VAN mm Tweede Blad Maandag 22 Augustus 1927 WATERPOLO. NeptunusH. P. C. 24. Het voetbaltournooi van E. D. O. Moment uit den wedstrijd van de gastheeren tegen Hilversum. De thuisclub verloor in een slappe ontmoe ting met 20. Tanis bedreigt de Hilversum-veste. j H. V. G. B. II—Maas II 1—1. Zwemwedstrijden te Amersfoort Waterpolo. PAARDENSPORT. Beter was de ontmoeting R. C. H.H. F. C. (62). v. d. Meulen maakt één der R. C. H.-aanvallen onschadelijk. V. O. C. Haarlem. R. C. H. IAlbion. Een tweede moment uit den wedstrijd R. C. H.—H. F. C. Verkerk en v. Dam bedreigen v. d. Meulen's heiligdom. Nationaal concours te Haarlem. iVan de Landbouwtent. Heiloo. Een der prijswinnaars. Landbouw- tjjigpaard. TENNIS. De Fransche tenniskoningen, die te New-York zijn aangekomen voor dei intern, tenniswedstrijden om den Tennis-DavisXup. Van links naar rechts Lacoste, Chochet en Brugnom. R. C. H. IIBloemendaal. Het Nationaal Tournooi van den Haarl. Kegelbond. Voorzitter Groenewegen was Vrijdagavond één - 1der eersten die yi astis NEDERLANDSCHE ZWEMBOND. Promotie competitie le klasse. Deze wedstrijd werd gespeeld te Zaan dam. Er was vooral ook van de zijde der H. P. C.-aanhangers veel belangstelling, zoodat zes auto's noodig wpren om spelers en publiek te bergen voor de Zaansche reis. En het werd een groot succes. .Met 42 wist de H. P. C. in de running te blijven. Onder de prettige maar ietwat slappe leiding, stelden de partijen zich op. H. P. C. is compleet, doch Neptunus mist G Dekker en Murris. De Zaandammers zijn het eerst bij don bal en probeoren een aanval, doch H. P. C. neemt het oflensiel over en belegert het Neptunus-doel. Na eenige vergcersche aan ballen van H. P. C. komt Neptunus los en pa een snellen aanval scoort J. Dil (10). Dit is het sein voor H. P. C. zich extra in N. Boon Brunt N. N. C. de Wijs J. Glatz M. Fehres Beukers De Maas haalt het eerst den bal en onder nemen direct een aanval, doch de H.V.G.B.- achterhoede plaatst den bal naar voren. Nu ondernemen de H.V.G.B.'ers eenige aanvallen en de Maaskeeper krijgt eenige lastige schoten te verwerken. De Maas komt nu iets in de meerderheid en Boon krijgt diverse harde schoten te ver werken, wat hem uitstekend afgaat, hij is schitterend op dreef. Langzamerhand ver plaatst het spel zich weer er ontstaat een schermutseling voor het Maas-doel. Brunt krijgt een vrijen worp, de bal wordt slecht I geplaatst, doch de Maas-achterhoede weet niet weg te werken. Brunt krijgt den bal toegespeeld van J. Glatz en weet met een hard schot te doelpunten (10). De H.V.G. B.'ers blijven nog in den aanval en Brunt steunt zijn voorhoede door gerege.d op- zwemmen. Na nog eenige vergeefsche aan- ie spannen, en met succes, want als na mooi samenspel Braam een kans krijgt, be nut hij die, door in den uitersten hoek te plaatsen (1—1). Kodde heeft weer een speciale bewerr iking, maar weet daar zoo nu en dan fraai aan te ontkomen, waarbij hij eens kalm langs Dekker plaatst (12). H. P. C. is dan sterker, en Kodde krijgt veel werk. Voor rust weet hij nog eenmaal te scoren. Rust 13. Na rust een vlug spel waarbij beide kee pers goed werk verrichten. Vooral van de H. P. C.-verdediging wordt veel geëischl, maar zij schijnen geen plannen te hebben hun voorsprong af te staan. Bijzondere vermelding verdient een keu rige backhands van de Vries, welke naast gaat. Het schieten van Neptunus is in die periode beter dan dat van H. P. C. Dan komt H. P. C. weer los, en met een backhands van J. Moolenaars vergrooten zij den voorsprong (14). H. P. C. kan dan rustig de tijd afwachten en speelt een gewonnen spel, waarvan Dil 40 seconden voor tijd profiteert, om on houdbaar voor de Jong te scoren. (24) Na het uitzwemmen is de tijd verstreken en heeft H. P. C. met een alleszins verdien de overwinning nog een kansje voor het ile klasseschap behouden. De stand is thans als volgt: 'A. Z. 2 2 0 0 4 6-4 2.— D. J. K. 2 10 12 5-4 1— H. P. C. 2 10 12 6—6 Neptunus Er moet nog gespeeld worden: heden- lavond, D. J. K. Neptunus en Woensdag avond, om half 8, H. P. C.A.Z. De strijd gaat om twee plaatsen in de le klas N Z B. Alle candidaten hebben nog kans, daar al leen punten en geen goals beslissen. Dit blijkt uit bovenstaand ranglijstjc. Wint H. P. C. Woensdag en heelt Nep tunus hedenavond het geluk van D. J J. te .winnen, dan gaan A. Z. en H. P. C.'over. Verliest echter H. P. C. en Wint Neptu- nis, dan moeten D. J. K., H. P. C. en Nep tunus om 1 plaats overspelen. Wint H. P. C. en D. J. K., dan spelen A. Z., D. J. K. en H. P. C. om twee plaatsen. Wint echter A. Z. en D. J. K., dan is voor H. P. C. het le klasschap verloren. H. P. C. dient er dus alles op te zetten om te winnen Daar A. Z. in vriendschap pelijke wedstrijden of om medailles nog nimmer van H. P. C. gewonnen beeft, is de kans groot, temeer daar het doelgemiddel- de van A. Z. nu niet zoo groot is, dat er van krachtsverschil sprake kan zijn. Wij verwachten Woensdagavond veel be langstelling. Zaterdagavond werd in de zweminrichting te Heemstede door de H.V.G.B.-reserves de eerste wedstrijd voor de promotie-compe titie van de reserve tweede klasse gespeeld. Om ongeveer acht uur wordt er onder lei ding van den heer de Vries begonnen, de H.V.G.B.'ers tellen eenige invallers en stellen zich als volgt op vallen breekt rust aan. Na de rust kom' de Maas geweldig op zetten en de H.V.G.B.'ers krijgen het hard te verantwoorden. Boon c.s. zijn uitstekend op dreef en door goed verdedigen blijft het tegenpurit nog vrij lang uit. Na ongeveer 3 minuten spelen heeft de Maas-midvoor succes wanneer hij uit een vrijen worp den bal keurig doorslaat (11). Spannend wordt nu de strijd om de lei ding. Maas is nog steeds in de meerderheid. In het enthousiasme zwemmen de Wijs en de Maas-midvoor voor het fluitsignaal weg en moeten het water uit. Na nog eenige spannende oogenblikken breekt het einde aan en hebben de H.V.G.B.'ers na een har den strijd gelijk spel bevochten. Door de Amersfoortsche Zwem- en Polo club werden Zaterdagmiddag de jaarlijksche nationale zwemwedstrijden georganiseerd Tengevolge van het slechte weer was de pu blieke belangstelling gering en de regeling slecht, behalve bij de 2 K.M. wedstrijden waar veel publiek den strijd volgde en de organisatie goed was. Om ongeveer half drie startten de dames voor de 2 K.M.-wedstrijd w.o. mej. P. Bongertman (Zignea). Mej. Bongertman zwom een keurige baan met een gelijkmatigen schoolslag. De cracks, de dames E. Smits, C. Leibbrant en G. K. G. Vierdag kon ze natuurlijk niet bijhouden, maar ze verze kerde zich van de vierde plaats. In het heerennummer 2 K.M. starten een kleine 40 deelnemers, de Man wist op schit terende wijze te zegevieren, tweede werd Veenhout en derde de Waterat Caarls. Ook de H.V.G.B.'er v. d. Boogaard wist zich heel goed te plaatsen en werd achtste. In de veteranen afdeeling wist Gerritse (D.W.R.) de tweede plaats te verwerven ach ter A. Minnes (U.Z.C.) Nadat alle deelnemers en deelneemsters aan de 2 K.M. wedstrijd behouden weer in de zwemschool waren gearriveerd werd met de afwerking van het verdere programma begonnen' Als eerste nummer werd verzwommen 50 M. vrije slag nieuwelingen dames, dit was een zeer spannende strijd, de eerste, tweede en derde aankomende zwommen in gelijken tijd. Vierde werd mej. A. Tijm (Zignea) met 1/5 sec. achterstand op deze drie. Het nummer 75 M. gekleed reddings- zwemmen waarvan 25 M. met drenkeling brachtjeen mooie overwinning aan onze oud stadgenoot A. Vrugt, die op overtuigende wijze zijn broer C. Vrugt sloeg endaarmede opnieuw de beker veroverde. De 100 M. vrije slag Heeren was weer een spannende strijd tusschen S. v. d. Meer (H.V.G.B.) en P. Bannenberg (A.Z.), die in de laatste baan ten gunste van de A. Z.- 1 man werd beslist. In het nummer 50 M. vrije slag nieuwe lingen wist Jan Schouw met een flinke voorsprong de eerste plaats te veroveren. De gemengde estafette 5 X 50 M. vrije slag (twee dames, drie heeren) werd weer een overwinning voor de A.Z.H.D.Z.- Combinatie, tweede werd U.Z.C., terwijl de combinatie Zignea-H.V.G.B. de derde plaats in dit nummer bezette. De voornaamste uitslagen zijn als volgt: 2 K.M. wedstrijd Dames: 1. Mej. E. Smits (A.D.Z.) 36 min. 33 sec.; 2. Mej. C. Leibbrand Blikkenburg 38 min. 16,6 sec.; 3. Mej. C. K. G. Vierdag (Nep tunus); 4. Mej. P. Bongertman (Zignea). 2 K.M. wedstrijd Heeren: 1. Th. J. de man (U.Z.C.) 30 min. 2.8 sec.; 2. E. J. Ferhout (B.Z.Z.) 32 min. 42,2 se.c. 3. Caarls (D.W.R.); 4. N. Kwese (A.Z.); 2 K.M. wedstrijd Heeren veteranen. 1. A. Minnes (U.Z.C.) 36 min. 36.6 sec:; 2. A. J. Gerritsen (D.W.R.) 38 min. 12.4 sec:; 3. F. v. Lunteren (R.Z.C.). 50 M. vrije slag dames nieuwelingen. 1. M. Alleyn (U.Z.C.) 40,4 sec., 2. A. de Groot (U.Z.C.) 41 sec., 3. E. Sutterland (H.D.Z.), na overzwemmen. 50 M. vrije slag heeren nieuwelingen: 1. J. Schouw (H.V.G.B.) 30,8 sec.; 2. F. R. v. d. Leg (ZA.Z.) 32 sec.; 3. H. C. Rozen- meyer (A.Z.) 32,2 sec. 75 M. gekleed reddingszwemmen waar van 25 M. met drenkeling: 1. A. Vrugt (Haagsche R. B.) 1 min. 33,8 sec.; 2. C. Vrugt (Haarl. R. B.) 1 min. 38,8 sec. 3. G. H. Ritser (U. R.B.). 100 M. vrije slag dames: 1. Mej. J. Korthof (H.D.Z.) 1 min. 23,6 sec.; 2. Mej. C. Leinnrant (Blikkenburg) 1 min. 52 sec. 100 M. vrije slag Heeren: 1. P. Bannenberg (A.Z.) 1 min. 9.6 sec.; 2. S. v. d. Meer (H.V.G.B.) 1 min. 11 sec.; 3. P. v. Ommeren (H.V.G.B.) 1 min. 13 sec. 5 X 50 M. gemengde estafette 1. H.D.Z.-A.Z. 2 min. 51 sec.; 2. U.Z.C. 2 min. 58.4 sec.; 3. Zignea-H.V.G.B. 3 min. Z. I. A. N.Nereus 36 S. V. H.—H. Z. P. C. 6—2 S. V. H. 2—Maas 2 2—4 Dames: S, V. H.R. D Z.-cofbintie 53 DRAVERIJEN TE ALKMAAR. De baan was tengevolge van de hevige regens zeer zwaar. Niettemin is er goede sport te zien ge geven, waarvan door een bevredigend aan tal publiek is genoten. De uitslag is als volgt: Augustusprijs, 4e klasse, aft. 1800 M1. In haar beide singles nam mej. Gouques-, que met 63 de leiding, om daarna evenwel een inzinking te krijgen, die haar noodlot tig werd. Mej. Canters, gelijk gezegd, bad nog minder succes en werd tweemaal gesla-j gen op overtuigende wijze. Ook de damesdubbel bracht een neder laag. Haar gewoonte op dezen dag getrouw was de eerste set met 63 voor Holland. Maar daarna gaf beter plaatsen en de meer sluitende combinatie der Fransche dames den doorslag. In drie sets was het pleit be slist. In het gemengd dubbelspel beginnen mevr. Sroink en Bryan uitstekend. De com binatie vlotte wonder wel en heel spoedig was het 63. Doch toen kwam ook weer de gebruikelijke fatale inzinking, terwijl de Franschen steeds scherper gingen spelen. Vooral Boussus uitstekend, zijn smashes brachten verwarring en in de twee volgende sets werd de kamp beslist. De uitslagen luiden: George s.l Bryan 5-7, 75, 64, 66 6—0. Landry si. v. d. Veen 63, 61, 64. Mevr. De Bordes si. mej. Rollin Couquer- pue 75, 75. Mevr. Bourgeois si. mej. Canters 61, 64. Mevr. De Bordes en Boussus si. mevr. Stroink en Bryan 36, 62, 63. Mevr. Mathieu si. mej. Rollin Couquesque 4—6, 6—2, 6—3. Landry en Boussus si. Bryand en Costen- dijk 5—7, 6—1, 6—4, 6—3. George si. v ,d. Veen 62, 63, 86. Mevr. De Bordes en mej. Bourgeois si. mej. Canters en mevr. Stroink 36, 64, 6—2. Mevr. Mathieu si. mej. Canters 61, 63. LandryBryan niet gespeeld. 'f Draw. De laatste wedstrijd van Haarlem heeft een punt opgeleverd. De regen was oorzaak dat eerst om vijf minuten voor twee wordt begonnen. Toen trokken Ruychhaver en v, 1—33; 2—33; 3—42; 4—94; 5—104» 6—157; 7—161. Bowlingcijfers: Maas 1—53; Hazes 1—20; Nagtzaam 3—48; Onkenhout 2—20; Visser 0—1. Innings Haarlem: v. Damme c. Stenger b. East Tekelenburg b. v. Herwaarden v. Woerkom b. East Maas b. v. Herwaarden Healy Jr. not out Totaal voor 4. Val der wickets: 12; 26; 365; 496;. Bowlingcijfers: East 244; Beyers 031; v. Herwaarden Extra s 2—12. R.C.H. wint met innings en 31 runs» Leek 't in den morgen of 't weer ook nu wees ais als spelbreker zou optreden, allengs klaarne het op en slechts op een klein buitje na werd deze wedstrijd in aangename ver standhouding gespeeld. Albion bat eerst en al spoedig blijkt dat zij er niet veel van terecht brengen. Alleen C. Meyer met 13 bereikt de dubbele cijfers voor de rest was 't een komen en gaan. Het bowlen der R.C.H.ers was hier niet vreemd aan. Vooral de slows van H. de Jong deden Herwaarden naar de wickets en eerst toen menig wicket sneuvelen met 8 voor 26 hadt de 33 op was wist v. d. Bergh, op bowlen van I hij dan ook schitterende cijfers. J. de Graaf Nagtzaam v. Herwaarden achter de palen in te nam de beide andere wickets voor 15 runs. Rabenhaupt (D. v. d Meulen) 1815 M. 3 min. 3 2/5 sec.; 2. J. Petite Amie (B. ten Hoge) 1830 M. in 3 min. 51/5 sec; n. gepl. Queen Antonia, Old Gin en Pink- sterbloempje Koninginneprijs, heatprijzendraverij 2e en 3e kl. afst, 1600 M.. 2e beslissende heat: 1. Quicklooper (J. de Boer) 1645 M. in 2 min. 39 sec.; 2 Olanda (J. Schuil) 1660 M. in 2 min. 39 3/5 sec Kermisprijs. heat handicap le kl. afst. 1600 M. Derde beslissende heat: 1. Flam beau (A. Hibma) 1620 M. in 2 min. 28 sec.; 2. Karabin (Prins) 1620 M in 2 min. 20 3/5 sec Prins Hendrikprijs heat prijzendraverij 4e en 3e kl., afst. 1600 M., 2e beslissende heat: Aankomst dead heat tusschen Prin ses Duluth Present H. (Prins) 1665 M. in 2 min. 39 3/5 sec. (Vergay) 1605 M. in 2 min. 39 3/5 sec. FRANKRIJK SLAAT HOLLAND MET 10—0. Onze tennisspelers hebben tegen de Fran schen in Noordwijk een zeer gevoedige ne derlaag geleden. Stuk voor stuk hebben de partijen weinig anders dan teleurstellingen voor de onzen gebracht zegt de „Maand. Morgen." Een overwinning van Holland werd niet verwacht, al ontbraken ook in de Fransche ploeg sterren als Borotra, Lacoste, Brugnon, enz. Doch, dat er geen enkel punt kon wor den gemachtigd is waarlijk ver van bemoe digend ten aanzien van de prestaties van onze tennissers, die eventueel Van Lennep, Diemer Kool en Timmer zullen moeten ver vangen. Heeren enkelspel: speelde Bryan een goe de partij tegen George. Hij won de le set, door uitstekend werk aan het net, verloor toen de twee volgende om in de vierde set zijn besten vorm te vinden en geen enkel game te verliezen. Toen echter kwam de reactie. De korte drive van d'n rustigen Franschman brachten aan dezen succes op succes en met 60 won George. Mr. Van der Veen werd telkens in 3 sets geslagen door Landry en George, van wie vooral Landry technisch zeer goed bleek te zijn. Deze Franschman werd dan ook geen moment bedreigd. Onze landgenoot bleek overigens veel minder snel te zijn dan zijn tegenstander. In het heerendubbel weerden Bryan en Castendijk zich goed tegen Landry en Bous sus, doch de combinatie vertoonde dikwijls openingen waarvan de tegenpartij handig gebruik wist te maken. In het damesenkelspel gaf mej. Rollin Cou- querque over bet algemeen een betere in druk dan mej. Canters, die zich zelden aan net waagde m wat flauw speelde, Gisteren vond in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond de invitatie-bon denwedstrijd plaats, waarvan o.'e uitslag luidt: 1. 's-Gravenhage 534 538 1072 2. Amsterdam 542 515 1057 3. Haarlem 534 522 1056 4. Gooi en Eemland 490 538 1028 5. Leiden 427 460 887 Bepaald was dat elke afgevaardigde van de twee vijftallen 20 worpen zou doen en wel 10 op baan G en 10 op baan F. pikken voor 11, Nagtzaam cleant op het zelfde totaal Gibb voor 0 en op 42 is Ruych- haier voor 16 eveneens het slachtoffers van Nagtzaam. Beyers en v. Everdingen zetten dan een grooten stand op. Beyers sloeg ontzettend hard, werd echter in 't begin aan de boun dary gemist. Op 94 weet Onkenhout hem gebowld te krijgen voor 58 (2 zessen en 9 vieren). East wordt op 104 door v. d. Bergh gestumpt op bowlen van Onkenhout en dan gaat op 157 v. Everdingen l.b.w. Maas voor 28. Op 161 wordt Brans gecleand door Hazes voor 22. Toen werd gesloten. Van Her waarden 2 not out en met 19 extra's was 't totaal 161 voor 7. Inmiddels was 't kwart voor 5 en restte Haarlem nog 1 uur speeltijd, waarom werd besloten om den tijd uit te spelen. Hierin slaagde men, voor 't verlies van 4 wickets voor 96 runs. B&V. Damme en Tekelenburg begonnen. De eerste sneuvelt op 2 in de handen van Stenger op bowlen van East. v. Woerkom werd op 6 door East gecleand maar Maas en Tekelenburg blijven lang samen. Eerst op 65 ziet Maas z'n palen duikelen door v. Herwaarden. De captain had toen 49 runs. Tekelenburg had inmiddels een uur ge daan over 8 runs, onder de gegeven omstan digheden zeer nuttig, toen sloeg hij 2 zessen in een over op East en werd tenslotte voor 22 door v. Herwaarden gecleand. De tijd was toen verstreken; zoodat deze wedstrijd in een draw eindigt. Healy Jr. bleef met 13 not out. De volledige scores luiden: V.O.C.: Ruychhaver b. Nagtzaam 16 v. Herwaarden c. v. d. Bergh b. Idem 11 Gibb b. 'Nagtzaam 0 Beyers b. Onkenhout 58 v. Everdingen l.b.w. Maas 28 East st. v. d. Bergh b. Onkenhout 5 Brans b. Hazes 22 v. Herwaarden not out r 2 Extra's 19 161 Val der wickets Het totaal van Albion sloot ten slotte op 47, hetgeen voor 2e klas cricket wel een pover resultaat is. R.C.H. stelt hier tegenover een totaal van 135. J. B.lankenstein 39, J. de Graaf 32, H. de Jong 30 en J. Segerius met 11 bereikten hier een behoorlijk resultaat. Vooral de in nings welke Elanxensteyn speelde, was stijl vol en getuigde dat in dezen speler goeds talenten schuilen. We zouden de andere spe lers te kort doen, om ook niet hunne prestatie toe te juichen, toch wil het ons voorkomen, dat het batten van Blankensteyn meer af is, m.a.w. beter verzorgd. Intusschen had R.C.H. met deze voor sprong 't recht om Albion voor innings in te sturen en maakte daarvan dan ook een dankbaar gebruik met als resultaat, dat zij Albion voor de tweede maal insturende nu voor 57 runs aan de kant zette. Nu wist zelfs geen enkele Albionees de dubbele cijfers te bereiken. H. de Jong met 3 voor 19 had we derom goede cijfers hoewel nu de Graaf met 5 voor 23 de meeste wickets veroverde. W. Spoor bowlde eveneens niet onverdienstelijk door voor slechts 7 runs 2 wickets te vellen. Het einde brengt alzoo voor R.C.H. een drie punten overwinning. Met dit zelfde elftal moeten de beide nog resteerende wedstrijden resp. uit tegen Vleer muizen en thuis tegen V.R.A. zeer zeker ge wonnen worden. De kracht van dit elftal is zeker van dien aard, dat van V.R.A. thuis wel weer met innnings gewonnen kon wor den hetgeen we vtrouwens ook als slot van bet seizoen verwachten. Bloemendaal wint met 8 wickets en 5 runs. Niettegenstaande de heele Zaterdagmid dag een gestadig regenbuitje het verblijf op het R.C.H.-terrein minder aangenaam maakte werd toch besloten, dezen wedstrijd door te laten gaan. Wel werd eenige malen gestopt wanneer de regen met stroomen neerviel, doch ten slotte werd toch den wedstrijd ten einde gebracht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 5