LOTTGERING CHEQULKOERSEN Electriciteit V erkeer s-ongevalleu. voor DEKENS Aimterdamsche Beurs ~7~i Heringa Wüthrich, Haarlem INBRAKEN TE BEVERWIJK EN OMGEVING, i Van de daders geen spoor. Concerten H. O. V. H.O.V.-Concert te Bloemendaal. Personalia, Inbraak te Overveen. Benoeming; lid van den Gemeenteraad. Kamer van Koophandel. Levering Waaistraatklinkers. R.-K. Huishoud- en Industrieschool Akte-examens Middelbaar Onderwijs in de Lichamelijke Oefening te Haarlem. DUIVENSPORT. Het Stormvogels-team. StormvogelsAIc. Victrix. De staking aan de Slachthuisstraat. De* Gemeentereinigings'dienst Jubileert. Diefstal op het R.C.H.-terrein, tijdens een wedstrijd. Inklaring van uit zee komende schepen. Zilveren Huwelijksfeest van den heei Jac. de Jong. De staking bouwwerk Slachthuis straat. Een aanrijding Auto-botsing Te Haarlem Te Zandvoort Te Aerdenhout SPORT EN WEDSTRIJDEN. •••••e#®ee»eeeee#eeeee®elÉ: Tramontsporing. De nieuwe Hoogere Burgerschool. LAATSTE NlèüWS. De zaak Sacco en Vanzetti. De Zweedsche nobelprijzen. De internationale tuinbouw tentoonstelling te Brussel. D. H. V. B. District Haarlem en Omstreken District-wedstrijden senioren. R. K. V. V. Lisse. Nederlaagwedstrijden te Hillegom. KERK EN SCHOOL. fOlVg 100®/ 10113, 987/s 292 186 180 180 181J 358| 111 122 467 95 133 1501 163" 319J 342 308% 2541 322 155£ 2041 1131 861 811 46 67% 100% 219J 193 178 190 6% 39% 7561 423 133 185f 157 534 472f 255 476 1311 185% 65f 34 101% 10115/16 100%s 10 If 98 /is 1811 355 1101 1221 465 95 1481 1651 320 1 342-11 3041 253 320 155 203 100 190 745-50 420 131 f 1841-5 1681 533 471 253 474 1321 1871 de Spaarne-Bank, Haarlem F Tïvj.,. (Adv, Ing. Med.; '■U-I In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben inbrekers of heeft 'n inbreker zich te Beverwijk en de naaste omgeving duchtig geweerd. Op verschillende plaatsen zijn brutale inbraken gepleegd. waarvan wel de voornaamste was, die bij de Wed. H. aan deScheybeeklaan te Beverwijk. Men heeft zich hier toegang verschaft tot de keuken, door het uitsnijden van een ruit. In de voorkamer werd een buffet open gebroken en hieruit wérd allereerst een be drag van 30 genomen. Maar bovenbien was men zoo farluinlijk den sleutel van de brandkast te vinden, waardoor het al heel gemakkelijk werd om meer buit te verga ren. In de brandkast lag een bedrag van 200, welke som den vorlgen dag pas van een bankinstelling was gehaald (zoodat men vermoedelijk met bekenden te doen heeft). De 200 werden meegenomen, mitsgaders een spaarbankbokje en eenige papieren, welke voor de dieven geen waarde hebben. Een vest, dat over een stoel ning, onder ging eveneens een onderzoek, met het re sultaat, dat een bedrag van 10plus een gouden horloge met ketting de(n) dief(ven) in handen vielen. Uit het feit, dat de bewoners pas om twec uur naar bed gegaan zijn, terwijl de buren, die naar een feestje waren geweest, nog la ter thuis kwamen, zonder onraad te hebben bemerkt, kan worden afgeleid, dat deze brutale inbraak omtrent half drie, drie uur, moet hebben plaats gehad. Intusschen is met veel voorzichtigheid te werk geaan, want geen enkel spoor werd achtergelaten. Op de grens van Beverwijk en Velsen werd op niet minder dan drie plaatsen in gebroken. Bij dr. W. aan den Nieuwen Schulpweg, werd een ruit uitgesneden, waarna het mogelijk werdeen spanjolet te bereiken en zoo de deur te openen. Hier is alles dorzocht. Eenige medailles, alsmede een bedrag van 10 werden voor goede buit verklaard. Blijkbaar waren het geen gewone inbrekers, want men heeft zich heel gemoedelijk aan verschillende lek kernijen te goed gedaan. Het zilverwerk is onaangeroerd gelaten. Het was blijkbaar te lastig en te gevaarlijk om het mee te nemen. Een ander bezoek gold de wonfng van J. de H., aan denzelfden weg gelegen. Ook hier heeft men zich toegang verschaft door het uitsnijden van een glasruit. Een porte- monnaie, inhoudende een bedrag van 10 aan klein geld, werd op den schoorsteen mantel aangetrffen en medegenomen. Tenslotte is denzelfden nacht uit een on gesloten schuurtje achter een woning aan den Zeeweg een rijwiel ontvreemd. Bij een der perceelen is een stukje glas ruit gevonden met vingerafdrukken erop. De concerten der H.O.V. in den Hout op Donderdag 18 en Zondag 21 Aug. zullen ge dirigeerd worden door Marinus Adam, len violist der H.O.V, j typte-,- Hedenavond te acht uur zal door de Haarlemsche Orkestvereeniging een concert worden gegeven te Bloemendaal, onder lei ding van Nico Gerharz. Evenals bij vorige conCerten zorgt de heer P. Tideman voor gratis uitdeeling van programma's. Geslaagd is te Den Haag voor acte tee kenen M. A. de heer L. H. H. Schutte, alhier. L._. Hedennacht bemerkte de politie bij haar surveillance, dat in een tijdelijk onbewoonde villa in Wweekduin was ingebroken. Door het verbreken van een raampje in lood wf# d de spanjolet naar beneden gedrukt en kwamen de ongenoode gasten in de kamer. Verschillende kasten en laden zijn openge broken en onderzocht. Enkele zilveren voorwerpen hebben de dieven laten liggen. Het was dus vermoedelijk alleen om geld te doen. Wat vermist is kon nog niet worden opgegeven. De familie zal van de inbraak in kennis worden gesteld. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. |jr D; voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Haarlem maakt bekend, dat vanaf heden ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn be sluit ter benoeming van den heer G. Wol zak Hzn., als lid van den gemeenteraad, noodzakelijk geworden door het bedanken als zoodanig van den heer W. F. Jansen. De eerstvolgende vergadering der Kamer van K9ophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken zal plaats hebben Dinsdag 6 September 1927, des avonds om 7 y2 uur in het gebouw Nassauplein 6, Haarlem. De levering van waalstraatklinkers is door den directeur van Openbare Werken opgedragen aan H. C. van Meeuwen, te Haarlem, 100.000 stuks ƒ28.45 per 1000 stuks 40.000 stuks k 29.95 per 100 stuks 2000.000 stuks a ƒ30.15 per 100 stuks. N. V. v. h. v. d. Leest ije Haarlem, 200.000 stuks 4 28.35 p. 100 st. N. V. v.h. V. H. J. Troupin te Haarlem, 200.000 stuks a 30.15 p. 1000 st. N. V. v.h. Gebrs. Schofnagel te Haarlem, 200.000 stuks k 28.50 per 1000 st.Firma de Jong van Lekkerkerk, Rotter dam, 200.000 stuks 4 28.— per 1000 st. Mij. tot verkoop van Waalsteen te Nijmegen. 100.000 stuks k f 22.— per 1000 st. N. V Nieuwe Handels Mij. „Waalsteen" te Nij megen, 100.000 stuks k 23.35 per 1000 st. B. en W. van Haarlem brengen ter kennis van belanghebbenden, dat het verbouwen van het bestaande schoolgebouw en dit met de op teekening aangegeven uitbreiding in te richten voor R.K. Industrie- en Huishoud school, met bijkomende werken, alsmede het daarnaast gelegen woonhuis, verbouwen en herstellen, met het leveren van alle ar- beidsloonen, materialen, gereedschappen, transporten, hulpmiddelen enz., volgens de plannen van Architectenbureau firma Willem Robbers te Haarlem, waarvan de openbate aanbesteding heeft plaats gehad op 11 Juli 1927, door hen is gegund aan M. Zwaan te Nieuwendam, voor de door dezen inge schreven som van f55.891. Geëxamineerd 7 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de dames T. Goedemoed te Amsterdam M.G.W. Coert te Bilthoven M.P.H. Muré te MaastrcihtJ.M.L. Scaf te Roermond A. Schoutens te 's-Gravenhage H. Visser te 's-Gravenhage. Hiermede zijn deze examens afgeloopan. VEREENIGING VAN POSTDUIVEN- LIEFHEBBERS „DE LUCHTGIDS" TE HAARLEM. Bovengenoemde Vereeniging hield Zondag 7 Aug. een weMlucht vanaf Libramont België afstand 278 K. M., waaraan door de leden werd deelgenomen met 1553 duiven, welke te 10 uur 20 min., werden in vrijheid gesteld, de prijzen werden als volgt behaald Joh. v. d. Pol le, 21e, 25e, 28e P. Brakel 2e, 5e, 6e, 19e G. Zomerdijk 3e, 14e, 15e, 20e J. F. v. Duin 4e, J. J. Vrugt 7e, 8e, 31e,; G. J. Kors 9e W. Spoor 10e A. v. Heerden lie A. J. Kloek 12e F. Kuyken 13e, 18d, Jan. KJ. Lasschuit I6e T. Cornet 17e M. Burger 22e B. H. Gort 23e H. v. Oldenmark 24e J. G. N. Leurs 26e, 27e H. Bannink 29e Jac. Lasschuit 30e Eerste duif te 1 uur 44 min., snelheid 1358 meters per minuut, laat ste prijswinner te 2 uur 8 min. HAARLEMSCHE POSTDUIVEN- BOND (H.C.C.) Bovengenoemde Bond hield Zondag 31 Juli een wedvlucht vanaf Jemelle, afstand 250 K.M., waaraan door de aangesloten vereeni- gingen werd deelgenomen met 1130 duiven, welke te 7 uur 40 min. werden losgelaten, de eerste 100 prijzen werden als volgt behaald J. de Groot le J. de Vries 2e, 38e, 47e, 61e J. G. v. d. Meer 3e 0 A. J. Kloek 4e, 34e J. Broekhof 5e F. J. Neuman 6e BM. C.Feh res 7e, 15e 21e, 68e, 78e H. A. Willemse 8e, 27e R. N. Heiloo 9e Jac. Kuperus 10e, 84e J. Schaap 11e, 30e, 77e J. Staphorst 12e B. Roemers 13e W. Gerriteen 14e T. v. Deur sen 16e L. Mutsaers 17e H. J. Petter 18e, 82e W. Weidema 19e H. Holsken 20e, 24e J. W. Radsma 22eJ. Libbenga 23e, 32e, 91e H. Fikkert Jr. 25e B. Zonneveld 26e P. Bannink 28e Th. Menz 29e H. Stappers 31e J. Klumper 33e J. Vollebregt 35e, 58e, 60e, 83e J. Kroon 36e J. J. Keur 37e, 59e P. Lindeman 39e, 98e J. G. Leurs 40e, 80e C. Kortekaas 41e, W. Gerritsen 42e, 49e J. Staphorst 43e J. Dorsman 44e H. J. Handgraaf 45e P. Brakel 46e, 64e, 79e P. de Wilde 48e W. Walgien 50e H. Hos 51e A. Dorsman 52e H. v. Olden mark 53e, 97e M. Mes 54e, 74e A. v. Zadel 55e H. Roosdorp 56e H. M. Willemse 62e Joh. v. d. Pol 63e H. Lansdorp 65e C. de Jong 66e J. J. v. d. Linden 67e P. Verputte 70e M. Luyken 71e, 73e G. Zomerdijk 72e, 75e, 88e, 89e C. J. Janus 76e J. de Droog 81e M. Booymans 85e A. Eveleens 86e H. Stappers 87e, 99e J. F. Bonke 90e H. Vellinga 92e H. Boogaard 93e P. A. Bosse 95e T. Cornet 96e J. Th. Bakker 100e. Eerste duif te 11 uur 31 min., snelheid van 1087 meters per minuut, laatste (226e x) prijs winner te 11 uur 54 min. Gouden medaille uitgeloofd door de Lucht gids bij gelegenheid van haar 35 jarig be staan gewonnen door No. 1 J. de Groot. Naar men ons mededeelt, is het vrij ze ker, dat Boekelaar, de ex-W. F. C. er R. C. H.er Stormvogel en Zandvoorter, het komend seizoen weer voor Stormvogels uitkomt. Woensdag a.s., om 7 uur, wordt bovenge noemde wedstrijd op het Stormvogels-ter rein gespeeld. Het betreft hier een return-wedstrijd, aangezien Stormvogels Woensdag j.l. in Alk maar Reitsma c.s, partij gaf. De iJmuidena- ren wonnen toen met 42. Gisterenochtend zijn een 7-tal timmerlie den in staking gegaan. Hedenochtend zijn 6 metselaars te werk gesteld. Thans zijn ruim 30 metselaars aan het werk. Gisteren is geen enkele werkwillige, bij het naar huis* begeleiden door de politie, gemo lesteerd. Naar we vernemen, zal het 1 Nov. a.s. 50 jaar geleden zijn, dat de gemeente Haar lem den c/ienst der gemeentereiniging in eigen beheer nam,* Op een terrein van de voetbalclub R, C. H. aan c!en Middenweg in Noord-Haarlem is Zondag tijdens den cricketwedstrijd R. C. H.V.V.Ï3. II (Amsterdam) een diefstal gepleegd. Een tot nu toe onbekende heeft zich vermoedelijk reeds voor de lunch (pl.m. 1 uur) toegang verschaft tot de kleedafaee- 'jing van R. C. H. Hij heeft toen uit de portemonnaie van een tweetal spelers te zamen een bedrag van pl.m. 15 7 en 8) ontvreemd. Eerst ongeveer 5 uur in den middag ont dekte men dezen diefstal. Men vermoedde, dat de misdaad door iemand gepleegd is, die aangezien werd voor den elfden speler van V. V. H. II, omdat er 10 Amsterdam mers in het veld stonden. Een der Haar lemmers heeft iemand in het kleedhuis ge zien, maar dacht niet aan misdrijf. Later hebben enkele leden een collecte gehouden ten bate van de bestolenen, die ruim 9 opbracht. Het politierapport vermeldde eveneens den diefstal op et R. C. H.-terrein, doeh gaf op ls verdwenen bedrg een som van slechts 8.Blijkbaar is dus van den diefstal van 7.uit de andere porte monnaie bij de politie geen aangifte gedaan. Bij het betrokken departement althans wat IJmuiden betreft, bestaan plannen, om wijziging aan te brengen in de tot nu toe gevolgde wijze van inklaring van uit zee komende schepen. Alhoewel deze plannen nog op zeer losse schroeven staan, verna men wij daaromtrent, dat het de bedoeling moet zijn om de inklaring van stukgoe- derenbotoen niet meer in IJmuiden, doch in Amsterdam te doen geschieden. Geruch ten over een algeheele opheffing der douane-bemoeiingen te IJmuiden zijn ten eenenmale ongegrond. Heden ,morgen te half tien werd in de Spaarnekerk een plechtige H. Mis van dankbaarheid opgedragen bij gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van den organist-directer van het koor der Spaarne kerk, den bekenden musicus Jac. de Jong. De plechtige H. Mis werd opgedragen door den ZeerEerw. Heer A. Kramer pasfoor der St. Bonifaciuskrk te Dordrecht, met assi stente van den WelEerw. heer J. Omtzigt, kapelaan te Hoorn als diaken en den Wel Eerw. pater fr, Adelberttls Ruysenaars O.F.M. als subdiaken terwijl de Eerw. Heer P. Stammeijer als ceremoniarius fungeerde. Toen de officianten de kerk binnenkwamen zong het zangkoor Veni Creator van den heer Jac. de Jong. eBgeleid door den heer L, Schouten organist der Kathedrale kerk, zong het zangkoor de Alfonsus-mis van Hub. Cuypers. Deze mis- een van de mooiste van Cuypers die vooral aan het jongenskoor hooge eischen stelt, werd keurig uitgevoerd. Onder het offertorium zong men „Jesu Dulcis Memoria" van den heer Jac. de Jong, terwijl onder de H. Com munie enkele knapen zeer fijn een gregorï- aansch „O Salutaris" zongen^Na de H. Mis voerden nog een paar mooie altjes en so- praantjes een van Loot's mooiste twee stemmige Maria-liedjes uit: het subliem- eenvoudige en teer-fijne „Wij beschouwen lieve Vrouwe" Een orgelstuk van den heer Schouten besloot de treffende plechtigheid. Omtrent de staking op het bouwwerk in de Slachthuisstraat wordt in „De Bouwer" het orgaan van den Alg. Ned. Bouwarbei- dersbond o.m. het volgende geschreven: Bij den gecontracteerden aannemer Co- blenz is aan een woningbouw-complecx het metselwerk in hadden van een ploeg Am sterdammers. Deze ploeg van 11 man heeft zich eerst van het werk meester weten te maken door aanbieding van een ongekend lage prijs. Spoedig moest de ploeg uitgebreid wor den, waarbij met uiterste zorgvuldigheid werd te werk gegaan, zoodat alleen Amster- damsche vriendjes, meest Federatiemannen, werden voortgetrokken; slechts in uiterste omstandigheden kregen eenige Haarlem mers de kans ook op dit werk te komen. Al heel gauw bleek de prijs te laag en was de aardigheid er af.... Gevolg dat allerlei haken en oogen ont stonden, ten slotte het werk te duur werd en de aannemer een tweetal personen ont sloeg. Dit ontslag werd beantwoord met een sta king, welke tegen den wil der gecontrac teerde besturen door de Federatie werd ge proclameerd. Haarlem is evenwel een der weinige plaatsen, waar een goed functionee- rende commissie bestaat welke geregeld overleg pleegt en steeds alle kwesties tracht te regelen. Deze commissie stelde voor het geschil als nog in behandeling te nemen. De aanne mer verklaarde aan elke uitspraak zich te zullen onderwerpen, eventueel de ontsla genen weer terug te nemen en wanneer dit als recht werd erkend ook de geleden schade aan deze te zullen vergoeden. De stakers weigerden evenwel hierop in te gaan. Nu staan een 70 man in strijd, waarvan 15 gecontractueerden, die echter door den groo- ten hoop worden afgehouden van het werk terwijl spoedig de timmerlieden zullen vast- loopen. In een bestuursvergadering welke met de patroonsorganisaties heeft plaats gevonden, werd dan ook besloten, alles te doen om te gen den willekeur in te gaan en de pogingen te steunen die kunnen leiden tot hervatting van het werk. Er' zou worden getracht met metselaars en opperlieden der gecontractueerden par tijen gemeenschappelijk te vergaderen, on der leiding van de contractcommissie en in tegenwoordigheid der besturen. Op deze vergadering werd namens alle besturen voorgestelddat vrijwilligers zich zouden melden, om de 15 arbeiders het werk mogelijk te maken. Op deze vergadering werd veel gesproken, soms zelfs gerede kaveld, doch slechts één metselaar later ge steund door 1 opperman verklaarde dat hij alles wilde trotseeren, om zijn kameraden in deze bij te staan. Eerlijk gezegd is deze vergadering ons niet meegevallen. Wij hadden verwacht dat de Haarlemmers er beu van waren zich te riagelooren. Tot zoover het oraagn. Een dergelijk verklaren in dit blad spreekt boekdeelen. Gisterenavond had op den hoek van de Koningstraat én het Verwulft een aanrijding plaats tusschen een tram en een auto. De bestuurder van de auto had de signalen van de tram niet gehoord. De tram werd eenigs- zins 'beschadigd. Van het motorrijtuig ge rekte het voorwiel defect. Zaterdagmiddag 5 uur rêed op het rijwiel pad van den Heerenweg een wielrijder in de richting Haarlem. Aan de overzijde van den weg zag hij eenige kennissen en stopte. Na het afstappen zwenkte het voorwiel naar links. Achter den wielrijder kwam een auto. Om het rijwiel niet te raken, week de auto bestuurder uit, maar botste tegen een auto, die uit de tegenovergestelde richting kwam. Beide auto's werden zwaar beschadgid en zijn later weggesleept. Een dame, die in één der auto's zat, kreeg schaafwonden aan het linkerbeen. Andere persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Bij het afrijden van de Kennemerbrug zijn drie wielrijders aangereden door een achterop rijdende vrachtauto. De respectievelijke rijwielen werden ern stig beschadigd. De motorbrigade heeft de remmen van de auto onderzocht en niet in orde gevonden. De auto is daarom in beslag genomen. Tegen den bestuurder is proces-verbaal opge maakt. Vrijdagmorgen werd een dame op de Zand- voortschelaan aangereden door een auto, toen zij op onvoorzichtoge wijze van de eene zijde v<m ai laan naar de andere zijde wilde oversteken. Het rijwiel werd geheel in elkaar gereden, maar de berijdster kwam er bij toeval met een paar schaafwonden en eengie ontvellin gen af. Dr. Ruysch uit Haarlem, die de plaats van het ongeval juist passeerde, gaf de noodige aanwijzingen, maar behoefde geen heelkun dige hulp te verleenen. Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur had op den Korte Zljlweg een aanrijding plaats tus- schen de auto van den heer W. S. uit Haar lem en van den heer L. v, d. W. uit IJmui den. De oorzaak was dat aldaar een auto langs den weg stil stond, bij het passeeren der auto's kwam een der auto's te slippen, waardoor zij met elkander in botsing kwa men. Beide auto's werden ernstig bescha digd en moesten naar een garage worden ge sleept. Persoonlijk oegnelukken kwamen niet voor. Gistermiddag kwart voor drieën had op den Overweg aan den Zwarteweg weder een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto en de electrische tram. De vrachtauto van den heer G. E. uit Haarlem kwam van de Zand- voortschelaan op den Zwarteweg; de be stuurder kon de tram niet zien aankmoen, vermoedelijk door belemmerend houtgewas en kwam daardoor met de tram in aanra king. Van de auto werd het linkerspatbord vernield en een voorwiel stuk gereden, ook was de radiateur defect. De auto moest wor den weggesleept. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. DE BRAND AAN HET BEGIJNHOF. Omtrent den brand, dien hedennacht aan het Begijnhof heeft gewoed, vernamen wij nog het volgende: Naast het pakhuis, dat geheel is uitge brand, sliepen op een bovenkamer van het naastgelegen perceel drie kinderen, die maar niet in slaap konden raken. Een van hen maakte de opmerking, dat er zoo'n roklucht begon door te dringen, waarop hij opstond en tot zijn grooten schrik bemerkte, dat er reeds vlammen van het naastgelegen pakhuisje doorlekten en groote rookkolom men opstegen. Onmiddellijk wekte hij z'n broer en een oudere zuster, waarop zij naar beneden snelde en hun ouders wekten, die beneden sliepen. Buiten werd direct alarm gemaakt en eebrand" geroepen, waarop in zs^er korten tijd de brandweer ter plaatse was. Deze was intusschen reeds telefonisch gealarmeerd door den heer van der Storm, die nog bezig was een auto te repareeren. De brandweer was daarop met het geheele materiaal en de geheele staf ter plaatse en gaf onmiddellijk water. De brandweer kon echter niet beletten dat het geheele pak huis uitbrandde, doch wist door nathouden van de belendende perceelen uitbreiding te voorkomen. Te ongeveer half 5 was men den brand meester. Het perceel naast het pakhuis ge legen, heeft zeer veel waterschade opge- loopen. De kinderen verlieten in nachtge waad in allerijl het perceel en werden bij buren ondergebracht. Door het snel en tac tisch optreden der brandweer is hier een groote ramp voorkomen, aangezien die oude hoek daar zeer brandbaar is, terwijl aan den anderen kant van het brandende perceel zich nog een garage met 5 auto's en een greote hoeveelheid benzine bevond. GROOTE HOUTSTRAAT 5a il'. TELEFOON 10771 Gistermiddag, juist toen een fiksche on weersbui de menschen San het Noordwijk- sche strand deed vluchten naar de stad, is op het emplacement der N.Z.H.T.M. te Noordwijk aan Zee een motorwagen ont spoord, waardoor een groote vertraging in den dienst ontstond. Honderden menschen moesten in een plasregen geruimen tijd wachten totdat de dienst in zoo verre was geregeld, dat er weer in trams in richting Leiden konden loopen. Gistermorgen werd door het gemeentebe stuur aanbesteed: le. (Perceel 1): Het bouwen van eene Hoogere Burgerschool met bewaarderswo ning aan het Santpoorterplein te Haarlem; 2e. (Perceel 2): Het verrichten van glas- en verfwerk ten behoeve van de in perceel 1 bedoelde school met woning. Ingeschreven hadden voor' perceel I: A. en J. den Oude, Alphen aan den Rijn en Oegst- geest, 205.000; N.V. Daamens aannemers bedrijf te Teteringen 185.400; Venhoven en Evers, Heemstede, 203.800; W. Sayes, Haarlem 198.947; G. en J. Broertjes, Heemstede en Bloemendaal 223.775; Ver woesten en Lafeber, Amsterdam, 197.300; Van der Vliet en Nieuwstad, Amsterdam, 219.000; H. G, v. Veen, Zandvoort 215.000; Gebr. H. V, J. de Vries, Pur- merend, 189.100; J, de Vries en Co., Pur- merend 205.990; E. Bellaart, Haarlem, 193.200; Gebr. A. M. en D. P. Joustra, Haarlem, 220.850; J. Wittebrood, Beem- ster 197.840; D. J, v. Buren, Bloemendaal, 196,300; Gebr. van der Putten, Heem stede 187,000; I.. Raaymakers, Wouw (N. B.), 206.500; V. J. de Vries, BilthoVen 187.900; W. Geels, aannemersbedrijf, Utrecht 204.000; A. J. Peters, Nijmegen, 205.400; H. C. F. Moerenburg, Oisterwijk, 208,300; C. J. B. Verheyden en C. Smits, Haarlem 170.000; S. Strijk, Rijp-Wetering, 194.749; J. Klerk, Haarlem, 199.480; Fa. V. P, Braun en Zn., te Beverwijk 200.000; Thunissen en Van Sambeek, Heemstede, 182.750; P, Rings Jr., Santpoort, 187.000; G. P. Hetem, Haarlem 202.000. Laagsche inschrijvers zijn de heeren Thu nissen en Van Sa^nbeek. Voor perceel II schreven in H. Woudhui zen, Amsterdam 9.348; A, de Laat, Haar lem 13.140; P. J. v. d. Bos en Zn., Heem stede 11.600; N.V. Ripperda, Haarlem, 11.087; P. Essenius, Haarlem, ƒ9.994; C. L. Boom, Bussum, 11.400. ROME, 15 Aug. Naar bekend wordt, zal de Paus tusschenbeide komen in de zaak Sacco en Vanzetti ten gunste van de beide veroordeelden. De Pauselijke afgevaardigde te Washing ton heeft opdracht gekregen, zich de aan gelegenheid ter harte te nemen. Naar ver nomen wordt, zijn er gemeenschappelijke besprekingen geweest tusschen de Ameri- kaansche kardinalen, teneinde een besluit te nemen ten aanzien van een plan om ge meenschappelijk een beroep te doen op gouverneur Fuller en indien dit mislukt een persoonlijk verzoek te richten tot Pre sident Coolidge. De Paus is tot dit besluit gekomen, na dat de vader van Sacco een dringend be roep op hem had gedaan. De tekst van de Pauselijke instructies is niet bekend. Een telegram uit Rome spreekt het be richt, dat de Paus bij de regeering te Was hington tusschenbeide gekomen zou zijn ten gunste van Sacco en Vanzetti tegen. Juist is, dat de Amenkaansche kardinalen het initiatief genomen hebbeh de aandacht van de Amerjkaansche autoriteiten te ves tigen op de zaak van de tw^e veroordeel den. STOCKHOLM, 16 Augus !us. De dit jaar uit te reiken Nobelprijzen zullen elk 121,187 kronen bedragen. De heer E. H, Krelage zal de Neder- landsche regeering vertegenwoordigen. Op uitnoodiging der Belgische regeering zal de Nederlandsche regeering zich op de internatinoale tuinboutwentoonstelling, welke, van 10 tot 18 September a.s. te Brussel gehouden wordt, olficieel doen ver tegenwoordigen door den heer E. H. Kre lage, waaremend voorzitter van den Ne- deriandschen tuinbouwraad. JUNIOREN-COMPETITIE. Zoo hier en daar bemerkt men al weder om leven in de voetbal-brouwerij, ofschoon het leven bij sommige vereenigingen niet eens heeft stilgestaan. Naar aanleiding van het nog steeds voort gaand leven en het komende leven in onze Roomsche voetbalbeweging, wilde ik hiermede de geachte bestuurderen van di verse voetbalverenigingen, onder de aan dacht brengen, de belangrijken taak van hun bestuursfunctie „de junioren." De Junioren mijne heeren, moeten u meeste aandacht hebben. Door het aanwer ven van jongeren krachten, kunt gij er ze ker van zijn, dat in de toekomst, bet for- meeren van senioren-elftallen, uw geen hoofdbrekens meer zal kosten, «wat nu nog weieens het geval is. Het doel van deze vroegtijdige actie is, om niet zooals het afgeloopen jaar het ge val is geweest, zoo laat nog aanmeldingen te krijgen. We zouden gaarne zien dat we, ten eerste vroegtijdig konden aanvangen, ten tweede hebben we gaarne eenige afdeelingen, ten derde om zoodoende afdeelingen met krachtverschil te kunnen formeeren. Daarom heeren secretarissen doet u best en houdt beide afdeelingen in de gaten, zoo wel de senioren als de junioren. We zien dan ook voor 15 September a.s. uwe inschrijvingen tegemoet en wel in dezen vorm. Naam (en) van het of de elftal(len). In welke klasse wordt medegespeeld, 1ste of 2de. Waar het terrein gelegen is. Hoe Iaat dat terrein geopend is. Tevens moet bij iedere inschrijving het in- leggeld worden voldaan. Het inleggeld be draagt 1.50 voor ieder elftal. De namen der Junioren moeten in Zaan dam l>ij den D.H.V.B. worden opgegeven, tévens hun leeftijd en geboorte-datums. Niet bij du D. H. V. B. opgegeven junioren, mogen ook niet in de Junioren-Competitie uitkomen. In afwachting van vele inschrijvingen. De competitieleider, P. P. SMIT. Atjehstraat 12, Haarlem (Noord.) Door het district Leiden zijn wij uitge- noodigd een wedstrijd te komen spelen ter gelegenheid van 't eerste lustrum van bo vengenoemd district. Deze wedstrijd zal ge speeld worden op Zondag 18 September te Lisse. Het district-elf tal zal zoo spoedig moge lijk worden bekend gemaakt. Of er nog een proefwedstrijd gespeeld zal worden, zal mijn inziens, in verband met de seriewed- strijden van H. B. C. en T. Y. B. B. en de „Nieuwe Haarlemsche Crt,"-bekerwedstrij den, practisch wel onmogelijk zijn. Uit bovenstaand blijkt wel, dat er voor ons district weer werk aan den winkel is. De waarn. Secretaris. Zondag werden de eerste nederlaag wedstrijden gespeeld. Om 1.30 uur kwa men Lisse 3H. B. C. 2 in het veld, die een spannende en vlugge partij speelden. Om beurten werd er gedoelpunt. Toen het einde gefloten werd, was de stand 44. In de 2 x 7ü minuut verlenging kon H. B. C. het tempo niet meer vogen en Lisse maakte nog 2 goals zoodat zij met 6—-4 wonnen. Een mooie prestatie, daar zij met 3 invallers moesten spelen. LISSE I—H. B. C. I, 7—2. Dan traden bovenstaande elftallen in het veld, onder leiding van Broekhof. Lisse probeerde een nieuwen keeper, die be houdens een enkel foutje goed voldeed, verder waren zij volledig. H. B. C. bracht een sterk elftal in 't veld tot zelfs Leo v. d. Vlugt, Warmer dam en Mooren. H B. C. trapt tegen zon in af. Het spel is zeer snel, om beurten zijn beide doelen in gevaar. Het is Lisse die bij een aanval door toedoen van Elfring het eerste goal- tje maakt. Maar H. B. C. weet spoedig gelijk te maken, 11. Het spel is dan zeer snel, maar de achterhoeden weten steeds reddend op te treden. Dan laat Buschman aan de H. B. C.-achterhoede zijn hielen zien en passeert den keeper, dat was een ouderwetsche van hem, 23. Met dezen stand treedt rust in. Als weer begonnen wordt, moet spoedig even gestopt worden voor een buitje, maar het is gelukkig niet van langen duur Het veld is erg glad ge worden en er worden nog al buitelingen gemaakt. Elfring geeft eens goed af aan v, d. Vlugt, deze zet voor en Buschman schiet onhoudbaar in, 31. Even later zet v. d. Vlugt weer voor en nu zorgt v. Royen voor de rest, 41, Lisse is niet meer te houden en zit steeds weer voor H. B. C.-doel. Als v. d, Zwet er van door gaat, schiet hij via een der backs in doel, 51. Er is weer afgetrapt of v. d. Vlugt gaat langs het lijntje er weer van door, loopt naar binnen en schiet keeper en al tegen de planken, 61. Even later worstelen Busehman en H. B. C.-keeper om den bal. Buschman weet nog een tikje te geven naar Elfring en deze draalt niet en het is 71. H. B. C. kon in deze periode bet tempo niet volgen Maar dan komt er weer een H. B. C.-aanval, de keeper werkt niet goed weg en via het hoofd van J. Beijk vliegt de bal in doel, 72. De goal bad de keeper kunnen voorkomen, maar het beste paard struikelt wel eens, Lisse speelde een goeden wedstijd. A. Buschman, moet de keeper wat meer uit zicht geven. De voorhoede wa$ zeer snel en ik reken daarom op een groote deelna me aan de loopnummers op 18 Sept. Een drukke Zondag op het Hillegom-ter- rein. Reeds om 10 uur begon het met een wedstrijd Hillegom 3Hillinen 3. Met 53 werd gewonnen Om 2 uur betraden Hillegom 2D. I. O. 2 het terrein, welke wedstrijd eveneens door Hillegom 2 met 53 verloren werd. Om ongeveer 2 uur betraden vele sup porters het Hillegom-terrein om getuigen te zijn voor den wedstrijd Hillegom ID. I. O. 1, Om 2 uur stellen beiden elftallen zich volledig op onder leiding van den heer Voogd. Direct ontwikkelt zich een vlug spel met Hillegom, ondanks het tegen wind in spelen iets in de meerderheid. Als er efnigen tijd gespeeld is, geeft P. v. d Loo een mooie voorzet, die door de Jong ineens hard wordt ingeschoten, 10 voor Hillegom. D. I. O. zwoegt .om den gelijk maker, maar als na eenige minuten dezelf de v. d. Loo weer een prachtvoorzet geeft, wordt de bal weer door de Jong onhoud baar ingeschoten. Nadat v. Dijk eenige malen zijn doel mooi schoon hield, is het rusten. Even na de rust maakt een H'gom- back penalty die goed genomen in een doelpunt wordt omgezet, 21. Even daarna maakt hij er 3—1 van, een mooie prestatie Ongeveer 16 minuten voor het eind loopt D. I. O.'s midvoor de bal in het net, zoodat het einde komt met een verdiende over winning voor Hillegom I. Een prettig ge speelden wedstrijd onder schitterende lei ding van den heer Voogd, besloot dezen yoe(baldag. Prof. Dr. J. TH. BEYSENS. Eere-Kanunnik van het Kathedraal Kapittel. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot eere-kanunik van het Hoog waardig Kathedraal Kapittel van het Bisdom Haarlem den Hoogeerw. Hooggeleerde heer prof. dr. J. Th. Beysens. Ja, nu is het 25. Verleden week had er 23 moeten staan. Ik denk, dat de drukker mij heeft willen aanmoedigen ofzou hij een verrassing voor mij hebben Zou hij er nog twee Stichters bij gevonden hebben ?Mis- schien heeft hij zelf wel uit de Loterij getrok ken. Dat zijn er twee deze week, en een komt er heelemaal uit Friesland. Onlangs zeide er iemand tegen mij „Als u zooveel zorg hebt, waarom neemt u dan arme jongens ook aan Ze kosten u honderden per jaar en brengen niets of zoo goed als niets in." Dit is een zeer natuurlijke wijze van spre ken maar het is niet bovennatuurlijk' Neem het volgende geval. I-k had een stuk of drie brieven ontvangen van een ventje van 12 jaar, de oudste van tien. Ik hield hem een beetje aan de sleur wantf u begrijpt wel, dat ik niet ineens ja zeg. Op een goeden Zondagmiddag word ik ia de spreekkamer geroepen. Daar zaten vader en zoon „Pater, we komen zelf nog eens een beroep doen. We zijn hier gekomen op de fiets. Mijn zoontje heeft achter op mijn last drager gezeten." De man had bijna vijf uur gefietst en moest nog eens vijf uur terug fietsen met zijn zoon tje achterop om.... een beroep op mij te doen. Laat ik er bij voegen, dat de jongen zeer goed kan leeren. Moet ik u nog zeggen, hoe de zaak afgeloopen is? Missiehuis, Koorn. Postrek. 120937. Father Le'eber, Directeur. Men wordt Stichter(es) van het Missiehuis door ineens of bij gedeelten 100 gulden te schenken. DINSDAG 16 AUGUSTUS. slotkoersen heden Gisteren Opening Staatsleeningpn, 6% Nederland 1923 5% Nederland 1919 4Nederl 1917 6% N. Indië 1923 D 4N.-Ind. 1926B Banken. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij. Resc. Dito ■'■éSllt Industrieën. Jurgens gew Nederl. Kunstzijde Maecubee Holl. Kunstzijde Oude Philips Industr. Buitenland. Anaconda U. S. Steel Mijnbouw. Boeton Mijnb. Redjang Lebong Petroleum. Dordtsche Petr. Geconsolideerde Kon. Olie Rubber. A'dam Rubber Deli Batavia Rub. Serbadjadi Silau V. I. C. O Allied Scheepvaart, Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend. Holl. Lloyd Holl. Stoomboot Kon. Ned. Stoomb. Kon. Paketvaart Mij. Nederland Rotterd. Lloyd Scheepvaart-Unie Marine comm Marine pref. ie is Suiker, H. V. A Java Cultuur Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak. Deli Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Spoorwegen. Southern Rails Union Pacific Wabash Prolongatie 101is/i 2861 1831 178|-1 1781 Medegedeeld door DINSDAG 16 AUGUSTUS. Bieden Laten 59.27 59.32 9.75 9.80 34.71 34.75 12.12 12.13%« 48.09 48.14 13.56 13.61 Madrid 42.07 42.13 Weenen 35.— 35.20 New-York (cable) 2.491 2.49% 7.37 7.47 27.85 28. - 66.75 66.85 64.87 64.97 Stockholm 66.90 67»—

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2