Sport- en Wedstrijden. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Derde Blad Dinsdag 16 Augustus 1927 ZWEMMEN. Holland wint met 52 het polospel van België. LAWN-TENNIS. Het tournament te Zandvoort. De cricketwedstrijd Haarlem.Rood en Wit. De bezoekers scoren op het.tbcw&n van Maas. CRICKET. R. C. H. I—V. V. V. II. Haarlem in Nijmegen. Motorraces te Heemstede. Een aardig kiekje van een drietal deel nemers uit de seniore-kiasse. Motorraces op de grasbaan van het „Oude Slot" te Heemstede. De Rood en Wit-aanvoerder v. Eeghen aan bat in den wedstrijd tegen HaarJ^m. Den Haag, 14 Aug. Hedenmiddag vonden alhier in het Zuiderparkbad,de intern, zwem wedstrijden plaats, waaraan de Belgen hun medewerking verleenden, en wel op de 4 maal 200 meter estafette, als op het polospel. Vele vooraanstaande Nederlandsche zwemsters en zwemmers hadden voor dezen dag in geschreven, doch bleken afwezig te zijn, zoodat de kans op eventueele recordsver beteringen zoo goed als uitgesloten bleef. Een poging van L. Korpershoek van de Rotterdamsche zwemclub om het record 200 meter schoolslag wat ten zijne name staat te verbeteren had geen succes. De landenestafette 4 maal 200 meter werd door België in 10 min. 57 1/5 gewonnen. AJs recordtijd hebben de Belgen 10 min 45 4/5 sec. Deze ploeg bestond uit de heeren Jules v. d. Steichel, Arschodt, beide uit Brussels S. C. en Thienpont en H. Depauw van de Gent S. C. De Hollanders verschenen met S. van der Meer (H. V. G. B.) H. K. v. d. Kolk (B. Z. Z.) T. J. de Man (U. Z. C.), A. J. Braam, (H.P.C.), welk viertal een tijd van 11 min. 13 2/5 sec. maakte. Het Nederr landsche record staat ten name van de ver- eeniging het Y, op 10 min. 55.2 sec. In het spring nummer voor Heeren moest de kampioen H. Lottgering de meerderheid van zijn clubgenoot L. Gompers erkennen, welke met 79.02 punt 1 werd. Bij het dames schoonspringen bleken eenige bekenden afwezig te zijn, zooals mej. Braun, mej. H. C. Klapwijk, zoodat dit keer aan het Y-lid Mej. A. van Leeuwen de eer te beurtviel als nummer één met 56.24 punten te eindigen. Het hoofdnummer der wedstrijden be stond uit de 13e officieele landen-polostrijd, welke in een 52-overwinning voor Holland eindigde. Alleen van dit nummer willen wij U een overzicht der strijd geven, voor de andere verwijzen wij naar de gededailleerde uit slagen hieronder. Om circa 5 uur verschijnen de Belgen aan de steiger. Een hartelijk applaus, gevolgd door de Brabangonne verwelkomt hen. ook de Hollanders worden met het Wilhelmus begroet. De aanvoerder Bauwens van ver. S.t Gilles wordt door beide bonden met bloemen gehuldigd, aangezien hij heden zijn 25e interlandwedstrijd medespcelde. Ka dit intermezzo fluit de Duitsche scheids rechter de Heer Bowe welke bij afwezigheid van den Engelschman Budd uit Londen de beide zeventallen in het water. Al dadelijk blijkt, dat door de beide partijen vinnig gespeeld wordt, zoo moesten reeds in den aanvang van iedere ploeg 1 speler wegens hinderen het water verlaten. Deze straf heeft de scheidsrechter nog Vele malen moeten herhalen. Uit een strafworp weet P. van der Velden Holland de leiding te geven, welke spoedig door C. C. Leenheer vergroot wordt. Een verre worp van den Belg van Gheem ver kleint den achterstand, wat echter onzen landgenoot Leenheer te veel is. Hij weet dan ook uit een worsteling voor doel de stand op 31 te brengen. De plaatsvervanger voor Gerard Blitz, de Heer Malissaart komt slechts even vrij te liggen, welke gelegenheid hij benut om keeper Slop het nakijken te geven. Met 32 in het voordeel van Holland wordt gepauzeerd. Nauwelijks zijn beide zeventallen weer in het water of uit een goed samenspel tusschen Leenheer en van Senus weet de laatste de stand op 42 te brengen, welk cijfer weder om door de ster van de ploeg Leenheer wordt opgevoerd. Spoedig fluit de scheidsrechter het einde, en heeft Holland met 52 ditmaal de eer opgehouden. Melden wi) nog, dat de wedstrijden werden bijgewoond door de heeren ter Pelkwijk, ge meente-secretaris van den Haag en den heer Joseph Borremans, kanselier der Belgische legatie. De verdere uitslagen zijn 200 Meter vrije slag: Ned. recordhouder van Silfhout 2.31.2 1. H. P. van Haselen (A.Z. P.C.) 2.49.4 2. J. Schouw (H.V. G.B.) 2.52 3. Brink (Dolfijn) 2.54. Landenestafette: 4 maal 200 meter Holland België, recordhouder vereeniging Y 10. 55.2; 1. België 10 min. 57.1 2. Holland 11 min. 13.2. 100 Meter vrije slag dames: recordhoud ster M. Baron 1.16.2 1. W. den Turk (R. D. Z.) 1 min. 17.4; 2. H. G. Klapwijk (R.D.Z.) 1.19.3 3. J. Korthof 1 min 21.2 Mej. E. Smits van de A.D.Z. maakte een tijd van 1.19 doch werd, doordat zij uit de baan zwom gedisq. DE NACHTKAARS IN DEN REGEN. Mej. Brauns regelmatig geslagen door mevr. v. Gulick. Daar hadden ze nu een heele week voor ge ploeterd en gezwoegd Toen de finales ge speeld moesten worden, toen brak een gruwe lijke regenbui los en werd de lucht als een gonjezak. Ar ie, onze Zandvoortsche ground- man, verzekerde dat de dames en heeren wel konden inrukken. Van den windkant dreven de grauwe wolken gestadig aan, zich openend in volle matenen Arie had er ver stand van. Hij heeft alweer gelijk gehad tot donker heeft het doorgeplast, met een „buitje droogte" tusschenbeiden. Terwijl de finalisten dus in het kleedhuis schuilden, werd er met guldens gegooid kop of munt net zoolang tot de eerste en tweede prijswinnaars geboren waren. Alleen mej. Brauns heeft den eindstrijd uitgevochten, tegen mevr. v. Gulick en, zoo als te verwachten was, heeft ze dien verloren, overtuigend, met 63, 6—2. Onze pittige Haarlemsche beschikt over een zeer soepelen slag, terwijl ze zich heel snel te verplaatsen weet. 't Is alleen jammer, dat ze haar figuur niet mee heeft in zooverre, dat ze bij het net te gauw gepasseerd wordt, doordat ze zoo klein is. Toch heeft ze zich uitstekend ge weerd en mevr. v. Gulick goed partij gege ven. Onwillekeurig verwachtten we een nieu we openbaring van haar, dat ze in de tweede set weer zou ophalen, als tegen Bobska, maar ze heeft weinig kans gekregen. G. Scheurleer moet tegen Nielsen spelen om den wisselbeker, in de challengeround, dat zal in Hilversum gebeuren binnenkort. Den eersten prijs won hij Zondeagmorgen tegen Pflaume, die de finale bereikt had. Scheurleer speelde sterk aan 't net, terwijl zijn slag meer gecultiveerd is dan die van Pflaume. Eenige aanwijzingen van den be kenden tennisspecialist Schreurleer, na af loop van de partij gedaan, over de backhand van Pflaume, zal deze zich wellicht ten nutte kunnen maken. De eerste set won Scheurleer met 6—2. Toen ging Pflaume zich van zijn beste zijde laten zien, zijn passings waren hard met veel topspin en het plaatsen was heel goed. Scheurleer daarentegen leed aan een inzinking, geen volley kreeg hij goed en het gevolg was een 50 achterstand. Juist begon Scheurleer de set cadeau te geven, om een finalset af te wachten, toen hij op merkzaam werd dat Pflaume begon te missen, en hij haalde op om nog met 86 te winnen. Door den toss wonnen de eerste prijzen: damesbubbel, mevr. Valk en mej. Laan, mevr. Straub en mevr. v. Gulick werden daardoor tweeden. De heerendubbel werd in „3 straight sets" gewonnen door Leembrug gen en van Nierop, d.w.z. 3 x kop van den gulden, de eigenlijke score was van Leem- bruggen's partij bezien 68, 57, 64, 41. Het hield er dus nogal om en zou vermoedelijk in een vijfde set uitgevochten geworden zijn. Scheurleer en Muntz werden door den gulden zóó verslagen. Op dezelfde wijze wonnen mevr. Straub en v. Olst het gemengde dubbelspel, mej. De Jong en Pflaume achter zich latend. Dat was de nachtkaars, die in den regen uitging! Zondagmorgen werd de halve eindstrijd nog gestreden tusschen mevr. v. d. Valk Muntz en mevr. Straubv. Olst, gemengd dubbel. Muntz was al heel slecht op dreef, zijn backhand bepaald hopeloos. De goede fore-handdrives van mevr. v. d. Valk kunnen de situatie niet redden. De eerste set gaat verloren. Maar in de tweede set belevenwe een opleving, de score wordt 53 voor mevr. v. d. Valk en partner. Tactisch speelt v. Olst verder, smasht voorbeeldig hard en zuiver, hamert op de backhand van mevr. v. d. Valk en de tweede wordt de finalset, 8—6. Zaterdagmiddag zagen we nog enkele partijen en wel die van de gebr. Schnerr tegen v. Olst en Pflaume, die later we^r door Leembruggen van Nierop in 3 sets geslagen werden. De jonge Schnerr's spelen een uiterst aantrekkelijk spel, maar wat te flegmatisch, Er zit te weinig fut en „fighting spirit" in. Vooral de oudste Schnerr heeft een sc it- terende fore-handdrive en zijn backhan is welverzorgd, maar hij mist enthousiasme, vecht lust. Bijna hadden ze nog een derde set geforceerd, maar 't krachtsverschil be stond duidelijk, 61, 75. Voorts zagen we een partij tusschen Leem bruggen en v. Voorst v. Beest, welke laatst genoemde verloor, 62, 86. De aanval kwam echter grootendeels van den heer v. Voorst, maar Leembruggen slaat zich door de onmogelijkste situaties heen en re tourneert prachtig. We zien heel lange ral lies, zonder „killing strokes", waaruit Leem bruggen dan gewoonlijk als winnaar te voor schijn treedt. De wedstrijdleider, de heer De Vries van Bueren, van wien de tennissers in Zandvoort nu al 6 jaar profiteerden, heeft zich voorge nomen dit het laatste jaar te doe n. zij-Onbe vredigend is het dat juist dit „finnalleiden zoo regenachtig afliep. Het zou niet zoo erg bevreemden als de heer De Vries nogmaals overgehaald werd, 't volgend jaar. Dat is te hopen Dc uitslagen van Zaterdag en Zondag zijn Heeren-enkelspel 3e ronde v. Berkel sl.. Teixeira de Matthos 62, 86, kwart- eindstrijd Leembruggen sl. v. Voors v. Beest 97, 62, Pfiaume sl. v.Gulick 63, 60. Halve eindstrijd, Scheurleer sl. Mac Neill 6—3, 6—4. Heerendubbelspel kwarteindstrijd Leem bruggen en v. Nierop sl. Enthoven en v. Gulick 61, 63, J. v. Olst en Pflaume sl. gebr. Schnerr 6I, 75, Roldanus en Voorst van Beest sl. Biezeveld en Tetzner 63, 7%5 halve eindstrijd Leembruggen en v. Nierop sl. v. Olst en Pflaume 36, 64 6—4. Dames-enkelspel mevr. v. Gulick sl. mej Split 62, 63. Damesdubbelspel: kwarteindstrijd: mej. Brauns en mej. Jonker sl. mevr. v. Voorst v. Beest en mevr. Nielsen 64, 62. Halve eindstrijd: mevr. Valk en mej. Laan sl. mej. Brauns en mej. Jonker 36, 62, 62, mevr. v Gulick en mevr. Straub sl. mej. Dekker en mevr. Elhorst. Gemengd dubbelspel: kwarteindstrijd: me vrouw v. d. Valk en Muntz sl. mej. Laan en Kern 64, 63, mej. Jonker en Scheurleer sl. mevr. en den heer Nielsen 61, 62, mej. De Jong en Pflaume sl. mevr. v. Gu lick en „Looper" 911, 75. Halve eind- Athletiekwedstrijden Holland West-Duitschland. De heer Dobermann (W.-D.), die winnaar werd van een sprong van 7.02 M. strijd: mej. De Jong en Pflaume sl. mej. Jonker en Scheurleer 75, 46, 64. Heeren-enkelspel: Scheurleer sl. Pflaume 6—2, 8—6. Dames-enkelspel: mevr. v. Gulick sl. mej. Brauns 63, 62. Gem. dubbelspel: mevr. Straub en v. Olst sl. mevr. v. d. Valk en Muntz 63, 86, mevr. Straub en v. Olst sl. mej. De Jong en Pflaume (per gulden). Dames-dubbelspel: mevr. v. d. Valk en mej. Laan sl. mevr. Straub en mevr. v. Gulick (per gulden). Heerendubbelspel: Leembruggen en van Nierop sl. ScheurleerMuntz (per gulden). R. C. H. verliest met 73 runs. Na den toss blijkt, dat R. C. H. eerst, naar de wickets moet trekken, doch om elf uur is het weder van dien aard, dat er ge vreesd wordt, of dezen dag nog gecricket zal worden. Als het om twaalf uur droog is geworden is, wordt direct een aanvang ge maakt. Allengs klaarde het weer op en beide innings werden weder onder ideaal weer verspeel^. i P. Dik en J. Segerius, welke weee eens voor R. C. H uitkwamen, openen op het bowlen van Jeuken en Wermeskerken. Heel spoedig is het echter met Segerius gedaan, als hij door Hageman achter het wicket ge stompt wordt. De Graaf, nu inkomende, volgt hem al spoedig op, wanneer Jeuken z n palen doet rammelen met 2 voor 3 ziel t er niet rooskleurig uit. W. Spoor wordt al spoedig achter het wicket gevangen en P. Dik heeft nu ook genoeg aan een goeden bal van Jeuken, welke de palen doet duikelen: 4 voor 4. Blankensteijn houdt hierna weer stand en scoort een nuttige 10. De Jong en Doets verdwijnen inmiddels ook onder de score eenigszins te hebben laten rijzen. Met Krom op dc mat gaat dan de score wat om hoog, en 't is vooral te danken aan zn vrije spel, dat Jeuken eens onder handen genomen wordt, met 22 runs in snel tempo is ook hij weer spoedig retour. Kuyt scoort hierna nog een goede 13, waarop het totaal sluit op een magere 67 runs, waarover nog ongeveer anderhalf uur ',verd gedaao. Niet tegenstaande het uiterst wilde bowlen van Jeuken en Van Wermeskerken, hadden we toch iets beters verwacht. V.V.V. 2 nu ingaande, opent met v. Wer meskerken en Dykhuis. Eerst op 37 komt de scheiding als v. Wermeskerken door Kleiig gecleaud wordt voor een nuttige 26, welke echter niet bijzonder stijlvol waren en ontsierd door enkele# kansen, welke echter door slecht fielden geen succes voor R.C.H. opleverden. Spoedig hierna valt ook t wicket van Dykhuis eveneens clean bowled Klein voor 12. Stuyvenberg slaat inmiddels de bowlerij naar alle richtingen. De Graaf bowld in deze bedrijven echter Hageman en S. Hout kamp neemt met een meer dan schitterende eenbandschen vang 't leven van Krooneman. Ooms scoort eerst nog een goede 10, waar op Stuyvenberg met 41 z'n palen zelf om slaat en R. C. H. dus goedkoop van hem afkomt. Jeuken, speelt zeer vrij en wel elke bal staan. Vele malen denken we z'n wicket te zien vallen, doch even zoovele malen kruipt hij door 't oog van de naald. Hij blijft zelfs met een hard geslagen 28 not out, waarop 't totaal sluit op 140. Met een voorsprong van 73 runs wil VVV 2 een 2e innings spelen, waardoor de kans openstond nog een innings over winning te boeken, vooral waar er drie uur speeltijd resteerde. Wanneer echter de tijd tusschen de in nings verstreken is en een aanvang met de 2e innings gemaakt wordt, treedt de regen als spelbreker op. Na een uur wachten en de regen met stroomen blijft neerpiassen, ziet V. V. V. 2 van deze poging af en winnen ten slotte dezen zeer geanimeerden wedstrijd met 73 runs, waarop zij nog een goede kans op het kampioenschap behouden. Volledige scores: R. C. H.: P. Dik boweld Jeuken 2 J. Segerius stumped Hageman b. Wermeskerken 0 J. de Graaf bowed Jouken 1 W. Spoor c. Hageman b. Wgrmeskerken 0 J. Blankensteyn b Jeukpn 10 H. de Jong, c. Hageman, b. Wermeskerken 1 J. Doets b. Jeuken 2 G. Krom b. Jeuken 22 H. Kuyt b. Ooms 13 W. Klein not out 6 S. Houtkamp b. Wermeskerken 1 extra's 9 totaal 67 Val der wickets 1 v. 2, 2 4, 3 4, 4 4, 6 18, 7 32, 8 55. 9 v. 59, 10 67. Bowlingcijfers: Jeuken 5 voor 26; Van Wermeskerken 4voor 31; Ooms 11. V. V. V. 2: A. J. v. Wermeskerken b. Klein 26 W. Dijkhuis b. Klpin 12 J. Hageman b. De Graaf 2 G. Stuyvenberg b. De Graaf 41 E. Krooneman c. Houtkamp b. Klein 1 B. Ooms c b. De Graaf 10 C. J. van Dijk b. De Jong 4 H. Jeuken not out 28 P. Maas run not 3 J. Glasbergen b De Jon1' 8 extra's 5 totaal 140 Val der wickets 1 37, 2 40, 3 50, 4 52, 5 62, 6 87, 7 102, 8 116, 9 140. Inmiddels is offièieel bekend gemaakt, dat R. C. H. de door Albion te Zaandam ge- staakten wedstrijd met innings heeft ge wonnen. De door den regen gestaakte wed strijd R. C. H.V. R. A. 2 zal worden over- gespeeld en de wedstrijd, welke vorige week was vastgesteld tegen Ajax en waarvoor foor Ajax geen uitstel werd gegeven is nu voor Ajax als cen papieren 3 punten over winning genoteerd De eerste dag. Haarlem heeft weer haar jaarlijksche reis ondernomen en twee dagen cricket gespeeld tegen Quick. Het zijn een paar allergezelligste dagen geweest. Dergelijke ontmoetingen, moesten veel meer plaats hebben, want ze Zijn zeer bevorderlijk voor de verstandhou ding tusschen de vereenigingen onderling. r eerste dag begonnen de Nijmegenaren t eerst aan de runs, en waar Nagtzaam en Hazes bijzonder op dreef waren met den bal werd 't totaal slechts 40. Mr. v. Scherpen- berg en Maas den Hartog waren beiden met 8 topscorer. Mr. Extra had er 11. Hazes 316, Nagtzaam 713. Haarlem begon met v. Woerkom en Tekelenburg en toen het eerste wicket, dat v. Woerkom viel was het totaal reeds ge passeerd. Hij werd op bowlen v. Burggraaf door Mr. Scherpenberg gevangen voor 20. Op 55 cleant Burggraaf Hoomans voor 2. Doch eerst op 105 sneuvelt dan v.Damme voor 30. V. d. Lee sneuvelt in de handen van Burggraaf op 132. Drie runs verder gaat Tekelenburg l.b.w. voor 52 en met 13 van Sasburg en 20 van Mr. Extra wordt 't totaal 158.Maas den Hartog nam de meeste wickets 3—21. Quick wordt nogmaals naar de wickets gezonden en alhoewel 't thans iets beter gaat. kunnen ze de inningsnederlaag niet voorko, men. Maas den Hartog 18; Alting Mees 17, Burggraaf 16 en Hoekstra 14 zorgden er in hoofdzaak voor, dat 't totaal nog 86 werd. De volledige scores luiden: lste innings Quick: Mr. Scherpenberg b. Hazes 8 C. v. d. Meeren c. and b. Nagtzaam 1 M. den Hartog b. Nagtzaam 8 E. Burggraaf b. Nagtzaam 0 E. den Hartog c. v. Woerkom b. Hazes 0 L. Alting Mees b. Nagtzaam 1 L. Hoekstra b. Nagtzaam 4 A. v. d. Berghe c. and b. Hazes 4 A. Vreukens b. Nagtzaam 2 L. Hekking c. Hoomans b. Nagtzaam 0 Edam not out 1 Extra's 11 Totaal 40 Val der wickets: 1—8; 2—22; 3—22; 4—26; 5—26; 6—32; 7—35; 8—39; 9—39; 10—40. Bowlingcijfers: Hazes 316; Nagtzaam 713. Haarlem lste Innings: A. v. Woerkom c. Mr. Scherpenberg b. Burggraef 20 J. Tekelenburg l.b.w. E. den Hartog 52 P. Hoomans b. Burggraaf 2 F. v. Damme l.b.w. Edam 30 W. F. v. d. Lee c. Burggraaf b. E. den Hartog 12 J. Sasburg c. and b. M. den Hartog 13 N. Nagtzaam b. M. 'den Hartog 0 J. Hazes run out 6 WMisset c. Burggraaf b. M. den Hartog 0 A. Blok run out 0 J. Visser not out 3 Extra's 20 Totaal 158 Val der wickets: 1—43; 2%55; 3—105; 4—132; 5—135; 6—147; 7—150; 8—150; 9—151; 10—158. Bowlingcijfers: E. den Hartog 262; Burggraaf 221; M. den Hartog 3—21; Edam 1—31. 2de innings Quick Mr. v. Scherpenberg c. Misset b. Hoomans 0 M. den Hartog c. Visser b. Hoomans 18 Alting Mees c. v. Damme b. Sasburg 17 E. den Hartog c. Tekelenburg b. Sasburg 1 C. v. d. Meeren b. Sasburg 8 E. Burggraaf c. Tekelenburg b. v. d. Lee 16 Hoekstra c. v. d. Lee, b. Blok 14 Hakking b. v. d. Lee 0 v. d. Berghe not out 1 Vreukens b. Blok 0 Edam b. Blok Extra's 11 Totaal 86 Val der wickets: 1—0; 2—18; 3—26; 4—40; 5—54; 6—68; 7—70; 8—86; 9—86; 10—86. Bowlingcijfers: Hoomans 2—17; Sasburg 3—33; W. F. v. d. Lee 220; Blok 35; Misset 01. Tweeden dag. Den tweeden dag is er wat meer spanning geweest doch tenslotte wisten de Haarlem mers met een verschil van twee runs te win nen. Mr- Scherpenberg en v.d. Meeren trekken eerst naar de wickets en juist als de dubbele cijfers op het scoringsbord zijn gebracht heeft Nagtzaam succes. Op 19 valt 't tweede wicket. Op 27 vallen er twee en op 46 weer twee. 't Totaal wed tenslotte 80 waarvan Blok een goede 21 not out en E. den Hartog 13. Nagtzaam had met 514 weer uitstekende cijfers. Aanvankelijk zag 't er voor Haarlem slecht uit. Het stond op een gegeven moment 630; doch dank zij v. Damme 31 v. d. Lee 15 en Hoomans 18, werd 't Quick-totaal juist met 2 runs overschreden, zoodat Haar lem ook dezen tweeden wedstrijd won. De volledige scores luidden: lste innings Quick: Mr. Scherpenberg c. v.d. Lee b. Nagtzaam 7 4 6 2 4< 13 0 21 5 0 0 Extra's 18 Voor klasse D. Senioren motoren tot 500 Bowlingcijfers: Hazes 110; Nagtzaam 514; Blok 05; Visser 12; Misset 15; Hoomans 08; Sasburg I0; v. Damme 05; v. d. Lee 1-3. lste innings Haarlem: A. v. Woerkom l.b.w. Burggraaf 4 J. Tekelenburg c. Burggraaf b. E. den Har tog 0 W.' F. v. d. Lee c. Hoekstra b. Idem 15 F. v. Damme stumped 31 W. Nagtzaam Idem 1 J. Sasburg Idem 0 J. Hazes l.b.w. Blok 0 P. Hoomans c. den Hartog b. Burggraaf 18 W. Misset b. E. den Hartog A. Blok not out J. Visser stumped Extra's v. d- Meer c. and b. Nagtzaam M. den Hartog b. Nagtzaam E. Burggraaf b. Hazes Alting Mees c. v. d. Lee b. Nagtzaam E. den Hartog c. Hazes b. Visser Hoekstra b. Nagtzaam Blok not out Edam b. Misset Hekking b. Sasburg Keukens b. v. d. Lee Totaal 82 Val der wickets: 1—5; 2—10; 3—25; 4—29; 5—29; 6—30; 7—76; 8—77; 9—81; 10—82. Bowlingcijfers: E. den Hartog 548; Burggraaf 314; Blok 114; M. Hartog 10. Het bestuur van de Mctorsportvereeni- ging „Het Oude Slot" trof het Zondag niet bijster, wat het weer aangaat. Den" gehee- len morgen donkere wolken en in Amster dam stortregens, zooda.t zelfs de rijders geen plan hadden te komen. Toch zijn om, 2 uur pl.m. 1000 toeschouwers aanwezig, wat echter voor zulk een wedstrijd te kort is. De politie was aanmerkelijk verstrekt met een corps rijksveldwachters, om de erde te handhaven en het verkeer te re gelen, wat o. i. wel wat overdreven leek. De Roode Kruis Transportcolonne voor Haarlem en O., bestaande uit 10 heeren en 2 dames, onder leiding van dr. C. H. Koe nen, met brancards en spalkkisten, is over het terrein verspreid, om bij eventueele on gelukken direct aanwezig te zijn. Deze maatregelen bleken overbodig. Het weer bleef voorloopig goed en de baan was in uitstekende conditie. Pas om 2.10 heeft de eerste start plaats voor Klase A. Junioren motoren tot 350 cM3., 6 banen. Dc baan heeft een lengte van 6S0M., dus is den geheelen afstand 4080 M. 3 deelnemers. Van Vilsteren is hier verre weg dc meerdere. Zelfs weet hij Lubbers to lappen. De eenig lap des middags. Voor klasse B. Senioren, ibotoren tot 350 cM3., 6 baanronden, zijn 10 deelnemers. Er wordt in 3 series gereden, waarvan de winnaars van elke serie en één snelste 2e in de finale worden geplaatst. v. d. Berg toont zich hier favoriet, ook al maakt hij niet de snelste rit. Pijl blijft ver achter en weet nog net 'n lap van v. d. Berg te voorkomen. In de 2e serie weet Beverdam zich direct aan den kop te plaatsen en die te behou den, ook al maakt Bovee het hem lastig, v d. Weel krijgt geen kans. Pelt valt na de le ronde uit. In den aanvang een felle kamp om de leiding en pas na de 4e ronde plaatst v. Riezen zich naar voren. In het laatste rechte eind komt Nieuwenhuis nog wel goed opzetten, doch is te ver achtei om Achtien te passecren. Behalve v. d. Berg, Beverdam en v. Ries- sen plaatst Bovee als snelste 2e zich in de finale. Voor klasse C. Junioren motoren tot 500 cM3., 6 baanronden, zijn acht deelnemers, welke in 2 series rijden en waarvan de win naars en 2 snelste 2en zich in de finale plaatsen. De le serie was wel den meest spannen- den strijd van den middag. Juffermans plaatst zich direct aan den kop. maar kan niet uitloopen, De Ruijter en v Driel strijden om de 2e en zoo moge lijk le plaats. De Ruijter is wat voorzichtig in de bocht, waardoor hij verspeeld wat hij op bet rechte eind wint. Een fraaie eind spurt om de leiding met Juffermans 1/5 sec. voor v. Driel. Bij de start der 2e serie moet even ge stopt worden, daar v. Vilsteren zijn ket ting breekt. Na een ronde slingert Fijma en rijdt naar de buitenbaan de bocht in, waardoor v. Vilsteren komt te vallen. Even is er spra ke, dat Fijma gedisqualificeerd zal wor den, maar besloten wordt allen weer op nieuw te laten starten. Lubbers valt spoedig uit. Er ontstaat 'n spanrfenden strijd tusschen de overigen en op het eind meer tusschen v. Vilsteren en Ocsterbaan. In de laatste bocht is v. Vil steren nog voor, maar even voor den finish weet Oosterbaan zich no. 1 te plaatsen. Ook hier een verschil van 3/5 sec. In de finale komen dus de winnaars en v, Driel en v. Vilsteren. cM3., 6 banen, verschijnen 13 deelnemers. Gered enwordt in 4 series, v. Pelt loopt in de le serie snel uit en wordt niet be dreigd. Feller is de strijd om de 2e plaats. Pas na 5 ronden weet v. Weel iets voor te komen. In de 2e serie blijven de r ders voor— loopg naast elkander. Pas in de 3e ronde raakt Baas iets achter. In de 5e ronde loopt Rijk iets op Achtien uit, maar komt in de laatste bocht te vallen en verliest daardoor een zekere overwinning. In de 3e serie gaat v. d. Berg er in een snel tempo van door, terwijl Nieuwenhuis na 4 ronden opgeeft. De 4e serie was een •gemakkelijke overwinning voor v. Riessen. Nu volgde de finale klasse C. Junioren. Hierin komen uit-, Juffermans, Oosterbaan, v. Driel en v. Vilsteren. Van Vilsteren heeft een slechte start, wat hem zeker de le plaats kostte. Oosterbaan heeft direct de leiding en weet die te behouden, ook al doet v. Vil steren op het eind nog pogingen om in te loopen, waarbij hij fraai v. Driel en Juffer mans passeert. Oosterbaan worden bloemen aangeboden, waarna hij onder applaus 'n eereronde doet. In de finale klasse B. komen uit: Bever dam, v. Riesen, Bovee en v. d. Berg. v. d. Berg en Beverdam vormen direct den kop, doch spoedig weet v. d. Berg in fraaien stijl zich van Bevesdam los te maken, om onbedreigd te winnen. In een feilen kamp weet Beverdam zich no. 2 te plaatsen Luilt wordt v. d. Berg toegejuicht, als ook hij een eereronde doet met een fraai bloemstuk in zijn hand In de demi-finale le serie een mooien strijd tusschen Achtien en Maasland, doch Achtien raak in den laatsten bocht even zonder gas, waardoor hij eenig terrein ver liest en geen kans meer ziet om dit ter, rein té heroveren. In de 2e serie is v. d. eBrg wederom on bedreigd no. 1. In de finale komen v. d. eBrg, Maasland, Achtien en Beverdam. Direct gaat v. d. eBrg weer aan den kop en loopt steeds meer uit. De strijd gaat om de 2e plaats tusschen Beverdam en Maas land. Na 3 ronden zijn zij nog gelijk, achtien krijgt een defecte motor en moet uit vallen. v. d Berg maakte thans den besten tijd van den middag, n.m. 3.33 2/5. Maasland wordt 2 met een verschil van 1 1/5 sec, op Beverdam. Tijdens d enachtervolgingswedstrijd Juni oren begon het te stortregenen, zoodat deze wedstrijd, benevens de lange afstand race over 10 ronden voor Senioren, waar voor 8 deelnemers waren, werden afge last. De gedetailleerde uitslag is als volgt: Klasse A: Juniores Motoren tot 350 c.M.3 6 ronden, 3 deelnemers. t B. v. Vilsteren op F. N 3.58 3/5; 2 A. Capelle op A. J. S. 4.30 3/5. Klasse B: Seniores Motoren tot 350 cM 3 6 ronden, 10 deelnemers, 3 series. le Serie: 1. M. v. d. Berg op H. D. 3.43 3/5; 2. L. P. Breeman op F.N. 4,01. 2e serie: 1. H. W. Beverdam op Lady 3.51; 2. N. Bovee op H.D. 3.55 2/5. 3e serie: 1. J. v. Riesen op F.N. 3.55 1/5; 2. J. Achtien op F.N. 4,06 3/5. Finale; 1. M. v. d. Berg 3.37 4/5; 2. H. W. eBverd&m 3.43 2/5: Klasse C. Juniores Motoren tot 500 cM.3 6 ronden, 8 deelnemers, te rijden in 2 series. le serie; 1. C. J. A. Juffermans op Nor ton, 4.01 4/5; 2. H. V. Driel op Norton 4.02. 2e serie: 1. P. Oosterbaan op Ariël 3.52 1/5: 2. B. v. Vilsteren op 3.54. Klasse D. Senioren. Metoren tot 500 c.M.3, 6 ronden, 4 series, 13 deelnemers. le serie: 1. G. v. Pelt op H.D. 3.50; 2. A. J. v. d. Weel op Royal Enfield 3.58 3/5. 2e serie: 1. J. Achtien op A.J.S. 3.45; 2. K. J. Baas op Ariël 3.53 1/5. 3e serie; 1 M. v. d. Berg op H.D. 3.39 2/5; 2. S. Maasland op Ariël 3.46 3/5. 4e serie; 1. J. v. Riesen op F.N. 3.42 1/5; 2. H. W. Beverdam op Lady 3.45 2/5. Demi-finale; le serie: 1. S. Maasland 3.39 3/5; 2. J. Achti en3.42 2/5; 2e serie: 1. M. v. d. Berg 3.34; 2. H. W. Beverdam 3.41. Finale: 1. M. v. d. Berg 3.33 2/5; 2. S. Maasland 3.40 4/5; 3. H. W. Beverdam 3.42. De heer M. v. d. Berg wist, dus zoo wel in de afdeelig tot 350 c.M.3 als in de afd. tot 500 c.M.3 zich No. 1 te plaatsen. De wedstrijdcommissie bestaande uit de heeren W. Breeman, D. H. Haarsma en Borsten zorgden voor eene vlugge afwer king, daarbij geassisteerd door en goedge- choolde Jury, waarvan de her J. C. Ben- nink, storten-kamprechter was. Het had een mooie middag kunnen zijn, als de regen niet zulk een spelbreker had geweest. Totaal 80 Val der wickets: 1—10; 2—19; 3—2?; 4—27; 5—46; 6—46; 7—49; 8—64; 9—72; 10—80.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 10