DEKEN J, H. W, BORSBOOM, DEKEN EN PASTOOR VAN NOORDWIJK. Z. E. Heer G. van Niekerk, J. H. M. Hafkenscheidt, L. Th. M. SNELDERS A. C. v. d. BERG, Deken C. M. Jonckbloedt JONCKBLOEDT. Ie hoedanigheden als knap vereenigingsler- der, maar ook van zijn groote gemoede lijkheid en vriendschap, die, tezamen met andere gaven van hoofd een hart. dezen nu jublieerenden herder tot een voorbeeldig priester stempelen. Dit is zijn groote lof! Kenschetsend van den adviseursarbèid van den jubilaris is wat de leiders van de RK land- en tuinbouworganasiatie zoo wel van patroons- als van werknemerszijde over hun vroegeren geestelijk adviseur in een te Noordwijk verschenen feestnummer schrijven. De heer N. Dekker, algemeen voorzitter van den R.K. Diocesanen Land en Tuinbouwbond, zegt o.m-: „Zijn kalm en bezadigd optreden, vooral bij ontstane moeilijkheden die in het na- oorlogsche ook voor onzen Bond niet zijn uitgebleven, heeft dikwijls kalmte en be rusting gebracht daar waar dreigend het hoofd werd opgestoken, waardoor het ver- eenigingsleven geschaad zou kunnen wor den. Toen dan ook eind Januari 1922 de me nen, gaan opzoeken. Hii is hoe kan het anders? nog altijd dezelfde joviale, in nemende priester, zooals wij hem in Haar lem kenden. Wie heeft hem niet eens in zijn rectoraat aan het Spaarne, gedurende de 9 jaar, dat hij hier arbeidde, opgezocht? En hoe herinnert men zich dan ongetwijfeld de echt-Hollandsche gastvrijheid, waarmede hij de bezoekers ontving, de hartelijke en openhartige wijze, waarmede hij zaken deed? Deken Borsboom is dezelfde innemende figuur gebeven. Hij vertelde ons met ge noegen aan zijn Haarlpmschen tijd terug te denken, aan de vele vrienden, die hij daar heeft, aan het werk, dat hij daar heeft ge daan en den steun, dien hij daarbij onder vonden heeft, aan de kleine moeilijkheden herinnert hij ook met een hartelijken glim lach en een afwerend gebaar, bewijs, dat alleen de herinnering van het prettige en aangename hem uit Haarlem is bijgebleven. Met belangstelling informeerde hij naar verschillende personen en aangelegenheden dedeeling kwam dat adviseur Borsboom was benoemd tot Pastoor te Noordwijk, werd dit bericht met ontmoediging aanvaard, im mers men had elkander leeren kennen en waardeeren." En de heer A. J. Loerakker, voorzitter van „Sint Deus Dedit" getuigt: „Wat had er van den Landarbeidersbond terecht moeten komen, zoo vraag ik mij thans nog en bij herhaling af, wanneer wij de altijd vriendelijke maar daarom toch niet minder besliste raadgevingen van onzeft Adviseur hadden moeten missen? Hoeveel strubbelingen als we het woord strijd liever vermijden willen zouden er voor komen zijn, omdat Z.Eerw. altijd nog weer een middel wist te bedenken waardoor we bij elkaar kwamen en waardoor misver standen werden opgeruimd of toenadering werd verkregen? Wie waagt zich aan een opsomming van al die moeilijkheden onder vonden bij de propaganda en bij vragen van organisatorischen aard? Van dat alles kwam betrekkelijk weinig naar buiten; dat weten alleen zij, die daar bij van nabij betrokken waren en die dan ook zoowel toen als nu zeer gaarne er kennen, dat juist door het werk van dezen aocialen Priester veel kwaads voorkomen en zeer veel goeds bereikt is Zijn juiste in zicht in sociale aangelegenheden, zijn bree- de kijk op het maatschappelijk leven, de altijd vriendelijke en van groote bereidwil ligheid getuigende wijze, waarop hij de za ken besprak, maakten het opvolgen van zijn raad dan ook tot een gemakkelijke taak." Uit deze twee citaten blijkt wel met welk een groote stuurmanskunst en helder in zicht in sociale vraagstukken rector Bors boom in moeilijke tijden de aan hem toe vertrouwde schepen door moeilijke stroo mingen wist heen te loodsen. Dienzelfden indruk hebben ook de afd. Haarlem van den R.K. Volksbond en andere vereenigingen, waarvan hij geestelijk advi seur was, behouden. De „Witte Zusters" gedenken hem mede als een vaderlijke vriend en kostbaar raad gever in haar zoo moeilijken arbeid. En hoezeer zijn verdienstelijke arbeid als rector der „Witte Zusters" te Haarlem, als strijdbaar en oplettend vleugelman in de katholieke sociale beweging gedurende een zeer moeilijke tijdsperiode, als zieleherder van de aloude en beroemds St. Jeroen's- parochie te Noordwijk. ook door zijn gees telijke Overheid wordt gewaardeerd, blijkt uit zijne benoeming op 1 Mei 1927 tot de zeer vertrouwensvolle waardigheid van de ken van Noordwijk, als opvolger van den geroemden hoogeerw. heer deken Zondag van Vogelenzang, die om gezondheidsrede nen uit die functie ontslag had genomen. Met luister draagt de hoogeerw, heer Borsboom zijn 25 jaren priesterlijken arbeid en Noordwijk maakt zich op zijn herder op ondubbelzinnige wijze te huldigen, maar ook de Haarlemmers zullen in deze belang rijke gebeurtenis een welkome gelegenheid vinden tot bet betuigen van hun erkente lijkheid, tot huldiging en feestvertoon. Noordwijk heeft bijzondere reden zijn pastoor, zijn deken, te eeren, nu de gele genheid zich aanbiedt. Toen Z. H. E. daar in Februari 1922 als opvolger van den Zeereerw, heer Sarter aankwam, vond hij een kerk en pastorie, die luide om vernieuwing vroegen. Pastoor Borsboom aarzelde niet en, zoo mogelijk nog meer dan als geestelijk advi seur te Haarlem, vond zijn organisatie-ta lent en voortvarendheid hier een dankbaar arbeidsveld. De oude kerk en pastorie wer den afgebroken en in Mei 1927 kon het trotsche bedehuis, dat nu een sieraad van Noordwijk uitmaakt, door Z. D. H. Mgr. Callier worden geconsacreerd. Een mooie bekroning op nauwelijks vijfjarigen pastoors arbeid. Een monument, grootsch opgezet en breed uitgevoerd Bovendien werd het R.K kerkhof ver beterd en verfraaid en nog andere plan nen staan op het werkprogram van detf pastoor-deken. Daarbij werden de geeste lijke belangen der parochie niet verwaar loosd, zoodat met alle recht getuigd mag worden dat in de St. Jeroen's parochie een bloeiend geloofsleven heerscht. Wij zijn den oud-Haarlemmer een dezer degen in zijn mooie, nieuwe pastorie, die uitziet op het Lindenplein en in een knus hoekje staat van het oude Noordwijk-Bin- en nog atijd, zoo verklapte hij ons, laat hij zich de Nieuwe Haarlemsche Courant toe zenden, zooals die in Haarlem verschijnt, om op de hoogte te blijven van wat in Haarlem gebeurt. Moeten wij nog sterker bewijs aanhalen voor de stelling, dat hij zich nog. altijd met de Haarlemmers ver bonden voelt? Met liefde vertelde hij ook van zijn mooie parochie, van het bloeiend geloofsleven onder zijn parochianen, hij toonde Noordwijk te kennen, niet alleen in zijn behoeften aan geestelijke voordeelen, maar ook in wat er aan tijdelijke zaken omgaat. Hij weet hoe en wanneer het Noordwijk goed gaat, en zou een prachtig lid van den gemeenteraad kunnen zijn, en bij ons gesprek trof het ons telkens weer hoe scherp de kijk is, dien hij op men- schen en dingen heeft. Met liefde en vreugde toonde hij ons zijn nieuwe kerk, die hij met de hulp van zijn goede parochianen heeft kunnen bouwen, Met het gemak van den onvermoeiden werker spreekt hij over zijn toekomstplan nen, maar als wij hem vragen of hij nog wat te zeggen heeft aan de Haarlemmers, dan fonkelt zijn oog en hij antwoordt, dat hij tevergeefs op de Haarlemsche processie naar St. Jeroen's martelplaats wacht (Na tuurlijk gedenkt hij met vreugde de kleine processie van Volksbonders, die telkenjare vinden "dat de pasïoor-deken daar In groot' aanzien staat. Alzoo wordt Maandag te Noordwijk het zilveren priesterfeest gevierd van een zie lenherder in de kracht van zijn leven, die de wil en de hoedanigheden heeft om nog veel voor den bloei van het katholiek ge loofsleven in deze streek te doen. Moge de goede God de gebeden van zijn parochi anen en vele vrienden verhooren en hem den tijd gunnen nog veel voor de verbrei ding van het rijk van Christus-Koning op aarde te doen. Het programma der feestelijkheden in Noordwijk luidt als volgt; Zondag 14 Augustus 6 uur: Feestelijke in tocht van den Jubilaris in de parochie, vanaf den Gooweg naar de kerk. 7 uur: Feestelijke intocht van den Jubi- ris in de kerk. Welkomstlied en Toespraak. Daarna plechtig Lof. Maandag 15 Augustus: Algemeene H. Communie der parchianen, 6 uur, kwart over 7 en kwart voor 9 stille H. Missen. 10 uur: Plechtige Hoogmis, opgedragen door den Jubilaris. Na de Hoogmis: Feest cantate. Half 2half 3 uur: Receptie voor de Besturen van verschillende vereenigingen in het Juvenaat. Half 34 uur; Algemeene receptie In het Juvenaat. 7 uur: Plechtig Lof tot dankzegging met „Te Deum" en feestlied. 8 uur: Serenade aan den Jubilaris, door het R.K. Fanfarecorps „Excelsior" vóór de pastorie. Daarna Muziekconcert op bet Lindenplein Dinsdag 16 Augustus: 7 uur, half 8 en 8 uur de H Misken. Algemeene H. Commu nie der kinderen onder de H. Mis van 7 uur. Half 10 receptie voor de kinderen in het Juvenaat, waarender cantate. HET 25-JARIG PRIESTERFEEST van den PASTOOR TE OVERVEEN. Ongetwijfeld zal het Maandag. 15 Augus tus a.s. een feestdag zijn voor Katholiek Overvcen, omdat op dien dag de Zeer Eerw. heer G. van Niekerk, pastoor der parochie, zijn Zilveren Priester Jubilé hoopt te vieren. Het tijdperk immers, dat gaat afgesloten worden, geeft alle reden tot hartelijke feest vreugde en dankbaar herdenken van het vele goede door den jubilaris als priester verricht. Na zijn H. Priesterwijding werd Zijn Eerw, benoemd tot Kapelaan aan de St. Vlncen- tius parochie, toentertijd pas opgericht in een der volkrijkste en grootste parochies van Amsterdam; en tien jaren lang heeft hij daar al zijn werkkracht en werklust, zijn zorgen en gaven besteed aan de dikwijls zoo zware en moeilijke Zielzorg in een Stads-parochie. In 1912 werd Kap. van Niekerk benoemd te Hoorn, waar hij zich belast zag met de leiding van heel het Katholiek vereenigings- leven aldaar, en de vele spreekbeurten door hem vervuld, de vele cursussen door hem georganiseerd, getuigen er wel van, met hoeveel ijver en energie, met hoeveel liefde en volharding hij die taak aanvaard en ver vuld heeft. Daarnaast had hij ook de Zielzorg voor de gevangenen, was voorzitter van het dikwijls zoo heerlijk voldoening gevende, maar vaak ook zoo veel teleurstelling brengende R.K. Reclasseeringswerk, Na acht jaren kreeg Kap. van Niekerk van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem op dracht een nieuwe parochie op te richten in Schermerhom, en wel groot was de vreugde toen daar Roomsch Schermerhorn zijn eigen Pastoor op feestelijke wijze mocht binnen leiden in het kleine maar vriendelijke en devote Kerkgebouw. En nu is de Jubilaris ruim twee jaren pa stoor der parochie Overveen, waarbij hij ook Ook Heel dikwijls fn stilte, tot hun welzijn door hem verricht. Wij vertrouwen er dan ook vast op, dat alle parochianen op heel bijzondere wijze den Jubilaris in hunne gebeden zullen ge denken, opdat het hem gegeve moge zijn, nog vele lange jaren zijn heilzamen arbeid voort te zetten, zijn zorgen en krachten te wijden aan het heil hunner zielen; terwijl zij op dien feestdag op een wijze Overveen waardig, uiting zullen geven van hun waar deering, hun dankbaarheid en hartelijk medeleven met hun Herder. Zondag 14 Augustus a.s. des avonds onge veer zeven, uur zal de feestelijke intocht van den Jubilaris binnen de parochie plaats heb ben. Onmiddellijk daarna wordt een kort Lof gecelebreerd, terwijl na het Lof de R. K. Harmonie Muziekver „Euphonia" ^in den tuin der pastorie een serenade zal brengen. Maandag 15 Augustus 10 uur Plechtige Hoogmis, van 3 tot 4'A uur receptie in de Pastorie, half acht Plechtig Lof. Een Parochiaan. BIJ HET ZILVEREN PRIESTERFEEST VAN DEN ZEEREERW. HEER PASTOOR TE ZILK. G. VAN NIEKERK, PASTOOR TE OVERVEEN. trouw naar Noordwijk komt!) Dit is een van zijn idealen: de beroemde bedevaart naar St. Jeroen in ouden luister herstellen. Door den oorlog, toen er groot gebrek aan voedsel was, zijn verschillende proces sies, die anders naar Noordwijk trokken, van haar goede gewoonte afgeweken. Al leen de Amsterdammers hielden vol. Die komen nu voor de 36ste maal in processie. Weliswaar, waren zij in den crisistijd eens met slechts 16 man, maar nu is het aantal weer gegroeid tot over de vijfhonderd. Zoo gaarne zou de oud-Haarlemmer de Haar lemsche bedevaartgangers in groot getal in zijn mooie, nieuwe kerk begroeten en niet alleen de Haarlemmers, maar processie- gangers uit nabijen en verren omtrek. Als hem die verzekering eens kon gegeven worden op zijn jubileum, dan zou dat voor hem een groot feestgeschenk zijn. Wij hebben bij ons bezoek aan NoordwijV ook van verschillende zijden mogen onder- weer aanstonds blijk gaf, hoezeer vooral de luister en verfraaiing van het huis Gods hem ter harte gaat. In dit kort tijdsverloop bracht hij zeer vele verandering en verbete ringen aan. Noemen wij slechts den nieuwen vloer, nieuwe kerkbankten en centrale verwar ming. Bovendien zorgde Zijn Eerw. voor uit breiding van het Kerkhof, terwijl een heer lijke bekroning op zijn werk mag genoemd worden, de nieuwe R.K. Meisjesschool, die op het* eind dezer maand ingewijd en in gebruik genomen zal worden. Wel is er dus reden voor de parochianen van Overveen om het Zilveren Jubilé van hun pastoor op feestelijke wijize te herden ken en uiting te geven aan hun waardeering voor het vele goede. Maandagfeestdag van O. L. V. Hemel vaart - zal het Roomsche Zilk op hoogst grootsche wijze het 25-jarig Priesterfeest van zijn beminden Herder vieren. Door bevriende zijde daartoe in de gelegenheid gesteld, kunnen we een en ander dien aangaande onzen lezers mededeelen. ter wijl we ook een goed geslaagde foto van den Jubilaris konden bemachtigen. De feest viering is feitelijk reeds begonnen: Don derdag j.l. werd Pastoor 'gehuldigd door de lieve kleintjes der bewaarschool. Een en ander geschiedde toen reeds in verband met de vacantie en de retraite der Eerw. Zus ters. Dank zij de goede zorgen en het on uitputtelijk geduld der nonnekens werd 'n programmatje afgewerkt, om er jaloersth op te worden en toonde zich ook de in- kinderlijke eerbied der onschuldige kleinen. Natuurlijk was juist dat iets bijzonder aan trekkelijks voor den Pastoor, die een meer dan gewoon kindervriend mag heeten, Ver- J, H. M. HAFKENSCHEIDT, PASTOOR TE ZILK, der ziet het Feestprogramma er als volgt uit:: Zondagavond wordt de Pastoor afge haald vanaf de grens der parochies Voge lenzang-De Zilk. Een heraut zal den stoel voorafgaan en de komst van den gewijden feesteling aankondigen. Ruiters te paard zullen den feeststoet vormen, geëscorteerd door het eigen Fanfarekorps. In de ri)tui- gen zullen plaats nemen de Jubilaris met familie, het Kerk- en Armbestuur, B. en W. van Noordwijkerhout, de feestcommissie etc. De route wordt dan gevolgd door de versierde en bevlagde parochie. Nadat ge legenheid gegeven is de paardjes ter wei te brengen, zal te rond 8 uur een plechtig lof worden gezongen, voorafgegaan door het Veni Creator. De jubileerende Pastoor zal naar zijn bedehuis geleid worden door een stoet van kleine, lieve bruidjes en door de misdienaars. Zoodra Z.Eerw. het kerk gebouw heeft betreden, wordt door de gansche Parochie een welkomstlied gezon gen, waarna het Lof. Daarmede eindigt de eerste dag. Maandag te half 7 generale H. Communie der geheele Parochie. Te 10 uur zal de Pastoor aan het rijkversierde hoofdaltaar een plechtige H. Mis van dankbaarheid op dragen met assistentie, waaronder 't Zang koor een nieuwe, meerstemmige Feestmis voor mannen- en jongensstemmen zal uit voeren, gevolgd door de Priestercantate van Dobbelstein. Des middags van 24.30 zal er receptie gehouden worden, gedurende welke zich ook de muziek zal doen hooren. We ver trouwen, dat zeer zeer velen den Jubilaris dan persoonlijk zullen gaan complimentee ren. Te 8 uur des avonds plechtig Lof met Te Deum. Woensdag is de dag der kinderhulde: alg H. Comtnunie, gemeenschappelijk ontbijt in het Parochiehuis, onthaal der kinderen enz. Voor den aanvang der receptie heeft Maandag de aanbieding van het cadeau der Parochie plaats. We komen od een en* ander nader terug en hopen dat Pastoor Hafkenscheidt zijn Zilver in Goud moge zien veranderen, maar vooral ook in verband met de grootsche huldiging en 't enorme voorbereidingswerk, dat het weer zich mild moge toonen! PASTOOR TE WIJK-AAN-ZEE. De parochie van Wijk aan Zee, die hét vorige jaar reeds het voorrecht had haar herder bij zijn 2f-'arig priesterjubileum te huldigen, maakt zich dit jaar wederom op, om Pastoor Snelders een grootsch feest te bereiden. Pastoor Snelders is pas sedert 9 maanden te Wijk aan Zee werkzaam en zal op 15 Augustus het jubileum van een 25-jarig priesterschap herdenken. De Eerw. jubilaris is den 12en Jan. 1879 te Amsterdam geboren. In 1912 priester ge wijd, werd hem als eerste standplaats iJmuiden aangewezen, waar Z.Eerw. ge durende 12 jaren als kapelaan is werkzaam geweest, \crvolgens was de Eerw. jubilaris kapelaan in de parochie van den H. Willi- brordus te 's Gravenhage en daarna in de parochie va,n den H. Laurentius te A'dam. Na eenigen tijd rector te zijn geweest van korten tijd m Wognum werkzaam ïs geV weest, staat zijn voorgaand priesterleven et de parochie borg voor, dat men in Deken Jonckbloedt een priester bezit vol groote liefde voor de belangen van al zijn paro chianen van Wognum, die met meer dan ge wonen aandrang op 15 Augustus a.s. God smeeken, dat Hij den Jubilaris op bijzondere wijze zegenen -moge, dat Hij hem nog tal van jaren de geestelijke en lichamelijke kracht moge schenken om zijn priesterleven dienstbaar te maken aan het heil der paro chie ter verheerlijking van God, BIJ HET PORTRET VAN PASTOOR TE NIEUW-VENNEP. L. TH. M. SNELDERS, PASTOOR TE WIJK-AAN-ZEE. „St. Joannes de Deo", te Amsterdam, werd hem de stichting opgedragen van de parochie in onze hoofdstad, waar Z.Eerw. de St. Agneskerk bouwde. En thansi is de Eerw. jubilaris sinds eenige maanden pastoor te Wijk aan Zee. Niettegenstaande dezen korten tijd is pas toor Snelders bij al zijn parochianen reeds zeer bemind en zii zullen zich zonder uit zondering beijveren om hun pastoor een hartelijke hulde te bereiden. Pastoor Snelders verstaat het om met zijn parochianen een hartelijken en vertrou- welijken omgang te hebben en dit weten de Wijk aan Zeeërs te waardeeren. Met niet minder waardeering zien zij den ijver en zorg van hun pastoor voor de parochie kerk, die de teekenen van deze zorg reeds geruimen tijd vertoont. Tenslotte achten zii zich gelukkig in pas toor Snelders te bezitten een talentvol pre dikant, naar wien zij gaarne komen luisteren. Zijn schoonc meditaties in het afgeloopen voorjaar werden met den grootsten ijver gevolgd door een talrijk gehoor, dat alle plaatsen in de kerk vulde. Van hun liefde en waardeering zullen de parochianen van Wijk aan Zee op 15 Aug weten te getuigen. Morgen en Maandag zal het voor de Pa rochie van Nieuw-Vennep feest zijn, daar zij dan het 25-jarig PriesterTeest mag vieren van haar Herder, den ZeerEerw. Pastoor A. C. v. d. Berg. Onwillekeurig gaan mijn gedachten in deze dagen terug naar 't zilveren feest van zijn voorganger z.g. De uitwendige viering morgen en overmorgen zal niet zoo grootsch zijn als vier jaren geleden, maar toch zal dit feest een bijzondere beteekenis hebben, als Maandag de Jubilaris plechtig vol dank baarheid het H. Misoffer opdraagt, geassis teerd door zijn beide Heerbroers, eveneenj in ons Bisdom werkzaam, terwijl elders in haar klooster een zuster van den feeste ling zich in haar gebeden met dit offer ver. eenigt. Hoe godvreezend, werkzaam en waakzaam moeten de ouders van onzen Jubilaris geweest zijn, die een viertal hun ner kinderen zagen bestemd voor den dienst van God. Wat zullen ze meeiubelen in den Hemel, nu hun oudste Heerzoon een kwart- eeuw gewerkt heeft tot eer van God en tol heil der naasten! 't Ligt ons parochianen nog versch in 't geheugen, hoe de Jubilaris van heden nU TE WOGNUM. DEKEN C. M. Speciaal het ambachts-onderwiis is onder zijn bes'uur tot hoogen bloei geraakt. In Augustus 1923 werden het Moederhuis en het Noviciaat verplaatst naar Voorhout in ïhet oud-Senrnarie Hageveld. Deze overplaatsing bracht vele moeilijk heden met zich, maar nie'tegenstaande il de tijdelijke zorgen, gedurende geheel zijn be stuur was ook het geestelijk welzijn in uit stekende handen. Tot zoover voerde zijl' bestuur de Congregatie, dat zij bij zijn af treden onder eigen bes uur haar werken kon voortzetten. Op 24 Februari van het vorig jaar werd zijn Hoog Eerw. benoemd tot Herder de: parochie van den H. Hieron ïus te Wog num en tot Deken van het Dekenaat Wer- ver-shoef. Alhoewel zijn Hoog Eerw. nog slechts 15 Augustus is het de dag, waarop voor 25 jaar de Hoog Eerw. heer C. M. Jonck bloedt, Deken en Pastoor te Wognum, de H. Priesterwijding ontving uit de handen van Monseigneur Bottemanne den 15en Aug. 1902, na met succes aan beide seminarie's Hageveld en Warmond gestudeerd te hebben. Na van begin September tot 5 December als assistent te Heemskerk wej-kzaam ge weest te zijn volgde zijn benoeming tot kapelaan te Wateringen. 15 Sept. 1906 be noemd tot kapelaan in de Prakstraat te Den Haag. Op 28 Dcc. 1912 werd zijn Hoog Eerw. benoemd tot Directeur der Congre gatie van Broeders, Onze Lieve Vrouw der Zeven Smarten te Amsterdam, Hier vooral ontplooide zich de werkkracht van den Jubilaris. De moeilijke oorlogs- en distributie jaren werden oorzaak, dat zijn Hoog Eerw. in zijn functie Haarlem's Bis dom verliet, doordat om het dure en moei lijke leven gedurende deze jaren in de ste den het Moederhuis der Congregatie naar Limburg werd overgeplaatst. Hier onder vonden de beide gestichten „De Heibloem" en „Slokershorst" de vruchten van den practischen zin en ijver van den bekwamen Directeur. De beide groote gestichten werden geheel geëlectriceerd, waterleidingen werden aan gelegd, nieuwe, modem ingerichte werk plaatsen gebouwd. A. C. v. d. BERG, PASTOOR TE NIEUW-VENNEP. ruim 3 jaar geleden hier in allen eenvoud werd ontvangen, als opvolger van wijlen Pastoor v. d. Boogaard. En moesten we Hem met zijn voorganger vergelijken, zeker zouden versohillen zijn aan te wijzen, 't Spreekwoord „nieuwe heeren. nieuwe wet. ten", werd ook hier bewaarheid. Maar in dit opzicht zouden ze zeker overeenstem men, in Godsdienstzin en bevordering van het geestelijk heil der parochianen. Op dit gebied is geen offer hem te veel. Is het herdersambt in een uitgestrekte parochie als de onze zeer omvangrijk, des Zondags ia 't voor hem als eenigst geestelijke heusch geen rustdag. En toch is 't geen zeldzaam heid, als wij hem dien dag nog driemaal den kansel zien bestijgen. Vóór zijn komst was een afdeeling der 3de Orde opgericht; met succes werd door hem de arbeid van zijn voorganger voortgezet, terwijl onder zijn herderlijk bestuur een bloeiende afdee ling van den Eucharistischen Bond tot stand kwam. Maar zeker mag ik niet vergeten zijn groote zorg voor kerkgebouw en omgeving. Wat in de laatste 2 jaar op dat gebied door onzen Pastoor is gepresteerd, schijnt onge-. 1 oofelijk. Kerk en altaren werden geschil* derd, de kruiswegstaties vernieuwd, 't Pries terkoor kreeg een nieuwe vloerbedekking, een centrale verwarming kwam tot stand, de toren kreeg een uurwerk, terwijl op feestdagen het beieren van drie klokken ona mede in feeststemming brengt. t Is Ons ear) hehoefto hiaj* uit.nrf fa

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 10