rAtiel I V erkeers-ongevaüen. DE KATHOLIEKE AlT/D WÉÉR EüEN VERRA53ING! J Berichten uit onze vorige oplage. f PLAATSELIJK NIEUWS. Concerten H. O. V. H.O.V.-Concert te Bloemendaal. Personalia. Inbraak te Overveen. Benoeming lid van den Gemeenteraad. Kamer van Koophandel. Levering ^aalstraatkiinkers. R.-K. Huishoud- en Industrieschool Akte-examens Middelbaar Ouderwijs in de Lichamelijke Oefening te Haarlem. De staking aan de Slachthuisstraat. De Gemeentereinigingsdienst Jubileert. DUIVENSPORT. Diefstal op het R.C.H.-terrein, tijdens een wedstrijd. Zilveren Huwelijksfeest van den heet Jac. de Jong. Tramontsporing. Een aanrijding; Auto-botsing Te Haarlem De staking bouwwerk Slachthuis straat. De nieuwe Hoogere Burgersehool. Het Stormvogels-team. StormvogelsAlc. Victrix. Inklaring van uit zee komende schepen. Twee ernstige motor ongelukken te Wijk aan Zee en Heemskerk. De herdenkingsfeesten te Beverwijk. BURGERLIJKE STAND. DE FINANCIËN VAN ZANDVOORT. Een lichtstraal? I f IJMUIDEN. HEEMSTEDE. HALFWEG. HEEMSKERK. B. F. C.Bloemendaal 13. R.K. S. V. „Santpoort". De zaak Sacco en Vanzetti. De Zweedsche nohelprijzen. De internationale tuinbouw tentoonstelling te Brussel. INGEZONDEN. De concerten der H.O.V. in den Hout op Donderdag 18 en Zondag 21 Aug. zullen ge dirigeerd -worden door Marinus Adam, len violist der H.O.V. Hedenavond te acht uur zal door de Haarlemsche Orkestvereeniging een concert worden gegeven te Bloemendaal, onder lei ding van Nico Gerharz. Evenals bij vorige concerten zorgt de heer P. Tideman voor gratis uitdeeling van programma's. Geslaagd is te Den Haag voor acte tee- I kenen M. A. de heer L. H. H. Schutte, alhier. Gisternacht bemerkte de politie bij haar surveillance, dat in een tijdelijk onbewoonde villa in Wweekduin was ingebroken. Door het verbreken van een raampje in lood w d de spanjolet naar beneden gedrukt en kwamen de ongenoode gasten in de kamer. Verschillende kasten en laden zijn openge broken en onderzocht. Enkele zilveren voorwerpen hebben de dieven laten liggen. Het was dus vermoedelijk alleen om geld te doen. Wat vermist is kon nog niet worden opgegeven. De familie zal van de inbraak in kennis worden gesteld. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. 1 Dvoorzitt r van het centraal stzmbureap voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Haarlem maakt bekend, dat vanaf heden ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn be sluit ter benoeming van den heer G. Wol zak Hzn., als lid van den gemeenteraad, noodzakelijk geworden door het bedanken i als zoodanig van den heer W. F. Jansen. De eerstvolgendel vergadering der Kamer van K9ophandel en^fabrieken voor Haarlem en Omstreken zal plaats hebben Dinsdag 6 September 1927, des avonds om 7% uur in het gebouw Nassauplein 6, Haarlem. De levering van waalstraatklinkers is door den directeur van Openbare Werken opgedragen aan H. C. van Meeuwen, te Haarlem, 100.000 stuks it 28.45 per 1000 stuks 40.000 stuks a 29.95 per 100 stuks 2000.000 stuks k 30.15 per 100 stuks. N. V. v. h. v. d. Leest ije Haarlem, 200.000 stuks a 28.35 p. 100 st. N. V. v.h. V. H. J. Troupin te Haarlem, 200.000 stuks a ƒ30.15 p. 1000 st. N. V. Y.h. Gebrs. Schornagel te Haarlem, 200.000 stuks a 28.50 per 1000 st. Firma de Jong van Lekkerkerk, Rotter dam, 200.000 stuks k 28.per 1000 st. Mij. tot verkoop van Waalsteen te Nijmegen. 100.000 stuks a 22.— per 1000 st. N. V Niïuwe Handels Mij. „Waalsteen" te Nij megen, 100.000 stuks k f 23.35 per 1000 st. B» en W. van Haarlem brengen ter kennis van belanghebbenden, dat het verbouwen van het bestaande schoolgebouw en dit met de op teekening aangegeven uitbreiding in te richten voor R.K. Industrie- en Huishoud school, met bijkomende werken, alsmede het daarnaast gelegen woonhuis, verbouwen en herstellen, met het leveren van alle ar- beidsloonen, materialen, gereedschappen, transporten, hulpmiddelen enz., volgens de plannen van Architectenbureau firma Willem Robbers t^ Haarlem, waarvan de openbare aanbesteding heeft plaats gehad op 11 Juli 1927, door hen is gegund aan M. Zwaan te Nieuwendam, voor de door dezen inge schreven som van f55.891. Geëxamineerd 7 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de dames T. Goedemoed te Amsterdam M.G.W. Coert te Bilthoven M.P.H. Muré te MaastrcihtJ.M.L. Scaf te Roermond A. Schoutens te 's-Gravenhage H. Visser te 's-Gravenhage. Hiermede zijn deze examens afgeloopen. Maandagochtend zijn een 7-tal tinimerlie- den in staking gegaan. Hedenochtend zijn 6 metselaars te werk gesteld. Thans zijn ruim 30 metselaars aan het werk. Gisteren is geen enkele werkwillige, bij het naar huis begeleiden door de politie, gemo lesteerd- Naar we vernemen, zal het 1 Nov a.s. 50 jaar geleden zijn, dat de gemeente Haar lem den o'ienst der g«.meenteremiging in eigen beheer nam. VEREENIGING VAN POSTDUIVEN- LIEFHEBBERS „DE LUCHTGIDS" TE HAARLEM. Bovengenoemde Vereeniging hield Zondag 7 Aug. een wedvlucht vanaf Li'oramont België afstand 278 K. M„ waaraan door de leden werd deelgenomen met 1553 duiven, welke te 10 uur 20 min., werden in vrijheid gesteld, de prijzen werdenJals volgt behaald :Joh.v. d. Pol le, 21e, 25e, 28e P. Brakel 2e, 5e, 6e, 19e G. Zomerdijk 3e, 14e, 15e, 20e J F. v. Duin 4e, J. J. Vrugt 7e, 8e, 31e,G. J. Kors 9e W. Spoor 10e A. v. Heerden lie A. J. Kloek 12e F. Kuyken 13e, 18d, Jan. J. Lasschuit 16e T. Cornet 17e M. Burger 22e B. H. Gort 23e H. v. Oldenniark 24e J. G. N. Leurs 26e, 27e H. Bannink 29e Jac. Lasschuit 30e Eerste duif te 1 uur 44 min., snelheid 1358 meters per minuut, laat ste prijswinner te 2 uur 8 min. HAARLEMSCHE POSTDUIVEN- BOND (H.C.C.) Bovengenoemde Bond hield Zondag 31 Juli een wedvlucht vanaf Jemelle, afstand 250 K.M., waaraan door de aangesloten vereeni- gingen werd deelgenomen met 1130 duiven, welke te 7 uur 40 min. werden losgelaten, de eerste 100 prijzen werden als volgt behaald J. de Groot le J. de Vries 2e, 38e, 47e, 61e J. G. v. d. Meer 3e A. J. Kloek 4e, 34e J. Broekhof 5e F. J. Neuman 6e M. C.Feh res 7e, 15e 21e, 68e, 78e H. A. Willemse 8e, 27e R. N. Heiloo 9e Jac. Kuperus 10e, 84e J. Schaap 11e, 30e, 77e J. Staphorst 12e B. Roemers 13e W. Gerriteen 14e T. v. Deur sen 16e L. Mutsaers 17e H. J. Petter 18e, 82e W. Weidema 19e H. Holsken 20e, 24e J. W. Radsma 22e J. Libbenga 23e, 326e, le H, Fikkert Jr. 25e B. Zonneveld 26e P. Bannink 28e Th. Menz 29e H. Stappers 31e J. Klumper 33e J. Vollebregt 35e, 58e, 60e, 83e J. Kroon 36e J. J. Keur 37e, 59e P. Lindeman 3f^98e J. G. Leurs 40e, 80e C. Kortekaas Tie, W. Gerritsen 42e, 49e J. Staphorst 43e J. Dorsman 44e H. J. Handgraaf 45e P. Brakel 46e, 64e, 79e P. de Wilde 48e W. Walgien 50e H. Hos 51e A. Dorsman 52e H. v. Olden mark 53e, 97e M. Mes 54e, 74e A. v. Zadel 55e H. Roosdorp 56e H. M. Willemse 62e Joh. v. d. Pol 63e H. Lansdorp 65e C. de Jong 66e J. J. v. d. Linden 67e P. Verputte 70e M. Luyken 71e, 73e G. Zomerdijk 72e, 75e, 88e, 89e C. J. Janus 76e J. de Droog 81e M. Booymans 85e A. Eveleens 86e H. Stappers 87e, 99e J, F. Bonke 90e H. Vellinga 92e H. Boogaard 93e P. A. Bosse 95e T. Cornet 96e J. Th. Bakker 100e. Eerste duif te 11 uur 31 min., snelheid van 1087 meters per minuut, laatste (226e x) prijs winner te 11 uur 54 min. Gouden medaille uitgeloofd door de Lucht gids bij gelegenheid van haar 35 jarig be staan gewonnen door No. 1 J. de Groot. Op een terrein van de voetbalclub R. C. H. aan Len Middenweg in Noord-Haarlem is Zondag tijdens den cricketwedstrijd R. C. H.VV.H II (Amsterdam) een diefstal gepleegd. Een tot nu toe onbekende heeft zich vermoedelijk reeds voor de lunch (pl.m. 1 uur) toegang verschaft tot de klecdafci'es- ïing van R. C. H, Hij heeft toen uit de portemonnaie van een tweetal spelers te zamen een bedrag van pl.m. 15 7 en 8) ontvreemd. Eerst ongeveer 5 uur in den middag ont dekte^ men de2en diefstal. Men vermoedde, dat a'e misdaad door iemand gepleegd is, die aangezien werd voor den elfden speler van V, V. H. II, omdat er IC Amsterdam mers in het veld stonden. Een der Haar lemmers heeft iemand in het kleedhuis ge zien, maar dacht niet aan misdrijf. Later hebben enkele lenen een collecte gehouden ten bate van de bestolenen, die ruim 9 opbracht Het politierapport vermeldde eveneens den diefstal op et R. C. H.-terrein, doch gaf op ls verdwenen bedrg een som van slechts 8.Blijkbaar is dus van den diefstal van 7.uit de anc'ere porte monnaie bij de politie geen aangifte gedaan. Gistermorgen te half tien werd in de Spaarnekerk een plechtige H. Mis van dankbaarheid opgedragen bij gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van den organist-directer van het koor der Spaarne kerk, den bekenden musicus Jac. de Jong. De plechtige H. Mis werd opgedragen door den ZeerEerw. Heer A. Kramer pastoor der St. Bonifaciuskerk te Dordrecht, met assi stentie van den WelEerw. heer J. Omtzigt, kapelaan te Hoorn als diaken en den Wei Eerw. pater fr. Adelbertus Ruyscnaars O.F.M als subdiaken terwijl de Eerw. Heer P. Stammeijer als ceremoniarius fungeerde. Toen de officianten de kerk binnenkwamen zong het zangkoor Veni Creator van den heer Jac. de Jong, Begelid door den heer L. Schouten organist der Kathedrale kerk, zong het zangkoor de Alfonsus-mis van Hub. Cuypers. Deze mis- een van de mooiste van Cuypers die vooral aan het jongenskoor hooge eischen stelt, werd keurig uitgevoerd. Onder het offertorium zong men „Jesu Dulcis Mempria" van den hèer Jac, de Jong, terwijl onder de K. (J'om- fhume enkele knapen zeer fijn een grégori- aansch ,,0 Salutaris" zongen. Na de H. Mis voerden nog een paar mooie altjes en so- praantjes een van Loot's mooiste twee stemmige Maria-liedjes uit: het subliem- eenvoudige en [eer-fijne Wij beschouwen lieve Vrouwe" Een orgelstuk van den heer Schouten besloot de treffende plechtigheid. DE BRAND AAN HET BEGIJNHOF. Omtrent dei. brand die gisternacht aan het Begijnhof heeft gewoed, vernamen wij nog het volgende: Naast het pakhuis, dat geheel is uitge brand, slièpen op een bovenkamer van het naastgelegen perceel drie kinderen, die maar niet in slaap konden raken. Een van hen maakte de opmerking, dat er zoo'n rooklucht begon door te dringen, waarop hij opstond en tot zijn grooten schrik bemerkte, dat er reeds vlammen van het naastgelegen pakhuisje doorlekten en groote rookkolom men opstegen. Onmiddellijk wekte hij z'n broer en een oudere zuster, waarop zij naar beneden snelden en hun ouders wekten, die beneden sliepen. Buiten werd direct alarm gemaakt en ..brand" geroepen, waarop in zeer korten tijd de brandweer ter plaatse was. Deze was intusschen 'reeds telefonisch gealarmeerd door den heer van der Storm, die nog bezig was een auto te repareeren. De brandweer was daarop met het geheele rtiateriaal en de geherie staf ter plaatse en gaf onmiddellijk water. De brandweer kon echter niet beletten dat het geheele pak huis uitbrandde, doch wist door nathouden van de belendende perceelén uitbreiding te voorkomen. Te ongeveer half 5 was men den brand meester. Het perceel naast het pakhuis ge legen, heeft zeer veel waterschade opge- loopen. De kinderen verlieten in nachtge waad in allerijl het perceel en werden bij huren ondergebracht. Door het snel en tac tisch optreden der brandweer is hier een groote ramp voorkomen, aangezien die oude hoek daar zeer brandbaar is, terwijl aan dèn anderen kant van het brandende perceel zich nog een garage met 5 auto's en een greote hoeveelheid benzine bevond. Maandagmiddag, juist toen 'n fiksche on- I wcersbui de menschen aan het Noordwijk- sche strand deed vluchten naar de stad, is op het emplacement der N.Z.H.T.M. te Noordwijk aan Zee een motorwagen ont spoord, waardoor een groote vertraging in den dienst ontstond. Honderden menschen moesten in een plasregen geruimen tijd wachten totdat de dienst in zoo verre was geregeld, dat er weer in trams in de richting Leiden konden loopen. Maandagavond had op den hoek van de Koningstraat en het Verwultt een aanrijding plaats tusschen een tram en een auto. Dc bestuurder van de auto had de signalen van de tram niet gehoord. De tram werd eenigs- zins beschadigd. Van het motorrijtuig ge raakte het voorwiel defect. Zaterdagmiddag 5 uur reed op het rijwiel pad van den Heerenweg een wielrijder in de richting Haarlem. Aan de overzijde van den weg zag hij eenige kennissen en stopte. Na het afstappen zwenkte hel voorwiel naar links. Achter den wielrijder kwam een auto Om het rijwiel niet te raken, week de auto bestuurder uit, maar botste tegen een auto die uit de tegenovergestelde richting' kwam Beide auto's werden zwaar beschadigd en zijn later weggesleept. Een dame, die in één der auto's zat, kreeg schaafwonden aan het linkerbeen. Andere persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Bij het afrijden van de Kennemerbrug zijn drie wielrijders aangereden doof eén achterop rijdende vrachtauto. De respectievelijke rijwielen werden ern stig beschadigd. De motorbrigade heeft de remmen van den auto onderzocht en niet in orde gevonden, De auto is daarom in beslag genomen. Tegen den bestuurder is proces-verbaal opge maakt. Vrijdagmorgen werd een dame op de Zand- voortschelaan aangereden door een auto, toen zij op onvoorzichtige wijze van de eene zijde v-o ds laan naar de andere zijde wilde oversteken. Het rijwiel werd geheel in elkaar geraden maar de berijdster kwam er bij toeval met eèn paar schaafwonden en eenige ontvellin gen af. Dr. Ruysch uit Haarlem, die de plaats van het engeval juist passeerde, gaf de noodige aanwijzingen, maar behoefde geen heelkun dige hulp te verleenen. Omtrent de staking op het bouwwerk in de Slachthuisstraat wordt in „De Bouwer" het orgaan van den Alg Ned. Bouwarbei- dersbond o.m. het volgende geschreven: Bij den gecontracteerden aannemer Co- blena is aan een woningbouw-complecx het metselwerk in handen van een ploeg Am sterdammers. Deze ploeg van- 11 man heeft zich eerst van het werk meester weten te maken door aanbieding van een ongekend lage prijs. Spoedig moest de ploeg uitgebreid wor den, waarbij met uiterste zorgvuldigheid werd te werk gegaan, zoodat alleen Amster- damsche vriendjes, meest Federatiemannen, werden voortgetrokken; slechts in uiterste omstandigheden kregen eenige Haarlem mers de kans ook op dit Werk te komen. Al heel gauw bleek de prijs te laag en was de aardigheid er af.. Gevolg dat allerlei haken en oogen ont stonden, ten slotte het wtrk te duur werd en de aannemer een tweetal personen ont sloeg. Dit ontslag werd beantwoord met een sta king, welke tegen den wil der gecontrac teerde besturen door 'de Federatie werd ge proclameerd. Haarlem is evenwel een der weinige plaatsen, waar een goed functionee- rende commissie bestaat welke geregeld overleg pleegt en steeds alle kwesties tracht te regelen. Deze commissie Stelde voor het geschil als nog in behandeling te nemen. De aanne mer verklaarde aan elke uitspraak zich te zullen onderwerpen, eventueel de ontsla genen weer terug te nemen en wanneer dit als recht werd erkend ook de geleden schade aan deze te zullen vergoeden. De stakers weigerden evenwel hierop in te gaan. Nu staan een 70 man in strijd, waarvan 15 gecontractueerden, die echter door den groo- ten hoop worden afgehouden van het werk terwijl spoedig dg timmerlieden zullen vast- loopen. In een bestuursvergadering welke met de patroonsorganisaties heeft plaats gevonden, werd dan ook besloten, alles te doen om te gen den willekeur in te gaan en de pogingen te steunen die kunnen leiden tot hervatting van het werk. Er zou worden getracht met metselaars en opperlieden der gecontractueerden par tijen gemeenschappelijk te vergaderen, on der leiding van de contractcommissie en in tegenwoordigheid der besturen. Op deze vergadering werd namens alle besturen voorgestelddat vrijwilligers zich zouden melden, om de 15 arbeiders het werk mogelijk te maken. Op deze vergadering werd veel gesproken, soms zelfs geredeJ kaveld, doch slechts één metselaar later ge steund door 1 opperman verklaarde dat hij alles wilde trotseeren, om zijn kameraden tb deze bij te staan. Eerlijk gezegd is deze vergadering ons niet meegevallen. Wij hadden verwacht dat de Haarlemmers er beu van waren zich te ringelooren. Tot zoover het oraagn. Een dergelijk verklaren in dit blad spreekt boekdeelen. Maandagmorgen werd door het gemeente bestuur aanbesteed: le. (Perceel 1): Het bouwen van eene Hoogere Burgerschool met bewaarderswo ning aan het Santpoorterplein te Haarlem; 2e. (Perceel 2): Het verrichten van glas- en veriwerk ten behoeve van de in perceel 1 bedoelde school met woning. ingeschreven hadden voor perceel I: A. en J. den Oude, Alphen aan den Rijn en Oegst- gcest, 205,000; N.V. Daamens aannemers bedrijf te Teteringen 185.400; Venhoven en Evers, Heemstede, 203.800; W. Saeys, Haarlem 198.947; G. en J. Broertjes, Heemslede en Bloemendaal 223.775; Ver woesten en Lafeber, Amsterdam, 197.300; Van der Vliet en Nieuwstad, Amsterdam, 219.000; H. G. v. Veen, Zandvoort 215.000; Gebr. H. V. J. de Vries, Pur- merend, 189,100; J. de Vries en Co., Pur- merend 205.990; E. Bellaart, Haarlem, 193.200; Gebr. A. M. en D. P. Joustra, Haarlem, 220.850; J. Wittebrood, Beem- ster 197.840; D. J. v. Buren, Bloemendaal, 196.300; Gebr. van der Putten, Heem stede 187.000; L. Raaymakers, Wouw (N. B,), 206.500; V. J. de Vries, Bilthoven 187.900; W. Geels, aannemersbedrijf, Utrecht 204.000; A. J. Peters, Nijmegen, 205.400; H. C. F. Moerenburg, Oisterwijk, 208.300; C. J. B, Vefheyden en C. Smits, Haarlem, 270.000; S. Strijk, Rijp-Wetering, 194.749; J. Klerk, Haarlem, 199.480; Fa. V. P. Braun en Zn., te Beverwijk 200.000; Thunnissen en» Van Sambeek, Heemstede, i82.750; P. Rings Jr., Santpoort, 187.000; G. P. Hetem, iaarlem 202.000. Laagste inschrijvers zijn de heeren Thun nissen en Van Sambeek. Voor perceel II schreven in H. Woudhui- Zen, Amsterdam 9.348; A. de Laat, Haar lem 13.140; P. J. v. d. Bos en Zn., Heem stede 11.600; N.V. Rippefda, Haarlem, 11.087; P. Essenius, Haarlem, ƒ9.994; C. L. Boom, Bussum, 11.400. Naar men ons mededeelt, is het vrij ze ker, dat Boekelaar, de ex-W. F. C. er R. C. H.er - Stormvogel en Zandvoorter, het komend seizoen weer voor Stormvogels uitkomt. Woensdag a.s., om 7 uur, wordt bovenge noemde wedstrijd op het Stormvogels-ter rein gespeeld. Het betreft hier een return-wedstrijd, aangezien Stormvogels Woensdag j.l.'in Alk maar Reitsma' c.s, partij gaf. De IJmuidena- ren wonnen toen met 42. Bij het betrokken departement althans wat IJmuiden betreft, bestaan piartnen, om wijziging aan te brengen in de tot nu toe gevolgde wijze van inklaring van uit zee komende schepen Alhoewel deze plannen nog op zeer losse schroeven staan, verna men wij daaromtrent, dat het de bedoeling moet zijn om c.'e inklaring van slukgoè- derenbotoen niet meer in IJmuiden, doch in Amsterdam te doen geschieden. Geruch ten over een algeheele ophélfing der douane-bemoeiingen te IJmuiden zijn ten eenenmale ongegrond, OUDERS OPGEPAST! Door de gemeente-politic te Bennebroek is proces-verbaal opgemaakt tegen den 88-jar. A. O., wegens niet nader te noemen hande lingen met minderjarige meisjes. Zondagmiddag, omstreeks 7 uur, is op den Alkmaarscheweg onder Heemskerk, de mo torrijder S., uit Helder, die met groote snel heid reed, geslipt en van zijn motor ge slingerd. Hij werd zwaar gewond opgenomen en bij den heer B. binnengedragen, waar dr. L„. die onmiddellijk gewaarschuwd was een schedelbreuk constateerde. Hoewel het den geneesheer geboden leek om den ongelukkige niet te laten vervoeren is S. later toch op eigen aandringen, per auto naar zijn woning te Helder overge bracht. Je Wijk aan Zee had gistermiddag een ernstig motorongeluk plaats. Ongeveer half 5 kwam de heer J. F., électricien te Bever wijk, met groote snelheid de bocht om, bij het kruispunt in den Wijk aan Zeeërweg. Door de gfoote snelheid was de berijder ge noodzaakt de bocht groot te nemen, tenge volge waarvan een aanrijding mt een auto, Welke juist op dit moment passeerde, on vermijdelijk werd. De bes uurder van de auto week zooveel mogelijk uit en stopt, doch kon niet meer verhinderen, dat de mo torrijder in volle vaart tegen zijn wagen bolste. De heer F. werd zwaar gewond opgeno men en naar het politiebureau gebracht. Hij had een gapende wonde aan het linkerbeen, terwijl het rechterboven-been gebroken was. Nadat hel eerste verband was aangelegd is hij naar het Diaconessenhuis te Haarlem overgebracht. Het motorrijwiel was geheel vernield. Een minder ernstig ongeluk gebeurde Zon dagmiddag Op den Jódenweg onder Wijk aan Duin, waar een vrouw, N. genaamd, door een auto werd overreden, Zij bekwam een hoofdwonde en enkele wonden aan het bo venlichaam. Zij kon naar haar woning ver voerd worden. Tenslotte had gistermiddag op den Alk maarscheweg, onder Beverwijk, een aanrij ding plaats tusschen een auto, bestuurd doör W. v. Z. uit Beverwijk en een vrachtauto uit Alkmaar. Van de auto werd een der voor wielen vernield. Persoonlijke ongevallen kwamen hier niet voor. Geen tapverbod. Door de plaatselijke drankbetrijdersver- cenigingen te Beverwijk is aan B. en W. dier gemeente verzocht om zoodanige maatregelen te willen nemen, dat het tij dens d? Herdenkingsfeesten verboren za'. zijn on sterken drank te tappan in de ver- guntinuidriocaliteHen. Ofschoon het uitvaardigen van een tap verbod door den gemeenteraad, sedert de arresten van den Hoogen Rad tan 21 No vember 1921 er. 26 Juni 1922, wc) geoor loofd is, meenen B. en W. toch te moeten adviseeren niet tot de uitvaardiging van een dergelijk verbod over te gaan. Ten eerste achten zij een tapverbod tijdens de feesten niet noodig omdat misbruik van sterken drank niet te vréezen is en boven dien öp grond van de omstandigheid, dat een dérgs^ijk verbod door de politie niet kan worden gehandhaafd De Verschillenc'e bezwaren tcgeti uitvaardiging van een tap verbod zijn uitvoerig uiteengezet in een door den Inspecteur van Politie aan den Burgemeester uitgebracht rapport Ten aanzien van het door adressanten aan den Burgemeester medegedeelde om trent ce goede resultaten van een tapver bod in de gemeente V.elsen tijdens de. Her denkingsfeesten aldaar, kan worden opge merkt, dat een algemeen tapverbod in die gemeente niet is uitgevaardigd. Wel heeft de Burgemeester aan de muziek- -en c/ans- vergunningen de voorwaarde verbonden, dat geen sterke crank mocht worden ge schonken in die 'loyaliteiten. Over het nut tige effect van dezen maatregel liepen de meeningen echter zeer uiteen. Indien de Raad van méening is, c'at in deze gemeente ook een dergelijke voor waarde aan de muziek- en dansvergunnin- gen moet worden verbonden, is de Burge meester genegen dienovereenkomstig te handelen. Geboren: 12 Aug. z. van L. HubertZage- ma; z. van W. Th. van d er ValkTurken- burg; z. van E. van der MeijSchrama; 12 Aug. d. van L. C. de Vries van der Ploeg; z. van s. C. Snoekvan der Horst; z. van A. H. BlomFeekman; 14 Aug. d. van W. H. HennekeDijkstra; 13 Aug. z. van M. J. RedekerStegeman; 14 Aug. z. van G. Gou- kaMakkelie; 12 Aug. z. van T. Nieuwjaar Koning; 15 Aug. z, van N. M. van Roode— van der Wolf; 12 Aug, d. van M. R. Snoeks Westhof; 14 Aug. z, van W. M. Lommerse Dweelaard; 13 Aug, z. van J. Bouman Kortekaas; 15 Aug. z. van M. A. van Kou terenVonk; 12 Aug. d. van A. W. Th. den Nieuwenboer^-Boer; 12 Aug. z. van C. M. BekooijSleeman. Overleden: 12 Aug, S. C. van Pijpen, 67 j., Ruijchaverstraal; J. W. N., 1 m., zoon van J. N. Assendelft, Gasthuisvest; 13 Aug.; D. G. 1 d-i d. van H. de Boer, Wagemakerslaan; A. Beem, 71 j., M. van Heemskerkstraat. Men schrijft ons: Het blijkt, dat wij juist gezien hebben, toen schreven, dal het vreemd aan doet, dat, wanneer de belasting eene 300.000. opbrengt, er een bedrag van 179.000. terug moet gegeven worden voor kwade posten. Dinsdagmorgen deed reeds vrceg de blijde tijding in Zandvoort de ronde, dat de financiën van Zandvoort niet zoo slecht waren, als eerst was ge dacht. Van de administratie der rijksbe lastingen moet bericht zijn ingekomen, dal er van vorige diensturen neg een bedrag zal ontvangen worden van meer dan 70.000.en de belasting, die wordt op-' gebracht oVcr 1926/27, moet ook ver boven de raming zijn. Wat het gevolg hiervan zal zijn, is nog niet bekend, maar verhooging van het verménigvuldigingscijfer Za! wel niet rtoodig ztin. In de a.s. raadsvergadering zal waarschijnlijk een en ander wel breed voerig besproken worden. De toestand schijnt echter niet zoo ongunstig te zijn. Had het - gemeentebestuur hierover geen overtzicht, zal men waarschijnlijk vragen en dia vraag lijkt ons zeer gerechtvaardigd.: Het blijkt, dat, bij de tegenwoordige hel ling ,van de- belasting, de gemeentebesturen geen 'Overzicht meer hebben ever den ont vangst van de Inkomsten-belasting. De Rijks-administratie verstrekt de ge- gevens eri hieraan moeten B. en W. hunne gegevens cntleenen en 'de factor daarop vaststellen. Nu zal er veel meer ontvangen worden, dan waarop was gerekend. Eene groote geruststelling voor Zandvoort dat adverteeren in de katholieke illustratie is goud waard 125.000 ABOMNE'S VRAAGT TARIEVEN AAN BIJ ADM. KATHOLIEKE ILLUSTRATIE (afd. Advertentiën) NASSAOLAAN 49 HAARLEM TELEFOON 13866 (3 lijnen) gerust weleen meevallertje noodig heeft. Een gemeente, gelegen tusschen twee ge meenten in, met lage belasting, die zei' hooge belasting moet heffen, kan moeilijk- tot bloei komen. Meet voortdurend afge schrikt worden met hooge belasting, dan zal dit invloed hebben cp de vestiging van personen met kapitaal in de plaats. Het is jammer voor Zandvoort, dat er gepubliceerd is moeten worden, dat de be lasting verhoogd moest worden, nu dit niet het geval blijkt te zijn. Aan wien dc schuld? Had Zandvoort eigen heffing, dan was overzicht van den ontvangst beter mo gelijk,- maar nu het af moét gaan op ge gevens Van de Rijksbelastingen, zijn ver rassingen niet buiten-.gesloten. JUBILEUM. De heer E. Tuinstra, inspecteur van poli tie, was Maandag 12 </2 jaar bij de gemeente politie werkzaam. Op 15 Febr. 1915 trad hij in dienst als klerk en werd kort daarna be vorderd tot chef van den administratieven dienst. Met ingang van 1 Januari 1917 volgde de benoeming tot inspecteur, als hoedanig de heer Tuinstra gedurende vele jaren de leiding van den administratieven dienst behield. Sinds verleden jaar, na de aanstelling van den heer Kijp als hoofdinspecteur, is de heer Tuinstra in den actieven dienst werkzaam en belast met de leiding van den dienst in IJmuiderf-Oost. Ofschoon de heer Tuinstra had gedacht, dat deze dag onopgemerkt zou voorbijgaan, was dit niet het geval. De heer Tuinstra, die bij het publiek bekend is als eert humaan po litieman, is ook bij de agenten zeer gezien. Dus werd 's morgens aan zijn woning reeds een mooie bloemenmand bezorgd en bij zijn komst op het bureau E.ngelmultdusweg vond hij ook op de tafal in zijn kamer bloemen. Hij werd door de agenten gecomplimenteerd, terwijl ook de Commissaris en de Hoofdin specteur den heer Tuinstra feliciteerden. De postcommandant van het bureau Etigelmun- dusweg, de heer Oostindie, die met vacantie was, zond uit Friesland zijp gelukwcnschen. De heer Tuinstra blcok vocfr Aett Dlïjken van waardeering Zeertgevbelig eh vereenjgtje de agenten, ook zij, die 's nachts in dienst waren geweest, in zijn kamer, waar hij hen dankte voor deze bewijzen van vriendschap. Onder het aanbieden van een verversching bleef men eenigen tijd gezellig bijeen: Burgerl, Stand ven 10—16 Aug. Gebo ren; G. M. v. Paridon—Zandbergen, z.; H, M. J, HeeremansMilatz,, d.; Ch. J. de Reu: v. Deursen, d.; A. J. WeijersSchoone d.; W. LangevelAWarmerdam, d. Ondertrouwd: W, H. Meeuwisse en A Rijpma, R, Everwijn en A. M. Lugt. Getrouwd; G. J. v. Avezaath en M. Téeu wen; A. Verhagen en C. M. Dricssen. Eierveiling. Bij de gehouden eierveiling bedroeg de aanvoer 7500 kippeneieren en 100 eendeneieren. Kippeneieren 7.208.15 E-ndeneiéren 4.90—5.40. Handel vlug. De muzikale wandeling. Begunstigd door buitengewoon mooi weer had Zaterdag avond de muzikale wandeling plaats door de gemeente. Om half 7 verzamelden zich de 3 corpsen op het Raadhuisplein, ieder met haar vaandel. In totaal waren bijna 100 muzikanten bijeen. Voorop ging „Excelsior", dan „Eensgezind heid" en daarna „St. Michael". Dit was voor af door een loting bepaald. Het was voor de corpsen een zware, maar toch succesvollen avond, Het concert van St. Michaël. Zon dagmiddag van 3 tót, 5 uur gaf de harmonie „St. Michael" een extra concert in Groenen- daal, om de dankbaarheid te toonen voor den steun, voor de aanschaffing van nieuwe in strumenten. De klank der nieuwe instrumenten in deze zoo rustige omgeving kwam schitterend tot haar recht, en het corps spande zich tot hel uiterste in om iets moois ten gehoore te bren gen. Bloemendaal speelde Zondag een oefen- Wedstrijd tegen den pas gepromoveerden 2den klasser B. F. C. in het fraaie sportpark- te Bussum. Reeds dadelijk na het begin blijkt dat niettegens'aande de hocge tem- paratuur vooral van de zijde van B.F.C. fa natiek wordt aangepakt, zoodat de witte achterhoede krachtig in moet grijpen. Toch is het eerste succes voor de witten als na goed werk voor de rechtervleugel A. Cassee den uitgeloopen doelman passeert 10. Dit i® een aansporing voor de Bu-ssemers om nog eens extra ran te pakken en vooral de linksbuiten maakt het den witten doelman nogal eens lastig, echter zonder succes. In deze periode krijgen beide partijen een strafschop te nemen, waarvan zij echter geen gebruik wenschsn -te maken. Tot rust gaat de s'rijd verder gelijk'op, hoewel Bloe mendarl wel de meeste kansen krijgt om dc score op Ie voeren doch door te klein spel van het binnentrio gelukt dit niet. De thee sthijnt den Busstunmers goed te hebben ge daan, zij, blijven althans de eerste lt) minuT ten sterk domineeren en de midvoor weet rnet een onhoudbaar schot den stand ge lijk te brengen De gasten sclriinen nu toch vyel wa' te veel van hun 'krQc'li"H gevergd te hebben en door de meeste Bl'dalerr. de zaken nog al lauW hebben aangepakt krij gen zij nu de overhand en uit een algemc-- nen aanval loopt Warli den bal in het net. Ij2, De wittèn houden thans op het'groo'e veld he t 'spel goed opën en als A; Cassee den bal handig vrij maakt passseert hij den doelman opnieuw. Kort daarop fluit de scheidsrechter die uitstekend voldeed voor het laatst en eindigt deze voor beide par tijen aangename en nuttige wedstrijd met een 31-overwinning voor de Bloemen dalers. Indien de Bussummers hun spel nog wat polijsten; zullen zij menig tegenstander v.ceten vol werk gewen. Secr.: Th. Hijnen, Zeeweg 318, Velsen-Driehuis OFFiCIEELE MEDEDEELINGEN. De R. Ki S. V. Santpoort heeft het plan opgevat, oirIc dit jaar weer een boottocht te organiseeron, ,rn wel op Zondag 28 Augus tus ter gel*|Ji»ibeid van het eerste lustrum der vereert!ging. De tocht is behaald naar Lcenen, Brcukelen en Maarssen. wat zeker een mooi miisje belooft te worden over de Vecht. Dn len en donateurs gaan allen zonder ui» Jerin*; mede met, hunne fami lieleden, R. K. van Santpoort en Omstreken Wufke eveneens gaarne de tocht wenschen mee te maken, worden daarvoor in de gelegenheid gesteld en kunnen Zater dag a.s,, 20 Augustus, kaarten bekomen te gen 1.50 per persoon, bij de heeren S. J. \Xrittebrood en Chr. Molenkamp, beiden Hagelingerweg, en J- F- Nijssen, Kerkpad G 1, allen te Santpoort, en aan bovenstaand ad re». Voorziet u tijdig van plaatsbewijzen, om eleurstellingen te voorkomen. Het R. K. Harmoniegeze'schap „Soli Deo Gloria ver leent zijn medewerking. TevenS' heeft op dien datum de jaarlijk- sche H, Communie plaats der leden. Om 7 uur H, Mis, waarna een gezamenlijk ontbijt bij de Eerw. Zusters in het gymnastieklo kaal, Het vertrek der boot is vastgesteld op half 10, vanaf de steiger nabiji de Velser- pont. Zegt het voort!!! De seriewedstrijd#n behooren tot het verleden, daar Zondag j.l. de laatste wed strijd is gespeeld. De vereenigingen, welke cpn prijs wisten te behalen, zijn al® volgt: R. K. F. afd. Beverwijk, le prijs; D. O. S. S. 2e prijs; 2e afd.: Santpoort le prijs; Be verwijk II 2e prijs; 3e afd.; H. B. C. 2 le pr.: Onze'Gezellen I 2e pr; 4e afd,: Zwaluwen III, Amsterdam, le prijs; Onze Gezellen II 2c prijs en Santpoort III 3e prijs. Een woord van clank aan alle vereeni- :Hftgen, die. hieraan hebben medegewerkt is zeker op zun plaats. 4 ROME, 15 Aug. Naiir bekend wordt, zal de Paus tusschenbeidé komen in de zaak Sacco én Vanzetti ten gunste van de beide veroordeelden, De Pauselijke afgevaardigde te Washing ton heeft opdracht gekregen, zich de aan gelegenheid ter harte te nemen. Naar ver nomen wordt, zijn er gemeenschappelijke besprekingen geweest tusschen de Ameri- kaansche kardinalen, teneinde een besluit te nemen ten aanzien van een plan om ge meenschappelijk een beroep te doen op gouverneur Fuller en indien dit mislukt een persoonlijk verzoek te richten tot Pre sident Coolidge. De Paus is tot dit besluit gekomen, na dat de vader van Sacco een dringeifd be roep op hem had gedaan. De tekst van de Pauselijke instructies is' niet bekend. Een telegram uil Rome spreekt het be richt, dat de Paus bij de regeering te Was hington tusschenbeide gekomen zou zijn ten gunste van Sacco en Vanzetti tegen. Juist is, dat de Amerikaansche kardinalen het initiatief genon.en hebben de aandacht van de Amerikaansche autoriteit :n te ves tigen op de zaak van de twee veroordeel den. STOCKHOLM, 16 Augustus. De dit jaar uit te reiken Nobelprijzen zullen elk 121,187 ki*> nen bedragen. De heer E. H. Krelage zal de Nedér- landsche regeering vertegenwoordigen. Op uitnoodiging der Belgische regeering zal de Nederlandsche legeering zich op de internationale tuinbouwlen' bónstelling, welke van 10 lot 18 September a.s. te Brussel gehouden worrit, officieel doen ver tegenwoordigen door den heer E. H. Kre lage, waarnemend voorzitter van den Ne- deriandschen tuinbouwraad. (Voor den inhoud van deze rubriek stelt Je Redactie zich niet verantwoordelijk.) Haarlem, 13 Aug. 1927. Zeer geachte Redactie, Naar aanleiding van het bekend worden der benoeming van een ambtenaar aan het nieuwe instituut van beroepskeuze het vol gende: Bij de Roomsche solicitanten waren na tuurlijk geen goede krachten al waren daar zeef goede^onderwijskrachten bij! Van den thans benoemde is mij niets bekend op het gebied van zielkundige studiën, alleen dat het een goed ambtenaar was aan een fa- brieksadministratie en dat mij thansook be kend is, dat de raadszetel van den heer Wolzak verzekerd is. Het kan toch erg wonderlijk loopen in de poliii'k is dn meening.van P. D.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2