De Priesterjubilea. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Tweede Blad Dinsdag 16 Augustus 1927 Het Zilveren Priesterfeest van den ZeerEerw. Heer G. van Niekerk, Pastoor te Overveen. Zilveren Priesterfeest' van Pastoor J. H. M. Hafkenscheidt Het Zilveren Priesterfeest van pas loor v. d. Berg te Nieuw Vennep. Het 25-jarig priesterjubileum van pastoor L. Th. M. Snelders, te Wijk- aag-^ee. Een foto van het prachtig versierde ariesterkoor, tijdens de plechtige Hoogmis, Het Zilveren Priesterfeest van Zilveren Priesterfeest van Deken J. H. W. Borsboom. Zilveren Priesterfeest van Pastoor Slenders. deken Borsboom te Noordwijk. De verschillende priesterleesten zijn met groote geestdrift gevierd en overal heefl men, door het brengen van een grootsche hulde aan de jubileerende priesters, ge toond, grooten eerbied, achting en liefde voor hen te koesteren. Ook tüians is wederom gebleken, hoe spontaan en hoe gaarne men gelegenheden als priesterfeesten c.d. aangrijpt, om uiting aan die aanhanke- lijkheid jegens de priesters te geven. Zondagavond kwart voor 7 werd de jubi laris aan het station te Haarlem door den WelEerw. Heer G. J. W. van Dijk, kape laan der parochie, met de leden van het Kerkbestuur, afgehaald met auto's, versierd met geel-wit vlaggetjes, welwillend door par ticulieren afgestaan. Het feestcomité had zich in auto's aan het Stoopplein, aan de grens der parochie opgesteld, om bij aan komst der auto's aan te sluiten. Daarna werd gereden langs Julianalaan, Zijlweg en door het dorp naar de kerk. Aldaar wachtte een groote schare volk. Langs de menigte trad de jubilaris het prachtig versierde kerkgebouw binnen. Daar stonden de Zeer- Eerwaarde Rector N. Vlaar en den Wei- Eerwaarde Heer 'H. Lohman met een groo ten stoet van bruidjes opgesteld. De kerk was tot in de uiterste hoeken gevuld met parochianen en belangstellenden. Aan den ingang had elk een feestprogramma ontvan- gcn. De jubilaris werd onder het zingen van het welkomstlied geleid naar het altaar. Na het zingen van het welkomstlied beklom kapelaan van Dijk den preekstoel om den ju bilaris namens dc parochianen het welkom toe te spreken. Hij sprak ongeveer als volgt: Een groote eer en een waar genoegen is het voor mij, u hier op dezen avond een hartelijk welkom te mogen toespreken, uit naam van alle parochianen. In grooten ge tale en feestelijke stemming zijn uwe geloo- vigen gekomen om hier, in het door hun steun versierde kerkgebouw, u te groeten op den vooravond van uw zilveren priester feest, om uiting te geven aan hun dankbaar heid voor het vele goede, dat gij met Gods hulp in de afgeloopen 25 jaren hebt mogen tot stand brengen. Geen plaats toch is daartoe meer geëigend dan juist deze, waar voor u als priester het grootste en meest verheven gedeelte uwer werkzaamheden ligt; waar gij het meest en het innigst met uw parochianen in contact komt. Hier toch staat gij telkens weer als middelaar tusschen God en uw gcloovigen; hier draagt gij aan God het H. Misoffer op tot verzoening van hun tekortkomingen; om Zijn onmisbaren zegen over hun geestel. en tijdelijk welzijn af te bidden. Hier breekt gij hun het Brood des Levens; hier moogt gij de zielen weer terugvoeren tot God en ze inniger met Hem vereenigen. Voor alle zorgen en moeite en opofferin gen, die gij telkens weer u daarvoor moet getroosten en zult blijven dragen, willen wij li l.ier, op dezen avond, hartelijk danken. Maar ook zullen wij met u God danken en loven voor de weldaden en gunsten, in uw priesterleven aan u en door u aan tal loos velen en ook aan ons geschonken. Ook vragen en bidden wij, dat het u gegeven moge zijn, nog vele lange jaren uw zegenrijk werk voort te zetten, dat Hij u moge steu nen en sterken in uw heerlijke, maar vaak ook zoo moeilijke taak, dat Hij u nog lang moge sparen voor ons, die uw liefde en zor gen, uw ijver en goedheid, uw steun en troost, uw gebeden en vroomheid voortdu rend mogen zien en ondervinden. Daarna werd een plechtig Lof gecele breerd door kapelaan van Dijk, met assisten tie. Na het Lof waren de heeren van het feestcomtié in de gelegenheid, om hun herder te begroeten. In den tuin voor de pastorie had zich een groote massa men schen verzameld. De tuin was geheel geïllu mineerd en gelukkig was het weer droog. Hoewel de verlichting door den veel ge vallen stortregen veel te lijden had gehad, slaagde deze door de bijzondere zorg van enkele heeren, buitengewoon goed. Omstreeks half negen kwam de R.-K. Har monie „Euphonia", van uit de St. Aloyisius- school, onder ?en vroolijken marsch in den tuin voor de pastorie, waarna een paar stuk jes werden gespeeld en de heer J. G. van Kessel als cere-voorzitter van „Euphonia", een enkel woord namens de muziekvereni ging tot den jubilaris sprak. Het kan u bekend zijn, aldus de heer Van Kessel, dat „Euphonia" zich ten doel stelt, om bij Roomsche feesten e.d. zich niet onbe tuigd te laten. Dat willen wij zeer zeker dezen avond doen. Wij kunnen u no£ niet feliciteeren, maar wenschen u van ganschcr harte een zeer aangenamen feestdag toe en dat de muziekvereeniging hier nog vele jaren getuige van moge zijn. Daarna dankte de Pastoor en getuigde, dat het een onvergetelijke dag in zijn leven was geweest. Maandag, den eigenlijken feestdag, werd des morgens door de parochianen onder de Stille H. Missen ingezet met een algemeene H. Communie tot intentie van hunnen Pas- toor- r... Om 10 uur was er plechtige Hoogmis. Bij het betreden van het kerkgebouw door den jubilaris w-.rd de „Veni Creator" van Pcrosi door het zangkoor aangeheven. Daarna nam de H. Mis een aanvang, door den Zeereerw. Herder tot zekere intentie aan het rijk ver sierde altaar opgedragen. Als diaken fun geerde de Zeereerw. Rector N. Vlaar, Sub diaken was de Weleerw. Pater Gerrits en Ceremoniaris kapelaan van Dijk en de Semi narist Alph. Grypink. Cantores waren dc seminaristen van Galen en Schouten. In het priesterkoor hadden eenige Eerw. Heeren geestelijken en verscheidene familieleden van den jubilaris plaats genomen. Na het H. Evangelie beklom de Weleerw. heer P. Kamper, oud-kapelaan der parochie, den preekstoel, tot het houden der feest predikatie. De Eerw. spr. had als tekst ge kozen de woorden: „Ik zal u verder geen dienaars noemen, ik heb u vrienden ge noemd." Na den jubilaris, de Eerw. Heeren Gees telijken en de Parochianen begroet te heb ben, schetste spr. het leven en den arbeid van den Priester in gloedvolle woorden. Vriend van Christus te worden is de hoog ste adelstand: daardoor wordt men in ze keren zin gelijke van Christus en past daar om niet feestvreugde bij de herdenking van die 25-jarigen vriendschap? Twee vragen werden beantwoord. Hoe staat de wereld tegenover den pries- comité In de pastorie bijeen, om het cadeau der parochinaen den jubiaris aan te bieden. Kapelaan van Dijk, als voorzitter, nam het woord en sprak ongeveer als volgt: Eindelijk is de dag aangebroken, waarop u voor 25 jaar de H. Priesterwijding ont ving. Hoewel het uw bedoeling was, zoo be scheiden mogelijk te vieren, hebben de paro chianen er anders over gedacht en is er uit hun midden een feestcomité opgericht, om u naast het geestelijke, ook een stoffelijk blijk aan te bieden. In den breede werd gememoreerd al het goede wat dc jubilaris in die jaren heeft verricht, in deze parochie tot stand heeft gebracht, en voor het heil der zielen heeft gedaan. Wij zijn u daar hoogst dankbaar voor, aldus spr., smeeken den goeden God om Zijn zegen, opdat het u gegeven mogen zijn, nog tal van jaren in deze parochie werk zaam te mog zijn. Met een hartelijke felicitatie namens het feestcomité en de parochianen werd een ehveloppe met inhoud den jubilaris aange boden. De jubilaris was zeer getroffen door zoo veel hulde, hem gebracht en zeidc dat men in 25 jaar wel eens iets goeds had gedaan, maar wellicht nog veel te kort was gekomen. Wat door mij werd verricht, is mij op elk gebied gemakkelijk gemaakt, omdat ik voor mij, naast mij, en achter mij een kapelaan en Van vele hulzen wapperde hel vlaggen- i doek. Zoo heeft Roomsch Overveen getoond, een waardig feest ter eere van hun Herder te kunnen vieren. Donderdag i5 September a.s. is er feest voor dc schoolkinderen, voorafgegaan door een H. Mis en algemeene H. Communie. Daarna feest in de St.. Aloyisiusschool, dat des morgens 10 uur begint. Een mooi kijkje op de fraai versierde kerk te Casfricuro bij gelegenheid van het Priesterfeest van pastoor Engering. kerkbestuur heb gehad, die deze werk- ter: en hoe is daarop de houding van den priester? De wereld haat en vervolgt den prieste<r; Christus heeft 't voorspeld, en wat de Meester ondervond, ontmoet ook de leer ling. Als een andere Christus tracht dc priester de wereld voor God te winnen. Hij ook moet zijn de weg, de waarheid en het leven. De verkeerde neigingen willen den mensch op dwaalwegen leiden. De priester moet wijzen den weg der deugd. Hij wijst den weg tot 't zelfbehoud der maatschappij De priester verkondigen zaamheden mij zoo gemakkelijk maakten Dankbaar aanvaard ik dit geschenk en hoop zulks een bestemming te mogen geven ter eere Gods en tot heil der parochianen. Daarna werden de prachtige cadeaux en bloemstukken, die van af de kleinste schoolkinderen tot en met alle corporaties uit de parochie waren geschonken, bezich tigd en nam men, na persoonlijk den jubi laris geluk te hebben gewenscht, afscheid van hem. Van 3 uur tot half vijf was er receptie, waarvan door bijna alle parochianen gebruik blijft de eeuwige waarheden j werd gemaakt, om den jubilaris te e tci- tegenover de dwalingen op toeren, godsdienstig en sociaal gebied. Des avonds half acht vond een plechtig Hij schenkt de volheid des levens door 't Lof plaats, gecelebreerd door den Zeer- geluk te bevorderen der leden der maat- Eerwaarden heer Pastoor, met assistentie schappij. Hij predikt den onderlinge vrede, van kapelaan van Dijk en kapelaan Kem- >y Een foto van dc eèrepoort voor den ingang van het kerkgebouw. voorwaarde van het ware geluk. Met een kort woord van gelukwensch to den jubilaris, diens familie en de parochia nen, besloot de gewijde redenaar zijn tref fende predikatie. Het zangkoor zong op voortreffelijke wijze, onder leiding van den eminenten di recteur Olivier Koop, de Theresia-Mis, voor jongens- en mannenstemmen, van Refice, kapelmeester der Maria Maggiori-kerk te Rome. Na de H. Mis werd „Tus Sacerdos" van B. Reijns, kapelmeester der Kathedraal te Brugge, gezongen. Het orgel werd bespeeld door den heer Jan Nieland. uit Amsterdam. Om half drie des middags kwam het feest- >cr, de studenten A. Grijpink, Th. van Ga- en en Schouten. Onder het Lof betrad de pastoor den preekstoel, om zijn dankbaarheid uit te spreken en hij koos als tekst: „Wat of de Vader mij gegeven heeft, het is alles groot". Te spreken, aldus de jubilaris, valt mij op dit oogenblik even moeilijk als to zwijgen. Uw eerbied voor uwe geestelijkheid, welken gij op mijn feest hebt willen toonen, is zoo groot, dat ik daarvan den eersten indruk niet kan weergeven. Eén gedachte echter domi neert en die is: mijn innerlijke en hartelijke dank. Deze morgen bracht ik een offer van dank aan den Gever van alles. Mijn dank zal ik nu spreken, op de eerste plaats voor uw gebed en H. Communie. Wij priesters vragen in alle oprechtheid: Waar om heeft God mij uitverkoren? Dit is Gods goedheid en barmhartigheid. Van God wordt de zegen verkregen door bet gebed. Dank baar is spr. voor dc H. Communiën in deze kerk, waar hij zijn feest mocht vieren, een kerk, zoo prachtig versierd. Als ik iets aan O. L. Heer had moeten vragen, dan ware het: Laat mij op mijn feest aan zoon kerk met zooveel geloovigen zijn. Dankbaar is hij voor de ontvangst, Allen hebben medegewerkt. Spr. wil geen namen noemen van personen of corporaties; hij zou vermoedelijk cnkcler. vergeten. Eén uitzon dering wil hij echter maken en dat is voor zijn kapelaan. Waar zijn dc beste paro chianen? Daar waar de geestelijkheid ge ëerd wordt. Daar zal gebeden worden door de priesters en het H. Misoffer voor dc pa rochianen opgedragen worden. Vandaag hebt gij met mij gejubileerd; blijft zoo één met uwe priester. Hedenmorgen is het nog zoo duidelijk gezegd: Zij zijn de weg, de waarheid en het leven, Want ons doel moet zijn: het verkrijgen van de kroon in het eeuwig leven. Het plechtig Lof werd besloten met een „Te Deum" van Thermigeron. Des avonds was er illuminatie in den tuin, en ter opluistering gaf de Muziekvereeniging „Euphonia", met haren directeur, den heer Lefeber, een concert voor de pastorie, Op zeer indrukwekkende wijze heeft het Roomsche Zilk getuigenis afgelegd van zijn dankbaarheid en hoogachting jegens zijn eer sten en beminden Herder, den Zeereerw. Heer J. H. M. Hafkenscheidt, bij gelegenheid van diens Zilveren Priesterjubilé. Zondag namen we een kijkje naar hetgeen buiten was versierd eerepoorten, vlaggen, slingers, guirlandes, wimpels. Een meer dan feestelijk vertoon, dat er inwoner en vreemde ling op wees, dat hier iets heel bizonders stond te gebeuren. Het weer scheen het er Zondag tegen 6 uur op aan te leggen, om alle feestelijkheid buiten de kerk eenvoudig on mogelijk te maken stortregens met onweer en flinke hagelsteenen Kon het wreeder Desondanks waren de feestelijk gestemde Zilkers niet van plan, zich te laten ringelooren door het weer ze hebben er een nat pak aan gewaagd van daar ben je me Toch werkte het belemmerend en ging het vlugger in zijn werk dan men voornemens was. Te rond 6 uur was de Jubilaris aan de grens van de pa rochie, waar een met 2 paarden bespannen rijtuig wachtte. Aan die grens werd Pastoor zeer kort verwelkomd door Kerk- en Armbe stuur en de Feestcommissie. Nadat ZEW. met zijn Heerbroer, den Pastoor van Kwakel in het rijtuig had plaats genomen, zette de stoet zich in beweging. Voorop ging een heraut, die den stoet met vroolijk hoorngeblaas aankon digde. Rond het rijtuig werd een Eerewacht te paard gevormd, terwijl de overige ruiters de groep escorteerden totaal waren er niet minder dan 36 En daar ging het door den feilen regen Honderden toeschouwers lieten zich een nat pak welgevallen en tientallen auto's volgden mee, af en toe eens ondeugend lachende tot de druipende voetgangers. Een groot aantal rijtuigen, waarin Kerk en Arm bestuur, B. en W. van Noordwijkerhout, en de Feestcommissie sloten aan. Voor de pastorie gekomen, werd het eerst het woord gevoerd door den heer G. Schilder, die den Jubilaris het welkom toeriep namens de ge- heele parochie en als voorzitter van het per manente Feestcomité. Spr. bood ZEW. de hartelijkste gelukwenschen aan en sprak de hoop uit, dat dc pastoor nog vele jaren in hun midden mocht blijven. Hierna sprak de heer Van Iersel, burge meester van Noordwijkerhout. Deze liet naast zijn felicitatie bijzonder uitkomen, met hoe veel lof de menschen over pastoor Hafken scheidt spreken, maar voegde hieraan toe, dat op deze plaats en in deze omgeving zelfs let terlijk de steenen spreken en dan herinnerde de burgemeester aan de kerk, de pastorie, het parochiehuis, en de school dat alles en nog veel meer is het werk van dezen jubilaris, den eersten pastoor van Zilk. De muziek, die zich gedurende den regentocht reeds kwistig had doen hooren, speelde eenige malen een „lang zal hij leven." De pastoor was onderwijl in dc pastorie gegaan en dankte aan het balcon nog zeer hartelijk, waarna men onder plasregens een goed heenkomen zocht. Te 5 vóór 8 (het weer begon zich te bete ren werd de Pastoor door vele Bruidjes en de misdienaars afgehaald en naar de rijk ver sierde kerk geleid achter inkomend schreed Zijneerw. langzaam voort naar het hoofdal taar, terwijl de geheel gevulde kerk een wel komstlied zong. Hierna werd het plechtig Lof gecelebreerd door den Jubilaris met assisten tie van zijn heerbroer en pastoor Krook van St. Martinus tc Hillegom. Vóór het Lof voer de het zangkoor de 3-stemmige Veni Creator uit van Beltjcns. Hiermee was de eerste dag geëindigd. Velen toefden nog een oogenblik om de eenvoudige, maar rijke kerkversiering aangebracht door den bloemist L. Aarssen van Aalsmeer te bewonderen. Des morgens (het was het hoogfeest der Zoete Lieve Vroi-ve) naderden alle parochia nen van Zilk tot de H. Tafel, maar waren toch weer present, toen te 10 uur de zilveren jubi laris de hoogmis zou opdragen. Hierbij werd ZEW. geassisteerd door zijn heerbroer als diaken, pastoor Krook als sub-diaken en den Weleerw. Heer Kap. Versteege van Lisse als Ceremoniaris. Mede waren tegenwoordig burgemeester Van Iersel, de Wethouders van Noordwijkerhout en vele geestelijken uit den onttrek. Het zangkoor voerde zeer verdienste lijk uit de 3-stemmige mis „In solemnitate", van Jos Vrancken en na de Mis de Priester cantate van L. A. Dobbelsteen. De feestpre dikatie werd gehouden door den Zeereerw. Heer Hafkenscheidt van Kwakel, broeder van den jubilaris. Deze had tot tekst gekozen „Gedenkt uwe priesters." Na een hartelijke toespraak tot zijn feestvierenden broeder, Zette ZEW. de priesterlijke waardigheid en diens groote macht, hem krachtens zijn waar digheid geschonken en verzocht den geloovi gen om veel voor den jubileerenden pastoor te blijven bidden. Vóór de receptie, die in hetJParochiehuis werd gehouden, verzamelden zich alle leden van het Feestcomité, waar met een passend woord het cadeau der parochie werd aangebo den een salonameublement en een couvert met inhoud. Hierna begon de receptie. Slechts Zelden is een ontvangdag zóó benut als deze uren. Het ging in gesloten rijen en met ieder onderhield de zoo eenvoudige pastoor zich een oogenblik. Aan de buffetten werd gelegen heid geboden eenige verversching te gebrui ken, terwijl ieder een portret van ckn pastoor ontving. In een der naastgelegen zalen liet het muziekkorps, dat hoewel nog slechts 1 jaar zich oefenend onder de bekwame lei ding van zijn Directeur, den heer J. Lefebcr van Haarlem onmisbaar heeft gemaakt, zijn mooie nummers hooren, waarvoor de pastoor na het eindigen der receptie bizonder dank bracht, gevolgd door een spontaan lang zal de pastoor leven Middelerwijl hadden we even gelegenheid, de talrijke andere cadeaux te bewonderen, haast te veel om op te noemen. We zagen prachtig tafelzilver, maar ook kostbare kerksieraden, rijke manden met vruchten en een collectie bloemstukken en bloemenmanden, dat meer dan de moeite waard was. Ook ontving de pastoor een zeer goed gelijkend geschilderd portret van hem zelf in lijst en een pendant zijner overleden moeder. (Van diens vader bezat de pastoor het portret reeds.) Alle corporaties hebben aan een ander bijgedragen, terwijl vele parti culieren ook nog eigen geschenken aanboden. Des avonds te 8 uur had een solemneel Lof plaats met assistentie en Te Deum. Dank aan het Feestcomité, dat zooveel tijd en moeite en zorg besteedde tot het welslagen van dit feest en dat de voldoening mag sma ken, dat alles is verloopen, zooals het Comité het zich maar kon wenschen. De Pauselijke Internuntius Z. Em. Schioppa heelt een bezoek gebracht aan Uitgeest^ Voor de pastorie Tan Uitgeest maakten wij bovenstaande foto van den Internuntiua met den Pastoor van Uitgeest, Het interieur van dc fraai versier Dc parochie Noordwijk heeft het priester jubileum van haar Herder op luisterrijke wijze herdacht, Zooals dat altijd gewoonte is, was ook onze pastoor voor enkele dagen naar elders vertrokken, waardoor de voor bereidende maatregelen voor het feest kon den worden genomen, om het den jubilaris te maken tot een dag die hem zal kunnen bij blijven, als een heuglijke dag. Zondagmid dag was dan ook alles klaar voor een waar dige ontvangst. Het was heel goed weer toen de stoet geformeerd werd, die den jubilaris tot aan dc grens van de gemeente tegemoet ging trekken om den jubelaris plechtig in te halen In deze stoet waren alle corporaties aanwezig, die in de parochie bestaan. Vanaf het Lindenplein werd gemarcheerd door de Kerkstraat, Molenstraat en St. Je- roensweg naar den Gooweg, onder de vroo- lijke toonen van het Fanfarecorps Excelsior. Intusschen had een wolkenmassa zich samen gepakt en hing dreigend boven de vele op hun paaschbest aangekleede parochianen, waarvan velen vergeten waren het in Neder land onmisbare wapen mede te brengen, n.l. hun parapluie. Al spoedig vielen groote droppels neer en het duurde niet lang of de sluizen des he mels werden wijd opengezet en het water stroomde uit de dikke wolkenmassa op de in feestdosch getooide stoet. De vele vlaggen welke waren uitgestoken klapperden van wind en regen! -Evenwel dit alles kon niet verhinderen dat de feestelijke intocht zou plaats hebben. Te ongeveer 6 uur arriveerde de jubilaris in een landauer met vier paar den. Door het fanfarecorps werd een „lang zal hij leven" gespeeld, waarna dc lange stoet van vereenigingen met hunne banieren langs den HoogEerw. feesteling trok, vooraf gegaan door het fanfarecorps. Achter dezen stoet sloten zich aan de jubilaris en het feestcomité. Onder het beieren van de klok ken trok men het dorp binnen, terwijl het fanfarecorps er lustig op los blies, ondanks het feit dat zij tot den huid toe nat gere gend waren. Aan de pastorie werd de jubi laris door zijn familieleden, het feestcomité, Kerk- en Armbestuur ontvangen. Degenen die deel uitgemaakt hadden van den stoet haasten zich om zich van andere klecding- stukken te voorzien om het plechtig Lof te 7 uur bij te wonen. De kerk was rijk, ja def tig versierd door den heer A. E. Overvelde. Ontelbare palmen waren langs de wanden en pilaren opgesteld en maakten met dc uit sluitend witte dahlia's een voornamen in druk. Langs het middenpad stonden ontel bare vazen met de mooie dahlia, „Roem van Aalsmeer" en witte rozen, terwijl het koor op stemmige wijze was versierd. Te zeven uur werd de HoogEerw. jubilaris de kerk binnengeleid, voorafgegaan door een stoet van bruidjes, getooid met witte bloe men. De kleine bruidjes schaarden zich ter weerszijden van het middelpad, zoodat de jubilaris door een haag van bruidjes schreed, voorafgegaan door een stoet van misdienaars, zijn familieleden, de parochie geestelijken en enkele anderen. Bij het binnentreden werd door de aanwezigen een welkomstlied ge zongen. Het is wel overbodig te zeggen dat de kerk overvol was. De voorzitter van het feestcomité sprak hierna het welkom aan den HoogEerw. jubilaris. Z.E. noemde het een voorrecht dit feest te mogen meemaken, als een uiting van het rijke Roomsche leven, waar de priester door de Christenen wordt geëerd. Vooral tegenwoordig is het zoo goed een dergelijk feest mee te maken, nu overal getracht wordt de waardigheid van dendries- ter neer te halen. Daarom doet het zoo goed te zien, hoe de parochianen het werk van hun herder op prijs willen stellen en hem door dezen plechtigen feestdag een bewijs willen geven van dank en aanhankelijkheid. Spanbroek, voor ruim 80 pCt. Katholiek, was Zondag in feestdos om te vieren do blijde intocht van den Pastoor der Pa- rochie. Z.Eerw., dc laatste dagen vertoevende bij zijn familie te Haarlem, arriveerde per auto te Spierdijk en begaf zich aan de grens der parochie, met zijn bloedverwanten, w.o, zijn hoogbefaarde ouders, in de rijtuigen, die daar ter ontvangst gereed stonden. Een ruiterstoet met de Pauselijke kleuren en parochianen op versierde fietsen worm den de eerewacht. Ondanks het slechte weer het regenda dat het goot was de belangstelling, voor al bij de kerk, groot. Onder klokkengelui, voorafgegaan dootl 18 bruidjes, schreed de jubilaris het prach tig versierde kerkgebouw binnen. De pa rochianen zongen hun beroer „„thousiast een welkomstlied toe. waarna een nort Lo£ werd gecelebreerd door Pastoor Slenders met kapelaan Looyaard uit Rotterdam als Diaken, Rector L. Jansen Schmidt, van de Heibloem als sub-biaken, en Pater Groen als Ceremoniarus. Wij, die voor de eerste maal Soanbroelc bezochten, bezichtigden na het Lof de fraaie kerk en stonden verrukt over het juweeltje van architectuur, de prachtige en toch niet overdreven versiering, terwijl in 't bijzon der de aandacht getrokken werd door de overschoonc Kruiswegstaties, geschilderd door den kunstzinnigen Weinhausen. Maandagmorgen naderde bijna de gehecla parochie ter H. Communie tot intentie van den feestvierenden Herder. Om half 10 (Spanbroek handhaaft den ouden tijd) werd de H. Mis opgedragea Na deze gloedvolle rede werd het plechtig Lof gecelebreerd door den H.E. jubilaris, ge assisteerd door de E.E. H.H. Rector Braak man als Diaken en Dr. Wagenaar als sub- Diaken. Het zangkoor zong zeer verdienste lijk. Na het Lof werd de jubilaris onder het zingen van een feestlied door de parochianen uitgeleide gedaan en was de plechtige ont vangst geëindigd. Maandagmorgen naderden vele geloovigen ter H. Tafel en de kerk was met de plechtige Hoogmis weer eivol met menschen. Onder de Hoogmis hield de H. E. Deken een predika tie, waarin hij dank bracht aan God voor alles door Hem in die 25 jaren geschonken en waarin hij het gebed der geloovigen ver zocht voor de Priesters in 't algemeen en voor hemzelf in 't bijzonder. Na de Hoogmis werd door hel zangkoor een feestcantate ge zongen. Ook deze feestcantate werd behoor lijk verzorgd uitgevoerd. Dan volgde vart half twee tot half drie receptie voor de be sturen van de verschillende vereenigingen in het Juvenaat. Hier werd het woord nog ge voerd door den heer A. J. Loerakker, als voorzilter van den R- K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit." Van half drie tot vier uur was er alg. receptie in het Juvenaat, waar wij o.a. zagen het volledig gemeentebesluur van Noordwijk, n.l. Burgemeester Jhr. W. C. van Panhuys, weth. Lieflering en van.Ecden en de gemeente-secretaris A. G. Delen. Ver der maakten een zeer groot aantal parochia nen gebruik van deze gelegenheid om den jubilaris de hand te drukken en hem te feli citeeren. Te 7 uur 's avonds was er Plechtig Lof tot dankzegging met „Te Deum en feestlied. Ta 8 uur bracht het fanfarecorps een serenade aan den jubilaris vóór de pastorie onder heel veel belangstelling. Daarna namen de muzi kanten plaats in de muziektent op het Lin denplein, waar concert werd gegeven, wat den aanwezigen geruimen tijd deed blijven door hun opgewekte muziek. de parochiekerk te Noordwijk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 5