Amsterdamsche Beurs CHEQUE.K0ERSEN Laatste Berichten G. F. H. PASTOOR - HAARLEM HERINGA WUTHRICH Stadsnieuws. EFFECTEN - PR0L0NGATIËN - COUPONS INCASSO'S - VREEMD GELD - ASSURANTIËN Pijsilïjfke Voeten Radio-Toestellen Katholiek leven in Indië. Cultuur Mij. „Pagothan". Brand langs den spoorberm. STADSSCHOUWBURG JANSWEG. DE BEZWAREN TEGEN DE TOELATING VAN NIEUWE RAADSLEDEN TE ZANDVOORT. Door Ged. Staten ongegrond verklaard. Huldiging A. J. P. Hakkenberg van Gaasbeek. Kaïnermuziek-uitvoeringen van de Mij. tot Bev. van de Toonkunst. Ongeval te Overveen. Cohen van der Laan's Margarineiabriek. Nieuwe Woningbouw. Groentenmarkt. Akte-examen M. O. Lichamelijke Oefening. Examen Hoofdakte. Ongeval op den Zeeweg. Alle raadsleden toegelaten. 55-jarige echtvereeniging. Aanrijding tusschen twee auto's. Benoeming lid van den Gemeenteraad. Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland. Gevonden dieren en voorwerpen. UIT DEN OMTREK. Een opknappertje was noodig! Rijwiel teruggevonden. Staking van Stucadoors. De bebouwing van „Wesfrust". Personalia. Maatregelen door overlast der Radio. HEEMSTEDE. OVERVEEN. BLOEMENDAAL. INGEZONDEN. De winkelsluiting op 15 Augustus e.k. De Spaarne-Bank, Haarlem Scheepvaart 166} 346 108 1184 459-1 96} 138 152% 165 320 2091 342 297 240 3034 148} 192 105 84 79 46 61 b 101 216 181 b 172 188 1 43 723 406 130} 178 160 508 460 2474 468" 134 189% 72} 101} b 101| 1 100% b 102 98 27' 173 172 172 167J-4 3444-} 1084-94 118 152-3 166 1 321 b 3424-4} 300 240 303 149 191- 841 794 geb. 101 %Sl 188 7% 43} 720 b 405 131 179 1604 315 462} 249| 469 1884 73 de Spaarne-Bank, Haarlem (PER radio;. Sacco en Vanzetti worden 11 Augustus geëxecuteerd. Tjecho-Slowakye en de H. Stoel. (Eigen correspondentie). Meester Cornells, 5 Juli 1927. afj5„lnnpen wpek 7.ijn in het In- 7.11" leven verscheidene lei- bc- Tn d dische Katholieke ten te vermelden. Daar hebben wij bijvooroecld om t gir.nen het Katholiek onderwijs. Op den eersten Juli is het nieuwe schooljaar hier aangevangen, zoowel voor de Roomsche jeugd als voor anderen. Wij mogen ons verheugen in het openen van verscheidene nieuwe Roomsche scho len. Ten eerste de twee Strada-scholen te Weltevreden, waarvan aan de eene Roomsch-Katholiek meer uitgebreid lager onderwijs (M. U. L. O.) gegeven wordt, met zoodanig leerplan dat overgang even tueel naar de vierde klasse van de Hoo- gere Burgerschool met vijfjarige cursus mo gelijk zal zijn. Tot directeur daarvan is benoemd, zóoals ik reeds eerder schreef, de zoo bekwame en algemeen bek de en beminde heer P. Kerstens. Aan de tweede Strada-school, een Algemeene Middelbare School, Afdeeling B. (Wis- en Natuurkun dige afdeeling) staat aan het hoofd de ZeerEerwaarde heer Dr. J. Kurris. Deze scholen zijn ook voor niet-katholieke leer lingen toegankelijk, het internaat daaren tegen utslutend .voor Katholieken. Hier mede is dan gelukkig een einde gekomen aan den toestand dat men, na afloop van de Lagere school, bij de Z.Eerwaarde Broe ders, verplicht was z'n jongens of naar Holland te zenden voor hun verdere oplei ding, dan ,wel naar een der middelbare scholen hier, waar onderwijs gegeven wordt dat, om er het minst van te zeggen, niet strookt met Roomsch-KathoKeke principes. Vervolgens werd er te Weltevreden een nieuwe school geopend door de Z.Eerwaar de Zusters Ursulinen. De Sta'ndaard school voor Inlandsche meisjes, van de St. Melaniavereeniging, eerst sedert een paar maanden geopend, telt nu reeds 63 leerlingen in de eerste twee klassen. Voorwaar een prachtig resul taat. Een mooi begin van het schitterend werk om de toekomst te winnen door de vrouw, de aanstaande moeder van het vol gend geslacht. Men kan het St. Melania- werk, tot heil van de Inlandsche vrouw, dan ook zeker wel beschouwen als een van de krachtigste werken voor de ver breiding van ons Heilig Geloof en tevens uit nationaal oogpunt. Ook had Zaterdag j.l. de opening plaats van de nieuwe school van de Z.Eerwaarde Zusters Ursulinen te Soekaboemi. Soeka- boemi is, mogelijk is dit ten uwent nog niet zoo bekend, een gezopd ber.gstadje, een uur sporen bezuiden Buitenzorg, een vacantieoord voor de vermoeide Batavia- nen, In dat stadje stond al sedert jaren een klein Roomsch jcerkje, maar.... slechts van tijd tot tijd wordt er de H. Mis opge dragen, want er kwamen handen tekort in den wijngaard des Heeren. Gelukkig is dit nu ook veranderd, en resideeren daar twee Z.Eerwaarde Heeren Pastoors. Hier wil ik even toelichten dat in Indië de titel Pas toor voor Roomsch-Katholieke heeren Geestelijken gebruikt wordt, behalve in de Pegeeringstaal waar men hoofd-Pastoors, Pastoors, P^jestei;^ en., hulp-priesters kent va'nwdjjë hei traktement, weet u. Te Buitenzorg zijn ook j vier Z. E. Broe ders van O. L. Vrouw van Lourdès aan- gekopieh, en er worden binnenkort nog drie verwacht, die allen tesamen het Lager Onderwijs aan het St. Vincentius Gest;cht in onze Residentiestad zullen ter hand nemen. Voor de binnenkort te Palembang te openen fröbel- en Lagere school zijn al daar aangekomen vier Eerwaarde Zusters van het Allerheiligst Hart van Jezus (Moerdijk). N. In den loop der jaren werd de fabriek uit gebreid tot den tegenwoordgen omvang. Filialen zijn gevestigd in Amsterdam, Rot terdam, 's-Gravenhage, Utrecht en andere steden van ons land en van de overzeesche gewesten; in het buitenland zijn verschil lende agentschappen gevestigd. De uitvoer geschiedt over geheel Europa en andere werelddeelen. Zaterdagmorgen half elf zal het vijftig jarig bestaan door directie en personeel in de fabriek herdacht worden, waarbij o.a. door het personeel een tegeltableau zal worden aangeboden. In de heden te Haarlem gehouden jaar- lijksche algemeene vergadering van aan deelhouders werd het dividend vastgesteld op 20 pet., of 100 per aandeel, betaalbaar vanaf 5 Augustus 1927 op dividendbewijs no. 44. De heer B. M, A. Carp, als commissaris aan de beurt van aftreding, werd met al gemeene stemmen herkozen. Voorts deelde het bestuur nog mede, dat volgens telegrafische opgave op 1 Augustus j.l. waren vermalen 1375 bruto bouws met een opbrengst aan riet van 788 quintalen, gelijk 1276 picols en 99 quintalen, gelijk 160.38 picols. Muscovados per bruto bouw. De totale oogst wordt getaxeerd po 278.000 p cols Supérieure Hoofdsuiker. Voor den aanplant, die thans in den grond gebracht wordt, groot ongeveer 1800 bruto bouws, waren op dien dag 1760 bruto bouws geplant. Het jaarverslag over 1926 opent met 'n „In memoriam" van den heer H. L. Levert, die langen tijd directeur der Mij. is geweest. De Raad van Commissarissen, inmiddels tot twee leden teruggebracht, werd aange vuld door de verkiezing van de heeren H. G. Levert en H. E. Everard. De werkwilligheid der inlandsche arbei ders viel te roemen;, strubbelingen met hen kwamen practisch gesproken niet voor, dank zij de maatregelen van Regeerings- wege gznomen. Intusschen blijft waakzaam- he'd geboden. Van de ijde van Bestuurs- en Irrigatieambtenaren werd algeheele mede werking ondervonden. De winst- en verliesrekening geeft een eindbedrag aan van 2.181.081.22. Omstreeks half zes Woensdagmiddag, werd de Bloemendaalsche Vrijwillige Brand weer, gealarmeerd voor een spoorweg- brand achter den Julianaweg. Deze was spoedig ter plaatse en heeft den brand ge- bluscht door middel van zandstrooiers. De oorzaak is vermoedelijk door vonken uit de locomotief. Er behoefde geen water te worden gegeven. Zooals bekend is werden bezwaren inge bracht bij Ged. Staten over de toelating van de nieuw gekozen raadsleden Gunters, Fraenkel en Druyff. Het bezwaar tegen den heer Gunters ingebracht lag hierin de ge noemde heer als strandpachter een onver- eenigbare betrekking met het raadslidmaat schap zou bekleeden. Aan de heeren Fraen kel en Duryff 'was ten laste gelegd dat zij ongeoorloofde handelingen bij de verkie zingen hadden gepleegd. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben voornoemde bezwaren ongegrond verklaard en alsnog tot toelating bevolen., Ook de bezwaren van het lid van den ge meenteraad van Amsterdam, den heer Weiss over de toelating van den heer Sol- kesz zijn door het college ongegrond ver klaart. Directeur „Santa Lucia". Verleden week Zondag gaven een zestal Mandolineclubs, welke allen onder leiding van den heer Hakkenberg van Gaasbeek staan waaronder ook onze Haarlemsche Club „Santa Lucia" en bestaande uit pl. m. 150 personen een gezamenlijk concert in den tuin van het Binnengasthuis te A'dam. Het was n. 1. 15 jaar geleden, dat de heer H. v. G. voor het eerst een liefdadigheids concert in genoemd ziekenhuis gaf met een onder zijne leiding staande club. In den loop dier 15 jaren heeft genoemde dirigent met zijn diverse vereenigingen een heele reeks van dergelijke concerten gegeven, zoowel in A'dam, Haarlem, als elders, en deze werden zeer op prijs gesteld. Het was daarom een aardig moment, toen onder het concert de dirigent namens al zijn vereenigingen werd gehuldigd met een prach- tigen lauwerkrans en aanbieding van een al bum met de foto's van deze clubs en de hand- teekeningen der leden, hetgeen gevolgd werd door een enthousiast applaus, zoowel van verpleegden, verpleegsters als leden. Ook de velen in Haarlem, die bij de con certen van Santa Lucia getuigen zijn van de kundige leiding van den heer Hakkenberg van Gaasbeek zullen er zeker mee instemmen, dat deze huldiging ten zeerste verdiend was. In het seizoen 19271928 zullen weder ka- mermuziek-uitvoeringen worden gegeven in den Stadsschouwburg. Het buitengewoon succes, dat het Capet Kwartet in Februari 1.1. alhier opnieuw be haalde, deed het bestuur aanvankelijk be sluiten dit ensemble weder voor één avond uit te noodigen; intusschen kwamen zóó tal rijke verzoeken in, om evenals in Novem ber 1923 nogmaals alle kwartetten van Beet hoven door het Capet Kwartet te doen hoo- ren, dat het bestuur na rijp beraad daartoe heeft besloten. Buiten deze serie zullen nog twee avon den worden gegeven, n.l. door de Société des Instruments Anciens en door het Berliner Trio, bestaande uit de ook hier ter stede welbekende kunstenaars Leonid Kreutzer, Jos Wolfsthal en Gregor Piatigorsky. De data voor deze 8 concerten zijn als volgt vastgesteld: Donderdagavond 27 Oct. 1927: Société des Instruments Anciens; Vrij dagavond 16 Dec. 1927: Berliner Trio; Capet Kwartet: Zaterdagavond 4 Februari; Zon dagmiddag 5, Dinsdagavond 7, Donderdag- a\ond 9, Zaterdagavond 11 en Zondagmid dag 12 Februari 1928. Woensdagmiddag vijf uur kwam de 16-jar. juilrouw C. S., uit Amsterdam op haar rij wiel van den Tetteroaeweg naar den Bloe- mendaalschen weg. Doordat zij de bocht te groot nam, kwam zij tegen het trottoir van den winkel van Snel terecht. Zij kwam te vallen en bekwam schaafwonden en vlceschwonden aan haar been. Zij werd in café Roomhuis binnengebracht en door de bewoners verbonden. Dr. Westenburg, die onmiddellijk ontboden was, verbond de wonden, waarna zij per trein naar Amster dam werd vervoerd. Op 1 Januari 1877 werd door de heeren W. Cohen, L. Cohen en W. v. d. Laan be sloten tot oprichting van een margarinefa- briek, waarvoor 11 Jan. d.a.v. grond werd gekocht aan de Leidsche Vaart, waar de fa briek thans nog is gevestigd. Dit terrein was toenmaals bekend al® de Veenpolder aan de Leidschevaart; men vond er alleen tuinen en bollenakkers en de fabriek van F gee, die ongeveer 80 jaar bestaat. De straten in den omtrek waren nog niet aan gelegd, zoodat het terrein alleen te berei ken was vanuit de Zijstraat en een weg langs de Leidsche Vaart,c£ een kwakel ovO[ de Leidschevaart. Het gebouu encomp'ex De generale repetitie van „Een kostbaar leven" door Harry Vosberg, in de be werking van Herman Heijermans. Tot den 7en Augustus kan men in den Stadsschouwburg eens smakelijk lachen om de Generale Repetitie van „Een kostbaar leven". En al moge het nu ook waar zijn, dat het stuk niet tot de allernieuwste behoort, dat er bovendien reeds verschillende bewerkin gen het licht zagen en dat het meer bovendien Zomer 1927 heet, toch behoeft dit alles nie mand te weerhouden enkele uren van het sappige spel der spelers te komen genieten en zichzelf een alleraangenaamste avond te gunnen. Ieder, dié wel eens een generale repetitie heeft meegemaakt, weet zoo ongeveer wel hoe hét er toe gaat, maar zij, die daar tot.nog toe van gespaard zijn gebleven, hebben er geen flauw begrip van en kunnen zich eenvoudig weg niet voorstellen, welke capriolen er den avond of morgen te voren door den regisseur worden gemaakt. Degenen, die zoo'n voor stelling bijwonen voelen zich geen publiek, maar geïnteresseerden of gasten, en dat draagt in ruime mate bij om het genoegen te vervolmaken en het kost dikwijls even moeite om in te denken, dat niet alleen het stuk, maar alles, wat er plaats vindt spel is en er bij behoort. Dat maakt het geheel juist oin teressant. De grappigheid van de verschillen de intermezzo's valt geheel en al in de lijn van het stuk zelve en alleen reeds de creaties van de beide geldschieters, respectievelijk Adolf Bouwmeester en Is. Monnikendam geven de zaal volop gelegenheid zich aan smakelijk lachen te goed te doen. Om in details te treden lijkt ons niet noodig daar zeer velen wel met den inhoud ongeveer op de hoogte zullen zijn. Het zij voldoende, nog even te memoreeren, dat het kostbare leven toebehoort aan een graaf (Pierre Migin), die voor 3/4 millioen bij een paar geldschie ters in het krijt staat. Voor deze nobele luidjes vertegenwoordigt de graaf dus eenzelfde waarde in geld en indien hij zou komen te sterven alvorens een rijk huwelijk of iets der gelijks (adat blijkt niet erg duidelijk) te heb ben gedaan, dan beteekent dat voor hen het zelfde alsof hun driekwart millioen naar zijn fransclie papa is. Hun zorg voor zijn leven is dan buitengewoon groot en van alle gevaar lijke daden zooals paard- en auto-rennen probeeren ze hem dan ook terug te houden, tenminste voor zoover zij er niets aan kunnen verdienen. Dan komt er een heel typische verwikke ling, die heel ongelukkig zou eindigen, ware het niet, dat de gebruikelijke oplossing de ontstane spanning ontbond en tevens een slot maakte aan de repetitie ei het stuk. Voor de spelers is zonder twijfel niets dan lof al verdient Adolf Bouwmeester voor zijn driedubbele rol van geldschieter, theaterdi recteur en regisseur extra vermelding. Zijn creaties waren in alle opzichten kostelijk. Krachtig werd hij bijgestaan door zijn „ge loofsgenoot" Rafcitor, waardoor hun samen spel in het bijzonder, voorzeker het grootste aandeel in het lachsucces had. Willem van der Veer vervulde de rol van Pea'oody op voor treffelijke wijze en zijn omvangrijke figuur was van het begin tot het eind de self-ir.ade man en Amerikaan. Ook de rollen van de beide graven, waren in de bezetting van Pierre Migin en R. v. d. Hilst Jz. in uitste kende handen, terwijl Mies Versteeg als nichtje Lissy Lürssen uitstekend voldeed. Een lastige rol had de auteur (Frans Bosdorp). Toch deed een al te sterke overdrijving zijn overigens goed spel hier en daar wat te veel te kort. Misschien dat een tikje inbinden, vooral in het begin vooral niet kwaad zou werken. De huishoudster, juffrouw Blümeke heb ben we naar we meenen niet zien verschijnen, doch gelooven niet, dat haar afwezigheid veel schade aan het geheel heeft berokkend. Dat er hier en daar wat aan de rolkennis haperde, heeft de regisseur zelf al medegedeeld, doch het repliek der spelers was, dat het niet de uitvoering wel in orde zou zijn. Het voor den eersten avond wat schaarsche De voorspoedige bouw van een 30 tal onder- en bovenwoningen en een winkel huis voor de Woningstichting „Vooruit gang", welke bouw in de Slahcthuisstraat plaats vond en waaraan bijzondere aan dacht werd besteed vanwege den eigen- aardigen biuwvorm n.l, drie bovenwonin gen op twee beneden woningen is thans bijna gereed. Reeds zijn een aantal dezer woningen bewoond geworden. HAARLEM, 3 Augustus- 1927. Bloem kool 10—25 ct. per stuk; Groene kool S- 12; Andijvie 1.20—2.80 per 100 stuks; spi nazie 80—1.60 per kist; Postelijn 50—80; Wortelen 10—16 per bos; Komkommers 3 10 per stuk; Sla 1.3.60 per 100 krop; Rabarber 7—15 per bos; Capucijnders 20 30 per K.G.; Tuinbocnen 4—9; Heereboo- nen 36—50; Snijboonen 50—65; Selderij 8 12; Pieterselie 810. HAARLEM, 3 Aug. Geëxamineerd 8 mannelijke candidaten, geslaagd de heeren: W. de Heer te Rotterdam; W. Wessel te Amsterdam; J- P. Heyligers te 's Graven- hage; G. Hillebrand te Haarlem; H. P. den Bouwmeester te Breda. HAARLEM, 3 Aug. Geëxamineerd 7 ml candidaten. Toegelaten de heeren D. A. van Dijk van Urk, W. D. Fürst van Zaan dam. Bij Koninklijk besluit van 29 Juli is met ingang van 19 September 1927, aan de Rijksuniversiteit te Leiden benoemd tot lector in de faculteit van geneeskunde, om onderwijs te geven in de neurologie, dr. A. Gans, geneesheer van het Provinciaal Zie kenhuis te Santpoort-Bloemendaal. Bij Koninklijk besluit van 28 Juli zijn be noemd hij het wapen der infanterie tot re- serve-eerste luitenant T. A. W. Bolman en G. F. Cohen van het 10de regiment en B. Scholte van het 21 regiment. Bij Kon. bpsluit van 27 Juli is benoemd tot tweede-luitenant bij het 10de regiment de cadet A. A. J, J, Thomson. Aan de politiepost op het Bloemendaal sche strand werd Woensdagmiddag half een kennis gegeven, dat een dame op den Zee weg lag, nabij de garage van den heer M. Bij aankomst bleek, dat de dame van haar rijwiel was gevallen en bewusteloos lag; zij had een groote bloedende wonde beneden haar linkerknie. Zij werd door de politie voorloopig verbonden, waarna zij met de auto van den heer Kieviet uit Haarlem, die zulks vrijwillig aanbood, naar het Grand Hotel vervoerd, waar zij logeerde. Vanuit het hotel werd een dokter uit Zandvoort ontboden. De dame was afkomstig uit Boe dapest. Alle bij de laatste verkiezingen gekozen raadsleden zijn gisteren door den Haarlem- schen gemeenteraad toegelaten. De heer Visee (S. D. A. P.) had geen geloofsbrieven ingestuurd, omdat hij geen toestemming kan krijgen van de Directie der N. Z. H. T, M, voor voldoenden vrijen tijd om de werk zaamheden, verbonden aan de functie van raadslid te vervullen. In zijn plaats zal zitting nemen het thans reeds zitting heb bend raadslid M, H. Groenendaal, Woensdag 3 Augustus herdacht het echt paar A. Herken, Grebberstraat 36, den dag, waarop het 55 jaar in den echt was verbonden. Van verschilende zijden mochten de ju bilarissen cadeaux ontvangen o.m. van de omwonenden een fraaie divan. Het groot aantal ontvangen bloemstukken getuigde van een prettigen feestdag. Woensdagmiddag omstreeks zes uur had een aanrijding plaats tuschen twee auto's. De oorzaak was dat de auto, bestuurd door den heer D. v, d. L. rechts van den weg stond, tegenover Paviljoen Zeeweg en wilde wegrijden, toen een auto, bestuurd door den heer Th. D. uit Aerdenhout van Zandvoort k-wam in de richting Overveen. Eerstge noemde verklaarde signalen te hebben ge geven, wat door den ander werd betwist. De auto's kwamen in botsing. De wagens werden licht beschadigd. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. De Voorzitter van het centraal stembu reau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Haarlem maakt be kend, dat vanaf heden ter secretarie der gemeente (5e afd.) voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn besluit ter benoeming van een lid van den gemeenteraad, noodza kelijk geworden door het niet aannemen zijner benoeming door den heer J. H. VISEE Benoemd is de heer M. H. Groenendaal, die ook in den ouden raad zitting heeft. Stroomverbruik in 1926 9.45 pet, toege nomen. Goede vooruitgang financieele resultaten. Aan het jaarverslag van de directie van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland over 1926 ontleenen wij het volgende: De stroomverkoop steeg van 62.599.681 K.W.U. in 1925 tot 68.515.112 K.W.U. in 1926 of met ongeveer 9.45 pet., de inkoop van 65.616.440 tot 71.991.107 K.W.U. 0f met ongeveer 9,71 pet. De maximale belasting, waarnaar net aar.deel van ons bedrijf in de vaste kosten de N.V, PEGEM wordt berekend, gat 18,681 K.W. tot overwogen om In de Politieverordening op te nemen, waarbij de houders van Radio toestellen genoopt kunnen worden ramen of deuren in bijzondere omstandigheden te sluiten. BESMETTELIJKE ZIEKTE. In de afgeloopen week zijn alhier 6 ge vallen van roodvonk geconstateerd. Tlrug te bokmen bij: R. Kooij, M. v. Heemskerkstraat 3. een armband; C. Haak, Dubbeleburt 72, een dames-armbandhor loge; R. Loogman, Parkstraat 1, een doublé broche; A. Tiggelman, Minnahassastra,a,t 34, een baby-brcekje; Bur. v. Politie, Sme- destraat, boeken Rijksverz. bank; band-af nemer, motorrijtuig; F. v. Woerden, Bosch en Hovenstraat 12, verlakte damesceintuur L. Konijnenburg, Kolkstraat 6, een geld stuk; Leenaarts, Oost-Indiëstraat 48, hond; E. Bil&rs, Timerstraat 123, een 'gele her dershond; Kennel „Fauna", Parklaan: een zwartbruin hondje, gebracht door Lange- veld, Pres. Steijnstraat 149; gele herders hond, gebracht door Feller, Rijksstraatweg 79; zwarte kat, gebracht door v. d. Velde, L. Margarethastraat 38; een zwarte kat, ge bracht door Scelaart, P. Krugerstraat 5; B. Oudolf, Eendrachtstraat 54, een honden ketting; H. Boe,age, Nieuwe Gracht 20, R.K. kerkboek; W. Aarts, Brouwersvaart 92, een portemonnaie met inhoud; B. J. Overweel, Gen. Bothastraat 5, een fietspomo; J. N. Dop, Kritzingerstraat 28, een zwarte por temonnaie; J. H. Korstjens, Gen. (pron'é- straat 82, een gouden damesring- H. v. Bil- derbeek, Vrouwehekstra,a.t 54, een rozen krans; H. Heijerman, Scheepersstraat 17, een rozenkrans; C. J. Serne, M. v. Heems kerkstraat 56, een rijwielbelastingmerk; H. J. Bordes, H. Mulierstraat 27 idem in etui; N. Petrxe, Zomervaart 72, idem in etui; L, Smink, 2de Hoogerwoerdsdwarsstraat 24. idem in étui; Bureau van Politie, Smede- straat, bos sleutels; B. Höogeveen, Graaf Willemstraat 35, behangersscbaar; L. Wil kes, Harmen Jansweg 45, sleutel van Ford auto; W. H. Harwijnen, Berkenstraat 4, ijzeren tang; F. P. Machielsen, Hoofman- straat 12, damestasch met inhoud; D. Roo- de, Pijlslaan 22, rubber vloermat; A. Lam, Gen. Cronjéstraat 17, zaag. van een stijging te zien van NIEUWE GRACHT 57, TELEF. 12066 Was men eenigen tijd geleden van ge meentewege begonnen met het aanleggen van nieuwe trottoirs op het Bagijnnof en behoorde het tot de vrome wenschen van de bewoners dat het Begijnhof zelf ook een beurt zou krijgen, nu is men aan die wensch tegemoet gekomen en is men be gonnen met een geheel nieuwe bestrating aan te leggen. Naar wij gisteren mededeelden, werd een rijwiel ontvreemd uit een pakhuis aan de Bakenessergracht. Dit rijwiel is intus schen teruggevonden. Op het bouwwerk voor de Bouwvereen. „Zorgvliet" aan de, Slachthuisslraat is een staking van stucadoors uitgebroken. De aarnemer van het betrokken stuca- doorswerk is de heer Smit, uit Zaandam en als aanleiding werd ons medegedeeld, dat er verschil was tusschen den aannemer en de arbeiders, omtrent naleving der ta rieven. Het conflict omvat 8 man, welke voor het werk posten. Stukgeloopen, Geblaard of Branderig, ver'.a'cht en geneest men met PUROL besloeg oorspronkelijk 5 a 600 M2., terwijl het nu is uitgebreid tot c;rca 5000 M2. De publiek toonde zich dankbaar door veel en eers e steen werd gelegd door den heer N. i guj ge^p, wij twijfelen echter niet of er zal Co'irt n, thans directeur der N. V. vol„ende avonden wel een talrijk publiek In 19'. werd de zaak omgezet m een d j heid om een smakelijk te Nr.amioo.'.c Vennootschap, waarvan de du ree e werd gevormd dcor de heeren D. lachen, m v,i. l 1 1 Cc'ren en N. Cohen.Thans besta,'t de di rectie uit de heeren Cohen en de Kaat. V. Naar wij vernemen, zal de nieuwe straat, welke de verbinding zal vormen tusschen de Twijnderslaan en de Voorhelmstraat, met de daaraan nieuw te bouwen huizen over 3 maanden gereed zijn. Daarna begint men met den aanleg en bijkomenden bouw in de straat, die den Kleine Houtweg met het Spaarne zal verbinden. Wanneer „Westrust" gesloopt zal worden is nog niet bekend. Mej, H. Lucas zal 10 Aug. a.s. bij de fami lie H. Heek, Koninginneweg 51, 25 jaar in dienst zijn. Bij het examen N'iverheidsonderwijs ts geslaagd voor acte N mej. M. Casparie, te Haarlem. 20.030 K.W. of 7.22 pet. De duur van het maximum verbeterde van 3514 uur in 1925 lot 3594 uur in 1926, welk feit, gezien de omstandigheid, dat ons bedrijf een over wegend plattelandsbedrijf is, gunstig te noemen. Storingen in de levering van de PEGEM kws®en n'et voor. Onder de belangrijkste uitbreidingen van ons H. S.-net zijn te noemen de bouw van de H.S.-lijn: 10.000 V. 3 maal 95 m.m. 2, Diemen—Naarden en de HS-lijn Nederhorst den Berg—Nigtevecht De bouw van de L.S.-netten te Weesper- karpspel, Ankeveen, Kortenhoef, Wijde Wormer en in de kom van het oude Nie- dorp wedr beëindigd. De bouw van het net te Katwude kon tegen het einde van het verslagjaar aan een aannemer worden op gedragen. De electrificatie daarentegen van Winkel Nieuwe Niedorp en Warmenhuizen kwam nog n'et uitvoering. De belangrijkste uitbreidingen hadden plaats te Berkhout, Harenkarspel, Velsen. Blemendaal en Laren. Onderhandelingen werden gevoerd met het gemeentebestuur van Wieringen over dc electrificatie van het geheele eiland. fn den loop van het jaar werden met ver scheidene gemeenten onderhandelingen ge voerd over de overneming van haar laag spanningsnetten c. a. jvtet ingang van 1 Januari 1927 deden vier gebeenten, nl. Haarlemmermeer Haar- lemnierliede en Spaarnwoude, Barsinger- horn ®n Nederhorst den Berg haar bedrij ven aan de provincie over met in totaal 5720 aansluitingen. JVlet meerdere gemeenten werden de bovenbedoelde onderhandelingen, welke op haar verzoek zijn aangevangen, voortgezet. plet aantal aansluitingen in gemeenten, waar door ons stroom aan huis geleverd wordt, was op 31 December 1926 in totaal 19,612 (16,773). Ingaande 1 Jul; 1927 is een belangrijke verlaging van het lichttarief besloten, nl. van 42 tot 35 cent. De financieele resultaten van het bedrijf gaven een goeden vooruitgang te boeken. Naar wij vernemen wordt het nemen van maatregelen overwegen tegen den over-last die bqren elkander kunnen aandoen door radio-geluiden. Er worden strafbepalingen Storing in de Electriciteitsleiding. Gis teravond ontdekte men storing in de elec- triciteits onderleiding aan den Binnenweg bij de Kastanjelaan. De kabel bleek door gebrand te zijn. De geheele Binnenweg zat zonder stroom. Direct is door personeel van het electriciteitsbedrijf de fout voor loopig hersteld, zoodat er geen stagnatie plaats had met de lichtvoorziening. De feesten van de Indische buurt- vereeniging. De laatste middag en avond mag de meest succesvolle genoemd worden. Om 2 uur had de uitreiking plaats van de prijzen Voor de kinderspelen. Het is een ge weldige drukte voor perceel Javalaan 58, waar de uitreiking zou geschieden. Behalve de ruim 200 kinderen waren talrijke ouders en belangstellenden aanwezig. Elk kind kreeg een prijs. De kinderen waren bijzonder met hun prijzen ingenomen, wat bleek uit de ver heugde gezichten. In circa 1 uur waren de prijzen uitgereikt. Dadelijk werd nu een aanvang gemaakt met de ringrijderij voor meisjes en jongens 11 meisjes en 12 jongens namen er aan deel. Over een langen afstand was de Javalaan met belangstellenden bezet. De prijzen der meisjes, bestaande uiteen borduurdoos, groote gekleurde bal en collier werden gewonnen door Lena van Buringen, Marie Schoo en Lies v. d. Klashorst en de prijzen der jongens, bestaande uit nikkelen horloge met dito ketting, mondharmonica en zakmes werden gewonnen door Herman v. d. Buut, Bert Vermeer en Jac. v. d. Horst. Het feestterrein gaf een gezelligen aanblik. Alles schitterde in den middagzon zweef molen, luchtschommel en draaimolen kregen het al druk. In de avonduren was er een geweldige drukte zelfs uit Haarlem was men gekomen. Er heerschte den geheelen avond een ge zellige stemming. De politie behoefde in het geheel niet in te grijpen. Klokke 12 uur ontvingen de standhouders de boodschap van sluiten. De Indische buurtvereeni^ng mag met genoegen terugzien op haar eerste feest, De nieuwe MarÏBschocl. Inwijding 29 Augustus. De nieuwe Mariasc'nool be gint thans haar voltooiing te naderen. Naar wij vernemen zal de inwijding van deze school plaats hebben op Maandag 29 Augustus. Gevonden voorwerpen. Terug te be komen bij: N. J. Tromp, Ramplaan 9a Haar lem, een zweep; A, Specht, Zuidertuindorp- laan 6 Haarlem een notitieboekje; Twee- huijsen, Zijlweg 74 Haarlem, een fietspomp; Seders, Zandvoorterlaan 215 Zandvoort, een doublé armband horloge; W. v. Hork, Bil- derdijkstraat 1 Haarlem, een lijn; Tuinman Thijsse's hof Bloemena'aal, een kinderpara- pluie; H. J. v. d. Werf, Delftstraat 30 rood, Haarlem, een regenjas; C. Edelhauser, Zo- merzorgerlaan 21, Bloemendaal, een wollen kinderroanteltje; G. Ravenhorst, Hospeslaan 3, Haarlem, eèn lorgnet; v, d. Meij, Plata- nenlaan 75 Bloemendaal, een kindermantel; Brugman, v. Ewijckweg 2, Bloemendaal, een rijwielbelastingmerk; K. Moerman, Stolberg laan, Aerdenhout; een nagelgarnituur; v. Buggenum, Binnenpad 12, Overveen, een pet; K, v, Eleveld, Wouwermanstraat 46 Haarlem, een zakmes; Strbe, Ruijsdaelweg 3 Overveen, een zwart poesje; W. Serné, Kennemerstraat 48 zw„ Haarlem, een schop J, v. Schoten, Kenemerstraat 1, Haarlem een kindeschepje; Tanus, Korte Kleverlaan 46, Bloemendaal, een zilveren rozenkrans; J. Metzelaar, H, Roozenlaan 27 Haarlem, een vulpen; Th, Schrama, Zuidertuindorplaan 8 Haarlem, een rijwielbelastingmerk; P, Hen- sen, Parkweg 9, Bloemendaal, een grijs poesje; M. v. d. Bijl, Hofje van Stoel 7, Bloe mendaal, een pet; aan het bureau van po litie te Overveen, een kinderkous, een sleuteltje, een pet, een zakdoek; politiepost Noordzeestrand, een bruin kinderschoentje een bos sleutels, een kinderportemonnaie. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. De Hoofdbesturen van den Ned. R. K. Middenstandsbond, gevestigd te Utrecht en den Ned. R, K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedenden „St. Franciscus van Assisië, te Amsterdam, doen een geza menlijk beroep op H. H, Winkeliers, om voor zoover ze Katholiek zijn, hun zaken 'overeenkoms'ig de wenschen hunner Ker kelijke Overheid, op Maandag, 15 Augustus, den feestdag van O, L. Vr. Hemelvaar', welke als Zondag te vieren ïs, te sluiten, en de niet-katholieke winkeliers om het Ka tholieke personeel dien dag in de gelegen heid te stellen hun plicht te kunnen nakoa men, om den dag als Zondag te vieren. Genoemde besturen doen daartoe even eens een dringend beroep op de Roonw sche mannen, maar vooral op de vrouwen, om dien dag niet enkel „niet extra" te be sleden aan het doen van inkoopen, maar, zooals het Katholieken betaamt, in het ge heel geen koopen te doen. Waar de R. K. Winkeliers het offer we ten te brengen, om aan het verlangen van de Kerkelijke Overheid te voldoen, spreken genoemde besturen het vertrouwen u't, dat zulks door hun geloofsgenooten ook op prijs wordt gesteld, wat niet het gval is, wanneer ze dien dag de gesloten zaken voorbij gaan, en de geopende winkels in gaan om hun inkoopen te doen. Opgegeven door DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1927. slotkoersen heden Gisteren Opening Staatsleeningen. 5 Nederland 1923 5% Nederland 1919 414 Nederl 1917 5 N. Indië 1923 D 434% N-Ind. 1926B Banken. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij. Resc. Dito Industrieën. Jurgens gew. Nederl. Kunstzijde Maecubee Holl. Kunstzijde Oude Philips Industr. Buitenland. Anaconda U. S. Steel Mijnbouw. Boeton Mijnb Redjang Lebong Petroleum. Dordtsche Petr. Geconsolideerde Kon. Olie Rubber. A'dam Rubber Deli Batavia Rub. Serbadjadi Silau V. I. C. O Allied Holl, Amerika Lijn dito Gem. Eigend. Holl. Lloyd Holl. Stoomboot Kon. Ned. Stoomb. Kon. Paketvaart Mij. Nederland Rotterd. Lloyd Scheepvaart-Unie Marine comm Marine prei Suiker. H. V. A Java Cultdur Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak. Deli Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Spoorwegen, Southern Rails Union Pacific Wabash Prolongatie 101% lOlf 100Ï 10115/18 97 273 173} 172 172J 7% 2% 1044 Medegedeeld door DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1927. Bieden Laten Berlijn Parijs Brussel Londen Zürich Rome Madrid Weenen New-York (cable) Praag Warschau Kopenhagen Oslo Stockholm 59.35 9.74 34.69 12.12% 48.07 13.55 42.40 35.10 2.49} 7.37 27.85 66.75 64.35 66.80 59.40 9.80 34.70 12-12% 48.12 13.61 42.50 35.20 2.49} 7.47 28.— 66.85 64.40 66.90 LONDEN, 4 Aug. Een officieel be richt uit Boston meldt, dat de beide ter dood veroordeelde anarchisten Sacco en Vanzetti Donderdag 11 Augustus geëxecu- j teerc.' zullen worden. Gouverneur Fuller heelt medegedeeld, dat hij geen termen voor clementie aan wezig acht. ROME, 4 Aug. Het Vaticaan zal bin nen afzienbaren tijd dc diplomatieke be trekkingen met Tjecho-Slowakije hervatten. Masaryk heeft Krofla, een hoofd-ambte- naar van het Departement van Buiten- landsche Zaken, die dc eerste Tjechische gezant bij den Heiligen Stoel was toen de c'iplomaieke relatie® kort na het uitroepen der Tsjecho-Siowakysche Republiek werden aangeknoopt, naar Rome gezonden. Krofla heeft reeds een langdurig on derhoud gehad met den Pauselijken Staats secretaris Gasparri en werd vervolgens door den Paus in parculiere audiëntie ontvan-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2