Hérmga S V/utfiricli, naarïem Verkeers.ongevallen. CAiZ-CUXCRt Amsierdamsche Beurs CHEQULKOERSEN k Centrale Verwarming burgerlijke stand. Berichten uit onze vorige oplage. (AdvJ De Derde Haarlemsche Kruideniers- beurs in het Gemeentelijk Concert gebouw te Haarlem op 20, 21, 22 en 23 September a.s. De watermachine in werking. De grondwerkersstaking te Haliweg. Burgerbelangen. Schouwburg Jansweg. Courantenbezorgers. Italiaansche Opera. Een sensationeele rit. Geen spreekuur. Personalia. PERSONENTREIN GEDEEL TELIJK ONTSPOORD. Geen persoonlijke ongelukken. VAN ONZE RECHTBANK. De staking bouwwerk Slachthuis* straat. Volksfeesten in Zuid-Schalkwijk. HoIIandsche Cultuur Maatschappij. Autobus-Concessies. Proeftocht van het s.s. „Op ten Noort." Aanbesteding. IJMUIDEN-ÖOST. HALFWEG. ROTTERDAMMER Gebotteld verkrijgbaar bij de N. V. RAMAKERS en van BERKUM, Koudenborn 54-56, Haarlem De Spaarne-Bank, Haarlem ioi3/i6 H de Spaarne-Bank, Haarlem ZANDVOORT. HILLEGOM. DRIEHUIS—VELSEN. BEVERWIJK. BLOEMENDAAL. HAARLEMMERLIEDE. Het noodlottig tramongeluk bij Laren. Weder een belangrijke demonstratie op Levensmiddelengebied. Men meldt ons Zooals wij reeds eerdet in ons blad vermeld hebben, organiseerr de Vereeniging van Winkeliers in Koloniale Waren „Ons Belang" afdeeling Haarlem en Omstreken van den Nederlandschen Kruideniersbond, evenals in September 1925, en 1926, wederom de volgende maand een Kruideniersbeurs. Zij is tot de organisatie overgegaan, aan gemoedigd door het groote succes der vorige Kruideniers-Beurzen en mede, omdat ver scheidene fabrikanten en leveranciers daarop reeds in 't voorjaar hebben aangedrongen, want vele fabrikanten die de vorige jaren deelnemer waren zult u straks wederom aan treffen, waaruit dus duidelijk blijkt dat een Haarlemsche Kruideniersbeurs wel levens vatbaarheid heeft. Uit alle deelen des lands is dan ook weder belangstelling. Het aantal deelnemende fir ma's loopt nu reeds tegen de veertig, terwijl over de nog beschikbare ruimten in de groote zaal met diverse firma's de onderhandelingen nog loopen. De namen der deelnemende firma's zullen we over een paar weken volledig geven, doch thans willen we vast mededeelen, dat de alom'bekende firma de Weduwe J. van Nelle uit Rotterdam, filiaal o.a. te Amsterdam het podium weder geheel zal bezetten, daardoor de gelegenheid biedende aan alle bezoekers (en we verwachten er wederom duizenden) eén kop heerlijke thee of keurige koffie te kunnen offreeren. Aan Burgemeester en Wethouders van Haarlem zal ontheffing worden gevraagd op de verordening op de Winkelsluiting, in dier voege, dat de Beurs op 202122 en 23 September a.s. totdes avonds 11 uur voor het publiek geopend mag blijven. Over de verdere regelingen moet de Beurs- Commissie, bestaande uit de heeren A. B. Slothouber, voorzitter, Jac. Zwart, Penning meester, A. Brunsting, T. Kroon, F. Velle- koop, L. Nijdam, A. Koopman, J. Bönker en T. van der Berg, secretaris nog besluiten. Firma's, welke alsnog deelnemer der Beurs wenschen te worden, kunnen alle in lichtingen verkrijgen aaan het secretariaat Witte Heerenstr. 33, telef. 10485. Ter loozing en spuiing van het overtollige water in de binnen en buiten de gemeente gelegen wateren, heeft gisteren de water, machine te Spaarndam gewerkt. De staking onder de grondwerkers bij het leggen der kabels voor het Provinciaa' Ellectrisch Bedrijf te Halfweg, duurt onver- andert voort. Tusschen beide partijen is tot dusver nog geen overeenstemming bereikt. Men meldt ons: Bij Ministeriëele beschikking van 6 Angus tus j.L, is de Nederlandsche Vereeniging „Burgerbelangen", Bakenessergracht 24, al hier, opgenomen op de lijst van instellingen, die volgens artikel 66 der Pensioenwet vooi de Landmacht 1922, zooals dat artikel is aangevuld bij de Wet van 27 Juni 1925 (Stbl ^Jo. 277), bevoegd zijn voorschotten op pen sioenen te verleenen, fèrwijl deze bevoegd heid is uitgebreid tot het verstrekken van voorschotten op pensioenen van burgerlijke ambtenaren. Om aan de vele aanvragen te voldoen, zal op Zondag 14 Augustus nog één enkele voor stelling gegeven worden van het hier zoo gunstig ontvangen blijspel „De Tante uit Indië" met mevr. E. d. Boer v. Rijk in de hoofdrol, plaatsen kunnen vanaf heden wor den besproken. De Haarlemsche Courantenbezorgersver- eeniging „Ondes Ons", heeft besloten zich aan te sluiten bij den Haarlemschen bestuur- dersbond. Het bestuur is samengesteld als volgt: Voorzitter J. de Haan, secretaris S Postema; penningmeester C. Kloos; commis sarissen B". van Zanten én D. Zwart, Op Zondagavond 14 Augustus zal in de Gëm. Concertzaal door de solisten van de Italiaansche Opero, een concert worden ge* geven. De uitverkochte zalen en de schit terende verslagen over deze concerten in Amsterdam, Rotterdam en Scheveningen waarborgen ook voor Haarlem een druk be zoek. Door een bijzondere overeenkomst met de Kon. Liedertafel Zang en Vriendschap, heb ben de werkende leden hiervan reductie op de toegangsprijzen, welke voor hen verkrijg baar zijn bij de firma B. Langeveld, Groote Houtstraat 140. 4 Was het een film operatie? Woensdagmiddag 1 uur reed een auto over de Langebrug. Daar liep ook de 29-jarige B, O. met zijn rijwiel aan de hand. De auto reed B.O. aan, doch stopte niet. B. O. sprontf op de treeplank en sprak met den bestuur der af samen te rijden naar het politiebureau in de Groote Houtstraat. D'e chauffeur reed echter door, vervolgde zijn weg langs het Plein, langs een stilstaande tram, waar hi: een dame aanred. Deze verzwikte tengevolge hiervan haar voet en werd per atax naar haar huis gebracht. Het publiek toonde zich zeer weinig ingenomen met het optreden van den chauffeur. De politie hield den man aan en maakte proces verbaal op. De burgemeester van Haarlem zal morgen geen spreekuur houden. Geslaagd voor het akte examen N. O., de lieer F. J. Bossche te Amsterdam. Geslaagd voor Fransch L. O. mej. S Hellinga alhier. Aanrijding te Aerdenhout. Woensdagmorgen had op den Boekerode- weg, nabij den Viersprong een aanrijding plaats tusschen een autobus van Noordwljk »an Zee, bestuurd door C. v. D. en een luxe auto van den heer S., die van Zand- voort in de richting Vogelenzang reed. Deze wilde een vrachtauto links passeeren en kwam déardoor met de auto van Noordwljk in botsing. Beide auto's werden licht be schadigd. De schade zal vermoedelijk on derling worden geregeld. Het ongeval liep goed af, zonder persoonlijke ongelukken. Een postwagen omgereden. Gistermiddag omstreeks half 2 reed op den hoek KruiswegParklaan een wiel vac den postwagen. Juist werd de toen drie- wielige wagen aangereden oor een paard en wagen, waarbij „Tante Pos" onderste bo ven rolde. De koetsier wist nog bijtijds van den bok te springen en kwam daardoor zonder persoonlijke ongelukken vrij. AKTE-EXAMEN MIDDELBAAR ONDER WIJS LICH. OEFENING TE HAARLEM. HAARLEM, 10 Aug. Geëxamineerd 9 mannelijke candidaten. Geslaagd de heeren: C. W. J. Rozeboom en L. L. W. v. Broek huizen, te 's Gravenhage; T. Schuringa, te Scheveningen; B. Sikkema, te Winschoten; P. W. Simons, te Rotterdam. EXAMENS HOOFDACTE. Geëxamineerd 8 mannelijke candidaten. Geslaagd de heeren: J. P. Louman en P. J. v. d. Pol, Aamsterdam; F. J. A. van Maarseveen, Utrecht; O. H. Mollema, Zaan dam; P. Peijs, Westzaan. Hedenmorgen omstreeks kwart over tien ontspoorde bij de spoorbrug nabij de water leiding in de duinen van Overveen de ach terste wagen van een extra-trein uit Am sterdam, waarmede zeer veel kinderen naar Zandvoort vervoerd werden. Direct werd materieel uit Haarlem ontboden en met be hulp daarvan had men den wagen spoedig weer in de rails, zoodat de kinderen, zij het met eenige vertraging, de reis naar Zand voort met den zelfden trein konden voort zetten. Zij waren wel wat geschrokken, doch gelukkig deden zich geen ongelukken voor. Diefstal van een collectebus. Tijdens de collecte voor de Vereeniging ter bevordering van de Gezondheid in de Grafische Vakken, werd het veertienjarig meisje J. K., die op straat met een busje collecteerde, aangesproken door G. F., die zeide dat zij slechts één busje mocht heb ben, als zij met tweeën collecteerden, F, zei dat hij van andere collectanten busjes had overgenomen en naar de zaal gebracht, waar het bestuur zitting hield. Hij gaf den meisjes eenige adressen op, waar zij wel een goede gift zouden krijgen. Door zijn ge drag en positief optreden wekte F. den in druk, dat hij controleur der collecte was. Nadat hij gevoeld had, welke van de twee busjes het zwaarst was, en nog eenigen tijd met de meisjes gepraat had, kreeg hij van de collectantjes een busje. Den inhoud heeft hij gehouden en het busje in het water ge gooid. De meisjes vertelde het gebeurde even later aan een controleur, waardoor spoedig de oplichting uitkwam. F. bekende het feit heden voor de recht bank. Hij zeide gehandeld te hebben onder den drang der omstandigheden; zijn vrouw was pas uit het ziekenhuis ontslagen en hij had geen geld. De Officier van Justitie noemde het een gemeene oplichting, om door zijn optreden zich bij de meisjes ais controleur voor te doen en het gecollecteerde geld weg te ne men. Dezelfde oplichting heeft verdachte, gepleegd te Amsterdam, bij een collecte voor de Stormramp, na het gebeurde te Haarlem. Hij heeft wel niet gezegd contro leur te zijn, maar het feit is toch niet an ders te kwalificeeren dan oplichting, Eisch 10 maanden gevangenisstraf. De verdediger Mr. L. G. v. Dam bestreed de bewoordingen van de dagvaarding en weidde uit over de omstandigheden, waarin verdachte verkeerde. Hij heeft wel eenig vermogen, doch is on der curateele gesteld en ontvangt maande lijks een bedrag, dat echter te gering is voor het onderhoud van hem en zijn vrouw. Plei ter vroeg een mildere straf op te leggen dan de geëischte. Uitspraak 25 Augustus a.s. Eenige mishandelingen. Evenals Dinsdag is het ook Woensdag i'. den omtrek van het bouwwerk steeds ru moerig geweest. Vooral tegen het tijdperk van einde der werkzaamheden te 5 uur, was de belangstelling van het publiek bij het naar huis brengen der werkwilligen groo- ter dan c'en vorigen dag, Om deze reden achtte men het beter om de dichtbijwonen- den in den zijwagen door de motorpolitie naar huis te doen brengen, terwijl de ove rigen weder in een vrachtauto gingen, be geleid door de rijwielbrigade en ce motor politie. Toch waren er van de zijde der stakers ook maatregelen getroffen en op een be paald punt stond een aantal stakers met het rijwiel opgesteld en begeleidde de auto onder hevig gebel om hierc'oor de aandacht te trekken. Afgezien van het vele rumoer ging het naarhuis toe brengen zonder inci denten, Daar voor sabotage gevreesd wordt, is het geheele bouwwerk dag en nacht onder extra bewaking gesteld. Nader vernunen wij, dat een tweetal werkwilligen des avonds zijn opgewacht ge worden en door c'e stakers zijn mishandeld, die in een groote overmacht hen overvie len. Ook een bestuurder van den Alg. Ned. Bouwarbeidersbond heeft van een staker een klap tegen het gezicht ontvangen. In aansluiting op onze mededeelingen om trent de staking vernamen wij nog, dat gis terenmiddag omstreeks half 6 een vecht partij heeft piaats gehad tusschen de poli tie en de stakers, waarbij eerstgenoemden van hun gummistok gebruik maakten. Ten gevolge van overspanning konden eenigen vanmorgen hun werk niet hervatten. Op het Meidoornplein werden bij een werkwillige eenige ruiten ingegooid, terwijl in de Essenstraat met steenen .naar de werkwilligen werd gegooid. Men verzekert ons nog uitdrukkelijk van Katholieke zijde, dat de staking geheel on gemotiveerd en geheel in strijd met de gewone menschelijke opvattingen is, De ar beiders, die nu in staking zijn, hebben alien een persoonlijk contract geteeker.d. Door deze handteekening waren zij gerechtigd de hangende kwesties in eene commissie te bespreken. Dit hebben zij echter geweigerd. De ontslagkwestie was geheet rechtvaardig. Ondertrouwd, 10 Aug. S. Roeland en M. C. v. Wijk. F. G. L. Botti en A. P. den Hollander. H. D. M. Pörtzgen en C A. M. Belt. F. J. v. d. Wetering en C. M. Vendrik. B. J. de Graaff en D. M. v. d. Meij. S. P. J. Korthoven en M. A. Zwane- veld. F. Bijl en .1. Veldhuizen. R. Hollander en A. M. Bank. P. Z. de Ko- ninck en E. C. v, Duffelen. J. Ar J. Le Nobel en T. Mokken. B. S. F. Aben en W. C. L. Poodt. Getrouwd: 10 Aug. G. Ligtenberg en C. B. v. Duffelen. C. Schepers en A. aan de Kerk. - P. G. Drogtrop en E. A. Lam- mers. F. Sminia en A. Kuyper. J. We- lagen en J. C. v. Turnhout. Geboren 7 Aug.: A. E. Calvelage-de Mol, d. 8 Aug. J. H. Jacobs-Kruyd z. 9 Aug. T. v. Alphen-Donker, z. M. B. Timmer- Tadema d. A. Stoof-Draaijer z. 10 Aug. C. M. v. Honschoten-Nieuwenhuizen z. Ovetleden: 9 Aug. J. Coule 66 j. Leidsche- vaart. Door de Orajevereeniging Zuid Schalkwijk werd gisteren het jaiarlijksche Volksfeest gehouden op het terrein van den heer Petri te Zuid-Schalkwijk. Dit jaar is in verband met de annexatie het feestterrein iets naar het zuiden verlegd. Des morgens verzamelden de kinderen zich bij de boer derij „Spaarnhout", vanwaar zij in optocht, met muzie voofbp, naar de feestweide trok ken, die met vlaggen en wimpels was ver sierd. De verschillende tenten en voroal de draaimolen, die de kinderen begeerig bekeken op den rondgang over het terrein, beloofden een vroolijken feestdag. Om 9 uur begonnen de kinderfeesten. De geest was uitmuntend de kinderen amuseerden zich met hun eigen en andere resultaten in wedstrijden dol. Ongeveer half elf begon het ringsteken op het losse paard. Na de middagpauze, waarin de kinderen de broodjes gebruikten en van verschillende versnaperingen snoepten. 's Middags begonnen de wedstrijden en vermakelijkheden weer, als ringrijden met sjees, behendigheidswedstrijden, schijfschie ten, hoofd van Jut, enz. Om 8 uur 's avonds begint na de prijsuit- deeling het avondfeest op het verlichte feestterrein. De uitslagen van de morgenwedstrijden zijn: Wedstrijden voor jongens. 5—8 jaar. 1. P. Bakker; 2 J. Vink; 3. H. v. Brugge. 911 jaar. 1. H. Horsman; 2. H, v. Brugge, 3. J. v. d. Ploeg. 1214 jaar. 1. J. v. Brugge; 2. G. Kramer; 3. A. v. d. Hulst. Wedstrijden voor meisjes: 5—8 jaar. 1. F. Hulsbosch; 2. C. v. Brugge; 3. H. Buis. 911 jaar. 1. F. Bakker, 2. J. Hulsbosch; 3, L. v. Brugge. 1214 jaar. 1. M. v. Straaten; 2. M. Bak ker; 3. Jop van Kelder. De heer Hartgerink, die tot eere-voorzitter is benoemd, is in zijn functie opgevolgd door den heer H. Vink. In de gisteren gehouden jaarvergadering is het verslag en balans en winst- en verlies rekening goedgekeurd. Het dividend werd, zoowel voor de ge wone als de preferente aandeelen vastge steld op 5 Gedeputeerde Staten van Noord-Holland besluiten No. 6, aan J. van Scheyen, te Cal- lantsoog, vergunning te verleenen tot het in werking houden van autobusdiensten van Groote Keeten naar Schagen en terug (op Donderdag) en van Groote Keeten naar Alkmaar en terug (op Vrijdag). Idem op het verzoek van C. P. C. Vrak- king, te Naarden, om vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst van Amsterdam naar Arnhem, afwijzend te be schikken. liet voor rekening van de Kon. Paketvaart Mij. gebouwde s.s. „Op ten'Noort," keerde Woensdagmiddag te 5 uur van 'n proeftocht op de Noordzee terug. Met een aantal ge- noodigden aan boord vertrok het schip daarop weer om zeven uur. Heden zal bij Nieuwediep op een gemeten mijl worden, proefgestoomd. Voor het verbouwen en met plm. 140 M2 uitbreiden van het perceel Houtplein 12, hoek Tempelierstraat te Haarlem hebben ingeschreven; Kuipers, Haarlem, 33980; Höck, Haarlem 38559; Smallegaren, Haarlem 29600; Metselaar Zn.,Haarlem 2960Ö; E. J. Lubbers, Haarlem 25800; N. V. Rolland, Haarlem 33640; v. Buuren, Bloemendaal 27797; Marcellis en Heemskkrk, Leiden 25050; Verheijt en Smit, 40.000; v. d. Hoorn, Amsterdam 32350, R.K. Bouwvakarbeidersbond. Donder dagavond vergaderde de R.K. Bouwvakar- bcidersbond in het Patronaatsgebouw. Op verzoek was de heer Vollaerts, de clistric'sbestuurder, aanwezig. Na de ge bruikelijke opening, het voorlezen der no tulen en het ter kennis brengen der inge komen stukken, had er een bestuursverkie zing plaats-, welke in de vacature-van Zutphen moest voorzien. Gekozen werd de heer B. Nabben. Voorts moest een afgevaardigde gekozen worden naar de Gewestelijke Bondsverga dering te houden op 29 Augustus te Am sterdam. De heer Schuurman» stelt voor dezen af gevaardigde te benoemen voor dQn tijd van 1 jaar en daarnaast een plaatsvervanger te kiezen. Na gehouden stemming werden gekozen de heer J. de Beer als afgevaardigde en de heer Nabben, als plaatsvervanger. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief ging men met alle punten accoord, uitge zonderd het punt, betreffende pensioen aan de hoofdbesturen op een zekeren leeftijd. De afdeeling t meende heirtegen te moeten stemmen. Hierna werd aan dsn Districtsbestuurder, voor zijn vele verdiensten, speciaal voor deze afdeeling, een klein geschenk aange boden,' in den vorm van een afdcelingsfoto in lijst, dat onder hartelijk endank door den heer Vollaerts werd aanvaard. Nadat enkelen nog van de rondvraag ge bruik hadden gemaakt werd deze goed be zochte vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. HOOFDDORP. 11 Aug. 1927. Tarwe oude 1415; Tarw nieuwe 13—13.50; Rogge 11.50 12.25; Gerst Chevallier 11.5012; Winter- gerst 1.50—12; Haver 12—13; Witte Duive- booncn 1416; Groene erwten 1523; Kar wei 3234; Blauwmaanzaad 3739; Kool zaad 1820; Kanariezaad 1213; Prijzen per 100 K. G. HAARLEM, 10 Augustus. Groentemarkt Bloemkool 0,060.20 per stuk. Roode kool 0.120.15 per stuk. Spinazie 0.20 0.60 per kist. Andijvie 0.803.50 per 10C struik. Postelijn 0.200.60 per kist. Wor telen 0.10—0.12 per bos. Sla 0.503.2f per 100 krop. Rabarber 0.080.15 per bos Heereboonen 0.160.24. Snijboonen 0,18 0.32. Tuinboonen 0.030.08 per K.G, Selderij 0.060.12. Pieterselie 0.08—0.10 per bos. Uitstapje, Door de leden van de R, K. naaikrans werd een uitstapje gemaakt naar Nijmegen, waar o.m. ook de H. Landstich ting werd bezocht. Men had veel pleizier cp het reisje. ECHTE de modedrank BU CRICKET. Hit brengi de belooning na een zwaren wedsirllcL Zilt gil „out", dan Is hei tenminste een troost, dai hij Klaar siaai om u le verlrisschen zonder prikkelend ie werken. HIJ is ook verkrijgbaar per flesch, dragende het wettig gedeponeerd twari etiket, waarborg voor de menging van hei mineraal-, soda- ol spuitwater, al ol nlel mei suiker, mei CATZ ZOON van PEKELA GRONINGEN. Opgegeven door VRIJDAG 12 AUGUSTUS. slotkoersen heden Gisteren Opening Staatsleeningen. 6% Nederland 1923 5% Nederland 1919 i'A Nederl 1917 6% N. indië 1923 D 4A% N.-Ind. 1926B Banken. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij. Resc. Dito Sport. Door de leden van den Half- wegsche sportvereeniging „de Bataaf," werd op de Germaanbaan te Sloterdijk een sprintrit over 1 K.M. gereden tusschen A. Scheltens, uitdager, en C. A. Bakker alhier, waarvan laatstgenoemde de overwinnaar Bij het tijdrijden over 1 K, M. was 1 C. A. Bakker, 1 min. 18 sec,; 2. A. Scheltens 1 min. 21 scc,; 3. W. Ooms 1 min. 22 sec. Ten slotte werd nog 10 ronden handicaps gere- Industrieën. Jurgens gew. Nederl. Kunstzijde Maecubee Holl. Kunstzijde Oude Philips Industr. Buitenland. Anaconda U. S. Steel Mijnbouw. Boeton Mijnb Redjang Lebong Petroleum. Dordtsche Petr. Geconsolideerde Kon. Olie Rubber. A'dam Rubber Deli Batavia Rub. Serbadjadi Silau V I. C. O. Allied Scheepvaart. Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend. Holl. Lloyd Holl. Stoomboot Kon. Ned. Stoomb. Kon. Paketvaart Mij. Nederland Rotterd. Lloyd Scheepvaart-Unie Marine comm Marine pref. Suiker. H. V. A Java Cultuur Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak. Deli Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Spoorwegen. Southern Rails Union Pacific Wabash Prolongatie 1013/i6 ioi| 100% 99Vie 29 i 179 179 179| 1791 361 114 J/8 124 476J 96 134f 153 163| 323J 346| 306| 252f 320 156 2031 112é/8 85f 83 46 67 101 215 190 175'/8 188 V8 613/ie 39| 753 417 135 183 V8 165 531 471 2564- 476" 131f 1861 89 Va Medegedeeld door VRIJDAG Berlijn Farijs Brussel Londen Zurich Ropie Madrid Weenen New-York (cable) Praag Warschau Kopenhagen Oslo Stockholm AUGUSTUS. Bieden Laten 59.30 59.34 9.75 9.80 34.69 34.74 12.12J 12.13 48.07 48.12 13.56 13.61 42.20 42.30 35 35.20 2.49| 2498/ 7.37 7.47 27.85 28 66.75 66.85 64.65 64.75 66.87 66.97 Maria congregatie. Begunstigd doo prachtig zomerweer, deed de Maria congre gatie j.l. Dinsdag haar jaarlijksche beder vaart naar Heilo. In opgewekte stemming werd des morgens om half negen de reis per spoor aanvaard met een gezelschap van 132 jonge dames. Na een stevige wandeling vanaf het station Heilo naar de Runxpulte, werd te circa 10 uur een Stille H. Mis met preek gehouden, waaronder eenige gezongen wer den ten gehoore gebracht. Te 3 uur werd de Kruisweg gebeden, waar onder de Wel.Eerw. heer H. v. Houten,"o - richter onze Maria congregatie bij het kruis een indrukwekkende en practische predi cate hield. Met een plechtig lof te 3 uur, waarbij gebeden werd voor de verschillende gevraagde intenties, voor den bloei der Maria congregatie en bovenal om een liefde tot den Zaligmaker, eenigszins gelijkend op die der H. Maagd, werd deze bedevaart beslotet\, Daarna werd in snel tempo ge wandeld naar het station Heilo, waar de trein ons reeds opwachtte, om ons allen geestelijk voldaan en lichamelijk vermoeid te half 6 weer te Beverwijk te brengen. R. K. COOP. TUINDERSVEREENI- GING „KENNEMERLAND". Het bestuur van „Kennemerland" heeft in de Woensdag gehouden bestuursverga dering de vraag besproken, of op Maandag 15 Augustus (feest van Maria Hemelvaart) de veiling gesloten moet blijven. Na rijp beraad werd overwogen, dat de producten van Vrijdagnamiddag en Zater dag, die alsdan reeds een Zondag hebben over gestaan, niet tot Woensdag kunnen be waard worden. Tevens zullen er nog ienkele producten zijn, die beslist bijgehouden moe ten worden, zóodat het bestuur zich ver plicht ziet een veiling te houden. Het bestuur heeft daarom, in overleg met de Kerkelijke Overheid te Beverwijk, besloten dat de veiling eerst om half twaalf wordt geopend om de producten te veilen dié nood zakelijk moeten worden opgeruimd, en hoopt dat de leden, van deze veiling alleen gebruik zullen maken voorzoover zij voor zichzelf de noodzakelijkheid kunnen verantwoorden. Van verschillende telers van dit artikel gewerd het bestuur het verzoek om het vei len van schorseneeren verplichtend te stel len. Op dit terrein liggen zooveel moeilijk heden dat het bestuur niet zonder meer, tot verplicht veilen van schorseneeren kan overgaan. Het bestuur acht het echter noodig om met de telers van schorseneeren een bespre king te houden, en noodigt hen mitsdien uit op een vergadering op Woensdag 17 Aug. in het K. S. A.-gebouw te Beverwijk des avonds om 8 uur. Burgerlijke Stand. Geboren: Herman, z. v. P. Keuris en S. L. Homeland; Reindert Martinus Germen, z. v. S. Drommel en A. de Wit. Overleden: Maria Oud, 26 jaren. Ondertrouwd: S. Franken en E. M. Meijer; B. van Rijn en H. A. Konijn;.J. Tijssen en A. H. den Otter. Gevestigde personen: G. de Groot, van Amsterdam, Hoogeweg 51a; M. E. E. Putt- kammer, geb. Dankwardt, van A'dam, Hoogeweg 36; N. J. Krever, van Amers foort, Kost verlorenstraat 66 c; Mej. W. Benold, van Haarlem, Marnixstraat 3; A. Somrner, van Amsterdam, Koninginneweg 30. Vertrokken personen: G. H. Frederiks, naar Heemstede, Glipperweg 2; Mej. E. G. van Tusschenbroek, naar Amsterdam, Lereystraat 25 I; Mej. M. M. H. Veldhuy- zen, naar Amsterdam, Alberdink Thym- straat 36; F. Voorstad, naar Amsterdam, Lijnbaansgracht 319 III; J. A. Bakkenhoven, naar Haarlemmermeer, Kruisweg 155. Hinderwet. Ingevolge de Hinderwet is aan J. Spiers en zijne rechtverkrijgenden vergunning verleend tot het oprichten van een slachterij en een rookkast in een perceel aan de Kruissteeg. Schilderwerk. Goedgevonden wordt dat de N.V. Onderling belang het schilder werk aan school D voor denzelfden prijs overdoet aan den heer Keesman. Wasschen handdoeken gemeentelijke douche badinrichting. Besloten is het wasschen van de handdoeken der gemeen telijke douche badinrichting op te dragen aan den heer J. H. G. Weenink. den. waaraan 10 deelnemers deelnamen. 1. F. Kostman; 2. W. v. Raam; 3. T. Koe nen; 4, H. Bou-wer. Brand. Gistermiddag ontstond brand in een rietschellt aan de Noorderlaan, toe- behoorend aan de N.V. „Leeuwenstein". De motorbrandspuit was zeer spoedig ter plaatse, waardoor het gevaar den belen dende perceclen werd afgewend. Verzekering dekt de schade, Voor de stormramp. Ten bate van de slachtoffers der stormramp gaf Hill. gem. koor onder zijn directeur den heer G. J. Kalt, eenige concerten, waarbij de som van 446 werd gecllecteerd. Bazar. De bazar ten bate van het kerkorgelfonda te DriehuisVelsen wordt gehóuden in de gymnastiekzaal der zuster school op 14 en 21 Augustus. Des middages werdt te drie uur geopend en 's avonds om tien uur gesloten. De verkoop der loten gaat zoo uitstekend, dat slechts weinige loten nog over zijn. E engoed begin dus. Geslaagd. Te Wageningen is geslaagd voor de akte Landbouw L. O. de heer B. Machielsen, onderwijzer aan de R, K, Jon gensschool alhier. Venten. Besloten is met het oog op de I veiligheid en het verkeer het venten te ver bieden in de Schoolstraat van des v.m. 2 uur tot des namiddags elf uur. t Onderhoud voetpaden. Men schrijf ons Reeds eenige weken in men te Bloemen" daal vanwege de afdeeling Pantsoenen bezig de over den weg hangende takken en heesters voortkomende uit de tuinen op te snoeien, voor zoover er niet de hand aan wordt gehouden door de tuinlieden der be woners zelve. Deze maatregel is noodzakelijk, daar anders het verkeer bijna onmogelijk zou worden ten laatste. Het is evenwel jammer, dat er vanwege de Gem. Reiniging niet gezorgd wordt dat de voetpaden in de Sparrelaan begaanbaar zijn. Hoewel deze laan direct geen hóofd- verkeersweg is wordt er toch een druk ge bruik van gemaakt, terwijl de voetpaden onbegaanbaar zijn. Waarom wordt deze laan steeds vergeten Jhr. A. W. van der Wijck. Het stoffe lijk overschot van jhr. A. W. van der Wijck, oud-generaal-maioor, is gistermiddag op de begraafplaats te Bloemendaal ter aarde be steld. Behalve vele familieleden waren eenige vrienden van den op hoogen leeftijd over leden generaal aanwezig. Verder was er het geheele personeel van het landgoed „Ca- prera", waar de familie Van der Wijck woont. In de aula op de begraafplaats voerde de oud-kolonel Snoeck Hurgronje, uit 4Venlo, het woord. Spr. herdacht den overledene als cava lerist en als mensch. 445e STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdpg U Au?:. 2e Klasse 4e Lijst. Hooae prijzen: 11997 ƒ1000. 333 7864 100. Prijzen van 30: 292 759 854 863 975 987 1074 1369 1386 1405 1485 1550 1657 1669 1727 1914 1929 2038 2382 2948 3114 3338 3545 3637 3670 3748 4027 4051 4185 4339 4650 4793 4861 5228 5316 6052 6355 7062 7197 7258 7370 7471 7483 7729 8277 9009 9028 9129 9280 9779 9803 9975' 9992 10108 10155 10176 10814 10871 11097 11166 11187 11418 11436 11574 11643 12052 12057 12512 13130 13460 14377 14623 148I4X 14955 15062 15509 15516 15521 15698 15953 16048 16400 16755 17129 17364 17420 17800 18973 1.9191 19260 19276 '9919 20024 20222 204S8 20793 20905 Aan de groeve dankte een kleinzoon voor •de bewezen eer. Burgerlijke Stand. Van 5 tot 11 Aug. Geboren E. C. Nieuwenhuis-Janssen, d. M. de Jong-Roos, d. A. M. Dedding-van den Bunt, Z. W. H. M. Kooiman-van Duivenboden, z. Ondertrouwd H. F. van Leeuwen en E. Hensdiek. Getrouwd J. A. Sanders en E. H. van der Veldt. Overleden H. H. Breuning, 64 j. Jhr, A. W. van der Wijck, 84 j. Gemeenteraadsvergadering. Gister avond vergaderde de Raad dezer gemeente onder Voorzitterschap van den Burgemeester, den heer L. H. Simons. Afwezig waren de heeren Vrieschoop, Van der Peet en 3 va catures. Onderzoek geloofsbrieven van de leden van den nieuw gekozen Raad. Het onderzoek wordt in handen gesteld van eene commissie bestaande uit de heeren de Graaff, van der Laan en Stork. Bij monde van den Voorzitter van de Commissie, den heer Stork, wordt rapport uitgebracht en tot toe lating van de nieuwe leden besloten. Ingekomen stukken. De notulen der vorige vergadering worden ongewijzigd vastgesteld. Benoeming van een lid van de commissie tot we ring van Schoolverzuim. Conform de voordracht van B. en W. wordt met algemeene stemmen benoemd de heer G. H. Polderman. Aanbieding gemeentere kening over 1926. De Gemeenterekening sluit voor den ge wonen dienst met een batig slot van 26945.21 (4 en voor den kapitaaldienst met een nadeelig saldo van 4765.-. Benoeming van eene com missie voor het onder zoek der gemeentere kening over 1926. Door den Voorzitter worden de heeren Stockman, v. d. Laan en Stork aangewezen voor het onderzoek der gemeenterekening 1926. Overneming grond voor uitvoering stratenplan bij de nieuwe R. K. Kerk te Halfweg. De heer DE GRAAFF vraagt of het wel juist is, dat de eene de straat moet maken en de andere den grond verkoopen. De VOORZITTER voelt hier wel de bil lijkheid van het bezwaar, maar niet de moge lijkheid om dit weg te nemen. Ten slotte wordt tot de overneming beslo ten. Aankoop van een strookje grond gelegen in de gepro jecteerde Julianastraat. Ten behoeve van den aanleg van een straat wordt aangekocht een strookje grond ter grootte van circa 30 M2. Ontheffing art. 1,6 bouw- verordening4 voor den bouw der R.lC. Kerk met pastorie, kosterswoning en stalling. Zonder hoofdelijke stemming wordt deze ontheffing verleend. Vaststelling bedrag scha deloosstelling wegens grenswijziging. Na behandeling van dit punt in besloten vcgadering wordt besloten het bedrag voor schadeloosstelling te bepalen wat betreft art. 19 le lid sub a (wegens den overgang van be zittingen en rechten) 33790. Art. 19 le lid sub c (wegens schulden aan gegaan voor de uitvoering van werken) 3000. Art. 23 308539.-. Op de in de vorige vergadering door den heer v. d. Peet gestelde vragen betreffende de opheffing van het verbod om met aange koppelde wagens te rijden, antwoordt de Voorzitter, dat dit wordt toegestaan voor leege wagens, mits de achterste wagen goed aan de voorste wordt verbonden. Terzake de vraag van den heer Stockman omtrent een te sluiten overeenkomst met de gemeente Haarlem inzake de brandweer, ant woordt de Voorzitter, dat aan de gemeente Haarlem opgave van kosten hiervoor is ge vraagd. Bij de rondvraag zegt de heer Stockman, dat als gevolg van de staking de inwoners veel last van de kabelrollen hebben. De Voorzitter antwoordt hierop, dat hier aan niet veel is te doen. Zoodra het eenigszins mogelijk is voor den aannemer, zal spreker niet aarzelen in te grijpen. Hierna brengt de Voorzitter dank aan de heeren Vrieschoop en van der Peet voor het geen zij in het belang der gemeente gedaan hebben en sluit de vergadering. Koninklijke deelneming. LAREN, 11 Aug, De vijf gewonden van het tramongeluk te Laren maken het allen iets beter. Zij hadden een rustigen nacht. De burgemeester van Laren ontving gis termiddag een telegram van den Commissa ris der Koningin in de provincie Noorc.'-Hoi- land, waarin deze medea'eelde, da' H. M. de Koningin hem opdroeg haar deelneming te beluigen aan de nagelaten betrekkingen van de overleden slachtoffers van het tramongeluk bii Laren en aan c'e daarbij gewonden en haar in te lichten omtrent den toestand dezer laatsten. De burgemeepster heeft door het zenden van een uitvoerig telegram aan deze uitnoodiging voldaan en daarbij tevens mcdedeeling 'gedaan van de dankbaarheid der gewonden, die door hem onmiddellijk met den inhoud van het ont vangen telegram in kennis zijn gesteld. Hedenmorgen heeft de burgemeester voor de hem bekende nagelaten betrekkingen der overleden slachtoffers schriftelijk mede- deeling gedaan van a'e deelneming van H.M. in hun verlies.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2