Ie suppletoire kohier schoolgelden. B. en W. stellen voor het le suppletoir kohier der schoolgelden voor het Hooger-.en Middelbaar Onderwijs dezer gemeente voor het cursusjaar 1926/1927 vast te stellen tot een bedrag van 2.727.34. Goedgekeurd. De bewaarschool in het voormalig Barbara-Gast- huis. B. en W. stellen voor de subsidie uit de gemeentekas ten behoeve van de bewaar school in het voormalige Barbara-Gasthuis vast te stellen op 9.200.-. Aldus besloten. „Rosehaghe". B. en W. stellen voor de balans met verlies- en winstrekening per 31 December 1926, betreffende de 139 arbeiderswoningen, voor den bouw waarvan bij besluit van 19 Mei 1920 aan de Woningbouwvereeniging „Rosehaghe" een voorschot ingevolge de bepalingen der Woningwet is toegekend, goed te keuren. Aldus besloten. Vergoeding. B. en W. stellen voor aan het Bestuur der Bijz. School voor G. L. O. aan den Heeren singel no. 75 te vergoeden de wedde ad 36.11 over het tijdvak van 2 tot en met 11 Novem ber 1926 van de onderwijzeres A. M. Degen hartGraaff aan die school. Aldus besloten. De R. K. School aan de Cruquiusstraat. Het bestuur van de R. K. Schoolvereni ging te Haarlem, Cruquiusstraat 2, verzoekt een bedrag ad. 478.20 (zegge vierhonderd acht en zeventig gulden twintig cents) ter aanschaffing van benoodigde nieuwe school- meubelen en leermiddelen ten behoeve van hare lagere school aan de Cruquiusstraat 2. Het betreft een noodzakelijke uitbreiding door vorming eener parallelklasse voor het eerste leerjaar, wegens vermeerdering van het aantal leerlingen. Het bestaande gebouw be hoeft voorloopig niet te worden uitgebreid. Aldus besloten. „Bloemenhof". Bij besluit van 21 Mei 1924, werden B. en W. gemachtigd tot het verstrekken van een voorschot en het garant stellen van de gemeen te voor eventueel bij derden op te nemen gel den in verband met den bouw van 46 arbei derswoningen door de Woningbouwvereeni ging „Bloemenhof", alhier. Thans verzoekt het bestuur van genoemde vereeniging het bedrag ad. 143.300.- waar voor bedoeld voorschot en de garantstellin gen zijn verleend, met 2000.- te verhoogen, ten behoeve van den bouw van een kantoortje. Het verzoek wordt ingewilligd. Ingekomen zijn een brief van Ged. Staten, houdende mededeeling, dat zij aan H. M. de Koningin in overweging hebben gegeven, het raadsbesluit van 18 Juli 1927 tot vaststelling eener verordening ter voorkoming van on redelijke opdrijving van huurprijzen van wo ningen met lage huurwaarde, te vernietigen, wegens strijd met de wet en met 't algemeen belang. een verzoekschrift van de Afdeeling Haar lem van de Vereeniging tot behartiging van de belangen der jonge meisjes e. a. om aan de politiemacht een vrouwelijke hulpkracht toe te voegen. het verslag over 1926 van de Plaatselijke Commissie van Toezicht qp het Middelbaar Onderwijs; een verzoekschrift van A. Rijs om eervol ontslag met ingang van 1 October 1927 ala hoofd van School B in de Soendastraat; een verzoekschrift van M. J. T. Beillaart om haar voor het geval zij door de reorga nisatie van het openbaar lager onderwijs in aanmerking mocht komen voor overplaat sing, niet over te plaatsen naar één der scholen in het Noordelijk deel der gemeente; adhaesie-betuigingen van na te melden vereenigingen met het verzoekschrift van J- H. Kuling e.a. om zoo spoedig mogelijk over te gaan tot stichting of inrichting van een openbare voorbereidende school in hat Leidsche Kwartier, n.L van; de Afdeeling Haarlem van den Bond vas Nederlandsche Onderwijzers, de Afdeeling Haarlem en Omstreken van de Vereeniging Volksonderwijs; de Afdeeling Haarlem van het Ned. Onder wijzers Genootschap; de Afdeeling Haarlem van de Vereeniging van Hoofden van Scholen in Nederland; brieven van de voorzitters der Hootdstem- bureaux in de kieskringen I, II en III waarbij afschriften worden toegezonden van de pro cessen-verbaal der zittingen van de Hoofd en gewone stembureau voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad; een brief van den Voorzitter van het Cen traal Stembureau, waarbij wordt toegezon den afschrift van het besluit tot vaststelling van den uitslag der Gemeenteraadsverkie zing; een adres van G. S. v. d. Velde en 46 andere ouders van schoolgaande kinderen in de voormalige gemeente Schoten, waarbij wordt gevraagd de reorganisatie van het Openbaar Onderwijs in dat deel voorloopig aan te houden en met spoed over te gaan tot het bouwen van een school, (Te behandelen bij punt 19 v. d. oproe pingsbrief). Gesteld wordt in handen van Burgemees ter en Wethouders ter afdoening: een verzoekschrift van de Weduwe J. FifSÈeMeijer om haar een schadevergoeding toe te kennen, wegens ondervonden hinder bij het uitbreken van perceel Ged. Oude Gracht 18. Buizen in particuliere wegen. B. en W. stellen voor de verordening, be treffende het leggen, plaatsen en houden van buizen en andere geleidingen ten behoeve van werken en inrichtingen in het belang der openbare orde en gezondheid opgericht, goed te keuren. De verordening wordt goedgekeurd. De kiosk op het stationsplein B. en W. stellen voor aan M. Timmer al- Ihier, de huur van het gedeelte grond van het Stationsplein ter grootte van pl. m. 4 M2 waarop een kiosk is geplaatst hetwelk aan hem tot 31 Óecember 1926 in huur is afge staan door overschrijving van de huur op zijn naam bij besluit van 24 Maart 1926, no. 13 te verlengen. Bedoeld gedeelte grond was verhuurd tegen een jaarlij kschen huurprijs van 6 per M2 of totaal 24. Aldus besloten. Verkoop van grond. B. en W. stellen voor aan Gebr. P. J. en J. IJ. Blokker en P. H. M. Meijer, alhier, in koop af te staan een gedeelte bouwterrein, ge legen aan de Jelgersmastraat (westzijde) ter grootte van pl. m. 408 M2 tegen den prijs van 15 per M2. Aan N. Dijkstra, alhier in koop af te staan een gedeelte bouwterrein, gelegen aan de Twijnderslaan, ter grootte van pl. m. 173 M2 tegen den prijs van 20 per M2. Aldus wordt besloten. Erfpacht. B. en W. stellen voor aan G. Wijkhuizen- Tabak, in voortdurende erfpacht uit te geven met de bestemming daarop te bouwen een woonhuis en een garage met bovenwoning, grond/ gelegen aan de Burgemeester Sand- bergstraat ter oppervlakte van pl. m. 279 M2. Aldus besloten. Meerpalen langs het Noor der Buiten Spaarne. B. en W. vragen machtiging tot het doen aanbrengen van 33 zware meerpalen langs het Noorder Buiten Spaarne en tot het doen verplaatsen en in orde brengen van 11 ring- steenen op en het verstraten van de bestrating van de losplaats voor de voorm. gasfabriek aldaar. Aldus besloten. Een medaille voor „Jacob van Lenncp". B. en W. stellen voor ten behoeve van den door de Haarlemsche Tooneelvereeniging „Jacob van Lennep" ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan in het seizoen 19271928 te houden internationalen tooncelwedstrijd een verguld zilveren medaille te schenken en daarvoor een bedrag uit te trekken'van 25.-. Na een vraag, geste d docr den heer v. d. Kamp over de wijze, waarop B. en W. de bij drage willen geven, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Het groote Gasthuis. De VOORZITTER doet daarna mede-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 8