaar de officieele oprichting plaats had der stichting, waarvoor de werkzaamheden reeds in 1874 door Jonkvrouwe Teding van Berkhout begonnen waren. Ook een manier om zich te vermaken. Een vroolijk gezelschap uit Amsterdam, met een Jan Plezier, waarin de noodige biertjes aanwezig waren, wilde zich Zon dagavond nog even vermaken door in zee „pootje te baaien". Het duurde heel kort of een der feestvierenden viel voorover in zee, tot groot vermaak van allen. Solidair als zij waren lieten zij zich allen geheel gekleed te water vallen tot groot vermaak der Strandbezoekers. Nadat dit spelletje een tijdje 'had geduurd togen allen met hun natte pakje naar het rijtuig en maakten het vaatje bier verder leeg, waarna zij in opgewekte stemming het Bloe mendaalsche strand verlieten om huiswaarts te keeren. Natuurlijk trok dit grapje op de zen drukken Zomeravond veel belangstelling. De muziekvereeniging „Laurens Janszoon Coster", directeur de heer J. A. Meng, heeft op het gisteren gehouden Groot Nationaal Muziekconcours, uitgeschreven door de IJar- monie-vereeniging „Diemen" te Diemen, een tweeden prijs gewonnen in de eere-afdeeling Harmonie. Heden vierde onder veel blijken van be langstelling de heer L. Zuiderduyn zijn veer tigjarig jubileum als tuinman in dienst van de familie v. d. Vliet te Elswout. De nieuwe diligent. Naar wij vernemen is de heer Eduard van Beinum thans officieel benoemd tot dirigent van de Haarlemsche Orkest Vereeniging en heeft zijne benoeming aanvaard. Het eerste Leder-Concert onder zijn leiding heeft plaats op Maandag 10 October a.s. De steunactie der H.O.V. is geslaagd. Aan giften, die het bestuur heeft ontvangen, en inteekeningen op de lijsten van den heer Stinis is het benoodigde geld binnengeko men. De financieele hulp der gemeente ad 6750 is nu dus verzekerd. Indien nu de volgende begrooting de post van een ver hoogd subsidie zal bevatten, zal het rustig bestaan der H. O. V. verzekerd zijn. Aan de heeren H. Bijlsma en H. J. yan Woerkom te Haarlem werd een certiticaat voor Machineschrijven volgens Wery's Tien- vingersysteem (Blindschrijven) uitgereikt. Van gemeentewegen is men bezig met het in orde maken van het rijwielpadf ten westc van de Dreef, links en rechts, loopende van het Houtplein tot de Fontein in den Hout. Als een gevolg van het gedeeltelijk mis lukken van den hooioogst in den Haarlem mermeerpolder, doordat tengevolge van het natte weer veel gewonnen hooi zwart en niet voldoende droog was geworden en dan ook in minder goede conditie werd binnen gehaald, is op verschillende plaatsen in den polder hooibroei ontstaan, waardoor ter voorkoming van brand het nemen van maatregelen jnood^pkelijk bleek. i.. t Heden herdachten de heeren heeren J- Peper en C. "Mooyman den dag, waarop zij vóór 50 jaren als sigarenmaker in dienst traden van de fa. J. H. B. Wesselingh, si garenfabrikant, alhier. Op het kantoor wer den beide jubilarissen toegesproken door hun chef, die hen ieder een enveloppe met inhoud overhandigde. AAN ZEE. ..Men schrijft ons Zaterdagmiddag heerschte er groote on, gerustheid aan t strand over een zwemmer die gedurende een klein uurtje op ee 400 M. afstand van 't strand aan 't zwemmen was. De aflandsche wind deed vermoeden, dat hij 't strand niet meer bereiken kon. Van 't strand af gezie nleek 't, of hij alle moeite deed, om 't strand te bereiken. Een paar leden der B. R. B., die op dat oogenblik de strandwacht kwamen betrekken, brachten vlug de kano naar zee, om naar den zwem mende toe te aren. Maar de badman was hen voor. Op verzoek van 't publiek ging deze met zijn vlet de zee op, om den vermeenden drenkeling op te halen. Bij hem aangekomen, was hij van hulp niet gediend en bleef door- Zwemmen. Op aandringen van den badman begaf hij zich toch naar de kust. Daar zou hij zeker een flinke reprimande in ontvangst hebben moeten nemen van politie en brigade leden, waaronder de heer Meijerink, als hij zich niet loopende door de ondiepe zee, naar zijn kleedhokje van de badinrichting had begeven. Zeker 1 „e „Mare liberum" gold ook voor hem, maar zulke kunstjes moest hij maar liever uithalen ergens op een onbe zocht strandgedeelte. Dan noodzaakt hij een badman niet de onder zijn toezicht staande baders en zwemmers in den steek te laten en een vergeefsche tocht de zee op te maken. Pas was dit intermesso achter den rug, of het Bloemendaalsche strand kreeg bedoek van een koene zeevaarder, nl. de bekende W. A. van Keulen van de Brouwersvaart 68 te Haarlem, Haarlemmers hebben hem waar schijnlijk wel eens met zijn .JohewiarjDeba" zien varen in de Haarlemsche singels. Zooals men weet, bestaat dit door den heer van Keu len uitgedachte en door hem zelf vervaardigde reddingstoestel uit een kano met 2 ter weers zijden aangebrachte, luchtdichte drijvers. 't Was den heer van Keulen te doen, de zeewaardigheid va nzijn toestel aan 't Bloe mendaalsche strand te demonstreeren. Hij. koos daarvoor echter niet den kortsten weg Van Haarlem voer hij door 't Spaarne naar Spaarndam. Na hier geschut te zijn, ging hij door een zijkanaal naar 't Noordzee Kanaal. In IJmuiden moest weer geschut worden. Toen de haven uit. Van den vuurtoren af kreeg hij per scheepsroeper de waarschuwing zich niet buiten de pieren te wagen. Ver- trouwede op de zeewaardigheid van zijn toe stel, ging hij er toch nog een 300 M. uit. Hier kreeg hij zoo te worstelen met tegen wind en gevaarlijke zeestroomingen, dat hij besloot terug te keeren binnen d pieren. Na zich inwendig wat versterkt te hebben, werd weer zee gekozen. Echter werd het toestel over de Zuider pier heen gedragen. Toen weer de volle zee in en na in 't geheel 8 uur „op de riemen" te hebben gezeten, was zijn doel, 't Bloemendaalsche strand, bij den wa gen der B. R. B., bereikt. Niemand der aan wezigen wist, welk een reis Van Keulen achter den rug had, anders was er zeker een hoera opgegaan voor zulk een kranige prestatie. Daarom willen we een hartelijk woord van hulde aan Van Keulen voor dit kranige, staaltje van durf en uithoudingsvermogen hier niet onthouden. Dr. S. Elzinga heeft aan den Raad eer vol ontslag gevraagd uit zijne betrekking van Directeur der Hoogere Burgerschool A met 5 j. c. Hoogere Handelsschool en H. B. S- met 3 j. c. met aparte handelsklasse. Naar wij vernemen is de toostand van den 28-jarigen zwemmeester G. de Lugt, die in het Grooie Gasthuis verpleegd wordt, goed. Bij de politie is aangifte gedaan van dief stal van een rijwiel, dat was geplaatst in de Cornelissteeg. Zaterdagmorgen om half 11 reden op den Kleverparkweg 2 dames met de fiets op de rails. Hun rijwielen kwamen met elkaar in aanraking. Het rijwiel van een hunner kwam onder de tram en werd vernield. De dames bekwamen geen letsel. Op Maandag 15 Augustus, een Katholieken Zondag, wordt ten Raadhuize een groote aanbesteding gehouden. Ongetwijfeld moe ten daaraan ook R. K. aannemers in touw komen. Met een beetje goeden wil zou men op het Stadhuis toch wel rekening kunnen houden met Katholieke feestdagen en op die dagen geen aanbestedingen of vergaderingen uitschrijven! Of is er niet om O. L. Vrouw Hemelvaart gedacht? Dat nemen wij liever aan. Geëxamineerd 8 mannelijke candidaten, Geslaagd de heeren: M. Faassen te Utrecht; J. van Geel te Rotterdam; J van der Geest te Groningen; R. Gouda te Amsterdam; A. de Groot te Amëtedam; E. Hartog te Am sterdam. De staking van Metselaars en voegers op het bouwwerk van de 140 arbeiderswonin gen, welke door de aannemersfirma Cobp- lens in de Slachthuisstraat worden gebouwd, duurt nog onveranderd voort. Hoewel er eerst eenige metselaars aan het werk waren geblven, hebben die ook het stakingsbesluit van hun collegas opgevolgd, waardoor het aantal stakers tot 60 is geste gen. Het betuur van den alg. Ned. Bouw- arbeidersbond heeft geweigerd zich achter deze actie te scharen en heeft de leden aan geraden het werk te hervatten waaraan venwel geen gevolg is gegeven, daar 't mee- rendeel toch niet aan deze wenk zou vol doen daar de meeste lid zijn van de Amster- damsche Federatie van Bouwvakarbeiders Mocht evenwel dit conflict vn de metse laars nog eenigen tijd aanhouden dan ziet het er ook voor de timmerlieden minder rooskleurig uit daar deze dan haast niet meer voort kunnen en dus als gevolg van deze staking wwkloos worden. Zaterdagmiddag maakten ca. 300 kinderen van bovengenoemden bond een boottocht naar Amsterdam, alwaar zij de havenwer ken bezichtigden. Zeer voldaan over den aangenamen dag kwamen de kinderen 's avonds om 8 uur in den besten welstand weer terug. Door het bestuur van de Ned. Unie van Arbeiders is het Automobielbedrijf welke deelnemers over te brengen. groep is aangesloten bij de Centr. Bond van Transportarbeiders, is aan de politie auto riteiten het verzoek gericht om deze week een nachtvergadering te mogen houden. Deze nachtvergadering zal plaats vinden naar aanleiding van de staking bij de zelfde maatschappij te Schiedam en verder ter be spreking van de heerschende grieven Zondagmorgen werden in de zweminrich ting aan de Houtvaart door de commissie bestaande uit de heeren D. N. H. Haase en J. Kemper, acht candidaten in de gelegen heid gesteld de toelatingsproef voor de Red dingsbrigade af te leggen. Twee dames en vijf heeren slaagden. Het Bestuur der Brigade vernam met leed wezen het besluit van het Gemeentebstuur, dat afwijzend beschikt moest worden op de aanvraag, om op 31 Augustus de jaarlijksche zwemwedstrijden in het Noorderpaarne te houden. Bij herhaald onderzoek is gebleken, da het water aldaar niet voldoet aan de eischen om er zonder gevaar voor de ge zondheid te zwemmen. Het bestuur overweegt nu om op 31 Aug de wedstrijden te doen plaats vinden in de nieuw geopende zweminrichting aan dc Houtvaart. De heer IJ. L. Warnier, Inspec teur derLichamelijke Opvoeding heeft reeds zijn gewaardeerde medewrking toege zegd, Het bestuuur vergadert op Dinsdag 2 Augustus om de plannen te overwegen; na die vergadering volgen nadere mededelin gen. WONINGBOUWVEREENIGING „DE VOORZORG". Het was Zaterdag 30 Juli voor de leden en het bestuur van de Woningb. vereen. „De Voorzorg" een gewichtig moment. Dien dag immers werden officieel de 84 woningen aan en bij de van Oosten de Bruyn- straat in gebruik genomen. Aanwezig waren namens het Gemeente bestuur de heer Reinalda, voor het Gem. Bouw- en Woningtoezicht de heër Kulemeyer dc heer J. C. Dop, Architect benevens de Aannemer, de Weled. heer van Rijswijk met zijn staf, de heeren Koster uitvoerder en de opzichters de heeren Philippo en Smit. De burgemeester van Haarlem had bericht ge- zpnden van verhindering. De raad van Com missarissen was vertegenwoordigd door no taris Bruyn, terwijl ook aanwezig waren de heer Miezerus, lid van den gemeenteraad, het hoofd bestuurslid van den Chr. Nat. Werk mansbond J. Visser, en het bestuur van de Afd. Haarlem van voren genoemde n bond. Om drie uur opende de voorzitter, de heer J. van Daale de vergadering, met een woord van welkom aan de aanwezigen. Spreker memoreerde verder den voorspoe- digen bouw van dit complex woningen. Im mers in November 1926 werd de eerste spade in den grond gestoken en nu einde Juli is reeds alles bewoond. In de eerste plaats werd dank gebracht aan het Gemeentebestuur van Haarlem, welke het financieel morgelijk gemaakt heeft deze wo ningen te bouwen en ook voor de aangename wijze, waarop de voorbereidende werkzaam heden geregeld werden. Ook van de zijde van Bouw en Woningtoezicht mochten we altijd ee!l welwillende medewerking ontvangen. Natuurlijk werd ook de aannemer, de heer van Rijswij, niet vergeten, welke met zijn staf alles in het werk gesteld heeft om de wo ningen zoo spoedig en zoo goed mogelijk af te leveren. En dat De Voorzorg weer over een prachtig blok woningen beschikt dankt xze ook aan den heer J. C. Dop, Architect, aan wien het gelukt is met de beschikbare middelen een aardig type woningen te bouwen. De voorzitter meent ten minste als zijn meening te mogen uitspreken, dat de bewo ners over het algemeen zeer tevreden zijn. ben bizonder woord van dank werd nog gebracht aan den aannemer voor de keurige aflevering van ons kantoor. Hierna verzocht de voorzitter de aanwezi gen de woningen te willen gaan bezichtigen, hetwelk in groepen plaats had, waarna ieder, welke het verlangde het woord kon krijgen omzijn gevoelens te vertolken. i de- r°ndgang allen weder hun plaats hadaen ingenomen, werd door eenige dames een kop thee rondgediend.. Wetn. Reinalda bracht het eerst den geluk- wensch over van het gemeentebestuur bij het in gebruik nemen der woningen. Spreker liet ook uitkomen de aangename £amenwerken met het bestuur van De Voorzorg, want, zeide spreker, 1 et is niet 3 ?6in at de Gemeentegeld be- schiKDaar stelt, er moeten ook menschen ge vonden worden, welke de lust hebben om de exploitatie mogelijk te maken hij hoopt dan ook, dat wanneer de Gemeente een oproep doet om het woningvraagstuk in nog betere banen te geiden, ook het bestuur van „De yoorzorg met achter zal blijven. Wel is de laatste jaren een groote verbetering in de volkshuisvesting gekorhen, maar aan het ein de zijn we nog niet. Een bizonder aardig oogenblik was het toen de heer tsoeree namens de nieuwe bewoners het woord nam en het bestuur dankte voor alle moeite, welke het zich had moeten ge- tronen om dit resultaat te bereiken. Als blijk van waardeering werd aan het be stuur een prachtige pendule aangeboden voor het kantoor. Het deed spreker een genoegen aan het ge- stlVir 5?.^unnen mededeelen, dat ieder aan dit huldeblijk-spontaan had bijgedragen, wel een bewijs dat de menschen met hun nieuwe wo- nihg.zijn ingenomen. Hierna werden door verschillende spre kers nog recht hartelijke woorden tot het be stuur gericht, o. a. door de heeren Miezerus, Külemeyer en Visser. Vervolgens dankte de Voorzitter allen, welk door hun tegenwoordigheid hun belangstel ling balden getoond en voor de zeer waar- deerende woorden door de verschillende sprekers geuit. Het meest is het bestuur ge troffen door het werkelijk schitterend bewijs van medeleven van de nieuwe bewoners. Spreker verzoekt dan ook aan de Commissie de hartelijke dank van het bestuur aan de Hierna bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Na gehouden inschrijving door Openbare Werken van Haarlem, ward aan de Ateliers voor Artistieke Binnenhuiskunst. A.V.A.B., Spaarne 48, Haarlem, leider binnenhuis-ar chitect S. Zonneveld Jr., opgedragen, het vervaardigen van 224 Meubeltjes voor de B. L. O. school, No. 2, aan de Buitenrustlaan, alhier. van de orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 2 Augus tus 1927, des namiddags van 23 uur, door den heer George Robert, 1. Variatiën op het Oude Wilhelmus, C. F. Hendriks Jr. 2. Inleiding en Allegro uit het concert c. kl. t. G. F, Handel. 3. Derde Sonate. F. Mendelssohn Bartholdy. 4. Improvisation, S. Dupuis. 5. a. Prière b. Tempodi Minuetto, A. Guilmant 6. Marche nuptiale. A Catherine. Deze club vierde gisterenavond haar eer ste lustrum Ongeveer half 8 opende de Weleerw, heer Bangert d feestelijke bijen komst met den Christelijken groet. Spr. deel de mede, dat het hem genoegen c'eed de R. K. Damclub „De Jonge Dammer" op dit le Lustrum 'n vaandel te mogen overhandi gen, nadat dit ten aanschouwe van alle aan wezigen was ingewijd. Dit vaandel is een- voudjg, doch keurig uitgevoerd door het lid der damclub G. Witteman. Kap, Bangert richtte tot hem een woord van dank en na nog enkele woorden tot den voorzitter te hebben gericht, gaf hij deze het woord. De voorzitter, de heer Th. Kok, las een schrijven voor van pastoor Jacobs, dc op richter Her club, waarin Z. E. zijn spijt uit drukte, niet aanwezig të kunnen zijn. Hierna ging men over tot het opvoeren van 't too- neelstuk „De zwarte bende", door de too- neelclub van het patronaat St. Bavo, T.A. V.E.N.U. Dit stuk is behoudens enkele klei ne punten, buitengewoon goed gespeeld.' Kees Groothoofd moet er b.v, aan denken van begin tot einde een zelfde tempo te houden, terwijl Jan Donkers moet trachten, zijn type beter vol te houden. De vier bandieten kwamen goed tot hun recht evenals kastelein Bierbuik. Eenig was het spel van Kees Groothoofd op het poli tiebureau en in de Djrecteurskamer van het ziekenhuis. Ook daar was het spel van Slappeknie, Politie-agent, goed. Na het tweede bedrijf was er pauze, welke werd benut voor het uitreiken van de prijzen, welke door diverse vereenigingen gewonen waren. Tevens werd het woord gegeven aan den bondsvoorzitter, den heer Snijders, uit Rot terdam. Aan het slot van den feestavond richtte Kapelaan Bongert enkele woorden van dank tot de leden van de tooneelvereeniging en haar regisseur de heer J. Overtoom. Toen nam de voorzitter van „De Jonge Damer" nog even het woord en bood den regisseur een kistje sigaren aan. Verder zij nog vern eld, dat het Jazz-band gezelschap „The Funny Fellows" ondanks het feit, dat het in de zaal verbazend warm was, de aangename en prettige stemming er in hielden. TONNY. HET BENZINEDEPOT VOOR BATAAFSCHE. DE Het uitgraven en gereedmaken van den grooten diepen put voor het inlaten van vijf tanks in het terrein van de vroegere Schoten- sche gasfabriek aan den Spaarndammerweg voor de „Bataafsche" is bijna klaar. Men is nu bezig met het maken van beton- bedden op het heiwerk in den put, waarop binnen enkele dagen de groote benzine- en petroleumtanks gelegd zullen worden. Het tot opslagplaats en kantoorlokalen inrichten van enkele gebouwen der gasfabriek vindt nog steeds voortgang. AANBESTEDING. Door het bestuur der Coöperatieve Ver- bruiks- en productie-vereeniging „De Een dracht" alhier, werd Vrijdagavond, onder architectuur van den heer D. Kramer Cz. aan besteed het vergrooten der bestaande bakkerij, winkel en pakhuizen. Ingeschreven werd door C. J. van Heyst Pz.. Velzen 7,809 B. van Heyst Pz., Velsen, 6700 A. A. Schel vis, Beverwijk, 7670 J. P. Schelvis, Beverwijk, ƒ7149; W. Berghuis, Velsen, ƒ7005 Sanders en Witte, IJmuiden, 7900; A. J. Jansen en G. Krom, Santpoort, 7092; H. Oudshoorn, Velsen, 6680 G. Hout- kam, Velsen, ƒ8600 Henneman en Jansen, Wijk aan Duin, 6589. De gunning is aangehouden. Een uitbreiding van 350.000. Reeds vele iaren is over de uitbreiding van ons Openbaar Slachthuis nagedacht, nu eens in de richting van vergrooting v,an de runderslachthal, dan weer over uitbreiding van hef koelhuis, schrijven B. en W., ter wijl de laatste jaren ook een verkoopruimte voor geslachte dieren, een vriesinrichting en een uitbreiding der zouterij onze grootste aandacht hebben gevraagd. Hel slachthuisbedrijf heeft, vergeleken bij vroeger, eene merkbare wijziging onder gaan en is veel drukker geworden, vooral in de laatste 4 jaren, W" »/*-»■- De kosten van bovenbedoelde verbouwing worden geraamd op 268.445, terwijl voor de nieuwe machinekamer-installatie een ba-1 drag van ƒ70.000 benoodigd zal zijn. Bij deze bedragen moet nog een bedrag worden gevoegd voor enkele veranderingen van geringeren omvang, zoodat wij meenen voo rde geheele verbouwing noodig t hb- ben van ongver 350.000. Hiervoor zou 100.000 uit het bouwfonds van het Slachthuis kunnen worden genomen. B. en W. stellen, onder verwijzing naar het ter inzage gelegd rapport van den Di recteur van het Openbaar Slachthuis, voor, tot bovenbedoelde uitbreiding van 't Slacht huis te machtigx en voor dat doel ter be schikking van ons College te stellen een bedrag van 350.000, waarvan 100.000 uit het bouwfonds. Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 3 Augustus, des namiddags ten 114 uur, zoo noodig voort te zetten des avonds ten 8 ure in de Staten zaal Prinsenhof. Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken liggen ter inzage. Verzoekschrift Dr. S. El zinga om eervol ontslag als directeur H.B.S. A met 5-j. cursus; Verzoekschrift mej. M. E. van der Boon om eervol ontslag onderwij zeres school voor U. L. O.; 2. Onderzoek geloofsbrieven nieuw gekozen leden van den raad; 3. le suppletaoire kohier school gelden Hooger- en Middelbaar Onderwijs 19261927; 4. Rekening en Verantwoording bewaarschool voorm. Barbara Gasthuis; 5. Balans, enz. 1926 Woningbouwvereeniging „Rosehaghe"; 6. Beschikbaarstelling rued. Haarl. Tooneelvereeniging Jacob van Len- nep; 7. Vergoeding art. 10Q L. O. Wet 1920 bijz. school Jfeerensingel; 8. Verleenea medewerking art. 72 L. O. bija school Cru- quiusstraat; 9. Aanschaffing en ingebruik- geving verplaatsbare hulpschool; 10. Ver hooging voorschot woningbouwvereeniging „Bloemenhof"; 11. Huurprijzen nieuwe woningen; a. Haarl. Woningstichting „Voor uitgang", b. Wonigstichtig „Het Oosten", c. Wo:,ngbouwverecmgirtg .„Zorgvliet"^ 12. Afwijking bepalingen verordening artikel 35, 2e lid Drankwet; 13. Verordening inzake het leggen van buizen in particuliere wegen; 14. Verhuur van grond Stationsplein; 15. Verkoop van grond; a. Jelgersmastraat, Gebr, Blokker en Meijer; b. Twijnderslaan, N. Dijkstra; 16. Uitgifte grond in erfpacht Burg. Sandbergstraat G. Wijkhuizen; 17. Aanbrengen meerpalen, enz. N, Spaarne; 18. Voorstel-Van Liemt in zake uitvoering bouw school voorbereidend onderwijs; 19. Reorganisatie openbaar lager onderwijs in de voormalige gemeente Schoten en op heffing van enkele openbare scholen; 20. Beschikbaarstelling gelden verbouw St. Elisabeth's of Groote Gasthuis; 21 Uitbrei ding Openbaar Slachthuis. 22. Benoemnig a, tijd. personeel gem. avondschool Nijij verheidsonderwijs; b. onderwijzeres school No- 1 voor B'ultengewoon Lager Onderwijs; c. onderwijzend personeel in de voorm. ge- meenhen Schoten en Spaarndam. EEN MOEILIJKE REDDING. De 71-jartg redder ontvangt een geldelijke belooning. Op een Vrijdagavond, omstreeks 8 uur, liep op den Zwanenburgerdijik nabij Half weg de 71-jarige arbeider C. Lucke, Hij zag toen reeds ver van den wal in de Ring vaart van den Haarlemmermeer een meisje drijven, dat later bleek te zijn Adriana Ha melink, oud 4 jaren, dochtertje van A. Ha melink, wonende te Zwanenburg aldaar. Zonder zich te bedenken begaf de oude Lucke, die niet zwemmen kon. «ich gekl'éed te water en kon na veel moeite bet kind bij een der beenen vastgrijpen; hij trok het kind toen naar zich toe, nam hot onder zijn arm en poogde naar den wal terug te ko men. Aangezien de bodem in de Ringvaart schuin naar beneden loopt en daar ter plaatse erg modderig was, gleed Lucke steeds achteruit en kon hij met het kind niet naar den wal komen. Tenslotte begon hij zelf door uitputting wegens groote krachtsinspanning met de drenkelinge in levensgevaar te verkeeren en werd op zijn herhaald hulpgeroep gehoord door den heer V. aldaar, wien het mocht gelukken den ouden Lucke, die tot z'n hals in het water stond, met het kind onder zijn arm, behouden op het droge te brengen. Het door Lucke geredde kind had geen letsel bekomen en kon gezond en wel weer naar de ouderlijke woning worden gebracht. Zonder de krachtdadige hulp van ge noemden Lucke zou het kind ongetwijfeld verdronken zijn, omdat op het moment dat de man het kind in de ringvaart zag wor stelen, niemand anders dan hij zich op den Zwanenburgerdijik daar ter plaatse bevond. Naar wij vernemen heeft het bestuur van het Carnegie-heldenfonds te 's-Gravenhage aan den kranigen ouden redder een beloo ning van 60.geschonken. Deze gift werd hem door den burgemees ter van Haarlemmermeer persoonlijk uitge reikt en was den man, die in behoeftige omstandigheden verkeert, natuurlijk zeer welkom. Medegedeeld door MAANDAG 1 AUGUSTUS 1927. Berlijn Farijs Brussel Londen Zürich Rome Madrid Weenen New-York (cable) Praag W arschau Kopenhagen Oslo 1 Stockholm Bieden Laten 59.32 59.37 9.74 9.80 34.68 34.75 12.1 li 12.12J 48.02 48.09 13.55 13.62 42.70 42.80 35 35.20 2.491/s 2.50V 7.37 7.45 27.80 28 66.65 66.75 64.35 64.45 66.80 66.90 's-HERTOGENBOSCH, 1 Augustus, Gis teravond omstreeks half 9 is in de gemeen te Berlicum in een weide het lijk gevon den van het 21-jarig meisje D. Traa met een schotwond door het hoofd. Geneeskundige hulp kon niet meer baten. Het H. Oliesel werd evenwel nog toegediend. De politie arresteerde nog denzelfden nacht V. D. M. uit Schijndel, die naar men dacht 2 jaar met het meisje verloofd was. Hedenmorgen is de verdachte geconfron teerd op de plaats der misdaad. Hij ont kent tot nu toe alle schuld. Hij verklaarde, dat toen hij ter plaatse met zijn verloofde in de weide zat, plotseling een schot haar trof, waardoor zij bewusteloos in elkaar zakte Het moordwapen, waarschijnlijk een revol ver, i® nog niet gevonden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2