J Amsterdamsclie Beurs LOTTGERfNG «a MOGEN WIJ VRAAG- EN AANBOD Verkeers-ongevallen. CHEQUE.K0ERSEN „Goedgemmzshen— (rnrnakktelijk. Centrale Verwarming Berichten uit onze vorige oplage. Het 10-jarig bestaan van den R.K. Smedenpatroons- bond. Personalia. Examen hoofdakte. De staking van metselaars. De Spaarne-Bank, Haarlem GR. HOUTSTRAAT 5a. TELEFOON 10771 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT De botsing op den nieuwen Zeeboulevard. „De Ooievaar". Burgerlijke Stand. Examen lichaamsoefeningen. Een gecompliceerde aanrijding. O, die bananen! Goedkoope trein. Het gevaar van overschrijven. IJMUIDEN-OOST. HEEMSTEDE. 175VJ6 17413/16 179 352i 112" 121 472J 94 133 152f 166-1 326 345 2981 242J 309 150J- 1951 109% 87 82f 46J 69 102 2141 185* 1741 188 67/16 39 722 412 134 180-| 163 528 467 254 472* 133J t> 183% 70 de Spaarne-Bank, Haarlem Nationaal muziekconcours te Diemen. - K. Eland, f De Amerikaansche journalisten te Amsterdam. 19021 2000. 5916 7081 12540 19894 1000. 494 6650 12694 15891 ƒ400. 3686 7901 19533 '100. Het noodlottig tramongeluk nabij Laren. Een windhoos over Remmerden bij Eist. Sacco en Vanzeiü. Zwaar wear boven Mecklenburg. (AdyJ Gister vierde bovengenoemde bond zijn 10-jarig bestaan. Des morgens te 9 uur werd door den geestelijken bondsadviseur. Pastoor G. J. van den Hout, uit Vught, een H. Mis opgedragen in de Kathedrale Kerk, waarbij veel deelnemers tegenwoordig waren. Te ongeveer half 11 ving de algemeene Bonds vergadering aan in Hotel Kufpers aan het Stationsplein. De voorzitter van den Bond, de heer C. Koop, opende de vergadering met den Chris- telijken groet, waarna de heer G. Alders, voorzitter van de afdeeling Haarlem, de vol gende openingsrede hield. Zeer Eerw. Adviseur, hoog geacht bestuur, geachte dames en heeren. Als voorzitter van de afd. Haarlem, is aan mij de taak opgedragen u het welkom in onze oude St, Bavo-stad toe te roepen. Ik kan u zeggen, dat onze afd. er trotsch ^et 10-jarig bestaan van onzen K.-K. Smedenpatroonsbond, in onze stad ge vierd wordt. Temeer verheugt ons dit, omdat dit in dit tijdperk de eerste maal is, dat in Haarlem vergaderd wordt. Uit den aard der zaak toch is Haarlem niet zoo gunstig gelegen voor een bondsvergadering als Utrecht en andere groote steden. Het deed ons daarom een groot genoegen, dat velen van u dit offer hebben willen bren gen, hetgeen wij als gastvrouwe op prijs zul len stellen. Onze afdeeling, die vanaf len beginne de oprichting van den Landelijken Bond ge steund heeft en naar best vermogen heeft bijgedragen tot den bloei van onzen bond, heeft alles in het wérk gesteld om dezen dag, voor alle deelnemers tot een aange name te doen zijn. De feestcommissie heeft dag en nacht ge- u erkt om dezen dag te doen slagen en hoopt dan ook van harte, dat zij het geluk mag smaken, dat 9 Aug. 1927, voor den bond een vruchtbare dag moge zijn, dat uwe ar beid hedenmorgen onder Gods zegen begon nen, een nieuw tijdperk moge inluiden voor onzen R.K.S.B. en dat wij spoedig als ge- volg daarvan weder genoodzaakt zullen wor den om in plaats van één, weder twee dagen te besteden voor onze jaarvergadering, op dat dan naast een zorgvuldige behandeling der bondszaken, ook wat meer tijd kan wor den disponibel gesteld voor het aangenaam samenzijn. Wij van onzen kant willen hiermede de eerste zijn, die u bestuur en bond van harte gelukwenschen met dit 10-jarig bestaan en voegen daar aan toe een woord van warme hulden aan de twee veteranen, welke onver zwakt, vanaf het begin tot op dezen dag trots vele moeilijkheden, op hun post zijn blijven staan en nog steeds met al hun kracht blijven werken om den Kath. Bond weder op de plaats te brengen, waar zij recht op heeft. ZeerEerw. Pastoor Van Hout en voorzitter Koop, uit naam van kring Haarlem, van harte gelukgewenscht met uw manmoedig strijden voor de Kath. zaak en moge God uwen arbeid zegenen, opdat u beiden het ge luk mag smaken tot in hoogen ouderdom ge tuigen te wezen van den bloei van den Ned Koomscfc Katholieken Smedenpatroonsbond Wij van onzen kant beloven u imrtier trouw, en hopen dat wanneer weder een lustrum gevierd wordt, dat dan Haarlem weder de eer te beurt valt, als gastvrouw te worden uitverkoren. Uit naam der feestcommissie, uit naam van mijn bestuur en leden, wensch ik u op dezen dag toe, een vruchtbare behandeling van uwe zaken, een aangenaam samenzijn van vrienden uit alle deelen des lands en als gevolg daarvan rond deze vergadering, een snelle bloei van onzen Roomsch Kath. Smedenpatroonsbond. Hierna bracht de voorzitter van den Bond, den heer C. Koop een woord van warmen dank aan den vorigen spreker en sprak als volgt: Dames en Heeren! Het is voor mij een aangename taak, u allen hartelijk welkom te heeten op deze onze 16e jaarvergadering. Inzonderheid heet ik welkom onzen Z.- Ecrw. geestelijken adviseur, die als altijd onze vergadering opluistert en vooral d,a,nk ik hem voor het opdragen van het H. Mis- ofvfer voor onzen Bond, waardoor zeker Gods onmisbaren Zegen op leze bijeenkomst zal rusten, ten slotte een welkom aan de dames. Een terugblik os er de afgeloopen jaren behoef ik hier eigenlijk niet te geven; reeds verscheen in een onzer voorlaatste num mers een beknopt overzicht van dat tijd- perperk. Ik noem het een groot vorrecht, thans in onze aloude Bisschopstad bijeen te zijn en in onze luisterrijke kathedraal, waar aan het eigen altaar van onze Middenstands- vereeniging de H. Mis voor onze belangen werd opgedragen en hier zoo mopie ge- legeenheid vonden dank te brengen aan den goeden God voor hetgeen Hij ons schonk en opnieuw zegen te vragen op ons werk. Ofschoon mijn tijd vandaag beperkt is, svil ik toch even nog enkele zaken, die dc belangen van onzen Bond raken, naar vo ren brengen. Het mag u allen bekend zijn, dat onzen R.-K. Bond in zijn 10-jarig bestaan niet altijd een kalme zee vond om te bevaren (als oud-reeder wil ik gaarne onzen bond bij een schip vergelijken), veel zorgen, tijd en geld heeft het schipper en stuurlieden gekost, om het schip zeewaardig te hou den; stormen en tegenwind beletten soms, ondanks al het zwoegen van de bemanning, de haven te bereiken. Het ergste was ech ter,, wanneer ons den wind uit de zeilen werd genomen en toch, ondanks dat, velen het schip verlieten en op den wal staande werkeloos toezagen, ondanks dat alles bleef de Roomsche vlag in den mast. Nieuwe stuurlui werden aangemonsterd en thans gaan wij met nieuwen moed en volle zei len naar ons doel: alle Roomsche Smeden in de door hen zelf gestichte organisatie. Het is voorzeker te betreuren dat nog zoovelen onzer R. K. smeden de noodzake lijkheid van organisatie niet willen inzien, terwijl asdere zich geheel onnoodig op niet R. K. grondslag organiseeren. In woord en geschrift is hier al zoovele malen op gewe zen dat ik hier niet verder op behoef in te gaan, maar als men ziet hoe in de geheele wereld, ook in ons land en niet in 't minst in het Roomsche Zuiden alles wordt gedaan om de grondslagen van ons H. Geloof te on dermijnen dan is het zeker een duren plicht van ons door een krachtigen R. K. organi satie hier tegen over sterker te staan. Wat is er tiu noodig om onzen bond de plaats te doen innemen, welke haar rech tens toekomt? Maanden lang is hier in ons blad er al op gewezen, op alle centra's in ons land de Roomsche smeden bijeen roepen kringen vormen cn aansluiten aan onze Nat. bond. Hierv..or is echter uw aller mede werking noodig vooral ook de jorigeren Hei de bij te brengen voor hun collegas'. Samen werken om misstanden, welke helaas in ons vak bestaan, uit te roeien. Elkander steu nen w moeilijkheden In plaats van benadee- len. Zoo als uit ons program blijkt wordt al le zorg besteed aan de behartiging der stof felijke belangen. Ik kan u mededeelen, dat a-s. Vrijdag in Amsterdam een vergadering zal worden gehouden der Commissie inzake de Bisschoppelijke voorschriften voor bouw werken, waar door de. Diocesanen adviseurs belangrijke mededeelingen zullen worden gedaan. Wat er op wijst, dat ook dan onze i, fieor£Saniseerde smeden hun rechten -zullen krijgen. Vrijdag wonde ik eeno vergadering bij met den heer Nouwens in Utrecht, in zake de actie, welke gaande is, om den handel in landbouwwerktuigen in goede banen te leiden. In Tilburg en Venlo werden o.m, ook reeds hierover belangrijken bijeenkomsten gehouden en openen deze acties een mooi verschiet voor de landbouwsmeden. Bij het getrouw lezen van uw vakblad, zult u wel zien. dat er nog veel meer is, wat wij in samenwerking met onze zuster-organisatie tot verbetering der georganiseerden toe stand, het euvel van te lange credieten, onkostenbereking, betere verhoudingen met de werknemers, bestrijding onderlinge con currentie, dat alles kan alleen bereikt wor den door een sterke organisatie. Ten slotte moeten wij ook aan onze geestelijke be langen werken en heir i» de Kath. organi satie op zn best. Van onze geestelijke advi seurs hebben wij een krachtigen steun. Maar wij moeten ook medewerken door een meer intens katholiek leven. Wij moeten gebruik maken van de vele genademiddelen welke ons ten dienste staan. Om enkele, doch voornaamste te noemen: het bijwonen van de H. Mis door de week, de veel vuldige of dagelijksche communie, het brengen van offertjes voor de goede zaak, dit is de geestelijke rijkdom, welke ook onzen leden in den schoot vallen. Laat ons ook daarvoor strijden en gaan we met de beste voornemens het nieuwe tijdperk in. Het oude heeft afgedaan. Er zijn fouten ge maakt. Maar laat ons dit vergeven en ver geten. Van Haarlem begint de v'ctorie. a Hierna werden eenige telegrammen voor gelezen. De notulen van de bondvergadering te Tilburg worden onveranderd vastgesteld, alsmede het jaarverslag van den secretaris. De rekening en verantwoording over het jaar 1926 werden door den Bondspenning- meester uitgebracht. Eenige leden van de kring Haarlem stelden zxh beschikbaar om de verificatie-commissie te vormen. De be grooting over 1928 werd onve'randerd vastgesteld. De plaats voor de volgende bondsverga dering zal nader door het bestuur worden uitgemaakt. Als bestuursleden worden bij acclamatie gekozen de heeren A. Hevers te Tilburg en P. H. Kupers te Kerkrade. Af tredend zijn de heeren Meijers Ruijten te Nijmegen en Tielen te Sevenum. Ter vergadering kwam vervolgens nog de heer P. J. M. van Tetering, voorzitter van de R. K. Middenstandsvereeniging en werd met eenige hartelijke woorden door den bondsvoorzitter welkom geheeten. Hierna doet de vice-vooiyitter, de heer G. dAl erseenige mededeelingen over den stand van de propaganda en de uitbreiding van den bond, alsmede over de resultaten en perspectieven van de samenwerking. Binnen afzienbaren tijd zal iemand aan den bond worden verbonden om diens belangen en die van het orgaan voortdurend te be pleiten. De samenwerking tusschen de ver schillende smedenpatroonsbonden is nog nooit zoo sterk tot uiting gekomen, als in het afgeloopen jaar. Ook het vakblad is het laatste jaar met bijzonder dank wordt gebracht aan den groote sprongen vooruitgegaan, waarvoor heer Krijgsman uit den Bosch. Het vakblad moet worden het trekpaard voor den bond en voor de technische onderrichting in het vak. De leden worden aangespoord de leve ranciers op te wekken hun advertenties in het vakblad te plaatsen. Vervolgens huldigt spreker nog den bondsadviseur en den heer C. Koop als volgt: vele mannen van dit gehalte onze rijen komen versterken, dan gaan wij zeker in goede richting. Ja meerdere malen gaaft gij reeds te ken nen uwe plaats voor jongere krachten te willen inruimen. Wij hebben ons daarte gen verzet, alhoewel wij gevoelen, dat uwe leeftijd .u aanspraak geelt op een welver diende rust. Maar wij waren overtuigd, dat wij nog geen opvolger voor u in ons midden beza ten; vandaar dan ook dat wij zooveel het in ons vermogen ligt, u zullen steunen om uw taak te verlichten. Moge dan spoedig de tijd aanbreken, dat een man in ons midden gevonden %wordt, welke in staat is, om op c!e zelfde wijze als gij cat hebt gedaan, onze bond te be sturen. Moogt gij mijnheer Koop, dan het genoegen smaken nog vele jaren te zien hoe het werk, waarvan gij een der groote steunpilaren, een der oprichters zijt 'ge weest, hoe dat op dezelfde wijze wordt voortgezet en dan in ons bestuur een eere plaats inneme, welke gij voorzeker dubbel verdiend hebt. Dat God u nog vele jaren moge sparen voor uwe familie en voor onzen bond; en gij getuige moogt wezen van een grooten bloei. Dat is onze innige wensch. Mijnheer Koop en Pastoor v. d. Hout, na mens den Kath. Smedenptroonsbond gefe liciteerd met dit jubileum en van harte be dankt voor al hetgeen gij beiden door woord en daad en door uw voorbeeld voor onzen bond hebt verricht. Namens afdeelingen en verspreide leden feliciteert de heer J. F. Rekers, de voor- vitter van de huldigingscommissie, de heer Reekers, den jubileerenden bond en brengt hulde aan den Geestelijken Adviseur, den voorzitter en vice-voorzitter van den Bond. Namens de afdeeling Tilburg, brengt de heer H. Hovers, een woord van hulde aan den heer C. Koop en biedt een zeer artis- tieken inktpot aan door den kunstsmid van Boekei uit Lier vervaardigd. De heer Koop dankt voor de hulde hem gebracht en brengt vervolgens zeet warmen dank aan den heer Alders, die op zoo eminente wijze de belangen van den bond wist te behartigen, een voorbeeld van een katholiek patroon. Ook den Geestelijken Adviseur en de feestcommissie wordt door den voorzitter hartelijk dank gebracht. Ook aan den heer Hovers en in hem aan den Kring Tilburg wordt dank gebracht voor den steun steeds gebracht. De heer P. J. M, van Tetering feliciteert namens de R.K. Middenstandsvereeniging te Haarlem den feestvierenden bond. Dit spreker met des te meer vreugde, omdat juist de afd. Haarlem van den Bond zoo veel steun verleent aan le Haarlemsche R.K. Middenstandsveieeniging, Spreker biedt de beste wenschen aan voor de groei en boei van den Bond. De heer Alders brengt dank aan den heer mr. Pelerin en hoopt dat het hem ge geven moge zijn nog veel te doen voor de Haarlemsche R.K. Middenstandsvereeniging. Daarna komen in behandeling de voor stellen uit de verschillende afdeelingen. Dan komt aan het woord de geestelijke adviseur van den Bond de Z. Eerw. heer Pastoor v. d. Hout, Spreker brengt eerst hartelijken dank aan de hulde, die Z.E. gebracht is. Onder luid applaus deelt spreker voorloopig mewe zijn adviseurschap nog niet neer te leggen, hoe wel Z.Ew. wegens zeer drukke bezigheden niet alle vergaderingen zal kunnen bijwonen. De grootere bloei en verneiuwde autoriteit van den bond stemt spreker tot groote vreugde. Voor een groot gedeelte mag dit worden toegeschreven aan den heer Krijgs man. Spreker hoopt nog veel voor den bond te kunnen doen. De voorzitter dankt spre ker voor zijn woorden. De heer Rekers stelt voor om een actie te beginnen in Amsterdam. De vice-voor zitter zegt dit toe. Hierna vereenigd^ de leden zich aan een lunch, waarna een autotocht werd gemaakt door Haarlem en omstreken. Een gezamenlijk diner besloot dit goed geslaagde 2e lustrum. Geslaagd voor het examen Fransch L. O. de heer M. Lunenberg, en voor Engelsch L. O. mej. A. C. Joosten. beth's Gasthuis overgebracht. Bij nader on derzoek bleken de remmen niet in orde te zijn De bestuurder S., is in bewaring ge steld. HAARLEM, 8 Aug. Geëxamineerd 8 mnl. candidaten. Toegelaten de heer J. H. Wei, van Amsterdam. DE LEIDERS VAN HET N, A. C. Het bestuur van het Werkloozen Agitatie Comité-is thans samengesteld als volgt: G. Oversteegen, secretaris, Slaperdijk 62; J. H. Dekker, voorzitter, Brouwersplein 46; W. Versveldt, penningmeester, Lange Margare- thastraat 40 a. Als commissarisen werden herbenoemd de heeren B. Westhoff en J. A. Peterson Lange Molenstraat 12b. Gisterochtend zijn een groot aantal werk willigen, allen leden van de gecontracteerde werknemersbonden; op het bouwwerk aan de Slachthuisstraat begonnen. Dit ontlokte van de zijde der stakers, die lid zijn van de Federatie van Bouwarbiders hvig verzet uit", doch daar d politie, die van ht beginnen van den arbeid op de hoogte was gebracht, waren voldoende agenten ter bewaking aan wezig. Zooals wij reeds mededeelden, was er alle kans dat ook detimmerliedenwerklooszou- den worden als de staking nog eenngen tijd zou voortduren. De gecontracteerden bonden n.l, de R. K. Moderne en Christelijke meenden dat ht gevolg van het drijven de zijnde conflicten niet zoo ver mocht komen en zij besloten gezamenlijk in overleg met een aantal leden het werk te beginnen. Door de stakers wordt voor het werk ge post met de noodige scheldwoorden aan het adres van de werkwilligen. Opgegeven door WOENSDAG 10 AUGUSTUS. slotkoersen heden Gisteren Opening EN I ia. j 10771 voor VERVEN en STOOME1 Nadat ik straks als voorz der afd. Haar,- "cm namens mijn mannx de eerste zijn om de twee hoofdfiguren in ons bestuur geluk te wenschen; thans gevoel ik mij als Vice- voorzitter verplicht om namens den Bond een enkel woord uit uw aller naam te moe ten spreken. Wel weet ik dat beide mannen, het liefst al dezen lofuitingen achterwege wilien laten, doch wij zouden zeker in onzen plicht te kort schie'en, wanneer wij hen in dezen zouden gehoorzamen hoe gewillig wij ook in alle zaken tegenover hen zijn. Beide mannen, zoowel Pastoor v. d. Hout, als voorzitter Koop hebben bewezen, bet hoogere belang op den voorgrond te stellen Bij het vele parochiewerk van onzen ad viseur heeft Zijn Eerw. ng altijd tijd welen te vinden om ons met raad en daad ter zijde te staan: Waren wen enkele iaren ge leden reeds bang, dat Zijn Eerw. onzen bond vaarwel zou zeggen! Tot onze grootte vreugde mochten wij vernemen: „Zoolang ik maar even kan blijf ik adviesur van den R.K.S.B," Zeer Eerw. Heer Pastoor, dat stellen wij zeker op hcogen prijs. Dat toont uwe liefde voor onzen bond. Gij hebt medegemaakt de oprichting, den snellen bloei, maar ook de wederwaardig heden van onzen bond. Wij waren menig maal getuigen van uwe groote liefde, welke zich herhaaldelijk op een of andere wijze uiten en nu weder vandaag na U bereid werd gevonden het H. Misoffer voor Uwen bond zelf te komen opdragen, trotseerrtid alle meilijkheden; nu gij weder getuigen wilt zijn van het nieuwe leven, dat zich in den laatsten tijd in onzen bond ontplooit, nu rest ons daar maar een woord voor en dat is: „Pas'oor v. d. Hout. voor dat alles, onzen oprechten dank!" Het zal U zeker aangenaam zijn nog tseeds te mogen mede werken aan het nieuw ontbrekende leven, dat zich weder in onzen bond vertoond. Welnu wij vragen u dezen dag slechts één gunst. Als gij eiken morgen door uw Priester woord, den Schepper on het altaar doet nederdalen: ach herdenk dan in een kort gebedje onzen bond, mannen, huisgezinnen Vraag Hem, dat Hij onzen bond onder uwe medewerking, moge zegenen; dat Hij ons lielde wil geven voor elkaar en zegen over onze zaken en huisgezinnen. Dan pas toor, dan staan wij sterk; dan wordt onze strijd licht, dan zullen velen, door ons voorbeeld getrokken, onzen rijen komen verstekken. Dan bidc'en wij, dat de goede God u nog vele jaren in ons midden late en wij onder uwe Priesterlijke leiding met verdubbelde krachten blijven werken, op dat na enkele jaren onze bond het twee en drie dubbele ledental zal hebben van het oogenblik Dat Eerw. Directeur, is onze innige wensch. En u, mijnheer Koop, wat moet ik er nogMaandagmiddag omstr. 5 uur had op den aan toevoegen. De woorden schieten mij te Zijlweg tegenover de Duvenvoordestraat een kort om u te kunnen bedanken voor hetgeen j aanrijding plaats tuschen een auto, komen- K rt -1 L n L 1 V I ..li -1 J I 1 1 f t 1 .1 onzen geachten lezers en lezeressen beleefd verzoeken bij het schrfjven op de in onze Nieuwe Haarl. Courant voor komende advertentiën van in hun brieven de S taatsleeningen. 6% Nederland 1923 5% Nederland 1919 i'A Nederl 1917 6% N. ïadië 1923 D 4lA% N.-Ind. 1926B Banken. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij. Resc. Dito Industrieën. Jurgens gew NederL Kunstzijde Maecubee Holl. Kunstzijde Oude Philips Industr. Buitenland. Anaconda U. S. Steel te vermelden? De Administratie. De toestand van den heer J. T., die ge wond werd bij de botsing op den niéuwen Zeeboulevard, is thans tot bewustzijn geko men. Na een pijnlijken nacht is zijn toe toestand nu iets beter. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 7 Aug. een wedvlucht met jonge duiven van LibrSmont (België), afstand 278 K.M. Eerst- getoonde duif i u. 55 min. 33 sec. le en 2e J. Kefsper, 3e H. M. Willemse, 4e, 7e en 8e H. J. Petter, 5e C. F. v. Duffelen; 6e A. H. Lestrade, Uitslag wedvlucht Dax afstand 1051 K.M. le H. J. Petter. Geboren; 5 Aug., d. v. A. LeenZweers; z. v. L. GlazemakerVeth; 6 Aug., d. v. A. M. ValienduukHoek; z. v, E, v. Turn houtv. Dijk; 7 Aug z. v. E. Kramwnkel Dekker; z. v. M. C. RenstraVerhagen. Overleden: 6 Aug., M. E. Asselberghs Roeland, 69 j., Dreef; J. H. Warner, 82 j, Spaarne; 7 Aug., W. J. C. Kramerv. Wag- tendonk, 75 j., Hazepaters.laan; L. M. C. Vos- kuijl—va Hooijdonk, 64 j., Brouwersplen; 6 Aug., W. Wouters, 75 j., M. v. Heems kerkstraat; 7 Aug, H. R. Alberti, 22j., Wouwermansstraat; C. BurggraeveSpren- gers, 71 j., Tulpenstraat! Geëxamineerd 9 vrl. candidaten. Ge slaagd de dames: J. G. Guiaux, Groningen; G. A. J. M. Ver hoeven, Oss; W. A. M. J. Verhoeven, Oss; A. M. H. van der Wiele, Delft; J. M. de Vletter, Amsterdam; C. J. H. Knaap, Gro ningen. gij voor onzen bond hebt gedaan. Katholiek in merg en been, zijt gij voor ons een voorbeeld. Gij hebt den bond niet meer noodig, maar wij hebben u wel noo dig. Wij kunnen u nog niet missen. Steeds in voor- en tegenspoed bleeft gij op uwen post. Gij had maar één ideaal, namleijk de bloei van onzen bond. Tegenspoed hebt gij getrotseerd', slagen opgevangen doch alles bedekt met den mantel der liefde. Wij, die u bijzonder door onzen omgang heb ben leeren kennen, wij werden door uw vooibeelc.' aangespoord om uwe voetstap pen te volgen. Geve de goede God, dat de uit de richting Overveen en een aldaar geplaatste Ford, geladen met ijs. Een en ander werd veroorzaakt doordat de bestuur der van de rijdende auto, genaamd S. zijn hoed verloor, ede als gevolg daarvan raak te hij zijn stuur kwijt, terwijl hij tevens in staat van dronkenschap verkeerde. Beide auto's werden beschadigd. Naast de be stuurder zat W. dc W. wonende te Hilver sum, d:e met zijn rechterarm door het ge opende raam tusschen de twee auto's raak te, waardoor deze brak. Door de Ongevallendienst werd hij ver bonden en vervolgens naar het St. Elisa- d. van I. van Baekel—v. d. Meer, Maandagmiddag 4 uur had een bejaarde vrbuw op het Houtplein het ongeluk over een bananenschil uit te glijden en te val- letji. Zij bezeerde zich daarbij zoo ernstig aan de beenen, dat zij ondersteund door twee mannen een café binnengebracht werd waar verder voor haar werd gezorgd. Wanneer zal het publiek met het weg werpen van deze zoo gevaarlijke schillen voorzichtiger worden? GEWETENSGEL. Door den inspecteur der directe belastin gen alhier, le afdeeling, is 125 en 256,95 ontvangen aan gewetensgeld. Op Woensdag 17 Aug. loopt een goed koope trein 2e en 3e klase van Rotterdam D.P., Schiedam, Delft, Den Haag H.S.M 1 eiden en Haarlem naar Helder en terug. [Iet lid van Gedeputeerde van N,-Holland, en heer A. W. Michels, schrijft onder bovenstaand opschrift het volgende in „De Gemeente." In de mededeeling, die 'de gekozenen van den voorzitter van het Hoofdstembureau voor de verkiezing der Provinciale Staten van Noord-Holland ontvingen, komt onge veer de volgende passage voor: „Wij wijzen u tevens op het tweede lid van artikel 10 der Provinciale Wet, dat deze stukken u tevens tot geloofsbbrbibebf strek- We hebben ons gek gezocht naar een tweede lid van artikel 10 der Provinciale Wet; doch het is er waarlijk niet. De hier bedoelde bepaling is n.l. het 4e lid van arti kel 11, welk artikel zelf in bovengenoemd stuk eveneens in herinnering wordt ge bracht. Hoe de fout is ontstaan? We hebben eens opgevraagd den brief vas het Hoofdstem bureau van 1923 en 1919 en daarin troffen we dezelfde passage aan, die steeds, zonder dat de Wet er op is nagezien, schijnt te zijn overgenomen. De bepaling, waar het hier om gaat, kwam n.l. vóór 1921 als 2e lid van ar tikel 10 voor en is pas later verhuisd naar artikel 11, vierde lid. Het is niet erg, maar het staat een beetje slordig, als men wetsartikelen in herinnering brengt, die niet te vinden zijn. We achten het veiliger op deze fout te wijzen, nadat de Statenleden allen zijn toegelaten. Verbeeldt je, dat om deze informaliteit alle geloofs brieven eens ongeldig waren verklaard. Kunst na Arbeid. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de Harmoniever- eeniging „Kunst na Arbeid", zal een groot tuinfeest worden gehouden op Zaterdag 13, Zondag 14 en Maandag 15 Augustus a.s. op het terrein „Velserduin" welwillend afgestaan door den heer A. Bleeker. Het programma is als Volgl: Zaterdag: Groote kindervoorstelling van 2 tot 5 uur, optrèden van het Marionetten theater, Daarna van 7 tot 11 uur feestcon- cert te geven door „Kunst na Arbeid". Zondag: Wederom groote kindervoorstel ling. Daarna groot Festival, waaraan ver schillende plaatselijke zang- en muziekver- eenigingen zullen medewerken van 812 uur. Maandag: Na de kindervoorstelling van 3 tot 5 uur groot Tuinconcert te geven door het Sympbonie-orkest „Euphonia", dir. M. Adam. Gedurende de viering van dit jubi leum zal een groote verloting worden ge houden. Melkprijs. Met ingang van Zondag 8 Augustus is de melkprijs met een cent ver hoogd en gebracht van 11 op 12 cent per liter. Burg. Stand. Geboren: d, van A. G. VosGijzen. d. van C. v. d. Linden v. Bakel. z. van L. G. M. Tummersv. Aarsen. z. van M. E. WeyersJansen. Mijnbouw. Boeton Mijnb Redjang Lebong Petroleum. Pordtsche Petr. Geconsolideerde Kon. Olie Rubber. A'dam Rubber Deli Batavia Rub. Serbadjadi Silau V. I. C. O Allied Scheepvaart. Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend. Holl. Lloyd Holl. Stoomboot Kon. Ned. Stoomb. Kon. Paketvaart Mij. Nederland Rotterd. Lloyd Scheepvaart-Unie Marine comm Marine prei Suiker. H. V. A Java Cultuur Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak. Deli Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Spoorwegen, Southern' Rails Union Pacific Wabash Prolongatie 101£ 100%6 102 98? 284 175 Bieden Laten 59.27 59.33 9.75 9.80 34.69 34.73 12.12*v 12,13* 48.07 48.09 13.55 13.60 42.— 42.10 35.— 35.20 2.49%, 2.4912/, 7.37 7.47 27.85 28.— 66.75 66.85 64.35 64.45 66.85 66.95 Medegedeeld door WOENSDAG 10 AUGUSTUS. Berlijn Farijs Brussel Londen Zurich Rome Madrid een en New-York (cable) Praag Warschau Kopenhagen Oslo Stockholm De uitslag van het Nationaal Muziekcon cours te Diemen, tweede dag, luidt: Marsch-Wedstrijd. Sta Pal, Amsterdam, le prijs 57 punten; Haarlemsche Politie Muziekgezelschap 2e pr. 45 punten; De Harmonie, Amsterdam, 3e pr. 51 punten; St. Caecilia, Alkmaar, 3e pr. 51 punten., Concourswedstrijdd. 3e afdeeling Harmonie. Patiëntia Vincit Omnia. Soest, le prijs, 163 punten; R.K. Harmonie Adolf Kolping, Lisse 2e prijs, 142 punten; Harmonie Tuindorp, Amsterdam, 2e prijs, 137 punten; St. Caeci- Ha, Voorburg (Z.-H.), le prijs, 129 punten; De Harmonie, Amsterdam, 3e prijs, 109 pun ten; Harmonie Centraal, Amsterdam, 3e pr., 102 punten. le afdeeling Harmonie. St. Caecilia, Alkmaar, 99 punten geen pr. le afdeeling Fanfare. Sta Pal, Amsterdam, 2e prije, 141 punten; Het Nieuwe Zuiden, Amsterdam. 2e prijs 138 punten; De Verwachting, Aveborn. 3e prijs, 121 punten. Haarl. Politie Muziekgezelschap, Haarlem 2e prijs, 131 punten. UTRECHT, 9 Augustus. In den ouder dom van 89 jaar is hier ter stede over leden de heer K. Eland, oud-minister van oorlog, luitenant-generaal bij de genie, De overledene was ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw en dra ger van het Groot-Kruis van verschil lende buitenlandsche orden. De teraardebestelling zal Donderdag te Den Haag plaats hebben. AMSTERDAM, 9 Augustus. Met den sneltrein van 9.03 uit Den Haag zijn he denmorgen c'e Amerikaansche journalisten die een reis door Euröpa maken, in de hoofdstad gearriveerd Ter ontvangst waren op het perron aanwezig o a. mr. E, H von Baumhauer, secretaris van de Ne- derlandsch-Amerikaansch?. Kamer van luid. de natuurlijke regel voor de rer- zjrging van een bekoorli jk bubikopje met mooi glanzend en goed zittendhaar. Hieruit volgt, dat voor het bubi-kapsel de verzorging van het haar de hoofd zaak is. Een geregeld wekelijksche haarwassching met Pixavon geeft het haar een zijdeachtigen glans, zachte volheid en lichte soepelheid, de ge wichtigste voorwaarden voor het gra- cieuse kapsel van de elegante vrouw. Geen der gewone vloei bare zeepen bezit ook maar bij benadering de heilzame werking van Pixavon. Eischt altijd Pixavon (slechts inge sloten origineele fles schen) zoowel voor eigen gebruik, alsook in den kapperssalon. PIXAVON 7i Jlac.: Fl. 1,50 lïflac.Fl. 0,90 445e STAATSL 1TER1J. Trekking van Maandag 9 Aug. 2e Klasse 2e Lijst. Hooge prijzen: Prijzen van 30: 101 113 174 176 410 460 5C~ 529 580 582 583 £99 641 689 713 757 768 800 808 828 838 1007 1045 1052 1090 1135 1203 1295 1342 1411 1427 1463 1473 1537 1569 1579 1582 1667 1672 1723 1724 1730 1818 1945 1958 2036 2055 2070 2073 2192 2206 2242 2286 2340 2416 2425 2526 2543 2547 2558 2680 2796 2870 2872 2896 2973 2984 2993 2998 3004 3045 3070 3073 3086 3170 3180 3348 3363 3504 3513 3522 3546 3644 3676 3702 3751 3765 3,776 3*85 3792 3824 3920 40.31 4052 4175 4197 4213 4266 4282 4463 4473 4490 4528 4614 4661 4756 4Sf)2 4809 4814 4819 4859 4879 4930 4940 4944 4972 5004 5015 5066 5094 5114 5344 5396 5400 5422 5429 5457 5466 5568 5597 5606 5700 5834 5861 5920 5932 5958 5986 6188 6237 6249 6267 6277 6371 6391 6473 6476 6518 6539 6578 6652 6677 6720 6822 6833 6872 7020 7032 7061 7107 7142 7156 7210 7234 7248 7270 7391 7411 7438 7461 7485 7508 7558 7559 7633 7739 7779 7858 7879 7972 8003 8019 8061 8064 8066 8115 8127 8149 8165 8179 8231 8245 8298 8318 8357 8388 8421 8432 8442 8461 8464 8468 8648 8655 8689 8823 8874 8947 8962 8984 9013 9074 9089 9091 9095 9169 9205 9296 9308 9342 9363 9377 9400 942.6 9432 9439 9478 9488. 9508 9556 9572 9606 9665 9737 9745 9789 9823 9829 10088 10107 10109 10137 10149 10201 104S8 10562 10625 10642 10651 10656 10659 10668 10687 10760 10778 10791 10792 10803 1083? 10933 10938 10958 11013 11024 11040 11058 11077 11082 11087 11092 11113 11312 113' v 11410 11413 11421 .11467 11537 11542 115' 1 11636 .11681 11703 1)711 11727 11821 T1 tt 11853 11858 12006 12019 12034 12145 12 IT* 12189 12212 12303 12325 12371 12381 12412 12446 12485 12500 12594 12590 12622 12795 12798 12822 12860 12870 12910 13027 13036 13071 13154 13192 '3248 13335 13345 13572 13593 13647 13682 13752 13910 13964 13977 14066 14069 140S4 14127 14204 14259 14270 14298 14309 14388 14472 14503 14636 1*465." 14740 14875 14905 14932 15049 15,079 15111 15140 15210 15236 15244 15252 15283 15323 15350 15425 15533 15546 15568 15588 15641 15647 15767 85799 1580S 16147 16230 16320 16341 16449 16482 16576 16605 16668 16671 16690 16694 16729 16742 16769 16786 16787 16821 16837 16874 16917 16988 17113 17175 17176 17225 17322 17387 17511 17600 17665 17746 17781 17793 17833 17866 17896 17899 17933 17934 17983 17997 18042 18081 18089 18176 18191 18402 18439 18473 18474 18578 18581 18590 18741 18794 18831 18867 18901 19042 19050 19130 19133 19162 19182 19236 19270 19300 19346 19354 19357 19476 19481 19495 19498 19531 19536 19572 19591 19610 19642 19674 19721 19773 19795 19802 19872 19914 19925 19981 19993 20012 20090 20102 20128 20193 20210 20294 20325 20330 20365 20423 20471 20481 20592 20608 207^2 20750 20751 20781 20798 "0876 2097 4 OOG 3 20975 20984 20991 20997 Koophandel, J. Chabct, adjunct secreta ris en mr, P. J. Idenburg, die het ge meentebestuur van Amsterdam vertegen woordigde. LAREN (N.-H.) 9 Aug. De toestand der vijf passagiers, die bij het noodlottig tram ongeval te Laren zoo ernstig gewond zijn en in de R. K. Ziekenverpleging ,,St. Jan" worden verpleegd, baart nog steeds de grootste zorg. Alleen mej. Keibeek maakt het beter. VEENENDAAL, 9 Augus'.us. Gister middag heelt in het gehucht Remmerden bij Eist een windhoos gewoed, die groote schade heelt aangericht. Slechts' enkele sec. heeft de hoos geduurd. Een ijzeren geraamte met bekapping, van een in aanbouw zijnde loods ter 'groote van 40 bii 18 M, en ter hoogte van 10 M. werd finaal tegen den grond gedrukt. Van een der iizéren balken v-an pl. m. 10 c.M. dikte werd het bovenste gedeelte een slag omgedraaid. Zware ijzeren kettingen knapten af. Een 6-tal werklieden hadden toen zij de bui zagen aankomen, juist tevoren het gebouw verlaten. Een groote partij hooioppers werden door den hoos opgenomen en eenige meters ver der neergesmakt. Persoonlijk werd niemand getroffen. Proteststaking. NEW-YORK. Aan de proteststaking ten gunste van Sacco en Vanzetti, wordt door duizenden arbeiders deelgenomen. De leiders van de vakvereéniging „Industrial Worker of the World", Welke uit socialisten en communisten bestaat, verklaren, dat zich tot dusverre reeds' meer dan een half mil- lioen mannen en vrouwen bij de protest staking hebben aangesloten. SCHWERIN, 9 Augustus. In de vroege ochtenduren is een groot deel van Mecklenburg door hevige onwedèrs ge teisterd. Door het hemelvuur werden niet minder dan vier groote gebouwen getrof fen, c'ie tot dén grend toe afbrandden. Het binnenhalen van den oogst is- tij delijk onderbroken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2