m 5£ DONDERDAG en VRIJDAG ZIET ONZE ETALAGES UIT DEN OMTREK. BEVERWIJK. HEEMSTEDE. AERDENHOUT. r OVERVEEN. BLOEMENDAAL. SANTPOORT. VRAGENBUS. LUCHTVERKEER. De Oceaanvlncht van Duitschland naar Amerika. Een buitenkansje voor iederen honderdsten passagier. De Zuidpoolvlucht van By cd. m P Onderstaande artikelen, worden UITSLUITEND op genoemde dagen tegen genoteerde prijzen verkocht. Wij behouden ons hel recht voor, een het opkoopen, door wederverkoopers te Kousen. waarde nu voor 0.93 0.80 0.30 Heeren-Modeartikelen. 93 75 1.63 2.35-1.75 2.95 1.95 0.33 0.28 17Vz Huishoudelijke-Artikelen. Lederwaren. Witte Goederen. waarde bepaald aantal stuks al te geven, ten einde voorkomen. Fournituren. nu voor 0.33 0.93 0.34 0.93 0.39 0.33 0.54 Zakdoeken. Werkmans Goederen. waarde nu voor PRIMA REGATTA BOEZEROENS 1.40 Kindergoed. Katoentjes. 1.98 1.35 2.55 Tricot Goederen. dames hemden, fil d'ecosse, in 1.05 0.74 waarde Stoffen. Corsetten. Kleedjes. Schorten. 9.74 1.89 0.44 nu voor O.I6V2 0.31 0.34 1.04 0.74 Lingerie. 0.59 0.33 1.40 2,75 0.35 0.63 1.55 1.95 0.59 De winkelsluiting op IS Augustus e.k. Het bestuur der afdeeling Beverwijk van den Nederl. R. K. Bond van Handels-, Kantcor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië", heeft aan de H.H. Werkgevers in het Winkelbedrijf een circulaire gezonden waarin wordt verzocht om op 15 Augustus, den feestdag van O. L. V. Hemelvaart hun winkels te sluiten en/of het R. K. personeel vrijaf te geven. Geen pclitie-pcst in den Wijkermeerpol- der. In de raadsvergadering van 15 Juni j.l. werd in handen van B. en W. gesteld om prae-advies een adres van de wed. A Klomp, houdende verzoek om: lo. een vasten politiepost in den Wijker- meerpoller te vestigen met een telefonischs verbinding naar het politiebureau, ten eindt bij eventueele ongevallen spoedige hulp te kunnen verkrijgen; 2o. een behoorlijke verlichting langs den Wijkermeerweg aan te brengen. Door G. G. C. Ruiter en 18 andere bewo ners van den Wijkerpolder is instemming met dit verzoek betuigd. Ten aanzien van het verzoek sub 1, deelen B. en W. mede, dat de vestiging van een vasten politiepost een jaarlijksche uitgaaf zal vorderen van ongeveer 5000.Vooreerst zal de aanstelling van een tweetal agenten noodig zijn, waarmede een bedrag van rond 4OC0.per jaar gemoeid is, terwijl ver volgens de exploitatie van den politiepost (rente en aflossing gebouw met arrestanten- lokaal, verlichting en verwarming enz.) op ongeveer 1000.per jaar kan worden be groot. Naar de meening van B. en W. is het niet verantwoord de gemeenle-begrooting met een dergelijke hooge som te belasten, te meer, waar het niet gebiedend noodzakelijk is een geregeld politietoezicht in den pol der te hebben. Eene vergelijking met het stedelijke gedeelte der gemeente gaat niet op, omdat dit gedeelte uit den aard der zaak meer toezicht vereischt. De polder Kan in dit verband worden vergeleken met het plat teland, waar het politietoezicht buiten het dorp veetal uitsluitend wordt uitgeoefend door de Rijksveldwachters. B. en W. moeten dan ook ontraden om op dit gedeelte van adressante's verzoek in te gaan. Een telefonische verbinding gedurende den nacht zou door plaatsing van een tweede toestel ten politiebureele wel kunnen wor den aangebracht. Hierbij doet zich echter het bezwaar voor, dat het politiebureau des nachts gedurende 4 4 5 uren onbezet is, zoo dat de kans op gehoor gedurende den nacht zeer gering is. Om hierin verbetering te brengen zou ook een uitbreiding van het politiecorps moeten plaats hebben. Met betrekking tot het verzoek sub 2, deelen B. en W. mede. aat binnenkort het aantal lantaarns langs den Wijkermeerweg zal worden uitgebreid. De afdoening dezer uitbreiding, zoowel langs'den Wijkermeer weg, ais in de overige gedeelten der ge meente, heeft gewacht op de infunctietreding van den nieuwen Directeur der Lichtbedrij- ven. In verband met het vorenstaande stellen B. en W. den raad voor op het verzoek sub 1 afwijzend te beschikken en adressante mede te deelen, dat aan haar verzoek sub 2 binnenkort zal worden voldaan. De verlichting van den Polderweg. Naar aanleiding van de gedane toezeggin gen bij de behandeling der gemeentebegroo- ting vcor 1927, hebben B. en VCL een on derzoek doen instellen naar de gewenschte uitbreiding der straatverlichting langs den Polderweg. De Directeur der Gemeentelijke Lichtbe- drijven heeft in verband hiermede geadvi seerd om het aantal lantaarns met 13 te vermeerderen, zooda-t het aantal dan wordt gebracht op 19. De afstand tusschen de lan taarns bedraagt dan 50 Meter, waardoor een afdoende verlichting is gewaarborgd. De kosten dezer uitbreiding worden be groot op f 1664. B. en W. stellen den raad voor tot deze uitbreiding te besluiten en het daarvoor bencodigde crediet ad 1664 toe te staan. De verkoop van bevroren vleesch. In dc raadsvergadering van 15 Januari 1924 werd vastgesteld een verordening op den verkoop van bevroren vleesch, waarbij het o. m. verboden was om in dezelfde locali- teit bevroren vleesch en vletsch, afkom- stig van in het binnenland geslachte dieren, ten verkoop in voorraad te hebben. Zooals bekend is, is deze verordening bij raadsbesluit van 22 April 1924 op advies van Ged. Sta.ten weer ingetrokken, aange zien dat College van meening was, dat het niet in het belang van het publiek is, om den verkoop van builenlandsch naast den verkoop van inlandsch vleesch geheel te .verbieden. De Fondsvereeniging in den Kouringo- kring „Beverwijk" heeft B. en W. bij schrij ven van 27 Mei j.l. verzocht om te be vorderen, dat een verordening wordt vast gesteld, waarbij het verboden zal zijn om in localiteiten, waar bevroren vleesch wordt verkocht, inlandsch vleesch van dezelfde diersoort te verkoopen. Dit verzoek werd door B. en W. om ad vies gezonden naar den Keuringsveearts en den Vetercnairen Inspecteur der Volksge zondheid. Zoowel de Keuringsveearts als de Inspecteur zijn van mcening, dat het zeer Jjewenscht ma,g heeten een verordening op den verkoop van buitenlandsch bevroren vleesch, in den door de Fondsvereenig.ng genoemden zin vast te stellen. B. en W. kunnen zich hiermede vereeni gen en bieden den raad een concept.ver ordening ter vaststelling aan. Concert van „St. Michael in Groenen dal. „St. Michaël" wil haar dankbaar heid toonen voor den financieelen steun, die haar in staat gesteld heeft verschillende aieuwe instrumenten, w.o. eenige pauken, aan te koopen, en zij meende dit niet beter te kunnen deen, dan een extra concert aan I de ingezetenen aan te bieden in Groenen-1 daal, waar ieder ruime gelegenheid heeft te komen zien naar de nieuwe instrumen ten en te lu steren naar wat St. Michael ten gehoore zal brengen. Het concert zal gegeven worden des mid dags van 3 tot uur. St. Michael hoopt op de belangstelling van een groot aantal in gezetenen. Een infcraakje. In den nacht van 8 op 9 Augustus 1927 is alhier ingebroken in een perceel aan de J. C. v. Oostzanenlaan. Door de(n) inbreker(s) is medegenomen eenige zilveren voorwerpen en de inhoud van een kinderspaarpot, ongeveer j 5. De dader is aan de achterzijde binnen gekomen door een tuimelraam dat op een kier heeft gestaan. Van de(n) dader(s) geen spoor. Door de politie zal een nader onderzoek ingesteld worden. Excursie tuinlieden. Donderdag 11 Augustus zullen de leden der Onderlinge tuinlieden-vereeniging „Aerdenhout en O." eene excursie houden naar huize „Kareol en Aerdenhout. Duivensport. Zondag 7 Augustus werd deelgenomen aan den wedvlucht van Li- brimout, afstand 278 K.M. In concours vlogen slechts 33 duiven. Losgela'en om 10,20, bereikte No. 1 haar hok cm 2,1,40 sec. en de laatste prijswin naar om 2,13,48 sec. De prijzen werden als volgt gewonnen: 15 A. v. Zadel; 2. J. G. v. d. Meer; 3— 7 A. J. Verdonschot; 4. W. Eekhof; 6. H. Witteveen. De uitgeloofde zilveren medaille werd ge wennen door A. v. Zadel. MUZIKALE OMMEGANG. Op de laatstgehouden gecombineerde vergadering eer drie plaatselijke muziek corpsen „Eensgezindheid", „St. Michael" en „Excelsior" werd besloten een gezamelij- ke muzikale wandeling tc maken, om uiting tel geven aan de goede onderlinge ver standhouding die er heerscht tusschen de drie corpsen. Deze muzikale wandeling zal as. Zaterdag plaats hebben. Om beurten zal elk corps een nummer geven, zoodat er onafgebroken gespeeld wordt. Om 6.30 uur zal afgemarcheerd worden van het Raadhuisplein, voor de volgende route: Camplaan, Wilhelminaolein, Cloos- terweg, Molenwerfslaan. Sumatrastraat, Lombokstraat, Borneostraat, Laan van In- sulinde, Achterweg, Wilhelminaplein, Voor weg, Glipperweg tot wissel bij Gliphoeve, dan terug door Prinsenlaan, Heerenweg, Zannvoortschelaan, Clivialaan, Laan von Rozenburg, Adriaan Pauwlaan, Overbosch laan, Bronsteeweg, Heemsteedsche Dreef, Jeroen Boschlaan, Lucas van Leydenlaan, Jan van Goyenstraat, Nieuwe Molenaars plein, Pieter Aartslaan, Heemsteedsche Dreef, Overboschstraat, Bronsteeweg, Bin nenweg, Raadhuisstraat, Raadhuisplein, al waar na aankomst door de drie vereeni- gingen een gezamenlijke marsch zal gege ven worden onder leiding van den heer'Joh. Betz, de directeur vn het oudste corps, nml. van Eensgezindheid. DE VERKEERSHEUVELS. Onze correspondent te Bloemendaal schrijft ons Toen ik indertijd een waardeerend artikel tje schreef over de verkeersverbeteringen aan den Viersprong te Aerdenhout, waar de ge meente 4 verkeersheuvels aanlegde, werd ik daarover aangesproken door iemand, die met die veranderingen heelemaal niet ingenomen was, die in z'n afkeuring zelfs zoover ging, dat hij zelfs de noodzakelijkheid bepleitte van een lijkenhuisje en een ambulance daar ter plaatse na die zoogenaamde verbetering, „want" ging m'n zwartgebrilde zegsman voort, „dat er daar „brokken gemaakt" worden, staat zoo vast als een huis." Hoe weinig ik 't met hem hierover eens was, bewees mijn antwoord, dat de verzekeringsmaatschappijen tegen on gelukken en tegen automobielbeschadigingen veeleer een gratificatie moesten verleenen aan den ontwerper van dat uitgedachte verkeers systeem. Eenige weken ging alles prachtig. Meer dan eens ben ik op dat punt eens gaan kijken, hoe 't publiek reageerde op die veran deringen. En 'k was enthousiast. Tevens kwam ik tot de ontdekking, dat zij, die aan vankelijk tegenstanders waren van een gewij- zigden toestand door de ondervinding tot voorstanders waren geworden. Maar gisteren werd ik door m'n zwartbril- ligen vriend aangesproken met een „Wat heb ik je nou gezegd V' Aangezien hij me nog niets gezegd had dien dag, dan 't gebruikelijke goeie morgen, gaf ik natuurlijk ten antwoord, dat ik nog niets van hem gehoord had. „Daar hebben ze al een van die paaltjes op een van die vluchtheuvels omver gereden," verduidelijkte hij, doelende op een der mooie kunstgranieten paaltjes, welke van 6 dikke ijzeren staven als bewapening zijn voorzien. „En is dat paaltje opgenomen in de ambu lance of overgebracht naar 't lijkenhuisje was mijn wedervraag, waarop hij repliceerde met een uitdrukking, die ik zoo vrij was niet na te komen, aangezien ik daar voor me zelf geen persoonlijk voordeel in zag. En om zijn nog steeds niet overwonnen antipathie tegen den nieuwen toestand tot uiting te brengen, beweerde hij, dat 't daar heelemaal niet was, zooals 't behoorde. Maar hoe 't dan wel be hoorde, werd er niet bij verteld. Ik gaf hem den goeden raad, den Minister van Water staat te adviseeren, de pieren van IJmuiden te doen sloopen, want er zijn ook wel eens sche pen tegen of op de pieren gevaren. En kapi teins en loodsen zijn nog wel gediplomeerd, hetgeen men van alle autobestuurders niet kan zeggen. Neen, al is dit paaltje gesneuveld als slacht offer van 't moderne verkeer, P. W. zal wel zoo wijs zijn, er een nieuw voor in de plaats te zetten. En 'k ben er heelemaal niet bezorgd over, dat de automobilist, die 't paaltje uit zijn perpedicularischen stand stootte, 't niet uit eigen portemonnaie zal moeten betalen. De politie is tenminste maar begonnen, van 't ge val proces-verbaal op te maken. V. Een windhoos trok over Hatert bij Nijmegen en ontwortelde in een minimum van tijd talrijke boomen. De foto geeft een duidelijk beeld van de verwoesting welke werd w aangericht. Gevaarlijk zand. Na den zwaren re genval van Zaterdagmiddag, waardoor veel zand van de oploopende zijwegen gespoeld werd op de hoofdwegen, moest er direct melding gemaakt worden van tuimelpartijen van fietsrijders die in dil zand slipten en daarbij kwetsuren opliepen. De Spoorlaan lijdt aan chronische ge vaarlijkheid als gevolg vrn overstuiving door het aangrenzend, nog niet afgezande, duin, waardoor de spoorlijn tot bijna op de helft versmald is. Reeds zagen we 's avonds eenige malen fietsrijders bij het uitwijken voor auto's in dit mulle zand slippen. Zou de man. die dit duin moet afzanden, niet eens kunnen beginnen, met dit overge- s' even zand in de eerste plaats weg te halen? 't Spaart hem nog een eind rijden uit, 't zand moet toch weg en hij doet er een goed werk mee. Personalia. Geslaagd voor het exa men Fransch L. O. mej. D. van Hall. Ringrijden. Reeds eenigen tijd geleden meldden wij dat. ter gelegenheid van het 175-jarig bestaan van „Santpoorls ringrij den", dien dag bijzonder gevierd zal wor den. Des morgens, 24 Augustus, zal te ne gen uur begonnen worden, met ringrijden per fiets dm prijzen. Dc ringrijderij met paard en tilbury voor dames en heeren vangt aan te één uur. Hiervoor zijn be schikbaar vier prijzen en een troostprijs voor dames en evenzoo voor heeren. Be grijpelijker wijze worden ook de verzilverde wisselprijzen „verstoken", wal feilen kamp zal geven. Tot slot een grotsch en kostbaar vuur werk. Het geheel een mooie herdenkings dag. Vr. Hoe kan ik vetvlekken uit een zalm kleurige zijden japon verwijderen? Antw. Met benzir.e of zwavel-aether. Doop een propje ontvette watten of een schoon wil katoenen doekje in het vocht, doch niet te nat anders worden het krin gen, en wrijf daarmede de vlek. Vr. Ongeveer 2 maanden geleden heb ik Spireaplanten in den vollen grond gezet; zij zijn dood gegaan en ik heb ze met den grond gelijk gemaakt. Nu komen zij prach tig op. Hoe moet ik ze nu verder behan delen; kan ik ze den winter overhouden; moeten ze veel water hebben? Antw. Geef uwe Spirea volop vloeimest en water en laat haar rustig, den winter in uwen tuin doorbrengen. Volgend voorjaar zal zij weder uitgroeien en wellicht eenige bloemen geven. Hei daarop volgend jaar zal zij, indien u haar rustig laat staan nor maal in groei en bloei zijn. Vr. I. Zoudt u mij adressen op willen geven van R.K. Tooneelclubs, of van ge mengde voor jongedames in Haarlem of omstreken? 2. Kan een persoon van 16 jaar geld van de Spaarbank halen van een boekje van iemand, die 10 jaar ouder is? Antw. 1. Tooneelclub „Sint Theresia", Kleine Houtweg 22; leidster mej. C. C. Sta- venuiter; idem „St. Bavo", leidster mej. F. v. d. Berg, Zijlweg 63; Tooneelclub „Animo", mej. de Rooy, Turfmarkt 20, Too- neelvereen. R.K. Jongevrouweubond, leid ster Mej. Toos Nelissen, Parklaan 37. 2. Dat hangt geheel af van de reglemen ten van deze Spaarbank. Vr. Heeft de Hanze-bank dit jaar nog uitbetaald? Antw.: Voor zoover ons bekend is, niet. Vr. Hoe luidt het adres van den Consul van Oostenrijk hier te lande? Op welken dag en welk uur kan men hem spreken Antw. Consul voor Oostenrijk te Am sterdam, is de heer O. Schnabel, de Lai- ressestraat 153. Hij is te spreken op de gewone kantooruren. Vr. Moet men voor Duitschland, Frank rijk of Beg'ë alleen een pas of een pas en een bewijs van Nederlanderschap hebben. Zoo ja, waar kan men dan een par krijgen en wat zijn de kosten. Is er nog verschil <n als men voor é'n of meer dagen naar een als men voor een of meer dagen naar een Antw. Voor Duitschland en Frankrijk is een pas zonder visum noodig; voor België een bewijs van Nederlanderschap. De pas moet u aanvragen aan de gemeente-secre tarie uwer woonplaats. De kosten zijn 2.50 plus legesk'osten, die afhankelijk zijn van de plaats, waar u woont. De duur van de reis maakt geen verschil, wel zijn er soms gemakkelijker regelingen in het grens verkeer. Vr. Wat is de richfige weg van Amster dam naar Rochefort in België en wat zijn de kosten per spoor? Antw. Informeer even aan het station uwer inwoning. Als u bedoelt den koristen weg per fiets, meld ons dit dan nog even, dan zullen wij u dien opgeven. Vr. 1. Zijn er nog andere R.K. vroedvrou wenscholen dai-,die te Heerlen? 2. Welken leeftijd moet een meisje heb ben om te worden toegelaten? 3. Hoe lang duurt de opleiding? 4. Welke kosten zijn er aan verbonden? 5. Is er te Amsterdam of Leiden ook een neutrale opleidingsschool of -cursus? 6. Geeft een Mulo of H. B S. 3- of 5-jarig diploma recht op vrijstelling voor toela- tings-eamen? Antw. 1. Neen. 5. Ons niet bekend. Wal de andere vragen betreft, kunt u alle in lichtingen krijgen bij de school te Heerlen. In de vragenbus van uw blad vraagt een lezer inlichtingen omtrent het Genootschap „de Ster in '1 Oosten", waarop u hem uiter aard slechts een beknopt antwoord geven j kan. Ik zou u nu willen verzoeken dien lezer langs denzelfden weg opmerkzaam te maken op het zécr mooie apologetische maandschrift „Het Schild' dat slechts 3 per jaar kost. In het Augustusnummer no. 2 van dit tijdschrift komt toevallig een zeer uitgebreid artikel over dil onderwerp voor van de hand van Prof. Verhaar uit War mond. Wanneer de lezer in kwestie zieh voor dit soort artikelen interesseert, is „Het Schild" voor hem „het" blad. Hij kan zich als abonné opgeven bij prof. Verhaar te Warmond. De nieuwe jaargang is juist begonnen. Vr. 1. Is het waar, dat men in de maand Augustus op vertoon yan een spoorkaartje kosteloos toegang heeft tot Artis? 2. Zoo neen, hoeveel bedraagt dan de toegangsprijs voor volwassenen en kinde ren beneden 10 jaar? Antw. 1. Ons niet bekend. 2. Artis is toegankelijk voor Amsterdam mers op Hemelvaartsdag, iederen Zaterdag van 1 Mei tot 1 October en gedurende de geheele maand September op werkdagen. Toegangsprijs 25 cents. Vreemdelingen be talen een toegangsprijs van 1, op Zondag verhoogd met 20 procent vermakelijkheids belasting. Vr. Is serie 4060 no. 30 van 'sLands- weerbaarheid al uitgeloot? Antw. Nog niet uitgeloot. Vr. Zijn er in Rusland en Engeland pries ters, die niet aan den Paus gehoorzamen, maar onder t'fizicht van den Staat staan en zijn er ook wel, d'e aan den Paus ge-, hoorzamen? Antw. Goede Katholieke priesters ge- hoorzamen aan den Paus. Katholieke pries; ters zijn er natuurlijk in Rusland en in En geland. Met priesters die niet aan den Paus gehoorzamen bedoelt u waarschijnlijk de geestelijken der Anglicaansche kerk en Schismatieke Russische kerk. Ook die be staan er. Wij stellen ons voor binnenkor' in een artikeltje nader op dit onderwerp terug te komen, omdat de plaatsruimte >n deze rubriek niet toelaat het uitvoeriger dan nu te doen. Het schijnt thans ernst te worden met de plannen voor een Oceaanvlucht van Duitschland naar Amerika. Althans de beide voor dien tocht bestemde vliegtuigen worden thans aan een nauwkeurig onder zoek onderworpen. De start voor de vlucht van Dessau naar Amerika is thans vastgesteld op a.s. Zaterdag daar op het oogenblik het weer boven den Atlantischen Oceaan ongunstig is en de piloot Koehl eerst moet herstel len van de verwonding, welke hij bij een defect door uitstroomende benzinedampen heeft opgedaan. De Electrolux Maatschappij heeft voor den eersten Duitschen transaflantischen vlucht 50.000 mark uitgeloofd. Behalve de door de stad Philadelphia uitgeloofde 25.000 dollar voor den eersten Duitschen vlieger, die een tocht over den Oceaan heetf volbracht, hebben tal van Ameri- kaansche maatschappijen belangrijke som men voor hetzelfde doel uitgeloofd. Op een ontvangst van persvertegenwoor digers wees de chef van de persafdeeling der Junkers-fabrieken erop, dat de Jun- kers-fabrieken bij de ontwikkeling van bet transoceanische vliegverkeer groote waarde hechten aan nauwe samenwerking met de scheepvaartmaatschappijen, waaraan de vliegtuigen voor het snel vervoeren van post en passagiers nabij de kust reeds thans zeer groote diensten kunnen bewij zen. De Junkers-fabrieken staan op dit punt dus lijnrecht tegenover de Lufthansa, die op bet standpunt staat, dat het pas sagiersvervoer over den Oceaan in de toekomst in de eerste plaats zaak is van het luchtverkeer. Het bezoek aan Schiphol was Zondag él. uitermate groot. Niet minder dan 284 pas sagiers namen aan de rondvluchten deel. Om deze kennismaking met het luchtver keer nog meer aan te moedigen, heeft de K. L. M. nu besloten met ingang van heden (voorloopig) aan iederen lOOsten passagier een gratis rondvlucht aan te bieden. Door enkele bl,~den werd uit het bericht, dat Edsel Ford, die indertijd de Noordpool expeditie heeft gefinancierd, thans ook de financiering van Byrd's Zuidpool-expeditie op zich zal nemen, de conclusie getrokken, dat Byrd dus voor zijn Zuidpool-expeditie wel gebruik zal maken van Ford s vlieg tuigen. Wel is waar heeft Ford aan Byrd aan geboden van zijn vliegtuigen gebruik te ma ken, doch dat had hij ook reeds voor de Noordpool-expeditie gedaan en evenzeer als bij die gelegenheid zal ook bij de thans in voorbereiding ziinde expeditie gebruik wor den gemaakt van Fokker-vliegtuigen. Ter gelegenheid van het 2e lustrum van den R.-K. Bond van Smedenpatroons, vereemg- den zich te Haarlem de leden van deze vereeniging, uit alle deelen des lands. Onze ioto toont het gezelschap voor de Ruïne van Brederode te Santpoort, waaraan een bezoek werd gebracht. DAG AANBIEDING DAMES KOUSEN, prima Macco, alle mode tinten ZIJDEN DAMES KOUSEN, prima kwal., pracht kleuren DAMES KOUSEN, zeer fijn katoen met vesterkte voet 1.45 1.35 0.55 1.60 2.40 4:50 2.75 HEEREN PETTEN, prima Eng. stoffen, alle maten, uitzoeken DAMES TOMPOUCES, prima Taf- taline, moderne stokken HEEREN PARAPLUIES, diverse soorten 3.50 tot 2.50 PIQUE OVERHEMDEN, alle maten, zeer goede kwal HEEREN OVERHEMDEN, prima percal, alle maten ZIJDEN DASSEN, ZELFBINDERS, 0.59, 0.49, ©„3© nieuwste dessins, nu voor PRIMA HEEREN SOKKEN, buitengewone aanbieding, alleen gedurende dagaanbieding, voor JAPANSCHE THEEKOPJES, klein formaat, ©„J© blauw décor, per 6 stuks, nu voor JAPANSCHE THEEKOPJES, prima dun ^g© porselein, waarde 0.22)4, per 6 stuks nu vi" JAPANSCHE THEEKOPJES VOOR HEEREN ©„2J, waarde 0.29 nu voor KOFFERTJES met koperen sluiting 0.28 diverse maten, uitzoeken, nu 0.48 0.43 0.36 SCHOOLTASSCHEN, zw. leerdoek m. sl. |,„25 waarde 1.60 nu voor BOODSCHAPTASSCHEN, fijn ©a©8 °.79 gevlochten rafia div. kleuren nu voor HEEREN PORTEMONNAIES. prima leder 0.79 waarde 1.20 nu voor REISMANDEN, fijn gevlochten 2.35 1.95 17.9 met lederen riemen nu voor HANDDOEKEN, prima gerstekorrel 0.49 met roode rond, 70 X 70 ONTBIJTSTELLEN in div. kleuren 1.40 laken met 6 bijp. vingerdoekjes BONTE HANDDOEKEN, zw. kwaliteit 0.49 groote maat TAFELLAKENS, groote maat 1.25 zware kwaliteit HEERENPANTALONS, half zijden 1.60 1.24 macco DAMES BAD COSTUMES, div. 1.60 1,24 kleurgarneering HEEREN BACCOSTUUMS, kleur- 1.20 0,94 echt zwart BADMUTSEN, in div. kleuren 0.70 ©.49 en modellen PRIMA DRUKKNOOPEN, roestvrij 0.22)4 O.I6V2 12 dozijn gesorteerd in 4 maten KOUSEN APOTHEEK doosjes inhoud. 0.23 10 rol zijde in div. kousenkleuren FESTON, stukjes a 10 Meter, div. 0.30 ©.23 dess., goede kwaliteitswaarde HAARZIJDE, nieuw artikel, bollen 0.33 150 Meter, zeer fijne draad ZIJDEN SHAWLS, pracht dessins 2.60 1.45 PRIMA HEEREN ZAKDOEKEN 0.59 fijn Zephir met moderne rand HEEREN ZAKDOEKEN, fantasie 0.50 zeer fijne kwaliteit DAMES ZAKDOEKEN met gekleurde randen per 6 stuks in map nu voor mansmaten BLAUW KEPER maten MANCH. BROEKEN, ijzersterk 3.25 WOLLEN MUTSEN met pluim, wit 0.95 met rose GLANSGAREN JURKJES, mooi 1.45 model KATOENEN J ON GEN TRUITJES 0.65 met schoudersluiting zeer voordeelig JASSEN mans- 2.60 div. modekleuren DIRECTOIRES, fil d'ecosse in div. 1.05 modekleuren CRêPE in mooie kleuren en dessins 32)4 pracht artikel Pi.MPADOUR SATINET in moderne 0.45 dessins LINNEN VOOR JONGENS PAKJES 0.55 ijfcersterke kwaliteit CRêPE DE CHINE, zware kwaliteit 1.75 in 50 moderne tinten KUNSTZIJDE in de nieuwste streepen 0.59 en ruiten WOLLEN MOUSELINE, pr. kwaliteit 0.85 in vele smaakvolle dessins MANTELVOERING, dubbel breed, 0.85 in de nieuwste dessins SPORT CORSET met onbreekbare 3.60 baleinen BUSTEHOUDERS, geheel van Elastiek 1.40 20 c.M. breed JARRETEL GORDELS met 2 paar 0.85 sterke Jarretelles THEETAFELKLEEDEN, rijk bestikt 0.75 FAUTEUILKLEEDJES, imit. filet, 0.49 aardige dessins POMPADOUR SCHORTEN diverse 1.95 modellen en kleuren POMPADOUR SCHORTEN, de 2.25 nieuwe mode, keus uit 100 dessins, wachc DAMES HEMDEN PANTALONS 1.20 keurig gemaakt met entr. en borduursel DAMES HEMDEN PANTALONS 0.90 fijn katoen, moderne afwerking NACHTHEMDEN, keurig gemaakt, 1^90 met fijne borduursel NACHTHEMDEN, zeer fijne kwal. 2.60 met entredeux en borduursel SLOOPEN, geborduurd. rondom 0.85 gefestonneerd met ajour VROOM DREESM ANN - Haarlem -V-'r 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 8