Havergchmidt s Klaje Amotie Villa „West-Rust" SMAAKVOLLE Laatste Berichten Keimemerplein 5 Ged. Oude Gracht 84 Kleine Houtweg 55 - Haarlem MOTORWIELRIJDEN. ADVERTENTIËN. t TËNNI8BRÖËKËN STOOMEN PLAATSELIJK NIEUWS. Hoe druk het gisteren was Het 12x/2-jarig pastoraat van den Zeer Eerw. heer J. F. v. d. Meer. FINANCIËN. UITLOTINGEN. MARKTNIEUWS. SPORT EN WEDSTRIJDEN. De kapitale, deftige en bijzonder zal wegens plan tot amoveering van het buiten,, worden verkocht bij opbod aan den meestbiedende nummersgewijs of wel bij combinaties, op Donderdag 4 Augustus voorna. 10 K uur en bevat o. m. alle l.inoleums, vitrages, over gordijnen, tapijten, w. o. goed geconserveerde Smyrna en Perzische, loopers, kleeden en kleedjes, Eiken gebeeldhouwd eetkamerameublement, Jaco bean huiskamer, fraaie staande klok,antieke Éngel- sche tafelklok met maan en datum, antieke bal- pootkast. Belangrijke collectie schilderijen, prenten, etsen, enz. Buitengewoon rijk gewerkte porcelein- of zilverkast, hoogst artistiek gebeeldhouwd en gesneden, met medaillons, guirlandes, rijk ge sneden bloemenmand en fraai beslag, geheel in wortelnoten en dubbel gebogen, hoog 2.40, breed 1.60 en diep 0 30 M., zeer imponeerend meubel en in prima staat. Groote mahonie boekenkast met marquetterie, antieke empire chiffonnière, dito dressoir-buffet, Gothieke kardinaalstoel, rijk gewerkt wortelnoten damesbureau, massieve noten presidentfauteuils, Engelsche salon, antieke em pire linnenkast, dito Louis XVI cabinet, Chi- neesche lakmeubeien en japansche salonkast, antieke hoekkastjes, oud-Hollandsch fleschpoot- kastje, kleinere boekenkast, clubmeubelen, rook- 1 Zeldzaam fraaie antieke gelakte empire ko .'iekan, antiek porcelein, serie wapenborden, kaststelièn en borden, Bureau-ministre, Oud- Hollandsche meubelen en meubeltjes, wortelnoten leestafeltje, chaise longue met kleed, serre-ameu blement, porte-manteau, tafelzilveren wat voorts is te bezichtigen op morgen Dinsdagmiddag van 2 tot V uur en Woensdag van 10—9 uur. 140 VRAGENBUS. - ZWEMMEN. I. 33 M. schoolslag JHeeren Kinheim. I WIELRIJDEN. H. S. C. „Excelsior". DAMMEN. Op een klip geloopen. De broeder-moordenaar gevat. Ongeregeldheden te St. Quentin. Uit het Vaticaan. JANZEN—VAN LOON Yvo. Cornelis, Johannes Leden van Ziekenfondsen betalen voor Kunsttanden en Gebitten de zelfde tarieven bij de Vereenlgde Tandheel kundige Praktijken en Kli~ nieken aJs door de Zieken- ondsen zijn vastgesteld. SPREEKUREN: van 9-11 van 1—3 Maand, avonds 7-9. Dr. KERSBERGEN heeft de praktijk hervat M JESSURUN is tot 15 Aug. afwezig Dr. PROOT Afwezig. WAARSCHUWING LUXE BROOD- EN BANKET- BAKKERIJ J. v. VESSEM. KLEVERPARK. Het is dit jaar op 't Centraal Station nog Biet zoo druk geweest als op den zomer- schen Zondag van gisteren. In totaal zijn niet minder dan 41000 plaatskaarten afge geven, waarbij niet meegeteld zijn de abon nementen en vrijkaarten. Zandvoort heeft wel de meeste passagiers getrokken. Voor reizigers naar en van Zandvoort waren 20 extra treinen ingeleegd. Naar Zanvoort zijn 8000 en terug naar Amsterdam 1Ö.0O0 passagiers vervoerd. Tot laat in den avofid bleef het drukke reizigersverkeer aanhou den, zonder dat eenige stagnatie is ingetre den. Het is een recorddag geweest. Te Wijk aan Zee, Zondag 1.1. was nu eens de eerste „mooie" Zondag voor dit dorp. Er was een endrme drukte. Over een lengte van ongeveer 3 K.Ml was het op het strand druk. Volgens ruwe schatting waren er 15 a 16 duizend bezoekers. Zoo ook oordeelde een man, die drukkere bijeenkomsten en verzamelplaat sen van menschen had bijgewoond. Enkele fietsenstallingen kwamen ruimte te kort en moesten de fietsers naar een ander verwij zen. Toch waren er nog honderden fietsen op het strand. Aan het Noorderbad was het niet erg druk. Een klein ongeval dient gemeld. Een vrouw, die aan galsteen leed, zooals zij la ter verklaarde, werd onwel en werd door 4e Reddingsbrigade naar een der tenten (ebracht. Voor het verdere vervoer naar de yelserboot zou gezorgd worden. Dat de autobussen den menschenstroom hielp vervoeren en met goed gevolg spreekt van zelf. Ook die maakten een buitenge woon goeden dag. Als 't in Augustus zóó voortgaat, kan er voor het seizoen nog veel goed worden ge maakt, want rooskleurig was 't voor de za- kenmenschen tot heden niet. Te IJmuiden. Daar het weer zich dc laatste dagen der vorig? week goed liet aanzien, maakte men zich te IJmuiden gereed, om een groot getal dagjesmenschen en badgasten te ontvangen. Reeds Zaterdag waren verscheidene vreemdelingen gearriveerd, die in Hotels pensions bij familie of in het tentenkamp overnachten. Zondagmorgen vroeg kwamen vele bezoekers, menschen per auto of rij wiel, en even later stroomde nog de men- schenmassa van de Brockway bussen en 't station, in de richting van de sluis en het havenhoofd. De Alkmaar Packet, uit Am sterdam had niet minder dan 1600 menschen aan boord. Allen moesten met pleizier- bootjes naar de Semaphore worden overge zet; qok de motorbootes haden het in de Visschershaven druk. Dit aangroeien van de menschenmenigte duurde tot des middags circa 3 uur. De hoeveelheid bezoekers werd geschat op 20 a 25.000, waarvan alleen uit Amsterdam 8000. Te ongeveer 6 uur in den middag werd door velen den terugtocht aanvaard, het geen ten tweede male een groote drukte gaf aan de overzetveeren, Autobushalten en op den steiger van de Alkmaar packet. De politie wist de lange rijen in goede orde naar de sluis en van daar naar de. boot te leiden. Te circa 8 uur vertrok de „Prins Hendrik" met 1800 pasagiers naar Amster dam; te Velsen waar eveneens passagiers stonden te wachten, moest men doorstoo- men. De Directie der Alkmaar Packet deel de ons mede, dat men drie extra-booten heeft ingelascht. Toen des avonds te 10 uur de rust weer terug keerde, hoorde men velen de tevre denheid uiten over de tactische wijze waar-' medé "'de politie de Orde''handhaafde. Een treffende intronisatie-plechtigheid. De parochie van den H. Engelmundus te Driehuis, heeft gisteren haar jubileerenden herder een treffend feest bereid. Geduren de maanden is men bezig geweest met de voorbereiding van dezen dag, heeft men gezorgd, dat allen, zonder uitzondering kon den bijdragen aan het feest dat men pas toor v. d. Meer ging bereiden en dat een uiting zou moeten zijn van liefde, dank baarheid en aanhankelijkheid jegens den herder, die gedurende 12.1A jaar in hun mid den vruchtbaar had gearbeid. Het was een treffend feest; ook een echt parochiefeest, dat voor den Eerw. jubilaris onverwacht kwam en hem innig getroffen moet hebben. Vooral, toen hij des morgens, vóór den aanvang van de plechtige Hoogmis, een glorieuse intocht deed in zijn parochiekerk, waar een zeer groot aantal parochianen hem wachtten. Voorafgegaan door misdie naars en bruidjes, schreed pastoor v, d. Meer door zijn kerk, waar hij gedurende 12'A jaar zijn parochianen was voorgegaan en onderricht had en die hem thans, op de zen feestdag, een blij welkomstlied toe zongen. Het priesterkoor was als vanzelf in feest dos. Prachtige bloemen en een zee van waslicht. Het zangkoor, onder leiding van den heer Uittendaal, leidde de plechtigheid in met het „Veni Creator", waarna de Hoogmis een aanvang nam. De Zeereerw. jubilaris werd geassisteerd door de oud-kapelaans der parochie, de Eerw. heeren Prof. de Jong, kapelaan Schoenmaker en kapelaan de Boer. Na het Evangelie beklom de Zeereerw. Overste van het Missiehuis den kansel, om als voorzitter van het comité, namens de parochianen het geschenk, het H. Hart-mo- nument, aan den Eerw. jubilaris over te dragen. De gewijde redenaar hield een treffende toespraak, waarin hij, zeide, dat hij thans o-p dezelfde plaats, waar de Eerw. jubilaris zoo menigmaal het woord Gods verkondigd had, uiting kwam geven aan de gevoelens der parochianen jegens hun herder. Een) feest als dit is een van die dagen, welke voo'J ons, menschen, aanleiding zijn, om eenige oogenblikken stil te staan en een terugblik te werpen in het verleden. De Eerw. spr. schetste dan de arbeid van den pastoor gedurende de iaren, dat hij hier is en verzekerde vervolgens den Eerw. jubilaris, dat aan het geschenk der parochie een ieder heeft bijgedragen. Door oud en jong, door bemiddelden en onbe- middelden is geofferd, zoodat, zoo iets, dan dit geschenk wel een uiting is van de oprechte gevoelens van liefde en toewij ding, welke de geloovigen jegens hun pas toor koesteren; van blijdschap en dank baarheid, voor al hetgeen de pastoor voor hen in die 1254 jaar gedaan heeft. Toen de Eerw. spr. zijn toespraak ge ëindigd had, werd het H. Misoffer voort gezet. Het koor zong voortreffelijk de mis „A«sumpta ent" van Haller. Na de Mis werd de cantate „Priester glorie" van L. A. Dobbelsteen uitgevoerd. Van een tot twee uur was er gelegen heid om den Eerw. jubilaris in de pastorie geluk te wenschen. Van deze gelegenheid werd een dankbaar gebruik gemaakt. O.a. kwam ter receptie de burgemeester van Velsen, de heer R. G. Rijkens en de wet houder, de heer J, P. Hapdgraaf. Des middags bereikte het feest zijn hoogtepunt bij de plechtige intronisatie, de toewijding van heel de parochie aan Jezus' H. Hart. Het prachtige monument was des mor gens reeds van zijn omhulsels ontdaan en prijkte thans op het Kerkplein in zijn volle heerlijkheid. Om half 3 begon het plechtig Lof, ge celebreerd door den Eerw. jubilaris, die hierbij geassisteerd werd door de oud-ka pelaans de Eerw. heeren Prof. de Jong, kapelaan 'Bangert en kapelaan Schoen maker. Op het priesterkoor merkten wij o.a. nog op de Zeereerw. Pater Gardiaan en de Zeereerw. pater Vicarius van het klooster te IJmuiden Oost, alwaar de Zeereerw. heer pastoor J. M. Willenborg, Tijdens het Lof trad de Eerw. jubilaris op den preekstoel om, diep getroffen, een dankwoord tot zijn parochianen te spreken. Wanneer men, aldus- sprak de Eerw. ju bilaris, op een feestdag, bij een eerste H. Mis" één andere gelegenheid, den fees teling zóu vragen óf hét hém gmakkelijk' viel om een dankwoord te spreken, dan zou het antwoord lulden: neen. Het ij niet zeer eenvoudig om óp zulk een dag een woord van dank te spreken. Eerder zou men geneigd zijn om te zwijgen, ook al, omdat niet in woorden is weer te geven, wat op een dag als deze in het hart van den priester omgaat. Toch wenschte de Eerw. spr. te trachten een woord van dank te spreken voor de uiting van aanhankelijkheid en kinderlijke liefde, die hij van zijn parochianen mocht ondervinden. De feestviering, was zijn ver wachting verre te boven gegaan. Twaalf en een half jaar is zeker een aardige span ne tijds. Maar, waar we tegenwoordig zoo snel, leven, dan zijn die 1254 jaar zóó voorbij. En dan acht men het geen reden tot feestvreeugde. Maar ziet, aldus de Eerw. pubilaris, gij hebt U maandenlang reeds voorbereid en deze uiting van dankbaarheid is mij te mach tig. Ik zie er in een handeling van God zelf, die Uwe harten heeft bewogen tot dank baarheid en kinderlijke aanhankelijkheid, waaraan hij op dezen, onzen feestdag, zoo n treffende uiting zien. Onze feestdag! Want het is zoo heerlijk vor den herder eener pa rochie, wanneer de saamhooTigheid bloeit, als hier. Niet alleen de pastoor viert feest, maar ook gij zelf hebt beslag gelegd op de zen feestdag. Een parochiefeest is het. Bij de zware ver antwoordelijkheid, welke op zijn schouders is gelegd, doet het den pastoor zeer goed, wanneer gij opgaat in een jubel van dank baarheid en hij liefde en aanhankelijkheid mag ondervinden. De Eerw. spr. wees er dan op, dat zich wel eens moeilijkheden voordoen, dat den priester een gevoel van verlatenheid kan be kruipen, wanneer zijn wenken niet verstaan en zijn vermaningen niet gevolgd worden. Maar een dag als deze doet ged. Het ge voel van saamhoorigheid verheugd. Bij den anderen plechtigheid, welke thans wacht, zal dit gevoel worden uitgelegd op dat het altijd zal blijven. Gelijkl het goed gaat in het gezin, waar de vader geëerd wordt, zoo ook zal op het groote gezin der parochie zegen rusten, wanneer de geeste lijke leiding wordt gevolgd. Sluit U bij hen aan, zoo riep de Eerw, spr. zijn porocianen toe. Vandaag verstaat gij mij beter dan an ders. Wanneer men in de wereld streeft naar een wilde onafhankelijkheid, hecht gij U dan aan de leiding en de vermaningen Uwer geestelijke overheid. Hebt dank voor alles, wat gij vandaag voor mij hebt gedaan. Het is voor mij een dag, om mij er aan te herinneren, dat zware verplichtingen op mij rusten, dat ik mij bewust zal blijven van het heerlijke, dat God mij heeft geschonken. Blijft ge u bewust van uw plichten om met uwen pas toor mede te werken tot uw geestelijke opheffing en tot uw eenig geluk. Me een krachtige aansporing, om aldus hand in hand voort te gaan, eindigde de Eerw. jubilaris zijn toespraak. Hierna had buiten de plechtige introm. satie plaats. De geloovigen schaarden zich in grooten kring rondom het H. Hartmonu- ment en terwijl aan den eenen kan het jachtende verkeer van den modernen tijd zonder ophouden voortging, had aan gene zijde, vóór het Godshuis, de treffende in- tronisatieplechtigheid plaats. Nadat de gebruikelijke gebeden waren verricht, verklaarde de Eerw. jubilaris de beteekenis van de intronisatie, waarna door een kinderkoor, onder leiding der Eerw. Zusters en vervolgens door het mannen- en meisjeskoor, onder leiding van den heer Uittendaal, eenige liederen van het H. Hart, voortreffelijk werden uitgevoerd. Na den zegen legden alle kinderen een tuiltje bloemen voor het monument, welke kinderijke bloemenhulde diepen indruk maakte. De plechtigheid werd hierna in de kerk met een jubelend „Te Deum" besloten. Na het Lof bestond ook nog gelegenheid om den pastoor te complimenfecren. Het was een schoon parochiefeest. Vermelden wij nog, dat de gemeente politie tijdens de intronisatie-plechtigheid, zorg droeg dat het verkeer oo den weg geregeld voorging en niet stoorde, (Gedeeltelijkgecorrigeerd.) II. Heeft men voof 4 dagen een pas of bewijs noodig voor Duitschland? Antw. I. Bennebroek Hoofddorp Aalsmeer Kudelstraat de Kwakel Uithoorn Mijdrecht Wilnis Ruwiel Breukelen Utrecht de Bilt Zeist Rijsenburg Driebergen Doorn Leersum Amerongen Eist Rhenen de Grebbe Wageningen Renkum Heelsum Oosterbeek Arnhem Westervoort Duiven Zevenaar Babberich Duitsche grens Elten Emmerik, Afstand 147 K.M, II. Een pas is noodig. Vr, Welke is de korste weg van Haarlem naar Volendam en Marken? Antw. Haarlem Spaarndam Assen delftKrommennie Wormerveer Wormer Jisp Wijde Wormer Pur- merend Purmerbuurt Edam Volen dam Marken. Afstand HaarlemVolen dam 44 K.M. Vr. Welko is de kortste weg van Vijf huizen naar Koudekerk enhoeveel K.M. is dat? Antw. Vijfhuizen Hoofddorp -Nieuw Vennep Leimuiden Rijnsaterwoude Oudshoorn Alphen a. d. Rijn Koude kerk. Afstand 37 K.M. Vr. Welke is de kortste weg van Haar lem naar Berkel over Alphen aan den Rijn en hoeveel K.M. is dat? Antw. Haarlem Heemstede -— Hoofd dorp Nieuw Vennep Leimuiden Rijnsaterwoude Oudshoorn Alphen aan den Rijn Brug Koudekerk Hazers- woude Benthuizen Berkel. Afstand 55 K.M. PURMEREND, 30 Juli. Veilingbericht ..Afslagvereeniging Beemster, Purmerend en Omstreken". Zak aardappelen 1.25- 1.80 per zak van 25 K.G; zak kl. aard appelen 0.93116 per zak van 25 K.G.; Roede Aalbessen 0.140.40 per K.G.; Frambozen 0.260.43 per K.G.; Klap bessen 0902.25 per 10 K.G. Aardbeziën 0.28—0.46 per K.G. i MEDEMBLIK, 30 Juli 1927. R. K. Markt- vereeniging „S't. Jozef". Aardappelen. Gr Muizen 2.702.95 per baal; kl. Muizen 2.452,55 per baal; Gr. Ideaal 2,65 2,80; Kl, Ideaal 1,75—1.85. TER AAR, 30 Juli 1927. Veilingbericht van de R.K. Tuindersevereeniging St.Phocas Prinsen zonder draad 5,405,80; Snijboo- nen 3,80—3,90; id. stek 1,70; Augurken: fijn 9.40; fijn B 4,40; Basterd 3,40 3,50; Grof I 3,20—3.60; Grof II 2.10; K. K, 2,20; Stip 0.60—0.70 per 25 KG. Ot COMMUNALES 1912. Trekking van 22 Juli. INBOEDEL No. 224.465 is uitgeloot met 100.000 frs. No. 670.291 met 10.000 frs. De 12 volgende nos. elk met 1000 frs 72.984, 367.427, 452.245, 511.297, 785.305, 857.087, 1.136.630 1.342.344, 1.522.830, 1.525.496, 1.613.925, 1.835.879. Honderd andere nos. zijn betaalbaar met 500 frs. PARIJS 1892. Trekking van 22 Juli. No. 259.722 is betaalbaar met 100.000 frs. No. 133.461 met 50.000 frs. De twee volgende nummers met elk 10.000 frs. 385.748 en 533.833. De 30 volgende nos. elk met 1000 frs.: 5.474, 73.448, 111.732, 134.621, 170.090. 174.863, 183.199, 209.660, 215.886, 217.015, 227.718, 267.461, 292.547, 292.656, 309.023, 315.290, 340.727, 376.286, 379.013, 470.807, 476.520, 481.565, 505.557 520.647, 526.445, 545.379, 566.156, 575.124, 584.595, 586.454. Vr.: Over 5-daagschen fietstocht van Heemstede naar Frederiksoord. Antw.: Voor dezen tocht lijken ons de volgende routes de beste: Eerset dag: Heemstede, Hoofddorp, Aals meer, Kudelstaart, Kwakel, Uithoorn, Vin- keveen, Baambrugge, Loenersloot, Vreeland, Kortenhoef, 's-Graveland, Hilversum, Hooge Vuursche, Soestdijk, Soest, Amersfoort. Af stand 74 K.M. Tweede dag: Amersfoort, Nijkerk, Putten, Staverden, Elspeet, Vierhouten .Tongeren, de Delle, Wezep, Zwolle, Berkumerbrug, de Lichtmis, Rouveen, Staphorst, Meppel, Steenwijk, Frederiksoord. Afstand 115 K.M. Derde dag te Frederiksoord. Vierde dag: Frederiksoord tot Zwolle zelfde weg, Zwolle, Katerveer, Hattem, Heerde, Epe, Ernst, Vaassen, 'tLoo, Apel doorn, Beekbergen, Woeste Hoeve, Teriet, Arnhem. Afstand 113 K.M. Vijfde dag: Arnhem, Oosterbeek, Heel sum, Renkum, Wageningen, de Grebbe, Rhe nen, Eist, Amerongen, Leersum, Doorn, Driebergen, Rijsenburg, Zeist, de Bilt, Utrecht, Breukelen, Ruwiel, Wilnis, Mij drecht, Uithoorn, de Kwakel, Kudelstaart, Aalsmeer, Hoofddorp, Heemstede. Afstand 114 K.M. Over de mogelijkheid om deze routes tel kens op een dag af te leggen, durven wij geen oordeel te vellen. Er hangt veel af van de capaciteiten der wielrijders zelf. Vr. Wanneer gaat de bedevaart naar Nocrdwijik (St. Jeroen) en waar kan ik mij er voor aanmelden. Antw. De bedevaart wordt gehouden in den nacht van 20 op 21 Augustus. De ver gadering der commissie wordt gehouden Woensdagavond 3 Augustus, in het gebouw der St, Josephgezellen. Vr. Wat is de kortste weg van Lisse naar Silvolde? Antw, Lisse Nieuw Vennep Aals meer Kudelstaart de Kwakel Uit hoorn Mijdrecht Wilnis Ruwiel -— Breukelen Utrecht de Bilt Zeist Rijsenburg Driebergen Doom Leersum Amerongen Eist Rhenen de Grebbe Wageningen Renkum Heelsum Oosterbeek Arnhem Didam Zeddam Eten Terborg Silvolde, Afstand 156 K.M. Vr, I. Wat is de korste en de mooiste weg per fiets van Bennebroek naar Emmerik over Utrecht en hoeveel JC.Mj is dat? ZWEMFEEST VAN KINHEIM. Méj. A. Tijm (Zignea) behaalt de kam pioenschappen 100 M. school- en vrije slag Gisternridda g was in de zweminrichting aan de Pijp door de Beverwij ksche Zwem- en Poloclub „Kinheim" een zwemfeest georga niseerd. Het was heerlijk zwemweer veel zwemmers en belangstellenden waren dan j ook naar de zweminrichting getogen om daar van de verrichtingen van H. P. C., H. V* G. B. Zignea, De Delft en de A. R. B. te- aanschouwen. Om bngeveer 2 uur opende de voorzitter, de heer v. d. Groen dit zwemfeest en heette alle aanwezigen hartelijk welkom, en hoopte dat deze wedstrijden weer niet na mochten laten om de noodige propaganda voor de zwernsport in Beverwijk en Omstreken te maken. Begonnen werd met 33 M schoolslag voor Kinheim-leden dames en heeren. In het heerennummer wist Kooiman na een span- nenden strijd te zegevieren. Op de dames baan zwom mej. de Haan een keurigen tijd 312/5 sec. over de 33 M. Het volgende nummer 100 M vrije c iY,gaf een'8e spannende races te zien. r. w. Modenaar, die als eerste aankwam werd gedisqualificeerd wegens te vroeg star- De H. V. G. B.-ers, Buiskool en Glatz benaalden den eersten en tweeden prijs, lenvijl van de Beverwijkers Splunter het eerste arriveerde. Eüerr.a volgde het nummer 100 M. school stag dames voor het kampioenschap van d2*1 Haarlemschen Zwembond. Mej. A. (Zignea), die momenteel in flinke con ditie is en haar slag duchtig verbetert wist Zegevieren. Tweede werd mej. Roo- zen (Zignea/ met 1 4/5 sec. achterstand. Etet volgende nujmer 66 M. rugslag hee ren was een nummer voor de Delft, de twee eerste plaatsen werden bezet door de gebrs. I Huise terwijl de derde prijs Heerkens Thijs- sen en Kooyman (H. P. C.) moesten loten waarbij de laatste de gelukkige was. Het nummer touwtrekken werd gewonnen door de ploeg van de Amsterdamsche Red dingsbrigade. s volgend nummer werd verzwommen „1, vr9e s'a8 dames om het kampioen schap van den Haarlemschen Zwembond. Ook m dit nummer werd mej. A. Tijm over winnaar, na een feilen strijd met mej. E. Bouwer, welke in de laatste halve baan werd beslist. D® wisselsla gestaf ette heeren-nieuwelingen leverde H. P. C. een overwinning op, tweede werd De Delft, derde H. V. G. B. damesnummer wisselslag estafet gat een verbazend spannenden kamp te zien. 's eerst achter, doch langzamerhand wo de achterstand ingehaald als mej. iri" V°or c*e vn,e s'aS staat, bedraagt de achterstand nog slechts twee meter, die zij ineen flinken voorsprong weet om te zetten. D® wisselslag estafette voor veterarlen werd gewonnen door De Eelft voor de ploeg Kinheim. gecostumeerd tobbevaren gaf weer een aardig nummer aan het publiek, door de deel neemsters was veel werk gemaakt van de costuuijjs. -Qg jury stond dan ook voor een .astige taak om de prijzen toe te kennen. Het tobbevaren zelf was ook zeer aardig. Het publiek amuseerde zich uitstekend om de pogingen om droog naar den overkant te komen. De 100 M. schoolslag heeren bracht een mooie overwinning voor J. J* Moolenaar H- P. C., die de baan in den keurigen tijd van 1 ndni 30 sec. uitzwom. Tweede was H. J- Leijenaar (H. P. C.) en derde E. Daor- dam (Het Y). Hierna werd door de verschillende dames en heeren een demonstratie schoonspringen gegeven welke zeer in den smaak viel van het publiek. Musschen de diverse nummers door gaf een afdeeling van de Amsterdamsche Red dingsbrigade een demonstratie van de ver schillende reddingsgrepen, kunstmatige ademhaling enz. Als slot van het programma werd een polowedstrijd gespeeld tusschen het eerste zevental Van De Delft en Kinheim onder leiding van den heer Glatz. Kinheim kon in dezen wedstrijd niet op tegen het betere svel van De Delft, deze laatsten wisten dan ook met 6—0 te winnen. Hurse en Donke voort scoorde ieder 3 maal, zoodat het einde kwam met een 6—0 overwinning voor De Delft. De volledige uislagen waren als volgt .Vy .^;:VVy 1 C. Kosman, 31 sec. 2. Gordijn, 31 1/5 sec. 3 Huisman, 32 sec. II. 33 M. schoolslag Dames Kinheim. 1 M. de Haan, 31 2/5 sec. 2. G. v. d. Groen, 36 2/5. sec. 3 J. Lijnslagen, 36 4/5 sec. III. 100 M. vrije slag Heeren. 1 H. Buishott (H.V.G.B.) 1 min. 19,8 sec. 2 J. Glatz (H.V.G.B.), 1 min. 27,6 sec. 3 J. Kooyman (H.P.C.), 1 min. 27, 8 sec. IV. 100 M. schoolslag Dames. 1 A. Tijm (Zignea), 1 min. 43 kamp H.Z.B. 2 P. Roozen, Zignea, 1 min. 44,8. 3 J. Ruipenaars, (H.P.C.) 1 min. 47. V. 66 M. rug Heeren. 1 J. G. Huise, De Delft, 1 min. 4,6 sec. 2 P. A. Huise, De Delft, 1 min. 5 sec. 3 J. Kooyman, H. P. C. 1 min. 8,4-sec. VI. Touwtrekken. 1 A. R. B. VII. 100 M. vrije slag Dames. 1 A. Tijm, Zignea, 1 min. 38,6 Kamp H. Z. B. 2 E. Bouwer, Zignea, 1 min. 39 sec. VIII. 4 X 33 M. wisselslag Heeren. 1 H. P. C. 1 min. 39,8 sec. 2 De Delft, 1 min. 42,8 sec. 3 H. V. G. B., 1 min. 44, 8 sec. IX. 4 X 33 M. wisselslag Dames. 1 Zignea, 2 min. 6,8 sec. 2 A. R. B., 2 min. 8,2 sec. 3 Zignea II, 2 min. 8,8 sec. X. Wisselslag estafette 4 X 33 M. vete ranen. 1 De Delft 2 Kinheim. XI. Gecostumeerd tobbevaren. costuumprijs M. de Haan (Kinheim). T'obbevaren I mej. Noorma. XII. 100 M. schoolslagzwemmen Heeren. 1 J. J. Moolenaar, (H. P. C.) 1 min. 30 sec. 2 H. T. Leijenaar, (H. P. C.), 1 min. 40,4 s. 3 E. Davidson (A. R. B.), 1 min. 48,2 sec. Kinheim IDe Delft I 06. ELF PROV. HOOFDSTEDEN-RIT. De H. V. G. B.er P. Lugt heeeft getoond, naast uen uitstekend polospeler, ook een goed motorrijder te zijn. Hij was ook bij de 31 deelnemers, die bovengenoemde tocht volbrachten en hier door een verguld zilveren medaille verwierf. Zondag had inplaats van den koppelwed strijd die wegens uitstedigheid van enkele renners niet kon doorgaan een wedstrijd plaats over 30 K.M. (50 ronden). Deelne mers hiervoor waren W. Sleutel, P. Eggink, W. v. Dok, C. de Nijs, C. de Nijs, en 't Mir- kel. Reeds dadelijk wordt er een snel tempo ingezet, wat niet te verwonderen is gezien den goeden krachten die in dezen wedstrijd starten. Na eenige ronden geeft Sleutel den strijd op.,, Na tien ronden rijden moet de Haas den strijd staken wegens een lek bandje. Dan gaat plotseling Eggink er van door en voor den anderen renners zien dat het ernst met hem is, geeft hij reeds een baan voor sprong. Hij houdt goed vol en met den 25en ronden heeft hij den anderen ingehaald, hun dus een ronde achterstand bezorgende. Michel geeft daarna den strijd op. Even daarna komt v. Dok te vallen wat hem een ronde kost. De eindstart wordt dus 1. P. Eggink. 2. C. de Nijs. 3. W. v. Dok. Zondag a.s. record rijden HaarlemDen Haag en terug. Starten om 8 uur. HET LUSTRUMFEEST VAN DE DAM CLUB D. J. D. Nadat de leden des Zondagsmorgens aan de generale H. Communie hadden deelgenomen, werd de heer Th. Kok, de voorzitter der ju- bileerende vereeniging gehuldigd. De heer J. Veenendaal overhandigde hem met eenige hartelijke woorden namens de vereeniging een zeer fraai horloge met inscriptie, als blijk van waardeering en dankbaarheid. Mocht met dit al het enthousiasme onder de leden in groote mate zijn opgewekt, dit nam nog toe, zoodra het vaandel voor de vereeniging naar binnen werd gedragen. De voorzitter deelde mede, dat de schenker van het mooie vaandel was, de oude Moderator, de Zeer Eerw. Heer Jacobs, die in de afgeloopen vijf jaar, reeds zeer veel voor de vereeniging heeft gedaan. Nog geruimen tijd brachten de leden in aan gename verpooz.ing door. Omstreeks half één, namen de bliksem- wedstrijden onder en tusschen de leden van D.J.D. en Gez. Samenzijn uit Hillegom een aanvang. De uitslag van den wedstrijd is als volgt D.J.D.Gez.Sa 1 le ronde 113 2e 3—11 3e 9—5 4e 68 5e 86 6e 410 7e 4—10 Gez. Samenzijn won dus dezen wedstrijd met 5345 van D.J.D. Aan deze wedstrijden waren nog persoonlijk prijzen verbonden. De eerste prijs viel ten deel aan den heer J, v. d. Loo (Gez. Szm.) met 11 punten. Th. Turnhout en J. Victoor behaalden respectie velijk den 2den en 3den prijs met ieder 8 punten. (PER RADIO), De Vesuvius in werking. NAPELS, 1 Augvistus. De erupties van En w/SUi^1US schijnen in kracht af te ne men. Weliswaar vloeit er nog voortdurend een lavastroom uit den krater, doch de om- yang is reeds aanzienlijk verminderd. De jongste erupties waren de hevigste sedert 2 Januari 1916. Naar schatting werd gedu rende zestien uren tijd niet minder dan zes tig millioen kubieke voet lava uitgestuwd. LONDEN, 1 Augustus, Naar uit Punta Arenas gemeld wordt, is het 12000 ton me tende Londensche tankschip „San Trasella- ro" op een klip geloopen, tengevolge waar van het in zinkende toestand verkeert. Een ander Engelsch schip heeft reeds een ge deelte van den equipage overgenomen. MAASTRICHT, 1 Aug. Gisterenavond omstreeks half tien is de 32-jarige mijnwer ker L. Meens uit Merkelbeek, die .tju broer met een jachtgeweer heeft doodg schoten, alhier in dc Stationsstraat aangehc cc n. Het was de politie opgevallen, 'at de man er zoo haveloos uitzag, om welke re den zij hem aanhield, hoewel het signale ment van den moordenaar niet bekend way Ziende, dat hij zich in handen van de poli tie bevond, heeft de man toen zijn euveldaac bekend. PARIJS, 1 Augustus, Na afloop van de onthulling van een monument voor de oor- logsdooden, hebben te St. Quentin ernstige ongeregeldheden plaats gehad. Een aantal communisten trachtte na afloop van de plechtigheid te manifesteeren. waarop zij door de menigte op een keisteenen-bom- bardement onthaald werden. Bij de vecht partij, die ontstond, werden zeven com munisten gewond. Er hadden vijf arrestaties plaats. ROME, 31 Juli. Naar gemeld wordt, heeft de paus besloten alle door paarden getrok ken rijtuigen van het Vaticaan te vervan gen door auto's. Er is een vertegenwoor diger naar Milaan gezonden, om een pas sende wagen voor Zijne Heiligheid uit te zoeken. In plaats van kaarten. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een lang durig, doch geduldig lijden, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden onze innig geliefde Echtgenoot en Moeder, Behuwd- en Groot moeder, CORNELIA HELENA BANK CLOOSTER, in den ouderdom van 62 jaren Uit aller naam: H. BANK. Heemstede 31 Juli 1927. 6982 Heden overleed onze jong ste lieveling CORRIE in den ouderdom van slechts 9 maanden. Zijn diep bedroefde ouders: J. C. HOGEBOOM VAN BUGGENUM en Echtgenoote. Haarlem, 31 Juli 1927. Schoterveenstraat 23. 6998. Heden overleed tot onze diepe droefheid, mijn eenige zeer gslielde Zoon PIET, in den ouderdom van 20| jaar, na een smartelijk lijden. Uitvaart en begrafenis zal plaats hebben op Dinsdag 2 Aug. te Wijkeroog, des mor gens te half 10 J. BAKKER C. A. BAKKER-MARéE. 6970 De Heer en Mevrouw geven kennis van de geboorte van hun Zoon Haarlem, 30 Juli 1927. Van Eedenstraat 2. De Heer en Mevrouw C. GIEBELS VOGEL, geven hiermede, met blijd schap, kennis van de geboorte van hunnen zoon. Haarlem, 30 Juli 1927. CHIRURG en VROUWENARTS, Praktijk: Dr. GOEDKOOP, Dr. TER- VOOREN. Vanaf heden betrekt de Broodverkooper C. NIEU- POORT geen brood en koek meer van mijn zaak, zoodat ik in het vervolg voor kwaliteit niet meer kan instaan. Zij, die gewend zijn brood uit mijn zaak te betrekken, kunnen, indien zij daartoe hun verlangen te kennen geven, rechtstreeks door mij bediend worden. TELEF. 11070.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 3