Eerïnp WuthrlcS, Haarlem 26. Biikaemueveiiigiiig ®J LOTTGER'NG voor hetstoomenvantennSs- hroeken en sportcosfuums MARKTNIEUWS. Tentoonstellingsgebouw te Sassenheirn. D© Fratellin's in Haarlem. SNELHEDEN ELECTRISCHE TREINEN. BEVERWIJK. De herdenkingsfeesten. f DE ORDE VAN DE STER IN HET OOSTEN. VELSEN, VELSEN-NOORD. Gr. Houtstraat 5a TELEF. 10771 j~ SANTPOORT. HAARLEMMERMEER. IJMUIDEN. VIJFHUIZEN. IJMUIDEN-OOST. HALFWEG. HAARLEMMERLIEDE. BINNENLANDSCH NIEUWS. Ter bescherming der Nsderlandsche belangen in China. VERKEER EN POSTERIJEN. Het uitbetalen van telegrafische postwissels. DAMMEN. I tfafc* Te Sasenheim wordt een tentoonstellingsge- gebouw gesticht met het doel de vakge- nooten in de gelegenheid te stellen kennis te maken met hetgeen inzenders gebroeid hebben en onder de aandacht van vak- genooten wenschen te brengen. In het af- gelcopen seizoen is te Sassenheirn een be gin gemaakt met het houden vajj een door- loopende tentoonstelling. De zaal, daar voor in gebruik genomen, bleek niet te vol doen, zoodat naar verbetering werd uit gezien. Behalve voor de doorloopende tentoon stelling werd de behoefte gevoeld a,an ge schikte localiteit voor de tentoonstelling van gebroeide bolgewassen, die al eenige jaren omstreeks half Februari te Sassen heirn gehouden is en die van afgesneden narcissen van den kouden grond, die iii hoofcizaak ten doel heeft, de nieuwere soor* ten te laten zien. De proef, die genomen is met de perma nente tentoonstelling, schrijft „Kweekers blad", is blijkbaar goed uitgevallen, zoo dat de bcuw van een betere gelegenheid om de bloemen te exposeeren, er een tiitvloei- scl van is. In den winter en in het voor jaar gaan de kweekers zoo gaarne kijken, daar waar mooie bloemen zijn. Het bedrijf vraagt dan niet den vollen persoon, elkeen beeft dan wel een» een paar uur te mis sen om met andere vakgenooten te praten over de nieuwe Soorten, maar ook over de ouderen. Op zulke samenkomsten worden vaak heel wat kcopen afgesloten, die eigen lijk met het tentoongestelde niets uitstaan de hebben. Voor. de bollenstreek is een doorloopende tentoonstelling nieuw, maar het kan heel góed blijken, dat het in zoo'n behoefte voorziet, dat men er later verwonderd over staat, niet reeds veel eerder ermede aan gevangen te zijn. Do blcemenkeuringen te Haarlem trekken steeds als er bloemen zijn, eên groot aantal belangstellenden. Daar spiegelt zich af de begeerte om op de hoogte te blijven met het nieuwe wat er gewon nen is. Sassenheirn zal in de toekomst ruimer 1de- gelegenheid bieden, doordat eiken dag de tentoonstelling open is. Viakgencoten, die in den a.s. winter de aandacht wenschen te vestigen op de door bon gebroeide soorten, worden opgewekt deze nu op te planten en ervoor te re serveeren. Na het succes dat de drie Fransche clowns in. Amsterdam en andere groole plaatsen is te beurt gevallen, hebben ze besloten ook rog eenige andere steden te bezoeken. 'Haarlem komt 11 en 12 October aan de ibeurt. De beroemde Parijsche artisten zullen hier optreden in het Gemeentelijk Concertge bouw. AANBBESTEDING. Een onderhandsche aanuesteding had plaats voor den bouw van een winkelhuis met bovenwoningen in de Doelstraat on der architectuur van den architect Wel- senaar Ingeschreven was als volgt: E. J. Lubbers 13490; S. Pijper 12595; J. Breevoort; 15S80; J, Höck 15485; Krocn v. Diest 15520; B. Zurendonk 13965; Koning 15059. In zake de snelheden der electrische trei lden op het baanvak AmsterdamRotterdam, heeft de directie der N. S. een dienst-order luitgevaardigd van den volgenden inhoud: De maximum-snelheid v<jor den dienst op de spoorwegen, waarop de wet van 9 April 1875 van toepassing is, en op welke vervqer plaats heeft zoowel met stoom als met elec- triciteit als beweegkracht, voor personen-., treinen op het baanvak AmsterdamRotter dam, samengesteld uit electrisch materiaal, mag 95 K.M. per uur bedragen. De voertuigen, die voorzien zijn van inrich tingen, waardoor evengoed als van een motor-voertuig, alle motoren in den trein kunnen worden aangezet en uitgeschakeld en de doorgaande zelfwerkende rem kan wor den bediend, mogen aan het hoofd van den trein geplaatst worden. Een trein met een dergelijk voertuig aan het hoofd mag op baanvakken Haarlem IJmuiden, AmsterdamRotterdam en die der voormalige Z.H.E.S. met geen grootere snelheid dan 75 K.M. per uur worden ge reden. Een beroep op de werkgevers. Door het hoofdcomité wordt ens opne ming verzocht van het volgende, tot de werkgevers gericht verzoek: Wij hebben de eer uwe aandacht te vra gen voor het volgende: Gelijk u bekend zal zijn-, worden van 3 li. Krishnamurti is de leeraar. In 1925 trad voor de Orde een geheel nieuwe phase in. Had de profetie van Annie Besant zich tot nu toe beperkt tot de vage mededeeling, dat spoedig een nieuwe Leeraar te verwachten was en dat deze waarschijnlijk het lichaam van Krishnamurti zou uitkiezen als een geschikt voertuig om daarin te reïncar- neeren, in Augustus 1925 ging Annie Besant op het Ster-Congres te Ommen zóó ver, dat zij aan de vergadering aankondigde, dat Lord Mateyra (zoo wordt de Christus in het Oosten genoemd) haar persoonlijk had meegedeeld, dat hij binnenkort in Krishnamurti zou reïncarneeren en dat hij reeds zijn twaalf hoogstaande apostelen had uitgekozen om Zijn spoedige komst voor te beraden. Slechts zeven mocht zij op dat oogenblik met namen noemen, n.l. zij zelf en haar vriend Lead- beater, C. Jinarajadasa, Oscar Köllerström, Rikmini Arundale en tenslotte twee bis schoppen van de Liberaal-katholieke Kerk s James Wedgood en George Arundale (Zie „Theosophia", Jg. 33, blz. 234249). Tevens kondigde A. B. af, dat vooral drie bewegingen de nabije komst van den Wereld-Lceraar moeiten vooibeieiden, namelijk ten eer te de opvoeding der iongeren aan spoedig op t; richten wereld-universiteitenten tweede die vorm der Vrijmetselarij, die ook vrouwen toelaat, ten dderde de Liberaal-katholieke Kerk. Tenslotte beweerde A. B., dat Christus reeds een enkele maal een kort oogenblik in het lichaam van Krishnamurti was binnen getreden. om enkeie uitspraken te doen. tot en met 11 September aanstaande hier cie Herdenkingsfeesten gevierd en zullen dan verschillende feestelijkheden plaats vinden. De belangrijkste feesten zijn op Dinsdag-, Woensdag- en Donderdagmiddag 6, 7 en 8 Scptenïber en bestaan respectievelijk in den grooten Historischen optocht, de hard draverij en de sportfeesten en volksspelen. Wij zouden gaarne zien en het zeer op prijs stellen, indien heéren werkgevers het zoo konden regelen, dat de middagen van die dagen, althans gedeeltelijk, niet gewerkt werd, of aan het personeel zooveel moge lijk vrij kon worden gegeven. De bedoeling is, dat daardoor geen ver mindering in het loon zal ontstaan en b.v. waar noodig het personeel gelegen heid zal hebben de vrije uren later of te voren in te halen. Vertrouwende dat ons verzoek door u in welwillende overweging zal worden geno men en de vervulling onzer wenschen in deze mogelijk zal zijn, verblijven enz. Aangeboden medailles. De voorbereidin gen voor de Herdenkingsfeesten hebben heel wat moeiten, tijd en zorgen vereischt en zullen dat nog doen zóó lang tot zelfs het geheele programma zal afgewerkt zijn. Verheugend stemt het daarom, wanneer men zoo hier en daar kan constateeren dat al dat werk met succes wordt bekroond en dat in breeden kring voor een of andere afdeeling belangstelling is gewekt. Zoo hebben de te organiseeren tentoon stellingen zeer de aandacht getrokken, een belangstelling, die zich geuit heeft in het beschikbaar stellen van een groot aantal medailles en kunstvoorwerpen. Het is interessant hiervan een overzicht te hebben. Hieronder volgt de respectabele lijst. Zilveren Medaille aangeboden door H.M. de Koningin-Moeder. Zilveren Medaille aangeboden door Z.K. H. den Prins der Nederlanden. Gouden Medailles: H. H. del Court van Krimpen, Velsen; Vereenigde Kon. Papier fabriek der fa. van Gelder Zonen, Vélsen; Provinciale Commissie uit de Veilingen in Noord-Holland, Alkmaar; Jhr. G. S. Boreel, Wijk aan Duin; M. Donker, Notaris, Bever wijk; R.K. Coop. Tuindersvereeniging „Ken- nemerland", Beverwijk; Coop. Tuinbouw- vcreeniging „De Vrije Veiling" te Bever wijk; Afdeeling Beverwijk der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur; Gebr. de Goede, Beverwijk; Buffet Mij. E. Pluri- bus Unum (Bad-Hotel, Wijk aan Zee) te Amsterdam; _Veilingvereeniging „Tuinders- belang", Chr, Duin, Beverwijk; G. D. Boer lage, Notaris, Velsen. Verguld Zilveren Medailles: Mr. M. Moens, Dir. N. H. Landbouwcrediet, Alk- naar; Mevr. L. F. Wittewaal-Moens, Hou ten; Mr. J. B. Bomans, Lid van de Tweede Kamer, Haarlem; H.' H. Meijer, Lid van de Kamer van Koophandel, Velsen; W. A. Dollemans, Notaris, IJmuiden; Breestraat- vereeniging, Beverwijk; J. Wiegman, Burge meester, Heemskerk; Gemeente Heemskerk; Gemeente Wijk aan Zee en Duin; Gemeente Velsen; Gemeente Limmen; Gemeente Cas- tricum; Afslagvereeniging „Beemster en Omstreken", Beemster; Kon. Ned. Hoog ovens en Staalfabrieken, te IJmuiden; Hoofdbestuur van den R.K, Diocesanen Land- en Tuinbouwbond te Haarlem; Hol- landsche Maatschappij van Landbouw, af deeling Nieuwer-Amstel; Coop. Tuinbouw veiling „Veur en Omstreken", Veur; Bevër- wijksche Harmoniekapel, Beverwijk; N.V. v,h. Luyting's Bouwmaterialenhandel, Vel sen; Heineken's Bierbrouwerij, Amsterdam; Ned. Gist- en Spiritusfabriek, Delft; Firma Polak en Schwarz, Zaandam; Bierbottelarij v.h. E. Veen, Beverwijk; Prov. Veilingbond „Noord-Holland", Alkmaar. Centraal Bu reau v. d. Veilingen, Den Haag (2 medail les). Coöp. HaarlVpische Groenten- en BloembollenveilinjJ, Haarlem; Afdeeling Beverwijk van den IJioc. Land- en Tuin- bóuwbond, Beverwijk; Veilingvereen. „St. Willibrordus", Heil'o; Alg. Vereen, v. Bloembollencultuur (2 st.); Gebr. van Bug- genum, Beverwijk; Bloembollenveiling, Be verwijk; Aardappelvereen. „De Eendracht", Beverwijk; Bloembollenveiling „Beverwijk", Beverwijk; Fondsvereen. Keuringskring „Beverwijk", Zilveren medailles: Mevr. L. F. Witte- waallMoens, Houten; Hoofdredactie van dé „Nieuwe Haarlemsche Courant", Haar lem; „Weekblad voor Uitgeest en Omstre ken", te Uitgeest; Üitg. Mij. „C. ^iisset", Doetinchem; Tooneelvereen. „Nieuw Le ven", Beverwijk; R. K. Tuinbouwvereen. „Ons Belang", te Castricum; „Noorder- marktbond", Noord-Scharwoude; Dagblad voor IJmuiden, Velsen, Beverwijk, etc., Velsen; Drukkerij „De Kennemer", Bever wijk; A. Docter,Beverwijk; N.V. Kennemer Auto- en Motorhandel vJi. M. Witkamp, Beverwijk; M. Buitenhuis, Beverwijk; N.V. Drukkerij „De Pers", Beverwijk; J. Middel koop, Beverwijk; J, F. Pfaltzgraff, Bever wijk; J. A. Haak, Beverwijk; F. Repko, Beverwijk; Gebroeders Majoor, Beverwijk; Jb. Vessies, Beverwijk; Afdeeling Limmen dor Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur; W. Balk, secretaris Prov, Commissie uit de veilingen in N. H. te Alk maar; R. van Lunzen, Beverwijk; J. Docter, Beverwijk. Bronzen medailles: Mevr. L, F. Witté- waallMoens, Houten; H. C. van der Kolk, Wijk aan Duin; C. J. Kochx, Beverwijk; P. Mooy, Beverwijk; N. V. A. Haak Zoon, Beverwijk; P. Beerman, Boverwijk. Kunstvoorwerpen; Mej. A. A. H. van der Heijden, Wijk a. Zee; mevr. A. H. Moens Heijden, Wijk a. Zan; mevr. A. H. Moens— van der Veen, Beverwijk; Fa. P. Th, Ypma, Alkmaar. Kunstvoorwerp, aangeboden door den Wij kunnen het begrijpen, dat deze autori taire mededeelingen in theosophische kringen heel wat beroering hebben gebracht. Som mige theosophische afdeelingen (o.a. in Deventer) verklaarden openlijk van al deze mededeelingen niets te willen weten. Mis schien is dit wel de aanleiding, dat men den laatsten tijd met nadruk verkondigt, dat de leden der T.V. niet verplicht zijn om de be ginselen en verwachtingen der Ster-Orde te aanvaarden. De beweringen van Annie Besant. Annie Besant is echter nog verder gegaan. In 1927 liet zij bekend maken in „The Herald of the Star" (Maart-afl., pag. 93), dat de Wereld-Leeraar (Christus) blijvend bezit heeft genomen van Krishnamurti's lichaam. Letterlijk schrijft zij de volgende verbijs terende mededeeling„Verleden jaar in Ommen sprak de Christus verschillende malen door hem maar hij was nog verlegen en zenuwachtig. Op 28 December 1926, op een kleine bijeenkomst, sprak de Heer wederom door hem. En op 11 Januari j.l., op een vergadering van ongeveer 200 Ster- Lden, klonk zijn stem, die eenigen van ons treeds vroeger 'n kort oogenblikje hadden gehoord, tijdens de geheele rede, met een autoriteit, waardigheid en wijsheid, zooals niemand van ons ooit eerder had vernomen. De stilte en de wijding waren wonderbaar, alsof de natuur luisterde en aan het slot viel er gedurende enkele minuten een zachte regen en een volle regenboog vertoonde zich er. drukte den laatsten stempel van schoon heid op dit wonderlijk tafereel. In hem is de menschheid opgevoerd tot Goddelijkheid, en wij aanschouwden zijn glorie vol gratie en waarheid. De Geest is neergedaald en verblijft in hem. De Wereld-Leeraar is hier" („The Herald Star", Vol. 16, bladz. 94; Theosophia, Jg. 34, bladz. 39.) voorzitter van het Hoofdcomité voor die inzending van de tentoonstelling voor Nij verheid en Handel welke daarvoor naar het oordeel van het Hoofdcomité het meest in aanmerking komt. Het Hoofdcomité hoopt nog eene medaille te mogep ontvangen van Hare Majesteit de Koningin, waarvan de toezegging wegens het verblijf van Hare Majesteit in het bui tenland nog niet is kunnen inkomen. Door het College van Burgemeester en Wethouders der gemeente Beverwijk is den Gemeenteraad voorgesteld de volgende medailles beschikbaar te stellen: een gou den medaille, een zwaar verguld-zilveren medaille, een groot zilveren medaille, een klein zilveren medaille en een bronzen me daille Tentoonstelling van Landbouw en Veeteelt. Dezer dagen zijn aan alle landbouwers en veehouders uit deze plaats en omgeving, verzonden geworden de volledige program ma's der tentoonstelling van Landbouw en Veeteelt, met vermelding der verschillende prijzen, welke in uitzicht worden gesteld. Degenen die onverhoopt geen program mochten hebben ontvangen, kannen deze bekomen bij den heer C. J. Miermajis, Breestraat 71, Beverwijk. Inschrijvingen worden gaarne ingewacht vóór 23 Augustus a.s., terwijl hieronder de algemeene bepalingen van beide afdeelin gen volgen: Afd. Landbouw: Algemeene bepalingen. 1. De inzenders dienen te zorgen voor in levering in witte zakjes. 2. De Tentoonstel ling zal van 3 tot 11 September geopend zijn, en heeft plaats in het Villapark te Beverwijk. 3. De inzendingen moeten uiter lijk op Vrijdag 2 September a.s. vóór 6 uur n.m. op de Tentoonstelling aanwezig zijn. 4. Inzenders zijn verplicht een garve stroo, ongedorscht, bij hun inzending te voegen. 5. De inzenders zijn verplicht zelf voor het opstellen of étaleeren zorg te dragen, in overleg met het Comité. Aangifte voor in zendingen gelieve men vóór 23 Augustus a.s. in te leveren bij een der ondergetee- kenden: A. Docter, Koningstraat, Bever wijk, voorzitter; G. Hannema, Beecksangh- laan, Wijk aan Duin; N. Brantjes, Zuid-Wij- kermeerpolder; Jb. Vessies, Kerkstraat, Beverwijk; J. Poel, Zuid-Wijkermeerpol- der; C. J. Miermans, Breestraat 71, Bever wijk. Afd. veeteelt. Algemeene bepalingen, 1 Bij ale prijzen zullen diploma's worden uit- crefkt, terwijl, naar het oordeel van de ury, Eervolle Vermeldingen, ir^ den vorm van diploma's kunnen worden toegekend. 2. De Veetentoonstelling wórdt gehouden op Vrijdag 9 September op het Tentoon stellingsterrein in het Villapark en is ge opend van v.m. 10 uur tot n.m. 4 uur. 3-, Het vee dient v.m. 8 uur aanwezig te zijn voor de beoordceling door de Jury en men dient daarbij, voor zoover noodig, te zorgen voor geleide en goed touwen. 4. Inzenders van het melkvee worden verzocht de koeien op tijd te melken en dus niet op te persen.^. 5. De^ geiten of bokken moeten geregistreerd znij en toebehooren aan eigenaars, die lid zijn van een geitenfokvereêniging of het gemeenschappelijk eigendom van een gei- tenfokvereeniging. Aangifte voor inzendin gen gelieve men vóór 23 Augustus a.s. in te leveren bij een der ondergeteekenden: A. Docter, Koningstraat, Beverwijk: voor zitter; G. Hannema, Beecksanghlaan, Wijk aan. Duin; N. Brantjes, Zuid-Wijkerineer- polder; Jb. Vessies, Kerkstraat, Beverwijk; J. Poel, Zuid-Wijgerméerpolder; C. J. Mier mans, Breestraat 71, Beverwijk. Het aantal beschikbaar te stellen medail les voor de afdeeling Landbouw bedraagt 38, waaronder gouden. Voor de afdeeling Veeteelt 63, waaron der eveneens gouden. levens werd nog aangeboden een zilve ren kunstvoorwerp, als speciale prijs voor de afd. schapen. Bloembollenveiling door Kennemerland en Vrije Veiling. Prijsnoleering veiling Donder dag 18 Augustus. Groote aanvoer, Voor vroege tulpen, veel belangstelling mét goede prijzen. Voor Darwintulpen weinig animo met voor de meeste soorten zakken de prijzen. Besteed werd: Enk. vr. Tulp. Artus 1.20; Chryselora 4; Coul. Card, 3.40; Cram. Brill, f 1.30; Diana 2.10; Fred. Moore/ 2.80—3.20; Gele Prins 3.60; Herm. Schlegel f 3.80; Kei zerskroon 6.20; King o.t. Yellows 3.60; La Precieuse 3.70; La Reine 1.30—1.60; Mc. Kinley 3.60; Pink Beauty f 10; Pro- cerpine 4.80; Pr. v. Oostenr. 2.80; Rose grisdeiin 2.10; Verm. Brill, 4.30; Wiite Valk 3.60; Witte Zwaan 0.90; Waterloo 4.30. Dubb. Vr. Cour. d'Or .506; Electra 7.209; Imper. Rubr. 3.70; La Candeur 3.60; Murillo 1.20—1.50; Rub. Max. 4.10; Theeroos 2.10; Vuurbaak 4.50: Gesn. Spath. 1.50; Ingles Yell. 1.50; Picote 1.20; Bar. d. 1. Tonn. 0.75; Bar- ligon 0.751.10; Centenaire f 1.10; Clara Butt 1.20; La Tul. Noir 3.90; Mad. Kre- Iage 0.70; Mrs. Farnc. Sand, '0,650.85; Min. Tak. v. P. vl. 0.65; Ph. de Comm. 1.40; Pridé of Kaarl. 0.60; Pr. Rauwen- hoff 1; Will. Pitt 3,60; Will. Copland 11 op. 1,20; -HTiistler 1.20; Breeder Lodewijk 5.80; GoTSwrSpur. Dn. II 3.20 —3.50; Poet. Gewoon 0.90; Poet. Ornatus 1.20; Poetaz. Larr. Cost, 2.30; Poetaz. Orange Cup 4.60; Spring Glory f 7; Albo Pleno 5.80; Von Sion Dn. 3.10; v. Ever- dmgen 1.70; Rembrandt f 0.50—1,50; Im perator 6—8 8 op. 30 op. 85; Cochium 6—12. Witte Bioscoop. De Pelgrimvadcrs, de hoofdfilm van deze week, is een wer>c tiijk spannend drama in 6 aclen, ervaa-digd Hoe moeten wij de beweging beoordeelen Wij meenen met deze uiteenzetting een vol doend overzicht te hebben gegeven van deze jonge theosophische onderafdeeling. We heb ben getracht de gebeurtenissen en bedoelin gen zoo eerlijk mogelijk aan onze lezers voor te leggen. Wij meenen in een laatste gedeelte nog de vraag te moeten stellen hoe moeten wij deze beweging en haar leidende beginse len beoordeelen Wij zullen ons tot slechts enkele punten in ons antwoord beperken. Zielsverhuizing. Uitgangspunt van deZe beweging is het theosophisch dogma der reïncarnatie of we dergeboorte en de leer ovév de zielsverhuizing welke ontleend zijn aan Ket oud-Indische Brahmanisme. Dit dogma wordt zonder eenig bewijs als onomstootelijk-zeker geaccepteerd, en daarop wordt dan de gansche Messias-ver- wachting opgebouwd. Door dit uitgangspunt vooral onderscheidt zich deze beweging van alle andere adventistische stroomingen. En juist om dit specifiek-oostersch cachet mee nen wij, dat deze beweging in het Westen op den duur geen beteekenisvollen invloed zal verkrijgen, ook al weet men zich dan ook in de laatste jaren meer aan de westersche ter minologie aan te passen. Over de reïncar natie-leer der theosophen zullen wij in een on zer vervolgartikelen uitvoerig spreken èn de redenen aangeven, waarom wij die leer mee nen te moeten verwerpen. Adventisme. De hoofdstelling dezer beweging is gelegen in haar Messias-verwachting. Maar hier ligt ook haar groote fout en afdwaling. Immers wij weten met zekerheid uit Gods Openbaringen, dat de Zoon van God eenmaal mensch is ge worden, om ons den weg naar het eeuwig le ven te leeren en ons te verlossen uit de slaver nij der zonde. Hij was en is voor alien, ook In de Ray-Filmfabrieken. De hoofdrol wordt vervuld door Charles Ray. Het is een s :.i.l erend mooi werk, van karakter en idealen. Avonturen en liefde vriendschap en opoffering. De muiterij cp het pelgrimsschip, tijdens den onlzettenden storm, is van een hui vering weklt enden re aliteit. Men verzuime niet deze film te gaan zien. Levering nieuwe kerkbanken. Voor het completeeren van kerkbanken in de al te bouwen kerk van O.I..V.r. van Goeden Raad werden de vogende prijsopgaven in gediend: Fa. de Vilde 3381.—; Fa. J. Langen- dijk 3359.—; j. P. J. de Vries 3122.—; Fa. P. Langendijk 3057, De levering is aan laatstgenoemde firma opgedragen. Winkelsluiting. B. en W. van Velsen brengen ter openbare kennis, dat dcor hen ten aanzien van de winkels in ds afdeeling Velsen op 29 en 30 Augustus 1927 en in de geheele gemeente op 31 Augustus 1927 ontheffing is verleend van het verbod om des avonds om 9 uur een winkel voor het publiek geopend te hebben en wel tot des avonds 11 uur. R. K. Volksbond. Op 24 Augustus a.s. des avonds om half 8 wordt in het vereeni- gfygsgebouw een belangrijwe vergadering gehouden in den R. K. Volksbond. De agenda vermeldt o.m. bespreking ver siering; verslag commissie Centrale raads vergadering; verloting van 10 loten patro naatsgebouw voor die op de vergadering aanwezig zijn. Lustrum. De R.-K. Sportvereeniging „Santpoort" jubileert. Vijf jaar lang heeft het bestuur zich opgeofferd, om het flinke koor van jongens bijeen te houden op den Zondag en hun ontspanning verschaft in Roomsch verband. Een woord van hulde aan dat bestuur is zeker op zijn plaats. Want bijna eiken Zondp.g mee te trekken naar de velden, soms uren ver, geeft wei- eig pleizier, maar de voldoening dat de zaak goed loopt, verzet alle bezwaren. Thans is de eerste mijlpaal bereikt en kan op denzelfden weg woeden voortgegaan. Laat het zijn met denzelfden ijver voor 't goede doel en een steeds stijgend aantal leden en donateurs. Het bestuur heeft thans een boottocht georganiseerd op de Vecht, waaraan ieder kan meedoen. De dag is bepaald op Zondag 28 Augustus en wordt begonnen met een H. Mis tot intentie der vereeniging. Alle leden naderen ter H. Tafel en vereenigen zich daarna in de Zus terschool aan 'n gemeenschappelijk ontbijt. Dan begeett men zich naar Velsen, waar de boot gereed ligt en te half 10 vertrekt. Bazar. Het gaat met den bazar in de Zusterschool niet naar •wensch. Te rijkelijk bedacht Pluvius ons met zijn zegen op j.l. Zondag. Er was geen doorgaan mogelijk, zóocfa'. slechts Weinigen een bezoek hebben 'gebracht. De inkomsten bleven daardoor ver beneden verwachting. Als het weer nu a.s. Zondag meewerkt kan nog veel goed gemaakt worden. Zooals bekend is, geeft de Harmonie des avonds een concert. In ver band met het aanstaand concours zullen ook de nummers gespeeld worden, die dan gegeven moeten worden, zoodat het een mooi concert worden zal, dat velen tot een bezoek aan den bazar zal bewegen. Ook heeft dan de trekking der verloting plaats. Die dag is voor het comité dus nog hoopvol. Rljvereeniging. Het ligt in het voorne men om in het Noordelijk deel van den Haarlemmermeer een rijvereeniging op te richten. De zetel van deze vereeniging zat waarschijnlijk gevestigd worden te Half weg. OpdracWt, Door de N. V. IJmuider Vischhandelvereeniging Gladstra Co. is het bouwen van twaalf woonhuizen en een auto-garage, onder leiding v,an 'den archi tect K. Boon, op het Tasmanplein, opge dragen aan de langste inschrijvers Meinema Posma, alhier, voor de som van 35000. Personalia. Am den heer F. v. d. Kant, hcofdsmelter bij de Hoogovens te IJmui den, is bij Kon. besluit van 18 Juli' 1927, no. T< als blijk van goedkeuring en tevre- .denhcid^ de bronzen eerepenning voor pjcnschlfevend hulpbetoon en een loffelijk jétihgscbriff toegekend. Die had genoeg. Gistermiddag werd aan de politic medegedeeld, dat bij den caféhouder W. B. zekere G. B. in kenne- voor ons, de Weg, de Waarheid en het Leven, j Zijn religie is ook nu nog de religie van vol ledige waarheid en heiligmaking. Zijn verlos sing was algenoegzaam voor altijd en voor al len, omdat Hij de waarachtige Zoon van God was. En wij weten eveneens, niet op men- schengezag, maar op goddelijke autoriteit, dat Christus die in Zijn verheerlijkte menschheid het hemelrijk is ingegaan, niet meer mensch Zal worden op aarde, doch alleen, als het we- reldeinde daar is, zal terugkeeren in Zijn ver heerlijkte menschheid om de gansche wereld te oordeelen. Maar van dien dag en dat uur weet niemand iets af dat is alleen aan God bekend. Welnu, de theosophische leiders van de Ster in het Oosten negeeren de geheele Godsopenbaring, ja zelfs verkondigen en propageeren zij een stelling, die rechtstreeks tegen de duidelijke Godspraak ingaat. Voort durend botsen hun beweringen met het geïn spireerde woord van God, terzijl zij de fun- dan-enteele waarheid van het Christendom, de Godheid van Jezus Christus, en diens verlos singswerk volkomen loochenen. En om die reden alleen is de Ster-beweging in haar op zet totaal verwerpelijk. Onwillekeurig moe ten wij hier denken aan de duidelijke woor den van onzen goddelijken Meester „Ziet toé, dat niemand u verleide. Want velen zul len komen onder mijnen naam en zeggen „Ik Óen de Christus", en velen zullen zij ver leiden En pseudo-profeten zullen op staan en velen verleiden.Als dan iemand tot u zegt „Ziet, hier is de Christus of ginds" gelooft het niet. Want er zullen pseudo- Christussen en pseudo-profeten opstaan, en zij zullen groote teekenen en wonderen ver richten, zoodat indien het mogelijk ware Zelfs de uitverkorenen in dwaling zouden worden gebracht. Ziet, ik heb het u voor speld." (Matth. 24:4, 5, 11, 23, 24, 25.) lijken staat van dronkenschap verkeerde. Een agent van politie, die derwaarts ging, vervoerde den man, die door de werking der spiritualiën niet loopen kon, met paard en wagen naar het bureaua van politie, al waar hij zijn roes kon uitslapen. Een zeldzaamheid. De tuinder P. O. heeft dezer dagen een aardappel gerooid die niet minder dan een kilo woog. Onge twijfeld een zeldzaamheid. Bedevaart, Donderdag 25 Augustus zal van hier een bedevaart worden ondernomen naar Keilo en wel door de leden van den R K. Vrouwenbond, afd. IJmuiden Oost Hiertoe wordt Maandagavond 21 Aug. des avonds te half acht een bijeenkomst ge houden in het Patronaatsgebouw, alwaar de deelneemsters zich kunnen opgeven. Men vertrekt Donderdagmorgen vanaf hei station Velsen, IJmuiden-Oost om 8.31. Bij aankomst te Heilo wordt gezongen het lied „Lieve Moeder van den Heer". Te 9.30 wordt een H. Mis gelezen, waar onder zang door de propagandaclub „St. Jeanne d'Arc" Onder de H. Mis kan men de II. Communie ontvangen. Te 11.30 uur is de toespraak, rozenhoedje en zang. Des middags Kruisoefening met predika, tie, waarna oefening in de kapel. Zang preek en rozenhoedje voor de opgegeven intenties. Het vertrek is bepaald op 3.32 uur. Opening muziektent, Gisterenavond werd de muziektent, welke geplaatst is voor de openbare school in de Casem- broodstraat, geopend en in gebruik geno men. De muziektent, welke een frisch aan zien heeft, was voor dezeh avond met eenige planten en bloemen versierd dooi den heer M. J. Dijkemans, terwijl een bloemstuk was aangeboden door den heer Meins. Reeds lang voor de opening waren vele inwoners van IJmuiden-Oost rond de tent samengestroomd. Nadat de muzikanten van de Harmonie- vereeniging „Kunst na Arbeid" in de tent hadden plaats genomen en de genoodigden, waaronder het bestuur der R. K. Harmonie- vereeniging „St. Fidelis" en dat van het Symphonie-orkest „Euphonie" op de gere serveerde stoelen waren gezeten, nam de voorzitter van de Muziektent-commissie, de heer Repko, het woord. Hij zette in zijn rede uiteen, hoe men voor 5 jaar tot de op richting van een muziektent was gekomen, en dat met collectes en concerten de gel den hiervoor waren ingezameld. Ook me moreerde hij met welke moeilijkheden men nog te kampen heeft gehad, doch na dit alles heeft men ten slotte de thans tot stand gekomen muziektent, waarmede zoowel de burgerij als de respectievelijke zang- en mu- ziekvereenigingen blij mogen zijn. Spr. ver klaarde dan de muziektent geopend, wat met een applaus begroet werd, Lierna zette „Kunst na Arbeid" als ope ningsnummer den marsch Fregant in. Als tweede nummer werd ten gehcore gebracht rusons scène de Ballet, hetwelk de veree- niSinë °P hit a.s. concours als verplichte nummer moet spelen. Nadat nog verschil lende muziekstukken ten beste waren ge geven, werd de avond besloten met een gezellig samenzijn in de zaal Flora. DE VOLKSFEESTEN. Dij de a.s. te houden volksfeesten, wel ke door de Oranje-vereeniging „Juliana" georganiseerd zullen worden op Woensdag 24 en Donderdag 25 Aug. a.s., komt als een bijzondere attractie op het programma voor, dat nijet het traditiorieele ririgrijden met paard e(i rijtuig plaats vindt, doch per auto. Ten alen einde Zijn twee auto's dis ponibel. Met deze ringrijderij worden op 24 Augustus de volksfeesten geopend en zij zal plaats hebben te 11.15 uur. Aangifte voor de deelnemende paren kan geschieden bij café Cornelissen. Te 2 uur n.m. nemen de kinderspelen een aanvang, zooals ezeltje prikken, turf rapen, behendigheidswedstrijd, zakloopen, baldragen, hindernisloopen enz. Te 3 uur heeft het roosjesknippen plaats en te 3.30 de vliegerwedstrijd, waarmede de eerste dag besloten wordt met de uitreiking der prijzen te 6 ut-r op het feestterrein. Donderdag heeft te half 11 de ringrijde rij plaats per rijwiel voor dames en hee- ren te 2 uur n,m mastklimmen voor man nen boven 16 jaar te 2.30 uur zakduel dito, te 2 uur behendigheidswedstrijd voor dames boven 16 jaar in ploegen van twee; te 3 uur wedstrijd met hjndemissen voor mannen boven 16 jaar per rijwiel. Gega digden worden verzocht bun rijwiel mede te brengen. Te 4 uur vindt de gecostu- meerde voetbalwedstrijd plaats voor man nen boven 20 jaar, terwijl te 5 uur met het tobbetje steken de volksfeesten */orden beëindigd. Te 6.30 zal de prijsuitreiking plaats hebben. De Oranje-vereeniging „Jjuliana" heeft alzoo geen moeite gespaard om wederom een goed volksfeest te organiseeren. Als het weer nu maar een weinig mee werkt! Een serenade. Naar wij vernemen, zal bij gunstig weer het welbekende Haarlem sche Tram-fanfarekorps Maandag a.s., des avonds half 8 uur, een serenace brengen aan den heer J. v. d. Aar, Lierweg, in verband met diens 25-jarig huwelijksfeest. Geen schijn van bewijs. Tenslotte, indien wij vragen aan deze pseudo-j r ifete van de Stef-bewering,opwelkc gronden hun voorzegging berust, dan wordt ons het ontstellende antwoord gegeven, dat de Christus dit zelf aan Annie Besant heeft mee gedeeld en dat het nieuwe onderras, hetwelk zich aan het vormen is, de komst van een nieuwen Leeraar ten stelligste verwachten doet. Wie hier zou glimlachen en mijn bewe ring niet zou willen gelooven, hem verwijs ik naar de lezing, die A. B. op 11 Augustus 1925 te Ommen heeft gehouden en die in haar ge heel staat afgedrukt in „Theosophia" (Jg. 33, bladz. 234). Voor ons is hef een raadsel, hoe het mogelijk is, dat ernstige menschen op dergelijke gronden in een reïncarnatie van Christus in Krishnamurti kunnen gelooven en een dergelijke bewering kunnen aanvaar den zonder een schijn van bewijs. Hoe is het mogelijk c Inderdaad, zoo iets is voor ons een psycho logisch probleem, waarvoor wij tevergeefs een volledige oplossing gezdcht hebben. Slechts twee factoren kunnen dit probleem voor ons eenigszins verklaren, zonder het ge heel op te lossen. Dit is vooreerst de overtui ging, dat vele volgelingen van de Ster zich eenzijdig blind staren op het weldadige ele ment, dat ongetwijfeld ook in deze beweging is aan te wijzen. Zachtheid en teederheid en liefde worden (gepredikt en een mooie sug gestieve taal aan een menschheid, die ver scheurd wordt door haat en religieuse ver deeldheid en waarvan er velen tenslotte, bo ven alle verdeeldheid uit, snakken naar een heid en liefde en die velen grijpen iedere be weging vast, waar liefde en goedheid en toe wijding als hoogste idealen verkondigd wor den, zelfs met voorbijzien van verkeerde be ginselen en ongefundeerde beweringen. In de tweede plaats is veel te verklaren door het N Hebt u wel eens gemerkt dat, wanneer in een gezelschap niet veel gesproken wordt, de een na den ander begint te zuchten of te gapen. Maar nu van zuchten gesproken. Van de week vroeg mij iemand of ik ook wel eens zucht. Ik zou haast zeggen ik doe tegen woordig niet anders meer. Ik slaak zuchten van zorg, zuchten van verlangen naar meer stichters en een enkel keertje een zucht van verlichting, als ik eens een bofje heb. En als het te erg wordt, dan begin ik te zuchten op de wijs van ons nieuwe vaderlandsche volkslied Houd! er den moed maar in. 't Is anders vermoeiend- werk, hoor, al dat zuchten en ik vraag mijzelf wel eens af hoe lang een normale long daartegen kan. 't Is maar zoo jammer dat u daar allemaal niets van hoortanders hadt u allang mede lijden met mij gekregen en mij een brief kaartje geschreven „Father, kom maar gauw de Stichterscenten halen, want we worden zeeziek van al dat gezucht". Zou ik een spreekbeurt bij de Radio aanvragen eri dan eens een half uurtje volzuchten? Toe, wie doet er nu deze week eens mee om mij van mijn moordende kwaal af te helpen Als u mij bij u inviteert om het geld te halen, zal ik mijzelf goed houden en u zult hoogstens een zucht van verlichting hooren. Missiehuis, Floorn. Postrek. 120937. FATHER LEFEBER. Directeur. Men wordt Stichter(es) van het St. Boni- facius-Missiehuis door ineens of bij gdeelten f 100 te schenken. Een oorlogsschip gevraagd. De correspondent van het „Hbld." te Sjanghai meldt: Door den terugtocht der nationale troe pen zijn «rnstige verwikkelingen mogelijk geworden. De Nederlandsche Kamer van Koophandel alhier verzocht de Nederland sche regeering: „Zend onmiddellijk een oor logsschip voor de bescherming der Neder landsche belangen." Maatregelen om fraude te voorkomen. In verband met vroeger voorgekomen ernstige gevallen van fraude bij [iet gebruik van telegrafische postwissels, is de post administratie verplicht geweest, in het alge meen belang, afdoende maatregelen daar tegen te nemen, ook al brachtep deze enkele bezwaren voor het publiek mede. Het ge volg hiervan is geweest, dat telegrafische postwissels alleen aan den geadresseerde zelf worden uitbetaald, of wel aan personen, die krachtens een ten postkantore gedepo neerde volmacht, of uittreksel uit een alge meene volmacht, tot het in ontvangst nemen van postwisselgelden voor den geadresseerde gerechtigd zijn. Behalve de verplichting om zelf ten kan tore te verschijnen voor de inning van een telegrafischen postwissel, zal de geadres seerde zich bovendien als de rechthebben de moeten kunnen legitimeeren. De bedoelde bezwaren kunnen, als geen dadelijke behoefte aan gereed geld bestaat, worden ondervangen, indien de geadres seerde verzoekt het bedrag van dienstwege op zijn postrekening óver te schrijven. CHR. F. VISSE CLUBKAMPIOEN DER DAMCLUB „HAARLEM". Dezer dagen werd in het clublokaal' der Damclub „Haarlem" de beslissende partij gespeeld tusschen de heeren Chr. F. Visse en H. W. Zitman (kampioen van Haarlem en Omstreken) om het clubkampioenschap der Damclub „Haarlem". Na een zeer fraaie en spannende partij wist de heer Chr. F. Visse zijn superioriteit te bewijzen en won daarmede welverdiend den Clubkampioenstitel der Damclub „Haarlem". Voor den heer Visse is het een fraaie prestatie dat hij in dezen wedstrijd den Haarlemschen kampioen 2[itman achter zich wist te laten. BEVERWIJK. Prijsnoteering van de R.K. Coöperatieve Tuindersvereeniging „Kenne merland," van 19 Aug. Franmbozen 4555 ct. Bessen 3245 ct. Tomaten 1024 ct. Doppers 1830 ct. Capucijners 1528 ct. Witte Cape. 1624 ct. Raspers 1528 ct. Tuinboonen 610 ct., alles per K.G.; Bloem kool le soort 2025 ct. id. 2e soort 1418 ct. Komkommers 24 ct,, alles' per stuk; Wortelen 814 ct. per bos. Selderie 3—6 ct. per bos. Sla per 50 stuks, 2560 ct. Andij vie per kist 3055 ct. Aardappelen 5)48 ct. per K.G. Spercieboonen z.dr. 1520 ct. per K.G. Snijboonen 1421 ct. Dikke boo- nen 1217 ct. Spercieboonen m.dr. 1416 ct. Trosboonen 2126 ct. Spekboonen 10 :t., alles per K.G. snakkend verlangen van velen naar een intie me vereeniging met Christus, den Leeraar der waarheid en der liefde. En daar hun gansche religie verloopt in een vaag mystisch panthe ïs- me en daar zij de Godsopenbaring niet volle dig kennen noch aanvaarden, concentreeren zij al hun zoeken en begeeren op een mensch, een ideaal-mensch, die liefde en broederschap zal prediken en zulk een mensch is voor hen de Christus, dien zij zoo gaarne opnieuw op aarde zrin verschijnen als de levende incarna tie van waarheid en liefde, als den verlossen- den Leeraar uit de wanhopig makende ver warring en liefdeloosheid. Wij mogen deze psyche van vele zoekers onzer dagen niet uit het oog verliezen. Want dan juist zullen wij, die wellicht een hard oor deel moeten vellen over de leiders der bewe ging, toch mild en vol mededoogen staan te genover zoovele edel denkende en smacluend- zoekende volgelingen, die er zich niet van be wust zijn, dat 't goede, wat wij in deze Chris tusbeweging meenen te vinden, op veel su- bliemer wijze teruggevonden wordt in het Christendom, speciaal in het Katholicisme en niet alleen op subliemer wijze, maar ook vollediger en dieper en heerlijker. Laten wij dezulken niet verachten of bespotten, maar ze veeleer de helpende hand bieden van Christus' liefde en medel.'jden. Bidden wij tot ons aller Hemelvader, tot den Heer van Mede doogen, dat aan velen van hen mogen open baar worden de heerlijkheid en de liefde en de genade van den -Eeniggeborene des Vaders, van onzen Heer en Zaligmaker Jezus Christus.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2